30 května, 2024

Vyčištěný politický vzduch

Dnešním textem ukončím tento válečný týden, který byl pro mě pozitivnější, než jsem si ještě v pondělí myslel. Svět alespoň na chvíli nebalancuje na okraji jaderného armagedonu, Ukrajina byla vykázána do patřičných mezí… ne, svět se nestal lepším místem, ale naši papaláši alespoň na chvíli přestali hasit oheň benzínem a ukázali touhu ty nasyslené miliardy pěkně prožrat, propít a proinvestovat. A to by se v jaderné zimě dělalo poněkud obtížně.

Druhým pozitivem bylo, že se všichni během posledního roku a půl pěkně odkopali. Válka už je taková. Extrémní situace vás donutí se jasně vymezit. Když se střílí, umírají lidé, dodávají se zbraně a maršálové plánují velkolepé strategie, tak můžete těžko slibovat na obě strany a velmi špatně se vám mlží o vašich záměrech. Ano, můžete změnit prapor, můžete přeběhnout k nepříteli, ale nemůžete to utajit. Všechno se ukáže.

A tak jsme dneska v situaci, kdy o našich politicích víme to důležité. Kam a jak se postavili, když šlo o jednu z největších bezpečnostních krizí od Druhé světové války. Už nejde všem nabízet všechno. Už nelze dělat marketing pomocí příslibů, jak všechno bude, dokonce i to, co si navzájem protiřečí. Každý nějak jednal a teď si voliči budou rozmýšlet, jestli to skutečně bylo v jejich zájmu. Nikdo u nás nezůstal stranou, nikdo se svému jasnému vymezení nevyhnul i když třeba chtěl.

V dalších volbách budou voličské preference vypadat úplně jinak.

V mezičase se ještě hodně stane. Hospodářské problémy naší země nijak neskončily. Ještě se projeví nákupy nových zbraní, čeká nás další zima „bez ruských energií,“ která nemusí být vůbec mírná, čekají nás překvápka po návratu z dovolených, čeká nás summit BRICS v Jižní Africe, nejspíš vypovězená obilná dohoda mezi Ruskem a Ukrajinou a další a další.

Například se ještě vůbec nezačalo mluvit o tom, že NATO chce mít na východních hranicích prý až 300 tisíc vojáků v pohotovosti. To je podle mě také ten důvod, proč jsme museli s USA rychle uzavřít hentu obrannou dohodu, která přece vůbec nic neznamená… Proto se z Mošnova začalo dělat logistické centrum. Jestli má mít NATO na východních hranicích takovou armádu, tak to sežere materiálu, že si to nedovedeme představit. Ostrava kdysi vyráběla ocel, teď bude překládat americké zbraně. Jak dlouho ještě Ukrajina vydrží? Půl roku? Nic bych za to nedal, že ve chvíli, kdy se její obrana začne sypat, tak si pěkně „pozveme americké vojáky“ a nic bych za to nedal, kdyby to už zařizovala nová vláda. O Péťovi totiž začal majnstrým psát opravdu ošklivé věci. Předčasné volby nebudou, chraň Bůh, prostě nám prezident PePa najmenuje nějakou úřednickou vládu, která se bude opírat o zbytky Pětikolky a hnutí ANO. A než se dopracujeme k volbám, bude nad Mošnovem vlát americká vlajka a kolony americké techniky se stanou běžným koloritem.

Jediné, co teď ještě nevíme, jestli bude hranice NATO tam, kde je teď, nebo jestli bude na Dněpru. Opět je to tak trochu účet bez hostinského… nevíme, co mají v plánu Rusové a Číňané. Ale slovo dedolarizace se (s půlročním zpožděním) začalo objevovat i na Novinkách.

Podle mě ale už vláda propásla tu nejlepší chvíli k odchodu. Vsadili na vítězné tažení, ale že nevítězí, zjistili o půl roku později, než dezoláti. Vsadili na podporu Ukrajiny a teď už nejspíš Stanjura ví, že bude muset platit henty garance za ukrajinské půjčky. Ukážou se vybrakované armádní sklady, ještě víc vyhřeznou chybějící léky i doktoři. A pokud mají dezinformátoři pravdu, nejspíš nás čeká ještě jedna pořádná uprchlická vlna z Ukrajiny. To až Rusové přejdou do ofenzívy…

Měli bychom začít přemýšlet nad podzimem. Ještě se nic z toho nestalo, ještě nám tu americké vlajky nevlají, ještě tu nesedí úřednická vláda, které bude náš osud úplně ukradený a bude ještě víc než Péťa dělat to, co jí nařídí někdo zvenčí.

Myslím, že je v zájmu nás všech, vyřvat si předčasné volby. Žádné obměny kabinetu, žádné úřednické vlády. Žádná legitimita vzešlá ze sněmovny, kterou jsme navolili za úplně jiné geopolitické konstelace. Za poslední rok a půl jsme „my dole“ ušli slušný kus cesty. Máme vlastní média, máme vlastní politiky, máme vlastní nezávislé komunikační kanály. I u nás se teď ukáže, jestli takhle práce k něčemu byla. Pokud máme mít alespoň podíl na budoucnosti, nesmíme se spokojit s kosmetickými změnami.

Každý politik ukázal, kde stojí. Ať ve sněmovně nebo mimo sněmovnu. Už dlouho nebyli všichni tak dokonale nasvícení, jak jsou teď. V příštích měsících navíc dojdou svého naplnění takřka všechny politické činy posledních dvou let. Spektrum je široké. Je z čeho vybírat. Henty internety jsou plné rozhovorů, videí, rozborů, komentářů i chyb a hloupostí. Na každého politika i každý politický směr se dá kouknout z mnoha stran a úhlů. Česká televize není vůbec zapotřebí, její novinářská práce je jedna z nejhorších a nejslabších. Každý si může nechat poradit, každý se může rozhodnout sám. Kdo dnes nemluví přímo k voličům, ten jako by nebyl.

Podle jednoho z posledních průzkumů tři čtvrtiny lidí neschvalují, kam se naše země ubírá. Máme znovu společný zájem demonstrovat – za předčasné volby. Ať se vše jasně ukáže. Nikdo teď nesedí na dvou židlích a každý jasně ukázal, jak si představuje budoucnost a všechno se zhmotňuje přímo před očima. Nedovolme, aby tuto politicky vyjasněnou situaci začala maskovat nějaká (prezidentem najmenovaná) banda nikým nevolených Kolářů. Presstituti nás už nevymlčí.

Kolem nás se bude dít to samé. Slováci, Rakušani… Ukrajinská bouřka slušně vyčistila politický vzduch.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

388 thoughts on “Vyčištěný politický vzduch

 1. Huh…

  „Britské sklady dodávající rakety na Ukrajinu stávkují – média
  Klíčoví zaměstnanci obrany vydělávají méně než zaměstnanci supermarketů, píše Daily Mirror

  Britské dodávky nejmodernějších raket na Ukrajinu by mohly být ohroženy kvůli stávce v klíčovém vojenském zařízení, kde pracovníci vydělávají přibližně minimální mzdu, uvedl v pátek deník Daily Mirror s odvoláním na své zdroje.
  Stávku údajně podpořilo 50 klíčových zaměstnanců skladu obranného vybavení a podpory ve skotském Beithu. Toto zařízení dodává na Ukrajinu rakety Storm Shadow a Brimstone, které byly podle Moskvy použity k úderům na civilní cíle.
  V důsledku toho prý britští představitelé obrany usilovně přijímají „mimořádná opatření“, aby udrželi přísun zbraní.“

  https://www.rt.com/news/579737-uk-depot-ukraine-missiles-strike/

    1. A je to idiot. Protoze napsal sem (ulozeno) ze je chodi strilet malorazkou. Juch, takove hezke udanicko a muze udelat papaaa svemu zbrojnimu prukazu.

     1. No za starejch časů by se to vyřešilo zvalchováním hřbetu pažbou té jeho malorážky a anální penetrací tou jeho optikou. Dneska se to už musí nechat na orgánech…. Hezky po libtardsku.

      Ne kočka ale bouchal je škodná ….

      1. Já mám krátky kožich spíše paleto, koupený v roce 1983, je hezký trojbarevný. Tuším z KARA Trutnov.
       A až po letech mě napadlo se podívat na štítek, je tam napsán materiál kočka domácí.

       Takže dříve by se to neřešilo jako dnes nějakou pažbou po hřbetě, to jsou dřisty dneška, dřív se kočky, kuny, lišky střílely. VB měla respekt a kriminalita byla nízká.
       Vlci a ani problémoví medvědi tu nežili. Rys problémový není, nevím, že by likvidoval domácí zvířata.

     2. Tak hlavně, že jste se oba identifikovali a zařadili.
      Já jsem jenom vrah toulavých a jiných škodících kočiček, ze kterých nikdy nic nebude, jenom škody. S regulérní malorážkou, která je na to přímo určená, ale ty i s tím kumpánem z konce galaxie, jste potenciální práskači lidí.
      Viset můj příspěvek o střílení škodné na nějakých těch fejsbůkách, už byste oba udali, rychleji než metelesku blesku, co?
      Juch, takové hezké udáníčko…O můj zbroják nemějte péči, je v bezpečí. Co v bezpečí ale není, jsou tyhle vaše příspěvky. Nikdy už z internetu nezmizí a půjdou dohledat.
      Na D-Fensu říkají takovým lidem ne zmrdi, ale zkurvení zmrdi, víte?

      1. Navrhnu Vidlákovi, aby začal rozdávat banány podobně, jako jsem to svého času dělával já. Když to takhle půjde dál, nakonec bude mít pravdu škebloň: hnojník.

       Taky si to začínám myslet, i když z jiného důvodu než náš pozorný soudruh od Rakušanů.

      2. Aha, rikas „regulerni malorazkou“ 🙂 T.j. mas na ni prukaz zbrane. Mas ZP tridy C. Mas lovecky listek a likvidujes toulave kocky v honitbe ve ktere mas povolenku k lovu, min. 200 m od zastavby. Je to vsechno tak ? Ja myslim ze neni. Jses akorat zmrd, co se dopousti se zbrani vicero trestnich cinu najednou. Ohrozujes tim nejen primo sve okoli, ale i neprimo vsechny legalni drzitele zbrani.

        1. Az odjebes nahodou nake decko sousedum svoji legalne drzenou zbrani a budou toho plna media, tak tim uskodis veci legalniho drzeni zbrani docela dost. Tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu… Mne taky soused vyhrozoval ze mi zastreli kocicku, ze mu chodi do jeho zahrady. Ja mu nato v klidu, ze zatim jsem nebyl soudne trestan, takze vyvaznu s podminkou za ublizeni na zdravi – ale on tu zdratovanou celist po olovene trubce pociti pri kazdem skousnuti az do smrti. A ma jen jeden pokus na zjisteni zda neblufuju. Nak zatim (uz 3 roky tomu), nic neudelal… 🙂

         1. Mám to stejně. Klidně mi můžete dát ban. Naši Micku jsem jsem našel malý krvavý uzlíček bolesti, Dneska je z ní nádherná číča. Samozřejmě jsem smutný když tak 2-3 za rok chytne nějakého nemocného ptáka ale vyvažují to desítky myší a potkanů. Kočky od dávných věků byly součástí lidských obydlí s nikdo nemá samozvané právo jim brát život nebo působit bolest pro ukájení svých zvrhlých potřeb.. I ten blbej bouchal s flintou má zásadní povinnost usmrtit zvíře bez zbytečných útrap. To co děláte s malorážkou je nemorální svinstvo…

          1. A ještě doplním. V naší republice existují stovky útulků a dočasek, které se snaží nechtěným koťatům pomoco.Útulky, kde lidé za svoje peníze léčí poraněná a postřelená koťata. Na jejich činnost se skládají desetitisíce lidí. Existuje národní kastrační program..
           Tohle téma je velmi osobní a široké. A pak se nedivte ostré reakci vůči člověku, který se vychloubá zabíjením pro svoji osobní potěchu…

          2. Existuje Česko /slovenský kastrační program. Docela funguje, poslat tam pár korun může každý. Toulavé kočky mají dost těžký život. Navíc mohou šířit i toxoplazmózu. Takže kastrace je v zájmu lidí i koček.

  1. Nemohli by jim dát nic vojenského jaderného ani teoreticky, protože tam pro ně není infrastruktura a sami chochli by nevěděli, která páčka a co si s tím počít.
   Ona jaderná elektrárna, notabene komplet vybavená ruskou technologií a běžící na ruské palivo, to je něco sakra jiného, než vojenská jaderná zbraň, víte emo?
   Nakonec i při té havárii Černobylské elektrostáncii – nebýt tam Rusů, resp. ruských specialistů ala Valerij Legasov a lidí ze sovětské armády, tak sami chochli by tam toho moc nezmohli.

  2. S těma Amíkama a jejich NATO šášulama je čím dál tím větší sranda, větší komedii neprodukovali ani Monty Pythoni:

   Gen. Douglas Sims, ředitel operací na společném velitelství Pentagonu, uvedl, že podmínky pro dodávky stíhaček nyní „nejsou ideální“ kvůli ruským systémům protivzdušné obrany. „Myslím tím, že Rusové stále mají určitou schopnost protivzdušné obrany. Mají také vzdušné schopnosti. A počet F-16, který bude poskytnut, nemusí být ideální pro to, co se nyní děje,“ řekl Sims.

   To vážně „trefil kozla“. Vyšinutost těchto „politických vojclů“ nemá zřejmě hranic; to je, jako by řekl že Muskovi stále ještě zbývají nějaké peníze. (Musk je ofiko „nejbohatší člověk na planetě“). Protože ruské PVO/PRO a schopnosti ruského letectva jsou z hlediska obrany proti nějakým F-16 téměř absolutní.

   Pikantní na tom je, že Západ se snaží dát Ukrošům asi 50 olétaných F-16 A/B z Dánska a Holandska, skoro 40 let starých, s MLU upgradem z let 1998-2003, které měly letos jít do šrotu pro velkou olétanost a neperspektivní zastaralost.

   Fašington se prostě snaží co nejvíce starých letadel z NATO zemí zlikvidovat – optimálně proti Rusku v Ruině – aby mohli všude narvat ty své „chromé kachny“ F-35 za obří peníze; než se ještě více proflákne, jaký to je šmejd k ničemu.

   Amíci šli tak daleko, že přes své lidi v Západním zbrojním průmyslu a Západních vládách léta blokovali výrobu a dodávky náhradních dílů pro evropské Eurofighter Typhoony, aby je mohli poslat do šrotu s tím, že nefungují a prodat své F-35.

   Výsledkem je, že třeba Němci, Rakušáci, Britové, Italové mají Typhoonů hafo, ale většinově to stojí v hangárech, jelikož nejsou náhradní díly. Třeba slavná britská RAF jich má 137, ale z toho létá asi 20+. Němčouři jsou na tom ještě hůře, tam je polikvidovala von Lejnová a její následovkyně, takže když mělo být to slavné letecké cvičení teď červnu, tak jim Typhoonů létalo 9. Pro nedostatek náhradních dílů.

   V Ruině je přitom na provoz F-16 k dispozici jediné vojenské letiště – základna Starokonstantinovka v Chmelnické oblasti, kterou Amíci od roku 2004 opravují a po roce 2014 kompletně vybavili jako leteckou základnu NATO – pro údery proti Rusku, samozřejmě.

   Může to startovat/přistávat z dalších 3 civilních letišť – Lvov, Vinice, Kyjev – kde jsou nové vzletové/přistávací dráhy – anžto F-16 mají fórové podvozky a kromě toho, sání vzduchu pro motor mají těsně nad zemí a žádné ochrany proti nasátí bordelu; dráha musí být pečlivě uklizená a „vyluxovaná“, jinak při vzletu hrozí poškození motoru a možná havárie až katastrofa.

   V podmínkách ruské raketové převahy – kdy mohou vše trefit raketami, základna Starokonstantinovka měla poničené ranveje několikrát – je provoz bojových letadel, nejen F-16, z Ruiny nemožný. Amíci si zjevně představují, že použijí nějakou tu „nordickou lest“ a budou startovat z Polska a Rumunska. Na což Rusové reagovali, že takové použití klasifikují jako jadernou hrozbu – protože F-16 mohou nosit i jaderné bomby – a v takovém případě přímo zaútočí proti polským a rumunským základnám…

   Je to samozřejmě naprostá fraška, protože stíhací letadla jako F-16 mají proti ruskému PVO/PRO a ruskému letectvu s jeho dálkovými raketami šanci asi jako sněhová koule v pekle.

   1. K té komunikaci typu „určitá schopnost PVO“, ono je to asi úměrnost typu čím víc, tím míň. A obráceně. Náš blyštivec zase tuhle měl mít chvástavý řeči, že zkrotil inflaci, kdy ta naše má ale pořád být skoro dvojnásobná vůči průměru EU. Snad na PL to je, ty čte kdekdo, takže si toho všimli i jiní, než já.

    Já si vlastně ani neumím představit, co by tihle všichni říkali, kdyby třeba USA byly skutečně v něčem silnější. Nebo kdyby (to už je ale dadaistický obraz) Fiala vážně něco zkrotil, míněno cokoliv. Jenže na druhou stranu, stejně tak si nepředstavím, že by přišli a otevřeně řekli, že skrze ruský PVO se prakticky nedá prolítnout a s tou inflací to dost silně posrali…

    1. Jojo, „dadaistické“ – to je to slovo, co se bezvadně hodí. Fšecko není jen gogo, všechno je dada.

     Ona je to vlastně ještě větší legrace, ba dokonce prdel. Nejde jen o Fialenka a 5-ti demolici: v NATO by mohli vyhlásit, že se přestávají zabývat válkou, což jim vůbec nejde, a přecházejí třeba na akvaristiku a zahrádkářství, protože jejich veškerá síla je vlastně jenom v letectvu, což je proti ruskému PVO/PRO a ruskému letectvu s dálkovými raketami úplně k ničemu. Kromě toho nemají průmysl, energie ani suroviny, aby mohli vyrábět pozemní výzbroj jako tanky, BVP, děla a raketomety ani munici do toho všeho.

     Následovat by mohli Amíci, kteří by mohli zrušit všechny letadlovky a hladinové loďstvo, jelikož proti ruským hypersonickým protilodním raketám je to úplně k ničemu – asi jako dřevěné plachetnice: je to krásné, ale vojensky úplně na nic. Z US Navy by mohli udělat něco jako zážitkovou cestovku… případně plovoucí kasina a nevěstince.

     😀

        1. Zkuste každopádně kontaktovat psychiatra, protože pokud máte zjevnou potřebu naznačovat, že moje žena je kurva a mé dcery děvky, tak potřebujete urychleně odbornou pomoc.

         Případně požádejte nějakého velkého chlapa ze sousedství o zfackování a výprask holí.

          1. Místo abyste se omluvila tak jste ještě útočná. Asi jste si připadala vtipná, ale byla jste jen trapná a urazila jste nejen K42 ale hlavně jeho blízké. Že se nestydíte, ale nejspíš ne a to o vás dost vypovídá.

          2. No, tak musim konstatovat, ze jste se prave pasovala za zpruzenou babu prvni kategorie.

          3. Kozy jsem s vámi nepásla takže si to tykání nechte pro vám podobné. S takovým člověkem jako jste vy bych se vůbec nezahazovala. Nepotřebuji vědět o co jde, to vy jste urazila blízké K42 a to je odporné.

      1. Třikrát jsem si přečetla na co reagujete a stále nechápu proč takto reagujete.
       Víte či chápete co jsou to hypersonické rakety?
       Po jejich dopadu by tam těžko nějaká blondýna , bruneta, černovláska či zrzka mohla dělat.
       Horko je, to je fakt, ale horko bylo i dříve, třeba před 8 lety už vysychaly přehrady v Moravoslezkém kraji. A to i přes týden a teplo bylo i v době korony a nutili nás nosit ten smradlavý „hadr“ na hubě. Smradlavý byl, bo jsme ho nosili na pysku celou směnu.

    1. Ano, víceméně. To je jedna z hlavních „chybiček“ letadla. Sání motoru je nízko nad zemí, a motor nemá vůbec žádnou vnější ochranu proti nečistotám a nasátým předmětům. Výsledkem bývají požáry motorů při vzletu, což v určitých situacích neodvratně vede ke katastrofě – letadlo nemá přezdívku „lawn dart“ jen tak pro nic za nic (šipka do trávníku).

     1. Jednoduchá a bytelná technika má v konfliktu vždycky výhody. Ne vždycky jsou na všecko ideální podmínky, což nejlépe vědí právě Rusové. Z tohoto hlediska mi přijde přetechnizovaná a háklivá západní technika, jako snadno zranitelná, což se ostatně už několikrát prokázalo.
      Viděl jsem nějaký armádní film asi z roku 1981, kde dvě letky MiG-21 přistávaly a následně vzlétaly z kteréhosi úseku D-1.
      Ti chlapi měli ty ruské stroje tak v ruce, že přistáli a pak srovnali stroje za sebe, s rozestupy podle záběru kamery snad jen 100m – a tak i následně zase odstartovali!
      To by asi s F-15 nebylo dost dobře možné, nebo by se stal nějaký průser – už jenom kvůli „osmahnutí“ čumáků letadel vzadu a tomu případnému sání bordelu.
      Těm Migům tohle evidentně nevadilo, byly srovnané za sebou tak, že to kameraman vzal na jeden statický záběr. A překvapovalo mě, že piloti na té dálnici buď nepoužívali brzdicí padáky, nebo to bylo z procesu přistávání vystřiženo, to nevím, nerozumím tomu.

      1. Proti některým sovětským leteckým základnám byly naše dálnice vlastně docela luxusní. Těch filmů je celá řada, přistávaly a startovaly na nich nejen Mig21, ale i Mig23.
       Podobné vlastnosti mají ale i Gripeny. Proto se pro naše účely hodí mnohem lépe, než F35 – ty jsou určeny k průnikům hluboko nad území protivníka a schazování atomových pum, tedy jinak řečeno, jedná se o jednoúčelové stroje určené do války s Ruskem.
       Ke cvičením na dálnicích byly určeny speciální úseky, např. na D46 to je úsek v blízkosti letiště Vyškov, na D1 úsek u Měřína. V případě války by to však bylo jinde – dálnice by se pro tyto účely upravovala.

 2. Nevím jak kde, ale u nás , ten dnešní – suchý, horký vítr je protivný. Ani na balkon se nedá,natož ven. Když takový bývával v noci,tak byly nekonečné. To zatím nenastalo, tak uvidíme dneska. A nikde ani zmínka o kapce deště. Na žádném předpovídateli… hmm,to se máme.

   1. Bude-li to pokračovat, tak abych probrala prostěradla a natáhla prádelní šňůry jako kdysi.
    Prostěradla namočila a pověsila. A alespoň v jedné místnosti bylo přijatelně.-Když už se prádlo nesuší ve výškách. jj co se v mládí naučíš ve stáří jak když najdeš.

 3. Tady se Vidlák rozmýšlí, jestli bude hranice na Dněpru nebo tam, kde je teď a přitom „Putin prý začíná působit dojmem důchodce, který už jen chabě reaguje na okolní svět“
  Binden proti němu je jura.

  https://www.forum24.cz/analytik-ma-jasno-putin-pry-zacina-pusobit-dojmem-duchodce-ktery-uz-jen-chabe-reaguje-na-okolni-svet?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  1. re Admirál:

   V seriosní debatě se používají i stejně seriosní odkazy, kam forum24 rozhodně nepatří. Číst forum24 je ztráta času.

  2. Co to je za blbost? Putin již dávno zemřel a náhradní čtverník je poněkud unavený. Budou muset povolat dvojníka, ale ten zase měl jiné uši, když se to provalilo, poslali ho na Sibiř. Nejlépe by bylo se zeptat Džamily z jurty. Tá i z fotky pozná vše.

 4. Vidlák si stále nechce položit otázku: CO by musela nová vládní garnitura udělat jinak, aby se napravil současný neutěšený ekonomický stav. Pomíjím politický, neb ten by se nakonec od ekonomického odvinul.

  Dovolím si navrhnout úkony jež by bylo třeba udělat aby se stav napravil.
  Příjmová strana: například, znovu zavést EET. Zavedení zdaňovacích páse. Zlepšení práce FU v oblasti výběru daní při přefakturaci mezi spřátelenými firmami. Motivovat investování zisku v ČR. Atd.
  Výdajová strana: Zrušit veškeré nákupy vojenské techniky. Omezit nákladnost státního aparátu, snížení počtu policistů, pedagogických pracovníků a pod. Zrušit veškeré dotace. Zrušit provládní neziskovky. Zrušit například Úřad nad dohledem politických stran a jiné podivnosti. Těch úřadů ke zrušení je asi 180.

  Je některá z politických stran toto schopna udělat?
  Pokud se toto nestane, bude každá politická garnitura, včetně Babiše jen opakovat stejné chyby minulých garnitur.
  Pro mne je volitelná jen ta strana, která toto bude zřetelně deklarovat jako svůj závazek.

  1. Gdybyste chtěl napravit stát, musel byste postavit politické strany za ohradu za-kona aby nesměly rozhodovat o obyvatelstvu. Rozhodovací pravomoci byste musel podělit mezi naše lidi.

   Pak byste musel podělit rozpočet na podíly našim lidem, tím pádem by zmizely všechny díry kudy odtékají peníze a tím pádem byste mohl zrušit všechny úřady zabývající se těmi dírami.

   1. Sasine, to už tu jednou bylo. A protože jsme jenom lidi, jeden takový a druhý zas onaký, tak se to v jedné době nepěkně zvrtlo a ti lidi to zneužili.
    Kdyby se to mělo znovu použít, nebejde se to bez totálního překopání Ústavy a zákonů.
    S Ústavou si kdejaký dacan dnes vytírá řiť a zákony jsou pozohýbané a dojebané tak, aby vyhovovaly hlavně té vrhnosti. Všecko to bylo dobře viditelné za té čínské bolševické chřipečky. Dokonce bych řekl, že ty dva roky byly nejlepším zrcadlem toho, jak to tady vedeme.

    1. Ne , nebylo. Obyčejný lidi, byť vydlabaní na dřeň, podvědomě chápou, že základem jejich existence sou základní potřeby. Potřebují střechu. Pak jídlo. Pak teplo a energie. Pak nějakou lásku. Pak nějakou bezpečnost. Oni vědí že to je jejich ústava. Ale politické mafie, keré je zdírají daněma, poplatkama exekucema, povinnostma likviduje jejich ústavu ve prospěch jakýchsi mocností. A i to už je černá magie vymyšlených práv a pochtívačských dluhů.

     Člověk nikomu nic nedluží.
     Dluží sám sobě jen ten, kerej si myslel, že souseda zotročí aby mu posílal peníze.
     Nesmí existovat žádné „““právo“““, že gdyž něgdo někomu pučí bankocetle, nebo je svými za-kony vymáhá, coby gdyby, a že solidarita a pomáhejmě cigošům, neziskovkářům, připrchlíkům … či ostatním nanichownařům a nesmí existovat žádné „““právo“““ vymáhat silou pučené. Gdo pučí, ať si to hlífdá, může být třeba kamarád a časem to dostane zpět, třeba i jinak.

     Obecně vzato, je politika jen nástrojem hajzlů, zlodějů, keří jak se dostali k moci něgdy v 19.století, už se jich nedá zbavit slušným požádáním, ani vystáváním důlků na náměstí. Sou to prostě zavedené firmy, keré mění výrobní artikl docela běžně, nabízejí zboží aby se prodalo a chtějí z teho apanáž.

     Navrhoval sem vidlákovi aby prostřenictvím svého bratra, postavili internetové sečítání potřeb. To by přece neurazilo nikoho z vás, nebo jo? Prostě místo plkání by lidi klikali na potřeby, keré naíše třeba Alef nebo Scalop. Mi to je jedno. Ne, ne, ne.

     Takže stádo blboňů zas dumá koho volit aby je nevokrádal, ale já to už nechci. každého gdo takhle přemýšlí považuji ve finále za svého nepřítele. Tak už je to. A nemám chuť ani náladu s něma probírat imbecilní názory zlodějů, keří už dávno měli být popraveni.

     Tak doufám že ste se nepolekal, a pište k věci dál.

     1. Ne, mě jen tak něco nepoleká.
      Už jenom skutečnost, že stát dovolí provozovat exekuční mafie a vybírá z toho výpalné, mluví za všecko. Neštěstí, neúspěch, nebo třeba neúroda může přijít na každého. A tento stát má názor, že když někdo spadne do sraček, tak je potřeba ho ještě dorazit, ne mu pomoct.

  2. Jo a pak byste mohl zdanit cizácké firmy, keré tady dobívají rentu 99%. A gdyby odtáhli, což by byl zázrak, mohla by se dotáhnout industrie a osvobodit člověka od otrocké pojebané „práce“.

   Ale ve volbách potřeb by si lidé navrhli i onačejší instrumenty, návrhy a postupy, nemám pochyb o tem, že by se to pořádně prodiskutovalo, aby se vědělo co jako dál.

   1. Kdyby se kazdej podival , aby videl. Davy to odmitaji..
    Po kazdy valce se na lidi nastrazi mirumilovna past, zvana demokracie.
    Aby vsecko co je treba se mohlo pripravit a odehrat za kulisama..
    V demokracii sou dulezity bohaci , ktery loupi ,svindluji kde se da a vykoristuji ,
    to maji povoleny a tak na demokracii zbohatnou do miliard
    a potom si za ne koupi a snadno ovladnou vlady.
    Proc? Protoze ,potom uz se nemusi skryvat za kulisama, pohodlne zrusi vsecky pravidla ,ktery jim prekazeji v chamtivosti..
    Proto a nato si zacnou vladnout statum sami.
    Vlada a kazda je zase jen kulisa s jejich posluhama.
    Ty slouzi aby si lid mel vo cem zvatlat a co kritizovat , tesit se na volby ,
    ve kterych kandidati krici ze vse zlepsi a mezitim se porad
    jim verejnosti neco predhazuje ,aby nevidela..
    Dulezity jsou zaplavy informaci v mediich o nasledcich , nikoliv pricinach problemu , priciny pak muzou politici zhorsovat do jeste horsich nasledku ,protoze nikoho nezajimaji a nejsou popularni a sou moc slozity.
    To neda velkou praci. Lid se hasteri a nesnasi mezi sebou velmi a rad.
    Pro kazdou blbost. Vlastni prechytralost ,merena nejlip v IQ , vladne.
    Ted vse zacne a opakuje se jako predtim , zase nicim neomezena stvanice za penezma ,ziskama a upevnovani moci ,
    tedy rovnou a co nejdrive do fasismu..Za papirovou kulisou demokracie.
    Na to se spoji do mezinarodnich korporaci, organizaci za ucelem uchvatit svet..
    Aby co nejdele mohli podvadet predstiranim kazdyho , porad politici ,clenove koalicnich stranicek a media kricej do posledni chvile,
    vo chybickach a naprave nenapravitelnych demokratu.
    To ma nasledky a muze to kazdej zazit na vlastni kuzi..
    Kazdej zije spokojene do posledni chvile v demokracii a ve svobodnych volbach , co nejdyl. Pomuze nejvic , kdyz ma povoleny se vyzvatlat.
    Skutecnost lid nema rad ,kazdeho kdo na ni upozorni, hned odsoudi..
    Sousedky vetsinou maji uplne pravdu a ve vsem. Maji plnou duveru..
    Skutecnost je pro vetsinu neprijemna a nechtena
    a kazdej je presvedcenej ,ze kazdej kdo na ni upozorni ,lze vymysly..
    Nejlepsi je skutecnost zapomenout co nejdrive …
    Absurdni abstraktnosti jsou velmi popularni , pomahaji kazdemu se zaradit mezi inteligenty ,staci je casto opakovat po akademicich ..
    Sliby , ujistovani, bajky vo raji na svete , ma kazdej nejradsi a tesi se na ne.
    Svobodny volby jsou velmi popularni, prave proto.
    Dostane kazdej zase vseho pohadkoveho vrchovate ,do sytosti a veri..
    Nejvic a za kratkej cas se vydela na zbrojeni a valkach..
    Valky a jejich realizace se casto ale musi nejdrive pripravit ,prevraty , revolucemi..
    Potom se zase lidi rozmnozi a patricne vychovou zdeformuji , aby se lecka demokracie zase mohla opakovat. A co bylo se prekrouti..
    A. Kdo takhle pise /jako nahore/ je vzdycky divnej a musi se podezirat ..
    Sousedky vo tom taky poradi , v novinach a v televizi taky ..Neverit..

    1. Abstrakní umění dnešního blboňa je představa obrazu, gde vidí válku, žebráky, chudáky schované za křovím, nějaké prápory a vzlétající zapomenuté symboly v jasnozřivých barvách a nějaké černé zamatlané hlavy za pláštěm osvobození, ale sebe tam nevidí.

    2. Jako ve starém prolhaném římě se ujali lidičky abstraktího „““umění“““, mazat své představy hospodských zápletek, politických napřažení až výronů konzumního prasete a eště to popíšou, gdyby něgdo nechápal a prodávají to. Gdyby to viděl starej Rembrant nebo Rubens by je mlátili po hlavách štoudví a s hownama.
     Nedá se, lidi. Největší odpad v zemi bude bohatý a lidi raději uhnou. Néní silná osobnost. Néní karakter. Konec. Něvědí gdo sou a tak skončej jako prasata na porážce.

   2. No jo, ale kebyze sa vyraba u nas, tak prestaneme mat zahranicne vyrobky, a zase budeme stat frontu pred tuzexom a slintat nad neckermanom … bo domace je fuj, musi to mat nemecku/francuzsku/americku nalepku, aby to za daco stalo

  3. Zvýšit produkci užitečných statků. Zvýšením svobody. Zrušením dotací křivících trh. Zrušením umělých překážek výroby a obchodu. Vnitřního a zahraničního. Ponechat základní omezení chránící kvalitu ovzduší a vody. CO2 není znečišťující látka.

  4. Kdyz zrusite dotace musite zavest dovozova cla, aby vas ostatni neznicili a hlidat vyvoz renty atd.

   Takovych navodu pro idealni svet dokazu sypat z rukavy stovky a nemusim ani pouzit chatgpt

   1. No, stačí když použijete svůj vlastní rozum a napíšete, co by vedlo k cíli, místo sypání prázdnoty z rukávu.
    Váš komentář beru tak, že cítíte potřebu naznačit ducha svého génia, ve skutečnosti, se nezmůžete ani na jeden rozumný důvod jak z toho svrabu alespoň trošku vybřednout.

    Ještě drobnost, proč by bylo třeba zvednout cla? Snad mi nebudete tvrdit, že poskytnutím dotace na rozhlednu v údolí, což by mohlo zapříčinit, že ostatní sem ty rozhledny budou houfně dovážet, tak jim napaříme cla.
    Snad mi nechcete namluvit, že dotací na toustový chleba Agrofertu ve výši 160 milionů je třeba na dovozové tousty napařit clo. Nebo na čapák a milion podobných hovadin.

    S takovým matrošem jsme vskutku naprosto v prdeli. Bože, Bože. Jak hluboko je možné ještě klesnout.

  5. Pane věštec.
   Našlo by se více možností,jak vylepšit státní rozpočet.jedním slovem,znárodnit.
   V prvé řadě,státní banky,žádné cizí.Velké firmy státní,nebo jim říkají strategické.
   Žádné danění v daňových rájích,EET to je jen bič na chudáka.
   S těmi dotacemi souhlasím,udělat v nich pořádek a opravdu dotovat,jen nutné a potřebné.
   Úplně bych zrušil dotace na kulturu a umění a také ten mafiánský spolek OSA.
   Podíval bych se na dotace pro VŠ.

 5. Správný „dezolát“, který není dezolátem, nýbrž konstruktorem, snaží se aby svět fungoval.

  Bože,
  dej mi talent a trpělivost opravit opravitelné, rozhodnost zbavit se neopravitelného, moudrost abych jedno od druhého rozeznal, a znalost míry abych ve snaze o vylepšení to úplně nezkurvil.

  1. Zatím se to všude. Nejsme výjimkou. Problém je asi v tom, že vítězové to vezmou ode zdi ke zdi.
   Místo veganské diety se nasadí proteinová, občanům za chvíli lezou bifteky krkem a chtějí mrkev a špenát.

 6. Klíčové je jak dlouho ještě to lidé budou snášet. U nás a v ostatní EU, především v Německu a Francii. Voliči dosavadních vládnoucích stran. Jejich členů a vedení. I těch v pozadí. Přirozenou snahou je udržet se u moci. Rostoucí existenční tlak mění volební preference. V podmínkách „svobodných“ voleb nelze „donekonečna“ rozevírat nůžky mezi realitou a mediálním obrazem. Snaha jedněch dostat se k moci, snaha druhých u moci zůstat se nutně promítá do reálné politiky. Ignorování reality vládnoucími nutně vede k jejich pádu. Ve vládnoucí straně nebo k pádu vládnoucí strany. S mírou radikálnosti podle závažnosti k tomu vedoucích příčin jako důsledků jejich politiky. Pro ně s důsledky politickými, právními, v krajním případě i násilnými.

  Nejradikálnějšími odpůrci se mohou stát nynější jejich příznivci a voliči. Násilný vývoj, zatím, nejeví se mi možným. Ale, v případě významné změny volebních preferencí a výrazně odlišného výsledku budoucích voleb, připouštím vyvození důsledků trestně právních a to i na základě legislativních změn včetně změn Ústavy, jestliže opozice by pro to získala kvalifikovanou ústavní většinu. Takové důsledky lze očekávat v případě zatažení vládní reprezentací do přímé války s jejími důsledky. Včetně prolomení zásady nepřípustnosti retroaktivity, tak jak známe z minulosti.

  Toto by byla již krajní situace předcházející krajnímu živelnému násilí. Které z nynějšího pohledu a s ohledem na historii nepokládám za reálné. Nicméně pro úplnost ho zmiňuji. Tohoto si nynější vládní reprezentace je vědoma, alespoň ti příčetnější z ní. Vždyť nevyvinuli veškeré úsilí aby se dostali na Olymp politické moci aby z něho byli svrženi do propasti. Nanejvýš aby odešli do jiných pozic dobře zajištěni. Protože z čistého altruismu do politického podniku nešli. Pro objektivitu dodávám, že toto plně platí i pro opozici.

  Proto očekávám, že nynější vláda při vědomí tohoto rizika, tak jako již nyní činí, bude pokračovat ve snaze omezit pro voliče nepříznivé existenční důsledky svého politického směřování. Ovšem, jak jinak, na jejich náklady, protože nemá jiný zdroj než výnos z daní, z rozprodeje zbývajícího státního majetku, a ze zadlužování. Se spoléháním na to, že nepříznivé důsledky takové politiky jsou dostatečně rozloženy v čase a nepřekračují adaptační schopnost a ochotu většiny voličů neuvažujících v delším časovém horizontu. Proč tomu tak je, je jiné téma k diskusi.

  Při rozboru nynější situace a anticipaci možného budoucího vývoje a s ohledem na dějinné zkušenosti nelze ignorovat pomyšlení na význam opětovného. umístění cizího vojska na na našem území. Zda má funkci čistě obrannou, ve směru k vnějšímu nepříteli anebo i funkci vnitřní pro případ radikálních vnitřních politických změn. Stejná pozornost by měla být věnována vyzbrojování (neopomíjím ani významnou obchodní stránku, protože o peníze jde především) zdejších ozbrojených složek a jejich přípravě. Zda účelem tohoto je účinná obrana České republiky alespoň ve smyslu odrazení možného agresora, v rámci reálného scénáře, či pro plnění závazků v rámci NATO, k prosazení zájmů těch, kteří NATO reálně ovládají, či pro pro účel vnitřního použití. Při těchto úvahách mi historická asociace s rozmístěním Spartských posádek na athénských pahorcích nepřipadá nepřípadná. Ani podobné při pohledu do minulosti bližší.

  Rád bych věděl, v jaké míře, do jaké hloubky a zda vůbec se takovými úvahami zabývají politici vládnoucí i opoziční.

 7. OT pro pobaveni – snazil jsem se neco dohledat a strejda google mi nabidl i clanek na aktualne z roku 2014:

  Svědci: Ukrajinská armáda je jako dobyvatel. Pálí i do škol

  Ke cti media slouzi to, ze zahadne nezmizel, nicmene jej nyni uvadi tato poznamka:
  V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině na jaře 2022 znovu vzrostl čtenářský zájem o tento text. Redakce Aktuálně.cz upozorňuje, že vznikl v roce 2014 na základě tehdejších výpovědí.

  Ze by se redakce bala z narceni z dezolatstvi?

    1. zkuste oddělat zepár klapek, hlavně mezerník a vyklepat a uvidíte co to brzdí. Vzpoměla jsem si na jednoho dávného kolegy, jak v dobách prvohorních rozebral celou klábosnici, vše v čemsi umyl a pak to složil a fungovalo to.

     1. Re: ema

      Nedávno jsem udělal to, co radíte jozkovi, a pak jsem si šel pro novou.
      Finální výsledek – ztracený den života.
      Čímž nechci nic ani naznačit.

      1. njn on si na pomocný stolek skládal písmenka tak jak jsou na klábosnici a jenom na zvědavce ječel nesahat. Já jsem oddělala jen mezerník a nestačila jsem se divit co se tam vešlo.

        1. Coz mi pripomina, ze bych mel konecne vyndat tu desetikorunu z prehravace v aute.

         Teda, ne, ze by mi schazel, to uz spis ta desetikoruna.

          1. No, vlastne ano. Do te doby nez do nej mladej narval tu desetikorunu na supermarketovy kosiky to byl CD prehravac.

     2. Stačí vyčistit štětcem s dlouhými štětinami, vyklepat, vyfoukat stlačeným plynem, vysát vysavačem. Jde to rychle. V nejhorším vysprchovat ostrým proudem vody, opatrně lze použít i vapku. Pořádně vysušit, akorát je na to počasí. Novou lze koupit vždycky.
      Nejlepší je nebýt čuně.

      Umytím saponátem, odmočením a osprchováním ostrým proudem vody čistím koupené gramodesky. Fajnový šmekr může zakončit omytím destilovanou vodou. To vynechávám. Jen vodu vysuším papírovou kuchyňskou utěrkou. Vyšším stupněm je takové předmytí, kterým se odmoči nečistoty, přehráním desky za mokra (k tomu vyhrazeným hrotem) tím se uvolní, a závěrečné osprchování. Výsledek je někdy až „lurdózní“. Ke koupi je dvoudílný disk pro ochranu středové etikety při mytí.

      1. na klabosnici/elektroniku/palubni desku auta obecne nejlevnejsi kosmeticky stetec. pripadne stlaceny vzduch (ne kompresor) a nefoukat do pc vetracku, odejde. ne vysavac, ten vytrhava jednotlive klabosy. na vrzajici vetracek olej na sici stroje aplikovany ze silnejsi injekcni jehly. opatlane pocitadlo cistit technickym lihem, vodnim produktum se vyhnout. pozor, prilis lihu rozleptava jednotlive vrstvy displeju.

       po vode z kohoutku zustava na gramodeskach mikroskopicka vrstva krystalizovanych mineralu a jehla po tom jede jako po brusnem kotouci. desku polit skolnim lepidlem (ne kanagom!) a po uschnuti stahnout jako kralika. drzim palce.

     3. Stačí obrátit vzhůru nohama a praštit s ní o hranu stolu. Vypadne hromádka drobečků, kousků tabáku, pokud ji používá kuřák.
      😻

       1. Diky vsem za rady. Nicmene v tom zakopany pes neni, je to uz postarsi holka bezdratova, ani nove baterky ji neprimeji k bezproblemovemu provozu.

        Jen je to holt priroita s asi trimistnym poradovym cislem 🙂

   1. Budeme na ruském seznamu válečných zločinců. Česká republika a její občané – voliči, kteří si do vlády vědomě navolili válečné zločince a vrahy.
    To byla tato vláda, která ukravíncům mj. darovala raketomety Vampire, kterými nedávno ostřelovali centrum Doněcka.
    Zdálo se mi v noci, že tu přistál An-124 plný paragánů a po vzoru z roku 1968, tentokrát po právu, naložili tuhle zločineckou vládu do letadla a odvezli si ji do Moskvy k vysvětlení.

  1. Re: jozka

   Jste hnusnej hledací Jožan. Zavřít vás i s tím vaším strejdou, až zčernáte! OBA!!!
   Jen počkejte, napráším vás Škebloňovi, jen co přijde na šichtu!

 8. Pane Vidlák.
  Jen osobní postřeh,rozdrtil jsem si klas pšenice v dlaních a docela prázdno,jen plevy.
  Tady na Svitavsku je delší dobu sucho,zřejmě není vláha na nalití zrna.Jak to dopadá na jižní Moravě.

  1. Já teď chodím každé ráno k lánu pšenice pojíst. Rozemnu klas, vyfouknu plevy (nes to dělal vítr) a najím se. Z 1 klasu docela dost – pro ukojení chutí mi stačí 5-6 klasů. Na zahrádce moc nezalévám, půda je ještě mokrá po deštích (nehvíc spadlo 52mm za 1 hodinu). Blízko Českého Těšína.

     1. To jo, no 😀 😀
      Dokonce i pidibouřka! (ve středu, myslím)
      Dnes je příšerně. Ještěže jsem v práci, kde mě chrání metr tlusté zdi. Ale i tak je na dvoře (trvale ve stínu) 39°C.

    1. No ale co si pamatuji, nebyl pod Krušnými horami srážkový stín (Žatecko apod)?
     OT K tomu vzpomínka.
     Moje hobby je československé pohraniční opevnění. Pamatuji si, jak na jednu akci (procházka po linii opevnění) přijeli kluci z okolí Žatce. Ta akce se konala v Jizerkách, přesněji mezi Horním Polubným a Tesařovem. Bylo to takové období, kdy podzim pomalu přechází v zimu. Takže kluci ze Žatce raději zavolali na místní obecní úřad, jestli tam není sníh. Hodná paní starostka je uklidnila, že sníh ještě není, že mají jen takový poprašek. Jaké bylo jejich překvapení, když přijeli a bylo tam asi 10cm sněhu (během dne připadlo ještě dalších asi 10 čísel). Prostě sněhová kalamita z žateckého pohledu. Těžko jsme jim s kolegou vysvětlovali, že paní starostka nelhala, že pro místní je to opravdu poprašek, že sníh je pro místní až od metru výš (když je v úrovni oken u chalup).

 9. Tak především Zelenskyj i česká vláda uvěřili vlastním lžím. Volodymyr Zelenskyj tolikrát vyřvával o nutnosti podpory Ukrajiny a povinnosti dávat dary válečné techniky, až britský ministr nevydržel. Došlo ke srážce dvou rozdílných realit ve Vilniusu. Předpokládám, že Zelenskyj obmění rétoriku a dodávky zbraní budou pokračovat dál. Přeci jen je Zelenskyj výrazně chytřejší než běžný premiér země EU, takže ze strany Ukrajiny jde jen o drobnou lapálii.
  Česká vláda svým lžím uvěřila, ale také si uvědomuje srážku s realitou. Zatím nedostatek financí řeší masivním zadlužováním. Vědí, že nebudou již u moci, proto se snaží poškodit jakoukoliv příští vládu, aby nemohla zemi vytáhnout z ekonomické katastrofy bez drastických opatření, která naštvou voliče.
  K žádné úřednické vládě ještě nedojde, na to má pětikoalice ještě příliš mnoho práce. Vládní poslanci také vědí, že jde o jejich poslední chvíle v poslaneckých lavicích, kdy plat pobírají od lobbistů, a kapesné jako poslanecký plat + náhrady. Takže vládní koala bude držet pohromadě do poslední chvíle bez ohledu na masové demonstrace.
  Pád současné vlády a instalace úřednické vlády by na daném stavu věcí nic nezměnil.
  Chytrá opozice by nyní využila čas a chystala se na volby v regulerním termínu. V poklidu by si připravila program, sbírala údaje o chybách současné vlády, analyzovala je, sledovala náladu voličů a připravila vše na výhru. A hodně chytrá opozice by ze svých čelných pozic odvolala Babiše i Okamuru a nasadila nové tváře nezatížené minulostí. Čímž by sebrala argumenty vládním příznivcům. Ještě chytřejší opozice by to k tomu vhodně načasovala tak rok až 6 měsíců před volbami.
  Zatím nevidím možnost, že by se předčasné volby mohly konat. Vláda mezitím svou činností ztrácí voliče. A ztrácí jich hodně. Takže ani v zájmu opozice nejsou předčasné volby.
  Na počátku roku 2025 česká vláda začne rozdávat dárečky, aby si naklonila voliče při volbách v říjnu 2025. Čili tlak na českou vládu a demonstrace budou mít největší efekt na podzim 2024. Do té doby pětikoalice ztratí nejvíce voličů, hospodářská situace naštve nejvíce obyvatel a na podzim roku 2024 bude největší šance vládu demonstrací svrhnout.
  Dobré na tom je, že je 15 měsíců na přípravu a vláda s tím nemůže nic dělat, i kdyby se o takovém plánu dozvěděla.

  1. Souhlasím zejména s tím, že opozice má před sebou práce jako na kostele. Pilovat program a hlavně a především hledat kompetentní odborníky. Máme je, ale dosud se politicky neangažují, což chápu.
   Jenom mě trochu zarazilo, že Gerd počítá mezi lídry i Babiše. Ale, vlastně má pravdu v tom, že někteří lidé mu ještě pořád věří.

   1. Andrej Babiš je zatím významnou postavou opozice. Ale také limitujícím faktorem a terčem, do kterého vládní hnojomety chrlí své ideologické salvy slovních průjmů. Jestliže se rozhodne z čela ANO odejít a zůstat šedou eminencí v pozadí, vládní kampaň založená na Babišovi ztratí náboj.
    Obdobně Tomio Okamura. Na podzim 2024 se bude lámat běh dějin, tam uvidíme další možnosti vývoje. Babišovi nebo Okamurovi by slušela role ministrů nebo vicepremiérů budoucí opoziční vlády. Na premiérskou roli ale musí být jiný člověk.

     1. Kdo ví, ale pětikoalice provětrala úspory všech obyvatel jak nikdo jiný. Za těch 15 měsíců ještě dopadnou mnohá vládní opatření tíživě na voliče – a hospodářství nevzkvétá.

  2. 1) Zelensky ani pražská vláda (česká není, protože dělá vše pro to, aby ČR poškodila nebo rovnou zlikvidovala) svým lžím ani omylem nevěří. Jsou to zkušení gauneři a jako takoví také konají.
   2) JAKÁ opozice?
   Na levé části spektra zbyli jen komunisté, kteří, pokud se dostanou do sněmovny, budou ve stejné pozici jako SPD – do koalice je nikdo nevezme a sami nic neovlivní.
   A na pravé části spektra se mezi sebou řežou pidstraničky, které vesměs stojí EKONOMICKY A SOCIÁLNĚ silně napravo od ODS. Až se některá/é z nich dostane/ou do sněmovny, pětidemolice po nich skočí jak slepice po flusu, protože na ně bude moci delegovat špinavou práci. A ony se jí rády ujmou, protože koryta.
   3) Jediná parlamentní relativně opoziční strana (protože s programem alespoň trochu přijatelným pro voliče s příjmem < 35000.- Kč netto) je ANO.
   Jenže i když vyhraje volby, nebude mít s kým sestavit vládu, pokud nebude chtít metelesku-blesku přijít o voliče.

   Takže znovu – JAKÁ opozice?

    1. Ozbrojené sily Ukrajiny sa počas dňa pokúsili o útok v doneckom, krasno-limanskom a južnodoneckom smere.

     V doneckom smere sa v dôsledku koordinovaných a odvážnych akcií jednotiek skupiny síl „Juh“ úspešne podarilo odraziť sedemnásť nepriateľských útokov pri obciach Severnoje, Kurdjumovka, Novomichajlovka, Marinka, Kleščejevka a Maloiľjinovka v Doneckej ľudovej republike a Belogorovka v Luganskej ľudovej republike. Okrem toho bola pri obci Kurdjumovka v Doneckej ľudovej republike zmarená činnosť ukrajinskej diverzno-prieskumnej skupiny. Počas bojových akcií predstavovali nepriateľské straty 315 vojakov, dve obrnené bojové vozidlá, tri pickupy a húfnicu D-30.

   1. Kazdej ma moznost si overit, jake jsou vsude vysledky voleb ,
    dobre videt i u nas..
    Pred volbama zelinar sliboval uplnej raj na zemi..
    Pred tim se tam k volbam doslova prostrileli pres hromady mrtvych..
    Volebni programy slouzi jako orientace ,pro zvoleny aby vedeli ,
    ze maji udelat presnej opak, co naslibovali a jeste daleko hure..
    Protoze soutez ,hodnoceni a bodovani ,co politik musi, je tvrda.
    A porad by davy chteli volby a volit. Vod toho se nedaj vodehnat..
    Neni mozny je nejak zastavit. Nejradsi by meli volby kazdej tejden..
    A pokazdy predepsanou koalici , coz predem uz zarucuje to nejhorsi..
    Demokrauten maji jen jeden program rozestvi vsecko a delej co ti prikazou.
    Zatloukej a zatloukej a kdyz se to provali , to nevadi zatloukej dal.
    Za kratkej cas te z opozice volebni maniaci zase budou touzit zvolit.
    At udelas cokoliv, jako miliardarskej sasek Babis , voni to ochotne zase zapomenou a budou takovy do nebe vychvalovat.

  1. A myslíte, že je to horší? Horší než lidi, co vůbec otevírají stránky Blesku??
   Nebo je to spíš srovnatelná míra tuposti i blbství?

    1. Mozna si tady vsechny prispevky procita pilne Rajchl ,aby vedel ,
     na koho zase upozornit vladu a organy..Drive soudruhy.
     Vyloucit a jak , se to neda.

  2. Ten prsten by měl měřit i pšouky. Ev. využít užitečný bioplyn a umožnit nositeli prstenu aby si pomocí prstenu mohl dopřát teplé latté, pokud uvázne někde v zácpě na dálnici. Nebo tak někde, třeba ve frontě na dotace EU.
   🤔

 10. Jen aby bylo jasno ….

  Průzkum: Vztah Čechů k Ukrajině se zhoršil
  Respondenti hodnotili také zahraniční státníky. Nejvíce sympatií měla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, které jedničku či dvojku dalo 65 procent lidí, následoval papež František se 64 procenty.

  Mezi 40 a 50 procenty respondentů má pozitivní názor na prezidenty Francie, Polska, Ukrajiny a USA Emmanuela Macrona, Andrzeje Dudu, Volodymyra Zelenského a Joea Bidena, dále na německého kancléře Olafa Scholze a britského premiéra Rishiho Sunaka.

  Nejméně populární je ruský prezident Vladimir Putin. „V časovém vývoji se mezi Čechy nejvíce propadla popularita Vladimira Putina, který byl v červnu 2023 sympatický 13 procentům respondentů, zatímco ještě v květnu 2021 to bylo 27 procent. Pokles v preferencích zaznamenal i Joe Biden, jehož obliba klesla z 55 procent v roce 2021 na 41 procent v roce 2023,“ dodal STEM.

  1. Ak by reálne existovalo v ČR 65% ľudí, ktorí by dali Zuzane Čaputovej za jej činnosť jedničku, tak by to bola skutočná tragédia – pre budúcnosť českého národa.

   1. Protoze si pamatuji, ze tam vyhrala nejaka mlada, krasna uspesna… a tim to hasne. Vysledky skutecne prace Miss Vojany uz k nim nedolehnou.

   2. Respondenti hodnoti , nikdo zadnyho nikdy nevidel a sou usluzny ,
    reknou, co je prave potreba..Aby blbove meli vo cem psat.
    Kdyz neni zrovna cas , venku je spatny pocasi , kdo by tam lez ,
    usetri se a tak se respondent vymysli v kancelari primo hlavou..
    Vyjde to na stejno..Nikdo, nikdy zadnyho respondenta nikdy
    nevidel a neuvidi, at to zkusi nekdo….
    Ale sou za ne a jejich nazory tucny odmeny..

 11. hmm, chce-li se někdo kouknout jak se to dělá a jak a proč fungují zdejší nonejmové má možnost. Absolutní neznalost historie, neschopnost dávat do souvislostí, ale tvrdit a tvrdit. Je to zážiteček, docela jsem se nad tím „mistrem“ rozhovorů -;÷÷pobavila.
  https://www.youtube.com/watch?v=49qhChXmTmA

  kdyby to v důsledku nebyla tragédie, byla by to docela fraška

  1. Tak jsem měl trpělivost si to poslechnout a před soudruhem Kohlíčkem hluboce smekám. Toho mladíka z ČRo si „namazal na chleba“.
   Doporučuji k poslechu!

   1. Začalo to dobře. Kohlíček s přehledem poslal Rozsypala do šatny.
    Ale jakmile došlo na “ svobodné volby” , které Kohlíček zřejmě fakt vnímá jako svobodné, tak jsem to raději vypla.
    Rozdíl mezi volbami před Vítězným Listopadem a těmi dnešními vidím jen jeden.
    Za komančů sestavovali kandidátku vysoce prověření souzi a zapsali jenom echt spolehlivé souhy.
    Dneska jde o souboj imagemarkerů, vítězí strana, která si zaplatí ty nejschopnější. Kdo disponuje největším měšcem , to asi tuší hodně občanů.

  2. Rozsypal:..a taky podle Evropskych hodnot.
   Kohlicek: Nechme porno stranou…
   Rozsypal: Nevim o cem mluvite.

   😀

   No v tech predlistopadovych volbach tedy bruslil velmi obezretne, ale jinak dobry. Moderator je velmi urputny, lec velmi neobratny manipulator. Cekal jsem, kdy se zepta kdy presne prestal pan europoslance bit svou zenu.

 12. Přišla doba dovolených,tak si ji přeci nezkazí,počkejte až co přijde po dovolené.
  Už to někdo zmiňoval,září rozhodne.
  Zázraky se nedějí,republika je v takových sračkách,že i příští vláda bude jen horší než tato.
  Jak píše pan k42 dokud se něco nestane v USA v EU u nás také ne.
  Jak někdo podporuje kapitalismus,včetně jejich propagátorů,vůbec mu nejde o zlepšení situace.

 13. slyším fámy že něco z ukrajinského obilí skončilo v polsku, tam s tím krmili prasata a slepice, a z těchto prasat a slepic udělali žrádlo pro psy a kočky no domácí mazlíčci z toho chcípají
  jste to někdo schopný ověřit???

  1. Včera v poledne pravili na Nově nebo Primě, že hytlermarkety stahují nějakou dodávku ukrajinských kuřat, bo salmonela.
   V odpoledních zprávách už to nebylo.

   Takže je vysoce pravděpodobné, že i polští domácí mazlíčci hynu po ukrošmakuládách.

   1. Pes, tak jako vlk, je schopen sežrat mršinu týden starou a nic mu nebude.
    U koček to bude podobné.
    Takže je vysoce pravděpodobné, že domácí mazlíčci nehynou.

    Salmonela na kuřatech z Polska bývá (často) protože kuřata dochlazují po porážce namáčením ve vodě.
    Pokud má jedno kuře salmonelu, vodou se přenese na ostatní.
    U nás a jinde v EU se kuřata dochlazují proudem studeného vzduchu, takže se případná salmonela nepřenese.
    Chladit vodou je levnější.

    Ukrajinské obilí skončilo leckde v EU.
    Problém je v tom, že aplikují postřiky a hnojiva v dávkách které jsou už v EU zakázané, obilí může být GMO a nevhodným skladováním bude plesnivé.
    Vidlák o tom už několikrát psal.

    1. Re: JzH

     Kočka se mršiny ani nedotkne.
     Čímž vůbec nechci tvrdit, že kočka se po zkonzumování salmonelizovaného kuřete posere, případně umře.

     Šelmy kočkovité jsou opravdoví dravci, predátoři.
     Šelmy psovité jsou uklízeči zdechlin. Viz hyeny a šakali.

     1. Nasi kocouri mrsiny vyrabeji a skladaji je nam pred dvere. Mysi, krtci, rejsci a uz prinesli i slepyse. Nevite, jak jim mam vysvetlit, ze je slepys chraneny?

      1. Utopit, je to škodná. Loví užitečné ptáky ne z hladu, ale pro zábavu.
       Ty ptáky, co nás zbavují otravného hmyzu a všelijakých červíků a které v zimě krmíme.
       V přilehlém humně je proto střílím malorážkou s optikou, protože se odtamtud ptáci stěhovali jinam. A já chci, aby ten otravný hmyz chytali i nadále a ráno mi zpívali.
       Kočky mi v mé blízkosti zpívat, ani honit hmyz nebudou.

        1. Moje kočka nosila do bytu myši ještě živé. Nebylo hezké se dívat, jak si s nimi hraje na honěnou.
         Jednou mi zbuchla ždímačka Klad. Po odstranění dolního krytu vypadlo nejmíň 30 myších mumií. Vůbec jsem nechápala, jak se jim podařilo protáhnout se malým kulatým otvorem a najít tak poslední úkryt před tou krvežíznivou bestií Mickou.
         🐱

        1. Tak je to libtardsky správně!
         Takzvaný domácí mazlíček, ve skutečnosti škodná, má dneska vyšší cenu, než člověk.

         1. A pockajte, az sa k slovu dostanu chovatelia potkanov! Je to chytrejsie nez morca, tak som slecne za vysvedcko jedneho zaobstarala … by ste neverili, co maju v hlavach v tom potkanarskom klube, kam chodim po navod jak s tou bestiou zaobchadzat …

          1. Také ho měla dcera a byl opravdu velmi inteligentní, nejlepší zvířátko jaké jsem kdy měli. Chodil za člověkem jako pejsek, hrozně rád si hrál, opravdu doporučuji těm, co si netroufají na psa nebo kočku.

     2. Není, lvi žerou zdechliny stejně jako třeba šakali, hyeny a to dost často. Ano mají samozřejmě radši čerstvou kořist, ale to hyeny také.

       1. Ne v nejvyšší nouzi, pokud máte tak se podívejte na Nat Geo Wild, tam běží o těchto šelmách (i jiných) docela dost pořadů. Ale jak píši, jasně čerstvá kořist je lepší, ale to i pro hyeny, hyeny také dávají přednost čerstvé kořisti.

      1. Ja sem radsej chodim pre tie nepoliticke poznatky .

       A k tej mrsine … sedliakovi poslo prasa … tak ho zakopal kdesi na kopci, kde to nevadilo … prisla voda, a mrsinu vyplavila … cigani ulovili, uvarili, nikomu nic nebolo … pravda, par desatroci nazad … ale nasi vraveli, ze oni na ich mieste by boli posli aj tou dobou

   2. tak hlavně se mi nezdá, že by šlo celé prase či kuře na psí žrádlo…to se chovateli či výrobci žrádla nemůže vyplatit, nebo jo?…takže nám na ty řízky, a až pak zbytky pro kočky..

 14. Příští volby jsou u nás na podzim 2025. Každý si může udělat bilanci, kolík toho 5K stihla za ten jeden a třičtvrtě roku. Ale ostatních věcí, ze kterých nám bude do pláče ještě víc, než aktuálně je, těch stihnou za tu dobu ještě přinejmenším 1,3x tolik, co prozatím stihli. Což je jen ten přepočet mezi 1,75 a 2,25 roku, protože platit to bude jen tehdy, pokud nezrychlí.

  Tato vláda je to nejhorší, co se mohlo této zemi stát.Jistě skoro každý si aspoň ve hrubých rysech představí, co to znamená krizový management, ovšem v pojetí 5K jde o metodiku, jak tuto zemi dovést do co možná najhlubší krize. Nejen ekonomické, vždyť právě tito do slova a do písmene dělají to, čemu se říká rozdělování společnosti. Od posledních parlamentních voleb se mi stalo několikrát častěji, než za celých předchozích přes padesát let, že když někam přijdu za zábavou, první, na čem se dohodneme, je to, že se nebude mluvit o politice. Což všichni dodržují, protože se bojí toho, jak by to skončilo. A to je přece něco šíleného…

  Není moc možností. Je jen jedna, kdy ani na ní se ti, kdo jsou přímo zoufale nespokojení s touto vládou, nejsou ochotni domluvit. Že vláda je společný nepřítel, to ano, na tom se shodnou. Ale dál? Milion, spíš miliarda důvodů k hašteření. Dlouho jsem to nazýval 3J, totiž s jiným, jindy a jinak. Už je to jen 2J, protože vypadlo to „jindy“. Už si prakticky všichni uvědomili, že kdykoliv jindy, což znamená později, by to všechno bylo ještě mnohem horší. Vláda jim totiž ukázala, že to tu umí k.rvit ne měsíc od měsíce, ale hodinu od hodiny.

  Čím dál víc lidí si sice uvědomuje, že právě jen odstranění této vlády může cokoli změnit. V takzvaném pořadí hodnot je to s velkým náskokem na prvním místě. Ale pořád málo, i ty 2J je pořád neprůchodná situace. Nevím, kolik je a začne být takových, kdo začnou uvažovat v módu toho skutečného krizového managementu, to znamená přestat snít o „zisku“ a místo toho se vážně zabývat kroky, které vedou k odvrácení bankrotu. Kéž by jich skutečně přibývalo…
  Pokud by se někdo nutně musel ptát, který to jako ty kroky jsou, tak Vidlák to tam má. Prvním a naprosto nezbytným je právě to (pro tuto chvíli zhruba tak 6428 krát – ? opakované) odstranění vlády. Hned za ním donucení prezidenta, aby nezdržoval vypsání nových voleb. To všechno ne, že nejde, ale jde. Jen se musí chtít a dělat to. Musí se toho účastnit co nejvíc lidí. Těch, co si to pořadí hodnot uvědomili a kterým na této zemi záleží.
  A co jako bude potom? No přece ty volby. Na nich to celý záleží. Námitka, že parlamentní ani mimoparlamentní politici nejsou na to připraveni, není platná už proto, že ten první krok znamená sněhovou nabalovací kouli. Začnou se tvarovat a profilovat subjekty a koaliční subjekty, ze kterých bude možno vybírat.

  Když nic jiného, v lepším případě pak lze docílit zrušení článku 10. ústavy o nadřazenosti evropské legislativy té naší. V horším jeho úprava. Dále přehodnocení zbrojních zakázek, energetické politiky, nakládání se státními financemi a tak dále a tak dále. To všechno hodně, míň, možná jen úplně málo.

  Co by tedy jeden každý z nás získal, kdyby to dopadlo?? Ne zaručenou, ale pořád šanci na něco lepšího s někým jiným.
  A co by jeden každý z nás ztratil, kdyby to nedopadlo? Nic.
  Takto jednoduchá ta volba je. Buď jít za šancí, nebo se jí vzdát.

  1. Pane Vidláku, nemáte.

   Cituji Vás:
   „Máme vlastní média, máme vlastní politiky, máme vlastní nezávislé komunikační kanály.“

   Tenhle prostor, na kterém si píšeme, plus platforma WordPress, někomu konkrétnímu patří.
   Nejviditelnější z budoucích politiků, pan Rajchl, se o politiku ještě ani omylem neotřel, ještě mu nepůjčili ani návštěvnickou kartu do PS, aby si tam mohl dát prvotřídní preso za osm kaček.
   Komunikační kanál Facebook patří Zuckerbergovi, Twitter Muskovi, Instagram i nový Thread Gatesovi a o žádném dalším způsobu, jak komunikovat s více lidmi najednou, nevím.
   Tedy vím: Tradičně postaru, jako to dělala například Chátra 77 a spousta literárních spolků, když potřebovali do skupin vybraných jedinců rozšířit to, co potřebovali.
   O mnoha věcech neměli estébáci dlouho ani tušení – dokud to ovšem, pod obrovským sociálním tlakem, neudal někdo z těch vybraných jedinců…
   Ano, je to namáhavé, lehce zdlouhavé a vyžaduje to spoustu invence – ale je to skutečně nezávislé.
   A naše lenost, to je přesně to, čeho využívají politicky závislí vlastníci dnešních médií k tomu, aby nás zavřeli do svých ohrad, kde určují pravidla výhradně oni.
   To, že Vás nechají po té ohradě vcelku volně pobíhat, že tam máte žlab s vodou, pastvu i jindy dost krmiva, které se všude okolo, musí s námahou hledat – to je právě to, co Vás v té ohradě drží.
   Vyměňujete pohodlí za svobodu.
   Dokud nebude mít Alternativa svůj vlastní „svobodný vysílač“, v pravém smyslu toho názvu, kde bude možné a bez jakéhokoli omezení říkat to, co chcete, tak stále bude Alternativa marginálií.

   Není dobré si lhát do kapsy. Ztrácí se tím důvěryhodnost.
   Poctivější by bylo přiznat, že se to zatím nedaří, protože Alternativa neumí být tak jednotná, jako pětikolka, pokud jim jde o velké prachy a koryta.
   Jsme sebranka těžkých individualistů, proto nám nevyhovuje nic ze stávajícího. To, co by třeba Helena viděla jako ještě dobře použitelné, bych já už dávno mrštil do popelnice.
   Možná by bylo lepší psát tak, aby nešlo zřetelně rozpoznat nic z toho, co jsem napsal výše.
   Anebo – dovolit si ten luxus, nazývat věci pravými jmény.
   Mrkněte na toho Rajchla. Dělá to tak, aby mu nemohl nikdo nic vytknout, něco rozporovat – a tím pádem vlastně ani nemůže lhát, poněvadž by mu to soplácký, naspídovaný mainstream okamžitě omlátil o hlavu.
   Jenže výsledek toho Rajchlova lavírování je takový jakýsi…sterilní, pro mě osobně dost nečitelný.
   Všichni víme, jak nebezpečné pro nás je, setrvávat v NATO. Nikdy v naší nedávné historii, jsme NATO k ničemu nepotřebovali!!
   V EU ale zůstat musíme, potřebujeme i to málo, co ještě umíme, prodávat výhodně. Ale – Rajchl má ukotvení v NATO v programu! Co to má jako znamenat? To je nějaká nordická lest?
   Proč tam není namísto toho dosažení vojenské neutrality, ala naši německy mluvící bratři Rakušani?
   Z tohoto hlediska je mi mnohem bližší i ten Paroubek, snad poslední autentický politik, který nikdy neměl problém, nazývat věci a jevy pravými jmény.
   Už jsem delší, než picco – a to je co říct. Omlouvám se za tu délku, ale muselo to ven.

   1. Souhlasím s Vámi. I kdybychom nakrásně volili Rajchla, nevidím nikoho za ním… vždyť nemůže všechno dělat sám. Očekávám, že představí i nějaké další kandidáty. A u Vidláka nepředpokládám, že se pohrne a bude na něco kandidovat. Ono taky bude dost rozdíl mezi tím mít kvalitní rozumné názory na všechno možné a pak je být schopen politicky prosadit. A nemyslím si, že až přijde na volby a lámání chleba, tak bude PRO a spol. většinu v parlamentu tak, aby byli schopní něco prosadit pouhou silou svých hlasů. Taky si myslím, že do voleb spousta lidí otupí a zase na hodně věcí zapomene a bude schopna to tam hodit stranám, které tam už jsou… bohužel. Tak kdo další stojí za Rajchlem? Na jaké funkce kandidují, co by chtěl dělat Rajchl? Ministra sportu? Premiéra? Očekával bych nějakou alespoň přibližnou stínovou vládu, aby si případný volič dokázal udělat představu do čeho by šel.

     1. Tak to je jiná, to zcela mění situaci! A můžete se, dráhy Kocoure, podělit s ostatními o značku tohoto parfému, abychom si udělali také představu? Např. Moskovskyje duchy či Živé květy? Nebo něco onačejšího? 😜

      1. V pánských kolínských se nevyznám, ale byla to drahá vůně byla cítit i na ten metr a půl, kde jsem se probojoval mezi fanynkami. Ale nevoněla to žádná fanynka, byl pánský a asi dost drahý.
       Víc bych z toho neusuzoval.

        1. Což jsem záhy udělal.
         Nicméně ze všech řečníků, kteří na té sérii demonstrací v Ostravě vystupovali se mu mohl rovnat snad je jenom Bohuš z TV a Okamura.
         Pozor – mluvím schopnosti mluvit, ne o obsahu těch řečí.

     2. K Rajchla kolínské:

      Před několika dny mě letmo napadla otázka, proč z PRO odešel její místopředseda Tomáš Nielsen.
      Ještě na začátku května hovořil neochvějně https://neovlivni.cz/cilem-je-vyhrat-volby-rika-rajchluv-mistopredseda-pro/
      , aby sedm týdnů poté oznámil „Rozhodl jsem se ukončit své členství ve straně Právo Respekt Odbornost. Rád bych se k tomu vyjádřil: Stranu PRO jsme založili v návaznosti na naše více než dvouleté aktivní úsilí o ochranu práv lidí a demokratického právního státu, jako další krok k prosazení našich vizí. Důvodem mého odchodu je odlišný pohled na to, jak tyto vize naplňovat.“ (zdroj: https://1url.cz/duJkh )

      Neodešel on nakonec proto, že pana Rajchla nemohl cítit ?

      1. Néňy Babiš, néňy program.
       Ty „lický práva a demoška“ stály a padaly s business plánem postaveným na sabotážních žalobách proti jakýmkoli proticovidovým opatřením BABIŠOVY vlády. To padlo a Nielsenovi už z toho nekoukal žádnej vejvar.

       Ale samozřejmě, že v tom mohla svou roli sehrát i kolínská 😀

       1. Určitě mohla.

        Nerad bych debatu o politickém programu a schopnosti ho realizovat zredukoval na rozpravu o tom, jakou má pan Rajchl kolínskou. Nicméně je dobré vzít v úvahu, že čich je z našich pěti oficiálně uznaných smyslů jediný, jehož vjem putuje přímo do mozku, aniž by před tím prošel nějakým softwarovým filtrem. Sympatie/antipatie, získané na bázi čichových podnětů, jsou prakticky téměř nezvratitelné. A to zejména tehdy, není-li skutečná příčina toho stavu vědomě rozpoznána.

        Příkladů ze života by se dalo jmenovat bezpočet.

        1. Tak jsem se před řadou let nešťastně zčistajasna zamilovala do jednoho chlápka, stačilo vedle něj sedět tři hodiny v autobuse, feromony si se mnou zahrály nepěkný příběh….

         1. Re: Alena Z.

          No prostě jste mamlaskyně, neboli stará, hloupá a škaredá osoba.
          Moje Stará Jahoda nosí neustále na nose VKUSNÝ kolíček na prádlo.
          Všechny ostatní vjemy pak musejí přes soft, který vám vysvětlil Halef.
          A proto se Jahodě líbím jenom já.
          Kdyby sundala kolíček, byl bych v pééérdeli, páč se už patnáct let vůbec nemyji, anžto správný chlap má smrdět, jak pravili můj staříček.
          Ten to s hygienou taky moc nepřeháněl a dožil se šestadevadesáti let.

          1. to vám závidím, musí se vám dobře chodit na houby
           – nehrozí zakousnuté klíště ☻

         2. Příběh to možná byl nepěkný – ale literární zpracování by mohlo být pěkné, ne? Co Vy na to? Příběhy z kategorie žili, byli, měli se rádi, dobře se jim vedlo a nic zvláštního se jim nestalo, to nikoho nezaujme. Pište!

         3. Kdepak voňavky a kolínské, to je čajíček.
          Hlavní feromon, který ženy přitahuje, je cosi záhadného vylučovaného úspěchem.
          Když je chlap úspěšný, nějak to z něj sálá a ženy na to reagují, chtějí se přitulit.

     3. Protože se k tomu rozvinula tak obsáhlá politická rozprava, asi mi nezbývá, než se odkopat. Totiž, možná odkopat, možná neodkopat. To podle toho, zda a jak bude to kritérium u mne hodnoceno.
      Jde o vodu Davidoff. Mnoho let zůstávám u této značky. Mnoho let znamená, že taky mnoho let předtím, než znám Rajchla, což uvádím proto, zda se tam i tak dá nalézt nějaká konsekvence. Patří to k mé každodenní ranní koupelně. A není levná, ta poslední byla okolo 1500,-. K tomu taky holení a sprchový gel. Už od 90. let kouřím tuto značku, kávu Davidoff ale nepiju, ta je hnusná.
      Takže tedy, i když jsem zatím osobně ještě nezpozoroval ani jednu vosu, která by po průletu kolem mě bezvládně havarovala, patrně by někdo mohl konstatovat, že jsem navoněnej frajer. Jsem tím odkopán, nebo neodkopán?

      1. Kdyžse do mne naposledy zakousla vosa, přežila konec zákusu o pět minut. Buď jsem jí nechutnal a ona se udusila vlastními zvratky, anebo se úplně otrávila odpadem z mého těla.

    1. To User:
     Rajchl jen opakuje přesně to, co udělala pětikolka :
     „Hlavně nás zvolte, abychom se zbavili toho zlého Babiše a pak už se to nějak udělá“.
     Babiše nás tedy Praha zbavila, Babiš ochotně předal pětikolce republiku, po covidu festovně převázanou červenou mašličkou, protože věděl své.
     Pětikolka nevěděla aniprt. Teprve až po utrpěné výhře hledali nějaké lidi, co by kdo dělal.
     A proto tu máme ty Stanjury, Lipavské, Černochové a Rakušany.
     Je to přece jen pár let, ale lidi si nepamatují, nebo možná nechtějí pamatovat, co já vím.

     1. A to mi přijde, že to přesně by následovalo s volebním úspěchem PRO. Hledání lidí, co by to vzali. Jiná parta, nevím jestli je v této partě třeba Macinka, Turek nebo někdo další, kdo je aspoň trochu vidět a mohli bychom si o něm udělat nějakou představu…. ?

   2. Teco, Rajchl chce k lizu. Toť vše.
    S fotbalem to nevyšlo, s hazardem také ne, v politice se s 3K také nezadařilo, hospody už nejsou takovej vejvar jako kdysi a tak to znovu zkouší v politice. A protože není schopen skupinové (po novu „týmové“) spolupráce, pořídil si vlastní partaj, jíž má nespokojený „lid“ posloužit jako výtah ke korytu a moci.

    Nic víc za tím nehledejte.

    1. No já nehledám, jenom ten Rajchl ozaj zvonku tak vyzerá..
     Když jsme u toho hledání : Třeba by si ho ušetřil nový zdejší pan domácí, aby pak nehledal tu příslovečnou tesařovu díru, víte?

   3. Tecočamp zapomněl na jednu věc. Chátra 77 měla masivní podporu ze zahraničí. Nejenom finanční, ale především mediální. ( Kdo vlastní hlavní média asi už ví hodně lidí. )
    ( Omlouvám se všem slušným chartistům, kteří se buď do teplých seslí vůbec nedostali, případně byli odejiti z veřejného prostoru. Jako např. Jan Petránek, nebo nejnověji Ivan Hoffman. )
    ***
    Tohle všechno samozřejmě dnešní opozice nemá. A světová média = sedmá velmoc, naopak táhnou proti ní.

   4. Tentokrát patrně budu kratší.

    1) nechat 5K celých dalších dva a čtvrt roku být tím nejhorším, co naši zemi mohlo potkat. Se všemi z toho plynoucími důsledky.
    2) nenechat.

    Takto až banálně jednoduše binární je naše volba. Cokoliv jiného, než 2), je vědomá volba 1). Ano, vědomá, protože každý to ví.
    Nepodaří-li se uskutečnit 2), co horšího se stane, než 1)? Nic. Nestane se nic horšího.
    A podaří-li? Může se stát něco lepšího.

    „Obrazně“:
    X – Musíme začít čerpat vodu!
    Y – Ale to čerpadlo děsně hrčí, možná se zastaví…
    X – Vždyť se za chvíli utopíme!!
    Y – Ale mně se nelíbí to hrčení…
    X – Tak podej mi přece to čerpad…! glo glo glo…
    Y – Jenže co když bude hr… glo glo glo…

    1. Ad „Takto až banálně jednoduše binární je naše volba“:
     To si myslíte Vy.
     Jenže jiní to třeba vidí tak, že to, co hrčí, není čerpadlo, nýbrž to je suzafon.

     1. Pardon, ale nejprve se musíme rozhodnout, zda něco uděláme, nebo neuděláme. To je ta naše binární volba.

      Na jejím výsledku pak –
      Pokud neuděláme, víme, že bude 5K.
      Pokud uděláme, teprve poté se dozvíme, zda bude suzafon – rovnající se 5K. Nebo zda bude čerpadlo – lepší, než 5K.

      Jistota 5K v případě 1) je dána, jistota 5K v případě 2) není dána. Jak jinak to mám říct?

      Co by se stalo po svržení vlády NEVÍME, protože se to ještě NESTALO.
      MYSLET si o tom může dopředu každý co chce, ale je to irelevantní.
      Celé je to v poloze – neudělám-li, jsem zodpovědný za trvání 5K. Nedal jsem své zemí šanci. A udělám-li, dal jsem své zemi šanci. Sice nemusí vyjít, ale může.
      Rozdíl mezi 1) a 2) je tedy velmi zásadní…

      1. Asi jsem se vyjádřil nejasně.
       Tak tedy znovu, se snahou, aby lépe:

       1) nechat vs 2) nenechat je podle Vás, jak vyplývá z toho, co tu dlouhodobě píšete, rovno 1) nepodpořit vs 2) podpořit Rajchla & spol.

       V tom Vašem Obraze, jak já ho pochopil, chce osoba X, aby jí osoba Y podala čerpadlo (Rajchla). Osoba Y je podle osoby X smrtonosně blbá, protože nepodá čerpadlo jen proto, že čerpadlo hrčí. Důsledkem je, že osoby X i Y se utopí.

       V jiném než Vašem pohledu je to tak, že blbá (naivní) je ve skutečnosti osoba X, jelikož osoba Y jí žádné čerpadlo podat nemůže, protože tam žádné čerpadlo není. To, co hrčí (Rajchl) není čerpadlo, nýbrž je to suzafon. A suzafonem se voda čerpat nedá. Důsledkem je, že osoby X i Y se utopí.

       Tudíž, protože není čím čerpat, tak rozdíl mezi 1) a 2) není velmi zásadní, z toho prostého důvodu, že 2) je neproveditelné.

       1. Možnost 1) versus možnost 2) je binarita, jejíž platnost zůstává bez ohledu na konkrétního iniciátora. Nikdo jiný, dokonce ani Okamura, se ale té role neujal. Kdyby to neevokovalo jiné kontexty, vlastně by se mohlo říct, že Rajchl „zbyl“.

        Jde mi o věc. Ne o osobu, která tu věc dělá. Řekl bych, že z nás dvou to nejsem já, kdo se nedokáže zbavit personifikace za každou cenu. A i když se můžu mýlit, nebyl jste z těch, kdo už nejméně měsíc před první velkou demonstrací bezpečně věděl, že Rajchl je „suzafon“ naprosto bez diskuse? Není tím pádem tedy u vás stejně muž s brašnou z velmi konkrétního materiálu?

        1. Ano, nijak se netajím tím, že „vím“ (to samozřejmě je špatně zvolené vyjádření, korektně má být „domnívám se“, popř. „jsem přesvědčen“) již delší dobu.
         Zajímá-li Vás odkdy, tak nejméně již 4 měsíce, nejpozději od 10. března
         https://web.litterate.cz/plna-odpovednost/comment-page-1/#comment-123727

         Znovu připomenu otázku, kterou tu položil 9. dubna Občan https://web.litterate.cz/jejich-komunista-je-lepsi-nez-nas-komunista-aneb-neco-o-strategii/comment-page-1/#comment-134844
         Máte na to odpověď?

         A ve skepsi k Rajchl&Co. , zdá se mi, nejsem zcela osamocen, další odkazy nemohu dávat, protispamový stroj by je nevzal. Tak si můžete nahledat jen v diskusi k tomuto článku, např.:
         Tecočamp 15 července, 2023 (10:33)
         crusader 15 července, 2023 (11:28)
         Okolo jdoucí 15 července, 2023 (19:56)
         Schumacher 15 července, 2023 (21:39)
         k42 15 července, 2023 (22:02)

         A s tou binaritou, resp. její platností, jak to podáváte, nesouhlasím. To je jako kdyby se blížila bouřka a teď byste řekl, no buď můžeme nedělat nic a přijde zlá bouřka, nebo ji můžeme vypnout. Jenže ji vypnout nemůžeme, protože nemáme bouřkový vypínač.

         Přeji dobrou noc https://www.youtube.com/watch?v=_pFB-gVVQGE

         1. Ve hře je vážné ohrožení této země, které se každým dnem prohlubuje. Tedy, pokud se aspoň na tomto shodneme. Že to ale podle někoho není dostatečně levicové, to do toho skrze ty odkazy prosím nevtahujte. I bez toho to celé je, aniž bych z toho měl radost, ten standardní model. Nechci, aby se to stalo. Hledám, kdy podle svého přesvědčení taky nacházím k tomu zdůvodnění. Především taková, abych ani neumožnil přesvědčit se, pokud by se to stalo, jak by to ve skutečnosti potom bylo. Kdy mi k tomu bohatě stačí i jen to „vím, což znamená domnívám se“.
          To vše právě místo toho, abych se přesvědčil, jak by to potom bylo – kdy možná k něčemu, možná k ničemu, pořád by to ale nebyla flinta v žitě.
          Ve skutečnosti není co posuzovat, vše je pouze na bázi zamítání věcí, které se zatím vůbec nestaly. 5K si tam pořád sedí a nerušeně kazí.

          A není mým záměrem, že se to tím vrací zpátky na začátek – jsem ledoborec, který svým dopředu zamítáním čehokoli vědomě uvolňuje 5K cestu. Vrátilo se to tam samo a nejsem to já, kdo ten kruh tolik odmítá přeseknout. Nejsem to já, kdo dokonce odmítá byť i jen existenci takového kruhu, protože vím – domnívám se, že to ani není cesta, ani nevede odněkud a ani nevede někam.

  2. Nu, již v září bude další ohromná manifestace.
   Kdosi se tu ptal, jesly máme kádři?
   A máme garanti?
   Historie nás totiž učí o potřebě garantů skandování!
   Rozhoupejme míru zvon – ať to slyší Pentagon!
   https://1url.cz/7uJkN
   Konec zlepšovacího návrhu.

  3. Pane
   Piccolomini,jste veden vrstvou tzvsamozvane “ ELITY“za nos!
   To tvrdí ANNA z KSH a naraží na ohradu kterou kolem sebe vytvořila zblbla tzv prý LEVICE a i ten jednostranně vzdělaný svolat REICHL s cílem jen, aby pomohl udržet se u moci darebakum,kteří podprahovym způsobem propagují kapitalismus bez přívlastku implantovany záměrně presidentem ODS v tzv
   ASOCIALNIM STATU za který se ten krivacky ODS potentát dodnes voličům neomluvil.On ví dobře co za Maras provedl a Česi,kteří jsou známí mistři světa ve skoku na Speck mu naletěli a to bude jejich konec💥💇
   Je zcela marne troubit do hlav občanů, kterým se dobře žije s pilinami v hlavě ,že je třeba okamžitě tvořit Program Národních Zájmu,ten totiž manipulátoři z ranku monopolu informací GŘ televize , před voliči tají,zejména proto,že obsahuje hned na prvním místě spe\ravny požadavek na změnu režimu na SOCIALNI STAT a. NEŽENE drastickým zpusobem v smýváním mozku ,že bude stačit „DEMISE“,to jest jen dalších 34 let udržovani systému ,který má donekonečna samotné voliče RABOVAT,protože politickým subjektům vyhovuje,že voliči takový program nejen,že nemají ale ohlupení jednostranně vzdělaným advokátem z noveho podvodu prý „strany „PRO,která vede už tak zubožene voliče do ještě větších sraček ,to nejsou schopni pochopit jak naivní to je !
   Oni to neví a nemají od koho se to dozvedet!
   Co myslíte má ta ANNA ničitelka ze Sociálních hodnot , pravdu nebo ne?

 15. Ohledně voleb bych raději nebyl přehnaným optimistou.
  Chcete-li, sledujte, prosím, tok mých myšlenek, které vycházejí z mého osobního poznání a nejsem si tedy jist, zda mají obecnou platnost.

  Podíval jsem se na věkovou strukturu/pyramidu ČR podle ČSÚ z roku 2021.
  Nejpočetnější skupina voličů je ve věkovém intervalu 35 – 70 let.
  Přibližně třetina voličů se volbám vyhýbá a myslím si, že jsou to velkým dílem nejstarší spoluobčané (kam se neodvratně posouvají i ti sedmdesátních z roku 2021) – spíše už třeba ze zdravotních důvodů a podobně (ti třeba na 80). Druhý velký díl nevoličů vidím v generaci nejmladší, která žije jinými věcmi, než politikou, bydlí a stravuje se v mamahotelu, za své letí tak leda na prodloužený víkend do Amsterdamu.

  Z uvedeného mi vyplývá, že z nejmasovější skupiny voličů podstatná část nezažila předcházející režim buď vůbec, anebo ve věku příliš mladém a mnohé nevnímajícím – asi tak všichni pod 45 let. A tito všichni už si zvykli žít v „nových poměrech“, dílem je považují za celkem normální, protože je nemají s čím srovnávat – nemají naši (míním věkový segment osazenstva zde na litterate/kydech) osobní zkušenost, osobní zážitek a proto i osobní srovnání.

  Jsme si jisti, že ti zmínění „pod 45 let“ (jejichž masa rok od roku narůstá) budou volit podle našich předpokladů?

  K této úvaze mě přivedl Anonym svojí zmínkou o Husákovi. Kolik dnešních voličů, které jsem se snažil popsat výše, ještě má vůbec představu kdo to Husák vůbec byl? Když navíc nečtou, historie je moc nezajímá a pořád čumí do mobilu?
  S čím tedy srovnávají naše současné poměry? Jsou mediálně i politicky stavěni před fiktivní rozhodnutí – buď Západ, nebo to zanedbané Rusko s jejich zemljankami. Aby nevolili, pod tím tlakem a manipulací, až se budeme divit. Třeba jim tento svět takový jaký je už připadá normální (jako mně třeba čas pozdní normalizace, v níž jsme se také naučili žít).

  Jak končí své traktáty jeden moudrý člověk – souhlasu netřeba. Diskuse vítána – dodávám já.

  1. Pokud většině tento stav z jakéhokoli důvodu vyhovuje, nelze ho změnit. Diskuse nic nového nepřinese. Ovšem musí se počítat i s dynamikou vývoje a i prostém běhu času. Nikdy nic dlouho nevydrželo, i Evropa po Vídeňském kongresu vydržela pouhých 33 let. Často opakuji že zákony negace negace a přechodu kvantity v kvalitu nelze obejít. Ale jen stěží se dají urychlit nebo zpomalit.
   A tak příspěvkem do diskuse může být jen nutnost hluboké a důkladné přípravy na to, co přijde. V úvahu se může vzít i to, že čím později změny přijdou – a ty zákonitě přijdou – bude otřes hlubší a silnější. A z připraveného podhoubí vystoupí přirození vůdcové, ne jako v roce 1989, kdy byly změny zinscenovány jako na divadle.
   A pro Háchovy a Benešovy děti, možná i první Gottwaldovy, to bude jen něco jako předfilm, co býval za starých časů pravidlem. Hlavní pořad se naprosté většiny z nich nebude týkat.

  2. Dobré ráno, myslím, že jste to vystihl přesně a tak to je.
   Jenom nechápu, proč spusta starších lidí, kteří zažili období normalizace tak jako většina z vás tady, nebylo jim nijak ublíženo, mají možnost srovnávat a stejně jim tento stav vyhovuje a jsou velicí komunistobijci. Póza, peníze ?
   Zažil jsem konec 80.let jako malé děcko, takže nemám možnost moc srovnávat a stejně se mně dnešní stav, doba, společnost ani trochu nelíbí ( to jsem řekl velice mírně)
   A nepovažuji se za zkrachovalou existenci nebo frustrovaného člověka.

   1. Starsi komunistobijce osobne neznam, ale verim, ze jich je dost.
    Budou to nejspise ti, kteri snazive chodili na partajni schuze a splhali vzhuru za pomoci rude knizky.
    A ted se to naopak krecovitym komunistobijectvim znazi prekryt?

    Nebo jsou proste jako PePa: profesionalni prevlekaci kabatu.
    Za sociku byli zatyti komuniste, a ono se jim to vyplatilo.
    Dneska je v mode byt komunistobijcem, vyplati se to, takze truchu pozmenim (ne)slavne heslo socialismu: kdo neni komunistobijcem, ten okrada svoji rodinu.

    1. Přiklad: v televizi byl hokej, Rusko vyhrálo a kolega ( 60 let) prohlásil: zkurvení komunisti zase vyhráli. Ubohé, trapné, nevím jaké.
     A mám vlastně možnost srovnávat. Krásné dětství. Když jsme třeba pořàdali Závod míru přes tři vesnice na „vypůjčených“ Ukrajinách od dědů. To bych dnes svým dětem už nedoporučoval, vzhledem k situaci na silnicích.

     1. Re: Iggy

      Tak to jste byli HÓÓÓDNĚ slabí kousci.

      My dělali Závod míru následujícím způsobem:
      1/ každý závodník MUSEL mít kolo – „zavodničkucype“. Neboli kolo muselo mít přehazovačku a řídítka – berany. Kdo neměl a chtěl, půjčil nebo přestavěl ZA POMOCI OSTATNÍCH! Lítali jsme do sběren se šrotem jako blázni a obléhali Kovomaty, kde tenkrát prodávali díly na kola. Tímhle jsme strávili dobrý půlrok života.
      2/ každý účastník musel vymyslet „svoji“ etapu, neboli jednu trasu, na které zajistil „pořadatelskou službu“, neboli vyznačil křižovatky a dělal rozhodčího na cílové pásce.
      3/ každá etapa byla zvěčněna na plakát, který se vyvěšoval na školní nástěnce. Tzn. hrubý nákres trasy, jména vesnic, pořadí v cíli a pochopitelně získaný počet bodů.
      4/ dotáhli jsme to tak daleko, že jsme měli i „věnecprovitězacype“, základnu pro pohřební věnec obalenou žlutým papírem. Pochopitelně že putovní. Konečným držitelem byl vítěz celého závodu.

      Kdybych měl víc času napsal bych o tom hezkou knížku.
      Druhá věc je, koho by to ještě dnes zajímalo…

      1. Jako bych se viděl.
       Ale na dědečkově černé Slavii, malý smrad záhadně namotaný pod štanglí a šlapající ze všech sil 😀 Jak jsme se to s velkými bicykly tak naučili, to netuším.
       Později se jezdilo s kulkami kousíček nad štanglí, neboť ze sedla té velké Slavie, nešlo na pedály dosáhnout. To kolo zažilo očistec, ale existuje dodnes, s většinou původních dílů i oběma dušemi a plášti! Co to tenkrát dělali za gumu, to je záhada.

     2. Co jsme jako děti a pubertální kluci v 70. a 80. letech v tom „nesvobodném bolševismu“ vyváděli, o tom se dnešním dětem a mladým ani nesní – byla to o mnoho řádů svobodnější doba než dnes.

      Není to tak jen u nás: třeba pár amíckých kolegů se mi svěřilo, že svým dětem své „zlobivé historky“ z dětství a školního či univerzitního období raději ani nevyprávějí, protože kdyby to potomci chtěli po tatínkovi napodobit, normálně by je na hodně let zavřeli a úplně by jim to zničilo budoucnost.

      1. Káčko numer42 re: Súhlasím, vyrastal som v rokoch 1954-1972 (maturita 🙂 ) a pozvrdzujem, že to čo sme „vyvádzali“ nielon v škole ale aj vonku nám dnes neveria. Vrátim sa ešte k učiteľom v tej dobe. Učiteľa fyziky sme dokázali tak vytočiť, že po nás hodil zväzok kľúčov, netrafil 🙂 . Pána učiteľa fyziky sme mali veľmi radi, po skončení ZDŠ sme mu skandovali ovácie a poklonu , veľa nás dokázal naučiť aj keď sme boli haranti a diabolskí hajzlici. Mám 70 rokov a s láskou spomínam na našich učiteľov ZDŠ.

     3. Říkávalo se, v těch dobách krásných bezstarostných prázdnin u babiček na venkově let sedmdesátých : “ Chceš -li zažít,co je dřina,kup si kolo Ukrajina.“

    2. Bít komunisty mělo smysl jen v tom momentu, kdy se snažili převléct kabáty.
     Ideálně je při tom převlékání chytit za pracky, dokud nebyli namotaní v privatizaci.
     Později už to smrdělo vendettou a nemělo to smysl.

    3. Prave takovy brali vod komunistu horem dolem a nikdy nemeli dost..
     Vubec jim nevadilo, ze pomahaji propagovat komunistickej rezim..
     Nikdy neodmitli.
     Trpeli strasne nedostatkem zapadnich cigaret, chlastu,
     /nektery chlastali a kourili, jako nezavreny/, obleceni ,vyrobku ,
     aspon z Tuzexu,atd..
     Pravidlem /byly zkusenosti/, bylo ,nemluvit pred tema, co nejvic rvali proti rezimu..
     Meli to co se chysta z prvni ruky,vod soudruhu , aby se vcas votocili..
     Navzajem jsme se upozornovali a varovali, pred nima.
     Potom kazdej rikal , von uz nadaval na ty komunisty driv, nez jiny..
     To byl antikomunista tomu se da dneska verit a zvolit do dulezity funkce….
     Mam to z prvni ruky , tedy z ty svoji..

   2. Ked ste zazil koniec 80. rokov ako male decko, tak ste musel zazit 90-00 roky a vidiet, ze priznat sa, ze clovek nebol prenasledovany znamenalo vseobecne opovrhovanie … tou dobou bolo nemozne povedat ze komunisti urobili cokolvek dobreho … ta hysteria trvala tak dlho, ze musela prist az dnesna bieda, aby sa niekto zamyslel, ako sa to vlastne za komunistov zilo.

    Moja babka, ktora sa narodila 1912 a zomrela 2002 vravela, ze nikdy sa tak dobre nezilo, ako za komunistov … ale ked som to ja zopakovala na verejnosti, tak som sa dozvedela, ze som hnusny komunisticky papalas, napriek tomu, ze som zo ‚zobrackej‘ rodiny, ktora v dobach, ked som nebola na svete odvadzala kontigent miesto suseda, ktory bol starostom, a mal pristup k ‚papierom‘ .. tak tak, co uz

    1. Re: bosorečka

     Totéž říkaly moje babiny a tetky, tedy pratety, rovněž.
     Sedlácký rod – 15 krav a 4 páry koní – děcka měly na oběd ve škole krajíc suchého chleba a jako bonus jednu kostku cukru.

  3. Perfektní iluze. Když s tímhle povedete tažení proti vládě, má to fiala bez problémů.

   Milý trumverové, tu většinu voličů sere ruská dobyvačnosti a Vaše lokajská podpora každé ruské válce. Jste jen sekta, které se většina štítí dotknout.

   1. Anony: že tu ešte smradíš a nenarukuješ po boku slávnej ukrošskej armády proti Putlerovi. Chod sa vykakať a neotravuj 🙂 ……

   2. Okrem toho bolo zničených šesť muničných skladov 23., 33. mechanizovanej, 128. horskej útočnej brigády, ako aj 36. námornej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v obciach Malaja Tokmačka, Malokaterinovka a Uspenovka v Záporožskej oblasti.

    Straty nepriateľa v týchto oblastiach dosiahli až 210 vojakov, štyri bojové obrnené vozidlá, tri ďalšie vozidlá, americkú húfnicu M777, húfnicu „Msta-B“ a D-20, ako aj samohybnú húfnicu „Gvozdika“.

  4. Jana Campbella – kterého asi tou hláškou „souhlasu netřeba“ myslíte – čtu také velice rád: má neuvěřitelně široký rozhled a přitom ne povrchní, ale hlubokou znalost mnoha oborů a ke všemu mu to opravdu pálí; a kromě toho se mi líbí jeho krásná čeština a občas až snová obraznost; vydal i několik pěkných knih, které stojí za to si je sehnat a přečíst.

   Současný Západní režim, včetně ČR, je hluboce fašistický, a tak mladí žádnou volbu ve skutečnosti nemají: buď se zařadíš „mezi vítěze“ a budeš se vším souhlasit nebo neopatrně projevíš ne příliš vřelý souhlas či dokonce odpor, no a je z tebe dezolát – společensky, profesně, finančně… což je násobně horší než být disidentem za bolševika, kteří si lebedili v automatizovaných kotelnách za velice slušné peníze nebo v jiných podobných šolich zaměstnáních. Vyžaduje se úplná konformita.

   Dnes je to buď a nebo: jak fašisticky přesně řekl kdysi Bush ml., jsi s námi nebo proti nám; jako to ostatně kázal bolševik ve vypjatých 50. letech, než se hrany otupily.

   Takže bych se mladým nedivil, chovají se prostě racionálně. Až se to zlomí a bude reálná šance na změnu, tak 5-ti demolice najednou zjistí, že jsou jako kůl v plotě, úplně sami.

  5. To Godot:
   Tak to opravdu vypadá. Jenom bych upřesnil – ti kolem 80-ti k volbám chodí nebo si nechají urnu donést. A několikrát jsem viděl, jak takového stařečka, už na hranici totální senility dovedl k volbám jeho vnuk, dal mi stařečkův OP, pak vzal lístky, jeden z nich sám strčil do obálky a poslal dědu aby prošel za plentu a vstrčil to do urny. Dědek to obvykle zvládl. Nebylo to moc často, viděl jsem to v různých variantách třikrát, takže na výsledek to valný vliv nemělo. Když jsem na nefér postup „vnuka“ upozornil, začal být agresivní. Tak jsem toho nechal – nedalo se nic dokázat, leda dědečkovi mu nedovolit volit.
   Ale jinak chodili k volbám i o berlích.

    1. Felix re: máte pravdu, aj nás v Petržalke hnali na poschodie a vyznačenie smeru k urnám (nie pohrebným) nebolo označené… to sú tie odradzovačky starých dezolátov 🙂 ísť k voľbám 🙂

  6. Re: Godot

   Já vás „moudře“ doplním.
   Na ÚPLNOU výměnu generačních axiomů a dogmat, resp. na VYČIŠTĚNÍ PAMĚTI SOCIETY je potřeba cca 50 let.

   Příklad bezdomovectví.
   Před 34 lety jev naprosto neznámý. Dobře si pamatuji, jak jsem byl zděšen a šokován, když se na ulici objevili první týpci.
   Mé nejstarší dceři, která se narodila po plyšáku to přijde normální.
   Můj nejstarší vnuk už slyší „staré pověsti domovecké“ jen ode mne. A diví se, že bezdomovectví za komančů nebylo a ptá se, jak je to možné, případně mne podezřívá, že si vymýšlím.
   Vnučka už se ptát nebude, páč v jejích očích budu sklerotický dědek, chovaný coby exotické zvíře, jako milionářský rozmar jejich rodičů.

   1. Tak to prrr. Je třeba vyprávět, i když se potomek tváří kysele. Já až teď oceňuji zprostředkované vyprávění děda, který se vzdal na ruské frontě, chvíli byl s bílými, chvíli s rudými, pak v legiích, protože imperativem bylo přežít. Přežít a dokázat se na sebe podívat do zrcadla.

  7. Dobře, no. Společnost se usnesla na tom, že děcka pod zákon nelze držet déle než do patnácti. Nebo se tak usnesla příroda? A že povinnou školou je nelze držet na uzdě déle než do osmnácti.. A když už někteří pak začnou přispívat do státního, ať mají k tomu taky zodpovědnost a zároveñ práva. Prostě z nich společnost udělá klidně občany se vším. Klidně se mohou ženit, podnikat, počínat, klidně si udělat řidičák, platit daně, pojištění a jít volit, aby neřekli, v čem to žijou a o nich bez nich.
   Některá práva trochu určuje příroda, a společnost a legislativa ji trochu musí akceptovat. Těžko by bylo obhajitelné a neudržitelné, aby se zásadně rozcházela. Bylo by lze například nařídit zákonem, že počínat se musí až od třiceti? A přece, dříve si mladí troufali k tomuto právu přistupovat záhy po té, co směli, kdežto teď tohoto práva využívají věkem o něco později. Čím to? Zákonem? Ne, a ani přírodou. Nějak společností. (Zdržte se, prosím, urážení lidí, że cestujou, dík).
   Řidičák mít hned nemusí, vysokou mít nemusí hned, dítě lze odložit, ale jediné, co musí je pořádat politické procesy, poměry, tak musí dříve pro společnost, než pro sebe, protože od toho tu jsou…. A vlastně tím v prvé řadě pro sebe, aby směli ty ostatní záležitosti… Podle tedy starší generace, jež si vždycky všechno uvědomuje, ale nikde nic neznlmění. No takže, koho vy jste volili v mládí? Když opomineme, že jste neměli na výběr. Ačkoli, to by se zřejmě opominou nemělo. Možná byste si tenkrát zvolili cokoliv mimo KSČ, třeba 5K a hned po jejich zvolení by někde vypukla Operace a 5K by začala vyzbrojovat a urážet.., ale KSČ by tak kritická nebyla, např. Jediné, co by se pak vkrádalo, by byla ozývající se míra lidskosti v daném společenskopolitickém prostředí každého jednotlivce osobně.
   Pokud ve své době KSČ urážela (asi) z TV obrazovek západ, taky ty, co odsud zdrhli, lidí se to samozřejmě dotýkalo, vědečtí pracovníci viděli, že nemohou pracovat se všemi jaksi informacemi.. muselo je to začít urážet. Teď je asi taky hodně těch rozpolcených na uvědomujících si prospěšnost či škodlivost různých společ. vlivů.
   A.. znám nějaké mladé lidi s malými dětmi. Prý pokud člověk je ponořen do tohoto období a opravdu se věnuje.. opravdu rozumí každému dětskému zažvatlání, kt. cizí neidentifikuje, nemůže zároveň plně proniknout do politických mechanizmů a pro něj být politika prioritou. To přichází pak.
   Kde máte psáno, jak příroda stanovila politickou dospělost? Vy jste v mládí nevolili.

 16. Takze je jasne, kam ta vcerejsi rehabilitace „opozicnika“ Babise mirila.
  Predcasne volby musi nekdo vyhrat. Kdo to asi tak bude.
  Proto je i po schvaleni zvaciho dopisu II. a trose hudrovani, ze uz jako nikdy, na rade omilostneni.

  Neplette se, ja jsem vsema deseti pro jinou vladu, nez urednickou.
  Jmeno zni sice pekne, oprostene od spinavych politiku, konecne nadeje, ze profesionalove se ujmou prace…
  Bohuzel zkusenosti mluvi jinak, a urednicke vlady v Cechach napachaly holne zla, a navic uplne bez zodpovednosti.
  Jeden predseda takove urednicke vlady se pak jeste vratil do predesleho zamestnani, neb tam zbylo jeste trochu zlata, a bylo treba se ho rychle zbavit.

  Jenom si umim spocitat, kdo ta pristi vlada vzesla z predcasnych voleb asi bude.
  A protoze z blata do louze za zlepseni nepovazuji, tak jsem proti.

  Jinak osklive clanecky v mainstreamu, jak pise Vidlak, Fialu od koryta neodstavi.
  Toho odstavi prave a jenom demonstrace, ktere by musely byt mnohem vetsi, nez ta nejvetsi na podzim.
  No a po tech demonstracich by prisla ta tolik obavana urednicka vlada 🙂

   1. Přidávám se k otázce. Máme kádry?

    Máme schopné dělat to lepší, než ti šmatlalové, co to vedou dnes? Někdo si řekne, dělat to lépe než tihle, to je přece hračka. Opak bude pravdou. Napravit tu spoušť po nich, nebude sranda.

    1. Máme, někteří ve vedení PRO jsou monarchisté, někteří ve vedení PRO dělali PR už Věcem Veřejným no a ostatní jsou advokáti, ti umí všechno (okecat)

    1. Felix re: myslím že je 🙂 možno Rusínka a tých nemajú radi 🙂 pritom sú to najlepší ľudia…. poznám zopár zo Zakarpatia a ich odpor k dnešnému vedeniu ukrošov je veľký …. 🙂

     1. Jasne ze vychodnarka, kosicanka, a z rusnackej fajty, babka od Bardiiva … na nasom valali po rusnacky a o 5 kilometrov dalej po sarissky … lepsolide po ukrajinsky, ale tych som viac stretla v Kosicoch jak v Bardiive …

      A vychodnare najlipsi ludze, s tym sa polemizovat neda 😛

    2. Re: Sk

     Společnou řeč? Našli?

     Jste staré čuně, které se natřásá na své vyšadce!
     FUJ!
     Btw. už jste si dnes aspoň vyčesal kožíšek a naleštil drápky, nebo tak něco?

 17. Řekněme si to na rovinu,furt platíte sociální a zdravotní výpalné oligarchům. Za rohlík platíte daň, možná vy ne? Je fuk jak se jim říklá.

  Oligarcha buď má ukradené peníze a majetky země v osobním vlastnictví přímo nebo v zastoupení, potažmo zákonem přidělených nezákonných podílech. Na těch podílech sedí politické mafie a vyjednávají na čtyři roky o tem esli to oligarchům daj nebo nedaj a podělí se o režije a budoucnost strany nebo budou dělat potíže. Fšechno to koordinujou neziskovky placené z ciziny. Tajní poliši, zbytečný menovat a dohlíží na to lobysti (podfukáři odsouzení na smrt) a zpitomělá plebejská chamraď s vyšším vzděláním.

  Opakuji jen obecně známá fakta, o tom, že válka je jen eufemisticky pojaté literárněechkonomickoharpagondechujcké pochtívání, dej mi to zadarmo. Čili, naval nebo tě zabiju.

  Nebo nazpíval sem ti miliardy kilobitů bajek, vychoval sem tí triliardáře megabitových ai bláznů, zaplať nebo tě zabiju. A gdyž se vyskytnou potíže, že dodavatel chce zaplatit něčím,co se dá normálně použít aby se to nespláchlo, změna volebních výsledků.

  Ukázková kolonie kupuje od okupantů staré zbraně desetkrát dráž.

  Ale vyjdi sám na ulici a dívej se kolem sebe. Co vidíš?
  Spokojené ziskovkáře, dotačníky a firmáčenky nalepený na obecní kasu a ajiťáky a přiblblé lidičky co si mluví sami se sebou do krabičky, že by jim ani nevadilo, pomáhat školáčkům dělat svačinky a skládat na lavici učebnice, dokonce by jim i otáčeli stránky a tlumočili text, že by je to aji bavilo….. A další oblíbené černé mátohy divných tvarů a je teho fakt strašně moc.
  Todle přece tady nigdo v 89 tém nechtě, jen pár šmejdů, keří už za socíku kradli a šmelili co přišlo pod ruku.

  No a dneska sme pod jejich rukou my.

  Pokud souhlasíte se mnou, pošlete mi nějaký peníze.

  1. K clanku , nasyslene miliardy sem myslel, sou nasysleny dluhy..
   Vsichni dluzi , celej svet dluzi , mame predevsim vladu teroru dluhu..
   A nikdo nevi ani komu dluzi..Ani kdy nezjisti .
   /Tady sou ano nymove nepopularni/.
   Ty svrchovane vladnou vladam, vsemu, kazdemu a rozhodujou a porad a zase porad…Rozhodujou o nas.
   Informacni aktynacisti nesmi ani kviknout.
   Souhlas, valka je nejak protivne a denne zcela konkretni.
   A kde na ne vzit ,kdyz dluhy dosahly dna nejhlubsi hlubiny a propasti.
   Vyzaduje navic , konkretni sluhy ,sluzby , skutky a akademicky pedagogicky,
   abstraktisti a neunavny konstrukteri mlhavych chimer a zhoubnych ilusi ideologistu, potom vadnou a blednou..Beda.

   Ucpavani az do zacpy inflaci nesmyslnych detailu , pouckami pedagogu uz ,
   neslouzi ,nejsou popularni , jako predtim./Deti se nechtej ucit/.
   S umyslem tsunami zbytecnych vedomostmi ulozenymi do zbiflovani kazdeho na cely zivot , jako spolehlive zbrani proti mysleni
   ucpavky ve vedomi lidi ,
   /krejci vam taky prisije ucpavky na ramena ,
   abyste lip vypadali , jiny zase vycpavaji kozy zenskym, opatruji je ventilkama na nafukovani, kdyz jdou na svoje kozy upozornovat ,na soiree/,
   jako vedeni , hlavni mesto Habese.. Kdyz to nekdo nevi , terorista ,
   pedagog necha takoveho propadout.
   Neni ani nemuze a nesmi bejt inteligent.
   Vzdyt .Ty co se nabiflujou pomahaji ,spolupracuji na totalni zkaze sveta.
   Nebo moudry nejvyssihovno , IQ, nam oznamuje , predevsim mlhy kalnych a spinavych nekonkretnosti vseho druhu a vyberu ,
   z abstrakci z delsi minulosti jimi nahamtanych..

   Kazdej votom pise , ale nikdo nevi vocode..
   Tedy : „..measure of intelligence , obtained through tests of aptitude ,
   concentrating on different aspect of intellectual functioning..
   An IQ score of 100 ,represents average intelligence.
   Full form of Intelligence Quotient.
   Definice a oficialni , se jiste najde i cestine..
   Takze , kdyz si urcite klicovy slova v definici , muzete tu definici cist stokrat,
   treba, jo, a vite zase stokrat hovno..
   A abstraktni hovna ,se zase muzou mnozit..
   A vesi vam ty h…na ve stovkach , neunavne na nosy.
   Mereni inteligence , testy , jako pisemky ve skole, jestli jejich poucky a prevladaji ve vas ve dne v noci , na dukaz , ze mate zarucene ty odlisne zalezitosti intelektualnich funkci , aspekty ,co funguji zase jen abstraktne /kecy se vedou ,zkousky so jak kdo umi zvanit a kdo co ,nasel v jejich ucebnici vo cem a potom vam z toho
   a na vas poridi ty kvoty.
   /Jako sou kvoty na dodavky brambor do obchodu/.
   Pak vyskoci IQista s diplomem a zase je kazdej bez toho papiru, uplne blbej..
   Ale kolik je tech , kteri tomu veri a vzali si to za sve a odmeri tim zarucene kazdeho , vytahuji a povysujou se , se dle pravidla , kazdyho akademika :
   Blbej je vzdycky ten jinej..!!!
   A je to pro ne takhle snadny…A sou jich cely stada.

   1. Pri obci Uspenovka v Záporožskej oblasti bol zničený sklad paliva pre vojenskú techniku ​​36. námornej brigády ozbrojených síl Ukrajiny.

    Taktiež pri obciach Predtečino a Alexander-Šultino v Doneckej ľudovej republike a v meste Orechov v Záporožskej oblasti boli zasiahnuté tri veliteľské stanovištia 22., 28. a 65. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny.

    ▫️ Systémy protivzdušnej obrany zostrelili deväť rakiet systémov HIMARS a „Uragan“.

 18. Máme velké štěstí, že přímo zažíváme vrcholně komické představení, kdy například prezident ve Fašingtonu se jmenuje „Let’s Go, Brandon“ – protože za FJB, tedy „Fuck John Biden“, hrozí v USA postih; nebo že EUhniji vede von Lejnová – což je samo o sobě nekomentovatelné; v NATO mají vrcholně bláznivého Stoltenberga a u nás operuje squadra azurra 5-ti demolice.

  Takové šílené postavičky v normálních časech vystupují jen v parodických filmech nebo absurdním divadle. Ani vrcholná literární, divadelní nebo filmová díla nemají takové hrdiny, protože na tak velké šílence, magory a nekompetentní pitomce by nikdo nevěřil.

  Neméně legrační jsou i jejich výstupy a plány. Například, jak Vidlák zmiňuje oněch 300 tisíc vojců NATO „na východním křídle“. Ve skutečnosti se o to snaží už nějaký rok, ale jak asi uhodnete: nevyšlo to.

  Protože to nejde; žádná NATO armáda nemá tolik vojclů, které může někam odeslat, ani dohromady. Vybavit je, zásobovat, rotovat je v nasazení – 300 tisíc „tam někde na Východě“ znamená 4x tolik celkově jen pro stálé rotace; jenže je musí podporovat logistikou a vším potřebným násobek vojclů doma – obvyklý poměr je na jednoho vojcla v nasazení 2-4 v zázemí.

  Například, Amíci museli vyhlásit spešl „mobilizaci“ rezervistů, protože potřebují poslat 3000 vojclů do Polska a Pobaltí v rámci „Atlantic Resolve“ – čistě na rotaci – a v USA nemají volné vojcly; museli povolat někoho z Národní gardy, což spadá pod guvernéry jednotlivých států, a tak, aby to legislativně šlo, musel dědula z White House „mobilizovat“. Neznamená to nic – kromě toho, že amícké ozbrojené síly jsou v zoufalém stavu, což není nic nového, takhle to ve skutečnosti funguje léta. Nejsou lidi…

  Masové nasazení v „Pouštní bouři“ nebo ve druhé válce proti Iráku, či v Afghoši – to byly grandiózní akce, v dnešních podmínkách neuskutečnitelné. Jejich příprava trvala skoro rok a spolykala zdroje, které dnes nejsou.

  Pentagon i jednotlivé evropské armády pochopitelně vědí, že 300 tisíc vojclů někde v Polsku nebo kde je pitomost, ale političtí nedoukové a šílenci žijí ve vlastním snovém světě. Občas jim přizvukují i „političtí generálové“, protože se nechtějí nechat vykopnout od koryt – stejně mají jistotu, že z toho nic nebude, tak proč se blamovat.

  Válkychtiví blázni – což je skoro celá politická sebranka na Západě – si mohou myslet, že Rusko je zaostalá „benzínová pumpa“ před krachem, a že „mocné NATO“ a Západní Wunderwaffen zaženou Putlera do Mordoru na první dobrou, ale skuteční lampasáci samozřejmě vědí svoje: třeba hlavní velitel NATO v Evropě, gen. Cavoli, otevřeně řekl, že proti Rusku bojovat neumí, na takové nasazení nejsou cvičení, nemají výzbroj ani vybavení – prohráli by velice rychle.

  Je to zkrátka panoptikum: zkusili to – přes Ruinu, a ono to nevyšlo; přesně jak předem říkali „škarohlídi“, „pochybovači“, „agenti Putina“, … Ruina je poražená a před rozvalem; je jenom na Rusku, jak dlouho budou tohle truchlivé divadlo provozovat a protahovat – v rámci svých vlastních cílů.

  Politicky se u nás zřejmě nic nezmění, dokud ukrošský vřed nepraskne a hnis se nevyvalí. Obávám se, že do té doby jsou snahy o nějaké změny jenom takový ten „cargo cult“. Což samozřejmě neznamená, že bychom se na takové události neměli připravovat: třeba publikační činností, formováním politických hnutí a stran etc. Prostě jak měsíce píše nejenom Vidlák.

  1. Nehrozi za FJB postih. Cely stadion to volal. nez se uchytil Let’s go Brandon, protoze reporterka zpanikarila, kdyz to tam od vsech slysela. A americti konzervativci se radi vyhnou sprostarnam, kdyz kor nemusi.

   Jinak souhlas, mobilizace je jen gesto.

   1. Jistě, nemyslel jsem přímo nějaký soudní postih, ale třeba banování na netu, kde FJB neprojde, zatímco Brandon ano. Někde prý za FJB dávali policajti dopravní pokuty nebo někoho vyhodili z práce.

    1. Soutez je kruta , nelitostna a Bida je ve pri s dalsim , uz dokazanym expertem na podelani vseho, na co sahne , Trumpem..
     Bida ma synka a je vrchni velitel v bitve za vitezstvi synka
     a taky proto i za sebe , at to stoji co chce,
     Trump zase ma dcerusku a zete , ktery diktujou co musi bejt a nejvic.

   2. Z historie totalitnich rezimu vime, ze cely stadion se postihuje velmi tezko.
    Zato na jednotlivcich se rezim obvykle vyradit umi.
    Nemusi byt primo rec o kriminale, ktere jsou uz ted plne.
    Ale treba ztrata mista ve statni sprave, nebo upozorneni zamestnavatele od represivnich slozek.
    Moderni represivni slozky uz davno nejsou jenom obvykly policajt s obuchem, ale treba takovi odhalovaci dezinformaci.
    Maji patent na pravdu, kontakty do nejvyssich mist rezimu a socialni site jim jdou na ruku.

    Ale celkove bych rekl, ze USA jsou na tom se svobodou slova mnohem lepe, nez zbytek onoho samozvaneho „svobodneho sveta“.

    1. Bejvávalo.

     Dávno to neplatí; sice právně vzato, díky 1. dodatku justiční postih nehrozí, ale to neznamená, že nehrozí všechny ty nejustiční.

     Nějakou učitelku Bednářovou jako v ČR by tam sice neobžalovali a nehnali k soudu, ale z práce by ji vykopli natotata, ani by se nad tím nikdo nepozastavil; protože něco takového se tam děje už roky masově v rámci všemožných ideologických a politických tlaků.

    2. Dobře.
     Demonstrace evidentně nefungují, sebranka je vysedí a vymlčí, jimi ovládaná média také.
     Tak co kdyby se těch sto tisíc lidí, namísto hudrování na náměstích, domluvilo a nešlo do práce? Třeba na 48 hodin?
     Majitelé stamiliónů a miliard, plus zahraniční investoři jsou jediní, kdo je schopen účinně zatlačit na vládu, aby se škody a ztráty neopakovaly.
     Sto tisíc lidí mohou fízlové rozehnat nejpozději za dvě hodiny. Stejný, nebo i mnohem vyšší počet fízlů, nedonutí sto tisíc lidí jít do práce.
     Vyžeňte toho sňatkového unterwassermana Středulu a máte ruce tak silnou zbraň, jakou neměli ani bolševici s celým svým aparátem.

    3. „Z historie totalitnich rezimu vime, ze cely stadion se postihuje velmi tezko.“

     Zapomínáte na Pinocheta, Kambodžu, Lidice a podobné.

     1. Tak se dohodisti dohodli na dohode na 300 tisic a nesmi to bejt jednoduchy , kdyz se nabizi jedna moznost poridit si 300 tisic polaku , nadsenych a uz sou tam na miste.
      Misto vselijakych posunu , cestovani celych stad a kam , ubytovani kde, uskladneni velkyho mnozstvi techniky , dalsi velky mnozstvi pomocnych oddilu ,sluhu a taky spolecny hajzly nejvyssi dulezitosti, chybet nesmi.,atd..
      To nema cenu patlat.
      Pro snahyplne opravare a dalsich ,nekonecnych voleb milouse udrzbare demokracie , mam dve zpravy,
      jednu dobrou a jednu uplne spatnou..
      Nejdriv ta dobra.
      Vopravy uz nejsou mozny a vubec nejsou lidi..NIkdy nebyli.
      To je videt a porad.
      Ted ta spatna zprava .
      Lidstvo nenaslo ani nehledalo a nehleda aspon trosinku lepsi politickej system, nepricetne a to se porad opakuje rajtuje na tech zarucenen nejhorsich a nic jineho nechce slyset…
      Vzdy se opakuje ten spolecenskej filtr , aby ve vysledku ,
      ty nejhorsi vubec z tech spolehlive nejhorsich ,
      /to je jedina jistota nynejsiho systemu/, vsemu a vsude vladli..
      Vo pricinach mechanismu k automaticky horsimu i s umelou inteligenci za zady ,nikdo nechce zase ani slyset..
      Musi prijit novej politickej system. Ted spatna zprava.
      Kde ten novej politickej system vzit a nekrast.
      Zadnej neni , geniove , rekordni „iqisti „, nikdy nevygeniovali nic.
      Je na ne spoleh , uz vod dob , velkych stad Sokrautu a Platu.
      Platonu a Hippokrautu,atd.
      Vsecko jima za zaplatovali zaplatama.
      A rajtujou jako opicky v cirkuse na nich..A na jinejch taky .
      Lavrov vyhlasil , ze nebudou patrat , ktery ty letadla pro ukra,
      obsahuji a nebo neobsahuji nuklearni bomby ,
      ze picnou rovnou vsecky. Nuklearnima utokama..
      Letadel je dost, stovky a piloti budou vycviceny asi za mesic..
      Dba se aby vyvoj mentalni nikdy neohrozil vyvoj do zniceni sveta a ten uz je porizenej a zajistenej..
      Proti tomu se bojuje neohrozenym optimismem , ze valka nebude ,kdyz nejde ,neni vsechno aspon trochu na valku pripraveny..
      Jako ta posledni..Nikdy neni, ale valci se vostoest.

   3. A existují ještě americké vlajky na barácích, jako to měl Clint Eastwood v Gran Torinu?
    Mmch ten film je úžasný v tom, jak jsou v něm všechny náznaky nekorektnosti a nefalšovaného vlastenectví, následně spláchnuty mohutnou, až absurdní vlnou korektnosti a pochopení, přičemž náš hrdina za to pochopení zaplatí i svým životem..!

    1. Ano, existují.
     Mé zkušenosti z Illinois: vily zbohatlíků severně od Chicaga nic, ale menší domky kolem Kenosha severněji mají stožáry s vlajkou USA skoro všechny.
     Před pár lety se vlajka USA před domy v některých jižních státech přestala líbit radikalistům hnutí Black Lives Matter, protože to považovali za podporu vlády bílého muže a jsou zaznamenány útoky davu typu: sundej tu vlajku, nebo ti vypálíme dům! Navíc, na jihu je v oblibě spíše konfederační vlajka.
     V období posledních prezidentských voleb se “vlajka národní hrdosti” USA některými přívrženci demokratů považovala za Trumpův symbol, nezřídka ji veřejně zapalovali, což přineslo další zmatek v symbolech, protože řada amerických osobností, co mají vlajku před domem, jsou ryzí demokrati.
     PS
     Napadlo vás, jak by na vás reagovalo okolí na českém písečku, kdybyste si u svého domku vyvěsil na stožáru celoročně českou vlajku? Nepovažovalo by vás vaše okolí za nějakého zastydlého nacionalistu a nebezpečného exota? Jak vstřícně by na vás reagovaly místní úřady, kdybyste přišel o něco žádat? Za jak dlouho by se u vás na udání objevila místní policie?

     1. Vyvěšení vlajky ČR by bylo porušení Evropských hodnot. Jedním z bodů je kosmopolitismus, zrušení národů.
      Naopak duhovou vlajku byste vyvěsit mohl. Je to vlajka nadnárodní, tudíž vyhovující, žádoucí, stejně jako modrá s hvězdičkami.

   1. Občas dokonce i žumpa iBěs napíše něco pravdivě, nejen datum vydání. Tedy skoro…

    Protože problém opravdu není v tom, že by chyběli „influenceři“. Ideologický tlak amíckého režimu pro získávání vojclů je pro kteréhokoliv neameričana šokující; Amíkům to ani nepřijde, ti v tom vyrostli. Cpou to do nich pod tlakem už od malých dětiček – každodenní zpěv hymny a „přísaha věrnosti“ ve školách, něco takového nedělali ani komouši v největším rozletu: v USA to bylo léta úplně běžné.

    Válečná propaganda je všudypřítomná, nejenom ve hollywoodských filmech, televizních seriálech; jsou toho i plné zprávy, nelze před tím uniknout – leda tak, že to lidé už ani nevnímají.

    Amíkům vojclové docházejí z jiných důvodů: jednak kvůli katastrofálnímu zdravotnímu stavu populace, jednak kvůli promořenosti drogami a kriminalitou, ale hlavně jelikož vzrostla díky internetové a mobilní revoluci informovanost – každý si může na netu najít, jak coby amícký vojcl dopadne; coby zaměstnání přestala být armáda pro obyčejné vojcly přitažlivá – režim s nimi až příliš zametá.

    Zdrojem vojclů byly „tradiční vojenské rodiny“, kde desítky let všichni sloužili v armádě. Obvykle jsou to běloši z jihu USA, lidé z menších měst až venkovských oblastí. Od svých otců slyší: nechoď do armády, nebo dopadneš jako já… vidí realitu – a to žádný „influencer“ neokecá.

    1. No vidíš Káčko, v Rusku je to přesně naopak.
     Kluci se hlásí do armády proto, že děda osvobozoval CCCP od fašistů. A maminky/manželky to sice opláčou („vrať se zdravý!“), ale většinou tomu nebrání. V tom ohledu je Rusko pokračovatelem SSSR – přebírá jeho tradice a přidává k tomu pravoslaví. Dost pevná malta.
     Pochody Pluku nesmrtelných jsou emocionální záležitost.
     Pro mě rozhodně emocionálnější než Pride parade našich LGBTY+.

     1. Protože jde o napadení Ruska; otevřeně deklarované – a uskutečňované – snahy o zničení Ruska, o jeho totální vykradení a o vyhlazení ruského obyvatelstva. Navíc nelze pominout, že jde o čistokrevný nacismus jak z Ádových časů; nakonec zcela fašisticky řve celý Západ.

      Obrana vlasti… což v takové situaci není vyprázdněná floskule, ale ryze otázka života a smrti, doslova a do písmene. Jako jejich dědové a pradědové za VVV…

      V amíckém případě o nějaké obraně vlasti nelze vůbec mluvit, tomu nevěří už ani nejvypatlanější debilové. Amíčtí vojáci ztratili iluze: vědí, že oni sami jsou to „velké zlo“, vrahové a žoldáci v režii superbohaté oligarchie – a že z lupu nedostanou ani drobky, jako dostávali dříve. V armádě je obří korupce na všech stupních, i na těch nejnižších, třeba ve velení čety nebo roty. Nelze to nevidět…

      Plus nerovné podmínky – proti bílým i černochům – ve prospěch všemožné „náplavy“, třeba latinos, Indů, Arabů, … kteří jdou do armády kvůli získání USA občanství – neumí obvykle nic, nechtějí se nic naučit a na všechno kašlou. Ve prospěch LGBTQ+ a feministek… přitom profesně USA ozbrojené síly „visí“ na „redneck“ běloších z různých zapadákovů nebo na černošských „vojenských rodinách“, kteří v současnosti ale tahají za kratší kus provazu.

      Je to zkrátka celé v rozkladu…

     2. Ještě za doby SSSR někteří soft vědci(psychlogie, sociologie, filosofie) dumali nad tím, co drží ruskou společnost nad vodou a shodli se na pravoslaví a vojenské tradici.

    2. k42,
     zapomněl jste jemnou ideologickou manipulaci celou společností USA, ale velmi důležitou. A tou je poděkování za službu národu. Obligátní vyřčené: „Díky za Vaši službu!“ musí vyslovit i ten, kdo si v duchu myslí něco jiného. Ale pokud stejný slogan vyslovuje tisícekrát, dostává se tomu vpravdě goebbelsovského hesla, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. Málokdo je psychicky natolik odolný nebo inteligentní, aby mu taková promyšlená manipulace došla.
     Spíše čekejme, co se stane, až Latinos demograficky ovládnou USA. Populace Afroameričanů to opravdu nebude.
     K té manipulaci se ohlédněme i do Ruska s jejich pochody nebeské setniny, každoroční připomínky, povinné vstávání při zpěvu vlastenecké písně – moc se to neliší od americké přísahy vlajce a Ústavě ve školách každý den. Nebo od zpěvu hymny na každém sportovním utkání. Ale i Rusové mají jemnou každodenní ideologickou manipulaci: „Děkuji dědovi za vítězství!“ nápis na autech.
     Češi coby pověstně smějící s bestie svým smyslem pro humor podobným manipulacím většinově odolávají. Román Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka proti ideologické indoktrinaci udělal hodně práce. Asi na úrovni Orwellova 1984 a Kafkova Procesu. Kdo si přečte tyhle 3 knihy, je obvykle očkován proti ideologické manipulaci až do ztráty paměti.

     1. Máte hodně pravdy, ale v případě Ruska to není jen manipulace: je to plně autentické.
      My české „smějící se bestie“ o tom můžeme vtipkovat, ale válka proti Rusku měla 26 milionů přímých obětí, celá země byla na maděru. To je natolik hluboký zážitek, že nikdo nikoho manipulovat nemusí…

      Málo lidí ze Západu třeba chápe Severokorejský režim – tamní „útlak“ je společenský konsensus, dalo by se říci, že hluboce demokratický: je to důsledek vyhlazení 1/3 obyvatelstva a rozbití úplně všeho amíckými bombami. Následné zločinecky vedené absolutní embargo udržuje Severokorejce ve stavu válečného šoku, v mentalitě „obklíčené pevnosti“.

      Takže, režim nemusí nikoho nutit, aby uctíval „vůdce“; maminky tam nosí v peněženkách kromě fotek své rodiny také fotky Kimů a fotku poslední jaderné rakety, kterou se jim povedlo udělat. Z vlastní vůle…

      1. k42,
       ano, šikovná propaganda dokáže využít reálné události, které postihly většinu obyvatel. Jenže čas oponou trhnul a svět se mění a změnil. Obklíčenou pevnost lze porazit nejsnáze tím, že se uzavře mír a otevřou hranice. Šok srovnání reality po cestování už udělá své.
       Pocity z německé genocidy na Ukrajině, v Bělorusku a v Rusku, nebo amerického bombardování severní Koreje jsou autentické. Ale jde jen o dílek skládačky. Až propaganda z něj udělala stěžejní motiv neustále připomínaný.
       I naše prozápadní propaganda pracuje s představou Rusa jako nepřítele. I naší propagandě vyhovuje, že je zde informační bariéra. A proto jim nevyhovují internet a nezávislé weby, které jim do propagandistické bariéry dělají díry.
       Dělat propagandu v dnešní době sdílených informací je těžké pro cenzory. Ale stačí si uvědomit, že je s námi neustále manipulováno,a rázem propaganda ztrácí účinek.
       V případě KLDR se fotky Kimů z peněženek vytratí, až nastane mír a vycestují do Jižní Koreje.

       1. Ohledně Severní Koreje udělali Amíci blbě úplně Fšecko, a vesele v tom pokračují.

        De facto amícká okupace Jižní Koreje nebyl pro tamní žluťáky žádný med: ekonomicky se Jižní Korea vyrovnala Severní Koreji až v roce 1972. A to nejen nějakými „tunami oceli“, ale všeobecně, v životní úrovni, číslech podvýživy a kojenecké úmrtnosti. Vládla tam zvířecí diktatura… posvěcená Fašingtonem.

        Teprve když za obřích obětí hlavně studentů – desítky tisíc jich prostě postříleli kulomety a rozjezdili tanky na kaši – padl už nevím kolikátý amícký „demokratický“ prezident, tak se to tam začalo zvedat.

        S tím vytracením fotek Kimů z peněženek se věru počítat nedá: díky internetu a mezinárodnímu obchodu nejsou Severokorejci zdaleka tak izolovaní a mimo, jak by si Západ myslel a přál.

        Pravděpodobný vývoj, ke kterému vše směřuje, je takový, že až Amíci vymáznou z Jihu, Koreje se propojí do jedné vetší, přičemž politicky to může být podobné třeba sjednocení Číny a Hong-Kongu: jedna země, dva systémy. Vznikne průmyslový obr s globálním raketovým jaderným arzenálem…

        Což Korejci přirozeně chtějí, protože tak budou mít pokoj od Japončíků…

        1. Začalo zvedat?
         Klecové „bydlení“: https://allthatsinteresting.com/cage-homes-hong-kong#4 (to je sice HK, ale v JK to je to samé a v Japonsku je to na vzestupu – a pozor, to NEJSOU bezďáci, ale převážně zaměstnanci veřejných služeb jako např. státní pošťáci, řidiči, pačovatelé a pod.; v JK říkají slumům a pod. „jjokbang“) katastrofálně nízká sňatečnost a porodnost, nárůst vlivu různých náboženských sekt (převážně evangelikální magoři US provenience).
         Ta vojenská diktatura tam je stále, byť o fous mírnější než koncem sedmdesátek.

         1. Přesně tak. Je to tam síla. Třeba v jedné softwarové firmě, se kterou jsme spolupracovali, to fungovalo tak, že zaměstnanci přišli v pondělí a šli domů v sobotu. Pracovali pořád, co vydrželi, spali rovnou pod svými počítači v kanclu na zemi ve spacákách. To tam prý je celkem běžné…

          Na jedné straně mrakodrapy a nejdražší auta, nádherné vily a byty, na druhé straně slumy, že favely v Brazílii jsou proti tomu luxus.

          1. Ony i ty mrakodrapy jsou dost často jen hezkou slupkou, pod níž jsou skryty ubytovny složené ze spacích boxů či krabicovitých mikrobytů o „velikosti“ 8-10 m2. A v tom bydlí klidně i rodiny s dětmi!

           Částečně to je důsledek vylidnění venkova přesně dle „filosofie“ – „Přece nebudu bydlet na venkově v prostorné chalupě a hákovat na poli (v lese…), když mě ve městě čeká bohatství a pohodlný život“.
           No, a pak už není cesty zpět, bo na ni nejsou peníze. Nemluvě o ostudě v rodné vsi, skvrně na rodičovské cti a pod…

          2. Vzdycky se bojuje ,vyucuje , odstrasuje akademikama ,proti otrokarskymu systemu,
           az vyvoj vyspeje, do dalsiho a jeste dokonalejsiho otrokarskyho systemu..
           Aby Vissi moc mela vod nas neco zabavy ..

       2. To si asi fakt děláte legraci: „Až propaganda z něj udělala stěžejní motiv neustále připomínaný.“ (německá genocida v Sojůzu)

        Největší připomínkou – kdyby Rusové náhodou zapomněli – je nynější opakování téhož: díky ruské vyzbrojenosti to nemá šanci na provedení, ale chtění se vůbec nezměnilo.

        Němčouři se o „zapomenutí“ jaksi nesnaží: namátkou nyní zabavují ruským turistům osobní auta, prostě jen tak. Zcela nezákonně, ohánějí se sankcemi EUhnije – ale jiné země to nedělají, jen Německo.

        1. Přidávám se. Navrátivším se lidickým ženám také nemusela žádná propaganda připomínat o koho a o co přišly – děti,rodiny,domovy…a kdo je o to ve jménu nejtemnějšího zla připravil. A takových spálených vesnic a v nich bestiálně vyvražděných dětí,matek, těch rodných, nejbližších, počítají Rusové snad na tisíce …Kdysi jsem trochu přezíravě hleděla na ruský, spíše tedy sovětský , svatební zvyk,kdy nevěsta se ženichem se jde po obřadu poklonit k památníku padlých z velké vlastenecké války a předat kytici jako dík za to, že i pro ni a její budoucí rodinu oni vybojovali život. Teprve ve skutečné dospělosti a poté,co jsem se snažila do hloubky pochopit a poznat příčiny a události druhé světové války, jsem v tomto gestu dokázala spatřit jeho hluboký smysl. A sama dnes skoro již také babička se pomyslně ukláním ruskému vojáčkovi přesně tak , jak je to v těch mnohými odsuzovaných Holanových Rudoarmějcích. Já je neodsuzovala nikdy. Ale teprve dnes, poté co si děláme konkrétní představu o tom spojeneckém západě na vlastní kůži, stojím s tou Holanovou venkovskou babičkou pokorně uprostřed cesty před ruským vojáčkem a klaním se mu až k zemi s hlubokou vděčností za to , že zachránil život našeho národa a nás všech dnes žijících tehdy a s nadějí, že to dokáže i pro nás i dnes. Protože to temné zlo už je tady nepokrytě zpět….

        2. Zlaty a velmi osvedceny pravidlo ,
         na rusa se nejde, nenecha nikoho v klidu ,
         na rusa se musi porad dokola a nikdy jinak
         i kdyby na kurku nezbylo..
         A kamen na kameni , taky nezbyl ..
         A s nekonecnou zazracnou gigantickou a nikdy nekoncici energii , kazdodenni a 24 hodin , 365 dni v roce ,nikdy nespi samou snahou , bez odpocinku ,
         ani penize uz nemaji cas si spocitat , jenom je kradou ,kde se da i mezi sebou , jenom aby bylo na rusa
         a jeste se vobelhavaji , lzou si do huby navzajem asi milionkrat denne,
         jak nad rusem jasne zvitezi..

      2. U Rusů (nejen etnických, ale z celého zbylého SSSR) je to téměř dáno DNA. Od dětství. Mávátka, slavnosti, kroužky, všichni tak mluví. Není šance tomu uniknout. Uniknou jen velcí odbojníci, ale ti jsou spíš k smíchu nebo politování. A dělají to většinou pro prachy. Cizí prachy. Společnost je nepřijímá.

       Třeba čerstvě: Zákaz změny pohlaví. Operativní i hormonální. Kdo si nechá změnit pohlaví v cizině, nebude mu změna uznána. Pokud stejnopohlavní pár má své vlastní děti z předchozího života je to v pořádku, nesmí ale žádné děti adoptovat. Mně se to líbí přesto, že mám mezi gayi několik dobrých přátel. „Libodémo“ ale bude řvát, že je to omezení „lidských“ práv menšin. To mě jen utvrzuje v tom, že je to tak správně.

      3. 1) Před 40 lety, v zimě, dvacet pod nulou, stojím na Mamajev kurganu v Stalingradu, koukám dolu k široširé Volze a nedokážu si představit, že takový kousek země mohl někdo ubránit. A tenhle pocit úcty se ve většině „ruských“ rodin generačně předává, škola k tomu dodává historické souvislosti a společnost se vrátila k veřejnému ocenění jejich činů. Proto při zpěvu některých „vlasteneckých písní“ v sále všichni stojí.
       2) Lidé, kterým bylo mezi 20-40 lety za vlády Gorbačova nebo Jelcina, dost často vyjadřují pocit viny – oni to vybojovali a my jsme to ztratili
       3) Teď v celém Rusku byl obrovský svátek „Alyje parusa“ – Šarlatové plachty. Je to oslava dokončení povinné docházky a vstupu do života dospělých. Nová tradice
       https://youtu.be/fBlUXEdWXC8

       1. Nikoliv úplně nová tradice.Zažil jsem to v Leningradě již v roce 1976.Myslím, že to má taky něco společného s jednou knihou Alexandra Grina.

     2. Jenže v RF prakticky nenajdete rodinu, kde by praděda, děda, ale i fotr (afghoš, sýrie a pod.) nepadl nebo nebyl zmrzačen ve válce. PROTO jsou vlastenci a ochotní jít bojovat.
      Nepotřebují US povinné hadry před každou pastouškou, povinnou pravici na bradavce a hymnu místo snídaně od jeslí po paliativní oddělení důchoďáku a Patriot Act, protože i dnešní ruská omladina si uvědomuje, že jim UŽ ZASE jde o holé přežití.

      1. A málo se to zdůrazňuje: Už jim jde zase o přežití.
       Je tam spousta prostoru a surovin. Takže KoZa by Rusko (RF) ráda rozparceloval, tamní vzniklé gubernátory podplatil a zdiskreditoval a přivlastnila si všechno.
       To ví každý příčetný Rus.

       1. Tak hlavně aby mladí, které nezažili ten zmar za Jelcina, nepodlehli západní propagandě. Toho se trochu bojím. Masírka ze strany KoZy tam musí být strašlivá.

         1. Je to složité. Nejsme jako oni. Jakože cenzura je někde dobrá věc, a jinde ne?
          Proti oponentům by se mělo asi bojovat spíš argumenty, než cenzurou. A argumentovat by měly osobnosti, kterých si národ opravdu váží.
          U nás se do toho pustil třeba Svěrač, ale tím ztratil u velké části společnosti kredit, který nepochybně měl.

          1. V Rusku to dělá několik vážených lidí. Třeba Nikita Michalkov, filmový a divadelní režisér a moudrý člověk. Toho poslouchám. Nebo Dugin, politolog atd. Jenže tam mladí nechodí. Mají své influencery, kteří jsou placení KoZa, většinou via Ukrajina. Pokud se lze dozvědět. Ale ono to nemusí být pravda, že ano. A pozor: ruský hlupák je ještě hloupější než ten náš.
           U nás něco podobného moc nevidím. Influenceři se většinou stávají obětmi vtipů ostatních lidí „na síti“.
           Co se týče zajímavého obsahu je skvělý web „Rádio Univerzum“ kde Martina Kociánová zve lidi různých profesí a smýšlení a nechává je mluvit. Spousta moudrých lidí. Já si rozhovory stahuji a pouštím třeba opřed usnutím nebo když musím na něco čekat. Stálý host je tam třeba Ivan Hoffman. Je tam všechno i v textovém provedení, ale audio je lepší.
           Je to takový internetový protipól stanice Rozhlas Plus, kde se taky objevují zajímaví lidé. Ale jenom občas, jinak je to libtardí stanice.

  2. Byly doby, kdy jsme se postave kterou nesmrtelne ztvarnil Lloyd Bridges smali. Dnes ji mame ve zpravodajstvi trochu nam ten usmev tuhne.

  3. Tak v případě armád Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Finska, Rumunska, Slovenska, Bulharska a Turecka můžete započítat všechny vojáky, ať už na štábech zemí či posádkách, na dovolenkách i neschopenkách… vlastně jsou na tom východním křídle furt i doma s manželkou pod peřinou 😉 – vždyť jenom takové finsko má sice v aktivní službě sice jen k 20 tisícům, ale v rezervě hned 238 000. A ti všichni jsou na východním křídle NATO…

   Ale to je jen taková drobná poznámka – samozřejmě to nejde takto počítat, jen naznačuji, že politik vám vyargumentuje vše. Vždyť i ty naše úkroky vzad (nová hygienická pravidla pro školy například) jsou vydávány za modernizaci a posun k lepšímu…

 19. „Jediné, co teď ještě nevíme, jestli bude hranice NATO tam, kde je teď, nebo jestli bude na Dněpru.“
  Ale vime, ze Putin rikal neco o roce 1997 ….

  1. „Jedna vec je mi zahadou a stale vrta hlavou mou“…/Janda/.
   „Rotace“ /rotations , rotate/ ,na place , je cesky kolobeh penez..
   A je lepsi a vystiznejsi slovo .
   V Rusku taky je lecos nevystizeny uplne. Napr.Kdyz.
   Jednani a zachazenim s velezradcem , obyc rusove maji taky ted rotacni zahadu ,
   v boji Ruske vlady proti nepriteli. A spise s nepritelem..
   Nebo co. Nebo jak.
   A treba posedlost vytahovani se s rusem..

   Mame tady rotace na place , treba s umrtim zavileho a velmi fanaticky aktivniho a vseho schopneho , clena revolucnich komunistickych gard CSM ,
   kteri aktivne s neunavnou a energickou posedlosti sobe vlastni ,
   hledali obeti za ucelem jejich odstraneni a zniceni a
   rovnez udrzeni a zhorsovani teroru vladniho gangu na nase plne utrpeni ,
   ponekud nesoudruzske spoluobcany..
   Prokadrovaneho studenta , ktery dokazal svoji aktivitou na obetich , kde stoji a neochvejne ,neohrozene a pevne.
   Stal se vudcem gangu CSM a vedl jejich akce.
   Agitoval a neunavne jejich propagandu .
   Ve sluzbach fanatiku Slanskeho a spol, kteri ovladli zemi a terorizovali tezkymi zlociny ,
   v zajmu a ve prospech Stalinistu v Rusku i u nas a v mezinarodnim huti
   a rovnez poskytovali svym terorem , pro druhou stranu zapadu ,
   dukazy o strasnych zlocinech, fanatiku Vychodniho bloku.
   Velke a zakladni dulezitosti pro zapadni imperialisty..
   Na udrzeni a nezbytne ovladnuti lidi a sveta a upevneni predevsim jejich moci.
   Vida, jak byl uzitecnej a jak poslusne a nadsene snazivej..
   Sluha slouzil ovsem, aby za zasluhy se stal, vyssim sluhou.
   Samozrejme to nebylo zadarmo a odmeny na sebe nenechaly dlouho cekat a mel vsude otevrene dvere a dostal , vse co chtel..
   Ale potom ,zase videl oportunistickou prilezitost dal s do holportu s jinejma a potom , kdyz ta skoncila , utekl rovnou do Francie , nebot mel ty zasluhy
   a na media a jejich propagandu je spoleh , to taky uz z mladi vedel dobre..
   Promptne se parasit /predstirajici umelce/, stal, jako mnozi dalsi, taky svetovym..
   Proc by taky psal svetoznamec cesky ,ze jo.
   Nejaky dukazy ty umelecky svetovosti , je tezky , az nemozny najit. Ale media a propaganda ,velmi rotovali jako korouhvicky ..
   A nektery ctenari litovali umrti toho posluhy.. Nahlas litovali aby dokazali svoji „Kulturnost a kulturni nadrazenou a snobskou kultivovanost nad jine povysenou…Litovali umrti umelce , slzicku uronili, kterej psal vo treba kundach,pro zmenu zase posedleho tim, a popisoval tendecne /tedy co je zrovna modni ,trendy a co frci /,jejich domnele myslenky a cinnosti.
   Uvedli hned jak prisli tak o velkou radost, uz nic nenapise , ctenim dalsich vytvoru jejich oblibeneho literata.
   Vo spisovatele daleko kvalitnejsi , ceske a cesky pisicich a kteri nikdy nemeli na svedomi cokoliv proti narodu , zajem nikdy neprojevili a neprojevuji..

   1. Takovouto blbost může napsat jenom anonym. Protože jinak by lidé |veřejně
    říkali, ten ABC je takový blb, že nad něj není.

 20. K tématu píše i pan Hampl:
  Ne, bída změnu nepřinese. Petr Hampl zchladil naděje. Cesta vede jinudy
  „…Současnou situaci bychom mohli charakterizovat spíš tak, že skončila studená občanská válka. Nová aristokracie a její přívrženci dosáhli rozhodného vítězství a teď se chovají jako absolutní vítězové. Vědí, že si mohou dovolit naprosto cokoliv, a mají pravdu. Jestli od nich někdo čekal určitou velkorysost, mýlil se. … Nemůže na tom nic změnit povykování poražených na Václavském náměstí ani vystupování podvodníků, kteří slibují pád vlády. Ostatně, kdyby je vládnoucí vrstva pokládala za nebezpečné, dokázala by se s nimi vypořádat za pár hodin. Zablokovala by jim účty na sociálních sítích, přestala by o nich informovat média, ulice vedoucí na demonstraci by byly dočasně uzavřeny. To všechno tu už bylo….
  … Poměry se mění, když se zformuje kontraelita, a když tato kontraelita získá dostatečnou sílu. Ano, může využít lidové nespokojenosti, ale lidová nespokojenost je jen kulisou, za kterou probíhá to podstatné. Zhoršování hospodářských poměrů může skutečně formování kontraelity urychlit. Bude méně pro funkcionáře, méně nových míst, méně dotací, méně příležitostí pro rozkrádačky. .. Část zklamaných frustrovaných uchazečů se obrátí proti své vlastní vrstvě. To je jedna z věcí, které ohrožují systém mnohem víc než lidová nespokojenost….
  …Odhaduji, že čas na změnu přijde v horizontu tří až pěti let. Za předpokladu, že se opozice dokáže do té doby dobře připravit. Bude tu dobře organizovaná a cílevědomá opozice s dostatkem vzdělaných lidí a dostatkem analytiků, nebo tu bude dav zmítaný momentálními emocemi a konspiračními vyprávěnkami? O to se dnes hraje. Vím, že mnozí čtenáři by chtěli pozitivní změnu během několik týdnů, ale kdybych jim tvrdil, že je to možné, nejednal bych poctivě.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ne-bida-zmenu-neprinese-Petr-Hampl-zchladil-nadeje-Cesta-vede-jinudy-739549

   1. No vidite , von vam z uzitecnych idiotu udela novy aristokraty a co potom..
    Dosahli volebnima podvodama rozhodnyho vitezstvi.
    Ukadli vitezne duchody.
    A zase napise vo tom nejakou knihu. Uz zase vyhrozuje z kancelare..
    Lide z cele republiky ti nejlepsi z naroda ,ktere ted mame a
    kteri vse mysli dobre a predevsim spravne a poctive protestuji a
    pozaduji zlepseni , jsou pro nej jen ,
    povykovani porazenych..
    Tady mate akademika ,kseftare povrchnich ilusi, par excellence.
    Jako vymalovanyho.
    My lidi ale mame moznosti , vo kterejch nevi ani netusi..
    Nema je zatim vycteny z ucebnic , nebo na ne zapomnel ..
    A nerekli jsme jeste posledni slovo..
    Podvodniky na podiich ,uz davno kazdej sam pro sebe , rozeznal.
    Umlceni o kterem basni a pripadne nas , je ale zaroven oslepeni moci.
    Vlada pripadnym potlacenim nas , pak neslysi a nic nevidi a nemuze
    a ztrati prehled vo situaci /jako boxer, co utoci se satkem na ocich, potme /
    a odhadu jak reagovat , zbavi se tak moznosti ,
    neco vedet a co si pocit a jaky opatreni jsou treba udelat ,
    na udrzeni se u moci../Jejich agenti mezi nama donaseji ,
    co urady chteji slyset a tak na ne neni spoleh a selhali mockrat/.
    Takhle bych moh pokracovat v odpovedi na kazdou vetu.
    Na vsechny uvedeny laciny moudra..A jejich plejtvani..

   2. Nee, novou aristokraciou mysli isteho Anonyma, ktory sa stane buducim premierom, a nahradi aristokraciu sucasnu, holt sa hodi do bubna zoznam obyvatelov CR v urcitej vekovej kategorii, a vylosuje sa nova vlada, poradci, namestci, nove vedenie na krajoch a okresoch, a bude vsetko kristalovo ciste a nenapadnutelne … len mna do bubna nehodia, pac som nechcela zaplatit 15 tisic za kolok na ziadost o obcianstvo.

   3. Okrem toho bolo zničených štrnásť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Tokarevka v Charkovskej oblasti, Volodino v Doneckej ľudovej republike, Ľubimovka a Semjonovka v Záporožskej oblasti a Dmitrovka v Chersonskej oblasti.

  1. Vokopirujte vsecky clanky A.Z. ,vodevsad a doslova , vod kazdyho ,
   kdo neco napise, treba cely knihy tady muzete prepisovat..
   Casu mate dost tak hura na to.
   Treba pan Hampl napise : „Pomery se meni“.
   V nasem svete , kterej se kazdou vteriny vyviji , hluboka pravda Hamplova nam oznamuje novou pravdu a skutecnost ,,ze se pomery meni..
   Jeden by si nevsim.
   Obzvlaste v dnesni dobe..A este eohrozene valcil nejakou
   dalsi taky studenou valku..A ja proc sem nastyd tenkrat..
   Kaslal sem a taky na tu valku.
   A Hampl uz tady uverejnil svuj clanek , kde tohle uz je napsany..Piste dal nedejte se nicim zastavit..Sracky se taky nedaji zastavit..A vopakuju se..

    1. Ten prodlouženej anonym – to bude Sasin… tedy odhaduji.
     Hampl, Vidlák a další – jsou nadějí pro vytváření a vznik té „kontraelity“, ta by mohla hledat cestu ven z propasti, do které se řítíme.

   1. a jeste si dovolil zavestit.
    „…Odhaduji, že čas na změnu přijde v horizontu tří až pěti let.“

    za tu dobu si tyhle predpovedi nikdo nevzpomene, takze je to jenom takove placani.
    Jinak vyslo to v parlamentkach, kam vetsina zdejsich ctenaru stejne chodi.
    Takze bezte s tim kopirovanim do hajzlu.
    Je to jenom jiny typ zasirani diskuze.

  2. Ano, vypadá to, že algoritmus „elita versus kontraelita“ ve smyslu starého dobrého Gaetana Moscy byl oživen a bude se hodit.
   Na pár desetiletí upadl v zapomění (algoritmus i Gaetano), neboť byl přetlačen „třídním bojem“, dosti nelítostným, protože původní vedoucí elita (u nás do roku 1948) byla poražena elitou z „jiného politického vesmíru“.
   Teď se vrací doba, kdy obě střídající se elity jsou „stejné krve, ty a já“ a lišit se mohou jen v detailech, nikoliv v podstatě. Buď si na takové „Mocsovské“ střídání/nestřídání elit musíme zvyknout, nebo se kojit nadějí, že opět zavanou větry síly orkánu.
   Nevím, která z variant je pro mě na těch pár let, co mám před sebou, výhodnjěší.

   P.S.: Včera se u nás sešli dva z mých vnuků (25,22) i oba jejich otcové. (Ládiku – na tatarák). Zajímavé bylo, že ti mladší při několikahodinovém sezení vůbec (ale ani náznakem!) nepřivedli řeč na politiku a Ukrajinu atd. – žijí úplně jinými starostmi. Oba jejich otcové na podobnými tématy jen mávnou zhnuseně (rezignovaně) rukou. Takové poznání (potvrzované dlouhodobě) vybízí k zamyšlení, což činím, ale výsledku se nedobírám.

   1. Výsledkem pravděpodobně bude (můj skromný názor), že vnukové narazí na realitu, jak popisujete níže – buď politicko-vojenskou, až budou mobilizováni bránit „východní hranice NATO“, nebo ekonomickou, až už nebude co „posílat na Ruinu“ (aka vyrvat z chřtánu plebsu a rozdělit mezi těma u vesla)

  3. „…Odhaduji, že čas na změnu přijde v horizontu tří až pěti let. Za předpokladu, že se opozice dokáže do té doby dobře připravit. Bude tu dobře organizovaná a cílevědomá opozice s dostatkem vzdělaných lidí a dostatkem analytiků, nebo tu bude dav zmítaný momentálními emocemi a konspiračními vyprávěnkami? O to se dnes hraje. Vím, že mnozí čtenáři by chtěli pozitivní změnu během několik týdnů, ale kdybych jim tvrdil, že je to možné, nejednal bych poctivě.“

   Tady absolutní souhlas – a zase TY KÁDRY.

   Co vím, pracuje na tom cílevědomě a systematicky SPD.

 21. Pořád se neryje držkou v zemi, pořád se tančí valčík. Ale v SSA silně padají ceny ojetých elektromobilů, to je výborná zpráva. V Říši ochabuje zájem o nové…. To jsou dobré zprávy. Fiallah by měl signalizovat změnu směru větrů, už mu nepůjdou z prdele, ale do ní.

  1. Myslím si, že v Německu přišel náraz na realitu, protože významné omezení/zrušení dotací pro individuální nákup těch elektrických vozidel, či daňových úlev.
   Je to takový malinký nesmělý průnik do tržních poměrů, kdy nákupčím elektromobilů přispívali prostřednictvím státu ostatní daňoví poplatníci.
   Ony se spodní vrstvy sociální pyramidy v Německu začínají pomalu (velmi nesměle) bouřit, nějak se toho na ně valí moc, či co….?!

   1. Blbá formulace, opravuji:
    Je to takový malinký nesmělý průnik do tržních poměrů. Nákupčím elektromobilů přispívali prostřednictvím státu ostatní daňoví poplatníci, což už tak úplně neplatí.

    1. Taky Green Deal s vysokou cenou energií narazil na peněženku. Vypnutí německých jaderných elektráren, horka a nedostatek chladicí vody ve francouzských (= omezení výroby elektřiny), emisní povolenky na CO2 vyhání ceny elektřiny do výšin, že provoz elektromobilu nedává smysl.
     Ale cílem elektromobility není nahradit auto se spalovacím motorem v každé rodině elektromobilem. Elektromobil bude něco jako kočár ve středověku, jen pro vyvolené. Až se přestanou udržovat dálnice a silnice, protože to nebude ekonomicky únosné pro pár vyvolených, elektromobilita bohatých dostane coup de grâce.
     VW si myslelo, že se svým lidovým vozem povládnou elektromobilitě a převezmou klienty konkurence. Pomalu jim začíná docházet, že jsou v opačné pozici a elektromobilita je pohřbí.

 22. Vyřvat si předčasné volby? Většina možná není spokojená s Fialou, ale parta putinových kurviček jim vadí ještě vic.

  Takže držím palce. Když ten boj proti vládě vezme rukou putinův lokaj vidlák a tříprocentní führerpartaj, má Fiala o starost míň.

  1. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 455 lietadiel, 242 vrtuľníkov, 5009 bezpilotných lietadiel, 426 protilietadlových raketových systémov, 10.700 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1138 raketometov, 5453 poľných diel a mínometov, ako aj 11.664 špeciálnych vojenských vozidiel.

  1. Nebudou, bo emise, povolenky CO2 a omezení letecké přepravy. Cílem bude místo letů na Maledivy rozvalovat se u nějakého slezského rybníka.

 23. “ Vyřvat si předčasné volby. “
  Čte se to hezky. Ale víme koho bychom chtěli jako premiéra , a které politiky na jednotlivá ministerstva?
  Nebude lepší, když si v tom co navařili teď vymáchají huby sami autoři? Myslím to tak, že nás teď rozhodně nečekají dobré časy. Předseda vlády bude dostávat držkovou ze všech stran. A na držkováni jsme tady specialisti.

 24. Probůh jen né předčasné volby. Pěkně se to začne srát, tak ať si to ta škoalice (6) pěkně vyžere.

  Potom se teprve začneme ptát: Nejsme jako oni?

  1. Slovensko ukázalo, jak se to udělá i u nás. V jednu chvíli se z pětikoaliční vlády udělá úřednická vláda za podpory ANO. Babiš si dosadí náměstky, Pavel si dosadí ministry. A budou konat ještě zhoubněji, protože nebudou mít odpovědnost. A věřit, že lidi zapomenou, co teď dělali. Což se ve světle voných jobovek možná i splní.

   1. Běžte ten plán hlásat na putinlokajské servery, kde jste tak oblíbený. Tím od to většinu nespokojených definitivně odradíte.

    1. Škoda že ty, Anonyme, musíš ubožácky škodit jedině tady, protože tu je větší svoboda slova než u těch vašich evropských hodnot. A až si ty předčasné volby vyřveme, tak zjistíš, kolik nás doopravdy je.

     1. Svoboda slova? Tady?? Jedině, když cenzor zrovna nedává pozor. Ještě se nenašel putinhujer, který by se obešel bez cenzury.

      Vy sám ovšem cenzuru neděláte, raději fanatizujete dav, aby oponentovi rozbil hlavu. To je Vaše Boží požehnání.

      1. Zatim kazdej muze videt ty nejvic zfanatizovany do valky ,
       vskutku velky a pocetny DAVY ministru a funkcionaru ,
       organizaci , celych vlad a pomocnych sluhu ,zamestnany
       v mega usili ,
       aby valka probuh neskoncila..
       Kteri jsou plni nenavisti k miru.
       K miru po kterem touzi cely svet..
       Aby pokracovali za kazdou cenu v rozbijeni hlav a horsi.
       Zrovna meli dalsi ukazkovou produkci, show ,
       predvadeni ve Vilniusu.
       Delaji vse ,aby byli vsem na ocich a k neprehlednuti ..

      2. V kupjanskom smere údery operačno-taktického a armádneho letectva a delostrelecká paľba skupiny vojsk „Západ“ zasiahli živú silu a techniku ​​Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Tabajevka, Timkovka, Novomlynsk, Oľšana a Berestovoje v Charkovskej oblasti a Steľmachovka v Luganskej ľudovej republike. Zlikvidovaných bolo 20 ukrajinských vojakov, dve bojové obrnené vozidlá, tri ďalšie vozidlá a dve húfnice D-20.

      3. To je dobrá připomínka. Kdo vypínal weby? Kdo soudí a trestá učitele za vyslovení nepopiratelné pravdy? Kdo provozoval a prosazoval cenzuru ve státním měřítku?

       Tak teď už víme: jsou to putinhujeři.

       Výjimečně máš pravdu, pytlíku. Je vidět, že i slepé kuře může najít zrno, i opice může taháním písmen z kobouku stvořit báseň, zejména dadaistickou. Tak proč by osel tvého formátu nemohl v ušlechtilém vzepětí rektálního alpinismu mimoděk trefit desítku, že?

       Skutečně je to tak: pro Putinovu oblibu v Tuzemi nikdo nedělá více, než naše věrchuška a její pilní přcmrndávači. – Děkujeme za osvětu a posíláme – ne obvyklou klíčenku, ale roličku recyklovaného hajzlpapíru.

       1. 100% recyklovaný toaletní papír.
        Jen ta představa, jak se to asi dělá!

        Třeba by šly zavést další specializované kontejnery na separovaný odpad. Fialové?

     2. Jóó, “ A až si ty předčasné !!! volby potřeb !!! vyřveme, tak zjistíš, kolik nás doopravdy je. Mu he he

      Předčasné volby potřeb. A dali by se volby potřeb volit předčasně?

    2. Ty vole, co tu vychyluješ ? Vidlák je tu na svým, víme ?
     Co abys tak ty sám táhnul blejt ty svoje rádoby moudra na Novinky ty líbodémo buzerante, tam najdeš spřízněný teplý duše.

     1. Vidlák je aktivní i jinde. Ale tady je skutečně na svým a tedy nejupřímnější. Vynechává kecy o vlastenectví a upřímně slouží Rusku.

      Ať lidé nespokojení s vládou čtou Vidlákův blog. To je přinutí zatnout zuby a nějak to s Fialou vydržet, protože s Husákem se ušpinit nechtějí.

      1. V južnodoneckom a záporožskom smere spôsobili letecké útoky a delostrelecká paľba skupiny síl „Východ“ škody na živej sile a technike Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Prijutnoje a Pjatichatki v Záporožskej oblasti a Urožajnoje a Rovnopoľ v Doneckej ľudovej republike. Pri obciach Pjatichatki a Dorožjanka v Záporožskej oblasti bola zmarená činnosť troch ukrajinských diverzno-prieskumných skupín.

     2. Přesně o tohle jim jde, o příspěvky takovýhohle typu, co tu z toho udělají žumpu. Vlastně bych se nedivil, kdyby oba byli ze stejného vrhu….

    3. V chersonskom smere bolo v dôsledku paľby počas dňa zlikvidovaných 70 ukrajinských vojakov, päť vozidiel, americkú húfnicu M777, samohybnú húfnicu „Akacia“ a húfnicu D-30.

     Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahli 89 delostreleckých jednotiek v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 112 miestach.

   2. Já si v klidu počkám, až další volby na Slovensku vyhraje Fico.
    To bude fičák a rachot, že jsme to ještě neviděli.
    Mimo všechno, se Fico bude chtít pomstít, pěkně zatepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *