20 července, 2024

„Jejich“ komunista je lepší než „náš“ komunista aneb: Něco o strategii.

Žijeme ve zvrácené době. Nobelovu cenu míru dostal prezident, který úspěšně pokračoval ve válkách svých předchůdců a navíc zahájil další agrese, kdy oběti na lidských životech jsou značné. Na druhou stranu prezident, který žádnou válku nezahájil je trestně stíhán za 34 účetních přestupků, které navíc už jsou promlčeny.

U nás ti nejtvrdší bojovníci proti bolševikovi adorují na Hradě „echt“ kariérního komunistu, který cílevědomě vstupoval do KSČ, aby udělal kariéru jakožto neohrožený obránce komunistické ideologie, přičemž slíbenou věrnost bolševikovi promptně nahradil kvalitněji slíbenou věrností bývalému nepříteli. Na druhou stranu nemohou přijít na jméno komunistovi, který členství v KSČ pravděpodobně bral jako nutné zlo, aby mohl vykonávat svoji profesi.

Jako morální autorita, střežící naše EU hodnoty, které vlastně ani nikdo neumí definovat, protože se pružně dle potřeby mění, je vyzdvihován bývalý gay pornoherec. Kontrolu faktů má na starosti titán ducha Cemper, kterému vůbec nevadí, že zpráva včera jím oštemplovaná jakožto dezinformace je aktuálně ryzí pravdou, což zakládá právo pro změnu umlčet a ztrestat ty, kteří včera s jeho výsledky fact-checkingu souhlasili a výsledek nadšeně rozšiřovali.

Dobu, kdy se stavěly veřejné statky ve velkém, kdy se rozdávaly byty zadarmo, kdy každý měl práci, ve které se nemusel „přetrhnout“ a zůstávaly tak síly na práci na zahrádkách, chalupách aj., dobu, kdy Vlasta prodavačka s Pepou soustružníkem si byli schopni bez celoživotního zadlužení postavit svůj domek označujeme za dobu strašného utrpení, protože byly fronty na banány a zbytečné cetky jako např. elektronika byly nedostupné a drahé. Na druhou stranu absence front na banány, dostatek reklamních igelitových tašek a vůbec dostupnost, ve většině nekvalitních, věcí zbytných ospravedlňuje existenci bezdomovců, nedostupnost zubní lékařské péče pro významnou část spoluobčanů a celkově katastrofické vedení státu s ohledem na budoucnost českého národa.

Ve výčtu by se dalo pokračovat, ale nejzajímavější na tom všem je, že neexistuje žádná úderná a ozbrojená akční jednotka, která by obcházela dům od domu, dveře od dveří a pod namířenou nabitou zbraní každého jedince nutili souhlasit s tvrzením, že tohle bílé kolečko je růžovoučký čtvereček. Nic takového se neděje, přesto významná většina spoluobčanů s radostí a nadšením přijímá, resp. souhlasí s očividnými nesmysly a s budovatelskou písní na rtech dobrovolně spolupracuje na své porobě.

Otázka tedy zní, jak toho vlastně bylo dosaženo, na čem vlastně spočívá moc elit nad námi – obyčejnými občany, kteří jen chtějí mít klid a normálně žít. Jak se vlastně podařilo, že většina bezmyšlenkovitě souhlasí a podporují očividné zlo a nesmysly. Jak se podařilo, že okupace našeho národa s konečným cílem našeho vyhlazení a statisícovými našimi obětmi je málem oslavována a národ, který za naše přežití zaplatil statisíci svých životů je nenáviděn?

Jsem si jistý, že správná odpověď je – manipulace s námi, s naším myšlením. Podíváme-li se na čem vlastně celá ta mašinerie stojí, pak dva pilíře budou vyčnívat nad ostatní, resp. budou základem pro mnoho ostatních podpůrných mechanismů.

Tím nejmohutnějším zdrojem je (vlastně byla) bezpochyby možnost tisknout USD bez omezení. Máte-li tiskárnu na peníze, tak není problém zaplatit armádu neziskovek, aby správně rozšiřovaly žádané bludy. Můžete taky neomezeně uplácet a korumpovat, aby bylo zničeno školství, což se projeví tím, že lidé budou hloupější a snadněji manipulovatelní. Nemáme sílu a možnost vyřadit tiskárnu USD, ale útěchou nám může být, že dny provozu jsou již sečteny.

Druhým pilířem jsou média, pomocí kterých je formována mysl lidí. A tady už něco udělat můžeme. Před několika dny jsem v diskuzi pod Vidlákovým článkem napsal, že pokud si myslíme, že jsme lepší a chytřejší, tak tu hydru porazíme. Ihned zatrolil „Anonym“, že nejsme lepší ani chytřejší. Nereagoval jsem na něj, protože jak to říkal tuším Werich? … pokud se s blbcem dohaduje více jak půl minuty, tak se pak už dohadují blbci dva …

Ve skutečnosti je situace taková, že na naší straně jsou bojovníci, kdežto na straně lepšolidí doslova žoldáci. My pracujeme z přesvědčení a dezinformujeme zadarmo, kdežto protistrana píše pravdu za peníze – jak správně kdysi napsal L. Man. Vezměte Cemperovi nebo jiným politickým neziskovkám dotace a jejich činnost končí. Na naší straně je to, co nazýváme selským rozumem, na jejich straně jsou velmi pružně se měnící EU hodnoty a teorie 76+ pohlaví. Při této konstelaci je sázka na jejich prohru v podstatě sázkou na jistotu. Potíž ovšem je, že při naši nečinnosti to může celkem dlouho trvat.

Pokud dojdeme ke shodě, že média jsou ten hlavní nástroj, kterým nás ovládají, tak odtud je to už kousek k naplánování obrany a převzetí iniciativy. Vidlák má pravdu v tom, že se učíme a jsme stále lepší. Máme „mini-TV“ jako Bobošíkové „Aby bylo jasno“, P. Bohuše s „Modrám jelenem“, Hájka s „Protiproud TV“, výborného P. Bureše s jeho „Bureš TV“ a další. Troufnu si říct, že se ustálila i základna psavců – blogerů, resp. amatérských novinářů, kdy kvalita článků se zlepšuje. To co ovšem chybí je nějaká koordinace, díky které bychom byli schopni nastolit celospolečenské téma k projednání. Nehovořím zde o tom, že je třeba přikázat co mají ostatní publikovat, ale jen aby vyjádřili svůj názor na koordinovaně překládané téma.

Vidlák taky správně poznamenal, že je přetlak „gaučových expertů“, ale naprostý nedostatek akčních jedinců. Musím souhlasit – má pravdu. Ovšem to taky znamená, že pokud už někdo schopný a akční k dispozici je, pak by neměl být používán na pomocné práce. Měl by si vzít na starost jednu svoji agendu.

Dříve v diskuzi jsem vzpomínal P. Hampla – je hlavním motorem Jungmannovy národní akademie (JNA) a vypadá to, že to bude úspěšný projekt. Tady bych rád poukázal na rozdíl mezi P. Hamplem a J. Rajchlem – JNA necílí na okamžité výsledky, ale na dlouhodobější cíl, kterým je přitáhnout na naši stranu lidi, kteří budou schopni přitáhnout další … zkrátka rozšířit jim obzor vědomí a ukázat jak konstruktivně analyzovat. Je to běh na delší trať, ale ve výsledku přínosnější než svolávání lidí za účelem „jít si zahulákat pod okna vlády“. Demonstrace J. Rajchla cílí na okamžitý výsledek, s čímž se ani netají. Nejde říct, že by to byla činnost zbytečná, ale hodně záleží na provedení. Blokace vládních budov není zrovna nejmoudřejší nápad, taková „ulička hanby“ je o něco lepší, ale např. demonstrace za povýšení Leyenové do čela NATO by napáchala na straně lepšolidí daleko více škody. Jak říkám, vždy záleží na provedení a tvrdím, že vždy lze nasměrovat energii z demonstrace na podkopání nějakého jejich pilíře, na kterém jejich moc stojí.

Pojďme se podívat na další věc – P. Bohuš se v jednom svém videu zajímal, jaké zdroje vlastně mainstreamová média používají. A došel k zajímavému poznání. Na jednu stranu věci vypadají, že mainstream čerpá z mnoha agentur, ovšem i ty agentury zprávy od někoho přebírají. P. Bohuš si dal tu práci a začal to rozkličovávat a … a vyšlo mu, že to v podstatě tvoří „pavouka“, kdy v centru jsou 2-3 agentury od kterých to pak všichni přebírají. V praxi to znamená, že „vládcům“ stačí mít pod kontrolou výstupy těchto 2-3 agentur a tím mají pod kontrolou všechny zbývající. Prostě vypustí hoax, že Biden byl zvolen regulérně a bezchybně a je to najednou všude. Kdo nečte Seznam, tak na to narazí na Novinkách, kdo nečte Seznam ani Novinky, tak ten tomu neunikne na iDěs a kdo nic nečte jenom sleduje TV, tak na toho tato zpráva čeká po zapnutí dezinformační ČT09. Jinými slovy – sledujete-li mainstream, nemáte šanci této zprávě uniknout.

A jak je na tom naše strana? … naprostá roztříštěnost. Nemáme dohodnutý stejný mechanismus, kterým bychom byli schopni nastolit téma alespoň k projednání na alternativě. Zkrátka si myslím, že tohle se musí změnit. Pokud nebudeme schopni nastolovat témata k projednávání, pak nemůže být řeči, že se dostane na diskuzi o společné vizi, že budeme schopni formulovat společné zájmy. Představme si teoreticky, že tímto způsobem projednáme na alternativě cíl nějaké příští demonstrace … že nastane shoda o tématu „Leyenová do čela NATO“. Co bude moci udělat Rajchl? … půjde proti alternativě? … nebo se BUDE MUSET podřídit?

Je to běh na delší trať, ale už přece bylo napsáno, že pohodlná cesta je jen do pekla. Vidlák prokázal systematičnost, o psaní a budování čtenářstva toho ví dost, nevidím nejmenší překážku, proč by si tohle nemohl vzít na starost. Mám 61 let a cíl je za horizontem možného vstupu do politiky, proto možná nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že v mé generaci může najít společnost ochotných pomoci mladšímu perspektivnějšímu 🙂 .

Jsem přesvědčen, že je třeba tu energii na alternativě nasměrovat tak, aby se projevil synergický efekt. Můžeme počkat až přijdou ti dva Japonci „OnoSeTo“ a „SamoSeTo“, ale něco mi říká, že to budeme muset udělat sami – nikdo to za nás neudělá. A času není mnoho, 5demolice je celkem kreativní ve své protivlastenecké činnosti …

208 thoughts on “„Jejich“ komunista je lepší než „náš“ komunista aneb: Něco o strategii.

 1. To je furt kolem dokola a furt o ničem.

  1) Cílem „opozice“ je, kromě dostání se k moci, CO?
  2) V čem spočívá „opozičnost“ 3K, Pro, Svobodných, Soukromníků a pod. vůči pětidemolici, když se jejich politické programy od programů pětidemolice prakticky neliší?
  3) Co POZITIVNÍHO přinese případná podpora „opozice“ obyčejným lidem (příjem pod celostátním průměrem, což je většina elektorátu)?
  4) PROČ by měli řadoví pracující podpořit např. privatizaci školství a zdravotnictví a zpoplatnění SŠ a VŠ (což je součástí pol. programu PRO)?

  Ten, kdo zodpoví tyto a podobné otázky a přesvědčí řaďáky, aby ho přesto podpořili, se stane vůdcem.
  Minimálně do doby, než řaďákům dojde, že ZASE skočili na špek.

  P.S.: Za mne – na 3K, PRO, Svobodných a spol. nespatřuji nic, čím by měly být vůči pětidemolici v opozici.
  Ano, jsem levičák.

  1. Je možné nějak doložit bod 4 z programu PRO. Pokud je to pravda, je to naprosto zákeřná politická strana s nutností zadupat ji a její vůdce do pekel.

   1. Hej! To je nějaký fejk, nebo co? Jak dlouho to tam je?
    Kolik lidí si toho všimlo? Přiznávám, že já až teď – na upozornění.
    Tak ale s tím běžte do řiti. Připomínky, že stejně nikoho lepšího nemáme, neberu. Tohle je fujtajbl.

     1. Dráždí mě, že jsem ten program, někdy začátkem března, jen prolétl a nečetl ho pozorněji. Je to moje chyba.

    1. … to jako fakt ste napsal vážně? … no jo, no …. to je pak těžký … a jestli takovejch je tady víc, tak potěš Pán Bůh!
     P.S.
     to se pak nedivím, že se tady bavíme o slupkách po banánech“!

      1. proč to píšete pod mě?
       podívejte se, komu tu otázku píšete, já to svoje jasně napsal Tecochampovi!

      2. Dobrá, tedy lopatou:
       Co bude v důsledku znamenat zavedení školného na státních školách?
       V situaci, kdy národ, doslova ze dne na den, čím dál víc chudne? Kdy spousta lidí má čím dál hlouběji do kapsy a někdo jim radí, ať si jede nakoupit do Polska?
       Chcete podpořit to, aby bylo upřeno solidní vzdělání i chytrým dětem chudších rodičů?
       Ani náznakem nezkoušejte to, že by se chytré děti chudších rodičů, případně opatřily nějakou sociální dávkou – ani omylem.
       Víme o základním školství, kde některé děti neobědvají proto, že jejich rodiče na to prostě nemají. Mají smůlu, že žijí v oblastech, kde práce není, nebo jen špatně placená.
       A teď podobně situovaným rodičům sdělte, že od příštího roku budou za školu platit. Koho takoví rodiče asi potom budou volit?

        1. Aha, už rozumím.
         Děkuji za informaci. Tak nějak jsem to u vás předpokládal.
         Školství zdarma, zdravotnictví zdarma, právo na základní bydlení…
         Jistě, je to moc pěkné, taky by se mi to líbilo. Jenom – kde na to vzít, že?
         Řešení těchto otázek je krok 3 nebo snad i 4. Jsme zatím před krokem 1.
         ===
         Čímž v žádném případě nepřitakám současné situaci v Kotlince ani na Západě. Protože tam se přes podobné benefity „pro lidi“ protlačuje zisk pro nebohatší.
         To je dobré si uvědomit. Komunisti aspoň omezovali velikost benefitů pro věrchušku a hlídali se navzájem.
         ====
         Takže můžeme pokračovat ve slovní hře co by kdyby…

       1. Než je učiněn obecný závěr, nutno zjišťovat všechny parametry. Obsah spotřebního koše a pozici školních obědů v něm. Jakým způsobem, ne-li školními obědy, a s jakými porovnatelnými náklady je zajišťována jak je strukturovaná výživa dětí.
        Mimo jiné významné parametryodrážející i podmiňující socioekonomickou pozici rodičů.

        1. Zajišťována výživa dětí někým důvěryhodně známým pro souměrný vývoj duševní a tělesné schránky jejich. Vědět, jak, a moci, o to by tu mělo běžet. Když se všichni složí na všechno, možná nebude zprvu tak zpletitá síť cyklostezek…

    2. Ano, ten pán tlačí brutálně pravicovou stranu typu TOP. Takže jako co …. Další Změna????
     Ani omylem….

   2. No, nejsem Reichlův advokát, ale má tam k tomu školnému např. toto:

    Školné bude vždy podpořeno zvýhodněnými studentskými půjčkami.

    což vnímám jako lepší řešení než současné „bezplatné školství“, kde jsou školy naprosto závislé na státu, a podle toho to taky vypadá.

    Aspoň něco proti tomu, že si někdo zdarma vystuduje a pak zdrhne do ciziny za lepším. Navic by stát mohl jednoduše (formou stipendií) regulovat počty absolventů v potřebných oborech ….

  2. P.S.: Za mne – na 3K, PRO, Svobodných a spol. nespatřuji nic, čím by měly být vůči pětidemolici v opozici.
   Ano, jsem pravičák.
   🙂

   1. Ad „Občan: P.S.: Za mne – na 3K, PRO, Svobodných a spol. nespatřuji nic, čím by měly být vůči pětidemolici v opozici.
    Ano, jsem levičák.
    Godot: P.S.: Za mne – na 3K, PRO, Svobodných a spol. nespatřuji nic, čím by měly být vůči pětidemolici v opozici.
    Ano, jsem pravičák.“:

    P.S.: Za mne – na 3K, PRO, Svobodných a spol. nespatřuji nic, čím by měly být vůči pětidemolici v opozici.
    Ano, jsem vyléčený pravičák a vyléčený levičák.

    Jsou to slepé cesty – nemají šanci na masovou podporu.

    1. Kdyby to bylo podmíněno masovou podporou, opice by nikdy neslezly se stromů. Cíle nejsou určovány a cesty k nim nejsou prošlapávány ani průměrem. Nebyl to lid selský kdo prosazoval povinnou školní docházku.

     1. A která asi skupina obyvatel měla tu moc prosazovat PŠD – v monarchiích s vládou šlechty a kléru ?
      Mimochodem – u “ nás“ to byl dokonce podprůměr, PROTESTANTSKÁ část Slezska (Olešnické knížectví).

      1. Protestanti se vzděláním na tom byli lépe. Hned za Židy. Za protestanty katolíci (nebýt Jezuitů, byli by na tom hůř) za katolíky pravoslavní – to už dost bída.

     2. Masovou podporou byla míněna dosažitelnost vítězství ve volbách. Takového, které vytvoří většinu ve Sněmovně, aby bylo lze sestavit vládu.

    2. Jestli ono to nebude tim, že dnes ta čára politického soupeření leží úplně jinde, než mezi pravou a levou 🙂

  3. Opozice je v tom, že jsou odborně kompetentní. Tedy, že „něco“ udělají s drahými energiemi, nebudou tlačit grýndýl za každou cenu, nebudou tlačit do škol propagandu, že zruší cenzuru. Mě to stačí. Pokud Vám vadí pravice, tak můžete klidně podpořit Paroubka, ten teď zakládá levicovou koalici. Nebo volte Babiše, ten je prý sociální. Základem je ale FUNGUJÍCÍ, ne DEMOLIČNÍ politika.

   1. Pamatuju se na začátky ODS. Jejich hesla, jejich odborníci. Dovedli to až sem.
    Jsou to ještě lepší odborníci, než měla ODS? To bychom mohli jít do pekel ještě rychleji.

   2. Z programu strany PRO :
    “ Obnovit plynulé zásobování plynem v ČR, eliminovat riziko přerušení dodávek.
    Uzavření dlouhodobých kontraktů na dodávky zemního plynu s cenou plynu do 300 USD/1000m3.
    Zpětný odkup 6 podzemních zásobníků zemního plynu od RWE do vlastnictví ČR. Vrácení těchto 6 zásobníků s celkovou uskladňovací kapacitou 2,7 mld. m3 do systému státních hmotných rezerv.
    Regulace ceny – fixní cena nebo metodou náklady plus přiměřená marže (jednotkové náklady a marži musí dodavatel zveřejnit a tvoří součást smlouvy).
    Očekávaný efekt – cena zemního plynu pro všechny kategorie odběratelů v ČR do 9 Kč/1 m3 + DPH.“

    S KÝM takovéto dlouhodobé kontrakty uzavřou, respektive chtějí uzavřít ?

  4. Pro Občana:
   Díky, že jste mě upozornil. PRO jsem nevěřil, takže mě nenapadlo se podívat na jejich program.
   Další straka, nestačily ty modré.
   Už není skoro co ukrást, tak jdeme na zdravotnictví a školství. To se dalo čekat.
   Jediný rozdíl je, že se chystají krást sami, místo dělat prostor EU. Ale i to se může změnit, že. ODS to tak říkala původně taky.
   Vlastenci.

  5. Politický program PRO je blokován a nejde vúbec přecist,musí se nejprve souhlasit s prodejem vlastních dát a to je špatne💥Kdovi ,proč si nechce do svých zablokovanych bobkových listú pan PRO zařadit vznikající program voličú PNZ no asi se tam bez volicu zase chteji obejít a tak žadna zmena být vlastně nesmiíiii

 2. Pročetl jsem si dosavadní diskuzi a odpovídám všem souhrnně.
  1. Strana s naším viděním světa prohrála parlamentní volby, protože se protivník disciplinovaně spojil a tím získal i hlasy, které získaly strany nepodporující myšlenky a cíle 5demolice. Na mediálním poli prohráváme, protože protistrana je opět disciplinovaná a spojená, táhnoucí za jeden provaz. Místo diskuze nad koncepcí, jak spojit síly a převzít iniciativu, se tady řeší přirovnání Rajchla … no, budiž.
  2. Psal jsem o rozdílném přístupu Rajchla a Hampla. Protože se nejednalo o adoraci nově nastupující hvězdy, ihned bylo bráno, že Rajchla beru jako zlo. Takže problém vyjasním otázkami a svými odpověďmi: Je Rajchl na „naší“ straně? … správná odpověď je, že není na Fialově straně. Použiji přirovnání s Babišem – byl by Babiš dnes lepší premiér než Fiala? … s vysokou pravděpodobností ano, nicméně jeho limitem je, že na 1. místě má zájmy svého Agrofertu a až na 2. místě zájmy ČR. Z tohoto úhlu pohledu je (dle mého) dnešní podpora Rajchla stejná, jako podpora Babiše v jeho začátcích. Rajchl nemá Babišovy peníze, ale Babiš nemá Rajchlovo rétorické umění. Nicméně, pokud Rajchl uspěje a spojí se s Babišem, pak na 1. místě (dle mého) bude zájem Agrofertu, na 2. místě zájem Rajchla a na 3. místě zájem ČR. Bylo by to lepší než dnešní vláda 5demolice, která má na prvním místě zájem USA, na 2. Brusele, pak dlouho nic a pak zájmy LBGTQ+ menšiny? … nejspíše ano. Je to dlouhodobým řešením pro ČR? … odpovídám NE.
  Pokud jsem tedy srovnával snahu Hampla se snahou Rajchla, pak jsem měl na mysli výše uvedené. Hampl má snahu o nastolení koncepce, na základě které pak mohou nastat systémové změny, Rajchl má strategii jak v co nejkratší době uspět proti Fialovic týmu a koncepci co dál ZATÍM nepokládá za důležitou. Jinými slovy – Rajchl se zaměřuje na výhru v bitvě, Hampl se zaměřuje na výhru ve válce. Je tedy činnost Rajchla proti naším zájmům? … ne, jen to nebude pro nás systémová změna, protože např. zakotvení v NATO a EU vidí jako správné, přestože právě tohle je zdrojem našeho průseru.
  3. Otázka lídra a peněz. Koncepce s kvalitním lídrem v čele má rychlý nástup a může mít impozantní výsledky. Ovšem opět přirovnání s ANO – co by se asi tak stalo, kdyby Babiš odcestoval na Mars a přestal komunikovat? … přežilo by hnutí ANO bez svého lídra, na kterém je to celé postaveno? … myslím si, že ne. Domnívám se, že naší koncepcí by měl být něco jako „kulatý stůl“ se střídajícími se mluvčími. Bude to sice méně „akční“, ale stabilnější. A jen podotýkám, že tohle je cesta neprobádaná – víme jak fungoval socík, víme jak funguje kapitalismus, přičemž oba systémy nevyhovují. Jeden důsledně zadupal do země kreativitu malých, druhý umožnil pravý opak – privatizaci státu velkými.
  Otázka financování – do určité úrovně to je otázka druhořadá. Odkazuji na situaci na alternativní mediální scéně – na začátku to byla celkem bída, ale dnes většina výstupů má úroveň a více-méně potřebnou profesionalitu … vše vybudováno bez masivních finančních zdrojů.
  Závěr:
  V parlamentních volbách jsme prohráli a naše propadlé hlasy byly doslova odcizeny 5demolicí, protože oni byli sjednoceni a my ne.
  Na mediálním poli nejsme schopni nastolovat společenská témata k diskuzi – tedy prohráváme, protože nejsme sjednoceni a činnost nekoordinujeme, protistrana vystupuje vysoce koordinovaně. Pokud tohle nevidíte, pak nevím …

  1. Z odpovědi čtu, že máte svou představu z niž neustopupíte a jako bonus nabádáte, k nastoupení oné neúspěšné cesty, ostatní.

   Finance. Po svých zkušenostech bych práci pro politickou strynu nedělal zuadarmo. A to tak že ža žádných okolností. Nebudu to dál rozvíjet, kdo má ještě zbytky chuti oébětování se pro stranu, nechť ji podstoupí.

   Otázka lídra a jeho skon. Ano je to riziko. Povětšinou se skonem lídra, vojevůdce, vládece, se imperium právě proto, že nebyl k dispozici patřičný lídr, rozpadlo. Stejně tak jak skončila ČSSD, KSČM, TOP09, KDU-ČSL a pod.

   Babiš nemá, a již jsem o tom mnoho psal, nějaké další priority. Má jen svůj byznýs a nepřátele, jež se snaží porazit. Proto se třeba Okamura spolupráci s ANO vyhýbá. Má pro to vážný babišovský důvod. Pokud je Rajchl při smyslech, zachová se stejně. Jinak nevědomky kope za Babiše. Toto je krom jiného katastrofa naší politické scény. S Babišem nikdo a nikdy, krom ODS. Toto by byla ta nejříznivější varianta naší budoucnosti. Tak by mohl každý pochopit, kdo je to Babiš.

   Nevím proč se zmiňujete o Hamplovi. Pokud bych viděl jeho v nějaké politické straně, určitě se ji obloukem vyhnu. Nemá politické schopnosti, stejně tak jak já. Prostě někteří lidé se do politiky nehodí a já jsem jeden z nich.

   1. ZDA SE MI,ŽE PAN DVOŘAK JEN KLIČKUJE a dělá se hloupý

    Nechápe,že bez návrhu voličú PNZ tj Programu Národních Zájmu nikdy nenajde podklad pro SJEDNOCOVANI a nevidím tu žadny souhlas nad diskuzi a nikoho kdo by ji chtěl vést na příklad co znamenají již hotové body PNZ,ale leží tu jen povlak bezcílne kakofonie k ničemu směřujících názoru.
    Vznikající SV žadneho Fujera prozatím nepotřebuje,neboť fujerem se muže stát každý člen SV to jsme vlastně všichni , kdo přijdou s nápadem do PNZ ,nejlépe dobrým.Jinak tady bude pokračovat bezcílna a nepřehledná diskuse o ničem,tak jak je tomu už delší ztracenou dobu.

  2. Protože jsem se kriticky vyjádřil k vašemu článku, beru tuto souhrnnou odpověď i jako tu pro mě. Nechám být vaše přesvědčení, spíš mi ale uniká druh argumentace a způsob použití argumentů, kterými to přesvědčení podkládáte.

   – Nevím, jestli se války podle vás vyhrávají bez bitev. Zejména bez takových, které oslabují protivníka. Ale pochybuju, že jste přesvědčen, že ano.
   – Stejně tak nevím (když už jste je teda postavil proti sobě – vědí vlastně oni vůbec o tom, co se jim přihodilo?), podle jakých ukazatelů jste dospěl k jistotě, že Rajchl, narozdíl od Hampla, se soustředí jen na tu jednu bitvu a zbytek jej netankuje.
   – Co je to podle vás systémová změna? To je velmi nutno nazvat. A pokud by nazvána byla, podle čeho se pozná, kdo o ni nemá zájem? K oznámení, že někdo nemá zájem, mi skutečně schází vysvětlení důvodů toho nezájmu.
   – Co to je „naše“ strana? Bez bližšího popisu a bližší charakteristiky toho, kdo ta strana je a co chce, nelze stanovovat, jestli někdo na nějaké stojí. Ani osobním pocitem to nelze.
   – Rajchl a Babiš byli ve svých začátcích podle vás naprosto jinak dispozičně vybaveni. Na čemž není při jejich srovnání nic překvapivého. Ale jinak měli „stejnou podporu“. Co to je stejná podpora? Jak jinak se to dá srovnat kromě toho, že podle vás to tak je? Stejně tak, kudy vede cesta k úvaze, že tím pádem bude Rajchl stejný?
   – Podobně, tzn. „podle vás to tak je „, že pokud by se měl Rajchl dostal do vysoké politiky, bude nadřazovat své zájmy, protože Babiš to tak má taky?
   – Je podle vás nutno k tomu, aby se poznalo, že je někdo na té blíže nespecifikované naší straně, aby takový ihned deklaroval světu své přání co nejdříve vystoupit z EU a NATO?

   Nejsem veden potřebou pomsty za malou adoraci svého idolu. To by byla velmi zbytná výhybka. Skutečně mě zajímají argumenty, podpírající něčí zásadní přesvědčení. Ty věci v odrážkách pouze reflektují obsah tohoto vašeho komentáře, považuju je za relevantní a jsou bez jakékoli potřeby někomu ubližovat

   1. Máte odpověď, na to čím jsou v opozici?
    https://web.litterate.cz/jejich-komunista-je-lepsi-nez-nas-komunista-aneb-neco-o-strategii/comment-page-1/#comment-134844
    Jak už tu psali dříve jiní: vymění se strojvedoucí, možná i lokomotiva, ale vlak jede po nezměněných kolejích. Euroatlanticky ukotveně https://cz24.news/sok-velmi-se-hlasime-k-euroatlantickym-vazbam-k-clenstvi-v-nato-a-propojeni-s-usa-mistopredseda-rajchlovy-pro-u-bobosikove-video-cz-23-min/

    1. Víte co, mně taky přijde zvláštní, že se prostě voni neseberou a nejdou přímo do NATO jim tam nakřičet rovnou do ksichtu, kam konkrétně mají jít. Aspoň by se vidělo, že jsou na naší straně. Navíc, jak říkají všichni, co tomu tady rozumí, by to bylo politicky velmi výhodný. A s tím školným už to vůbec posrali!

 3. Panové.
  Abychom nezapomněli na zítřejší mrskačku,tak rychle hledat,jestli zbyla od loňska pořádná pomlázka.
  Ať se naše dámy nezlobí,ale co prý starší,tak víc a pořádně.Takže pěkné velikonoce všem.

  1. Chlapovi, který by mrskál starým tatarem bych nenalél ani jabkovicu pro Pražáky s malým… Že vás haňba nelíská, neplést si každý rok čerstvý tatar. (Pro obyvatele v českých zemích – pomlázku).

 4. Jaká by měla být taktika opozice?
  Strategickým cílem je dosažení volebního vítězství. Zdržet se všeho co by je ohrozilo. Tomu je nutno podřídit taktiku. Zdržet se akcí zneužitelných mediálně a systémem proti opozici. Stále je dostatek svobody pro vyslovování politických požadavků a představování politického programu aniž by poskytovalo záminku pro kriminalizaci. Dezolátní akce části opozice poškozují celou opozici. Plně postačí destuktivní činnost vlády. Dosud mající podporu většiny voličů. Dokud to sami na sobě nepocítí. Dokud se nezmění politická poptávka uspokojitelná připraveným programem.

 5. Ovšem na druhou stranu, Fialova vláda má, zatím, podporu většiny občanů.
  Jestli a jak se změní, ukáží volby. Do té doby je to Schrödingerova kočka.

  A….čím déle pokračující brždění pádu, oddalování krize tím bude hlubší, s tíživějšími důsledky, jejichž náprava bude delší.

   1. Správná formulace by tedy zněla:
    „Většině občanů Fialova vláda nevadí.“
    Výsledek je ovšem stejný, jako by ji podporovala.

 6. Tak se po 30 letech DB dočkají…….

  https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/498760-vlada-setri-kde-se-da-po-poste-planuje-utlumit-i-ceske-drahy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Pánové a dámy jedeme z kopce. Strávil jsem u téhle firmy 30 let. Ač se Vám to nezdá, je to vcelku efektivní firma, jejíž problémy jsou způsobeny dlouholetým podfinancováním a politickými vlivy v řízení.

  Samozřejmě, soudruzi z Německa dráhu umí, nicméně u nás to bude řešeno mzdovými úsporami obdobně jako u řidičů Arrivy.

  A nejvíc mě sere další výprodej českého do cizích rukou. I Němec bude dostávat dotace, bude se mu vyplácet platba za výkon ale peníze budou mizet za hranice a tady bude jezdit šrot obsluhovaný personálem za nuzácké mzdy ….

  Další nevratný krok téhle svinské vlády…

  1. Pluto
   Právě se šrotují vagony, které odsloužily svých půl století a nikdy za svoji kariéru nedosáhly své konstrukční rychlosti – totiž 160 km/h. Komunisti s postkomunistama
   v nerozborné jednotě nedokázali postavit tratě pro odpovídající rychlost. Pokud jde o lokomotivy, tak první série pro trať Moskva – Leningrad (dnes Sankt-Petěrburg) dodala Škoda Plzeň pro OH 1980. Stroje pro 200 km/h.(viz wikipedie ČS 200). V roce 1984 napsaly Hospodářské noviny, že jestli nezrychlíme železnici , začnou nás sousedé objížďět. Na cestách Bratislava-Cheb, Nürnberg- Budepest nebo Berlin-Wien si to můžete ověřit už dnes.
   Novináři nás krmí žvásty o tom, jak zakoupením lokomotiv Siemens stoupnou přepravní rychlosti. Pracovníci ministerstva dopravy by měli namísto plánování rychlostních železnic (vzhledem k rozměrům státu nedůležitých) ve volných chvílích vypomáhat při podbíjení pražců. Tam je slabé místo.

   1. Já o ČD, Vy o dopravní infrastruktuře. Já o cestujících do práce a do školy, Vy o něčem jiném …..
    Ostatně je to Arriva vlaky, která tady jezdí s motoráky, které v Německu vytáhli z kopřiv, kde čekaly na sešrotování.
    Dráha není o 8 párech na trati, která nese ale o cca 6 000 vlacích denně….. ( dneska asi méně)
    Nemohu jim upřít, že některé tratě jsou na zavření ale jak to bude korespondovat s nedostupností aut pro běžné lidi po roce 2035. ….
    Tyhle otázky nejsou jednoduché, vyžadují dlouhodobou koncepci a ne nepromyšlené kroky hrůzovlády…

   2. Chlapi k železnici to mám srdcově blízko. V autobusech, ještě coby malý capart jsem blil po 20ti kilometrech, i když, nezapomenu na tu možnost si sednout buď do busu nebo do vlečky.
    ZAto vlaky…S dědou patrovými vagony z Ovy do Frýdlantu nad Ostravicí paráda.
    Dokonce jsem se nedávno ucházel o post mašinfíry.
    Ale chci napsat o jiné věci. totiž o tom, kolik krásných regionálních a už neprovozovaných tratí tady máme. A prostě je obrovská škoda, že se nestaví další. Že by to bylo nerentabilní? Jistě ne tolik jako provozování jiných možná bohulibých činností jako třeba krmení církví tedy prelátstva, krmení neziskovek, senátu apod.
    A i když tady zazněl názor o potřebě vysokorychlostních koridorů, tak proč tady nemít obojí. Jak vysokorychlostní koridory, tak plno tratí stylu osoblažská, či jindřichohradecká úzkokolejka, či tratě typu Ústí nad Orlicí- Štíty….
    Opravdu škoda.

    1. Jak jsem psal, u té firmy jsem na zajímavých pozicích strávil 30 let. Na vysokorychlostní tratě sere bílej pesák …. Zastávka u Prahy a u Brna … to fakt nepomůže kolíňákům při cestování do Prahy apod. A náplava z Brna pojede škodit do Prahy jen v pondělí ráno a v pátek odpoledne zase zpět.
     Tohle je zase jen o gigantických penězích pro nadnárodní stavební firmy.
     Co je důležité, aby byla slušná dopravní obslužnost pro občany, co tu železnici fakt užívají

 7. Elektronika nejsou zbytečné cetky. Mohla být. Její nedostatek a nekvalita byly známkou i příčinou úpadku. Produkce spotřební elektroniky je propojena s průmyslovou. Řešení nebyl dovoz držhubné spotřební elektroniky, zčásti naleštěných šuntů, prodávané za horentní peníze, ale vývoj a výroba vlastní v množství nejen pro vnitřní trh. Hovada ve vedení nebyla schopna toto zajistit ani spoluprací v RVHP. Jednou z výjimek byl například radiomagnetofon Condor. Bohužel bez Dolby a i tak byl dost drahý. U nás byla snaha o řešení jak jinak, úřední cestou, zřízením ministerstva elektrotechnického průmyslu. Jenže, mimo jiné pozdě. Vnitřní, pro mnohé neviditelná technologická zadluženost byla obrovská. Nemluvě o IT. PMD, Didaktik, Maťo…nebyly řešením. Vhodné pro výuku základů informatiky, ale nic víc. Znal jsem Ing. Malce, poradce ministra Kubáta, šéfredaktora Elektroniky. Svými názory nasíral omezence na všech stranách.
  Po převratu byl zbytek rozkraden a zničen. Až do nynějšího procesu deindustrializace a destrukce.
  Spojování nezaměstnanosti a bezdomovectví s dostupností banánů nebo elektroniky ignoruje komplexitu a kauzalitu. Slušně a zdrženlivě řečeno.

  1. „Hovada ve vedení“ – musíme si uvědomit, že jde pořád o jednu a tutéž skupinu lidí. Poté, co jim režim dal hodně po prstech, s čímž se bohužel svezla i řada nevinných, začali úspěšně lézt do strany a velmi rychle šplhat do nejvyšších pater. Poznávací znamení je pořád stejné, naprosto neschopní, ale zároveň všehoschopní s neuvěřitelnou chutí po moci a penězích. Udrží se za každého režimu, no a dnes mají dokonce svého prezidenta, který je ukázkovým prototypem morální flexibility, lhaní v přímém přenosu bez mrknutí oka a kariérismu.

  2. Schumacher
   První a poslední ministr elektrotechniky (Prof. Ing Milan Kubát) zmiňoval ještě jednu okolnost:
   V době studené války udělila COCOM embargo na řadu technologických celků, kromě jiného na germanium a krokovací kamery pro fotolitografii. Zatímco germanium se dovážet dařilo (našel se vždycky někdo, kdo si obstaral nepravdivé potvrzení o tom, že příslušný ingot germania nelze použít pro polovodičovou techniku), stalo se, že agentura USA vypátrala prodej krokovací kamery (stroj na opakování fotografického motivu pro fotolitografii s mimořádnou přesností) a bez náhrady jej zabavila. Kamera se meusela koupit a zaplatit znovu a jinde. Dnes jsou to naši spojenci

   1. Vím, jeden z příkladů. Jenže embargo nevysvětluje zaostávání celého nejen tohoto odvětví. Jedovatě bych mohl dodat, proč že kameru nekoupili v Sovětském svazu, zemi, kde zítra znamenalo včera, plné vynálezců a hospodářských úspěchů, kde vynalezli všchno, daleko dříve a lépe….
    U nás relativně špičkovým pracovištěm byl VÚST Popova. Po převratu zničený. V jiném odvětví Ústav sér a očkovacích látek. Blbou totalitu vystřídala totální blbost.
    S embargem technologie pro polovodičovou litografii nyní USA prudí Čínu. Rusko něco má, provozně přibližně na úrovni jako před dvaceti lety. Čína je nyní na reálné cestě dohnat a předehnat. Úroveň základního i aplikovaného výzkumu, už jen podle počtu a kvality vědeckých publikací, za posledních deset let doslova explozivně vzrostly, S tím se může svézt Rusko.
    Paradoxem je, že v reakci na nedostatek mikroprocesorů, EU zakládá „ministerstvo elektrotechnického průmyslu“, s dotacemi vývoje a výroby.

  3. Stačí zapátrat, kdo a co zač, byli poslední dva ředitelé Tesly Přelouč a co dělali potom. A máte jasno.
   Condor byl výjimka, co potvrzovala pravidlo. To pravidlo bylo Diamant a Safír.
   Takové záležitosti, jako byly tyto dva, už tehdy Taiwan uměl řešit pouhými čtyřmi IO za pakatel, třetinovým množstvím pasivních součástek a také o třetinu menší spotřebou proudu. Což je u portablu, ale zvláště pak u produktů Baterie Slaný, dost podstatná věc.
   Ve výsledku mohly Diamanty a Safíry stát možná jen polovinu, pokud by zůstaly ve stejné kvalitativní třídě.

   Jenže úplně všude, se naráželo na nepružnost a hlavně neochotu příslušných soudruhů, nechat cokoli důležitého dovézt ze západu, nebo i z toho Taiwanu.
   Zajímavé je, že soudruhům nijak nevadilo, že polský tuner u toho Condora, je kompletně osazen licenčními součástkami, původem z toho západu.
   Nevadilo jim, že osm z deseti typů polovodičů z rožnovského koncernu, jsou „nelicenčními kopiemi“ starších součástek Západu.
   Mně, ani nikomu jinému to nevadilo také. Bonus byl ten, že šlo o velmi osvědčené, časem dobře prověřené typy. Věděli jsme, že jsou vyrobeny slušně, podle dobrých vzorů a při vysoké technologické kázni.
   Což se u mnohé produkce západu, ale hlavně jisté části asie, říct nedalo.
   Už tehdy, v osmdesátkách, běžela v Indii a paralelně i na tom Taiwanu a HongKongu, výroba mizerných padělků, kterým párkrát nalítli i lidi z pézetek, při zajišťování ND na dovezenou jihokorejskou a čínskou elektroniku. Polovina toho, co se po r. 1990 objevilo v součástkové distribuci, byly ty lepší padělky a GM na nich doslova postavil existenci.
   Pár se mi jich dostalo do ruky také.

   1. Ale řešíte jen spotřební elektroniku vážení!
    Život by se bez ní nezastavil. Profesionální elektronika prostě spíš nebyla než byla, protože ji nebylo kde použít. Není nejpodstatnější, jak moderní je přístroj, ale spíše s jakou péčí je vyrobeny.
    Měli jsme dlouhá léta maďarské magnetofony STM a do rozhlasu současně přišly mgf. Studer. Studery byly hezčí, ale práci udělaly oba druhy stejnou. Rozdíl byl v tom, že Studer byl schopen i po deseti letech zajistit originální náhradní díly, firma ML, výrobce STM nikoliv. Ale ceny byly cca třetinové. Legrace byla v tom. že v STM byly na dorazy u vedení pásku použity kousky paměťové pěny, která se nedala ničím nahradit – systém kmital. Po několikaměsíčním snažení se mi povedlo tu hmotu (tenkrát jsem pro ni neměl název) sehnat z polštáře v havarovaném autě. Větší kus mi ho ještě zbyl, když se STM vyřazovaly.
    Studer problém řešil dvěma OZ, magnetickým snímačem a asi deseti dalšími součástkami a dvěma trimry, které bylo třeba čas od času nastvovat. ML kouskem pěny 1,5 x 1,5x 2 cm.
    ====
    Kvalitní studiový mikrofon OKTAVA MK-319 seženete v Rusku za 13 500.- Kč (pár!), německý ekvivalent stojí mezi 30 – 40 000 Kč, americké jsou trochu dražší, zato australské RHODE jsou za třetinu.
    Staré německé (r.v. 1957) NEUMANN M7S a M8S komplet se prodává na Amazonu(?) za 120 – 150 000 Kč. Nový NEUMANN M49V Set za 198 000.- Kč.
    A není na světě ucho, které by ty mikrofony ve slepém testu odlišilo.
    Ale zkuste říct zákazníkovi, že ho snímáte na mikrofon za necelých 8 000.- Půjde příště raději jinam!
    (Mě dva staré NEUMANNY přišly na cca 800.- Kč a flašku rumu. Oba.)
    S politikou to nemá nic společného, jenom srovnání starého a nového přístupu a taky snobství.
    Takže bych moc neplakal. Byla to danost.
    ===
    V počítačích to ovšem bylo jinak.

    1. To píšete o STM210 či 310.
     STM610/09, který mám já (1{4″ půlstopé stereo 19/38, adaptéry pro NAB i DIN, dva ARE488 a dvě TBA820 pro příposlech/vyhledávání, vypínání brzdění, nůžky, LED hodiny s reálným časem, vstupy a výstupy XLR) už má tlumení obou vodicích kladek elektromagnetické, zasouvacím jádrem do dutiny cívky a na stejném ramenu je i snímač.
     Snímání pohybu kladek, které je ve funkci i při rozběhu a doběhu převíjení, je provedeno v principu vzduchovým kondenzátorem, který snímá nejen rozkmit kladky, ale i jeho zrychlení.
     Celý ten obvod je poměrně složitý, na velké desce, je živen z dolního zdroje 24V a je usazen přímo pod horní deskou mechaniky, protože přívody od kapacitních snímačů musí být co nejkratší.
     Funguje to bezvadně až do momentu, kdy mezi desky snímače zapadne třeba nepatrná šupinka aktivní hmoty z horšího pásu. To se pak dějou věci. Ale už vím, kam fouknout, tak se nemusí ani sundávat dekly. Koupil jsem ho velmi málo jetý, z nějakého menšího archivu, kde většinu času stál jako záložní, nebo pro příležitostné kopie.

     1. Zprovozňoval casettedeck Technics. Chvilku fungoval, chvilku nefungoval. Příčina? Zčernalé stříbrné kontakty v mechanice. Zapouzdřené. Nastříhal papír na proužky, navlhčil čistidlem a protahoval, a protahoval…

   2. To by bylo na hospodu. Kromě toho, v onom časopisu Elektronika je článek o snaze koupit kazetové mechaniky ve „vyspělém zahraničí“. Po zjištění po jak krátkou provozní dobu, několika desítek hodin, jsou zaručeny katalogové parametry mechanik, jevících se téměř jako ideál, spadla čelist. Papírové parametry zdejší produkce sice byly horší, jenže dlouhodobě zaručené.
    Samozřejmě například nejen japonská špička byla kvalitativně jinde.
    Ovšem konstrukce masové produkce a její skutečné parametry, pod líbivým kabátem byly tak bídné, že Tesle by neprošly. Mazání permanentním magnetem, to je nyní standard, ale i stejnosměrná předmagnetizace. Dost jsem se v onom hrabal a žasnul, jakých technických zhovadilostí jsou schopni tamní tvůrci. Jeden příklad : Tlumení otevírání dvířek kazetové mechaniky pod bombastickým názvem „Air dampf soft eject“. Má konstrukční představa byla, že tlumením pístkem ve válci. Nebo plastovým ozubeným hřebínkem spojeným s viskózní spojkou s ozubem pro aretaci jednosměrného tlumení. Několik levných plastových dílů a viskózní mazadlo. Jednoduché, levné, spolehlivé. Pro obdobné účely používané. Jenže ne v onom případě. Dvířka byla opatřena plastovou pákou opatřenou nalepeným gumovým páskem, přitlačovaným k úzkému kovovému ozubenému kolečku větrníkové brzdící mechaniky přesně toho typu jako u válečkového hracího strojku. Páka při zaklapávání dvířek byla nedostatečně odlehčena, takže kolečko za krátkou dobu používání vyrylo do gumy drážku, a tlumení přestalo pracovat. Za tohle řešení by u nás v inženýrském studiu už při zápočtu by konstruktér byl s řevem vyhozen a za ním by letěl index. S takovým „vyspělým japonským řešením“ by neprolezl ani průmyslovkou.
    Protože se v technice pořád hrabu, pořád je to stejné….“Dobrý, dobrý…co je tohle? Kterej blbec tohle vymyslel?“ Nemusí to být vždycky až tak mizerným návrhem, jenže mizerným provedením. Chápu, že například propojení přes fastony zjednoduší a urychluje montáž Jenže v reprosoustavě propojení výhybky přes viklajícími se fastony, držícími jen tak aby nevypadly, není nejlepší řešení. Zvlášť na středobasovém reproduktoru. V jiných případech nekvalitní plasty nedostatečně vyztužené konstrukce, praskající už jen „na pohled“. Příkladmo notebooky, to je žůžo kategorie.
    Pro téma kurvítek a kurvidel abychom měli samostatný blog.

 8. Svet se v prdel obraci …
  Zelenskyj může příští měsíc navštívit Německo, kde mu bude udělena cena Karla Velikého, píše Bild.

  Tato cena se uděluje za přínos ke sjednocení Evropy. Letos bylo rozhodnuto udělit Zelenskému a ukrajinskému lidu cenu za ochranu nejen své země, ale také Evropy a evropských hodnot, píší noviny.

  Předání ceny Zelenskému by mělo proběhnout v německém městě Cáchy, kde bylo sídlo Karla Velikého. Na ceremoniálu vystoupí německý kancléř Olaf Scholz

  1. Karel Veliký násilně christianizoval např. Sasy, provedl násilnou anexi např. Saska.
   Necháš se pokřtít – v pořádku; podržíš si svou víru – sekera.
   Nositeli ceny Karla Velikého jsou např. : Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi,Henry A. Kissinger, Václav Havel, Tony Blair, Bill Clinton, Jean-Claude Juncker, Emmanuel Macron….

  1. Caroline van der Plasová – zapamatujme si to jméno – ta paní je příkladem toho, že si revoluce svého vůdce najde.

   Přišla, byla autentická, schopná a CHTĚLA. Nasraní farmáři ji podpořili a ona když Pán Bůh dá, jim tam ty zelený slonovinový věže rozseká na sračky.

    1. Kdo kdy viděl v akci paní Kláru nebo paní Evu Hrindovou, nepochyboval by o jejich autentičnosti, ale zda nestojí příliš blízko 😀 (myslím to v dobrém).

    2. Proč, vypadá jako žena z lidu. To jí naopak u obyčejných lidí přidává body.
     Obyčejný dělník se nikdy neztotožní s chlapem ve značkovém obleku a hodinkami za pár set tisíc.
     Navíc u lidí, co jsou proti systému jsou obvykle veřejně dosažitelné pouze fotky, co dotyčného dehonestují.

    3. Čarodějnice? Má li k tomu i pekelné vystupování a vyjadřování, tak je to ten správný typ.

     Bonus: Má smlouvu s peklem na dodávku dušiček. Má před sebou práce nad hlavu a naději za příplatky za vysoké plnění smlouvy.

    4. Bingo, to je velmi zapamatovatelná, energická tvář – nemusíte semnou souhlasit, ale vyzařuje „stravitelnou“ a nezbytnou formu sebevědomí, arogance i důvěryhodnosti ( obojím musíte nutně disponovat, pokud chcete vést, zaujmout, přesvědčit ) … Vidím ji poprvé, nicméně se potvrzuje můj dojem, že si holandští farmáři vybrali dobře…

 9. Davide,

  píšete již asi pátý článek na stejné téma s tím, že se snažíte „vyburcovat“ alternativu. Je třeba každou iniciativu chválit, leč první otázka je : jaký to má účinek.

  V minulosti a taktéž i v budoucnosti se neudálo nic neudá bez iniciativy lídra. Můžete do altenatiby bušit ze všech stran, ale bez této základní nutné podmínky se alternativa nesjednotí a nedosáhne vámi zamýšleného výsledku.
  Stejně jak vy píšete o nutnosti se spojit, já se stejnou frekvěnci píši, že bez lídra sjednocení nebude. Zatím je moje varianta úspěšnější, neb je alternativa bez lídra a tudíž nesjednocena. Není to mou zásluhou, zásluhu má obecně platné skutečnosti minulosti. Je dobré se nad nimi alespoň zamyslet.

  Zatím se o lídrovství uchází efektivně jen Rajchl. Není to můj „kůň“, je příliš tvarohovitý na můj požadavek lídra, leč je to pokus. Nebojujte proti realitě.

  1. Lídrovství v lidském kolektivu je opičí výmysl založený na vůdcovství alfa samců opičích tlup , lídrovství likviduje spolupracující angažovanost a kolektivní činnost lidí ….
   Liberální opice lídrovství (vůdcovství zakladatele kdejaké hloupé aktivity) propagují, ale u jiných skutečných vůdců lidu, utoritu přirozeného vůdce lidu kritizují jako kult osobnosti …

   1. Liberální opice autoritu přirozeného vůdce lidu kritizují jako kult osobnosti …, nebo populismus, a falešné obvinění z diktátorství a autoritářství …

    1. Bohužel, respekt, sklon k uznávání ( či touhy ji obsadit ) pozice Alfa samce, Alfa samice , jenž je společná mnoha živočišným druhům, patří do lidské genetické výbavy. Je otázkou, do jaké míry je jednotlivec tímto ovlivnitelný …

    1. To je ale nestoudný člověk! Jiný by chodil kanálama, a on si za stát prachy cestuje na Tchaiwan a píše do Číny……

    2. Ted jsem to otevrel, to je konec.
     Anglicky to asi bude (gramaticky), ale v zivote bych to nenapsal.
     Pusobi to tak nejak nadrazene, mozna to ma z Anglie, ti se radi vyvysuji nad druhe 🙂

     Spis se divim, protoze uz pred moha lety jsem s nim cetl jeden rozhovor (na moho let posledni) a on se tam dost chlubil, jak je Anglictina dulezita, a jak znacnou cast jeho prace tvori komunikace se spojenci.

  1. Bingo, ofláklý řiťopich samozvanec si hraje na součást diplomatického sboru… Ten mentálně-morální mrzák by měl „kvalifikovaně nastavovat anál v jisté filmové branži- snad munto jde lépe než stupidní, drzé a arogantní žvásty v médiích …

 10. To co nazýváme alternativou musí být organizováno v systému současného státu, jehož základ tvoří politické strany, jako opoziční LIDOVÁ STRANA, případně LIDOVÁ FRONTA, podle zásad, které už před více než sto lety propracoval V.I.Lenin …
  V současnosti tuto Leninovu technologii nejefektivněji využívá Čínská lidová republika …
  I v naší ČSSR, lidově demokratickém a později socialistickjém státě, bylauvedená technologie Velké strany dobře implementována, ale bohužel většinové debilní obyvatelstvo si toho nevážilo …
  Budoucnost je Velká strana, která vládne podle ideologie lidové spravedlnosti, její členové mají autoritu pocházející od lidu a jsou lidem kontrolováni !!!!!!!!!!!, to za socialismu bylo normálně možné …
  Liberální opice se o vládu „jejich“ Velké strany (Velkého Bratra) stále snaží inovací skanzenu minulosti s Parlamentním systémem se soutěží politických stran, opičích sektářských tlup, sjednocovaných společným mamonem …, kontrola lidem tohoto opičího systému je jenom iluzí …, systém je tak “ liberálně -právně“ nastaven, že si vládnoucí opice můžou dělat co se jim zlíbí ..

  1. Je to tak a přidávám, pokud necháte demokracii delší dobu vládnout ,vznikne fašismus ,což platí i v současnosti.

  2. Kousek života jsem v oné lidové idyle ohánější se historickým a dialektickým materialismem, leč s náboženskými a orientálně despotickými rysy prožil…

   1. Třeba jste byl Štěstěnou ochráněn před existencí, žitím v té „tržní libtard demo společnosti“, která měla na svůj vývoj ( vcelku echt krvavý ) minimálně cca 200 let.
    Jistě, 40 let vlády nového politického zřízení je skandální období, u moci kreténi, idioti, obludy, vůkol teror, šikana, persekuce, hlad, bída, nemoci, trvalý nedostatek nejen „krve společnosti“ – tedy banánů, všudy přítomná policie, včetně tajné, bez členství chytré děti v dolech, lomech, a divadlech jako kulisáci, etc…
    Rozum mi nebere, proč tedy v tom podstatně přijatelnější, milosrdnějším, spravedlivější a dynamičtějším, jenž zúčtoval s excesy minulosti, naopak denně nevoláte Hosana za jeho blaho.
    Už v minulosti, od samých počátků, neměl s despoty ani za mák společného, nota bene náboženskými a orientálními ( ty opice měli na povel přeci souvěrci kolonialisté ) rysy, naopak. Dobrotou a ohleduplností, solidaritou a velkorysostí překypující demo kapík ( už v dobách vzniku za feudalismu, a po té i za milé kooperace ) byl odjaktěživa příkladem odpovědné, velmi schopných plné vlády, co stojí čelem k masám.
    Bohužel, po celou tu dynamickou etapu lidumilům škodili dezoláti všeho druhu, spíše horší než dnes ( nebyli sterilní ) , a dozajista oni mají na svědomí jisté, vcelku nepodstatné lapálie druhu válečného, opakovaného, a to i přes to, že někteří z party pomazaných mávali papírem a byli za „chcimíra“ …
    Liberální demokracie, demokracie – nazvěte TO podle svého – nabývá pouze své původní podoby. Že má rysy nacismu a fašismu, že tak vypadá, mluví a jedná, že v jejím čele jsou potomci těch vyvolených ?
    Určitě ne, jde o dezolátskou dezinformační kampaň.
    PS: Ta zrůda v zrcadle je aktuální podoba toho, z čeho má český volič pravidelné, opakované poluce, na písknutí těmi echt západními, těmi, co určitě nedisponují orientálními a despotickými rysy…

 11. Pane DD. Pěkně napsáno, ale také z toho vyplývá, že váš velký nepřítel je Rajchl !!! On není alternativa naší současné vlády ?

  1. jestli je p. rajchl „přítelem či nepřítelem“ p. DD je v tuto chvíli (alespoň pro mne) irelevantní. mnohem důležitější (opět alespoň pro mne) je to, že p. rajchl nemůže být oním prvkem, kolem něhož se koncentruje alternativa – na to je příliš egocentrický (podobně jako třeba p. okamura). on nechce pouze spojence ve společném boji proti pětikolce, on vyžaduje stát se součástí jeho hnutí. nic jiného pro něj není přijatelné. a to je pravým opakem snah p. hampla a lidí jemu podobných.

 12. Je treba, bolo by, malo by sa a urcite by sa zislo….

  Alternative chyba sef. A bez sefa nie je smer, plan.

  Vobec by som sa nedivil, ak by sicia, co su v parlamente makali na tom, aby to tak i ostalo.
  A podla toho, ze za posledneho 3/4 roka sa na tomto poste sefa neudialo nic, tak sa to vsetkym dari. A nie je to len demolicny vladny spolok. I AB. I Tomio.

  Kazdy z nich vyvinia max usilie, aby k lizu nedosiel nik novy.

  1. Blbost. Alternativě nechybí šéf, ale dostatečný množství pramenů, potůčků, říček …. (byť
   i s né vždy úplně totožnými ale v jádru na zásadní otázky dost shodnými názory), který by
   se nakonec postupně vlejvaly do jedný čím dál mohutnější řeky. Takovej proud už není možný
   jen tak naráz lusknutím prstu zastavit. Ale „napravit hlavu“ jednomu šéfovi lze velice snadno.
   Nástrojů maj mraky. Však už to mockrát předvedli.
   Schválně … kolika lidem bezprostředně kolem sebe kdo z nás aspoň pootevřel oči ?????
   V příbuzenstvu, zaměstnání a tak …..

    1. No a vo tom to je. Vidlák sem pouští zaplacený anonymni žoldáky, který to tady jen
     zasviněj a poblijou, aby jsme se prej učili rétorice, ale mluvit s lidma ze svýho okolí,
     který dobře známe a který nejsou zainteresovaný ale jen zdebilizovaný, to neumíme.
     Těžká věc.

    2. Musíte zvolna a pomalu. Zasít zrnko nedůvěry, přinutit je, aby přemýšleli a přišli si na to sami.
     Nejhorší je jim začít dokazovat, jak jsou blbí. To nefunguje. Naopak se zatvrdí ještě víc.
     Nějaké styčné body se najdou vždycky a tady je potřeba začít. U sebe. Uznat, že i oni mají v některých věcech pravdu.

     1. Zvolna a pomalu – a než se proberete, nejen, že nemáte kde, ale ani vlastně nemůžete „zasívat ta zrnka“ …

   1. Honys (10:26)….k těm pramenům a potůčkům máte můj souhlas,
    a Jana Z-H v rozhovoru na PL
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Uz-chapu-proc-po-mne-jdou-Naznaky-od-kolegu-Hamplova-promluvila-Kauza-posta-zacernene-smlouvy-a-dalsi-734111

    Otázka PL:
    Konala se řada protestů, odboráři demonstrovali, SPD měla demonstraci v Ostravě, kde vyzýval předseda Tomio Okamura ke generální stávce. Všude bylo slyšet od běžných lidí, proč se tedy všichni nějak nespojí dohromady, aby měli větší sílu. Je to tak nereálné?

    Odpověď JZH:
    Ale opozice už přece dávno spojena je (úsměv). Ty cíle jsou plus minus stejné, požadavky také, o vládě si myslíme to samé, totiž to, že je zcela neschopná a někdy naopak schopna všeho, takže to, že to zaznívá na různých místech z úst podobně smýšlejících lídrů, je jenom dobře. Naopak – pro vládu by to měl být jasný vzkaz – nevadíte jedné skupině, ale několika silným skupinám. SPD je silná poslanecká strana, ANO bylo vítězem posledních voleb a její lídr teď podpořil překvapivě odboráře, Jindřich Rajchl jako lídr nové a velmi sílící politické strany s námi odborníky po boku přivedl na Václavák přes sto tisíc lidí… A na pódiu nechyběl ani duchovní rozměr, ani mladí. A na Václaváku byli mezi občany i poslanci, zástupci Svobodných, mimo jiné velmi nadějný mladý politik Libor Vondráček ze Svobodných, tuším jsem tam zahlédla poslance Jaroslava Foldynu, i šéfy významných českých firem, Jindřich Rajchl zase podpořil osobně odboráře u Strakovky. A z těch pódií zní v podstatě to stejné. A asi neřeknu nic tajného, že napříč politickým spektrem probíhají otevřené konzultace, rady i vzájemná podpora. Nedávno jsem měla přijít do vysílání s Petrem Štěpánkem z Trikolory, což mi bohužel zkazilo nachlazení, a v noci si občas napíšeme „jen tak“ se Zuzkou Majerovou, často se radíme s poslanci napříč spektrem… Tedy nedejte si namluvit, že opoziční scéna je roztříštěná. Je naopak ve své zdánlivé různosti silnější a čím dál víc jednotnější, než se zdá. Jednota totiž neznamená, že vše musí být nutně pod jednou hlavičkou.

    1. no jo, no … jestli to nebude tím, že si slůvko:
     „sjednocenost – sjednocení
     si každej vysvětlujeme jinak.
     P.S.
     to co píše ta paní, by se zjednodušeně dalo shrnout tím výrazem v závorce:
     (úsměv)

     1. Ta paní vyjadřuje svůj názor s tím, že i vysvětluje proč jej má takový jaký má. Popisuje vše čeho se sama přímo účastní i co sleduje prostřednictvím svých kontaktů, které se zdají být opravdu různorodé. Prostě sbírá informace, aby si mohla ten názor vůbec utvořit.
      A ten (úsměv) je od vás takové milé kopnutí do kotníku. Nebo to snad má znamenat, že nám přejete s úsměvem hezké velikonoce stejně jako ona na závěr rozhovoru?

      1. no jo, no …. když na úplně jednoduchou a polopatickou otázku (kterou pro jistotu znovu opíšu):
       „Všude bylo slyšet od běžných lidí, proč se tedy všichni nějak nespojí dohromady, aby měli větší sílu. Je to tak nereálné?“
       je ta paní schopna odpovědět to, co je uvedeno vejš, pak se holt nemůžete divit, že ji kopnu do kotníku.
       … ale že sem jinak milej, to s Váma souhlasím, ale měla byste mě teď vidět, právě sem dopletl pomlázku, jak naivky omylem nazývaj rákosku.

    2. Tuto techniku „komentátorství“ zvládal v minulosti lépe a výstižněji jistý Gabo Zelenay , viz:
     Naši prehrávajú 0:5, ale nič nieje stratené, lebo hráme presilovú hru. Naši miešajú pri mantineli, Pašek… Rusnák… Liba… Pašek… Liba… Rusnák – Daro, vystrel, Boha! Liba… Pašek… Makarov-Krutov 0:6…
     Ojoj, to bola strela, len se trela, len sa trela. Čo chybalo, len milimetre, ale bolo jich vela…
     Naši hráči majú snahu, majú veľkú snahu, ale nemajú puk. Aaaaa, už ho majú ! Brankár Dzurila ho vyťahuje zo siete…
     Nedal, vazeny sportovi priatelia, nedal … a pritom v branke bola taka diera, ze by sa tam Trabant zmestil, ale on nedal …
     Paní senátorka se sice snaží, ale originál je jen jeden …

     1. JO, přesně tak

      (měla by si to přečíst JannaJ, že se dá okopávat kotník mnohem decentněji, jaksi při mantinelu = Pašek… Rusnák… Liba… Pašek… Liba… Rusnák – Daro, vztáhl, Boha! Liba… Pašek… Makarov-Krutov 0:6… věřím, že takhle to snad už pochopí)

      1. Za pokus o vtipnou odpověď u oné senátorky ( kdyby to nebylo k pláči ), beru celou citovanou odpověď JZH.
       Co se týče rozklíčování Gabem řečeného a mnou myšleného, toť otázka …

      2. Přečetla, dokonce 2x, ale jaksi s hokejovou terminologií je to u mne házení hrachu na stěnu neboť ani hokej ani fotbal není můj šálek kávy.
       Nabídla bych však jiné podobenství….Rusko, Čína, Irán, Saudi, Jemen, Sýrie atd….kdo by to byl před lety řekl, že se k sobě ty potůčky alespoň přiblíží natož aby se spojily za určitým účelem pro ně výhodným, protože co? protože diplomacie a celková situace těhotná změnami.
       Co myslíte v 89 na Václaváku byli všichni stejného názoru a proto cinkali klíčema?
       Vy byste holt chtěli mít všechno jasné a to nejlépe hned. Závidím vám. V hokeji to možné (možná) je, protože pravidla, která když se nedodržují tak to někdo odpíská, ale my jsme teď v situaci, kdy pravidla se nedodržují jak na běžícím pásu a teprve se hledá někdo kdo by to pískal. A to jak ve světe tak v kotlince.
       (úsměv)

 13. Jak zvýšit dosah alternativy? Založíme regionální magazíny.
  Je tu určitě 50 starších lidí z různých regionů, kteří mají hodinku času denně na provozování jednoduchého magazínu.
  Já provozuji tento – https://rymag.cz/
  Dosah je 3 až 5 tisíc lidí měsičně. Pokud by časem fungovalo 50 regionálních magazínů s podobnou návštěvností byla by to spolu s ostatními blogy docela slušná síla.
  A jestli vznikne nějaká naše agentura, takové centrum koordinace, byla by možnost dostat aktuální informaci do všech těchto magazínů současně.
  Jen by to už měl někdo začít organizovat, času je málo a volby se blíží…

  1. LADARY,proč není na vašem webu diskusni rubrika.V budoucnosti takové weby mohou dostat jen nálepku plakátu,kde jsou sice članky ale žadny návrh řešení,tedy kdo to bude řešit?
   To ,aspoň v návrhu ,pokud bude chybět muže znamenat jen prazdn\\y výkřik z okna a to je tak celé!

 14. Já asi tolik,aby takhle stálo,tak to stojí na čtyrech pilířích.
  Média propaganda.
  lež,podvod,okrádání.
  neschopná soudní moc.
  dluhy.
  Tohle všechno zastřešuje tisk falešných dolarů.
  Podle potřeby se různě pilíře posilují a jak často zatíká,tak se tisknou dolary.
  Je jen otázkou,kdy to spadne,jak to poškodí i nás.

 15. Hnojník ze všeho nejvíc sere, když na Vidlákovy lži někdo drze odpoví, že je to lež.

  Proto tak nenávidíte Cempera. On vám kazí informační ghetto.

 16. OT pro Zborcený Harfytón

  Psal jste:
  Rozkazy vydávají nadřízení podřízeným přímo nebo služebním postupem, ústně nebo písemně.

  Souška Afriková NEVYDALA rozkaz, to je ten problém.
  Tudíž náš pěti- nebo kolikabojař se měl dostavit se svým PŘÍMÝM nadřízeným na raport k projednání porušení či nesplnění:
  a) zadaného úkolu
  b) denního rozkazu
  c) nějakého předpisu v základním řádu

  Nadřízený vás dle Zákl ř. 1-4 nemohl trestat za porušení rozkazu, který nebyl vydán, ať ústně, čí písemně, ve formě denního či týdenního rozkazu.

  Pochybuji, že by se v tomto systému vojenské subordinace – zákona padajícího hovna – něco významně změnilo.

  Polybojovník by pak měl mít možnost podat stížnost MINIMÁLNĚ na porušení subordinace – pochopitelně až po vykonání rozkazu.

  Dále bych si tipnul, že kdybyste si dal tu práci, našel byste v nějakém předpisu i jednu větičku o přísné apolitičnosti vojáků a respektu k již platícím normám, takže obhajoba pomocí znění olympijské charty by neměla být výrazně problematická.

  Jinými slovy – kdyby měl soudruh multisportovník aspoň trochu kuráže, udělal by z Afriky šaškyni, abych byl aspoň trochu genderově vyvážený.

  Druhou stránkou problému ovšem je, že by si na něm soudružka pravděpodobně smlsnula jinak.

   1. Re: Sk

    Můžete 3x hádat, proč se živím se 2 maturitami jako točvolant.
    A proč jsem odešel z VUT.

    Jo, jedna ZÁVADA – prostě jsem tak nějak za celý svůj život nepochopil, proč se jiní dají tak LEHCE ohnout.
    Někdy mám dokonce pocit, že tak činí s jistou rozkoší…
    … takže jsem blbééj a hnusnééj a starééj už od narození…

    Na druhé straně NIC vám nevyváží pohled na kyselé ksichty, které si OPRAVDU myslely, že vás zmáknou na první (druhou) /třetí/ dobrou… a ono furt nic…

    1. Ještě dodatek – jestli se chcete opravdu pobavit, najděte si na Vidlákových kydech, moje článečky o mých pracovních úspěších, resp. o mém hledání té „jedině správné“ práce!
     (-:
     Stačí jen zadat do vyhledávacího okénka můj nick.

     1. A ještě úsměvný dodateček, který jsem tu už několikráte popisoval.
      Najděte mi pitomce, který si dovolí vyučujícímu na SŠ vmésti do očí, že „jeho“ předmětem (byl to předmět maturitní a odborný)se NIKDY živit nebude.
      Žasnu ještě i dnes nad svou vlastní drzostí…
      … anebo blbostí…?
      V každém případě nezřízenou upřímností…

       1. Děkuji za shrnutí. Ale jsou takoví. Prostě platí za svoji nezávislost. Jejich volba. Mají tím pádem dost sebevědomí.
        A jsou jiní, se kterými se dá vytírat podlaha. I to je jejich volba. Mají tím pádem dost snadný život.
        Svoboda volby.

  1. Protože ministr je nadřízený všem vojákům, jsou všichni vojáci jeho podřízenými, a nadřízený podřízeným může vydávat rozkazy.
   A rozkaz může být i jiný než denní nebo týdenní – prostě přímý příkaz k něčemu.
   Jestli (ryze metaforicky) zamindrákovaná jalovice toužící ponižovat muže dala, nebo nedala (rozkaz), nevím. Jen mi šlo v tom příspěvku ke článku, že ministr může dát rozkaz vojákovi přímo, že tím neobchází náčelníka generálního štábu.
   Ona to sdělovala takto „Dnes jsem se sešla s npor. Davidem Svobodou a jeho nadřízeným ředitelem ASC Dukla plk. Pavlem Bencem. Ten mu udělil za nedodržení předpisů písemnou důtku.“ Čili důtkou trestal přímý nadřízený.
   A jestli „nástup na Libavou“ byl rozkaz, nebo nebyl („dohodli jsme se“), a přípdně čí, to nevím.
   A už se i nějak nechce v tom patlat.

 17. Nakonec se dostaneme vždy do stejného momentu – co podpořit. Protože akčních lidí, kteří doopravdy zkoušejí něco dělat, těch je prostě málo. Já jsem si pro sebe řekl, že budu podporovat to největší, co má v daném okamžiku největší naději na úspěch.
  Nikdo neví, co se nakonec ukáže nejlepší. Nikdo neví, jaký impuls nastolí změnu. Nikdo neví, které zemětřesení pohne světem. V konečném důsledku jen „vyrábíme jména“. Lidi, kteří by mohli mít potenciál se do změny pustit.
  Je třeba otřásat režimem. Ano, on je pevný v kramflecích, ale na schodech národního muzea se těžkooděnec také zranil tak, že uklouzl na schodech. Je třeba se prostě snažit, aby režim uklouzl. A nikdo neví, která banánová slupka bude ta správná.
  V této republice není právě moc známějších jmen na Alternativě. Teď zrovna je v kurzu Rajchl. Buď ho můžeme podpořit a nebo čekat na někoho jiného. Takhle to vidí Vidlák

  1. Ano, režim je pevný, protože má podporu většiny národa. A vy jste menšina pomatenců věřící lžím a Putinovi.

   Zbytek jsou kecy.

    1. Zrovna Vaše touha zničit nenáviděnou Ukrajinu je důvodem, proč Vás bude vždy jen pár putinslouhů.

     1. 16. března 1968 povraždili vojáci 23. pěší divize americké armády 504 obyvatel vietnamské vesnice Mỹ Lai, včetně žen a dětí.
      Ženy včetně malých děvčat byly před smrtí znásilněny.

      1. Netřeba přidávat. Na znásilňování nebyl čas ani chuť.

       Ovšem, vyhubení té základny Vietkongu, odmítající svobodu, demokracii a lidská práva bylo příkladné.

      2. Je ale třeba vědět, že někteří američtí aktéři této speciální operace byli za ta zvěrstva potrestáni.
       Např. Calley – byl potrestán snad dokonce až 3- letým domácím vězením.
       https://en.wikipedia.org/wiki/William_Calley
       “ Naši“ estebaci většinou potrestáni nebyli (Alexej Čepička žil ještě roku 1990) , anebo příslušníci okupačních vojsk Varšavské smlouvy – ti z nich (tuším že šlo o Poláky), kteří zastřelili r. 1968 několik našich civilistů. Nikdo z nich nebyl potrestán exemplárním trestem domácího vězení, pokud je mi známo.

       1. Už jsem se lekl, že si NIKDO nekopne do minulosti, socialistické minulosti, a nezačne tupě dávat rovnítko mezi sadistické, úchylné, kruté, plánované vyvraždění vietnamské vesnice, a bývalý režim, jeho exponenty či některé jeho složky…
        A co teprve hrdina z US křižníku, který vědomě sestřelil plné civilní dopravní letadlo na pravidelné lince téměř v íránské vzdušném prostoru, jenž se nejen že nemluvil ( nikdo z US strany se nedomluvil – jak pravil us prezident, on tu není od toho, aby se omlouval, aby omlouval skutky USA) , naopak odešel do výslužby se všemi vojenskými poctami …
        Ve Vietnamu toho mají US boys tolik na krku, že se těm domácím divím, že je nemasakrují na potkání…

  2. Tři věci potřebné ke změně:
   – kdo ji vymyslí (takovým způsobem, aby za tou ideou šlo co nejvíc lidí)
   – kdo ji bude propagovat (a bude riskovat, že po úspěchu bude i tak odstaven na vedlejší kolej)
   – kdo to zaplatí (a co z toho bude mít?)

   Trol se ještě neprobudil… jenom tak mrčí ze spaní.

  3. S tím se dá souhlasit. Momentálně je to Rajchl, kdo táhne. A minimálně jeho akce nutí Národní frontu, aby se odkopala.
   Občan si tak může udělat dobrý obrázek, kdo je kdo. Kdo patří mezi sekerníky a kdo je prostě jen blbý, nebo chamtivý , a dělá špinavou práci kvůli teplé sesli a různým benefitům. To se bude jednou, až to praskne, dobře hodit.
   Jisté je, že naštvaní občané v ulicích velice vadí každému režimu. A Signalista se svojí kamarilou mocinky touží být hezký v Bruseli potažmo ve Washingtonu.

  4. Podle mého názoru – velmi dobře napsáno.
   Já tomu rozumím tak: je užitečné podporovat to, co zrovna má potenciál růst (a roste „naším“ směrem).
   Podporovat růst něčeho, co aktuálně nemá potenciál růstu, je plýtvání silami.
   Podpora růstu ale není totéž, co snaha o jeho umělé urychlení, ta je naopak jen ke škodě: kdo ve snaze uspíšit sklizeň „pomáhá“ klíčkům jejich povytahováním, úrody se nedočká.
   Překotné tlačení na pilu ničemu nepomáhá. Změny, jejichž příchod si přejeme, nemohou se dostavit ze dne na den, ba ani z roku na rok.

  5. Každopádně je třeba zatřást těmi lukačoviči.
   Oni jsou ti, kdo český národ debilizují, šíří polopravdy, jednostrannou propagandu a vyložené dezinformace – viz „Duch Kyjeva“.
   Dokud se něco nestane v tomto „oboru“, nepohneme se ani o milimetr. Kdybych věděl jak, okamžitě to lukačovičovo impérium začnu nahlodávat od pilířů.
   Trochu problém je, že on má na nové pilíře už tolik prachů, že si může dovolit každý měsíc postavit nové.
   Jedna věc je zdiskreditování nějakého šmudly a jiná věc je, pokusit se zdiskreditovat miliardáře.
   Nevím jak, takže jen uvažuju písemně.
   Zkuste se zamyslet nad tím, co by se dělo a změnilo, kdyby hned zítra zmizel Seznam i se vším tím hnojem, co produkuje. A že toho je!

  6. K panu Vidlákovi:
   V začátku devadesátých let jsem (hodně výrazně! – Kdo , když ne my! a kdy, když ne teď, že!) a podpořil jednoho známého (vážil jsem si ho pro jeho profesionalitu) na místo podnikového ředitele. Měl jsem u lidí respekt, věřili mi. Povedlo se. Pak už jsem se jenom styděl. Ten člověk nebyl neschopný ani lump; – jednoduše neměl schopnosti pro tak vysokou úroveň. Dost dlouho jsem se potom styděl, protože beze mé podpory by to asi nedal. Několik let mírně škodil. Ne moc, protože nebyl osobně špatný. Pak ho odrovnali jinačí kabrňáci.
   Od té doby radší dvakrát měřím, než říznu.
   Pan Rajchl je někdo, co hodně rychle vyskočil nahoru. Nemám důvěru k jeho pohnutkám. Na morálním profilu totiž záleží, věřte mi. Samozřejmě se ale můžu mýlit.
   Ovšem akce, které navrhuje svědčí přinejmenším o tom, že se v teorii revoluce příliš neorientuje (anebo, bohužel, to může být i mnohem horší, Ale třeba je upřímný.).
   To, co píše pan DD je, podle mého názoru, mnohem lepší. Pokud nezměníte myšlení lidí (hlavně mladších lidí), je většina akcí, a zejména radikálních akcí, spíše kontraproduktivních. Přesvědčuje mě o tom situace ve vlastní rodině. Děti mám hodné, aspoň to se mi povedlo v jeiich výchově. Ale ten jejich světový názor! Většinu věcí, které píšu tady v diskusích, jim nemůžu říct napřímo, jestli nechci dojít do neřešitelných rozporů.
   Vy mi přijdete jako slušný člověk. Nevím, buďte opatrný v tom, koho podporujete. Abyste se nemusel potom stydět. Věřte mi, je to těžké.

   1. Václav napsal:
    9 dubna, 2023 (11:46)

    Pane Václave, každý člověk se může mýlit, ale i omyl je lepší, než nečinnost.

    Nevím, jestli pan Rajchl vyskočil hodně rychle nahoru, ale je to jeho zásluha, odjezdil si to sám.

    Jezdili i jiní, ale co dělají dnes?

    Jenom přihlíží, jak klesáme ke dnu?

    Teoretiků na humanitních oborech máme mnoho, ale praktiků se nám nedostává.

    Nevíte prosím o nějakém jiném?

  7. Píšete, že „nikdo neví“ …. a … „banánová slupka“?
   Co je to za hloupost! Všichni věděj, dokonce i Fiala a spol., že jediný co „otřese režimem“ jsou počty(součty), který vyjdou z voleb, tedy pokud spolu s Jindou nehodláte Fialou a spol. rovnou „zatřást“ jaksi revolučněji!

   Pan Rajchl ať radši netřese, řekl bych, že se od něj očekává, aby s podobně potrefenejma, co si o sobě myslí, že sou lídři opozice, nebo se alespoň za ně vydávaj, zasedli k jednacím stolům a pokusili se o co nejrychlejší oficiální koalování, jehož výsledkem by měla bejt SJEDNOCENÁ opozice, která bude schopna uspět proti tomu pětiblevajzu v řádných či předčasných volbách.

   Je až úsměvný, jak furt podceňujete síly, který stojí za Fialou a co už všechno ovládají a … a jak zároveň nadhodnocujete skutečnou sílu tý furt roztříštěný opozice.

   Pokud se Rajchlovi a spol. povede koalování, tak Vám garantuju, že se „otřese i jinak vysmátej Fiala s tím jeho melody boys, kterej může mít ty Vaše propagovaný „banánový slupky“, o kterých ani netušíte, který sou ty pravý, na háku … a to s naprostým přehledem.

   P.S.
   a stejnak by mě zajímalo, koho všechno započítáváte do tý opozice

  8. Vidlák 8:14 : „Já jsem si pro sebe řekl, že budu podporovat to největší, co má v daném okamžiku největší naději na úspěch.“ …. „Teď zrovna je v kurzu Rajchl. Buď ho můžeme podpořit a nebo čekat na někoho jiného. Takhle to vidí Vidlák.“

   Rajchl/PRO chce (chtějí) zavést školné, jak se tu rozebírá v diskusi výše.
   Dovoluji si připomenout, že tentýž Vidlák napsal loni v září:
   „kdo přijde do politiky s placením školného a v ordinaci u doktora, ten bude v nejbližších volbách voličstvem odstřelen“
   https://web.litterate.cz/reklama-pre-zuzanu/

   Největší naději na úspěch – tedy má ten, kdo bude voličstvem v dalších volbách odstřelen?
   Jen se mi zdá, že to je protimluv ?

 18. Proč by nemohl dostat Nobelovu cenu za mír president Obama, který osobně nikoho nepověsil, nevraždil, dokonce ani neprovozoval teror.
  Tuto cenu dostal třeba premiér Menachem Volfovič Begin, který na čele Irgunu nechal vyhodit do povětří 92 hotelových hostů v hotelu Krále Davida. A stačil mu k tomu dynamit, důmyslně ukrytý v lahvích od mléka.
  Irguni byli samozřejmě převlečení za Araby. Jakž jinakž.
  Teror se povedl, Britové si sebrali fidlátka a odpluli zpět na Albion. A Palestinci tak zůstali be protektora, který jim měl po rozpadu Osmanské říše pomoci se státní správou a umožnit získat státnost. ( Palestina totiž byla jen Osmanská provincie. )

 19. Pěkný článek, a ano, nejhorší co se může lepšolidem stát, je konfrontovat je (třeba i jemně ironicky) s realitou. To vyrábí kýžené odpadlíky, protože v tom cítí výsměch a nemůžou říci nic kloudného na obranu svých model, protože těch trubců se nelze zastat bez přiznání si chyb.
  Ne hrubě a silou, ale s tím, že jejich představitelé jsou trubci, jelita, ňoumové, šmejdi, amorální a neschopní zaprodanci, co vedou zemi do bankrotu a lid na porážku. Že skáčou podle falešných not a jak krysař pískají svým krysám, kdy melodii reprodukuje a zesiluje televize, rozhlas i média a pro zvuky té záštiplné flétny není slyšet, kakofonie těžce zadrhávájícího soukolí státní správy.

  Vždyť to selhávání lídrů máte každý den na talíři, příkladně: Markéta Dvousvetrová s manželem a pornoherecem z neziskovky Evropské hodnoty Jandou letí na Taiwan, kdy se snad koupou v sektu* a Makron se zatím klaní čínskému prezidentovi. I ten slizký Makarón pochopil, že ty noty z USA jsou falešné a ohne hřbet před Čínským drakem – a je přijat ještě na úrovni, zatímco uplakanou Uršulu (von Layen) příjme čínský ministr životního prostředí někde v koutě na letišti…
  A masmédia – o tomhle ani řádek!

  * https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/228-tisic-Kachni-pate-288-piv-a-prosecco-za-29-tisic-Pri-letu-Pekarove-na-Tchaj-wan-se-na-alkoholu-nesetrilo-733715

 20. Sice to může vypadat, že na Rajchla až fanaticky nedám slůvkem dopustit, ale poukazujete pane Dvořáku na ten rozdíl mezi Rajchlem a Hamplem, že jeden má jen potřebu okamžitých výsledků a druhý se naopak zaměřuje na dlouhodobější cíle. A uvádíte to na příkladech zahulákat si versus získávat lidi na svoji stranu.
  Bez urážky, ale opravdu to myslíte vážně? To vyznění, že Rajchl to celý spískal, aby se lidi vykřičeli a šmytec? Jak moc konkrétně víte, co se po příští demonstraci bude dít, jak moc konkrétně víte, že tím to všechno skončí? O co je podle vás horší získávání lidí teď oproti jejich získávání až za nějakou nespecifikovanou delší dobu? Vyplývá mi podle nejen vašich slov, že teď jich bude „málo“, takže to nepůjde y kdežto potom „moc“, takže už to půjde. To víte prosím odkud, o kolik taky jich někdy pak bude o tolik víc „moc“, že už se konečně možná snad eventuálně popřípadě bude moci začít vymýšlet, co by se konečně možná… popřípadě mohlo začít něco dělat?

  Chcete-li takovou věc tvrdit, nejprve byste jednak měl umět nějak tu krátko- a dlouhodobost konkrétněji kvantifikovat a specifikovat naléhavost či snad podle vás nenaléhavost zrušení existence či aspoň omezení projevů existence této vlády. Vlády – bariéry, bránící jakémukoli eventuálně možnému pohybu této země pozitivním směrem.
  Stejně tak byste neměl odbýt ty cíle takto pohrdavě, protože jediné, co z toho pak čiší, je pouhé potvrzení vašeho dlouhodobého neskrývaného nejen nesouhlasu, ale cílené eroze celé věci. Že se Rajchl „netají“, to ve vámi použitém kontextu zní spíš jako zoufalý pokus to celé převyprávět. Což nepůsobí moc politologicky, spíš osobně. A napadne-li vás jako první, že pohrdavě se dlouho vyjadřuju spíš já, potom ano, činím tak, nicméně na vrub nekonečné nekonkrétnosti. Což nemyslím úplně právě zde u článku, týká se to diskusí jako takových, ve kterých je 3J na rozdávání.

  Je samozřejmé nezbytně nutné (jakékoli toto sousloví zní Zaorálkovsko tlachálovsky) mít koncepci ne pouze okamžitou, ale není nejprve taky potřeba když nic jiného, tak co nejvíc (to znamená třeba i málo, ale aspoň nějak) otupit ty katastrofické vládní záseky, nějak je zpomalit aspoň tak, jak to vůbec jde? Není tvrdý a opakující se odpor proti vládě koncepcí, podporující všechny další tvořivé koncepce? Brání to všechno navíc právě tomu „Hamplovskému“ pojetí, aby dál pokračovalo a rozvíjelo se? Pokud by se ta „Rajchlovina“ aspoň trochu povedla (čemuž se skutečně nevím proč tolik snažíte zabránit i právě tady tím, že to dáváte do protikladu), neposkytlo by to naopak „Hamplovině“ potom rozeznatelně víc prostoru?

  Proč to vůbec do toho protikladu stavíte, co vás k tomu vede? Zůstane-li se u těchto dvou (jakkoli to nestačí), ono to jde snad proti sobě? Vždyť to jde stejným směrem a nespojí-li se to jednou, bude to znamenat, že jedno z toho je špatně. Nemůžu soudit dopředu, ale co jsem zatím od Rajchla o Hamplovi slyšel, znělo veskrze pozitivně. Vy pouze považujete tu Rajchlovinu za bezkoncepční a zbytečně uspěchanou. Od vás, ani od nikoho jiného jsem se ale zatím nedozvěděl, proč by tomu tak mělo být. Můžu za to být někým nesnášen, ale zaznělo pouze, sice různými slovy, ovšem jen to, že to je celý k ničemu, že to škodí věci a vůbec je to celý na pendrek. A že by se to mělo dělat 3J. Nemám sice z principu samotného nic proti informovanosti a edukaci společnosti, ale kdy se pozná, že už se to stalo dostatečně, že už je taky dostatečně spojena na „naší“ straně? Kolik uběhne času a co vše mezitím vláda stihne zruinovat? Když vám obyčejnej já řeknu, že jakkoli mají všechny děje dlouhodobější projevy, jeden každý den činnosti této vlády přináší této zemi pouze další a další škody, co mi na to odpovíte?

  1. Vaše odpověď na článek DD je zdůvodněním jeho článku. My nepotřebujeme Jandu, ani Cempera, vystačíme si sami. V prvé řadě si musíme více naslouchat a nerozčilovat se nad napadením osobního axiomu. Díky za to, že existuje Rajchl a jeho aktivity, ale mluvme o nich bez obav i kriticky.
   Potřebujeme politickou stranu, takhle neorganizovaně neuděláme nic. Chce-li někdo pracovat v PRO, Trikoloře, Nepodvolených či Nespokojených, nechť tak učiní – ale pro to bude nutné vstát z toho gauče. A přejme, ať se objeví někdo, kdo většinu alternativy sjednotí (můj psychopat).

   1. Nerozumím, jak to myslíte s tím zdůvodněním. Běžně slovo zdůvodnění znamená vysvětlení důvodů, dát něčemu důvod nebo stát se důvodem něčeho. Takto tedy to vaše zní, jako bych zpětné dal článku důvod. Nicméně jste mi „dal důvod“ přemýšlet, co tato vaše slova znamenají, jaký je kontext vašeho pokračování po té první větě. Ale jsem za vaši reakci rád.

    Cemperů a Jandů se společnost jen tak nezbaví. Tito patří k vykřičníkům zkaženosti, své publikum ale ještě dlouho mít budou. Protože ale za Rajchla děkujete, nejspíš tím implicitně neukazujete na něj. Možná na jeho příznivce. Zde bez rozčilování, ale mohl bych to na sebe vztáhnout i kvůli tomu, že mám být tím důvodem.
    Můžu někdy působit jako jeho apologeta, možná jím někdy i spontánně jsem. Takový dojem může vyvolávat i to, že jsem jej tu nikdy nekritizoval. Nulová kritika a naopak opakovaně psaní v něčí prospěch, to takový vnímání přináší, obzvlášť, když pravidelně zaznívá kritika kritiky toho někoho, zde tedy Rajchla. Je mou chybou, že jsem jej nekritizoval, místo toho jen kritizoval tu kritiku. Zní to pak nevyrovnaně.

    Tu kritiku „odbudu jen pár větami“, nicméně důležitými větami. Ano, některá jeho prohlášení jsou dosti populistická. Ve smyslu hlásání cílů, které jsou populární, ale obtížně realizovatelné až nedosažitelné. Taky riskuje, že mu svoji podporu nevyjádří dostatečné množství lidí k tomu, aby si toho vláda milostivě všimla. To bych kritizovat měl víc. Na druhou stranu si ale uvědomuju, že to asi jinak nejde. Čekat na to, až se lidé „probudí“, nebo je probouzet tím, že energetiku a ekonomiku jen tak nespravíme, že z EU ani NATO jen tak nevystoupíme? Jinými slovy, říkat jim úplnou pravdu? To bychom se nějakého probuzení nedočkali nikdy. Zní to sice „hnusně“, ale lidi jsou na to až moc stádně mlčenliví. Musí se jim před nos pověsit nějaká mrkvička, aby „táhli“. A riskovat, že potáhnou.

    Kdyby místo Rajchla byl kdokoliv jiný. Podobně vybavený ambicemi, schopnostmi, pracovitostí a vůlí tuto zemi změnit k lepšímu. Byť si mnoho lidí myslí, že zejména s tou vůlí to tak nejspíš není, vede je k tomu až moc předchozích zklamání. A kdyby ten kdokoliv taky na to tak spěchal při vědomí, že „nejvyšší čas“ už dávno nastal a zatím jej promrháváme. Sympatizoval bych s ním. Ale nikdo takový není. Pořád je nutno mít na mysli ten čas, který každým dnem situaci země zhoršuje, a mít na mysli absenci akceschopnosti jiných.
    To je má motivace nechat kritiku Rajchla chvíli být. A kritizovat právě tu jeho kritiku, která je až příliš často až příliš bezobsažná, a pokud obsažná, tak s velmi neinformovaným obsahem. Kritizovat taky její bezalternativnost, protože „nějak jinak“ je příšerně málo, s „někým jiným“ je bohužel většinou žárlivý egoismus a „někdy jindy“ je moc pozdě. Jak pořád opakuju, to pozdě už bylo včera, nevěřím, že by si někdo myslel, že co má bejt, však vono nám nic neuteče. Vždyť si prakticky každý den doslova zoufáme, co ti mediální a vládní záchvati zase provedli.

    A že má slova jsou příliš ostrá, často některé „jiné příznivce alternativy“ až urážející? Kritizuju to, co vidím podle sebe jako chybu, taky popisuju, proč to jako tu chybu vidím. Stejným způsobem má každý možnost ukazovat a především popsat chyby v mých slovech. Co říkám špatně a proč to říkám špatně. A o mě ani tak nejde, spíš, co a proč je špatně právě na“Rajchlovských “ protivládních aktivitách. To proč ovšem ne pouze „lakonickým“ 3J. Nemusí to být tak dlouhé, jak se tomu při psaní neubráním já, ale aspoň nějaká informace by tam obsažena být měla.
    A ještě k těm ostrým slovům, už nejednou jsem psal, že neumím být „influencerem“, protože své psaní formuluju tak, jak si to skutečně myslím. A je na každém, zde je vezme osobně a urazinká se, nebo v nich třeba možná najde, že i takovej podivnej kdovíkdo, jako jsem já, má prostě tuto zemi pod kůží. Že mu na ní záleží, kdy o tom sice velmi gaučinguje, ale zdaleka ne pouze to…

    1. Teď jsem si uvědomil, že jak tam mám to o EU a NATO, tak zrovna ten Rajchl dost otevřeně říká, že to nejde „hned zítra“, taky proč to nejde.
     Použil jsem tedy ten příklad „neupřímnosti“ nesprávně. Na druhou stranu, právě proto, že nekřičí po tom okamžitém vystoupení, se v očích nejedněch „alternativců“ stává osobou nedůvěryhodnou. Jde mimochodem o věc, kterou považuji za důležitou blíže rozebrat. Nemám na to kapacitu, nicméně by se skutečně hodilo blíže popsat, jak by to probíhalo, jaká by toho byla časová náročnost a zejména, jaké by byly s jistotou očekávatelné důsledky takových kroků. Popsat, že při vysvětlování, proč to aktuálně není možné, nejde o žádný Bruselismus a Washingtonismus, ale o vědomí brutální kontraproduktivity výstupu. Taky to bude znít „hnusně“, ale jsme v situaci, kdy se můžeme pohybovat jen tam, kam nás řetěz, přikovaný ke zdi, pustí.

  2. 2. piccolomini napsal:
   9 dubna, 2023 (3:59)

   Já to vidím obdobně, nehledal bych rozdíl mezi pány Rajchlem a Hamplem, protože oba se mohou doplňovat.

   Pan Starý kocour to vystihl
   Ve svém 3M
   Starý kocour napsal:
   9 dubna, 2023 (1:42)

   MMM – Myslitel, Mluvčí a Mecenáš.
   Svatá trojice pro změnu.

   Já bych pozměnil na Myslitel, Manažer a Mecenáš, tak to většinou funguje ve vědě, kdy vědec něco vyzkoumá, ale praktické využití navrhne manažer mecenáši.

   Nemá cenu rozdělovat, ale hledat řešení, jak z krize ven.

   1. I tak to lze.
    Jenom – ten kvalitní Mluvčí s charismatem tam musí být taky. Může třeba dělat i Manažera.

    Osobně mi moc nesedí Rajchl, ale pozoroval jsem ho, jak si „ochočil“ celé Jiráskovo náměstí (Kuří rynek). Nikdo před ním to tam nedokázal. Pak sestoupil z pódia a „přijímal ovace“. Umí to!
    To nemůže být introvertní člověk, ten musí jít dopředu s otevřeným hledím.. Takže i toho potřebujeme.

    1. Také mi Rajchl nesedí. Ale to ještě neznamená, že má špatný charakter a jde jenom o můj pocit.
     Zatím je jediný, kdo dokáže přitáhnout na ulici dav. A těm nahoře to ukrutně vadí. Takže jeho aktivita má smysl.

    2. Starý kocour napsal:
     9 dubna, 2023 (9:35)

     Nechci slovíčkařit, ale schopný manažer si může najít mluvčího, ale obráceně je to složitější.

     1. Rajchl se nikam necpe, ale dovedl zavelet, to mnohdy nedovedou i vyšší šarže.

     Můžeme to prokydat.

     Podle mého názoru v úvahu přichází tři náčelníci, kteří dovedli zavelet:
     Rajchl
     Babiš
     Okamura

     Jak dlouho jsou náčelníky Babiš s Okamurou?

     Měli možnost, proč ji nevyužili?

     Možná někde v koutě sedí i jiní náčelníci, ale platí Nesedávej panenko v koutě… Peníze tam nenajdou tě!

     1. Protože Okamura je politický podnikatel a jeho „vlastenectví“ okamžitě končí tím, že se nedostane do PS?
      Okamura má celý český národ, jeho svobody i budoucnost úplně u prdele, jde mu jen o prachy.

      Všimněte si, že záměrně nehodnotím ty, kdo naskočili na jeho rétoriku – to on zase umí.
      Rozhodují ale činy a jejich výsledky.
      Co je vidět za Okamurou?
      Prezidentský kandidát Bašta? Vy jste to nechápali jako výsměch Vám všem, co jste ho pravidelně volili, že postavil takového člověka?

      Vy voliči Okamury, Vy jste neviděli a nezajímali se, co se dělo potom, když mu doslova a do poslední stokoruny vykradli Úsvit? Nikoho ani nezažaloval, nikdo nic nevyšetřoval a moc dobře věděl, proč.
      Kdyby těch necelých 15 miliónů, co mu ukradli jeho kumpáni z Úsvitu, byly naprosto čistých a jejich původ byl dohledatelný, tak bychom viděli takové tóčo, že by nám padaly brady.
      Nic, ticho po pěšině. Úsvit byl komplet skartován, založena SPD, přitvrzena rétorika, upravena hierarchie i kompetence v projektu – a jede se dál.
      Od té doby si dává pozor a SPD je podnikatelským projektem jednoho muže, se kterým to stojí a padá.
      Myslím, že Alternativa rozhodně nemá zapotřebí, špinit se s programově věčným opozičníkem Okamurou.
      Proč myslíte, že Babiš při skládání vlády, nesáhl po pohodlném Okamurovi s komunisty, ale raději šel do rizika se zatraceně nespolehlivou ČSSD, co mu akorát okopávala kotníky?
      Babiš, i přes to krátké působení v politice, moc dobře ví, co je Okamura zač.

   2. Josef původní napsal:9 dubna, 2023 (7:48)

    Myslitele máme, Manažera taky, a Mecenáši se možná taky najdou.

    Strach ráno vstát, obrovská nejistota. Radikalizace. To jsou výsledky za Fialou. Podnikatel varuje
    09.04.2023 9:41 | Rozhovor

    Zakladatel Strany soukromníků Rudolf Baránek má obavy, že tato vláda dostane podnikatele a činorodé lidi do spárů temných politických sil. Projevuje se totiž naprosto nekompetentně, což podnikatelé zjistili na vlastní kůži při jednání s ministrem Jurečkou. A přidal i zážitek se Zbyňkem Stanjurou, který už před lety vykládal, že bude ministrem financí.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Strach-rano-vstat-obrovska-nejistota-Radikalizace-To-jsou-vysledky-za-Fialou-Podnikatel-varuje-733928

  3. Tak jo, piccolomini, lidi začínají měnit pohled nebo slovník nebo své ryze vlastní uvědomění, ale byla to makačka. Díky za spolupráci.

 21. „tu energii na alternativě nasměrovar“… to jsem rád, že nebude jen tak přeprskaná od někoho nikam… A chci se omluvit vidlákovi, nepochválil jsem nikdy snad žádný jeho článek, nevím proč. Asi jsou emotivní, pak i ty diskuze dost uvolněné a stane se i, že to člověka více méně podbarví

 22. Jestli mi někdo odpoví, jakou váhu vlastně má ten Cemper? Jaký má vliv, kolik lidí na něj dá?
  Vím že nemůžu soucit podle sebe, který jej považuju za …(sprostý slovo). Vím, že jeho produkty jsou často velmi metabolického charakteru, je mi ale natolik odporný, že se neumím zajímat osobně. Taky teda vim, že rádoby „opravuje dezinformace“ a činí tak způsobem, který mnohým působí nadavování. Co by se ale vlastně, kromě úlevy od toho nadavování stalo, kdyby někdo mávl proutkem a on zmizel?
  Mé otázky skutečně pramení z ne moc velké znalosti tohoto „giganta“.

  1. Pomocná stráž VB, to je ekvivalent cemprea. On označí nepřítele, a předhodí ho k lynčování. Prostě takový ten amorální Jidáš, co volá “Upalte čarodějnici!”, a dostává za to svých třicet stříbrných.
   V případě Vidláka si dal tu strašlivou výzkumnou práci, kdy “odhalil” jeho identitu a tu medializoval, aby měl Vidlák potíže.

   Co na tom, že sám cemper má dluhy/exekuce, žije s chlapem a adoptoval si “synka”? To je přeci dnešní ideál progresivní rodiny…
   No, a nakonec sám byl už několikrát usvědčen ze lži. 😀

   1. Jan z Polovidlákova napsal:
    9 dubna, 2023 (7:02)

    Přesně jste to popsal.

    Člověk s kachním žaludkem, na špinavou práci, s kterou se elity nechtějí umazat.

    1. Aktivní Jidáš, on potřebuje své stříbrné a tak se podbízí koho by pokáral, prodal, pošpinil, nu a to se věrchušce hodí.
     Ale, že jsou ty Velikonoce – letos tedy něco jako 1990. výročí, tak se hodí připomenout, jak Jidáš skončil.
     Oběsil se sám, snad na olši. Takové sebereflexe ovšem tento deviant schopný nebude.

 23. Jak vidí EU diskutér na Novinkách :
  Pokud Vám zemře kobyla, postupujte podle osvědčeného návodu:

  1) Obstaráme si větší bič.

  2) Vyměníme jezdce.

  3) „Vždyť ta kobyla dřív jezdila.“

  4) Založíme Evropský institut pro řízení mrtvé kobyly.

  5) Navštívíme jiná místa, kde se jezdí na mrtvých kobylách.

  6) Zvýšíme standard kvality pro jízdu na mrtvé kobyle.

  7) Vytvoříme Poradní skupinu Evropského institutu pro řízení mrtvé kobyly.

  Vypracujeme srovnávací přehledy různě mrtvých kobyl.

  9) Upravíme kritéria, podle kterých se určuje, zda je kobyla mrtvá.

  10) Zaplatíme externí specialisty, aby zjistili možnosti jízdy na mrtvé kobyle.

  11) Zapřáhneme pár mrtvých kobyl k sobě, aby se jim lépe táhlo.

  12) Prohlásíme, že žádná kobyla není natolik mrtvá, aby se na ní ještě nedalo chvilku jezdit.

  13) Zákážeme lidem říkat, že je kobyla mrtvá.

  14) Po poradě s veterinářem zakoupíme drahé léky, aby mrtvá kobyla běhala rychleji.

  15) Vypracujeme studii, abychom zjistili, zda pro tento problém neexistují dražší léky.

  16) „Kdo nejezdí na mrtvé kobyle, je nepřítel našich hodnot.“

  17) Restrukturalizujeme stáj a zdvojnásobíme příděly krmení.

  18) „Jezdci na živých kobylách nesmí používat veřejné cesty, aby nebránili v jízdě těm na mrtvých kobylách.“

  19) Prohlásíme, že mrtvá kobyla byla už od samého počátku naším cílem.

  20) Zvýšíme pravomoci Evropského institutu pro řízení mrtvé kobyly.

  1. Re: Evix

   Chybí tam ZÁSADNÍ bod.

   Nějaká neziskovka – nejlépe Čolek v Plísni – vyhlásí soutěž na udělení grantu pro vymyšlení projektu, kterak zjistit, kdy ta kobyla chcípla úplně ganc.

 24. D.D. – ano!
  Prachy, vlivové agentury a následně mainstreamová media jimi placená desinformují většinu společnosti.
  Jenže – nevím, kudy na to.
  Chce to prachy a člověka s charismatem. Nemusí být skutečný spasitel, ale bude muset umět strhnout lidi.

   1. Pozn. Nasledujici texty je lepsi necist, octl jsem se v provokaci a potom podnety se zmenily do slov ponekud zmnozenych.
    To rozhodne nebyl zamer v ospalym ranu u kafe.
    Muj pohled na veci je vzdycky z dola nahoru a predevsim usili tvorit z praxe ,ze zkusenosti a z udalosti nejaky konkretni /antiakademicky/ a jednoznacny ,zavery
    Je tady zkusenost , kdyz se nova myslenka octne v mysli , kdyz ji nevyslovite ,nenapisete , casto zmizi do tmy hlubiny nevedomosti , bez navratu.
    Potom taky vylitne potreba zformulovat ty myslenky do neceho souvisle kloudnyho.
    Neco jinyho,nez .
    Zevseobecneni ,ktery nedostatecny texty provokuji ,nepresvedcuji…A vyusti .
    Do presvedceni ,zalozene na akademismech /i jinych/, ze jsou probuh treba..
    Ale.
    Proste zaveru neceho konkretniho..Nebo aspon povsimu situaci ,z kterych je mozne si neco vzit a neco pouzit v praxi..
    Na to jsem narazel predtim ,ve zmince o udalostech ve Francii..
    Diky za pozornost..

  1. To se nazyva „beat the dead horse“. Cili v clanek opakuje a shrnuje..
   /Latka za celej rok-opakovani/.
   Vycet beznosti , co kazdej vidi.
   Trump uz svym jmenem si moh spocitat co muze cekat. /Trump on trumped charges/.
   Jediny co mu nechybi , je odvaha.
   Takze.
   Adoranti adoruji a v Cechach nekteri jeste dokonce pouzivaji cizi slovo „zboznuji“!!!
   Ton clanku je zase, ja vim vsecko a vy se ucte,ucte a ucty platte .
   Mame tady situaci , co neni muze bejt , co je jeden den dezinformace , to je druhej den skutecnost , ale nikoliv ryzi pravda.
   Ryzi pravda se stane ryzi , az teprve jako skutecnost je aspon stokrat opakovana a stokrat overena ,generacemi , tedy v delsim vcase..
   Vzdy zaklad vzniku nasich zkusenosti. Casto ignorovanych.
   Cistemu vse ciste i ve presnem vyjadrovani ,jako nasledek poctiveho mysleni..
   /Lepsi je anglictinu neprekrucovat ve fakt-checkingu/. Nejdrive je ale..
   Mozna lepsi a presnejsi je vyraz, fact -finding ,/ hledani , nalezani a shromazdovani faktu/.
   Zase cizi slovo, pro Cecha je zde proste ,“overeni faktu“.!!!
   Zjistovani ,poctive oprubovani ze vsech stran ,jestli skutecnost odpovida presne tomu, co se o ni rika a pise.
   Na podepreni clanku ,vyber cizich vyrazu ,ze autor vi vic nez my. Dalsi odstavec.
   Mame tady jednu vec a to je filtr nasi pameti a pamatujeme si z minulosti jen to lepsi ,az nejlepsi a to dela z minulosti raj na zemi..
   Nedava to ale smysl , jsou to zbytecne okliky v textu a sentimentalni vzpominky k naladeni ctenare ,nemuze se tam vratit.
   Primitivni jednoduchosti ,drive dobre ,dneska spatne.
   Nasleduje obvykle schema akademickych vyhrozovani, ze bude hur.
   A touha se tam vratit a zit v pohodli a mit klid. Ten ale mit nikdo nesmi, protoze na konci clanku je upomenuti ze klid a s tim spojene pohodli je cesta do pekla.
   Tedy a zase obvykle burcovani a vyzva , zijme nepohodlne. !!! Napominani…
   Pro zamery a manipulace poucujicich..
   /Taky dalsich inzenyru lidskych dusi/.
   Soud na vyznamnou vetsinou je vzdy kruty a nesmiritelny.NIc jinyho si nezslouzi .
   To spatne a jeste horsi , prijima ta vetsina s radosti a nadsenim ,souhlasi s ocividnymi nesmysly a s budovatelskou pisni…Spolupracuje na sve porobe.
   Autor tak necini. A tak neni vyznamnou vetsinou.
   Kterou obvinuje kazdej ,ale demagogicky nijak a nikdy neupresni , kdo to ksakru je.
   Pocita predem se souhlasem ,jak nesouhlasit s abstraktnim tvrzenim abstraktni neskutecnosti . Kterou nikdo nikdy nevidel a kdo chce plejtvat casem a unavovat se diskusi o tom..A vsichni ty vyznamny sou stejny. Ani neni mozne ,/ nehleda se ovsem/ ,
   najit jednu dobrou positivni skutecnost, aby se ty vyznamny mohli trochu obhajit.
   To je opovrzenihodna snaha „nalepkovat“ aby vina drzela. Vzdy na tech jinych.
   Negativni soudy ,ale brzdi a paralysuji..Vedou k lhostejnosti .
   Sem taky clenem ty vyznamny vetsiny ,co se da delat a slibuju , ze se nepolepsim.

   1. Presnost je vlastnost poctivych lidi a vedcu a kdyz se chceme od neceho oprostit a vzdalit ,potrebujem potom stavet na solidnich a konkretnich zakladech..
    „Nejdriv je zradlo ,moralka /a to vostatni / je az potom „..B.Brecht.
    Banan v hrsti , lepsi nez nejaky ideologie na strese. Uz to lepsi s lidstvem nebude.
    S manipulaci vseho druhu uz zacali kmenovy shamani a kouzelnici.
    „A vlady se rozhodly , ze si zvoli jine obcany“..B.Brecht.
    /Vlady si zvoli pomoci osvedceneho systemu sami obcane a ti se pak se jeste masochisticky obvinuji/.
    S tim moc delat nemuzeme ,s myslenkami a nebo bezmyslenkovate , musime cekat, az jak se to zacne na nas uplatnovat.
    /To obvinovani „bicovani uz mrtvych koni „, vyznamnych vetsin bejt nemusi/.
    A tak maji vzdy iniciativu..Jedina obrana je ,kdyz je ta vlada pryc.
    Kdyz ale nevime a mame protestovat proti tomu, co teprve asi bude.
    Proto se asi ta vyznamna vetsina se nechova, jak by mela.
    A ,kde taky najit vladu lepsi..
    Moc nad nami s penezma. Vymena zbozi nejde ,zlata je malo , tak jsou finance.
    Pak sou miliardari , ktery v jednom kuse provadeji korupci a tak korumpuji za ucelem manipulace asi nejvic sami sebe a veci dou s kopce..
    Media sou dobrej priklad totalni korupce..Ani pocasi nepredpovi spravne.
    Ale. Umi tyhle veci vyborne..Taktikou a osvedcenymi metodami zmatnou i ty nezmatene.
    Vezmem si nadpis clanku jejich komunista…atd.
    Skutecnost a zkusenost ctenare .
    Pouzivaji na zmateni vsech ,taktiku zonglovani ,nam pred ocima a ctenim vnesou do naseho vedomi ,slova komunista pak zase ,antikomunista , fasista atd..
    Ctenari se pak hojne dohaduji ,diskutuji , pravice ,levice a to se hodi.
    Pouzivaji na nas tyhle prostredky v mediich ,ale jejich prakticke a strategicke metody manipulace , jsou vzdy vyber tech nejlepsich a osvedcenych prostredku !!! z obou systemu ,ktery slouzi k jejich udrzeni u moci a k prosazeni zameru a zabezpeceni absolutni moci ,behem pripadnych nepokoju a protestu …

    1. Je stale obtiznejsi se zabyvat kdo je blbej , kdo je blbejsi..
     Oblibeny tema a zavislost na blbosti tech chytrych. Muzou poucovat.
     Obrovske miliardy, ministerstva, urady a skoly ,miliony ucebnic ,navodu jak zchytrat a jak tomu paradne svet vzdoruje, svoji vrozenu schvalnosti,
     jsme vsichni blbci ,idioti a hovada a vsicki v jedny prdeli.
     A nikdo nevi jak ztoho ven ..
     Blbost je udesne relativni a v mnoha pripadech se zjevi jako neco lepsiho vedet…
     A chytrost a inteligence se uz dneska usvedcily jako uber zhovadilosti.
     Jednotlive udalosti , uvadene a vzite klise, jsou zde rozpatlavane a pouzivane k pouckam ktere maji na zavadet povrchni teoretickym ,abstraktnim a nepraktickym jako obvykle.zaverum..
     Zase jde o manipulaci v clanku, Werich pouzival vyraz blbce na jeden konkretni druh blbce. Staci se zamyslet.
     A nepouzivat slov a vyrazu a sklouznout se na nich , jako na ledovaty klouzacce
     Blbce, kterej chce hystericky upozornovat a dokazovat aktivne jinym ,ze je chytrejsi nez ostatni.. Dalsi treba uspesne blbost jen predstiraji , jini si vsugeruji se kdyz neni diplom, nebo kdyz propadne ze zologie je potvrzeni ,ze jeblbej atd…
     Stoji za povsim, ze blbost a blbec ,nejsou presne definovany a vzdoruje svoji abstrakci do mateni a zpatlavani jednotlivych dilcich a nesouvislych projevu.Jeden moment blbej ,za chvili zase chytrej.
     Protoze tady hraji v praxi roli okolnosti , nahody.
     Nevzali ho pro blbost na vojnu , prezil chytre valku a chytry blbi ,sou kde.
     Tak obycejna praxe prevrati vsecko vzhuru nohama..
     Ktery vedou vedce a vedou do zrudnosti vseho druhu..Dr. Mengele..
     V politice treba, dr Merkele.
     My se ucime , nepresnost slova ,abstraktni pojem za ucelem manipulace ,antimanipulisti manipuluji skoro nepricetne , krici na ctenare a vzbuzuji otazky , co to je ,jakej to ma vyznam , ze my se mame ucit..
     Znamena to Leninovo, Maovo ,ucit se , ktery konci valkami ,masakry stovek milionu , bezbrehe utrpeni a zbidacovanim bez konce ,jako vysledek …n
     Nadpis nema smysl ,kdyz ucebnice, poucky pseudovedomosti , maji manipulacni prednost vyuky , pred pratickym zivotem. Logicky tak.
     Ty co maji diplomy z deseti universit sou destkrat vetsi uceni geniove nez ty s dipomem jednim?? Kdyz prakticky dite zmanipuluje profesora tam kam chce.

 25. Pěkně shrnuto.
  Tak jako má každý individuální práh bolesti, tak individuální je u každého hranice kdy převáží nasranost před posraností(slušněji to vystihnout nejde. Pardon)
  Já nejsem opravdu nějaký sociolog, ale v tomto případě musí přirozený lídr využít naakumulovanou energii, a s ní pracovat a usměrnit.
  Případ odbory. Jsem jakoby nejvyšší odborář ve firmě, ale to neznamená, že když budu mít já sám pocit, že je něco nedobře, že se zaštítím prakticky všemi zaměstnanci a jdu jednat za jednatelem.
  Ne, Za sebe říkám počkat až začnou remcat kolegové, a až budu vědět, že se mám o koho opřít , půjdu jejich jménem hájit naše práva.
  Proč došlo k takové manipulaci je způsobeno propagandou, že absolutně vše v minulosti bylo fuj, jídlem, normami počínaje, mezilidskými vztahy konče.|A taky dílem technologického, skoro chci hledat příhodnější název pro pokrok.
  Smutné je, že mnoho lidí opravdu používá informace získané z prestižních zdrojů za nezpochybnitelné.
  Reuters pustí do světa, že tráva má modrou barvu.
  ČT to převezme, bude tvrdit, že modrou, Nova bude tvrdit, že je vlastně blankytná, a Prima, že je purpurová.
  A to bude pro značný vzorek populace důkaz, že tady jsou pluralitní názory.
  Cestou ven z marasu by bylo hledat hledání jiných cest. Těch k sobě.
  Opět si dovolím být osobní.
  Prodávám několik pro mně momentálně nepotřebných věcí, které určitě někdo umí upotřebit.
  A dávám to na inzertním portálu. Docela by ale bylo lepší mít na vsi udělaný nějaký registr dobrovolníků něco na způsob protislužby. Hele jsem babička umím vyšívat, hlídat děti, péct bábovky. Ale na zahrádce už tolik nezvládnu neřkuli složit uhlí..A někdo jiný to bude mít naopak…
  Je to asi dost dětinské, uznávám, ale i to je jedna z cest, jak udělat lidi sobě bližšími.

  1. …a co třeba ROH a Česká pošta? Tam taky hlavní odborář čeká, až začnou remcat kolegové-zaměstnanci? Fakt, aby prase v odborech a odborářích vyznalo, Folďasi.

  2. Registr protislužeb semi líbí. Ostatně za socialismu to fungovalo obdobně. Ty mně tohle, já tobě zase něco, co potřebuješ ty. V krámě náhodou něco mají, vezmu i pro sousedy.

   1. Přesně tak. A fungovalo to, s vypomocí sousedů si i obyčejný člověk mohl postavit domek skoro za hubičku. Samozřejmě jen ten, který mohl sousedům jejich pomoc nějak oplatit.
    Takže doktor filosofie si asi nic nepostavil. Pokud tedy neuměl i něco užitečného. Třeba doučovat sousedovi dětičky , nebo aspoň učit jeho děti hrát na klavír, pokud byl muzikolog. Ale instalatér nebo tesař na tom byl líp.
    😀

 26. PANE D.DVOŘAKU,vedle u Vidláka se objevily první SJEDNOCUJICI návrhy pry pro neexistující SV to jest Společnost Volicu na ZMENU režimu a diskusi o návrhu programu samých voličú a tzv PNZ,kde jsou potřebné body ,nutné pro budoucí nápravu,jinak dojedeme na dno,což je prý cílem ASOCIALNI vlády .
  Zatímco je dnesni režim sjednocen na totální rozbijeni republiky a na rabování nasiiv\ch peněz z rozpočtu a zadlužování ,nenašel se nikdo kdo by se pokusil sjednotit kakofonií hlasu voličú umírající republiky a dokázal zahájit diskusi nad obsahem těchto PNZ postulatu a návrhu jak dokázat získat v Parlamentu Ústavní většinu,která je nutná ke změně Ústavy, která nebyla vlastne ani odsouhlasena v referendu a kdoví zda vúbec platí !
  Dokázal by jste p D.D.zahájit takovou diskusi nad PNZ body namísto prazdneho diskutování de facto o nakonec o ničem?

  1. Krtečku, nepište v hádankách.
   Nevím co je to PNZ a nebudu si to zjišťovat. Počkám až mi to někdo prozradí.
   Proč? Protože pak někdo napíše že „HCPR to řeší“ a já budu shánět po netu, kdo to je abych zjistil, že mě to vůbec nezajímá.

   1. STARY KOCOURE,
    Jen se dále ptejte.Je to Program Národních Zájmu PNZ ,který nyní nově vzniká za SV to je Spolećnost Volicu,kde jste i vy ćlenem a to bohužel v situaci ,kdy 34 let tzv programy politických formaci nedávají żadnou naději na sjednocující myšlenku a tak se budou nadále volby jen prohrávat,jak to poźaduje pan Rychetský ,který jako první pochopil, że nynějšímu vadnemu reźimu instalovanému presidentem ODS,který ho nazval Kapitalismem BEZ přivlastkú ćili bez skrupulí stačí ke sjednocení naděje vyraovani vašich kapes do dna s jak vidíte nyní všichni máte po vyrabování akceptovat vládu,která si prý vzala za úkol to dno prokopat a vy zdejší lidoví komentátoři se musíte poté hezky propadnout k pánu Satanovi do pekla!
    To se prosím piśe vedle u pana Vidláka.
    Tak co myslíte ,že mají vedle pravdu?Zda se mi ze ani tady nikdo nedává komenty jak to sjednocené napravit…….

  2. Anna Husita se prejmenovala. Holt, pokrok nezastavis.

   D.D.: Co vlastne ceska alternativa chce? Trochu pomalejsi zkazu? Jak kdysi zpival Gottak: „A tam kde je dnes asfalt, byval tehdy jil…“ — je tu nekde jen trochu naznak, ze ti, co se zasazuji za „vic asfaltu,“ nemaji podporu i alternativy?

   1. VEVĆO,
    To co chce alternatora není doposud známo ,nezformulovala to ,ale je znám první návrh programu voličů co tedy chce formace SV,která prý neexistuje ,ale nedejte se mýlít dušinko.ta může dosáhnout aź 8 275 752 ,jak to vypadá stále více dopálených voličů ,tak jak to je ,cítíte se ćlenkou nebo jste ještě stále spokojená a pujdete to dno pomoci prokopávat🚴?

  3. Volici pro zmenu, zdaleka nejlepsi co je kolem. Navazuje urcit, jaka ta zmena ma bejt.

   Pane F. gratuluju k textu. Jste nejlepsi v situaci , uprostred , kde strety zajmu se pretvari skoro vzdycky do konfliktu. Rovnez.
   Svym postojem ,myslenim a schopnostmi v oblasti prakticke psychologie a jejiho pouziti.
   Neomlouvejte se ze nejste sociolog a ze nemate prehled , ktery nepotrebujete , o ruznych teoriich v te nauce.
   Vy mate prehled v praktickych resenich v nelehkych a slozitych zalezitostech..Umite se ohlizet kolem ,orientovat , videt a udelat spravny zavery. To je vase vyhoda.
   Vas talent v psani ,mysleni a vyjadrovani se asi promitne , ze casem neco kloudnyho sepisete../Tady je dobry si prubezne poznamenavat myslenky ,napadu ,udalosti a realizaci jejich reseni a nebo psat denik , potom zjistite ruzna zlepseni vaseho vyvoje , smeru kterym se ubirate a kam, velmi zajimavy a navic osobne uspokojujici/..
   Uz dneska by se ostatni odborari mohli od vas ucit a budou brzy urcite pozadovat neco tistenyho
   Mnoho stesti preji ,ve vasem zivote a praci..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *