13 června, 2024

Reklama pre Zuzanu…

V našem případě jde o Zuzanu Majerovou, předsedkyni Trikolory. První zareagovala na moji výzvu z minulého týdne, první se domluvila, první přijela ke mně a tak má první reklamu od Vidláka. Nedělní oběd, pak pár skleniček portského a spousta povídání. Je jedna z prvních, která rozpoznala cenu vás čtenářů. Jedna z těch, která také vidí ty první kroky probuzené společnosti, která v tom vidí šanci na změnu a nechce tomu stát v cestě.

Povídali jsme si především o začátcích Trikolory… jak to tenkrát bylo s mladým Klausem, jak ji v tom pak nechal, jak je to zbrzdilo, jak to pak znovu rozjížděli, jak pak přišel covid, který jim rozhodil setkávání s lidmi, jak poškozující to v té chvíli bylo, protože videokonferencí voliče nezískáš. Ptal jsem se na Rajchla a jeho odchod, vyslechl jsem si historky ze zákulisí poslanecké sněmovny… a samozřejmě jsme probrali její osobní postoje.

Jako že Trikolora je pravicová strana, ale pravice v tomto případě znamená především redukci přebujelého státního aparátu a ne redukci zdravotního pojištění a důchodového systému. Zdá se, že v Trikoloře chápou, že z České republiky nikdy nebude Texas a kdo přijde do politiky s placením školného a v ordinaci u doktora, ten bude v nejbližších volbách voličstvem odstřelen. Pokud to říkám špatně, tak se hoši z Trikolory ozvěte, že kecám, že Majerová nic takového neřekla a že tu opravdu ten Texas chcete… a já vám s radostí udělám reklamu i na toto a doprovodím vás do politického záhrobí. To platí i pro ostatní strany na Alternativě… hlavně hodně mluvte o privatizaci, o školném a o placení u doktora a nepomůže vám ani deset sedánků u Vidláka ani dvacet demonstrací. . Jestli si v této republice někdo myslí, že budoucnost této země se dá udělat jen a pouze nekompromisním a neregulovaným trhem, tak vám přeju šťastné snění na smetišti dějin.

Trikolora mi ústy její předsedkyně řekla, že v praxi jejich pravicovost spočívá především ve zmenšení úřednictva na ministerstvech a ve snaze zrušit bez náhrady ty miliony paragrafů, díky kterým jsme všichni jednou nohou v kriminále, protože každý den překračujeme zákon.

Opět vyzývám – jestli to tak není, tak ať se takový sebevrah v Trikoloře pěkně ozve, ať pěkně veřejně řekne, že kecám, že tu chtějí mít Texas a ultramegagigahypervolný trh, já to s chutí zpropaguju a zamávám jim na cestě do politické řiti. Ale tak nějak předpokládám, že Majerová obhájila předsednický post, protože dělá a říká to, na čem se tam domluvili.

Také jsme se bavili o schopnosti koalic. Tohle je totiž přesně to, co vám nikdo z politiků nemůže říct dopředu. Jakmile vyjevíte, že jste schopni kompromisů, tak přijdete o část svých voličů, kteří ve vás vidí jedinou záchranu před temnotou a pokud se jen zmíníte, že i v jiných stranách existují rozumní lidi, tak jste pro ně hned zrádce. A platí to i obráceně… jakmile příliš hlasitě řeknete, s kým koalovat nikdy nebudete, tak zase přijdete o ty voliče, kteří vás volí, protože je lepší se padesáti procenty podílet na dobrém díle, než nemít nic. Zdravím Okamuru, tohle přesně se mu povedlo loni před volbami, kdy jasně a nekompromisně řekl, že s Babišem ani ránu… a stálo ho to nejméně tři procenta. Ale nechme minulost minulostí. Myslím, že dneska už to SPD vidí také trochu jinak.

Tož jsme se bavili o politické realitě hnutí ANO, které má svých třicet procent a bude je mít, i kdyby zítra padla vláda a pozítří byly předčasné volby. S touto realitou bude třeba žít a srovnat se s ní. Třeba tím, že už teď v komunálních volbách má Trikolora spoustu kandidátek s SPD. Zdá se, že to hulákání na Václaváku nejen svírá půlky Blyštivému Péťovi, ale také to povzbuzuje ke spolupráci. Od paní předsedkyně jsem se dozvěděl, že Trikolora nebude zastávat zoufale nekompromisní postoje, jako třeba Svobodní, kteří vědí a hlasitě dávají najevo, že všichni jsou nepřijatelní, s nikým nebudou spolupracovat, protože všichni můžou za naši současnou bídu… ale dodnes jim nedošlo, že ve svém postoji zůstali sami. Čímž vůbec nechci říct, že mezi Svobodnými nejsou normální lidi.

Minulý týden jsem někde v diskusi napsal, že lídr či vůdce nikdy nevzniká výběrovým řízením. Dělali jsme to celé roky – snažili jsme se dohlédnout do těch nejtajnějších zákoutí duše politika. Snažili jsme se je lustrovat a hledali jsme někoho, kdo by si naši důvěru zasloužil. Nikdy se to nepovedlo. Ani nemohlo. Lídr či vůdce se musí prostě osvědčit. To nenaplánujete. Musí se nejprve dostat do krizové situace, musí být v pokušení, musí dostat lákavou nabídku, a až pak teprve se ukáže, jestli je tu pro lid a nebo proti lidu.

Podívejte na našeho derniéra. Není to tak dávno, co dštil síru na neschopnou Evropskou unii, od které nikdy nepřišlo žádné dobré řešení. Všichni jsme to video viděli. A sotva se dostal nahoru, tak je z něj největší eurohujer a nejspíš opravdu věří těm hovadinám, které nám říká. Podobné je to se všemi. Nikdy nevíte, který vypínač v mozku přecvakne a co s člověkem udělá vysoké postavení. Platí to i pro celé politické strany. Nikdy nevíte, jaký vliv tam převládne, jak moc je to trvalé a co to způsobí. Podívejte na ČSSD – ti dokázali ze strany se třiceti procenty voličů dopadnout na dno a ještě usilovně hrabou, aby se propadli co nejníž. A nepochopí to a nepochopí. Řekli byste do strany Zemana a Paroubka, že to dojde ke Šmardovi a Šabatové? Řekli byste do strany Václava Klause a (chlapa s gulama) Topolánka, že si nejen zvolí do čela něco jako Fialu a nikdo s tím následně nedokáže nic udělat? Však jste viděli derniérovo televizní vystoupení, ne?

K čemu lustrovat? K čemu je prověřování kandidátů, když nikdy nevíte, jak zareagují na evropské vábničky? Obezřetnost je samozřejmě na místě. Jeden z mých čtenářů kdesi napsal, že naším úkolem je politikům pokládat koleje, aby po nich mohli republiku táhnout vpřed. Vždycky se najde lokomotiva, která potáhne. Ale pokud budeme dělat výběrové řízení na strojvůdce, tak tím pouštíme ze zřetele směr, kterým chceme, aby se naše země ubírala. Tohle není úkol pro premiéra. To je úkol nás občanů. My máme definovat, kam se jede a zaměstnáváme si člověka, který to pak udělá. My se teď musíme postarat, aby si kterýkoliv budoucí premiér uvědomoval sílu českého voliče a věděl, že pokud Českou republiku zradí, bude vynesen v zubech.

My teď musíme demonstrovat, aby to hučení a mávání českými vlajkami vešlo do kolektivní paměti celého národa a především všech politických stran na příštích dvacet let. Musíme do kolektivního vědomí vypálit ještě hlubší díru než byl Listopad 89.

Doteď jsme hledali ideálního kandidáta. Nikdo takový neexistuje. Teď pojďme držet myšlenky a ideje. Kdo souhlasíte s Vidlákem, který pět let nosí každý den kůži na trh, pojďte teď se mnou. Kdo souhlasíte s tím, co píšu, postavte se ke mě do řady, šiřte tyto texty, noste je těm, kdo fejsbůk nemají a věřte, že tentokrát je nás tolik, že to můžeme dokázat.

Nebudeme volit pětikolku za žádnou cenu, a to ani tam, kde mají osvědčené a dobré lidi. Nebudeme je volit, protože sebelepší starosta vám plyn nesežene a pracovní místa nezachrání. Maximálně vám líp zorganizuje frontu na chudinskou polívku. My potřebujeme levnou elektřinu a levný plyn. Všechno ostatní jsou podružnosti. Bez levné elektřiny a plynu budeme zakrátko všichni na vymrzlém pracáku. Proto musí stovky a stovky pětikoaličních starostů nade vší pochybnost vědět, že prohráli kvůli svému předsedovi a musejí si ho sami zaříznout.

Půjdeme na demonstraci. Už to umíme. Umíme se zorganizovat i bez mééédií. Nepotřebuje servis od Seznamu. Umíme zahulákat, až se ve Strakovce třesou okna. Teď jim všem ukážeme, že jsme schopni společného postupu, kterého se vždycky báli a dělali vše pro to, abychom se neměli jak domluvit. Aby se domluvili jen ti od líbodémo. Rozděl a panuj se to jmenuje. Teď už máme prostředky, jak se domluvit. Proto všichni čtete tento text. A je vás opravdu hodně.

Tento týden postupně představím další společné kroky, které můžeme udělat a pokud je uděláme, tak v této zemi změníme pravidla hry. Ukončíme tu praxi, kdy nás potřebovali jen jednou za čtyři roky na předvolebním mítinku… Musíme se totiž postarat ještě o jednu věc. Nejenže nebudeme volit Pětikolku, ale musíme také zařídit, aby naše hlasy nepropadly. Za týden se ukáže, jestli kromě čtení Kydů umíme i trochu té taktiky. Pojďme ukázat, kolik nás je. Ukažme to ve volbách, ukažme to na demonstraci. Připneme si trikoloru v podobě jedničky, protože Česká republika je na první místě. A připneme si znak vidlí, protože na nás nikdo nemá bianko šek a chceme, aby budoucí premiér četl povinně Vidlákovy kydy.

Jo a jen tak na závěr… Než Majerová odjela, chtěl jsem jí tak zhruba říci, o čem tento text bude. Nechtěl jsem jí uškodit. Slíbil jsem reklamu a ne grilovačku. Zastavila mě a řekla, že si to zítra přečte, že si to nepotřebuje odsouhlasit… a odjela. O něčem to svědčí.

498 thoughts on “Reklama pre Zuzanu…

 1. Pár poznámek…
  ad „Čímž vůbec nechci říct, že mezi Svobodnými nejsou normální lidi.“ – Co jsem poznal, tak mezi Svobodnými je spousta hajzlů, prospěchářů a fízlů. Ano, jsou to normální lidi!
  ad „Řekli byste do strany Václava Klause a (chlapa s gulama) Topolánka, že si nejen zvolí do čela něco jako Fialu a nikdo s tím následně nedokáže nic udělat?“ – pozor na to, vlající péro s gulama ten rozpad začalo. Nejprve si odhlasovali nulový přenos pravomocí do EU a pak jim Populus Erectus podepsal Lisabon a poté protlačil u nás parlamentem… A různí představitelé ODS to pak velice trapně omlouvali. Topolánek za poplácání po ramenou zradil co mohl. Prodejná kurva – dnes typický představitel ODS.

 2. No, jdete do toho prsama, vidláku a zdá se, že věci se už hnuly. Jo, takhle vypadá občanská společnost. Jenom chci říct: fakt na sebe dávejte pozor. Už jste zažil, že krysy se vyskytují nejen ve velkých městech. A teď jsou krysy hodně blízko k panice, jak to přiznal po 3.9. Kartous. Nezastaví se před ničím a do vidlákova pro ně není dost daleko ani z Prahy ani z Ivano-Fraknovska, jestli mi rozumíte. Brzo budou v pozici, kterou měli čekatelé wunderwaffen ještě 9.5. ráno.

 3. Dovolím si podotknout, že by nebylo od věci vědět a mě osobně by to velice zajímalo, jaký vztah by měla Trikolóra a nejen ona k přímé demokracii.
  A k odvolatelnosti politiků a nejen jich. Těch státem-tedy námi placených entit, je habaděj a ještě něco navíc. Jsou to lidé, kteří nám prý slouží. O plodech jejich práce by se daly napsat celé romány…

  Jak napsal pan Vidlák, cituji: …“Podívejte na našeho derniéra. Není to tak dávno, co dštil síru na neschopnou Evropskou unii, od které nikdy nepřišlo žádné dobré řešení. Všichni jsme to video viděli. A sotva se dostal nahoru, tak je z něj největší eurohujer a nejspíš opravdu věří těm hovadinám, které nám říká“…
  No a jsme u toho. Diametrální změna postoje o 180°, jež by mohla být uvedena jako příklad pro aplikaci oné odvolatelnosti. Derniér jako etalon názorového kroutiče, jež slova a činy obrací jako seno aby se nezapařilo, nebo co. Páteř té osoby zdá se býti šroubovicí, takže až jednou zemře, budou mu muset hrob vyvrtat vývrtkou.
  Tím chci naznačit, že pro mě, co by voliče, je rozhodující, ba zásadní při volbě, kdo prosazuje přímou demokracii. A ten dostane můj hlas.
  Ať už vytvoří koalici s kýmkoliv.

   1. Já nedám na kecy, těch už jsem slyšel dost . Trikolóra hlavní spojenec ODS, to si snad děláte srandu , že by byla schopna prosadit referendum, nic o tom nevím, že by se někdy vůbec přidala k SPD .
    Strana která byla v parlamentu, ale referendum nechtěla, jinak bych jí viděl vedle Okamury. Ne chtěli jít s modroptáky, hlavnímy škůdci v této zemi. rozesmál jste mě.
    Ale je neskutečné jak se vás ten Rajchl drží jak to hovno košile. Musíte být v životě hodně nešťastný člověk.

    Ještě něco co by vás mohlo zajímat, mám sousedku , čilá a vitální dáma , dala se očkovat , pak kolaps, dnes nevyjde ani kopeček s třímetrovým výškovým rozdílem na 50 metrů. Ty samé příznaky.co jste měl vy. Jo, jo, očkování. Kdy jdete na čtvrtou dávku?

  1. Jenomže, to nám paní Majerová nesdělila.
   Jasně, že obecné referendum nechtějí. Ale třeba ho už chce 1/3 členů a pořád mohutnějí. Takže je šance … A jestli někdo takový kandiduje…
   Anebo ho nechce prakticky nikdo.
   Prostě nevíme a zjistit to do voleb, je nemožné.

  2. Kde jste se tu vzal, pane buldatro!? Ráda Vás vidím!
   liška
   Jinak souhlas a navíc: dnes mám poprvé zapálená kamna, která jsem si pořídila i s novým komínem, a posílám pětikolce vztyčený ukazováček 😊

  1. To vám řeknu hned… jde o lidi, kteří přijdou a budou mít trikolóru a vidle. Jde o ty lidi pod pódiem. Svolává nás prasklý zvon… no a co. Nepřišli jsme kvůli němu, ale kvůli drahotě, kvůli kreténskému Fialovi a bereme si zemi do vlastních rukou. Nedáváme jí ani Vrábelovi ani nikomu jinému.

   1. Prasklý zvon?
    Smutné Vidláku, velmi smutné. Vypadá to na to, že článku věříte. nebo jsem to vaše přirovnání snad a v to doufám špatně pochopil.
    Udělejte něco rozumného, spojte se s panem Vrábelem(pakliže už není v base) , spojte se s jeho insolvenčním správcem, kterého si sám pan Vrábel vybral, spojte se s panem Havlem a pak napište co nejvíce objektivní článek.
    Samozřejmě, že by nakonec demonstrace svolal někdo jiný, ale zatím se k tomu nikdo neměl . Pan Vrábel spolu s panem Havlem odvedli neskutečně mnoho práce a za to jim patří neskonalý dík a jeden objektivní článek by si pan Vrábel určitě zasloužil.

    1. Mám je oba pozvané… ale do demošky to nestihnou.
     Já jsem to nemyslel pejorativně. Zkusím to jinak… Svolává nás zvon a když přijdeme blíž, tak vidíme, že je řádně obouchán ošlehán a osračkován. A mééédia už stojí ve sboru a ryčí, že jsme se nechali svolat od někoho smradlavého fůůůj a podobně.
     Říkám, že je mi to jedno. Jde o ten hlas a o tu práci. Jde o ty lidi pod pódiem. Bylo by mi to jedno, i kdyby Vrábel měl rohy a podezřele páchnul sírou. Česká republika na prvním místě. Tečka.

     Jo, pár stířípků ze záulisí… hoši to fakt dělají dobře. Také to nechtějí jen tak odevzdat politice. Také nechtějí, aby na ně někdo měl biako šek. Takže budou mluvit jen odborníci a politici mohou jen říci zdravice.
     vůbec se mi ti dva borci líbí… na minulém václaváku zazněly chvílemi neskutečné cypoviny. Ale oni z toho udělali velmi racionální závěr. Vládo budíček a tři požadavky – demise, mandát pro odborníky, předčasné volby.
     Držím jim palce, ať to udrží. A je mi fakt jedno, kdo to platí.

     1. Vidláků, přesně!
      Jako moderátor se osvědčil, byla to profesionálně odvedená práce. Nebyl tam za sebe, prezentoval jiné. Jeho soukromí mě nezajímá. Nejsem kádrovák.

  2. Na co by měl Rajchl nebo Vidlák vlastně reagovat? My co se zajímáme o Českou republiku na prvním místě, také posloucháme pana Vrábela a tak i víme jak se k dluhům dostal a kdo za tím stojí. Je to především ODS a pan Kuba Budějovic.
   Pana Vrábela pan Rajch chtěl dnes zastupovat u soudu, ale pan Vrábel to odmítl právě proto, aby se neměli pisálkové čeho chytit. Pan doktor jen upozornil na fakt, že je to vážné a, že pan Vrábel potřebuje dobrého advokáta. Takže dnes od 10.00 proběhl soud v Budějovicích u krajského soudu. Že věrchušce jde o hodně o tom svědčí fakt, že soud začal asi za týden po podání žaloby a navíc i se státním žalobcem. Prostě z toho smrdí účelovka . Hold se demonstrace 28.9. rychle přibližuje a vláda má stažené půlky.
   Článek samozřejmě obsahuje polopravdy , lži, ale samozřejmě i pravdu. Pravda je, že pan Vrábel má dluhy a pochopitelně tak jako každý dlužník chce ještě i normálně žít.
   Zatím nevím jak soud dopadl, protože se pan Vrábel dosud neozval.
   Jo a ještě něco, pan Havel jeho dobrý kamarád mu nabídl , že za něj dluh zaplatí, pan Vrábel odmítl s tím, že se s tím pokusí vypořádat sám.

   1. To vypada, ze zmineny pan Vrabel , je vyjimecny clovek a osobnost.
    A vubec , kde najit nekoho , kdo neco umi a udela.
    A ma navic jasno ve vsem.
    Hledani konci. Jeste schazi ,aby se nekdo ve velkym poctu , tim smerem podival s patricnou solidaritou..

  3. Čert ví, jak to je.
   Protože v OR je Vrábel úplně normálně zapsaný. Ovšem účetní závěrky skutečně chybí: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$osoba?p%3A%3Asubmit=x&.%2Frejstrik-%24osoba=&prijmeni=vr%C3%A1bel&jmeno=ladislav&narozeni=&obec=&angazma=&soud=&polozek=50&jenPlatne=VSECHNY&typHledaniSpolku=ALL
   Ani jedna z firem však není v insolvenci.
   A manželka figuruje v jediné společnosti společně s ním.

   Ovšem to ostatní, pokud je to pravda, je průser. Neoddiskutovatelný.
   A i když vím o mnohem horších dluhových prchačích, tak žádný z nich nepořádá celostátní demošky.

 4. Je to hezké, pane Dvořáku, ale nic z toho nebude. Straničky a hnutíčka se NESJEDNOTÍ. Důvody jsem popsal už minule.
  A Petro Ihorovič Fialenko, vulgo „Blyštivý Péťa“? Vzpomínáte jak dštil oheň, síru a trus na Evropskou unii dříve? A teď na nás vystrkuje zadek, když se hluboce klaní před tou jím kdysi tak zlořečenou EU. Změnila se EU? Ale kdepak, změnil se nám sám „Ukrajinský Signalista“! A proč? Čím se změnil, co ho změnilo? Myslím si že sláva, moc, šance na široké koryto v EU věrchušce a PENÍZE.
  Víte, jsem už starý muž, a jaksi nevidím naději v nějakém dalším vůdci. A přitom jsem si skoro jist, že bez opravdového VŮDCE to prostě nepůjde k lepšímu.
  Byl tady dán výborný příklad o kladení kolejí a mašinfírovi. A bylo správně řečeno, že ten mašinfíra musí vést vlak po těch položených kolejích. Jo. Dobrý. Ale i ti traťoví dělníci musí mít svého Traťmistra. Jinak se kolejnice rozejdou, nebo protnou dříve než za úběžníkem. Takže potřebujeme Traťmistra, který povede koleje, který určí nejen směr-azimut, ale navrhne správně oblouky, stoupání, tunely a mosty… A i kdybychom takového Traťmistra měli, ví někdo kam by železnice měla vést?

   1. Když už jsme u dávných známých – nevíte někdo o Tencovi-maloměšťákovi? Chodil taky na Zvědavce, ale po odblokování už jsem ho tam nezahlídla.
    Než Vidlák zavřel Kydy, psal tuším (Jožinek), že chytil kovida – ale možná si jen pletu pojem s průjmem.

 5. Fiallah na hrobě hlasitě vzlyká:
  ty vole bože, to byla klika!
  Že kleplo Bětu
  a ne kobětu
  co píše noty
  mi do roboty!
  Kdyby kleplo uršulu
  posral bysem košulu
  nevěděl bych, co mám robit
  či ju vyprat nebo škrobit.

 6. Nedá mi to … takže zase budu za rozvraceče, konspirátora a samozvance bočně drcnutý ztroskotancem. Ale měl bych něco k taktice – pro všechny alergické vysloveně uvádím, že jde o mé logické pochody, mé náhledy a nikomu je nevnucuji.
  1. Putin očividně cílí na dedolarizaci a finanční krach Západu. Pomůže nám to? … ano, čím bude hůře, tím více lidí dojde k přesvědčení, že cesta k zajištění svého pohodlí přes rabování slabších nevede. Rovnbice je daná – čím déle = tím hůře = tím vice lidí v našem táboře.
  2. Pětidemolice – každý den, kdy musí reagovat na prohlubující se krizi (bod 1.), pracuje de-facto pro naše vidění světa a nahání lidi do našeho tábora. Fialu tedy nerušit pouze všechny naštvané hlasitě upozorňovat, jaká jsou fakta. Čím déle bude u vesla, tím více lidí se bude mít hůře a tím více lidí získá tu správnou motivaci, tím více lidí bude akceptovat logická fakta a tím roste šance početně zvětšovat náš tábor.
  3. Vildák je na „čele naší fronty“, tedy nechat ho pracovat, osobní kontakty a zmapování politické scény na naší straně je jen ku prospěchu. Ideálně pokud to bude dělat za hlasitého volání o potřebě sjednotit se, což musí vejít pod kůži co největšímu počtu lidí. Doba na závěrečné smečování přijde.
  4. Rajchl, demonstrace a jiná příprava mediálního prostoru – podporovat, ale neupínat se, že tímto dojde k okamžité změně k lepšímu. Může dojít k okamžité změně, ale nikoliv dlouhodobě k lepšímu, protože naše cíle nejsou definovány a už vůbec ne většinou akceptovány – jednoduše proto, protože zatím nejsou.
  5. Tuto bouřlivou dobu využít k okamžité souběžné práci v min. třech směrech – razit myšlenku Svatoplukových prutů, fakticky zdůvodňovat proč jsme tam, kde jsme a začít diskutovat vizi, co vlastně chceme a s čím by se měli ztotožnit spoluobčané. Skutečná změna k dlouhodobě lepšímu začne až podstatná část spoluobčanů na vlastní kůži pozná důsledky současné ideologie. Jinými slovy – objektivní situace nastane až si „projdeme dnem“, resp. většina zaúpí na dně. Tím získají opravdu dlouhodobou motivaci.
  6. Pokud bych byl hlavním koordinátorem pro ČR na US embassy, pak bych Fialu držel dokud to jde, ale současně bych se připravoval na řízené upuštění páry pomocí mnou řízeného objektu. Vyhlídl bych si nespokojenou tlupu, poctivě dával dohromady kompro (nebo ho vyráběl) a šel tomu štěstíčku naproti. Taktika stejná jako minule – např. přes průzkumy veřejného mínění. Tohle je dobrá vychytávka, kterou lidí baští … stanoví se hranice pro zvaní do předvolebních debat, SPD ubereme a Přísahu zařadíme a pozvedneme výsledek, aby byla oprávněně vybrána do debat … ehmm, vlastně, to bylo, teď se jedná o PRO, ale to je jedno, šance, že to obyčejný o politiku se nezajímající občan prohlédne je malá. My anglosasové se držíme hesla, co fungovalo jednou bude fungovat i podruhé.
  7. Za opravdu skutečné nebezpečí (jako koordinátor US pro ČR) bych považoval, pokud by tady byla síla, která by nechtěla „upustit páru“ a během té zrychlující se krize získávala na svou stranu spoluobčany, kterým vysvětluje princip a kde je zakopán pes a chystá se budovat masivní lidové struktury probuzených, resp. proškolených/vzdělaných lidí. Tohle by už pak nešlo zastavit, protože tohle je armáda, kdy každý voják ví proč a co má dělat.

  1. Pane Dvoraku, obavam se, ze jste prilis velkym idealistou a to predevsim v bodech 2 a 5. I kdyz se lide budou mit spatne a budou vsude kolem sebe videt dusledky aktualni progresivni propagandy, sami od sebe nezacnou najednou uznavat fakta a nezacnou si najednou spojovat souvislosti. Mnohokrat jsem diskutoval s „druhou stranou“ (ne vzdy to jde, ale najdou se vyjimecne i takovi, kteri dokazou diskutovat celkem slusne) a moje zkusenost je, ze pokud uz podlehli propagande, z tech dusledku budou vyvozovat zavery poplatne te propagande. Napriklad, ze za to vse muze Putin a ze je to jen a pouze jeho vina, ze se mame spatne. V bode 5 naznacujete sireni osvety a uvadeni veci na pravou miru, coz je urcite spravny pristup, ale z moji zkusenosti vam mohu rici, ze je to mnohem vetsi prace, ktera vyzaduje obrovske usili a to, co tak nejak skoro automaticky vyvozujete v bodech 2 a 5, nastane u zmanipulovanych lidi, kteri chteji verit propagande, v jejimz vlivu jsou treba cely svuj dospely zivot, jen velmi zridka. Tim, ze se mnoho lidi bude mit spatne, nebudeme mit automaticky lidi „v nasem tabore“. Naopak se muzete setkat s pristupem, ze to musime vydrzet, protoze to je spravna vec.

   Z vyse popsane situace je videt jak moc a zasadne je dulezita svoboda slova, o kterou prave v mediich hlavniho proudu nezavadite. Jak pisete, je potreba lidem vysvetlovat a zduvodnovat proc jsme tam, kde jsme a mnoho dalsich veci a ta vysvetleni a sireni nazoru a faktu musi byt volne dostupna predevsim v siroce pristupnych mediich, aby si to mohli precist i bezni lide, kteri o nejakem Vidlakovi a jeho kydech nikdy neslyseli. A prave proto je v aktualni postfakticke spolecnosti tak velky zajem na cenzorovani a potlacovani jinych nazoru, protoze predevsim sireni takovych faktu a myslenek by probudilo spolecnost jeste rychleji nez to, ze se budou lide mit spatne.

     1. Vážení, nikdy nebude nic ideálního, nikdy nebude ideální situace. Klidně čekejte na ideální svobodu slova – nebyla za bolševika a není ani dnes. Pokud nás nepustí do mainstreamu, jakože nepustí, pak nezbývá než si ten mainstream stvořit. Netvrdím, že se to povede, ale ani se nepokusit a jen čekat na ideál…?
      S tím souvisí i další vysmívaný bod – před 5 lety o Vidlákovi nevěděl nikdo nic, nikdo nevěděl o jeho názorech a pohledem na svět. Pokud by se řídil jen tím, že sám nic nezmůže, že to nemá cenu … pak by o něm nikdo nevěděl ani dnes. Ano, ti gauneři dělají vše možné i nemožné, aby se v lidech usadilo, že za vše může Putin. Jenže pravda vždy vyplave na povrch, jak olej na hladinu … je heslo, volně řečeno pravda je dcerou času. Pokud nebudeme úplné nuly, tak tohle nemohou ustát. Ustojí to pouze v případě, že budeme zticha a čekat až někdo za nás něco udělá a do té doby zdůvodňovat proč to či ono nejde.
      Vidlák před 5 lety vzal obrazně průpisku do ruky a začal prvním článkem. V blogu „Kouzla kouzelníka“ jsem dal konkrétní návrh, jak by šlo začít. Přijďte s něčím lepším, něčím jiným a vyberme řešení, na kterém se shodneme, ale alespoň začněme a pokusme se.
      Prohrát není hanba, hanba je to nečinností vzdát.

      1. Podepisuji.
       Dneska jsem udělal další krok. Spouštím registraci ochranné známky Vidlákovy kydy. A zařizuju Kydům IČO.
       Popularitu máme, čtenáře taky, blog také, i mateřský prostor jako zálohu. Máme spolupracovníky – nadšence největší.
       Drze řeknu – víte jak vypadá občanská společnost? Takhle vypadá. Postaráme se, aby Vidlákovy kydy patřily k povinné politické četbě. Aby se reportéři ptali pana premiéra, jestli četl dnešní Kydy a co na to říká.
       Já nevím, jestli to všem došlo… ale zřejmě jsme fakt prolomili informační monopol majstrýmových médií. Už jsme schopni nastolovat témata sami. A to není všechno. V týdnu se to ještě objeví v některém ze článků – svolávám setkání českých influencerů k Vidlákovi a chci je vybídnout, abychom táhli za společný provaz. Máme domluvených asi čtyřicet jmen.

   1. Už jsem přes padesát let neviděl legendární film Branca Leonova armáda.
    Doporučuji, je velmi inspirativní!
    Navíc se vám nebude chtít brečet, ale smát…což je obvykle příjemnější, přestože to nakonec vyjde nastejno.

    https://www.csfd.cz/film/85067-brancaleonova-armada/recenze/
    Na recenze moc nedejte, čas oponou trhl a film je už skoro realistický!
    Postfialistický či postleynovský realizmus.

    1. To já ho viděl tak před rokem a dokonce jsem i něco psal, možná do nory… Branca branca branca! Leon leon leon!

    2. Proboha, kde jste k němu přišel?
     Vzpomínka na mládí někdy před padesáti (?) lety. Dodnes v duchu slyším tu melodii:
     Brnaca, branca, branca….
     (a o pár tónů níž)
     Leon, leon, leon….

     Díky, mrknu na to!

    3. Já ho viděl začátkem 80. let v Kinu Oko, na Letné. Tenkrát klubové kino s filmy, které nešly do běžné produkce.

   2. Fór je v tom, že když necháme Fialu dělat co dělá, tak tady nezůstane kámen na kameni a nikdo už to nedá nikdy dohromady. Včera bylo pozdě. Nebo snad chcete, aby to došlo tak daleko, že nám začnou brát majetky? Doufám, že znáte agendu 2030?

    1. Právě. Tato vlada přepečlivě tají své plány. Dozvíme se vždy ex post, ze některý její člen někam zajel a podepsal extra výhodný pacht. Ale tuhle černošce uniklo v rámci důležitého vyprsení v rádiu, ze v říjnu se chystá do USA podepsat smlouvu o základnách a koupi F35 (aktuálně mimo provoz kvůli cetnejsim závadam). Její orgasmus budou platit ještě naši pravnuci. O dalším stupni vazalství ani nemluvím…
     Obavám se, ze jde i o čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *