22 června, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 725 thoughts on “Tribuna

 1. Dnes na Kydech velmi pěkný příspěvek Vidláka k vrchnímu dezinformatorovi Foltýnovi. Připomenu, že to je ten „expert“, který před dvěma lety tvrdil v TV NOVA, že nikdy neslyšel o tom, že by sestřelená raketa mohla spadnout na zem. Fakt odborník 😁

 2. !!!!!!!!! VÍTEJTE V ABSURDISTÁNU !!!!!!!!!

  https://byznys.hn.cz/c1-67335560-kostrukcni-chybou-vagonu-to-nebude-rikaji-k-nehode-regiojetu-v-pardubcich-cd-otestovaly-stejny-typ-vagonu?utm_source=centrumHP&utm_medium=financebox&utm_term=position-1&utm_campaign=HnFinance

  Vagón, který se doslova rozpadne při nárazu z rychlosti 30 km/h, je podle Ojrosoudruhů v naprostém pořádku.
  To je něco podobného, jak ty kolapsy řídících jednotek motorů na kamionech, které taky nikoho neserou.

  Že by mohla taky být ta údajná nárazová zkouška úplně na 3,14-ču, protože vůbec nezachycuje realitu při nárazu, to nikoho nenapadne, protože „TAK TO NENÍ!!!“

  TVL, já už fakt nemůžu. Lokomotiva prakticky nepoškozená, za ní rozpáraný vagón se ČTYŘMI mrtvolami a všechno je na pohodu.
  Kdo nezažil, neuvěří…

  1. Podívejte se na to takhle:
   1. Nárazová zkouška, jejíž výsledky jsou uvedeny v charakteristice vozu, se provádí před nastartováním sériové výroby vozu na vzorku, který ještě voní novotou.
   2. Proč by ČD dělala svou, když výsledek může opsat ?
   3. Jak se rozjela výroba, tak nastal tlak na snižování nákladů – 10% -15% v prvním letech, pak stačí 2-5% ročně. Část snižování nákladů jde i za materiálem. Tak se ubírají milimetry na průměrech, poloměrech, délkách a tloušťkách. A když už to nejde, tak se třeba použije materiál nižší kvality.
   4. Každý výrobek má svou životnost, po kterou výrobce ručí za to, že charakteristiky daného kusu výrobku stále zodpovídají těm uváděným.
   5. Po repasi se nic netestuje, zákon to nevyžaduje. Výrobce nemá zájem, protože repasí se zbavil veškeré odpovědnosti.

   Takže za neštěstím jsou podepsáni všichni, ale nikdo nebude stíhán. Když se rozhlédnete, tak podobné uvidíte téměř všude.

   Ještě před 20-30 lety by po jednom samovznícení elektromobilu všechny vozy dostaly červenou a byly staženy z provozu. V německém městě teprve po pátém požáru elektrobusu na parkovišti místní MHD, (oficiálně bylo označeno samovznícení jako příčina) se dotyční zodpovědní pracovníci rozhoupali a stáhli elektroautobusy z provozu,
   Několik případů, kdy zcela autonomně řízený automobil Tesla způsobil nehodu, dopadlo u soudu stejně. Odsouzena je osoba, která auto měla řídit, ale řízení předala „umělé inteligenci“. Výrobce Tesly dál vyrábí a prodává bez úpravy softwaru.

 3. Aniž bych chtěl cokoli předpovídat, naznačovat nebo dokonce tvrdit, dovoluji si upozornit, že se blíží 80. výročí jedné z největších vojenských akcí v dějinách lidstva, operace Bagration.
  Rusové milují výročí svých vítězných bitev.

  1. Re: Tom

   Já bych řekl, že asi opravdu největší, nicméně nejsem ani historik, ani znalec jiného druhu, který by o tom mohl vynášet zasvěcené soudy.
   Nicméně do pohybu šlo na sovětské straně ke 4 mega vojclů, což je pro mne docela nepředstavitelný počet, protože všem těmto kouskům musíte dát denně nažrat, napít, vybavit je municí a pohonnými hmotami.

 4. Doplněk k Admirálově reportu. Nejen soudruzi mají problém, nýbrž i Zelňákovo království spěje k problémům.

  https://t.me/MediaKiller2021/13075

  zkopírováno z

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=97cb2b08dc2d81c632139e464ce4ee9f&start=19960

  Default Ukrajiny se blíží: dohoda se soukromými věřiteli o dvouletém odkladu splátek dluhu vyprší v srpnu 2024. Všichni doufali, že během jednání věřitelé přistoupí na další restrukturalizaci dluhu, protože Ukrajina nebude schopna v létě 2024 své dluhy splatit.

  Ukrajina se však zatím nedokázala dohodnout s držiteli 20 % dluhopisů na restrukturalizaci 20miliardového dluhu. Věřitelé odmítli návrh Kyjeva na snížení hodnoty dluhopisů v cizí měně o 60 % a navrhli snížení o 22 %. Zde se však na naši stranu postavil MMF, který prohlásil, že by to vedlo k nesplnění klíčových dluhových závazků. Ukrajinské ministerstvo financí také navrhlo spustit nouzový nástroj, jehož splátky by mohly začít až po roce 2027 a závisely by na tom, zda Ukrajina splní cíle v oblasti daňových příjmů stanovené MMF.

  Bylo oznámeno, že jednání budou pokračovat, a šéf ministerstva financí Marčenko očekává, že budou úspěšně uzavřena do 1. srpna. Nicméně ukrajinské eurobondy v důsledku absence nových dohod klesly najednou o 1,5 centu.

  Pokud k platební neschopnosti skutečně dojde, bude to pro nás již třetí „technická platební neschopnost“ za posledních deset let. V důsledku války se v zemi nahromadil neudržitelný zahraniční dluh, a pokud nebude uzavřen, bude ukrajinská ekonomika čelit celému souboru standardních důsledků státního defaultu: odlivu kapitálu, devalvaci hřivny a hospodářské recesi. Vláda bude dále snižovat sociální výdaje – důchody, přídavky a dávky. Ceny porostou, životní úroveň se sníží a podniky skončí.

  A Vladimírkovi stačí pouze usednout na lavičku – na tu Vency Flašky raději ne-éé, točit na prstech mlýnek a oddat se slastnému nicnedělání.

 5. Kedmi říká, že západ má hluboký systémový problém a že Rusko nemusí spěchat.

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kedmi-putin-ve-vychodni-evrope-nespecha-vize-pad-zapadu-je-za-dvermi/

  „Pokud jde o Spojené státy, i zde, jak řekl odborník, existují velmi velké problémy. Dva z nich jsou zásadní. První je politická krize neuvěřitelných rozměrů, která se od vzniku Spojených států ještě nestala.

  Vládnoucí elita země, stejně jako společnost, jejíž zájmy reflektuje, je dnes rozdělena přesně na dvě části a ty se už spolu nemohou smířit. Jediným východiskem z této situace je naprosté vítězství jednoho politického pólu nad druhým.

  V tomto případě nelze dělat kompromisy, poznamenává Kedmi. Republikáni a jejich příznivci nebudou akceptovat vítězství demokratického kandidáta v nadcházejících prezidentských volbách a demokraté zase nebudou souhlasit s tím, že vyhrál republikán.
  Tento rozpor může podle odborníků vyřešit pouze ulice. Podle politologů už žádná jiná metoda řešení současné politické krize ve Spojených státech neexistuje. K rozpolcení došlo, když začalo trestní stíhání Donalda Trumpa.

  Dalším velkým problémem Spojených států je rostoucí státní dluh. Náklady na jeho obsluhu, tedy platby úroků, tento měsíc převýšily výdaje země na vojenské potřeby. Brzy půjde na tuto položku lví podíl z celkových rozpočtových peněz.

  Navíc samotná rychlost růstu tohoto dluhu je zarážející. Tento parametr přidává bilion za bilionem s alarmující pravidelností. Nelze tedy vyloučit, že v blízké budoucnosti každých pár měsíců vznikne bilion nových dluhů.

  Tohle nemůže trvat dlouho. Americké vedení bude muset tuto finanční bublinu vypustit, a to bude mít katastrofální důsledky pro celou zemi. Pokud americká vláda ztratí nástroj na vydávání dolaru, začne bezprecedentní krize.“

  Člověk z čtení Kedmiho textu nemůže mít radost. Ať se nám to líbí nebo nelíbí, žijeme tam, kde žijeme a budeme ti, kdo ten průser zaplatí, nikdo se nás ptát nebude. A k tomu reálně hrozí, že ten spor přeroste v jadernou apokalypsu a co bude po tom, proti tomu bude středověk údobí rozkvětu.

  1. Re: liška

   Jedna věc je, čím vám soudruzi krmí uši, druhá věc je, kde je pravda.
   Kvalifikované odhady ztrát Wagnerovců v Bachmutu jsou odhadovány, resp. spočteny ZÁPADNÍMI neziskovkami na cca 5 000 kusů.
   A pindy o chození na ryby jsou dobré tak pro ukrácké plátky typu Seznam.cz.

   Pokud chodí soudruzi mordovat civilisty do ruského týlu, ještě bych těm jejich bajkám věřil. Pokud tvrdí, že jen tak hala bala vyčistí za noc protější zákop, anebo půlku obsazené vesnice, tak to opravdu nikoli. Tak to dnes, v době pohybových čidel, infrabrýlí a termokamer opravdu nefunguje.

     1. Co Vy víte, jestli je to Žena. Tedy ve Vašem omezeném a konzervativním chápání bytost vznešená a zasluhující úcty za pečování a oddanost poslání plození.

   1. Targus: Fungovalo to na začátku války v době bočních útoku na kolony. Na souvislé linii fronty jsou možnosti infiltrace omezené. Zákopy se obklopují minami. Uvádíte počty ztrát žoldáků ale bez vězňů. Trestní prapory ztratily možná dalších 20 000 mužů, i kdyby na jednoho člena elitní jednotky v Bachmutu padlo 5 vězňů, pořád je to pro AFU nevýhodné.

 6. Mluvčí ministerstva zahraničí k závěrům současné konference G7 v Itálii:

  „G7 nereprezentuje svět. Těchto sedm zemí tvoří pouze 10 procent světové populace; jejich podíl na globální ekonomice rok od roku neustále klesá; dokonce i dohromady přispívají ke globálnímu hospodářskému růstu méně než Čína; a jejich ekonomický agregát v paritě kupní síly již překonaly země BRICS. Skupina G7 se již dávno odchýlila od původního účelu koordinace pro stabilitu v globálním ekonomickém prostředí a stále více se stává politickým nástrojem k udržení nadvlády USA a Západu. Klade svá vlastní pravidla a rozhodnutí nad účely a principy Charty OSN a mezinárodního práva a ztratila schopnost reprezentovat svět a důvěryhodnost mezi mezinárodním společenstvím.“

  http://us.china-embassy.gov.cn/eng/lcbt/wjbfyrbt/202406/t20240617_11437317.htm

  Někdo si asi říká, že toho mistrování ze strany Západu už bylo tak akorát.

 7. Zdar přátelé.
  Doufal jsem, že po volbách do EU a vyhlášení předčasných voleb do parlamentu, se ve Francii konečně něco změní. Marně ☹️
  Jak konzervativní pravice (Republikáni), tak Zemmour odmítli spolupráci s M. Le Pen. Naprosto nechápu! Oni budou dál setrvávat v nějaké pseudomorální póze (s MLP se nemluví, to by o nás ošklivě psali v novinách), místo aby společně zachránili Francii! To je prostě hrůza😡
  Pozitivní je snad jen to, že my v ČR evidentně nejsme jedinou zemí, kde progresivní aktivisté, média, neziskovky, „umělci“ a na ně napojení politici rozeštvali lidi tak, že jejich vzájemný odpor je i tváří v tvář hrozícímu kolapsu pořád ještě silnější než pud sebezáchovy.
  Asi nezbývá než konstatovat „Dobře nám tak!“ ☹️

  1. Nevím, zda máte nějaké bližší informace z Francie, ale takhle z dálky jsem zaznamenal několik korekcí:

   – Zemmour spolupráci odmítl, ale jeho stranická kolegyně Marechalová (mj. neteř rozhádaná s tetičkou MLP) a i další z vedení (snad až na jednoho všichni nově zvolení europoslanci) jsou pro, Zemmour to zdá se projede – možná mu zůstane jeho strana, ale její voliči půjdou za silnějším psem

   – u Republikánů to naopak byl jejich předseda (Eric Ciotti), kdo se chtěl spojovat s MLP, ale širší vedení to odmítlo. Po téměř operetních peripetiích (zabarikádoval se v sídle strany, nakonec byl odstaven, ale kontrola twitterové účtu strany mu zůstala, snad i nějaký soud rozhodl, že jeho odvolání je neplatné a zůstává předsedou dál…) to vypadá podobně jako se Zemmourem. Strana si může říkat co chce, ale její voliči asi přejdou do jednotného šiku za MLP….

   Podle jakéhosi modelu (ani ne průzkumu) zveřejného ve Financial Times (za paywallem) to vypadá, že z 577 jednomandátových obvodů pro parlamentní volby vede Macronova strana ve 3 (slovy „třech“) obvodech, všechny mimo kontinentální Francii. Republikáni vedou v jediném obvodu (nejbohatší pařížský okrsek). Zbytek vede buď LePenová (362) nebo sjednocená levice (211). Předpoklad pro účast ve druhém kole voleb – makrónky dostanou šanci v 41 obvodech (a republikání v celých 3). Samozřejmě to takhle nemusí reálně vůbec vypadat, ale bude to nejspíš zábavnější než celá olympiáda…

   https://x.com/RnaudBertrand/status/1801947916720103796

   1. Hmm, pro makaróna je to možná jediná šance, jak z celého toho průšvihu vybruslit. Po prohraných volbách možná rezignuje a stáhne se do nějakých předem připravených dobrých pozic… a že má na rukou krev, a to dokonce i svých vlastních spoluobčanů? Ech, kdo by si na to vzpomněl a řešil takové prkotiny…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *