24 února, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


3 963 thoughts on “Tribuna

 1. Maminka Navalného jeho manželce: Zakazuji vám zneužívat jméno mého syna

  https://vasevec.info/maminka-navalneho-jeho-manzelce-zakazuji-vam-zneuzivat-jmeno-syna

  „„Drahá Julio Borisovno Abrosimová (dívčí jméno manželky Navalného, pozn.), nyní se chci obrátit na vás. Naposledy jste viděla mého syna v únoru 2022. Nemáte zákaz vstupu do Ruska, nebylo proti vám zahájeno ani jedno trestní řízení, ale nikdy jste ho za dva roky nepřišla navštívit. Ve skutečnosti od jara 2021 jakoby nejste vdaná za mého syna, veřejně se objevujete ve společnosti jiných mužů.

  Byla jste to vy, kdo ho donutil přijet do Ruska, když se právě probral z kómatu a špatně dokázal vyhodnotit situaci. Přinutila jste ho, aby byl veškerý Alexejův majetek převeden na vás. Dokonce jste vydědila vlastního syna, a proto s vámi nebude mluvit. Poštvala jste svou dceru proti svému synovi.

  Bylo pro mě zvláštní vidět vás s úsměvem, pár hodin po Alexejově smrti, mluvit jeho jménem v Mnichově. Jak si přivlastňujete jeho hlas po jeho smrti? Kvůli slušnosti jste si ani nedala pauzu, nepředstírala jste truchlení. Běžela jste prodat jeho smrt. Jste odporný a nízký člověk. Pohrdám vámi a zakazuji vám zneužívat jména mého syna, mého dítěte,“ uvedla Navalného maminka.“

  Pokud je to tak, tak je to načůrání do propagandistické polévčičky, co z Navalného vyvařují.

 2. Du zase kolem a čumím, takže reaguju na přítele tatu. Dám to sem, aby to hned nezapadlo, třeba si toho náš tata všimne:
  https://web.litterate.cz/zatimco/#comment-251684

  Každej přece tady ví, že jste Luděk Hrabě z Varnsdorfu, příteli. Tehdy u Bavora ste tomu prudiči, co se do Vás navezl za to, že se schováváte za Váš nick „tata“, kontroval tím, že ste mu hlavu vomlátil uvedením Vašeho jména, příjmením a dokonce ste mu taky sdělil Varnsdorf jako svý bydliště. Pokládal sem to tím za vyřízený a hlavně uzavřený, neb to dle mýho bylo statečný a hlavně chytrý, neboť ste mu jedním šmahem zavřel zobák! Nevšiml sem si však, že by do Vás ryli další a další prudiči, abyste „tatu“ musel nutně rozšiřovat o „alias Hrabě“!

  Sám přece musíte vidět, tato, jakej maglajz ty dlouhý nadpisy a nicky dělaj s tím pravým svislým sloupcem „Nejnovější příspěvky“. Sám ste přece musel zaznamenat, jak předevčírem (a začíná to bejt, bohužel, už běžným zvykem) Kunštek naprosto znefunkčnil/ochromil informativní funkci toho pravýho sloupce tím jeho hověznědlouhatánským nadpisem jeho úvodníku (nechal se zřejmě inspirovat Markovou, která je v tomhle už zřejmě nenávratně jeblá!)

  Já sem se pokusil aspoň najít/navrhnout nějaký řešení na ty tady celkem oprávněný neustálý plačky a námitky týkající se dlouhých nadpisů a dovolil jsem ten návrh prodloužit i na ty vaše dlouhý nicky, protože to neprospívá jednořádkový snaze mýho návrhu v „Nejnovějších příspěvcích“!!! Ale vykládejte to třeba Tomákovanovi, kterej se rádoby humorně a jistě i s nadsázkou pochlubil svým chápáním psaného, což celkem zřetelně předvedl na nedávným Karlinovi, kterej z něho udělal v přímým přenosu úplnýho troubu a von mu za to ještě, jak jinak, slušně poděkoval.

  Ale protože dosud nebyla na můj návrh ze strany Vidláka či jeho bratra, coby majitelů blogu, žádná odezva/reakce, tak mi je to už taky šumák. S pánembohem si klidně tady používejte dál dlouhatánský nadpisy úvodníků i dlouhých nicků, třeba jako nebožtík Schwarzenberg měl jmen. Przněte dál ten pravej sloupec „Nejnovější příspěvky“, mně je to už fakt jedno!

 3. Fascinuje mě ten neuvěřitelný příval naprosto iracionálních výlevů po úmrtí Navalného. Lidská tragédie, ale proč u toho všichni vypnou mozek? Ve vybičované histerii si nikdo nepoloží jednoduchou otázku Proč by to Putin dělal a co by tím získal? Nic! Ovšem jeho protivníci naopak z této tragédie velmi profitují. Živý Navalnyj už nikoho nezajímal, ale jeho smrt lze využít skvěle. Takže jeho vraha bych hledal spíše mezi jeho „příznivci“. Mimochodem, v lednu byl v ukrajinském vězení zavražděn americký novinář Lira. Nepamatuji se na jediný článek, který by se tomu oficiálně věnoval, jedinou větu, kterou by o tom nějaký náš vládní politik řekl.

  1. Přesně tak.

   Putin byl poslední, kdo by si mohl Navalného smrt přát. Věřím tomu, že byl Navalný dobře hlídaný a dobře ošetřovaný a chráněný. Proto zřejmě i ten převoz do vzáleného nepřístupného vězení. A stalo se. Jestli Navalnému přirozeně dohořela svíčka nebo to bylo jinak, se asi nedovíme. Ale v každém případě se příčina a okolnosti velmi pečlivě zkoumají a Putin má o čem přemýšlet.

   A z mrtvého Navalného se vyvařuje chutná propagandistická polévka. K snídani, k obědu, k večeři.

 4. Jebnu to sem:

  https://kispep.wordpress.com/2024/02/21/dve-zcela-nove-dve-dukladne-modernizovane/

  „V úterý o tom informoval časopis Nature s odvoláním na dosud nepublikovanou práci týmu německých paleobiologů, kteří vyzvali k přepracování systému používaného při pojmenovávání dinosaurů s tím, že současná nomenklatura obsahuje téměř 100 „potenciálně urážlivých“ jmen. Skupina vědců analyzovala jména všech dinosauřích fosilií z druhohor, definovaných jako období před 251,9 miliony až 66 miliony let, a prošla 1500 druhů, u nichž hledala jména, která podle jejich názoru „vyzařují rasismus, sexismus, jsou pojmenována podle (neo)koloniálních souvislostí nebo po kontroverzních osobnostech“. Podle časopisu Nature našli 89 „problematických“ druhů, což představuje méně než 3 % analyzovaných jmen. Dinosauří druh mohl být považován za problematický jen proto, že jeho jméno vycházelo z koloniálního názvu oblasti, kde byla fosilie objevena, vysvětlili vědci a vyjádřili politování nad tím, že „názvy míst nebo badatelů v domorodých jazycích se často nepoužívají nebo jsou špatně přeloženy“.
  Skvělý „výzkum“ a „přínos“ pro obor. Dalším krokem bude přejmenování zbraňových systémů, které díky správným zájmenům zvýší jejich bojovou účinnost/i.“

  Pokud TOHLE je pravda tak jsme v řiti. Putin si z nás udělá klauny na oslavu 9.5.

  Jak s tímhle můžeme chtít vyhrát JAKOUKOLI válku.

  1. No, naši soudruzi chtějí v rámci zlepšení situace dětí rozvedených rodičů změnit zákon. Z termínu „střídavá péče“ vypustit slovo „střídavá“. Všem se jistě uleví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *