30 května, 2024

Skutečná vláda je jinde

Já jsem konspirační teoretik. Jsem přesvědčen, že muži a ženy, kteří mají bohatství a moc, konspirují. Nemyslíte-li si to, tak jste to, čemu se říká “idiot.” A jestli si to myslíte ale máte strach z té nálepky, pak jste to, čemu se říká “zbabělec.” (prý to řek nějaký David Cullum)

Jak říkala Emma Goldmanová (ne Mark Twain), “kdyby volby něco opravdu změnily, byly by ilegální.” A měla pravdu. Ukázalo se, že jen volba člověka, který nebyl jeden z insiderů ve Washingtonu, Donalda Trumpa, stačilo na to, aby byl americký volební systém systematicky poničen. Ono to nezačalo Trumpem, ale dostalo to nebývalé obrátky.

Ale ony ty volby nemůžou moc dosáhnout, protože velká většina skutečných vládců země nejsou volitelní, a často nejsou ani známí. V Americe se jim říká Deep State, ale existují ve všech zemích. Je to mocenská elita, která diktuje politikům; ti jsou převážně více méně loutky, kteří jsou za svou “službu” bohatě odměněni. Skládá se především z vyšších byrokratů, bankéřů a finančníků, policistů, a příslušníků armády, klíčových neziskovek, médií, jistých rodinných klanů, a vedoucích osobností průmyslu i odborů. Dnes se k tomu přidala i mocenská elita v Bruselu, a nemůže se ignorovat moc organizovaného zločinu. Nejsou volitelní, a není možno se jich zbavit touto cestou.

Ustanoví-li se někde “úřednická vláda” která je poplatná této mocenské elitě, taky se od ní nedá čekat moc dobrého. To ostatně potvrdila úřednická vláda před časem v Řecku. O osudu Řecka bylo rozhodnuto jinde.

Co pak s tím? Jistě, dál volit, protože občas se volbami něco zlého dá zmírnit. Ale cesta k opravdové změně není politická, alebrž kuturní. A tato změna je na každém z nás.

60 thoughts on “Skutečná vláda je jinde

 1. Pamatate, ked niekedy po prevrate sa zacali adorovat smejdi, a ich obetiam sa hovorilo ze ‚nemali byt blbi‘?
  Vlastne sa to stalo aj nasim, a to iba pred piatimi rokmi … dochodcovia 84 a 75 si pustili do baraku ciganku, co omdlievala, jak jej bolo spatne, a potrebovala pohar vody, a jej komplic im presmejdil skrine na poschodi … a komentar mojich mladych kolegov? No nemali byt blbi, a pustat ich do domu. No, pravda, ale oni este boli za prve vychovani pomoct potrebnemu, za druhe, pokus odmietnut pomoc mladym cigosom v ich veku mohlo skoncit vacsou ujmou nez len stratou par stoviek eur. (Nie, nie su tak bohati, aby to nepocitili, ale rozbita hlava by bola asi vacsi pruser)

  No a tak teraz mame to same v bledemodrom vo vlade … holt, oni su sikovni, a my sme nemali byt tak blbi, ze sme sa nechali napalit.

  A ako to zmenit? Neprezradim … obdivovat poctiveho blbca nebolo popularne ani za tych komunistov, aj ked sa tenkrat este smejdi neadorovali.

  A mozete tu vymyslat co chcete, kym bude fuj pracovat rukami, pretoze v obchode sa to da kupit, kym bude vlastny cas drazsi nez vlastna praca ( a to aj pre seba sameho), kym sa budeme divat skrz prsty na obete, ze su vinovati svojou hlupostou, budeme tam, kde sme, nech sa alternativa spaja ako chce.

  Ha, a ja som sa vcera nudila a fukala na porade o firemnej kulture 😀

  1. Ve městě, kde bydlím, v Okružní ulici jsem si koupil kolo. Dodávka přivezla v kartónu kolo, rozložené na dva celky, k jejichž spojení jsem neměl klíč s vnitřním šestihranem (inbus).
   Za pět minut jsem byl s klíčem v ruce- ale kolo nikde.(bylo to na uzavřené chodbě, nikdo jiný, než nájemníci nebo jejich návštěvy nebyl po tu dobu přítomen. )A ačkoli celý den je v domě hluk, křik a rachot, tentokrát bylo ticho jako v kostele. Nikde ani (dřevěná) noha. A co víc: totéž po pátku i v sobotu a v neděli. Kam se ti lidé vešli, když já taková léta bydlel v podnikové ubytovně ve čtyřech lidech? Něco snad vysvětluje okolnost, že nikdo z ubytovaných žádný podnik a práci v životě neviděl a v ubytovně tedy bydlit nemusel. Výsledek: přestali mne zdravit a odpovídat na pozdrav, sousedka odnaproti zakázala svým předškolákům, aby se mnou mluvili a napohlavkovala je domů. Pak se odstěhovala kdovíkam. Máme v zemi několik set tisíc spoluobčanů, kteří žijí v jiném společenském uspořádání a řídí se nezákonnými pravidly. Možná jednou demokraticky převezmou tuto zemi.

 2. Abych se vrátil k tématu…
  „Abychom se pomocí demonstrování a občanského neklidu nedopracovali od Fialy k tomu stejnému v bledě modrém…“

  To je vysoce pravděpodobné. Zatím tomu tak vždy bylo. Liší se jen délka cyklu.

  1. Téma článku je …, „Skutečná vláda je jinde“ , a k tomu je si potřeba ujasnit jakým systémem je nám vládnuto ..
   Všichni si myslí že máme státní systém demokracie, ale demokracie není systém ale oblbující ideologie, to pro začátek … Máme státoprávní systém „právního státu“, kde místo lidí vládne právo, to je za druhé …. A to debilní právo, které nám vládne, je vytvářeno ……, a tak dále a dále ….
   Lid vládne v lidovém státě …
   Právní stát je liberální šaškárna s dělbou moci na zákonodárnou, výkonou, soudní, a je to vychytralá konstrukce zbavující lid moci a rozhodování, je to v podstatě podraz na zpitomnělý lid, to je za třetí …, a tak dále a dále ..
   Takže všechno je jinak, než si lidi představují …

 3. Mexický prezident napsal nedávno dopis. Né, né, nikoho v něm neodsoudil, naopak, vyzýval k jednání.. Mj. zmiňoval invaze po celém světě… Nepřihodilo se tam teď něco?

 4. Stále opakovaně volit a čekat , že se něco změní je jasná naivita.
  Nu což, je třeba asi ještě čekat, než to lidu dojde.

  1. I když budeme vycházet z toho, že to je tak jak je to popsáno, tak to nemusí být naivita. Naivita to je jen tehdy, pokud jsme skálopevně přesvědčeni, že to co do toho vkládáme je jisté.
   Je to ale vždy i šance. Každá změna obsahuje i moment nejistoty, větší než v ustáleném, stabilním systému. A investice do té šance přece nestojí za řeč. Je to v podstatě loterie s nenulovou šancí na výhru. 😉

 5. A protože dobrých zpráv není nikdy dost, převzato z diskuze:
  „Velmi dobrý článek. Dnes přišly volební lístky a světě div se do zastupitelstva je jen jeden ODS a všichni účastníci na lístku, kteří se dosud při každých volbách hrdě hlásili k ODS jsou najednou bez politické příslušnosti.“
  K výzvě o nevolení žádného z kandidátů koalice SPOLU šiřte a opakujte prosím, že dnešní nestraník neznamená automaticky bývalý člen pětihrůzy.

    1. a opakujte prosím, že dnešní nestraník neznamená automaticky bývalý člen pětihrůzy – volím jen ty u kterých vím na 100%, že tam nebyli.

 6. Jsou různé skupiny elit, které spolu střídavě soupeři a spolupracují. To není nic nového od počátku starověku. V jedno globální centrum, které řídí všecko podle dokonalého plánu, ale nevěřím. Rozdíl je v tom, že dnešní západní elity chtějí své země zničit. Čínská elita chce silnou Činu. Saúdská zase silnou Arábii. Považovali by za absurdní rozkládat si panství tupým prosazováním gryndylu. Ekologie v Číně je víc zaměřena na skutečné problémy se znečištěním vzduchu smogem místo posedlosti CO2. Liberálové jsou opravdu naivní při komentování geopolitiky. Poslední komentáře k Samarkandu v médiích, kde nedokáží číst mezi řádky z prohlášení Indie a Číny. Chce to číst Machievalliho.

  1. Nikdo tu nerika, ze je jedine centrum moci, a ze mocipani spolu jak spolupracuji, tak souperi. Jde o to, zda je tu koordinace silna natolik, aby podstatne ovlivnila chod zemi i cele zemekoule.

   1. Kdyz napisete A musite pridat jeste B.
    Vo ty skutecny vlade , neskutecnym vyctem.
    Priklad Bruselu nesouhlasi , kdyz Leyno podepsala tajnou doposud smlouvu za velky miliardy s vyrobcema vakcin..Kdo posloucha je jasny , ale kdo prikazuje i ty utajeni ,neni..

  2. Západní elity nechtějí své země zničit, jsou jenom prostě blbé, a ta blbost je víra v zombie (mrtvolu) kapitalismu …
   Ty zdegenerované konspirující Západní elity se rozhodli mrtvolu západního kapitalismu oživit inovací na další „vyšší level“, který spočívá v green dealu, nesmyslné digitalizaci a dalších pitomostech …, které znova „nastartují“ produkci nových nesmyslných výrobků a služeb, nové kšefty s nimi a nové zisky …
   Je to obehraný příběh cykličnosti kapitalismu, který vždy startuje po krizích a válkách , teď to ale nezvládají, prostě na takovou „konspiraci“ intelektuálně nemají …

   1. Uvedeným Západním elitám se ale hroutí uvedená konspirace nového nastartování kapitalismu, tak budou zkoušet bláznovský projekt Velkého resetu, který je jejich opičí snahou (ano, jsou to opičící se opice) o jakýsi jejich zvrhlý socialismus …
    Marxistům jsou ty elitní opice ale jenom k smíchu …

    1. Lidstvo, národ…, a co takhle jednoduše člověka? Lidi se nedělí na ty zlý (třeba ty z dýpstejtu) a hodný. Jsou to čistě jen lidi, disponující velmi pestrým a dle podmínek velmi variabilním (proměnlivým u těch zásadních kvalitativně nahoru i dolů) spektrem vlastnostiček a schopnostiček. Jinými slovy, tito v sobě už od data svého uvedení do provozu, respektive od jistého stupně jejich myšlenkového upgrade, především mají obtížně zkrotitelný až nezkrotitelný potenciál kazby. To je od slova kazit, zde kazit jiným život. Věřící tomu můžou říkat dědičný hřích, nevěřící psi zase třeba genetická výbava.
     Jsem velmi pevné přesvědčen, že kdyby se vzal nahodilý vzorek lhostejno kterých lidí, třeba i z těch zde na webu, a bylo jim umožněno „dýpstejtovat“, největší část tý partičky by se do toho po nějakém čase nebo i hned pustila. Menší část nepustila proto, že na to technicky či intelektem nemá, a pouze zdaleka nejmenší část nepustila proto, že by jim to nedovolilo svědomí.
     Jo jo, je to vošklivý vysvědčení pro homo sapiens sapiens, ale celou historii co ji známe (nebo si tu znalost spíš namlouváme) se dýpstejtováním zabývali ve větším ti, kdo na to dosáhli, což byla početně dost ohraničená skupina. Zbytek – prakticky každý, kdo jen trochu mohl, v menším – vesnickém či lokálním nebo jen personálním rozměru. No a pak je ten zbyteček, co ne, že nechtěl, ale nemohl, následován minizbytečkem, který skutečně nechtěl. Dýpstejtováním rozumějme to kažení života druhým ve prospěch sebe, svých zájmů a své ideologie, buď náboženské, nebo politické.
     Jak bylo mnohokrát napsáno a řečeno, náboženství i politika do sebe trychtýřovitě vtahují psychopaty a sociopaty. Jednak se tím koncentruje počet vyložených deviantů dýpstejtového typu, většinově jim ale chybí schopnosti. Ty ovšem „pohříchu“ nahrazují všehoschopností, čímž se stávají výtečným nástrojem pro ty skutečný ostrý dýpstejty, kterým schopnosti, doplněné finanční a duševní kapacitou, nechybí.
     To je koneckonců ve článku sice jinými slovy, ale vlastně uvedeno,. Smyslem mého komentu ale je „sdělení“ p.t. obecenstvu, že lepší to sice snad bude, ale jen částečně a jen dočasně. Právě díky člověku jako takovému. Ten totiž není jen takový ten hodný a přátelský tvor, toužící po míru a pokojným pracovitým životě. To je zdaleka ne pro každého platný a především velmi a velmi neúplný popis zmíněného tvora. Sice někdy jen dočasně, ale o to spolehlivěji jej popadnou ty popsaný roupy, jimiž pak veškeré předchozí dobročinění (pokud je kdy měl) zničí, a bude-li je mít následně, je to jen mírnění škod…

     1. Dal bych ruku do ohně za to, že jsem před psaním klikl na odpověď u prozaika o kus níž . Má tam to lidstvo a národ, tak jsem to zúžil na toho člověka. Tady pod maximem žádná taková návaznost není. Možná bych ji pak měl teda popálenou, no ale neřek bych…

     2. No jo, ale lidi se deli na ty hodnejsi a na ty zlejsi. Zhruba. Vemte si treba rozdeleni na osobnostne narusene, a na neurotiky. Neurotici skodi sobe, osobnostne naruseni lidi skodi druhym. Ti, co to nevidi, se nedokazou branit.

    2. Nekteri lidi si mysli, ze oni se brani resetu (totalne zkorumpovaneho) bankovnictvi, a proto blbnou s resetem nesmyslnym… aby ten spravny reset oddalili co nevic…

  3. Proc nas nevedome neoblazite perlami z vaseho meziradkoveho cteni..
   Zjisteni, ze nektery cinani chteji silnou Cinu me navnadilo zvedavosti…
   Co chteji ty jiny?
   Spatlanyho s Machiavellim. Nestydte se a muzete pridat Republiku Benatskou..

    1. Voni Greta , sou konspirator samouk.
     Ale ne za svy. A./S kozou na lede, nebo bez/.
     Break you leg.
     Davno uz vodpadlo ,vobtezovat se pajdat s panama na lede.
     Nekdo si tam zlomi packu a aby to kazdej videl. Este voboji nafilmoval.
     Jo. Urcite. Nekdo filmuje a jinej zase nafilmuje.
     Co by este k tomu vsemu ,pan asi tak delal na lede.
     Takhle konspiruje zaludnosti ,kde kdo.
     Aby pan riskoval,ze vseho schopnej Vasek podrazi haksny, jemu.
     To urcite.
     Nektery zvedaj packy ,aby jim je jiny zase zlamali.I s haksnama.
     Princip konspirace , je aby se predevsim ,nerozkecavalo.
     Nekdo lame packy a jinej zase nic nevidi.. Protoze moc vedet skodi moc.
     Expert. /Break your leg*/.Greta.
     * Popularni prani mnoha stesti jinym u brytu. Vetsinou nebritum.

     1. Ta dáma se opět, hluboce, mýlí.

      Za prvé, lidstvo, nebo národ, lze mnohem snadněji zkazit, demoralizovat, než napravit a zkulturnit. To je ověřitelným faktem, jak v měřítku rodin, tak obcí, měst a celých států.

      Za druhé, každý proces, včetně výchovy, je jen reflexí, reakcí, na změnu okolních podmínek. Pokud nastavíte systém tak, že v něm zlo přestává být trestáno, ale je spíše ignorováno nebo i odměňováno a jsou pro něj používány krycí názvy, tak přeprogramujete myšlení i chování většiny lidí. Odtud pramení zamilovanost globálních i lokálních oligarchů do tzv. „demokracie“. Na neznalost a naivitu většiny je totiž spoleh.

      Proto systém nelze přenastavit k lepšímu pomocí voleb. A oni to vědí…

       1. Jde o hru, o mimikry. Dívejte se dál, než jen na kulisy. Pokud by demokracie ohrožovala plutokracii, tak by ji tak neadorovali. To je první, do očí bijící fakt.
        A i když volby zmasírované většiny, přes veškerou propagandu, „nějak nedopadnou“, tak nastane učesání potřebným směrem. Viz Biden/Trump nebo záhadné navýšení u TOP09, apod.

        Rockefeller taky kdysi pustil chloupek na výzkum biblických svitků a bylo to tím, že byl lidumil ? ( https://www.chronologie-lidstva.cz/obchod/tajemstvi-bible-2/?gclid=EAIaIQobChMIrp2F982i-gIVM4xoCR3P4AVnEAQYASABEgI89PD_BwE je to ten první obrázek vlevo dole )

        ( A zkuste, prosím, smazat reakci z času 5:07. Překliknutím se mi odeslala nedopsaná a když jsem ji odeslal znovu, vcelku, tak se záhadně zařadila tady, kdesi dozadu do diskuze… Šotek ? Elfové ? Bůh suď… )

        1. Až budu u PC, spravím to.

         Ad „systém“: měl bych oprášit jeden starší text o demokracii, odseparovat literární nános a přidat nejnovější poznatky…

       2. Nevěřím v sílu voleb. Volby jsou nástrojem fungující demokracie (i když i to mi zavání utopií a klišé). Pokud však máme něco, co nás obklopuje nyní-nás myslím mocenské zřízení USA, západu i středu Evropy-volby jsou nadbytečné. Jsou jen divadýlkem pro plebs. A jsem přesvědčen, že budou-li ještě u moci korporátní neomarxistické kliky, volby budou zrušeny, tak jak se sluší a patří na řádnou despocii orwelovského střihu…

        1. Prachy a moc jsou jednou stranou téhož kobylince, tak jakápak demokracie nebo boháči. Jó demokracie jakou nám zde páchá západní korporát -„korpokracie“ (drobný neologismus jsem si fakt nemohl odpustit), to je jiná kávička. Ještě si s ní určitě užijeme legrace až nám zmrzlými čumáky poteče…

      1. „Pokud nastavíte systém tak, že v něm zlo přestává být trestáno, ale je spíše ignorováno nebo i odměňováno a jsou pro něj používány krycí názvy,“

       Toto!

 7. Když už jsme u těch voleb a možností změn jejich prostřednictvím, o kandidátech do senátu se rozepsala Klára Samková – pro srovnání tady je seznam na protiproudu – https://protiproud.info/politika/6716-volby-presne-za-tyden-jsou-klicove-nebo-plati-twainova-britva-podari-se-fialovym-hrdlorezum-udrzet-palebna-hnizda-vrati-milion-podvedenych-uder-falesnemu-systemu-koho-volit-mame-doporuceni.htm

  V něčem se shoduje, v něčem se liší.

  V komunálkách propaguje Vidlák volit kohokoliv kromě 5kolky, v zásadě souhlasím, ale napadlo mě doplnit do úvahy o rozhodování i „občanský aktivismus“, nejde o dokonalý filtr, ale dá se zjistit, kdo se jak zachoval v dobách kovidových – pro mě byla klíčová deklarace lékařů – https://deklaracelekaru.cz/podpisy.php

  Ještě více podpisů získala petice proti pandemickému zákonu, ale v naší obci nebylo tolik podepisujících, aby se probojovala do statistik, takže se musím spokojit s chatrnou pamětí a deklarací lékařů. V deklaraci jsem našel 5 odvážlivců, co se nebáli připojit veřejně své jméno a zároveň kandidují v komunálkách a tak mají můj hlas.

  Samozřejmě, kdo má názor opačný, může prozkoumat petici za povinné očkování. 😉

 8. Bezva! Ano, tuhle síť moci vnímám i já a to stejně.
  A změní ji jedině velký otřes. Celosvětový. Jinak budeme na nitkách peněz poskakovat tak, jak Deep State bude potřebovat.

 9. Nóóó…

  Jestliže konspirují, jak? Mají tajná shromáždění, tajné komunikační kanály? Všichni za jednoho a jeden za všechny? Anebo jsou rozděleni do vzájemně soupeřících skupin?
  Jak se mezi sebou domlouvají například mravenci a jiné druhy společenského hmyzu? Mraveniště jako výsledek spiknutí?
  Proč se lépe mezi sebou domluví například lvi, vlci, než stádo ve kterém loví? Vždyť stádo jako celek je daleko silnější. A jednotlivci, příkladmo pakoně jsou daleko inteligentnější než například vosy, a přesto v obraně jsou méně koordinovaní?

  Jestli to není tak, že kdo mají bohatství a moc, jsou všeobecně přičinlivější, jinak by nebyli tak movití, jsou přičinlivější i v „konspiraci“? Že koncentrovaný kapitál je projevem koncentrovaných myslí? Že koncentrované mysli jsou projevem vloh? Tak jako dekoncentrované mysli? Že po generace koncentrovaný kapitál je především koncentrovaným kapitálem vloh spolu s kulturou, předávaných z generace na generaci? Výjimky potvrzují pravidlo.

  Všímáte si, jak se příslušníci sociálních skupin liší vzhledem, chováním, zájmy….? Jak se lidé liší navzájem, i napříč skupinami? A jestliže chudý ke štěstí přijde, například výhrou, jak často je zakrátko zas chudý, třebaže to co získal by stačilo pro komfort několika či mnoha generací?

  Mají ti, kteří skutečně vládnou, potřebu se spikávat, anebo jsou spojeni nějakými společnými vlastnostmi a kulturou, třebaže na povrchu jevící se jako rozdílná?
  Až příště půjdete demonstrovat, rozhlédněte se koho kolem sebe vidíte. Ne na pódiu, za mikrofonem, na velkoplošné obrazovce. Kolem sebe.

  1. Naštěstí Schumi jsou mocnější zákony než Deep State.
   Právě nad tím jsem se na svém blogu zamyslel. Jsou jednoduché, ale zato obecně platné pro všechno živé.
   I pro chobotnice na Aldebaranu. Přizpůsobit se, být silným až nejsilnějším a rozmnožit se. Předat geny.
   A pořád dokola.

    1. A celý ten systém má zpětnou vazbu, Třeba kdyby se tady objevilo (nepřirozeným způsobem, třeba vymytím mozků, v přírodě je jich 3-5%) větší množství gay a lesbických lidi, v další generaci by se to množství zmenšilo. Oni se totiž nemohou/nechtějí přirozeně množit. A analogie. Komunismus, liberální demokracie atd. dopadá podobně. Nebo tvrdý imperialismus. To je fuk. Samoregulace Jako ta hra na Didaktiku „Zajíci a lišky na ostrově“. Přidal jsem tam trávu a počasí a bylo to zajímavější.

   1. To bude tim ,ze se lvi ,ani jiny bestie ,nedomlouvaji../Mezi lidma je to jiny/.
    Ani je takova klukovina nenapadne..
    Obzvlaste kdyz maji velkej hlad. A jeste nejsou uplne blbi a padli na hlavu.
    Paberkujou a neriskujou vlastni zivoty, kolem stada a snazi se ulovit ty stary a nemocny kusy. /Ktery by stejne brzy umrely/.
    Mezi nami ,ani to stado je nepotrebuje a tak nechce..Tak co s nima.
    Kdyz este nema vynalezeny leky, doktory a nemocnice..
    Mlady, to je jina , si stado a vudci vetsinou dobre pohlidaji..
    Selma to zatracene dobre vi..
    Nepotrebuje ani studovat delsi dobu tyhle problemy…Nebo cist knihy.
    Neco takovyho se neprozrazuje a nikomu. Ani souperum.
    Dyz de vo ty instinkty..Aby to nebylo tak jednoduchy….Nic na svete nejni.
    Mimo to lev je tlusta bestie lina a zbabela a na lov zene lvice..
    A sam cumi zdalky ,jak to dopadne . Sezere ale vzdycky nejvic.
    A kdyz ma blbou naladu i svoje potomky vyhladi..
    Mezi lidma je to samozrejme ,uplne jiny…
    Casem se stava v demokracii ,ze prevezmou vse, ti nepricinlivi ,ale vo to vic chamtivejsi..Pricinlivejm to sproste ukradnou pomoci vselijakych obezlicek.
    A mysli si nekdo, ze se prachy prihrajou pricinlivymu na misto pribuznymu a nebo soukmenovcovi..Clenovi gangu. To ani jinak nejde.
    Demokracie neni ztrnulej ,furt stejnej vopakovaci oltar na vopakovaci modlitby a modleni a meni se presto, ze to kazdej popira .
    A nebo nevi..Starost vo podnik zpusobi, ze se casto jeden votoci a zlaty hodinky i s rukama a s danema , sou v prdeli..
    A jeste cihaji ruzny bestie ,jako ,exekutori ,advokati soudy a vezeni..Mezi lidma….
    Cast bohacu shnije v dementni degeneraci , Vanderbiltove napr. zkrachovali a rychle na parazitovi, kterej je vysal vo 70 melounu inu..Pod predstiranim milujici zenusky..
    Morganove, co zachranovali vlady pucovanim na urok ,uz taky nejsou co bejvali..
    Jina cast se zase nespikavaji ani trochu ,akorat je zene dohromady udrzet si bohatstvi , majetky , kolonie , zisky zadarmo a moc.
    Cili samozrejme a bez tajnosti do kazdyho kopnou az vodleti, akorat to vokecaji a jiny jim veri na slovo…
    To /ty zisky zadarmo nejvic/ je, ale taky zene do zahuby a ztrati ve svindlech prehled a nejsou vubec nad veci a vubec , sou , nez by se nadali ,taky na ceste na krchov a na vlastni a vlastnorucne porizenej pohreb..
    /A kdo neni , aby nedodal cynik , tak vo co tady vubec de/..
    A jeste sou ty jiny, jim uplne bezohledne podobny, taky upiri ,co na ne ustavicne chystaj pasti ,treba v podobe tridniho boje ..
    Mimo slavnyho a krasnyho upira z Nosferratu ,kdyz neni dost mistnich , vznikne nedostatek a zaroven poptavka se krute zvysi ,/jako po ruskym plynu , ber kde ber aspon v Cine/ pribehnou dalsi upiri vodjinud…
    Vetsinou nejsou z Transylvanie..
    Tridni boj , kdyz nebyl , taky se musel vymyslet…Ale..
    Mezi lidma je to jiny…

  2. Schumachere, Schumachere, ty elitáři …, mocní že jsou inteligentnější ???
   Jsi snad slepý a nevisdíš kam to ten náš Západ dopracoval, to je práce inteligentní moci, vedení a konspirace ???

  3. Schumi: To jste si nevsim, jak za covidu to bylo vse vysoce koordinovane? To se vi ze maji tajna shromazdeni… ne ze by se o nich nevedelo, ale obycejny smrtelnik tam pozvany neni, a dvere jsou hlidane. Ale vetsinou se proste stykaji, mluvi, dohromady vymejsleji… chodi na ty same mejdany, deti chodi do tech samych soukromych skol atd atd… A mocni maji tentyz zajem: udrzet se u moci.

   Jestli chcete videt historickou vysoce dolozenou konspiraci v akci, podivejte se na historii zarovek. V angl. wiki je to pod Light Bulb Conspiracy.

   1. hmm, ale mám dojem, že maj fungování tak nějak rozhašený. Vždyť ten náš, co se před lety prokecl, že k nim patří, už došel tak daleko, že z větší částí souhlasí s lidem a nikoliv z 5tikolkou. á když jsem četla některé jeho poznámky k dění, tak jsem šla málem do kolen.

  4. Jeste bych pridal jednu vec… ti, kdo maji moc a bohatstvi to maji jako hlavni zivotni napln. Pro zbytek populace jsou penize a majetek jen prostredek. A vzdycky bude mit navrch ten, kdo se tomu „vic venuje“, nez ten, jehoz zivot je zameren jinam.

   Krasne to je videt ve sportu tam, kde prichazi do kontaktu placene bafunarstvo s „dobrovolniky“. Pro mne nezapomenutelna byla scena kdyz jsem mel neco s jednim takovym domlouvat a on udelal vstricny navrh „probereme to u vas zitra v jedenact“. Logicka odpoved (bylo to v tydnu), „to nemuzu“. Dalsi vstricny krok „tak ve ctvrtek v jedenact“. Moje odpoved „ale ja jsem v praci“ vyvolala nechapave ticho… on prece taky…

   A ted si to prevedte do „boje“ o majetek a moc. Vy mate praci a jine povinnosti. Ten „boj“ je pro vas az „zajmova cinnost“.

 10. Je to jinak s tou vládou mocenských elit a jejich konspiracemi …
  Mocenská elita jsou jelita i ty jejich loutky, protože „právním státům“ a „nadnárodním společenstvím a organizacím“ (kam patří i EU) vládne místo nich liberální právo !!!, je to falešný matrix a skanzen vymyšlený chytřejšími předky těch současných jelit …
  A lid jsou také jelita, protože žijí v tom matrixu bludů falešné demokracie a svobod v domnění, že to tak má být …
  Ale co, v roce 1989 si lidi vyzvonili ten návrat k opicím, tak ať si to užijí, když jim normální lidový státoprávní systém marxistického normálního práva vadil …, číňanům ten systém nevadil a nevadí …

  1. …normální lidový státoprávní systém marxistického normálního práva….
   Jo, pamatuju….
   Ještě bych přidal…“Když nám imperialisti upálili Jana Žižku…“

   1. Schumachere chyba, předkové imperialistů nám upálili Jana Husa .., ne Žižku …
    A ten Jan Hus byl ideově využíván v romantickém Národním obrození i v Masarykovské první republice .., Asi nepamatuješ …, Tábor je náš program … T.G.Masaryk …., nějak to ale poděl, střílelo se na tábory lidu …

    1. Hus zaved nepeknou tradici , vzajemnyho upalovani..
     Nejde to prehlidnout.
     Nebralo to koncu jeden cas. Lepsi a daleko humanejsi byly ty defenstrace ,za ty bych se primlouval a historii v jejich prospech a vyhody nesporny ,opravil, reformoval..
     Sem vsema deseti za lepsi dejiny ,aby taky nekazili deti, co se je musej biflovat.
     Treba Prokop Holy by se vzajemne vyhazoval z vokna s tim vod Lipan..
     A este by byla zabava pro armady a zcela nekrvelacna ..
     I deti by se takovym ucenim velmi pobavili..
     /Akorat by se zamrizovaly okna ve tridach /..
     Staci ,ze /deti/,maji ty pocitacovy hry , kterejma se neunavne navzajem vyvrazdujou a pak si dou z toho na chvilku vodpocinout a pobavit se vrazdenim zase v televizi..
     A jak jim pritom chutna zmrzlina..A sezerou vsechno i to co nemuzou ani videt..
     A tak nejsou podvyziveny..
     To je tim sirenim ustavicnyho akademickyho humanismu a nema se to prehanet..
     Kdyz prislo na to strileni , ceska vlada nejradsi strilela ty cesky …
     Nejdriv jak to bejva rozhazovala hyrive penize lidu hojne do zahranici a pak ,kdyz byla krize ,nemela pro jiny ani vindru…Jen pro sebe..
     Ani pracovitej lid si krizi nemohl vydelat na kurku..Tak si to lid pamatoval.
     V 48 vedela uz vlada bezpecne ,ze defenestrace zase neni daleko a proc
     a tak se rozutekla vcas..
     Se to taky zda podoboji nejak povedomy…

      1. Opevneni , kdyz lid chtel bejt v bezpeci a na nepritele v zahranici ,kdyz byl uvnitr !!! a v 3 milionech poctu ,opevneni postaveny a zadnej akademik ani neupozornil ,vo tom Drevenym Koni z Homera, co jim rekove strcili nenapadne dovnitr, rovnou za hradby a nikdo si nevsim , /maji velky mezery ve vzdelani , to bude tim/ ,se takovy veci vetsinou vopakujou ,
       a ten kun kterej taky nebyl zadarmo postavenej..

 11. U nás je vláda v každé dědině. Každá úřednice je politik. Před národním výborem nejde zaparkovat, jak je parkoviště narváno místními politiky. A národní výbor je tvrz, největší a nejnákladněji vystrojená stavba v obci.

  1. Re: Ládik!!!

   Jste bandou zoufalců. My máme takové úřednické tvrze tři až čtyři.
   A „gmina“ je největší zaměstnavatel v širém okolí…
   O zbytku nemá cenu psát. Je to na tlustý román, který už skoro všichni nikoli četli, nýbrž prožili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *