24 června, 2024

Až budou henty předčasné volby…

…aneb malá úvaha o taktice.

Jak vidíte, přátelé, snažím se, seč mi klávesnice dovolí, aby z pětikolky nezůstal kámen na kameni. Naše výzva, abychom je teď v komunálkách a senátních volbách nevolili, nikdy a za žádnou cenu, tu si přečetla nejen půlka národa, ale spolehlivě i každý poslanec. A jak se tak dívám po fejsbůkových kampaních, tak o ní ví téměř každý místní modropták, pirát, starosta i lidovec. Jediná TOPka je zřejmě ještě nad věcí, protože Markéta teď intenzívně plete svetry a v Praze se internetoví svazáci snaží cenzurovat, co jim Cukrberg dovolí, aby žádný jiný názor nenarušil posvátný boj za ojrohodnoty. Jinde se TOPka moc nevyskytuje.

Tak co Modroptáci? Těšíte se těšíte? Půjdete od válu a místo vás to vezme někdo úplně jiný…. To proto, že jste si zvolili kreténské předsedy a nechali jste je bačovat. Včera už jsem zaregistroval první fejsbůkové kampaně, kterými se snažíte vymezit vůči derniérovi. Nebude vám to nic platné.

Mimochodem… podívejte se na senátní obvod Olomouc. Nasadili tam proti Majerové samé těžké váhy. Samý Prof, MuDr, MBA, PhD. Šedesát titulů před jménem, třicet za jménem, úctyhodné ksichty… Ještě se k tomu tento týden dostaneme – já vám nechci radit, jak máte volit, protože tam u vás nebydlím a tak nějak si myslím, že když jste schopni přečíst moje texty, tak jste schopni také myslet a sami víte nejlíp, jak to u vás v obvodě vypadá. Jde o to nevolit pětikolku a nenechat propadnout hlas. Jak to udělat, to víte lépe než já. Já si ohlídám Vidlákov. Ale kdybych bydlel v Olomouci, hodně bych si přál vidět ty „kvalitní pětikoaliční kandidáty,“ s těmi tituly před i za, jak volají Fialovi, že tituly nestačily a senátorkou je Majerová… jediná bez titulu… Burani jí to hodili a to všechno jenom proto, že předseda je debil… Takže milí Hanáci, co čtete Vidlákovy kydy… dejte si tam s volbou záležet. Nevolit modroptáky, nevolit STAN, nevolit KDU, ani toho Piráta a hlavně nenechat propadnout hlas…

Já ale dneska chci mluvit o úplně jiných volbách.

Jak vidíte, přátelé, celá ta ojrohodnotná vláda se nám jaksi hroutí. Z Fialy už mají srandu úplně všichni a sledujte jeho kolegy, jak se tváří, když stojí před kamerou a chválí šéfův projev, jak byl úžasný. Je jim hodně trapně. Hodně moc. On Signál I. je stejný nejen k nám na veřejnosti, ale i ke svým stranickým kolegům. Také jim vysílá ty stejné signály a oni jsou na něj stejně naštvaní, jako my. Ale ty koryta a prebendy… těch je škoda. Takže se ještě drží.

Příští týden už budou v totální panice a budou mít Václavák plný lidí, kteří tam budou vyhlašovat hento právo na odpor a Bůh sám ví, co si pod tím představují. A jak řekl Don Pablo, jestli se ty demonstrace utrhnou, tak půjde do prdele úplně všechno a oni půjdu první. A hned za nimi ti minoritní akcionáři ČEZu, pak další všichni ti kecálci z ministerstev, do toho bída, mor, neštovice, cholera, hlad, zima… Po pár měsících totálního rozvratu pak zazní virbl… a vchází Putin, celý v bílém. Oni vědí, že to tak bude, pokud něco neudělají.

Teď o víkendu jim ukážeme, že se u nás politici vyměňují volbami a ukážeme jim, jak moc to myslíme vážně. A ve středu jim na Václaváku řekneme, že nebudeme čekat dlouho. Ukážeme jim, že nemusíme jen řvát „demisi, demisi,“ ukážeme jim, že to může být podstatně horší.

Ale ono jim to dojde. Nejpozději teď po víkendu. Tohle neorganizuje Česká televize a americká ambasáda. Tohle jde zdola a mééédií už netřeba. Na tohle ještě nemají manuály. Ba nemají ani ty těžkooděnce, protože ti také doma zvolna přimrzají. Kevlarem nezatopíš.

Já bych proto čekal, že ty předčasné volby přijdou. Ne hned. Oni se pokusí nejprve o nějakou vládu národní jednoty. Budou rozdávat mnohem lepší žebračenky, budou se snažit prosit i hrozit, prostě udělají všechno pro to, aby se ty demonstrace neutrhly. Obětní kozel už je připraven a řezníci sbírají odvahu. Teď záleží jen na nich, jak dlouho nechají tlakovat tento papiňák. Ale už vědí nade vší pochybnost, že čím déle to nechají, tím spíš je to zničí všechny. Čas běží… kluci, čas běží. Jestli budete ještě měsíc váhat, tak už vám zřejmě ani sestřelení Fialy nepomůže.

Zatím totiž nikdo nevolal po diktatuře. Ani jeden řečník nezpochybnil demokratické principy. Ani jeden požadavek nešel proti ústavě. Všichni zatím předpokládají, že tato krize nebude vyřešena střelbou, ale parlamentními volbami. Samozřejmě záleží na Vítkovi Rakušanovi, jestli nebude blbej a nezkusí nějakou operaci tajných policajtů a gumové projektily. Nedoporučoval bych mu to. Protesty by se fakt mohly utrhnout. Zatím se pěkně pokojně volá po demisi vlády národní katastrofy. Ani jedno sklo neprasklo, ani jedno auto nehořelo. U nás se dělá Pražské jaro pokojně. Zatím… stačí jeden pendrek, jedna kulka… a nikdo to už nezastaví.

Existuje hodně scénářů, jak to půjde za sebou a jak budou tam ve sněmovně zachraňovat nezachranitelné, ale podle mě za relativně krátkou dobu půjdeme k předčasným volbám. A tady začíná henta úvaha o taktice…

Představte si sami sebe jako zhrzeného a značně vymrzlého voliče ODS, TOPky, či Starostů… vláda padla, derniéra zařízli vlastní členové… Myslíte, že byste byli natolik zhrzení, že najednou půjdete a hodíte to Okamurovi? Myslíte, že člověk, který ODS volil třeba kvůli Zahradilovi a zjistil teď s hrůzou, co vlastně zvolil, tak jako úplně přepne svůj život a poběží za Foldynou, aby ho šťastně miloval až do smrti?

Často se setkávám s tím, že jedině SPD je ta správná strana, protože je tu už dlouho, je autentická, drží svůj program a nikdy neuhnula. Jo, je to pravda. Já bych k tomu ještě dodal, že třicet procent lidí si myslí, že správná strana je ANO, bo jejich šéf už si nepotřebuje nakrást, tvrdě pracuje, rozumí bysnysu a všechna ta novinářská špína je jen kampáááň. To je úplně stejná pravda, jako že SPD by teď rozhodně na volbách neprodělala.

Přátelé, vzpomeňme si, že minule propadlo milion hlasů, které SPD ani ANO nedostaly. Nedostaly je, i když jsme poměrně jasně říkali, že ostatní strany se do sněmovny nejspíš nedostanou a hlasy nejspíš propadnou. Nepomohlo to. Milion lidí mělo k SPD výhrady a Andrejkovi to také nehodili. Ti nikam nezmizeli. Někdo možná SPD (a ANO) zvolí, protože menší zlo, ale všichni určitě ne.

A teď si vezměte, že tady budou statisíce hlasů lidí, kteří byli od pětikolky podvedeni. Ti se teď budou rozhlížet, komu dát svůj hlas po modroptáckém hyperdebaklu… a co uvidí? Veľký Bocián, proti kterému bojovali od první minuty, SPD o které by si nikdy kolo neopřeli… Foldyna s Nočními vlky… Jako vážně myslíte, že provedou takový coming out a budou je šťastně volit? To si spíš dovedu představit, že se otřepou z porážky a řeknou si, že Fiala byl sice děsněj kretén, ale teď už tomu velí Blažek nebo Kuba a i když jsou to taky volové, tak jsou vlastně přijatelní, protože není komu jinému. A tak to modroptákům zase hodí, protože teď už jsou euroskeptičtí… A budeme tam, kde jsme byli.

Podobné to může být u Starostů, Lidovců i Pirátů.

Není lepší, když tihle voliči budou volit Trikoloru, která se teď učí tábořit s SPD a mají společné kandidátky? Protože když mají společné kandidátky, tak je i nějaká šance, že se domluví i do jiných voleb. Trikolóra je taková národnější a ještě více euroskeptičtější ODS a s Okamurou se evidentně umějí domluvit… Nebo je lepší, abychom tu dál měli tragédy z ODS?

Není lepší, když bývalí voliči Starostů budou volit PRO, jehož předseda také čte Vidlákovy kydy? Není to lepší, než aby si obnovili Gazdíkostranu i s Lufthonzou, protože nebudou mít na výběr? I kdybychom se udemonstrovali, ti lidé, co zvolili pětidemoliční vládu, ti nikam nezmizí. Sice budou vyhrožovat, jak se odstěhují, ale stejně tu zůstanou. Otřesou se, někteří odpadnou, ale ti další potřebují mít nějaký zlatý most, po kterém by odešli. Stejně tak žádná demonstrace nezmění to, že Babiš má republiku objetou svojí kampaní, má všude místní organizace a může si zaplatit nejlepší pí ár.

No, jestli někdo čeká, že hentu vlasteneckou frontu zachráníme sjednocením na jednom jediném spasiteli, tak se obávám, že těžko. Nemohu uvěřit, že to říkám, ale pokud nechceme mít za chvíli pětikolku opět v plné síle a ještě více vyfutrovanou penězi z USA, tak je musíme pustit k těm novým mladým sekáčům, co teď volají po plynu z Ruska.

Já se tento týden budu snažit spojovat. Budu o mých hostech mluvit hezky. Nebudu je svlékat z kůže, nehodlám je nachytat na švestkách, nebudu vítězoslavně odhalovat nějakou dávnou špínu. Nejsem Witowská nebo Moravec. Nebudu z nich dělat debily pro sledovanost. Nebudu je stavět proti sobě. Budu se jich ptát, jak to vidí s budoucím koalováním a domlouváním do voleb. A ujistím se, že opravdu vědí, co hlásají a jsou připraveni za to nést odpovědnost.

Potřebujeme se spojovat. Potřebujeme, aby Trikolóra našla co nejlepší společnou řeč s SPD. Potřebujeme, aby si navzájem mohli věřit, aby překonali dávné i nedávné chyby… ano, i podrazy. Potřebujeme, aby zhrzení voliči ODS volili raději Rajchla než Ptákostranu. Potřebujeme se Rajchla zeptat, jak to on myslí se svým novým pravicovým programem. Potřebujeme všem hentým národním pravičákům vysvětlit, že český volič tu nikdy nebude chtít Texas. Potřebujeme, aby všichni tito lídři byli ve spojení s námi, aby od nás dostávali lepší zpětnou vazbu než přes stranické aparáty a pětiminutové rozhovory v kampani. Potřebujeme být skutečná občanská společnost. Potřebujeme být sjednoceni zdola, potřebujeme táhnout za jeden provaz, jinak to dopadne jako obvykle.

Já to teď nezkazím. Pokud nebudu moci říct něco dobrého, nebudu raději říkat nic. Teď v pátek a v sobotu odstraňujeme pětidemolici. Ale brzy budou volby, kde už Pětikolka nebude. Už nebude stačit, proti čemu jsme. Bude důležité, pro co jsme. Pořád tu budou pražští líbodémo, pořád tu bude ANO a jeho voliči a pořád tu budou lidé, kteří to nehodí ani ANO, ani SPD.

Už se s tím fakt opakuju… dumejte, dumejte. Za nedlouhý čas to bude důležité. Abychom se pomocí demonstrování a občanského neklidu nedopracovali od Fialy k tomu stejnému v bledě modrém.

460 thoughts on “Až budou henty předčasné volby…

 1. Otazka je, jestli se nějakých předčasných volbách vůbec dožijem… když vidím jak se to v posledních dnech vše eskaluje… bohužel jsme už jenom opravdu malí krůček od nukleární katastrofy. Budu považovat za vítěztví když se dožijeme nového roku, ať je naše vláda jakákoliv.

  1. Jediná možnost jak vše zastavit je jít na demonstraci a svrhnout tuto vládu. Je to jediná možnost, opakuji, jediná možnost.
   Proč asi seděl ten zmrd signalista za tím bidetem a čmuchal jeho prdy? To není náhoda , ženou nás do války.
   Braňme sebe, naše děti, naše rodiny.
   Kdo nepůjde je spoluviník. Omlouvá jen nemoc.
   Bertold Brecht řekl“ Kdo nezná pravdu je hlupák, kdo pravdě brání je zločinec“
   My už víme a proto vše sdělte dalším , jestli nebudou poslouchat naše argumenty tak jsou nejen hlupáci, ale také spoluviníci.

 2. Evropská komise chce povolit přepravu ruského uhlí, aby byla zajištěna energetická bezpečnost ve světě, píše Bloomberg s odkazem na zdroje.

  Můj komentář : Rusko řekne, klidně dodáme, ale napřed zrušte všechna embaga, které byly na nás uvaleny.

 3. Vidlaku jak bych těma předčsnýýma volbama tak nešermoval. tohle je úplně jiná liga, skuteční bolševici. Budou se držet i za použití armády v ulicích, pudou proti všem. Věř mě vím o čem mluvim. Možná se bude rovnou věšet na kandelabre.

  1. To uz jsem tu psal vcera nebo prevcirem.
   To nebude jako Paroubek, ktery to po „nevyhranych“ volbach zabalil a vyklidil misto.

   Tihle maji za sebou bezpodminecnou podporu EU. Rika se tomu dneska jednota, kterou si rozbijet nedame.
   Jak to dopadlo v humanisty v EU, kdyz strikala krev v Bacelone… Zlute vesty…
   A to jsme nebyli (neoficialne) ve valce.

   Taky maji za sebou podporu USA, podminenou za F35, atomky a zakladny.
   Chtel bych hrozne mylit, ale tihle po dobrem nepujdou.
   I kdyby nahodou sami chteli, tak jim to loutkovodici nedovoli.

   1. Samozřejmě, že mám stejné obavy, ale co nám zbývá? Tupě čekat na popravu? Židi ve varšavském getu
    věděli, že prohrají, ale šli do toho, protože sebou vzali alespoň pár jejich katů. My jsme na tom mnohem lépe. Když nás bude opravdu hodně, tak to vzdají, věřte tomu. Myslíte, že by nasadili cizí armádu? Ne to si nemyslím, to by neudělali, to by jim omlátili o hlavu i ti, kteří dosud tu zasr.. pětikolku podporovali.
    Udělejme něco, nebo jsme prohráli.
    Dnes prý bylo něco velkého na Slovensku, začíná se to hýbat a to je šance. Všechny nestačí zmáknout, prohrají.

    1. Volte jen svoje potřeby a každé Kače nebo Kačerovy strčte svý napsaný potřeby do huby!!!
     Všechny jiné mechanizmy jsou podvod!!!
     To je spisovně admine!!!

    2. Novou vládu mají v Bulharsku, bude v Itálii, Švédsku. Byl odejit holandsky premiér. Mohutné demonstrace v Moldavii, Francii, na Slovensku, prý i v Němcích. Mele se to, šance změny je.
     Neměly by se začít domlouvat alternativní strany a hnutí napříč státy?
     Neměl by ten, kdo tu uvažuje o razantní změně začít vyjednávat s Orbanem o další možné spolupráci?
     Finesou by bylo mít v ruce případnou smlouvu na plyn s Rusem. Ale to co potají konají západní země, by u nás zřejmě stříž kvalifikoval jako vlastizradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *