18 července, 2024

Praktické pokyny k zabíjačce

Poslední týden chováme prase na čisté podestýlce. Krmíme ho vlákninou, aby mělo střeva v co nejlepším stavu. Zajistíme mu dostatek vody a co nejméně stresu. V den zabíjačky se ho snažíme co nejméně vyvést z míry neobvyklou činností a snažíme se, aby do poslední chvíle nevědělo, co přijde. Vykrvovací vpich provádíme bezprostředně po omráčení…

Tak tato řeznická doporučení jsme poněkud nesplnili. V posledním týdnu naopak udržujeme všechny poslance z Pětikolky v patřičném napětí. Všichni vědí, že bude volební zabíjačka a jsou patřičně nervózní, jak to dopadne. Výzva, nevolit kandidáty Pětikolky, je úplně všude. Vědí to. Teď už jen doufají, že dopad nebude zase tak velký.

Já vím, že mi to neuvěříte, ale dneska jsem mluvil s jedním místostarostou od STAN. Odkudsi ze západních Čech. Ptal se mě, zda bych o něm napsal článek, že se distancuje od své strany. Doufá, že by mu to mohlo zachránit místo na radnici. Je tam už tři volební období, lidi ho mají rádi, on sám čte dlouhodobě Kydy a ke Starostům se už dávno dostal jako slepý k houslím, kdy se ještě nevědělo, co jsou zač. Byl by ochoten se jednoznačně identifikovat.

Shodli jsme se na tom, že by jeho političtí kolegové řvali jak to píchlé prase a udělali by mu ze života peklo, ale nejspíš by neměl problém dostat nabídku od těch nových a mladých sekáčů. Za tu odvahu, říct na celou republiku, že jeho předseda je škůdce národa. Celkem logicky se rozhodl raději mlčet.

Vůbec se mu nedivím, my tady v té naší demogracyji máme tak vysokou politickou kulturu, že by mu něco takového mohlo zničit nejen politickou kariéru, ale také rodinu. Tohle by si užila i celá řada novinářských hyen a manuály, jak zlikvidovat člověka, ty se teď předvádějí na Vrábelovi. Takže si to nakonec rozmyslel. Je lepší přijít o místo na radnici, než si podělat život.

Ale Vítku… jsou tam… Vědí, že na ně dojde. Kvůli tobě!

Mňo a my si dneska dáme pokyny, jak se taková politická zabijačka v praxi udělá.

Zaprvé tak nějak předpokládám, že když čtete zde na Kydech moje sáhodlouhé výplody, komentujete je, dáváte jim lajky a sdílíte je, tak máte také přehled o situaci ve vaší obci, kde budete volit. U senátních obvodů to bude horší, protože volby do senátu jaksi nemívají hojnou účast. Ale obzvlášť vy, co jste v senátních obvodech, kde se letos volí, vy prostě volit musíte. Sestřelení senátoři je totiž budou bolet ještě mnohem víc. Do toho se dává dost peněz i času, také prebendy jsou podstatně větší a je to teplé místečko opravdu nadlouho. Za šest let v senátorském křesle dokážete třeba i zničit Škodovku v Číně. Zdravíme Vystrčila. Ten prostě nesmí obhájit za žádnou cenu.

Dávejte si pozor a řádně si to projděte – leckde se kandiduje za Pětikolku pod různými místními hlavičkami a zdánlivě neškodnými názvy. Ani tohle jim nesmí pomoci. Jakmile někde bude jen stín podezření na Modroptáky, lístek zmuchlat, zahodit, spálit.

Já ještě do pátku podpořím nějaká konkrétní jména, především pro volby do senátu, ale teď říkám rovnou, že vy jste tam doma a vy víte asi tak stokrát líp než Vidlák, jaké jsou šance kandidátů, tím pádem víte mnohem lépe než já, co je a co není reálné. Moje doporučení si přečtěte, ale zacházejte s ním velice opatrně.

Hlavní je, aby váš hlas v komunálkách nepropadl. Protože jinak je to stejné jako ve volbách do sněmovny – pokud zvolíte někoho, kdo se nedostane, o váš hlas se podělí ti, kteří se dostali. A pětikolka všude bude mít nějaké voličské jádro, které jim to hodí, i kdyby Fiala mluvil o demolici české státnosti na plnou hubu. Kandidátky pětikolky musejí být přečísleny jinými kandidátkami a tak je důležité, jim nepomáhat volbou stran, které nemají šanci uspět.

Hlavně nenechat propadnout hlas.

Obecně bych to viděl jednoduše – kde můžete, tam to hoďte SPD. Ti mají kandidátek hodně, leckde je mají dohromady i s Trikolorou a dalšími menšími stranami. SPD jsou zavedení, program mají pořád stejný, takřka každý, kdo v naší republice mezi politiky za něco stál, měl trochu odvahy a nesklonil koleno před EU, ten nakonec skončil u Okamury… to také o něčem svědčí. Volbou SPD se zároveň vyhnete volbě různých místních břídilů, kteří si udělali kandidátku a už se cítí být mistry světa.

Hele, jak se tváří Okamura, to všichni víte ne? Představte si ten jeho úsměv, jak bude chodit příští týden po sněmovně a vyjadřovat Fialovi upřímnou soustrast…

Kde není SPD nebo kde si nebudete jistí s preferencemi jiných stran, tam to hoďte hnutí ANO. Pochybuju, že by se kdekoliv v republice kandidátka ANO nedostala do zastupitelstva. Spolehlivě nepropadlý hlas. Já vím, že někomu se z toho budou prsty u nohou zatínat v pěst, že Veľkému Bociánovi to nelze hodit ani náhodou, ale nezapomeňte, že v těchto volbách máme jako hlavní úkol, k smrti vyděsit Fialu, Rakušana, Jurečku, Pekarovou a Bartoše. Máme za úkol jim vyrobit tisíce a tisíce naštvaných spolustraníků. To je nejdůležitější. A že ANO v komunálu přidáte pár procent? Co už… Navíc vidět Fialu, jak mu Babiš vyjadřuje soustrast hned po Okamurovi… to za to stojí ne? Berte to jako malou pomstu za ty televizní projevy, kde se nám derniér vysmívá do očí.

Jděte na jistotu, nenechte propadnout hlas a nevolte Pětikolku. Nezapomeňte, že starosta vám levnou energii nezařídí a pracovní místa vám také nezachrání. Maximálně vám lépe zorganizuje frontu na chudinskou polívku. A všichni ti pětikoaliční komunální kandidáti musejí vědět, že to projeli kvůli svým předsedům.

Stejně to musí dopadnout i ve všech sedmadvaceti senátních obvodech. Tady můžeme dosáhnout ještě mnohem většího triumfu, protože volební účast bývá ubohá. Pokud všichni přijdete i k senátním volbám, můžete úplně přeházet pořadí a z favoritů udělat nýmandy.

Ale specifika této volby si zaslouží svůj vlastní článek.

Zítra.

A teď si všichni vzpomeňte na nějakého dlouholetého nevoliče mezi svými kamarády, běžte za ním a dostaňte ho k volbám. Ať mu nepropadne hlas a ať nevolí pětikolku. Každý nevolič na naší straně, který teď volit půjde, je cenný. Ten mění celkovou bilanci. Každé procento vyšší volební účasti, které bude směřovat mimo Pětikolku, je důležité, protože sníží sílu tvrdého jádra jejich voličů.

496 thoughts on “Praktické pokyny k zabíjačce

 1. Bohuzel se opet tyto volby i v “me obci” staly dle programu naprostou snuskou nezodpovedneho utraceni vsech zucastnenych stran krom komunistu. Pominu trapne letacky se jmenem kandidata objimajiciho deti. Takze jak Vidlak pise, za me nelze nez zjednodusit vyber a ucel tak jako posledne, etablovane vladnouci kliky potrebuji dostat po k*ulich. Jsem skepticky k nejake naprave ve stylu tamhle je archandel gabriel, aleluja jsem novy clovek. Jsme zastance toceni zm*du aby se ti prvni bali toho
  , ze je volic vymeni a ti druzi videli co je ceka. Jen bych zde zminil Robejska ve vztahu k “propadnutym hlasum”, ktery rika ze pokud nebudeme volit opravdovou zmenu a doufat, tak se nic nezmeni. Ucast je nezbytna, jako vzdy.

 2. Pod vlivem článku a v rozpacích jsem s hnusem vzal do dvou prstů kanidátku ve zdejším Dogvillu a ejhle.

  Všichni do jednoho, kdo by si rádi vařili kafe na obecním úřadě a zajišťovali místní mafii klid na práci, jsou „nezávislí“ a bez stranické příslušnosti.

  Jaká je pak vidlácká rada ?

   1. S jistotou znám pouze dva první. To jsou etablovaní zmrdi ze současné, zde vládnoucí klaky. Ty ostatní neznám ani z doslechu, natož osobně. Nemám koho volit.

  1. kouknout se ještě, kdo je navrhuje :- )) Nebo kdo , či za koho kandidivali minule. chce to kapku pátrat. Aspoň u nás to na lístcích je

   1. U nás ne. Pátrání by nebylo na kapku, ale na stovky kapek. Na tuhle frašku nemám čas ani žaludek.

    Tím nikomu nevyvracím jeho poznatky či rozhodnutí. Ale u nás v Kocoukrově, legitimně, nemám koho. A volit někoho neznámého, jen aby známý zmrd byl nahrazen zmrdem neznámým a mohl si taky trochu zaodklánět, to mi svědomí nedá.

    Celý ten princip je špatně. I většina se může mýlit, což se běžně děje.

  1. Ruska castecna mobilizace, cim budou bojovat ? Klackama ? A jak to uzasobuji, kdyz ted maji problemy. To je jen maso do mlynku. Prvni gardova tankova armada, vykladni skrin rezimu se nejak rozpada. Takze doporucuju spis sledovat existujici organizovane, motivovane, vycvicene a vyzbrojene slozky. Zbytek je z obrovske casti Volksturm.

 3. Tak to se přiznám, že tohle mně tedy nenapadlo… a sice jak dostat díky energetické krizi v Evropě její průmysl do USA. V tom případě to mají ale vymyšleno perfektně a EU bude jen hledět jak tele na nová vrata.
  ttps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-bylo-predpovezeno-Evropske-firmy-se-stehuji-do-USA-715060
  tak třeba
  …..Do Spojených států tak mimo jiné míří dánská šperkařská společnost Pandora a německý výrobce automobilů Volkswagen. Americké firmy naopak přehodnocují své plány na expanzi v Evropě. Minulý týden společnost Tesla pozastavila své plány na výrobu bateriových článků v Německu a místo toho se snaží získat daňové úlevy podle zákona o snížení inflace, který v srpnu podepsal americký prezident Joe Biden…..

  1. O tom mluvil uz Trump.
   Biden ho vystrlidal, ale na poitice se nezmenilo nic.
   Evropa je nevitany konkurent. Trump rekl mockrat.
   V hezkych casech nad tim v USA mavli rukou, ale kdyz zacalo byt v USA nedobre, a stav ekonomiky zpusobil socialni boure, tak prisel cas oholit i kamarady.
   To ale USA deaji bez uzardeni normalne.
   Je vina evropskych papalasu, ze jim na to skoci.

   1. Jistěže. Za fasádou politiky vystavené pro prosťáčky je vždy ekonomický zájem. Přímý nebo nepřímý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *