24 června, 2024

„Jejich“ komunista je lepší než „náš“ komunista aneb: Něco o strategii.

Žijeme ve zvrácené době. Nobelovu cenu míru dostal prezident, který úspěšně pokračoval ve válkách svých předchůdců a navíc zahájil další agrese, kdy oběti na lidských životech jsou značné. Na druhou stranu prezident, který žádnou válku nezahájil je trestně stíhán za 34 účetních přestupků, které navíc už jsou promlčeny.

U nás ti nejtvrdší bojovníci proti bolševikovi adorují na Hradě „echt“ kariérního komunistu, který cílevědomě vstupoval do KSČ, aby udělal kariéru jakožto neohrožený obránce komunistické ideologie, přičemž slíbenou věrnost bolševikovi promptně nahradil kvalitněji slíbenou věrností bývalému nepříteli. Na druhou stranu nemohou přijít na jméno komunistovi, který členství v KSČ pravděpodobně bral jako nutné zlo, aby mohl vykonávat svoji profesi.

Jako morální autorita, střežící naše EU hodnoty, které vlastně ani nikdo neumí definovat, protože se pružně dle potřeby mění, je vyzdvihován bývalý gay pornoherec. Kontrolu faktů má na starosti titán ducha Cemper, kterému vůbec nevadí, že zpráva včera jím oštemplovaná jakožto dezinformace je aktuálně ryzí pravdou, což zakládá právo pro změnu umlčet a ztrestat ty, kteří včera s jeho výsledky fact-checkingu souhlasili a výsledek nadšeně rozšiřovali.

Dobu, kdy se stavěly veřejné statky ve velkém, kdy se rozdávaly byty zadarmo, kdy každý měl práci, ve které se nemusel „přetrhnout“ a zůstávaly tak síly na práci na zahrádkách, chalupách aj., dobu, kdy Vlasta prodavačka s Pepou soustružníkem si byli schopni bez celoživotního zadlužení postavit svůj domek označujeme za dobu strašného utrpení, protože byly fronty na banány a zbytečné cetky jako např. elektronika byly nedostupné a drahé. Na druhou stranu absence front na banány, dostatek reklamních igelitových tašek a vůbec dostupnost, ve většině nekvalitních, věcí zbytných ospravedlňuje existenci bezdomovců, nedostupnost zubní lékařské péče pro významnou část spoluobčanů a celkově katastrofické vedení státu s ohledem na budoucnost českého národa.

Ve výčtu by se dalo pokračovat, ale nejzajímavější na tom všem je, že neexistuje žádná úderná a ozbrojená akční jednotka, která by obcházela dům od domu, dveře od dveří a pod namířenou nabitou zbraní každého jedince nutili souhlasit s tvrzením, že tohle bílé kolečko je růžovoučký čtvereček. Nic takového se neděje, přesto významná většina spoluobčanů s radostí a nadšením přijímá, resp. souhlasí s očividnými nesmysly a s budovatelskou písní na rtech dobrovolně spolupracuje na své porobě.

Otázka tedy zní, jak toho vlastně bylo dosaženo, na čem vlastně spočívá moc elit nad námi – obyčejnými občany, kteří jen chtějí mít klid a normálně žít. Jak se vlastně podařilo, že většina bezmyšlenkovitě souhlasí a podporují očividné zlo a nesmysly. Jak se podařilo, že okupace našeho národa s konečným cílem našeho vyhlazení a statisícovými našimi obětmi je málem oslavována a národ, který za naše přežití zaplatil statisíci svých životů je nenáviděn?

Jsem si jistý, že správná odpověď je – manipulace s námi, s naším myšlením. Podíváme-li se na čem vlastně celá ta mašinerie stojí, pak dva pilíře budou vyčnívat nad ostatní, resp. budou základem pro mnoho ostatních podpůrných mechanismů.

Tím nejmohutnějším zdrojem je (vlastně byla) bezpochyby možnost tisknout USD bez omezení. Máte-li tiskárnu na peníze, tak není problém zaplatit armádu neziskovek, aby správně rozšiřovaly žádané bludy. Můžete taky neomezeně uplácet a korumpovat, aby bylo zničeno školství, což se projeví tím, že lidé budou hloupější a snadněji manipulovatelní. Nemáme sílu a možnost vyřadit tiskárnu USD, ale útěchou nám může být, že dny provozu jsou již sečteny.

Druhým pilířem jsou média, pomocí kterých je formována mysl lidí. A tady už něco udělat můžeme. Před několika dny jsem v diskuzi pod Vidlákovým článkem napsal, že pokud si myslíme, že jsme lepší a chytřejší, tak tu hydru porazíme. Ihned zatrolil „Anonym“, že nejsme lepší ani chytřejší. Nereagoval jsem na něj, protože jak to říkal tuším Werich? … pokud se s blbcem dohaduje více jak půl minuty, tak se pak už dohadují blbci dva …

Ve skutečnosti je situace taková, že na naší straně jsou bojovníci, kdežto na straně lepšolidí doslova žoldáci. My pracujeme z přesvědčení a dezinformujeme zadarmo, kdežto protistrana píše pravdu za peníze – jak správně kdysi napsal L. Man. Vezměte Cemperovi nebo jiným politickým neziskovkám dotace a jejich činnost končí. Na naší straně je to, co nazýváme selským rozumem, na jejich straně jsou velmi pružně se měnící EU hodnoty a teorie 76+ pohlaví. Při této konstelaci je sázka na jejich prohru v podstatě sázkou na jistotu. Potíž ovšem je, že při naši nečinnosti to může celkem dlouho trvat.

Pokud dojdeme ke shodě, že média jsou ten hlavní nástroj, kterým nás ovládají, tak odtud je to už kousek k naplánování obrany a převzetí iniciativy. Vidlák má pravdu v tom, že se učíme a jsme stále lepší. Máme „mini-TV“ jako Bobošíkové „Aby bylo jasno“, P. Bohuše s „Modrám jelenem“, Hájka s „Protiproud TV“, výborného P. Bureše s jeho „Bureš TV“ a další. Troufnu si říct, že se ustálila i základna psavců – blogerů, resp. amatérských novinářů, kdy kvalita článků se zlepšuje. To co ovšem chybí je nějaká koordinace, díky které bychom byli schopni nastolit celospolečenské téma k projednání. Nehovořím zde o tom, že je třeba přikázat co mají ostatní publikovat, ale jen aby vyjádřili svůj názor na koordinovaně překládané téma.

Vidlák taky správně poznamenal, že je přetlak „gaučových expertů“, ale naprostý nedostatek akčních jedinců. Musím souhlasit – má pravdu. Ovšem to taky znamená, že pokud už někdo schopný a akční k dispozici je, pak by neměl být používán na pomocné práce. Měl by si vzít na starost jednu svoji agendu.

Dříve v diskuzi jsem vzpomínal P. Hampla – je hlavním motorem Jungmannovy národní akademie (JNA) a vypadá to, že to bude úspěšný projekt. Tady bych rád poukázal na rozdíl mezi P. Hamplem a J. Rajchlem – JNA necílí na okamžité výsledky, ale na dlouhodobější cíl, kterým je přitáhnout na naši stranu lidi, kteří budou schopni přitáhnout další … zkrátka rozšířit jim obzor vědomí a ukázat jak konstruktivně analyzovat. Je to běh na delší trať, ale ve výsledku přínosnější než svolávání lidí za účelem „jít si zahulákat pod okna vlády“. Demonstrace J. Rajchla cílí na okamžitý výsledek, s čímž se ani netají. Nejde říct, že by to byla činnost zbytečná, ale hodně záleží na provedení. Blokace vládních budov není zrovna nejmoudřejší nápad, taková „ulička hanby“ je o něco lepší, ale např. demonstrace za povýšení Leyenové do čela NATO by napáchala na straně lepšolidí daleko více škody. Jak říkám, vždy záleží na provedení a tvrdím, že vždy lze nasměrovat energii z demonstrace na podkopání nějakého jejich pilíře, na kterém jejich moc stojí.

Pojďme se podívat na další věc – P. Bohuš se v jednom svém videu zajímal, jaké zdroje vlastně mainstreamová média používají. A došel k zajímavému poznání. Na jednu stranu věci vypadají, že mainstream čerpá z mnoha agentur, ovšem i ty agentury zprávy od někoho přebírají. P. Bohuš si dal tu práci a začal to rozkličovávat a … a vyšlo mu, že to v podstatě tvoří „pavouka“, kdy v centru jsou 2-3 agentury od kterých to pak všichni přebírají. V praxi to znamená, že „vládcům“ stačí mít pod kontrolou výstupy těchto 2-3 agentur a tím mají pod kontrolou všechny zbývající. Prostě vypustí hoax, že Biden byl zvolen regulérně a bezchybně a je to najednou všude. Kdo nečte Seznam, tak na to narazí na Novinkách, kdo nečte Seznam ani Novinky, tak ten tomu neunikne na iDěs a kdo nic nečte jenom sleduje TV, tak na toho tato zpráva čeká po zapnutí dezinformační ČT09. Jinými slovy – sledujete-li mainstream, nemáte šanci této zprávě uniknout.

A jak je na tom naše strana? … naprostá roztříštěnost. Nemáme dohodnutý stejný mechanismus, kterým bychom byli schopni nastolit téma alespoň k projednání na alternativě. Zkrátka si myslím, že tohle se musí změnit. Pokud nebudeme schopni nastolovat témata k projednávání, pak nemůže být řeči, že se dostane na diskuzi o společné vizi, že budeme schopni formulovat společné zájmy. Představme si teoreticky, že tímto způsobem projednáme na alternativě cíl nějaké příští demonstrace … že nastane shoda o tématu „Leyenová do čela NATO“. Co bude moci udělat Rajchl? … půjde proti alternativě? … nebo se BUDE MUSET podřídit?

Je to běh na delší trať, ale už přece bylo napsáno, že pohodlná cesta je jen do pekla. Vidlák prokázal systematičnost, o psaní a budování čtenářstva toho ví dost, nevidím nejmenší překážku, proč by si tohle nemohl vzít na starost. Mám 61 let a cíl je za horizontem možného vstupu do politiky, proto možná nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že v mé generaci může najít společnost ochotných pomoci mladšímu perspektivnějšímu 🙂 .

Jsem přesvědčen, že je třeba tu energii na alternativě nasměrovat tak, aby se projevil synergický efekt. Můžeme počkat až přijdou ti dva Japonci „OnoSeTo“ a „SamoSeTo“, ale něco mi říká, že to budeme muset udělat sami – nikdo to za nás neudělá. A času není mnoho, 5demolice je celkem kreativní ve své protivlastenecké činnosti …

208 thoughts on “„Jejich“ komunista je lepší než „náš“ komunista aneb: Něco o strategii.

 1. Je tu diskuze o tom, koho zastupují nově vzniklé strany 3K, PRO, Svobodných a spol. – mne zastupuje nejblíže, jako „sociálního demokrata“ v parlamentu Foldina. Je v SPD tudíž, přes veškeré výhrady mě tudíž zatupuje SPD.

  SPD udělala velká kus práce, přestála rozkoly, etabluje se na komunální úrovni.

  Zatím nemá soupeře o můj hlas.

 2. Už jsem to tady psal. Je to daleko horší: „Jejich“ komunista je lepší než „náš“ NEKOMUNISTA…

 3. České raketomety RM-70 Vampire, dodané ukravíncům, včera ostřelovaly střed Doněcku.
  Čí zájem je, pálit raketami po obyčejné tržnici a jejím blízkém okolí?
  Počkat asi deset minut, než se sjedou záchranky a hasiči – a začít pálit další sérii?
  Tady to je i s komentářem Patricka Lancastera
  https://www.youtube.com/watch?v=WJqchJMW9Ok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *