27 května, 2024

Vidlácky pragmatická…

… a trochu ironická úvaha

Předevčírem měla strana PRO svojí dlouho avizovanou tiskovku na které svolala na 11.3.2023 velkou demonstraci na Václavák. Spustili k tomu příslušné stránky, budou to propagovat jak to jen půjde, Jindra Rajchl i Jana Zwyrtek Hamplová kolem toho budou pořádně hopkat, v PRO je celá řada aktivních členů, kteří to znají a vědí, jak se roznášejí letáky, jak se dávají bannery na profily, ba dokonce i vědí, jak se organizují autobusy a pokud vím, mají domluvené i nějaké sponzory.

Proti Rajchlovi je možné mít lecjaké výhrady, ale nikdo mu nemůže upřít aktivitu. Zrovna dneska se potkáme ve Šlapanicích u Brna, v sále bude natřískáno, o demonstraci se tam bude hodně mluvit… A než přijde březen, nebude mezi dezoláty nikdo, kdo by o demonstraci nevěděl. Nějaká Česká televize na to nebude mít žádný vliv. Jejich perrpetum silentium už dávno nefunguje.

Samozřejmě nevím, jestli se podaří znovu navrtat stejný pramen nadšení, jaký tu byl na začátku září. Ale tenkrát také byla celá řada škarohlídů, kteří předpovídali fiasko, aby pak po úspěšné demonstraci začali radit, jak toho nejlépe využít. Dnes jsme všichni o něco zkušenější a Rajchlův (i můj vlastní) dosah se s tím tehdejším nedá vůbec srovnat. Od té doby navíc přibylo i spolupracovníků, kteří také vědí, jak se dělá propagace. Ať to v březnu dopadne jakkoliv, rozhodně se ale nestane, že by někdo o demonstraci nevěděl. Pokud lidé nepřijdou, tak jen proto, že přijít nechtějí.

To se dá brát jako fakt, ne?

Dalším faktem je to, že Jindra Rajchl má plné sály, má plné sokolovny, má opravdu velký dosah na fejsbůku a tím pádem má opravdu hodně příznivců, kteří na tu demonstraci pojedou už jen proto, že je svolal Jindra Rajchl. Prázdno na Václaváku rozhodně nebude. Navíc se leckdo ztotožní s mojí tezí, že je to možná poslední pokus něco udělat, než přijdou ty náhubkové zákony a i když nebude věřit, že by demonstrace mohly něco změnit, prostě si řekne, že je to naposled, že to minule byl krásný výbuch sounáležitosti, že to chce ještě zažít, než nastane normalizační bezčasí… a prostě pojede. Na Václaváku možná nebude narváno, ale bude tam hodně lidí, kteří jsou aktivní, kteří to umějí s fejsbůkem, kteří chodí k volbám a kteří se o politice baví se svými sousedy.

Dál bych bral jako fakt, že Rajchl přivede na pódium dost lidí, kteří mají národu co říct. Kteří jsou známí. Bude je ohlašovat v příštích týdnech a každý z těchto hostů přivede nějakou skupinu svých příznivců, kteří dále rozmnoží dav pod tribunou, protože důležitý je hlavně počet. Množství… Největší demonstrace dezolátů všech dob. To jediné hraje roli. Plné náměstí a okolní ulice. Kolaps dopravy, přetížené vlaky, narvané autobusy. Ne, nevím, jestli to bude stačit, ale vím, že bude ke komu mluvit a půjde o lidi, kteří neseděli na gauči silní jen na hubě, ale „zvedli prdele,“ popadli české vlajky a šli alespoň zahulákat vládě do oken.

Navíc, leckdo Rajchlovi už vyjádřil podporu, fejsbůk se naplnil odezvou… ne, prázdno rozhodně nebude.

Hele, já rozumím tomu, když se proti Rajchlovi někdo vymezuje. Nikdo se nezavděčí všem a jen ten, kdo nic nedělal, nic nezkazí. Rozumím tomu, že ho někdo nemá rád, jde mu to proti srsti, považuje stranu PRO za nesmysl… a tak se na Rajchlovu akci zlákat nenechá. To tak prostě je, ještě pořád tu máme svobodu a každý se rozhoduje podle svého vědomí i svědomí.

Ale co nechápu, že se proti tomu už vymezují i ti, kteří chtějí také uspět v politice. Prý je to propagace strany PRO… no samozřejmě, že je! Strana PRO chce uspět ve volbách a potřebuje nabrat příznivce, kteří uvěří, že to Rajchl fakt může dokázat… Zatím se nemůže předvést ani výkonem ve funkci ministra, ani jako řečník u pultíku ve Sněmovně a tak se předvádí jako řečník v sokolovnách, bojovník u soudů a jako organizátor demonstrací. Jak jinak to má dělat, aby mohl uspět? Novináři k němu nepřijdou jako k Petru Pavlovi, aby si s ním přátelsky popovídali. Pokud s ním vůbec budou dělat rozhovor, tak jen, aby ho nachytali na švestkách a pak znemožnili.

Takhle se to prostě dělá. Chcete uspět ve volbách? Tož se musí politicky makat. Nestačí se scházet na ideových konferencích a napsat program. Je zapotřebí ho dostat mezi lidi. Je zapotřebí o něm s lidmi mluvit, je zapotřebí si lidi získat. Jindra Rajchl teď zúročí svojí roční práci. Za měsíc na Václaváku bude na první pohled jasné, jestli byl a nebo nebyl dobrej.

Strana PRO teď zve víceméně každého, aby se přidal. No jasně, řekli jsme si, že roli hraje množství. Rajchl se nezavděčí všem, byť tam nebude mít málo lidí. Proto vyzývá i další, aby se přidali a přišli. Aby přivedli své věrné. Nebylo by rozumné se prostě přidat, protože bude možné mluvit k opravdu hodně lidem? Protože bude možné říct něco chytrého, něco, co vezme za srdce, bude možné tam stát a říci: „podívej národe, my jsme tu také a také se ucházíme o tvojí přízeň. Také máme nápady, jak to tu zachránit.“ Pamatujete po první demonstraci, kolik nových jmen se národ naučil?

Fakt chcete někdo udělat stejnou chybu, jakou udělal loni Okamura? Že nenechal vystoupit nikoho za SPD na akci, kde bylo sto padesát tisíc lidí? Protože přece nebude pomáhat konkurenční straně, ne? Výsledek jste viděli teď v prezidentské volbě… a ve včerejší tiskové konferenci hnutí ANO, ke které se zítra vrátím samostatným článkem.

Uvědomujete si, že by Rajchl mohl uspět a vy u toho nebudete? Pro nějakou dávnou křivdu, která už teď fakt nemá žádnou relevanci…

Je lepší mít deset procent podílu v dobrém kšeftu, než mít sto procent v propadáku. Jasně, že úspěšná demonstrace pomůže straně PRO, ale pomůže také i všem, kdo tam vystoupí.

Lu-lina o mě před časem napsal, že jsem Henry Kisinger české alternativy střižený Broukem Pytlíkem. Tož si to dovolím Kisingerovsko-Pytlíkovské shrnutí:

Bude demonstrace.

Její úspěch záleží na množství lidí… takže jsou otevřené dveře, tam vystoupit. Kdokoliv, kdo má za sebou nějakou skupinu lidí, ten je potřebný.

Kdo tam vystoupí, osloví hodně lidí za pár minut. Pokud bude dobře mluvit, otevře mu to spoustu dveří. Prakticky zadarmo a bez poklonkování pravdomluvným novinářům.

Kdo bude stát opodál, ten sice nepomůže tomu šmejdovi Rajchlovi… ale sobě taky nepomůže.

Je váš spor s Rajchlem tak vážný a tak důležitý, abyste kvůli němu zahodili takovou příležitost? Dovedete si představit tu jízlivost v mých článcích, pokud Rajchl uspěje a vy budete koukat na to nadělení, jak si tam pro statisícový dav pěkně mluvil sám? Fakt to takhle chcete?

Politika, Halík… myslete politicky.

383 thoughts on “Vidlácky pragmatická…

 1. odjinud
  ………o levicovém spisovateli Bertoltu Brechtovi, který byl levicový podobně jako Středula, prostě jak se mu to hodilo do krámu, napsal: „Bertolt Brecht tráví hodiny vpravováním špíny pod nehty, aby vypadal jako dělník.“

  https://pravyprostor.net/?p=156063

  1. https://pravyprostor.net/?p=156080
   Jurečka 🤣
   Místo, aby tuto chybu řešil a slíbil, že se nebude opakovat, věnuje se tomu, jak snížit důchod předsedům zemských národních výborů zrušených 1948, Národního a Federálního shromáždění do 17. listopadu 1989 v novele zákona o důchodovém pojištění z 12. 12. 2022. Ti jsou totiž všichni mrtví a nemají žádný důchod, tedy není co snížit,

 2. Trochu off topic, ale našel jsem zajímavý podcast o elektromobilech. Proč by nás to mělo zajímat ? No protože Česko a Slovensko jsou z ekonomického hlediska „AUTOLANDY“. Jsme na automobilovém průmyslu zcela závislí a bez něj naše ekonomika rychle poputuje do věčných lovišť. Pokud by se zhroutil, tak se s tím sveze ekonomika celé země.
  Hostem je pan Josef Vrtal.
  Podle FDB (filmové databáze) to je člověk, který „Vystudoval herectví a částečně obor scenáristika a dramaturgie. Pohyboval se v dabingu, televizích i rozhlasech. Víc jak 20 let dělá pořady o autech. Aktuálně pracuje jako TV ředitel ve společnosti CAR PR MEDIA, která se coby prodloužená ruka TV Prima stará o TV pořad Autosalon.“
  Jedná o pragmatického znalého člověka, který vyzkoušel tisíce aut , takže rozhodně nejde o žádného „dezoláta, ruského trolla nebo vesnického idiota.“
  Protože vím, že nemáte čas koukat se na to celou dobu, tak sem dávám i časovou osu. Nechť si každý vybere, co ho zajímá. Ale předem říká, že co slovo, to perla – visel jsem mu na rtech.

  https://www.youtube.com/watch?v=qz5LP9TeO2o

  1-7 min- Současná auta jsou přetechnizovaná
  3-8- min- AI je nespolehlivá a zatím nemůže nahradit člověka
  10 min- Profesionálové nechtějí AI systém
  13 min- Kam se bude automobilismus ubírat ?
  15 min- Tesla je nafouknutá bublina a zkrachuje
  17 min- Tržní bod pro elektromobily bude v r. 2030
  19 min- Úředníci šikanují automobilisty
  20 min- Úředníci chtějí do 10 let dostat lidi z aut
  21 min- Jaké auto vlastně lidé chtějí ?
  22 min- Co všechno je vlastně navázané na elektromobilitu ?
  24 min- Kolik mě bude stát auto v r. 2030 ?
  28 min- Lidé se logicky brání
  30 min- Z Evropy mohou zmizet automobily
  45 min- Ekonomické dopady útlumu automobilismu
  50 min- Politici odmítají vidět realitu.

   1. Mě to přijde všechno zajímavé, ale to víte, já jsem motorista zcela závislý na autě. Za mě je z celého pořadu nejlepší asi 1-7 min, 19 min a 45 min.

 3. 100x už bylo řečeno, že bez vůdce není revoluce.
  Takže máte někoho lepšího než Rajchla, kdo do toho půjde a nebude mít strach z přímého střetu? Sem s ním.
  Pokud nemáte, pouze blbě plkáte.
  Uvědomte si, že nikdo jiný prostě pro sjednocení 2.5 mil. nespokojených není. Prostě není. A buď se s tím smíříme a půjdem do boje s ním, nebo zůstaneme u hospodských chytrých keců další dva roky.
  Vidlák má pravdu a těch 300 komentářů ma být o podpoře a ne o odevzdání.

   1. A proč zrovna fýrera? Je pro vás až tak nepředstavitelné, že by se našel někdo, kdo by tuto republiku povznesl? Proč stále to poraženectví? S tímto postojem opravdu nikdo nevyhraje.

  1. Tohle přesně píšu o pár příspěvků níže. Fakt si připadám, jako u blbejch na dvorku. Rypáčky tam žádám, ať vhodí do placu nějaké to jméno,. Někoho, kdo půjde s kůží na trh. Ani jeden ten rypáček se nepochlapil. Ale rypáčkovat jim jde na výbornou, to se musí nechat.

   1. Naprosto přesně. Myslím, že se Helanov a gogo se zmiňovali o chytrých a už nevím jakých lidech ale jméno nepadlo ani jedno. Co kdyby nám alespoň jedno, dvě nebo tři sdělili když je , nejspíš, znají. I když čekat něco takového od goga je asi zbytečné, to je takový žvanil, tak alespoň Helanov o nich ví a mohla by říci.

  2. Jak víte, že jsou tak moc nespokojení a že touží aby byli sjednoceni? Co když je to tak, že někdo potřebuje kanonenfutr pro své záměry? Na charitu v tom směru nevěřím. Nejsem menší medvěd od Kolína.

   1. Kdyby byli spokojení, za hradního pána by volili nejspíš naši novou rudou superstar. Jelikož to radši hodili „zlu a nenávisti“, tak předpokládám, že asi nehodují s masnou hubou při vínečku, ale něco nebo někdo je v této krásné zemi sere.

 4. Americká vláda dementovala podle očekávání podrobnou investigaci snad nejslavnějšího amerického novináře – o tom, že USA nechalo odstřelit ruské plynovody.

  K tomu VLk na Kose :
  „Kdy že se Seymour Hersh prvně celosvětově proslavil? V 68. když jako první vypustil informaci o zmasakrování jihovietnamské vesnice My Lai americkými vojáky! Dobře si to pamatuji!!! Opravdu dobře. Tenkrát to americká vláda také okamžitě dementovala, a označila Hersche za senzacechtivého podvraceče. Dodávám, že já tenkrát s uchem přilepeným na Hlas Ameriky jí bezmezně věřil!!! A řval cosi o komunistické propagandě. Jenže čas ukázal, že lhal Bílý dům a všichni co to po něm papouškovali. S Watergate to bylo přesně stejné. Totéž s nasazením CIA proti odpůrcům vietnamské války v USA a Jamesem Angletonem nebo týráním vězňů v irácké věznici Abu Ghraib! Vždycky Hersh s přesnými informacemi, následně jeho skandalizace a výsledné potvrzení Hershových informací!

  Nyní tu situaci zažíváme znovu – obrovské skandální dez/informování o šílených praktikách americké vlády a okamžitý protiútok Bílého domu. Nic nového pod sluncem!
  ——————

  1. Jestliže Rusko, a byly alespoň indície, už by byl randál. Jenže je ticho. Proč? V tu dobu i před tím tam měli cvičení. Že by jim něco uniklo? Krom toho ta oblast je prošpikovaná senzory. Neunikne nic.
   Jestliže Amíci případně plus někdo, hádejte kdo asi, proč Rusko nedělá randál? Řekněme, že stalo se jak se stalo. Na tom už se nic nezmění. Jakou zásadní výhodu by to Rusku přineslo? Jakou nevýhodu?
   Také bych nechal aby to případně vykecal někdo od tamtud. Tohle je víc než na Pulitzerovu cenu.

 5. Jen tak pro srovnání, šílenství a kolaborace našich jejich 5-ti demolice a (p)rezidenta Guma nesnese srovnání s Pšony, kteří evidentně spějí s k dalšímu „dělení Polska“, urychlenou zkratkou:

  (zpráva z žumpy)
  Polský premiér Mateusz Morawiecki označil porážku Ruska za smysl existence Polska.
  „Válku na Ukrajině považujeme především za existenční hrozbu pro Polsko a celou Evropu. Pokud ji Rusko vyhraje, všechny geopolitické analýzy mohou být zahozeny. Polsko si své místo na mapě nevybralo, ale plně chápe odpovědnost, kterou tato pozice s sebou nese.“ Vítězství nad Ruskem – je polským i evropským státním smyslem“ řekl v rozhovoru pro italský list Corriere della Sera.

  Psychiatři by to měli nazvat „polská schizofrenie“ nebo tak nějak…
  Nevím jestli se to dá léčit psychofarmaky nebo skotskými střiky a prací na zahradě blázince, ale obávám se, že to bude „léčeno“ značně účinnějšími léky, poněkud výbušnými.

  1. Aneb výklad slova „šílenství“, který jsme dosud neznali. Sanitky z cvokhausu budou na pásech, s dělem ráže 125 mm; Arnošt&Arnošt budou mít tankistické oblečky… protože pacoši budou zřejmě dost agresivní.

   Poláci jsou schopní všeho možného, například dosavadní vrchol byla jejich politika před WWII, ale tohle už skutečně přesahuje veškeré meze. Ukroši jsou už za hranou katastrofy, vítězství Ruska v Ruině je od začátku absolutně jisté, a tihle cvoci už se vidí coby páni Moskvy nebo co. Přesně jak snil polský „malý Hitler“ (obdivný dobový moniker) Pilsudský: „na zdi Kremlu napíšeme ruskou krví – mluvit rusky se zakazuje“.

   Stále kvoká, stále kvoká…

   1. Zvláštní je, že hodně Poláků, nevím jejich procento v populaci, na sociálních sítích, reaguje třeba na ruské umělce, folkové a folklorní zpěváky atd, že jsme všichni Slované, máme stejnou duši, že je mají rádi, a tak podobně. Tohle jsou jejich vzkazy. Jo a snaží se to psát rusky. Sice použijí překladač, ale snaha se počítá.
    Fakt nevím, kolik jich může být v běžné populaci, ale není to tam černobílé.
    Dokonce jsem od nějakého takového četl, že jsme všichni křesťané a tak nezáleží na tom, kdo je katolík a kdo ne. Což je na Poláka pěkný intelektuální výkon! 😉

    1. Ano, v tomhle je to dost podobné situaci v ČR a SR. Jenže procento těch „normálních“ je v Polsku o hodně nižší než u nás nebo na Slovensku. Jak psalo už hodně skutečných znalců Polska, „polský problém“ je kombinací šílené verze katolicismu a rusofobie. To se táhne už mnoho staletí…

      1. To je sice fakt, ale pokud mám mluvit za sebe, tak se vždy vyhýbám při jednání s Poláky dvěma tématům: náboženství a Rusku. Většinově to s nimi nejde…

   1. Ano, to zní poněkud přijatelněji. Ale významově to není tak vzdálené…

    Polsko chce s holým zadkem porazit konvenční a jadernou supervelmoc, největší stát na Zeměkouli. S největší a nejlepší konvenční armádou a nejvyspělejšími zbraněmi; kromě toho nejsilnější raketo-jadernou supervelmoc. Zcela ekonomicky nezávislou, která má dost vlastních zdrojů, aby přežila dlouhodobě třeba úplnou autarkii. Navíc je ve spojenectví a nynějším „power housem“, úplnou „továrnou světa“ Čínou. A na své straně má velkou většinu států světa, doteď ničených a vylupovaných Západními loupežníky.

    Na něco takového není mozek vskutku vůbec potřeba. Jestli není polské vedení úplně šílené, nevím jaké slovo pro to použít: tezaurus nic silnějšího nezná.

     1. Pšoni musí moc dobře vědět, jak to silově je: že státy EUhnije jsou v NATO doslova „vykradený papírový tygr“, přičemž stav ozbrojených sil USA je rovněž tristní. Současná komedie kolem dodání pár desítek tanků Ukrošům je velice ilustrativní…

      1. Ty tanky jsou jenom sarada pro Ukrajince.
       Proste je na fronte masakrujou, ve vnitrozemi lovi verbiri… To musi byl panecku atmosfera. Bily rucnik by hodil do ringu uz prece davno kazdy.
       Ale nezapomente ze to neni Ukrajina, kdo chce valcit dal.
       Aspon pokud verite byvalemu premierovi Izraele.

       Takze jako kazdy fetak, i (bezni) Ukrajinci potrebuji cas od casu dostat davku.
       Javeliny uz vysly z mody, Himmarsy taky a navic jich mame sami malo, ale bez dalsi davky se to cele sesype.
       Mysleno ze Ukrajincum dojde, jak jsou v tom sami a zapad je jenom vyuziva.

       Takze par desitek tanku, a jeste ocesanych o nove technologie, aby „nepadly do rukou Ruska“.
       To uz predem pocitaji, ze se tak stane 🙂
       Moc to ale nezabralo, fetak uz je zvykly, takze vypustili trochu predcasne F16 a mavaji jimi Ukrajincum pred nosem, jak tomu oslovi mrkvi na tyci.

       1. Vskutku. F-16-ky jsou další „mrkev před oslíkem“, úplné simulakrum. Reálně takové nasazení není z mnoha důvodů vůbec možné. Nejenom v dohledu pár měsíců, ale doslova nikdy.

        I kdyby se stal zázrak a skutečně tam pár stovek letounů přelétlo, je to stejně naprosto k ničemu. Byly by obratem zničeny na nových základnách – v podstatě by už při přeletu na Ruinu neměly kde přistát, protože ruské rakety a střely by si ukrošská letiště našly rychleji. S nějakou bojovou činností v totální převaze ruských PVO/PRO systémů dalekého dosahu, s frontou pokrytou mnohaúrovňovou PVO/PRO řízenou v sítích umělou inteligencí… a totální ruskou informační převahou, co se týče letového provozu… přidejte ruské velice moderní letectvo s docela jistě světově nejmodernějšími leteckými raketami pro BVR (mimo dohled) boj, s dosahem přes 400 km… výsledek je předem jasný.

       2. Pro ilustraci jen tak nastíním, jak by to pravděpodobně probíhalo, taková „dodávka“ F-16 na Ruinu… Jelikož by to bylo překročení všech mezí a dost podstatné eskalování konfliktu ze strany Západu.

        Ruská rozvědka by dostala dostatek signálů a informací, co se chystá hodně předem – protože taková akce se utajit nedá: přesun pozemního zabezpečení pro F-16-ky, pro infrastrukturu leteckých základen; a bez toho všeho takové „ušlechtilé“ Západní letouny nelze provozovat. Nejsou to ruské/sovětské typy, stavěné na velkou spolehlivost a minimální nároky na pozemní zabezpečení. Ze Západních strojů a leteckých systémů se podobně nízkým nárokům jako sovětské/ruské letouny blíží jen současný Gripen a před 40-ti lety skvělé amícké letadlo F-5 „Tiger“, vyvinuté pro nasazení v rozvojových zemích. F-16 je úplně jiné kafe…

        Hned po startu k letu směr Ruina by Rusové vše věděli díky 1) lokálním agentům u leteckých základen NATO; 2) satelitnímu průzkumu a radiorozvědce; 3) viděli by to na zahorizontálních radarech. V tu chvíli by šly do vzduchu 2,8 Machové MiGy-31BM, ověšené dálkovými BVR raketami R-37M (dosah 400 km), spolu se stíhačkami Su-35S, také s R-37M. Kromě toho by ihned startovaly MiGy-31K s hypersonickými raketami Kinžál, následované dálkovými frontovými bombardéry Su-34, s podvěšenými dálkovými leteckými protizemními střelami proti letištním rajvejím, hangárům a opevněným úkrytům pro letouny. Pro bližší letiště než 500+ km by byly v Bělorusku a Kaliningradě aktivovány pozemní Iskandery-M. A pozemní PVO/PRO dalekého dosahu S-400 a S-500.

        Jakmile by bylo potvrzeno, že F-16 míří skutečně na Ruinu a nejedná se o nějaký „nordický žertík“, začala by likvidace všech ukrošských letišť, kde mohou F-16 přistát. Současně by ruské stíhače odpálily nesené dálkové rakety R-37M, s dosahem přes 400 km přímo proti F-16 a jejich doprovodu. Dtto pozemní PVO/PRO systémy S-400 a S-500.

        A to by nebylo vše: protože taková akce by byla dalším porušením „červených čar“ – bylo by to ze strany Západu přímé vstoupení do konfliktu: podporou přeletu leteckými/řídícími letouny AWACS a leteckými tankery. Tudíž ruské protiúdery by šly i proti AWACSům a tankerům, byť by létaly třeba ve vzdušných prostorech mimo Ruinu samotnou, v Polsku, Rumunsku či nad Černým mořem. Protože by se tyto letouny přímo účastnily bojové operace, zcela nepopiratelně.

        Zkrátka, není to možné. Už jen proto, že pro Západ by to byla hrozná porážka, katastrofa a ztráta tváře.

        1. Jistě, ale tady nejde pouze o vládnoucí ksichty, ale celkový zmar a kolaps mnoha amíckých „národních pověstí a legend“. Třeba zmíněné F-16-ky, to pro Amíky není jen nějaké to stíhací letadlo: je to sakrální předmět.

         Oni ti pošuci koukají na dementní film „Železný orel“ – to je blbárna, proti které je „Top Gun“ hluboké a výsostně pravdivé filosofické dílo. To je tam prostě téměř svaté. „Neporažená F-16“, nejlepší obyčejná stíhačka…

         Dtto je to s tanky Abrams M1Ax či s letadlovými loděmi. Až jim nějakou potopí, zmagořelí Amíci budou bez pochyby požadovat nasazení jaderných zbraní…

         Zničení většího počtu F-16 v Ruině by prostě znamenalo pro USA neskonale více než jen zničená letadla za nějaké ty peníze.

    1. O tom, kdo ma silnejsi armadu nebo lepsi zbrane nechci polemizovat, to vedi jenom oni sami.

     To jak vsi silou spojil zapad Cinu a Rusko je obdivuhodne. Prumyslnici v Nemecku jenom cumi.

     Ale Polaci prece uz jednou jeli na konich proti tankum. A do dneska se tim chlubi.
     Zato v Nemecku z toho historici (tajne) uchcavaji smichy.
     No a pak taky bezmezne verili svemu silnemu spojenci, az tak je komplt armadu soustredili na vychodni hranici a na zapade nechali jenom par skladu. Tazke je mily spojenec ze zapadu vykostil za 14 dnu.

     Pred par dny tu nekdo napsal, ze historie se opakuje.
     Poprve je to tragedie a podruhe fraska (nebo tragicka komedie?).
     Zatim to tak tedy vypada.

     1. Narativ „na koních proti tankům“ pochází samozřejmě z oslavných žumpoidních blábolů a pověstí, s realitou to nemá nic společného. Pokud polské jezdecké jednotky někde narazily na tanky, bylo to omylem, ne odvážným sebevražedným záměrem.

      Koncekonců, stalo se to za WWII mnohokrát i na „východní frontě“ – Sovětčíci měli hodně jezdeckých jednotek a při „mlze války“ a nedostatku průzkumu takové tragické chyby nebyly výjimkou ani u Rudé armády, hlavně v počátečních letech VVV.

      Ale chlubit se bláznivým selháním je takové… ehm, no polské.

      1. K42: Polská armáda není slabá. Pořád sílí. Chtějí koupit 500 HIMARS. Pozemní armádu budou mít za pár let silnější než Francie, Německo a Itálie dohromady a to se týká i počtu tanků. Je jasné, že teď nemůžou vytáhnout se vším, co mají, ale v případě potřeby můžou s části sil vstoupit na pravý břeh Dněpru, aby tam vytvořili třeba tzv. humanitární zónu.

       1. Aho, plány mají opravdu velkolepé… Což znamená v zásadě dvě věci:
        1) Úplnou předluženost a ekonomickou katastrofu Polska;
        2) jako ad 1) spolu s dluhovým financováním z Fašingtonu pro útok na Rusko, což ve výsledku znamená vojenskou porážku Polska, obří ztráty na frontě a emigraci většiny vzdělanějších Poláků do světa – pro Poláky je emigrace o hodně jednodušší než pro Ukroše, jelikož Pšoni mají po světě své „sítě“, je jich všude již z minulosti hodně.

        Ve výsledku likvidaci polského státu…

        1. Oni jsou na dluhy zvyklí. Co pamatuji, nějak v půli 70 tek, měli naši polští kamarádi už tenkrát 40 miliard dolarů dluhů. A to tenkrát byly nějaké openíze Pamatuji si to protože mi nešlo do hlavy jak si mohou u západu půjčovat. No a asi to splácí dodnes, protože hodně našich firem se do polska přestěhovalo a vyrábí tam.. Kam asi jdou zisky…

         1. Ale zemědělství nějak zlepšili. V těch 70. letech tam v krámech neměli vůbec žádné jídlo. Nechápala jsem,z čeho mohli vařit. A dnes vyvážejí.

          1. Oni nám ti Poláci natírají dnes zadek i v oblastech dříve nemyslitelných. Navíc úspěšně a rychle budovali dálniční síť. V zrcadle jejich vzestupu v mnoha oblastech za oněch více jak 30 let je děsivě zřetelný úpadek a marasmus zdejších poplyšových vládců. Kdysi vyšla kniha Zrada českých ekonomů věnující se podílu domácích tzv.ekonomů na hospodářsko-finančně-majetkové destrukci v ČR.
           Dnes jsme o levely dále – destrukci provádíme aktivně sami za potlesku plebsu. Pomazané hlavy mají jedno dilema – do kterého zadku skočit bez vyzvání ( tím už se ani nezdržují ) jako prvního, aby byli kucí kolaborantští podrbáni za ouškem, a spadnul jim také nějaký drobek z prostřeného stolu. Těch zadků je víc, a kluky z té hádanky ještě bude bolet hlava …

       2. S tím výpadem do Ruiny a „humanitární zónou“ pravobřežního Dněpru…

        To je absolutní nesmysl. Moderní válka nejde vést bez vzdušného krytí a vzdušné převahy. Což polská armáda ani Západní NATO síly nejsou v prostoru ruského A2/AD (<2000 km od ruských hranic) schopni zajistit ani lokální ani dočasně. A navíc: ruská převaha v raketových zbraních je absolutní, a operovat v takových podmínkách je zkrátka zhola nemožné.

        Pro ilustraci: Ukroši měli (mimo Rusko) před SMO nejlepší PVO/PRO v Evropě – a bylo zničeno během prvních 48 hodin (zbyly jim jen lokální nepropojené systémy; nízká procenta předválečných počtů) – ruská převaha v SEAD operacích je propastná, jak metodicky, tak technologicky. Ruině zničili za rok přes 7 600 tanků a BVP, asi 4000 houfnic a salvových raketometů. Zničili celé ukrošské letectvo – občasné ukrošské starty (vždy když Západ někde našel nějaká sovětská letadla nebo vrtulníky) byly bez zpátečního lístku, zcela sebevražedné.

        Prostě jsou to nesmysly. Bez ruského svolení a ruského "požehnání" nemůže polská armáda v Ruině dělat vůbec nic. Jestli Rusové Polákům "dají" banderovské oblasti Lvova a Volyně, bude to opravdu "danajský dar", ale to je stejně silně nepravděpodobné.

        Protože Západ eskalací požadavků a otevřenými záměry porazit a zničit Rusko jako stát donutil ruské síly k úplné porážce Ruiny, bez jakýchkoliv kompromisů a územních ústupků. Jinak tam okamžitě vzniknou výcvikové základny "partyzánů" a odpaliště jaderných střel NATO/USA.

        Poláci si prostě nabíhají nadšeně na stejné vidle jako Ukroši před nimi…

    2. Polsko má v současnosti nejvyzbrojenější armádu v Evropě. Kromě UA a Ruska, samozřejmě.
     Mají spoustu tanků, letadel, mají dokonce ponorky a teď zrovna do sbírky raketometů kupují Himarsy za 10 000 000 $.

     1. Nejenom to. Poláci zbrojí jako šílení, v pozemních silách, letectvu i námořnictvu.
      Zjevně zešílená polská vláda objednala tolik zbraní, že to Polsko nemá nikdy šanci zaplatit… a současně úplně nekrachnout a nezničit ekonomiku.

      Třeba také Patrioty s raketami PAC3, 64+ kousků předrahých F-35, 1000 jihokorejských tanků – ke stovkám „refurbished“ amíckých Abramsů M1A2 SEP3+, vyšším stovkám BVP Bradley a dalších typů BVP ze Západní Evropy… k tomu přezbrojení armády novými ručními zbraněmi a výstrojí… navýšení počtů vojclů…

      Polská ekonomika nemůže v žádném případě něco takového financovat a dlouhodobě to vydržet…

      1. A nemůže to být tak, že je Kolektivní Západ těmi hračkami nafutruje na dluh a pošle je na Rusa, až ukrajinský Vasil už nebude moct? S rozkazem „Co si na Ivanovi vybojujete, to bude vaše?“ A pak nastane řež „do posledního Poláka?“
       [;>))

       1. Velmi pravděpodobná varianta …
        Ostatně, je třeba se podívat, co vždy předcházelo „dělení Polska“ … vždy tomu předcházelo to samé, co vidíme dnes. Někdo Polákům slíbil, že konečně budou hegemonem v Evropě … stačí si to jen s „naší“ na Rusku pomocí vybojovat. Zatím nejdále došli při prvním výpadu se Švédy (až před Moskvu), ale vždy to zatím dopadlo stejně. Spojenec je využila a poté odhodil.
        Ta schopnost Poláků nestále si nabíhat na hrábě je fascinující …

       2. Jistě. Nakonec, není to nic nového pod sluncem: přesně to samé udělali s Hitlerovským Německem. Zbrojení financovala banka bank BIS, ovládaná z londýnského City a amíckého Wall Streetu, coby konsorcium „pánů světa“. Cílem bylo samozřejmě Rusko, a Němci měli posloužit jako kanonenfutter, mělo se to týkat celé tehdejší Evropy. Ovšem Áda se jim hned na počátku poněkud vymkl svým útokem proti Francii a dalším zemím – do čehož byla spojeneckými smlouvami vtažena i Británie. Politické konsekvence vynesly k moci Churchilla a umožnily „protiválečnému“ Rooseveltovi eliminovat pronacistické americké kruhy, zasáhnout proti Německu a podpořit pak Rusko; také jako cenného spojence proti Japonsku. Nevyšlo jim to zkrátka jen o kousek…

        Nynější situace je další pokus o to samé – jenže, situace ve světě je diametrálně odlišná. Rusko je neporazitelné a Čína světový powerhouse, zatímco Západ včetně USA je v rozvinuté fázi finálního kolapsu, již nezastavitelného na žádné úrovni.

        Celkově je otázka, zda se povede do zabijačky vtáhnout na přímo i Poláky; domnívám se, že z mnoha důvodů ne. Porážka Ruiny, či jen zřetelná a nepopiratelná cesta k ní, způsobí v Polsku (a nejspíš i v ČR, SR a dalších zemích) výměnu vládních garnitur: krach dosavadního „ukrajinského“ kurzu je prostě neodvratný.

 6. Už jsem to psal asi včera, myslím si, že ještě není dost zle. A zkouším si představit si, kdy to asi bude….
  Bude to tehdy, až se u Vidláků v Miroslavi ozve bušení na vrata a přes nimi bude stát zástup občanů městečka a Vidlakovi poví, že hodili místního faráře (nebo toho, kdo před časem Vidláka dehonestoval) do potoka a vyzvou ho aby je vedl …..

 7. Zkuste si představit, že jste se ocitli na palubě dopravního letadla letícího nad oceánem a zjistili jse, že se blížíte do velké bouře. Posádku tvoří dva piloti Fiala a Rakušan. Na palubě je také kapitán Pávek, uniforma mu tak sekne, že starší dámy omdlévají a jeho přítomnost naplňuje všechny hlubokým klidem. Letuška Pekarová roznáší chlazené nápoje…

  Bohužel vyšlo najevo, že letadlo doteď letělo na autopilota oba dva „piloti“ prošli pouze rychlokurzem na větroně, do kterého ale neměli moc času docházet. Profesor Péťa se svou rozvážností a vzezřením zkušeného pilota oklamal i kapitána. Mezi pasažéry to znepokojeně zašumí. Pávek začne sebevědomým tónem uklidňovat situaci, v duchu už ale přemýšlí, jestli ho zachrání skok s padákem.

  Ze zadní části letadla se ozývá znělý hlas bodrého vidláka, který s lahví portského v ruce doposud bavil spolucestující. Odvážně zahřímá: „Děcka nebójte se, Jindra, nás zachrání!“ Ukázalo se totiž, že v přední části letadla sedí i mladý a perspektivní právník doktor Rajchl, který si během cesty stihl prozřetelně nastudovat příručku přesně k tomuto typu letadla. A teď si můžete vybrat :).

  1. Ten váš Jindra by ještě ušel, protože bych ocenil, že tu příručku dopředu vzal s sebou a přečetl ji – to by nebyl zase tak špatný typ, minimálně by se mu musela přiznat předvídavost a připravenost.

   Ono to spíš je tak, že ten Jindra by hecoval pasažéry ke společnému zpěvu odrhávaček typu prší prší, ignoroval by varování starého meteorologa vedle na sedadle a až by byla bouřka vidět i z okýnka, zorganizoval by největší demonstraci v letadle proti bouřce a Vidlák by na poslední chvíli doporučoval letadlo zapíchnout do země, protože to je volba rozumem a menší zlo.

   1. Na té analogii kulhá hlavně to, že z toho letadla nevyjdou živí, takže je jedno, co udělají.
    V reále se hra opakuje znovu a znovu a Vidláci, Jindrové, Péťové a meteorologogové jsou v interakci i v dalších pokračováních, kdy už mohou vědět, kdo je kdo a mohli analyzovat předchozí rozhodování.
    My nejsme v situaci jednorázového rozhodování život-smrt, do které bychom se dostali bez předchozí historie.

   2. Gogo přiznám se, že Vy jste mě do toho příběhu napadl až pozdě, když jsem to odeslal, mohlo tam být něco takového:
    Z nejzazšího tmavého kouta letadla pan Gogo opatrně pronesl poznámku: měli jsme si včas vyškolit vlastního pilota, třeba pana Baštu… Načež by se na Vás všichni vrhli :).

  2. Pasazeri takhle nepremysli, chlastaji panaky z plastovych minilahvicek a rozhodi je jedine, kdyz dojdou slane tycinky.
   Predikci nechavaji volovi, ten ma vetsi hlavu. Kapitan vypada slusne a je to dobrej kluk. A Rajchl se chce jen prizivit a neco na tom trhnout, takze nee.
   Takhle vypadaji uvahy nad situaci, nekecam. Drive normalni lide dnes shaneji flanelove kosile, at vas nenapadne dorazit na grilovacku v necem jinem.
   Je to jednodussi, nez si lze vubec predstavit- vam jsem to popsal velmi komplikovane, aby to slo vubec pochopit 🙂

  3. Zahradníku,
   nemá cenu zastírat, že vás mám spíše nerad než rád.
   Ale tohle přirovnání se silně blíží realitě a je to dobře napsané
   ——————————————–
   (Snad by se jen slušelo připodotknout, že autopilot byl předem naprogramován na kurs k největší bouři, protože posádka i pasažéři byli záměrně obětováni., což Fialovi s Rakušanem právě došlo a tiše diskutují, jestli by nebylo nejlepší požádat Vidláka o láhev….protože v kabině není dost místa na to se oběsit a tkaničky od bot jsou slabé.

   Raichl, povzbuzován Vidlákem, zjistí po příchodu do kabiny, že vypínač autopilota byl zalit vteřinovým lepidlem a už nikdy nepůjde vypnout.

   Naštěstí se ukáže, že v posádce letadla je alespoń jeden skutečně vroucně věřící křesťan, který všem vysvětlí, že blížící se smrt je jen kýženým přechodem do jiné a lepší dimenze a urychleně naučí posádku i spolucestující ty nejúčinnější modlitby.

   Tím aktivním křesťanem je pochopitelně Vidlák.
   ——————————————————————————

   (Upozorńuji orgány, jakož i přátele i nepřátele, že tento text je jen souborem metafor!!!)

   1. O tom, co je metafora a co zločin, rozhoduje Stříž nebo soudní znalec, soud jen potvrzuje závěr založený na konceptu kontextuálního ideozločinu.

    Tedy jednoduše – když se rozhodnou, zavřou vás i za zpěv prší prší

   2. Ne každá bouře musí zničit letadlo.
    Najednou se třeba éro vynoří z mraků do plného slunce. A bude na místě přejít na manuální ovládání, i když je kabina celá poblitá od těch, kteří neměli na bouři žaludek.

  4. Zahradníku, vy jste génius!
   Vedle vás je ořezávátko i Edward Bernays.
   Doufám, že se bude Vidlák tumlovat s tím prodejem knih. Tak zdatného imagemarkera by mohl hnedle někdo přeplatit. Mára dal Andymu kopačky, nebo obráceně, už se v tom kapku ztrácím.
   🤔
   ( Myšleno v legraci. Napsal jste to hodně vtipně. )

  5. Vy jste ještě víc nemocnej než jsem si myslel.
   Vemte si prášky a jděte za Fialou . Tam si pokecáte jo a vezměte sebou toho chudáka goga, který je s vámi schopen držet kurz.
   Proboha co se to tady děje, už to fakt není ke čtení.

 8. Jak to tu pročítám, tak se nestačím divit. Předem píšu, že nejsem adorant Rajchla. Jen by mě velice zajímalo, jak si ti zdejší kverulanti (jména netřeba uvádět) představují, jak to bude dál. Jim by totiž nevyhovoval ani svatý. Vypadá to, že jsou s tím , kam nás žene slepenec, nadmíru spokojeni. Jinak si to nedovedu vysvětlit. A když ne, tak ať vhodí do placu jedno, dvě jména, která pro ně budou skousnutelná a dotyční by do toho naplno šli. Fčil se ukažte, na ta jména si počkám.

  1. Do čeho mají ta dvě jména jít?

   Já bych vám vyjmenoval desítky jmen, kyby měli ti lidé jít na jisté místo a už se nevracet.

   1. Jména těch, co budou ochotni jít s kůží na trh a alespoň se pokusí ten zasviněný politický rybník, odbahnit. Vidíte někoho?

  2. No, jak se zdá ( to je řečnicky, nic se nezdá, protože je to tu černé na bílém), došlo k souznění. Je to celý stejně k ničemu, letadlo má budíky zalepený vteřiňákem a spadne. Je to hezky řečeno, tak spisovatelsky. Moudře. A metaforicky. Ten blbeček Rajchl neví, že všechno je ztraceno, náš dobrej Vidlák, ňouma jeden naivní, jej v tom podporuje. Lidi, budete-li to číst, ne, aby vás některýho napadlo jim v tom snad pomáhat! Jen my, my víme, jak to celý je, proto trpělivě vysvětlujeme, že jediný, co dává smysl, je vzít si ponaučení z našeho trpělivého vysvětlování…

   1. Piccolomini,
    Vidlák není ani ňouma, ani naivní.
    Vidlák je v několika oblastech bezmála geniální a inteligencí mne (a nejen mne!) převyšuje.
    To, že v jiných oblastech se ne tak docela strefuje, je zcela přirozené.

    Například se Vidlák domnívá, že je politolog Fiala blbec a nemá páru o politologii a praktické politice.
    Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo.
    Fiala sice nedosahuje podle mého kvalifikovaného odhadu svým IQ inteligenčního kvocientu Vidláka, nicméně v oblasti politiky jako celku podle mého názoru Vidláka mírně převyšuje (hrubým odhadem o cca 1 000 %).

    Ale uznávám, že jej Vidlák začíná dohánět.
    —–
    Cílem mého metaforického komentáře nebylo nic jiného neždecentní doporučení, aby všichni, kdož hodlají nastoupit do politického letadla , nenápadně ověřili, kdo z jejich věrných přátel a spolupracovníků nosí po kapsách tuby s vteřinovým lepidlem.
    (Ti sympatizanti a spolupracovníci pochopitelně na poslední chvíli nepoletí).

    1. „Problém“ je v tom, že Vidlák je prostě takovej dobrák, kdežto Fiala to je něco jako Kalousek (abych nepoužil sprosté slovo a nebyl žalovatelný, musím používat metafory). Tak je jasný, kdo bude mít vždy v tomto typu boje navrch a ne není to o IQ.

     1. No, pokud jste řekl „něco jako Kalousek „a myslel tím Fialovu morální inegritu, pak jste nejspíš urazil Fialu.

      Pokud jste ale měl na mysli že Fiala je „něco jako Kalousek“ svými politickými či rétorickými schopnostmi , pak jste namazal Fialovi kolem huby tolik medu, že hrozí jeho sladké utonutí.

      Za posledních třicet let měla ČR jen pár lidí, ovládajících politické řemeslo na prvoligové úrovni:
      Josef Lux, s výhradami Zeman, zcela jistě Kalousek.
      POZOR! Nezaměňovat proklamované cíle a skutečné cíle ani u jednoho z nich!
      Jde pouze a jen o řemeslné schopnosti.

      V současné chvíli není ve vrcholové politice nikdo, kdo by projevoval náznak alespoň druholigového hráče….ale naneštěstí už žádná skutečná česká politika neexistuje, takže to nevadí. 🙁

      1. Kalousek je prototyp politického gaunera, takový capo di tuti politické scény, lstivý a velice inteligentní oportunista s jedinečnou motivací a cílem : uspokojení svého ega ( jistě, i materiální část také netrpí podvýživou) .
       Lux býval velmi často titulován co by had na tehdejší politické scéně – a určitě ne bezdůvodně. Pravda, Mirkova politická hvězda teprve začínala stoupat, především díky jeho angažmá na MO.
       KDU-ČSL se v tomto kontextu jeví jako líheň“šikovných politiků“ …
       Miloš je solitér, a vždy byl …
       Morálku bych do této společnosti ( ač idealisticky přisuzuji její největší porci Milošovi ) asi i kvůli jejímu odporu neintegroval …

    2. Věřte, že jsem velmi rád, že jsem vás – záměrně v uvozovkách -„vyprovokoval“ k odpovědi.
     Ta slova jsem Asfaltový holube použil já. Ne proto, abych Vidláka hodnotil. A půjčil jsem si ta vaše slova o vteřinovém lepidle. Důvod? Nejen z vašeho, ale ze mnoha komentářů vyznívá jak značná skepse vůči Vidlákově propagaci iniciativy PRO, tak vůči iniciativě samotné.
     Budiž, skepse je namístě. Proč ale vyzdvihování jen negativ? Proč cítíte vy i nemálo dalších potřebu otevřeně či opisně připomínat a zdůrazňovat de facto jen to, jak je to zbytečné? Jak to nemá cenu? Vždyť poukazování prakticky exkluzivně jen na potíže, to je svým významem přesně to stejné, jako byste všechny vyzývali k tomu, aby hodili flintu do žita.

     Ve svých komentářích to nazývám slovy nevybíravými. Jsem si toho vědom a mám k tomu značnou motivaci. Třebaže neznám vás a stejně tak ani nikoho jiného, skutečně chci věřit, že i vám všem na této zemi záleží. V tuto chvíli ubíhá čas přímo zoufale rychle. Vláda si počíná šíleně, žene nás do i pro nepolitického člověka rozeznatelných katastrofálních problémů, kdy ani jedno z těch adjektiv není přeexponované. Kolik nám zbývá možnosti nějak se tomu postavit, nějak to aspoň ztlumit?

     Dlouhodobě zklamaným politikou se nám nechce věřit ani nějakým novým politickým superstars, ani naší společnosti, že by se jimi nechala nějak rozhýbat. Ale ty potenciální možnosti se velmi rychle rozplývají. Je tu mladá strana, otevřeně deklaruje své ambice. V čele se značně charismatickou osobností. Znovu, jedna z posledních, v nejhorším případě poslední možnost s něčím něco udělat, zkusit něco udělat. Zahazovat ji? Ne. Dezolátů (ke kterým se hrdě, dokonce pyšně hlásím) je dost na to, aby nezůstali po předchozích neúspěších doma. Aby nezůstali jen u inzerované demonstrace, aby to ještě jednou zvedli a drželi nahoře tak dlouho, jak jen to půjde.

     Bude to těžké, ani trochu nelze zaručit jakýkoli úspěch. Určitě se vynoří i problémy, se kterými se ani nepočítá. Proč ale vystrkovat na odiv jen je? Odrazovat tím? Ano, odrazovat, protože máme opakovaně velmi nepříjemně ověřeno, jak snadno a jak mnoho lidí se poté, kdy se konečně pohnulo z místa, zase po náznaku nepříjemnosti znehybnilo. Není lepší říct, že ano, jsou a budou, ale důležitější je jít do toho i s nimi? Že to je nejen důležitější, ale protože tentokrát už je k tomu nejspíš poslední šance, tak je to nejdůležitější?

     Na to těmi, vůči některým asi přehnaně, ale úmyslně přehnaně ostrými komentáři poukazuju. Asi máloco jsem kdy tolik nechtěl, jako teď nechci bez boje sklonit hlavu. Proto ať jsou na mě ti někteří nazlobení, ať je to ale taky místo zdůrazňování negativ probudí aspoň trochu k fandovství. K tomu, že právě tím své zemi dají kousek šance. Rád pro to budu za špatnýho.

 9. Řekl bych, že Vrábel i po případném usmíření s Rajchlem na demonstraci nedorazí. Uvízl v chapadlech státní moci a čelí žalobě za „šíření poplašné zprávy.“ Cituji z havloidního tisku:
  „Naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi ze stíhaček. To je to, co chce udělat naše vláda. Jestli vás tohle nezvedá ze židle, že naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi, tak už nevím, co ještě by vás ze židle mohlo zvednout,“ prohlašoval Vrabel ve videu zveřejněném koncem loňského listopadu.
  Za necelé dva měsíce ho kvůli tomu zadržela policie. Došla si pro něj v sobotu 21. ledna přímo na demonstraci, kterou v Praze pořádal s dalšími proruskými aktivisty proti Fialově vládě a prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi. Kriminalisté Vrabelovi ve zkráceném řízení sdělili podezření ze šíření poplašné zprávy.
  Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá,“ popisuje podstatu deliktu trestní zákoník. Státní zástupce nyní pro Vrabela podle zjištění Aktuálně.cz žádá podmíněný trest.“ Další podrobnosti zde:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ceska-vlada-zautoci-na-rusko-jadernou-bombou-lhal-vrabel-zal/r~dab6d23aa85611edb1f50cc47ab5f122/

  1. Tak má Úřad Vrábela vydat prohlášení, že šlo o metaforu.

   Což mě vede k tomu, abych znovu upozornil, že teror proti svobodě slova běží od roku 2000 podle Lex Payne, hrubě zesílil za Babiše a v současnosti nabírá vysoké obrátky, už se ani moc nesnaží budit dojem legality.

 10. V clanku se pise:
  „Pokud lidé nepřijdou, tak jen proto, že přijít nechtějí.“
  Mozna uz proto stoji zato demonstraci udelat, namisto nejistych odhadu verejneho mineni.
  Zatm je jasne, ze protivladni alternativu podporuje jednoznacne 4,5% volicu, na tohle cislo se lze spolehnout.
  Demonstrace ukaze, kolik dalsich procent je ochotno se tady na to jadro nabalit.
  Favorit alternativy, oligarcha Babis odpadl, ted zacina prerozdelovani hlasu. Volnych jich moc nebude, ale na vstup do snemovny by to mohlo stacit.
  Jestlize pocet ucastniku na podzim by sel interpretovat jako referendum o vlade, ted v breznu pujde o ukazatele chudoby.
  Problemem je schizofrennost ceskeho volice, voliciho temer zasadne proti svym vlastnim zajmum. Na sve zklamani ma pak vzdy stejnou omluvu: „A co jsem mel jako delat jineho, nez to hodit Petikolce/ Pavkovi, kdyz neni nkdo jiny, koho by slo volit?“
  Taci lide jsou se svoji volbou prekvapive spokojeni, nebot jsou presvedceni o tom, ze udelali, co mohli. Hodili to mensimu zlu, nebot jejich favorit by stejne nemel sanci na zvoleni. Takovi volici jsou idealnim materialem pro kazdeho progresivistu i diktatora, radost s nimi pracovat.

  1. Často mají dvojí radost – volili „správně“ podle hodnot, které jsou cenné. Například chtějí mír, klid, demokracii a prosperitu, tedy volí EU a Pavla. A za druhé, volí tak, jak jim určí certifikovaní odhadci voličů – pokud volič zvolí tak, jak většina, je to další potvrzení, že zvolil dobře, protože to je ta jejich demokracie – člověk musí chtít to, co podle průzkumů chce většina. Nemohl udělat líp.
   A kdo se považuje za rebela, ten volí team B a o to víc napadá skutečnou opozici.

   Já jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet tento Vidáka k Rajchlovi. Hlavně, jestli se dožijeme voleb, jestli se bude rozumem volit bezalternativní ANO a odrazovat od srdcem voleného beznadějného PRO.

   1. Samozrejme padne volba na mensi zlo, tedy ANO! O tom nemam pochyb.
    Navic se kontroverzni Babis stahl a Havlicek bude tak dvojnasob rozumna volba.
    Jakmile Rajchl/ PRO nabere nejaka vyznamnejsi procenta, aleternativni volic neomylne usoudi, ze tim se sance PRO naopak snizuji. Zrejme ho i oznaci za zbytecne radikalniho.
    Stredostavovske prokleti kotlinky je koncentrovano do Haskovy predstavy mirneho pokroku v mezich zakona.
    S kym mluvim, ten chape proces sve volby jako rozumovy ukon, ktery musi byt proveden v intervalu jakehosi umereneho prumeru. Odhad ovsem necini svym rozumem, ale ridi se rozumovosti zjevu a slov politika. Petikolka s Pavkem tohle zvladli na vytecnou a proto byli po zasluze zvoleni. Rajchl s tymem s image fotbalovych sibru nemaji sanci, ti jako nerozumni vypadaji uz od prveho pohledu.

    1. Hlavně taky by svými procenty mohli ohrožovat skutečnou a bezalternativní Alternativu.

     Jak říkal ten soudruh v Německu -kdo chce vlastnit zbraň může se přidat do oddílů SS, jinde jsou nám k ničemu.

 11. dezinformační aktivita cizí moci ?

  „myšlenky z dezinformačního webu Aeronet, podle kterého volby nebyly legitimní, neboť petiční archy kandidátů pro ministerstvo vnitra údajně ověřovala zahraniční firma Hewlett-Packard vybraná v rozporu se zákonem a bez řádného výběrového řízení“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volby-prezident-rusko-dezinformace-ministerstvo-vnitra.A230209_144428_domaci_remy

  Hewlett-Packard je desinformace ?

 12. To by se už jeden pos@rááál, pane hrábě. Z obýváku ke mně zaznívá televize. Tam někdo praví, že jsme v mělké recesi 🙂 Tak vidíte i ta recese se dá podat tak nějak jemně, aby se občan nevyděsil.
  Být u kormidla Bába, tak o recesi slyšíme od rána do rána a s odborníky a experty se v pravdatelevizi dveře netrhnou.

 13. Opakování, matka moudrosti.

  Jsme indiáni, nebo hasiči z Kocourkova?

  Možná to je naivní představa, ale když indiáni měli problém, zasedl náčelník s radou starších, zabafali z dýmky míru, a hledali řešení.
  Když se vyskytl velký problém, pak se sešlo více náčelníku zabafat z dýmky mírů.

  Navrhuji představit případné náčelníky, kteří se budou umět mezi sebou domluvit.

  Náčelníci představí svůj program řešení problémů.

  Indiáni si vyberou svůj kmen.
  Náčelníci zabafají z dýmky míru.
  Společně budeme řešit problémy.

  Hasiči z Kocourkova po poplachu vyjeli.

  Nevěděli, kde hoří, co hoří, ale hlavně že vyjeli.

  Amazonka nás prosí, aby jsme ještě jednou uvěřili slibům.

  Ale jakým slibům?

  Mnoho indiánů ještě nezachytilo kouřové signály.

  Já jsem zachytil kouřový signál ze Slovenska, kde místní náčelník zesměšňoval indiány, kteří nechtějí bojovat, nechtějí bránit své děti, ženy, starce, svou vlast.

  Neřekl ale, že nepůjde lovit cizí bizony.
  Generál Zmeko: Nebrániť vlasť? Nechápem, ak chlap nechce chrániť svoju rodinu

  https://www.youtube.com/watch?v=5m2P_A6EACg&t=948s

  Náčelníci rozhodnou.

  Náčelníci rozhodnou, jestli demonstrace počká, nebo nepočká.

  Co však nemusí čekat, je vyjádřit odpor k válce.

  VZOR – ODMÍTNUTÍ MIMOŘÁDNÉ SLUŽBY VE STAVU OHROŽENÍ
  https://stranapro.cz/ke-stazeni/

  Že to má účinek, je vidět na slovenském náčelníkovi války.

  Nazdar dezoláti!

  „….. Umíme se svolat, umíme se sejít a umíme se dohodnout. ….
  ….Už máme svoje lídry i svoje odborníky. Budou na pódiu i pod pódiem….
  …Dokázali jsme se svolat, dokázali jsme přijít na Václavák, dokázali jsme se sjednotit, dokázali jsme zapomenout na rozpory.
  Postupně se profilují naši lídři i odborníci.

  A to ještě není nic, proti tomu, co dokážeme dál, pokud vláda okamžitě nezačne konat ve prospěch nás a naší země…..
  https://web.litterate.cz/nazdar-dezolati/

  Co dokážeme dál, pokud vláda okamžitě nezačne konat?

  Jasná odpověď rozhodne, jestli zvednu prdel.

  1. Pepíčku, problém je v tom, že někdo moudrý musí mít chuť toho náčelníka dělat.
   Možná je lepší kolektivní rozhodování. V Afghánistánu jim to docela funguje, pokud na ně tedy zrovna zvenčí nikdo nezaklekne.
   Mají tam náčelníky, kteří spravují svůj region , něco jako na úrovni našeho hejtmana. S omezenými pravomocemi jen pro svoje lidi.
   A když dojde k neshodě, sejde se sbor náčelníků, říkají tomu Lója džirga. A nehnou se, dokud nedojde k nějaké rozumné shodě. ( Něco jako když se ve Vatikánu volí papež. )
   ***
   U nás by to samozřejmě nešlo. Na tak prostinký způsob vládnutí jsme už moc vyspělí.

   1. Helanov napsal:
    9 února, 2023 (15:03)

    Helenovičko, problém není v tom, jestli někdo chce, nebo nechce dělat náčelníka, ale v tom, že někdo riskoval, že přijde o práci, nebo bude mít nepříjemnosti v místě bydliště, a nemlčel.

    Někdo o práci přišel, někdo možná ještě přijde.
    Někdo má v místě bydliště problémy, někdo ještě je může mít.
    Někdo má problémy na úřadech, někdo ještě je může mít.

    Tomu se říká odvaha a charakter.

    Indiáni volí náčelníky odvážné a charakterní, kteří je neprodají za hrst korálků, nebo láhev ohnivé vody.

    Taky nemá cenu mít jeden kmen, s jedním náčelníkem, když to indiáni nechtějí.

    Některé kmeny se (ne)chtějí očkovat, jiné (ne)chtějí vyšší daň z týpí, atd..

    Dnes jde indiánům o přežití, když se nedohodnou, přijdou o zlato, bizony, týpí, vodu, oheň.

    Možná jim dovolí žít v rezervacích, na konzervách v akci.

 14. Xixao napsal:9 února, 2023 (12:04)
  Gogo a Schumacher…

  Nekrmit trolly , já vím je těžké se udržet ale následné reakce ukázaly o co jim jde, jen zde otravovat

 15. Tak tedy PRO.
  PRO co?
  Toť otázka.
  Funguje to tak, že každý, kdo chce prosadit nějaký proces, musí vzít do svých rukou jeho řízení.
  Jinak se toho chopí někdo jiný a udělá to po svém. Tedy třeba i poněkud jinak.
  Připojit se k procesu, který někdo řídí, je možné pro toho, kdo sdílí stejné myšlenky a stejná přání a ví, že je to pro něho přínosné. Neznamená to však, že tím to hasne a pak bude pasivní, bude vočumovat a sem tam zajde někam na náměstí a tím to hasne a někdo to všecko ostatní, tedy i jeho díl práce udělá za něj.
  Takže, ptám se sám sebe, je tento způsob to pravé ořechové, co chci? Co přinese zlepšení situace ve společnosti? Lepší budoucnost?
  Přiznávám upřímně, že si nejsem jist.
  A současně to nezatracuji.
  Inu, dilema.

   1. Nemohl by Rajchl třeba pracovat pro sebe? Je mladý, ambiciózní, chce to někam dotáhnout a vydělat peníze… Umí mluvit, vyzná se v politice, není blbej…. to by jako motivace mohlo stačit ne?

    1. Ale potřebuje asi peníze, když dělá okázalé demošky a určitě bude potřebovat se nějak etablovat.
     Ti, co mu to poskytnou, to budou chtít splatit.
     V ideálním případě tím, že Rajchl vybuduje lepší režim pro všechny, včetně jich.
     Ale většinou bývají zájmy a plnění více konkrétní a zacílenější na něčí prospěch.

      1. Zatímco jiní politici to dělají zela nezištně a pro blaho národa, jsou čestní, přímí, obětaví a ochotní položit život za svou vlast… Najděte mi takového a já ho budu propagovat.
       Zatím je to pořád stejné – vždycky se jen dozvím, proč je ÚPLNĚ KAŽDÝ nepřijatelný.

       Možná proto se zaměřuju na ty, kteří jsou schopní a odděluju je od těch neschopných. Možná proto řeším, kdo vyhraje a kdo prohraje a neřeším, kdo je hodný a kdo je zlý.

       Rajchlova motivace je zcela standardní – chce být premiér, chce v politice uspět, je ochoten do toho dát nějaké peníze, umí politické řemeslo, navíc není líný… co byste chtěli víc?
       Sežeňte mi jiného, stejně pracovitého, ale čestnějšího Rajchla a já ho s největší chutí budu propagovat.

       1. Tak pak má ale taky smysl otázka na koho dělá a neměl by být problém ji zodpovědět. Nedělejme z toho nějakou výjemečnost ani z jedné strany.
        Komu bude dlužen peníze, komu službu, komu slíbil podporu za něco, jakých sviňáren se účastnil a dluží…
        Prostě docela normální realita.

        1. Na sebe dělá… každý dělá na sebe. Kapitalismus z toho dokonce udělal ideologii.

         … a k tomu musí dělat spousty službiček, úsluh, musí hodně lidem něco slíbit (a pak pokud možno málo splnit), musí přesvědčovat, musí se postarat, aby sponzoři věřili, že je schopný.
         Rajchl je schopný, umí plánovat, má tah na branku, proto to někam dotáhne. S charakterem to nemá nic společného. Sežeňte charakternějšího, pak se o tom můžeme bavit.

         1. No a právě je dobré vědět, na koho dělá, kdo má na něj vliv, komu dluží, kdo jemu …
          Když víte, že Pavel slouží Kolářovi, který dostává notičky od desátníka a k tomu dostane čerstvě vyškoleného pohůnka od Starostů a kdo mu platil jeho kampaň, tak máte profil věrnější, než když byste se ptal jeho manželek.

          Není potřeba předstírat, že v politice je buď nejhorší odpad, nebo samí andělé. Přece jde o to, aby politik prosazoval hodnoty nám blízké metodami nám přijatelnými a byl předvídatelný, pracoval v náš prospěch – tj. bylo to postavené tak, že jeho prospěch závisí na prospěchu našem, že to není tak, že čím víc on, tím méně my.

          No tak není od věci se ptát v tomto smyslu na každého, i na Rajchla. A dívat se, co dělal dosud, jak, kdy a o čem se vyjadřoval v době, kdy to nebylo velké téma, jak je konsistentní, jaké jsou s ním zkušenosti v oblasti kooperace, vedení, řešení problémů….

       2. Atributy jste vyjmenoval dobré, ale jeden ještě chybí.
        A to, když ne přímo schopnost, tak alespoň snaha sjednocovat.
        Je rozdíl být silný a hodně silný. Být jen silný zhusta nestačí. Ne dnes a ne tady.
        No a v jednotě hodně silný být může.
        Pak je tu jistá šance…

        1. To sjednocování ale raději ve smyslu spolupráce, sdílení, zdravé konkurence, rozšiřování atd.. než vynucování a vnucování čehosi co zrovna napadne moudrou hlavu.

          1. V poslední době jsem to viděl v podstatě jen v tom smyslu převálcování.
           Všechno to bědování, jak někdo rozděluje (ve smyslu dovolí si mít jiný názor než my, majitelé pravdy), jak je potřeba se sjednotit (ve smyslu papouškovat plky tzv. lídra) a nerozesírat jednotu (ve smyslu neargumentovat, že je to blbost, že by bylo lepší to či ono .. a nejlíp zamezit diskusi úplně nebo aspoň z ní vyloučit ty nesjednocené).

           tak třeba to chápeme stejně a moje poznámky byly nadbytečné

       3. Vidláků, neexistuje ideální premiér.
        Ale když se řekne Okamura, Foldyna, klidně i David, nebo Zahradil, Bašta, prostě někdo, koho jsem měla možnost sledovat dlouhodobě, tak si umím na toho člověka udělat názor. Respektovat ho i s chybami, pokud je důvěryhodný.
        Ale o panu Rajchlovi nevím vůbec nic. Vlastně jenom to, že se vám jeví jako slušný člověk.
        Při vší úctě, jak se říká, “ podle sebe soudím tebe” , možná jste sám tak slušný, že vidíte slušného člověka skoro v každém.
        Na druhou stranu si s vámi každý rád popovídá. To je velké plus.

         1. Životopis každého z nás se dá napsat jako životopis hrdiny, ale i zločince.
          Posuzuji ho podle výkonu v pořadu Kecy a politika. Bylo to, z mého pohledu, slabé.
          I když uznávám, že proti němu seděl ostřílený novinář. Ale pro Rajchla by bylo lepší, kdyby se omluvil a nešel tam. ( Jenom můj názor. )

         2. Trefa, Anonyme … Dělá se z něho téměř „posvátná kráva “ , ovšem není mi jasné, za co … I když- pokud může být profesorem Putna, blyštivý Péťa, Danuše rektorátu a pak kandidátku, tak čemu se čemu, že …

      1. Opatrně s takovými kombinacemi!
       Realistin, Nenasertin, Proberan i Deziluzin mají serotonergní účinky, při jejich kombinaci může vzniknout serotoninový syndrom! Sledujte se, typicky to začíná pocením, zimnicí, horečkou, může být průjem, třes, křeče, hypertenze, tachykardie, ale hlavně změny duševního stavu: neklid, zmatenost, úzkost, agitovanost.
       Všechny léky je pak nutno okamžitě vysadit. Tím se předejde možným až fatálním důsledkům jimi navozeného realismu, odesranosti, probrání a desiluze. Na druhou stranu, jakmile přestanou působit, vrátí se původní obtíže. Celková prognóza není dobrá. circulus vitiosus

         1. Stimmt. Já prokrastinuji poslední dobou téměř neustále a vylučování serunatoninu už je patrné nejen v těle, ale i v peněžence.

          1. Nemít prachy,
           nevadí.

           Zpívá hen ten Svěrák.
           Nedůvěryhodným hlasem.

    2. Pane Vidlák.
     Možná by Rajchl mohl dopadnout,jako Šlachta.
     Pokud kolem sebe nepřitáhne schopné osobnosti a nejen z Prahy, samotný toho moc nepřitáhne.
     Klidně by se jeho tým mohl jmenovat alternativní vláda.

     1. Rajchl předchozí demonstrace politicky zužitkoval. Jako jediný. Ostatní to jen projebali. Do voleb je daleko, ale já myslím, že uspěje celkem solidně. Vzhledem k rozložení sil možná fakt i tím premiérem bude.

      1. Mám pro pana Rajchla dobrou radu, můžete mu ji přetlumočit. Jestli chce sbírat hlasy voličů, kteří mají hluboko do kapsy, tak ať z programu PRO odstraní školné na státních školách. Například pro mne, pokud to tam zůstane, to bude dostačující důvod, abych je nevolil.
       A těch chudejch voličů je mraky, a bude jich čím dál víc.

       1. To je ale blbost.

        To školství zdarma je zlodějská prasárna, když se pak doktoři, zubaři, biochemici, inženýři a další seberou a jedou do ciziny a platit tu studia Slovákům a dalším je už úplně šílené.

        Každou chvíli člověk slyší o tom, jak nějaký Čech zabodoval ve vědě, ve firmě v USA.

        Radši ať slíbí posílat těm, co už odešli faktury za vzdělání v plný ceně. Klidně zbytku rodiny, co tu zůstal.

        Určitě tu retroaktivitu platnosti zvládne jako právník nějak zdůvodnit. V historii je spousta příkladů.

        1. Mraky, povídám mraky, lidí už opravdu sotva vyjde. Máte představu, co to dneska stojí, pořídit si a vychovat dítě? A když to dítě doputuje na vysokou školu, tak co platí za ubytování, stravu, skripta atd. ? Přidejte k tomu školné. A i kdyby mělo být „odložené“, tak se vracíme k pořízení dítěte. Mladý/á absolvent(ka) založí rodinu a ke všem těm příšerným nákladům bude splácet školné? Vždyť je to na provaz.
         Ne všichni najdou uplatnění se stotisícovým platem a ne všichni mají bohaté rodiče.
         Váš názor, že „školství zdarma je zlodějská prasárna“ svědčí o tom, že nemáte tušení, co to je bída.
         Neberu Vám to, můj původní příspěvek byl o sbíránjí hlasů voličů, kteří co je bída vědí.

          1. Ano, to uz jse tu psal driv, ale setkal jsem se v velkym odporem.

           V Cechach vystuduje kazdy rok mnohem vice zubaru a doktoru, nez kdykoli drive za sociku.
           Uneverzity jsou v kazde prdeli.
           Ale kdyz se podivate na prumerny vek obvodaku, nebo neprijimani novych pacientu u zubaru, tak se vydesite.

           V Cechach zadara vystudovat a pak hura do USA, nebo jinam, kde se za tyhle skoly tvrde plati.
           To je prece jeste horsi, nez kazdorocni vysavani penez z CR.

          2. Přesně, spíš dvacet let.

           Jako v cizině. Vždyť dostanete zadarmo živobytí. – To je jakoby vám někdo dal prachy do podnikání.

         1. Ne. Jednak na medicínu půjde míň studentů, jednak tím spíš odejdou za hranice, kde si vydělají víc, svůj závazek splatí a pak se určitě už nebudou vracet. Mimoto je to protiústavní, to by muselo platit pro všechny VŠ. Jestli ono by nebylo lepší napravit rozmrdaný systém povinného postgraduálního vzdělávání a taky začínajícím lékařům dát adekvátní plat. Ovšem v tom případě by třeba nepotřebovali sloužit tolik hodin nad zákonný rámec.

          1. Ne.

           Buď si to zaplatí sami a pak ať si jdou kam chtějí, protože pak budou Čechy v extrému továrna na doktory a zubaře a prachy půjdou do země.

           Nebo jim to zaplatí stát, ale pak tu budou muset nějaký léta odpracovat, jako je to jinde.

           Tak jak to je je šílený. Lidi, co nemají na to, aby poslali svý děti na univerzitu, protože by neutáhli ani jejich bydlení, jídlo, dopravu a učebnice, tak sponzorujou školy prachatejším, co si nechají zaplatit studia a pak tradá pryč a pak se sem ještě jezděj vytahovat, jak si nahrabali a jací jsou pašáci.

           Nejhorší ovšem je, že na to Rajchl/PRO nemá názor.

        2. Sice nešťastně formulováno, ale jak jsem pochopil celkové vyznění, Váš ostrý odsudek se týká nynějších poplyšových „budoucích, mladých, nadějných elit“ , jenž veselé konzumují i ty zbytky výhod stávajícího vysokého školství , zároveň opovrhují oponenty, rudo-hnedou lůzou, dezoláty, dělníky, manualníně se živícími lidmi, ovšem jejichž peníze jim prostřednictvím peněz urcených pro školství a neziskovky vůbec nesmrdí, a jenž se ve své drzosti, aroganci automaticky si diktovat svoji příjmovou, životní a společenskou úroveň bez jakékoliv návratnosti vynaložených prostředků pro společnost.
         Na tomto příkladu lze demonstrovat zvrácené, profesně zvrácené složení parlamentu a senátu.
         Zájmy daňového poplatníka, toho posledního v řadě, nejvíce holeného a určeného k ekonomicko-politickému otroctví nezastupuje, nehájí NIKDO, ani náhodně zvolený pracující… Prý vzdělání – když si odmyslím stávající kvalitu VŠ, tak třeba v případě Pekari nebo Černochové ( a armády jiných parazitů ) jde o velmi sporný požadavek- nejde o Ústav jaderných technologií v Řeži, ale o veřejné bojiště zvané parlament.
         Najednou se oklikou dostáváme k různým poznáním, a to např.že školství ani systém není a nebyl schopen „vychovat“ dostatečný počet stomatologa, dokonce chybí i obvodní lékaři ( nejsou léky, doktoři, atd., ale plebs by rád na Rusa, to nevymyslel) – a pokud ano, kde jsou …
         Dostali bychom se k třeba k umístenkám, atd. Počet studujících a budoucích potencionálních absolventů by měl reflektovat potřeby toho, kdo platí, kdo je zodpovědný za kvalitu, vybavení a především dostupnost v tomto případě lékařské péče.
         Je to na delší povídání, ale ten, kdo z těch elévů šermuje výší příjmů v Rakousku, Německu, Británii, atd., tak by měl vědět, že pokud hodlá bezprostředně, nebo v brzké době po absolutoriu sloužit „pod jinou vlajkou“ , tak nechť náklady na studium platí „jiná vlajka“ nebo absolvent.
         Z hlediska nákladů je přitom studium medicíny jedno, ne-li vůbec, nejdražším studijním oborem.
         Povedlo se rozvrátit mimo průmyslu s ním související učňovské školství, a tak tu do února 2022 bylo cca 0,5 mio ukrajinců, včetně středního zdravotnického personálu, tedy sester.
         Dnes dováží ukro lékaře, a čeští „progresivisté v bílém“, samozřejmě „hrubě podfinancovaní a nedocenění“ mávají denním tiskem ,kde ichtyl novinář žvaní o ukroléčitelích jako o spáse, řešení personální otázky obsazení pracovišť v jistých regionech. A samozřejmě zamlčí, že na jejich univerzitách ( a v celém statě a systému ) byla korupce tak děsivá, že na nástěnkách i lékařských fakult veselý tabulky s ceníkem za úspěšné složení zkoušky…
         Mohli bychom pokračovat i sondou do jiných oborů, ale na co …
         Plebs má „jiné“ starosti, a jsou mu umně předkládány soudobé „chléb a hry“ …
         A plebs na to slyší …
         Zásada č.1. – na obyvatelstvu Bohemia landu LZE ÚSPĚŠNĚ DÍKY JEHO VROZENÝM VLASTNOSTEM ŠTÍPAT DŘÍVÍ , přičemž Vám za to bude vděčné a ještě se Vás bude zastávat.
         Zásada č.2. – Obyvatelstvo v Bohemialandu volí téměř zásadně PROTI VLADTNÍM ZÁJMŮM
         Atd…

       2. On ten PRO program je psaný jako by byli už vítězi voleb.
        Podle mne by stačilo napsat jenom naprosto klíčové zásady max. na A4.
        Tedy to, co nás momentálně „pálí“.
        Energetika, daně, soběstačnost, školství.

        1. No a hlavně, co s pětikolkou?

         Zakázat, zavřít, soudit, zabavit majetek nebo zase jen „co jsme si, to jsme si“?

         Nebo úplně předstírat, že je to demokraticky zvolená strana a jen jdou od válu a šílený a zbytečný dluhy se hodí na normální lidi?

         Jak to chce řešit?

      2. Jujky, Vidláku, jen špínu dotaz: A JAK ony demonstrace ten iluzionista politicky zužitkoval, prosím ? To mne opravdu zajímá, neb jsem si nevšiml NIČEHO zásadního, zaznamenání hodného, neřku-li pro opozici, alternativu, nedej bože pro dezoláty přínosného, spojeného s jeho jménem , a to ani na webech Alternativy.
       Že by onen „úspěch, tedy politický výtěžek“ z oněch akcí, byl tak superexplosivní, tedy superutajený kompletně přede všemi, samozřejmě mimo Rajchla samotného ?
       Od podzimu kde nic, tu nic, a bohužel pro alternativu, jedno Waterloo za druhým – že by Rajchl bojoval jinde jinou válku ?
       Velkohubě vyhlašovat data údajné masové demonstrace, v momentě téměř všude totálně vítězícího Pětihnusu , v momentě vládě nakloněné masivně zfašizované veřejnosti, nota bene před datem doručení vyúčtování, s velkým předstihem a časem na na přípravu pro vládu, je – to se na mne nezlobte, to je projev politické idiocie a ne hrdinství.
       Chraň nás Pánbůh před takovými „vojevůdci a stratégy“ … V momentě, kdy jsem to v tomto týdnu četl, tak jsem měl velkou chuť se toho „řečníka“ zeptat, za koho vlastně česká politická obdoba Zlatoslava Lockharta kope ( mimo sebe) …
       Jen tak na okraj, ještě jsem nezaznamenal jakoukoliv sebereflexi že strany oné Zwyrtek, jenž minulý rok před senátními volbami chtěla po zvolení spolupracovat s klubem a lidmi ODS, páč to jsou profesionálové, a to vše v době, kdy už Pětihnus vcreálu předváděl své kousky a směřování… Nikde ani Ň …
       A to má pro Boha být alternativa ???
       To i ty již zde zmíněné 4,5% během chvíle budou moc … v reálu to připomíná , a klidně
       se zlobte, vzpouru papírových užvaněných tygrů …

       1. Myslím, že zbytečně kádrujete. ( K té Zwyrtek )
        Vidlák to myslí asi tak, že Rajchl přitáhne na demonstraci davy. Což je na jednu stranu dobré, aspoň to 5kolce nadzvedne mandle. Radovat se nebudou.
        Ale může to odradit přemýšlivější občany. Protože to skončí jako plácnutí do vody a nic se nestane.
        Myšlénka, že se dá svrhnout vláda pomocí generální stávky je poněkud naivní.
        Kdo by generálně stávkoval ???
        Češi generálně stávkují až když je jisté, že starý režim jde od válu. V roce 89 to jisté bylo. Byli jsme poslední, kdo zvedl zadky. Ještě na 1. máje jsme mávali mávátky činovníkům z ÚV KSČ.
        A potom jsme stejně hromadně cinkali.

        1. Co že, že kádruji ? Ach tak, a jak tedy vypadá to „nekádrování“ v praxi, vysvětlete mi to … Beru to tak, že Vám by nevadilo a nevadí, že bojem proti Vašemu soupeři, protivníkovi ( dodaďte si cokoliv ) se zaklínající jedinec (údajně z Vašeho klubu ), odkázaný na Váš hlas ) naprosto v klidu před masem prohlásí, že přehrávat si bude nejraději s hráči druhého týmu, páč už si spolu zablbli…
         To nemyslíte vážně, že. Právě jste pokálela morálku, svědomí, čest, atd., a de facto jste z nich udělala buď prodejné děvky ( což je Bohemii, jejím politikům , plus značné části verejnosti tak nějak přirozené ), nebo opovrhované prašivé zmetky .
         Byla jste vůbec někdy třeba v obyčejné partě, měla jste někdy na povel i jen sportovní mančaft? Určitě ne …
         Víte proč je Pětihnus tak úspěšný, stejně jako byla svého času úspěšná destruující ODS ? Protože nikdy nebylo daleko od slov k činům, a zřetelně dávali a dávají najevo, že vědí čeho a jak dotáhnout.
         Metody k vymytí mozků fungovaly jak na plebs, tak na „přemýšlivé“ , které bych ve velké většině charakterizoval jako jedny z nejzrádnějších a nejnebezpečnější skupin, právě protože svoji proradnost, aroganci, nedostatečnost, zbabělost, v diskuzích vydávají za „důsledek přemýšlení“.
         A v diskuzích je toho nakecáno, jen u těch voleb je to vždycky nějak jinak, že.
         Že někoho přitáhne je nesmysl, navíc dle mne on zase taková výhra pro běžný plebs v důsledku není, a ten trefný „titul, pojmenování “ jsem si vypůjčil z H.Pottera .
         To, co Rajchl dělá, se v této situaci jeví jako diskreditace SKUTEČNÉ OPOZICE A ALTERNATIVY. Dá še řící, že alternativa je před kolapsem, a prosazení náhubkového zákona, plus další legislativy, včetně vypínání serverů stávající alternativa ve stávající neškodné podobě SKONČÍ.
         Je dost možné, že skončí jakékoliv pokusy o změnu, ať už díky změně složení a priorit elektorátu, jeho fašizací, nebo díky horkém válečném konfliktu.
         Kdo ví, ale realita, pokud zohledním minulost, velí být v případě Bohemie PESIMISTA, těžký PESIMISTA.
         Nakonec i samostatnost, vlastní státnost, musela být importována emigrantů z venčí – domácí pantátové, kolaboranti, příjemci zisků, výhod a parazitů všeho druhu, osazenstvo úřadů, radnic, císařských úřadů, by destrukci R&U NEDOPUSTILO.
         Aneb dokud nebude opravdu fest špatně ( a nemusí to být jenom tady, může jít o následek čehokoliv kdekoliv nejen v Evropě) , dokud mezinárodní situace nevyeskaluje v cosi radikálně jiného, rozdílného ( což se děje většinou za tryskotu krve) , ke změně NEDOJDE.
         Česky řečeno, jakoukoliv změnu přinese někdo ze zahraničí-velmoc, silnější pes, reálný majitel, v momentě akceptace plebsem , který je ochoten a schopen akceptovat cokoliv, tedy silná vrstva kolaborantů a vlastizradcu dozajista, kteří v přímém přenosu demonstrují, čeho jsou schopni, a s jako ochotou skočí do jakéhokoliv zámku i bez vyžádání.
         A co se zde jednou schválí, to tak bude, včetně daní z nemovitostí, nuloveho důchodu, ožebračené velké části plebsu, feudálních manýrů samozvané „demokratické aristokracie “ . Tady změny a veřejný rambajs nemáme v lásce-pokud nehoníme čarodějnice sami, že…

    3. Ad Vidlák:

     David Martinek má na xichoknize pod Vaším dnešním příspěvkem koment, proč Rajchla nyní podpořit,byť ho jinak nepodporuje a uvádí své důvody. Martínka ráda čtu, je chytrý a doporučuji jeho vysvětlení přečíst. Fakt je, že Rajchl si toho hodně odpracoval ,mluví ale i koná. Pokud se mu podaří lidi zvednout,tak to bude skvělý počin. Mimochodem, dnes jsem zaznamenala,že v odborech je pnutí ohledně Středuly, tak jsem podsunula návrh, ať se předvede a odboráře vyburcuje k účasti. Pokud se bude vykrucovat ,tak bude zřejmé, že byl koupený a má za úkol tlačit na“ klid na práci“. Těsně před jeho odstoupením z presidentské volby mu přistály na účet vcelku slušné peníze, které z účtu ihned odputovaly. Pak to předal Čapuši.

    4. Opakuji:
     Funguje to tak, že každý, kdo chce prosadit nějaký proces, musí vzít do svých rukou jeho řízení.
     Tak a nejinak.

     A to ať už pracuje pro sebe, nebo pro pro svou ideu. Na tom není nic neobvyklého.
     Přičemž motivace je taková nebo maková, to ať ukáže čas. Zadarmo ani kuře nehrabe a pokud hrabe ve prospěch dobré věci, tím líp.
     Jde o to, zda se k tomu člověk přidá a ztotožní se s tím s vědomím, že vždy hrozí, že ač to myslel dobře, dopadlo to jako obvykle.

     Za mě osobně mohu konstatovat, že jediné, co mě opravdu kdy z politiky jako takové vzalo za srdce a podporuji to, je prosazování myšlenky přímé demokracie (respektive alespoň polopřímé švýcarského typu). Nikoliv její dehonestace ve stylu, který je běžný u nás. Kdy se něco vytrhne z kontextu a pak se to lidem omlátí o hlavu.

     1. Dobře napsáno. A pro ostatní tady, co píšou Rajchl ne, protože tohleto… Rajchl ne, protože tamto.. Rajchl ne, protože hento oné… Víte, mně je celkem buřt, jestli tam bude Petr nebo Pavel, nebo Rajchl nebo Belzebub. Pro mně je rozhodující, aby to byl někdo, kdo „kope“ za naši zemi, za naše lidi, za náš stát. Máte pocit, že toto naplňuje současná pětikolka? Já tedy ne. A že se snaží dostat do vlády? No a co? Jak jinak by mohl mít vliv nebo možnost něco změnit, než tak, že získá nějakou „mocenskou“ pozici. Co je na tom odsouzeníhodno? Vždyť právě kvůli tomu samému se pětikolka spojila. Jestli Rajchl otočí nebo neotočí, až tam bude, to ukáže čas. Tihle, co tam teď jsou, se už odkopali. Jakékoliv lidské společenství je postavené na tom, že je někdo v čele, že má nějakou mocenskou strukturu… Tak proč ne třeba Rajchl? Bude horší, než fijalenka a spol.? (to už snad ani nejde 😏)

 16. OT
  Časopis Dikobraz už tu nějakou dobu není a tak si občas pouštím na minutku TV. Což se mi přihodilo před chvílí. Jedno z děvčat (v poslední době se na TV nekontrolovaně množících) ohlásilo třeskutou zprávu:
  Cena benzínu dramaticky poklesla o celé 3 haléře!!!

  1. Jo, zrovna jsem se taky díval. Ale „děvčata“! Většinou se na ně ani nedá koukat. A když si to člověk pustí a je tam zrovna Kručinská, tak má zbytek dne zkažený. Dovedete si třeba představit, že s ní souložíte?

   1. Ale i jo, je mladá a vyloženě hnusná není. Určitě si ale nedovedu představit, že bych souložil s Moravcem.

 17. Suchá čísla
  Francie, polopresidentský systém, volby 2022 :
  1. kolo
  Macron 28%
  Lepenka 23%
  Zemmour 7%
  ***
  Druhé kolo
  Macron 59%
  Lepenka 41%
  ***
  Kontrolní otázka : Bylo dobře , že kandidoval radikál Zemmour?

   1. Musela bych se kouknout do tabulky. Ale nechápu souvislost.
    Ale chápu, že 23 + 7 je víc, než 28.
    Proto Rajchla a třeba Volného beru jako Zemmoura počesku.
    Ztracených 7% beru jako velkou chybu.

 18. Gogo a Schumacher…
  kluci, já chápu, že nějak se člověk živit musí, ale já bych tuhle práci dělat nedokázal, fakt, klobouk dolů před vámi, vy teda musíte mít žaludek…
  Nebo ku….ký dluhy…

  1. Nevím, co dělá Schumacher (jestli tedy není skutečně obuvník), ale asi máte pravdu v tom, že byste moji práci dělat jen tak nemohl.

   Chápu to správně, že toto byl zároveň váš úplně první příspěvek do diskuse?

   1. No, úplně první nee, ale čtu si tady denně…
    A dneska už mí to fakt nedalo…
    A co s tím vlastně má četnost příspěvků společného, bych se odvážil zeptat…
    To jako, čím víc toho vyplodím, tím jsem nějak přesvědčivější, nebo co ?
    Jestli jako takhle, tak to jooo.

    1. Jen mě zarazilo, že to úplně vůbec nejhlavnější, co vás přinutilo napsat něco poprve, jsme byli my s kolegou Schumacherem.
     A ještě k tomu, že nepíšete, s čím třeba nesouhlasíte a kde se mýlíme, ale věnujete se našim profesím, o kterých, pedpokládám, nic nevíte.

     1. Ale rád by věděl. Pokládám za příznačné. Jsou lidé diskutující věc, a lidé diskutující autora. Snažím se být z těch prvních. Nezajímá mě barva kočky. Zajímá mě jak chytá myši. Nezabývám se manželským životem či politickými názory lékaře zachraňujícího mi život.

      1. A všimli jste si, že ty “ věci“, diskutujete povětšinou jen vy dva spolu?
       K ostatnímu níže…
       A soryjako, už nebudu rušit vaše kruhy.

       1. jaké věci máte na mysli?

        Myslím, že můj komentář byl strukturovaný a šel k podstatě věci, o které psal Vidlák v článku. Nebo se domníváte, že byl mimo téma a že jsme si jen tak psali my dva o nesouvisející věci?

         1. „diskutujete povětšinou jen vy dva spolu?“ .. to byste měl vědět vy, když jste to takhle napsal.

          Já nemám dojem, že bych se s Schumacherem kdy zapletl do větší debaty, proto jsem se ptal, které věci myslíte.

     2. No vidíte, a já myslel, že jste bystřejší, nebo, řekněme, důvtipnější…
      Tak pomaleji…
      Souhlasit či nesouhlasit s vámi dvěma nejde, neboť vaše sáhodlouhé, bezobsažné, ale někdy možná k úsměvu budící litanie, nesvádějí člověka k nutnosti rozhodovat se nad jejích obsahem. Názorným příkladem je páně Schumacherův příspěvek níže.
      A nesnažte se mě utočit na nějakých vašich profesích…. víte, že vím, že víte, co jsem tím myslel.

      1. No jistě, ale takhle hloupou hru snad nečekáte, že by s vámi někdo hrál. Je to tak na úrovni, kdy vás Cemperův poskok vítězoslavně označí za ruského švába v Putinově žoldu jen proto, že argumentujete elementárními poznatky z fyziky.

          1. Jen jsem podpořil vás ve vašem přesvědčení. Můžeme se ale společně mýlit. (jak to víte vy?)

          2. Xixao>
           Vy si vazne myslite, ze by gogovi za to nekdo platil? To se mi jevi velmi nerealne.
           Mozna podle mnozstvi, nektere dny je tu pulka prispevku od nej. A hlavne ma vzdycky pravdu. A kdyz ne, tak z to muze Vidlak. Treba jako kdyz mel Basta dostat 20 % 🙂

          3. Už jsem měl strach, že nepřijdou procenta – mimochodem, kde jste tu blbost vzal? Ode mne asi ne.

          4. Ale lepsi se, dneska do prispevku nezakomponoval Strelkova. Jen tak dale, kontrola za 14 dni.

          5. Mile gogo, budto si nepamatuje, co jste tu blabolil jeste pred nekolika tydny, nebo tu sproste lzete.
           Vyberte si sam 🙂

          6. Nikdo tady nepsal, ze Basta bude mit 20.
           Jako nadsazku bych to akceptoval, ale vas uz to pohltilo.

       1. To je soudobá univerzální reakce. Intenzívněji levicoví v triku či s plackou „Che“, bez ohledu na téma označují oponenta fašistu.
        Dřív takovou reakcí bylo obvinění z popírání existence Boží.
        V době ne až tak minulé, z revizionismu, jiných ismů či po sovětském vzoru z rozličných „…ovštin“.

    2. Jistěže. Píšu, tedy jsem. Impact factor, citační index. Vidlákovy kydy se stávají významným periodikem s vysokým egometrickým koeficientem. Kdo zde nepublikuje jako by nebyl.

   2. Nóó, manželka o mně praví, že jsem kachýnka. Vepřo knedlo zelo zapíjím kefírem. Tak i knedle s vejci, jejichž oblíbenost mám společnou s Václavem Klausem. Velmi pravicová krmě obsahující vyvážený poměr uhlovodanů a bílkovin. Dnes posnídal domácí sulc, zapil bílým kafem.
    Každý se musí něčím živit, pokud nemá to štěstí být junior. Ale i tak. Krom toho člověk nemusí bytostně být tím co ho živí. I skladník si může přečíst Vergilia v originále.
    Anebo psát poezii. Aby si odreagoval svůj podlý, hnusný, bezcitný zevnějšek.

 19. Přátelé,
  děkuji Idiotronicovi za upozornění!
  Abych se nechlubil cizím peřím, kopíruji nejdřív Idiotronica:

  8 února, 2023 (23:39)

  Na
  http://www.petrhampl.com
  narazíte na titulní straně na 22 minutové video o knize Petr Hampla
  Poznámky o elitách, válce a míru.
  Ve videu hovoří Petr Drulák o české společnosti, která negeneruje státníky, ale jen politické hokynáře a generál Štefec, který upozorňuje na změněnou bezpečnostní pozici ČR v Evropě.
  Sice se nezasmějete, ale budete upozorněni, že nás čeká cesta na desetiletí.
  ——————————————————–
  To video se mi podařilo na první pokus přehlédnout.
  A pak jsem trochu zaváhal, zda si ho pustit – nemám moc důvěru v oslavné ódy na knížku.

  Jenže tady se jedná o něco NAPROSTO jiného!
  V krajní, leč nezkreslující koncentrované zkratce zde tři velmi inteligentní, vzdělaní a zkušení a dlouhodobě politicky angažovaní lidé přednesli své těžko zpochybnitelné pohledy na to, co se v Evropě a u nás děje.

  Velmi doporučuji „obětovat“ čtvrthodinku a soustředit se na Druláka a Štefece.
  Dá vám to mnohem víc než dva týdny celodenního sledování našich Kydů – od úvodního článku až po poslední příspěvek!

  Zvláště doporučuji Vidlákovi poslechnout si Druláka.

  1. Inteligentní a vzdělaní? Jak si to mám vyložit?
   Dlouhodobě politicky angažovaní? Že se o své cenné know-how nezištně dělí s plebsem? Součást jejich sebeprezentace v politickém byznysu. Bych nebyl podezírán že zaujatosti, mířím tím na všechny. Všem jde o jejich dobro. Třebaže jejich úsilí může přinést dobro i ostatním. To se nevylučuje.

   1. Technický dotaz:
    Podíval jste se na to video a poslechl si, co ti pánové říkají, než jste tohle napsal?

     1. JannoJ , díky za odkaz.
      Pro mne to byla poněkud bizarní podívaná , vidět Hampla, který hovoří o míru, vedle Bohbota, který je válečník a jeho profese je zabíjení.
      Pokud je mi známo, tento dobrý muž se přistěhoval do ČR, aby nám pomohl izraelizovat naši kotlinku.
      Nevím jak kdo, ale já netoužím chodit drátěnými tunely a nechci, aby i moje vnučka musela nastoupit na povinnou vojenskou službu.
      Navíc jsem nevěřící a proto bych nerada viděla v parlamentu velebníčky, rabíny, imámy, popy, dávám přednost občanům, kteří svoje náboženství netahají do veřejného prostoru. Což pan ortodoxní rabín a trenér kravího boxu patrně nečiní.

    1. Technická odpověď:
     Nepodíval. Dávám přednost příjmu informací čtením. Je to rychlejší a firewall zadržující iracionální působení.
     Zdroje informací mám, přežvýkat si je umím. Buď na jejich základě mám stejný názor, pak je zbytečné abych ho znal, anebo mám názor odlišný, pak také je zbytečné abych ho znal. Názory si neutvářím podle názorů ostatních, ale podle informací. Těmi nejsou jakákoli data nýbrž data mající pro mě reálnou informační hodnotu. Snažím se nebýt vesmírný pirát Tlamsa.

    2. Tak třeba pan Drulák .. na první poslech excelentní postřehy. Ale… ví ten člověk, jak vlastně Masaryk ten vliv a přízeň těch, kteří rozhodovali, získal? To nebylo proto, že by sedli na prdel před moudrým filosofem. On to nejspíš ví a taky ví, proč to zkreslil zrovna takhle.
     Tím řeč pana Druláka nechci snižovat, on chtěl lidem, co zrovna žerou, něco v krátkosti sdělit a podle toho zvuku z auditoria, přestali žrát a žvanit a začali ho i poslouchat. Takže super výkon z jeho strany.
     Nicméně tohle téma, jako všechna ostatní, by měl dopovídat mezi lidmi, které to zajímá, nebudou u toho říhat a budou mu oponovat. Potenciál je obrovský, leč nevyužitý.

   2. Schumachere, Petr Drulák vůbec do politiky nedělá. Je to vědec a publicista. Vsadím se, že by do politiky ani nešel. Je to ten člověk, který byl právě odejit z akademické sféry pro nadbytečnost.
    Vydal knížku Podvojný svět a podílel se na sborníku Svrchovanost/ Zvrchovanosť. Je to moc zajímavé čtivo.

    1. No, (12:36)
     abychom neztratili důvěryhodnost…. Pokud považujeme velvyslence a diplomaty či lidi, kteří vykonávají funkce prvního náměstka zahraničních věcí za lidi, kteří „vůbec do politiky nedělají“, pak SNAD ano.
     —-
     Nicméně souhlasím, že by do SOUČASNÉ oficiální tzv. „politiky“ v ČR nešel.
     Ona to totiž už není v pravém slova smyslu politika a ta republika už také není česká.

     Pokud se někdy podaří něco jako alespoň částečně suverénní Českou repuliku exhumovat a vskřísit z mrtvých, bude to v době, kdy již dávno nebude ani Drulák naživu (je ročník 1972, tedy ve věku mých dětí).

     1. Holube, takhle jsem to myslela. Že už do politiky nedělá. V tom smyslu, že asi nebude chtít kandidovat za žádnou stranu.

      1. No a politici nejsou obsypaní spoustou asistentů, sekretářek, náměstků, poradců?

       Pořád dělají do politiky.

   3. Přátelé,
    víte co je pro mne největším překvapením?

    Že se dosud NIKDO, alespoň pokud vím,oficiálně nezabývá tím, co bylo rozhodující pro volbu zdrcující většiny z těch několika miliónů lidí, kteří to hodili Babišovi!

    Tady recirkulují více či méně přesvědčivé z prominutím pindy, že prý pár set, pár tisíc či pár desítek tisíc lidí, soustředěných na jednom místě dá najevo vládě, že s ní nesouhlasí, ta se otřese, spadnou jí zahraniční šupiny z vočí , prdnou vodící špagátky z příslušných velvyslanectví a položí to.

    Přitom – kolikaSETnásobně víc lidí volilo Babiše než těch, co se nakupili či nakupí na jednom náměstí?

    A – pozor – kolik procent z těchto voličů byl skutečnými „probabišovci“, kteří by za ním šli, jak by řekl Vidlák, „do hrdel a statků?

    Nepodařilo se mi vypátrat jednoho jediného člověka, který by Babišovu politiku bez výhrad schvaloval, který by byl jeho bezvýhradným obdivovatelem!

    Naplno to řekl kosířský Vlk, který dříve nelenil účastnit se protibabišovských demonstrací Miliónu chvilek – a i před volbami prohlásil, že považuje i nadále Babiše a Zemana za „zemské škůdce“.
    Nicméně že bude se skřípěním zubů Babiše volit – protože Fialokolku a jejich generálského NATOnominanta považuje za mnohem nebezpečnější variantu!
    —–
    „Svědkové Babišovi“ a jeho bezvýhradní obdivovatelé buď neexistují, nebo jsou v menšině.

    Naprostá většina Babišových voličů, několik miliónů, to jso ti, kdož dali svou volbou jednoznačně najevo současné vládě, že COKOLI představitelného JE LEPŠÍ než oni!

    To je ona miliónová PROTESTNÍ demonstrace, po které sníme!
    To je ta demonstrace, která dala najevo, kolika lidem nazdory stamiliónům tekoucím do propagandy se dosud nepodařilo dát konečný myšlenkový klystýr!

    Obří demonstrace už, chlapci, děvčata, babičky a dědečkové, proběhla, jen jsme si jí nějak kolektivně nevšimli!!

    1. Proč? Protože…
     https://www.vasevec.info/domaci-politika/cesko-andreje-babise-potrebuje-snad-vice-nez-kdy-jindy
     „U Babiše platí v dobrém i ve zlém, co na srdci, to na jazyku. Vždycky bude mluvit neučesaně, vždycky se navzteká a vždycky jsou věci, kterým rozumí mnohem lépe než pětikoalice, tj. svázání ekonomiky a sociálna s cílem uspokojit vitální potřeby většiny občanů a otázky, zejména v zahraniční politice, kdy by udělal nejlépe, že bude mlčet. Nebude tu Zeman, rozkřičený kolovrátek Okamura se možná také dotočí.
     A koho tu obyčejný občan bude mít. Jedině Babiše.“

     P.S.
     To ne já, to Vyvadil, já s ním jen z velké části souhlasím.

     1. K JannaJ 9 února, 2023 (14:20):

      Vážně si někdo opravdu myslí (tj. nejen říká nebo píše), že je možné nahromadit takový majetek (jaký nahromadil např. Babiš) a zároveň být někým, o němž platí “ … co na srdci, to na jazyku.“?

      1. Někteří si dokonce myslí, že je možno dělat dneska POLITIKU a přitom mít „co na srdci, to na jazyku“ !
       Lež, klam a maskovací slovní dýmovnice jsou zásadní výrobní prostředky KAŽDÉHO dnešního politika, jinak nemá šanci.
       Každého!
       Neptejte se, který politik lže, ptejte se, který politik lže v náš prospěch a který v náš neprospěch.

       A pokuste se odhadnout, který, komu a za kolik náš prospěch v budoucnosti prodá.

       (Pochopitelně by nebylo špatné si úplně nejdřív ujasnit, CO JE A CO NENÍ náš prospěch a kdo je vlastně ta skupina, které říkáme „MY.“
       Ale to už je příliš velká makačka na bednu a nehodlám upadnout do podezření, že jsem intelektuál.)

       1. Psychiatři nelžou, když upozorňují, že politik je řemeslo vhodné pro psychopaty.
        Je velmi sebevědomý a neempatický člověk může velet davu.

      2. pro Erik Halák 9 února, 2023 (16:49)
       METAFORA víme?
       Tady je to dneska vážně jak u Bucků na dvorku večer když zhasnou.
       Všichni vědí , že je všechno a všichni špatně, dokonce i Halák.
       Nejblíž pravdě je zřejmě Drulák v tom videu kde říká, že politik dnes je buď válečník, obchodník nebo filosof což je ovšem všechno nanic (Targus ten tady chybí ten by to napsal natvrdo, já si to jen myslím), ale my už jsme skoro všechny typy vyzkoušeli až na toho prvního. Toho si dáme teď.
       Co mně se týče já ze všech tří typů, pokud už tedy není k dispozici kombinace s diplomatem, a ti jsou nedostatkoví, beru obchodníka, protože ten k obchodování potřebuje zcela nezbytně mír.

        1. K JannaJ 9 února, 2023 (18:22):

         Špatně:

         Obchodník se zbraněmi je jen výjimečně válečník.

         Případný válečník si takové obdhodníky najme.

       1. K JannaJ 9 února, 2023 (18:18):

        A jak jste došla k závěru, že „Všichni vědí , že je všechno a všichni špatně, dokonce i Halák.“, a to “ … dokonce i Halák.“?

        1. No, soudím tak z toho, že jste opustil vkládání odkazů tempem jak kdyby vás za to platili od kusu a vyjádřil jste se k tématu.

  2. Ty elity jsou naprosto jasné. Stačí se podívat na volbu prezidenta. Reality show jak vyšitá. Dát jim tam ještě k tomu baby, tak největší TV prasárna – Výměna manželek jen tiše závidí.
   Show jak z nuly udělat jedničku po vzoru našich východních přátel se brilantně povedla.
   Následky budou bohužel podobné….

 20. Napadlo mne takové marketigové heslo pro tu demonstraci: „Loučení se svobodou“

  Až vláda přejde od slov k činům, tak to nic jiného být nemůže.

  Pokud vláda nazývá nenásilné voliče poražené opozice „ohrožením demokracie“ a chystá se s nimi podle toho naložit, tak nějaká korekce či cesta zpět už bohužel není možná.

  Rád bych se spletl, ale co nyní probíhá se do dějin zapíše jako změna srovnatelná s únorem 1948 či normalizací.

  Pokud ta „poslední“ demonstrace bude velká, mohlo by z ní být jednou pár vět v učebnicích dějepisu v kapitole o konci polistopadového vývoje. A to není málo.

  1. „co nyní probíhá se do dějin zapíše jako změna srovnatelná s únorem 1948 či normalizací.“
   Svatá prostoto! Srovnáváte nesrovnatelné! Srovnávejte s 30-tými léty v Německu a nástupem Hitlera. Budete mnohem blíže pravdě.

  2. Pokud vláda nazývá nenásilné voliče poražené opozice „ohrožením demokracie“

   Má pravdu, když za tu demokracii nebojují trochu víc.

 21. K těm přetíženým (v souvislosti se svolávánou demonstrací) vlakům:

  Včera brzo ráno, když jsem se díval na předpověď počasí na iDěsu, naskočil mi titulek a úryvek z článku, kde se pravilo, že byla obnovena železniční policie.

  A že prý už buduje na železničních stanicích detekční rámy a že prý bude využívat videozáznamů.

  Což jsem pochopil tak, že to budou hojné videozáznamy z podzimních demonstrací, kde „složky“ pilně natáčely.

  Takže, kdo byl natočen na podzim na demonstraci anebo kdo bude mít u sebe např. obyčejnou „rybičku“ (kapesní nůž) anebo např. obyčejný deštník (který přece lze též použít jako zbraň), tomu nebude dovoleno odcestovat.

  V blízké budoucnosti bude obdobně zabráněno v cestování jedincům, kteří v sobě nebudou mít vpíchnutu nejposlednější (podle rozkazu WHO) „včeličku“.

 22. Pro pána, dnes je toho v álejích zase na(bl…), totiž napsáno!
  Kolik hytrých lidí tu ví, “ co by se mělo“, „jak by se mělo“ a naopak, „jak by se nemělo“. Co bude následovat, co kdo na pódiu řekne, nebo naopak neřekne.
  A já se jen ptám – přátelé, soudruzi, dezoláti, proroci – KOMU TÍM POMŮŽETE?

  Jak psával Targus blahé paměti, chce se mi usednout a plakat…

  1. Ale vždyť i to PRO a všechny skutečně opoziční strany jsou založeny na tom, že říkají, co by se mělo, jak by se mělo atd …
   A když je někdo chce okřikovat a zadupat, tak se to považuje za nepřijatelné, aspoň v kruzích, které se považují za demokratické.

   Takže co.. chcete klid na práci stejně jako vláda? Jaký je pak mezi vámi rozdíl?

   1. “ Jaký je pak mezi VÁMI rozdíl? “
    Jako mezi kým? Já nejsem ani PRO ani proti, jenom souhlasím s postem od Hrabě, alias tata níže , že každé zrnko písku do stávajícího vládního soukolí, je lepší než nic.
    Kdo si myslí, že demostrace mají smysl, ať se jich zúčastní, kdo si myslí opak, ať je ignoruje, ale k čemu je dobré pořád dokola opakovat, že někdo něco dělá špatně? Mně pořád ještě dává smysl výrok, že je lépe zapálit aspoň malou svíčku, než nadávat na tmu.

    1. To je jeden z možných pohledů.
     Druhý je takový ten svatoplukovský – strkat stébla postupně do kola k ničemu nevede, ani když jich bude 1000. Ale tisíc stébel dohromady spojených ve snop to kolo zastaví.

     Chcete se bavit o tom, co je potřeba udělat, aby se něčeho dosáhlo, nebo o tom, že je potřeba dát najevo, že se nám něco nelíbí a doufat, že to Fiala udělá podle nás?

     1. Přesně tak. Obávám se, že zrovna Rajchl není ten, se kterým by rozumná stébla toužila být v jednom snopu. To už mi přijde přijatelnější vcelku konzistentní Skála, i když myšlenku komunismu považuji za strašně blbou. Nebo Semín, i když jsem starý pohan.

      1. Jo, ale u těch lidí máte aspoň pocit, že sdělují to, čemu věří a o čem jsou schopni se s vámi konstruktivně přít, nebo i hádat. Minimálně mají postoj, argumenty, vize.
       U Rachla vidíte na první pohled, že kromě hesel a odhadu dopadu na hopsající dav, tam nic není. Není o čem, není proč, nemá cenu mu vykládat o nedostatku plynu za půl roku, když je léto. On to nikdy nepochopí. Až to nastane, udělá proti tomu demošku a užije si na ní tři orgasmy.

     2. „Chcete se bavit o tom, co je potřeba udělat, aby se něčeho dosáhlo, nebo o tom, že je potřeba dát najevo, že se nám něco nelíbí a doufat, že to Fiala udělá podle nás?“

      Gogo: To jste tu hlavickiu toho hrebu opravdu poradne bacil. Protoze to druhe je v risi fantazie.

    2. k čemu je dobré pořád dokola opakovat, že někdo něco dělá špatně?

     K tomu, že by mohl začít přemýšlet nad tím, proč to je špatně a dalo by vymyslet něco lepšího.

 23. Tedy nestačím zírat, kolik ještě toho špatného musí být aby ty štouralové a že jich tady je si uvědomili že každá taková akce protestu je ta kapička odporu. Vůbec není duležité co VY štouralové uvádíte za argumenty. Samozřejmě že ta demonstrace v současné době nic nezmění, ale každá kapička odporu, sjednotí ukáže že je nás určitá masa, povzbudí náké váhavce, vůbec ted není důležité co je nebo není Rajchl. Když se sejde dost lidí vleje to jiskřičku naděje a ted je potřeba hlavně ta naděj. Protože žádná kapka sama o sobě nic neznamená ale kdo ví která kapka rozjede lavinu? A rozhodně nejhorší je hledat proč to nejde a co je špatně

  1. Ty kapičky se měly střádat, aby dohromady měly sílu. Ne je po hrncích vylévat do kanálu.
   Metaforicky řečeno, ta energie, nespokojenost, odhodlání, schopnosti, znalosti .. to by se mělo spojit a nechat nějakou dobu synergicky růst. Jestli demošky, tak k demonstraci toho růstu, k přesvědčení těch, kteří potřebují efekty, že my už jsme taaakhle velcí.
   Co se ale děje, je mrhání zdroji pro pobavení pár lidí , v lepším případě předstírání velikosti.

   1. Si zas koleduješ o proprání držděk…
    Vyvracet Svědkům Václavákovým jejich víru..

    Jak prý Hus pravil nad babkou přinesší klestí na na hranici : „Svatá prostoto.“

    Hnutí sociální, politické strany přirozeně směřují k nabírání rysů a projevů sektářských a náboženských.

   2. A jak dlouho máme střádat? Měsíc? Rok? Dva….
    Zima je pryč a půl národu nezmrzlo………….už vidím ty titulky oslavující Fialenka a 3,5mil. pražáků bude slastně vrnět. Tak počkáme…..
    Zlevňuje nám plyn…tolik štěstí….o 3 halíře, ale to nevadí. Vláda pracuje pro nás a oslavné titulky už jedou. Tak ještě počkáme…
    V dubnu dojdou nedoplatky a mnozí se z toho zhroutí. Nicméně sluníčko svítí a prázdniny jsou za chvíli. Mámo!! vezmeme si půjčku a hurá k moři…..Než nám vypnou elektřinu máme tři měsíce čas.
    Tak ještě chvilku počkáme…
    No a máme podzim.
    Vláda měla 9 měsíců klid na svou „práci“

    1. Já nemyslím střádat nespokojenost k jejímu vypuštění přetlakovým ventilem.

     Střádat by se měly schopnosti, kompetence, um, práce lidí, v určité synergii. A ano.. když je situace vinou vlády špatná a lid nespokojený, dá se na tom odstartovat i nějaký, předem připravený, projekt.

  2. Myslím, že bystrost páně Rajchla hodně občanů spíš odradí. Jedni populisté sedí u volantu, tak asi nepůjdu poslouchat dalšího, který nabízí jen naivní žvásty. Možná to myslí upřímně, ale to nestačí.

  3. Pane Hrábě, někdo to třeba bere tak, že demonstrace s takovým lídrem je spíš kontraproduktivní.
   Pana Rajchla bych brala snad jako člena týmu. Ale silně pochybuji o jeho ambici stát se týmovým hráčem.
   Máme několik opravdu rozumných a schopných lidí, kteŕí jsou na naší straně. Myslím si, že ani jeden z nich by nechtěl dělat štafáž panu Rajchlovi.

   1. 2. Helanov napsal:
    9 února, 2023 (12:07)

    Bez urážky.

    Kde jsou ti rozumní a chytří lidé?
    Máme je hledat s lucernou?
    Pan Rajchl nesedí někde v koutku, ale jde do toho.
    Když ti rozumní a chytří budou lepší, tak nemusí nikomu dělat stafáž.

    1. Rozumní a chytří přemýšlejí jak na to. Jsou plní pochyb, nemají jasno, jako Rajchl.
     Šíří osvětu mezi vzdělanějšími lidmi, bez kterých to nepůjde. To jenom v pohádce utne drakovi hlavu hloupý Honza.

     1. Helanov napsal:
      9 února, 2023 (12:56)

      Takovým jsme na vojně říkali váhaví střelci, takoví nemají šanci zvítězit.

    2. Rozumní a chytří chystají strategie a postupy, nebo aspoň analyzují, aby pochopili stav. Rajchla to nezajímá, ten chce zažívat bouření a ovace od davu pod ním.
     Jasně, že kdyby se spojili, mohlo by to k něčemu vést, ale on o ně zájem nemá, protože jemu jde o ten karneval a oni zase nemají ty organizační dovednosti, aby ty svoje drobky dali dohromady a vypadl jim z toho dobrý produkt.

     1. Ke gogo 9 února, 2023 (13:02):

      Začínám se bát, že, mne tak zavile nenávidějící, Tecočamp má pravdu, když tvrdí, že vy a Mrcasík jste jedna a táž osoba.

    3. No to je právě ono.

     Za poslední půlrok se sem tam mihli v TV.

     Většinou to byl někdo, kdo 20 let dělá v oboru nebo učí na univerzitě. Vysvětlili, proč něco v ekonomice či průmyslu nejde, tak, jak to prosazuje vláda.

     Proč nejsou ve vládě oni? Protože nehodlají bojovat s lidma jako je ogar Topolánek s gulema. Slizouni Fiala a Síkela. Hysterka Němcová a podobně.

     Když se objeví Rajchl, tak jsou třeba ochotni mu říct co a jak, pokud se zeptá, ale bojovat s ním a s jeho následovníky, na to se mohou vykašlat.

     Samozřejmě, že by museli dělat stafáž, přeci Rajchl neřekne „Přišel někdo lepší, tak já jdu od válu, teď to povede on.“

     To, že je možné být lepší jen na něco a ne na organizování demošek, to vás ani nenapadlo a do těch odborných věcí vy nevidíte, tak ani nepoznáte, že jsou oni lepší.

     1. Oni prostě vidí, že jejich odbornost je pro tyhle lidí nezajímavá. Leda jako kulisa pro to, aby se na nich přihřáli u nějakého právě akutního tématu, které beztak řešit nechtějí, nerozumí mu a je jim dobré jen k popularitě.
      Odborník může vykládat Fialovi, že bez plynu zkolabuje průmysl. Tomu je to jedno, protože plní příkazy z EU/Německa/USA. Může to vykládat Rachlovi .. tomu je to taky jedno, protože on přece zrovna bojuje s kovidovým drakem a ti lidi na náměstích tak krásně skákají!!!!
      Nějaký plyn je nezajímavý, protože on se přece rozhodl, že vyhraje volby s kovidem.

      Odborník může vypracovat nějaký materiál, většinou to nelze těmto hochštaplerům vysvětlit tak, aby to chápali nad rámec pár hesel. Oni si pak text přepíšou podle PR poradce a odborník pak má strach se objevit před kolegy, pokud se ukáže, že byl autorem.
      Že by hochštapler organizoval odborné komise a chytal odborně zdatné lidi.. proč by to dělal? Jednak to jeho hlava nepobere, k čemu by to bylo, a hlavně jeho EGO .. vždyť oni by ho mohli zastínit.
      Oni mají v jeho vidění sloužit jemu, ne on dělat servis pro odborné skupiny. A komunikace? Jestli se vám něco nezdá, můžete se mě zeptat 🙂

      Proč by se odborník ptal Rajchla, proč je podle něj 2+2=5 ?

  4. Palec nahoru a pět slepic, absolutní souhlas Hrabě alias tata. Já jsem už na to naše české “ to nejde ,to nemá cenu“ alergická.

 24. Ani sebevětší demonstrace nic nezmění na faktu, že vláda získala čas na smršť nových zákonů a má pod kontrolou vše k tomu potřebné (od silových složek, přes Ústavní soud, až po politické krytí Parlamentem, Senátem a Hradem, a to vše s podporou Bruselu a NY). Takže demonstrovat v mezích zákona se klidně již může.

  1. Navíc, šestikoalice ty podstatné a vyžadované věci prosadí společným hlasováním.

   Režim může zcela logicky a s plným mandátem tvrdit, že o svobodu slova a odvolání vlády nemají Češi vůbec žádný zájem, což projevili ve svobodných volbách. Povrchně vzato, není jak oponovat. Zvolili realizaci plánů EU a USA, z nichž dostaly USA přednost.

   Tajtrlíkování pár tisíc jednou za dva měsíce je jen vítanou cestou pro režim, jak upouštět kontrolovaně páru. Samozřejmě za předpokladu, že ty demošky nemají nějaké rozsáhlé podhoubí a funkční politickou strukturu – což je personálně zajištěno organizátory, že nehrozí.

   Otrokář švihá bičem a nutí makat a pseudoalternativa pouští žilou.

    1. no to pozor, za to tady dostanete kartáč.. jak jim šáhnete na Babiše nebo naznačíte očividný fakt, že ANO je v podstatě součástí velké koalice, pustí se do vás všichni místní ratlíci.
     Tak jen abyste byl připraven. Já to tady schytávám už měsíce.

     1. Jak se teď Babiš snaží vyluxovat i voliče SPD.
      Jsem moc ráda, že SPD nemá koaliční potenciál. Až se tihle znemožní, čas SPD teprve přijde.
      Zatím si v klidu vyřešej některé personální problémy a stanoví opravdu rozumný cíl.
      Momentálně jsou užitečnější v opozici, pětikolce opakovávají kotníky docela čile.
      A že jim to sakra vadí. Dokonce Lihovci poslali do parlamentu Okamurova duševně poněkud opožděného bráchu. Aby byla švanda.

      1. To je na tom asi to nejsmutnější, že společnými silami šestikoalice, a zejména pak jejich ratlíků, získala SPD v podstatě monopol na opozici. A to nejspíš jen kvůli osobnosti Okamury, který na jedné straně ví, jak udržet stranu pohromadě, a na straně druhé přesně tyto metody z té strany dělají neefektivní simulátor opozice s minimálním potenciálem ke spolupráci.

       1. To ale máte všude. Víc než jedna opoziční strana se neuživí.
        Spíš mě děsí, že ve Švédsku vyhrála opozice, i když jen o fous. A stalo se co ?
        Švédové si přejí vstoupit do NATO. Zapomenout na neutralitu , začít zbrojit a táhnout na Rusa.
        Celkem chápu, že pro tu jejich opozici je zásadní problém nezvladatelná migrace. Ale i tak bych od opozice čekala trochu zdravého rozumu. Představa, že se Rus chystá uchvátit Evropu je bizarní.

     2. Lezení do Bruselské a Washingtonské zadele, náhubky, itacionální odstraňování soch, vyhošťování diplomatů… už za Babiše. Nynější politika je pokračování.

   1. Navíc tak Alternativa má v sobě zakomponované různé názory, často i protichůdné. Což se právě nyní ukáže při schvalování nových zákonů.
    Daně z nemovitostí budou pro jedny nízké, pro jiné vysoké.
    Důchodová reforma, co by do podpory důchodců, bude pro jedny velkorysá a pro jiné příliš nízká. Stejně jako výběr zvýhodněných profesí – učitelé budou prosazovat psychickou náročnost, dělníci tu fyzickou a silové složky zase nebezpečnost. Do toho zmatky pro ty co celý život nebyli v jednom zaměstnání, ale třeba jich vystřídali 10.
    Daně z práce, mimochodem nejvyšší v Evropě (cca 47% bez slev), budou chtít někteří razantně snížit a jiní klidně i navýšit.
    Školné na VŠ ano nebo ne?
    Etc …

    1. No a právě na tomto příkladě bychom si mohli demonstrovat ten diametrální rozdíl mezi spojenectvím a sjednocením. Mezi kooperací a lídrovstvím.

 25. Prět jsem se vrátil z hradu, opětně blbe ze stránek PRO.


  3. Pro obnovu ekonomiky

  Zvýšit čisté příjmy zaměstnanců, živnostníků i podnikatelů prostřednictvím zvýšené produktivity české ekonomiky. Práce se musí lidem vyplatit a zajistit zvýšení životní úrovně domácností.
  Změnit strukturu české ekonomiky, definovat nové strategické oblasti české ekonomiky a podpořit jejich rozvoj.
  Odmítnout pozici laciné pracovní síly a montovny Evropy, posílit ekonomickou nezávislost naší země a vrátit ji na úroveň průmyslového lídra Evropy.
  Investovat do rozvoje Strategické infrastruktury, zásadní změnou legislativy umožnit její okamžitou realizaci.

  „Zvýšit čisté příjmy zaměstnanců, živnostníků i podnikatelů prostřednictvím zvýšené produktivity české ekonomiky“

  Konečně řešení, politicky se nařídí zvýšit produktivitu české ekonomiky a rázem se zvýší čisté příjmy zaměstnanců, živnostníků. Pane Bože, jak je to jednoduché a doposud to nikoho nenapdlo. Proč chodit na demonstrace, když je to tak přímočarý. Současná vláda je tak pitomá, že ani na tak jednoduchá řešení nepřijde, tož najděme v sobě sílu a zvolme PRO a budou jen výdobytky a sociální jistoty.

  Jasně, změníme strukturu české ekonomiky jednou PRO vždy, aby nám nějaký neumětel to nemohl nějak v budoucnu pokazit.

  Zřetelně definovat nové strategické oblasti české ekonomiky. I zde je výrazná kvalitativní změna. Definováním se zásadně otevřou nové strategické oblasti. Pro začátek bych si dovolil, aby byla definována oblast výroby těch nejsložitějších čipů pro Česko. Již se nebudeme dělit s žádným jiným výrobcem. Podpořemě ten rozvoj.

  Porbůh, i komunisti musí blednout závistí jak přízemě dělali a plánovali ty pětiletky.

 26. Jedna OT:
  „Sedět se Zelenským za jedním stolem v Bruselu bude úžasné, řekl Fiala“
  tak nevím, … není náhodou na „hošíky“ … mne zatím nikdo v zeleném tričku či mikině nepřitahuji … no což, tak mu to přejme, když mu to dělá radost !!

   1. No on si možná vezme „teny lady“ či nějaké „pemprsky“ a bude až 12 hodin v suchu … alespoň tak, to v reklamách tvrdí ..

    1. Včera byl Zelensky v britském parlamentu a tam měl úplný standing ovation.Asi z něj opravdu něco čiší. Britští poslanci mu vše odkývali a slíbili.

     1. Já když to britské nadšení viděla ve zprávách,tak jsem si řekla, tahle válka jen tak neskončí.Bohužel.

      1. Co na to říct. Evidentně to má lid pana Zeleného v britském parlamentu stejně kvalitně ošéfované, jako v Česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *