16 dubna, 2024

Nazdar dezoláti!

Dneska máme hentu demonstraci pod koněm, já tam každopádně budu a hodlám se s vámi čtenáři potkat… tedy pokud si na mě uděláte čas. Zhruba od 13.00 budu na na Václaváku dole před prodejnou Baťa. Ve 14.00 se přesunu výš, pravděpodobně k České spořitelně a Komerční bance. Pohledem k Muzeu je to na pravé straně náměstí. Vidlácké placky budou k mání. Moje poznávací znamení bude stejné jak minule – černý klobouk a na něm placka s vidlemi. Ale jestli to tam bude stejné jako minule, tak mě poznáte podle hloučku lidí okolo.

Co dodat?

Vidláci, dezoláti a zaprodanci jedou do Prahy.

Takhle nám teď říkají. Tohle teď o sobě slýcháme. Jsme prý zmasírovaní ruskou propagandou a snažíme se zemi znovu zavést do toality. Prý jsme pátá kolona, rozvraceči státu. Vnitro s Vítkem Rakušanem si na nás brzy posvítí. Už se jim podařilo nastavit zákony tak, že do basy jdou první lidi za verbální činy. Nikomu se nic nestalo, nikde nevznikla škoda, nikdo si dokonce ani nenárokoval žádné odškodné, nikdo se necítil být krácen na svých právech. Lidi jdou do vězení a přitom neexistuje žádný poškozený. Takhle teď vypadá naše svoboda. Tohle má být naše růžová budoucnost.

A aby to nějak zakryli, tak říkají, že nás svolal Putin… Přitom my jsme tady proto, že náš premiér je kretén!

To on s celou svojí vládou zavedl naší zemi do krize. On se začal starat o všechno jiné, jen ne o Českou republiku. On rozhodl, že pro cizí zájmy není žádná naše oběť dost velká. On rozhodl, že se cena naší elektřiny bude určovat v cizině i přesto, že to zničí naše hospodářství a zbídačí naše obyvatelstvo. On může za to, že celé to zastropování energií nejenže bude neúnosné pro lidi, ale ještě to vláda bude energetickým firmám kompenzovat za drahé peníze. On mluvil o celoevropském řešení našich problémů, aby se pak ukázalo, že je to jen snůška frází a skutek utek. On je vinen tím, že začíná zima a my vůbec nevíme, jestli ji zvládneme překonat. On způsobil, že naši sousedé nevědí, jak zaplatí účty. On je vinen, že firmy zavírají provozy a propouštějí zaměstnance. On nám nařídil šetřit a zároveň si zvýšil plat.

Petr Fiala a jeho vláda nás svolali. Proto dneska stojíme na náměstí, místo abychom doma dělali něco smysluplného s rodinami. Proto jsme přijeli ze všech koutů naší země, místo abychom si doma užívali posledních pěkných dní. Jsme na Václaváku, protože už máme vlády plné zuby. Jsme v Praze, protože vláda nekoná, protože se zaprodává a myslí si, že jim to projde.

Jenže my už nejsme rozdrobení. My už nejsme atomizovaní jednotlivci. Už se nám nemůžou smát do ksichtu. Umíme se zorganizovat bez České televize. Už nepotřebujeme vládní pravdomluvná mééédia. Umíme se svolat, umíme se sejít a umíme se dohodnout. Celý Václavák je toho důkazem. Už je jedno, co o nás napíšou, už je jedno, jakou špínu na nás budou kydat. Už je jedno, co zase zcenzurují a zablokují. Už nás neumlčí, protože to nemají v rukou.

Už máme svoje lídry i svoje odborníky. Budou na pódiu i pod pódiem. Jdeme si je poslechnout, abychom věděli, kým vládu nahradíme. Umíme si ty své najít i jinde než v pořadech TV Seznam. A vůbec nám nechybí exhibující Václav Moravec. Sami se umíme rozhodnout, co je pravda, sami se umíme informovat, máme vlastní rozum. Vládní narativy, signály a banování na tom nic nezmění.

Dokázali jsme se svolat, dokázali jsme přijít na Václavák, dokázali jsme se sjednotit, dokázali jsme zapomenout na rozpory. Postupně se profilují naši lídři i odborníci. A to ještě není nic, proti tomu, co dokážeme dál, pokud vláda okamžitě nezačne konat ve prospěch nás a naší země.

Tak dneska pod ocasem… Rád si tam s vámi podám ruku.

291 thoughts on “Nazdar dezoláti!

 1. Jako velkou chybu hodnotim, ze nevzali na podium Českou televizi. Pokud jeden z argumentů protestujících je absence prostoru v ČT a příští cesta vede do ČT, kde chtějí umožnit vstup do vysílání, tak to dnešní odmítnutí působí protichudně a zmatene.

 2. Přemýšlel jsem o tom hnoji na kachlíkárně a dospěl k závěru, že jde o cílenou provokaci.
  Čučkaři jsou v pohotovosti a připraveni vystartovat po tom, kdo jako první pošle ostrou reakci.
  Pětidemolice už se opravdu bojí a fakt, že i třetí demoška byla velmi slušně zalidněná, jí na klidu nepřidal.

  Teď už jde opravdu do tuhého a asi nastal čas, začít si dávat pozor na ústa.
  Tím nemyslím mlčet, ale asi budeme muset trošku „šifrovat“.

  1. Není třeba ostrých reakcí. Odpověď bude asymetrická. Internet bude brzy zaplaven obrázky členů vlády v pytlích na mrtvoly.

   Poznámka pro ty, kteří jsou tu služebně:
   Pozor! Nenapsal jsem, o kterou vládu se jedná! Pohov!

   1. No Zakladateli, tato vymluva vam nepomuze. To neznate, jak za totality obcan kricel na ulici ze prezident je debil a kdyz ho zabasli, vymlouval se stejne, a prislusnik VB na neho rval, ze on dobre vi ktery prezident je idiot ! ? 😀

    1. Tohle je tak srandovní, že to musím pustit. Kdo umí, umí; a náš anonym, který vytrvale plní spamový koš, opět po delší době předvedl, co v něm dřímá. Z paralelního vesmíru vylovil tohle a zjevil nám svou náhradní pravdu:

     Vlk, vidlák i zakladatel mnohokrát psal o své statečnosti a odvaze, se kterou čelí riziku zatčení či rovnou mučení. Bohužel si toho všimla jen jejich malá bublinka a státu byli vždy ukradení.

     Poetická duše vidláka to dotáhne akorát na revoluci v chovu pašíků. Lidí na demonstracích ubývá, chlastenci si po vrabelovi brzy najdou jinou hračku. Pak začne vidlák jihnout znova

     Pracuj na sobě, anonymní chlapíku statečný! Jde ti to čím dál tím lépe! A až zase vysoplíš něco mimořádného, já to že spamu vyndám. Na to se spolehni.

     Zakladatel

    2. Znám to jinak. Pan si dělá na Václaváku dobře a policajt se ho ptá, co to dělá. Pán řekne, že si honí Husáka. “ Prosím vás! Vždyť je to ču@ák ! “

   2. Kdyby za ty prachy, co tahle sprostota stála, raději von Basedow nechal na kachlíkárně natřít okna, nebo vyčistit fasádu.

  2. Možná na jednu stranu dobře, že se ministr a vicepremiér toho odvážil. Nějak si neumím představit normálního obyvatele kotlinky, kterému by z toho nebylo nanic.
   To, že si aktivisti s dvoubarevnou vlajkou zase posadili VVP na zlatou mísu pod muzeem to s nimi celkem ladí, ale že něco tak ubohého pověsí na státní úřad mezi státní vlajky v den státního svátku založení republiky, které on je jedním z nejvyšších představitelů a reprezentantů, a který nás hodlá notabene stíhat za vyjádření nejdoucí mu pod nos, to je ubohost.

   1. Ale podle „stejného metru“ by přece šel autor tohoto díla stíhat, ne?
    Když mohl být odsouzen kluk co na netu schválil výbuch v mešitě, tohle je přece na stejné úrovni.
    Možná i o patro výš když se jedná o kombinaci státního svátku a veřejnou budovu.

  3. Zpodobneni “mrtvol” protivníka jsem nezaznamenala ani v nějakém Bananistanu. Ze středověku pamatujeme narážení hlav na kopí na hradbách jako zastrašovací a pokořujici akt pro nepřátele. Opravdu se k tomu bylo třeba aktualne uchýlit?
   No a pak je tu jednoduché lidske pravidlo jisté meze, za kterou se nechodí .
   Hnus.

  4. Považuji za snahu nynější vlády, pokládáním minového pole, ztížit budoucí vládě jednání s Ruskem.

 3. OT z Aktuálních konfliktů s mým komentem

  Soudruzi se snaží co nejdříve rozhýbat do stadia použitelnosti železnici z Užgorodu do Ivanofrankovska.
  Jak to vypadá Ivan jim ty tunely zkalibroval poměrně efektivně, když to ještě furt nejede.

  Navíc se soudruzi snaží rozjet další napojení na soudruhy z EU. Jedná se o vyústění ukrácké širokorozchodky do Rumunska – město Sighetul Marmatiei.
  Přeloženo do češtiny – z jedné řiti do řiti druhé. Trať po UA do Solotvina vcelku v zoufalé kvalitě, pochopitelně jednokolejná, na RO straně totéž a pochopitelně rovněž bez elektrifikace.
  Jednokolejka normálního rozchodu jde pak dále horským terénem – takže žádné závody – asi 120 km (po silnici až do Bistrity (Bystrice). A z Bistrity opět přes hory, doly, černý les, i když už prý dvě koleje.

  V S. Marmatiei jsem byl nesčetněkrát a nějakého extra překladiště jsem si nepovšiml. Navíc je trať vmáčknuta mezi řeku Tisu a zastavěnou oblast, takže vybudovat něco nového nebude zas tak jednoduché. Perlička – trať ze SM vede podél řeky Tisy, tu po jedné straně řeky (rumunské), tu po druhé straně (ukrácké). Dodnes nevyřešené dědictví R-U monarchie. Stane se.

  Dále se soudruzi úpěnlivě snaží rozjet vlakovou přepravu přes Moldávii, kde jim to ovšem dost kazí Ivani se svou Podněsterskou republičkou. Takže další stavby a přestavby.

  Přeloženo do češtiny – soudruzi se poměrně zoufale snaží posílit logistiku, a to za každou cenu.
  Otázkou zůstává, čím nově vytvořené kapacity naplní. Tipnul bych si, že česko – sovětskými tanky čtvrté generace už to nebude, bo šest pojízdných z deseti už odfičelo přes Pšonkostán.

  1. Koukám na mapu a trati se nikde nepotkávají.
   Jedna vede po rumunské straně a druhá po ukrajinské. Široko daleko není jediný železniční most přes Tisu.

   1. Re: Občan

    Celkem nevím, o čem píšete.
    Pokud myslíte propojení UA – RO, je uváděn přechod Teresva. O kus dál je přemostění do RO, trať vede do vesnice Cimpulung la Tisa.

    Širokorozchodka pochopitelně vede až do ukráckého Solotvina, kde do nedávna fungoval solný důl. A hned naproti je Sighetul Marmatiei.

    „Malý problémek“ jsou dva mosty, které je „nutné opravit“
    Já pravím ho*no!
    Z těch mostů nezůstaly po jedné povodni ani pilíře. Prý se budou „opravovat“.
    Tak jo…

    PS – v Solotvinu je kostel, který si tam postavili českoslovenští vojáci a policajti. Je hned u přechodu. Je po povodni lehce opravený. Vevnitř jsem nebyl…

 4. Homer 20:25
  Derniér není žádný génius, ani třetí odvar z génia ne, ale přece jen – vystudoval politologii … a dokonce politologii učil na VŠ!

  Předpokládám tedy, že Fiala absolvoval alespoň víkendový kurs politologie a není imbecil (což u Fialy vylučuji, absolvoval totalitní gymnázium ještě před VLKR).

  Musí mít tedy z politologie znalosti minimálně v slabikářovém rozsahu:
  MÁMA MÁ MÍSU. EMA MÁ HOVNO. DÁME HOVNO NA MÍSU. EMA I MÁMA CHCÍPNE HLADY. Ó, MY SE MÁME, SEŽEREME MASO!

  Nevidím tedy sebemenší náznak toho, že by byl Fiala kretén, jak tvrdí Vidlák!!

  Ani nevidím sebemenší náznak toho, že by měl být Fiala byť i o chlup zkušenější (a úspěšnější!!), !!! politik než Vidlák!

  „Politik“ je řemeslo jako každé jiné.

  Jen o tisíc procent špinavější než jakékoliv jiné, ale někdo to, podobně jako řemeslo katů , žumponorů a papežů dělat musí. Jinak by se/ se?/ zbytky sětové civilizace zhroutily /zhroutí/ ?/hroutí ?/).

  1. Dovolím si malou korekci. Derniér nevystudoval politologii, nýbrž učitelství český jazyk – dějepis. Za našich mladých let šli na učitelství jenom ti, kteří na střední škole procházeli o fous. Nebyl tedy ani tehdy žádný lumen. Pak se věnoval muzejnictví.
   Otec se opravdu jmenoval Igor. Dlouho jsem si myslel, že se jedná o žert. Tedy opravdu by měl mít otěčestvo Ihorovič.

   1. Re: PS

    No vy jste ale HNUSNEJ Sláma. Takhle bonzovat…
    Fujky fuj!!!

    Bohužel máte pravdu. Na pajdák šli ti, co se báli pracovat rukama a nad krkem bylo I. Q. tykve.

 5. Homer 20:25
  Derniér není žádný génius, ani třetí odvar z génia ne, ale přece jen – vystudoval politologii … a dokonce politologii učil na VŠ!

  Předpokládám tedy, že Fiala absolvoval alespoň víkendový kurs politologie a není imbecil (což u Fialy vylučuji, absolvoval totalitní gymnázium ještě před VLKR).

  Musí mít tedy z politologie znalosti minimálně v slabikářovém rozsahu:
  MÁMA MÁ MÍSU. EMA MÁ HOVNO. DÁME HOVNO NA MÍSU. EMA I MÁMA CHCÍPNE HLADY. Ó, MY SE MÁME, SEŽEREME MASO!

  Nevidím tedy sebemenší náznak toho, že by byl Fiala kretén, jak tvrdí Vidlák!!

  Ani nevidím sebemenší náznak toho, že by měl být Fiala byť i o chlup zkušenější (a úspěšnější!!), !!! politik než Vidlák!

  „Politik“ je řemeslo jako každé jiné.

  Jen o tisíc procent špinavější než jakékoliv jiné, ale někdo to, podobně jako řemeslo katů , žumponorů a papežů dělat musí. Jinak by se/ se?/ zbytky sětové civilizace zhroutily /zhroutí/ ?/hroutí ?/).

  1. Re: Anonym

   Stará pravda je, že kdo nic neumí (neuchytí se v praxi), jde učit.
   To platí beze zbytku a s velmi nepočetnými výjimkami, do kterých se soudruh Fyjalláh dozajista neřadí.
   Osobně znám takových blbců nejméně desítky. Někteří se dokonce pokoušeli mne vzdělávat.

 6. Chape dernier „vo co go“ ?

  Fiala: Chápu obavy lidí. Když ale vidím organizátory, nemohu mlčet
  „Rozumím tomu, že mnozí občané mají obavy z budoucnosti. Poslední roky nejsou pro nikoho jednoduché,“ uvedl premiér.

  Pokud by se lidé, kteří demonstrace svolávají dostali k moci, země by rychle skončila v EU i v NATO. „Udělali by nás opět státem závislým na Rusku,“ uvedl Fiala.

  „Byli bychom na prvním místě, ale jen na seznamu spojenců Kremlu. Žádná cesta někudy uprostřed prostě neexistuje. Ti, kteří nás posunují na východ, nehájí naše národní zájmy. Uvrhli by nás do područí východní diktatury,“ dodal.

   1. vybrané
    Mám obavu, že blížící se březnová výměna prezidenta republiky našemu přání ponechat Pražský hrad jako místo setkávání svobodně myslících a jednajících Čechů nebude nakloněna.

    Žijeme z toho, co bylo vybudováno v uplynulých třech desetiletích a máme důvod mít strach z toho, co nám přinese nejbližší budoucnost.

     1. Taky mně to zarazilo, ale musíme to brát tak, že v těch posledních třiceti letech má pan exprezident také ledacos na triku a nemůže se zase úplně odvázat.

  1. Re: Fialláh

   na nic jiného nečekám, než na vládu východní diktatury. Ta mi dá nažrat, nechá mne se ohřát a nebude mi krást střechu nad hlavou.
   Udělá tedy to, co NORMÁLNÍ lopata čeká od SVÉ vlády, nikoli od někoho cizího.

  2. Děrniér je viditelně v argumentační nouzi:
   „Žádná cesta někudy uprostřed prostě neexistuje. Ti, kteří nás posunují na východ, nehájí naše národní zájmy. “

   Střední cesta, ve smyslu vyhýbání se extrémům a zbytečným oklikám, samozřejmě existuje. Ale zmínka o ní, to se Petu Fialovi, přesněji – jeho loutkovodičům, nehodí do krámu.

   Poznámka o posunování do různých světových stran je tak vyprázdněná floskule, že si bezobsažnější blábol umím představit jen velmi obtížně. O to tragičtější je, když se k němu – snad ve snaze zalíbit se „spojencům“ – uchyluje předseda vlády.

   Nevěřím, že toto dobře skončí.

   1. Reseni a vychodisko z nouze je si poridit nejaky chytry , to ma zase problem , ze ty chytry idiota brzy vodkopnou ,at chteji nebo ne..

  3. O tom způsobu, jak se přátelit s medvědem, vždy s poznámkou, že se znáte i s tygrem asi nikdy neslyšel, Židi to provozují odjakživa a Švýcaři taky.
   Zkuste podívat do análů, jak se budoval ten ctihodný židovský stát. Přesto si zaslouží úcty. To se ale zase zase musíte podívat do atlasu.

 7. Tady se zase sešlo kritiků. Vědí, co bylo na demonstraci špatně, určitě by to sami udělali jinak a lépe…
  Tak do toho!

  1. Málokdo má ty prachy. Pódium, ozvučení atd…
   Ale zase – nechali, aby si kdekdo přihřál svoji polívčičku. Pražáci i přespolní si pěkně zařvali, upustili páry
   – a jedem dál, močálem černým, podél bílých skal…

  1. Hampl na mě při osobním setkání působil velmi sympatickým dojmem. Pak jsem s ním párkrát nesouhlasil, ale tou tabulkou mě dostal. Ano, takhle sarkasticky vnímám i já. Naštěstí to někdy není patrné.
   Homo politicum – nět inej cesty jak kedysi pravil Gustav H.

  1. Ládiku,
   ne zcela souhlasím….

   Boření je něco podobného jako „vražda hodnot“.
   Jsou lidé, kteří mají proti boření (pokud nemají plán, conového na místě zbořeného postaví!!!)
   nepřekonatelný odpor.

   Přiznám se, že (na rozdíl od cumbajšpíl Vidláka ) patřím mezi takto postižené „antivrahy“.

   Což ani v nejmenším neznamená, že Vidláka a jeho pohnutky nechápu !
   (Jen momentálně neumím odhadnout, nakolik- alespoň částečně – chápe své podvědomé pohnutky Vidlák alespoň tak dobře/alespoň tak málo mizerně ?/ jako je chápu já….

 8. Tak Vám nevím, ale sledujíc dění na zelňáku, obávám se že děláme zásadní chybu, a sice fakt že kvitujeme a bereme každého, s jakoukoliv minulostí. Neprověřujeme, věříme že zmoudřel a pod. . JU a taky podceňujeme lid obecný. Proč to? Kd\yž mluvili první řečníci, jasně stručně bez dávných reminiscencí, lidí přibývalo s bleskovou souhlasnou ozvěnou. . Jakmile s e ale objevily provařené ksichty z minula a začaly kázat rétorikou jak byli zvyklí třeba z disentu, občanstvo mizelo přímou úměrou.
  U první demošky se zásadně rozcházely počty. tak mne napadlo, kdyby se dnes všechno tajně odvolalo,kolikže cajtů, tajných a aktivistů by asi na tom místě bylo.

  Co myslíte? je to možné……

 9. nechť se dostaví je koni :-))

  Ano, Havel byl dezolát. Když si dáte troubu do čela, budete mít akorát přitroublou revoluci.

 10. Fízlové a jiné pochybné existence stále, v každém tweetu, nebo lukačovičovi pohůnci v každé slátanině zdůrazňují, že se údajně sešly „nízké desítky tisíc“ lidí, že účast na této demonstraci „už nedosahuje účasti na akci ze 3. září“.
  Jak je to s tou účastí doopravdy, ví prosím někdo? Psal sem někdo přímý report odtamtud? Díky.

  1. Tak bohužel to byla velká bída. Když budou psát o účasti do 10 tisíc, tak budou mít pravdu. Jinak, po vchod do bývalého Domu oděvů to ušlo ale nebylo nikterak husto, pak to řídlo a zase trochu zhoustlo před Opletalkou, protože tam byla ledka a pak už zase až po Štěpánskou řidina a dál už nic. Opravdová bída. Odjel jsem jako mnozí dřív.

   1. Tak kolega to viděl o něco lépe, prý tak 15-20 000.
    A když si dodám odvahy i já, tak dobře 25 000, ale to už jsem daleko za hranicí.
    Blažko nás prosil, aby jsme mu poskytli podpis pod kandidaturu, jinak sice bude žít i dál, ale bude smutný.
    Potřebuji trochu dobít baterky, fakt to bylo pro mě pochmurný, ale ne překvapivý. Tentokrát jsem to očekával. Když jsem přicházel na Václavák tak Vrábel zrovna pomlouval odborníky, a to ještě ani demonstrace nezačala) kterak si chtěli uzurpovat moc na dva roky a to ale on nedopustí. Prostě on , on , on. No nešťastník. Prostě Vrábel už je mimo a nezbývá nic jiného než doufat, že se toho ujme Rajchl, tak jak nakonec i slíbil.

    1. Byl jsem na všech třech demonstracích „1. místa“ i na odborářské. Dnes byla podle mě účast něco mezi první a druhou demonstrací, tzn. kolem 80 000, spíš víc. Rozhodně to nevypadalo jako na té odborářské, kde se uvádělo 15 000(?) a Václavák byl opravdu skoro prázdný. Subjektivně, přišlo asi tak stejně lidí jako minule.

     1. Proboha co to povídáte, byl jste tam opravdu?
      Já jsem jasně popsal kam sahala demonstrace a taky jaká byla zahuštěnost. Chodníky byly zcela průchodné na obou stranách, trochu více byly obsazeny na té části od Václava po bývalý dům oděvů, ale minimálně. Jestli píšete o 80 tisících , tak je mi to opravdu líto, ale nestydatě lžete.
      Víte já bych si přál , aby jste abyste měl pravdu, ale je to tak nějak jako s těmi rukopisy . Oba byly pro český národ fajn, ale byly vymyšlené a to je prostě špatně. Tak si proboha sundejte ty růžové brýle a přiznejte pravdu. Lež má krátké nohy .
      Jinak jsem zatím byl na všech třech demonstracích a tato byla rozhodně tou nejslabší. Vším.

      1. Je to můj subjektivní názor. Během demonstrací jsem chodil tam a zpátky, nahoru dolů, na každé. Nevím, kdy dnes byla „špička“, podle mě až po začátku, kolem 14:30. Měl jsem pak pocit, že lidí už ubývá, ale když jdem vylezl nahoru na schodiště Muzea, překvapilo mě, že Václavák působí zase plný….. plnější než před půl hodinou. Nevím, možná turisti……. přicházeli a odcházeli. Prostě subjektivní dojem: ne o moc míň lidí než poprvé, asi tak jako podruhé. Chtělo by to fotit shora vždy ze stejného úhlu. Z dneška se objevují nejčastěji fotky místa hned pod pódiem, pak byl dav řidčí, ale směrem k Vodičkově zase houstl.

      2. @Hnidopich
       Dvě poznámky:

       1. Tohle mi nedělejte: aby jste. Píšete do veřejného prostoru a máte potenciál ovlivnit vnímání češtiny u jiných čtenářů. Lidé, kteří nemají jistotu v tom, jak má podmiňovací způsob vypadat, to pak přebírají a šíří, protože to „tak někde četli“. Děkuji.

       2. Je to OT, ale když jste o tom začal: Otázka Rukopisů není tak jednoznačná, jak se všeobecně soudí a jak vy uvádíte. V době předlistopadové – myslím, že hluboce předlistopadové – bylo provedeno několik expertíz s výsledky, které pravost Rukopisů přinejmenším připouštěly, a naopak, expertízy, které určily Rukopisy jako falsa, měly slabá místa, která nikdy nebyla obhájena. Prohlášení Rukopisů za falsa tak nebylo nalezením pravdy, nýbrž realizací tehdejší společenské objednávky.

       1. Miroslav Ivanov, Tajemství rukopisů královédvorského a zelenohorského.
        Velmi kvalitní práce, která problematiku nahlíží ze všech stran.

        Masařík byl VELMI zavázán německy mluvícím bankéřům (NIKOLI německým či rakouským) a konal v jejich zájmu.
        Navíc byl sám vychován německy a vystudoval na německých školách. Čechy (Moravany a Slezany) pohrdal a považoval je za plebejský národ. Proto ten jeho zuřivý boj proti Rukopisům.

        1. Rukopisy nejsou můj obor, ba ani oblast zájmu. Osobně se znám s paní, která se jejich problematice věnovala, a četl jsem od ní nějaké faktografické texty.
         Až budu mít příležitost, zeptám se, jestli by mohla a chtěla některé z těch textů publikovat tady…

          1. Opatrně se zeptám. Ale už jsme spolu dlouho nebyli v kontaktu, nejsem si jist jejím… politickým směřováním. Nic nezaručuji 🙂

          2. Bitka podle TASSu dopadla nočním povražděním 23 Pšonků a zraněním dalších desítek z nich.

           Nejdřív polští žoldnéři odmítli nastoupit do masomlejnku. Pravseci je přišli srovnat do latě, ale se zlou se potázali a přišli o několik kusů v přestřelce.
           Tak si počkali po setmění a zmordovali polské ležení.

          3. Re: Halef

           Tak rukopisy snad nemají nic společného s politickou orientací, ne?
           Řeknete, že vás sejří jeden vyšinutý debil, neb vám nadává dosti stabilně do mezulánů a Halefů.
           To určitě zabere. Mateřský komplex bývá u méně mladých žen značně zduřelý…

         1. Panove Zakladatel a Obcan , velmi az perfektni vysvetleni a strucny..O Rukopisech .
          Nejak se domnivam ,ze podobnej problem ma hodne narodu..Maji potrebu se o neco oprit, podeprit a existencne se zduvodnit.
          Rukopisy maji velmi vysokou uroven autoru.
          A neni mozne je neobdivovat.
          Uz proto mam pocit ,jsou tez soucasti nas a naseho naroda.
          Reakce M. na ne, /over reaction/, prehnana ,byla zaroven jeho odhalenim ,ze ?
          A jsem zvedavej na ty texty…

       2. Rukopisy jsou podvrh.
        Ovšem ta dvě děvčata, Hanka s Lindou, stvořila nádheré dílo, dokazující, že si dokážeme vymýšlet stejně dobře jako ostatní.
        Bibli (především knihy „Starozákonní“ tedy „Starosmluvní, ale i „Novozkákonní“, řeckou mytologii, Korán (převyprávěné starozákonní texty, co Prorok nevěděl, to vzletně okecal), germánskou Eddu, finskou Kalevallu…

      3. Hnidopichu, kyselé hrozny? Organizátoři to udělali po svém, Rajchla nepozvali?
       Na náměstí bylo dost lidí, měnilo se to s délkou akce. A i kdyby byl počet menší, než minule, tak to je hlavní kritérium?
       Ano, souhlasím s tím, že program byl kapku dlouhý a opět i antiwaxerský. Příště se snad Vrábel vrátí k osvědčenému (tři-pět minut každému, a dost).
       Paroubek byl výborný. Stejně si myslím, že ten by měl kandidovat na presidenta.
       Při té špíně, kterou dnes hrnou blázniví na každého, se už nenávist lůzy nebere tak vážně, nadávkami a urážkami si projde každý.

       1. Tři a půl hodiny vydrželo tvrdé jádro poslouchat projevy různé kvality, a nejen poslouchat, ale také reagovat, a to se také počítá.

       1. Odpovědět
        je nanevýš těžké ….
        Ale o co jde, Vidláku či Občane??
        V předpokoji / předkremační fialové čekárně/ o HOVNO.

      4. Hnidopichu, rukopisy nebyly zfalšované. Doporučuji shlédnout tři díly jim věnované pořadu vysílaného kdysi na TV Prima, myslím že se jmenoval Záhady českých dějin nebo podobně.Jedním z tvůrců byl Arnošt Vašíček. Určitě to bude k dohledání. Starší ani nejnovější laboratorní průzkumy neprokázaly žádný zásah do obou rukopisů ( kromě jednoho Hankova přiznaného zvýraznění iniciály, což bylo tehdy běžnou praxí). Důvody, proč byly vydávány za falsa byly hlavně politické, lví podíl na tom měl i profesor T.G.M.,tehdy ještě ne tatíček.

      5. Stál jsem na pravé straně kousek pod podiem a chodník byl naprosto zaplněný až do půlky. Na druhé půlce lidé sice prošli, ale jako herinci do zpracovatelské lodi. Ve 14:30 byl Václavách vizuálně plně zaplněný až na Můstek, tedy více, než při druhé zářiové demonstraci.
       Podle mého názoru ale lidé odcházeli dříve, protože je to už nebavilo. Chyba byla u pořadatele. Začalo to být moc rozvleklé a nezajímavé.

 11. 17.listopad a Kavčí hory.
  Konečně někdo přišel na to, že klíč k řešení je ve zpravodajství. Soustavné vymývání mozků musí dospět k tomu, že většina lidí přebere názor, který se jim vnucuje, tomu se nelze ubránit.
  Pro správné fungování demokracie je přístup k různým názorům ke každé společenské otázce nezbytný. Naše společnost by vypadala podstatně jinak, kdyby se tato zásada dodržovala.
  Jednostranná propaganda z médií je největší současné zlo.

  1. Tiše jsem obdivoval mj. i Vidláka, jak se jim i napotřetí (!!!) podařilo nezveřejnit předem, kde bude možno sledovat přenos z demonstrace!

   Díky tomu se i napotřetí podařilo zajistit, že přenos sledovalo bezmála 5000 lidí z cca deseti až jedenácti miliónů momentálních obyvatel Česka, z nichž, pravda, přes jeden milión nerósumet césky.

   Ale je pravda, že přenos z konkurenční demonstrace v Brně sledovalo(ve chvílích, kdy jsem se střídavě připojoval) jen pětset lidí.
   ——————–
   Ptám se bez jakékoliv stopy ironie či sarazmu:
   Vidláku,
   1) skutečně si myslíš, že alespoň každý TŘETÍ člověk na dnešním Václaváku tuší, kdo je to Vidlák a co jsou to Vidlákovy kydy?
   2) Pokud ano, máš nějaký sebemenší drobný objektivní důkaz, že tomu tak je – nepočítáme-li Tvou víru??
   3) – a teď se o5 dopustím drobného sarkazmu:
   Myslím, že iniciály AA (Apoštol Apopkalypsy) je dobré si ponechat: Jen bych drobně pozměnil jejich význam: AKCELERÁTOR apopkalypsy.
   ——
   Tvé články jsou ovšem stále výborné, tedy – přesvědčivé. Mé geny otce – právníka s uznání mručí!
   KAŽDÝ advokát je profesionální oblbovač, – Klára je můj svědek!
   V tom se advokát přibližuje profesi politika, tj. profesi, na kterou aspiruješ.

   KAŽDÝ POLITIK, bez jediné výjimky, lže (do kategorie lží počítám i polopravdu, čtvrtpravdu , osminopravdu atd., tedy i polozamlčování, čtvrtzamlčování, osminozamlčování, atd.
   Otázka je pouze v tom, v ČÍ prospěch politik lže.

   Takže – pokud ses rozhodl vyměnit post nanejvýš inteligentního originálního „veřejného intelektuála“ (prokydávání, tj. promýšlení různých/vzájemně si odporujících/ variant reality před oficiální oponou
   – a následné hledání MAXIMA PRAVDY ) za post politika……vidím hlavní problém ve dvou věcech:

   1) V čí prospěch budeš lhát?

   2) Domníváš se, že se ti daří nelhat i ani sám sobě? Pokud se domníváš, že ano, klobouk dolů, podařilo se ti oblbnout i mne! 🙂

  2. Upadek megamedii je viditelnej , kdyz drive kazdej sel a zakoupil si noviny , nebo vic jich automaticky v trafice..Totez ,odvazuju se navrhnout, bude osud TV prijimacu..
   Taky je mozne si porady vybrat ty dobry ,pro pozdejsi sledovani..A vyhnout se ostatnimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *