28 května, 2024

Někdo s tím musí začít

Přátelé, dnešní výslech na policii byl jako z rádia Jerevan. Nakonec nešlo o zemědělský protest, ale o protest odborářský, nešlo o hnůj, ale o pomluvu a nebyl jsem v roli sprostého podezřelého, ale potenciálního poškozeného. Ano, moji stálí čtenáři už vědí. Šlo o Petru Mazancovou z učitelské platformy, která o mě v televizi řekla, že jsem dezinformátor a proruský kolaborant a po ní do zopakoval i Daniel Takáč a spousta dalších libtardích intervjuků napříč televizemi, rádii i tiskovinami.

Policie to vyšetřuje, bo jsem mohl být poškozen třeba vyhazovem ze zaměstnání, mohl utrpět můj sociální status, moje děti mohly čelit výhružkám, moje žena nebo já jsme z toho mohli mít zdravotní újmu a to všechno by mohlo být kvalifikováno jako trestný čin. To všechno jsem se dozvěděl během poučení, než mi začali klást otázky.

Přiznám se, svedl jsem sám se sebou těžký boj. Od loňska mám diagnostikovanou cukrovku a vysoký tlak. Také už nemám běžné zaměstnání na osm hodin a jsem závislý na přízni svých čtenářů. Mám bambilion svědků, jak se mnou zacházeli v miroslavském kostele a dokonce si to i dali do zápisů z jednání. Na mém mesengeru jsou stovky nenávistných zpráv, mobil mám plný nenávistných SMSek s vyhrožováním smrtí. Komentáře na mém twitterovém účtu, to je přímo přehlídka žlučovitosti. Seděl jsem tam a hlavou se mi honilo, že stačí několik vět a pak jen doložit všechno to, co se mi po Mazancové výrocích sešlo… Stačilo jen přinést zprávy od mého diabetologa, jak se mi na podzim zhoršilo zdraví. Navíc, by mě to nic nestálo. Šetří to policie. Žádné podávaní žaloby… stačí jen vypovídat…

Ale také se mi honilo hlavou, že ničit druhým životy, to je výsadou liberálů. Oni cenzurují, nahlašují a podávají trestní oznámení na cokoliv, co se jim nelíbí. Kvůli nim existují ty udavačské Pol Pot budky… tedy Pol Point budky… Nechci jednou houpat na klíně vnoučata a vyprávět jim, že jsem bojoval za své přesvědčení tím, že jsem jedné blběně zničil život. Navíc takové, která neví, co činí. Takové, která bude na povel křičet „sláva,“ prostírat své roucho na cestu a za týden bude křičet „ukřižuj!“ Já přece nejsem jako oni. Ač vyhozen z kostela, přece nezapomenu na to, že nejdůležitějším kořenem křesťanství je odpuštění.

Nechci žít ve světě, kde se jen budou stupňovat vzájemné křivdy až k nesnesitelnosti a krvi. To mají tam v Izraeli a Palestině. Už si toho udělali tolik, že se buď musejí navzájem vyvraždit a nebo si odpustit. Spravedlnosti tam nikdy nebude učiněno zadost. Už to nejde. Nechci žít v zemi, kde to budeme mít stejné a kde se jen bude stupňovat vzájemná nenávist. Smíření je víc než vítězství. Nemohu ovlivnit, co udělají jiní a jsem si celkem jistý, že to ode mě bude vzato nikoliv jako vstřícnost, ale jako slabost, ale já tuto hru hrát prostě nebudu.

Moje vlast potřebuje odpuštění, ne spravedlnost. Tato společnost potřebuje velkorysost, nikoliv sudičství. Nota bene sudičství, jehož tváří je Igor Mříž. Mým vzorem je Ghándí, nikoliv Tadasuke Óoka.

Petro Mazancová! Nejspíš toho budu brzy litovat, protože podobnou vstřícnost k sobě čekat nemohu, ale já ti život komplikovat nebudu. Jestli tu jednou chceme mít slušnější společnost, někdo s tím musí začít.

Děkuji tomu, kdo se mě zastal a podal to trestní oznámení. Pokud se mi ozvete, máte u mě pozvání na zabijačku. Ale nemohu si chladit žáhu na hloupých lokajích mocných.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

249 thoughts on “Někdo s tím musí začít

 1. Njn, když to je právě ta chyba – že se neomarxističtí zastánci a vykonavetelé nové totality cítí a takto také jsou beztrestní

  Kdyby pachatelé převratů, humanitárních bombarování, mRNA-experimentu na lidech apod byli po zásluze potrestáni alá Norimberský proces, tak by si to hned napříště všichni rozmysleli.
  S beztrestností to budou opakovat a eskalovat dál a dál, dokud to neodsereme úplně všichni a úplně hrozně

  Ale chápu, že pro kohokoli kromě kavárenské fašo-lůzy je obtížné někoho popravdě natřít a zavařit mu tak na problémy

  1. …kdyby řeporyjský fašoun Novotný dostal hned napoprvé 5 let natvrdo podle platného práva, kdyby ten ODS-funkcionář, co napsal „podřezat Zemana jako svini“ nedostal 500 Kč pokuty ale podle platného práva 5-7 let, tak by se hodně zkultivovala diskuse a kavárna by se sakra uklidnila ve svém projevu a jednání

   Ale jak jsem psal – někoho natřít policajtům je mentálně obtížné pro kohokoli, kdo není svině jako jsou naše „elity“ a jejich přicmrdovači

 2. Orel much nalapá – to je geniální, každý si může vybrat – schválně nebo překlep?
  Rozhodně bych to nekonkretizoval.

  1. Ono to má háček Neli skobu. Tím, ze jste ji ggentlemansky setril , jste nemluvilu pravdu. Co myslíte, budou vám příště verit? A nedovolí si ona příste vic?

   Tukamtonaplacak

 3. Dobrý den pane Vidláku,
  jsem ráda, že jste první etapu našich bezpečnostních složek přežil s noblesou Vám vlastní. Řekla bych, že se jednalo o provokaci, na kterou jste se naštěstí nenechal nachytat. Nikdo ovšem nezaručí, že se podobné provokace nebudou opakovat a současně stupňovat. Otázka je, copak s tím případně dál. Dělá to na mě dojem, že si to objednala pí. Mazancová sama, jako je to teď v módě (viz Bendig a možná i Rakušan). TOP O9 jde ke dnu, a jakákoli reklama se počítá. Zatím to nevyšlo. A aby to nevyšlo i nadále, bude stát zřejmě hodně sil Vás i Vaši rodinu. Vaše víra Vám to trochu snad ulehčí. A také se můžete o nás opřít, uděláme vše, co bude jen možné. Děkuji Vám za Vaši činnost.

  1. Na to shodou okolností výstižně odpovídá titulek tohoto Vidlákova článku: někdo s tím začít musí.
   Co udělá Rus, všechno je špatně.

   Však oni by ti pytlíci jinak zpívali, kdyby v Krokusu zůstal někdo z jejich rodiny.

    1. Tady je ovšem třeba dát si velký pozor, aby Vám pak nebouchnul přetlakový ventil.
     Všeho moc škodí – do kotle na uhlí přeci taky neleju benzín…!

  2. re: Máňa

   Ano, hlásila to soudružka odbornice na Rusko v době oběda na Prima Ňůůs CNN. Že to je jako od Putina fujky fuj, zmlácení teróóóristi, protože lickááápráááva.
   Jsem si říkal – TVL, kdo nezažil, neuvěří…

 4. OT
  Česká republika podle ministra zemědělství Marka Výborného podporuje volný obchod s Ukrajinou, o jehož prodloužení se nyní rovněž jedná. Mezi citlivé produkty, jejichž ochrana má být posílena, chce ale Česko zařadit i pšenici a ječmen.

  „I v České republice vidíme, jakým způsobem byla otřesena důvěra českých a evropských zemědělců vůči Evropské unii, a mým zájmem je, abychom dokázali tuto důvěru obnovit,“ řekl ministr českým novinářům. Je podle něj potřeba řešit zejména obrovské množství předpisů ze strany EU a nejrůznějších kontrol dopadajících na zemědělce.

  Druhým problémem, který podle Výborného dnes „pálí farmáře a zemědělce v celé Evropě, jsou nízké výkupní ceny komodit na evropské komoditní burze“, a proto i na to je potřeba reagovat. Vyjednavači členských zemí a Evropského parlamentu se v souvislosti s tímto tématem minulý týden dohodli, že EU znovu zavede cla na některé zemědělské produkty z Ukrajiny, pokud jejich dovoz překročí určité množství. Právě na tyto dovozy si zemědělci stěžují a chtějí je omezit. EU ale zároveň nechce přestat podporovat Ukrajinu a její vývozy, protože Kyjev tak získává finance pro pokračování své obrany vůči ruské agresi.

  1. Kecy v kleci.
   To, co se z Ukrajiny vyváží, patří nejrůznějším ukrajinským oligarchům a cizím společnostem. Ukrajinský stát z toho má tak akorát daň ze zisku. A i o tom silně pochybuji.

 5. Nemohu být dezinformátor, protože nic takového náš zákon nezná. Neexistuje žádná právní definice dezinformátora.
  A z vás se mi chce zvracet, pane!

 6. Čtu, že zdejší většina Vidlákovo gesto schvaluje, no.
  Nejsem v jeho botách, takže se mi lehko soudí, ale vidím v tom dvojí rozpor.
  1. Vidlák píše, že mu pomluva té slepice způsobila těžkosti, negativně působila na zdraví a posílila déšť nenávisti. Pak podepíše, že nezpůsobila nic a nic se ho nedotýká. To mi přijde jako lež a kdo lže, do pekla se hrabe.
  2. Vidlák žádá kolemjdoucí o podporu svého úsilí, ale když může prostým vypověděním pravdy podpořit úsilí někoho jiného, hodí mu do toho vidle.
  Já chápu, že nepodal TO, to by byl aktivismus a legitimizace opicajtů, ale dělat takováto gesta, a ještě kvůli tomu lhát, to už mi přijde přes čáru.

  1. Vidlák především udělal tu chybu, že se svěřuje publiku.

   Dostal tady dobrých rad, že by je ani kamionem neodvezl – jen bohužel, s výjimkou rad paní Samkové, všechny s křížkem po funuse: jsou to rady těch, kteří dobře vědí, jak by to udělali, jen kdyby je Vidlák pustil na své místo a oni byli Vidlákem místo něho. Jo, to bysme všichni čuměli, jak by to lítalo!

   Já, Bože, vím, že nejsi – ale kdybys byl, tak… ať jdou všichni ti ex-post-radilové už do prdele a zůstanou tam.

  2. Ne, já jsem napsal, že bych mohl využít své cukrovky a mohl bych využít svých nenávistných SMSek. A zřejmě bych také mohl ukecat ženu, aby vypověděla, jak jí to zničilo pověst. Na podzim se mi ta cukrovka zhoršila – byl jsem strašně rozlítaný, spal jsem pár hodin denně, jedl na benzínkách…

   Ale já už tu cukrovku měl i před Mazancovou. A nenávistné SMSky mi chodily i předtím. Ne, Mazancová mi nezpůsobila nic, co bych neměl už dřív.

   Já prostě neudělal to, že bych všechny t twitterové štěkny, přání smrti a můj zdravotní stav, použil proti Mazancové.
   Navíc… policie to šetří dál. Pomluva je pomluvou i když se necítím poškozen.

   1. Neberte to ve zlém, nebylo to tak myšleno. Zkuste se zamyslet , jestli se z toho nedá poučit.
    Každopádně ten článek nevyznívá tak, jak teď píšete. A upřímně řečeno, já si myslím, že ta hnusná pomluva se nemohla aspoň trošičku podepsat na zdraví a psychické pohodě. Nedělám si iluze, že by tu mrchu zaslouženě potrestali, ale na druhé straně zlu se nemá zbytečně ustupovat. Kór když jinak proti němu hlasitě buntujete.
    Já bych rozuměl, kdyby Vás překvapilo téma jednání a nebyl jste hned schopen se přeorientovat. Sám vždycky přesně vím, co jsem měl říkat, až když už je po všem.

 7. Tenhle postup jako Vidlák bych taky zvolil. Pomluvy a urážky od špatného člověka opravdu vadit nemohou, ale citlivá duše tím někdy trpí. Pokud je fungující rodina a domácí opora, je vyhráno!

  Ta cukrovka a vysoký tlak , tak s tím by si nikdo neměl moc zahrávat, to je taková červená kontrolka na cestě životem. Pokud má někdo , jako třeba Vidlák tak hektický život , plný stresu a špatných stravovacích návyků, musí se to nějak kompenzovat a jediná vhodná kompenzace je trochu ubrat v práci a v požitkářství a to mnoho lidí nezvládá. Možná je čas přestat chovat pašíky a zkusit to s drůbeží a králíky, nevím, ale na vesnici je těch možností dost.

 8. OT:
  Titulek na Novinkách:
  Šéf BIS: „situace je nejvážnější od druhé světové války“.

  Nadplukovník je ještě větší blbec než jsme si mysleli.

 9. Vážený Vidláku, milý Danieli,
  za nejdůležitější sdělení ve Vašem dnešním článku považuji oznámení, že se léčíte s cukrovkou. Předpokládám, že s tou II. stupně. Vzhledem k Vašemu věku a odpovědnosti za široce rozvětvenou rodinu i vlastněný majorát to není žádná legrace. Jako nejhorší na této nemoci mi přijde zákaz pít alkohol, včetně vína. To je pro Vás vinaře asi trest hrozný. Nehledě na další dietu, kde vepřové je stejně tak zakázané (snad kromě šunky). Sdělení prezidenta Zemana, že si cukrovku vyléčil, má hodnotu prasečího dreku. Takže najděte si opravdu dobrého diabetologa a dodržujte důsledně a přesně, co je Vám doporučováno.
  Pokud jde o trestní oznámení na otylou učitelku Mazancovou, nevím, zda jste postupoval dobře. Vzpomínám si na návštěvu divadelní hry Novokřtěnci v Národním divadle těsně před nástupem základní vojenské služby (říjen 1969). Pokud si dobře vzpomínám, jeden z novokřtěnců (myslím, že jej hrál Mistr Lukavský), obklíčených v obléhaném městě, se rozhodl vyjít ven před hradby, protože jeho silná víra jej jistě ochrání. No neochránila. Ve válce totiž milosrdenství absolutně nefunguje. A my se nenacházíme v politickém boji, ale politické válce, ve které si protivník přeje Vaše (naše) fyzické zničení. Ghándí byl výjimka, měl nakonec za sebou celý indický národ. To v Česku nehrozí.

  1. Laco, léčím se už léta na cukrovku II. typu a žádný lékař mi nezakázal alkohol ani vepřové maso. To máte s něčím popletené.
   Instrukce lékaře zněla:
   – když víno tak suché
   – když tvrdé, tak ne whisky ale slivovice (bo cukr)
   – pivo ne (cukr)
   – bílé pečivo ne, obdobně moučné výrobky (nudle, knedlíky, těstoviny)
   – maso i bílé (bůček), nic to neovlivňuje
   – jablka nezralá (bo cukr), zelenina dle libosti
   – nic sladkého

   Ten bůček mi pak zakázal specialista na cholesterol…
   Jak vidíte, od cukráře žádný zákaz alkoholu ani vepřového masa.

   1. Rika se tady, ze se tloustne ne z tuku, ale ze skrobu. Je tu cely nazorovy proud, kde si lidi leci chronicke nemoci pomoci diety keto, kde vyhodi cukry a skroby temer uplne (zvlaste ty skroby obilne). Nekteri ji jenom maso (dieta masozravecka — pry to funguje zvl. na vaznou artritidu).

    A pak je to stare dobre uslovi: mene jidla, vic pohybu.

    Drzim Vidlakovi palce. Je moc mlady na vlekle chronicke nemoci. Neradi bychom ho ztratili! 🙂

    1. Re: pomlčky a JD

     Vyrovnat sloupečky MÁ DÁTI / DAL.
     úplně vyhodit cukry včetně medu, omezit škroby, preferovat zeleninu. Stlačit váhu na komunistickou poučku:

     ČÍSLOVKA NA VÁZE SE ROVNÁ POSLEDNÍMU DVOJČÍSLÍ VÝŠKY MÍNUS 10%.

     Tedy např. při výšce 170 cm mít pouhých 63 kg.
     Je to drsné, ale účinné.
     Cukrovka zmizí jak po mávnutí kouzelným proutkem.

     A k tomu denně alespoň deset minut intenzívní relaxace, naučit se vypínat svalstvo a po zvládnutí této techniky se naučit vypínat mozek.

      1. Re: Vevča

       Na vypínání mozku je spousta receptů.
       Jen jeden za všechny – pokud vám vadí ticho, pak velmi tichá relaxační hudba, anebo zvuk tekoucí vody. Pokud nejste schopna po dvou třech minutách opravdu vypnout přemýšlení, zkuste opakovat nějakou mantru.

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Mantra

       Pokud jste líná, počítejte do tisíce, opakujte dokola krátkou modlitbu, nebo jen nějaké dvou či čtyřverší.
       Třeba:
       tancovala žížala,
       na zahradě polku,
       čmelákovi, že ji hrál,
       dala půlku vdolku…

       Dál bych musel vzpomínat, učili mě to ve školce…

    2. Jeden známý si to také myslel, tak upravoval dávkování a do dvou let tu nebyl. Ne, zde poněkud pomůže pouze tvrdá disciplína.
     Zápas s cukrovkou se podobá zápasu s pejrem na zahradě. Je totiž nekonečný, ale lze v něm (téměř) zvítězit.

   1. No, po kombinování houby Hnojníku s alkoholem by byl s Portským konec hned, ta houba má účinky podobné Antabusu…
    Jinak ta cukrovka, vysoký tlak (a ono by se jistě našlo v biochemickém rozboru krve více…) jsou civilizační choroby. Stresem, sedavým životním stylem, (ne)dietou se jim jde hezky naproti.
    Myslím, že dodržování medikace od ošetřujícího doktora (jistě na ten vysoký TK něco předepsal), úprava jídelníčku (no, nežrat a hýbat se) to může celé změnit k lepšímu.
    Pak ten stres, ono možná nejít do sporu s tou ropuchou mazancovou, je nakonec pro Danielovo zdraví přeci jen lepší..

    1. Hnojníků znám 3 druhy, jenom jeden z nich je ten „antabusový“. Jsou to chuťově houby průměrné kvality, seberu je pouze v nouzi.
     Před větší konzumací alkoholu hnojníky(ty antabusové a pro tyk kdo hnojníky dobře nezná žádné) zásadně nedoporučuji.
     Jeden můj kamarád si pochutnal na řízečkách z hnojníků a pak se šel veselit na svatbu. Bylo docela zajímavé si poslechnout, co to s ním udělalo.

     1. Nesbíráme je vůbec, mám za to, že účinnou látku koprin obsahuje více než jen jeden druh. Přijdou mi i vizuálně nevhodné ke konzumaci, ten rychlý rozklad – autolýza je také nepovzbuzující, a to mi často houfně vyrazí před domem (asi Hnojník obecný).

      1. Koprin prokazatelně obsahuje jen hnojník inkoustový, ale i po těch ostatních může být hodně blbě i bez alkoholu. ☻

    2. Tento hnojník nebrat: Hnojník inkoustový obsahuje chemickou látku nazývanou koprin. Koprin se v lidském těle rozštěpením peptidové vazby rozkládá na 1-aminocyklopropanol, který inaktivuje enzym acetaldehyddehydrogenázu, odpovědný za druhý stupeň primární cesty odbourávání alkoholu. V těle se tak hromadí toxický acetaldehyd, který způsobuje vlastní otravu. Efekt na člověka je shodný s účinkem léčiva disulfiramu, používaného k léčbě závislosti na alkoholu, zvaného komerčně antabus, a je tedy nazýván antabusový efekt.
     Věda doporučuje hnojník obecný. Obsahuje bílkoviny, vitamíny skupiny B, C, dále měď, zinek, vápník, hořčík a draslík. Hnojník snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi (účinná látka Comatin). Má mírné analgetické účinky (například při bolestech kloubů) a posiluje imunitní systém. Lze koupit sušený v kapslích.

     1. Google „Comprinus tobolky“ najde. Já suším a melu mladé plodnice. Užívat ráno, večer šláftruňk, přiměřeně.

     2. Je zajímavé, jak je v Čechách rozšířená celkem hluboká znalost mykologie. Cizinci by koukali, kdyby viděli, jak před mariášem v hospodě porovnáváme rozdíly 4 druhů čirůvek, které mi vyrostli v pilinách z dovezeného dřeva a divili by se ještě víc, co za houby s gustem pozřeme.

      Mmj. – Hnojník je něco jako ta jedovatá ryba, co je lahůdkou pro Japonce.

  1. Med na cukruvku? Jako moje tchyne, vcelarka. Medem, propolisem a dalsimi vcelimi srackami leci vsechno vcetne zlomenin a kovidu. Jenze si staci najit slozeni medu a vite, ze to je blabol.

   Vetsinu medu tvori glukoza a fruktoza, pak je tam neco sacharozy a nejaka voda a asi 9% vsech ostatnich latek, ktete kdyz extrahujete a 1000x zkoncentrujete, tak mely na laboratorni krysy jiste ucinky. Jenze to byste museli snist kilo medu na osobu a den, abyste tyto latky dostali do tela v potrebnem (ucinnem) mnozstvi. V tech 9% jsou v medu v podstate na urovni necistot.

   Snist kilo cukru denne byste nedoporucil ani zdravemu, natozpak diabetikovi. A v mensim mnostvi zase neni nic, kvuli cemu med preferovat.

 10. Tož co s tím.
  Jde i o to, co by touha a čin pomsty udělaly s Vidlákem.
  Osobně se mstít ani příliš ozývat nemohu, protože riskovat, že se mi zatmí před očima a následně mi bude zle – to nemohu.

  1. Re: Matka

   Když plácnete neposlušné dítě přes plínku, taky se mu nemstíte. Pouze jej vychováváte.
   Soudruhy libtardy v dětství nikdo neplácl, takže nevědí nic o mantinelech, které by měli míti. Takže je soudruzi pomahači mohli BEZ Vidlákovy účasti začít vychovávat. Pozdě, ale přece.

   1. Ve vyšším věku jde výchova už poněkud ztuha a jetřebí větší důraz. Proto bych doporučoval soudruhům libtardům nejprve odebrat plínky.

     1. Ano použitou plínkou (přímo od miminka) flákanec přes držku (omlouvám se za ten výraz, u libtardů není nic vhodnějšího)

   2. No, když bude potřeba, něco tedy vymyslím, tak abych to zvládla. Na hlavu si nedám donekonečna házet, co není mé.
    Třeba se mi i uleví, když za mnou opět spadne most….

 11. No, jinak mi ten dnešní článek připomíná starý vtip o křesťanech. Jak takhle chlápek přijde do pekla a provází ho čert – tady je bar, můžeš pít co chceš a neopiješ se, tady je jídelna, dostaneš všechno, na co máš chuť, támhle je sportovní centrum, kde můžeš sportovat, když chceš relaxovat, tak támhle je park, zahrada, chatičky, les, atd. A jak ho tak provádí, tak přijdou k železnejm dveřím. Chlápek je ze zvědavosti otevře a tam ohniště, kotle, síra, mučírna a tak. A nervózně se ptá – a čerte, co je tohle? „Tohle? toho si nevšímej, to jsou křesťani, ti to takhle chtěli!“

  1. Já to doplním : křesťan dostane před soudem u Nejvyššího možnost si vyzkoušet Peklo, tak to zkusí. Samá diskoška, pěkné baby, chlast u baru zadax atd. Nabalí si babu, tanečky, miliskování a když ji sáhne do rozkroku tak se zděsí a řekne, ty tam nic nemáš. A to je to Peklo.

 12. …nastavit druhou tvář…
  někdo to může považovat za slabost, ale je to velmi silné a vstřícné gesto: nejsme jako oni.

  1. Aleš:
   Nebo uhnout z dráhy útočníka. Jednou se mi takhle povedlo zdevastovat metrákového fešáka, a to i při mých tehdy 50 kilech. Ne že bych to udělala úmyslně, spíš instinkt – každopádně, zdemoloval se vlastní vahou.

  2. Přesně, aplikovalo se v1989 a rozhlédněte se kolem, kam nás to dostalo. A to jsme teď, na rozdíl od tehdy, ještě ani nezačali vyhrávat. Pokud toto heslo chcete uplatňovat i tentokrát, řekněte to, prosím, rovnou. Abychom se podle toho mohli my ostatní zařídit.

  1. Nevím, kdo byl původním autorem této hlášky, snad TGM. Znám ji v takové půvabné staročeské podobě: „Orel much nelapá“.

 13. Vidláku, soudružku Mazancovou neřeš. Ta bude má celý život dost starostí sama se sebou – tlustá ošklivá a debilní = uzlíček nervů od puberty do důchodu.

  Stejně všem dementním libtardům brzo sklapne, až všichni hodí Ukrajinu přes palubu a nechají Rusku co bude chtít, úplně slyším tu debatu západních nadlidí: „Tak to nevyšlo, zkusíme to na něj (Rusko) jindy a jinde. Koho zajímají nějací Ukrajinci, náckové posraní.“

  Nakonec se ukáže, že pravdu měl každý, kdo mluvil o proxy válce a chtěl v zájmu Ukrajiny mír. Stejně jako při tzv. epidemii čínské rýmy, kdy by libtardi neopíchané nejradši v zájmu lidskosti věšeli a dodneška věří, že nošením špinavého uslintané hadru na obličeji zachránili svět 😉

 14. To zamrzí, že, takovou krásnou vějičku jste nahodili, pisálci už si brousili pera, možná už i ty články měli napsané, a ono nic. Vidlák se nenechal nachytat. Holt to budete muset pojistit nějakou další předvolební koalicí nebo korespondenční volbou, tyhle PR akce pod falešnou vlajkou vám nejdou.

  1. Nevím. Osobně mi přijde pravděpodobnější, že nějaký zarytý a naivní fanoušek Vidláka prostě nedomyslel důsledky a omylem kopnul proti vlastní bráně aniž by si to uvědomil.

   Ale možný je samozřejmě i false flag od „libtardů“.

   Upřímně mě spíš překvapuje množství lidí v komentářích, kteří nekriticky přebrali narativ o „odpuštění“ a ani se nezamysleli nad tím, co by případný soud znamenal.

   1. Reagoval jsem na příspěvek agenta ve službě, který byl mezitím odstraněn, jinak s vámi naprosto souhlasím.

  2. Neví se kdo ten podnět podal? Dnes je možné už úplně všechno. Vidlák podle mého názoru zareagoval správně, a sice asymetricky v případě, že by to byla provokace. Jinak samozřejmě, vzhledem ke svému naturelu, i kdyby to bylo podáno jeho příznivcem, tak rozhodně nic nezkazil.

   1. Také myslím, ono by se asi začalo vrtat do Vidlakovych slov a textů a priznejme si, že Vidlák přece jen minimálně jednou napsal něco, co nebyla úplná pravda. Píši o ČEZu a odpojování elektrické sítě. Co na tom, že se jistě takové případy staly, ale nebyl to ČEZ a z toho by určitě udělali právě toho dezinformatora. Taková mrcha jako Mazancova a idiot z ČT za problémy Vidláka nestojí.

     1. Jenže metaforicky se v liberální demokracii přece smí vyjadřovat jen někteří, u ostatních, zejména těch politicky nepohodlných, soud dospěje třeba k závěru, že se „kódovanou komunikací snažili zastřít skutečnou podstatu svých úmyslů“ nebo tak něco. Čermák už myslím o dichotomii metafor dostal možnost dost dlouho v klidu přemýšlet, že…

      Nebo se stačí se podívat na to, kolik lidí bylo u nás odsouzeno za schvalování a podporu neexistující genocidy…

 15. Odpoved na otazku cislo 6… Vidlaku, co rikaji krestane na „pychu“?

  🙂

  Ne, ted vazne, pokud se nechcete zaplest do zabomysich sporu, asi jedine mozne reseni.

 16. A jaký obraz vidíte na konci vývoje? Všude na stromech oběšení Libtardi a Vy konečně spokojený? Ale 99% jich není Vašimi nepřáteli, vůbec je nezajímáte.

  1. Podsouváte mu jen vlastní projekci a velmi nehezky manipulujete. Ke všemu je nutné přistupovat přiměřeně.

   1. Re: Eta, Okoloběžící

    Souhlas. Libtarda na každém stromě netřeba. Úplně postačí na každém desátém. NA každém desátém stromě. Stromů je méně než libtardů.

    V dobách starého Říma se tomu říkalo DECIMACE.
    Decimace provedená ve správnou chvíli a na správném místě spolehlivě vymezila mantinely na dlouhou dobu dopředu.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Decimace

    1. Ona tohle prováděla i rakousko uherská armáda ve vlastních řadách. Spolu s běháním uličkou jakož i jinými typy ponižování a vraždění, kterým se bavili c.k. důstojníci, to byla jedna z příčin, proč vojáci neměli potřebu nasazovat životy za France Josefa a jeho rodinu, když se nechal tím dobytkem Vilémem vmanévrovat do války. A proto taky přeběhli raději k rusákům.

     1. Re: polo

      Decimaci v původním slova smyslu armáda R a později R-U určitě neprováděla.
      Důstojnickou šikanu určitě ano.
      Důstojnická šikana ovšem dostala povážlivé trhliny zavedením ručních granátů do výzbroje řadových vojclů, nikoli jen granátníků.
      Soudruzi na Ukraruině by mohli vyprávět, pokud by žili.

     1. Re: kata…

      A v čem vidíte problém? Ostatní se svou účastí stávali nerozbornou součástí zkurveného systému, který nedovoloval pozdější únik. Spolupachatel vraždy je spolupachatel vraždy – konec, zvonec.
      A velící důstojník se tak dostával do pozice nejvyššího arbitra a zároveň neposkvrněného kusu – já nic, to VY jste…

      Problém ovšem měl velitel, který o decimaci rozhodl. Asi bych nechtěl být v jeho kůži a riskovat, že některý z popravených měl v řadách neodsouzených přítele věrného až za ten pověstný hrob.
      Njn., jiná doba, jiná země, jiný mrav…

      1. Targus: Legáti taky věděli, že je to vážná věc a takový trest vynášeli jen výjimečně, jako když utekla celá kohorta z bitvy a tím ohrozila ostatní jednotky. I ti nejvýše postavení jako Caesar, museli být rozumní, když sami záviseli na podpoře vojska.

 17. Vidláku , za mně klobouček dolů. Dnes je málo lidí kterým se v takovém případě nezačnou točit znaky dolaru místo očí. Nepíšete a nějak nevyznívá zda Vám orgán sdělil, že věc odloží. Tak je možné , že i přes Vaše gesto bude nalezeno konání neslučující se s řádem a věc bude postoupena dál s tím , že nárok neuplatnujete.
  Díky za potvrzení , že dobré srdce ještě může zaznít bez ohledu jak si to vyloží oponenti.

   1. Re: Anonym

    Doplním. Nejde o dolary. Nejde ani o pokání a veřejnou omluvu.

    Jde o to, aby duševní štětky typu Mazancová a mirošovické svíčkové báby zaznamenaly, že jejich slovní výlevy mohou mít v jejich životech nepříjemné konotace. A že za takové výlevy mohou nésti i trestněprávní odpovědnost.

    Na prachy sral kot…, anebo i pes…

    1. Trestní zákoník ČÁST DRUHÁ HLAVA II Díl 2 § 184
     § 184 Pomluva
     (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

     (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
     Dilema OČTR: odložit nebo neodložit?

   2. Vy asi žijete v nějaké úplně jiné zemi než já, v takové, kde se soudí podle zákonů a spravedlnost tam není jen pro někoho a měří jedním metrem. Jak vás proboha mohlo napadnout, že by nějaký soud v této zemi, pokud by se to k němu vůbec dostalo, vynesl pravomocný rozsudek nařizující Mazancové omluvu, nedejbože dokonce finanční satisfakci?

   3. Anonym:
    Neprospělo. Vy si fakt myslíte, že by se zamyslela a řekla si „no to jsem ale blběna“? Pak máte daleko větší představivost, než já a už by vám mohla být nebezpečná

    Vidlák:
    Jako stará textilačka od srdce blahopřeju, Vidláku. Vím totiž, že když chcete rozmotat uzel, musíte jemně popotahovat, ne vší silou zatáhnout. Pak vám vznikne skutečně jen palestinský gordický uzel. Asi je momentálně hromada lidí, kteří by nejraději vzali meč a roztínali, ale já vidím tam, kam i vy, proto vám děkuji a jmenuji vás tímto Velkochcimírem Skutečným.
    Jo nevím, jestli to víte, ale existuje taky stresová cukrovka. Hodně štěstí.

    1. Lehce nesouhlasím, podle mne ten uzel jinak než mečem či sekerou stejně rozmotat nepůjde, ale problém je, že meče a sekery nám sebrali a hlavně nám chybí ten, kdo by s ními uměl pořádně zacházet. Takže si musíme nejdřív trpělivě ukovat nové meče a sekery, nějaký ten Alexandr Veliký se pak najde sám, „lidské zdroje“ tu jsou.

     Zatím nemá smysl to ani zkoušet, kdy máme v ruce nejvýš tak pilníček na nehty, tím by ani Alexandr nic nedokázal…

     1. Re: SB

      Pilníčkem na nehty lze úplně v pohodě vydloubnout oko.
      Nejdřív jedno, potom druhé.

      A je to jenom metafora…

      1. No a když to není pilníček ale pilník, dají se s ním dělat velké věci.
       Co třeba císařovna Sisi (Alžběta Bavorská).

      1. Markýzo, ano, ale jednak ten užel musí být konvergentní, to znamená, že nesmí nikdo užel zamotávat rychleji, než vy ho rozmotáváte, a jednak vám nesmí při tom rozmotávání nikdo drtit prsty…

 18. Je to Vidlákovo rozhodnutí a nám nezbývá, než je respektovat. Vidlák se rozhodl být tím prvním, kdo podá ruku ke smíru. Teď jde jen o to, zda druhá strana nabízený smír přijme nebo odmítne. V prvním případě bude Vidlák za světce, v druhém za obelstěného naivního křesťana.
  Problematiku odpuštění si dávno vyřešila církev, tedy nejdříve musí viník projevit lítost, a pak je mu odpuštěno. Sice máme povinnost odpouštět viníkům, jen zapomněli sdělit, že to viník musí požádat o odpuštění.
  Dovolím si zde ocitovat ještě Heinricha Heineho 3x, protože se k dané diskuzi docela hodí:

  1. Jazyk máme na to, abychom mohli říkat milé věci svým přátelům a tvrdé pravdy svým nepřátelům.

  2. Tam, kde se pálí knihy, se na konci pálí i lidé.

  3. Jsem velmi mírumilovný člověk. Vše, co chci, je obyčejná chatrč s doškovou střechou, dobrá postel, dobré jídlo, čerstvé mléko a máslo, květiny na mém okně a pár pěkných stromů u mých dveří. A jestli mne chce Bůh učinit šťastným, tak mi udělá tu radost vidět šest nebo sedm z mých nepřátel z těch stromů viset. Před smrtí jim odpustím všeho zlého, čeho se na mně za celý můj život dopustili. Měli bychom odpustit svým nepřátelům, ale teprve až budou viset.

  1. Re: Gerd

   Můj oblíbený autor Páral zapsal v jednom ze svých děl myšlenku, že jídlo NESMÍ býti příliš dobré.
   Teprve s postupujícím věkem jsem pochopil, proč by tomu tak mělo býti. Když jsem to četl poprvé, ještě docela dlouho jsem musel čekat na své dvacáté narozeniny.
   Jinak nemám výhrad.

  2. Vidlak by sa mal pozriet na RF – ako dlho im trvalo, kym pochopili, ze pozicia fackovacieho panaka nie je to prave orechove.
   Rusi to uz pochopili.

   Vidlak este nie.

   1. Re: Zveda…

    Páč je původem jenom z Ukraruiny. Moudrost přichází z východu. Viz čínské léčitelství…

   2. Ani Rusové ještě úplně nepochopili. Protože pokud by pochopili, museli by vyčistit nebe nad Černým mořem. Pár sundaných MQ-9 a byl by klid.

  1. Obávám se, že máte pravdu. Slušnost je považována za slabost. Slušně se dá jednat jen se slušnejma lidma. Zato se sviněma – tuplem svinsky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *