22 června, 2024

Alea iacta est

Přátelé, děkuji že jste vydrželi to moje dvoutýdenní bubnování na demonstraci. V některých chvílích bych už dal sám sobě přes hubu, jak jsem to pořád omílal dokolečka dokola a pak zase znovu, ze všech stran i ze všech pohledů. Z mé strany už zaznělo všechno, co jsem k tomu měl. Pokud jsem někoho přesvědčil, jsem za to rád, pokud jsem někoho nepřesvědčil, respektuji to. Už v Bibli je napsáno (sice v jiném kontextu, ale dneska se to hodí), že sobota je tu pro člověka a ne člověk pro sobotu. Nebudu farizejem, abych tvrdil, že to má být naopak.

Pokud se demonstrace povede a přijde víc lidí, bude mít smysl, to tudy zkoušet dál. Pokud ale národ usoudí, že tudy cesta nevede, tak nastoupí zbytek mojí Vidlácké agendy – snaha o maximální soběstačnost, především pak soběstačnost v potravinách, protože na zahraničních obchodních řetězcích jsme v tomto ohledu závislí zhruba z devadesáti procent. Dále pak snaha o maximální nezávislost na pravdomluvných médiích a maximální nezávislost na všech státních službách, protože jak vidno, ty se rozpadají přímo před očima.

Zatím děláme alternativní média, ale ještě chvíli bude Válek ve funkci a budeme dělat alternativní nemocnice… Už si doma na chlebu pěstujete penicilín?

PRO zorganizovalo propagaci, reklamu, autobusy, pódium, ozvučení a zdravotnickou službu. Vy rozhodnete o smyslu této práce. Teď se projeví vše, co se udělalo správně, i vše, co se udělalo špatně. Projeví se všechna zaťatost i shovívavost, velkorysost i hnidopišství, optimismus i pesimismus. Rozhodne fotka shora, na které bude poznat, jak velká ta demonstrace vlastně je. Výsledek bude realita, kterou je třeba vzít na vědomí a pracovat s ní.

Naposled řeknu, že demonstrace nejsou volby, je rozhodně je to zpětná vazba. Vy z masa a kostí, žádné cinknuté průzkumy, žádné dojmy ani víry. Vy tam na náměstí jste realita ve které se projevilo všechno, co se udělalo správně i co se udělalo špatně. Volební preference to nejsou. Na náměstí budou voliči ANO, SPD, PRO i mnohých dalších uskupení. Zítra ukážeme vládě, co si o ní myslíme a jak moc si to myslíme. Co si myslíme o PRO, to se ukáže až ve volbách. Zítra jen můžeme pomoci tomu, aby ty volby byly co nejdřív.

Vy, co jsem vás už svými texty vytáčel, protože vám zněly pyšně a arogantně, prosím odpusťte mi to. Každý den se naše země propadá o dvě miliardy peněz, Blyštivý Péťa se nám směje do obličeje a hlásí, jak dobře si vede. Každý den se přibližujeme válečné eskalaci a Černochová s Řehkou dělají všechno pro to, aby to urychlili. Každý den funguje pošta hůř a hůř… a nejenom pošta. Tohle jsem měl před očima, když jsem psal tyto texty… ne vás, co jste měli o této demonstraci pochybnosti. Tak jako jsem teď dával do mých textů spousty emocí, tak po skončení demonstrace budu naopak racionální a věcný.

Jak by řekl můj tatínek, teď má ještě smysl mluvit, přesvědčovat a apelovat. Po sobotě už nebude o čem mluvit. To se bude akceptovat skutečnost, ať už bude jakákoliv. Ale upřímně… velmi nerad bych v neděli meldoval, že Fiala dovládne a pokud nedovládne, tak místo něj dovládne úřednický kabinet (s Prezidentuší Nerudovou v čele) a bude ještě mnohem horší než sám Péťa. Tohle prosím mějte zase před očima vy, až se budete rozhodovat, jestli přece jenom nepřijet.

Demonstrace jsou to, čím se lišíme od Slováků. Ale jinak jsme tak stejní, až jsme ještě stejnější než oni… Ano, přesně takhle jsem to chtěl napsat.

Současnou situaci jsem už jednou zažil… před posledními parlamentními volbami. Tehdy jsem doporučoval volit Babiše a SPD, ale rozhodně ne někoho jiného, protože bylo velké nebezpečí, že se do sněmovny nedostanou. Argumenty proti tomuto mému postoji byly stejné jako dnes. Nemůžeme Babišovi zapomenout covid a Okamurovi pasivitu… Pak volby skončily a já psal článek s názvem „Vítejte v realitě.“ To zděšení nad výsledkem voleb bylo u nás na alternativě dost hmatatelné. Milion lidí nechtělo volit menší zlo, ale chtěli volit dobro. Díky tomu se ve Strakovce usadilo to největší zlo od roku 89…

A vy, co jste mi od začátku věřili a přijali jste spolu se mnou koncept menšího zla, vám děkuji za podporu. Rád se s vámi v sobotu potkám, abychom si podali ruku. Od jedenácti dopoledne budu u pódia. Nejprve vpředu a jak bude houstnout dav, budu se přesouvat na pravý bok z pohledu k Muzeu. Knihy, trička, placky i portské beru sebou.

Prosím všechny, kdo přijdou, aby se nenechali k ničemu vyprovokovat. Pokud na vás bude někdo pokřikovat, buďte si jistí, že mají namířené dvě kamery, kterými budou natáčet vaší reakci. A všechno použijí proti nám. Nemůžeme čekat žádnou velkorysost… Vítek říkal, že s námi nebude mít slitování. Pamatujte na to.

Stejně tak se nenechejte vylákat. Obzvlášť ne tam, kde bude nachystáno podezřele hodně těžkooděnců. Už jsme viděli, že je klidně pošlou, aby konflikt vyprovokovali oni. Opět platí, že právě tam nebude Česká televize šetřit na kamerách a fotografech. Neposlouchejte žádné Popelky s tlampači. Přijdeme bez násilí a odejdeme bez násilí. Chceme demisi vlády a předčasné volby, nikoliv hořící ulice.

Pamatujte, že výhra jsou protažené obličeje šéfredaktorů, kterým jejich pohůnci v terénu nepřinesou žádný použitelný materiál k diskreditaci.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

151 thoughts on “Alea iacta est

 1. VITAM VAS VŠECHNY MOJI DRAZI VOLICI Z SV NA DEMONSTRACI PRŸ ZA ZMENU ASOCIALNIHO REZIMU?!

  Je mi líto ,že neexistuje žadna jiná alternativa než SV tj síla Společnosti volicú.Dukazem je,že tato síla si dokázala zvolit Asociální režim vlády,které se nyní dobře žije s pilinami v hlavě.
  Pripominam,že i po Bílé hoře bylo 300 let Temna a hlaška guru Asociálního režimu pana Kalouska

  „Teď,když jsme byli demokratický zvolení tak máme legitimitu konat cokoliv ,klidně i pravý opak toho co jsme před volbami slibovali nabývá den ode dne větší platnost.!“

  Ano mé drahe ovečky,je to ukázkovy volební podvod.Proto je tu ovšem kontralelita vyznavaču Programu Národních Zájmu a potřeb ,kde prvním bodem je změna režimu.Bohuzel naše inteligence nemá dostatečné intelektuální kapacity ,aby nám zubožovanym volicum z SV řekla na jaký režim tu bídu transformovat a tak budeme muset volit pana advokáta Reichla, ovšem až poté co si zarazi do svého krutého programu PNZ tj PLAN národní Záchrany a potřeb.
  Teprve pak bude stát v čele pruvodu transparent

  UŽ NIKDY ANI JEDEN HLAS PÉTIDEMOLCi.

  SLAVA PNZ a bude hotovo💥🇨🇿

  Co myslite má ANNA z KSH pravdu ,nebo je bude demonstrace jen BLUFF ,který vypufne a teprve až poteče krev našich podřezaych buditelu do každé domácnosti bude to znamenat konečně konstituci SOLIDARNIHO STATU pro všechny voliče z SV nebo taky ne ###?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *