27 května, 2024

Alea iacta est

Přátelé, děkuji že jste vydrželi to moje dvoutýdenní bubnování na demonstraci. V některých chvílích bych už dal sám sobě přes hubu, jak jsem to pořád omílal dokolečka dokola a pak zase znovu, ze všech stran i ze všech pohledů. Z mé strany už zaznělo všechno, co jsem k tomu měl. Pokud jsem někoho přesvědčil, jsem za to rád, pokud jsem někoho nepřesvědčil, respektuji to. Už v Bibli je napsáno (sice v jiném kontextu, ale dneska se to hodí), že sobota je tu pro člověka a ne člověk pro sobotu. Nebudu farizejem, abych tvrdil, že to má být naopak.

Pokud se demonstrace povede a přijde víc lidí, bude mít smysl, to tudy zkoušet dál. Pokud ale národ usoudí, že tudy cesta nevede, tak nastoupí zbytek mojí Vidlácké agendy – snaha o maximální soběstačnost, především pak soběstačnost v potravinách, protože na zahraničních obchodních řetězcích jsme v tomto ohledu závislí zhruba z devadesáti procent. Dále pak snaha o maximální nezávislost na pravdomluvných médiích a maximální nezávislost na všech státních službách, protože jak vidno, ty se rozpadají přímo před očima.

Zatím děláme alternativní média, ale ještě chvíli bude Válek ve funkci a budeme dělat alternativní nemocnice… Už si doma na chlebu pěstujete penicilín?

PRO zorganizovalo propagaci, reklamu, autobusy, pódium, ozvučení a zdravotnickou službu. Vy rozhodnete o smyslu této práce. Teď se projeví vše, co se udělalo správně, i vše, co se udělalo špatně. Projeví se všechna zaťatost i shovívavost, velkorysost i hnidopišství, optimismus i pesimismus. Rozhodne fotka shora, na které bude poznat, jak velká ta demonstrace vlastně je. Výsledek bude realita, kterou je třeba vzít na vědomí a pracovat s ní.

Naposled řeknu, že demonstrace nejsou volby, je rozhodně je to zpětná vazba. Vy z masa a kostí, žádné cinknuté průzkumy, žádné dojmy ani víry. Vy tam na náměstí jste realita ve které se projevilo všechno, co se udělalo správně i co se udělalo špatně. Volební preference to nejsou. Na náměstí budou voliči ANO, SPD, PRO i mnohých dalších uskupení. Zítra ukážeme vládě, co si o ní myslíme a jak moc si to myslíme. Co si myslíme o PRO, to se ukáže až ve volbách. Zítra jen můžeme pomoci tomu, aby ty volby byly co nejdřív.

Vy, co jsem vás už svými texty vytáčel, protože vám zněly pyšně a arogantně, prosím odpusťte mi to. Každý den se naše země propadá o dvě miliardy peněz, Blyštivý Péťa se nám směje do obličeje a hlásí, jak dobře si vede. Každý den se přibližujeme válečné eskalaci a Černochová s Řehkou dělají všechno pro to, aby to urychlili. Každý den funguje pošta hůř a hůř… a nejenom pošta. Tohle jsem měl před očima, když jsem psal tyto texty… ne vás, co jste měli o této demonstraci pochybnosti. Tak jako jsem teď dával do mých textů spousty emocí, tak po skončení demonstrace budu naopak racionální a věcný.

Jak by řekl můj tatínek, teď má ještě smysl mluvit, přesvědčovat a apelovat. Po sobotě už nebude o čem mluvit. To se bude akceptovat skutečnost, ať už bude jakákoliv. Ale upřímně… velmi nerad bych v neděli meldoval, že Fiala dovládne a pokud nedovládne, tak místo něj dovládne úřednický kabinet (s Prezidentuší Nerudovou v čele) a bude ještě mnohem horší než sám Péťa. Tohle prosím mějte zase před očima vy, až se budete rozhodovat, jestli přece jenom nepřijet.

Demonstrace jsou to, čím se lišíme od Slováků. Ale jinak jsme tak stejní, až jsme ještě stejnější než oni… Ano, přesně takhle jsem to chtěl napsat.

Současnou situaci jsem už jednou zažil… před posledními parlamentními volbami. Tehdy jsem doporučoval volit Babiše a SPD, ale rozhodně ne někoho jiného, protože bylo velké nebezpečí, že se do sněmovny nedostanou. Argumenty proti tomuto mému postoji byly stejné jako dnes. Nemůžeme Babišovi zapomenout covid a Okamurovi pasivitu… Pak volby skončily a já psal článek s názvem „Vítejte v realitě.“ To zděšení nad výsledkem voleb bylo u nás na alternativě dost hmatatelné. Milion lidí nechtělo volit menší zlo, ale chtěli volit dobro. Díky tomu se ve Strakovce usadilo to největší zlo od roku 89…

A vy, co jste mi od začátku věřili a přijali jste spolu se mnou koncept menšího zla, vám děkuji za podporu. Rád se s vámi v sobotu potkám, abychom si podali ruku. Od jedenácti dopoledne budu u pódia. Nejprve vpředu a jak bude houstnout dav, budu se přesouvat na pravý bok z pohledu k Muzeu. Knihy, trička, placky i portské beru sebou.

Prosím všechny, kdo přijdou, aby se nenechali k ničemu vyprovokovat. Pokud na vás bude někdo pokřikovat, buďte si jistí, že mají namířené dvě kamery, kterými budou natáčet vaší reakci. A všechno použijí proti nám. Nemůžeme čekat žádnou velkorysost… Vítek říkal, že s námi nebude mít slitování. Pamatujte na to.

Stejně tak se nenechejte vylákat. Obzvlášť ne tam, kde bude nachystáno podezřele hodně těžkooděnců. Už jsme viděli, že je klidně pošlou, aby konflikt vyprovokovali oni. Opět platí, že právě tam nebude Česká televize šetřit na kamerách a fotografech. Neposlouchejte žádné Popelky s tlampači. Přijdeme bez násilí a odejdeme bez násilí. Chceme demisi vlády a předčasné volby, nikoliv hořící ulice.

Pamatujte, že výhra jsou protažené obličeje šéfredaktorů, kterým jejich pohůnci v terénu nepřinesou žádný použitelný materiál k diskreditaci.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

151 thoughts on “Alea iacta est

 1. https://youtu.be/nDE99fzvuB0?feature=shared
  Myslím si, že PRO dělá vše proto aby ve volbách dostalo 0.5 procent. Vidláku, sázka na Jindru je asi dost průser …
  Tohle není žádná alternativní opozice ale další účastník, tentokrát šestikoalice. Po hnusákovi Vackovi třetí muž PRO.
  Vypadá to, že jste se nechal utáhnout na vařené nudli….

  1. PRO jsou pravičáci, tím je pro mě řečeno vše… A jak pěkně odhalují, s kým se po případném dostání se do PS ČR budou bavit. KSČM nikdy!!! Ostatní levičáci (jsou tu vůbec jiní?) budou připuštěni jen k debatě o slavnostním menu na počest příjezdu nějakého zahraničního potentáta. Vidlák prý býval nalevo… Necítí se tak trochu zrazen?

   1. Zkuste pozvat Konečnou na portské. Sice jezdí po ČR a debatuje asi 2x více než Rajchl (o tom zde ani hlesu), ale třeba si najde čas a Vy možná změníte názor.

    1. Reicheler je slavný muž ošlehaný miliony korun a kouřem doutníků vyhulených nikým nevolených zasloužilých osob.
     Je to predátor nejvyšší třídy, kterému ti, jejichž ksichty a jména jdou mimo média, dali do pracky štafetový kolík. A on poletí jako ten Zátopek, Kratochvílová, Ledecká…
     Souhlasím s jeho cestou svrhnout panevropskou klaku.
     Ale nemám naprosto žádné iluze, že jeho klaka bude lepší.

 2. CQ, CQ, CQ

  Podle momentální nálady v doupěti chcimírů a proruských dezolátů“ (tedy zde) soudím, že se na dvorečku budou dít velké věci. Reakce opačných je taky velmi vzrušená. Na dvorku se něco chystá. Nevím sice, co chystá hospodář, ale sedí doma a možná se s někým domlouvá o prodeji celé usedlosti.
  ===
  Mrzí mě, že nebudu ani v centru dění, ani na velké vojenské slavnosti v Mošnově, ale ve 14:00 budu polévat šampusem jedno CDA v Oticích. Nedalo se to odmítnout, byl bych za nezdvořáka. Takže nebudu ani na příjmu. Nicméně si pozítří zapnu PC a zkusím zjistit, kdo vyhrál, neboli, dnešním vojenským jazykem, kdo „zaujal výhodnější pozici v obraně“.
  ===
  Přeji všem pod koněm jarou náladu, co nejméně potyček, roztrhaných transparentů a výpadků ozvučení a zvědavcům na letišti Leoška Janáčků, aby na ně, podle Alefovy předpovědi, nespadlo něco shora.

  1. V Oticích kupuju jelítka , prejt a dal.
   V Kylešovicích chtějí za jednoho pečeného pstruha přes 200 korun, takového granuláče si koupím v supermarketu za 120 korun za kilo. Takže beze mně, i přes ten obraz Karla Gotta co tam mají, v mikropivovaru..

   1. Vím, že je rozdíl mezi duhákem granuláčem z makra a mezi duhákem granuláčem od souseda z rybníčku jako mezi Středulou a předsedou odborů z vedlejší fabriky.
    Středulu nebrat.
    Jenom nevěřím tomu Reichelerovi s jeho rodokmenem, že on je tím Mojžíšem, který vyvede zoufalý národ z otroctví a ke skutečné svobodě.

  1. Tak to jim všem bude požehnáno samotným Pepanem Velikým a Petrovičem Fijalskym! Ministrovat polní mši bude Jane Czernoch.
   U stanů verbířů budou nekonečně fronty.
   Perune, chraň naše děti a duše!

    1. přesně tak

     podobně, jako když se do EU parlamentu vložila nová, jednorázová strana ANO vytrolíme europarlament….

   1. Jenže tohle se na stranu PRO hodí taky jak poklička na hrnec.
    Bylo nebylo, vzniklo v Ústeckém kraji sdružení PRO kraj! Vzniklo před jedněmi krajskými volbami (2012) jenom proto, aby odlákalo nespokojené voliče, kteří by možná volili sílící DSSS. Protože jsou voliči blbí a DSSS byla přece fašistická (říkali to Máňo v televizi), docela dost lidí je volilo (dostali se do krajského zastupitelstva). Po volbách se sice odkopali a lidi zjistili, že v tomhle sdružení jsou ty nejhorší sluníčková individua jako zelení, piráti, Top 09 a ostatní podobně „nezávislí“ a v dalších volbách (krajské, komunální…) je už nevolili.
    Pak vznikla strana PRO. Proběhla loňská zářijová demonstrace a hnutí PRO (dnes JSME PRO! KRAJ a různé odnože z měst PRO! Ústí, Volba PRO! Teplice, PRO! Chomutov, PRO Lepší Louny atd.) překvapivě získalo v komunálních volbách docela dost hlasů. Nebylo to náhodou tím, že si je nasraní voliči spletli se stranou PRO? To jsou právníci z vedení strany PRO tak blbí, že nedokáží vymyslet název stany, aby to bylo jednoznačné a nepřinášelo to hlasy 5koalici (i když třeba jen v komunálních a krajských volbách)?
    A nechápu krajské vedení strany v Ústeckém kraji (které je mimochodem z PRO Chomutov), že jim to nevadí.
    Na Facebooku totiž existuje PRO! Chomutov a PRO Chomutov (tedy strana pro si tam teď doplnila Právo Respekt Odbornost – PRO – Chomutov)

 3. OT:
  🇪🇺🇷🇺 Evropská unie by měla zvážit kroky v případě, že Rusko zvítězí v konfliktu na Ukrajině, uvedl rumunský premiér Marcel Ciolacu v rozhovoru pro deník Der Standard.

  Podle jeho názoru by jedním z takových opatření v případě prohry Kyjeva měl být úplný zákaz obchodu s Ruskem, především v oblasti energetických zdrojů, i když to zatíží obyvatele EU.

  1. Pro moji generaci těžko uvěřitelné, že směřujeme k budoucnosti, kdy obyvatelé západní Evropy budou závistivě pohlížet na životní úroveň v Rusku, jako my jsme v osmdesátkách pokukovali po západním Německu. Jako jistě, dá se přežívat bez energií a bez surovin, křováci přece taky žijou a možná i docela ekologicky.

   1. Pro nás se nic nemění. Vyměníme pouze směr závistivého pohledu z výkladních skříní západu na východní. Máme to v genech a máme to natrénované.

   2. Bude v tom docela velká změna, oproti osmdesátkám.
    Rusové (res. Sověti) sem jezdili na dovolené a vozili sem lacinou, přesnou a nesmírně odolnou měřicí techniku, spousty druhů elektronických stavebnic (ty byly k dostání, když byla klika, i v prodejnách Čajka), přesné digitální budíky, řízené nikoli kmitočtem sítě, ale krystalem, laciné a odolné sady nářadí, fotografickou techniku, optiku včetně velké – a odváželi si boty, silonky a vše, co u nás bylo běžné, ale co u nich běžné nebylo.
    Tentokrát to bude „trochu“ jinak.
    Oni by mohli přivézt zase podobné věci, o tři desetiletí modernější, ale my už jim za to nebudeme mít co nabídnout…No, takže nebudou muset kromě peněz vozit nic a budou tady jen kupovat.
    Zase za své, za dost peněz a kupovat si budou to, co se jim tu bude líbit – třeba luxusní daču v Jeseníkách, nebo Krkonoších. A když se jim bude kór moc líbit, dostanete za ni tolik, že si postavíte dvě další. Přesně tohle dělali i v Karlových Varech, na férovku.
    A my budeme zase jen čumět, jako ostatně i tenkrát.

  2. Re: Homér

   No mně ÚPLNĚ postačí, když si přečtu soudruhovo příjmení ve správné transkripci: *Čolaku*.
   Dvounožec s takovým příjmením nemá šanci být normálně uvažujícím tvorem.

 4. A že jste si taky všimli (jo, i vy, služební čtenáři), jak veřejnoprávní televize, placená všemi občany, naprosto nezávisle informuje o chystané protivládní demonstraci, jak zve organizátory do hlavního vysílacího času a nechá je bez skákání do řeči vysvětlovat důvody protestu, když je premiérem Babiš a když je premiérem Fiala. Že je ta nezávislost taková, že případný rozdíl nejde poznat ani pod mikroskopem? A že teda stojí za to jí k těm sedmi miliardám ještě přitlačit?

  1. Pravdatelevize frčí čapák. Nikdy nebylo tolik humbuku, kolem nedávných kauz slepeniny, jako dnes kolem čapáku. Už jenom čekám, kdo první začne opět přidávat titul trestně stíhaný.

 5. Převzato od jednoho bloggera na IDnesu:
  „V sobotu mají v Praze rojení Putin-kolaborant-chcimír-dezoláti…“ 🙂

  1. Ty jo… to mi přijde jak dávná reklama na prací prášek: Palmex oxy action inteligence bílý.

   aneb, když se snažíš nacpat všechny nálepky do jedné, ale už je to opotřebované.

  1. Evidentně zásah vyšší moci:-) Aby lidem docvaklo, kam společnost přivedlo to její : „Wir schaffen das“. A taky kam přivede německý průmysl to její zrušení jaderných elektráren.

   1. Helanov re: Slovač je dosť dezolátna, proputinovská, proruská nepáči sa nám to násilné štvanie proti Rusom ….. Inak prípad Horákovej tiež začína ísť neželaným smerom pre tých najlepších človekov sveta s hodnotami ……

  1. Spíše poctivě realisty pojatý a docela výživný článek – ve prospěch rodící se seriózní kontraelity (alternativy).
   K tomu však bude třeba solidní sebereflexe a té (i zde) není nikdy dost …

   1. P.S.: Doporučoval bych všem, kteří to se skutečnou alternativou myslí poctivě a upřímně, Hampla nepřehlížet – byť neslibuje hory doly …

    1. Právě v takovýchto časech se kontraelity formují. Nedá se to přeskočit a nedá se to urychlit. Ale už prostě vznikají. Drulák, Švihlíková, Budil… a další a další.

       1. výkladový slovník progresivistické novořeči:
        „proruské“ = „cokoli, co není hystericky progresivní a proamerické“
        např. chuť dá si k obědu švestkové knedlíky je, svojí absencí podpory LGBTPDHZRNCMWJ jakož i proxy válek vedených SSA, zřetelnou podporou Ruska a Putina.

     1. Řekl bych, že ten prvně jmenovaný tu nálepku nepochybně má. Ostatně bylo by nesmírně hloupé, kdyby ji neměl, vždyť svými výroky se přímo hlásí aktivně na stranu Putinova Ruska, jak by vůbec někdo mohl tvrdit opak.

      1. Ale božinku, to jsou zase kecy bez opory v realitě.

       Jak psal někdo v diskusi na jiném místě: když to není explicitní hystericky protiruský výlev, automaticky je to proruské.

       Podobně sobotní demonstrace: je proti fialové vládě, nejblbější vládě přinejmenším od Husáka, o Rusko při ní absolutně nejde. Ale co není bílé, musí být přece černé – a tak oslové Srandova střihu všude vidí proruskost.

       Nedivím se. Vy se protiruskou hysterií živíte, bez toho byste museli skutečně pracovat, a tak Putina nalézáte úplně všude.

       Našel jsi Putina i v konzervě s ruským kaviárem?

       1. S úctou, v čem byla husákova vláda horší než současný fialový hnus. Zatím jste se mi jevil docela jako objektivní člověk.

        1. Pane docente,
         když si přečtete důkladně můj příspěvek, na který reagujete, přijdete na to, že nic takového, co mně podsouváte, jsem nenapsal. To zaprvé. Za druhé, jestli mě nějakou dobu sledujete, jistě dobře víte, jak moc mi záleží na mínění jiných.

         1. Pravda, už nechápu smysl psaného. Nemyslel jsem to zle, nesedělo mi to k Vám. Proto jsem poprosil o vysvětlení. Nic jsem nikomu nechtěl podsouvat.

          1. Rozumím. Radši to upřesním, možná jsem to napsal nejasně.

           Měl jsem na mysli toto:

           Když vezmu v úvahu vlády v této zemi, Husákovou vládou počínaje a fialovou vládou konče, vychází mi fialová vláda nejhůř.

           Vlády před Husákem jsem v úvahu nebral – sice jsem nějaké z nich zažil, ale mnoho o nich nepamatuji.

           Snad je to teď jasnější.

         1. Pokud se za pana Fialy a spol. nezačne s dostavbou některé z našich JE, tak ta vláda by byla k ničemu.
          Vietnam vyveze (určitě s podporou vlády)do Indonesie investiční celek – továrnu na výrobu elektromobilů.
          Fiala vyváží řeči paní Pekarové, nebo pana Vystrčila. S podporou eráru.

          novinky.cz : „Vietnamská automobilka VinFast plánuje expanzi na dalších sedm asijských trhů“

  2. Hampl:
   „Normální je, že se vláda snaží vyhovět hegemonovi, ale zároveň uhájit kousek zájmu vlastní země.“
   Tak to je přesně to o čem se tady mlelo/mele stále dokola. To je totiž to „menší zlo“, které jsme tak krátkozrace odmítli. Kéž by se konečně mnohým rozsvítilo, že jinak to nepůjde než dva kroky dopředu a případně jeden zpátky, když to tedy bude nezbytné.

  3. Pro ty, kterým se to nechce celé číst, vyberu dle mého stěžejní:
   „Aristokracie oligarchie

   Podstatné ale je, že nejde o konkrétní osoby, nýbrž o společenskou vrstvu. Pak to znamená, že České republice vládne oligarchická skupina zahrnující manažery nadnárodních organizací (korporací i neziskovek), profesionální intelektuály a velkou část státní byrokracie, včetně soudců. Plus spoustu menších skupin, které s touto oligarchickou skupinou (novou aristokracií) žije v symbióze. A samozřejmě zájemci o členství v této vrstvě. Ti musí být nejhorlivější. Všimněte si, že mezi aktivními stoupenci současné vlády nenajdete téměř nikoho, kdo by plánoval strávit celý zbytek života v českých zemích. Všichni uvažují o vystěhování. Pokud už to jsou starší lidé, tak počítají aspoň s tím, že se vystěhují jejich děti (nebo to už udělaly). Celá tato relativně různorodá vrstva je ovšem spojena liberální ideologií i jednotným zájmem – vyždímat české země, jak to jenom jde, poslat peníze do ciziny a vyměnit je za přijetí do vyšších kruhů někde jinde.“

   Vidím to okolo sebe včetně svých potomků, po nás potopa, respektive tahle země není pro starý.

 6. Bidetovi cosi ztvrdlo.
  Fiallah má plné hrdlo!
  Nikdo neví, co to je,
  možná, že i oboje.
  Rychle to však povolilo,
  vypadá to, jak by lilo.
  Tolik štěstí, tolik lásky
  zaděláno na klobásky.

 7. Vidláku, vy si to menší zlo nemůžete odpustit co? Proč se chlubíte,že jste byl spolupříčina propadu milionu hlasů. Kdyby a vy tvrdíte, že +- takový dosah máte 200tis. lidí volilo dobro místo menšího zla a dali to svým stranám jak by to ovlivnilo obsazení sněmovny. Dostala by se tam ksčm, čssd,šlachta. To se bohužel nedozvíme protože je lepší volit menší zlo než volit podle srdce. A pokud takový dosah nemáte, nebo necítíte odpovědnost za to co napíšete tak jdete opravdu mimo.
  Těším se jak se projevíte v příštím týdnu, jestli tedy vám jde o nejlepší pozici pro Rajchla nebo o věc.
  To lavírování od spolupráce všech po jedinou možnost byť s drobným kazem se pokuste vynechat .

  1. To je fakt tak těžké pochopit, že účast na demonstraci, kterou organizuje jeden subjekt, se nevylučuje s možností volit jakýkoli jiný subjekt? A dokonce ani s tím, že by tyto subjekty mohly – a měly – jít do voleb pod společnou značkou? Opak čehož byl mimochodem hlavní důvod, proč ty hlasy propadly. Když pomineme lumpárnu, že když Rychetský snížil hranic pro koalice, měl ji snížit i pro samostatně kandidující subjekty. Ale to bude předmětem budoucího trestního vyšetřování…

    1. Prezentována tak jistě i bude. Jen je otázkou kým. Určitě se zas „někdo“ i vyjádří, že tam přišli ti, co nechtějí budovat, ale bořit. Jiní se zas nechají slyšet, že to byla demonstrace na podporu Říše zla a proti západním euroatlantickým hodnotám.

    2. Prosím… nepřeceňujte moje schopnosti. Moje slova se dostanou (teď) zhruba ke 250 tisícům lidí. Ale já jim nerozkazuju. Já jim nedokážu nařídit, aby splnili, co mně osobně přijde nejlepší. Při minulých volbách jsem říkal, že volit malé nové strany sebou nese riziko propadnutí hlasů. Říkal jsem, že volit podle covidových argumentů bude problém. A to se také vyplnilo.

     Od té doby říkám, že je tady milion hlasů, které nebyly za žádnou cenu ochotny volit Babiše ani Okamuru. A že je tu prostor pro novou stranu, která by je mohla posbírat. Realita říká, že u tohoto milionu voličů Babiš ani Okamura neuspějí. S oběma jsem osobně mluvil a zjistil jsem, že se o tyto hlasy ucházet nebudou. Babiš zůstane proevropský a Okamura nechce být onálepkován, aby vypadal jako Kotleba.

     Tuto novou stranu, která má šanci na podíl z toho milionu propadlých hlasů, mohl dělat klidně Volný, mohl to dělat Šlachta, ale reálně se toho chopil Rajchl a začal na tom dělat. Asi tak desetkrát výkonněji, než ti dva dříve jmenovaní. Šlachta teď teprve dělá tiskovky, ale že by nějak objížděl republiku, to nevidím. Volný to vzdal.
     Já se nedivím, že Rajchl je furt trochu antiwax… však se snaží o voliče, kteří dodnes mluví o covidovém teroru. Ať si o Rajchlovi myslíte cokoliv, tak musíte uznat, že se Rajchl za rok dokázal „proslavit.“ Je vidět, je v médiích, sám je velké médium a v této republice není nikdo, kdo by dokázal přímočařeji oslovovat veřejnost a nejsnáze odrážet mediální manipulace proti své osobě. Zároveň zkonsolidoval stranu, udržel v ní pořádek a i když mu někteří lidé odešli, tak nikdo si nešel zhrzeně stěžovat do televize.
     Zároveň budou před parlamentními volbami ještě dvoje další, kde se ukáže, jak na tom Rajchl s podporou doopravdy je. V parlamentních volbách už PRO nebude zajíc v pytli a bude naprosto jasné, jestli se do sněmovny může dostat a nebo jestli hrozí propadnutí hlasů.
     Tohle je podle mě maximum, co se reálně udělalo pro získání propadlých hlasů a tak se nedivte, že o tom píšu. Mně nikdy nebude vadit, když někdo bude volit Okamuru nebo Babiše nebo Rajchla. Ale budu poukazovat na nebezpečí volit třeba Vrábelovu stranu (no, to nehrozí, on žádnoou neudělá) nebo třeba Šlachtu nebo pohrobky z ČSSD… u komunistů si to ještě rozmyslím, protože s Konečnou jsem zatím ještě neměl možnost mluvit. U těchto malých stran hrozí opět propadnutí hlasů.
     Já pořád ještě smýšlím demokraticky. Mně je jedno, že jsou tu nějací libtardi s Pětikolkou. Já nemám nic proti tomu, že lidi volí proevropského Babiše a protievropského Okamuru. Od toho se to u moci střídá a od toho se dělají koalice, účelová spojenectví, od toho se koalice rozpadají a každé lidské rozhodnutí je možné jiným lidským rozhodnutím změnit. Mě štve současný stav, kdy milion lidí jasně volilo, že pětikolku nechtějí a stejně jí dostali, protože se přerozdělovalo v podstatě 40 poslanců.
     Jo, kdyby hranice vstupu do sněmovny nebyla 5% , ale 0,5%, tak bych se v tomhle vůbec nemusel angažovat a prostě bych jen komentoval průběh. Do sněmovny by pronikla každá strana, která by dokázala protlačit alespoň jednoho poslance…

     1. Rozhodně dobrá práce.
      Třeba se zítra najde nějaký nadšenec s dronem, který udělá dobrou leteckou fotku plného Václaváku.
      Aby se pak mohlo týden spekulovat, jestli tam byli 50, 100 nebo 150 tisíc lidí…

      1. Prezentace bude ve stylu, demonstrace se zúčastnily vyšší tisíce nebo nižší desetitisíce lidí a pak bude týdenní nálepkování médiích.Už to známe.

      2. Neviděl jsem v dubnu jediný dron s kamerou.
       Jenom nějaký zakuklunce okolo kamer na střechách domů.
       Měli černé rukavice, takže asi počet demonstrantů nedokázali na prstech spočítat.

     2. Vidláku, kdyby jste nekřísil volbu menšího zla tak bych se k tomu nevracel. Asi se shodneme , že někoho vaše teze o volbě „z nutnosti“ přesvědčili a místo stran na pomezí 5% to hodil ANO nebo SPD. Nutnost byla aby nenastalo to co nastalo.Kdyby jste věcem nechal volný průběh a nechal lidi volit podle sebe (a znovu říkám, že jste určitě část lidí ovlivnil) tak by výsledek byl horší,stejný,lepší. Podpis pod propadnutím hlasů je i váš. Volbou ne z nutnosti nebo menšího zla jak tomu říkáte mohlo dojít a nejspíš došlo k nezvolení jedné ze stran na pomezí 5%. Ano můžete říct, já nikomu nic, ale protože vás čtu už od vlka tak vím, že jste doporučením myslel co jste myslel. A pokud jste si jist , že nemáte vliv na rozhodování lidí co čtou vaše články tak by to chtělo budíček.
      Myslíte, že kdyby míň lidí hodilo hlas ANO+SPD bylo by to horší než 108. 120? A v čem by byl rozdíl.

      1. Dols: hodit „vinu“ za výsledky voleb na Vidlákovu hlavu je krutě nefér. Řada voličů se rozhodla hodit to tehdy Babišovi, když viděli tu obrovskou antibabiš kampaň a v podpoře Babiše tak viděli jedinou možnost (jedinou sílu), která by mohla mít šanci 5k převálcovat. Je pouze jeden člověk, který je za to plně odpovědný a plně vinný, a to je Rychetský. Tam byste měl nasměrovat své emoce a odpor.

       1. Proboha jakou vinu na něj hážu. Jde o jeho teze o volbě menšího zla. A spoluvinu za možnost , že se díky jeho bubnování nedostala nějaká strana do parlamentu, si snad aspoň promyslíte. Podle vás tedy je možné že někdo dal na vidlákovi rady nebo to není možné?

        1. Určitě někdo dal na moje rady… a někdo dal na Babišovu kampaň, někdo dal na Volného kampaň, někdo dal na kampaň ODS…. od toho se to dělá. Člověk dostane dávku dobrých i špatných rad, může o nich přemýšlet a pak se rozhodne.
         Ale Dolsi… každý člověk, který si přečetl moji radu a moje doporučení, si přečetl i celou řadu dalších doporučení. Dokonce i přímo tady na Kydech bylo možné běžně číst výroky, že Babiše nevolit, protože covid, protože nás chtěl všechny zavřít a je třeba volit Volného, protože vyhraje volby a udělá lízátkovou revoluci. Stejně tak tu mnohokrát zaznělo, že je rozumné volit Okamuru, máme tu dokonce i nějaké příznivce ČSSD i KSČM, kteří se také vyjadřovali…
         Já prostě jen měl dobrý odhad… že Volný to nedá, ČSSD to nedá, ani Šlachta to nedá ani KSČM to nedá.
         Tehdy jsem měl mnohem menší dosah než dnes… dneska tvrdím, že můj hlas dolehne k 10% voličů… ale i kdybych se rozkrájel, tak pochybuju, že dokážu zvrátit nebo změnit rozhodnutí víc než 1% voličů. A to si ještě hodně fandím. Dneska bych možná (a spíš ne) dokázal ovlivnit, jestli se do sněmovny dostane Šlachta, protože ten k tomu měl nejblíž. Ale protože Šlachta není úplně šálek čaje mých čtenářů, nejspíš bych mu stejně nepomohl.
         Možná nejvíc bych mohl ovlivnit volby tím že bych se nechal napsat někam na kandidátku… ale k tomu se nechystám.
         Já neovlivňuju volby, já ovlivňuju to, jestli se ke čtenáři dostanou některé informace a postřehy, které se jinde nedozví. A to je to jediné, čím tomu přispívám.

     3. Rajchl by se potřeboval dostat do TV,aby lidi poznali,co chce a nabízí,bez toho to nepůjde.Společnost je trvale debilizovaná a otupêlá a a stala se pasivním konzumentem všeho,co se jí předhodí.Jinak fízl Šlachta není řešení a totéž zlibtarděná Socdem.

  2. Dols : Vidlák nikdy neradí, volte toho, nebo tamtoho a tohohle nevolte.
   Bez vzájemné spolupráce to nepůjde, vymezovat se proto někomu není dobrý nápad. ( Z hlediska současné věrchušky je to to nejlepší, logicky. )
   Takže Vidlák působí jako pojivo, nezatracuje ani jednu antisystémovou stranu, vybrat si tu svojí musí každý sám.

   1. Ano bez vzájemné spolupráce to nepůjde! Proto taky jedu zítra do Prahy. Ale jen čekám jak bude demonstrace prezentována a jak začne vidlák v rámci spolupráce propagovat i demonstrace ostatních spolupracujících.Tento týden se to nehodilo to chápu ale příští týden bude dobře vidět jestli jde o spolupráci nebo využití k prospěchu jednoho subjektu(největší beranidlo).

 8. Padla na mě depka, lítost
  život je prý rozmanitost
  a teď strýček Gůgle
  říká mi, že tůdle.
  Budeš mít jen pravdu pravou
  modrá Milka bude krávou,
  signalista bude Lenin,
  cvrčci patří do uzenin
  jezdit budeš na baterku
  zbrojní pas o na sekerku.

 9. Milý pane Rajchlův Vacku
  měl byste si sám dát facku.
  Z východu prý nikdy nic!
  Všichni jsou tam z Nemanic.
  Ze západu proudí mana.
  Teplé vody plná vana,
  elektrika, jídlo, pití,
  všecko, co je třeba k žití,
  volnost, rovnost, bratrství,
  svobodu nám navrství,
  že jí bude plná prdel
  až budeme sípat z hrdel.

 10. Hele přátelé, ono jste to na Seznamu určitě četli ….
  https://medium.seznam.cz/clanek/frustrovany-milenial-cechacci-volaji-po-demisi-chysta-se-dalsi-naprosto-zbytecny-protest-s-protiukrajinskym-podtonem-20980

  Ale když se na to podíváte systémově, tak Seznam zavedl nový způsob jak dostat do veřejného prostoru témata sračkoidního charakteru, které by si žádné médium. nedovolilo ani dnes vydat jako redakční příspěvek….

  Takhle to nejsou oficiální články portálů (za které by mohli dostat i po čuni.. ale tvorba občana…. A Seznam, který tvrdě vyžaduje identifikační údaje diskutujících vydává tyhle články pod přezdívkami….
  Dost hnus…

  1. Neměli bychom opomíjet ani roli editora, který rozhoduje o umístění konkrétních článkůsraček na hlavní stranu Seznamu. Krásný nástroj manipulace, protože přece „hlas lidu, hlas boží“. Akorát tak trochu přefiltrovaný hlas lidu…

   1. …jen uřízněte tu větev, na které sedíme! Zbytečně stíní a překáží pokroku!
    🤣🤣😂

    To je v pořádku. Oni nepočítají s tím, že se dožijí nějakého stáří. – Pámbu jim to požehnej a při pátku dvojnásob.

   2. Takže by v athenské demokracii omezili volební právo např. Aristotelovi ?
    Nu a časem by mohli takoví faš….eh, liberálové chtít omezit volební právo lidem s menším jak průměrným IQ, nebo lidem, kteří jsou závislí na sociální pomoci státních aj. organizací…..

    To se vždycky objeví, taková hnědá společenství hlupců. Když hrozí krize.
    Včetně kultu mládí.
    https://www.youtube.com/watch?v=SDuHXTG3uyY

  2. Oni musejí… napodobují nás. Velká redakce je odsouzená k zániku a je to vidět všude. Neuživí se. Proto tam pouštějí takové dvacetileté debily, aby psali jak píšou…. Tabery je drahej.

  3. „Seznam, který tvrdě vyžaduje identifikační údaje diskutujících vydává tyhle články pod přezdívkami…“

   Tohle mi příjde dost důležitý postřeh, který dokazuje, jak se ti pomahači bojí po sobě nechat dohledatelnou stopu v budoucnu, aby si nepoškodili „kádrový profil“, až se to otočí… 😀

 11. Zítra jedu do Prahy na seminář Jungmanovy národní akademie, naplánovaný od jara. Na demonstraci tedy nebudu. Václavák mi není souzený. Stejně jako v 89-tém, kdy jsem se vypravil přímo tam k jezdci na koni – a prázdno: v ten okamžik jsem nevěděl, že se to seklo na Národní.. To rozhodnutí padlo poté, co bylo jasné, že Albertově bude řečnit Mohorita.

 12. Vidláku, jaké je podle vás číslo, které přiměje pětidemolici k hození ručníku do ringu?

  Otázka číslo dvě. Je tady někdo, kdo se domnívá, že Rajchl sám věří tomu, že na základě vysoké účasti na demošce to Signalista zabalí a půjde od válu? Že skutečným cílem demošky je něco víc než jen zviditelnění Rajchlovy partaje?!

  Podotýkám, že se bavíme o tom Rajchlovi, který se nechal slyšet, že zničí SPD i Trikoloru… tj. strany, které nakročily k volební spolupráci ve snaze zabránit tříštění hlasů a jejich následnému propadnutí. Tedy tomu, co zapříčinilo pohodlnou sněmovní většinu pětidemolice. To jen tak na okraj.

  1. Číslo, které donutí Pětikolku hodit ručník do ringu? To nevím, ale podle mě by stačilo, kdyby konzervativnější poslanci (a senátoři) ODS viděli, stále rostoucí tendenci protestů a převládlo by u nich přesvědčení, že je zapotřebí to ukončit, jinak by mohli špatně dopadnout. Tyhle tendence vidíme už dneska a rostoucí účast na demonstracích tento tlak podpoří.

   Nevím, čemu Rajchl vnitřně věří, ale jestliže budou volby až dva roky a denně tu vznikají obrovské škody, tak je prostě zapotřebí na vládu tlačit a snažit se, aby v kuloárech převládlo přesvědčení, že předčasné volby jsou lepší, než dovládnout a definitivně skončit.

   Trikolóra se zničila sama i bez Rajchla… spojile se s SPD a už to tak zůstane. A vzhledem k tomu, že Rajchl sám prezentuje PRO jako stranu, která nechce bezhlavě opustit ani EU ani NATO, ale chce tam být spíše enfant terrible, tak se SPD o svoje preference nemusí bát. Navíc i Babiš se prezentuje jako výrazně protiruský a proevropský, k tomu se pro další volby zase rozeběhne Čapák, nebo něco podobného, takže SPD spíš posílí, než oslabí. Kromě toho existují kontakty mezi PRO a SPD a dokonce i mezi PRO a ANO. Foldyna bude mluvit na demonstraci, takže nějaké řeči o ničení jsou spíš folklór než realita.

   1. Tak ony další volby tu budou za necelý rok. Sice „jen“ do europarlamentu, ale i tam můžou voliči dát najevo svoji nespokojenost.
    Jen nebýt pohodlný a zvednout prdel z gauče.
    Ale tipuji, že v ODS se chystá výměna. To že Zahradil nebude znovu kandidovat do EP vypadá na změnu vedení. Fialu ukliděj, svedou na něj neúspěchy a nové vedení začne s “ čistým štítem „

    1. ODS, ODS… to už jsem někdy slyšel. Není to náhodou ta strana, jejíž tváří je prdel Pavla Novotného?

     Pokud chtějí tito začít s čistým štítem, tak to se může podařit nejdříve po další Potopě světa, alternativně po globální jaderné válce.

     Jinak jsou bez šance.

     1. Ale kdepak. Svěžího vánka Tupolánka nahradil pan Čistý Nečas. A lidi jim tu změnu zblajzli. Po Nečasovi nasadili solidního profesora Fialu a lidi jim to zblajzli. Takže jim to zblajznou zas
      Bohužel

      1. Lidem stále nedochází, že strana založená kleptomanem propisek nemůže nikdy vyprodukovat svěží vánek ze svých zadků! Pouze řadu dalších trpaslíků, kteří se chtějí také zúčastnit odklánění.

    2. A jejich věrní oškubání voliči jim to zase hodí.
     Znám takové osobně. ODS pro ně nikdy nehnula prstem. Kromě zrušení EET. Což vesele dohání v cenách energií a PHM. Přidá daně z nemovitostí a živnostníkům povinné pojištění zdraví a důchodů.

  1. Jen pro jistotu, toto a řada jiných postů, které například vychvalovaly Flákance Volného jsou od jiného Kolemjdoucího se kterým nemám já vůbec nic společného.

 13. Co dodat?

  Líp bych to napsat neuměl.

  ….Ještě vsuvkou pro upřesnění zopakuji to, proč tady máme stát – JE TU PRO NÁS, NE MY PRO NĚJ.

  Mimochodem 16.9.2023 půjdu na Václavák.

  Nebo spíš pojedu 200 km.
  Z principu.

  O Rajchlovi nemám žádné velké iluze, ani v dobrém ani ve zlém.

  V postatě toho člověka neznám, ale pro začátek se mi jeví dobré spojit síly s nepřítelem mého nepřítele, který v tom má navíc trochu praxe.
  Podkopat našeho nepřítele.
  V tlupě zatáhnout za brzdu dokud je ještě nějaká naděje, že pak bude možné vydat se jinou cestou.
  Né touto do pětiarmageddonu.

  A jestli někomu připadne, že jeho ca 0,2 m2 zabraného prostoru Václaváku je k hovnu, ať si políbí a užíje si to, co ho v následujících letech čeká…..

  https://dfens-cz.com/stat-je-tu-pro-nas-ne-my-pro-nej/

 14. Ještě tady máme toho Tima Kožuchova.

  Ten by měl zjistit, že jako můžeš provést vola světem a on volem zůstane, můžeš i protáhnout mužika Oxfordem a lorda z něho neuděláš.
  Měl by zjistit, že ať naplive na Rusko, kolik může, ať napíše protiruských transparentů, kolik zvládne, stejně bude pořád Putinovou děvkou a podřadným russákem v březových láptích, páchnoucím po machorce a samohonce.
  Panáček chce akademicky diskutovat; měl by zažít zkušenost, že s animálním antirusismem vést akademickou debatu nelze: Rus je untrmenš a když se i vykadí na svou domovinu, západním nadčlověkem se tím nestane.

  Každý Timův pokus o diskusi by měl skončit sdělením, že je stejně russák a Putinova děvka a nikdo se s ním o ničem bavit nebude.

  1. Alef Nula, zakladatel re: je u vás istý Šimíček a veru to je riadny ogrgel. Ani preventívne grcania nepomohlo. Klon vášho žebráka Novotného …… des. Citujem vlka: „Ten Šimíček je skutečně velmi odporný zjev. Pokud by jeho názor převládl a stal se v této zemi dominantním, nedalo by se tady dýchat, natož žít. Musím sdílet společný prostor se Šimíčkem a Novotným, ačkoliv se mi to vrcholně ekluje.“ ……. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/09/15/demokracie-po-simickovsku/ …..

   1. Souhlasím. Pepřáka je nutno ignorovat. Nejde diskutovat, jde rozesírat a doufá, že se mu podaří vyvolat nějakou melu (proč by jinak měl s sebou ochranku a ten pepřák?). Bohužel se obávám, že se na Václaváku najde dost blbů (ať už skutečných nebo placených), kteří ho ignorovat nebudou (služební provokatéři už jsou jistě připraveni, kdyby náhodou ti „přirození“ nebyli).

    Nejlépe ho eliminovat ještě, než se na Václavák dostane. Snad se to organizátorům nějak podaří „ošéfovat“.

     1. Co dělal? Stál a čuměl?

      Mám to do Olmiku blízko. V Olomouci byla vždycky dobrá sinologie. Mohl bych se postavit naproti s cedulí
      乌克兰是腐败流氓的巢穴。

      (To jsem si našel ve slovníku, tahle konverzační témata v čínštině zatím neprobíráme)

      Ale znám i onačejší způsoby maření času.

 15. Praha TOPky. modrých ptáků,
  maniaků v saku, fraku
  neuvítá lidi práce,
  nepřinese chléb na táce.

  V hubě koláč, biftek, suši
  s Říši zaprodanou duší
  připravuje vodní děla,
  antony pro mokrá těla.

  Praha plná režisérů
  chce točit, jak rukou žeru
  a pak večer vydat zprávu
  jak jsem odjel na Ostravu.

 16. Úroveň nestoudného lhaní v žumpách, zhovadilých pavědeckých hovadin typu klimatismu a transsexualismu, parodií na energetiku, nesmyslného zavádění e-mobility etc etc etc je otřesná. Snad ještě horší je znovu probuzený nacismus, schvalovaný a podporovaný v Ruině a přímý rasistický útok na všechno ruské, včetně náběhu k otevřené válce: kdyby si nebyli úplně jistí totální prohrou, už by to spustili. Naštěstí to nejde, protože ve válce s Ruskem by USA a Západ ostudně prohráli, a vědí to více než dobře.

  V takové atmosféře si připadám jako ten vyšinutý švec z pohádky „Pyšná princezna“, který si musel čas od času odskočit svobodně zazpívat do země krále Miroslava: přesně tak vnímám účast na demonstraci proti zločinecké, plně kolaborantské a zrádcovské vládě 5-ti demolice, kde si mohou svobodně s ostatními zakřičet.

  Je to duševní úleva a radost, i když je asi každému jasné, že k odstoupení vlády to nepovede, ani kdyby nás byla plná Letná a účast by se blížila k milionu. Protože česká vláda jsou jenom poskoci Fašingtonu a Brusele, a pokud tam nebudou oni, nainstalují si tam jiné loutky.

  Účast na demonstraci je zkrátka nutná součást duševní hygieny, aby z těch všech vyšinutých dementních hovadin člověku nejeblo. A nejenom to, je to také občanská povinnost: vyjádřit nesouhlas. Dlužíme to svým předkům i svým dětem, no a také sami sobě, samozřejmě.

  Musíme využít všech legálních možností odporu proti těmto zločincům. Pochopitelně nenásilně a slušně, nenechat se strhnout provokatéry a za všech okolností dodržovat zákony republiky do posledního písmenka.

  Doufejme, že bude hezké počasí a sejde se nás tam co nejvíce. Bylo by hezké, spojit příjemné s užitečným; ale někdy se člověk nevyhne ani spojení nepříjemného se zbytečným: čeká mě nákupní sobota v IKEA s celou chovatelskou stanicí, což bych označil jako ne právě příjemné – a mnoho lidí, i zde na blogu, vnímá demonstrace jako zbytečné – ale zbytečné vskutku nejsou.

  Všem nám přeji, aby to vyšlo co nejlépe. Toto je jedna ze situací, kdy se události lépe vnímají přímo, ne z gauče. Popcorn s sebou.

  1. 2. odstavec na konci: mohu (místo mohou). Sorry, zase „automatické úpravy“, opět jsem to zapomněl předem zneškodnit.

   1. Káčko, za formální překlepy tu nikdo nebude nikoho zatracovat. Aspoň si myslím.
    Ale mám faktickou připomínku: Lhalo se odjakživa, lže se dnes a lhát se bude i nadále. Všichni lžou.
    Proto doporučuji se dívat vlastníma očima a ne přes kameru, poslouchat ušima napřímo, bez střihů, věc „ohmatat, očichat i olíznout“. A stejně to nemusí být úplná pravda.

  2. Je bezpochyby pro psychické zdraví ševce dobré a i nutné, když si může odskočit do sousedního království zazpívat, aby mu, jak říkáte, nejeblo. Mě svého času pomohly právě Vidlákovy kydy.

   Nicméně švec nebyl naivní aby si myslel, že zpíváním odstaví proradné rádce od moci. Nota bene, když většina lidí z Půlnočního království si ony rádce sama zvolila do čela, když jsou jejich odrazem.

   Avšak i krásný květ lotosu vyrůstá z bahna močálu, praví se. K tomu je ale třeba, aby se květinka přestala identifikovat s humusem, ze kterého vzešla. A tudíž se jej nesnažila přemluvit či našminkovat k obrazu svému. Jsou jiné podstaty, tak jako pískání na náměstích není Bachova symfonie.

   Je nutné, abychom se spojili, jedinec nemůže vytvořit Miroslavovo království. Vy se však snažíte jen vyměnit rádce resp. zmírnit dopad jejich rozhodnutí. Aby prostý lid netrpěl. Čili aby nebyl zodpovědný, tedy svéprávný. Jakési Půlnoční království s lidskou tváří.

    1. Zvuky některých hebrejských a sanskrtských samohlásek prý mají „sílu před časem a prostorem a představují konfigurace světla, které vybudovaly vše, co existuje“.
     https://www.lawofone.info/s/74#17
     V případě Hebrejců tomu Yahweh prý napomohl skrze otisk materiálu genetického kódování.

     Kdo ví, no. 🙂

  3. ad K42- naprostý souhlas . Je třeba tam jít a ujistit se , že je nás víc, kteří mají této sebranky, která nás zkratkou účelově vede do Macochy , plné zuby.

 17. No, pár blboňů , možná stovky vás něgde poplácalo po ramenou, a zase dete hulákat demisi, či co.

  Orloj parchantů se možná pootočí, možná ne, a co jako.
  Volby potřeb? Co? takovej šit volit, nějakou malou nebo velkou potřebu? No toto.
  My sme inteligentní ovce, my si zvolíme zase zloděje a myslibedny, keré na vás serou z vysoka. Muheeeeee

  1. Essen Krupp ,abych se taky pridal v Ceskym jazyce. Jezte kroupy.
   Clanky jen dal rozpatlavaji system rozvratu. EU a celej zapad uz zadnej rozvrat nepotrebuje, ani v prispevcich..
   Rajchl vydal 20 bodu jejich programu.
   Ted zbejva ,aby si urcil kolik let vezeni dostane za kazdej nesplnenej volebni slib.
   Vyroky Vacka ukazuji jedine. Ze ,stejne jako vlada ,hraje za nejakej zahranicni klub.
   Vymena vsude probiha za lepsi volice vodjinud a vsechny projevy clanky,
   atd. to maji zakryvat ve svych spoustach , nekonecnych zaplav..
   Uz je vymalovano ,staci za stedre odmeny pribehnout a
   zabydlet se, inu jako doma. Na Vaclavaku a nebo jinde..
   Ovce vsech zemi vyzvatlejte se..

 18. Odstranění vlády bez další mrtvoly studenta Šmída jednoduše nehrozí.
  Čímž vůbec nechci naznačit, že demonstrace je zbytečná. Není. Je potřeba nastartovat probírku materiálu, k čemuž je demonstrace jako dělaná.

  1. Probíráte, probíráte, co ste našel?
   Hovna jako na kraví hoře, gdyž je belezub s anciášem už dávno vyhodili na hnůj? Sníte o lepším životě a nevíte jak má vypadat. Sníte stále víc , víc chci eště víc, víc , víc , víc a nakonec otevřete voči a máte co ste si vysnil.

    1. Vy jste ale! To bych neriskoval – přinejmenším pro ten následný pocit hnusu. A nevěřím, že jste tak tolerantní 😉 …

  1. Fotek shora bude pytel a lidi si si vyberou. Nikdo kdo se u koně nemohl nadechnout nebude věřit že tam byly desítky tisíc lidí…

   1. Nízké desítky tisíc lidí, na to prosím nezapomínejte. Před rokem velkoryse připustili pětimístné číslo. Na té další už psali „tisíce“ a pak už o počtu raději nic. „Odhady se liší“. Jen čekám, kdy dojde na kojzarovskou „hrstku výtržníků“, ztroskotance a zaprodance už (napůl, pro služební lovce z „ověřovny“) zopakovali.

    1. …čecháčkovských chcimírů, co mávají českou vlajkou, a tím dávají najevo příchylnost k Rusku…
     jste zapomněl dodat, Martine V.! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *