22 června, 2024

Zpěv míru…

Tak jsme se včera dozvěděli, že USA zaslaly Izraeli varování před íránským útokem, který může vypuknout každou chvíli. Na hentěch internetech běhá celá řádka videí z Izraele, kde převážejí různé (asi) protiletadlové rakety sem a tam. Izraelští vojáci mají zrušené dovolenky, Američané prý nakládají lodě, které mají určené pro podporu nového konfliktu.

Vlastně se tomu ani nedivím. Izraelský útok na íránský konzulát v Damašku nebyl nic jiného než čirá provokace. Íránský režim si může dovolit statisíce mrtvých, ale nemůže si dovolit ztratit tvář. Netanjahu zase potřebuje větší válku, protože se pod ním z nepovedené malé války příliš houpe židle. Jedna a jedna jsou dvě.

Také probleskly neověřené zprávy, že kanadská ambasáda, která je hned vedle těch zasažených íránských budov, byla hodinu před izraelským útokem evakuována…

Ukrajinci prý dokončili drony (upravili jakési čmeláky) s doletem tři tisíce kilometrů, kterými mohou zasahovat cíle hluboko v ruském zázemí. Nevím, jak velkou škodu mohou Rusům napáchat, ale dovedu si představit, jaké škody na Ukrajině napáchá ruská odveta.

Bubny války znějí stále hlasitěji a celé to těžké ticho, které jsem popisoval včera, je vlastně spíš ohlušení. Je to způsob, jak přebít jakýkoliv zpěv míru, ať už s ním přichází papež, slovenský premiér i kandidát na slovenského prezidenta. Válečné bubny duní, aby nikdo neslyšel nic jiného, aby člověk přestal vnímat, aby se lidská srdce rozbušila ve stejném rytmu, aby lidé tleskali své vlastní zkáze a ze všech sil ji pomáhali přiblížit.

Hlas míru nám v tom všem nějak zaniká… Je příliš tichý.

Kluci, co se mnou tvoří Vidlákovy kydy se s tím nechtěli smířit. Pokud mír nebude znít hlasitěji, pokud mír nebude víc zvučet, pokud volání po míru nebude všudypřítomné, tak prostě vyhraje válka. Pokud se nepostavíme válečným tamborům, tak nás nakonec prostě ohluší definitivně. A tak jsme připravili (možná poslední) mírovou kampaň.

Ještě pořád nám nezakázali mluvit, ještě pořád máme přístup na sociální sítě, ještě pořád nám nezablokovali domény a ještě není vyhlášen válečný stav. Ještě nepřiletěla žádná raketa na české území. Ještě nebyl zabit žádný český voják. Ještě má smysl se snažit. Ještě má smysl se bouřit a bránit. Každým dnem se naše šance zmenšují a jsme stále blíž a blíž plnému zapojení do války proti dvěma třetinám planety. Jsme stále blíž zapojení do války proti jaderné velmoci, která má za zády továrnu světa. Jsme stále blíž k možnosti si popálit ruce v rozhořívajícím se ohni na blízkém východě.

Začali jsme tímto videem:

Prosím, pomozte nám ho co nejvíc rozšířit všemi kanály. Fejsbůk to pouští dost neochotně. Možná je to marná práce, ale nemůžeme prostě sedět se založenýma rukama, zatímco se náš svět potápí. Je třeba udělat, co je v našich silách.

Zkusme o míru zpívat hodně hlasitě…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

163 thoughts on “Zpěv míru…

 1. Tak právě domluvil ten paskřivec na druhém místě. Fakt blahopřeji Slovensku, že ho kopli do prdele. Tak nenávistný projev, aby jeden pohledal. Tolik arogance, hnusu, negace, to se jen tak nevidí.

 2. Poslouchám Korčokův plačtivý projev po prohrané volbě.
  Výhružky a rozdělování národa. Nenávist a zhrzenost.
  Tento člověk chtěl být prezidentem!

 3. Otvaram whisky…
  Pelegriny prezidentom, slovaci nesklamali !!!
  Dopadlo to presne tak, ako zlokot predpovedal po 1. kole, tchorčokova výhra o 5 % bola Pyrhovym vítazstvom, lebo zmobilizovala vsetkych, ktorí sice prdeliniho nemuseli, ale nechceli tretí krat po sebe za prezidenta americkeho protektora.

  1. Teraz si idem prečitat kvičanie prasiat na diskusiach dennika N, Sme a aktuality. Ten pocit bude lepši ako sex. 🙂

   1. Blahopřeji, no na hovínkách už kvikot začal 😀 . Já sice bych byla radši, na místě Slováků, za Harabina, ale Pellegrini je rozhodně lepší volba z těch dvou ve 2. kole.

  2. Buchnite šampaňské píčutová zmutovala do pelegrína. Čerti se vám řehtají až se za bachory popadají.

 4. Na hovínkach už kňučí, chybí sečíst 12% a náskok je 11… mám dojem, že to už nedá ani Rychetský s Berbrem a Kubicem dohromady.

 5. Bude to fakt těsné, ale zatím to vypadá líp, než jsem čekal. Uvidí se, zda dojde k nějakému tomu „nečekaně náhlému výpadku elektřiny“ v centrále statistiků …

 6. Milí priatelia z Česka,
  Je veľmi dobré, aby znel hlas mieru medzi všetkými ľuďmi, aby sa mohlo zastaviť šialenstvo vojny, ktoré už hrozí zachvátiť celý svet.
  Otázkou však stále zostáva, ako by mal vyzerať ten hlas mieru. Lebo tá vojna sa šíri práve preto, lebo každý kto v nej útočí si myslí, že je tým hlasom mieru on. Keby v tom prestali, vojna by sa musela zastaviť.
  Každý z nás si musí dávať preto veľký pozor, aby sa sám nestal šíriteľom vojny tým, že začne útočiť proti iným ľuďom v domnienke, že tým podporuje mier, lebo si myslí že to oni chcú a spôsobujú vojnu. Sám pritom nemôže vedieť, čo ten druhý chce, často chcú mier obaja.
  Aj vojaci Hamasu, ktorí útočili na Izrael, si snáď mysleli že získajú mier keď Izrael zničia. A celé to vojnové šialenstvo tým naopak odštartovali. Možno si tiež mysleli, že na to majú morálne právo, t.j. že tým „slúžia Bohu“, lebo Izrael je v ich očiach skazený. Izrael si teraz tiež možno myslí, že zničením Hamasu docieli mier, a tiež snáď že tým slúži Bohu lebo aj v ich očiach je terorizmus skazený.
  Ani jeden si neuvedomuje, že svojim konaním sú obaja proti Bohu jednak tým, že sa dopúšťajú vrážd, ako aj tým, že nerešpektujú slobodnú vôľu iných.
  Ak by oboje rešpektovali, neútočili by. Ani by sa nebránili útokom, ale tak, že by namiesto toho ešte viac posilnili ochranu svojich hraníc, aby sa ďalšie útoky už nemohli uskutočniť. Vojna by hneď skončila, a nie sa ešte viac rozhárala ako dnes. Pomohlo by to chrániť sa fyzicky – a ešte viac morálne, pretože nikomu by ani len neprišla myšlienka, že má ísť zabíjať iných – o to viac by nemohla prejsť u obyvateľov, nemohla by sa uchytiť. Samotná schopnosť odpustiť nepriateľom pôsobí veľmi mocne.
  Tu treba myslieť ešte aj na to, že aj morálna vražda je vražda. Teda aj to ak niekto rozširuje medzi svojimi prívržencami, aká je tá druhá strana skazená, ako chce vojnu, kradnúť a podobne. Lebo to potom pôsobí medzi prívržencami skazonosne a vyvoláva myšlienky na „boj“, teda ďalšie útoky. Navyše ak hrá úlohu aj strach pred dojmom, že niečo stratia, strach z vojny a pod, ktorý to ešte zosilní a ich aj zaslepí.

  Izraelcom to Ježiš Kristus vravel mnohokrát. Hovoril, ako ľudia vidia triesku v oku blížneho, ale brvno vo vlastnom nevidia. Alebo keď chceli kameňovať prostitútku povedal, nech hodí kameňom ten, kto je bez viny, a nikto nehodil. Alebo keď chceli bojovať, aby sa oslobodili spod nadvlády Rimanov, ktorí ich utláčali, povedal, nech sa radšej najprv oslobodia vo svojom vnútri, potom aj Rimania samy odídu.

  Osloboďme sa preto aj my zo strachu pred vojnou ako prvé. Následne sa môžeme oslobodiť od potreby morálnych vrážd vlastných spoluobčanov napríklad za to, že chcú docieliť mier na Ukrajine alebo chrániť mier iným spôsobom, ako by sme to boli my.

  Myslime radšej na to, že dobro vždy zvíťazí. Hľadajme spôsoby ako docieliť mier, hovorme o tom, ale netvrďme o iných že im ide o vojnu a pod. tak ako napríklad Fico o našich spojencoch, čím len rozsieva medzi ešte väčšiu nedôveru a strach, pričom potrebné na posilňovanie mieru je niečo presne opačné.
  Buďme pokojní, získajme si mier najprv v sebe, potom nám nebude hroziť žiadny konflikt, hoci by aj vojna zúrila všade okolo. A ak by sa aj našiel politik, ktorý by chcel nahnať obyvateľstvo niekam útočiť, ľudia to nespravia, pokojne zostanú doma, lebo len strach by ich k tomu vedel dotlačiť. Ak nebudeme iných ohovárať ale sa naopak budeme snažiť hľadať pochopenie, staneme sa jednotnými. Potom ľahšie uvidíme východisko z akejkoľvek krízy – a ak by nás aj chcel niekto premôcť, nepodarí sa mu to.

 7. „Neboť chlapec se nám narodil, syn je nám dán; na jeho rameni spočinulo panství. Bylo mu dáno jméno Podivuhodný rádce, mocný Bůh, Věčný Otec, KNÍŽE MÍRU…
  O kom to asi je, že?
  Mám totiž za to, že každý, kdo se vztahuje k Ježíšovi bez výkladových prostředníků (á-la církve & spol.), může projít a projde jakoukoliv situací v míru. Většinou i se svou nejbližší rodinou. A vtipné je, že to funguje v přímé úměře NAKOLIK se kdo drží skutečně vlastních slov Ježíše. Jsou zapsána v Evangeliích, jen bývá užitečné očistit ty výroky od balastního křesťanského étosu (tradičního chápání klíčových pojmů). Není to úplně ložené, ale lze si vyžádat nápovědy přímo od Něj. Pro bystřejší: Petr ani Pavel se nepočítají – bez ohledu na to, kolika slov se dopustili oni. Protože NEJSOU Ježíš. A říkejte si tomu klidně taky Bible 😉
  Za skutečnou Boží autoritu se skutečným mírem v zádech se počítají skutečně pouze Ježíšova slova…
  Pak máte Jeho osobní ochranu.
  Naopak lze také o míru hovořit a vyzývat k míru libovolně dlouho i velmi úpěnlivě, ale bez vědomého osobního přizvání Ježíše bude ve výsledku převažujícím principem spíš něco jako ruská ruleta. A přiléhavější situace pro inkarnaci názvu této dost ošklivé „hry“ už možná historicky nenastane… Čímž ale nechci strašit, protože šance, že to dopadne dobře, vlastně vychází 5:1, ne? Optimista je mé druhé jméno 😉

 8. Přátelé, článek o slovenských volbách vyjde až zítra dopoledne. Až bude jasné, jak to dopadlo.
  Pořád si myslím, že spíš vyhraje Korčok, ale mám připravený text pro obě varianty.

  1. Přesně jak říká vidlák, “ ale mám připravený text pro obě varianty.“
   Peklo se směje.

    1. Nesměju se, pláču sůl. Nemám peníze na všechny varianty. Ani za mnou nejezdí cízáčtí přestupníci aby mi vykládali jak mám bořit svět.

    1. K tomu lze připomenout článek Kláry Samkové zde na Litterate z července loňského roku, který psala ze Rwandy a sdělovala v něm, že ministra zahraničí ČR Kovandu a soudce Fremra (ano toho) ve Rwandě dobře znají a jejich práce v roce 1994 si velmi váží.
     Tedy : současný bohužel premiér byl do Rwandy pozván na základě kladně hodnocené práce výše jmenovaných, nikoli proto, že by byl tamními vládci obdivován, jak se nám to jistě budou snažit natlačit do hlav.

  1. Každá parlamentní partaj má své kmotry. Jinak by nebyla v parlamentu.
   Bez peněz do politiky (a hospody) nelez.

   1. Komory a jen komory a všemu vládne komora kterou nikdo z normálních lidí ani neviděl.
    Kdyby jen toto nějaká STRANA A VLÁDA chtěla rozklíčovat. Bojí se.

 9. Hlas míru zni sice tichounce, ale šeptá se na správném místě ve Washingtonu, takže bude mít větší dopad než jakékoliv bubnování pro a proti v Praze.

  Za Ukrajinu tam už nechtějí utrácet, takže ji nechají padnout. Loutka z Hradu to ještě neví, protože loutky se nezasvěcujou, takže iniciativně shání munici, kterou by USA na Ukrajině radši neviděli.

  Než se tady dohodnete na protestech, tak bude po všem.

  Stejně nevíte jak protestovat.

  1. Ale vědí.
   Koupit si jízdenku do Prahy a zpět, nastoupit, ject, vystoupit…. a pak se uvidí. Možná přijde i provazochodec.

   1. Prožidovský a proruský nacista důrazně doporučuje Člověkovi, aby na anonymy nereagoval.
    Obvyklá praxe u zasíracích anonymů bývá ta, že večer jsou odmáznuti – i s navázanými komentáři.
    Nacistovi těch navázaných komentů přijde škoda, proto je lepší nereagovat.
    Zvláště pokud uvidíte, že anonym v celé diskusi i 3x tapetuje.
    Jako tady a teď, stylem „vzdejte se, nic se vám nestane“.
    Nacista ale žasne nad tou vytrvalostí a úporností, zvíci pořádné sračky.

 10. Po příchodu z práce, pročetl jsem diskuzi a hlavně reakce na můj brzkoranní koment – zvedněte zadky z gauče.
  Pro pány Targus-Trambus, Starý kocour, Albi, Tecoča a další:
  Protestujeme 17. měsíc a víme, že děláme chyby. Ale přesto držíme protest dál a ukažte mě někde nějaký protest v ČR nebo Evropě, který trvá 17 měsíců týden co týden?
  Vy máte recept, jak strhnout lidi a hlavně mladé lidi.
  V žádném případě Vaše recepty nerozporuji, pouze Vás vyzývám:
  Máte recepty jak na to, tak už konečně zvedněte zadky z gauče a začnete dělat.
  Třeba nám, nebo našim kolegům v jiných městech přijďte pomoc.
  My stojíme o každého a o každou pomoc, která je myšlena upřímně.
  Nebo založte protestní skupinu ve svém městě a pak se s námi podělte o Vaše zkušenosti.
  Pokud zůstane pouze u komentářů na netu, tak to nemá žádnou cenu.
  Vezměte si příklad z Vidláka: Ten aspoň něco dělá a o něco se snaží.
  Takže teď jsem zvědav na Vás.
  Ne na Vaše komentáře, ale výsledky skutečné práce….

  1. Odměny se, bratře, na tomto světě nedočkáš.
   Dostane se ti jí až v nebi.

   Já se bez mučení přiznám, že jsem pouhý pozorovatel a matrikální volič (letos asi poprvé, po delší době, nebudu volit *, ale budu hlasovat – aby hlas nepropadl).

   *Národní Frontu jsem odmítl volit, pak jsem volil socdem….a nyní již několik let volím člověka (tedy ne žádnou mafii) , o kterém si myslím, že ho znám natolik dobře, že by uvažoval a rozhodoval jako já – v případě že by byl zvolen.

   1. Člověk

    Můžeme volit cokoli, všechno je dnes demokratické. Nemůžete ale zvolit sebe. Právoplatně jste zařazen do kategorie poplatník, máte na to všechny doklady. Nesmí se užívat eufemizmy poplatníka. Byl byste vymazán.

  2. Ano, to bylo skoro na jistotu.
   Stalo se přesně to, co prožidovský a proruský nacista očekával:
   Nic z napsaného nepochopeno, stále si duníme svým tónem.
   Nacista připomíná:
   Hlavně nezapomenout, vybrečet se u vlka, jak tady ohavní nacisti sfoukávají svíčičky!

  3. Re: ŘzB

   Se mnou nepočítejte.

   Za prvé jsem velmi skeptický, neb jsem se spálil s dvounožci značky homo sapiens už tolikrát, že nemám o další jizvu zájem.

   Za druhé – do konce loňského roku jsem byl doma jen o sobotách – říká se tomu práce a já tomu říkám otrokárna. Pro kus který má už po sezóně (55+) ideální stav.
   Teď jsem si sehnal jakože lepší džob. Šest krát dvacet čtyři hodin v práci (samozřejmě v kuse) a údajně osm dní volno.
   Vydrželo to dva turnusy. Teď soudruzi pevně věří tomu, že když jsem skončil v sobotu odpoledne, v pondělí o šesti ráno budu panáčkovat ve firmě. A vůbec je nesere, že mám ruku sešitou osmi stehy – pracovní úraz a měl bych mít minimálně 45 hodin volno.

   Takže asi tolik k boji za mír.

   Až to uznám za vhodné, pořídím si koktavé řelezo a s několika maníky si to vyřídím přes mířidla.

   1. Prožidovský a proruský nacista má tu zkušenost, že co není jmenovitě na papíře, jakoby nebylo.
    S nacistou se pokusilo vyjebat už tolik vychcánků, že by je na prstech obou nepoškozených rukou, nespočítal. Naštěstí jsou nacisti od přírody opatrní a podezíraví, takže zůstalo jen u drzých pokusů.
    Některé zvlášť vypečené, by nácek i popsal, ale nikdo by tomu stejně nevěřil.

    Poslední nacistův dodatek k tomu svícení:
    Až okolo náhodou půjdou vaše děti, nebo vnoučata a budou dělat, že Vás nevidí, tak dejte vědět.
    Ano, my starý nacisti už víme – výchova a tak.
    To už je starý a omletý. Platí, co vidíš.

 11. Vítěslav Nezval :

  Aby si přes panický strach,
  až budou muset žíti skromně,
  uvědomili v bílém domě,
  proč lidstvo nedopustí krach,
  zpívám zpěv míru.

  Aby si špatní počtáři
  spočetli milióny hlasů
  tvořící nespočetnou masu,
  které se všechno podaří,
  zpívám zpěv míru.

  Zpívám zpěv míru! Volám vás,
  volám vás, lidé, k boji za mír,
  v němž ční jak nebetyčný Pamir
  Sovětský svaz, Sovětský svaz,
  zpívám zpěv míru.

  Pro člověka, jenž viděl dál
  než věštci přes rozhledny věků,
  že mír se vrací k člověku,
  a jemuž bych rád poctu vzdal,
  zpívám zpěv míru.

  A pro jiného člověka,
  jenž, vítěz, obrátil tok řeky
  a přiměl loudající věky
  k rychlejší pouti z daleka,
  zpívám zpěv míru.

  Pro zemi, v které ztělesnil
  pradávné sny a utopie,
  pro zemi, v níž se lidsky žije,
  pro zemi, již zoral, zalesnil,
  zpívám zpěv míru.

  —-
  Kromě toho Sovětského svazu, který už neexistuje, mi to připadá docela aktuální …

  1. Tohle taky mnoho lidí nezná :D:D
   A když, tak z výkladu bidelniků (občas se jim ještě postaru říká učitelé). Někteří možná i vědí, že Nezval (na rozdil od Havla) tu Nobelovku dostal ….

    1. Jo jo, já to ještě slýchal, když to četli v poledne v rádiu. I tatíček Stalin tam myslím byl. Mně se prostě líbil ten vyběr, právě tou aktualností. A shodou s názvem článku.
     Rozbory typu „co tím chtěl básník říci“ nesnáším už nějakých 65 let …

  2. A když já raději tuhle

   Jaroslav Seifert
   Hora Říp
   Viděl jsem hory plné ledu,
   však zpívat o nich nedovedu.

   Jiskřily dálky nad hlavami
   jak bledě modré drahokamy.

   Jímala závrať při pohledu,
   zpívat však o nich nedovedu.

   Když ale vidím na obzoru
   uprostřed kraje nízkou horu,

   na nebi mráček běloskvoucí
   – přestane srdce chvíli tlouci.

   Oblaka letí v klasech zralých
   a koně dupou po maštalích.

   V panácích jsou už všude snopy
   a svatý Jiří zvedá kopí,

   aby je vrazil ve chřtán dračí,
   a motýl spěchá po bodláčí;

   a jako krůpěj na prstenu
   třpytí se drobná kvítka rmenu.

   Tu nemohu se vynadívat
   a všechno ve mně začne zpívat,

   zpívat i plakat. Maminko má,
   jak je to hezké u nás doma!

   1. Jo jo. Já vim. Už jsem si nasypal popel na hlavu, s tou nobelovkou. Já to vybral hlavně kvůli tomu „zpěvu míru“.

 12. Mnoho mnoho mladých lidí nezná Hair od Formana.
  Nebo Woodstock :
  https://www.youtube.com/watch?v=ft0vkKCadgk

  Country Joe & The Fish
  Vietnam Song (Live From Woodstock)

  Intro Spoken
  Give me an ‚F! …’F‘! give me a ‚U‘! …’U‘!
  Give me a ‚C‘! …’C‘ Give me a ‚K‘! …’K‘!
  WHATS THAT SPELL? …’FUCK!‘ (x5)

  Well common all of you big strong men, uncle sam needs your help again,
  he got himself in a terrible jam, way down yander in Vietnam,
  put down your books and pick up a gun, we’re gunna have a whole lotta fun.

  CHORUS
  and its 1,2,3 what are we fightin for?
  don’t ask me i don’t give a dam, the next stop is Vietnam,
  and its 5,6,7 open up the pearly gates. Well there aint no time to wonder why…WHOPEE we’re all gunna die.

  now come on wall street don’t be slow, why man this’s war a-go-go,
  there’s plenty good money to be made, supplyin‘ the army with the tools of the trade,
  just hope and pray that when they drop the bomb, they drop it on the Vietcong.

  CHORUS

  now common generals lets move fast, your big chance is here at last.
  nite you go out and get those reds cuz the only good commie is one thats dead,
  you know that peace can only be won, when you blow em all to kingdom come.
  CHORUS

  (spoken)- listen people i dont know you expect to ever stop the war if you cant sing any better than that… theres about 300,000 of you fuc|ers out there.. i want you to start singing..

  CHORUS

  now common mothers throughout the land, pack your boys off to vietnam,
  common fathers don’t hesitate, send your sons off before its too late,
  be the first one on your block, to have your boy come home in a box

  Není již takových zpěvů míru v zemi české. Možná na zemi moravské – kdesi ve sklípku, s hlídačem u vchodu. Není ani odvážných interpretů, respektive je jich málo…..většina se tlačí do televizí a na nesmyslné koncerty – svátky teplého a předraženého piva a hluku, místo hudby jen hluk…..
  Kde nezní Ktož sú boží bojovníci….tam zní reklamy na léky proti hemeroidům nebo přípravky na zhubnutí.
  Toto je pravda, nic než pravda.

  1. Prožidovský a proruský nacista by doporučil, domluvit se na jednom společném heslu – a to pak zařvat všichni naráz a na všech místech, kde to půjde.
   Když bude každý řvát jiné heslo, bude to na hovno a libtardi z nás budou mít prdel.
   Když nacista zmínil ty libtardy – oni se na společném postupu domluvit dokázali.
   Tak proč ne my, starší a zkušenější?

   1. Obecně a v průměru, ano jste starší a zkušenější.
    Jenže obecně, oni mají pod kontrolou Parlament, Senát, Prezidenta, Ústavní soud a tedy soudnictví, Policii, Armádu, a vše ošetřeno a zabetonováno smluvně, až po mezinárodní nevypověditelné smlouvy.
    A hlavně, PLNÍ PLÁN LOUTKAŘŮ.

    S hláškou „aspoň jsme to zkusili“ jděte někam. Tak se chová blbec.

    1. Hlas míru zni sice tichounce, ale šeptá se na správném místě ve Washingtonu, takže bude mít větší dopad než jakékoliv bubnování pro a proti v Praze.

     Za Ukrajinu tam už nechtějí utrácet, takže ji nechají padnout. Loutka z Hradu to ještě neví, protože loutky se nezasvěcujou, takže iniciativně shání munici, kterou by USA na Ukrajině radši neviděli.

     Než se tady dohodnete na protestech, tak bude po všem.

     Stejně nevíte jak protestovat.

     1. Kabinet ministrů tzv Ukrajina schválila návrh zákona o dostavbě dvou energetických bloků č. 3 a č. 4 JE Chmelnyckyj.

   2. Proč? Protože kníže Svatopluk holt umřel už dávno a ty jeho pruty nějak upadly v zapomnění.

    Škoda. Byly by šikovné na připomenutí všem těm otcům zakladatelům straniček a hnutíček.

    Náš pan učitel zeměpisu věděl, že nejlíp se prutem připomíná, co je důležité, když nás tím prutem vezme přes dlaně. Taky měl v repertoáru klečení s napřaženýma rukama, zatíženýma učebnicí ….. ale to víte, to byla ta 50. léta. A představte si, nebyl to komunista 😀 😀

  2. A jsme u toho: slyset je, to je vcelku zrejme, napriklad traktorovou demonstraci nemohl pominout temer nikdo.
   Otazka stoji jinak: proc o slysene neni zajem?

   1. Každý žije ve svém rámci a každý sleduje svoje zdroje informací. Komu názor někoho jiného naprosto nedává smysl a kdo není zvyklý se zamyslet i nad zdánlivým nesmyslem, ten nesmysl odmítne. Často i s komentářem “debilové” apod.
    Traktory slyšet byly. Ale pochopeny? Jak kým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *