22 června, 2024

Zpěv míru…

Tak jsme se včera dozvěděli, že USA zaslaly Izraeli varování před íránským útokem, který může vypuknout každou chvíli. Na hentěch internetech běhá celá řádka videí z Izraele, kde převážejí různé (asi) protiletadlové rakety sem a tam. Izraelští vojáci mají zrušené dovolenky, Američané prý nakládají lodě, které mají určené pro podporu nového konfliktu.

Vlastně se tomu ani nedivím. Izraelský útok na íránský konzulát v Damašku nebyl nic jiného než čirá provokace. Íránský režim si může dovolit statisíce mrtvých, ale nemůže si dovolit ztratit tvář. Netanjahu zase potřebuje větší válku, protože se pod ním z nepovedené malé války příliš houpe židle. Jedna a jedna jsou dvě.

Také probleskly neověřené zprávy, že kanadská ambasáda, která je hned vedle těch zasažených íránských budov, byla hodinu před izraelským útokem evakuována…

Ukrajinci prý dokončili drony (upravili jakési čmeláky) s doletem tři tisíce kilometrů, kterými mohou zasahovat cíle hluboko v ruském zázemí. Nevím, jak velkou škodu mohou Rusům napáchat, ale dovedu si představit, jaké škody na Ukrajině napáchá ruská odveta.

Bubny války znějí stále hlasitěji a celé to těžké ticho, které jsem popisoval včera, je vlastně spíš ohlušení. Je to způsob, jak přebít jakýkoliv zpěv míru, ať už s ním přichází papež, slovenský premiér i kandidát na slovenského prezidenta. Válečné bubny duní, aby nikdo neslyšel nic jiného, aby člověk přestal vnímat, aby se lidská srdce rozbušila ve stejném rytmu, aby lidé tleskali své vlastní zkáze a ze všech sil ji pomáhali přiblížit.

Hlas míru nám v tom všem nějak zaniká… Je příliš tichý.

Kluci, co se mnou tvoří Vidlákovy kydy se s tím nechtěli smířit. Pokud mír nebude znít hlasitěji, pokud mír nebude víc zvučet, pokud volání po míru nebude všudypřítomné, tak prostě vyhraje válka. Pokud se nepostavíme válečným tamborům, tak nás nakonec prostě ohluší definitivně. A tak jsme připravili (možná poslední) mírovou kampaň.

Ještě pořád nám nezakázali mluvit, ještě pořád máme přístup na sociální sítě, ještě pořád nám nezablokovali domény a ještě není vyhlášen válečný stav. Ještě nepřiletěla žádná raketa na české území. Ještě nebyl zabit žádný český voják. Ještě má smysl se snažit. Ještě má smysl se bouřit a bránit. Každým dnem se naše šance zmenšují a jsme stále blíž a blíž plnému zapojení do války proti dvěma třetinám planety. Jsme stále blíž zapojení do války proti jaderné velmoci, která má za zády továrnu světa. Jsme stále blíž k možnosti si popálit ruce v rozhořívajícím se ohni na blízkém východě.

Začali jsme tímto videem:

Prosím, pomozte nám ho co nejvíc rozšířit všemi kanály. Fejsbůk to pouští dost neochotně. Možná je to marná práce, ale nemůžeme prostě sedět se založenýma rukama, zatímco se náš svět potápí. Je třeba udělat, co je v našich silách.

Zkusme o míru zpívat hodně hlasitě…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

163 thoughts on “Zpěv míru…

 1. Vysvětlení je prosté:
  Voliči měli plné zuby covid-fašismu i dalších podobných praktik, který v Česku provozoval Babiš a jeho kamarila. Takže tohle už nechtěli. Fialový pětihnus nasliboval před volbami hory-doly, ovšem po volbách skutek-utek a jediné co splnili bylo zrušení EET. Naopak – pětidemolice začala s takovými kroky (např. ohledně daní), které byly v přímém rozporu s jejich předvolebními sliby (kterým naivnější část voličů uvěřila). Jsou to tudíž lháři a podvodníci! Nejspíš i zloději, neboť jak praví ono známé přísloví – „kdo lže, ten krade“.

  Ten xindl už měl dávno sám rezignovat a vyhlásit nové volby, pokud by měl nějakou úctu sám před sebou. Nejspíš se však ráno ani nedívají na sebe do zrcadla, jinak by si museli pokaždé ihned nafackovat.
  Fungují ve stylu „každý den dobrý, ukradni co můžeš a po nás potopa!“
  Co s takovou vládnoucí sebrankou? Asi si ji zdebilizovaný národ většinově zaslouží, jinak by už dávno povstal. Tu menšinu lituji, stala se rukojmím debilů.

  1. Tohle to patřilo jako reakce pod příspěvek „stridor napsal:6 dubna, 2024 (10:43)“
   Nějak se to špatně zařadilo…

  2. Prožidovský a proruský nacista říká, že k rezignaci jsme ty kurvy měli donutit my. Voliči.
   Jejich úcta k sobě, nebo k voličům? Zodpovědnost za sliby? Co to je?
   Tohle je ale potřeba otřískat o palice jejich voličům, prý soli země, tzv. perspektivním podnikatelům, co se jako děcka těšili na zrušení EET, aby mohli lépe krást.

   Ohledně těch daní, má nacista úsměvný důkaz.
   Jistěže to není k životu důležité, ale je to určitý markant té jejich „politiky“ :
   V době nástupu pětikolky, stály cigarety Lucky Strike Red 80,-Kč. Při nákupu dvou a více krabiček, jste k nim dostali zapalovač. Ta cena je na něm natištěna.
   Nacista už léta letoucí, používá ve funkci zapalovače, plamenometu i improvizovaného hořáku festovní Zippo. Kus železa, který patrně možno přejet i tankovým pásem a furt bude fungovat – tak ty reklamní zapalovače značky, zůstaly v krabici. Němí svědkové „nezvyšování daní“.
   Dneska : Lucky Strike Red přesně 160,-Kč.
   Asi by nacista mohl pokračovat daleko důležitějšími komoditami, ale každý to snad vidí sám.

  3. Stale si myslim, ze odpoved je nekde jinde.
   I pres kovid dostal Babis skoro tretinu/ vice jak ctvrtinu 27% hlasu, coz neni malo.
   Druhym okamzikem bylo neoficialne sdruzene referendum o vlade- v ramci volby PePy107, ve kterem Fiala vyhral.
   *
   Jsou tu tedy dvakrat dva momenty:
   – Rychetskeho manipulace a fakt, ze proti Petikolce volilo dost lidi
   Proti tomu stoji druhe dva momenty:
   – Fiala sice ziskal pres 40% hlasu jakoby podvodem, ovsem v okamziku, kdy uz bylo jasne, ze lze a krade, jeho vlade presto dali obcane v neoficialnim „prezidentskem“ referendu duveru.
   *
   Tohle zozklicovat neni jednoduche, mysl ceskeho volice bloudi ruznymi temnymi zakoutimi.

   1. Ono to „referendum“ (alias prezidentské volby) bylo cinknuté už od prvopočátku. Volitelnější kandidáty mééédia ostrakizovala, případně je vybilo předem Rakušákovo ministerstvo, Vitásková pro jistotu odstoupila sama (pročpak asi???), Bašta byl absolutně nemožný (pročpak ho tam SPD nastrčilo???), takže se to nakonec ve II. kole smrsklo na volbu Babiš vs. Antibabiš. Sofiina volba.
    Sám jsem to sice nakonec Bábovi hodil, ale v gumových chirurgických rukavicích jež jsem si před volební komisí obřadně natáhl (koukali jako blázni), a doma jsem si pak dal tři panáky něčeho ostřejšího, ovšem větší část ovčanů si raději zvolila válku. Protože nic jiného ta bezduchá lampasácká figurka na Hradě nepředstavuje. Prostě sežrali protiruskou mééédiální propagandu i s navijákem.

    Proč jsou ovčané takoví? Možnou odpověď dává tento rozhovor Tuckera Carlsona s dr. Michaelem Nehlsem, genetickým mikrobiologem:
    https://bezpressu.news/videa/tucker-carlson-v-rozhovoru-s-dr-michaelem-nehlsem/
    Popis videa, cca 50 minut, kvalitní české titulky:
    Proč lékařský a vládní establishment vnucoval světu covid vakcínu, i když věděl, že nefunguje? Dr. Michael Nehls říká, že nešlo o peníze, šlo o ovládnutí lidské mysli. Podezření tzv. konspiračních teoretiků se potvrdilo, vakcíny, mimo jiné, „ohlupují“ populaci a dr. Nehls vysvětlil proces, jak spike protein z vakcín útočí na hipokampus. – Alzheimerova nemoc – Lithium – Vitamin D. Více v dalším skvělém, ale informačně třeskutém dílu TuckerCarlsonNetwork.

    1. Až na to, že milej Míša je už skoro dvacet let BÝVALÝ lékař a molekulární genetik.
     V r. 2008 se vším seknul a dal se na zdravý životní styl a sepisování knížecích rad do brožurek. Taky dělá do šarlatánství, protože tvrdí, že Alzheimer je léčitelný.
     https://de.wikipedia.org/wiki/Michael_Nehls

    2. Vitaskova mela stejnou sanci asi jako Basta, takze i kdyby neodstoupila, do druheho kola byla bez sance.
     Mistni diskuzi z tehdejsi doby si dobre pamatuji a nebylo to tak, ze by Rakusan obral obcany o jejich kandidaty.
     Obcane sve kandidaty od pocatku odmitali a hlasovali pro mensi zlo Babise (mam na mysli obcany nespokojene).
     A rozdil mezi zdejsi diskuzi a pristupem vetsinove verejnosti nebyl vyznamny- viz vysledky voleb.
     Ja bych opravdu nehledal vysledek volby v manipulaci statu, nybrz v samotnych volicich.
     Co se teorie ovladnuti mysli vakcinami tyce, pak k te jsem vice, jak skepticky a to z mnoha pricin.
     Jako hlavni bych uvedl, ze pokud by to tak bylo, pak by slo o prilisne riziko hlupaku a oni hloupi nejsou. Zhloupnuti se muze totiz rychle obratit ve vzdor, zvlaste mimo laborator, v interaktivni spolecnosti. Naockovat miliardy v nadeji, ze pouze zblbnou a nezacnou trojcit, povazuji za velmi, velmi nepravdepodobny plan.
     Treba Madary taky naockovali a ti stale voli Orbana. Atd.

     1. Čtvrtý pilíř moci je důležitej.
      Pokud má za sebou mainstreamové vhledy a názory (a možná i tajné služby a vládní peníze) , tak má v procesu komodifikovaných kvazivoleb možná že dokonce rozhodující slovo. Pokud není hloupej, ale jen navedenej, tak je to o to horší, protože peníze znamenají moc i ve státech, které sebe samy nazývají demokratické.
      Jeden člověk – jeden hlas……jeden dolar – jeden hlas.

     2. Jinak samozrejme, ze vyber kandidatu a rozvazovani volice jsou manipulovany, ale ne kriticky. Nakonec volic presvedci sam sebe, bez pomoci, ze slusny znamy kandidat je lepsi, nezli nekdo z okraje, o nemz toho neni moc znamo. A ze by si volic sam zjistoval nejake informace je iluzorni- viz treba zde adorovany ing. Stefec.
      Do volice staci jen lehce drcnout a on pak pokracuje samospadem.
      Prestoze staci minuta na internetu, volic radsi sahne po mensim zlu. Ze za nim stoji Jourova, Vrbetice, kovid a dalsi. Vse je pominuto, jak by neexistovalo, ci se nestalo. Za Jourovou se nemusime stydet, rusaci nas okupovali a kovid byl s temi rouskami legrace.
      To nemyslim na vas, ale vetsina volici Babise si rozhodne gumove rukavice nenatahovala.

      1. “ Vse je pominuto, jak by neexistovalo, ci se nestalo. “
       Kouzlo nechtěného.
       Ano, mnoho z toho všeho jako by se pominulo…..a tak jako by se nestalo….jako by neexistovalo. Nazíráno ovšem optikou radikálního skeptika, nikolivěk optikou zprávožrouta či memopožíračky. 😀

       1. Panuje obecna predstava, ze manipulace je nekonecne vodeni se za ruku s propagandou.
        Pritom staci 3 kroky: uchopit, nasmerovat a popostrcit.
        Zbylych 99% predvolebniho casu jede volic na samopohon (zde take najdete kouzlo nechteneho).
        Uchopit znamena pochopit realnou tuzbu.
        Nasmerovat znamena slibit ocekavane.
        Popostrcit znamena nabidnout adekvatni osobu.
        Je to paradoxni, ale opozice tu ma lepsi startovni pozici, nezli mainstream, nebot nasrat nekoho je jednodussi, nezli neco slibit.
        Ale ani tohle nezvladnou, o pochopeni tuzby, slibu a nabidce vudce ani nemluve.
        Same kouzlo nechteneho, kam se podivate.

    3. Je to jejich hřiště s jejich hrou (volby) a jejich rozhodčím (rychecký). Když už měl jejich protihráč balón na kopačky před jejich brankou(a ani to pro ně nemuselo být překvapení), počkal si rozhodčí prostě na správný moment a jen konstatoval,, že zrovna změnil pravidla hry a gól se uzná, jen pokud ta kopačka bude třeba žlutá. Dále. Věříme, že to sčítání hlasů je poctivé? Ten SW není náš.
     Oni plánují 10 kroků a kombinaci dopředu. Na stůl se dostanou předvybraní. My vybíráme z jejich nabídky, z jejich lidí. Masmédia kladné prezentují jen jejich lidi. Podle jejich pravidel je to tedy vlastně nevyhratelné, protože úplně zabetonované. Proto se věci jen zhoršují. Můžou být výsledky hry považované za platné, došlo-li v průběhu hry ke změně pravidel, a to jednostranným aktem? Následovat jejich pravidla = prohrát . Tak vypadá dosavadní zkušenost.

 2. Jo a to jsme zapomel rict, ze nejlepsi zeme na svete se uz pripravuje na debakl, jak to umi jenom oni. Chystaji se to cele svest na Cinu a pak na ne uvali sankce.
  Na Rusy to prece fungovalo, takze neni duvod to neopakovat na Cinana.

  V kostce: Rus jeste neni na kolenou proto, se mu Cina dodava komponenty do zbrani, elektroniku, chipy a hlavne palivo do raket. (kdyz vezmem v uvahu, ze Rusove letaji do vesmiru, tak to posledni ukazuje na obzvlast vyvinutou debilitu za oceanem)
  To ale nevadi, stejne je to urcene pro nemyslici otroky v koloniich, kteri budou na Cinana uvalovat sankce, zatimco USA budou dal obchodovat.
  Ohledne Sev. Koreje maji (hlasne) trouby dilema. Cast jich tvrdi, ze bez severokorejske munice by Rus nemel cim strilet a cast se zase skodolibe smeje, protoze munice od Kima je pry velmi nekvalitni a zabiji ruske vojaky ve velkem.
  Jeste si tedy musi sjednoti noticky.

  No, a o tom, ze se USA uz obraceji jinam svedci i brekot jejich papalasu, ze Cinsky ekonomicky model je velmi efektivni, a jestli neco USA neudelaji, tak je prevalcuje.

  https://www.rt.com/business/595460-us-china-state-subsidies-industry/

  Jako dalsi perilicky bych vybral treba:
  „Cina podporuje neferovymi praraktikami, jako treba dotace, prumysl v Cine, a ten pak produkuje mnohem vice zbozi, nez by stacilo pro Cinsky trh.
  Zbytek jde tedy na vyvoz a to pak poskozuje vyrobce v ostatnich zemich.“
  Jmenovite si amricka ministryne financi stezuje, ze Cina vyrabi prilis mnoho baterii, solarnich panelu a elektroaut.

  A takovehle jelito sedi v USA ve vlade.
  Jeste ze EU jde do kopru, protoze pred par lety se tomu rikalo „exportni ekonomika“.
  Nemecko, CR, Vietnam a dalsi…

 3. Pokud to Vidláku myslíte vážně, tak nyní je příležitost to dokázat. Spojte se a 1.června dostaňte do Prahy milión lidí.
  Odboráře, zemědělce, učitelé, opozici, alternativu prostě vše co se dá.
  Máte na to 2 měsíce zmobilizovat Česko.
  Tak do toho.

   1. Chápete ovšem, že přesně tyhle postoje jsou příčinou, že se opozice není schopna se sjednotit ani v jediném bodu, tedy že pětihnus musí bezpodmínečně od válu?

    Také nejsem fanoušek např. Kateřiny Konečné, a přesto bych ji podpořil, kdyby to mělo znamenat pád současné (naprosto nemožné) vlády. Cokoliv – jen ne ta současná sebranka.

    1. Podivejte, kdyz se chcete na nekom sjednotit, tak musite vybrat kandidata aspon trochu prijatelneho pro vetsinu lidi.
     Nezlobte se na me, ale to Vrabel urcite neni.
     Neni to ani Volny.
     A jak vime, nebyl to ani Basta.

     1. Radim Fiala z SPD má pro mě všechno kvality spojovat názory, vypadá dobře, nejlepší léta před sebou, stojí na dobře straně. Vidím ho jako velmi dobrou volbu pro sjednocení Novou volbu.
      Jak to zařídit technicky, Toť otázka pro Vidlaka a lidi za ním.

  1. Prožidovský a proruský nacista říká ne-e.
   Nejprv, nejdřív ze všeho, se musíme naučit, domluvit se.
   Na čemkoli – na společném postupu, na kandidátovi, na ráži, na průměru konopného lana, prostě na všem.
   Zatím to nejde, jak bývá vidět na demonstracích.

 4. Vidlak referuje o nejnovejsi ukrajinske wunderwaffen.
  Mistni ctenari si urcite pamatuji, jak dopadly ty predesle.
  Ale mnohem dulezitejsi je, kdy byly (informace o nich) vypusteny.
  Je to bez vyjimky, kdyz se na Ukrajine schylovalo k nejakemy puseru/debaklu, nebo kdyz prave probihal.
  Vdycky kdyz se Ukrajincum nekde hroutila fronta, tak nasadili Leopardy nebo Abramsy.
  Ze to nemelo zadny prinos? To je uplne jedno. Zkuste nejake ukrajinske zpravodajstvi.
  Tam to jede porad stejne. Belgorod je osvobozeny, Rusove maji rozbombardovane rafinerie a nove i letiste. Ted uz Ukrajine ve vitezstvi nic nezabrani.

  Tim chci rict, ze kdovi, jak to s tim dalekonosnym dronem bude. Mozna je to nejaka hracka, kterou vypousteji v Rusku a chlubi se dlouhym doletem.

  Jako priklad bych uvedl ukrajinsky revolucni obrneny transporter Azovec.
  Je to par let, co ho Ukrajinci predstavili, jako uplne nej v ochrane posadky, zbranove vybavy atd. Oproti izraelskym a americkym mel byt ve vsem lepsi a ty ruske mely jit rovnou do srotu.
  Nakonec byl vyroben jeden kus a ten byl tak tezky, ze se porouchal nekde po ceste a Ukrajinci ho radsi sami napul zahrabali.

  Takze to asi bude jako obvykle. Poslednich par dni Rus valcuje na fronte skoro vsude, Belgorod uz je osvobozeny, Vlasovci denacifikovani, takze zbyva jenom wunderwaffen.
  No a pak samozrejme jednotky NATO na Ukrajine. Nebojove, jak jinak. NATO je prece obranna aliance.
  Ale oni Cesi pujdou. Dokonce u sebe doma nechaji Ukrajince delat policisty, a sami pujdou na Ukrajinu umirat.
  A jeste to cele zaplati.
  I Havel by cumel na to divadlo.

 5. Lidé volili 5 kolku. Převážně mladí lidé. Volili válku. Tak ať do ní jdou, ale na své náklady. Mají, co chtěli.

  1. Už jsem to tady psal mnohokrát ale lidé volili ve své většině proti pětikolce. To že má pětikolka většinu poslanců je dáno “zvláštností” našeho volebního systému.
   V této souvislosti bych rád od právníku slyšel proč odůvodnění Nejvyššího soudu ohledně zrušení “prémie pro vítěze” neruší i volební kraje a pětiprocentní klauzuli. Oba tyto instrumenty taktéž matematicky “nevyjadřují vůli voliče”

   1. Petikolku volilo 43% volicu, co byste jeste chtel?
    Myslite, ze vsichni ostatni volili proti petikolce? Ze by treba Zeleni, kdyby se dostali do parlamentu, neudelali se Spolu koalici? To bych silne pochyboval.
    V roce 1946 dostali komunisti 38% hlasu a na zmenu politiky to uplne stacilo.

 6. Něco na odlehčení
  Jsme bez kalhot, stěžují si policisté v Bavorsku
  Předseda bavorského zemského sdružení Německé policejní unie (DPolG ) Jürgen Köhnlein žádá okamžitou nápravu v nedostatečném zásobování pracovních oděvů. Policisté čekají dlouhé měsíce na svoji uniformu. V současné době nelze objednat 21 položek, které jsou součástí běžné výbavy policistů.
  https://tv.idnes.cz/zahranicni/kalhoty-policiste-bavorsko-nemecko-stezovat-nedostatek-uniforma.V240404_102631_idnestv_ande

 7. Přátelé, je třeba si uvědomit skutečného nepřítele. Toho, před kterým varoval už Einsenhower. Toho, kdo zavraždil JFK. Toho, kterého Mearsheimer (autor knihy Izraelská lobby a americká zahraniční politika) nazývá Blob – vojenskoprůmyslový konglomerát se CIA v čele. S početnou měkkou silou, jako jsou massmédia, neziskovky, Aspen intitut.

  Tato skupina čerpá svou ideovou nadřazenost už ze Starého zákona (ilustrací k tomu viz nedávná odhalená tvrzení izraelských rabínů na vojenské akademii v Izraeli, že „Hitler měl pravdu“, leč na nesprávné straně, či aktuální, bizarně nazvaná, „Valentýnská deklarace“ Dominika Duky).
  Ovšem pozor, ortodoxní židé (kterých je v Izraeli asi 13% a mají početnou komunitu i v Íránu) jsou jednoznačně chcimírové, jsou to naši nejvěrnější spojenci (je dobré si uvědomit, že Izraelci jsou mezi národy pravděpodobně nejschopnější či neinteligentnější, ovšem vše lze použít jak k dobrému, tak ke zlému).

  Je Putin andílek? Byl Hussein dobrák, Albánci jsou nevinná oběť či Hamás je něco jako Gándhího hnutí? Ovšem že ne, ale Putin má pod palcem obrovské nerostné bohatství, Saddam Hussein ovládal mnoho ropy, v Kosovu je dnes největší americká vojenská základna v Evropě a teroristický útok Hamásu je vítanou záminkou pro – skrze aktuálně probíhanou a ČT krytou genocidu Palestinců – vznik Velkého Izraele.

  Je důležité vidět věci nikoli černobíle, tedy v dichotomii ano – ne, ale, řekněme, i ve stupnici šedi, či barevně. Stalin byla bezesporu mnohem horší postava, než je dnešní Putin, přesto si ho Eisenhower vybral jako svého spojence v boji proti mnohem většímu zlu. Pokud si to ve střední Evropě neuvědomíme, těžko můžeme zabránit válce, sami si ji totiž nevědomě volíme.

  Spíše bych se tedy zaměřil na budoucnost po válce.

 8. Vidím vládu plnou knírů
  Hitlerů a Kazimírů
  šílenců a kreatur
  vedle tura bučí tur.

  Nad Strakovkou smrdí síra
  smrt Svatého Vladimíra
  české vlády hlavní cíl.
  Samý kretén, imbecil.

  Zpívám zpěv míru.
  Ať v Žitomiru
  zavládnou Rusi.
  Být to tak musí.

 9. Každý správný spotřebitel
  koupí v Lídlu černý pytel
  z igelitu, se zipem,
  vápnem ho pak posypem.

  Kaufland, Lídl, to je naše
  tam se koupí dobrá kaše
  co nám vařil kamarád,
  který nás má hodně rád.

  Už dříve nás hodně hladil
  naštěstí nás nevyhladil.
  Vždy to zkoušel, zas a zas,
  má tady zem plnou krás.

 10. Láďa Vrabel pořádá mírovou demonstraci 1. června na Václaváku. V tu dobu bude v Praze summit válečného paktu NATO.

  https://www.plancr1.cz/

  Když se Češi a Moravané zvednou k odporu proti válce, zaplní Prahu, svrhnou vládu a vyhlásí neutralitu, ještě se mohou zachránit. Zdá se mi to jako poslední šance.

  Vrabel akci organizuje jako mezinárodní. Evropané se mohou přidat.

  Vidlák by se měl přidat a přivést své družiníky. Teď se teprve ukáže, jak vážně kdo myslí to, co říká a píše. Pokud opět převáží, s kým ano a s kým ne, jsme definitivně ztraceni.

  1. Co to blábolíte? Jaké vyhlášení neutrality?
   Neutralia se nevyhlašuje, ta se musí DOJEDNAT a někým taky ZARUČIT!
   Jinak ji můžeme vyhlašovat třeba každý den v 06.00 ráno, ale k čemu nám bude, když ji nikdo neuzná a nikdo se jí řídit nebude.

    1. Tak vypadá zmanipulovaný dav – někam pařit bez ohledu na následky a klidně přitom zaprodat duši i s tělem.

     Když se rozhodnu být neutrální, nikdo jiný s tím nic neudělá a bude muset mé rozhodnutí vzít na vědomí. Totéž platí pro skupinu jakkoli velkou, třeba celý národ, identifikovaný jazykem a územím, jako jsme my zde v české kotlině.

     Válka už vymizela z povědomí žijících generací. Zdá se, že většinově žádné argumenty nepomohu. Zdá se, že je třeba si dějiny zopakovat.

    2. Aha – dík za vysvětlení a omluva Kolemjdoucímu.
     Vrabela moc nesleduji, v podstatě jen vím o jeho existenci a hlavně výhrady a posměšky provládních obdivovatelů.

   1. To je sice pravda, ovšem o neutralitu je třeba nejprve USILOVAT. A když se nechce, tak je to horší než když se nemůže. Češi si musí nejprve zvolit takový parlament a vládu, která o tu neutralitu bude stát. Pokud ovšem vláda v Česku přelézá z jedné velmocenské řiti do druhé, neutrality se nikdy nedočkáme.

    Připomínám, že již v devadesátých letech, hned po odchodu vojsk SSSR z Československa, byly v ČR politické strany, které měly neutralitu ve svém volebním programu. Např. čeští republikáni (SPR-RSČ). Místní voli-čové však byli převážně jiného názoru, a tak si zvolili takové partaje, které nás zavlekly do NATO a tudíž programově do války. Co dodat?

    1. Přesně tak.
     I o válku je třeba nejprve usilovat….až poté se vyhlašuje.
     Ostatně myslím si, že masmedia musí být zničena (restrukturalizována, transformována), v nějakém střednědobém výhledu. Jinak tu totiž bude neustálý tlak ve směru usilování o válku, několik desítek lidí plus příslušně velký mamediální koláč – a všechny chcimírové šiky a zástupy budou rázem anihilovány (přál bych si to jinak, ale jsem povahově radikální skeptik), včetně těch virtuálních. A Jungmannova akademie se stane cimrmanovskou obecní školou, ještě že existuje ozvěna, toť skvělý fyzikální úkaz, dodává hulákajícímu na vážnosti.

 11. Hackettova dlouhá vlna

  Americký ekonom a historik David Hackett Fisher, autor knihy „The Great Wave“, se zabýval studiem dlouhodobých ekonomických vln. Dospěl k závěru, že „všechny dlouhé vlny měly mnoho společných vlastností. Všechny měly stejnou strukturu vln. Měly tendenci postupně procházet podobnými etapami s podobným vývojem mezd, nájmů či úrokových sazeb“. Podle autora se důležité vzestupy a pády v historii lidstva odehrávaly v tomto sledu:

  1. Všeobecná ekonomická prosperita
  2. Růst porodnosti, zvyšování počtu obyvatel
  3. Roste poptávka po životních potřebách
  4. Poptávka převýší nabídku
  5. Ceny rostou
  6. Ne všechny ceny rostou současně
  7. Ceny energií, potravin, bydlení a surovin rostou
  8. Ceny energií rostou mnohem rychleji než ostatní komodity
  9. Ceny zboží rostou pomaleji a ceny komodit zrychlují růst
  10. Peněžní inflace začíná
  11. Devalvace měn ve velkém rozsahu
  12. Masivní deficity vládních rozpočtů
  13. Rostoucí rozdíl mezi výnosem z kapitálu a z práce
  14. Rostoucí nerovnoměrnost bohatství a sociální nepokoje
  15. Válka

  Jsme v bodu 15, jen ještě ne na území ČR. Ale dost blízko nás na to, abychom hrozbu války i v ČR považovali za reálnou. Nevím, zda zpěv míru pomůže, příliš mnoho lidí je příliš vzdáleno od posledních válečných hrůz. A hlavně věří, že vyhrají, takže hrůzy války se dotknou jen poražené strany. Proto se obávám, že zpěv míru zní do hluchých uší. I když bychom se o něj měli i nadále pokoušet.

   1. Můžeme se jen utěšovat, že hned po válce nastane všeobecná ekonomická prosperita a hned následně růst porodnosti. Tak se šetřete, budete mít hodně koťat! 🙂

 12. Vrah z Volstrýtu brousí nože
  Záhoř čechrá teplé lože
  doutnák vede od nálože.

  Přestalo kvést všechno kvítí
  lid v Čechách se vlády štítí
  zasedá u Bajdna v řiti.

  Oráč není v Čechách pánem
  president je leguánem.
  Pojedeme toboganem.

  1. Prožidovský a proruský nacista to varování viděl i jinde, mmch. na Aktuálních konfliktech, pakují se diplomati.
   Co je pravdy na počtech těch, k čemusi chystaných Rusů, to nacista neví, jenom tuší.
   Ale cosi nacistovi říká, že jak je ten Charkov komplet zhasnutý…prostě, cosi nacistovi napovídá, že dnes v noci, nebo v noci na neděli, se bude zhasínat jinde.
   Ona ta čerpadla ropy i kompresorovky plynu, bez elektriky taky nejedou, že? Ty kompresorovky k pohonu sice využívají stlačované médium, ale elektriku potřebují k řízení.
   A čerpadla na ropu, ta z elektrocentrály asi nenakrmíte a bez elektriky neuřídíte, že..
   Nacista čuchá průser pro všecky, co berou ropu z UA větve Družby. Rád by se pletl.

 13. Vidlák se samozřejmě jako obvykle mýlí.

  Čeští vojclové už přijeli.
  Tedy přijeli z Ukradiny a přijeli v pytlích. Úplně stejných, v jakém byl zobrazen Vladimírek.
  Víc k tomu nemám co dodat.

  1. Teda abych byl přesnější, oni tam nebojovali, oni tam poradcovali.
   Vůbec nepochopili, že DOBŘE RADIT můžu jenom já.

  2. Prožidovský a proruský nacista soudí, že fašísty iz Čekaslavákiji i ostatní fašísty-inostránce, by si tam mohli Rusové nechat.
   Nacista si myslí, že na obnovu poškozených oblastí, bude potřeba hodně lidí.
   Pro tyhle fašísty, poradce, instruktory a humanitární pomocníky, jistě bude velkou ctí, pracovat pro Rusy.

 14. Vážení,
  Jestli chcete MÍR, nestačí pouštět videa.
  Budete muset vstát z gauče.
  Budete muset zaplavit náměstí a blokovat silnice
  Ne jednou, ale třeba každý pátek jako skupinka odvážných v Brně, která protestuje pátek co pátek 17 měsíců.
  Takže méně mluvit a více dělat.
  Začít tím, že se odlepím z gauče.

  1. Prožidovský a proruský nacista říká, abyste na to zapomněl, pane Řezníčku.
   Dokud budou chrámy konzumu plné žrádla, dokud bude fungovat Temu, Zalando, čínské eshopy, Rohlíky a cafeterie se sójovým latté za kilo, tak nikdo z gauče nevstane.
   Jako byste současné Čechy neznal.
   Oni jsou na jedné straně schopní, posbírat sto miliónů na vyléčení Martínka.
   Stejně tak jsou ale schopní, složit se miliardáři Dědkovi, na další stovky miliónů na tanky Tomáše, raketomety RM-70 Vampire, přejmenované na Svatopluky, kterými chochlové zabíjejí civilisty v Doněcku, skládají se herci Vetchému na drony, které v ruském rušení bloudí a často vlétnou i s náloží, oknem do paneláku.
   Tohle už nejsou Češi, jaké si pamatujete ze svého mládí.
   Nacista to má úplně stejně, čumí jako puk, co se to s lidma stalo, že je jim všecko u prdele.
   Ten stejný nacista Vám znova připomíná:
   Nic proti svícení, ale rozsvícené hřbitovní svíčičky ještě nikde, ani nic nevyřešily.
   I tu tmu zaženou jen nepatrně. Jen kousek od jejího plamene, opět nerušeně vládne tma.
   Zkoušel jste pane Řezníčku někdy, jít se svíčkou dlouhým tunelem?
   Tisíce lidí, kteří chodí okolo Vás, podle jednoho-dvou transparentů tuší jen matně, proč tam stojíte, ale už nechápou ty hřbitovní svíčky. Vypadá to totiž, jako byste ten mír právě pohřbívali.
   Přesně toto slyšel nacista od okolojdoucích ve ZL, když loni šel okolo Vás. Bylo Vás tam asi šest-sedm.
   Kosu čte pár nízkých tisícovek lidí, ten zbytek do deseti mega a děti, ti mají úplně jiný starosti.
   Nespoléhejte ani na vysielače, co jsou slobodné jen za osm tisíc eur měsíčně, jinak je se slobodou šlus.
   Nacista Vám připomíná, že skuteční aktivisté, jako jsou ti lidé se svíčkami, to dělají nezištně, zadarmo a myslí při tom na obecný prospěch ostatních, ne na osm tisíc eur!
   Tyhlety rádoby vysielače, poslouchá možná tak pár nízkých tisícovek lidí, z toho většina jich je na Slovensku. Mozky vytahané, jak z kozí piče patróntaška.
   Ale nakonec – je to jejich věc, komu ta svá, v Čechách těžce vydělaná eura, pošlou.
   Českých posluchačů, může mít tenhle druh příživnictví taky v nízkých tisícovkách, maximálně.
   Nacista Vám radí:
   Spojte se s mladými a naperte tím svícením plné fejsbůky, tvitry i weby, jako je tento.
   Maximálně stručně, jednoduše a pochopitelně, tam všude lidem zdůvodněte ideu, proč to děláte.
   Nacista proti Vám a myšlence nic nemá, naopak. Ale děláte to blbě, ztracený čas Vám nikdo nevrátí.

    1. Dotace se mladým nerozdávají.
     S nacistou souhlasím. Měli by se mladí jakýmkoliv způsobem vyburcovat, instruovat a zapojit se. Jde přece hlavně o ně!

     1. Nacista a proruský a prožidovský troll je opravdu hnusný!!
      Nejvíc proto, že má pravdu!
      Já už tu můžu dodat jenom ten Villonův verš o vlcích z lesa…
      Ten tu opakuji už od roku 2014.
      A nic…

  2. Re: ŘzB

   Souhlasím s Tecem. Chce to napřít úsilí na sociální sítě. Třeba jen tím, že se na nich objeví infoška o počtu vysublimovaných ukráckých vojclů, kteří jsou ofiko ve stavech a nikdo je už hodnou řádku dní nevviděl a neslyšel.
   A k tomu nějaká podařená a hlavně nerozmlžená fotečka.

 15. Ať tlampač z Wall Street vyráží
  dál svoje smrtonosné skřeky,
  nevysuší to naše řeky!
  Zpívám si, stoje na stráži,
  zpívám zpěv míru!

  Autoři kolektivu Vidlákových kydů to nejspíš nepamatují.
  Zpěv míru je rozsáhlá báseň Vítězslava Nezvala z roku 1950. „Podmanivými básnickými obrazy oslavuje přední český básník ve své poemě mír, jehož projevem je šťastný život našich dětí, radostná svobodná práce dospělých a krása rodné přírody. Prodchnout ideou proletářského internacionalismu a socialistického vlastenectví volá lid všech národů, všech barev pleti do boje za mír a za budoucnost světa proti imperialistickým paličům nové světové války. Zárukou míru je mu Sovětský svaz a jeho nepřemožitelná síla, pramenící ze socialistického společenského řádu i budovatelského nadšení vlastního lidu, vedeného dělnickým presidentem k socialismu.“
  Podrobnější rozbor lze nalézt na stranách 29-36 zde https://theses.cz/id/f5x8we/downloadPraceContent_adipIdno_1094

  Dost se to křičelo https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=3zhI5XGqJ1E

  Buduj vlast – posílíš mír! Soudruh Hajn na motocyklu a hřímající Anežka Hodinová-Spurná https://art.ceskatelevize.cz/360/artchiv-zpivam-zpev-miru-kapitola-1-sovetsky-svaz-mirova-hraz-yNVzH

  to se může vybavit některým dříve narozeným, když se řekne Zpěvu míru ….
  Za socialismu zprofanované sousloví.

  1. Tady je pořád klid. Takže je to stejné jako v tom přísloví: „Sytý hladovému nevěří“!
   Je to marné. „Nouze z lidí lotry činí a vlky z lesa žene hlad!“

   Co na nás opravdu citelně nedopadne, to většinově pomineme. Takoví jsme my, obyvatelé Kotlinky.
   Ale nejen my. Takoví byli i Židé, když je odváželi do koncentráku. „To se přece vysvětli, jsme řádní občané Německa…!“ A potom už transport v dobytčácích a šup do „koupelny“. To už věděli. I my budeme vědět že je zle, až na Mošnov dopadne první Kinžál. Nebo, nedej Bože, taktická jaderná puma.

   Několikrát týdně na Mošnově přistává velké vojenské transportní letadlo, které není vidět na Flightradaru. Jediné co mě mate je to, že přilétá od jihovýchodu.

   1. Tady má prožidovský a proruský nacista pro StK krásný příklad dezinformace. Co dezinformace – evidentní lži jak sviňa.
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-poslal-iskander-na-pizzerii-v-kramatorsku-dostal-dozivoti-40466573
    Iskander je hypersonická raketa za kurevsky velký kopec rublů, to zaprvé.
    Zadruhé je to hypersonická raketa, příbuzná s Kinžalem, létající jen mírně sníženou rychlostí oproti Kinžalu, protože neopouští atmosféru. Je tudíž stejně, jako Kinžal nedetekovatelná radary, neboť díky letu v atmosféře, téměř po celou dobu letu valí v oblaku plazmy, čtvrtém skupenství hmoty, tvořeném nervózními ionty. Ten oblak vysokoteplotního plazmatu není viditelný pro aktivní, ani pasivní radarové systémy, protože nic nevysílá, ani nic neodráží. Fičí enom guča ionizovaného plynu, řeklo by se po východomoravsku. 😀
    Zatřetí – Iskander má sedm metrů, váží naplněný asi 4 tuny a je velice pevný, protože za letu manévruje. Dopadá na cíl téměř kolmo, rychlostí asi 8 Mach (340m/s, asi 9.800 km/h), tedy i se značnou kinetickou energií.
    Nese v sobě okolo 6-7 metráků toho nejlepšího matroše, vedle kterého je Amatol z V-2 a jiné podobné dobroty, pouhé topivo.
    Nacista skromně odhaduje (dle brizance – ty krátery), že to bude nějaká, specificky rusky vylepšená varianta Hexogenu či RDX, dovedená k dokonalosti tím, že ji lze bezpečně vyrábět třeba v nějakých ruských Horních Moštěnicích, ve velkých množstvích, levně a bezpečně.
    Nacistovi se nezdá uvěřitelné, že po zásahu „pizzerie“ doopravdickým Iskanderem, by něco zbylo jak z pizzerie, tak z rakety a už vůbec z přítomných lidí – natož, aby zásah někdo přežil.
    Nacista viděl účinky Iskanderu/Kinžalu jinde, na jiných obrázcích. Byly to kouřící krátery, asi 10m průměr a 2-3m hluboké, okolo kterých nebylo NIC ve vzdálenosti asi 30-40m. Prostě nic.
    Co by tam asi mělo zbýt? Po přízemní explozi, třeba 700kg nějaké echt dobroty a při rychlosti, kterou Iskander na cíl dopadá?
    Nacistovi přijde logické, že pokud Iskander/Kinžal stojí kurevsky velký kopec rublů, tak bude dopadat na úplně všecky pizzerie velice přesně. Má stejnou navigaci na cíl (radar, IR laser a elektrooptika), jako Kinžal, který se strefuje na metr přesně.
    Nacistovi z toho vychází, že buď jsou ukravínské pizzerie stavěné výrazně lépe, nežli dobré protiraketové bunkry, anebo to nebyl Iskander, protože viz výše.
    Nácek taky nechápe, proč by měli Rusové plýtvat sofistikovanou raketou, za kurevsky velký kopec rublů, na obyčejnou pizzerii – i kdyby tam zrovna snídalo dvacet důstojníků NATO.
    Fašisti z novinek spoléhají na známý fakt: 99% laiků tu jejich „pravdu“ o Iskanderu a pizzerii sežere.
    To 1% nácků a Starých kocourů, kteří se nad tím zamyslí, je nezajímá.
    Nebezpečí podle prožidovského a proruského nacisty tkví ve skutečnosti, že takto rychlým a každodenním lhaním, lze těch 99% laiků spolehlivě zmanipulovat tak, že následně uvěří už úplně všemu.

    1. Díky za podrobný rozbor.
     Ukro informace – zvláště ty, které bývají doplněny poznámkou „informace se nedaly ověřit“ mají vždycky pouze propagační charakter.

    2. ..uvěří úplně všemu!
     Až zjistí, že ta kamna byla opravdu žhavá a ne jen natřená na červeno, budou ti, kteří TO přežijí nesmírně „frustrovaní“. A jejich nenávist se zase překlopí, (jako u klopného obvodu) na opačnou stranu.
     Veřejné mínění mi vůbec připomíná železný hřebík mezi póly permanentního magnetu. Táhne ho to k „severu“ nebo k „jihu“, nic mezi tím.
     Já se už od devadesátek snažím o to, být hřebíkem měděným. V určeném prostoru nejsem omezen v pohybu. Můžu zkoumat nalevo i napravo. Těší mě, že je nás víc.

 16. Mírovou kampaň chystá Vrabel na konec května. Plánuje dostat do Prahy nejméně půl milionu lidí a už se chystá na to až bude zvolen do Europarlamentu. Hned vystoupíme z EU, NATO, OSN, WHO a UNESCO.

 17. „ticho, které jsem popisoval včera, je vlastně spíš ohlušení“.

  Hmm. Víte, na jakém principu je založena komprese MP3? Přesně na tomhle. Když je frekvence slabého zvuku blízko frekvence zvuku silného, slabý zvuk nevnímáme. Takže je vidět, že ti majitelé zeměkoule jdou na věc vědecky. Když řvou dostatečně hlasitě o válce, nejsou ty slaboučké hlásky chcimírů slyšet 😀

 18. Pise Eugyppius:

  „O stupňujících se snahách německé vlády chránit demokracii před sebou samou tím, že ruší celou řadu tradičně demokratických svobod, jsem již napsal mnoho článků. Vidíme zde záblesky nového, postliberálního politického řádu (PLPŘ). Stejně jako jiné významné politické změny má i tato hluboké kořeny, ale dozrála během pandemie. Masová očkovací hysterie a lockdowny brzy odezněly, ale PLPŘ vydržel a znovu začal vzkvétat, když selhání establishmentu prohloubilo nepopularitu politické třídy.

  Tato malignita považuje obyčejné lidi a jejich politické preference nejen za nepřítele, ale – což je mnohem horší – za problém, který je třeba řešit. Jak všichni víme, neřešitelné problémy a plány na jejich řešení jsou krví moderních technokracií. Pokusily se vyřešit celou řadu neřešitelných problémů, od počasí přes chudobu až po viry, a nyní se pokusí vyřešit nás.“

  Translated with DeepL.com (free version)

  1. Teď budou řesit nás. Moc hezky řečeno.

   Ovšem vite, jak eskymáci loví lední medvědy? Srolují kostru jednoho druhu ryby do roličky, obalí ji tukem a tyto kuličky rozházejí tam, kde medvěda viděli. Medvěd kuličky sežere, tuk se teplem rozpustí, kostry se rozvinou, rozřežou méďovi žaludek a je po něm. Oni ho jen naloží na sáně a odvezou domů.

   Takže musime jen vymyslet, jak udělat ty kuličky 😀

    1. Chybí mi tam nápad JAK to udělat – bez použití „kdyby, pokud, až ….“
     A taky KDO by to udělal.
     Tím se vyznačují všechny dobré rady.

 19. Myslím, že je to málo! Velmi dlouho uvažuji nad tím, že je třeba mlčící většině ukázat skutečný obraz války – roztrhaná lidská těla, muže křičící v poslední chvíli – MAMINKO, a i největší hrůzu, mrtvé děti. To vše zarámované pouze dvěmi větami: TOTO JE VÁLKA!!! OPRAVDU JI CHCETE ?!?!?!

  1. To nezabare. Už jsme otupěli.
   Už vnímáme jen statistiku. A lidi už nejsou lidi – ani ti mrtví.
   Z lidí se už dávno staly „lidské zdroje“.

   1. Lidské zdroje, šediváci.
    Ne-mrtví, ne-ziví, existující v jakémsi paralelním světě, kde přírodní zákony neplatí. Ne-logické myšlení. Absurdní naivita a důvěra, že to nějak dobře dopadne. To putler za vseno může protože kdyby neblbnul a zůstal v 90. Letech, žádná vojna by nemusela být. Jsou to prý ožralí mužici, kterým je třeba ukázat jejich místo.
    To už je diagnóza, nějaký doktor by to asi dokázal pojmenovat. Kognitivní disonance?
    Já tomu laicky říkám komfortní hypnotický stav, vymyté mozky. Masmédia a neziskovjy to dokázaly. Demagogie, polopravdy, proud barev a vjemů, zahlcené mozky.
    Jednáme s lidmi s poruchou vnímání reality.
    Košíky se tlačí, na kartě furt neco zbývá.

 20. Tak jsem kousek slyšel, a vy propagujete válku!!!
  Vy lidem strkáte pod nos ty hnusárny a furt jim je strkáte místo toho abyste lidem ukázal něco lepšího, Nějakej ráj nebo něco jiného a začal se zabývat nějakou konstrukcí opaku. To je neuvěřitelný. Už jsem si toho všiml i u jiných webů, hnusný lidi v krásných barvách vylepí na stránku jen proto, že mají ty obrázky někde stažený z webu. Nejdou si vyfotit ani reálný svět.

  Už jste dezorientovaný jako blboň co sleze z kolotoče. Všechno se mu motá.

 21. Mě ještě nikdy nenapadlo zabývat se v noci co dělají židi v Izraeli. Sto tisíc myšlenek mě napadá denně, ale žádná o tom co dělají v Izraeli. Mezi tím se mi dostávají mimo-děk ksichty z alternativy. Že oni jsou východiskem. To je bez pardonu prostě zoufalé. S nikým bych neseděl u stolu ani půl hodiny, než by na mě nasypal demonstrující dobra a jací jsou to oni skvost.

  No, a teď se podívám na to video až se kvůli vám odzbrojím.

 22. Bohužel, z YT to nejde stáhnout do PC (mám přímo v prohlížeči rozšíření na stahování videí z YT, ale v tomto případě mi to stáhne cosi, asi 5 megabajtů a je to prázdné).

  Když to pošlu mailem jako odkaz, většinou to nikdo nerozklikne a rovnou to smaže.
  Když to pošlu jako přílohu mailu, tak to tak 80 % lidí spustí.

  Jo a všem radilům, co říkají, použij tohle nebo támhleto:
  mám ohnivou lišku a nechci to měnit. A W7. Také nechci měnit.
  Takže nejdřív zkuste na vlatsní bulvy a pak raďte.

  1. Re: Pivoj

   Jako totální laik bych požadovaný pořad pustil na kompu a nahrál to do druhého kompu přes kameru.
   Je to velká blbost?

   1. Je. Něco jako když se kdysi v kinech amatérsky nahrávaly filmy, výsledku se říkalo kinoripy. Nedalo se na to koukat. Mizerná kvalita, ruchy v pozadí, sem tam přes obraz proběhl někdo, kdo šel na WC a tak podobně.
    Stejně žádná z těch rádoby častušek na webu za to nestojí. Pořád se dokola mele to samé a zítra to stejně někdo jiný řekne jinak a podle svého mínění líp. Stačí vidět jednu a viděl jste všechny.

  1. Video, jen malinko hádám, dlouho na síti nevydrží. Zkuste si jej stáhnout. A z minulosti víme, že i čeští poskytovatelé internetu i e-mailu si s určitými e-maily poradí, aby nedorazily, a pokud tak jako SPAM,
   Využijte i jiné platformy…tx

   1. Video lze zazipovat s použitím silného hesla a heslo poslat až v dalšim mailu nebo jinou cestou.

    Pozor taky na to, že většina providerů limituje velikost přiloh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *