28 května, 2024

Žádáte o přídavek na dítě? Nově na něj nedosáhnete, pokud budete vlastnit byť auto navíc.

Klidně starou ojetou plechovku. Lustrovat se totiž bude nejen to, jaké máte příjmy a výdaje, ale i to, jestli nemáte třeba na účtě naspořeno víc, než 200 tisíc.

Že ty peníze byly na to, aby vaše dítě mohlo například studovat? Že vám stát sebral na studenta daňové zvýhodnění a řekl vám, že se máte postarat sami, a tak jste se postarali? Že vám sebral školkovné, protože prý, když můžete pracovat do večera, a tak nemáte jinou možnost kam dát dítě, než do firemní nebo placené školky, máte makat tolik, abyste úlevu nepotřebovali? Že kdybyste se na všechno vykašlali a ty peníze naházeli do automatu, byli byste na tom, co se týká podpory tohoto státu líp? Byli.

Budete smět mít pouze jedno auto na jednoho. Pokud máte dvě „stoleté vrány“, jste už boháč. Jenže tady už se asi počítá s tím, že „staré vrány“ nebudou, protože si hezky budete muset zaplatit drahý a úplně nesmyslný elektromobil. Taky budete smět vlastnit pouze dvě nemovitosti, a to ještě v jedné z nich budete muset bydlet. Že jste zdědili třeba dům po rodičích, který chcete uchovat pro svoje děti, protože jinak budou podle tohoto státu bydlet pod mostem nebo do smrti smrťoucí v garsonce? Nezájem, jste boháč. Prodejte to!

Zkrátka tento asociální stát rozhazuje plnými hrstmi na naprosté hovadiny a ještě ideálně pro cizí, ale na naše pracující lidi z vysoka kašle. Ty hodlá jen dojit a dojit, pokud je co. Posílá vás do důchodu ideálně na hranici smrti, ničí pomocí zvrhlých ideologií naše školství, k zubaři bez peněz nelez, zdravotnictví jde koneckonců do kopru celkově. Tohle má být tvůj sociální stát Jurečko? Takhle podporuješ činorodé, pracovité a odpovědné lidi? Takhle chceš tento stát budovat? Podporou armády neschopných, nepracujících na hranici chudoby vytrvale žijících lůzrů? Zřejmě jo.

Kdybyste vy zmetci alespoň těm, kteří se o něco snaží, mnohdy na hranici svých sil, nebrali plnými hrstmi úplně všechno, co jim zbývá. Teď hodláte posílat další a další miliardy Ukrajině a tady ničíte jednu věc za druhou. Ničíte všechno, na co sáhnete. A až tu nebude nikdo, kdo by vydělával na tento stát, až všechny peníze potečou zahraničním korporacím, až zničíte vzdělanost a chuť cokoliv zde vytvářet, až tu zbyde jen obří agenda úředníků a na stát přisátých neziskovek, a až lidem seberete úplně všechno, tak se budete hrozně divit, proč tu poroste extrémismus a chuť vás od těch vašich koryt vykopat za každou cenu. A on poroste.

Co uděláte? Pozavíráte je zase do pracovních lágrů? Do kriminálů? Povinně je nasadíte? Znáte historii, jak takové věci končí? Jen se ptám…..

43 thoughts on “Žádáte o přídavek na dítě? Nově na něj nedosáhnete, pokud budete vlastnit byť auto navíc.

  1. Archanděl:
   A je? Zprovozněna? Přemítám proč vlastně vznikla……docházejí příslušné léky?

 1. Moje mama suka rada,
  nasla si ted kamarada,
  jmenuje se Fiala,
  ojebe te dohola.

  Moje mama dole hola,
  duchod pred nim stezi schova,
  tuhle vezme tisicovku,
  kli ka je ze bydli v domku.

  Kdyby mela uspory,
  seberou ji duchody,
  soused se jen v klidu smeje,
  pece sele z davek,
  ma domky i auta dve a furt je meje,
  jemu duchod chodi cely,
  protoze je nemajetny. (pavek)

  Co si z toho vziti lze,
  holt budeme bez penze,
  zijeme uz na dluh dlouho,
  tak se ohni, slouho.

 2. Tvl tady se řeší mio a majetky v nemovitostech a miliony odpracovaných i pracujících kusů berou 19 litrů v bílejch.

 3. Dám to ještě sem, jsou to dozvuky a má reakce na včerejší ULTIMÁTUM Vidlákovi. Dřív jsem se k tomu nedostala. sorry

  ema napsal:5 dubna, 2024 (20:10)
  Ono, jde opravdu asi o něco jiného. Nevím, jestli záměr nebo řetezová reakce. Kdo ví.
  Normálnímu dennímu stálému dlouhodobému debaterovi to nevadí. Je tu spousta chytrých lidí, mnohé se dozví,. KOukne a buď ano nebo ne. Pak se objeví někdo /občas rozesírací/- kdo ví proč – nechci lézt do svědomí, komu ?něco ?vadí, nevím jestli nadpis nebo obsah a začne kritizovat. Zapár se podobně zaměřený přidá. To už jsou dva,kteří ale s nostalgií vzpomínají na zlaté časy na webech, které už nejsou. Povedlo se jim otrávit jednoho z těch lepších, cotu opravdu chybí. A co už sem nechodí, to jim nestačí a jedou dál. Pak se objeví třetí/ nedávno příchozí/ která/ý ještě nestačil vzpomínat na jiné weby co už nejsou. A už jsou tři. A začnou vehementně vyžadovat zásah majitele že tedy takhle nee, a že MUSÍ zasáhnout.
  Přece když se jim tu nelíbí tak není nic jednoduššího, aby si udělali svů chlíveček, kde budou pevně určovat kdo a coANO ČI NE.
  No a dnes to korunoval jeden ze zakladatelů. I když si myslím, že u něj asi hraje hlavní roli nikoliv obsah ale vybrušená estetika na nejvíc co možno. Ale svět není uhlazený vymazlený a občas…..

  Kruciš, copak si to tu necháme rozbourat? Aby mohli zase někde jinde na další štaci nostalgicky vzpomínat na zlaté časy na litterate?

  1. nedelej z toho idnes, dukate. svoboda slopv abud je a nebo neni. diskuze jsou zatim citelne a neni v nich tolik prispevku aby to vyzadovalo zasah.

   takze jedine co t e sere je j iny nazor a to je to co se tui pranyruje, tak neblbni dokud to neni nutne.

    1. Prožidovský a proruský nacista je toho názoru, že jednak rozhodně netrefila a jednak nemáte nárok, dávat někomu ultimáta.
     Namísto vrabců, se pravidelně strefujete do stodoly a myslíte si, kdovíjak nejste chytrá.
     Sama sem perete kdejakou ptákovinu z Blesků, sama píšete jako hotentot a po druhých vyžadujete, aby skákali, jak vypiskujete.
     Nacista si myslí, že o jednu emu víc či nebo míň, vyjde úplně nastejno. Když Vás to tady tak sere, tak běžte jinam.
     Nacistu to občas taky sere, taky to napíše, ale rozhodně by si nedovolil, dávat na cizím webu někomu ultimáta.
     To dokáže jen ema.
     Nacista už dávno tvrdí, že vám rodina dala PC na hraní, abyste se aspoň něčím zabavila, no tak se bavíte.
     Přemýšlela jste někdy o tom, že kromě nacisty, který sere všecky, můžete někoho srát i Vy sama??
     Zvlášť tehdy, kdy naperete i čtyři-pět svých příspěvků hned pod sebe, napsané hotentotštinou, skoro bez návaznosti a skoro vždy o hovně?

 4. Trochu na odlehčení z dnešního tisku:

  Muž si se Z na mikině vykračoval po Pardubicích. Stíhá ho policie.
  eXtra.cz, 5.4.2023ed

  Na chalupě mám 4 dveře se Z a navíc myslím. Ale nic neřeknu, heč! Budu také stíhán a budu bručet?

  1. Policie připravuje též celostátní akci – stíhání řidičů začátečníků.
   „Chceme připravit děti na svět. Zrušíme písmeno Z!“ prohlásil docent muzikolog, expert pro evropské záležitosti ministr Bek a vložil zrušení písmena Z do legislativního procesu. Jestli bude Vladimír Vladimírovič využívat i další písmena, klidně zrušíme celou abecedu.

   1. Nejdivnější je, že latinkou psané Z ruština nemá. Pro Rusy je to pouhý rozlišovací znak a Rus ho neumí přečíst. V zemljankách se neučí číst, ba ani psát.

 5. Nicméně být na podpoře a ob rok vyprdnout dalšího potencionálního budižkničemuho jako zdroj a záminku pro pobírání píspěvků a dávek nebude jako funkční model zaopatření dotčeno. Anebo bude?

 6. OT.
  Belgie má přibližně jen o cca 600 000 obyvatel více jako ČR.
  https://www.statista.com/statistics/1098051/number-of-euthanasia-instances-registered-in-belgium
  2966 v roce 2022.
  Holandsko ? Má asi 17 600 000 obyvatel.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-mlada-a-fyzicky-zdrava-nizozemka-jde-na-eutanazii-kvuli-depresim
  „Ze statistických dat vyplývá, že v Nizozemsku v roce 2022 ukončilo svůj život eutanazií 8720 lidí, což je o 14 procent více než v předchozím roce.“

  Co na to EK ?
  A co na to Haag ?

 7. Má to pod palcem, jak jinak, křesťan Jurečka a jeho partaj, takže je to křesťanské řešení. Amen.
  Tento černoprdelník a jeho nezničitelná partaj je holt ve vládě-ostatně oni byli ve vládách všech minulých režimů a tak mají na co navazovat.
  Podíváme-li se do historie, i do té hluboké, na různá další křesťanská řešení, není to Jurečkovo zas tak hrozné. Bylo i hůř.
  Toš, tak to vidí nekřesťan.

 8. Za mě bych přídavky na děti zrušil, ať je mají lidi, kteří je mohou zabezpečit ze svých platů. Takhle to měli ještě před deseti lety v Polsku a v té době v podstatě neměli v zemi žádné cikány.

   1. Za dva roky mám veterána (r.v. 1996), takže na celou Euhniji kakám. Žere to i denaturák a cokoliv, co chytí od sirky.

  1. POuze dočasně, milý Švejku, pouze dočasně. POdle vývoje prodeje elektrovozů , mám takové brnění v prstech, že naše moudrá aktivistická vláda brzy vyhlásí v zájmu snižení emisí, různé příplatky a poplatky za znečišťování ovzduší. Přičemž jí vůbec nevadí, že na ruině se znečišťuje válčením mnohem víc než auty. A vesele se válčí čím dál víc.
   Vezměte si třeba elektro kola. Napřed půjčování zadax a hele ono už se platí a docela nemálo.
   Je mi líto že Vás zklamu. Je prý mezi mladými docela dost sháňka po obyčejných šlapacích, po dědovi.
   Tak nevím

 9. Chces-li dneska dostat davku,
  nevod kravu na spagatku,
  od reznika raznici,
  udelej z ni v lednici.

  Lednice se nepocita,
  aspon zbude chleba skyva,
  nesmi ale byti velka.
  Jurecka ti zkrati perka.

  Ten kdo spori na duchod,
  zamkneme ho na zachod,
  ten tu davku nedostane,
  uvalime na nej dane.

  Platit ale musi , vole,
  cikani chtej svoje love
  cely zivot odvodu,
  odectem mu z duchodu.

 10. je to k smichu, nekdo dve nemovistosti to je cca 10-16 mio a zadne uspory tak dostane davku, nekdo na ucctu 1 mio a nedostane nic, protoze si setri aspon na ubohej duchod kdyz uz na bydleni nema. a to bude muset porozrat.

  platit ale musime porad, vsichni. je to svinstvo. samozrejme se to da ojebat ze to mio vybeeru a koupim zlato, nebo to zakopu na zahrade, ale to jen dokresluje demenci Jurecky. Ale zase cim vic kravin tim vetsi sance ze cernoprdelnici konecne vypadnou z politiky.

 11. Podle toho, co jsem pochopil, tak pokud máte byt či barák za milióny, tak na dávky nárok máte. Když máte na kontě 100 001 Kč, takže třeba 50x méně, tak ne.

  Takže stát chudým bere a bohatým dává.

  To je jako by vláda chtěla, aby chudí vybili zazobané majitele nemovitostí.

  1. Vždyť už jenom ty dotace na zateplení, kotle, tepelná čerpadla je neuvěřitelné svinstvo.
   Socialismus naruby.

  2. Ale tak ono to logiku dává. Dnes je skoro každý domek za miliony. A pokud byste se dostal na pár měsíců do nesnází a musel čerpat dávky, tak si přece kvůli tomu nebudete prodávat střechu nad hlavou. Pokud ovšem budete mít dostatečné úspory, tak nemá smysl pobírat dávky. Stát by ovšem měl umět rozeznat, co jsou třeba úspory na budoucí důchod nebo studium dítěte apod. Obávám se ale, že na to rozum 108 poslanců 5koalice nebude stačit, tady si s frázemi nevystačí.

   1. takze kdyz si soused koupi byt za 8 mio a bude cistej tak davku dostane a ja v najmu si setrim 8 mio na duchod a nedostanu nic a budu to muset prozrat? tak proc to soused neproda a ma to samy co ja a at to taky prozere, proc mu mam platit davky ja kdyz nic nedostanu? on bude mit porad byt za 8 mio a ja nebudu mit nic aaz to budu nucen statem utratit protoze jsem starej a posunuli mi odchod do duchodu na 80. pak teda budu mit narok na davku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *