29 listopadu, 2023

Ukradený svátek

Skoro by se mi chtělo napsat, že od samého počátku.

Já jsem to zažila. Sice jako dítě školou povinné, ale zažila a velmi dobře si to pamatuju. Pamatuju si nejen to nadšení a soudržnost, ale hlavně to, jak se lidé najednou začali bát co bude, co se na ně ví, a co se proti nim z minulosti dá použít. Opravdu si to pamatuju i mezi dětmi, kdy se řešilo, čí tatínek byl, a čí nebyl v KSČ nebo Lidových milicích, a jestli kvůli tomu teď přijde o práci. Pamatuju se, jak ti nejuvědomělejší děti těch neuvědomělejších rodičů po prvotním zaražení začínali nejvíc řvát, že ruština je fuj, a že teď už jenom angličtina forever a na věčné časy.

A tak se na naší základce ruština učit přestala, zahodily se šmahem roky práce a učitelky začaly vyslovovat počeštělé „dz matdzer“ a učit nás to místo toho, co učit uměly. Většinou se přizpůsobily nové době a ze soudružek se staly paní. Stejně, jako se teď mnohé opět z paní stávají „soudružkami“ a tlačí novou progresivistickou dobu stejně bezskurpulózně, jako tenkrát komunismus. Charaktery se nemění.

Ztratilo se stovky, možná tisíce spisů na kdekoho, hlavně na ty správné a „napravené“ lidi. Sem tam nějaký vylezl, když se napravenenec cukal, tak byl umravněn. Jenže lidé se nenapravují. Dokonce ani v kriminále většinou ne. Lidé jsou stejní a všimněte si, jak ti, kteří hladce proplouvali komunistickým režimem si tu budou hladce plout v každém režimu. A taky že plují, a vychovávají si své stejně bezcharakterní a pokřivené následníky. A zase nám tu chtějí zavádět praktiky, které sami dobře znají.

Brutální omezování svobody slova.

Kolektivní vlastnictví – nikomu nic nezbude, seberou to jako bolševici, jen ne tak okatě.

Zákazy a omezení kam se podíváme, už ani normální auto nesmíte mít.

Bezprecedentní útok na střední třídu.

Soudní rozhodnutí nikoliv podle práva, ale podle toho, jak to má být. Radek Suchý by mohl vyprávět, a nechť je mu za jeho práci a odvahu vzdán hold.

Přerozdělování prostředků celých států pod hlavičkou zeleného šílenství.

Cílená likvidace rodiny. Děti přestávají patřit svým rodičům a vrací se straně a vládě pomocí indoktrinovaného školství.

Podporování udavačství na státní – rakušanově úrovni. Už na to má celý web.

Strach. Šíření strachu způsobem, že se bleskem šíříme do padesátých let. Tohle totiž už nejsou ani sedmdesátky. Atd atd. Každý si sám jistě umíte doplnit další a další déjà vu.

Na Hradě nám vládne napravený komunistický rozvědčík nevalného intelektu, leč stranického ukotvení správného. Člověk, který jedná tak protičesky, že to snad už ani víc nejde. Premiérem je upocený profesor, který by hájil cokoliv, za co ho Brusel poplácá po shrbeném hřbetu. Jen ne Českou republiku. Přesto tam jsou, a přesto jim charakterově podobní jedinci tleskají. Stejně jako tleskaly plná náměstí se zvednutou paží nacistickým zrůdám, stejně, jako mnozí podporovali zrádce Emanuela Moravce. Stejně, jako ti samí lidé tleskali odsouzení Milady Horákové z první řady. Charakterově stejní. Nemění se nic.

A tak ti, co to na tom Václaváku mysleli skutečně vážně, byli postupem času nahrazeni těmi, co se vecpou vždycky a všude. My, co jsme ty devadesátky a jejich svobodu zažili, to vidíme. A víme, že to už asi nezažijí ani naše děti a ani naši vnuci. Všichni tihle zmetci, co nám tu teď utahují šrouby se nepochybně dnes půjdou poklonit k nějakému pomníku těm, jejichž odkaz hodlají zašlapat do země. Těm, kteří neuhnuli, těm, které by nejraději zavírali zase do kriminálů nové doby.

193 thoughts on “Ukradený svátek

 1. Teď jsem si vzpomněl na pěknou historku k dnešnímu dni. V 1989 na jedné universitě, tehdy vysoké škole proti sobě při jednání během studentské stávky seděli spolužáci. Většina kantorů měla rozum, pud sebezáchovy a také úroveň a tak se na čelném místě vyjednávání ocitl šéf komunistů mezi studenty. Podle kluků se tam projevoval jako vždy, vyhrožoval, zastrašoval, oháněl se stranickými poučkami. Proč to vyprávím ? Asi před rokem mne napadlo zagooglovat, co je s dotyčným dnes. Je kromě jiného členem Správní rady Všeoecné zdravotní pojišťovny ČR. Ostatní z mnoha funkcí psát nebudu, nechci identifikovat přímo. Ale můžete si tipnout stranu, která jej nominovala.

 2. Lidé přivyknou určitým poměrům, neradi se od nich odchylují a když nemají příčiny zla přímo na očích, jeví se jim jako domněnka.“ Niccoló Machiavelli

  Nejdůležitějším – životně významným úkolem skutečných neviditelných mocenských garnitur je zajištění KONTINUITY MOCI. Tato kontinuita moci dopřává neviditelným „vyvoleným“ stálý podíl na moci a majetku bez ohledu na měnícím se vnějším politickém klimatu či na jeho viditelných reprezentantech, vybíraných na jedno použití s ohledem na jejich ochotu k mentální prostituci.

  Podle scénáře KGB a CIA, začala příprava disidentů v celé východní Evropě. Nejméně obtížná byla tato akce v Československu, kde byla již v normalizačních prověrkách let 1969 až 1970 vytvořena z bývalých funkcionářů KSČ dostatečně početná strategická záloha pozdější opozice, disentu a „nových mocenských garnitur“. Vytvořením Charty 77 dne 1. ledna 1977 pod přímou patronací Sorose, KGB a StB byl tento proces obratně završen.

  Perfektně zinscenované divadelní představení, realizované za štědrých finančních dotací USA pro herce a komedianty, se v celé východní Evropě rozběhlo ve druhé polovině roku 1989. Kabaretní představení „sametové revoluce“ 17. listopadu 1989, v němž byla zneužita snadno manipulovaná mládež, mělo sice drobné vady na kráse v podobě fingované „hrdinné smrti“ demonstrujícího studenta Růžičky alias poručíka StB Žifčáka, ale kdo by o takové maličkosti dbal ve víru „omamné revoluce“.
  Tak vyklíčila svoboda – korporátního fašismu.

  1. Spíše,než ,,vada na kráse“ byl poručík Zifčák pilířem revoluce, bez nějž se nic nechtělo pohnout. Lidé si pamatovali následky demonstrací roku 1969 (já nic, jen to, že mne na Moravu ze Žatce vezli přes Ústí nad Labem, abychom minuli Prahu.)

  1. Pepánek
   Možná máte ve vašem městě Sedláčkovu ulici, takže teď víte, po kom je pojmenována. Ano, Mezinárodní den studentstva, který dnešního dne slavíme, je jediný z i mezinárodních dnů, inspirovaných událostmi v této zemi.

   1. Je zcela mozny a jisty ze i demonstrace 28.1039 byly organizovany zahranicnimi agenty.
    Za ucelem zbavit nas mladych a schopnych a znicit nasi budoucnost je pro jejich zamery dulezity, bez nich.
    Udesny masakry a zastrasovani nacistu /dava tusit pripravu predem/, nasledovaly a nezapomente na psychicke nasledky.
    Zpracovani ovci. To se opakuje. Nic vas nemuze zmenit.
    Heydrichiada dalsi. Nemame moznost do toho videt , ktera nepratelska strana to byla , kamaradi ,spolubojovnici Hitlera z Mnichova , za jeho prava ,urcite.
    Ani nase zlato na valku na HItlera nechteli, vsecko nacistovi a nepriteli ihned dodali. Nejdriv nas.
    Podivejte se mate vedomosti , ktery voni chteji abyste meli.
    Donuti vas ve skolach. Smiseny vedomosti ,falesny a pravdivy sou zmixovany ,
    maji vas naprogramovat na veci dalsi..Jak potrebuji.
    Pouckama vas oslepi. Pedagog pouziva psychosy a neurosy na vas.
    Vydira ,hrozi , totlane ucpava mysleni, ke kazni vychovava..
    V Kazdym rezimu. Pionyr nebo skaut , nebo hitlerjugend..Na vase deti.
    Nejde potom vo nic jinyho nez vo lzi , provokace …Abyste na ne spravne reagovali.
    Mate to ted denne na taliri..
    V minulym clanku si zvatlate vo volbach , neuveritelny podvody a vsichni maji velky touhy..Program zase pracuje. Musite si prat volby a prejete si a porad.
    Nedate se vod nich vodtrhnut. Vodlepit a kdo by zkusil toho nenavidite.
    Nic jinyho nesmite videt a chtit , protoze pohodli otroka je vopakovani, i tech voleb.
    Volby, strany, koalice ,vlady , to nejhorsi jenom zhorsovani a zhorsujici masochismus, psychosy a neurosy od skolnich let vyhrozovani pedoterorem.
    Nadavate si navzajem. Kdo zvoli lepsi.
    Rok 67 ,uspesne odstraneni vlady ,prevratem , ktera budovala..
    68 na vas na trauma a trvaly psychozy manipulace, generalni zkouska, potom Husak na vas , ihned 3 miliony mely stejnej pocet hlasu jako 10 milionu Cechu.
    Tady zacalo to skutecny rozdelovani. Tim zradnym hajzlem..
    Ale to nechteji abyste vedeli. Obe strany vas vedou za nos.
    Ste porad pripravovany , ze vsech stran ,na to co bude
    Tak ukaznene nevite. Odmitate vedet. Jen to vite co vam akademik predepise .
    Akademik vami milovanej a obdivovanej , napise lez a podvod ,konflikt na blizkym vychode a uz s radosti opakujete. Smite videt jen detaily , nikdy celej obraz skutecnosti.
    Tak co s vami..A nesvadejte to na jiny , meli ste mate moznost videt a vedet.
    Vysmeknout se z lopaty .Meli ste kazdej cas na votoceni svyho kormidla ,
    unik z teroru akademicismu, kterym vas pohodlne ovladaji..
    Muzou vsecko. I tohle smazat..

    1. Dobrá, Pawe, asi to tak je.
     Jenže…
     S tím JEDINEC neudělá vůbec nic. Může vnitřně vzdorovat, uzavřít se do své sociální bubliny nebo víceméně izolovat od vnějšího světa, ale tím jeho možnosti končí.
     Může se snažit to, co zjistil a stalo se to jeho názorem, sdělit ostatním a pokusit se je přesvědčit, aby jeho názor sdíleli. To samo je běh na dlouhou trať a mezitím dál probíhá stále silnější debilizace.

     Dřív, když ještě nebylo na Zemi tak přeplněno, vytvářely si různé skupiny alternativní komunity (tím NEmyslím sekty) a snažily se žít to, co sdíleli. Odmysleme, to, že všechny dříve či později skončily jako komerční subjekty, nebo jako skutečné sekty.
     Až kdyby se něco podělalo globálně, vznikly by skutečné nové protokultury, zajišťující členům přežití a reprodukci. Časem by se ale stejně hierarchizovaly do původní lidské hierarchie.

     Co tím chci říci – nynější debilizátoři mají k dispozici příliš mnoho mocenských prostředků, jimž není jak vzdorovat. Žádné „začni sám u sebe“ s tím nehne ani o pikometr. Jakkoli uvažujete správně.

     1. S tim souhlas , ale zase mne hned napadlo , ze prece jen nekdo jinej ,schopnej ,
      by udelat moh. /Hlavne mladej,energickej a nelinej/.
      Ze vlastne tyhle maly skupiny zavisej na tom , kdo by je chtel.
      Ze mozna vyhravaci Putin , by se ustrnul a nejakou podporu ,vliv ,nejdriv poslal.
      Kdyz vyhraje ,bude mit dlouhy /treba plynovy/ , ruce , v cely eu..
      Vzpomnel sem si ted , ze cast ukru uz bojuje za rusa a u toho asi nezustane a dostanou se asi , do poukrovy vlady..
      Optimismus rika , ze kdyz nic nezbyde , usetri se cas na bourani toho staryho. A hned se muze zacit budovat novy.

 3. Pamatuju každoroční oslavy převratu z 25. února 1948. Po těch, co převrat oslavovali, zůstala vybudovaná infrastruktura, z níž i po 34 letech žijeme.
  Ti, co v pozadí organizovali převrat z 17. listopadu 1989, taky každoročně oslavují, ale nic po nich nezbyde…

  1. Dluhy, vykradený stát, budoucnost prožraná jejich přebujelými zbytnými potřebami. A jen spousta smradu a pachuti všude a ze všeho.

 4. Velká listopadová lež   

  Další propagandistické „nalejvárny“ o Velké listopadové lži rozhovor Petra Hájka s plukovníkem Stanislavem Pohořalem, bývalým rakeťákem a mluvčím ministerstva obrany ČSSR, který byl přímo v centru dění, když se rozhodovalo, zda armáda zasáhne proti puči v režii CIA a KGB.

  „Sametová revoluce“ začala až přímým přenosem Československé televize
  https://protiproud.info/politika/7563-rub-a-lic-mytu-o-tzv-sametove-revoluci-armada-byla-pripravena-jakes-byl-proti-vse-ridila-sovetska-kgb-ve-spolupraci-s-americkou-cia-havel-ja-zrusim-nato-kocabova-smesna-lez-vse-zacalo-az-primym-prenosem-cst-uz-se-to-smelo.htm

 5. U nás nějaký „zodpovědný občan“ včera polil bílou barvou místo s pamětní deskou (a kus ulice) obětem totality, kam měli dnes panáci přijít klást věnce.
  Ještě že nemrzne, jinak by to správce komunikací nemohl ostříkat tlakovou vodou z kropícího vozu (za mrazu voda v hadicích zamrzne a navíc by tam vzniklo pěkné náledí) a panáci by buď museli zůstat doma nebo jít se klanět jinam.

 6. Inu, Alefe (ad Váš příspěvek v 13:20), co sem dát jiného, než citát?

  Vskutku, slyše je, stejně jako ve chvíli, kdy nějaký neznámý, s nímž jsme právě zcela příjemně pohovořili o svých dojmech, jež jsme mohli pokládati za podobné, o chodcích, o nichž jsme souhlasně usoudili, že jsou sprostí, nám najednou ukáže patologickou propast, která ho od nás dělí, ohmatávaje si kapsy a při tom zcela klidně dodávaje: „To je škoda, že nemám při sobě revolver, ani jeden by z nich nezůstal,“

  Vám jistě nemusím připomínat, odkud je…

  — — — • — — —

  Samotný nesouhlas s takovouto vládou holt nestačí téměř na nic, bohužel je příliš malinkatým největším společným jmenovatelem. Z nezainteresovaných (ať už materiálně či citově) jednotlivců by s touto vládou souhlasil snad leda plch lískový, a to ještě přinejlepším. Za spornou pokládám již onu koncepci „čím alternativnější, tím lepší“ (kterou jsem posledně zmínil tady https://web.litterate.cz/hamas-nabidl-na-jednani-v-kataru-propusteni-rukojmi-vymenou-za-primeri-izraelci-hodinu-pote-pritvrdili-v-utocich-na-civilni-cile-v-gaze/#comment-203969 ; vida, také na státní svátek).

  Pak naneštěstí stačilo už jen málo (totiž, málo z českého vnitropolitického hlediska), aby se celý web stal pobočkou Hamásu, čímž asi byla v pár dnech obměna přispěvatelů (a možná i čtenářů, krom těch z úřední povinnosti) dokonána.

  — — — • — — —

  Jinak asi nemusím vysvětlovat, že právě presidenta Klause (i s jeho chybami a drobnými umanutostmi) pokládám za jednoznačně nejvýraznější postavu české politiky posledních mnoha let a zároveň za politika, s jehož názory souhlasím nejvíce. (To pochopitelně neznamená, že bych neměl věcné výhrady; třeba k podpisu Lisabonské smlouvy nebo k podpoře vstupu Turecka do EU.)

  1. Nasili se neresi nasilim , zkazonosnou nenavisti kanibalu , potom zacnou pozirat sami sebe, jako obvykle , je to uz videt , nejsme jako oni, neda se nic delat , my pudeme do nebe,
   rekl Putin.
   Uz hledaji s hysterickym krikem , hamasy , carodejnice vsude. Putin je za vsim a vsude.
   Kdyz neni ,najdou si nahradniky.
   Nic novyho..

 7. Nám nikdo svátek neukradl.

  Vám byla ukradena budoucnost.

  My jsme ji Vám neukradli.

  Dějiny se opakují?

  Já jsem zažil rok 1968 jako dítě školou povinné, pamatuju si to nadšení a soudržnost.
  Lidé se nebáli, dokonce rodiče podpisovali petice, což bylo vzhledem k padesátkám, odvážné.
  Učitelé zavedli nové učební metody, které pozvedly úroveň školství, nebáli se zavést „studijní“ a „praktické“ třídy, můžu to posoudit, protože z praktické třídy jsem se propracoval do studijní, což bylo s puncem potomka „kulaka“, pracné.
  Bylo to na základě férových, předem daných pravidel.
  Nynější stav je vizitkou naších nástupců, kteří ve fialových sakách, a bílých ponožkách převzali, mnohdy i nekorektivními způsoby, naše pozice.
  To, co nám činí, bude činěno i jim, možná v ještě horší podobě.
  Šáhnout co cizí kapsy je velmi lákavé, do chvíle kdy jim šáhnou do jejich.
  Viz:
  1.
  Ministr Jurečka navrhuje snížit starobní důchody …
  MPSV
  https://www.mpsv.cz › documents › TZ_důcho…
  PDF
  12. 10. 2022 — Ministr Jurečka navrhuje snížit starobní důchody komunistickým pohlavárům za každý rok ve funkci o 300 Kč. Snížení důchodů lidem, kteří před …

  2.
  Věk odchodu do důchodu se prodlouží
  Zvyšování důchodů zpomalí
  Minimální důchod se zvýší
  Vznikne rodinný vyměřovací základ
  Sdílení odvodů na pojištění u manželů
  Prodloužení nároku na vdovské a vdovecké důchody
  Dlouhodobé studium bude opět náhradní dobou
  Předčasné důchody jsou kratší

  https://www.penize.cz/zajisteni-na-duchod/448241-duchodova-reforma-velky-prehled-zmen

  1. Josef původní napsal:17 listopadu, 2023 (15:14)

   Důchodový systém bude v mínusu, protože:

   Kdo málo platil, bude mít vyšší minimální důchod.
   Z Důchodového systému budou vypláceny „sociální“ dávky.

   P.S. Za celý svůj život jsem nedostal ani jednu Kč/ Kč dotací, nebo sociálních dávek.

   Jaký si to uděláš takový to maš? 🙂 Druhá píseň s Michalem z Chinaski (OFFICIAL) Celou show si můžeš pustit zde: https://www.youtube.com/watch?

   Můžeme my, staří páprdové mít námitky proti green dealu, když elity národa stávkují?

   https://www.ff.cuni.cz/2023/11/stavka-za-klima-na-filozoficke-fakulte-univerzity-karlovy/

   Kdo chce kam, pomozme mu tam

   P.S. Za celý svůj život jsem nedostal ani jednu Kčs/ Kč dotací, nebo sociálních dávek.

   1. Zakopaní psi zvýšené životní úrovně.
    —————————————————

    Životní úroveň se V PRŮMĚRU opravdu zvýšila. Téměř prý 2x.
    Jenže.
    Jsou tady hned 2 drobné zádrhele. Neočekávejte ovšem, že o nich mainstream bude hovořit. Tak to uděláme sami.

    1.
    Část toho jde na vrub technického a vědeckého pokroku. Příklady. Třeba taková Madame Pompadour patřila kdysi k horní vrstvě a její životní úroveň byla světelné roky vzdálená od většiny obyvatel Francie. Neměla přitom splachovací záchod, antiperspiranty, sprchu, TV ani mobil. Ani lékařskou péči, i jen vzdáleně srovnatelnou s tou naší. Ani brufen a dokonce ani aspirin.
    Před rokem 89 jsme neměli PC, mobily, tablety, nanovláknové oblečení digitální fotoaparáty, kamery, auta s čipy, bo v té době byly integráče a tak, moderní stavební materiály, zemědělství dávalo menší výnosy. Za což jistě nemůže doba, technicky pokrok, anýbrž neefektivní komunisti.
    No a za komančů, jako dítko, jsem dokonce zaslechl, že je socialismus lepší, protože za 1 republiky lidi neměli barevné televize.
    Blbec, kdo to napíše a blbec ještě větší, kdo tomu věří. Jak vidno, lidská blbost je bezmezná a věčná a na tom se dá stále, i dnes, stavět.

    2.
    Pokud srovnáváme životností úroveň dvou různých období, je to zádrhel, jak vidno z bodu 1. . Záleží na každém, co tam zahrne, jak to počítá. Samozřejmě, pokud chceme „naši“ vládu nebo ideologii něčím podepřít, snadno upravíme vstupní údaje. Klasický příklad je, co bychom si koupili, dejme tomu, za 100 kg zlata před 200 lety. Problém je, že spousta zboží a služeb, statků obecně, tehdy neexistovala a zase existovaly jiné a je tedy diskutabilní, jestli za tu částku dosahnete životní úrovně, jako dnes a jak to
    ubec počítat?! Což je velká slabina těchto přepočtů. Čím více do minulosti, tím horší. Můžeme vzít nějaký kontrolní balík, jako vajíčko, rohlík, bydlení, teplo, hygiena, lékařská péče, ale jak vidno, jde to s dobou, pokrokem a politický režim v časovém srovnávání není velmi často určující.
    Druhý zádrhel je, pokud bereme aritmetický průměr. Např za socíku se platy dělníků a ředitelů nebo ministrů tolik nelišily a to ani v západní Evropě nebo dokonce v USA! Změnilo se to s nástupem neoliberalismu, který ideově zdůvodnil zbohatnutí malé menšiny na úkor široké většiny.
    Takže, vezmeme si aritmetický průměr na člověka. Přes značné nesnáze uvedené výše, do výpočtu něco zahrneme a vyjde nám 2x vyšší 🙂 životní úroveň. (Přitom platy rozhodně nekopírovaly nárůstu energií, bydlení apod.)
    Trik je v tom, že někdo má na den kuřat 50, někdo 2 nebo 1 a někdo nic. Jestliže je tam 1 člověk s 50 kuřaty na den a 49 lidí nemá na den nic , na každého připadá 1 kuře denně a tedy se všichni najedí dosyta. Takže musíme obyvatele rozdělit na skupiny podle dostupných statků a vypočítat procentuální zastoupení jednotlivých skupin. Dejme tomu takový kníže Švarcenberg. Prolomil Benešovy dekrety (s Hejvlem) a restituoval. Pozemky dostal náhradní, ale bylo to ošetřeno tak, že za dnes zastavěné, získal kvalitnější. Výhodně privatizoval. Becherovku. Četl jsem někde (teď to nebudu zkoumat) že svou část Becherovky prodal se ziskem 2 miliardy Kč. Takových, jako Švarcenberg, byly stovky. Dalších zlodějíčků ze státního, tisíce. Včetně vládních stran nebo ministrů. Lájoš Bácz, Radzhiv Singh, Řebíček, Řápková, Drobil se státní zakázkou za 2,5 miliardy Kč z toho 500 Mega ihned do kasy ODS, korupce při volbě prezidenta a to v přímém přenosu TV, Kalouskovy letouny Casa, Pandury 3x předražené, nefunkční padáky, pouzdra na pistole i pistole pro Policii, jo ten byl agilní… Lehké topné oleje, privatizace… PromoPro, prachy Mostecké uhelné ve Švýcarsku, které Kradousek odmitl převzít a tak propadly … ježíš, toho bylo ! nemuseli bychom jít daleko, třeba F 35, nepotřebné a pěkně předražené, v porovnání s ostatními kupci.
    Kolika chudákům, zvyšuje aritmetický průměr životní úrovně jen jeden takový Švarcenberg!?

    Takže si troufnu říct, že malá menšina se má
    astronomicky líp, než dříve a většina obyvatelstva ČR ze zvyšování úrovně té menšiny, nic nemá.

    1. Sam ste vic nez blbej , blb nejhorsiho druhu , kdo tomu uveri,pisete ..
     Sirite este hnus, protoze ihned preskocite na lidskou blbost ,pro sireni vasich eklhaftu, bez vysvetleni ste z tech zblblejch hovad aktivista nejvetsi.
     Ani priciny netusite, nic o lidsky psychice , ste urvanej uzvanenej vodpornej , nenavistnej , nejhorsi hnus ,vsemu zivymu zkaza. dexx,hnus .

   1. Anonyme, ty jsi zvrhly ale jiste ne hloupý.
    Dnes už o selhání UA ve válce píšou západní média a citují pohlaváry z USA a západní Evropy, zalužny s jermakem uznávají, ze by se mělo jednat a smířit se s územními ztrátami, na Ukrajině odvádějí do války ženy, protože muži došli.
    Akorát v ČR ještě část lidi věří ve velké vítězství a jsou ochotni zbrojaři Strnadovi poslat bambilion za předražený rakev pro posádku vrtulníku.
    Opravdu veris, ze to Ukrajina Rusku natře?

 8. Drazí návštěvníci Vidlákova webu, kolektive diskutujících,

  zkuste si nezaujatě přečíst diskusi pod tímto článkem a zvažte, jestli si ty škebloně, scallopy a podobnou verbež náhodou nezasloužíte.
  Jestli jim náhodou právě tím způsobem, jakým mezi sebou vedete řeč, neděláte místo.
  Jestli náhodou, podobně jako je v kapitalismu člověk člověku vlkem (zatímco za socialismu je tomu právě naopak), tady v diskusích není člověk člověku škebloněm.

  Je to možná trochu nadsázka, ale řečníky pod vcelku povedeným článkem paní Markové, kteří prezentovaným stylem nepatří na Lampárnu (TM), spočítá na prstech jedné ruky i veterán od Bachmutu.

  Ubrat vášně a trochu soudnosti přidat by to chtělo, myslím.

  1. Rozbouřená doba osmadevadesátého vyvrhla v listopadu na souš notorického absurdního dramatika a absurdní drama od té doby v této zemi stále pokračuje.
   A ta absurdita je, zdá se, nakažlivá.
   Proto se nelze divit ničemu a nikomu, dokonce ani příspěvkům do diskuze této i jiných podobných diskuzí.
   Škebloni jsou tragédi, respektive, notoričtí následníci absurdního notorika a vyhynou až se doba vrátí k nějakému normálnímu stavu, kdy opravdu pravda bude zase pravdou a láska jakbysmet. Pak se jim možná v dutině lební rozsvítí.
   A to snad ocení i veterán od Bachmutu.

  2. Sice jsem natolik dobrej, že jsem to pochopil, nicméně se mi víc líbí co do té opačnosti taky platná verze – za socialismu je vlk vlku člověkem. Chudák socík 🙂 , jde ale i bez něj spíš o tu možnost učinění bohaté představivosti takových situací…

  1. To je těžké, když nějaký Tymákovan napíše, že jsme před rokem 1989 žili v Zoo.
   To je urážka všech pracovitých lidí, kteří budovali náš stát.
   Hanba takovým!

   1. Tak to tedy ne. Již jsem psal, že to bylo přirovnání pro situaci, způsobenou novými kádry po 1989, kdy najednou odstranili veškeré ochrany naší ekonomiky. Víte, on plot není jen zábrana, ale i ochrana. V žádněm případě to nebylo míněno, jak to vysvětlujete. Myslím že je tu dost lidí, kteří vědí co píši a z podobných myšlenek by mne nepodezírali. Prosím přečtěte si celé vlakno diskuse, na kterou reagujete.

    1. To jako ty bolševické „pětiletky“ a „centrálně plánovaná ekonomika“ ,popřípadě totalitní hospodářství byly ochranou naší ekonomiky…?

     Nebuďte směšný… 🙂

     Sám dobře víte, že východní blok se rozpadl, protože už to bylo ekonomicky neudržitelné…
     Západ převálcoval východ ve studené válce především ekonomicky… a taky kvůli tomu, že lidi chtěli západní zboží a produkty, protože ty východní už byly nudné a všední…

     1. Ale prdlačky. Známá je pouze ta věc, že kdyby nedošlo k otevření obrovských východoevropských trhů a zdrojů surovin pro západ prakticky zadarmo plus zničení veškeré východní konkurence, tak se západ hospodářsky do pár let zhroutil. Pouze se takhle posunula se a zmírnila krize z let 2007/2008, plus od té doby prodlužující se křeč celého toho západního ekonomického modelu. Že mohl jít vývoj na východě jinak, naznačila Jugoslávie, která musela být západem totálně zničena, u nás třeba Slušovice a celosvětově Čína.

      1. Slušovice byly čirý plnotučný kapitalismus. Mně se to líbilo, fungovalo to, a proto mám názory, jaké mám. Vy ovšem kapitalismus nesnášíte, zato Slušovice si idealizujete. Ve skutečnosti tam existoval velmi tvrdý tlak na výkon. Ne všichni ho snášeli, ne všem to vyhovovalo. V roce 1989 tam založení OF, narozdíl od zbytku země, proběhlo spíš jako socialistická revoluce. Jako vzpoura vykořisťovaných proti kapitalistickým metodám. Čuba na dotaz, proč se on sám nepřidal k slušovickému OF, řekl: s těmito lidmi bych do toho nikdy nešel.
       Viz zde https://youtube.com/watch?v=ZWEgBpaV80E

    2. Normální člověk tu metaforu pochopil. Ostatní komentáře jsou jen rozeštvávači diskusí, kteří se chytají každého stébla.

  2. P.Markova , nekdy provokujete , pak vylezou ty chytry, na poucovani..
   Vzdy resi nasledky. Pokrytecky placou stiznosti , na ukajeni sebe pedogogickych neukojitelnych nikdy , impulsu /cravings/ ,vzdycky a dokola na ty jiny..
   Nikdy nesmi videt priciny ..Ani jednu.

  1. „A nebo jak říkal otec mladému Bruci Waynovi ve filmu Batman, padáme proto, abychom se naučili znovu vstávat“
   – to fakt ten mamlas řekl? Do mikrofonu před celým národem? 0_o

 9. Hezky vtip na úvod článku měl včera Kemel na Novinkách

  Tati, tys nebyl agentem STB ani disidentem? A žil jsi tady vůbec?

  Plus listopad 89, vzpominejte, blbli v Praze a venkov nic. To až když začali jezdit herci. Pojďte na náměstí, bude tam Potměšil.
  Žádný masový povstání.

 10. Za mne Váš nejlepší článek co pamatuji, díky. Drsné, ale velmi pravdivé.

  Vzpomněl jsem si na rodinu, zuřiví straníci, otec se všude chlubil že syn je nejmladší absolvent VUMLu, ještě zdaleka mu nebylo třicet. Po 1989 opět velká zvířata, při každých volbách jedna část rodiny na kandidátkách nových stran, druhá ve volební komisi.

  A vzpomněl jsem si na člověka z podobné rodiny, který byl tak krytý že při válce na Falklandech psal ve třídě na tabuli God Save The Queen a podobné, potom seděl v parlamentu a vystupoval v TV jako velký antikomunista.

   1. Souhlasím, s tím dodatkem že to byla svoboda bez pravidel. Já to přirovnávám ke svobodě v ZOO, kde najednou bez varování zmizí veškeré ploty, mříže, příkopy.

 11. Klaus:
  …Ekonomicky nemocná je Evropa jako celek. My jsme na tom z řady důvodů ještě hůře – vede k tomu vysoce industriální charakter naší ekonomiky, vede k tomu geografické umístění (bez kontaktu s mořem), vede k tomu špatná energetická základna naší ekonomiky a v neposlední řadě její mimořádná přeregulovanost a byrokratizace. Vede k tomu naše bezvýhradná akceptace všech absurdit zeleného blouznění. Vede k tomu také naší ekonomické úrovni neodpovídající štědrost sociální politiky. Vede k tomu ale i nezodpovědné předání našich bank a našich velkých podniků do rukou zahraničních vlastníků na počátku tisíciletí. Dnes to určitě na slavení není, na připomínání si étosu a základních myšlenek 17. listopadu a na nemilosrdnou analýzu příčin jejich postupného opouštění však ano…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Dnes-budujme-zdi-zachranime-Evropu-Klaus-k-17-listopadu-a-dnesku-746216

     1. Klaus byl premiérem pouhých pět let. Navíc koaliční vlády, poslední rok dokonce menšinové. Socanské vlády (Zeman, Špidla, Gross, Paroubek, Sobotka) tu vládly celkem dvanáct let. Zbytek, až na Babiše , byly vlády více či méně havlistické, nikoliv klausovské, včetně té současné.
      Havel byl prezidentem deset let a kult jeho osobnosti média živí dodnes.
      Ovoce ze stromu Havel je zcela jiné, než ovoce ze stromu Klaus.

      1. Aha a co ministr financí, neustále ve všech politických pořadech hlásající nutnost zahraničního kapitálu, předání podniků zahraničním firmám, privatisace ?

       Ovoce Havla je úplně stejné jako Klausovo. Byli paseni stejnými hajzlíky a jejich rozpory byly stejně naoko jako ve Státech mezi demokraty a republikány. Žerou jen naivové.

       1. Hlásal přece pravý opak . Jeho odpůrci mu nadávali za to, že to nechtěl privatizovat do zahraničních rukou! Viz diskuse včera.

        1. Víte, ono jedna věc je co říkal, druhá co dělal. Havel, na němž se spolu snad shodneme, měl občas také „krásné“ řeči, třeba ty sliby hned na začátku jak nikdo nepřijde o práci. Myslíte, že to bylo něco více než zcela záměrná lež ? Já si opravdu pamatuji Klause od začátku, pamatuji i jeho oponenta Matějku a jak z něj dělal blbce. Přitom Matějka správně předpovídal kam tento systém povede. Proto já neberu, že by se Klaus pletl nebo nedohlédl, věděl to moc dobře.

         1. Jo Klausík -. já pamatuji, jak tenkrát ještě v naší ČST se vytahoval kmarádek a rádcem z Ameriky. Vědět tak kdoi to byl – ale přibližně jeho ročník. Tenkrát mi ty ksichty a jména nic neříkali. Kdo ví jak včil, kdyby Jejich ČT otevřela archivy.

         2. Jeho odpůrci mu nadávali i za to, co dělal. Lépe řečeno nedělal.
          Podle nich neprivatizoval v dostatečné míře do zahraničí. Nedělal investiční pobídky zahraničnímu kapitálu. To vše dělal až Zeman poté, co Havel odstřelil Klause Sarajevským atentátem.

        1. Klaus to myslel dobře. Dopadlo to jako obvykle.

         Mohli za to přece jeho zbrojnoši : Dlouhý, Kočárník, Tříska, Macek,Čermák, Ježek a další.
         Nejvíc Tošovský, který mu šlápl jako guvernér ČNB do úvěrování, takže musel vyhlašovat úsporné balíčky.
         Chudák Klaus, tak to měl dobře promyšlené.

         1. Slyšel jste někdy o paritě v první vládě ODS v ČR (lidovci + ODA = stejně ministrů jako ODS)? A slyšel jste někdy o právu veta pidistran v té první vládě ČR?
          To si prosadil sv. Lahev, jinak odmítl Klause jmenovat

       1. Říkejte si jak chcete. Jste ve skutečnosti jen nesnášenlivá smečka, netolerantní k jakémukoliv jinému názoru, než je ten Váš nenávistný, neschopná seriózní diskuse a polemiky, popírající fakta, která se vám nehodí do zkresleného obrazu.

        1. To není pravda, my si prostě toho Klause pamatujeme, neomlouváme ho. Ta amnestie, pro vás v pohodě ? Prosím nepište o omylu, to fakt raději vymlčte, vyčítat nebudu, slibuji.

         1. Amnestie byla z lidského hlediska správně, z politického hlediska chyba, protože se dalo čekat, co z toho média udělají.

          1. Můžete prosím vysvětlit, co je z lidského hlediska v pořádku na amnestii pro H-systém a podobné úmyslné podvodníky ?

         1. Líbí se mi Vidlákovy články a je mi líto, kolik nemyslících zlučovitých hlupáků, neschopných věcné diskuse, mu to tady kazí.

        1. Z čeho usuzujete, že Alternativa mají být jen lidé Vašich názorů? Tady je vás sice celá smečka, ale jinde je normální svět, kde to lidé vidí jinak.

       2. Chudaci ste udesny , presvedceny vasima porucnikama ,
        ze sluhove , totalne zbaveni lidskosti, totalne zdeformovany,
        do neprogramovanych , nastrcenych loutek, jsou a musi bejt pro vas vladci.
        Nikdy jinak. Ze vymena sluhu loutek /ficek/, neco udela.
        Zniceni a totalni EU je hlavni ukol , tech co nikdo nesmi ,
        pro jistotu ani volit.
        Vy smite volit a to radi a nadsene opakujete, jen pod kasparky na jejich zlomyslny taskarice..
        Potom se zlobite po volbach, ze vas nakopnou , kde muzou..
        A hledate jen mezi sebou, skalopsy,kyklopsy ,
        vsicki ceni zuby zlucovite ,zurivi jako psicci.
        Milena si s vami dela co chce ,kdy chce a ma zabavu jak se drete..
        Vokovy vam sundavaji jen proto ,aby vam nasadili jiny ,
        marxokovy udesny ,revolucne daleko horsi a potom zase ty jiny teroristicky , vyvojem z totalniho zotroceni do budoucnosti bez vokovu,a otroku sou s nima vydaje a usetri .
        Na to nelituji vydaje a neustale hledaji kam by cpali vydrene triliony ,jen do zahranicnich zajmu agrese ..
        Zakaz narodu a statu je v planech..
        Schazeji se porad , jinde ,aby obdrzeli tydenni podrobny prikazy na jejich provedeni.. Mnichovy kazdej tejden..

     1. Nebylo by lepší a výstižnější vynechat v pojmenování naší oblíbené údernice nějaké písmeno? Dejme tomu to druhé „u“?
      Zkusila jsem si to – a podle mě to má TEĎ ten správný cveng.

   1. Kaus sam nikdy nic. Za nic taky nemoh.
    „My jsme , vede k tomu , zase, vede k tomu nezodpovedne ,
    nase bezvyhradna akceptace , na nemilosrdnou analysu ,
    vo kom to porad mele, zasranej akademik…
    Prognostickej , do Usa se porad musel nacpavat.
    Komunistama schvalenej a za nase prachy..
    Asi by sme ho po analyse museli splachnout do hajzlu.

  1. Když to vidím, tak se ptám proč v Norimberku popravili fašistické pohlaváry, vždyť mohli také otočit jako papatunel a dštít řeči o mírovém soužití v Evropě. Ach jo, s takovým materiálem nám fakt není pomoci.

   1. V těch slovech ale žádné otočení není. To jen Vy si jeho názory nepamatujete a nahrazujete realitu svými záštiplnými představami, které ve Vás za ta léta pilně budovala „pravdomluvná“ média.

    1. Působení vlád od listokradového převratu 1989 nelze vysvětlit pouze hloupostí jejích ministrů a p-rezidentů. Škody, které spáchali a působí českému státu a českému národu, jsou výsledkem cílených aktivit.

     Podstatné v působení vlád bylo a je také popření základního principu demokracie, a to je směr vůle od lidu ke státu a k vládě. Otočili směr vůle, od vlády a jejích pasáků k lidem. Pregnantně to vyjádřil ministr soudruh Kupka (ODS) tvrzením, že lidé se musí chtít podvolit.

     1. Pane GOJI,
      Mohli bychom se zeptat te Mileny co vlastně ona chce dal.
      Asi další pokračování rabování republiky Klausem instalovaným režimem Kapitalismu bez přivlastkú neboli skrupulí..
      Ta očividně neomarxistka nechce ,aby se Klaus za tu boji špinu omluvil .
      Tak ať mu dělá tady dál poplantanou advokátku a píše jak da se ona sama dá rabovat na plech…No ní?

    2. Vy jste fakt vzor nejlen houposti, ale navíc arogance. No jo, často spojené nádoby. Jak můžete lhát že si něco nepamatuji, já mám naopak paměť jako slon.

     1. Nepamatujete, protože kdybyste si to pamatoval, musel byste vědět, že Klaus preferoval českou cestu před zahraničním kapitálem a bylo mu to jeho odpůrci vyčítáno.

      1. Ano, je možné, že Klaus propagoval českou cestu. Ovšem se špatnými lidmi.
       Protředky které byly použity, vedly k dnešní bídě.
       Utěk před právníky, … na pět minut zhasnem a kdo si co vezme, to bude jeho, … vědomé nestíhání LTO atd.
       At tak, nebo jinak, byl předseda strany a vlády v době, kdy se toto dělo.

       1. Lidí jsou takoví, jací jsou. O potřebě “ na pět minut zhasnout“ nemluvil Klaus, ale radil to Švejnar. Předpokládám, že v žertu. A co dělali ti zaostávající právníci? Neměl legislativu na starosti první dva roky Rychetský a pak Kalvoda (ODA)? Neměli se vic snažit oni? Nebo snad premiér píše/diktuje ty zákony sám?

        1. A když jim řekl pan Karel Kryl že dělat privatizaci bez předchozího ošetření zákony je špatně a bude to průser, poslali ho kam? Do … (jdi Karle a hraj jim)

      2. Na preferovani neceho do vlady zvolenej nebyl.
       Preferata nikdo nepotrebuje.
       Ani na propagandu ..
       Na praci pro narod a stat. Co udelal hovnostik.

  2. Otec zakladatel, sluníčko naše jasné promluvil. Ámen.
   Soudružko Mileno, nechtělo by to dunivé prohlášení podpořit i nějakou tou třepetalkou?

   1. Soudruzi, co si přejí nový únor 48 a návrat padesátých let, jste tady vy. Ne všichni, ale je vás tu takových hodně. Lúzři a frustráti, neorientující se v tom, na jakých principech funguje reálný svět, idealizující si komunistický režim, podléhající všemožným konspiračním teoriím a plní jedu, který do vás cpou média.

      1. Pamatujete si na Sylvu Šauerovou (Vaněček)?
       Dost mi ji tenhle „kalaktér“ připomíná – jak vyjadřováním, tak hlásanou ideologií.
       Také se ometela kolem Slušovic (a Junka a BIS a kdovíčeho ještě.

       1. Jméno mi něco říká, ale nic konkrétního se mi nevybavuje. Možná to vyplave odpoledne při kácení v lese. Je neuvěřitelné jak to stimuluje mozek, to bych si někdy rád nechal vysvětlit.

        1. Podle mne jednak zásobujete mozek větším množstvím kyslíku než obvykle, za druhé pokud kácíte rád, zaplavujete mozek endorfiny a za třetí, při kácení nejspíš nemůžete myslet na vedlejší věci, tedy alespoň jak si kácení představuji.

         1. Děkuji za vysvětlení, část z toho jsem intuitivně cítil, teď je mi to jasné. Ano, krom krátkého času vlastního kácení je mozek volný na vedlejší věci. A to rozřezávání, odvětvování, tahání a vybírání je časově nepoměrně delší.

          1. Některá práce je podle mne druhem meditace. Pro mne to bývá vaření a pečení. Když uválíte dlaněma čtyři plechy vanilkových rohlíčků, to je meditace. Krájení zeleniny (hodně zeleniny) taky. A jiné. I škrábání nových brambor.

           Jindy si při práci můžete myslet na své věci, ale abych tak řekla, ne přímo, spíše oklikami. A to může přinést naprosto nové pohledy.

           Podobně je tomu ve spánku, viz Kekulé a jeho benzenová jádra. Ve spánku vám taky mozek pracuje, ale jinak a jinudy.

          2. Přiznávám že k pečení jsem se nedostal. Vaření jednoduché, ale pokud musím něco dlouho krájet, je to přesně jak popisujete.

           Když jsem dojížděl denně do kanceláře přes 100 km jednu cestu, nejlepší nápady přicházely zásadně při řízení.

           To spaní je zajímavé, já mám často takové ty beznadějné nestíhací sny. Ale všimnul jsem si poslední dobou zajímavé věci, která se mi dříve zaručeně nestávala. Dříve jsem třeba sen zapomněl, občas se mi ve dne vrátil. Ale poslední dobou se mi velmi často stává, že sen přes den vůbec nevybaví, ale jak jdu spát, a to vůbec nemusím už ležet, najednou se plíživě začne vracet pocit prostředí toho snu. Strašně divný pocit, když si to uvědomuji.

       2. Pokud je někdo pravým opakem mne, tak je to Sylva Vaněček Šauerová. A to jak ideově, tak svojí práskačskou povahou. Napřed pomáhala Devátému likvidovat Slušovice, pak svým práskáním zlikvidovala Devátého jako šéfa BIS a nakonec vyhodili i ji. Nevím, jestli donášela i na Junka, ale vím, že pak marně hledala práci, protože kdo by si nasadil do kožichu sekretářku, která donáší na svého šéfa.
        Mimochodem Klause nesnášela tak jako Vy. To u ní jsem poprvé zaregistrovala ten nesmysl, že Klaus je Putinův agent. Někdy v roce 2008 v souvislosti s válkou v Gruzii ( na příčiny které měla přesně opačný názor, než já).

    1. Miluno,
     komunismus byl projektem košer banksterů. Stejně jako současný marasmus s podvodem o klimatické změně, „nebezpečném skleníkovém“ CO2, gender a LGBTQ úchylismu nebo lži o energetické krizi.

    2. Jo táááák, takže kdo neschvaluje vše co dělá Israel je antisemita. Kdo neschvaluje vše co udělal papatunel chce zpět rok 1948. Fakt jednoduché „pravdy“ pro jednoduché lidi.

     A řekl Klaus alespoň že nezná žádné špinavé peníze nebo to je pro vás také jen lež Gottwaldových pohrobků ?

     1. Neřekl. Řekl pouze, že je neumí rozlišit. A to v souvislosti s tím, že jeho odpůrci chtěli omezit lidem přístup do malé privatizace.
      Tvrdíte, že máte paměť jako slon, ale ve skutečnosti si pamatujte jen lži, které Vám do hlavy nasadila „pravdomluvná“ média.

      1. O mojí paměť se nestarejte. A Klaus, který byl v médiích pečený vařený, tento výklad snad někdy korigoval ? Tedy krom toho, že zákony byly.

  3. Klaus Pružinský je košer zmetek jako ty, Miluno
   Klaus je spolupachatelem současného marasmu, svinstva kuponového tunelu podle vynálezů košer banksterů. „Více takových kožených,“ pravil kdysi ten zmrd. Viktor Kožený byl agentem košer banksterů. Podobně jako aspen Chazar Bakala.

   Majetkový a mocenský převrat byl spáchán CIA, moSSadem, KGB, košer agentem Gorbačovem a místními košer souvěrci napojenými na podvraťácké Sereš organizace a financování.

   Demokracie je prosazování vůle lidu dané společnosti. Placení disidenti a neziskové organizace prosazují vůli G. Sorose a jeho pasáků, a proto bez ohledu na obsah jejich působení to není demokracie, ale „soroskracie“. Korporátní fašismus s mnoha zločineckými agendami.

    1. Klaus nas chtel tak znicit , ze i jako president ,krad na navstevach v zahranici pera.
     Aby kazdej vedel ,ze jako zlodej representuje narod zlodeju a moh nas vokrast..
     Manzelka zase vysavala jako velvysanec na Slovensku.

     My nejak vime ,ze je to Vidlakuv web. My nejsme tak blbi ,ze se nam to
     musi porad vopakovat a zduraznovat….
     My uz to vime nazpamet . Ze je to Vidlakuv web , Vidlakuv web je to..
     Koho je to web? Vidlakuv..Opravdu je to Vidlakuv web , je to je V..

     1. …ale jste.
      Až na řídké výjimky, ke kterým ovšem vy, Pawe, podle všeho nepatříte.

      Zkuste se takhle chovat/mluvit/jednat u přátel na návštěvě nebo na recepci, kam jste byli pozváni – a pak si povíme o výsledku.

      1. Muj pohled je vzdy zdola nahoru ,lopata je lopata.
       Byl sem furt delnik. Seznamenej s lopatama. Vyjimka.
       Nekdy sem jo, ja vim..Ale se nebojim.
       V hospode ,pratele , nebo recepce ,
       ja to nerozlisuju , nemuzu podlehnout konvencim , i ze skoly sem prchal ,kdyz umlcovanej terorem , casto a dodnes… A vsude.
       Persekuce , zasahy, prikazy ,isolace ,nemam potreby se sdruzovat,atd..
       Kdyz myslim zurim ..Individualne a nezavisle na nicem a na nikom.
       Dik za reakci , velmi uspokojujici..Dovolim si neco ,co se ve
       mne vozvalo, dodat.
       Pane Alef zaprahnete do koni a prasknete bicem ,do tech vasich ,
       cas je se pohnout vo kus dal , ste bez vyvoje ,sam to muzete videte ,
       mate zabrzdeno.
       Mne to nekdy drazdi, proc se nehejbate s udalostma , kdyz klidne muzete v souvislosti s nima, nenapravujte nenapravitelny ,
       vedte , vedte koho chcete ..Ale vedte.
       Prekrocte svuj stin. Lepsi bejt na slunci.
       A nestezujte si , nesudte shora dolu, to je projev slabych , kdou soudi jine byva souzen. Ztrata casu. Nema to koncu..Zase nekdy.
       So long. Pavel.

    2. Alefe,
     při vší úctě k Vám – právě tento kokot, také Kunštekovi a Občan stojí za tím, proč jsem už dříve psal, že na tuto vyhrocenou, cíleně antižidovskou rétoriku, tento web dřív, či později dojede.
     Bude to škoda.

     1. Stiznosti ujecenyho tecocampa , ty si sam nici ,osocuje z nenavisti ,
      kazdej vidi kam vede, nic z toho nevysvetli , nenavisti plnej ,na kokoty
      a zbaven rozumu , nemuze.
      Ponizuje se do bahna , bezmocny vztekliny ..
      Kde by rad osocovanim a nadavkami nacpal za kazdou cenu a videl jine ,spojene s ukajenim ,opakovanou mastrurbaci..Chudak.
      Proc nemuze , to nemuze , nejde to dohromady s ukajenim , misto trapnych jeceni bahna nenavisti , tady normalne diskutovat a ovlivnit tak mineni vetsiny…
      Kdyz je zvestovatel pravdy. Se kazdej prida. Rad.

    3. Poruchu mít musím, jinak bych věřil, že převrat 1989 byl z vůle lidu. Z jeho touhy po demokracii a svobodě.

     Kam nás majitelé démonkracie táhnou?

     „Člověk je prezentován jako původce údajné budoucí apokalypsy jen proto, že žije a dýchá (a produkuje CO2), do popředí se dostávají depopulační ideologie, v čele s propagací potratů, trans a LGBTQ se současným ponížením rodiny.

     Zároveň nám již několik desetiletí globalisté i jejich slouhové na rovinu říkají, že jejich cílem je razantní depopulace. Jejich odhady ideální populace naší planety se pohybují od půl miliardy do 2 miliard.

     Této tématice se již více než 50 let věnuje zejména Římský klub, který postupně infiltroval i další globalistické organizace. Poslední předpověď čelního představitele Římského klubu, Dennise Meadowse, byla 1 miliarda (předpověď z roku 2017).
     https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/odhaleni-tajneho-planu-depopulace-vy-jste-uhlikova-stopa-kterou-chteji-odstranit/

 12. Vrátil jsem se ze špacíru okolo našeho náměstíčka.
  Všude mrtvo, liduprázdno, hospody zavřené, vietnamská večerka otevřená, ale bez zákazníků.
  Auta nejezdí.
  Fouká, vítr honí zbytky listí.
  Dva bezďáci z lavičky někam zmizeli.
  Beznaděj.
  U morovýho sloupu dvě elektrický svíčičky, nějakej karton s nápisem fixou.
  Vyloženě sváteční atmosféra.

 13. Člověk se nemění. Za komanče vlezl prospěchář do KSČ a byl z něj soudruh. Za kapíku zažádá prospěchář o dotaci a tetelí se blahem, jak to chytře vymyslel. A není přitom soudruh.

 14. Zase tu máme místo návrhu řešení jen plač nad tím co zdejší lidoví komentátoři už dávno znáji namísto ,aby se začaly probírat v diskusi artikuly Sjednoceného Voličstva plánu PNZ formace SV tj Síly Voliču .

  Ohlupení GŘ tv,jehož funkce stále nikdo nechce zrušit a LUP koncesionářských poplatku rozdělit fifty fifty podle Plánu Národní Záchrany a potřeb zpusobilo,že Síla Volicu zvolila pétidemolici a nyní po 34 letech,kdy už bylo skoro všechno z republiky vykradeno ,rozpoznávají voliči ,že ONI sami se svými penězi a majetkem jsou na řadě a jak vidíte nikdo z tzv třídy intelektuálú se tady nejen nesmi objevit,ale nesmí navrhnou anebo souhlasit s diskuzi nad postuláty PNZ,objevují se dokonce rozbiječska sektorová řešení které beze změny režimu jsou jenom BLUF.

  Kàže AzKSH a doporučuje tedy štastnou cestu v dalším průběhu Kapitalismu bez přivlastkú neboli skrupulí kdy všichni utrpite katambol neomarxismu banksteru s heslem nového února 48

  NEBUDETE NIC VLASTNIT A BUDETE ŠTASTNI vzkazuje pétidemolice řidiči se ražbou hesls JA jenom JA,MI VSECKO MI.
  .

 15. Je zbytečné brečet a používat slova ,soudruh,padesátá léta apod. Obraz Česka je přesně dán tím jaké má voliče.Pravice ovládá vše a fňukání těch malých pravičáků ,co nejsou u lizu mnoho lidí nezajímá.Většina se má dobře ,protože má práci a může cestovat do zahraničí. Co jim je do státu ,který se stává ceckem Německa ,že ?

 16. Mnojo,oslavy 17. listopadu jsou jen a pouze přehlídkou ztraceného času.Kdejaký hajzl se tam bude ohánět pravdou a láskou a mít plnou hubu Velkého Vency,spoluautora téhle pitomé doby.Show must go on.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *