18 července, 2024

Hamás nabídl na jednání v Kataru propuštění rukojmí výměnou za příměří – Izraelci hodinu poté přitvrdili v útocích na civilní cíle v Gaze

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu včera večer podle TV Al-Jazeera zmařil možnost propuštění všech živých izraelských i zahraničních rukojmí Hamásu a získání těl těch, kteří při bojích v Gaze již byli zabiti. Při jednání v Dauhá, které mezi zástupci Izraele a hnutí Hamás zprostředkoval Katar nabídl vedoucí delegace Hamásu propuštění všech živých rukojmí, kteří jsou drženi v zajetí, a vydání těl všech odvlečených, kteří byli zabiti během bojů v Gaze. Hodinu poté izraelská letadla bombardováním kompletně zničila elektrárenskou a rozvodnou síť v Gaze a zlikvidovala i veškeré civilní telekomunikační uzly. Později izraelští vojáci zintenzívnili pozemní výpady do Gazy.

I během včerejšího dne se v Gaze bombardovalo a bojovalo. Novináři z libanonského listu Al Mayadeen napsali, že ráno se izraelské speciální jednotky pokusily vstoupit na území pásma Gazy u Magazi a Breij, kde byly přepadeny oddíly Palestinců. Krátce poté se izraelští vojáci vylodili na pláži u Rafahu. Po těžké přestřelce s Palestinci ale byli nuceni ustoupit. Během odpoledne zintenzívnily si na izraelsko-libanonské hranici dělostřelecké a raketové výměny mezi izraelskou armádou (IDF) a milicemi Hizballáhu.

Při několika salvách raket krátkého doletu odpálených Hizballáhem byl v odpoledne podle deníku Al-Arabiya zničen izraelský tank Merkava a dva obrněné transportéry. Izraelské letectvo odpovědělo plošným napalmovým útokem na lesy v jižním Libanonu, kterým chce ozbrojence Hizballáhu donutit k ústupu dál od svých hranic. Šíitská milice a její spojenci poté zaútočili raketami středního doletu na města Aškelon a Tel Aviv. Hamás v odvetě na pozemní útoky zintenzívnil raketové ostřelování osad v izraelském pohraničí s Gazou.

Podle Al Mayadeen neznámí útočníci napadli izraelskou vojenskou základnu Dahlak v Eritreji.

Po západu slunce v katarském hlavním městě Dauhá začalo jednání mezi izraelskou delegací a vedením Hamásu, které zprostředkoval osobně katarský emír Tamím bin Hamad Ál Sání. Delegace Hamásu jeho prostřednictvím nabídla Izraeli propuštění všech rukojmí zavlečených do Gazy při výpadu Hamásu do Izraele 7. 10. 2023, včetně občanů třetích zemí, a předání těl osob, které byly drženy v zajetí a byly usmrceny během izraelských útoků. Výměnou požadovali příměří a zrušení pozemního útoku izraelské armády do Gazy.

Možnost mírového urovnání podle TV stanice Al-Jazeera zmařil izraelský premiér Netanjahu, který v reakci na nabídku propuštění zajatců nařídil zintenzívnit letecké i pozemní útoky na Gazu. V palestinské enklávě byly večer rozbombardovány všechny doposud funkční elektrárny. Zničena byla i řada trafostanic. Podle tiskové zprávy neutrální humanitární organizace Lékaři bez hranic izraelská armáda v Gaze způsobili plošný black-out. Izraelské letectvo bombovými útoky vyřadilo z provozu i internetové a telekomunikační služby.

Mluvčí Lékařů bez hranic v noci zveřejnil informaci, že byla přerušena komunikace i na tísňových linkách. Zlikvidováno bylo i spojení mezi nemocnicemi a sanitními vozy. „Obáváme se o pacienty, zdravotnický personál a tisíce rodin, které se ukrývají v nemocnici Al-Shifa a dalších zdravotnických zařízeních. Vyzýváme k jednoznačné ochraně všech zdravotnických zařízení, personálu a civilistů v celém pásmu Gazy.“, napsala skupina na sociálních sítích.

Po půlnoci se jejich obavy naplnily. Izraelské rakety zasáhly budovy nemocnice Al-Shifa a nemocnice Al-Quds. Napadena byla i nemocnice v uprchlickém táboře Breiji provozovaná indonéskou charitativní organizací s částečnou finanční podporou vlády. Tento uprchlický tábor je rozložen v zóně na jihu Gazy, kam byli izraelskou armádou palestinští civilisté vykázáni jako do „místa v němž nemají probíhat boje“.

Izraelský novinář Dimi Reider v článku o raketovém útoku na nemocnice Al-Shifa Al-Quds napsal, že se obává, že tento úder má potenciál způsobit rozšíření izraelsko-palestinského konfliktu na válku v širším blízkovýchodním regionu. Podle jeho zpráv nejde jen o riziko zintenzivnění boje s

Hizballáhem, ale reálně roste nebezpečí vstupu státních armád dalších zemí do boje proti Izraeli.

Během večera daly izraelské armádní zdroje do oběhu propagandistická videa, v nichž tvrdí, že v bunkrech pod nemocnicí Al Shifa jsou ukryti ozbrojenci Hamásu. Tato videa oficiálně demontoval mluvčí mezinárodní organizace Červeného kříže a Červeného půlměsíce pro palestinská území Marwan Jilani, který přes satelitní síť Starlink provozovanou společností Elona Muska zveřejnil video ukazující, že pod nemocnicí jsou v bunkrech ukryti civilisté. Část z nich tvoří ranění – včetně těžce raněných, kteří jsou ošetřovaní v režimu JIP, a předčasně narozených dětí, jež jsou v inkubátorech. V nemocnici Al-Quds ve městě Gaza se podle něj ukrývá 12 000 civilistů.

„Naše týmy před sebou nemají mnoho možností. Jsou tam, mají v nemocnicích pacienty, včetně dětí v inkubátorech, včetně raněných a nemocných, kteří jsou na JIP – takže je nemohou stěhovat. Kromě toho máme 12 000 lidí, kteří se ukrývají v podzemních částech v nemocnic v Gaze. Naše týmy nám řekly, že zůstanou, a zůstanou tak dlouho, dokud tam zůstanou lidé. Jsme extrémně, extrémně znepokojeni a opravdu se obáváme o životy těchto lidí.“, řekl Jilani.

Podle něj je ve městě Gaza stále ještě více než 300 000 civilistů. „Kam vyrazit v tuto noční dobu? Kam jet bez dopravy a bez paliva? Navíc v Gaze nejsou žádná bezpečná místa. Takže každý je postaven do velmi nemožné pozice; nevíme co dělat. Jen znovu a znovu vyzýváme mezinárodní společenství, aby se ozvaly nějaké rozumné hlasy a prosadily zastavení bojů.“, řekl představitel po celém světě uznávané neutrální mezinárodní organice Červeného kříže a Červeného půlměsíce pro palestinská území. Všechny ty řeči o pauzách pro malé kapky pomoci podle něj nic neznamenají – neznamenají nic pro civilisty v Gaze.

Před půlnocí se na sociálních sítích začaly šířit informace o zahájení izraelského pozemního útoku na Gazu. Mluvčí IDF tuto informaci kolem půlnoci nepotvrdil. Prohlásil, že současné rozšíření pozemních operací nepředstavuje úplnou pozemní invazi do Gazy. „Provádíme naše rozsáhlé a jasné aktivity, abychom vytvořili lepší podmínky pro optimální operační podmínky na zemi,“ řekl ABC News mluvčí izraelské armády Peter Lerner. „Takže hledáme protitankové kapacity, ničíme pozorovací stanoviště a napadáme teroristy tam, kde je najdeme na frontě nebo na periferii pásma Gazy,“ dodal.

Za součást této přípravy lze považovat i vykázání všech zahraničních novinářů z oblasti spravované Hamásem. IDF prostřednictvím zprávy předané agentuře Reuters vzkázala, že již není schopna zaručit jejich bezpečnost a vyzývá je, aby oblast opustili. Během izraelského bombardování Gazy bylo ke včerejšímu dni podle Výboru na ochranu novinářů (OXFAM) zabito 29 žurnalistů. K tomu byl při izraelském raketovém útoku na jižní Libanon zabit i zpravodaj agentury Reuters Isám Abdalláh.

OXFAM v noci zveřejnil zprávu, v níž uvádí, že je vysoce znepokojen výpadkem komunikace v Gaze. Skupina pro práva médií tvrdí, že „výpadek komunikace je výpadek zpráv“, který může vést k „vážným následkům“, včetně šíření dezinformací. „V této temné hodině stojíme s novináři, s těmi hledači pravdy, jejichž každodenní práce nás informuje o faktech, která vrhají světlo na lidskou situaci a pomáhají vést mocné k odpovědnosti,“ stojí v prohlášení. OXFAM také uvedl, že požaduje okamžité příměří „na ochranu nevinných životů“.

Tiskové prohlášení je dáváno do souvislosti se středečním izraelským útokem na uprchlický tábor Nuseirat, při níž byli zavražděni manželka, syn, dcera a vnuk šéfa kanceláře Al-Jazeera v Gaze Waela Dahdouha. Rodina novináře byla zabita v oblasti na jihu Gazy, kam Izraelská armáda vyzvala k odchodu všechny civilisty jako do „bezpečného místa“.

Před půlnocí našeho času proběhlo na Valném shromáždění OSN hlasování o jordánském návrhu rezoluce požadující okamžité vyhlášení aspoň časově omezeného humanitárního příměří, které by umožnilo palestinským civilistům a zdravotnickým zařízením dodat z Egypta potraviny a vodu, léky a zdravotnický materiál a rovněž naftu pro pohon generátorů v nemocnicích. Na ně jsou odkázány lékařské přístroje k ošetřování zraněných a nemocných. Pro hlasovalo 120 členských zemí OSN. Hlasování se zdrželo 45 zemí. Většina z nich jsou evropští spojenci USA. Včetně nejmilitantnějších US spojenců v podpoře války na Ukrajině, jako jsou Polsko a Velká Británie. Zdržela se i většina zemí EU. ČR je bohužel mezi pouhými 14 zeměmi světa, které hlasovaly proti příměří. Kromě USA, což je země, která od vzniku OSN zahájila válku proti nejvíce jiným zemím, je kvůli naší chciválkové vládě naše vlast ve společnosti takových vzorných demokracií a vyspělých zemí jako Marshalloovy ostrovy, Papua – Nové Guinea, Paraguay nebo Tongo.

K půlnoci na dnešek bylo oficiálně potvrzeno, že během izraelských útoků na Gazu bylo zabito 7.326 palestinských civilistů- z toho 1.726 žen a 3.038 dětí. Jde o potvrzené zabité, jejichž mrtvoly se podařilo z trosek vyprostit. Kolik dalších jich pod hromadami sutí z civilních budov ještě leží nikdo neví. Izraelskými bombami a raketami bylo podle oficiálních údajů zraněno 18.967 civilistů – včetně 2.000 dětí a 1.400 žen.

Vyprošťování civilních obětí izraelského bombardování v Gaze

196 thoughts on “Hamás nabídl na jednání v Kataru propuštění rukojmí výměnou za příměří – Izraelci hodinu poté přitvrdili v útocích na civilní cíle v Gaze

 1. Tohle myslím je charakteristické: Zpátečníku, nehraj si na psychologa, když o psychologii víš kulový … Prostuduj si také s Tecočampem texty jemu doporučené

  Totiž, zhruba před půl stoletím jsem (díky kamarádu spolužákovi, který si na ně nějak sehnal kontakty) navštívil nejvýznačnější české záhadology, Ing. Patrovského (bydlel kdesi kousek od Kodaňské) i MUDr. Součka na nějaké jeho veřejné přednášce v jakémsi mládežnickém klubu (Na Petynce?), a měl neocenitelnou příležitost si s nimi několik hodin pohovořit. O pár let později jsem vyslechl dvouhodinovou přednášku profesora Kahudy přímo u nás v ústavu (po které však nenásledovala diskuse v nějakém soukromém hloučku); dodnes mám její nahrávku. Kolegyně si tehdy kdesi poslechla i Rejdáka.

  Rodiče, pokud jsem se jim o tom zmínil, se jistě ošklíbali; mně to však poskytlo zkušenost z bezprostředního kontaktu, kterou nelze ničím nahradit a kterou zároveň ani nedokážu zúplna vypsat. (V knihách, které publikovali, jim autocenzura bránila dát svým nejoriginálnějším ufologickým představám volný průchod; vedle toho to po nich jistě četl nějaký redaktor.) Samozřejmostí však bylo, že když se takový záhadolog rozohnil, klidně ve svém monologu s ostentativní přezíravostí tykal i nepřítomným profesorům egyptologie a amerikanistiky. A ovšem opakoval „studujte, studujte“; pochopitelně měl na mysli studium záhadologické literatury.

  Zážitek na celý život.

  1. Oblbuješ tak tupě, tak ti nemohu vykat.
   Vrátím se k podstatě problému. Lupičské sektě, jejíž pravdolásku zamlžuješ:

   Sykes-Picotova dohoda

   Na počátku 20. století, uprostřed první světové války (1914-1918), 16. května 1916, byla podepsána tajná Sykes-Picotova dohoda mezi Francií a Velkou Británií, která plánovala rozdělení osmanských provincií Blízkého Východu, starověkou původní Sýrii, do pěti zón: čtyři pod francouzskou a britskou kontrolou nebo vlivem; a pátou v Palestině pod mezinárodní kontrolou.

   Obě košer evropské mocnosti sice slíbily arabským vůdcům, že jim pomohou v jejich nezávislosti na Osmanské říši, zároveň je zradily tím, že plánovaly vnutit na jejich zemi nový kolonialismus , jakmile bude tato říše poražena.

    1. Jistě je lepším člověkem. Hájí nedotknutelnou sektu, která nás všechny neustále obohacuje rozmanitými úchylnostmi. Vskutku mě dostal Jasánek, stejného vyznání, který se rozplýval nad „spravedlivou sebeobranou“ právě páchanou v koncentráku.

  2. Zpátečník reaguje na můj koment Goji …
   Dává do souvislosti mnou doporučené tvoje texty o alternativní židovsko sionistické historii, potom moje tvrzení že o psychologii málo ví (s ohledem na jeho hodnocení antisionismu -antižidovství jako závisti neúspěšných lidí), a přidává svoji skušenost s psychotroniky …
   Psychotronika je ale hodně vzdálená psychologii (nauce o psyché), také se psychotronika alternativně označuje jako parapsychologie (to zn. míjející psyché), a je to tak, protože se psyché -duši člověka snaží postihnout materialisticky ..
   Klasická psychologie, kterou jsem měl na mysli, používá sice už pojem duše člověka, ale neví co to je …, v oboru psychologie se trochu dále v poznání fernomenu duše člověka dostala Jungova analytická psychologie , ale ta je zase klasickou psychologií zatracována pro svoji spekulativnost, ale méně než psyché materializující psychotronika -parapsychologie ..

   1. Záhady jsou různé. Proč se gojimové nechávají oblbovat tak zvrácenou propagandou?
    Závist kvůli úspěchu? Mně nevadí úspěch například Žida Dědka, ale považoval jsem za zrůdné, když terorizoval své zákazníky v Rusku v souvislosti s válkou na Ukrajině. Ti zaplatili za zabezpečovací zařízení a služby, a košer uvědomělý soudruh spustil vydírání a sankce.

    Vypozoroval jsem, že gojimové mají zažitý strach jen pomyslet na zrůdnost kabalismu. Dát si do souvislosti podvrh gender, volbu pohlaví – s genocidní strategií, je nad možnostmi většiny. Pak 40% dětí údajně trpí psychickými problémy. Bodejť by netrpěly, když jim košer sebranka zajišťuje hutné oblbování.
    Pravdoláskou lepšolidí jsme tedy obklopeni. Kritika zla je nepřípustná. Velkého bratra musíš milovat.

  3. Kolem a kolem, ono to bylo především smutné. Chemik, který léta předtím získal zajímavé výsledky, zubař, který procestoval svět, a oba se cítili povinováni dvěma kloučkům základní škole sotva odrostlým předvést, jak mají egyptologii, iberoamerikanistiku, aerodynamiku, elektroniku, archeologii, astrofyziku i částicovou fyziku v paži a jak k jejich představitelům mohou mluvit volně a familiárně, avšak suverénně a s převahou. Vzpomínám si, jak kamarád měl tendenci oba trošku provokovat; mně se to příčilo, ať už proto, že mi to připadalo lidsky trapné, anebo přespříliš průhledné. Ale jeden ani druhý si ničeho nevšimli a profesory universit, které sami označovali za ty nejpřednější, si dál s přehledem mazali na chleba.

   A Kahudy se moje ctihodná a již tehdy dosti slavná postarší kolegyně s šibalským (nebo poťouchlým?) výrazem na tváři – pořád si pamatuji ty její keltsky červené tvářičky, byla totiž Skotka – v diskusi po přednášce zeptala na možnosti využití mentionů v československé energetice. Ovšem ani pan profesor si ničeho nevšiml, rozzářil se, zapálil se, a začal obsáhle pábit…

   Svět je smutné místo.

   1. Na světě je i krásně. Deprivanti na něm však pro růst moci dokáží páchat koncentráky, nebo alespoň zadlužovat státy do nesplatitelnosti, a to ještě skrze padělání peněz. Vrcholem zla jsou tedy banksteři FED, BlackRock, WEF & Co. Kdyby neměli tolik košer kolaborantů, nemuselo na bývalé Ukrajině zemřít půl milionu chlapů. Palestinci by mohli žít jako lidé. Ovšem, to by takovou možnost musel připouštět SSvatý talmudismus.

    🔥Vy jste jako malý zažil vznik státu Izrael. Jak vzpomínáte na tehdejší události?

    „Podívejte, to je tak. Já jsem se narodil v roce 1936. Když jsem už uměl mluvit a chodit a tak dál, začínal jsem si všímat maringotek, ve kterých bydleli takoví cizí lidé. Bylo to asi jako když tady vidíte černocha, tak víte, že není odtud, že odněkud přišel. My jsme byli pod britským mandátem, můj otec byl ředitel školy a když jsme chodili z Nábulusu za babičkou do Ramlehu, tak jsem se jí ptal: „Co to je za maringotky? Co to je za lidi? Odkud jsou?“ A ona mi odpověděla, že to jsou židé. Že je teď v Evropě válka, že tam mají problémy a Britové je dočasně pustili sem. My jsme pohostinný národ a oni jsou v tísni, tak abychom je tu nechali pár roků, než se to v Evropě uklidní a oni se zase vrátí. Jenže během doby se začaly maringotky měnit ve vesnice, vesnice na větší vesnice, na městečka a ti chudáci, kteří přišli, už měli zbraně. Pamatuji, že chodili v khaki oblecích jako vojáci a Palestinci už začali cítit, že se děje něco nekalého. Pamatuji si na demonstrace v ulicích za to, že je Palestina naše a tak dál. No a Britové řekli, že celý problém předají OSN. My jsme tomu ani nevěřili. Představte si, vy někde žijete a přijde někdo cizí, bere vám bydlení a vlast a vyhazuje vás… My jsme si mysleli, že to je nějaká povídačka. Ale stalo se. Najednou jsme se dozvěděli, že nějací cizí lidé v OSN zasedli a rozdělili naši vlast na dvě části – jednu pro židy a jednu pro Palestince. To jsme samozřejmě nechtěli a odmítali, ale židé byli najednou ozbrojení. Židé začali dostávat 👹zbraně z Evropy, hlavně z Československa. My jsme zbraně neměli. Odkud? Angličané, když u někoho objevili pušku nebo pistoli, tak ho pověsili nebo zavřeli. No zkrátka ty židovské 👹bandy Haganah a Štern začaly vraždit i celé vesnice jako Dejr Jasín, lidé byli vyháněni z domů a v květnu 1948 vznikl stát Izrael. 800 000 Palestinců bylo vyhnáno z domova. Dodnes jsou jich skoro 3 miliony. Žijí v maringotkách, v chatrčích, v táborech v takových opravdu bídných podmínkách. V samotné Palestině, v Jordánsku, v Sýrii v Libanonu a dalších zemích žijí uprchlíci a návrat jim není povolen. Jak jsem napsal ve své knize „Svědectví o morálním úpadku“, kolem roku 1820 byly v Palestině jen dvě židovské rodiny. V Balfourově deklaraci z roku 1917 britská vláda vyhlásila, že podporuje úsilí židů o vytvoření národní domoviny v Palestině a udělala všechno pro realizaci tohoto záměru. Velká Británie si přisvojila právo rozdávat naše území, jako by bylo její,“
    Nidal Saleh, Palestinec.

 2. Alefe, ještě jsem prosím trochu přemýšlel o tomto:

  Množinový doplněk skupiny, která drží moc, tedy „alternativa“, robustní z principu být nemůže. Robustní je systém, který kromě toho, že dokáže říct, čím není, také umí říct, čím je. Tím jasně vymezí své hranice, podá svou definici. „Alternativě“ ten druhý aspekt chybí, nemůže ho mít. ( https://web.litterate.cz/hamas-nabidl-na-jednani-v-kataru-propusteni-rukojmi-vymenou-za-primeri-izraelci-hodinu-pote-pritvrdili-v-utocich-na-civilni-cile-v-gaze/comment-page-1/#comment-204016 )

  Nevím, jestli to zvýrazněné je pravda. Kupříkladu (1) předlistopadový režim býval robustní neobyčejně; Rusko se již pár let hroutilo v perestrojce, od komunismu odešli už i enderáci, a tady si člověk říkal, když režim vydržel tohleto, tak holt je možné, že přežije cokoliv a bude zde tudíž navěky. (Což se pak v jistém smyslu i stalo.) Uměl však režim říci, čím je? Na jednu stranu (2) si pro sebe úžasně obratně našel pojmenování reálný socialismus (které v jistém smyslu říkalo: „No tak, lidi, neblázněte. Socialismus vám dává spoustu vejhod, z jakech si tiše profitujete; ale každej socyjályzmus vždycky bude ušmudlanej nejmíň tolik jako tenhle.“) Na druhou ale (3) ne tak docela, a myslím si, že mnohem více fungoval na principu, který asi dokážu ještě tak nejlépe popsat slovy: Každej ví vo co de.

  Předchozí píšu proto, že dnes mi to připadá (strukturálně) velmi podobné. (1) Ať dělám, co dělám, režim je nesrovnatelně robustnější než „alternativa“. (2) Klaus před pár měsíci či lety někam napsal, že vlastně nemá jméno; já mu říkám progresivismus, on si (ovšem až poslední dobou) sám říká „liberání demokracie“. (3) Ale jméno ještě neznamená, že umí říct, čím je, jak požadujete Vy. Zde bych mohl opět opakovat každej ví vo co de. Zároveň se mi ale zdá, že právě tady je (opět strukturálně) ten největší rozdíl dnešního režimu oproti předlistopadovému. (Příklad: Mladý se cejtěj jako rebelové a lepěj se k asfaltu, aby tak podpořili klimatickou politiku EU a eurokomisaře Timmermanse.)

 3. Já bych řekl, že cíle bylo dosaženo.
  Dostáváme se do logiky náboženských válek. To znamená rozum pryč, oko za oko a tak dál.

  Jak tu chcete argumentovat? Možná to někomu dojde, až budou znásilňovat ženu, před tím, než ji zabijí.
  To se to mává praporem, když je to pár tisíc kilometrů daleko.

  Jenže až tak daleko to není.

  Až vyjde najevo, kolik bylo doopravdy zavražděno Palestinců (sto tisíc? nebo víc?). Tak se začnou dít věci. Terorismus v Evropě. V dříve neviděném měřítku. A klidne i v Praze nebo Brně.

  Hodně lidí začne volat po míru. Ale bude už pozdě.

  1. Muslimové (arabové, turci, atd..) si ještě chvíli počkají, až evropané svým demokratickým volebním idiotismem skončí v marasmu a budou lynčovat „elity“, které to způsobily …
   Muslimové potom budou spojenci obyčejných evropanů v tom lovu na uvedené „elitní“ původce jejich společného marasmu …

 4. Už jsem tady několikrát psal, že situace nemá od roku 1948 vojenské řešení.
  Cestu k diplomatickému řešení uzavřeli v letech 1948 – 1951 čeští komunisti válečnou podporou israele, což byl od nich větší zločin než znárodnění.
  Těm debilům nebylo vůbec divné, proč podporujou israel jako jediní na světě (ministři zahraničí Jan Masaryk a Vlado Clementis, ministři obrany Ludvík Svoboda a Alois Čepička)

  Po 7 letech nemá celá situace žádné dobré řešení.
  Israelci dopadnou jako ukrajinci – posloužili a umřou…

   1. Vy chcete asi napsat, že to byli židé, Slánský a spol. Ano, byli a taky za to zaplatili.
    Ten hlavní, který jim to dovolil udělat, přímo je k tomu postrčil, byl ale Gruzínec. Sledoval přitom naději na komunistický Izrael, což nebylo tehdy úplně nemožné. Když Stalin zjistil, že to nevyšlo, otočil na obrtlíku a mnozí to odskákali.

    Ale jak už tak je historie plná paradoxů, hlavní zásluhu o vznik Izraele měl Hitler, nechtěně ovšem

    1. Ne, gruzínec nemusel nikoho postrkávat. To jsou trapný výmluvy.
     Kdyby se gruzíncovi zachtělo, prostě by židům dodal všechno přímo, natvrdo a bez výmluv.
     Tohle byla prasečina domácích komunistů.
     Gruzínec je potom zasekl, když zjistil jak to zesrali.

      1. Nemyslím, že je něco novýho co byste mi mohl nabídnout.
       Propaganda židovská, komunistická, palestinská/arabská i novodobá česká nebo americká mě je u prdele.
       Vy zkuste českou historickou studii:

       https://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ctvrty-musketyr-leta-pane-ctyricateho-osmeho-1
       (čtyři díly)

       https://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/prvni-velka-letadlova-loupez-prvni-pokus-o-statni-puc-1
       (dvanáct dílů)

       https://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/trochu-jinak-o-jednom-vyroci-trochu-jinak-o-viteznem-unoru-1948-1
       (taky čtyři díly)

       Povýšený čůrácký žvejky si nechte pro někoho jinýho…

   2. A opravdu s tím antisemitismem už nechcete jít do prdele?

    Včera jsem pročítal články a komentáře – zase nálepky. Ze slušného diskutéra s nickem „Jason“ už je Jasánek a dalo by se pokračovat.
    V tomto kontextu bych se mohl i ptát, co sakra Češi mají společného s Araby, notabene palestinskými?
    Máme tam víc kořenů, než mají například Češi svých příbuzných v Izraeli, nebo proč?
    Komu a proč vadí Židé? Proč obyčejní, často dost frustrovaní lidi z řad místních diskutérů, mají potřebu navážet se do Židů?
    Považuju za nutné dodat, že sám Žid nejsem a nikdy jsem neměl sebemenší potřebu rozlišovat, kdo z mého okolí, nebo mých přátel je Židem, nebo není. Přišel jsem se Židy, resp. občany státu Izrael, do styku mnohokrát, s většími skupinami lidí a ve věku od 12 do 50 let. Navíc to bylo současně s mnohými jinými národnostmi z celé Evropy (mezinárodní folklórní festivaly). Izraelci byli na těchto akcích přítomni jako čistý kontrast k evropskému folklóru. Nic jiného na jejich účasti hledat nešlo, už vůbec ne například to, že by někdo z pořadatelů/organizátorů byl Žid a byla to jeho „partyzánština“.
    Moje osobní zkušenosti s chováním a mentalitou Izraelců, jsou ale pozitivní až natolik, že by to mnohým mohlo zavánět propagandou. Proto se o zkušenostech s Izraelci, nebudu záměrně rozepisovat šířeji.

    Ptám se veřejně a všech:
    Co máte proti Židům? Co Vám všem, co si říkáte Alternativa, Židé jmenovitě udělali, nebo naopak neudělali?
    Vadí Vám jejich náboženství, nebo jeho silně menšinová, ultraortodoxní forma, která ovšem vadí i praktikujícím Židům samotným?
    Táhne se to už od konce války a ani moji čeští/moravští prarodiče, proti Židům nikdy nic neměli.
    Kde a proč, se bere ta nepopsatelná nenávist vůči zrovna této entitě?

    1. Tecočampe, Goj tu stále a pořád dokola správně argumentuje, co mají nežidé proti židům, tak si to v klidu vyhledej a studuj …

    2. Kde a proč, se bere ta nepopsatelná nenávist vůči zrovna této entitě? — Myslím, že pár potenciálních příčin není těžké najít. Stručně, namátkou:

     1) Špatné svědomí. Příklad: Židovskému sousedovi se dařilo, záviděl jsem mu. Pak jej ale zavraždili Němci. Na nějaké víceméně podvědomé úrovni jsem si uvědomil, že z toho mám radost. Vědomí jsem v sobě potlačil, a výsledkem je, že dál už jen a jen hledám důvody, pro které si to Židi vlastně zasloužili.

     2) Reakce na manipulaci pocitem viny. V jistém smyslu opak předchozího. Příklad: Karl Jaspers, Otázka viny. Rozlišuje vinu kriminální, politickou, morální a metafyzickou. Metafyzická vina však vlastně znamená, že viníkem holocaustu jsem také, ačkoliv jsem se narodil až po válce, zabránit jsem mu nijak nemohl, a mít na to více času, Němci by byli zavraždili i mé rodiče. Moje reakce je zhruba tato: No jo, filosofie a filosofové jsou schopni nabídnout libovolný pohled na cokoliv; proč mu přikládat přílišnou váhu? Jenže malý český člověk není nadhledu schopen, a reakcí na snahu mu přičítat vinu za cosi, co nemohl ovlivnit, bude naopak antisemitismus.

     3) Obecná nespokojenost frustrátů si nachází relativně snadno pojmenovatelný terč. (Např. v německých koncentrácích bývali podobným terčem obrýlení.)

     4) To, co ukazuje ta anekdota, v níž vedoucí prodejny vykoukne a povídá: „Pro Židy maso není.“ Znáte? Nemusím ji sem rozepisovat?

     5) Mimoto (ne jako odpověď na uvedenou otázku, nýbrž na otázku, proč se toho vyrojilo tolik tady) povaha internetu a internetových diskusí.

     A asi bych mohl pokračovat dále.

     1. Zpátečníku, nehraj si na psychologa, když o psychologii víš kulový …
      Prostuduj si také s Tecočampem texty jemu doporučené …
      Nežidé židům nezávidí úspěch, ale mají je za prosté parazity, falešné a lstivé obchodníky, a tak dále a dále …, tak jednoduché to je …

     2. Vedoucí prodejny, který by neměl pro židy maso, by zaujal správný postoj. Košer žid musí kupovat jen košer maso od košer řezníka, to ví každý libtard.

     3. Hele, zkoušel jsem to přečíst, ale nedal jsem tu těžkou demagogii.
      U nás na vysočinským maloměstě byla židovská čtvrť, ale nebydlel v ní žádnej obzvláštní židovskej boháč, kterýmu by měl kdo co závidět.
      Zato tam bydlela celá řada šnorerů – neúspěšných smolařů, možná i líných lemplů.
      Ty všechny odvezli árijští němci někam do lágrů, vrátily se jen dvě ženy.
      Žádnýmu árijskýmu praseti nedal nikdo právo ty židovský lemply vybít.

      Po letech se situace obrátila – árijci a další evropští povýšení parchanti a taky kdovíproč i čeští komunisti ty přeživší židy hodili na krk palestincům a najednou se z přeživších obětí stali stejní parchanti jako tenkrát ti v evropě – palestince nahnali do lágrů a dávají jim vyžrat to, co sami zakusili v lágrech tam někde v Polsku, v Litvě a ve varšavským ghetu.
      Převažujícím argumentem je, že palestinci jsou lemplové a z jejich dětí by stejně vyrostli teroristi.
      Žádnýmu židovskýmu praseti nedal nikdo právo ty palestinský lemply vybít.

      Židi i palestinci jsou stejní semiti.
      Protipalestinskej antisemitismus není nijak lepší ani ušlechtilejší než protižidovskej antisemitismus.
      Uber trochu na demagogii.

      1. Z toho by se dalo i vyvodit, že je prakticky vyloučeno, aby nějaký Palestinec žil na území státu Izrael.
       To ale prokazatelně není pravda – trvale žije a pracuje jich tam nějaká procenta. Ne promile, ale procenta.
       A třebaže nesdílejí židovskou víru, jsou plně loajální ke státu Izrael, respektují jeho zákony a jsou plně asimilováni.
       Tohle přece vylučuje, aby šli Palestinci hodit do jednoho pytle.

       Takže se ptám:
       Co zač je ten zbytek, který žije v tom vašem „lágru“ a stát Izrael je na svém území nechce?

       1. Je to přesně obráceně – palestinci nechtějí stát Israel na SVÉM území.
        Tam není israelskýho vůbec nic.
        Připluli na člunech úplně stejně jako afričani přijíždějí do Itálie.
        Negři ze člunů jednou v evropě vyhlásí „svůj“ stát stejným právem jako židi – připlulu jsme a budeme tady mít stát.
        Jestli s tím souhlasíte, jsme na tom hůř než jsem si myslel.

    3. Moje osobní zkušenosti s chováním a mentalitou Izraelců, jsou ale pozitivní až natolik, že by to mnohým mohlo zavánět propagandou. Proto se o zkušenostech s Izraelci, nebudu záměrně rozepisovat šířeji.
     To samé muže někdo napsat o Palestincích ono to tak bývá v každém národě jsou dobří i špatní.

     Kde a proč, se bere ta nepopsatelná nenávist vůči zrovna této entitě?

     A kde čtete tu nenávist ,že někomu vadí bombardování civilistů? Pak bych mohl ale Vaše příspěvky brát jako nenávist k druhé straně.
     Problém je že v tomto se nedá určit co je bílé a černé, proto zde je plno pohledů a názorů rozhodně to není nenávist.

 5. Pokud otázku, kterou chci položit, již tady někdo položil, tak se omlouvám, protože diskuse je příliš dlouhá a někdy nečtivá. Má otázka pro manžele Kunštekovy zní: Jak dle vás měl zareagovat stát Izrael na napadení své země dne 7.10.2023, doprovázené brutálním povražděním několika stovek svých občanů? Jak byste takovou situaci řešili vy? Prosím o stručnou odpověď bez rozebírání toho, na čí straně je za uplynulých několik desetiletí vina a kdo komu jaké příkoří způsobil. Děkuji.

  1. Celé to lze ještě zjednodušit:
   Jak měli zareagovat němečtí nacisti na Varšavské povstání?
   Zkuste stručně odpovědět bez rozebírání toho, na čí straně byla od roku 1939 vina a kdo komu jaké příkoří způsobil.

   1. Máte asi problém s pochopením psaného textu. V mém dotazu jsem se nepostavil na ničí stranu, tak prosím neodpovídejte na něco, co jsem nepsal. Mne skutečně zajímá, jak by postupovali Kunštekovi v dané situaci.

  2. Blacku, Blacku…, vždyť jsem to tady psal ….
   Hamas zaútočil a bral rukojmí, izraelští debilové ale reagovali tak, že nejednali s únosci o bezpečném odchodu, ale začali palbu bez ohledu na rukojmí, a svoje lidi postříleli v boji s únosci …
   Stačí provokatére ? …. Ta svědectví kde izraelští občané kteří z toho vyšli živí potvrzují co jsem napsal, si najdi, a už přestaň otravovat i se svými (virtuálními) kámoši …

   1. A ještě dodám proč bral Hamás rukojmí ….
    Izraelští dobytkové drží ve věznicích nezákonně a bez soudu tisíce palestinců, rukojmí měli sloužit a vždy slouží k výměně za lidi ze strany únosců …

  3. Re: Black
   Těžko radit. V této situaci jsou možná pouze špatná řešení. Některá z nich jsou horší, některá méně špatná, ale je těžké definovat, jak měl Izrael teď reagovat.
   Na druhé straně si za to může sám. Když zavře přes dva miliony lidí do koncentráku, mučí je a uráží, výbuch násilí je prostě zákonitý.
   Psal jsem už dřív, hlavní chyba byla vznik Izraele.
   Nikdy neměl vzniknout. Byl to od světového společenství odporný zločin, který se rozvinul v třígenerační válku.
   Ale když už k tomu došlo, bylo třeba vytvořit dva nezávislé státy, v souvislém území, s relativně dobrou půdou, s pitnou vodou, …
   K tomu taky nikdy nedošlo, naopak, vznikl fašistický Izrael. Všechny snahy řešit to mírovou cestou byly zablokovány, míroví aktivisté z obou stran byli povražděni.
   Nad čím teď hloubat?
   Vznikl obrovský vřed, který asi právě praská.

   Dobré řešení teď prostě neexistuje.

   1. A na to, že vznik státu Izrael byla chyba, jsme přišli až teď?
    Až po tom všem, co ty zbytky Hitlerem zdecimované entity, dokázaly za těch 75 let vytvořit v poušti?

    Máme řádově, přibližně stejný počet obyvatel, tedy ČR a Izrael, podobně Maďarsko.
    Podívejme se ale podrobněji, co jsme za 75 let dokázali v našich podmínkách my, Češi a v míru – a co dokázalo za těch 75 roků, těch tehdejších pár miliónů Židů a v tamních podmínkách, neustále ohrožováno okolím?
    Není nikomu divné, že když Izraelec použije nějaké peníze na rozšíření kibucu/zahrady/podniku, nebo zvýšení jeho efektivity – tak tu stejnou částku, použije kterýkoli okolní Arab včetně palestinského, na nákup nafty, aby ji kibucu nalil do pracně vykopané studně?

    Nikomu nepřijde divné, že když palestinský Arab – hamásovec, krtkuje pod svým územím, tak to dělá výhradně a jen proto, aby mohl jakýmkoli způsobem útočit a škodit tím vlastním občanům – kdežto když Izraelec krtkuje své území, tak to dělá výhradně proto, aby mohl před těmi útoky, chránit své občany?
    Nikdo nevidí – necítí ten drobný rozdíl v motivaci toho zmíněného krtkování?

    1. Akorát že slavný Hitler byl asi takovým mocnářem jako košer Kokajnský (zfetovanou loutkou banksterů, kdybys nepochopil)

    2. To je úsměvné jak vidíte zase VY jednostranně.
     Nikomu nepřijde divné, že když palestinský Arab – hamásovec, krtkuje pod svým územím, tak to dělá výhradně a jen proto, aby mohl jakýmkoli způsobem útočit a škodit tím vlastním občanům

     ONI totiž žili v takovém koncentráku, holt každý nesklopí hlavu, aniž bych ty zločiny obhajoval je to zákon fyziky když tlačíte na jednu stranu ta sila nezmizí.

     1. Jistěže nezmizí, ale spotřebuje se, nebo přemění na jinou formu – buď účelně, nebo neúčelně.
      Když budu tlačit na jednu stranu správně opřeného pajcru, mohu tím buď něco šeredně poničit – anebo taky něco posunout správným směrem, kde to původně bylo.
      Vůbec nechápu, proč do chování lidí pletete fyziku.

  4. Black napsal:29 října, 2023 (7:15)
   Máte asi problém s pochopením psaného textu. V mém dotazu jsem se nepostavil na ničí stranu, tak prosím neodpovídejte na něco, co jsem nepsal. Mne skutečně zajímá, jak by postupovali Kunštekovi v dané situaci.

   ODPOVĚDĚT
   Naopak moc dobře víte že se ptáte stylem kde není odpověd, protože nemůžete věci brát od jedné události.
   Po pravdě už to zde někdo napsal dříve, Izrael neměla dobrou volbu ale to zase souvisí právě s tím jak se chovala předtím . Dalo by se zjednodušeně říci kdo seje vítr sklidí bouři. Ale samozřejmě to samé platí o druhé straně. Dnes už není dobré řešení jen špatné, horší, a katastrofa.

 6. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v pátek večer na sociální síti X vyzvala k vystoupení České republiky z OSN. Reagovala tak na rezoluci vyzývající k humanitárnímu příměří
  novinky.cz/clanek/domaci-ministryne-obrany-jana-cernochova-ods-vola-po-vystoupeni-ceska-z-osn-

     1. Ano WHO je třeba hnát svinským krokem do pekla (stejně jako ministerskou blbku, která chce OSN zrušit).
      Pod OSN je toho ale mnohem víc, nejen WHO.
      A to tak, že špatného, ale i dobrého.
      Ale především je to platforma, která je při správném použití prospěšná. Jen ji správně používat, to je problém.
      Já vidím největší problém v tom, kde sídlí. A stát, kde sídlí tato organizace, si z ní udělal nástroj, který ovládá a používá jej ku svému prospěchu a ke svým cílům. Na úkor ostatních.
      Nikde není napsáno, že musí věčně sídlit zrovna na tomto místě a že není možné vrátit jí původní smysl a význam. A WHO ztratí význam společně se ztrátou významu dnešního hegemona.
      Zrušit lze rychle cokoliv, ale vybudovat znova se ne vždy povede..
      Viděl bych to tak, že je třeba rekonstrukce od podlahy.

      1. Skoro jste si odpověděl, „ největší problém v tom, kde sídlí“. Dalším dílkem jsou kazisvěti za korporací USA, pardon státem. Angažování pravověrných Aspenistů, akvirování, úplatky, vydírání. Případně „nehody“.

       Buď se banksterům Říše podvrhů rozsype, nebo spáchají další tragédii.

  1. jednou jedinkrát udělali něco jinak, než by fúrie chtěla, a hned se vystupuje.
   naštěstí ale není tenhle postup potřeba nějak zobecňovat, protože je to jeden jedinej takovej případ od vzniku vesmíru a zůstane jím až do jeho konce.
   kupříkladu taková EU zásadně nikdy neudělá nic, s čím by ČR nesouhlasila.

 7. Na netu jsem si přečetl následující : „….„Izrael má v úmyslu zlikvidovat Hamás stejně, jako se svět vypořádal s nacisty….“ uvedl šéf izraelské diplomacie Eli Kohen…..“

  V tom případě by Izrael měl :
  1. Dobýt centrum moci Hamásu (existuje ale vůbec něco takového, takové centrum ?), rozdrtit jeho vojsko.
  2. Přijmout kapitulaci Hamásu.
  3. Okupovat po několik let Gazu, tu částečně dehamasovat, vůdce Hamasu (hlavní pachatele, respektive hlavní strůjce) soudit před mezinárodním soudním tribunálem. Popř. některým využitelným (srovnej např. s Wernerem von Braun či s Gehlenem) nabídnout práci v Izraeli. Samozřejmě Gazu na nějaký čas demilitarizovat.
  4. Řadové členy Hamasu, ale i jejich významné podporovatele (srovnej s dr. Globkem či bankéřem Absem) inkorporovat do nově vznikajících byrokratických a dal. struktur řízení a provozu demokratizující se Gazy.
  5. Paralelně s těmito kroky přijmout Marshallův plán (jeho obdobu) pro Gazu. Bez něj by hrozila opětovná nacifikace, pardon, hamasizace Gazy (srovnej se situací Deutsches Reich po Versailles 1919). Administraci takového plánu provádět spolu s některými lidmi z palestinského vedení (srovnej opět s bankéřem Absem, ten prakticky šéfoval MP pro Západní Německo).

  1. Přesně. Jediný možný způsob je dát Palestincům takovou mezinárodní podporu, aby se jim žilo natolik dobře, že by se sami se svými teroristy vypořádali. Jako to nakonec udělali Ukrajinci s banderovci, kteří nakonec ztratili podporu obyvatelstva. Jinak řečeno, když budou mít Palestinci co ztratit, tak nebude válka. Jedinou šancí je mezinárodní okupace Palestiny, která by zabránila Izraelcům v páchání zločinů a která by zajistila ekonomický rozvoj Palestiny.

   1. Pepo, ale i ti úplně obyčejní Palestinci, si Hamás zvolili dobrovolně, ve volbách. Jako jsme si my dobrovolně zvolili pětidemolici.
    Vlastně tady neexistuje skoro žádný rozdíl.
    Obyčejní Češi si zvolili pětidemolici v naději, že se bude bít za jejich zájmy.
    Jenže pětidemolice na zájmy a potřeby obyčejných Čechů, sere úplně stejně, jako na obyčejné Palestince sere Hamás, který si zvolili taky s tím, že se bude brát za jejich zájmy a potřeby.
    Nevidím v tom žádný rozdíl – kromě toho zásadního, že Češi jaksi nemají tu potřebu, zahnat Slováky do Váhu a v tomto duchu nevychovávají své potomky už od kolébky..

    1. Slováci žijí na svém území. Na svém žili i Palestinci, než jim banksteři dopašovali okupanty.

     Sionistický projekt přivlastnění Palestiny, který se velmi dobře doplňoval s plány košer Londýna proniknout na Blízký východ.

     Vábící a zakládající slavné a podvodné fráze:
     🕎👹“lid bez země pro zemi bez lidu“.

 8. Jasánek prozradil, že by začistil i děti? Zjevil se v plné své nádheře?

  takzvané svaté knihy –
  Starý zákon psali lidé po stovky let. To je teologická kniha, která využila fantazii, legendy a povídky, aby nám ukázala určitý odkaz a myšlenku. Stejné je to s Koránem. Fanatici – ať křesťanští, židovští nebo muslimští – se na to dívají tak, že to je napsané přesně a doslovně. Kdybychom to četli takto, pak je Starý zákon nejhnusnější kniha na světě, kniha, která nabádá k vraždění a zlikvidování pronárodů.

  1. Je to tak. I když je to kniha vzniklá před tisíci lety, kdy nějaký humanismus prostě neexistoval, a jediné, co bylo důležité, byl prospěch kmene.
   Pokud to teď někdo bere vážně a doslova, tak se vrací o ty tisíce let.
   Totéž samozřejmě platí pro příslušné pasáže Koránu.
   Erdogana rozhodně nemám rád, ale na obrovském mítingu blábolil o možné válce kříže proti půlměsíci.
   Je třeba si dát pozor, aby k ní nedošlo. Stát se to rozhodně může. Tím se vracíme zpátky o víc, než tisíc let, ovšem s mnohem dokonalejšími zbraněmi.
   Pánbůh s námi a zlý pryč, jak říkáme my ateisti. Homo definitvně není sapiens. Čert ho vzal.
   Když si čtu některé názory i na tomhle sajtu (jinde je to asi horší), tak vidím, že jsme se od náboženských válek nikam nedostali.
   Idiocie, argumety jako vystřižené z doby první křížové výpravy… Prostě středověk. Tam se problémy tohoto typu řešily genocidou. Tady to dopadne stejně. Ale nemusí se to zastavit na středním východě, kdepak.
   To bude překvapení, až to sfoukne i náš květinový palouček!

   1. 📙kniha vzniklá před tisíci lety

    🍥Jenže Tórou/Bilí si stále vymývají mozky. Talmudy jsou mladší, případ stejný. Podle toho tady oblbují Hitlerem. Skutečné pachatele okupace Palestiny nebo hitlerismu ovšem nezmíní. Jen oblbují. Podvádějí a lžou na všech frontách.

 9. Jak můžou i normální lidi, se kterými obyčejně sdílím stejné názory, z ničeho nic začít podporovat teroristy a islamistické bojůvky ? Divný…… asi se na tom světě něco fakt děje.

  1. Klasické černobílé vidění světa aka ČT. Jedni vždy a zcela hodní (Havel, Izrael, Německo, USA, Pinochet…) druzí vždy a zcela zlí (Slovani, CCCP, Srbové…).

   Pak je tu druhá věc: kasty. Když muslim zabije slovana = ok. Když muslim zabije žida je problém. Když cikán sejme čehůna je to ok. Když cikán sejme ukrajince z roku 2022 a dále = problém. Atd.

   1. Jedl jsi zřejmě moc pepře. Jak bylo v Bylo nás pět: „Nejez pepř, budeš mít nežidy.“ Ty , koukám, máš neŽidů plnej krk .

    1. Strana ničení podle morálky talmudu páchá dobro. Nadlidé považují gojimy za zvířata v lidské podobě, kterých se mají štítit, ale nedávat to najevo. Lstí a klamem.

     Takže strana ničení leze na povrch, vyhazuje jeden trumf za druhým, které si chystala po mnoho dekád až staletí. To platí pro Green Deal, koronafašismus i genocidu v Gaze.

     1. Koukám, kolik geniálních konstruktérů se minulo povoláním.
      Totiž – zkonstruovat myšlenku, že Hamás vlastně založil a provozuje Mosad, aby měl později, ovšem nejpozději v roce 2023 důvod, utratit miliardy dolarů za jeho likvidaci – no není to geniální?
      Také z toho mimojiné vyplývá, že Mosad tedy musel a musí vědět o každém palestinském prdu, který tam nad, nebo pod zemí někdo vypustil.
      Mosad tedy musel kompletně řídit podvrtání Gazy líp, než je podvrtáno pod ostravsko-karvinskem, musí vědět úplně všecko – kde ty tunely začínají a končí, kolik jich je, co všechno v nich je – a ještě se stihl úchylně chechtat Bruselu, který to celé platil.
      No není to geniální?
      Já se ani nedivím, že Česká republika směřuje do takových sraček, do jakých směřuje.
      Jestliže jsou místní lidi schopni konstruovat podobné teorie, tak to jinak dopadnout ani nemohlo.

      1. Máte zcela pravdu. A ještě úchylnější je tvrdit, že Amerišané vyzbrojovali a cvičili afghánské mudžahediny, aby před nimi potom utekli z Afghanistánu.

       1. Američané vyzbrojovali Stingery a cvičili mudžahedíny v době, kdy Afghánistán okupovali Sověti. Aby Sovětům zatopili, protože Sověti chtěli v Afghánistánu jakousi jejich verzi socialismu.
        Sověti se odtamtud stáhli, ale neutekli jako spráskaní psi.
        Ty stejné mudžahedíny, nebo spíš jejich potomky, potom začali vyzbrojovat a cvičit Rusové, když chtěla Amerika v Afghánistánu zavádět demokracii.
        A to už dopadlo poněkud jinak, než když se odtamtud stahovali Sověti, jak víme. Prosovětská vláda ještě asi tři roky Afghánistán řídila, než se to tam opět zvrhlo v kmenový bordel, jako dávno předtím.
        Když to balili Američani, tak hadráci v sandálkách a s ákáčky na letištích určovali, které letadlo bude poslední, kdo ještě poletí a kdo už ne…

        1. Aha, no hlavně že není možné aby si Israel vychoval Hamas pro oslabení někoho jiného a ten šel po nich, ale je možné aby se to stalo Ameriřanům s mudžahediny, Alliendovi s Pinochetem a podobně. To je jasný důkaz přesně v libtardím stylu.

        2. Oblbuješ, SSoudruhu, ale na nevhodném místě. Tvé košer lži může přijmout jen bytost nepoučená:

         Hamás byl povzbuzován a skutečně zahájen Izraelem a Spojenými státy, aby čelil Jásiru Arafatovi,“ uvedl Paul ve výpovědi v Kongresu před nějakou dobou, kterou můžete sledovat níže:Nic z toho není až tak šokující, když vezmeme v úvahu, že USA, které dlouho působily jako vojenská ruka Izraele, jsou notoricky známé tím, že financují a podněcují vytváření nových teroristických skupin, které jsou pak používány k destabilizaci národů jako záminka pro další válku.
         https://zvedavec.news/prispevky/2023/10/9846-hamas-byl-vytvoren-izraelskymi-a-americkymi-zpravodajskymi-sluzbami-jako-protivaha-jasira-arafata.htm

         Se svatoválečníky v Afghánistánu je to podobné.

      2. Děkuji za poklonu, SSoudruhu. Povolání nastalo neplánovaně. Po staletí byli naši předci debilizováni košer propagandou. Pak SSoudruzi banksteři spáchali komunistický převrat v Rusku a dvě světové války. Košer propaganda stále jela pověti o zlých Němcích a hitlerovském Německu. Časem mně to nesedělo. Začal jsem pátrat. A hle, tak jednoduché to je. Za každou velkou sviňárnou nejdřív hledám košer lepšolidi.
       Geniální moSSad byl u založení Hamásu. A má v něm své agenty.
       Miliardy dolarů v téhle úrovni nehrají roli. Banksteři sfalšují dolarů libovolné množství. Možná košeráci hrají o uhlovodíky u pobřeží Gazy. Často štvou proti Íránu. Uvidíme, kam až je ruské židovstvo pustí.

       SSoudruhu, „Česká republika směřuje do takových sraček, do jakých směřuje,“ právě proto, že je od převratu spáchaného bankstery a jejich židovskými souvěrci v roce 1989 soustavně tunelována.

       1. I trola je třeba poučit, aby ze sebe nedělal ještě většího kokota, než kolik mu písemný projev dovoluje.
        Tedy – izraelská tajná služba se jmenuje Mosad. Psáno s jedním s.
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Mosad
        V úvahu připadá už jedině to, že celé to heslo na Wikipedii, je úplně špatně a psali to úplní blbci.
        Že to mnozí „novináři“ píší občas se dvěma, občas s jedním a nestydí se, dávat odkazy přímo na Wikipedii, to už beru jako normální. Úroveň tohoto řemesla (původně novinařina) spadla až tolik, že se nedá novinařinou nazývat.
        Stejně beru jako normální i to, že všichni ti, co to mají zapotřebí, píší RuSSák, nebo teď a tady ten MoSSad.
        Nemáš ponětí o tom, co to byla organizace SS, ale jsi těmi původními, dvěma blesky ve znaku tak fascinován, že to tam nemůžeš nevložit, nácku zatracenej.

  2. Prosím vás, proč se o tento diskusní klub říká alternativa? Čím se liší? Ta spousta členů, kteří tvrdí, že Lidice atd. byly spravedlivá odplata – to je alternativa?

   1. Já doufám, že až tak to nikdo nemyslí, ale také jsem zděšený z té radikalisace tématu a zcela černobílého vidění některých lidí. Myslel jsem si, že lidé zde budou vyhodnocovat fakta a ne napadat druhé za věci co nenapsali ani nemyslí.

   1. Já doufám, že Vám tu každý, krom libtardích provokatérů jako ten co se neumí podepsat, napíše že jasný zločin.

  3. Jak můžou i normální lidi (…) — No jo, může se to zdát nepochopitelné. Zkuste se ale prosím někdy pustit do hovoru třeba s některým ufologem…

   Podle mého názoru je to zde již ztracené. Dostalo se sem daleko více antisemitismu, než je i průměrně vzdělaný český volič ochoten tolerovat. Nevidím lepší možnost, než nechat to zde vyhnít (a k PRO se ovšem stavět dle toho).

   Ačkoliv vždy jsem pro svobodu projevu, domnívám se, že tolerováním antisemitismu na svém webu se Vidlák dopustil ještě většího omylu, než tehdy tím dopisem Putinovi. (Viz též např. https://web.litterate.cz/takticky-vztah-k-mezinarodnimu-pravu/#comment-200674 a https://web.litterate.cz/tak-jste-si-nakoledovali/#comment-200930 ). Pochybuji, že půjde napravit.

   A když to sem píšu zrovna dnes, mohu už jedině dodat: Masaryk by měl radost…

   1. Hovoříte mi z duše. Prostě se tady někde vyjevila tlupa antisemitů jak z německé pivnice ve 30 . letech a navíc to svoje nadšení a zpovykanost ještě řízli vyšinutými konspiračními teoriemi.
    Z tohoto fóra s stala magorárna.

    1. Jenže co s tím? Co jsem napsal před chvilkou, nebyl můj pokus manipulovat Vidlákem, ať si to tu vyčistí, nýbrž vyjádření upřímné lítosti, že po určitých úletech, ale i zajímavých postřezích a nadějných zárodcích je to zde teď během posledních tří týdnů celé nenapravitelně v háji. Jestli sem toho prvního antisemitu opravdu nasadil pan generál Koudelka, opravdu odvedl dobrou práci. Svůj plat a nakonec i tu generálskou hodnost si zaslouží.

     Na druhé straně, ať už se člověk například k presidentu Klausovi nebo k Petru Hamplovi staví souhlasně či negativně, to, co se zde stalo, myslím dobře vysvětluje jejich dlouhodobou a zřejmě i dost zásadní skepsi k „alternativě“.

     1. Ale to je snadná pomoc.
      Stačí na tento web povolat Kostlána a Tydlitátovou. Ti udělali antisemitu i z rabínovy dcery (nekecám).
      Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě alespoň o ždibíček hůře.

      1. Klíma to tady zřejmě zkouší taky a nejspíš tu bude služebně. Když to nadplukovníkovi úplně nevyšlo s ójem, nasadil mnohem účinnějšího sobotníka se soudružskými domluvami. Sice už dostal nejméně dvakrát argumentačně až nemilosrdně napráskáno, ale úpornost se mu přiznat musí, to zas jo.

      2. No jo, Alefe, to ale vlastně říkáte totéž co já: Nechat to vyhnít. (Protože, ač nejsem biolog, předpokládám, že ani hniloba není dílem jediného druhu bakterií; jakmile jsou vypnuty či selžou ochranné mechanismy organismu, přijdou jedny bakterie, zapracují, pomějí se, načež jsou převálcovány a pozřeny jinými.)

       Tedy, nechci k Vám jakožto zakladateli webu být nijak netaktní (a omluvám se, že už jsem; taky by se mi špatně poslouchaly řeči, že mi web shnil). Převedu to raději do obecnější roviny:

       1) Je kupříkladu zajímavé, že ačkoliv v době vzniku Sokola byl lidový antisemitismus poměrně rozšířený, ten jím (pokud vím; třeba se však pletu) nebyl nikdy uchvácen. Zřejmě tedy Sokol obsahoval jakési mechanismy, snad i inherentní, které tomu zabránily. Byť třeba i pouhým svým vedlejším, původně nezamýšleným účinkem. Jaké?

       2) Možná, že to nemusí být zrovna antisemitismus (třebaže jeho síla asi spočívá v kombinaci hlubokého podvědomí s tou ufologickou argumentaci, a v tom smyslu tedy snad může být poměrně unikátní). Obávám se, že kdyby se ve strukturách organizovaných (či samovolně se organizujících) podobným způsobem jako „alternativa“ objevili místo antisemitů třeba polyamorici nebo ideoví kanibalové (no, nebo raději praktikující apoštolové veganství), po překročení kritické koncentrace by vývoj mohl být podobný.

       Jinými slovy, mám za to, že „alternativa“ inherentně je a vždy bude dost zranitelná. Přinejmenším „alternativa“ s koncepcí dle té mé (nezodpovězené) otázky Vidlákovi v https://web.litterate.cz/tak-jste-si-nakoledovali/#comment-200930 pod typografickým znaménkem, tedy „čím alternativnější, tím lepší“. V prostředí, kde existují protivníci, u nichž není záruka férových metod, ji vždy může snadno zlikvidovat jakýkoliv šikovnější provokatér.

       1. Mě baví tihle lepšolidé. Jak dovedně dovedou oblbovat. Manipulovat. Debilizovat.
        Dáme si moudra z Tóry nebo z Talmudu, aby bylo jasné, co je to bájný a hájený semitismus?

        „člověkem je pouze žid. Pročež nežid nemůže být zákonným jejich majitelem, jako není zákonným majitelem šelma lesů, v nichž obývá. „Stejně jako s klidným svědomím lze zabíti divokou šelmu a zmocniti se jejího lesa, tak možno zabíti nebo vyhnati goje a přivlastniti si jeho majetek. Majetek gojův podoben je opuštěné věci, jeho pravým majitelem je žid, který se ho zmocní.“ „A je to spravedlivé“ – vysvětluje rabbi Albo,“
        takových pouček jsou v Tóře a v Talmudu tisíce. To semitismus-zločinecká ideologie!

       2. V řadě věcí vám dávám za pravdu a o nějaké netaktnosti z vaší strany, alespoň v tom, co píšete, nemůže být ani řeč. Já nevím, jak dlouho sem chodíte, ale snad víte, že i koňskou dávku upřímnosti snesu.

        Nicméně – jsem sice zakladatel webu, ale už nejsem jeho majitelem. Některé aspekty, které zmiňujete, bych řešit uměl a mohl řešit velmi rychle, mám na to prostředky, ale nemyslím, že by bylo správné, abych to dělal – důvod si jistě domyslíte sám.

        Váš postřeh o Sokolu je zajímavý, to mě nikdy nenapadlo – asi proto, že mě Sokol vždy tak nějak míjel. Já jsem životní sólista, nikdy jsem neměl potřebu k něčemu patřit; a jak se extrémy obracejí ve svůj opak, nakonec kolem mě vyrostlo něco jako můj vlastní, soukromý „Sokol“. Ve zdejších vodách tomu říkám – Svědkové Alefovi. Zatím nemáme obrozenecké ambice.

        K vašemu bodu 1) mě napadá – Sokol se projevoval vlastenecky. Vlastenectví není totožné s vypjatým nacionalismem, jak se někdy mylně (možná i schválně) uvádí. Vlast je vlast, a kdo pracuje v její prospěch, je vlastenec bez ohledu na národnost, náboženství, pohlaví či jiný atribut, podle něhož lze třídit lidi. Nebylo tím mechanismem, o němž píšete, právě vlastenectví? Není právě proto dnes vlastenectví (to skutečné) tak okázale zesměšňováno, znevažováno?

        K bodu 2) – nevím, nemám na to názor.

        K alternativě: tu by možná bylo lepší psát do uvozovek, neboť fakticky nejde o žádnou alternativu, nýbrž, množinově vzato, o doplněk stávající moci. Z toho přímo plyne slabé místo „alternativy“: snadno se dohodneme na tom, co nechceme, ale negativní vymezení není – a nemůže být – konstruktivní program. Ze stávajícího chaosu neprojevených možností, který zkráceně nazvěme „alternativou“, resp. množinovým doplňkem moci, se bude muset nejdříve vynořit, zformovat alternativa skutečná. V zákulisí se snad něco děje, ale kdo ví – nepředbíhejme. Zatím se nic kromě neurčitých nadějí nevynořilo.

        Snad jsem žádnou část vašeho příspěvku neopomněl.

        1. No, chodím sem (někdy občas, někdy denně) od doby, kdy jsem zjistil, že se Vidlák přesunul k Vám.

         Prosím neberte to tak, že jsem na Vás apeloval ohledně nějaké čistky; na tu, po posledních např. 14 dnech, myslím stejně už je pozdě.

         Technicky vzato, daly by se myslím dělat i jiné věci, než nasadit paní doktorku Tydlitátovou. Kupříkladu místo ní užít generativní AI, která zde bude projíždět příspěvky, vytvoří si jednu či několik fiktivních identit, a pod nimi sem bude vkládat příspěvky vlastní, četnými citacemi dokládající a s neotřesitelnou logikou dokazující, že:
         • nickname Gój (no offence, beru si jen jako příklad) je ve skutečnosti orthodoxní Žid, který sem píše fiktivní, leč echt psychoticky vyhlížející příspěvky, které si kladou za cíl zdiskreditovat antisemitismus jednou provždy;
         • nickname Martin V. (no offence, beru si jen jako příklad) je ve skutečnosti orthodoxní Žid (a zároveň postdoc na matfyzu), který sem píše fiktivní, leč charakteristicky bezobsažnou, prázdnou, šuntovní argumentaci typickou pro inventorní paranoiu, jíž si klade za cíl jednou provždy zdiskreditovat záhadology a hledače konspirací.
         (Rozumí se, že nikdo jinej než Žid nemá tolik fištrónu, aby je dokázal napodobovat tak věrohodně.)

         Jenže z webu by tak jako tak zůstalo jen hnojiště.

         Zkrátka, „alternativě“ chybí robustnost. Když to řeknu jinak, v reálném světě by se mi nikdy nestalo, že by se u mě doma někdo jako dva uvedené příklady producíroval déle, než by mne to bavilo; aniž bych kvůli tomu musel z domova prchat. (Tedy, ve skutečnosti jsem se v reálném světě s žádným rozbujelým antisemitismem nesetkal. Ojediněle někteří – velice nemnozí – sice brblají, ale nevidí-li souhlasné přikyvování, svou argumentaci nerozvíjejí.) Kde je rozdíl? Lze jej nějakým trikem převést i do virtuálního světa?

         K Sokolu zvlášť.

          1. Odkaz se mi sice nezobrazí, ale že jste web předal Vidlákovi, vím.

           Jen jsem samozřejmě nevěděl, zda Vám nezůstala nějaká správcovská či moderátorská práva.

         1. Já váš komentář neberu jako pobídku k čistce. Dokud to byl můj web, sanitace probíhala pravidelně. Ale Vidlák na to má jiný názor; tohle je potřeba probrat s ním, ne se mnou.

          Množinový doplněk skupiny, která drží moc, tedy „alternativa“, robustní z principu být nemůže. Robustní je systém, který kromě toho, že dokáže říct, čím není, také umí říct, čím je. Tím jasně vymezí své hranice, podá svou definici. „Alternativě“ ten druhý aspekt chybí, nemůže ho mít.

          1. Jsme a nejsme – jak se to vezme. Vidlákovy a moje cíle (připustím-li, že máme cíle) jsou sice rovnoběžné, ale zdaleka ne totožné.
           Za Vidláka mluvit nebudu, to nechme na něm.

           Mým cílem, pokud jde o web, je dobře psát. To znamená – psát pěknou a solidní češtinou, volit podnětná témata, podporovat lidi, kteří mají tytéž ambice a kolem svého webu je soustředit. Beru to jako svůj příspěvek k něčemu, co bych s jistou dávkou nadsázky nazval Národním obrozením 2.0., protože si myslím, že je toho třeba. Kulturní zacházení s jazykem k vlastenectví určitě patří, a kdo veřejně píše, stává se de facto vzorem. Z toho plyne mé jisté jazykové pedantství.

           Jak to má Vidlák, musel by napsat on. 🙂

        2. Tím, že po sobě můžete editovat, se mi reaguje poněkud obtížně.

         S tím Sokolem je to prosím tak: Na jednu stranu k nim chovám skutečný respekt. Na druhou je mi okamžitě jasné, že mezi Sokoly bych nezapadl. Příklad: Sokol, houževnatý, životní optimista, vysokoškolsky vzdělaný, cvičitel, hudebník, a ani nevím co všechno dalšího. Ještě v nesmírně pokročilém věku (a méně než půl roku před smrtí) pojal úmysl sepsat medailonek o mém strýci, ač ten v Sokole snad nikdy nebyl (pouze bydlel ve stejné čtvrti). Jenže tetičce, které pravidelně telefonoval o potřebné životopisné údaje, to připadalo nepatřičné, a delegovala na mne úkol jej nějak usměrnit. Obtížná úloha.

         Přitom – a to bych chtěl zdůraznit – se vůbec necítím oprávněn tvrdit, že pravda je na mé straně a ne na jejich. Jinak řečeno, oni asi mají pravdu, že nutnou podmínkou pro existenci vlastního státu je nejen to vlastenectví, ale též určitá disciplína. Kdyby přišli a řekli mi: „Bratře (nebo pane Zpátečníku), zejtra je osmadvacátýho, nezapomeň vyvěsit vlajku. Jo, a od posledně bys ji měl raději vyprat. A samozřejmě vyžehlit!“, asi bych z toho byl lehce otráven, a měl poměrně jednoznačný pocit, že tímhle směrem stát vést nechci.

         Jenže je taky dost dobře možné, že jiným směrem než tímto vlastní stát vést ani udržet nelze.

         1. Dám si pozor, abych celý příspěvek poslal najednou. Omlouvám se.

          Ad vlastenectví a disciplína: já myslím, že disciplína k vlastenectví neoddělitelně patří.
          Disciplína je dvojí:
          – jedna, ta je důsledkem vědomí, že po jejím porušení přijdou sankce. Taková disciplína je jen málo hodnotná, protože k jejímu udržení je nezbytný setrvalý tlak
          – druhá, ta důsledkem uvědomění a pochopení důvodu, proč je nezbytná, k čemu je dobrá. K udržení takové disciplíny vnějšího tlaku není třeba, ale je vyhrazena jen nemnohým

          1. ale je vyhrazena jen nemnohým — Tomuhle bych možná trochu oponoval. Byl jsem z určitého důvodu v minulých dnech trochu na dráze, celkem několik málo desítek hodin. Ti lidé pořád mají právě tuto disciplinu: Vědí, co musejí zajistit, vědí, co si mohou dovolit; a v rámci toho dokážou udělat leccos nestandardního, pokud jim důvod připadá hodný zřetele.

           Podobně, takováto disciplina Vašeho 2. typu (vědomá, dobrovolná disciplina) existuje v přírodních vědách; v programování; v amatérském létání; a já nevím kde ještě.

           Jen holt jí nějak neexistuje dostatek v politice. A v „alternativě“.

          2. Souhrnně vzato – vědomá disciplína se hojně vyskytuje v prostředí práce. Je to ode mne tak trochu jedovaté – v prostředí politiky často vidíme lidi, kteří by se ve světě práce nikdy neuživili.

           Jistě i (ne)schopnost vědomé disciplíny na to má vliv.

          3. Ale to létání (a nakonec i tu železnici) jsem zmiňoval právě proto, že tam o práci nešlo. I programovat mohu jen pro zábavu…

           Ona vlastně disciplina je zčásti totožná s respektem k faktům, k pravdě, k věcem nás přesahujícím, třeba i transcendentním.

           No nic, půjdu si číst zapomenuté povídky jednoho bohužel zapomenutého českého Žida; snad i usnu.

        3. Vlast je vlast, a kdo pracuje v její prospěch, je vlastenec bez ohledu na národnost (…, včetně Vaší reakce k bodu 2) — Nebudu se pokoušet (teď po půlnoci) zformulovat svůj názor, jen uvedu, a to příšerně volně, dva citáty:

         (Teď ani nevím, je-li od Churchilla nebo Macaulaye.) „Whigové a toryové vždy byli v zásadním sporu o všech podstatných otázkách, ale kdykoliv se vyskytl jakýkoliv zahraničněpolitický problém, okamžitě dosáhli shody, co v něm z praktického hlediska je britským zájmem.“ Tohle ani nic podobného zde nevidím. Přitom si myslím, že z vlastenectví by (ve většině situací) mohlo vyplývat právě toto.

         (kdosi o poměrech v židovských rodinách) „Silné [láskyplné] vztahy provázené hlubokými, existenciálními rozpory.“ Tohle tu také nevidím.

         1. Ano, také to tu nevidím. – Já myslím, že v kontextu naší debaty bychom neměli používat pojem alternativa jinak než jako označení politické síly, která je s to stávající věrchušku nahradit. Takovou silou je momentálně pouze Babišovo ANO. Pro koncepčně nejednotný soubor protivládních uskupení je potřeba nalézt jiný název, protože v tomto případě o žádnou skutečnou alternativu nejde. Ve slově alternativa je (v našem kontextu) implicitně obsažena jiná, přinejmenším stejně funkčí varianta stávajícího vládnutí, což soubor oněch protivládních uskupení, jako celek, nikdy neposkytne – je to, jak vidíme, zatím tak trochu pytel blech, který zdaleka nehovoří jedním hlasem.

     2. židáčci mají slet. Problém je v pravověrnosti a vymytosti mozků. Oni si chorou výchovou vštípili, že jen oni jsou lidé. Ostatní dvounozí savci, že jsou toliko…jak že je to napsáno v Talmudu nebo co vyprávěli představitelé Izraele o Palestincích?

      ✡️SSoudruzi, rozhodně neopouštějte prostředí. Už pro tu příležitost gojimů; trénink zadarmo s košer nadlidmi.

    2. Sleduji naprosto pravidelně, tj. denně a to prosím, bez výjimky, tohle fórum od doby jeho vzniku. Před tím jsem sledoval rovněž Kydy. Nemohu nekonstatovat, že úroveň Litterate se za dobu jeho existence rapidně zhoršila. Přibylo rozesíračů, ubylo solidně diskutujících.

 10. Pavel, Jason, a další mimoňové …, co pořád máte s tím, že islamisti osídlí Evropu …
  Evropa a její budoucnost je v řiti, čeká nás jenom úpadek a bída díky naší idiocii …
  Islamisti o živoření v Evropě nebudou mít zájem a půjdou jinam nebo domů, do zemí, které mají to co už evropa spotřebovala …, suroviny, energii, nezničenou zem. půdu a nevyrabovanou přírodu ..

  1. Maxime. Nejsme mimoňové. Jen nesdílíme názor Váš a manželů Kunštekových a považujeme ho za podivuhodnou aberaci na tomto alternativním fóru. Nic víc.

   1. Lepšočlověk ze synagogy?
    Jak nadlidé odhazují své lstivé masky‼️ Kam se poděly košer žvásty o humanitě a lidských právech? Propaganda o náboženství míru? Nedotknutelnost islamistických obohacovačů? A jejich zločinů? Ochrana menšin?

    🕎Lstivá maska byla odhozena. Košer pohrdání a vyvražďovací vyznání ze zjevilo v talmudistické síle.

    Jasánek mi napsal:
    „Je to plevel pro Izraelce i pro jejich Arabské sousedy.
    Násilná a primitivní skupina náboženských úchyláků, která okolo nesnese nic, co nevypadá jako oni – a Góje zvlášť,“

    Náboženství mohamedánské Jasánkům do 7.10.23 nevadilo. Přímo hajlovali za židovský program pro „obohacení“ gojimů, za účelem kalergismu. Teď jsou pro ně Palestinci, pardon Arabové: „násilná a primitivní skupina náboženských úchyláků“.
    Taková košer sekta tady káže o morálce. Její mozky nejsou vymyty ničím slabším než poučkami z Talmudu nebo Tóry;
    „Slyš Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi…Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin slíbil. (Dt9,3)

    1. Už zase magorárna se synagogou….. To je tak na platíčko heminevrinu s tiapridalem. Možná by neuškodilo dát trochu haloperidolu do svalu. Či snad dokonce přistoupit k elektrokonvulzivní terapii ?

 11. Tak já chápu že manzelům Kunštekovym bije srdce pro Hamás, ale argumentovat Lékařema bez hranic, kteří pašují džihadisty do Evropy je směšné. Navíc v tom pásmu v podstatě nejsou civilisti. Každý nad 10 let touží být mučedník a touží zlikvidovat nejen židy, ale klidně i manžele Kunštekovi. Zatím v Evropě čekají ale za 10 let uvidíme ten kabaret. Zatím to občas jenom některý nevydrží čekat. Němci také museli dostat pořádný nářez než je to přešlo.

  1. No a to je právě to, co zřejmě manželé Kunštekovi nechápou, a proto tak vehementně podporují teroristy. Hádám, že po přečtení Vašeho příspěvku jim bude tak hodinu šrotovat v hlavě než vymyslí nějaký laciný argument typu : „Ale vždyť tam jsou děti.“
   Já říkám jasně, jsou tam děti. Děti, o kterých si nikdo nedělá iluze co z nich vyroste. Děti, o jejichž rodičích si nikdo nedělá iluze, k čemu je vedou a co je učí. Děti, které jednoho dne možná přijdou sem a budou nám chtít sekat hlavy a vyhazovat do povětří autobusy.
   Ne…. s Islámem se dá být zadobře jen , když s ním jednáte z pozice totální superiority

    1. Nikolivěk, ale stejně bych se mohl zeptat já tebe, jestli už jsi přečetl nějakou súru z Koránu nebo se učil zacházet s karabáčem, abys mohl trestat nevěřící psy.
     Tak nějak se mi zdá, že to všichni moc hrotíme…..a nejvíc manželé Kunštekovi.
     Jejich jeté proteroristické články tak nějak kazí atmosféru a navozují konspirační klima Aeronetu které je cesta do pekla. Proto jsem tak rozladěný, když vidím , jaké bludy tady šíří.

   1. NSDAP argumentovala podobně….a to říkám jako jeden z těch, který se od 2015 účastnil prostestů vedených Konvičkou Hamplem atd. takže vím, co je islám, ale…

   2. Cituji : „…Já říkám jasně, jsou tam děti. Děti, o kterých si nikdo nedělá iluze co z nich vyroste. Děti, o jejichž rodičích si nikdo nedělá iluze, k čemu je vedou a co je učí. Děti, které jednoho dne možná přijdou sem a budou nám chtít sekat hlavy a vyhazovat do povětří autobusy….“

    Takže co tedy s těmi dětmi ? Jak byste se k nim nyní zachoval, kdybyste měl tu moc , jakou disponuje Izrael ?

    Jinak přeji pěkný zbytek večera.

 12. Jsem zvědavý, jaké články budou psát manželé Kunštekovi, až se začne Islám naplno projevovat v Evropě tak jako u sebe doma nebo v zemích, kde má většinu.
  O čem asi budou psát až někdo okolo roku 2032 třeba taková francouzská armáda vtrhne do budoucí „No go zone – Marseille“ a srovná to tam se zemí, protože to bude semeniště těch nejzrůdnějších teroristů, co vyhodili do vzduchu TGV ? Budou naše místní Evropské islamisty taky litovat jako palestinské teroristy anebo se konečně dají dohromady, odloží konspirační a za vším sionisty vidící brýle a začnou přemýšlet ?
  Pánbů ví ? Zatím se jen utápí v konspiračních teoriích, kteří vidí Žida za každou jabloní, odkud vše řídí. Řídí celosvětovou politiku, situaci na burzách, pohyb hmyzu v trávě a nejspíš také Židé řídí rosný bod a počasí .

    1. I o nazývání zvířaty mluví moc pěkně pan profesor Drulák.

     A vy se snažíte měnit téma, počkám si na odpověd od původního pisatele.

    2. Tymákovan takovému argumentu nerozumí. Chápe pouze jednoduchá hesla typu: „Za vším hledej Žida“ anebo „vše řídí Židozednáři- správci planety.“ Vidět za roh, kde je hořící Berlín, Paříž a možná i Praha a Teplice za zběsilého ryku hadrářů s turbanem už mu dělá problém. Ale hlavně, že někdo konečně „zatopil“ sionistům.

     1. Jste primitiv a idiot, umíte jen urážet, psát kdo čemu nerozumí a vkládat lidem do úst co nikdy neřekli. Nebo snad mi ukážete podklad toho >>>Tymákovan takovému argumentu nerozumí. Chápe pouze jednoduchá hesla typu: „Za vším hledej Žida“ anebo „vše řídí Židozednáři- správci planety.“<<< ? Až pochopíte, kde skončí pohyb vyvolaný vyháněním z Gazy, bude asi pozdě.

       1. Jde vidět, že mě neznáte, pánové. Já proti vám oběma nic nemám. Jenom vaše domněnky považuju za intelektuální nesmysl. To je celé. A protože se domnívám, že danou problematiku chápu víc, tak jsem vás chtěl jen upozornit, že jste na liché cestě. Nic víc.

        1. No zatím jste tu jen urážel a neodpověděl na žádnou otázku, což by pro vás neměl být problém, pokud problematiku chápete lépe než my. Zatím, nic ve zlém, mi připadáte že neznáte ani naše názory.

         1. Automat na desetikoruny.
          Hodíš pětku…a začne hrát tu svou, na nic nehledí, nevidí, neslyší.
          „Antisemita…antisemita…další antisemita….ten taky….všichni jsou antisemity, jen já jsem semitofil !!! (tedy mám v oblibě např. i Araby*…)“

          *https://en.wikipedia.org/wiki/Semitic_languages

   1. Ono to asi ničemu nepomůže, protože můj názor není směroplatný. Ale přece:

    Největší nebezpečí nekontrolované imigrace se nevyjeví hned, ale až v době, kdy je absolutně pozdě. Je to podobné jako jed, který začne účinkovat teprve tehdy, když se pevně zabydlí v zasaženém organismu.

    To se stane tehdy, dopustíme-li, aby první vlna příchozích nebyla okamžitě vypakována zpět, odkud přišla, a dovolí se jí, aby se usadila a měla potomstvo. Pak totiž ono území není domovem jen původní populaci; zcela přirozeně se stane domovem i populaci, která vzejde z první vlny imigrantů. A náhle na jedno území vznášejí vlastnické nároky dvě neslučitelné kultury, neboť se tam obě cítí doma – a na průser je zaděláno.

    Z takového konfliktu vždy jedna z neslučitelných kultur vyjde jako vítěz, druhá je dílem potlačena (neříkám, jak), dílem asimilována (neříkám, jak). To je vzorec, který dosud nebyl – pokud vím – nikdy porušen. Proto „výr šafendás“ nikdy nebude fungovat.

    Takto vznikly USA, ale též Izrael; v procesu je Malý Britanistán, Alemanistán, Švédistán, o Frankistánu ani nemluvě. Taková je realita dneška.

    Ještě doplním: jak to vyřešit způsobem smírným a pro všechny přijatelným, nevím. – Těm, kteří v té věci mají jednoduché jasno, nezávidím jejich prostoduchost.

     1. Já z Vás mám normálně dojem, že Gaza je zřejmě nejmírumilovnější a nejkulturnější místo na světě, kde se sdružují jen samí inženýři, architekti, filozofové a výkvět vzdělanosti a stačí jen chvilka a Elon Musk si odtamtud začne brát lidi na stavbu raket a Rosatom zase specialisty na stavbu jaderných elektráren. Prostě ráj na zemi, který zlí a všehoschopní Židozednáři(óóó správci planety), chtějí za každou cenu zničit.
      Gaza, Gaza , Gaza…………. prdel je to…zamořená díra plná teroušů, kterou arabští sousedé( a USA) tak možná zneužívají, aby mohli kalit vodu na Blízkém východě.

      1. Že se míchám do vašeho dialogu s Tymákovanem…

       Vy jste kdesi opodál někomu jinému napsal, že vás nezná. – Tady málokdo opravdu zná ty ostatní. Ostatní o nás vědí jen tolik, kolik o sobě – i mimoděk, třeba způsobem, jak píšeme – prozradíme v diskusi.

       A nyní pokračujte v debatě a nedejte se rušit.

    1. Vy jste, Alefe, jako jediný pochopil, že někdo musí prohrát.
     A ten někdo bude ten, kdo s námi tak nějak není kompatibilní.
     My, Češi, si jenom musíme dát pozor na to, abychom na této situaci vydělali.
     Je důvodné se domnívat, že podporou Palestinců nezískáme vůbec nic a natahat si je sem pod pláštíkem pseudohumanity typu „voni těm sionistům zatopili, tak si je vemem“, je zcela liché.
     Za 30 let bychom tady byli jako v Paříži nebo Marseille.

     1. Ne, Jasone. Vy mě přeceňujete. Že někdo musí prohrát, chápe kdekdo, nejen já. Chápe to pravděpodobně dokonce každý, kdo je ve věci nějak (jakkoli) zainteresován; spor je vlastně jen o to, které straně se má dopomoci k prohře. – Tak aby nakonec neprohráli všichni, pozor na to.

      1. Klidný a graciézní. A navíc jste se neušpinil debatou s jinak smýšlejícími lidmi, tak jako já. Inu… Troufám si tvrdit, že jsem Vás nepodcenil…. Za klid a vyrovnanost Vám dávám paleček nahoru a klobouček dolů 👍🎩

    2. Alefe, máte pravdu.
     Ale lidé jako Jason čtou něco úplně jiného. Vy o koze, oni o voze.

     Jak říká klasik: Je to marný, je to marný.

   1. Pojedou.
    Zbyde jich s bídou na pár autobusů.
    Izraelská urputnost je myslím dostatečně známá z případů, jako Eichmann, nebo sportovci z Mnichova.

 13. Nadlidé vyhlásili „teroristům“ válku, přičemž samozřejmě zdůrazňují, že válka je vedena za světový mír – za něco jiného totiž už dávno války nevedou. Každá válka, tak humánní je již lidstvo a především jeho košer vůdcové, slouží výlučně míru, a samozřejmě svobodě, svobodě a míru. A právu. A spravedlnosti. A právu na sebeobranu. Také lidským právům – vůbec samým krásným věcem. Jako třeba sjednocení v boji proti bestiím.

  🕎Nařídil jsem úplnou blokádu pásma Gazy. Nebude tam žádná elektřina, žádné potraviny, žádné palivo, vše je uzavřeno,“ řekl ministr obrany. „Bojujeme proti bestiím a podle toho jednáme.“

  1. To mi připomíná dávný Porošenkův projev jak ukrajinské děti budou chodit do škol, ale děti etnických Rusů budou o hladu a žízni zalezlé ve sklepních krytech. Netanjahu měl politickou kariéru odjakživa postavenou na válečném štvaní.

  2. Gazané jsou totiž tak lukrativní zboží, že si je všichni jejich arabští kamarádi vezmou k sobě a spolehlivě se o ně postarají. 😀
   Ale prd, kecy v kleci.
   Je to plevel pro Izraelce i pro jejich Arabské sousedy.
   Násilná a primitivní skupina náboženských úchyláků, která okolo nesnese nic, co nevypadá jako oni – a Góje zvlášť.

   1. Přesně..Arabští cigáni, o které nestojí vůbec nikdo, jako o ty naše, nebo slovenské..

    Asi tak před třemi hodinami jsem narazil na zajímavost.
    Při hledání vhodné náhrady za prastarý, americký Ge tranzistor (2N438A), jsem v porovnávacím katalogu „Transistor Substitution Handbook“ z roku 1964, narazil na poměrně velký počet typů amerických Ge tranzistorů, licenčně současně vyráběných izraelskou firmou TADIRAN.
    Tahle firma byla později zařazena pod nějakou jinou, větší – a výsledek je dnešní firma Elbit systems.
    To se psal rok 1964 – a už to v tom handbooku je, čili ta licenční výroba a odbyt téhle výroby musely už nějakou dobu běžet. Nejspíše tedy výroba a prodej běžné spotřební elektroniky v Izraeli.
    Tihle palestinští Arabové, ti dělali v první polovině 60.let zhruba co podobného?

 14. Jedna věc je míra brutality. Pokud mělo nastat jednání, které ale Izrael „brejknul“ tím, že ji ještě zesílil, nutně to musí mít svůj důvod. Buď plynoucí z aktuální situace, nebo jako Izraelem už předtím plánovaný krok. Že to jakékoli jednání nuluje, to není třeba připomínat. A že byl učiněn právě ve chvíli jednání, to může i nemusí mít svůj důvod specifický. Nejspíš má, dál ale asi nahlédnout nejde.
  Tento článek se v převážné většině textu zabývá právě tou izraelskou brutalitou. Což je velkým diskusním tématem, ústícím do standardních hádek, kdo je tam větší svině. Taky, jaká je cena lidské krve, jaká je „skutečná povaha židáků“ atd atd. Čímž tu brutalitu ale určitě neodsouvám bokem.

  Druhou věcí ale je to, co zmínil p. Dvořák ve svém článku. Kromě Hamásu už tam je Hizballáh a šíitské milice. Otázkou je, právě kvůli tomu izraelskému přitvrzení, na jak silném „vlásku“ visí angažmá íránské. Což v sobě nese kapacitu zapojení USA a následně Ruska.
  Totiž, USA ze svých důvodů nemůžou připustit, aby si nějaký Írán válčil proti Izraeli jak jej napadne. Těžko říct, jak jinak by to mohly udělat, než jej rovnou klepnout přes prsty. Írán samotný není někdo, kdo by se nechal „klepnout“ jen tak, ovšem právě Rusko by to donutilo zase z jeho důvodů taky „nepřipustit“, a to vystoupit na obranu toho Íránu. Vystoupit stejně tak důrazně. Ovšem… jak? P. Dvořák posílá jejich Kinžály, aby potopily americkou letadlovku. Což si nicméně každý asi hned dopočítá, že by vedlo…, raději o tom nemluvit.
  Jestli tedy Írán „udělá“, na což USA „udělají“, co tedy potom udělá to Rusko?

  1. Piccolomini, nechcete šetřit písmenky?
   Vždyť by vždycky, když se blíží záchvat písmenkového průvalu, stačilo napsat „Co Izrael a USA činí, dobře činí.“ a bylo by to. Klidně to můžete napsat třeba desetkrát, pokud Vám věta připadá moc krátká.

   1. A neměl jsem jít přímo k věci? Jako, rovnou tam dát – lidi, koukejte si uvědomit, že židák jako židák. Ti to maj v sobě. Od těch se dá čekat jen nějakej podraz!
    To by taky bylo krátké a pravdivě pojmenované, ne?
    Já se ale chtěl dostat k tomu Rusku. Myslíte, že je to tam taky židák jako židák? Teda, ti, co vidí víc do hloubky, tak by řekli chazar jako chazar…

  2. Rusko? Pořádalo setkání s Hamásem;

   „Izraelský tisk vidí v přijetí delegace v Hamásu obrovský podraz na Izrael a zaznívají názory, že Izrael by měl na Rusko více přitlačit.

   To však bude obtížné vzhledem k obrovskému množství ruských židů v Izraeli, z nichž většina si po přestěhování do Izraele počátkem 90. let nechala ruská občanství a podpora sionismu mezi ruskými židy v Izraeli je velice vlažná. 

   Rusko odmítá Hamás označit za teroristickou organizaci a oficiálně považuje Hamás za osvobozenecké hnutí, což pouze potvrzuje informace o tom, že útok Hamásu proti lidem na hudebním festivalu 7. října byl ve skutečnosti řízen izraelským Mossadem. Část Hamásu totiž od počátku svého vzniku koncem 80. let je stále pod kontrolou izraelské rozvědky a vedení Hamásu nemůže logicky přiznat svoji infiltraci Mossadem, že vedení neovládá a nekontroluje všechny své buňky a jednotky.

   Musa Abú Marzúk

   Pravdou ale je, že ten útok na festival nemohl Hamásu přinést nic, kromě vlastního zničení a záminku Izraele pro invazi a likvidaci Gazy,“
   aeronet.news

 15. Pan Kunštek „zapomněl“ k tomu hlasování něco dodat, tak to udělám já.

  Rezoluci nepodpořilo celkem 14 zemí, mezi kterými bylo kromě Spojených států například i Česko. Český velvyslanec při OSN Jakub Kulhánek tento krok odůvodnil tím, že problém vězí v jejím znění – v textu chybí požadavek propuštění rukojmích nebo odsouzení útoku Hamásu ze 7. října.

  Zbývá jen zatleskat Orbánovi, že hlasoval po boku Česka!

  1. I Rakousko a Maďarsko – Nehammer je holt guma a prezident je zelený válečný štváč. Orbán – těžké zklamání. Já nejsem nekritický fanoušek nikoho – vždy posuzuji podle konkrétních činů. Hlasovat proti příměří je zločin, i když se netrestá.

   1. To je problém.
    Orbán je hlavně křesťan, obdivovatel Trumpa a odpůrce Islámu. Dostáváme se do logiky náboženských válek, a tam není místo pro rozum a humanismus.

  2. Česko, Rakousko, Maďarsko …., židovská Praha, židovská Vídeň, židovská Budapešť …., to je pořád stejné .., nic se mezi degeneráty nezměnilo …

 16. Twitterový účet „Gaza now“ požádal Elona Muska, aby pásmu Gazy poskytl bezplatný přístup na StarLink jako ukrajincům…

    1. Zakladateli, máte sice samozřejmě gramaticky pravdu, ale logicky je to nesmysl. Pokud by Fiala psal o sobě, psal by pravdu. A snad jej nepodezíráte ze sdělování pravdy, to byste byl naivní i Vy, ač dějiny znáte.

        1. Myslím, že máme v národní povaze přebíjet zoufalství smíchem. Víte, ja nevím co je horší. Zda mezinárodní ostuda a kolaborantství našich současných představitelů, nebo idiocie těch, kteří je s pocitem světovosti stále podporují. Ti první jsou sice psychopati, ale je jich zase relativně málo.

      1. Pokud by Fiala vzkázal Muskovi – Elone, jsem naivní a neznám dějiny, co by k tomu vlastně Freud pravil? Vzhledem ke galaxie atakujícím rozměrům iérova ducha je takovýto vzkaz sice, z pohledu metafyzického absolutně, nemožný. Metafyzického proto, že tento stav je neovlivnitelný, tedy nepodmínitelný žádnými známými podmínkami. Ale Freud byl pašák, ten by si s tím jistě poradil…

       1. Ale počkat. Teď si tak říkám, nebyl ten Freud náhodou židák, nebo dokonce chazar?? Jako, pokud byste odpovídal, tak abyste nebyl pak nalezen ovlivněn jejich pikly…

          1. Nevím zda bych chtěl vidět křížence bolševika s fašistou nebo klérem. Celé to zní jako širokospektrální antibiotika, také to zabere vše. 😀

   1. Tam se bez VPN nedostanu.
    EU, Jourová a O2 se svorně starají, abych mohl používat internet stejně jako průměrný číňan.
    Lickýpráva!

 17. Tvoříme si prostřednictvím demokracie svůj vlastní osud. Měli bychom se připravovat na to, abychom ho unesli.
  Svět je mnohem složitější než si čeští vládní politici a provládní novináři představují. Po zločinu přijde trest.

 18. Mimochodem, pokud byste se v životě někomu pomstili za násilí, kterého se dotyčný na vás dopustil někdy v minulosti, dopouštíte se trestného činu. A platí to dokonce i v případě, že jste se nezmohli v danou chvíli na přiměřenou obranu a útočníka napadli až za pár minut poté, co jste se sebrali ze země a on už si někde v hospodě o blok dál dává pivo. Budete jednoduše potrestáni za fyzické napadení. Žádné právo na odplatu náš právní řád nezná. Nezná jej ani to mezinárodní.

 19. Tolika válečných zločinů či zločinů proti lidskosti jako za posledních dvacet čtyři let (1999 – vstup do NATO) jsme se nedopustili nikdy v historii. Je to pošpinění všeho, na čem kdy stála naše státnost. A je úplně jedno, jestli se jich přímo účastníme, jako například v bývalé Jugoslávii, Iráku či Afghánistánu, nebo jim vyslovujeme svou otevřenou podporu a materiálně i finančně se na nich podílíme.

 20. Bibi se mýlil, když našemu Péťovi sděloval že Izrael prožívá těžké hodiny ..
  Ty těžké hodiny pro Izrael a sionisty a jejich kámoše teprve nastanou, sionisti s amíky v tom bludu jejich vyjimečnosti jsou nepoučitelní …

  1. Náš cynický Péťa blb se v zahraničních návštěvách vyžívá,pže nemusí řešit věci doma, každé neštěstí ve světě je pro něj rajská hudba.

 21. Bombardování obytných čtvrtí Gazy, kdy si musí být Izrael vědom velkých ztrát na životě civilního obyvatelstva, je jednoznačně válečným zločinem dle mezinárodního humanitárního práva.
  Musím upozornit na několik nepravd, které se v souvislosti s konfliktem v Gaze uvádí. Především, právo na sebeobranu nezahrnuje právo na porušování mezinárodního humanitárního práva. Dále, nikdo nemá právo na beztrestnost na základě zločinů, které spáchá někdo jiný. Dále, naše vnitrostátní právo bylo novelizováno po sumitu NATO ve Varšavě a je velice přísné. Nepochybuji, že, až se k nám vláda práva navrátí, umožní trestně stíhat Ihoroviče, představitele vlády, mnoho novinářů, možná i majitele médií (Ivo Lukačovič) apod. za trestný čin dle § 405 Trestního zákoníku popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.
  Dále, ozývají se hlasy, že když nebylo válečným zločinem bombardování Německa, není válečným zločinem ani bombardování Gazy. To je ovšem falešný argument, protože mezinárodní humanitární právo bylo od té doby, částečně i na základě válečných zkušeností, doplněno.
  Bombardování Gazy zbraněmi velmi velkých ráží (viděli jsem videa, jak se po obrovském výbuchu zhroutí celý velký obytný dům) jasně porušuje princip přiměřenosti.
  Velký počet našich politiků, a nejen jich, ospravedlňuje (je to trestný čin dle § 405 TZ) bombardování obytných čtvrtí Gazy údajnou podporou civilního obyvatelstva, kterou má poskytovat Hamásu. To je ovšem porušení jiného principu mezinárodního humanitárního práva, a to principu rovnosti (non-dicrimination), tedy že ke všem osobám má být přihlíženo stejně, bez ohledu na jejich rasu, pohlaví, národnosti, náboženské vyznání nebo politické názory. V daném případě politický názor, kdy někdo podporuje Hamás, neznamená, že taková osoba by měla být vyňata z ochrany stanovené mezinárodním humanitárním právem. Vždyť to je jasné – nemůžete masakrovat civilisty jen pro to, že mají jiné politické názory. Vlastně to platí obecně – nemůžete masakrovat civilisty na základě jakékoliv záminky. Mimo jiné i proto, že záminku si může každý vyrobit podle libosti.
  Někdo argumentuje tím, že jsme odsunuli Němce po 2. světové válce, tedy, že jsme přijali princip kolektivní viny. Ale v tom dávám za pravdu Schwarzenbergovi, že za současného podoby mezinárodního humanitárního práva by nic takového nebylo možné. Jedná se tedy o naprosto lichý argument.

 22. Nám, Čechům, nezbývá než se stydět za podporu války. Který zloun tak hlasoval?! Ten Budulínek co imituje ministranta ??

  1. Předpokládám, že pan Jakub Kulhánek, který to tlačítko mačkal na místě, musí jednat podle not z Prahy od pana Lipánka.
   https://www.mzv.cz/un.newyork/en/about_the_mission/the_team/the_team.html

   Stydím se – neméně než po slavném výroku pp V.H. o humanitárním charakteru bombardování. Aspoň to předstírání neutrálního postoje jsme si snad dovolit mohli, jako Finsko nebo Polsko.

   Al Jazeera:

   Valné shromáždění OSN vyzývá k humanitárnímu příměří ve válce mezi Izraelem a Gazou: Jak země hlasovaly Usnesení bylo přijato 120 hlasy pro, 14 proti a 45 se zdrželo hlasování. Jak hlasovala vaše země?

   Proti: Rakousko, Chorvatsko, Česká republika, Fidži, Guatemala, Maďarsko, Izrael, Maršalovy ostrovy, Mikronézie, Nauru, Papua New Guinea, Paraguay, Tonga, USA

   https://www.aljazeera.com/news/2023/10/27/unga-calls-for-humanitarian-truce-in-israel-hamas-war-how-countries-voted

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *