27 května, 2024

Restart Česka

Zajisté jste zaregistrovali, že se v Kotlince objevily bilbórdy o restartu Česka, na kterých se se vám směje do očí na vás přátelsky hledí náš premiér a různými hesly vám vysvětluje, že je všechno v pořádku, vláda nespí a dělá, co je třeba. Objednatelem této reklamy ovšem není naše vláda, ale Institut Petra Fialy, který si dal za úkol, přesvědčit českou společnost o nutnosti společenské shody na tom, co nám Fiala předkládá.

Škarohlídi už zjistili, že reklamní plochy byly podezřele levné, že Fialův institut je dostal skoro zdarma a skutečná cena by byla nejspíš o řád vyšší. Stejně tak se už propralo, že celý ten Restart je jen snůška frází, které tu posloucháme už hodně dlouho a skutek utek. Na mě osobně to celé dělá dojem, že celý ten think thank nezávislých odborníků v Insitututu Petra Fialy si prostě vzal Babišovu knihu „O čem sním, když náhodou spím“ a mizerným slohem přepsal některé kapitoly, aby to znělo moudře a blyštivě.

Stejně tak si živě představuju, jak premiér, kterému pevně věří 2% populace a ti ostatní mu postupně věří méně a méně, že to díky novému progresivnímu heslu o restartu najednou změní a ausgerechnet teď celá republika Péťovi uvěří jeho vize, zapomene na spory, milion propadlých hlasů konečně prozře, dva miliony voličů Babiše díky Fialovým textům opustí Veľkého Bociana a konečně nastane liberální ráj plný rychlovlaků, inovací, dostatku elektřiny z větrníků a bez uhelných elektráren a všechny nás obohatí muslimská migrace z Afriky a blízkého východu, kde budeme stát za Izraelem stejně pevně, jako stojíme za Ukrajinou.

Mimochodem… Blyštivý Péťa se mnohokrát chlubil, jak ve světě bojuje za české zájmy… a teď se zjistilo, že neumí anglicky… Možná proto mu vlastně nevadilo, že ho tenkrát Ferhovštat seřval… on mu vlastně ani nerozuměl.

Tohle všechno už přede mnou ventilovali jiní. Já se pokusím poukázat na to, co není vidět na první pohled.

Už jsem tu jednou psal, že před půl rokem dělala Fialovi reklamu značka SPOLU. Tam byly všechny Péťovy fotky, tam měli henten deštník proti drahotě, tam psali o tom, jak dobře to dělají, jak zvládli energetickou krizi a jak se jim podařilo zajistit dost plynu a jak dělají odpovědnou a hodnotovou politiku. Pak to najednou skončilo a ze dne na den se všechna tato hesla přesunula pod značku ODS. Chlubili se, jak klesají ceny potravin, jak připravují konsolidační balíček, který dostane Česko do formy.

A teď už se musí Fiala pochlubit svými olbřímími úspěchy sám pomocí svého institutu… Samozřejmě se hoši postarají, aby se to zaplatilo ponejvíce z erárních peněz, však Vítek Rakušan také bude svojí kampaň do eurovoleb platit z prostředk ministerstva vnitra. Oni dělají hodnotovou politiku, oni můžou.

Když se podíváte na ten sešup od SPOLU přes ODS k samotnému Fialovi, tak celkem zřetelně vidíte, že pan profesor politologie je asi už poslední, kdo ještě věří, že to celé není průser. Takhle se to dělalo už ve starověku. Jde společnost do háje? Je třeba vybrat obětního kozla. Toho je zapotřebí ozdobit, opentlit, načančat… a pak ho vyhnat do pouště. Nemáte pocit, že přesně tohle teď dělají Fialovi? Všechny „úspěchy“ vlády teď pěkně nakládají na něj osobně, on se vyhřívá ve světle reflektorů a jeho strana postupně začíná předstírat, že s ním nemá nic společného… a ve správnou chvíli s ním vyrazí dveře…

A na druhé straně se ukazuje stále zřetelněji moje teze, že záleží na osobnosti, nikoliv na straně. Nositelem ideálu už není partaj, ale její lídr. Prakticky žádný předseda strany se už dávno nebojí delegátů na stranickém sjezdu, že by ho mohli sesadit a nahradit někým jiným. Pokud dneska v politické straně probíhá boj, tak je to boj o pozice místopředsedů. Předseda je v podstatě vždycky nenahraditelný. Jeho odstraněním by stranické preference klesly na polovinu. Strana se stává servisní organizací lídra.

Sebastian Kurz se stal předsedou rakouských Lidovců a svoje zvolení podmínil změnou stanov strany, díky čemuž získal značně vyšší pravomoci. Když se někde zeptám, jak se jmenuje Macronova politická strana, tak to polovina lidí ani neví. Všichni znají Orbána, ale také leckdo tápe, když se zeptám, ze které je vlastně strany. Všichni vědí, kdo je Netanjahu, ale kdybych se zeptal, v jaké je straně a co má Likud vlastně v politickém programu, moc lidí mi neodpoví. Koneckonců… jak se vlastně jmenuje Tuskova strana v Polsku, když teď bude henten premiér? Většina lidí ví především to, že je „proevropský“. Volby na Slovensku byly o Ficovi, Šimečkovi, Pellegrinim…

Na Jindrových spanilých jízdách se lidi ptají na Jindrovy politické názory. Ptají se ho na politické recepty, ptají se ho, jak chce dosáhnout splnění svých slibů. Sem tam se ho někdo zeptá na něco z politického programu, který vyčetl na stránkách PRO. Ale NIKDY JSEM NESLYŠEL, že by se ho někdo zeptal na stranické stanovy a začal pitvat, jestli náhodou některé body nejsou málo demokratické. Stejně tak se ještě nikdy nestalo předmětem veřejné diskuse uspořádání kterékoliv politické strany. Nikdo nikdy neřešil, že prakticky ve všech stranách je ukotveno odsouhlasení kterékoliv kandidátky nejužším vedením strany. Lidi zajímá, jaký je lídr. Tečka.

Kdyby Babiš odešel z ANO (protože by toho měl plné zuby), preference by se ANO okamžitě propadly na polovinu a to si myslím že Havlíček nebo Schillerová by Babiše bez problémů nahradili a udrželi stranu pohromadě. Kdyby Okamura odešel z SPD, tak bude konec. Když z Trikolory odešel mladý Klaus, bylo vymalováno. A co si budeme povídat, preference ČSSD se propadaly s každou změnou, kterou ve vedení udělali. Takhle to prostě je. Doba „okresních tajemníků“ jakožto nositelů moci i idejí v politické straně je dávno pryč. Svým způsobem jsme opačnou cestou došli ke stejně autoritativnímu uspořádání, jaké mají na Východě… a vlastně i v USA. Nejspíš to ani jinak nejde. Tradiční evropská stranická politika je příliš těžkopádná do dnešního dynamického světa. Buď necháte lídra rozhodovat i bez svolání stranického grémia, nebo už stojíte opodál.

Něco podobného teď vidíte i u Fialy. Stále více vidíte, jak z ODS zbyl jen on a kolem něj je pár tragických figur, kteří jsou spíš podržtaškové, než korunní princové. Stanjura je toho dokonalým příkladem. O spoustě ministrech už ani nevíte, že existují. Zmizeli. Dokonale. Žije ještě Kupka? Je ještě vůbec ministr? Jen Černochová si jako Valkýra jede svoje a podle mě se jí už děsí i Řehka. Podle mě je právě Černochová adeptem na příštího předsedu ODS, hned jak bude Fiala vyhnán.

Teď se prý Fiala domluvil s Jurečkou a s Pekarovou na pokračování SPOLU i v eurovolbách. Společná kandidátka eurohujerů i euroskeptiků… Vondra už si raději dělá vlastní kampaň, dokud na to ještě má nějaké fondy. Fiala to prostě rozhodne sám, protože to jinak nejde a ani v ODS s tím nemohou nic udělat. Jen se včas trhnout… Možná.

Pokud Fiala tuhle kočkopsí kandidátku dotáhne do konce, může si podat ruku s nebinárním Šimečko. Muži mohou mít vagínu a ženy mohou mít penis… takhle nějak budou vyznívat volební hesla. Nedovedu si představit Niedermayera, Zdechovského a Vondru na jedné kandidátce a nevěřím že Promopro Saša se něčeho takového zúčastní. Samotná ODS v eurovolbách asi moc neuspěje, ale ve SPOLUsestavě neuspěje možná ještě hůř.

Sledujeme proces proměny modroptácké strany v servisní organizaci. Fiala o všem víceméně rozhoduje sám a ostatní straníci jsou vlastně rádi a stále méně mají chuď být viděni vedle svého šéfa. Restart Česka je ve skutečnosti restartem Fialy. Jen ještě neví, že přivlastněním veškerých zásluh si i přivlastnil všechny hříchy. V příštích měsících bude tento proces stále zřetelnější, ale pro ODS bude zřejmě tragický v každém případě. Pokud se stanou servisní organizací pro Fialu, tak jim přeju příjemné křeče. Blbějšího lídra si vybrat nemohli a jen by to ukázalo na blbost celé strany. Pokud se naopak Fialy zbaví a „vyženou ho do pouště,“ dostanou se přesně tam, kde je bývalá ČSSD. Budou bez lídra a preference půjdou na polovic bez ohledu na to, kdo bude Fialovým nástupcem.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

156 thoughts on “Restart Česka

 1. Rychlé krátké shrnutí…..
  Fialový ko…t tam byl bez manželky…. zřejmě usoudila, že si nebude kazit pověst s takovým člověkem …. jako kůl v plotě ….

  Projev jako agitka NATO a EU …. Bez přímého pohledu do kamery …..Loutka jen odříkává předepsaný projev bez osobní invence … zlatej Klaus, Zeman nebo koktající Babiš. Ostuda a degeadace celého aktu …

  Zvukově vytažený potlesk …..

  Neměl koule vyznamenat vrahy Mašíny …. tak aby vyhověl tlaku vyznamenal aspoň Mašínovou …..

  Dehonestace nejvýznamnějšího svátku ČR…

  1. Nejdelší a nejpitomější projev za dlouhé roky.
   Slovní salát plný devótních floskulí vůči EU a NATO, pronesený v den české státnosti bledým kariernim vojclem bez mimiky. Tragické, strašné.

   Za satanisty tam byl Halík.

 2. VEDLE NA KYDECH JSEM u p.INŽI NAŠLA dkaz na UMELOU INTTELIGENCI.
  https://chat.openai.com
  Mi rozbili z vládního Digi koncentráku NEOMARXISTU pocitač, protože prý mám všech 8 nejduležitéjsich vlastnosti političky a tak jsem prý nebezpečna ,nesmím tedy ani klást umele inteligenci žadne otázky.
  Pokud se mi odkaz podařil ,kdo z vás dokáže klást UI politické otázky,které členy SV(společnosti volicu zajímají a da odpovědi tady všem k posouzení
  Doporučuji se UI zeptat zde pan S.s tím jak se prosazujenaše potřeby naštve ak vladu neomarxistu až s tím prašti.🌵💥🇨🇿

  Teda ta Anička je,ale drzá holka!
  No ni?💥💇🍋👹

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *