28 února, 2024

Restart Česka

Zajisté jste zaregistrovali, že se v Kotlince objevily bilbórdy o restartu Česka, na kterých se se vám směje do očí na vás přátelsky hledí náš premiér a různými hesly vám vysvětluje, že je všechno v pořádku, vláda nespí a dělá, co je třeba. Objednatelem této reklamy ovšem není naše vláda, ale Institut Petra Fialy, který si dal za úkol, přesvědčit českou společnost o nutnosti společenské shody na tom, co nám Fiala předkládá.

Škarohlídi už zjistili, že reklamní plochy byly podezřele levné, že Fialův institut je dostal skoro zdarma a skutečná cena by byla nejspíš o řád vyšší. Stejně tak se už propralo, že celý ten Restart je jen snůška frází, které tu posloucháme už hodně dlouho a skutek utek. Na mě osobně to celé dělá dojem, že celý ten think thank nezávislých odborníků v Insitututu Petra Fialy si prostě vzal Babišovu knihu „O čem sním, když náhodou spím“ a mizerným slohem přepsal některé kapitoly, aby to znělo moudře a blyštivě.

Stejně tak si živě představuju, jak premiér, kterému pevně věří 2% populace a ti ostatní mu postupně věří méně a méně, že to díky novému progresivnímu heslu o restartu najednou změní a ausgerechnet teď celá republika Péťovi uvěří jeho vize, zapomene na spory, milion propadlých hlasů konečně prozře, dva miliony voličů Babiše díky Fialovým textům opustí Veľkého Bociana a konečně nastane liberální ráj plný rychlovlaků, inovací, dostatku elektřiny z větrníků a bez uhelných elektráren a všechny nás obohatí muslimská migrace z Afriky a blízkého východu, kde budeme stát za Izraelem stejně pevně, jako stojíme za Ukrajinou.

Mimochodem… Blyštivý Péťa se mnohokrát chlubil, jak ve světě bojuje za české zájmy… a teď se zjistilo, že neumí anglicky… Možná proto mu vlastně nevadilo, že ho tenkrát Ferhovštat seřval… on mu vlastně ani nerozuměl.

Tohle všechno už přede mnou ventilovali jiní. Já se pokusím poukázat na to, co není vidět na první pohled.

Už jsem tu jednou psal, že před půl rokem dělala Fialovi reklamu značka SPOLU. Tam byly všechny Péťovy fotky, tam měli henten deštník proti drahotě, tam psali o tom, jak dobře to dělají, jak zvládli energetickou krizi a jak se jim podařilo zajistit dost plynu a jak dělají odpovědnou a hodnotovou politiku. Pak to najednou skončilo a ze dne na den se všechna tato hesla přesunula pod značku ODS. Chlubili se, jak klesají ceny potravin, jak připravují konsolidační balíček, který dostane Česko do formy.

A teď už se musí Fiala pochlubit svými olbřímími úspěchy sám pomocí svého institutu… Samozřejmě se hoši postarají, aby se to zaplatilo ponejvíce z erárních peněz, však Vítek Rakušan také bude svojí kampaň do eurovoleb platit z prostředk ministerstva vnitra. Oni dělají hodnotovou politiku, oni můžou.

Když se podíváte na ten sešup od SPOLU přes ODS k samotnému Fialovi, tak celkem zřetelně vidíte, že pan profesor politologie je asi už poslední, kdo ještě věří, že to celé není průser. Takhle se to dělalo už ve starověku. Jde společnost do háje? Je třeba vybrat obětního kozla. Toho je zapotřebí ozdobit, opentlit, načančat… a pak ho vyhnat do pouště. Nemáte pocit, že přesně tohle teď dělají Fialovi? Všechny „úspěchy“ vlády teď pěkně nakládají na něj osobně, on se vyhřívá ve světle reflektorů a jeho strana postupně začíná předstírat, že s ním nemá nic společného… a ve správnou chvíli s ním vyrazí dveře…

A na druhé straně se ukazuje stále zřetelněji moje teze, že záleží na osobnosti, nikoliv na straně. Nositelem ideálu už není partaj, ale její lídr. Prakticky žádný předseda strany se už dávno nebojí delegátů na stranickém sjezdu, že by ho mohli sesadit a nahradit někým jiným. Pokud dneska v politické straně probíhá boj, tak je to boj o pozice místopředsedů. Předseda je v podstatě vždycky nenahraditelný. Jeho odstraněním by stranické preference klesly na polovinu. Strana se stává servisní organizací lídra.

Sebastian Kurz se stal předsedou rakouských Lidovců a svoje zvolení podmínil změnou stanov strany, díky čemuž získal značně vyšší pravomoci. Když se někde zeptám, jak se jmenuje Macronova politická strana, tak to polovina lidí ani neví. Všichni znají Orbána, ale také leckdo tápe, když se zeptám, ze které je vlastně strany. Všichni vědí, kdo je Netanjahu, ale kdybych se zeptal, v jaké je straně a co má Likud vlastně v politickém programu, moc lidí mi neodpoví. Koneckonců… jak se vlastně jmenuje Tuskova strana v Polsku, když teď bude henten premiér? Většina lidí ví především to, že je „proevropský“. Volby na Slovensku byly o Ficovi, Šimečkovi, Pellegrinim…

Na Jindrových spanilých jízdách se lidi ptají na Jindrovy politické názory. Ptají se ho na politické recepty, ptají se ho, jak chce dosáhnout splnění svých slibů. Sem tam se ho někdo zeptá na něco z politického programu, který vyčetl na stránkách PRO. Ale NIKDY JSEM NESLYŠEL, že by se ho někdo zeptal na stranické stanovy a začal pitvat, jestli náhodou některé body nejsou málo demokratické. Stejně tak se ještě nikdy nestalo předmětem veřejné diskuse uspořádání kterékoliv politické strany. Nikdo nikdy neřešil, že prakticky ve všech stranách je ukotveno odsouhlasení kterékoliv kandidátky nejužším vedením strany. Lidi zajímá, jaký je lídr. Tečka.

Kdyby Babiš odešel z ANO (protože by toho měl plné zuby), preference by se ANO okamžitě propadly na polovinu a to si myslím že Havlíček nebo Schillerová by Babiše bez problémů nahradili a udrželi stranu pohromadě. Kdyby Okamura odešel z SPD, tak bude konec. Když z Trikolory odešel mladý Klaus, bylo vymalováno. A co si budeme povídat, preference ČSSD se propadaly s každou změnou, kterou ve vedení udělali. Takhle to prostě je. Doba „okresních tajemníků“ jakožto nositelů moci i idejí v politické straně je dávno pryč. Svým způsobem jsme opačnou cestou došli ke stejně autoritativnímu uspořádání, jaké mají na Východě… a vlastně i v USA. Nejspíš to ani jinak nejde. Tradiční evropská stranická politika je příliš těžkopádná do dnešního dynamického světa. Buď necháte lídra rozhodovat i bez svolání stranického grémia, nebo už stojíte opodál.

Něco podobného teď vidíte i u Fialy. Stále více vidíte, jak z ODS zbyl jen on a kolem něj je pár tragických figur, kteří jsou spíš podržtaškové, než korunní princové. Stanjura je toho dokonalým příkladem. O spoustě ministrech už ani nevíte, že existují. Zmizeli. Dokonale. Žije ještě Kupka? Je ještě vůbec ministr? Jen Černochová si jako Valkýra jede svoje a podle mě se jí už děsí i Řehka. Podle mě je právě Černochová adeptem na příštího předsedu ODS, hned jak bude Fiala vyhnán.

Teď se prý Fiala domluvil s Jurečkou a s Pekarovou na pokračování SPOLU i v eurovolbách. Společná kandidátka eurohujerů i euroskeptiků… Vondra už si raději dělá vlastní kampaň, dokud na to ještě má nějaké fondy. Fiala to prostě rozhodne sám, protože to jinak nejde a ani v ODS s tím nemohou nic udělat. Jen se včas trhnout… Možná.

Pokud Fiala tuhle kočkopsí kandidátku dotáhne do konce, může si podat ruku s nebinárním Šimečko. Muži mohou mít vagínu a ženy mohou mít penis… takhle nějak budou vyznívat volební hesla. Nedovedu si představit Niedermayera, Zdechovského a Vondru na jedné kandidátce a nevěřím že Promopro Saša se něčeho takového zúčastní. Samotná ODS v eurovolbách asi moc neuspěje, ale ve SPOLUsestavě neuspěje možná ještě hůř.

Sledujeme proces proměny modroptácké strany v servisní organizaci. Fiala o všem víceméně rozhoduje sám a ostatní straníci jsou vlastně rádi a stále méně mají chuď být viděni vedle svého šéfa. Restart Česka je ve skutečnosti restartem Fialy. Jen ještě neví, že přivlastněním veškerých zásluh si i přivlastnil všechny hříchy. V příštích měsících bude tento proces stále zřetelnější, ale pro ODS bude zřejmě tragický v každém případě. Pokud se stanou servisní organizací pro Fialu, tak jim přeju příjemné křeče. Blbějšího lídra si vybrat nemohli a jen by to ukázalo na blbost celé strany. Pokud se naopak Fialy zbaví a „vyženou ho do pouště,“ dostanou se přesně tam, kde je bývalá ČSSD. Budou bez lídra a preference půjdou na polovic bez ohledu na to, kdo bude Fialovým nástupcem.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

156 thoughts on “Restart Česka

  1. Můžou mít desítky takových webů, blogů, ale změna, která přichází stejně nezastaví. Prostě to nejde zastavit. To není jen Vidlák, ale těch lidí bude přibývat. Budou další a další.

   Jde vidět, že ti lidé mají VELKÝ STRACH, ale opravdu V E L K Ý.

   Když mají VELKÝ STRACH tak dělají hloupé činy.

   Tak je nechte…

 1. Je tomu více jak 600 let, kdy jiný domácí exrektor vysoké školy dokázal vést v zahraničí dokonce soudní při. V mezinárodním jazyku vysokoškoláků té doby (co se zdejší civilizace týče).

  Bylo by asi komediální, kdyby v textu zmiňovaný domácí exrektor vysoké školy musel vést v zahraničí nějakou soudní při, v mezinárodním jazyku dnešních časů. Možná by ani nevěděl co se po něm chce, respektive za koho se má brát, např. za jaký národ.
  Naštěstí má kolem sebe různé poskoky a umělou inteligenci. Takže se není čeho bát.

  1. Až jednou doopravdy umře, nikdo tomu u nás nebude věřit.
   Všichni si budou myslet, že je to zase nějaká naše zasraná válečná propaganda…

  2. Což o to, že už zemřel asi na desátou rakovinu. Ale záhadou mi je, jak tupí musí býti bioroboti, kteří toto čtou a stále těmto „plátkům“ upřímně věří.

 2. Několik místních vodborníků zde zhodnotilo angličtinu Petra Fialy (jen opsali notičky od estebáka, ale udělali to s pocitem experta). Už si neposlechli anglicitinu Netanjahua, protože to už v notičkách nebylo.

  Je mezi těmito fachmany někdo, kdo strávil rok nebo vic v zahraničí, kde mluví anglicky?

  1. Chápu že kdo má problém nejen s češtinou ale i podpisem nedokáže zhodnotit angličtinu. V tom případě se lze zeptat někoho ve svém okolí. Spousta libtardů to dnes dobře pozná a potvrdí, že Netanjahu mluví anglicky normálně, ne jako rodilý mluvčí ale bez problémů. Při Fialově řeči si rodilí anglicky mluvící musejí říkat, že ta čeština nemůže být až tak strašný jazyk, když se jim zdálo, že pár slovům rozuměli.

   Při sledování Fialy si včera jistě pár lidí vzpomnělo, kde již tuto versi angličtiny před lety slyšeli : https://youtu.be/sBqR6LESIJs?t=10

 3. PePa 107 už s tím restartem začal. Při slavnostním ceremoniálu trefil praporem vedle stojícího vojáka do hlavy, až mu srazil čepici. Nejspíš nějaká symbolika. Nebo počínající parkinson, jak by ihned pohotově diagnostikovala pouštní děva Džamila.

  1. No, možná to pojal jako inovaci tradice… Převzít fángli a hned s ní fláknout někoho po hlavě není zas tak blbý nápad… Třeba se to ujme…
   No ale na senilního stařečka u páníčků zatím stále ještě nemá…

   1. Přesně.
    Ostatně, tak to udělali již těžkooděnci před Národním. Vytrhli mávajícímu z ruky vlajku a praštili s ní mávajícího po kebuli. Vše prý bylo legislativně správně. Je-li legislativně správně někoho tlouct po hlavě státním symbolem… hmmm, tak to jen prostě Pávek potvrdil, že je všechno OK.

 4. Vidlaku, vzdyt vy jste Simecko sklonoval jako muze! Jak jste si to mohl dovolit? Jak jste mohl klesnout tak hluboko?! Zklamal jste…

  Simecko ma prece podle sve nebinarni doktriny pravo si zvolit presne to z 856 pohlavi, na ktere se zrovna citi…! 😀

 5. Ono je trochu jinak. V této zemi již není politických stran.
  Politická strana má statisíce až miliony členů. Má hierarchickou strukturu, stálý politický program, má činnost.

  V této zemi máme pouze pyj-ár projekty (většinou narušených) jedinců nebo zločinných spolčení.

 6. Není vyloučeno, že Fiala chystá nový projekt – Spolu jako jednu stranu. Navazuje na Zielenského a Topolánkovu snahu o „rozkročení“ ODS. To by byla šance pro obnovu „tradiční“ ODS s číslem 2.

  1. Už jsou rozkročení, že to víc nejde.
   Jedna část je nalevo od Zelených a Pirátů, druhá část je rozkročená až do Řeporyj, část šňupe s brňákama koks, část náckuje – staví pomníky vlasovcům, smiřuje se se sudeťákama a lichtenštejnama a financuje, cvičí a vyzbrojuje banderovce.
   Kam ještě by se mohli rozkročit?

    1. Aby se spíš v rozkroku neroztrhli na dvě půlky. Rozkročit se můžou, o to nic. Furt tam ale budou lidi (i mezi voliči), pro které je současné rozkročení už cu moc, a současně lidi, kteří se zatím rozkročili málo. Podle mne to jinak, než roztržením skončit nemůže, arciť až v okamžiku, kdy si obě půlky budou myslet, že jim ta druhá půlka odhání voliče.

 7. Pěkné ukázky jsou také v odkazech.
  Politici ČR takto bohužel mluvívají (čtou), není v tom jistě sám,
  ale že zrovna profesor z katedry mezinárodních vztahů Masarykovy university,
  chudák universita i Masaryk….

  Osobně si myslím, že než takto, tak radši hrdě hovořit rodným jazykem a nechat to na tlumočníkovi.

  Příjemný poslech všem fialomilům:
  https://www.youtube.com/watch?v=w_zrIXkUb4I
  https://www.iportal24.cz/nazory/jou-are-gret-englis-spikr-mister-fiala/

  Jestli ono to nebude tím, že Fiala dle naší tříleté hovoří přece „anglicecky“
  a ne prý jako Irové „ironicky“…

  1. Možná by se ten náš „světový politik“ Fiala ztrapnil méně, kdyby ty svý taháky prostě – s hlubokou úklonou samosebou – vrazil Netanjahuovi do ruky, ať si to ten dotyčný raději přečte sám… 😉

 8. Popcorn stačit nebude, doporučuji přihodit teplé papuče a nějaký pletený pléd, případně zásobu kvalitního rumu a lihový samovar na grog.

 9. Nositelem ideálu nemůže být JEN lídr. Musí to být všichni ti kteří byli pod tímto programem zvolení do poslanecké sněmovny na základě těchto ideí(slibů, frází) a budou tento program důsledně uplatňovat.
  Jinak se to celé sesype jako rebelové ANO v Ostravě.
  Pořád je to souboj idejí které propagují politické strany. Jednoho Jidáše podplatit můžete, ale všechny sotva.

  1. Síly KoZa jsou likvidovány standardními způsoby.

   Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 500 letadel, 252 vrtulníků, 8104 bezpilotních prostředků, 441 protiletadlových raketových systémů, 12778 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 1165 bojových vozidel raketometů, 6837 polních děl a minometů a také 14 463 kusů speciálních vojenských vozidel.

   Obyčejní ukrajinští vojáci jsou houfně hnáni na porážku, jsou používáni jako potrava pro děla. Skrývají se za nimi žoldáci, neonacisté /chazarská sekta. Není jich mnoho, ale kyjevský režim jim dal právo zabíjet ty, kteří nechtějí vykonávat sebevražedné příkazy.“
   ▪️“Takže dnes na pravém břehu v oblasti vesnic Ivanovka a Novotjaginka zastřelil oddíl Národní gardy a zahraničních žoldnéřů vojáky, kteří odmítli překročit Dněpr.“

   Za uplynulý týden bylo z ukrajinských ozbrojených sil vyřazeno až 12 letadel (10 Mig-29 a 2 Su-25) a také 2 vrtulníky Mi-8. Z toho za posledních 24 hodin bylo sestřeleno 7 (sedm!) MiGů-29!!!

   Zbraně KoZa (otroků BlackRocku) tedy postupují vítězně k vyčerpání.

 10. Osobnost,despota diktátor je rozdíl,když je ta demokracie,tak je lepší skupinové vládnutí.
  Na nějakou změnu samotná ČR nemá naději,jak i píše pan Gój,obsluha jen dluhů,nás potápí a ještě horší,že si musíme půjčovat pořád a velké částky.Jak se říkalo o Husákovi,že je skladníkem RVHP,tak podobně je na tom Fiala pro EU.

  1. Re: Zemědělec
   To možná ano, ovšem zahraniční dluh byl roven nule a podpora rodin s malými dětmi vyvolala znatelný růst porodnosti (tzv. Husákovy děti – je o tom i pop písnička, že). To teď rozhodně nehrozí.

 11. Dovoľte mi pogratulovať k dnešnému významnému sviatku vzniku Československa. Ako čechoslovak sa hrdo hlásim k vzniku spoločného štátu. Moja matka z Novopacka a otec z južného Slovenska mali radi krásnu krajinu od Chebu po Vyšné Nemecké……..

  1. Zdravím Vás taky. Pro mě je Slovensko pořád půlka vlasti. Možná i víc, protože Praha už je pro mě do značné míry cizina.

   1. Tomáš G. Masaryk, president-Osvoboditel, se zasloužil o stát, o naši samostatnost a svobodu. Ale jsme jí vůbec hodni? Zasloužíme si ji? Stojíme vůbec o to, být národem a mít svůj stát? Jak dopadá náš každoroční plebiscit o naší státnosti 28. října? Spokojíme se s tím, že jsme manipulovaný dav, který prodal svou hrdost za mísu konzumu, nemá minulost a nemá budoucnost, a jako stádo jde tam, kam se jde, bez přemýšlení o tom, kam by se mělo jít?

    1. Prezident osvoboditel, co přijel do republiky dva měsíce po tom, co ji muži října vytvořili a Sokolové a čeští námořníci ubránili. Prostě přišel k hotovému a slíznul všechnu smetanu.
     Když šlo o Slovensko, bojovalo 60 000 mužů ruských legií z rozkazu tatíčka Masaryka na Sibiři proti bolševikům a nasazovalo krky za interventy, bělogvardějce a Japonce, místo aby chránili republiku před Maďary.
     Nakonec nám muselo pomoci Rumunsko.
     Masarykovy neustálé zásahy do armády byly pověstné, generál Podhajský by mohl vyprávět, alespoň, že tu armádu miličního typu se mu prosadit nepovedlo.

  2. Re: cve

   Jste HNUSNEJ cemper!!!
   Kuwa, normálně se mi na chvíli zachtělo brečet…

   To mám za to, že jsem ještě pořád v práci. Kdybych byl doma, pěstoval bych si opileckou dřímotu a čekal bych, až mi Jahoda zhotoví bryndzové halušky.

   1. Připojuji se.
    A doufám, že naše vláda a spol. teď kvůli Ficově vítězství nezničí doposud nadstandardní vztahy se Slovenskem.

 12. Jen krátké vyjádření k Fyjalláhově řečnickému umění a lingua franca.

  Já si OPRAVDU nemyslím, že je nezbytně nutné, aby Vrchní Dvorní Šašek ovládal FŠECKY důležité jazyky. Pokud chce soudruh kuňkat z papírku, nechť kuňká.
  Důležité není to, co žvástá, důležité je to, kolik bordelu po něm zůstává.

  1. Kuňkat svá blabla z papírku může, OK. Ale křenit se jak měsíček na hnoji, když Netanjahu vykládá, že Izrael je ve své nejtemnější hodině, protože mu nerozumí – a Bibi mluví anglicky zřetelně – to už je fakt přes čáru, to působí jako vystoupení z Bohnic.

     1. To určitě ne, jsou to naprosté opaky. Rowan Atkinson vystudoval inženýra v Oxfordu a rozhodl se bavit lidi jako prostáček. Fiala z brněnské university se snaží vypadat jako vzdělanec.

  2. Obsah a způsob kuňkání je hodný pozornosti. Okamura vysvětloval, že si statě od poradců překládá do svého způsobu vyjadřování. Fialový užitečný idiot nejspíš dostal košer propagandu na poslední chvíli. Ustrašeně předčítal každé slovo, aby se náhodou neodchýlil ani písmenkem od notiček.

   „Přijel jsem sem v této těžké době, abych vyjádřil naši jasnou podporu a solidaritu s Izraelem,“ spustil lámanou angličtinou.

   „Měli jsme v plánu setkat se v Praze 8. října, ale den předtím Hamás a palestinské teroristické organizace zahájily barbarský teror. Sedmý říjen byl pro Izrael a židovský národ nejtragičtějším dnem za poslední desetiletí.
   Tyto násilné činy nemají v našem světě místo. Chtěl bych jasně říci: Česká republika stojí na straně Izraele, teď i vždycky. A stejně jako před 75 lety se můžete spolehnout na náš hlas a podporu. Jsem rád, že české firmy okamžitě dodaly Izraeli základní vojenské vybavení, konkrétně šlo o 3000 kusů balistických desek a máme možnost poslat další,“ pokračoval Panevropan.
   „Izrael má absolutní právo se bránit. Teroristé mají stále více než 200 rukojmích. Hluboce cítím se všemi rodinami. Mezinárodní společenství se musí zasadit o jejich bezpodmínečné propuštění. Zítra jedu do Bruselu na zasedání Evropské rady a [b]mým cílem je zajistit, aby rada potvrdila silnou podporu Izraeli a jeho právu na obranu. Hamás je naším společným nepřítelem[/b] Musíme zajistit, aby byl izolován. Takže, vážený pane premiére, Izrael se může na Českou republiku spolehnout. Jsme s vámi jako vždycky,“ dodal Fiala, že v Bruselu si to vezme všechno na starost.“
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nema-potuchy-Fakt-trapas-Verejnost-zhrozena-Fiala-v-Izraeli-Siri-se-VIDEO-745082

  1. No, a tady máš odpověď na Vidlákovo: „co dál?“ Rusko a levné energie. Až pak můžeme řešit, jestli víc kontroly nebo míň, to už jsou jen pihy.

  2. Presne tohle mi rekli na jednom setkani ted na podzim kolegove z Blavy. Fico jim zbyl jako posledni moznost, ti ostatni jsou cista psychiatrie.

 13. To jsou zajímavé informace, že v 2025 začne už druhý proces. Ještě zajímavější by byla informace, kdy stane před spravedlivým soudem poprvé.

 14. Nemyslím si, že by ODS koncem Fialy jakkoli utrpěla, spíše naopak. Znovu a znovu budou tradiční voliči ODS přesědčeni, jak to teď bude super. ODS je ještě pořád značka pro ty co se pyšně označují za pravicové voliče. Několik jich osobně znám.

  Navíc je stále strašně velká skupina lepšolidí, kteří budou vybírat mezi jejich oblíbenými stranami a koalice opět zajistí, aby jim hlasy nepropadly.

  1. U velké části voličů se jim podařilo vypěstovat reflex, že když se zařve „Babííííš, estééééébááák“ nebo heslo, „Babiš zaklekával“, tak budou proti němu volit klidně i Fialu. Kdyby volili jinak, tak by sami ze sebe udělali blbce a na má lidská psychika brzdy.

   Mají to tak zmáklé, že jejich lidé raději zvolili prezidentem exponenta komunistických tajných služeb, než Babiše. A vůbec to těm voličům nepřijde divné.

  1. Nejsou to blbové. Voni maj jen strach. Proto raději budou volit své katy než svý potřeby.
   Milý brachu, a nejsi stejný?

  2. Pamatujete na perestrojky a přestavby? Soudruzi ale aspoň na to použili nové kádry, když se o to začali snažit. Tohle to Fialovo je jenom heslo na plakáty bez obsahu a bez činů.

 15. Upřímně děkuji Vidlákovi za předběžné varování: kdybych takový úderný billboard viděl „z ničeho nic“, třeba při rychlé jízdě na motorce nebo i v autě… Nepřijde mi bezpečné, řidičům vyvádět takové věci: v normálně fungujícím státě by taková věc u silnice nemohla projít. Obávám se, že taková instalace se nemůže neprojevit ve zvýšené nehodovosti.

  Ohledně obětního kozla, kterým se zdá býti chystán Fiala, nemyslím, že bude stačit jen jeden – i kdyby ho opékali zaživa. Takových kozlů a koz bude potřeba celé stádo, protože jeden je málo: to se mi zdá jisté, bez pochybností. O „holubičí povaze“ naštvaného davu spoluobčanů nejsem zcela přesvědčen… až na to dojde.

  Další věc, která se nabízí v této souvislosti je, že „Restart“ stačit nebude: bude nutné nainstalovat úplně nový systém či alespoň ten stávající významně upgradovat. Což napadne asi každého, kdo na svém počítači zápasil s nevyhovující instalací, která chodí pomalu, žere nadmíru systémové prostředky, každou chvíli se kousne a kromě toho, je i velice hnusná na pohled. Ani modernější GUI by to nespravil; až by po restartu znovu vyskočil Blyštivec Fiala, Vykulenec, Dvousvetrofka…, prostě celá tahle squadra azurra, uživatelé by to asi nevydýchali jen tak zlehka.

  K přeinstalaci systému samozřejmě vede ještě dlouhá cesta: je to vždy ošemetná operace, navíc poměrně dlouhá a nový systém se nějakou dobu „usazuje“, než jsou odladěny „dětské chyby a nemoci“, prostě není to jednoduché. Musí k tomu být nějaký větší impuls, než jen že předešlý systém selhával, byl pomalý a hnusný.

  Co se toho týče – tedy „impulsu“ – asi se brzy dočkáme. Protože současná mezinárodní situace vypadá na „impulsy“ dost bohatě. Vzhledem k odpojenosti EUhnije od levných ruských energií a materiálů bude každé zakolísání cen energetických surovin příslušně zesíleno: není vyloučen ani výpadek dodávek z oblasti Blízkého východu nebo i blokování Suezu či dalších námořních cest. Zkrátka, zřejmě bude „veselo“.

  Jistota je jistota, proto doporučuji přikoupit zásoby popcornu, aby gaučování probíhalo v plné spokojenosti.

  1. Popcorn stačit nebude, doporučuji přihodit teplé papuče a nějaký pletený pléd, případně zásobu kvalitního rumu a lihový samovar na grog.

 16. Soudruh Kupka žije a prokazuje pravověrnost
  Naděje na henty rychlovlaky; PPP. Slavný Schwabům kapitalismus zúčastněných stran bují. V tom není Kupka první. Kdysi takovou dohodu prosazoval Zeman, u stavby dálnice svými souvěrci. Babiš to dovedl k dokonalosti v akci D4 vedoucí k Písku.
  Zdroje tedy jsou. Protektorát ČR prý dluží 3.1 bilionu.

  Fialový Panevropan spustil konsolidační balíček, ve kterém dotuje přenosovou soustavu 38 miliardami. Okamura přednášel, že na válčení v bývalé Ukrajině vydala Fialova vláda 100 miliard. A málokdo asi ví kolik těžkých zbraní a munice k tomu. Obsluha státního dluhu, tak ten podvod nazývají velkolichváři, prý brzy dosáhne 100 miliard korun ročně. Elektřinu šmelí přes lichvářskou burzu. Což celkově ovlivňuje hospodářské výsledky. Máme úchvatné politiky. Babiš propad rozpočtu zahájil účastí na koronafašismu. Fialenko v tom pokračuje, pořád nakupuje sajrajt Tfujzr, a k tomu rozdává zbraně a munici do válečných zón.
  Chce to spíš sepsat, co všechno je špatně. Případně jak ozdravit veřejné rozpočty a propagandu.

  Většina vůdců jsou spíš loutky, jejich seznam býval na stránkách- Aspen institut – prostitut/kolaborant.

 17. Dnes jsem se ráno sešel na kávě a dlouholetým kamarádem, s nímž jsem prožil divoké devadesátky. Máme k sobě pořád mentálně blízko, ale teď už žijeme v různých světech. Já důchodce, od ve vedení hodně velké státní firmy – už od časů předcházející vlády.
  Dvě základní informace pro litterate:
  – současní vládci jsou naprostí neumětelové (což není nová informace, jen potvrzení – kamarád je opravdu velmi zkušený a umí posoudit)
  – tzv. „pražská kavárna“ začíná být na současnou vládu opravdu nasraná. Problém je – koho jiného? Babiš pro ně není řešení.
  Moc tedy bude opravdu ležet na ulici – kdo ji zvedne?

  1. Kdyz si uvedomime kdo na celej svet politiky a hlavni uredniky vybira , tak se nemuzeme schwabodivit.
   A jaky s nami maji umysly , prinejmensim zbidaceni , fasizaci , zanik, germanizaci a mohamedizaci, v zaloze jeste covid , klima, lidsky prava, zvirata v lidsky podobe, atd.
   Vsichni jsou otroci hromadeni zisku a moci, moznosti vydirani sveta , ktery z toho snadno zesileli…/V Usa si kdysi dokonce zalozili Murder Inc. Korporaci vrahu a valky gansteru a treba utok na Kennedyho prokazal , ze ta korporace jeste neskoncila/.
   Na politickych stranach nezalezi , ovsem , v predstirani demokracie za kazdou cenu , je skutecna moc vzdy v rukou zatim benevoletnich diktatoru , nebo nejakeho gangu za nimi..
   Ale prave probiha proces odhazovani masek. Terorizace sveta a jeho populaci.
   Prvni krok podvodnych demokratu k valce jsou sankce , spolu s megazbrojenim.
   Rozhazuji penize jako silenci , aby valky zacali a pokracovali , kde se da a jeste dalsimi vyhrozuje…
   Lzi a agrese se musi stupnovat a s tim i souvisi upevnovani moci.Priklad.
   Zapad vysila letadlove lodi a cele namorni svazy do Stredozemniho more ,aby bombardoval Syrii zatim. Tedy Demokratickej , uplne demokratickej usak,
   okupuje ilegalne Syrii , uloupi vsecko co ma nejakou cenu , aby tam vybudoval vojensky zakladny , bombarduje tam celou zemi a civilni populaci mnoho let a prohlasi velkou demokratickou vetsinou zvoleneho presidenta za ilegalniho …
   Vysila velke armady z Usa vsude do sveta,kde ma jiz mnozstvi vojenskych zakladen /nedba tak viditelne o svoji bezpecnost a cele Usa , ani trochu / a obrovske armady umistuje predevsim do te oblasti kolem Iranu a Syrie a nazyva to sebeobranou.%^(^%$$$$!!!..
   Asi se stezi najde nekdo kdo by tomu zvastu veril, ani oni sami tomu neveri ,co krici a nemuzou!!!

   Vsude v civilizovanych zemich vidime predevsim a nejdrive udesnou ztratu
   energie u vetsiny , /muzeme videt i tady priklad znacne strhujici energie Vidlaka,
   i pres jeho omyly a viry /a evidentni kontrast i se shnilou hicpartou PRO
   a s jejim schliplym predsedou pobihajicim ustavicne po vesnickych sokolovnach ,
   kde lidi zajima predevsim neco jineho a nekladou mu obtizne otazky/.

   Jedina moznost sveta a nadeje na lepsi zivot vidim a paradoxne spociva,
   /a ten paradox je hnusne zrudnej a pocita s miliony obeti/, ve valce ,
   kdy ti co preziji jsou ,/mame tech prikladu hodne z minulosti/ potom ,
   ZENERGIZOVANY do nadseni vybudovat lepsi a spravedlivejsi svet..
   Zrejme zakony Vyssi moci, ze to tak musi bejt. Jiny vysvetleni nemam..
   Pocitam proto ,ze velka valka zase bude a je nevyhnutelna. I z techhle duvodu.
   A neni nic a nikdo ,co a kdo by valce ted zabranil.
   Ale po kazdy valce ,kdyz se zase buduje novej svet , se zaroven jeste pripravuje nova a dalsi valka v nedaleke budoucnosti.

   1. Pritomnost je stedra na udalosti , ktery se chucpujou do popredi jedna za druhou.
    Tak sem napr. cet , kolik miliard stoji mesicne usaka cela ta ukrajnska zalezitost
    a ten plati jako mourovatej. A ten plati jako mourovatej .
    Plati usak za vsecko rad a porad a nema vubec dost , mysli si , ze je bezednej a
    to taky stoji za ctenej povsim,
    Jak nepricetne ,opravdu nepricetne , milujou to rozdavani miliard .
    Skoro nic jinyho je nezajima. Kuriosni ,ze jo?
    Napadlo mne , ze ukrum by postacil levnejsi jeden diktator, veleni armady a zrusenim parlamentu, senatu a zbytecnych uredniku a ja nevim ceho vseho, vyslancu v celym svete a milionu parasitickych darmozroutu a udesny mega prachy takhle usetreny,
    by dostala jen a zase armada a lepsi bojovala na rusa.
    Aby tak zapad valku na rusa dovopravdy jen predstiral…
    Aby tak nejvic a nejradsi zapad bojoval sam se sebou./Nato ,sankce, dluhy ,politici,Lejno a Bida ,generalove ,upadek vseho , tim smerem , napovida..
    Pak sem si vzpomnel ,ze to delali podobne ve starym Recku , /odlozili demokracii na az bude po valce/, ale ja sem jenom nevzdelanej anti inteligent, ja vo tom pri svym vzdelani , ani nemam vedet ani z divanu,bez kloudny kancelare.
    Mega placeny sou za to politici , tankovy geniove
    z kancelari ustavu , atd..Meli NATO uz skoro dva roky , nevyhravany valky a nic.
    Tak neco udelam jo. Ale vyzdimej tu uzvanenou ruinu Stoltblba. Zbytecny.
    Zbylo by vic i na armady usa a jiny. Na podplaceni , uplatky a na samotnou Bidovu vladu a nenazrany vlady , senatory a kongresy. A miliony parasitickych darmozroutu, taky zbytecnych byrokratu prisaklych vsude. Na druhy strane.
    A kdyz ale rus setri a nepritele nesetri !!.
    Siri se poplasny zpravy , ze rus ma dalsi tajnou zbran , ktera sestreluje okolo 30ti letadel a helikopter tydne….?? Necham to radsi jak to je …

  2. kdo? no zase nějakej jinej kavárník, oni si jinýho nepřipustěj. jestli opravdu bude kavárna proti fialovi, tak nám to může bejt v podstatě jedno.

  1. Taková drobnost, jakože hradní pán (resp. jeho družina) využívá svoje latifundie, není nic překvapivého. Tak to bylo a tak i bude. Snad to Vidlák zařadí do některé z příštích glos. Zajímavé je, že loutkovodiči tahají za různé loutky. Už v době prezidentské kampaně začaly v jedné chvíli kopat NOVINKY za p.p. PP a naopak SEZNAMZPRÁVY za pí. Danuši Nerudovou. Vítěz je sice známý, ale SEZNAMZPRÁVY jedou pořád v antipavlovské rétorice. Opravdu zajímavé.

 18. Dobré zboží se chválí samo a nepotřebuje reklamu. Ani na billboardech ani na blogu. Reklamu potřebuje šunt, o který by si jinak nikdo neopřel ani kolo.

 19. Ta reklama, především fotka Péti, je naprostý bizár. Blbější výraz ten člověk snad ani nemůže mít. Myslím si, že ten kdo fotku vybral, nebo nechal našeho brýlatého šikulu, aby si ji vybral, ve skutečnosti moc dobře věděl co dělá. To není lichotivá fotografie, ukazuje psychicky narušenou osobu.

 20. Vzpomínáte na ten mediální jekot, když se mainstream snažil dokázat, jak ten který jimi nemilovaný politik neumí anglicky? A teď jsme v přímém přenosu viděli, že slovutný univerzitní profesor politologie, který by měl publikovat v zahraničních odborných periodikách své články, neumí pořádně dnešní „lingua romana“?

  1. Spíše se používá termín „lingua Franca“, nebo „lisan al-Faranja“. Jinak máte pravdu. Člověk s možnostmi a potřebou Fialy by měl umět anglicky naprosto plynně. Na rozdíl od nás chudých by mu jistě soukromého učitele zaplatil Úřad vlády a/nebo ODS. Jeho neumětelství v angličtině ovšem koresponduje s jeho neumětelstvím ve všech dalších oblastech, včetně politologie, jíž je profesorem. Ovšem v Brně a tam se moc znalostí nevyžaduje.

     1. To je něco úžasného. Řeč těla obou pánů, gesta, mimika, to přece nemůže nikoho nechat na pochybách jak se věci mají. A k tomu ty triviální a plytké fráze vypocené s pomocí papírů. Te náš Blyštivý Péťa se tam smaží jako studentík u maturity. Toto je současný premiér České republiky! Pane Bože! A pan Netanjahu? Ten ani neskrývá své pobavení a bohužel ani pohrdání tím naším kašpárkem. Toto si zvolili naši intelektuálové, tak to máme všichni. Elita – jelita. Snad jim to alespoň teď dojde. Jak komu. Tož tak.

      1. Fialovi museli nutně přinejmenším rámcově říct, o čem bude Netanjahu mluvit. I co bude číst on. A orientovat se mohl taky podle jednoznačných, proto signálních slov. Na signalizaci přece má patent.
       Šílená ovšem je ta jetelova řeč těla. Je přímo deprimující. Už jen to, že když například na začátku Netanjahu mluvil o jejich „darkest hour“ (nejtemnější hodina), je vidět na jetelově škubnutí koutků, že se jen taktak ovládl, aby se nezačal přátelsky(?) či chápavě(?) usmívat. A ta prkenně se zatínající pěstička pro tzv. emotivní dokreslení u slov „push“ (tlačit) a „enemy“ (nepřítel), kdy výraz obličeje ovšem odpovídal povídání si o návštěvě zoo…
       A když mluvil o tom, že se měli potkat v Praze, ale nemohli, protože Hamás spustil barbarský útok, tak se usmíval úplně. Doslovně jako debil. Už jen taková mimika v situaci, kdy do značné míry ví (a v tu chvíli to věděl úplně), o čem zrovna ta řeč je, ihned vyvolá pochybnosti o jeho duševní způsobilosti. Vždyť to působí, jako by zrovna vyprávěl veselou historku.

       Samozřejmě, že šlo o oficální přátelské mikrosetkání před kamerami, kde jsou letmé úsměvy v patřičných chvílích přirozené, nebo aspoň mají přirozeně působit, ale to neznamená tlemit se v těch okamžicích, ve kterých se na tváři má objevit pobouření, rozhodnost, nebo odmítavé znechucení. Dál to rozebírat nechci, protože bych pak měl blbý spaní.

       Sice se u něj nemám jak zbavit zaujatosti, ale to vystupování, doprovázené výslovnosti ze 4. třídy základky, to audiovizuálně působí jako zvrtaná groteska. Kdyby tohle předvedl Sobota, Šimek by mu okamžitě dál padáka.
       Už jen karikatura, která vlastně ani karikaturou není. To slovo rozhodnost ve spojení se slovem Fiala…

       1. Odtud pro Tymákovan, ať je to trochu širší.
        Jen blíže k jednomu z osobnostních prvků, zde velmi signifikantnímu. Implicitně dokreslujícímu kapacitu Fialovy osobnosti jako takové v kontextu toho leadera, co má být tváří a centrem rozhodování politického subjektu – tzn. ne pouze představitele strany, ale taky naší vlády.

        Mnoho lidí se při veřejném vystoupení neumí, nemá jak zbavit větší či menší prkennosti. Ale tady? Zaťatá pěst je při mluvě spontánním vyjádřením emoce. Tomu pak odpovídá i mimika obličeje, jinak to ani nejde. Ṕokud se to teda nepředstírá. Vzhledem k tomu, že Fiala se u toho tváří „fialově“, nemůže to znamenat nic jiného, než že si při koncentraci na papír (aby tu angličtinu nezvrzal totálně) sice ještě stihne jaksi uvědomit tu pěstičku (coby ten „spontánní“ element). Ale výraz v obličeji už nestihne. Neboli, ať do něj ten behavioral management (nacvičení souladu verbálních vyjádření a řeči těla tak, aby to působilo co nejpřirozeněji a co nejadekvátněji příslušné situaci) cpou horem spodem, nenacpou.
        Takových politiků je sice nejen u nás ta tzv. přehršel (či přehršle). I přes veškeré přemáhání při pojmenování stavu Fialy ovšem to slovo „katastrofický“ vyzní spíš jako nedostačující…

         1. Jako byste si bejval ještě nevšim, že jsem povídavej…

          To video jsem si přehrál několikrát, na ty pasáže se soustředil. Za vrchol považuju, jak se zubil při konstatování, že Netanjahu nemoh do Prahy kvůli barbarství Hamásu.
          Kdyby kvůli ničemu jinému, jen kvůli tomuto jeho hvězdnému vystoupení je to jedno slovo přímo ukrutně málo. Blbem se může stát kdekdo, to nedá žádnou práci, ovšem tento na ní objevuje neprobádané rozměry…

          1. Jak pravíte: blbem se může stát kdekdo, to nedá žádnou práci, ovšem tento na ní objevuje neprobádané rozměry.
           Nu ano, však je to není jen tak někdo – je to profesor politologie.

           Jak též praví Lao-C‘ v Tao-te-ťing: Mnohá slova tu však selhávají.

      2. Zadna legrace…To bych si vyprosil , dyzlati.
       Opravdu vazny varovani ,pred nestestim.
       To cely je nezodpovedny sireni neceho takovyho v obrazovem zpravodajstvi ,je opravdu nezodpovednej utok na vedeni vlady a premeira ..
       A co je moc ,je nemoc…Debilizace predstavitelu a nepredstavitelna.
       Nepritel nikdy nespi.
       Nahrava ke zneuziti a k posmechu negativnich zivlu, ktery toho urcite zneuzijou , pro sve nekonecne zarucene nekale umysle…
       Kresla cely vlady se ted tresou.
       Snaha jeste zatahnout do cele zalezitosti vedeni jine vlady, rovnez na obrazku ,je skandal. Nic jinyho.
       Dusledky musi bejt vyvozeny a ted zadny omluvy nepostaci ,takhle to opravdu dal nejde. A kdyz to pude dal ,budou nedozirny nasledky…
       A nic jinyho.

      3. No vidíte… A to ani k němu nemuseli položit krabičku zápalek, aby si lidi udělali představu, jak velký je to blbec. Ale jednu výhodu to má – každý, kdo to viděl, si může říci – tak tohle nám dělá premiéra.
       Jeho voliči z něj jistě mají radost. Ale zas je fakt, že vyslal jasný signál…

     2. Ty kráso, já myslel, že dezoláti přehánějí … a oni ani zdaleka nedokázali svým popisem vystihnout komplexní charakteristiku celé situace! Kdo si taky yještě živě vybavuje úporný kolovrátek „konečně premiér, za kterého se nemusíme stydět!„, může udělat čárku …
      (A jak už někdo včera psal – symptomatické: „Vážený pane premiére, bla bla …“ – „Díky, Píťo“. Tam už fakt chybělo jen to „Byl jsi sladkej“.
      https://www.youtube.com/watch?v=piiZXgSueSw )

     3. Zajímavá informace, Netanjahu neumí číst a musí mu text předčítat nějaký kokta. Kdo psal ty obecné fráze? Byly na papíru česky nebo anglicky?
      Unglaublich říkávala moje maminka.

   1. Bylo to myšleno trochu jinak to „lingua romana“. Myšlen tím byl jazyk písemné kultury (z toho vznikl pojem román). Ale jinak máte samozřejmě pravdu.

   2. A ještě jedna věc – dnes nelze dělat vědeckou kariéru bez publikování v zahraničních odborných periodikách či bez účasti na mezinárodních konferencích. Nějak mi uniká, jak se lze bez splnění těchto náležitostí dobrat až k akademickému titulu profesor.

  2. Nač by náš pan pemiér potřeboval umět plynně hovořit anglicky. Na veškeré požadavky z Brusele mu stačí přece jedno jediné slovo: „Yes“

   1. Jen jestli on jim ale rozumí. Onehdy mu volala Ursula: „Koukej, Fiala, naše evropská podpora Palestině je pevná. Uvolni další finanční prostředky na humanitární pomoc Gaze.“ A Fiala: „Yes!“ A vzápětí startoval vládní speciál směr Izrael, kde mu vyjádřil nehynoucí podporu v jeho boji proti zlé Gaze. Teď fakt nevím, jak z tohohle vybruselí.

   2. Kdysi dávno se říkával takový vtip: Soudruh Novotný má telefonický hovor s Moskvou a stále říká Ano, Ano, Ano,… A pak najednou NE. Zděšení přítomní soudruzi se ptají, co se děje. Ale, soudruh Brežněv se mě zeptal, jestli jsem neměl teď v zimě chřipku, odpoví Novotný. Tenkrát nám to bylo k smíchu …

    1. Kdyz svindle , podvody a uskoky zapricinuji opakovani podobnych svindlu a uskocnych podvodu..Kdyz….“Obr do pidimuzika..“…Jenom pro uplnosti.
     Valecny lode v 64 vpluly do severovietnamskych vod, aby byla vetsi valka.
     Vietnamec strilel zpatky na obranu a to nesmi delat, nikdo a dodnes , aby Laos,Kambodza taky byly postizeny a jak..Ale…
     „Obr do pidimuzika mydli , domnivaje se…“… Panuje prisernej zmatek a panika ,politiku , akademiku,poucovatelu a spol..
     Tedy s kym , pro koho , na koho, proc , za co a na co , jak na nej , kdo je skudce a kdo jeste vetsi , kdo krade , kdo muze za vsechno a kdo ne , kdo plati Hamas ,
     treba plynem spratelenej a stedrej Quatar v miliardach a Iran a Syrie sou ale nejhorsi a k potrestani valkou..
     A kdo za nic nemuze , nic neudelal a musi bejt mrtvej.
     Za to ,jenom ,ze byl zivej..
     Co bylo treba udelat v emerice , aby byla druha svetova a poradna..
     Jeden pohled na mapu a kazdej videl , ze to ma japonec daleko do emeriky.
     Tak se hlavni namorni zakladna presunula z Diega na Havaj.
     To japoncovi mocne pomohlo.. Ted se lodstvo podobne presouva z Diega do Stredozemniho more ,aby se cesta do valky taky stihla a nebylo zdrzovani.
     Porad je moc tech zivejch..Ktery, ale za to nemuzou , ze sou zivi…
     A zase , „Obr do pidimuzika mydli, domnivaje se , ze vyhraje“..
     .zpivali kdysi ,dokonce i prorocky V+W.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *