27 května, 2024

Přehnaná reakce organismu

Takhle to bývá, ne? Cytokinová bouře… To prý zabíjelo lidi za covidu nebo za španělské chřipky. Organismus přehnaně zareagoval na realtivně malé nebezpečí, protilátky nebyly schopny rozpoznat, kdo je v těle nepřítel a kdo je přítel a tělo nakonec spustilo protokol „zabte je všechny bez rozdílu.“ Velmi snadno se ale může stát, že tělo kromě choroby nakonec zabije i samo sebe.

Přesně takhle to teď mají tam v Izraeli a Palestině. Dlouhodobě neléčenou chorobu, která už dávno přešla do chronické fáze. Nenávist až za hrob. Už dávno všichni léčbu vzdali. Zřejmě byla neléčitelná už před dvaceti roky. Každý, kdo se doopravdy upřímně pokusil tuto nenávist vyléčit, byl nakonec zavražděn a vždycky se našel někdo, komu vyhovovalo ten oheň ještě rozfoukávat. Choroba zůstávala, pozvolna se rozlézala do celé společnosti a nikdo už si vlastně nepamatuje dobu, kdy Palestinci bez problémů pracovali v Izraeli a chodili se bavit na stejné diskotéky s Židy.

Choroba občas propukla… Nějaká ta intifádička, nějací postřílení Palestinci od osadníků na Západním břehu, nějaká ta raketka Hamásu či Hizbaláhu… občas delší hospitalizace jako při operaci Lité olovo a podobně. Vždycky se to nějak zaléčilo, ale nikdy se neřešily příčiny, jen následky. Izrael nenalil miliardy šekelů do nějaké vzájemnosti, ale do Iron Dromu. Neřešilo se, proč z Gazy lítají rakety, řešilo se, aby nedopadaly na Sderot. Jak by řekl Jan Hnízdil, léků přibývalo, ale pacient se neuzdravoval.

A pak se to jednou stalo… Choroba propukla o něco víc. A výsledkem je přehnaná reakce organismu. Izrael už nedokáže rozlišit, kdo je v Gaze civilista a kdo je terorista. Nenávist je už příliš rozlezlá a zasahuje všechny orgány. Pozemní operace v Gaza začala po dvou týdnech intenzívního a nerozlišujícího bombardování.

Výsledkem je řežba, která má potenciál Izrael zničit. Přehnaná reakce organismu na kterou naváží další přehnané reakce.

V Turecku se včera konala milionová propalestinská demonstrace. Vystoupil na ní sám prezident Erdogan, který zřejmě už plánuje, že nejlépe se mu bude proti Izraelcům bojovat v Arménii. Nejsilnější armáda v NATO stojí pevně za Izraelem a druhá nejsilnější armáda stojí pevně za Palestinou. A hádejte, která z těchto dvou armád je nejsilnější tam na Blízkém východě?

Co asi udělají turecké komunity v Německu? Všichni Němci, co se jmenují Erdogan Atalay, to viděli projev tureckého fírera se jim určitě líbil podstatně víc než Němcům, co se jmenují Helmut. O Británii ani nemluvím, Londýnský starosta se jmenuje Sadiq Khan a už podle jména fakt nebude stát pevně na straně Izraele.

Já to Netanjahuovi vůbec nezávidím a vůbec se nedivím, že se v posledních dnech tváří velmi ponuře. Je radost mít za spojence senilního staříka, který běžně zdraví jeřáb. To fakt chcete. Ale co ho muselo dorazit, když za ním přijel Fiala. Netanjahu mu velmi ustaraně říká, že nastala izraelská nejtemnější hodina, Péťa se mu tlemí do obličeje a pak přečte z papíru zdravici, díky které teď všichni víme, že poslední dva roky ve světě bojoval za naše zájmy, aniž by uměl anglicky. Nejspíš vůbec nepochopil, co mu izraelský premiér vlastně řekl.

Mimochodem… Péťa si dal na fejsbůk reklamu, že v EU prosadil právo Izraele na sebeobranu. Vidíte, nebýt Fialy, tak by Izrael neměl právo bojovat. Až Blyštivý to zařídil. Tohle stojí pevně za Izraelem. Izraelské vedení musí být štěstím bez sebe… To se tak staráte, aby za vámi stála nejmocnější koalice světa, na kterou máte ty nejlepší páky, ale ona bohužel svojí moc vystřílela na Ukrajině a každého, kdo je před tím varoval, označovali za ruského kolaboranta.

Izrael by potřeboval, aby někdo uměl uklidnit Turky. to by mu fakt pomohlo. Potřeboval by, aby někdo udržel Írán a Hizballáh mimo hru. Potřeboval by, aby Saúdové nevstupovali do protiizraelských jednání, potřeboval by, aby Američané měli plné sklady zbraní, které by mohli promtně dodat a potřeboval by, aby se posledních dvacet let nepřipravoval na úplně jiný způsob boje… Prosím všimněte si, že dneska už každý blbec vyrábí Šáhidy, které jsou levné a jejich dolet je vyšší než tisíc kilometrů.

Místo toho za nimi v jejich nejtemnější hodině stojí Blyštivý Péťa, který už Palestincům vyslal jasný signál…

Někdy se organismus po takové bouři ještě vzpamatuje. Ale dost často to skončí špatně. Hodně špatně. Dostali jsme se do fáze, kdy bude choroba ničena zároveň s tělem a nebude se brát ohled na nic a na nikoho. Metastáze jsou v každém větším evropském městě. V Berlíně už židovské domy kdosi označoval…

Náš svět umírá. Dojíždíme na dlouho neléčené choroby, dojíždíme na pýchu elit, které si myslely, že jsou pány světa. Dojíždíme na korektnost, dojíždíme na hodnotovou politiku, dojíždíme na odstěhovaný průmysl, prázdné sklady a vzývání zeleného boha, který neodpovídá, jen vyžaduje stále větší obětiny. Cytokinová bouře právě začíná.

Můj bratr včera napsal trefné motto: Každá válka začíná velkohubými prohlášeními zúčastněných stran. Zbytek války už se jenom ověřuje, nakolik ta prohlášení odpovídají realitě.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

223 thoughts on “Přehnaná reakce organismu

 1. Jenže Hamas nevystupuje jako klasická bojová formace, je disperzním způsobem organizován, formován.

  Vláda SSA vyzývá Izrael , aby nezabíjel v Gaze děti, ať likviduje především bojovníky Hamasu. Ale už mu neradí, jak to má udělat. Což je pochopitelné – protože samotná vláda SSA to neví. Nikdo to neví.

  Soucítím s nevinnými zavražděnými* a zabitými Izraelci i Palestinci. Hlavně s trpícími dětmi (natož se zabitými, potažmo povražděnými).

  * Původní smysl slova, Přikázání (jednoho z Desatera) , není “ nezabiješ“, ale “ nezavraždíš“.
  ————————————————————————————————————————-
  Světu vládne Ďábel, zlomit jeho moc musí lidé, v tom jim Jahve, Allah ani náš Pán Ježíš Kristus nepomohou. Boží Království na Zemi musí zřídit lidé. To je jejich poslání, krom toho, že musí umět ochránit evoluci (pokud přijmou věřící lidé za své přesvědčení, že i evoluci stvořil Bůh, mohou se velmi přiblížit k tkzv. atheistům, ubyl by jeden z velkých důvodů k rozmíškám, k násilí…), tedy Zeměkouli, před srážkou s vesmírným tělesem takových rozměrů, že by to evoluci poslalo možná až o miliardy let zpět…..
  Jednodušeji : Jsme malá hovínka ve Vesmíru, na Homo sapiens sapiens si povíceru jen hrajeme.

  1. Zavražděný či zabitý jistě náležitě ocení ten rozdíl a Boží Království zajisté zřídí lidé. Ďábel může stříhat metr.

  2. Původní smysl skutečně znamená nezavraždíš. Platný byl pro vyvolený národ, jehož bohem byl Jehova. Tito skutečně měli přikázáno, aby se mezi sebou nevraždili. Na jakékoli nakládání se životem či smrtí těch, kdo k nim nepatřili, se nevztahovala. Například pověstní Kanaánští měli být vybydleni právě na přímý Jehovův pokyn.
   V křesťanství byla všechna přikázání postupně opakovaně přepisována (přetesávána, by se asi mělo říct…), toto získalo platnost ve smyslu – lidé, ať už jacíkoliv, se nesmí mezi sebou vraždit. A jak automaticky plyne, je to smrtelný hřích – viz těžké porušení Božího zákona. Ať už podloženo vírou či něčím jiným, asi jen těžko by nemělo být dodržováno spontánně. (Zůstává jen otazník u té křesťanské akceptace genocidy těch Kanaánců…)

   Co se týče působení Satana, prvotně jde o koncepci náboženskou, která následně získala filozofický rozměr při zpracovávání „souboje dobra a zla“. Osoba Satana je nicméně produktem lidského alibismu. I bez toho, že „přece“ při odolání/neodolání jeho svodů nemůže o žádný jít, protože to je viděno a bude souzeno.

   Boží království už má rozměr čistě náboženský. Z filozofickeho pohledu sice je taky zpracováváno, ale ve skutečnosti jde jen o sémantiku. Je kupř. neurčitelné, království které boží verze má nastat, měl-li by vzniknout třeba světový chalífát, v „detailech“ by se patrně od toho Ježíšova lišil.
   V náboženstvích i filozofiích je pod tím pojmem myšleno, že lidé mají žít v takovém světě, ve kterém si nepůjdou po krku, naopak k sobě budou co nejlepší. Podle náboženství by takový svět byl podle boha, ve filozofii podle člověka.
   Tím ale tu filozofii neposílám k „atheistům“, jen v ní – pokud nejde o některou z náboženství vycházející – není centrálním bodem paranormální entita.

   „Atheismus“, potažmo ateismus, tu nedávno byl zmiňován. V teologickém pojetí je ateista ten, který věří v neexistenci jakéhokoli boha. Sice se to s tím často zaměňuje, ale neznamená to to stejné, jako je nevěřit v existenci. Slovní fotbálek, protože věřit v cokoli, i tu neexistenci, je věření jako takové. Ale nevěřit v existenci znamená zase to, že pokud o něčem nic nevím (Bible ani jiná svatá kniha pro mě není relevantní zdroj), nemůžu přece věřit, že to je. Ve smyslu doslovném, protože o existenci nějakého boha nikdo nic neví. Včetně věřících, kteří v něj pouze – věří. Nebo tzv. doufají, což se ovšem překrývá.

   Řada místních „atheistů“ měla potřebu tento svůj stav nějak nazvat, především se distancovat od toho „věření v neexistenci“. Teologie, třebaže si té zavádějící definice bezesporu vědoma je, ten ateismus takto definuje dál. Z „politických“ důvodů nechává tzv. promlčeno, že kromě výjimek jsou ateisté takoví jedinci, kteří se existencí ani neexistencí nadpřirozené bytosti nezabývají. Ve fyzickém ani myšlenkovém světě není u nich přítomna v jiné souvislosti, než informace o tom, že jiní lidé ji ve svém myšlenkovém světě přítomnou mají a nějakým způsobem podle ní vnímají a prezentují děje světa fyzického. Což samozřejmě nemá cokoli společného s tou vírou v neexistenci.

   Zajímalo by mě ale, odkud ten uvedený úryvek (?) je, protože je tam zajímavá věc. Věřící „musí“ umět přijmout evoluci coby Boží dílo. Aby tím ochránili Zemi před srážkou s obřím vesmírným tělesem. Hm…

   1. Na jakékoli nakládání se životem či smrtí těch, kdo k nim nepatřili, se nevztahovala…
    Má být …se „ale“ nevztahovalo.

    Asi je to z kontextu zřejmé. Ale jestli to ode mě někdo čte, nechci tam eventuální nejasnosti. To přikázání bylo platné pro vyvolené, s jinými mohlo být nakládáno jakkoli. Včetně zavraždění nebo zotročení. Jehova měl námitky pouze vůči vzájemnému zotročování uvnitř své komunity.

 2. Vidlákem pojmenovaná „cykotinová bouře“ Izraelců a jejich pasáků z Fašingtonu a Londonabádu je ve skutečnosti výrazem totálního odpojení těchto bláznů od reality. Jde jim samozřejmě o hodně více než o nějaký Izrael – který je v rámci „Big Picture“ stejným obětovaným pěšákem jako třeba Ruina. V sázce je celé anglosaské panství na Blízkém a Středním východě, a na to navázané ropné a plynové zdroje.

  Nedosti na tom: o ropu a plyn je opřený petrodolar, a hlavně celá derivátová pyramida v hodnotě desítek bilionů (10e12) dolarů, která se při větším otřesu může zřítit a zahubit tím v řetězové reakci komplet celé finanční panství USA a Západu. Fiat záruční měna dolar a všechny navázané padnou rychle na ústa…

  Izrael byl ustanoven tam kde je hlavně jako „nepotopitelná letadlová loď“, coby tříska v zadku všech okolních zemí – zaručující na dlouhá léta rozkoly a snadno moderovatelné války mezi ropnými a plynovými státy. Jakmile do hry vstoupilo moderní Rusko a Čína, zatlačené do spojenectví neustálými útoky USA a Západu, a bylo přes BRICS+ dosaženo zásadních dohod mezi dosavadními rivaly – signifikantní je zejména sblížení Saudů, Turecka a Íránu – bylo jasné, že panství USA a Západu nad celou oblastí je u konce.

  Vypuknutí nynější zabijačky je výrazem výše napsaného: je to poslední pokus Fašingtonu a Londonabádu, jakož jejich ochočeného zuřivého čokla Izraele o zvrácení situace. Jistě, ve hře je celý konglomerát i lokálních zájmů: palestinských, arabských, íránských…

  Kdo je „u volantu“ v pozadí, je skutečně poněkud zmatené – tak nějak všichni. Izraelské tajné služby a část izraelských neokonů měli nepochybně prsty v 7. říjnu, stejně jako Hamás+Hizballáh+Írán+Saudové, kteří ve stylu Sun Tsu takovou příležitost uvítali a pečlivě se na ní nachystali – vlastně zavlekli oponenty do nevyhratelné války.

  Do propagandistické katastrofy, do vojenskými prostředky nevyhratelné vleklé války. Na kterou Izrael ani USA ani Západ nemá zdroje, nemá výrobní kapacitu, nemá vojcly a nemá ani ochotu k válečným obětem. Ideologicky vyšinutá politická třída USA a Západu netuší vůbec nic o skutečných vojenských kapacitách protivníků, třeba Íránu. Fakticky je to tak, že Írán je konvenčními silami neporazitelný, přičemž svou raketovou výzbrojí může způsobit útočníkům velice ostudnou porážku, aniž významněji utrpí.

  Doporučuji si přečíst třeba článek Pepe Escobara, přeložený u Bavora: https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/pepe-escobar-%C3%ADr%C3%A1n-rusko-nastra%C5%BEily-v-palestin%C4%9B-z%C3%A1padn%C3%AD-past nebo poslechnout nějaké z posledních videí Macgregora.

  Zuřiví magoři z Fašingtonu a Tel-Avivu mohou vzteky pěnit ze svých tlam, ale to je tak všechno, co mohou. Válku by prohráli, a to že naprosto jednoznačně – tudíž k ní nedojde. Včas jim to vysvětlí jejich vlastní vojclové, kteří jsou v obraze, i když mlčí – protože proč se nechat vyhodit od tučného koryta v Pentagonu, dokud o nic nejde.

  Jak jsem napsal už několikrát, Izraelci udělají několik PR přepadů do Gazy, budou mít hodně mrtvých, současně je silný mezinárodní tlak donutí zastavit bombardování Gazy a nastane hledání východiska. Příměří a poštěkávání zpoza plotu… Blízký a Střední východ se uklidní, až Anglosasové budou kompletně vyhnáni z oblasti a celé to tam převezme multi-laterální panování BRICS+, do kterého bude začleněn i izraelský stát…

  Kino to bude ještě kvalitní, tudíž přidávám poznámku o gauči a popcornu.

  1. Ještě bych dodal, že například šermování nasazením letadlových lodí USN je pouze PR, vojensky je to víceméně legrační – jak jsem již psal, to mohli rovnou přijet s plachetnicemi z námořního muzea, protože bojová hodnota letadlovky a jejího doprovodu je v dnešní plnotučné válce nicotná – proti moderním dálkovým protilodním střelám a dálkovým torpédům z nezjistitelných ponorek, vysoce supersonickým a hypersonickým raketám z leteckých nosičů nebo pobřežních instalací…

   Ve skutečnosti je to tak, že samotné operační manuály USN zakazují velení umisťovat operační svaz letadlové lodě do oblasti působení prostředků protivníka – tudíž, pokud nasadí Amíci letadlovku dál než k Sicílii, blíže k pobřeží Sýrie/Izraele nebo blíže k Perskému zálivu nebo k íránskému pobřeží, s válkou nepočítají – jedná se jenom o PR operaci…

   Stejně vyšinuté jsou plky o zničení ruské letecké základny Hmejmín v Sýrii nebo ruského přístavu v Tartusu. Obrana těchto míst proti leteckému a raketovému napadení je tak silná, že takový útok by USA/Izrael stál několik set bojových letounů a zničení vypouštěcích platforem/letišť – tedy neúměrně vysoké ztráty.

   Navíc by tím nedosáhli prakticky ničeho – mimo nějaké PR nesmysly – protože obě základny jsou v dosahu ruského A2/AD z ruského území. Dolet ruských Mig-31K/Kinžálů je přes 2000 km, dolet ruských křídlatých střel je 2500-8000 km… v oblasti jsou ruské ponorky s raketovou výzbrojí… námořní letectvo třeba z Krymu má k dispozici dálkové bombardéry/nosiče raket a střel Su-34 a Tu-22M3… Jsou schopní zničit cokoliv, co tam Amíci navezou nebo Izrael má ve výzbroji až po oblast Gibraltaru…

   Zkrátka je to jenom bláznění v žumpách.

    1. No jistě: Netanjahu se vyhýbá odsunu do kriminálu na doživotí; Amíci si honí triko, aby protlačili FJB k volbám a zakryli totální porážku v Ruině… na to je zabijačka v Gaze super hyper.

     Až na to, že následné konsekvence pro Izrael a postavení USA/Britanistánu v oblasti Blízkého a Středního východu budou silně negativní… v zásadě to zaručuje brzký nástup BRICS+ a vykopnutí Amíků a Západu z celé oblasti.

   1. No jen aby

    Pouziti hypersoniku proti letadlovce, je predposledni krok, pak protistrana pouzije atomovky a koncime

    Vidim to spis na nejake takove solichani s velkym poctem civilnich obeti na slabsi strane, neco jako na ukrajine

    Otazka zda maji na takovy dlouhy boj dost prostredku, nebo jen budou bombardovat do placky

    1. Prostředků mají málo, výrobní kapacity v USA ani na Západě už nejsou – nějaké to „roztočení kol“ továren se nekoná, jelikož průmyslový fundament byl dávno vyvezen do Číny a Asie. Stačí se podívat, jak nemají ani dost 155mm střel do houfnic na zásobování Ukrošů, ani nedokáží navýšit výrobní kapacity; proti tomu, Rusko zvedlo výrobu na 3,5 mega ročně a do konce roku budou na 5 mega ročně – v kontrastu k tomu, evropské země NATO nedokázaly dodat Ukrošům slíbený milion granátů, kapacita stačila na cirka 1/3 a zvýšení je v nedohlednu; USA jsou na tom podobně nebo ještě hůře.

     Nejinak jsou na tom USA a Západ s výrobou sofistikovanější munice. Třeba křídlatých střel nebo bojišťových balistických raket – Tomahawk, SCALP, Taurus, JASSM, HiMARS, ATACMS, PrSM. Tomahawků vyrobili za 40+ let pouze několik tisíc, z toho část vystříleli a pár tisíc jich vozí na lodích a ponorkách, asi 2 tisíce jich mají ve skladech. Stačí se podívat, kolik takových střel za dobu zabijačky v Ruině nebo předtím v Sýrii vystřelili Rusové… a přitom výrobu navýšili o několik set procent, takže jim ve skladech přes silné používání stále přibývají.

     Izrael už shodil – dle vlastního chlubení – na Gazu 12+ tisíc tun bomb; z USA a jejich základen po světě denně létá do Izraele 60-80 těžkých nákladních letadel s bombami a další výzbrojí/výstrojí. Je pouze otázkou času, než bombardování Gazy ustane prostě proto, že dojdou bomby a JDAM kity k nim.

     Celkově je to tak, že USA a Západ jsou v oblasti munice v oblasti výroby už poražené – a situace lepší nebude. Znamenalo by to znovuvybudování průmyslu, vzdělání v technických oborech, otevření nalezišť a postavení nových hutí, nových továren – celého těžkého a válečného průmyslu, který je již 20+ let změněn v brownfieldy nebo vyvezen do Číny, Indie etc. Game is over…

     1. Pro všechny, kteří si tu situaci anglosasů ve výrobě neumí představit – my jsme měli např. LIAZ (výroba nákl. automobilů) a POLDI Kladno. Obě fabriky zaměstnávaly +/-20.000 lidí. Ty fabriky byly zrušeny, anglosasové své fabriky v podstatě zrušily tím, že je outsourcovali do Asie – tedy výchozí stav v podstatě stejný.
      A teď – představte si, že stojíte před úkolem obnovení výroby v těchto fabrikách. Pozemky – no problém, vybetonovat plochu a postavit halu – no problém, ale už se zajištění strojů by byly problémy. Ale úplně neřešitelné v krátké lhůtě (za méně než takových 5-10 let) je zajistit kvalifikované síly. Huťaři, valcíři, soustružníci, frézaři atd., tak ta generace, která to uměla je dnes v důchodě, učiliště a školy nejsou, ale i kdyby byly, tak se nemají kde zaškolit a nemá jim kdo předat nezbytné know-how … a tohle je prostě okamžitě neřešitelné, musíte si tu armádu odborníku vychovat a pak je doplňovat čerstvými, když starší odcházejí do důchodu. V naprosto stejné pozici to je na tom slavném Západě – výroba odvezena nebo jako neekologická nebo energeticky náročná zrušena.
      Jen si představte, že k válcovací stolici postavíte nějaké Alžbětko, pro kterého je smrtelný úraz zlomení nehtu … nebo toho Jájínka, co je nedopatřením na min. zahraničí :-).
      Co chcete vyrábět s generací mladých, kteří jako best-of dovednost považují šmejdit s prstem po skle mobilu nebo natáčet na kameru nějaký ten nesmysl??
      Tohle je pro anglosaský svět konečná, za chvíli i poslední Křovák bude vědět, že Západ je dnes už jen naleštěná bída bez jakékoliv reálné moci. Prča by byla, kdyby se teď rozjelo něco kolem TW … tak to by byla teprve komedie :-).
      Zkrátka, konec … finito … anglosaský krám právě zavírá. Atomovky nepoužijí, protože chtějí přežít … i když, nějakého blázna nejde úplně předvídat.

   2. Ti co valky pripravuji , zacinaji a vedou sou vzdycky schovany daleko,
    umiraji pokazdy a za ne, v milionech jiny, vzdycky jiny.
    /Neumerny vysoky ztraty je jeste nikdy nevodradily/.
    Skoro dva roky a nedosahli niceho na U. Mimo PR a nejake nesmysly.
    Voni ty nesmysly navic nejen neplati , ale jeste na nich obrovsky vydelavaji…

  2. Poprvé vám budu oponovat na to téma – žádná panika, vono se to srovná.

   Všiml jsem si, že dost přehlížíte vliv náboženství. Izrael versus muslimský svět ale právě je mají jako prvotní. Jím je tam od vzniku Izraele podmíněno a ovlivněno prakticky všechno dění nesrovnatelně silněji a déle, než kdokoli jinde. Což má stejně tak nesrovnatelně větší potenciál typu „kašlu na všechno“, v tomto případě i na tu stabilitu systému. Víte dobře, že překročení kritického bodu stability je jen jednorázové, že vede k jeho totálnímu a nenávratnému zničení.
   Bigotní náboženství je jediné, které abstrahuje ten jaderný imperativ. Ono, když na věc přijde zajímá je to asi jako sáňky v létě. Pro příklad, v jakých dimenzích se to pohybuje – v izraelském parlamentu i vládě jsou zastoupení ultraortodoxní židé, kteří vůbec neuznávají existenci státu Izrael. Odmítají vojenskou službu – což je právě tam neslýchaná věc. Neplatí daně. Armáda jakého státu, platit daně jakému státu, když žádný není…? A to vše proto, že Izrael byl založen jinak, než podle Tóry. Nezaložil jej Mesiáš. Ale jsou. Prostě jsou v tom parlamentu, mají svý ministry, takže mají vliv na chod společnosti.
   Toto samo svojí absurditou jen obecně ukazuje, jaké hodnoty tam fungují a jak daleko sahají ty náboženské vlivy a dopady. Příklady vlivu a dopadů islámu ve světě muslimském je asi zbytečné uvádět.

   Emocionální a životně hodnotový stav BV je proto nesrovnatelný třeba s válkou na Ukrajině, kde to vlastně funguje podle toho obecného „schématu“, který ve svých komentářích uvádíte. Nesrovnatelně to všecko vlastně je s jakýmkoli jiným prostředím. Navíc je na tom BV množství zbraní, které díky černému trhu vlastně nejde spočítat, takže logistika a náklady jsou tím vyřešeny. „Vojáků“, odhodlaných ke všemu, je tam nekonečno. K tomu Írán, který se vojensky posunul zásadním způsobem, kvůli němu, taky Sýrii a v důsledku i kvůli sobě samotnému se taky na BV nesrovnatelně zesílila angažovanost Ruska.

   Ve výsledku toho všeho je teď Gaza místem, kde to ten „systém“ nemusí ustát. Ten koktejl všeho je tam vrchovatý a nechybí žádná ingredience. Veškerá moderace, která dřív fungovala, teď to tamní napětí v některém aspektu nemusí zvládnout tak, aby se kritická úroveň stability nepřekročila. Znovu, jak sám víte, stačí jen o kousíček a jen na některém místě. A pak už by nic nešlo vrátit. A ještě „technický“ dodatek, ZHN tam mají už přímo na místě. Nic se tam nemusí nějak dopravovat.

   Nepíšu to celé jako – tak, je to celý v pytli, ta válka tutově bude, tam to začne a spálí svět.
   Jen tolik, že tam sirka poletuje kolem boční strany krabičky mnohem blíž, než by si moderátoři přáli. A příslušný divák, pokud by si i tentokrát u toho nedbale vhazoval do úst ty nafouklý kuličky, musel by být buď lunetik, nebo naopak náramně otrlej týpek. Za lunetika vás nemám, takže asi budete ten otrlej…

   1. Zrovna jsem to se dočet ve článku p. Kunšteka, tak musím rychle sem. Já to od něj neobšleh. To s tom Mesiášem. Fakt ne. Já jsem tak děsně vzdělanej, že jsem to věděl I bez něj!!! 🙂 Může to sice vypadat, že si honím triko na něčem, co je tu jinde uvedeno, takovej Jouda zas ale fakt nejsem… 🙂

   2. 😀

    Ano, může to vypadat poněkud otrle, tedy vrcholně cynicky… ale jak jste si všiml, vůbec nehodnotím politiku nebo náboženství nebo „oprávněné důvody“ či historii. Držím se ryze technických válečných možností – protože to je ve skutečnosti to, co finálně rozhoduje. Záměry a šílenství – třeba ideologické nebo náboženské – mohou být jakékoliv, ale když něco nejde, no tak to nejde…

    Izrael je, až na jaderné zbraně, vojensky velice slabý. Má sice slušné letectvo, ale to je tak vše – ostatní je na běžné „blízkovýchodní“ úrovni. Sice tam mají povinnou prezenční službu, ale výcvik vojclů je 40+ let zaměřen víceméně na proti-povstalecké operace, v zásadě to nejsou vojáci, ale bachaři. Až na pár tankových jednotek, výsadkáře a speciální síly. Nebo námořnictvo, které je také slušné – hlavně jejich ponorky.

    Největším problémem je samozřejmě malá rozloha Izraele – tím malá „operační hloubka“ – a malý počet vojensky použitelných obyvatel. Tím je daná také malá politická a národní odolnost na válečné ztráty – nemohou si dovolit žádné větší operace, při kterých budou mít velké ztráty vojclů. Jako třeba ono dobývání Gazy dům po domu, tunel po tunelu…

    Tudíž, co mohou a nemohou, je celkem nezávislé na tom, jak velcí magoři jsou u vesla. Protože nemohou mnoho… Nasazení jaderných zbraní je jiná otázka, ale to zajisté není na obzoru…

    1. Tohle všechno ano. Technické parametry tam jsou k „lokálnímu válčeníčku“ sice dostačující, nicméně aby to rozjelo větší akci to nestačí. Na větší akci je potřeba právě moderátory, aby si něco osklivýho udělali s Ruskem.

     A to je pointa. Neklid, to je jedna z prvotních charakteristik BV. Dnes extrémní neklid, tak velký, že do toho vtahuje právě moderátory a Rusko. Jedny kvůli zájmu petrodolaru, druhé, protože skrzevá ukrajinský věcičky se dostali do stavu – Ameriko, celou dobu po mě jdeš s kudlou v ruce, tak koukej, taky ji v ruce mám a když nepřestaneš srát, dám ti ji ochutnat.

     Už jsem kolomlýnek, ale zas ta stabilita systému. BV je to nejblbější místo, kde si ukazovat kudly. Ropa, prachy, hegemonie, to jsou sice velký věci, ale nemůžou se kvůli nim kočkovat dva zabijáci právě na BV. Zejména těmi nábožky motivovaní místní můžou jednomu dát pod nohu „mejdlo“, druhému „větev“. A to oni rádi, protože na pozemský svět Bílej Tesák.

     To možné škobrtnutí, když se v ruce drží kudla. Na to celou dobu poukazuju. Proto to nábožko tam mám, i když o něm sice pochopitelně víte, ale je to pro vás jen vedlejší věc.

     A jen pro dokreslení. Příklad z židovského světa jsme si ukázali, z muslimského si ani ukazovat nemusíme. Ale co ten křesťanský? Je to jen ten třetí vzadu, co na nás vystrkuje bradu? Jestli máte Netflix, dejte si Sestra Smrt. Stačí první minuta. Sice asi nahraný (ale klidně může být autentický) entrée, každopádně realita. Ukazuje celou šílenost a až skličující hrozivosti toho, když se někdo dostane do náboženského rauše. Je úplně jedno, že zrovna tam to myslej „dobře“.
     Jestli na to mrknete, zkuste si u toho říkat to dvojsloví – racionalita myšlení. A zkuste si to stejný dvojsloví říkat při pohledu na BV…

     Na závěr trocha kultury 🙂
     Asi už dávno známý věci, to techno je k muslimům jen přidáno jako „dokreslení“. Co je tam ale důležité, nutno si uvědomit, že oni se tím uvádějí do podobné extáze, jak když v Africe trsaj kolem ohně, aby viděli duchy. Jen domorodci pak nejdou hlasovat do parlamentu, nebo vládnout do vlády. Ti z videí ano…

     https://youtu.be/9MIrdPRD4wE?si=7f2af9yHu0KTAusC
     https://youtu.be/0NDy6Rlijzo?si=dBB7pi_DU_SPJjVt

  3. Doposavad zacinali valky a vedeli dopredu , ze prohrajou , napr. britove , francouzi,
   /jenom zbabele ustupovali a kleceli /, proti nacistum, bez Stalina a SSSR.
   Dnes uz to vi na beton a navic s Bidou ,Netanjahu a Zelinarem v cele..
   Ma snad nekdo ted jeste nejaky pochybnosti?
   /Tudiz k ni k valce nedojde i kdyz uz je a prave probiha./.
   A zase je nic nezastavi..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *