17 července, 2024

Ukradený svátek

Skoro by se mi chtělo napsat, že od samého počátku.

Já jsem to zažila. Sice jako dítě školou povinné, ale zažila a velmi dobře si to pamatuju. Pamatuju si nejen to nadšení a soudržnost, ale hlavně to, jak se lidé najednou začali bát co bude, co se na ně ví, a co se proti nim z minulosti dá použít. Opravdu si to pamatuju i mezi dětmi, kdy se řešilo, čí tatínek byl, a čí nebyl v KSČ nebo Lidových milicích, a jestli kvůli tomu teď přijde o práci. Pamatuju se, jak ti nejuvědomělejší děti těch neuvědomělejších rodičů po prvotním zaražení začínali nejvíc řvát, že ruština je fuj, a že teď už jenom angličtina forever a na věčné časy.

A tak se na naší základce ruština učit přestala, zahodily se šmahem roky práce a učitelky začaly vyslovovat počeštělé „dz matdzer“ a učit nás to místo toho, co učit uměly. Většinou se přizpůsobily nové době a ze soudružek se staly paní. Stejně, jako se teď mnohé opět z paní stávají „soudružkami“ a tlačí novou progresivistickou dobu stejně bezskurpulózně, jako tenkrát komunismus. Charaktery se nemění.

Ztratilo se stovky, možná tisíce spisů na kdekoho, hlavně na ty správné a „napravené“ lidi. Sem tam nějaký vylezl, když se napravenenec cukal, tak byl umravněn. Jenže lidé se nenapravují. Dokonce ani v kriminále většinou ne. Lidé jsou stejní a všimněte si, jak ti, kteří hladce proplouvali komunistickým režimem si tu budou hladce plout v každém režimu. A taky že plují, a vychovávají si své stejně bezcharakterní a pokřivené následníky. A zase nám tu chtějí zavádět praktiky, které sami dobře znají.

Brutální omezování svobody slova.

Kolektivní vlastnictví – nikomu nic nezbude, seberou to jako bolševici, jen ne tak okatě.

Zákazy a omezení kam se podíváme, už ani normální auto nesmíte mít.

Bezprecedentní útok na střední třídu.

Soudní rozhodnutí nikoliv podle práva, ale podle toho, jak to má být. Radek Suchý by mohl vyprávět, a nechť je mu za jeho práci a odvahu vzdán hold.

Přerozdělování prostředků celých států pod hlavičkou zeleného šílenství.

Cílená likvidace rodiny. Děti přestávají patřit svým rodičům a vrací se straně a vládě pomocí indoktrinovaného školství.

Podporování udavačství na státní – rakušanově úrovni. Už na to má celý web.

Strach. Šíření strachu způsobem, že se bleskem šíříme do padesátých let. Tohle totiž už nejsou ani sedmdesátky. Atd atd. Každý si sám jistě umíte doplnit další a další déjà vu.

Na Hradě nám vládne napravený komunistický rozvědčík nevalného intelektu, leč stranického ukotvení správného. Člověk, který jedná tak protičesky, že to snad už ani víc nejde. Premiérem je upocený profesor, který by hájil cokoliv, za co ho Brusel poplácá po shrbeném hřbetu. Jen ne Českou republiku. Přesto tam jsou, a přesto jim charakterově podobní jedinci tleskají. Stejně jako tleskaly plná náměstí se zvednutou paží nacistickým zrůdám, stejně, jako mnozí podporovali zrádce Emanuela Moravce. Stejně, jako ti samí lidé tleskali odsouzení Milady Horákové z první řady. Charakterově stejní. Nemění se nic.

A tak ti, co to na tom Václaváku mysleli skutečně vážně, byli postupem času nahrazeni těmi, co se vecpou vždycky a všude. My, co jsme ty devadesátky a jejich svobodu zažili, to vidíme. A víme, že to už asi nezažijí ani naše děti a ani naši vnuci. Všichni tihle zmetci, co nám tu teď utahují šrouby se nepochybně dnes půjdou poklonit k nějakému pomníku těm, jejichž odkaz hodlají zašlapat do země. Těm, kteří neuhnuli, těm, které by nejraději zavírali zase do kriminálů nové doby.

189 thoughts on “Ukradený svátek

 1. KDO,KDYŽ NE MY,KDY, KDYŽ NE DNES? VOLA TRANSPARENT V DAVU A ČEKA OD KOHOSI ODPOVEĎ.

  Je jenom otázkou času ,kdy dav pochopí,že naši intelektuálové ,kteří si říkají SOCIILOGOVE mohou kritizovat už 34 let ,námi voliči zvolené „zástupce „,což se počítá za obdivování úspěchu pétidemolice ,ale režim jim předepsal,že nesmí navrhovat nikdy nic ve směru nápravy,,zejména jeho změnu.
  Proto vzniká nová formace SSSV tj Síla Sjednocené Společnosti Volicu ovšem lidé stále ještě nepochopili,že se musí začít starat sami.
  To ostatně hlásal i pan Havel,když kázal,že konči era komunistu, kteří vše za dělníky zařizovali a ti se jim pomstili za to tím,že zmizeli a opustili KSČM,která je teď hyn ,když poznali ,že je to strana funkcionářů,kteří zneužili své moci k tomu ,aby se stali buržousty a kocirovali všecko v ekonomii do zadku.
  Kapitalisti nelenili,zpozorovali díru v učeni strejdy Marxe vytvořili ideologii NEOMARXISMU,kterou vyhnali načisto mrtvou stranu,kterou ti buržousti stejně rozložili zevnitř z parlamentu a ta se dnes musí živit prodejem nemovitosti,které možná patří stále nám lidu.
  Nikdo tady jakoby nepochopil,že je na čase,aby se ti buržousti nestyděli a objevili se TADY mezi námi elitními lidovými komentátory ,kteří mají utrpět další násilí cenzurou značky JOURA,kdy ji nominoval do EK politbyra zla ,sám velký VB a dnes se vymlouvá,že ji nezvladl a taky se tu stydí mezi námi o jevit ,má absenci a nic nového než,že bude řídit tu zdemolovanou republiku jako podnik,když nezvládl ani Jouru nema!
  S radostí mohu oznámit,že ledy se pohly,vzniká nová ideologie ANTINEOMARXISMU,flexibilní program PNZ potřeb a našich lidových zájmu a k tomu u vezmu i vizi pana Ing. Blahyňky,která je BOMBA!No ní?

  Rachoti kazatelka Sociálních Hodnot naše milá Anička husitka a fertig..

 2. Naprosto skvělé!
  Podporování udavačství na státní – rakušanově úrovni. Už na to má celý web.
  Na tu bídu nemám slov!
  Vlastenci, nutno konat! IHNED!

 3. Teraz vlk: Tolik Jan Schneider! Zvedá se mi žaludek , když čtu, co poslal. Jak tenhle režim zachází s těmi, jejichž činnost si zprivatizoval. Je mi šoufl z jejich neuvěřitelného pokrytectví a farizejství. Z jejich antimorálky. Z jejich zásad – ukrást si pro sebe jakýkoliv symbol.
  Pane Gruntoráde, Jane Schneidere – omlouvám s e vám za nás samé i za tuhle vládu , kterou jsme jako voliči dopustili…….. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/11/17/flash-neni-17-listopad-jako-17-listopad/ …… hnus,hnus,hnus …..

  1. Jan Schnaider (Plastici, máničky) byl chartista 77, Šiklovou taky 77-ka. Aniž by upozorňovali na stav věci v 90-tých letech, nechali vše dotáhnout až do rozkradeného státu. V devadesátých letech dostali koryta a byl od nich pokoj. Teď koukají co provedli a občas se někteří snaží sem tam něco napsat.

   1. Už mohl mít odpracovaných 33 let a plus 3 roky za studium na stredni skole a důchod normální. Svádět na komunisty, kteří tu už roky nejsou, malý důchod, to je podivné.

    1. ále no ták, když jako svobodný „umělec a psavec“ neplatil důchod tak ať skuhrá. Takových ještě bude, hlavně ve svobodných povoláních.

 4. Nejhorší je vědomí, za co nás ten ksindl, co nám tu vládne dodnes, v listopadu osmdesát devět vlastně bez jakýchkoli skrupulí a sebemenšího sentimentu zaprodal. Mimochodem, v tom dokumentu, co vysílali na Primě a opakovaně se tu dnes objevil odkaz, mluví o tom, že se část komunistů domluvila. Spíš šlo jen o ty kariérní hajzlíky ze všech těch prominentních rodinek, nad nimiž v padesátých letech režim z nějakého důvodu přimhouřil oči, a oni se pak rozlezli všude s jediným cílem: nakonec vše zmrtvět a rozložit. Současný režim nemůže být nikdy lepší, tohle je prostě jejich chtěné a vymodlené dítě a přesně takhle to fungovat podle nich má. Je sice polomrtvý, ale umožňuje ždímat zbytek národa do mrtě, takže zdroje vždycky nějaké budou.

 5. Při dnešním výročí dne tolik smutného pro český národ, dovolím si zde položit jednu otázku. Německo bylo po většinu doby existence české Kotlinky náš úhlavní nepřítel. I když jsem zásadní kritik Evropské unie, její rozpad by znamenal pro mnohé z nás nejenom tolik očekávaný nádech svobody. Jak by se ve své staronové roli zachovali Němci? Předpokládám, že rozpadu EU by předcházela ztráta vlivu loutkovodičů z druhé strany Atlantiku. Náš západní soused by tak navázal na svoji expanzní tradici směr Východ a víceméně bychom se vrátili o sto let zpět. Abychom pak slovy Palackého zase nějaké to Rakousko (středoevropskou EU) zase nemuseli vytvořit.

  1. Tu otázku už jsem tu nepřímo nedávno položil taky. Nicméně Němci mají svých problémů víc než dost už teď. Otázkou je, k čemu vývoj u nich směřuje.

  2. Pro našeho souseda jsme už pěkný čas untermenschen, jako všichni Slované. Ať s pomocí zpoza Atlantiku nebo samostatně, budou se vždy chovat tak, jak jsou zvyklí a také tak činí.

 6. Teď jsem si vzpomněl na pěknou historku k dnešnímu dni. V 1989 na jedné universitě, tehdy vysoké škole proti sobě při jednání během studentské stávky seděli spolužáci. Většina kantorů měla rozum, pud sebezáchovy a také úroveň a tak se na čelném místě vyjednávání ocitl šéf komunistů mezi studenty. Podle kluků se tam projevoval jako vždy, vyhrožoval, zastrašoval, oháněl se stranickými poučkami. Proč to vyprávím ? Asi před rokem mne napadlo zagooglovat, co je s dotyčným dnes. Je kromě jiného členem Správní rady Všeoecné zdravotní pojišťovny ČR. Ostatní z mnoha funkcí psát nebudu, nechci identifikovat přímo. Ale můžete si tipnout stranu, která jej nominovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *