27 května, 2024

Předchozí volby naopak

Pamatujete na poslední volby do poslanecké sněmovny? Ano, nad Babišem tehdy zvítězila SPOLUkoalice, která oproti předchozím volbám posbírala o 29 poslanců víc. Přepočty v jednotlivých volebních obvodech tehdy dopadly tak, že Fiala získal asi o čtyřicet tisíc hlasů víc než Babiš, ale SPOLU mělo 71 poslanců, zatímco hnutí ANO jich mělo 72. Piráti a Starostové dostali nakonec 37 poslanců (z toho Piráti jen čtyři) a SPD si sáhlo na dvacet poslaneckých křesel.

A to bylo všechno. Nikdo další nepřekročil pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. Nejblíž tomu byla přísaha Roberta Šlachty, která dostala 251 tisíc hlasů, pak ČSSD (dnes SOC DEM), ti dostali 250 tisíc hlasů, pak KSČM, kteří měli 193 tisíc hlasů. Koalice Trikolory, Soukromníků a Svobodných dostala skoro 150 tisíc hlasů, Volný blok těsně nedosáhl hranice 1,5% a měl 71 tisíc hlasů. Ještě by možná stála za zmínku Strana zelených, ta dostala 53 tisíc hlasů. Pak už to bere rychlý sešup dolů, všechny ostatní strany a hnutí měly dohromady zhruba to, co Volný blok sám.

Byly to volby s heslem „všichni proti Babišovi“ a důvodem byl covid a všechno to, co se za ty dva pandemické roky stalo. Já jsem tehdy psal, že covid nebude tak silné volební téma, jak to vypadá a jako důvod jsem uváděl právě SPOLUkoalici, která na bilbórdech nebojovala s vlastní pandemií, ale bojovala s jejími důsledky – s „Babišovou drahotou.“ To nakonec slavilo úspěch, byť jak dneska víme, šlo o vítězství Pyrhovo.

Všichni ostatní bojovali s covidem a řešili to, co se po volbách už stejně nezopakovalo. Covid navíc skončil v den ruské invaze na Ukrajinu. Já tenkrát varoval před přeceňováním covidového tématu. Jestliže se v předchozím roce nechalo naočkovat proti covidu víc než šest milionu lidí, nemá smysl o nich říkat, že jsou ovce a zrádci, protože tohle fakt ke zvolení nikomu nepomůže. Ale to není až tak důležité. Chtěl jsem jen připomenout, jak vypadaly volební programy a volební hesla.

Když si vzpomenete, jak tehdy vypadaly bilbórdy, kdo z uvedených stran, které to dotáhly alespoň na padesát tisíc hlasů, kdo tehdy zdůrazňoval národovecký program? Jen Okamura, který národovecký prapor zvedl jako první a měl to v programu dlouhodobě. Ale i SPD tehdy asi 50% své kampaně věnovala dozvukům covidu.

Reálně vzato přišel Babiš díky covidu a „Babišově drahotě“ o šest poslaneckých křesel. To bylo všechno. Dvě koalice si v klidu jely svou kampaň o drahém pivu, nezvyšování daní a nutnosti snížit státní dluh, na což lidi slyšeli, protože jim neříkali, že jsou naočkované ovce a všichni ostatní jeli anticovid, antiwax, antiBabiš, ba dokonce to tak jel i jeho koaaliční partner ČSSD (dnes SOC-DEM).

Dopadlo to, jak muselo. Svým způsobem se tihle všichni utkali o oněch šest křesel, které Babiš reálně ztratil. Za chiméru těchto šesti křesel ztratili Socani všechno a to byli vládní strana s několika ministerstvy. SPD si udržela svoje voliče, ale neposílila, naopak trochu ztratila, KSČM o dost přišla a novým stranám to nestačilo. Reálně vzato, Pětidemolice tehdy zvítězila správným odhadem situace – se všemi ostatními jet antiBabiš, ale mluvit o daních, inflaci a nikoliv o covidu.

Myslete si o Babišovi co chcete, ale ten chlap dokázal v situaci, kdy byli všichni proti němu, v podstatě udržet pozice. V prezidentské volbě dokázal navíc naprostý majstrštyk – přesvědčit další milion voličů, aby překročili svůj stín a hodili mu to. Když už se přemohli jednou, bude už mnohem snazší, aby se přemohli i podruhé.

Teď jsme o dva roky dál. Vládne nám naprosto tragický Nutelliér, který dojebal, na co sáhl. Prakticky není rezort, který by fungoval… možná ministerstvo dopravy, prý budou stavět hodně dálnic. Ale jinak jde do háje průmysl i zemědělství, finance i zahraniční politika, spravedlnost i policie. O armádě ani nemluvím a ze zdravotnictví by se člověk po..al. Bez endiaronu.

Trikolora se spojila s SPD. V tomto týdnu podepsali koalici. Národovecká SPD se rozkročila o pravé křídlo. Šlachta, pokud jsem viděl, se spojuje se Šmardou, čímž se definitivně vymazal z politické mapy. Nula krát Přísaha je pořád nula.

Všichni ostatní se označují za pravicové strany a cílí na zhrzelé pravicové voliče. Macinka a jeho Motoristé sobě v podstatě chtějí dělat ODS revival, Svobodní jsou pořád stejní libertariáni jak byli vždycky, Soukromníci jakbysmet, dokonce i (sebe)Středula v odborech působí jako další pravičák, který si dává především záležet na tom, aby byl mediálně přijatelný, PRO na svém sněmu ztratila levé aktivistické křídlo a zůstala jen čistá pravice „z východu nepřišlo nikdy nic dobrého.“

Je jasné, že příští volby budou pod heslem „všichni proti Pětikolce“ a bude se hrát o to, jestli naše země bude součástí středoevropského prostoru spolu s V4, Polskem, možná Itálií a balkánskými státy a nebo jestli se stane sedmnáctou spolkovou zemí Německa, ale mám pocit, že vidím naprostou analogii s předchozími volbami, jen s obráceným znaménkem. Tentokrát je přetlak napravo. Zatímco minule malé strany oklovávaly Babiše a obraly o ho šest křesel, aniž by samy nějaké získaly, teď to vypadá, že malé strany budou oklovávat Fialu… Vzhledem k tomu, že Fiala Babišovi nesahá ani po kotníky, myslím, že ho oberou o víc, ale jestli jim to bude stačit na usednutí do sněmovny, tím si po posledních událostech už nejsem jist.

Nalevo je prostor. Podobný, jaký v minulých volbách vyplnila Pětikolka. Napravo je plno. Ať se stane cokoliv, někdo tam zhrzené pravicové voliče posbírá. Pokud někdo smýšlí pravicově a nemá rád EU, tak si bez problémů vybere. Liberály a eurohujery si vezmou Piráti. Ale kolik voličů zbývá nalevo? Těch, kteří to za žádnou cenu nehodlali hodit ani Rajchlovi, protože je pravičák (a teď už mu to nehodí tuplem), ani Babišovi, protože je prounijní a pro NATO… a nechávají si jako zadní vrátka SPD? Je zde prostor ještě pro nějaký projekt? Kolik je voličů, kteří by to hodili Švihlíkové, Kellerovi, Drulákovi? Kolik voličů by to hodilo Konečné? Kolik voličů by si přálo spojení jmenovaných?

Tohle všechno se rozlouskne v eurovolbách. Ty ukáží realitu všech volebních potenciálů. A podle toho se pak začnou plánovat potenciály koaliční.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

235 thoughts on “Předchozí volby naopak

 1. PROČ NENI VIDÉT,ŽE Z HLOUBI BAHNA SATANISTICKÉHO REZIMU NAM VOLICUM IMPLANTOVANEHO ODS

  kamarilou neomarxistickych pirátských darebaku, majících zločin ve svém názvu a tahnoucich na vařené nudlí za sebou tu chatru pétidemolični čety,která chce zneužít zeleného údělu k realizaci hesla

  JA JENOM JA, MI JENOM MI

  Což pokládají uskutečnit jednoduse cenzurou 🤐a nemocemi💀,jejichž tvorbu si jak píše časopis NATURE nejstarší vědecký časopis světa ,objednali dokonce za peníze určené na Zelený udel!
  Nesmi být vidět ,že pomalu se vynořuje z toho bahna prasečaku čista formace SSSV tj Sjednocené Soudržnosti Síly Volicu,která nepotřebuje fujera neboť v SSSV se stává fujerem, každý kdo přijde s nápadem návrhu do Programu Národní Záchrany a potřeb,PNZ což je nyní v počtu prozatím 5 opravdovych artikulu svobody,demokracie a soudržnosti ,která naším tzv Zastupitelum chybí a proto tyto svaté artikuly odmítají zařadit na první místo svých programu ,neboť se jim dobře žije 34 let s pilinami v hlave za naše peníze z daní a tak se jejich programy stávají na dalších 34 let jen makulaturou a nakonec Kraďousek po volbách po prý *** vítězných volbách*** i ty pétidemolicnni programy změní ještě více k horšímu ,protože si myslí že vítězstvím to 108 má právo měnit jak smradlave ponožky a tím pádem rabovat bezmocné duveřivé voliče,kteří po oblbování GR televize neví co volbou takových zmrdu z ODS,KDU,TOP09 SPOLU s Piraty ,kterožto demolici už voliči nikdy nesmí volit neboť ,činí sami vlastní volboumtoho, bahna kapitalismu bez skrupulí skutečnosti .
  Jak to vypadá,(beze změny režimu) se rabování NIKDY nemá zastavit a republika má zmizet uskutečněním neomarxistickeho pochodu institucemi rozšlapana satanisty s jejich CBDC toho ŠWABA a nakažlivých nemoci,vyvolaných majiteli velkých peněz k depopulaci planety tím jejich GATESEM, ktery považuje peníze určené na social za svoje a i ty chce pro bankstery ukrást!!!.No ní?

  Kàže Anička naše odvážná dušička a co vy dáte se vést dále 6 prioritami z nichž 6 priorita je vaše zavraždění ve válce?

 2. Vrtulník Čestmír přistál na Letné. Češi pro Ukrajinu vybrali za den tři miliony korun.

  Na Ukrajině ještě zbylo pár bojovníků , tak to trochu vylepšíme , ať se to tam mlátí hlava , nehlava.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vrtulnik-cestmir-pristal-na-letne-cesi-pro-ukrajinu-vybrali/r~e63d4a66855611eeba5b0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

  Doufám , že se miliardářovi Dědkovi dobře usíná s pomyšlením, kolik lidí už jeho dárečky pobily.

  1. Prý „Češi vybrali“… Správně spíše „pracháči vybrali“. Za den tři miliony asi nebyly z účtů většinového obyvatelstva, které převaluje korunu v dlani, než ji vydá. Ale vždycky ten titulek „Češi vybrali“. To asi proto, aby se ukázalo, jak jako národ kolektivně nenávidíme Rusko a jako na „Zlatou kapličku“ všichni po korunce rádi přispíváme na válečné hračky. Teď koukám, že na tu helikoptéru je vybráno přes 5.5 milonu od 2030 dárců – prostou matematikou tedy průměrně každý přispěl 2 800,- . To je takový běžný drobák, který si utrhne od úst důchodce ze severních Čech, takový pakatel…

 3. OT…?

  (…) Izrael lhal: nemocnice Al-Šífá v Gaze neobsahovala ani izraelské vězně, ani sídlo Hamásu

  https://reseauinternational.net/israel-a-menti-lhopital-al-shifa-de-gaza-ne-contenait-ni-les-prisonniers-israeliens-ni-le-quartier-general-du-hamas/

  Izrael lhal: nemocnice Al-Šífá v Gaze neobsahovala ani izraelské vězně, ani sídlo Hamásu
  Jair Širkej, ultraortodoxní komentátor záležitostí na izraelském TV 12: „Víme o velkém zklamání v Izraeli, a to nejen od těch, kteří sedí doma, ale také od vojáků, kteří se vrátili z Gazy a strávili asi dva týdny uvnitř… existuje velké zklamání ohledně izraelských vězňů v Pásmu Gazy“. Tzivi Jehezkeli, analytik arabských záležitostí pro TV 13: „Je jasné, že v nemocnici Al-Šífá nebylo nic vojensky zajímavého“. Dodal, že otázka nemocnice Al-Šífá a je trikem, kterému je Izrael vystaven více než týden. Tyto falešné narativy způsobí zklamání mezi izraelskou veřejností, vyvolají ztrátu důvěry ve vládu a brzdí snahu dosáhnout cílů války. (Reseau international)

  PS. Tak to bychom jako měli. Jedna story válečného zločinu a státního terorismu je kompletně uzavřena, fakta potvrdil samotný Izrael. A někteří izraelští rukojmí po vysvobození tvrdili, že na ně přímo střílely izraelské tanky a vrtulníky. Izrael o nich vyjednává tak, že vždy na poslední chvíli dá nějakou nemožnou podmínku a jednání se vrátí na začátek. Mezitím se rovná Gaza se zemí a začal vysídlovací pochod smrti (Naqba) ze severu na jih. (…)

   1. 😉
    Oni – ti někteří jedinci – předstírají, že „Hamás“ a „Palestinci“ jedno jest… vůbec to nerozlišujou/nechápou.

    1. Ale chápou to moc dobře.
     Ovšem „lidu“ je potřeba vtlouci do hlavy, že některé genocidy jsou správné. Němečtí nacisté, sionističtí nacisté – stejná pakáž, stejná propaganda, stejná rétorika, stejné metody. Vč. napadání, zastrašování a persekuování těch, co nesouhlasí.

      1. Jistě. U fanatika je totiž jedno, jakou ideologií či náboženstvím se ohání. Fanatici jsou, co se účinků na okolí týká, vzájemně snadno zaměnitelní. Základní malér je vždycky fanatismus spojený s ochotou považovat všechny ostatní za podlidi hodící se pouze k zabíjení, nebo přinejlepším za otroky.

 4. Pohled na titulní stránku české Wikipedie je dnes k zblití. Čumí na nás ochlasta po boku s rodovou demencí. A když vidíte ty gsichty pražských protiČechů, kteří se s nimi takhle zařadí do průvodu a nechají „vyblejsknout“, je jasné, proč se v Práglu volí, jak se volí. Ta fotka je naprostá ostuda. ale není divu, když člověk ví, kdo vlastně českou mutaci Wikipedie ovládl. Je to stejný sajrajt, jako když člověk klikl na odkaz s redakcí Respektu. Úplně se na vás ta osobnostní ubohost těch existencí vyzvrací.

 5. 34 výročí 17.listopadu nabízí pohled kam ČR došla a kam směřuje. To mě tady opravdu chybí. Když vidím , kteří lidé jsou dnes na vedoucích místech státu a kam směřujeme, tak to je pro mě opravdu velmi hořká pilulka.
  Tenkrát lidé chtěli svobodu informací, stejnou životní úroveň jako mají Němci a trochu cestovat. Rozhodně nikdo nechtěl chudobu, bezdomovectví, tisíce lidí v insolvenci a život ve strachu z války, z důvodu naši válkychtivé vlády.
  Z jednoho paktu jsme vystoupili, abychom vzápětí byli přestoupeni na stranu druhou. Pokud se za minulého režimu tancovali sovětské tanečky, tak dnes jsou to tanečky americké ,pod taktovkou Brusele, oder wermachtu.
  Západ nám umožnil líznutím ochutnat výhody, aby nám vzápětí nutil smrdutý eintopf, který je navíc i životu nebezpečný. Vyhlídky na další život v Bruselké zadnici nemá bohužel žádné positivní cíle. Na konci většinu lidí nečeká nic dobrého.
  Když se podívám na výsledek po 34 letech , tak tam stále vidím komunistické ksichty a hajzly. Je to k zblití, hlavně jak je lidé volí.

  1. Milane, není 34 výročí. 17 listopadu 1939 došlo ze strany německých okupantů k uzavření českých vysokých škol.
   Toto je hlavní poselství 17 listopadu. Boj proti okupantům, kteří přišli ze západu, viď Vacku?

 6. Mladý student Vítek Prokop student politologie Plzeň, „Demokracie u nás reálně není, žijeme v oligarchii“. Oligarchové vlastní největší média,díky čemuž ovládají veřejné mínění a ovládají i politiku.

  Hned na začátku je všechny rozsekal na kousíčky. I toho Jocha. Jinak je tam tolik lží od proti hostů.

  Pořad od Jílkové nemusím, ale ten poslední pořad z 16.11.2023 je hooodně dobrý.
  Máte slovo s M. Jílkovou
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/223411030520032/

  1. Demagog Joch, to je fakt na zvracení. Ten kluk má pravdu, byť vlastně jede v souladu s mainstreamovým pohledem na Babiše, Okamuru atd. Vykládat s***ky o tom, jak údajně žijeme v nejsvobodnější společnosti, přitom za jednu větu jde člověk na pět a půl roku sedět. V této souvislosti – musel jsem se fakt smát na celé kolo u toho přitroublého filmu Zátopek, což byla jedna velká herecká i režisérská křeč, což platí prakticky pro každý „český“ film od roku devadesát, když tam v jedné scéně Jungwirth pláče, že mu otce zavřeli na šest let za blbé roznášení letáků. No jako ha ha, ti zlí gomunisti, bék bék.

 7. VOLICI Z SV POZNAVAJiI ,ZE UZ NELZE HLEDAT PRUNIKY PROGRAMU POLIT.FORMACI a sjednotit zastupitele.

  Vidíte sami,že se má pokračovat dál v 34 let rabování republiky a nikdo ze Zastupitelu nechce přechod do čtvrté skupiny státu podle Blahyňky,kde by nás čekalo zastaveni rabování příjmu o dvě třetiny jak je tomu dnes.
  Na co jsou SV tj sjednocenému voličstvu programy stran,kde úmyslně chybí plán národní záchrany a potreb PNZ.
  To se má čekat až vzniknou nové politické formace ,které už pochopí ,že je k jejich zvolení potřeba SV tj Silu Voliče a zařadí si do svych análu náš sjednocující program PNZ potřeb .No ní.?🔔🤠💇🇨🇿🛠️

  Volá ještě včas Anicka kazatelka sociálních hodnot a ne,že ne ANo!Tak co, kdy bude diskuse nad artikuly PNZ ,nebo chcete se dát vyrabovat až na plech?

 8. Volby budou stejné jak posledních 30let a nic se nezmění.Jistě, na Václaváku se sejde 100tisíc lidí ,co nadává na vládu atd. a to je všechno. Rusko se vytratilo z našeho rybníčku a tím ovládli kapři celou vodní hladinu.

 9. Na hrobě Martina Šmída
  koná se panychida.
  Na kostele zvony zvoní
  agent Pávek slzy roní
  Petr Ůl si blechu honí,
  Rychecký se k hrobu kloní.
  Profesor nutelu pojídá –
  tak aspoň něco, no vida!
  Posselt si otírá lícní tuk,
  včera večer už málem puk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *