27 května, 2024

Proč to není vidět?

Znojemské okurky končí. Rumové pralinky končí. Vysoké pece v Ostravě končí. Vítkovice steel na sebe podaly insolvenci. Gigafactory v Líních nebude, protože se ukázalo, že ty skvělé elektromobily, kterým rostly prodeje „o desítky procent ročně,“ nikdo nekupuje. Zetor v Brně končí. Traktory je lepší vyrábět někde v Indii. Třeba bych si tam v Líšni mohl levně koupit nějaké skladiště a zvát si tam hosty… když to tam teď bude prázdné.

Potraviny jsou všude levnější než u nás. Elektřina je u nás nejdražší na světě, i když jí vyrábíme dost i na záchranu Německa.

Továrna na čipy bude v Drážďanech a Markéta Pekarová Adamová ani Miloš Zastrčil na to neměli žádný vliv. Ale měli velký vliv na pokažené vztahy s Čínou. Saúdská Arábie zrušila návštěvu ministra Hýkely, který tam chtěl kupovat ropu. Moc se balil do izraelské vlajky, nechal se u toho vyfotit a ještě si myslel, že je to tak správně. Fialovi zrušila návštěvu Nigérie a vůbec si nedělali hlavu s diplomatickým protokolem.

Hodnotová politika nám znemožňuje nakupovat plyn v Rusku, ale nijak nebrání premiérovi, podávat si ruku s etiopským hrdlořezem. Stejně tak nebrání Tomáši Pojarovi, aby v Číně zkoušel zachránit situaci.

Martin Kuba z ODS začal mluvit jako ukázkový dezolát. Řekl, že za drahé potraviny mohou hytlermarkety a lidé od premiéra očekávají řešení a ne konstatování nevábné skutečnosti. O evropských hodnotách ani slovo.

A na závěr jobovka největší… Markéta Pekarová Adamová obhájila post předsedkyně TOP09. Kníže Kchárl se na to už nemohl dívat…

Všichni vidíme v přímém přenosu, že je prostě nutné snížit cenu elektřiny. Hodně snížit. Jinak je s hospodářstvím konec. Všichni vidíme, že je nutné snížit ceny v maloobchodní síti, protože jíst se prostě musí. Všichni vidíme, že celý ten grýndýl je totální blbost a emisní povolenky jsou cesta do pekla.

Evropa není schopná dodat Ukrajině slíbený milion dělostřeleckých nábojů. Dokáže se jen usnést na tom, že je dodá. Průmyslové kapacity nikdo neřešil.

Proč to není vidět? Protože novináři… Situace je nadmíru výtečná, všechno je v pořádku. Bastlová ječí na Rajchla, ale k Vondrovi se lísá. Řezníček láteří na Babiše, ale k Pavlovi je úslužný, až to tahá za uši. Novináři rozhodují, kdo je a kdo není demokrat. Kdo je dostatečně hodnotný a kdo není. Demokracie už není soutěž myšlenek, novináři se postarali, aby liberálové kopali na hřišti a zároveň aby dělali rozhodčí, co ještě je a co už není hodné našich hodnot.

Jsou to novináři, kteří udržují iluzi, že Ukrajinci už brzy zvítězí. Jsou to novináři, kteří udržují iluzi o hodné Evropské unii. Jsou to novináři, kteří zakrývají tlamu, jež ročně sežere pět set miliard peněz na dividendách, které odtečou do ciziny. Jsou to novináři, kteří vědí, že dezoláti kopou za Rusko, byť se lstivě maskují českými vlajkami. Jsou to novináři, kteří si zařídili dvojí metr.

A jsou to novináři, kteří nám dlouho překládali tu největší lež od roku 1989… že média jsou tady pro nás. Že ta občanská společnost bude sloužit nám, bude chránit demokracii před usurpací mocí. Za tuto službu občanům si novináři zařídili koncesionářské poplatky, zahalili se pláštěm veřejnoprávnosti a když si dodali zdání důvěryhodnosti, začali se s mocí normálně paktovat proti vlastnímu národu.

Ostatně soudím, že koncesionářské poplatky musí být zrušeny. Když to jinak nepůjde, tak i s Českou televizí.

Nevěřím ve veřejnoprávnost. Nevěřím, že je možné mít pravdomluvné a nezávislé médium. I kdyby se to někdy podařilo, podaří se to jen na chvíli. Než se celé té veřejnoprávnosti nezmocní nějaká další klika a začne ji ohýbat ke svému obrazu. Nevěřím v objektivitu médií. Nevěřím v objektivitu Řezníčka, Bastlové, Witovské, či Taberyho. Nevěřím v objektivitu Vidláka.

Věřím v pluralitu médií. Věřím v množství různých hlasů a množství názorů. Věřím v chyby a slepé uličky, kterými se člověk učí. Věřím v soutěž názorů mezi kterými se může najít pravda, kterou nikdo nemá v rukou ani na ni nemá patent, i kdyby měl sto etických kodexů. Věřím v pluralitu názorů a svobodu je hlásat. Raději budu, když každá politická strana bude mít své médium a stát bude mít také jedno, které budou využívat (a zneužívat) ti, co jsou zrovna u moci, než aby tu byl nějaký Wollner, který sám sebe povýší na majitele pravdy. Chci existenci nezávislých a alternativních médií, chci názorovou pestrost a prostředí, ve kterém nebude důvod k autocenzuře.

Chci, aby si média platili jejich konzumenti. Aby přízeň či nevole čtenářů určovala, bude-li médium chudé nebo bohaté. Pokud lidé podle průzkumů nejvíc věří České televizi, tak by neměl být problém, aby si jí platili i bez zákonné povinnosti. Ale takový test pravdomluvnosti ČT nikdo riskovat nechce. To si může dovolit jen alternativa. To si mohou dovolit jen dezinformátoři.

Vyzývám vládu, aby na jeden rok učinila placení koncesionářských poplatků dobrovolným. Nebo aby byla možná asignace poplatků. Aby si každý mohl zvolit, komu svůj (povinný) poplatek bude posílat. Pak si řekneme, jaká byla Česká televize.

Dnes diskutujme o koncesionářských poplatcích. Největší lži od roku 1989. Že je možné placením poplatku získat pravdomluvné médium.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

414 thoughts on “Proč to není vidět?

 1. dexx 13:36
  Se zásadně mýlí.
  Provedu tu nejsnažší polemiku (lenost, pohodlí): „boj se sdělovacími prostředky… nejde vyhrát“ –
  Fico to vyhrál

   1. Ani Brežněv nedosáhl všeho, o co usiloval ( Nemám k tomu data, je to jenom takový bonmot možná nadsázka nebo dokonce i metafora. Bonmoty jsou možná ještě povolené)

  1. De vo to nad jakyma sdelovacima prostredkama vyhral , nad nedostatecne financovanejma ubozakama, vyhral?
   Vy nevite vo nich nic , nemate nadeji neco vo nich informovat a nic nesdelite a nemuzete, nesnazne polemicky akorat, unavujete..
   Vysvetlete jaky sdelovaci prostredky mate na mysli a jakym zpusobem, bojovaly a jak prohrali..a jak ten fico co, vyhral a nad nima zvitezil.
   Takhle vyhravat klavesnici jako kazdej 10x za den , umi uz maly deti a lip..

 2. Stále poslední dobou nic nevychází.

  Reuters: ČEZ se vzdává kapacity v plánovaném polském terminálu na LNG

  Energetická společnost ČEZ odložila plán na zajištění kapacity v novém polském terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG). Nebyla totiž spokojena s nabízenými podmínkami. S odvoláním na dva informované zdroje to ve čtvrtek uvedla agentura Reuters.
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-reuters-cez-se-vzdava-kapacity-v-planovanem-polskem-terminalu-na-lng-40451086#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=QZLOgKdUWwO-202311161802&dop_id=40451086

   1. Taky proto Signalista koupil Net4 Gaz, který nic nepřepravuje. Asi mají zaručené zprávy z jistého vyslanectví (hlavně nejmenovat), že Khakiman se náhodou předávkuje kokainem.

 3. Hele, napadlo už někoho, že by se dala elektřina vyrábět tak, že bychom zapřáhli migranty do žentouru aby točili dynamo? Kdyby moc neprděli, byla by to zelená energie i bez čínskejch solárů!

  1. Jen ať dují do gatí, Jurečka měl vloni oslnivé plány, ze nedemokratický ruský plyn nahradíme bioplyny. Kde nic tu nic, asi zapomněl pod tíhou jiné agendy.

   1. Točit žentour s připojeným výfukem do plynárny. Geniální! To je ten chybějící článek nových technologií umožňující zelenou tranzici.

    1. A co tech 1.4 miliardy cinanu a co tech asi podobne v poctu indu , ty nemaji zadnou uhlikovou stopu. Vadi Jenom Cesi? A kravy?
     Tady kliknes na mistni gestapo ,vodeslat komentar , rekne to neco zpet , pak zase to samy a pak to rekne komentar uz si vodelesla ,ale nerekne to kam,
     ze rovnou do prdele , je ukradenej a beze stopy..
     K volbam pro novou vladu a voni vam odpovi stejne , Redovou a Vidlaka zvoli dostatek ty kofily a venecky a trochu kecu. No passaran, todle neprojde.

  1. Zvláštní představitelka Bílého domu pro ekonomickou obnovu Ukrajiny Penny Pritzkerová během své první návštěvy Kyjeva v této funkci vytrvale stáčela pozornost hostitelů k hypotetické představě, co by se dělo, kdyby Ukrajina musela ekonomicky přežít bez americké pomoci. Listu Ukrajinska pravda to sdělil zdroj obeznámený s průběhem rozhovorů, který také dodal, že její slova vyvolala mezi přítomnými značné napětí.
   Miliardářka Pritzkerová pocházející z prominentní americké podnikatelské rodiny vyzvala přítomné, aby nečekali na pomoc od Západu a hledali možnosti ekonomického růstu tak, jako kdyby země už neměla žádnou obdržet.

   1. To je podle mě palebná příprava na realitu.
    Nemyslím si, že by to na UA, nebo mezi tzv. novináři někdo chápal.
    Nebo možná jo, ale nebude ho přes ruskou palbu slyšet. A ten dotyčný si pak, víceméně jen pro sebe, řekne „já to říkal“…

   2. Ma penize a je udajne z prominentni rodiny ,/jak se asi zprominentovali nechci vedet/, kolik milionu mrtvol a valek a votroku,loupeznych krizi na celym svete ,bylo treba na zbohatnuti tyhle rodiny a vsech bohacu v Usa. A na celym zapadu.
    To je porad zlata horecka a neuveritelny zrudnosti bez konce.
    Hypoteticky hystercila..vytrvaly hovadiny..vo valecnym ekonomickym rustu ,500 tisic mrtvych a invalidu a obrovsky skody maji zaridit prosperitu vod ty zmaglajzovany ,
    ze ted valceji a umiraji mlady devcata ,deti nasilim do valek zahnany..to zhovnovatelou feministku nezajima, lejno, zadnou. Tadle je extra.

 4. Ja osobne dufam, ze blikava sekretarka, toho casu secretary Blinken, ma dostatocnu zasobu spodarov a kvalitne lieky na tlak.
  https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/98978?single
  Nadherna rec tela, kde visi na perach sleepy Joea, a snazi sa mentalnymi vlnami a’la Kaspirovksy, zabezpecit, by to dedo nepotentoval. Tu este zvladol precitat co mal napisane.
  Ja som len zvedavy, co mal v tych zapisnikoch pod papierikom. Ci to nebolo len preto, by mool mat ruky vyssie aby videl na papierik s pripravenym pozadovanym textom na prednes.

  Az sa stretne sediaci Ping s VVP tak si mozu tlapnut. Ping siel do Frisca takpovediac do pripravenej pasce. Biden mu ponukol mier a spolupracu a Ping nemohol odmietnut.
  Nastasite sa nasla zvedava novinarka, co polozila Bidenovi tu spravnu manipulativnu otazku, ci zmenil nazor na to, ze je Ping diktator. A Joei to akosapatri spravne opalkoval a nesklamal.
  Blinken sa az predklonil jak sa mu urobilo nevolno….

  Slovenski autoprepravcovia sa pripojili k poliakom a zablokovali Vysne Nemecke. Ekonomika UA dostava poriadne direkty.

  Big Serge ma konecne novy clanocek k aktualnemu dianiu. Velmi zaujiavy ma zaver. Cituje tam vyrok Sima Yi – pre mna neznameho, no jeho vyrok je ozaj tutovy:

  Vo vojenských záležitostiach existuje päť základných bodov. Ak môžete zaútočiť, musíte zaútočiť. Ak nemôžete zaútočiť, musíte sa brániť. Ak sa nemôžete brániť, musíte utiecť. Zvyšné dva body znamenajú iba kapituláciu alebo smrť.

  UA je v bode tri. Zistuje ci sa moze este branit abo ma utekat….

  1. Tady Blinken taky trpí… teda pokud nemá nějakej absťák nebo tak:

   https://t.me/RVvoenkor/56715
   ***
   „Ospalý Joe nazývá Si Ťin-pchinga opět diktátorem. V Číně se urazili

   Joe Biden po jednání na konferenci řekl, že prezidenta Čínské lidové republiky nadále považuje za diktátora. Blinkenova tvář v tu chvíli odrážela veškerou diplomatovu bolest.

   Čínské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že slova amerického prezidenta byla chybná a nezodpovědná. Navíc bylo konstatováno, že Peking se rozhodně staví proti politické manipulaci.

   Jak zrušit všechna jednání jednou frází.“

   1. Presidente Sitting Pingu
    nedělej ze sebe sfingu,
    ty jsi sprostý diktátor!
    Počkej, vyndám vibrátor,
    dali mi ho brzo z rána;
    plína je už rozesraná,
    ježíšmarjá, furt to teče,
    ten dnešek se strašně vleče.

   1. Tak si priletel aby si na vidle naletel. Muze si vybrat , bud je Hitler, nebo Stalin, nebo Pol Pot, Franco a dostal do rovnou do ksichtu. /Dalsi Panda, zadna s nim sranda , tu vobstaraval zase Bida../.
    Krasavec inteligentni, blinkedent , nad kteryho neni ,musel do salonu krasy na novej preliv , sedivost ma dodat uctu k falesnym sedinam , ten se taky vyplati na zkraslovaci vydaje, jako kazda feministka.. Pak se nemuzou dopocitat a nesmeji..

 5. Tak něco k té elektřině.
  Napsal mi ČEZ, právě jsem to otvřel. Cituji:
  „… máme pro Vás dobrou zprávu, od Nového roku snižujeme ceny elektřiny bez fixace….
  Od 1.1.2024 Vám snížíme neregulovanou (obchodní) část ceny. Pro Vaši domácnost půjde o snížení oproti ceně vládního stropu o 1 258 Kč s DPH za každou megawatthodinu.,
  Z důvodů rostoucích nákladů na provoz ke stejnému datu zvýšíme stálou měsíční platbu, maximálně o 13 Kč s DPH.“

  To mi vychází snížení ceny o 18,4 %, ovšem plus těch 13×12=156 Kč za „provoz“. Takže při dosavadní úrovni spotřeby bych měl platit o 2471 Kč za rok méně. Mám tzv. „vysoký tarif“ a měnit to už nebudu, neb na I. Q 2024 stejně chystám stěhování do jiného bytu. Aktuální zálohy činí „jen“ 1790 Kč/měsíc, protože za předcházející období jsem měl roční přeplatek 9 278 Kč.
  Topím ovšem plynem (zatím) a to je jiná palba!
  Tož tak…

  1. To se moc nepředali, za silovou elektřinu to tedy činí 4742,- za MWh +stále platby + regulovaná část zvýšena o cca 70 %. No, ale, bude líp, SPOLU to dokážou 🙁

  2. Re: Godot

   TVL, on si TOPÍ!!!
   Tebe má přeci hřát láska k Sovětskému sv… – pardon – láska k Velkoněmecké Uhnyji a k emeryckým wunderwaffen!!!

   1. Topím smrkem, ale přejdu k jinému dodavateli tepla, k dubu a možná i k jasanu. Záleží na dostupnosti, jasan je o 10m dál.

  3. Mně vracejí skoro deset tisíc a stanovili mi zálohy na necelých 1200 od příštího měsíce. Topím, vařím, ohřívám vodu. Fakt je, že jsem si zajistila dobrou smlouvu a od loňska přitápím dřevem. Kdybych vloni neměla strach, že plyn ani nebude, byla bych na tom asi šul nul..

   1. bych řekla, že si přečet a couvá…. njn. Doporučovala bych už se na něj to oné. Odkopal se dvojnásob, Jen bláha by na něj ještě dal.

  1. Nebudu se zastávat ani jedné strany. Jak už bylo napsáno, prase aby se v tom vyznalo.
   Jen mi tak naskočilo a možná se mýlím a někdo si vzpomene lépe.
   Není to tak dávno a pořádala se sbírka na nějakou rodinu. Tuším, že v tom byla také zainteresovaná Ré. Potom se kolem motal Smetana KTV, Bílý a ještě další, ty si nepamatuju. Také to skončilo práskáním dveří a různá prohlášení lítala z jedné i druhé strany.

 6. Jinak.

  SDĚLOVACÍ prostředky NEJSOU PŘÍČINA problému.

  Jak se mylně domnívá Vidlák.
  PŘÍČINA problému JSOU TI, kteří maistreamová sdělovadla pasou. A jisté politiky s nimi.

  Zrušíš jedno sdělovadlo, obratem vznikne nové. Pár novinářů přejde do druhé redakce, s tím stejným kapitálovým zastoupením. Vyměním jednoho redaktora za druhého. Který bude ještě horší. Jedno oddělení píše jakžtakž objektivně a v případě potřeby změníš jeho zaměření, zatímco čtenáři ho berou ještě dlouho jako objektivní. (Lze použít jen jednou. Např. Čulík v roce 2014. )

  Boj se sdělovacími prostředky je jako s nesmrtelnou Hydrou. Usekneš jednu hlavu, ihned naroste nová. Pokud ne dvě. Nekonečný příběh.
  Kostěj Nesmrtelný. Tohle nejde vyhrát!

  Ale všichni máme slabinu.
  Jak Hydra, tak Kostěj. Nakonec byli poraženi. Ale chytrostí, nikoliv čelním střetem!
  Primárně se musí bojovat s donátory protilidových médií. Teprve pak se zhroutí jejich moc. 😎

  1. Jak povídal Petr Robejšek, je třeba rozbít Svatou Trojici a to spojení globálního kapitálu,šašky politické a nájemní psáče,to je základ průseru. Tihle vsichni tvoří virtuální realitu, kterou masy konformistů prostě neprokouknou.

   1. petr robejšek je taky pěkná sv…., dělá ze sebe vlastence a přitom přímo pro tyhle šmejdský globální bankéře, co jsou za tím vším, tak pro ty makal……

  2. Re: dexx

   Něco podobného jsem tu napsal ráno.
   Což by ovšem znamenalo dát si repete i s Vítězným Únorem. Jak jinak chcete zabránit nájemným psáčům v produkci oblbovacích hoven, než sebrat potenciální zdroje jejich „prizárobku“. Jo, česky to asi bude přivýdělek.

  1. Takové poněkud ad hoc kategorie v tom článku. A Kchárla bych rozhodně takto nezařazoval. Jemu by spíš slušela kategorie něco jako „extrémně přeceňovaný a poměrně hloupý křupan lačný po moci a majetku“.

    1. Připojuji se.

     Ono i takové slovo jako prdel zní z úst knížete noblesně, ale když ho řekne dezolát, je to známka sprostoty, mizerného intelektu, nevzdělanosti a nemajetnosti.

 7. Západní demokracie vygenerovala určitý typ chování. Začali se prosazovat určití lidé, typ lidí. Ti
  volí tuhle strategii svého politického a tím i hmotného, přežití.
  Začalo to v USA. Ty to pak silově, nejdřív, šířily ve světě. Celém. Část světa to nepřijala, jen to zvýraznilo vzájemné antagonismy se Západem. A nepochyby přispělo k současným konfliktům. V Západní Evropě se to po počáteční síle, ujalo snadno. Protože zde i za oceánem ve společnosti působí obdobné mechanismy a po počátečním setření rozdílů obou území mohly vlivy z USA, i z dlouhodobého hlediska letální, pronikat bez aktivizace obranných mechanismů.

  Protože je systém nějak nastaven a korýtkáři se chtějí udržet a na osobní rovině expandovat, nejmenší riziko je pokračovat tak, jak to je, co nejdál, až do konce.

  Příklady.
  Téměř každý dnes už ví, co nám hrozí od současné migrace. Pokud se ukáží problémy s migrací, nikdo se nesnaží migraci eliminovat, ale zvýší příděl peněz pro ziskovky a migranty. Odpůrce pak kriminalizuje a pokud to není možné, změní zákony. Které pak odporují demokracii.
  EU pro Hamas po teroristickým útoku ztrojnásobila finanční prostředky! Všichni ví, že většina půjde zase na výchovu k nenávisti a hlavně na zbraně…
  Pokud selže „volný “ trh, obdobné se volá více volného trhu!
  Pokud selže EU, vlády prosazují „více Evropy!“

  Nedokážeme dnes problémy řešit. Ze všeho se stala ideologie. Právě proto. To je primární důvod naší neschopnosti.
  Proto válka na UA, bude do konce. Z Evropy to nevyřeší nikdo a v USA je možnost řešení omezená. Posílají se zbraně, zatím to běží tak to bude pokračovat. Jakákoliv snaha o řešení ohrožuje teplé sesle.
  Proč Západ hospodářsky klesá? Řešení je politické riziko pro řešitele.
  A proč jedněm ustupujeme a s jinými v zástupné válce nesmyslně válčíme? Právě proto. 🤓

  Evoluce pokročila, orgány zbytněly a co dřív přinášelo pro přežití výhodu, je dnes evoluční pastí.

  PS:
  Pokud by někdo ( oni věděj 🙂 ) něco z toho citoval nebo z toho vycházel, ať uvede zdroj.

 8. Dnes je tradiční den „Nového beaujolais“.
  Víno mladé, nevyzrálé, letošní, odrůda Gamay.
  Není to ani tak o pití, jako o setkávání se s lidmi.
  Kdo nepije s námi, pije proti nám!

  1. Jejda, kde jsou ty doby, kdy jsme pořádali putování „od beaujolais k beaujolais“. Dali jsme si dvojčičku, poseděli jsme a šli jsme o dveře dál. Dneska už je to na prd – nemůžu na nohy, neušla bych to. Ale dík za připomínku.

 9. Mě fascinuje ta urputná a nepolevující snaha anglosasů věci hrotit, přestože jdou od neúspěchu přes průser k dalšímu neúspěchu.
  Ti, kteří mají ruce od krve až po lokty, zorganizovali mezinárodní zatykač na mj. Putina za zločin odvezení dětí z prostoru předpokládaných bojů. Ono to je celkem logické – pro anglosasy jsou lidé jen „lidské zdroje“ k využití … a tady došlo k nevyužití. Pokud by děcka zůstala na bojišti a byla zabita v důsledku RF akcí, pak by se mohla spustit mediální vlna proti RF. Pokud by děcky byly zabita v důsledku UA ostřelování a bombardování, okamžitě by vše bylo označeno jako Putinova vina a opět mohla být krásná nenávistná mediální vlnka v anglosaských médiích. Jenže – vypálil jim rybník jak z Krymem – evakuoval je do RF … už evakuace je špatně pro vytěžení a k tomu jak na sfiňu ještě na nesprávnou stranu. Když by tohle začali rozebírat, tak bylo nebezpečí zpopularozování faktu, že nejen děcka, ale i dospělí Ukrajinci v počtu větším než malém vyhledali ochranu v RF – uvádí se cca 5 mio, přičemž co do pořadí přijmutých běženců, je RF druhá … tak to vyřešili zatykačem ICC.
  Takže Pandořina skříňka otevřena – v minulých dnech turecký právník prostřednictvím tureckého ministerstva zahraničí podal u stejného ICC žalobu na Netanjahua z odpovědnosti za, nikoliv evakuaci a tedy únos z bojiště, ale za zabíjení děcek na bojišti.
  Francie kontruje tím, že vydala mezinárodní zatykač na Asada a jeho nejbližší spolupracovníky za plynový útok v r. 2013, který se vyznačoval mj. tím, že byl podniknut raketami s doletem cca 200km, které ovšem byly vypáleny ze vzdálenosti cca 300km … zázrak Máchale. Němci k tomu zpracovali pěknou scénku – délka 12 min., toho chemického útoku se týká čas 10+min.
  Biden po setkání se Si – asi v rámci vybudování lepších vztahů – označil v mainstreamových médiích USA hlavu Číny za diktátora … moc roztomilé Máchale.
  No a aby ČR přiložila ruku k tomuto velkolepému dílu, tak hňup Lipánek zákonem ukradne majetek RF – více níže Ponkrác.
  Tento systém nepůjde poštelovat, tento systém bude muset být nahrazen.
  Německé video s titulky:

  https://www.nepodvoleni.cz/wp-content/uploads/2021/03/Die-Anstalt-20.10.2015-Bavorska-vnejsi-politika-o-konfliktu-v-Syrii_Titulky-CZ.mp4

  … mimochodem, už zbývá jen napadnout Írán …

  1. Západní demokracie vygenerovala určitý typ chování. Začali se prosazovat určití lidé, typ lidí. Ti
   volí tuhle strategii svého politického a tím i hmotného, přežití.
   Začalo to v USA. Ty to pak silově, nejdřív, šířily ve světě. Celém. Část světa to nepřijala, jen to zvýraznilo vzájemné antagonismy se Západem. A nepochyby přispělo k současným konfliktům. V Západní Evropě se to po počáteční síle, ujalo snadno. Protože zde i za oceánem ve společnosti působí obdobné mechanismy a po počátečním setření rozdílů obou území mohly vlivy z USA, i z dlouhodobého hlediska letální, pronikat bez aktivizace obranných mechanismů.

   Protože je systém nějak nastaven a korýtkáři se chtějí udržet a na osobní rovině expandovat, nejmenší riziko je pokračovat tak, jak to je, co nejdál, až do konce.

   Příklady.
   Téměř každý dnes už ví, co nám hrozí od současné migrace. Pokud se ukáží problémy s migrací, nikdo se nesnaží migraci eliminovat, ale zvýší příděl peněz pro ziskovky a migranty. Odpůrce pak kriminalizuje a pokud to není možné, změní zákony. Které pak odporují demokracii.
   EU pro Hamas po teroristickým útoku ztrojnásobila finanční prostředky! Všichni ví, že většina půjde zase na výchovu k nenávisti a hlavně na zbraně…
   Pokud selže „volný “ trh, obdobné se volá více volného trhu!
   Pokud selže EU, vlády prosazují „více Evropy!“

   Nedokážeme dnes problémy řešit. Ze všeho se stala ideologie. Právě proto. To je primární důvod naší neschopnosti.
   Proto válka na UA, bude do konce. Z Evropy to nevyřeší nikdo a v USA je možnost řešení omezená. Posílají se zbraně, zatím to běží tak to bude pokračovat. Jakákoliv snaha o řešení ohrožuje teplé sesle.
   Proč Západ hospodářsky klesá? Řešení je politické riziko pro řešitele.
   A proč jedněm ustupujeme a s jinými v zástupné válce nesmyslně válčíme? Právě proto. 🤓

   Evoluce pokročila, orgány zbytněly a co dřív přinášelo pro přežití výhodu, je dnes evoluční pastí.

   PS:
   Pokud by někdo ( oni věděj 🙂 ) něco z toho citoval nebo z toho vycházel, ať uvede zdroj.

 10. Chtěl bych jen napsat, že na litterate.cz už příspěvky psát nebudu. Nejsem zvědav na rozbitý redakční systém (v lepším případě, v horším něco horšího), který mi nedovolí poslat příspěvek 3 x denně v rozmezí několika hodin s hláškou: „Posíláte zprávy moc rychle, brzděte.“

  Abych musel ukládat text příspěvku po každém napsání, následně o něj přišel – a musel se ho pokusit odeslat aspoň třikrát než projde – na to se můžu celému litterate.cz zvysoka víte co.

   1. Ja by som skorej povedala, ze by ste sa mal pozriet, ze ci to je technicka chyba, alebo speci Ponkracova … pokial technicka, mali by ste to postelovat, pokial sa to tyka len speci Ponkraca – potom vasa poznamka dava zmysel … sakra, ja si asi poposadnem

   2. Být Vámi, nebyl bych tak kategorický.
    Poslední dobou se mi dost často stává, že dám odeslat příspěvek a objeví se mi hláška, že je duplicitní.
    Přitom jsem ho právě dopsal a poprvé odeslal.

    1. Vidlak je taky PRO a co se nehodi to se vyhodi. Pro ti cenzure bojuje censurou.
     S posilou ,sekaji to nalevo napravou ,Freudo savle ,mece , na slova.
     Dohled na chatru musi bejt.

  1. Zaprvé si jej nemusíte ukládat, on zůstává v okně, jen je nutno znovu označit na co se odpovídá. Zadruhé je to obvyklá ochrana proti spamům, pravděpodobně kontrolující IP adresu. Takže pokud nemáte veřejnou IP nebo používáte VPN, tento mechanismus Vás nemůže rozeznat od kolegů. Mně se to děje běžně a nevzrušuji se kvůli tomu. Vaše volba.

   1. Nasrat na hlavu mas rad a to be podobny uz davno.
    Mechanismem. Kterej nerozeznava.
    Aspon kazdej vi jak je tady nerozeznavanej.
    PRO system uz je tady taky zavedenej..Mozna policejne hlasenej.
    Jako behem tech demonstraci..Dochtor udaval..

  2. Mně to někdy dělá i pro první příspěvek třeba po 10 hodinách. Ne že by mi to působilo kdovíjaké potěšení, ale řídím se (úspěšně) radou Tlučte a bude vám otevřeno.

   1. To už nějakou dobu neplatí.
    V lepším případě „Tlučte, ale následky nesete sami“, nebo „Tlučení na vlastní nebezpečí“.
    Viděls už dveře, prostřelené z pěti metrů trojkama brokama?

  3. Tady jak nazvete lopatu lopatou , nebo se trefite do skutecnosti ,tak ste bez nadeje,
   v boji za svobodu slova a proti cenzure , mne tady vybili asi 5 prispevku za dva dny.
   Nakej nula tady besni a zrejme jiny..

  4. Ale vy o ten prispevek neprijdete. Ve formulari pro odesilani zustane. Jen ho to proste „sbali“.

   Cimz netvrdim, ze je to „vcajku“.

 11. Mám rád debaty s mladými býčkami a jalovičkami o 1948 roku a likvidácii všetkého dobrého čo zostalo po ww2 a ČSR …… dobro došli 🙂 🙂

 12. To s tím medvědem mi něco připomíná!

  Třeba, jak mírumilovní Hamásáci masakrovali mírové aktivisty.
  Znásilněné mrtvé tělo aktivistky jako trofej za jásání davů, upižlané hlavičky dalších…

  Medvěd je medvěd, chová se jako medvěd. Je to jeho přirozenost. Když se na pastviny přiblížíme k býkovi, taky to dopadne všelijak.
  40 Mega migrantů v Evropě nás nemiluje. A nikdy nebude. Zatím etnicky čistí rozsáhlé oblasti od původního obyvatelstva. Když budou moct, budou náš pižlat. Zatím to dělají jen jednotlivci nebo malé skupinky, ale až jich bude třeba 80 Mega a ifiltrují kompletně státní správy a organizace jako armáda a policie…

  Nemá smysl měnit svět. Přirozenost zůstane stejná. Musíme s tím umět žít, jako generace před námi. A když bude nezbytí bojovat. Ne zástupnou válku s jinými Evropany. Se skutečnými nepřáteli.

  1. Tohle mělo být pod příspěvkem, že medvěd potrhal v Polsku ochránce přírody.
   Dnes nejmíň 2 moje příspěvky jsou na hlavním vláknem a ne pod tím, na co jsem reagoval. Když něco napíšu, anechcr to odejít, prý odesílám rychle za sebou, tak klikam, dokud to neodejde a výsledek, že je to jinde.

   1. Musíte po odmítnutí kvůli přílišné rychlosti znovu kliknout na obdelník Odpovědět. Napsaný text s přezdívkou by měly zůstat.

 13. Nejen Tv a rozhlas, já bych přihodil ještě i divadla, symfonická tělesa, … i s tím rizikem, že třeba zbude jen bulvár, třeba ne. Trh rozhodne. Hlavně by neměl někdo určovat, kolik koho zadotují. Pokud si novináři, umělci, spisovatelé, herci, hudebnící, sochaři, malíři, a obecně kejklíři všeho druhu na sebe nedokáží vydělat (v bezcenzurní společnosti), tak ať tuto činnost provozují jako koníček.
  Ono totiž platí, že když jednoho dotujete, tak znevýhodňujete jeho přímého konkurenta. A pokud o tom rozhoduje nějaký politik, či skupina, či úředník, tak jedině v případě, že je mnohem lepší než ti, o kterých rozhoduje.

  1. Nehledě na to, že se tím vytváří prostor pro korupci. Aby mohli politici milion odklonit, musí zmařit miliardu, to je stará známá pravda.

 14. Česká vláda udělala další krok k NEZAJIŠTĚNÍ surovin a energií. Máte vykrvácet až do morku kostí.

  Když se Lipánkovi nepovedlo dostat se k Arabům a jednat o náhradních dodávkách za ruské fuj fuj suroviny, neboť se podařilo Araby nasýřit izraelskou vlajkou (obrázek vyšel i v Al Jazeera) a návrhem na zrušení OSN poté, co se v něm hlasovalo dezolátsky (dle názoru Černochové) o Izraeli/Gaze.

  Lipánek se tedy strategicky zamyslel, a řekl si – co kdybychom pro jistotu ještě k tomu nasýřili Rusko, abychom měli cestu k dodávkám z Ruska co nejvíce přibouchnutou? A dumal, vydumal a zařídil.

  Výpis z mé databáze událostí:

  15. listopadu 2023; Česká republika: Česká vláda zmrazila ruský státní majetek v České republice, a to usnesením č. 869 ze dne 15. listopadu 2023. Návrh podal ministr zahraničí Jan Lipavský. Česká republika vede sankční seznam proti Ruské federaci, který byl dříve zřízen zákonem č. 1/2023 Sb. Na sankčním seznamu jsou ruské subjekty se zmraženým majetkem v České republice – do této doby na něm bylo šest položek. Nyní je tedy na sankční seznam přidána sedmá položka – veškerý majetek ruského státu v České republice, konkrétně „Federální státní unitární podnik „Podnik pro správu majetku v zahraničí“ Kanceláře prezidenta Ruské federace (Goszagransobstvennost)“. Což znamená, že Ruská federace nesmí nakládat se státním majetkem, zejména nemovitostmi, které má v České republice. Ruský stát vlastní nemovitosti zejména v Praze a Karlových Varech. Ruská federace nesmí nemovitosti prodávat, kupovat, provozovat v nich podnikání. Povoluje se pouze činnost ruské ambasády a opravy nemovitostí, vše ostatní je zakázáno. Ministr zahraničí Jan Lipavský doufá, že podobné sankce prosadí i v rámci Evropské Unie.

   1. Ládiku,
    mně občas zvoní v uších a jindy v hlavě.
    To znamená, že zvoní i vám.
    Když už jsme u troho Heminfveje, mám rád jinou hlášku z jeho díla:
    „V našem klubu prostatiků máme dvě sekce. V té první jsou ti, kteří nemohou močit, a v druhé ti, kteří nemohou přestat močit.“
    (Ostrovy uprostřed proudu)

    P.S.: Abychom všechno nebrali tak vážně (což u vás nejspíš nehrozí). Zdáááár, néééé….!

   2. Prispej na venecek a kofilu. Sedivyho zakalu.
    Vsicki maji radi ty klise.

    Hrana tobe zvoni,
    to nic ,
    jen zdali slystet klekani,
    za tvoje /brzke/,skonani..
    Neptej se ,
    to neni vic,
    nemas vrchnosti ,
    ,povoleni.
    /Zvon a prustrel plic/.

  1. Lipavsky je muj velky omyl. Kdyz se objevil na scene, povazoval jsem ho za ponekud pritroubleho, lec neskodneho Jasanka, ktery se z vule volice dostal do snemovny. Neni tomu tak. Je to pangalakticky megahovado, ktery se necha vodit takovym zpusobem, ze si skody jim zpusobene na tomhle statu nezadaji se skodami valecnymi. Jen ti mrtvi (bohudik/zatim) nejsou.

   1. Z vůle voliče…. tady někde tkví příčina běd nás voličů. Furt volíme a volíme, až jsme se provolili do totálního průseru.
    Volíme totiž z toho, co nám Matrix a média naservírují.
    A máme strach si to i jen přiznat vnitřně: ono to po dobrém, podle cizích pravidel, ta změna k lepšímu nepřijde. Fuj, zní to tak nedemokraticky. Bojíme se.

  2. Víte, co to znamená ? Že jsme zase o krok před nimi ! Před všemi !
   Nejen v ochraně práv barmských žen, ale i v zabírání ruského majetku.

  3. A to se ještě najde dost mentálně postižených „chciválků“ co tomu tleskají. Je to samozřejmě nepřátelské gesto, ale je i velmi drahé – o zmražené majetky se musíte starat, nejde o nějaké zabavení nebo znárodnění = obohacení ČR.
   Takže jen výdaje a další přibouchnutí dveří tam, kde je evidentní, že jen politické jednání může přinést nějaký pokrok (míněna Ukrajina).
   A lze se jen domnívat, že to je záměr a jen trouba Lipánek to vidí jako něco dobrého až hrdinného či politicky smysluplného.

 15. Proč to není vidět? Správně, protože se nechce. Jinak data jsou:
  https://www.kurzy.cz/zpravy/749237-cesi-jsou-nejvice-odiranym-narodem-v-evrope-plyne-ze-dat-oecd-a-svetove-banky-ve-sve-vyplate/

  Exprezident Zeman ani Vidlák se v hodnocení „hlídacích psů demokracie“ nemýlí. Problém je není jen o několika prodejných pisálcích, ale o celém systému. A jsme zpět u rodinných klanů, dotací a podivných podnikatelů a politiků, je to prostě kartel.

  1. Je to Matrix. Už jsem to psal. Před deseti lety mi ostravský černý američan říkal: ty si to nepřipustíš, ale žiješ v matrixu.
   Chtělo to čas to pobrat.

 16. OT

  🇵🇱Medvěd v Polsku napadl aktivistu, který jej přišel chránit.

  pohoří Bieszczady (Bukovské vrchy) na jihovýchodě Polska o víkendu napadl medvěd ekologického aktivistu. Život muži zachránil kolega, který později v rozhovoru s novináři připustil, že oba dobrovolní ochránci přírody sami udělali chybu, která vedla k útoku šelmy, informoval web Onet.pl. Podle lesníků medvěd zaútočil, protože jej aktivisté usilující o vytvoření ochranné zóny v blízkosti medvědího brlohu vyrušili.

  Šestapadesátiletého muže, kterému medvěd způsobil šrámy na hlavě, těle a končetinách a který se zotavuje v nemocnici ve městě Krosno, zachránil jeho kolega Lukasz Synowiecki. Podle zjištění polské policie útok šelmy vyvolal právě zraněný muž, který se příliš přiblížil k medvědímu doupěti. Evakuace zraněného trvala tři hodiny.

  1. To byl špatný ekoaktivista. Měl naopak uvítat, že ho 🐻 chce sežrat, vytvořit si větší zásobu tuku a tím zvýšit svoji šanci přežít zimu. Podle cibule, vlaštovek a šípků bude obzvlášť tuhá.

   1. Ten medved je hlavne uplne blbej. Kdyby poslouchal, co mu povida nekdejsi slovensky ministr zivotniho prostredi, vedel by, ze je vegetarian a dotycneho by nechal na pokoji.

    1. To nic ,zase Prevlecenej Putin za medveda. Brzy bude vodhalenej.
     Vodbouch taky predtim ,ty roury. Nastrcil za sebe a sved to na jinyho..

   2. Všechno nasvědčuje tomu, že tuhá zima bude.
    I ty vlaštovky letos odsvištěly asi o dva týdny dřív, než jiné roky. Na cibuli a šípky se optám, to má na starosti někdo jiný 😀 Co Valaši v horách, v Beskydech? Chalupy obložené dřevem v jednom, nebo ve dvou řadách? Pokud ve dvou, je to jasný. Nikdo pořádně neví, jak to horalé poznají, ale prostě to poznají a je dobré se tím řídit. Oni ti horalé z Beskyd, se zásadně nemýlí i za situací, kdy se Honsová a dalších tisíc „výzkumníků“ mýlí naprosto zásadně 😀

  2. To s tím medvědem mi něco připomíná!

   Třeba, jak mírumilovní Hamásáci masakrovali mírové aktivisty.
   Znásilněné mrtvé tělo aktivistky jako trofej za jásání davů, upižlané hlavičky dalších…

   Medvěd je medvěd, chová se jako medvěd. Je to jeho přirozenost. Když se na pastviny přiblížíme k býkovi, taky to dopadne všelijak.
   40 Mega migrantů v Evropě nás nemiluje. A nikdy nebude. Zatím etnicky čistí rozsáhlé oblasti od původního obyvatelstva. Když budou moct, budou náš pižlat. Zatím to dělají jen jednotlivci nebo malé skupinky, ale až jich bude třeba 80 Mega a ifiltrují kompletně státní správy a organizace jako armáda a policie…

   Nemá smysl měnit svět. Přirozenost zůstane stejná. Musíme s tím umět žít, jako generace před námi. A když bude nezbytí bojovat. Ne zástupnou válku s jinými Evropany. Se skutečnými nepřáteli.

  1. Lezení do zadnice Karlu Švarcenberkovi, který kde mohl Čechům jen škodil, je typickým úkazem české progresivní scény. Vůbec ten instinkt protáhnout se do každého konečníku na blízku je pro progresivní scénu typický a říká něco o jejich charakterech a osobnostech.

   1. Ono se to projevilo v roce 2019, kdy zemřel Karel Gott. Naše havlérka se snažila dupat po Gottovi co se dalo. Dokonce se pokusili přeřvat v médiích a událostech pohřeb Gotta pohřbem Chramostové. Pokusili se vydávat Chramostovou za důležitější a morálnější osobu než Gott, a osobu, které by si lidé měli víc vážit a víc ctít než Gotta. Hrozně trapná šaškárna to tehdy byla.

    A když oni dlaždičky, my břízolit! Tedy když Gott státní pohřeb, tak Chamostová ještě víc státní pohřeb!

    (https://www.lidovky.cz/domov/nemohou-byt-vetsi-protiklady-nez-gott-a-chramostova-mysli-si-divadelni-kritik-just.A191006_183139_ln_domov_ele)

    1. Návrh: přejmenovat letiště v Ruzyni na letiště Karla Gotta.. Všude bude hrát potichu jeho hudba. Karel spojoval. Véna flaška rozesíral. A když je to dnes moderní, lidi spojovat, tak ať je tam Kája.
     Karla milovala půlka světa. Vénu půlka světa nenáviděla.
     Což?

    1. A Miládka Horáků, jak ta to má dnes dobré…. . Njn, všechny plus pro dnešní aktivisty. Speciální sex. preference, žena.
     A kariéristka. Za první republiky aktivní v ženských organizacích. Za K.H. Franka aktivní v přejmenované organizaci. Podezřelé angažmá v Terezíně, alibi. A stejně si pro ni sověti došli.
     Hezký článek s výpovědí mladičké spoluvězenkyně byl svého času na Idnes. Drsné.

     1. Jaky soveti , jeji vlastni akademicko dochtorova blbost ji vodkrouhla.
      Dostavala prikazy ze zapadu vod uprchlych ministru, aby delala
      pro ne vodboj ,zase v okupaci ,komunistama ,zatim co se skovavali daleko …
      Aby potom prisli a vratili k hotovymu a dali ji medajlicku..

  1. Fyziognomie Blinkena je silně vypovídající. Kdykoli jsem měl cokoli do činění s lidmi podobného vzhledu, vždycky z toho z jejich strany. vylezl nějaký podraz nebo jiné svinstvo.

  2. Zahlid sem jak Xi , zacal zase pitomne vypravet , jak konflikt by mel nedozirne nasledky pro obe zeme a ze je na svet mista dost pro vobe velmoce.
   To znamena ,ze valka je na spadnuti. S tim zacal. Je zbytecny tyhle kecy rikat usakovi.
   Nacez Bida zase opakoval a zase verejne prohlasil , ze je cinan diktator .
   To si ten cinskej si moh spocitat dopredu.
   Todle si mohli sdelit na Twitru. A neunavovat se cestovanim..
   Bida taky neni ten co rozhoduje a prikazuje .
   Blinken je uz delsi dobu podelanej. Tydle bejvaj dost zbabely..

 17. Martin Kuba. Zachránce. To si myslí 99% jihočeské lůzy. Minulost mu ODpuStili, což ale není projevem velkorysosti, nýbrž stádové pomatenosti. Komu není rady, tomu není pomoci. Zase ty blbečky z jihu použije k výtahu za dalšími prachy. A když on řekne, že jim pomáhá, tak je to přeci pravda, lékař nelže! Jinak to nikdy nedělal.

 18. Když se jednou nepodepsali pod názor Kunštekovi, dostali to vyžrat (oprávněně)
  Nešlo by ty nejblbější anonymy mazat/bloknout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *