22 června, 2024

Úkol splněn

Říkal jsem, že se hraje o tři mandáty… a hrálo se o tři mandáty.

Říkal jsem, že jeden z přetečených mandátů připadne buď koalici SPOLU a nebo hnutí ANO. A připadl hnutí ANO

Říkal jsem, že na pravici má nejblíž k mandátu Motoristé a dosáhli dokonce dvou.

Říkal jsem, že na levici uspěje STAČILO! a uspělo se dvěma mandáty.

Říkal jsem, že SPD dělá kampaň špatně a výsledek tomu odpovídá.

Myslel jsem, že hlavní ztrátu utrpí SPOLU, ale utrpělo ji půl na půl s Piráty.

Říkal jsem, že Starostové dělali kampaň dobře, ale chyba byla v angažování Danuše a skutečně to byla chyba.

Říkal jsem, že nikdo jiný prakticky nemá šanci a skutečně neměli šanci.

Říkal jsem, že propadlé hlasy nejspíš pomohou SPOLU, aby se dostal rusobijec Kolář a skutečně se tak stalo. Ale propadlých hlasů zase nebylo tolik. Děkuji všem, kdo věřili mým predikcím a zařídili se podle nich.

Smutným poraženým je strana PRO, která dosáhla dvou procent hlasů, přičemž za kampaň utratili víc než STAČILO! a víc než Motoristé. Říkal jsem, že budou mít tolik voličů jako Lubomír Volný a ono to tak zhruba vyšlo.

Říkal jsem, že obrácení poměru vláda vs. opozice budu považovat za posun. Vše lepší je průlom, vše horší je průser. Tak je to posun. Pokud se bude dobře pracovat, pokud voliči budou k neúspěšným nemilosrdní a pomohou úspěšným, tak parlamentní volby mohou být průlom.

V této chvíli je předčasné hodnotit, kdo koho vysál a odkud kam přetekly voličské preference, ale během zítřka si o těchto volbách povíme víc.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

476 thoughts on “Úkol splněn

 1. Evropské volby 2024 = téměř výhradně skvělé zprávy

  Kaťuša + 1 mandát
  Piráti jen 1
  Spolu až druhé, takže ani 3 strany neměly na Bociana
  Ježíš Šmarda, ale také Paroubek, dva tvrdohlaví náčelníci s malým počtem indiánků, neochotní se spojit s Kaťušou už asi budou v propadlišti politických dějin
  Macron asi spoléhá na úspěch olympiády, ale přepočítal se, zavládnou totální pravičáci
  AfD druhá nejsilnější strana v hitlerstánu, v Ulrichově zemi dokonce nejsilnější. A to v září tam budou zemské volby. Už nyní jsou z toho Krečmeři zděšení
  A to je jenom to hlavní

  1. Tohle namyšleným Němcům přeju, z celého srdce.
   Aby tam začali dělat pořádky echt levičáci. Ti se nakonec obrátí s prosbou na Ivana, protože jednak bude potřeba obnovit Nordstream a druhak, nutně budou potřebovat další kolo denacifikace 😀

 2. Fyjál prohlásil: „SPOLU dosáhlo velmi slušného výsledku, ze kterého nejsme nadšeni“.

  Doporučuji přidat k heslům dne 🙂 🙂

 3. Volební tyjátr skončil a situace v kotlince se pomalu vrací do zajetých kolejí.
  Nic zvláštního se neděje.
  Cituji :
  „SPOLU dosáhlo dle předsedy ODS a premiéra „velmi slušného výsledku, ze kterého nejsme nadšeni“. Tento výrok vstoupí do čítanek slizkosti.“
  A náš ukrajinský premiér a jeho kamarila se budou držet koryta zuby nehty dál a budou umolousaně pokračovat ve své nelibé činnosti.

  Nijak mě netěší vítězství von Leyen a její CSU, páč s takovou se té obludy jen tak snadno nezbavíme, což pro světlou budoucnost není moc dobré. Ale vzhledem k tomu jak sumárně volili lidi v celé uhnii, ani baba ta to nebude mít jednoduché. Makarónovi taky došly šípy a fčíl aby si lámal dutinu lební, jak ze šlamastyky ven. To potěší.
  A blahopřeji dr. Davidovi k opětovnému zvolení, je vidět, že můj kroužek měl kouzelnou moc. Při vší té ostatní bídě..

 4. A co naše Myrka? Není zděšená? Je nějak zticha.
  Ona možná ani neví, jestli má být zděšená, když sám Blyštivý Péťa si není úplně jistý, jestli vyhrál nebo prohrál.

  1. Slepice, když zmokne, je taky zaražená jak prd a je zticha.
   Šak vona Myrka časem vyleze v světla ramp a něco zásadního zděšeně zahlásí.
   Chce to jen kapku trpělivosti, než oschne.

 5. Dojali mě STAN…
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-je-to-vystrizliveni-stan-se-vzpamatovava-z-volebniho-soku-40475595

  Prý měli odhalit „co je Turek zač“ včas… „Lídryně hnutí STAN Danuše Nerudová nevidí ve vymezování se vůči Turkovi chybu, naopak zalitovala , že s tím v hnutí STAN nezačali dříve.“

  Oni fakt nepochopili, že ten pondělní televizní podraz s Wolfovou byl nakonec pro ně kontraproduktivní. Že čím víc proti němu bojovali, tím parádnější reklamu mu dělali. A když si nechali na to pondělí své show, tak dali Turkovi ještě nad hlavu mučednickou svatozář… Jen v mém okolí znám zhruba čtyři lidi, kteří váhali… aby se nakonec po střetnutí na Primě rozhodli… Pro Turka. A tak má nakonec třikrát víc preferenčních hlasů, než naše věčná kandidátuše, co by vzala i premiéra, kdyby teda komisař nevyšel a vlast ji povolala…

  1. Ten komisař by vyjít měl. Má pro to všechny předpoklady. Když to mohla dělat odbornice přes bubáky, zvládla by to i profesorka jednoduchého účetnictví.

 6. Ještě měsíc..

  Macron vyhlásil mimořádné volby. Za tři týdny. Musí na ně být připraven a vědět něco, co my nevíme. Každopádně, evropská veřejnost je zatím na straně války a než se po volbách vzpamatuje, chtějí to využít. Jestli Macron spolu s nějakou černou labutí volby vyhraje, může válka začít.

  Každopadně velmi spěchá. Nejspíš proto, aby ho Putin nestihl předběhnout s protiopatřením.

  1. No nevím, myslím, že vyhrát nevyhraje, ale Francii čekají těžké časy a patrně si chce udělat aliby a část zodpovědnosti za neblahý vývoj svést na LePenovou.

  2. Makarón přišel o kolonie, tedy o love a o zlato a o uran a ryby a o hodně a hodně dalšího a to všecko shrábl Rus a Číňan.
   Což samo o sobě je víc než jen prekérní situejšn.
   Mstil by se, chlapec, až by brečel.
   Avšak, být Makarónem chodím raději kanálama a vůbec nevystrkuji nos.
   Ale chlapec je holt nechytrý a tak zřejmě bude dál šlapat na zmiji bosou nohou. A to pro něho nemůže skončit dobře.

 7. Proč jsem počtvrté po sobě volil Okamuru.
  1. Z lítosti. Aby prolezl a mohl se ještě chvíli hřát na veřejném sluníčku.
  2. Abych si sám před sebou připadal konzistentní.
  3. Oba tyto důvody přebily už léta převažující myšlenku, že slova a činy by měly být v rovnováze. Tady je mnoho slov a málo činů. Největší čin je ten skákací hrad z cihel.

  1. Volim SPD od začátku kvůli referendu a czexitu, a od začátku mi Okamura leží v žaludku. Po vyštvání Blaška dvojnásobně. Bylo mi líto Ivana Davida, tak jsem mu to hodil a zakroužil. A jsem rád, že takových lidi bylo dost. Macha nesnáším ….

   1. Myslím, že takových vás bylo hodně. A to byl asi důvod, že SPD jen tak-tak přelezla přes laťku… 5,73%
    Mám známého zastupitele v SPD (nepovím koho), a potvrdil mi, že Okamurova vnitrostranická politika je otřesná a nasírá už hodně lidí uvnitř strany. Okamuru nejspíš někdo z poza opony za cosi drží.

    Osobně jsem se s espéďákama rozešel hned po kauze Volný & spol. Nesnáším, když srdcaři a dříči musí ve straně držet ústa a trpně snášet ve vrcholném vedení nějaký stranický nepotismus a kmotrovství. Kdybych to SPD mohl hodit, taktéž bych kroužkem ocenil poctivou práci a pronárodní hlasování Ivana Davida.

    Je mi líto pana generála v.v. Blaško. Hlasoval poctivě shodně s Davidem i poté, co byl z SPD „odejděn“.
    Zasloužil si další mandát. No… spravedlnost na tomto světě nehledat, a v politice už vůbec ne.

    1. Okamura je úspěšný hrobník, a mnohé nejen nasvědčuje tomu, co jste zmínil o jeho kýmsi pevně stisknutých „koulích“. Jde v případě těchto voleb o skutečně poraženého, a vypadá to tak, že jde pouze o začátek …

    2. „Nesnáším, když srdcaři a dříči musí ve straně držet ústa“ – rozumím Vám, ale na druhé straně, lze s nedisciplinovanými lidmi dělat koncepční práci, natož v budoucnosti třeba řídit stát.

  2. Ládik!!!

   Není koho volit. Babišovo ANO vždy zklamalo (Telička, Jourová, Charanzová). Taky v posílání zbrojního materiálu jsou zajedno s Pětidemolicí a jejich úhlavní nepřítel je s demolkou společný.

   Komunistů jsem si taky užil dost, takže NE!

   SPD vlastně zbylo. Ivan David je seriozní, Okamuru drží vlastně nad vodou, tak uvidíme, jak to pojme sám Okamura, že mu David přerostl přes hlavu.

   Hodně mě zaujal Matěj Gregor a jeho názory, proto jeden hlas taky obdržel. Bohužel zaujal jenom pár lidí , včetně mě, ale přes palubu ho přesto nehodím, protože má potenciál.

   1. A pro koho jste se nakonec rozhodl s tím kroužkem?
    David nebo Gregor?
    Protože oba to od vás dostat nemohli, leda byste chtěl odevzdat neplatný hlas. Tohle mě na těchhle volbách taky štvalo. Uměl bych si vybrat z pěti kandidátek, ale nakonec se člověk musí rozhodnout pro jedinou…

 8. A k čemu ti to tvé myšlení a předvídání bylo ? Aby sis zvedl ego ?
  No ale pokračuj – ono totiž kdo si hraje, tak ten nezlobí. A to potřebujeme ze všeho nejvíce, aby ten náš řád byl stále pevný, nezměnitelný. A vedl lidi a národy tou cestou, která nám nejvíce vyhovuje.

    1. Tuctovej jouda z kindertwitteru.
     Takovejch jsou tam stovky.
     Zajebákovanej ksicht, mindráky, táta mu platí mobil, máma mu maže svačinu kterou o přestávce sežere.
     Jsou jeden jako druhej.

   1. Skvěle. Mám všecko, včetně mnoha přátel a přítelkyň. Nemám strach o svou budoucnost, i potomci jsou zajištěni – i protiatomové bunkry každý z nich má.
    Mám dost peněz i na to koupit si takové statečky co máš ty, majitele tam nechám bydlet (bude mi platit nájem), bylo by škoda vzdát se čerstvých a nezávadných potravin.
    Život je mi veselou hrou. Stejně i pozorování, včetně pozorování lidí, i těch naivních prosťáčků, jsou v podstatě velmi milí. Ale , a tomu nerozumím, trpí sebevražednými sklony (jdou někam kam jít nechtějí, zabíjet lidi které vůbec neznají a nechávají se zabíjet kvůli tomu, o čem nemají ani páru). Proč tomu tak je, nevíš to náhodou ? Proč lidé trpí takovými individualními a skupinovými sebevražednými sklony ?

    „Jsou lidé, kteří se přimlouvají za to, aby byla výroba zbraní odňata soukromým rukám, a kteří věří ještě starým pohádkám o domnělém vlivu zbrojních firem na válku neb mír. Na všech těchto historkách není slova pravdy.“
    (Douglas Vickers)

 9. Pavel Šafr (Forum24) zvrací:
  „Úspěch Babišova ANO sice není omračující, ale jasné vítězství to je. O dost horší zprávou pro Česko je ale to, že i při neúspěchu Okamurovy SPD rostou Babišovi noví koaliční partneři. Slabomyslné hnutí Motoristů ve spojení s policejní stranou Přísaha odráží novou vlnu vesnického fašismu. A Stačilo soudružky Konečné je jenom rudou verzí této nahnědlé sedliny. Ideově jde v podstatě o totéž. Buranský fašismus s vesnickým bolševismem úzce souvisí. To samé, co pan Turek umí dopravit k mladým voličům, dokáže Konečná dopravit k seniorům. Jde o odpor k civilizovanému světu, k inteligentnímu chování u společného evropského stolu. Bude to strašná ostuda, až se všichni naši uctívači zaostalosti začnou na evropské scéně projevovat.
  „Česko se vyznamenalo. Vyslalo do Evropy početný kontingent lhářů, kolaborantů a naprostých kašparů. Seriózní lidé jsou v naší evropské misi v menšině a naše ostuda bude značná. Evropská média to ještě nemohla zaznamenat, protože bankrot Emmanuela Macrona a kancléře Olafa Scholze je pro ně mnohem zajímavější. Ale ono to přijde.

  To hlavní, co se nás týká, je temná věštba pro parlamentní volby v roce 2025. Směřujeme plnou parou do nového babišistánu. Nemoc české společnosti nebyla ani zdaleka vyléčena. Byly pouze potlačeny akutní symptomy. Nové propuknutí této nemoci může být mnohem horší, protože Babiš ztratil zábrany a jeho koaliční partneři budou mnohem nechutnější než dřív.

  Nejde o chřipku nebo o angínu. Jde o rakovinu české demokracie. Živnou půdou této rakoviny je ochota českých voličů podlehnout naprosté demagogii a neschopnost demokratických politiků i demokratických médií této zvrácené demagogii efektivně čelit.“
  https://www.forum24.cz/nacionalisticka-demagogie-vitezi-volby-odhalily-horkou-realitu-ceska-a-nase-ostuda-bude-velka
  PS. Nářek „velkého libtardího zmrda,“ jakým bezesporu Pavel Šafr je, působí jako balzám na duše dezolátů. V Německu po WWII. páchali kovaní národní socialisté sebevraždy, té se ale od zbabělého šéfredaktora žumpy všech žump – Pavla Šafra – nedočkáme…

      1. Ale kdeže křesťan! Výraz pochází z francouzského slova crétin, tj. „slabomyslný“.
       Jde o vrozenou vývojovou poruchu (kreténismus) způsobenou nedostatečnou produkcí hormonů štítné žlázy.

   1. Ale kdyz mluvi Safr o buranstvi a fasismu, berte ho vazne. On vi, jak fasoun a buran vypada a mysli. S jednim zije cely zivot.

    1. Ach jo.
     Zase vynakládat peníze. Ještě že je máme, ještě že si lidé nebo státy půjčují. Bez toho kdo ví jak by to dopadlo, riziko nepříjemného překvapení by se enormně zvýšilo.

  1. Ano, seriózní lidé jsou v naší evropské misi v menšině, jen asi za seriózní považuji úplně jiné. Vše ostatní je blábol.

  2. ciki333:

   Šafr je fakt debil, zastydlí havloid, kretén před kterým si normální občan odflusne.

   Kontroverze
   V srpnu 2015 byl Pavel Šafr pravomocně odsouzen k čtyřměsíčnímu trestu vězení s podmíněným odkladem a zákazem řízení na 18 měsíců za řízení v opilosti. V listopadu 2014 totiž podle soudu řídil opilý a hádal se s policií. Podle svědků a policie byl opilý tak, že nemohl chodit a špatně artikuloval. Odběru krve se odmítl podrobit.[15]

   Podle serveru iDNES toto nebylo Šafrovo první provinění, odsouzen k podmíněnému trestu se zákazem řízení byl už v roce 2011.[15]

  3. rozumiem jeho odporu, ale napriek vsetkemu naozaj nechapem, cim si zasluzili Motoristi+Prisaha oznacenie vidieckych fasistov?? neviete?

 10. Jednoduchá pravda – pokud můj favorit nevyhraje o jeden hlas, je úplně jedno, jestli jsem osobně volil nebo nevolil. Můj hlas neměl na nic vliv.

   1. Protože (jak jsem zjistil) u STAČILO se spousta preferenčních hlasů (nejspíše ten druhý kroužek) rozplizlo mezi dalšími kandidáty – Krajča, Jandejsek, Turoňová, Jirousová, Bureš a další. Na Rédovou toho pak logicky zbylo méně.
    A navíc ještě by musela koalice č.26 urvat i třetí mandát. Tomu však zabránila politická mrtvola Soc-dem a její klony.

 11. Řekl bych, že zásadní ponaučení pro příští volby (pro opozici) jsou dvě:

  1. Jít do toho společně je mnohem lepší než jednotlivě (viz SPOLU).
  2. Do čela je coby lídra potřeba postavit fyzicky atraktivního člověka (viz Motoristé-Křivá přísaha)

  1. Ad.1 – nemá všeobecnou platnost viz. spojení SPD – Trikolóra. SPD tímto krokem projevila snahu vyprofilovat se „doprava“. Přitom její voliči jsou podle výsledku voleb spíš nalevo. Část jich volila Stačilo, část volila SPD – Trikolóra, přičemž masivně kroužkovala levicového Davida.

   Ad.2 – Turek říkal věci, na které slyší hodně lidí a říkal to „atraktivním“ způsobem. Jeho vizáž měla dohromady se způsobem vyjadřování vliv.
   Bylo by zajímavé vidět rozbor, kdo mu to hodil, podle věku, pohlaví, vzdělání. Od jakých stran k němu voliči přešli. Turek je docela TERRA INCOGNITA. Chce do klubu s ODS, hlásá , co hlásá, za zády má VK. Uvidíme.

   1. Myslím, že se ukáže, že Turka podpořila zejména tsunami mladých voličů. A také konzervativní voliči „bývalé“ ODS, kteří mají té současné Fialový ODS po krk.

    Turek měl kromě atraktivního vzhledu ještě jednu výhodu – nestačil se zatím naučit politické ptydepe, tedy pindat o ničem, a tak jeho projevy byly přirozené a měly hlavu a patu.

    1. Onen Turek je dle mne prázdná nádoba s blyštivým obalem, nic víc. Reinkarnuje a adoruje, verbálně, léta, kdy bylo možné opravdu ouplně všechno především proto, že destrukce byla v počátcích, z čeho, bylo co, a z čeho trhat. Na svůj „předobraz“ , MM, ovšem ztrácí ( především intelektuálně ) mnoho koňských délek – jiní by použili ony světelné roky.
     Apropo, „ptydepé“ alias politické žvásty v nejlepší demotradici, se z něho po volbách sypaly jedna báseň …

   2. Dr Turek ztelesnuje motoristu v produktivnim veku s garazi u domku se zahradou, ktery je vyuceny, zivi mensi rodinu, snazi se vydelat vlastnim usilim a nechce aby mu po nocich u sousedu vyrvavala tlupa chanovskych/sahelskych asocialu. solary si na strechu necha nainstalovat pokud tim uspori, totez s elektroautem, ale nelibe by nesl zakaz prohanet se obdivuhodnym pistovym sportakem.

    Cili bude priznivcem ekonomickeho rustu a odpurcem zvracenych socialnich projektu, ale nema zadne vyssi vzdelani pravniho/ekonomickeho/politickeho smeru, tzn. muze tapat v zalezitostech na statnicke urovni. otazka je, az se dostane v bruseli mezi ty kurvy, jestli dokaze odolat az na neho zacnou nalehat ruzni mezinarodni lobbiste nejtezsiho kalibru a omami ho prebendami nebo mu na klin rozkrocmo posadi nejakou tu sikovnou mladou „da mu“ ci dve a vice…

    1. Trefil(a) jste to obdivuhodně přesně (1. odstavec), o pár takových dýzl-voličích vím.
     I ten Váš druhý odstavec s výhledem do budoucna kvituji. Logiku má. Toš uvidíme…

     1. nie, ale pomoze. Inak mysli pravnik a inak mysli technik ci lekar. Proste ten sposob je iny….a ono to ma samozrejme dosledky. V tom, ze niekto s dobrou praxou chape, co niektore slovne spojenia moze mat za nasledky, ale mladeho cloveka to ani nenapadne. A vzdelanie vie nahradit zivotna skusenost a zrelost, ale nie samozrejme u kazdeho. Vidiet to napr. prave u MUDr.Davida, aj ked nie je pravnik

     2. Ano, je to vidět, pokut se porovná IQ (u ní spíš KvoKvo) Nerudové obsypané tituly a IQ Turka, který je „nedovzdělaný“.

      Pokud jsem to správně zachytila, tak Turek v současnosti končí dálkovou VŠ v oboru „mezinárodní vztahy“.

    2. K čemu je prosím hejno titulů Danuši, Drahošovi, o Fialenkovi nemluvě – suplují snad skutečnou inteligenci, logiku, nedej bože moudrost, skutečné znalosti, morální zásady, empatii, zásadovost, velkorysost, pracovitost, ohleduplnost, etc. u těch tituly ověnčených v politice ?
     Panebože, co vlastně plodí ty vaše údajně „vzdělané“ domácí politické kurvy, bez rozdílu dresu, v obou komorách parlamentu, vládě, ministerstev, justici za paskvily, za zřejmá svinstva, otevřeně vlastizrádná opatření, jak bez skrupulí kradou, zrazují, paktují se s největšími hajzly nejen v okolí, otevřeně podporují devianty a arogantně si berou z eráru jako středověká šlechta…
     Co konkrétně přínosného mají na „svědomí“ vzdělanci“ typu MPA, Zdechovského, Bendy, Debiluše, atd., – vždyť přece mají to vzdělání, které dle Vás umožňuje přijímat odpovídající, pro společnost přínosná rozhodnutí. Jmenuje prosím …
     Co si vlastně po 35 letech budování rozvinutého kapíku, a jmenování více než 2000 profesorů, nemluvě o kvantu soukromých VŠ a nových studijních oborů na stávajících VŠ, jež vyprodukovaly desítky ne-li stovky tisíc „vzdělaných“ individuí, co si pod tím pojmem představujete?
     Kdo, jaká skupina, množina ono vzdělání v praxi demonstruje, jaký je hmatatelný, finanční, mentální, morální a duševní rozměr toho „vzdělání“ …
     Téměř celé osazenstvo obou komorách jsou Vaši vzdělanci – a čím přínosný se mohou pochlubit ?
     Ken je prázdná nádoba, jenž profiluje z intelektuálně-morální pouště napříč generacemi, persona, jejíž podstata je zhmotněna v obdivu vůči aristokratickému pojetí luxusu a jeho křupanské demonstraci…
     Asi chci moc …

 12. ❗️🇪🇺Volby do Evropského parlamentu a úspěchy pravicových stran v Německu a Francii jsou hlavním tématem pondělních světových médií.

  Washington Post: První sčítání ukazuje, že voliči „potrestali“ evropské vládnoucí centristy a poskytli „bezprecedentní“ podporu pravicovým stranám.

  New York Times: Výsledky průzkumů naznačují, že podpora pravicových stran v Evropě ještě nedosáhla vrcholu. Volby vrhly světlo na skutečné mezery ve výkonu francouzské a německé vlády.

  Financial Times: Výsledky výrazně poškodí politické pozice Macrona a Scholze v rámci jejich zemí a samotný Evropský parlament začne nabírat více protiimigrační a protizelený kurz.

  Figaro: Rozpuštěním Národního shromáždění Macron „aktivoval ústavní jadernou zbraň“ a uvrhl francouzskou politickou třídu a celou zemi do nejistoty.

  Guardian: Pokud francouzská pravice získá po nových volbách sebevědomou většinu v parlamentu, pak se francouzská domácí politika téměř zcela vymkne kontrole jejího prezidenta.

  1. Pozor na to, mainstream, aby zakamufloval vyhru progresivcu, bude bubnovat proti nebezpeci vyhry pravice.
   Tihle jsou sikovnejsi, nezli komunisti. Zkusenost s komunistickou cenzurou a manipulaci je sice dobry zaklad, ale nelze se o ni opirat, pravice tohle umi mnohem lepe.

  2. Societe Generale od rána klesla o 7,3 %.
   Kupujte až při 23, 4 euro. A při euru za 24,4 koruny (není podmínkou, hlavně ať fluktuace kurzu je v nižších číslech desetin procenta..

   Někdy jsou ty volby přeci jen příjemná věc. Někdy se mnohonásobně vyplatí – investovat do nich. A jsou i zábavné.

     1. Jo, to je von. Von všechno má a něco má i třikrát a to ani nemluvím o klíčích vode všeho. Je děsně chytrej a vyzná se, tak má plno peněz a ženskejch a drahejch aut…Pak si vymačká uhry, sní večeři od maminky a zaleze do kanafasu.

  1. Od lidické tragédie uplynulo osmdesát dva let

   10. června si připomínáme tragické výročí, kdy němečtí okupanti vyhladili středočeskou ves Lidice. Na místě bylo povražděno 173 mužů. Tento čin byl vrcholem teroru po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

   Musíme si připomínat zvěrstva, které na nás páchali!

     1. Beztak si za to můžou Češi sami. Nedodržovali říšské právo, které zde hodní a pokrokoví Němci s předstihem zaváděli, dávno před vznikem Čtvrté říš… totiž Evropské unie, pro blaho Čechů.

 13. Zpráva z reálného života

  Volební víkend jsem prožil v kolektivu několika desítek lidí. Hodně se slavilo, debatovalo, popíjelo a tak, však to znáte. Nikdo, slovy NIKDO, nezačal v hovoru téma „volby“.

  To jen tak na okraj, abyste věděli, jaký mají občané poměr k volebnímu právu.

  1. Nebo protoze maji trochu pudu sebezachovy. Vedi, ze by se servali jak kone.

   Treba ja se s tatou bavil o politice dost. Uz ne. Vime o sobe, ze jsme jinde a nehodlame si ten vztah znicit politikou.

 14. Tak jsem se zařadil mezi ty, kteří si „nedokáží z dostupných faktů vytvořit správný závěr“ a potvrdil příslušnost k té skupině „primárně blbých“ a těch, „co mají pod lebním krytem ucpáno“, zvedl jsem v pátek prdel a šel to hodit Stačilo. Sice mám, vzhledem k minulosti, rodičům i svým zkušenostem, s komunisty jako politickou stranou, velký problém, ale vykroužkoval jsem Jandejska a teď už nevím koho, aby tata na kopci za kostelem, na mne nemosél byt zas až tak moc nasraný. Ale to, že se tam K.K. dostala i na jejich úkor mi vůbec nevadí. Na rozdíl od „osvícených“ jsem pořád ještě neztratil přesvědčení, že moje volba právě teď splnila svůj účel a bylo mi nesmírným potěšením, sledovat reakce zástupců těch jediněsprávných „evropských hodnot“. Dokonce jsem se přemohl a vychutnal si krátce i kousíček ranního vysílání ČTOP09.
  Děkuji všem, kteří spolu se mnou připravili SPOLU a spol. alespoň toto malé mrzeníčko i když Fiala je, jako vždy, sám ze sebou spokojený a Vondra vůbec neskrývá své nadšení, že se mu podařilo bezpracně zabezpečit do konce života nejen sebe a svou souložnici, ale jistě i velkou část svého příbuzenstva i když celkově je to vlastně nemalá prohra.
  Největší dík patří samozřejmě Vidlákovi. I když my, „primárně blbí a naivní idioti“ bychom to tam samozřejmě šli hodit i bez toho jeho burcování.

  1. Tak Sáša se může nechat slyšet, o čem chce. Nicméně dělat bude, co mu nařídí jiní. Taková demoverze u něj byla právě kandidátka SPOLU do europarlamentu. Nejdřív „razantní“ ne ne ne, no a pak poslušné sklapnutí podpatků a obrat o sto osmdesát stupňů.

   Navíc je vysoce pravděpodobné, že o Sášovi už moc neuslyšíme. Dosáhl totiž svého, jeho důchod, který má za pár (ročník 1961), si královsky vylepšil, což byl vlastně jeho jediný skutečný cíl. Dost možná se už do ČR ani nebude mít tendenci na stará kolena vracet, co kdyby se náhodou změnily poměry a někdo by ho chtěl vyslýchat kvůli kostlivcům ve skříni. Nakradeno má dostatečně a zcela jistě vlastní luxusní zahraniční nemovitosti v hodně zajímavých destinacích.

    1. „V dnešním světě se investuje 5x více do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou. Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat na co to je!“
     ( Nositel Nobelovy ceny za lékařství, D.Varelly, onkolog z Brazilie)

 15. Ještě, že máme toho Vidláka. Všechno věděl dopředu, pak to vše zařizoval a ono to tak i dopadlo. Výborná práce.

  1. Podrobné stat. údaje u nás ve Vidlákově…… ANO nad 27, Spolu ani ne 20, Přísaha lehce nad 13,
   STAČILO! téměř 10, STAN necelých 9, SPD lehce nad 4 a Piráti něco málo nad 5.
   Účast 42,03.
   Jsem příjemně překvapená, protože jsme oblast s nízkou nezaměstnaností, slušnými platy, a s tahounem ČR ekonomiky za humny. Ve městě nový satelit a stále se staví. Spousta mladých náplav s dětmi. Škola a školka začínají přetékat.

 16. Klasika – volby byly opět zfalšované…
  Je zbytečné jakkoli komentovat zmanipulované volby…
  Tak či tak – budoucnost bude jenom plnění dlouho naplánovaného plánu:

  – rozdmýchávání bratrovražedné války. Slovan proti Slovanu
  – znepřátelování dětí vůči rodičům
  – znepřátelování mladých vůči důchodcům
  – další úpadek zdravotnictví, školství, zemědělství, průmyslu, ekonomiky
  – zdražování – vyvolávající další zchudnutí obyvatel
  – vyvolávání různými způsoby ve všech úzkost, tíseň, beznaděj, bezmoc, zoufalství – vedoucí k apatii
  – ohlupování mládeže
  – strašení obyvatel různými variantami virů, bakterií
  – zvyšující se počet teroristických útoků na BÍLÉ obyvatele
  – útoky pod falešnou vlajkou – s cílem probudit nenávist vůči určité skupině obyvatel (Slovanů – ČECHŮ, SLOVÁKŮ PROTI Slovanům – RUSŮM)
  – prohlubování úsilí připravit lidstvo o přírodu, vodu, zdravé potraviny, vzduch, půdu
  – atd.
  Nechápu Vidlákovo nadšení, které je z jeho psaní cítit na sto honů. Jeho i s rodinkou tohle semele také a jestli si myslí, že bude výjimka, tak to jedině v jediném případě, že je žid a že může svým ž.páníčkům zahlásit: úkol splněn, vovce jsou opravdu jenom vovce.
  Takže my gojim se připravme na sešup směrem totální ožebračení a okradení o domy, byty, o všechno, kompletní bída, zmar, smrt. Pařáta ž.USA a ž.Londýna začala tvrdě mačkat.
  A zazvonil zvonec a čecháčků je konec!

  1. Volby jsou zfalšované v principu. Protisystémové strany jsou likvidované 5% hranicí. Pokud přelezou, zkrouhne jim každý třetí mandát přepočítávací systém. Vládnou vždy vyvolení, střídají se v pravidelných 4-5 letých cyklech na věky věků.

   Voliči jsou spokojení, byla to prima zábava.

 17. Koukám na skokany co je voliči vykroužkovali. A vidím Kolaju u Pirátů (zasloužilý straník, ale jinak něco jako „Danuše“ a tak ho kdysi Piráti poslali do EU aby jim to nekazil doma). A Mach u SPD (potěšilo, ale ještě jeden takový experiment a SPD končí tipuji). Pak ještě Jemanová v ANO, ale to změnilo jen pořadí, nikod vyšší nevypadl.

 18. Nejdůležitějšěí a nejnadějnější se mi zdá být výsledek voleb v Německu a Francii. Macron dokonce vyhlašuje předčasné volby.

  A už i mainstreamu nezbylo než konstatovat, že
  „Takzvaně proevropské strany v evropských volbách prohrály. Strany, které sázely na národní barvy, zvítězily. Znamená to, že v politickém slovníku přibude „národních zájmů“ a „našich lidí“.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-eurovolby-komentar-spatna-zprava-pro-vladu-jeste-horsi-pro-ukrajinu-253591#
  Nakonec si ani nedovolil ostřejší tón – ale politovat Ukrajinu přece jen nezapomněl. Špatná zpráva – produkce mrtvých se asi poněkud zkompiikuje. 🙁

  1. V Nemecku vyhrala o parnik CDU, co tvdila, ze to schaffuje. Nemci s prevahou zvolili stavajici kurz a posilili jedinou opozici o 5%, to mi jako nadejne moc nepripada.

   1. Tak to vypadalo, že se staneme další spolkovou zemí Německa, když jsme již protektorát
    a nakonec to bude ještě horší, stala se z nás základna Říše zla – USA.

    1. pochybujem, to by zrazu museli vzrast jednak platy a jednak potom davky…..pricom dotlacit Cechov, aby drzali hubu tak ako Nemci, ked im bude vrchnost hovorit, ako to daju, sa imho nepodari. Takze ziadny dovod pre prijatie….jedine ak by nahodou hrozilo, ze to pripadne niekomu kardinalne inemu

     1. Re: Janka

      A kde jste přišla na skutečnost, že bychom měli mít „vzrástené“ platy na úroveň německého Herrenvolku?
      My jste tady na práci, nikoli na reprezentaci.

      1. tomu sa neda az tak zabranit, kedze v jednom state platia jedni zakony o minimalnej mzde a socialnych davkach……ani v Sasku nemozu mat tretinove sadzby oproti povedzme Bavorsku. Prave preto nehrozi strata statnosti CR:-)

   2. ad stridor
    Tak zlé to nevidím. Nemůžeme čekat všechno hned.
    Důležitější je, že se ta stojatá bažina alespoň zavlnila a hlavně, aby takový trend pokračoval dál.

  2. Je to jen Europarlament. A dokud hlasují spolu lidovci, socialisté a liberálové pod vedením Uršuly, tak se jede po stejných kolejích, podle Plánu.

 19. S tím porovnáváním vítězství vláda vers. opozice je to složitější. Kam řadíte ANO? Kam Přísahu – sám Turek prohlásil, že jdou spolu s ODS do frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR).

 20. Ti Motoristé jsou zajímaví. Jsou proti Grýndýlu, válce i proti právu věta, přesto chtějí jít do frakce EPP k Uršule. Tady je něco cinklý. 2,15% PRO není moc, ale vzhledem ke vyzmizíkování v médiích, kde naopak pořád jela Konečná a Turek, zase ne úplně špatné. Navíc volila jen polovina lidí. Tak uvidíme. Do Parlamentek je ještě daleko a jsem zvědav, co Turek ukáže v Bruseli. Prostor pro slušnou pravici tady stále je.

 21. „I v Česku zvítězil hlas rozumu, demokracie a svobody, nedemokrati, populisti, extremisti, cenzoři a lháři z vládní pětikoalice jasně prohráli, i když to jejich světový lídr Petr Fiala jistě oslaví stejně hodnotově jako všechny ostatní volební prohry,“ říká pro ParlamentníListy.cz komentátor Petr Holec.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/To-chce-talent-Fialo-Po-volebnim-vyprasku-Petr-Holec-bez-milosti-756669

   1. Ta Francie je dobrá, ale jaké zemětřesení? Akorát se pár hlasů od fanatických Zelených a Liberálů přesunulo ke Konzervativcům. Lidovci, Socialisté a progresivní Pravice jsou na svém.

   2. AfD druhé místo s 15 poslanci, CDU/CSU první s 29, třetí SPD se 14 a čtvrtí Zelení s 12.
    To vše při 65% účasti. Takže žádný zázrak, na to, co se v Germanistánu děje.

 22. Zajímavý je výsledek SocDem 55 260 hlasů (1,86%) což je na úrovni PRO Jindřicha Rajchla 63 959 hlasů a 2,15%.
  Hodně zajímavé je, jak moc se Tomio Okamura sestavením kandidátky lišil od přání jeho voličů, kteří poslali do europarlamentu muže č. 2 kandidátky SPD Ivana Davida a přeskočili č. 1. Tedy ti voliči, kteří od SPD neutekli jinam. Tolik se lišit od přání voličské základny může být pro SPD smrtící.

   1. Někdo tady psal již dříve, že SPD je projekt pražských zednářů. Jestli mu toho Macha někdo na kandidátku nevnutil. Okamura je v politice již dlouho, na fatální chyby by měl mít čich.
    A Mach, jako libertarián hrubého zrna by i odpovídal ekosystému pastevců.

   2. Měl si nechat udělat bleskový průzkum mezi svými voliči, co na nápad říkají. Není prostor na zkoušení, když další šance se opakuje za 5 let. Ty peníze, co by za uteklé hlasy dostal, mu budou chybět v parlamentních volbách v ČR.

  1. „Když někdo neví co o knize říci, nechce se spálit, nechce přiznat barvu, ani chválit ani hanět, řekne: zajímavá kniha [báseň, divadlo]. Tím neřekl nic. Zajímavý může být i šváb v polévce a přece ji každý vylije.“
   (F.X. Šalda)

 23. Rakušanovi se vyplatilo udělat Nerudovou na poslední týden neviditelnou.

  Pětikoalice 2019 měla 12 křesel, dnes má 9. Tak třeba je to opravdu předobraz voleb 2025.

  1. V sobotu v Ženevě bude „globální“ mírová konference o Ukrajině.

   Třeba si tam Zelenský a Lipavský budou povídat o svých hereckých kariérách…

 24. Za mně samozřejmě velká radost, že Katka je na tom líp než ODS bez koalice.

  Nicméně poučení z krizového vývoje:
  – společnost odmítla křiklouny z tribun ( Vidláku, pokud budete kandidovat do PS dejte si na to pozor)
  – ono ani ty demonstrace nejsou pro většinu voličů lákadlem, pokud jsou samoúčelné. Význam měla první Vrábelova, kdy se vláda lekla
  – kdo lpí na tématu covidového traumatu pohoří
  – společnost intuitivně odhalí prodavače hrnců
  – Volného fanklub odradí další voliče
  – Samková a Hamplová udělali dost práce ale jejich politický odhad reality je nulanulaprd
  – do voleb do PS nebude mít Přísaha bombu v podobě Kena a zase spadne
  – do voleb do PS nebude mít STAČILO bombu v podobě Kateřiny (voliči šli jen a jen za ni a ne za Stačilo) a je na značce a udržení popularity a bytí na očích zamakat. Katce to hodilo i hodně pravičáků, samotnému Stačilo to nehodí
  – zhrzení bývalí ODS typu Majerové a Štěpánka nikoho nezajímají, nicméně zůstává tady prázdno pro příznivce Holce, Stonjekové
  – lidi ocenili poctivého Davida
  – Okamura je škodící debil
  – k volbám do PS přijde více lidí nespokojených s vládou
  – je potřeba sednout si a promyslet co dál ….

  1. „– kdo lpí na tématu covidového traumatu pohoří“
   A proto se jako druhý na kandidátce STAČILO do EP dostal Ondřej Dostál, kterého lidi znají právě díky jeho činnosti za covidu. Nebo myslíte, že ho do EP vyneslo jeho předchozí členství u Pirátů?

  2. Kateřina potřebuje atraktivně obléct, nalíčit – a s tím, co už umí, vletět na sociální sítě.
   Šaty dělají člověka, chytrá a zkušená je dost, tak šup s tím oslovit mladé.
   Typy šedivých myší, jakkoli výřečných, nikdy nikoho neoslovily. Nuudáá, řeknou mlaďoši.
   Zrovna mládí, které má z principu příklon k levicovým myšlenkám, bych si vybral já.
   Kdybych potřeboval, jako potřebuje Kateřina, protlačit zpátky sociální smír, přivřít sociální nůžky, nadhodit dosažitelnost rozumného bydlení pro mlaďochy, nebo mezi řečí, také úctu ke zkušenostem starších.
   Ne ke starším lidem jako takovým, ale k jejich zkušenostem, na to by možná slyšeli.
   Popřípadě úctu ke zkušenostem, propojeným se současnou technikou.
   „Kámo čum na to, jak to ten boomer valí! A ani se nenadře!“ 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *