20 července, 2024

Úkol splněn

Říkal jsem, že se hraje o tři mandáty… a hrálo se o tři mandáty.

Říkal jsem, že jeden z přetečených mandátů připadne buď koalici SPOLU a nebo hnutí ANO. A připadl hnutí ANO

Říkal jsem, že na pravici má nejblíž k mandátu Motoristé a dosáhli dokonce dvou.

Říkal jsem, že na levici uspěje STAČILO! a uspělo se dvěma mandáty.

Říkal jsem, že SPD dělá kampaň špatně a výsledek tomu odpovídá.

Myslel jsem, že hlavní ztrátu utrpí SPOLU, ale utrpělo ji půl na půl s Piráty.

Říkal jsem, že Starostové dělali kampaň dobře, ale chyba byla v angažování Danuše a skutečně to byla chyba.

Říkal jsem, že nikdo jiný prakticky nemá šanci a skutečně neměli šanci.

Říkal jsem, že propadlé hlasy nejspíš pomohou SPOLU, aby se dostal rusobijec Kolář a skutečně se tak stalo. Ale propadlých hlasů zase nebylo tolik. Děkuji všem, kdo věřili mým predikcím a zařídili se podle nich.

Smutným poraženým je strana PRO, která dosáhla dvou procent hlasů, přičemž za kampaň utratili víc než STAČILO! a víc než Motoristé. Říkal jsem, že budou mít tolik voličů jako Lubomír Volný a ono to tak zhruba vyšlo.

Říkal jsem, že obrácení poměru vláda vs. opozice budu považovat za posun. Vše lepší je průlom, vše horší je průser. Tak je to posun. Pokud se bude dobře pracovat, pokud voliči budou k neúspěšným nemilosrdní a pomohou úspěšným, tak parlamentní volby mohou být průlom.

V této chvíli je předčasné hodnotit, kdo koho vysál a odkud kam přetekly voličské preference, ale během zítřka si o těchto volbách povíme víc.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

476 thoughts on “Úkol splněn

 1. Já jsem spokojený – David je tam, kde má být, Mach dostal facku za své minulé hříchy, Okamura taky… no uvidíme estli se v hlavě rožne.

 2. Trochu mimo téma. Frank Thomas Podstatzky-Liechtenstein, stavitel a advokát, sběratel, cestovatel a degustátor. Asi takové dítě, narozené na vysokém stole.
  Tak byl na lístku pod číslem 17 a nominován Přísahou. To asi nebude náhoda, co. Že by tito ochuzovači českých zemí pobělohorských pošli Šlachtu?

 3. Výsledky vnímám jako rozporuplné.
  Do EP se dostalo několik málo rozumných lidí
  Ivan David
  Kateřina Konečná
  snad i Ondřej Dostál a Klára Dostálová.

  A taky stádo dobytka
  Alexandr Vondra
  Luděk Niedermayer
  Tomáš Zdechovský
  Veronika Vrecionová
  Ondřej Kolář
  Danuše Nerudová
  Jan Farský
  Markéta Gregorová

  Někteří se budou muset teprve vybarvit
  Filip Turek

  Dobytek převažuje.

  Naději snad přinese vývoj ve francii a německu.
  Pro nás je to ale k ničemu, dezolátské straničky a hnutíčka nemají pro obrat připravené lidi, struktury ani programy.
  Takže případnou změnu využijou převlékači kabátů z pětikolky, ANO a lidi z NGO.
  Nás se žádná změna týkat nebude, leda by ji zorganizoval někdo ze zahraničí.

  1. Filip Turek několikrát v nejrůznějších pořadech zmínil, že má velmi dobré kontakty v „průmyslu“. To může znamenat, že za ním stojí silní průmyslníci, kterým pětidemolice ničí podnikání.
   I vzhledem k tomu, že ho otevřené podporuje Václav Klaus, tak bych si troufám odhadnout, že se Filip Turek ukáže jako muž činu a politický buldozer.

   Ještě jedna poznámka: Nikde jsem neviděla vypíchnuté info, že v Rakousku zvítězili Svobodní.
   Po té, co Brusel zničil Sebastiana Kurze a Stracheho, se konečně prosadili. Rakousko-Uhersko s Orbánem a Ficem pěkně jede, jen my Češi stojíme u cesty a čumíme.

   1. Zjevně u nás druhá normalizace proběhla ještě úspěšněji než ta první. Ostatně v roce 1989 jsme také byli mezi posledními…

   2. Právě z toho Klause v pozadí jde strach.
    V devadesátkách zničil český průmysl a vyhlídky ČR do budoucna.
    Teď vlastně sklízíme plody jeho úsilí.

   3. Turek je mi krajně podezřelý, už to, že na jejich kandidátce je nějaký Lichtnštajn, podle mě je to zas jen načančaná mluvící hlava bůhví koho, lidi skočí na zjev a drahý hodinky a drahý auta, stejně jako na knír při minulých prezidentských volbách.

 4. Ač SPD ztratila, mám radost, že má opozice více mandátů. Znamená to více písku do soukolí. Ale bohužel, ANO není opozice, ti budou varírovat. A taky doufejme, že ti noví opoziční nepodlehnou lobbistům.

 5. No juknutí na volby.cz přináší takové malé zamyšlení nad spoluobčany. To se fakt našlo pár hlasů pro stranu ANO s mimozemšťany?

  1. Totéž i Urza, Mourek, Cibulka.net, Senioři sobě, Za práva zvířat, Lepší život pro lidi- min.mzda 70000 atd.

 6. Tak už jsem jsem byl rozhodnut volit PRO na základě agitky Dalibora Stacha:
  https://www.facebook.com/stachdalibor/videos/2440340916161531/?locale=cs_CZ
  (Stach mi přijde rozumný, v politice se pohyboval a tak jistě má, na rozdíl ode mě, větší přehled). Jestli on ten Vidlák není zaujatej proti Raichlovi kvůli Rédové, napadlo mě.
  Ale nakonec jsem podlehl Vidlákovi a hodil to SPD se zakroužkováním Davida.

  Uff, eště že sem na něj dal. 🙂 Von ten Vidlák je v tomhle fakt dobrej (a asi i nejen v tomhle).

  1. Taky jsem si nechal dva lístky, PRO a SPD, a jsem rád, že jsem to hodil SPD a zakroužkoval Davida. Zisk PRO mě nemile překvapil.
   I přes neoblíbenost vlády a premiéra je stále volí milion lidí…

  2. Vidlak zcela jiste je zaujatej proti Rajchlovi. Bohužel, Rajchl si dlouho chtěl hrat na svém písečku, nemusime se s nikým spojovat apod. – tím pádem neměl preference a nebyl v debatách. A kdo není v debatách, nema šanci. Většina lidi se totiž o politiku nezajima a debaty jsou maximum, co sledují. Toto chytře využili Motoristé, kdy se spojili s Přísahou, která už ve volbách do PS měla téměř 5%. Díky tomu měli celkem vysoké preference a zvali je do TV debat = úspěch takřka zaručen. Kdyby se do nich podařilo dostat i Rajchlovi, výsledek by jiste byl jiný.

 7. Brusel, grýndýl, 101 pohlaví….. Fiala a Ukrajina, Síkela a elektřina…. atd.
  Vypadá to, že dvěma třetinám českých voličů je to úplně fuk (nebo jsou úplně hloupí, vyjde to nastejno).
  Z té zbylé třetiny polovině (celkově tedy jedné šestině) se to dokonce nejspíš líbí.
  Poslední šestině se to asi nelíbí, ale nic s tím vším neudělá, takže si tady můžeme plácat co chceme, výsledek vlastně nula.
  Pětihrůza může pokračovat v načatém díle.

  P.S.: Vidláku, s tím Okamůrou jste měl pravdu a vypadá to na Japoncův ústup ze slávy. Našli se už jinačí borci.

  1. Vidím to podobně. Jakoby se dutohlavost v kotlině progresivně prohlubovala. Lidé nejen volí mimořádné hlupáky(ačky), ale ještě hůř, oni voli zloděje (promopro, prodávání titulů,…), kteří by měli už dávno budovat kariéru na Mírově. Ani to jim nestačí, jsou fascinováni feťáky, teplomilnými postavami, alkoholiky, křivopřísežníky, … Opravdu, zvláštní národní záliba dosadit si tyto výkvěty za své kormidelníky.

 8. Tak Nerudová právě v tiskovce na CNN řekla, že ji ve volebních výsledcích trápí posílení extrémistů a neofašistů.

   1. Charon
    Jde spíš říci, zase zvítězila propaganda,rozum byl poražen.
    Jak jsem už napsal v této vypjaté válečné situaci,se mnozí odkopou,co by se mělo projevit v parlamentních volbách.

  1. A nemělo by Danuši Nerudovou spíše trápit, že k tomu posílení „extrémistů a neofašistů“ na úrovni ČR výrazně přispěla? Do europarlamentu se dostala, tak berme její vyjádření jako začátek volební kampaně, aby ji zvolili eurokomisařkou. A jestli k tomu dojde, bude to další figurka do panoptika EK. Proč ne, na hrobařku EU se bude hodit.

   1. Neprochází budoucí eukomisaři důkladným grilováním tuším v anglickém jazyce? Matně si něco vybavuji z doby, kdy grilovali Jourovou.

    1. Jestli ten gril proběhne, tak pizduše má PPF. Popiči front.
     A protože je fakt principiálně blbá, tak ani všelijaké ty intenzitní rychlokurzy, nebudou nic platné.
     Vyšlo by nastejno, hrnout vodu do cedníku.

    2. Grilovat se musí, aby se zjistilo zda-li je abonent na tu funkci dostatečně retardovaný. V anglickém jazyce protože jde o jazyk v EU naprosto převládající.

  1. Obávám se, že nachystán už dávno je. Teď navíc stisknou plynna podlahu u korespondenčního hlasování a rozdávání občanství, piráti i dozimetři vidí, že bez něj by mohli dopadnout hodně blbě.

  2. Československo, mělo naproti propagandě opravdu obří potenciál. Mohlo by roztrhat celou unii svými levnými výrobky. Proto vytáhl Havla Mitterrand z basy a poté vyhrabali z prognosťáku všechny kteří slintali po západě. Udělali šaškárnu na Václaváku a pak se začal krájet dort. Blboni dostali papírky, které si koupili kus za 1000,- kč a pak do toho drcli přístupem do uhnije a jede se za neplatné bankocetle dodnes.

   Tenkrát se ještě volili jakž takž potřeby národního shromáždění. Dnes, kdo má peníze je buď defraudant, kolaborant, vekslák, politik, zpěvák, doktor nebo imbecil co jezdí s kamionem cizí výroby a vozí polotovary do cizáckých fabrik.

   1. Re: Sasin

    „… kdo má peníze je …, … nebo imbecil co jezdí s kamionem cizí výroby a vozí polotovary do cizáckých fabrik.“

    Víte o tom, že jste kokot na druhou?
    0 té práci víte úplné hovno, takže držte hubu, krok a řadu a nedělejte si z huby kloaku.

   2. co blbnete?? je kopa ludi, ktori si dokazu na svoj chlieb zarobit cestne (IT, lekar, zivnostnici-ono aj mnoho remeselnikov su relativne za vodou) a maju sa relativne dobre. To neznamena, ze nevidia, ze Zapad sa bohuzial sunie smerom k degeneracii a snazia sa proti tomu stavat. Alebo je Vasim spojencom nejak Dezo z osady, ktory nie je defraudant, kolaborant ani nic z Vasho zoznamu, ktory nevie ani citat?

     1. Ne každý může být doktor. Někdo na to nemá inteligenční kapacitu, jiný by to nedal psychicky. Já nevím zda patřím mezi ty první, ale mezi ty druhé určitě.

      1. Jo, býti lékařem znamená (skoro 100%) býti v denním kontaktu s věcmi minimálně nepěknými, často znechucujícími, páchnoucími a špinavými. My psychiatři spíše v přeneseném smyslu slova, ale impakt to má stejný.

 9. Dost voličů řeklo: Brzděte s Grýndýlem! bude to ale stačit, když stále pravděpodobně budou mít takové projekty sociálního inženýrství nadpoloviční podporu poslanců?

  Výsledek rozdělování do víc táborů. O kolik víc mandátů mohli získat SPD, Motoristé a PRO, kdyby kandidovali dohromady a mandáty si potom rozdělili? Co se třeba poučit ze strategie koalic z minulých voleb do sněmovny?

  1. Ti, co mají nakradeno za privatizace a se spoluprací s cizími firmami, kteří tady protočili miliardy neplatných bankocetlí, se drží ryta jako klíště. Ty budou muset setřepat větším plácadlem dokud se dobrovolně pod exekuční metlou nezbaví těchto majetků, které stavěli čtyřicet let normální předkové. Sice skončí epopej o hodném oligarchovním dobrákovi, co plní vše co lidem na očích vidí, ale ber kde ber. No a protože to hloupé ovce nechápou, páč se dobývají do ohrady volbami, je to podle mého názoru jisté. Dnes už nám nikdo negarantuje, néjen život ale ani ty hranice.

   1. Těch celkových 150 miliard, nebo kolik to estébák dneska má celkem, to narýžoval tady, doma.
    Přispěli jsme mu na ty miliardy všichni. Všem těm Tykačům a Kellnerům, co se nám dneska chechtají do ksichtů, jak jsme byli blbí.
    Nebyli jsme blbí. Nezkušení a nechali se napálit darebáky typu klausova typu.
    Smečka dacanů, která měla dobrý přehled, jak to chodí jinde, která měla v tom slavném prognosťáku přístup ke všem potřebným informacím.
    Oni věděli docela přesně, co je v ČSSR na hovno a co tady má cenu, co se vyplatí lidem doslova pod prdelí ukrást. „Potřebujeme více takových Kožených“. Čurrák jeden zatracený.
    Ukradli nám nejenom peníze a společné majetky, ale mnohým ukradli i životy.

    1. I za toto však může komoušský režim 1948 -1989.
     Kdyby podpořili vydávání relevantních knih a přístup veřejnosti k “ západnímu “ tisku, radiu či TV…tak by to zde s dost velkou pravděpodobností proběhlo obdobně jako v Číně. Obdobně !! (domnívám se, že bychom už okolo r. 2000 byli na úrovni Rakouska) Ne stejně.
     Chtěli mít obyvatelstvo tupé, spekulovali na to, že takové obyvatelstvo přistoupí na vše.
     Po 1989 tu tupost využili v docela jiném režimu, při velmi odlišných procedurách, než před 1989. V rámci Adam Smith a Hayekovských utopií obhajujících i ty největší hospodářské zločiny (kde byla tehdy BIS ? Co dělala ? ).
     Ovšem týkalo se to jen té části komoušů, kteří byli komouši karierními a vzdělanými, samozřejmě že i informovanými. Velká část členů a členek KSČ ostrouhala, někteří dokonce odešli z postů ředitelů do kotelen a j.

     1. V kotelnách vystudovali a hned po 89tém se vrátili na posty ředitelů. Tato výměna nám zajistila dnešní blahobyt a zítřejší vítězství nad velkým nepřítelem.

   1. Vondra + Vrecionová, partnerský pár. Mají tam ještě jednoho kámoše Krutílka, dle zpráv o jednotlivých poslancích dělal v minulosti Vondrovi šéfa kanceláře europoslance.

 10. jak mame rozumet volebnimu vysledku u psonku? maji 53 poslancu a z toho 3 levicaky, ti ostatni jsou v „modrych“ frakcich.

   1. Oni mají jak konzervativní, tak i progresivní chciválky. Ale Tusk mi teda připadá horší než předchozí konzervativci.

  1. Re: nnm

   Na Pšonky se vyserte. Pšonci mají Bruslograd za dojnou krávu, nic více a nic méně. A podle toho s dojnou krávou nakládají.
   Dělají si, co uznají za vhodné, v eulamentu zobchodují i nezobchodovatelné a jedou si po své vnitrostranické koleji.
   Kopají uhlí v Turówě, i když všichni vědí, že tam je průser jak sviňa, vysouložují se soudci a státní telkou, jak je právě napadne, zrušili emisní povolenky a nikde se nic neděje. Klídek, pohoda, tabáček.

  1. Re: SaturniN

   Na UA už prý jsou francouzské Mirage 2000, takže lze úspěšně tvrdit, že Frantíci přikládají pod válečný kotel obzvláště pilně, přičemž dobře vědí, že pět kusů „wunder wafenů“ poslouží tak akorát k ještě většímu nasrání Ivana.

   1. Za dvě století už zapomněli odkud se vzali bistra a kdo jim dal přes hubu. Asi si to potřebují zopakovat.

 11. Chci mírové maji smůlu, naprostý debakl,takže, připravujte se na válku.
  Teprve teď se ukáže, že ANO není opozice a další se musí projevit také.

   1. A ještě doplním z historie, jak začínala válka Japonska s USA.
    V červenci 1941 japonská armáda obsadila Francouzskou Indočínu. F. D. Roosevelt nechal 28. července 1941, jako reakci na tento čin, zmrazit japonská aktiva v amerických bankách, uzavřít americké přístavy pro japonské lodě a spolu s Británií a Nizozemskem přerušit dodávky ropy pro Japonsko. Následně Japonsko začalo čerpat denně 28 tisíc tun ropy ze strategických rezerv a napadlo holandskou Indonésii kvůli ropě a USA kvůli tomu, aby jim nebránily.

 12. Symfonie č. 5 c moll op. 67 „Osudová“ Ludwiga van Beethovena.
  Forum24 (slečna Hovorková):
  „Teď se všichni mohou utěšovat, že evropské volby nejsou totéž jako volby sněmovní. Samozřejmě, nejsou. Jenže to, co sledujeme, ta schopnost některých proruských stran mobilizovat, a propadák koaličních stran, zejména Pirátů a STAN, to je opravdu závažná zpráva. Zpráva, jež by měla být posledním varováním, že spoléhat se na opakování zázraku roku 2021 by mohlo být velkou chybou, na kterou doplatíme všichni.
  Je možné plácat se po ramenou, že se nic neděje. Utěšovat se, analyzovat, vymýšlet důvody. Pokud ale vládní strany nedokážou své voliče mobilizovat a pokud jim nedokážou vysvětlit, že je nutné chodit k volbám a zabránit ruské tsunami, odevzdají Českou republiku kolaborantům a populistům. Je to na nich. Moc času už nezbývá.“
  https://www.forum24.cz/eurovolby-jako-varovani-tohle-je-skutecne-krok-od-katastrofy-a-mely-by-padat-hlavy

  1. Mimochodem, ta trubka, co to psala (a spolu s ní i všichni jí podobní), vůbec nechápe, že jediné, proč v roce 2021 vyhráli volby, byl totálně vyprázdněný antibabiš, za nímž nebylo vůbec nic dalšího, co by tohle pětikoaliční stádo vymaštěnců, exotů, lehkoživek a nebezpečných čuramajzlíků dokázalo nabídnout. A když po vší té hysterii a ovládnutí celé státní správy nebyla tahle grupa tragikomiků schopná dotáhnout do konce ani blbý čapák, tak se s ohledem na celkové výsledky vládnutí demožumpy dopady na voličské preference daly relativně s přehledem předpokládat. A ten sešup evidentně teprve začal, a to nejen u nás.

   1. Jenomže pro národovce jest otázkou, jak ten volební úspěch ANOfertu vyhodnotit. Protože jejich europoslanci jsou ve velmi eurohujerské frakci. A aby se znovu neopakovalo story Jourová-Charamzová-Dlabajová & spol.
    V česku s.r.o. se nějaký sešup pohne, až už se to všude okolo bude řítit, jak už je takovou tradicí.

    1. Zničit Babiše, pokud by najednou hlasoval pro posílání našich lidí na UA frontu, by mohlo být pro lidi mnohem jednodušší, než zničit pětikoalici. Ta je totiž na rozdíl od Babiše školena a vydržována finančně i jinak západem. Velká část Babišových příjmů jde ale z výroby a prodeje potravin. Asi nejjednodušší formou tichého pasivního odporu, kterou si dovedu představit, by bylo, kdyby velká část lidí prostě přestala kupovat zboží made in Agrofert.

     1. To už tady bylo, dokonce na to existuje aplikace, ale nikdy se nedá dost lidí dohromady. Příiš mnoho lidí kupuje pouze podle ceny.

      1. Rád bych od vás všech zarytých antibabišů věděl, proč proti tomu Babišovi vší tou silou táhli a táhnou i ti, co táhli proti Zemanovi a proč, i když byl v Langley taky, mu nijak nepřeje současnými nově jmenovaný generál, veřejně akční ředitel naší rádoby tajné informační služby.
       Rád bych věděl, proč je ten Babiš, i bez Hamáčka, čas od času až tak vylekaný a proč, ne moc nápadně, tenduje k Orbánovi. Asi toho ví o něco víc, než si vy, dovedete představit. Sice jsem ANO nikdy nevolil, ale ani nápad, že bych předem, tak jako mnozí s pitomými argumenty, Babiše zatratil.

       1. Takřka na každého a každou námi ovládané organizace něco mají.
        Tano Cariddi nás ale zradil, všecko vykecal. Naštěstí je už zapomenut, veřejnost už neví dokonce ani kdo to byl. Tehdy jsme měli nahnáno.

        Někdy si však pustí někdo z nich hubu na špacír :

        “If we see that Germany is winning we ought to help Russia and if Russia is winning we ought to help Germany and that way let them kill as many as possible”
        (Truman, New York Times, June 24, 1941 )

    2. Ono když se taky člověk podrobněji koukne na jejich zvolené europoslance, zjistí že tři z nich mají jako povolání poslanec EP, neboli budou pokračovat v tom, co dělali minimálně posledních 5 let .

 13. emanuel bonaparte prave rozpustil zabozroutum parlament neb marine lepenka smetla konkurenci s 32%. ta na Moskvu nejspis nepotahne.

  1. Já to vidím tak, že se v hodině dvanácté zbavil odpovědnosti. Sotva frantíci dovolí, vypukne olympiáda… 🙁

    1. Francouzský chalífát čím dá víc připomíná sud střelného prachu. A myslím, že s KoZa games to bude ještě víc eskalovat. Macron to zjevně ví. Proč by jinak žádal o policejní jednotky další státy EU?
     Nemluvě vůbec o jeho válečných choutkách. Jedna věc je říkat to jako premiér a druhá až bude v opozici.
     Prostě myslím si, že se do opozice vysloveně těší. Tím spíš jestli Francii LePenové přehodí jako příslovečnou horkou bramboru.

 14. SPD to prohrál Mach. Neměl tam co pohledávat.
  Navíc jako jednička!
  Odradil strašně moc voličů.
  Mizerná personální politika Okamury. Stejně jako v prezidentské volbě. Že by systém?

  1. Mach je pro mě nevolitelný exot. Ostatně jako všichni hurá pravičáci se svatou vírou v ničím a nikým nekontrolovanou „neviditelnou ruku trhu“. Jedny devadesátky jako zkušenost, kterou člověk absolutně nepotřeboval absolvovat, protože i s průměrnou inteligencí se předem dalo domyslet, co se bude dít, fakt stačily.

  1. Nutelliér to okomentoval slovy, že dosáhli „slušného výsledku“. No jen tak dál, Péťo, klidně podobně slušné skóre i v dalších volbách 👍

    1. Podle těch výsledků hlasování v EP vypadají spíše na odnož Pirátů a Stanu. Babišova rétorika tady je věc jedna, činy jeho lidí úplně druhá.
     Stejně jako neumím pobrat lásku k Makronovi a Orbánovi současně. Kdo může pochopit, pochop.

   1. Re:ZaS
    Velice optimistické
    Já to vidím spíš na 18:3 jako předtím (Blaško, David, Konečná)
    Dneska Konečná, Dostál, David.
    Dýzl a fízl pro mě nejsou opozice, jejich jediný program je zrušení zákazu spalováků (jediné, co jim vadí z Green Dealu, zbytek je jim fuk), jinak budou hlasovat podobně jako 5+1 koalice

     1. No já ho hodnotil za jeho činnost za covidu, tam se mi líbil (ale nevolil jsem ho).
      Jinak fakt nechápu tady to nadšení z výsledků voleb.
      Opět se projevilo to čecháčkovské hledání někoho nového, co to změní.
      Defacto vyhrál dýzl a fízl, což je podle mě stará Klausovská ODS (budou hlasovat podobne jako ODS a ANO) a změna názvu pomohla i Katce Konečné, kdyby kandidovala za KSČM, do EP by se nedostala.

 15. Jestliže lidé uvěří, že někdo neuspěje, a kvůli tomu ho nevolí, tak nejspíš skutečně neuspěje. Samo sebe naplňující proroctví. Zvolení reformovaného(?) Piráta za STAČILO není důvod k oslavě. Pozitivní je, že neuspěl Šlachta.

  1. Šlachta neuspěl? Oni jsou dva europoslanci pro dýzl a fízl málo?
   Šlachta má třetí největší počet preferenčních hlasů u dýzl a fízl. Dostal se z 21. místa (zvolený být nechtěl) na třetí, je prvním náhradníkem.
   Kdo je Nikola Bartůšek? Prý odbornice na migrační politiku ale já to jméno až do voleb nikdy neslyšel.

   1. Neuspěl v tom, že se nedostal do Brusele. Zatím. Pokud Nikola vydrží v sesli (a ne jako kdysi Mach), tak fízl zůstane na místní fízlárně.

    1. Slachta do EP nechtěl, proto byl na kandidátce dole. Na podzim kandiduje do Senátu. To jen pro info, já mu rozhodne nefandim, ani Turkovi.

 16. Jen pro připomenutí, proč je dobré „volit menší zlo“ a házet to na jistotu někomu, kdo má šanci urvat dobrý výsledek (a proč by bylo sakra potřeba, aby se všichni náčelníci těch pár alternativních indiánů konečně dohodli a šli do bitvy společně).

  Takhle to vypadalo s cenou jednoho mandátu vyjádřenou počtem hlasů:

  ANO – 776158 hlasů na 7 mandátů = 110 880 hlasů na 1 mandát
  SPOLU – 661250 hlasů na 6 mandátů = 110 208 hlasů na 1 mandát
  MOTO – 304623 hlasů na 2 mandáty = 152 311 hlasů na 1 mandát
  STACILO – 283935 hlasů na 2 mandáty = 141 967 hlasů na 1 mandát
  STAN – 258431 hlasů na 2 mandáty = 129 215 hlasů na 1 mandát
  PIRATI – 184091 na 1 mandát
  SPD – 170172 na 1 mandát

  Propadlo celkem 330 229, což v porovnání s parlamentními volbami nevypadá tak hrozně, ale zase byla o dost nižší účast (no dobře, je to cca 11% spláchnutých hlasů, tehdy to bylo skoro 20%).

  Pirátům ten jejich nejdražší mandát asi i přeju, ale je vidět, že malí se nadřou a velcí relativně bezpracně sklízejí.

  Kdyby to 60 tisíc rajchlovců nebo 50 tisíc svobodných hodilo raději dýzlovi a fýzlovi, tak mohl mít ten třetí mandát on. A skoro si troufám tvrdit, že více jak 50 tisíc hlasů pro SOCDEM by i bez 7 tisíc Paroubkových hlasů mohlo posílit k zisku třetího mandátu Stačilo… takhle ale levně přišel k mandátu mladý (a blbý) protoKolář….

  Není nám pomoci 🙁

  1. Trochu spravedlivy volby muzu bejt ,kdyz zvitezi strana ktera dostane nejmin nad 60%.
   Kdyz zadna ,volby se treba za 10 mesicu zopakujou. Zadnej spech do koalicniho nestest,uzvaneneych darmoroutu a podiovych tajtrliku .
   Zadny rozvraceni naroda jimi.
   Kdyz zadna strana neziska ,volby se zvopakujou,tak dlouho
   az si lide sami utvori SVOJI stranu , kterou chteji a potrebuji a daji ji potrebny
   pocet hlasu a duveru /a zadny svindle /
   a tak vyhodej na smetiste a splachnou do hajzlu dejin vsecky parasity..

  2. Kdyby Motoristé získali treti mandat, byl by to díky preferncnim hlasům Slachta, dekuji nechci. Ani Turek není výhra, nic o něm nevíme a to, co jsem slyšela z jeho úst, vypadá na to, ze je to ve skutečnosti spis liberál, co bude tíhnout k pokračování války na UA a petidemolici spis než třeba k SPD nebo Stačilo, bohužel. Vždyť se do těchto dvou subjektu a ještě strany PRO neustale navázel. Tak na či straně vlastně je?

   1. To teď uvidíme na jaké straně je, i když možná ještě budou nějaké kouřové clony před parlamentními volbami. Pocit ale dobrý nemám.

  1. Na Slovensku má konečný výsledok veľmi horkú pachuť. Aj keď Smer bude vajatať, že konzervatívne krídlo na Slovensku zvíťazilo, šesť poslancov pre Progresívne Slovensko je riadna facka pre každého, kto si myslel, že tu zvíťazí nejaký zdravý rozum. To nešťastie by nebolo také veľké, keby tí šiesti boli len takí bežní eurohujeri. Stačí si ich však len trochu prelustrovať a človek zistí, že sa tam dostal úplný výkvet rektálnych euroalpinistov bruselskejších než sám Brusel, mentálne dosť znevýhodnených, ale zato zväčša silne postihnutých zeleným aktivistickým morom. Zdá sa, že mladšie ročníky voličov najmä z Bratislavy a Košíc už nie sú schopní ani náznakov racionálneho uvažovania. Inak by im došlo, že budú tí prví, ktorí na túto svoju voľbu riadne doplatia.

   1. U nás máme taky takového lumena, co se právě znovu „obruselil“ – L. Niedermayera. Všech protinárodních a greendealových šmejdů futrál.
    Plus Piráti – ale ti dostali pořádný zásah pod čáru ponoru. Nad „hladinou“ zůstala pouze vymatlaná blbka Gregorová.

   2. Tak osobne nie som prekvapena, byvala vladna garnitura ma stabilne nejakych 35% vzdy a kedze vela ludi bolo z ich volicov sklamanych, tak ostali im hlavne PS a nahadzali to im. Dost vela zobrala Republika, nakolko mnoho ludi ma pocit obdobne ako tu s ANO, ze Smer je len riadena opozicia, co v urcitej miere je pravda. Pre mna je rozdiel v tom, ze pre mna je dolezite, aby tam boli temy, ktore su pre mna dolezite a aby lider dokazal plavat, co imho Fico dokaze. A aspon ciastocne nebudu nadsene sa pchat do zadku Bruselu a posielat na UA co sa len da. Take to sypanie piesku do sukolia. Pokial by Republika vstupila do frakcie ID, tak by mohla pomoct sypat ten piesok este viac. Takze pomer je nejakych 35:45 v prospech Smer, Hlas, Republika a to su podla mna dobre cisla.

   1. Ale my to chceme vědět, pawe, takže prosím laskavě nevysírejte.
    Tady za Váš protislovenskej mindrák nikdo nemůže.

  2. Lacnej ,nanezranej slovenskych zprav ,vobrat se tak kde sou slovensky media , nebo se tam rovnou vodstehuj,Hulvathe…

 17. Tak schválně – kdo z vládní sebranky jako první přijde s tím, že volby ovlivnil a vlastně i vyhrál Putin a je proto třeba přitvrdit v „boji proti dezinformacím“?

  1. Proc by to rikali, kdyz vyhrali.
   Podekuji za hlasy a podporu v nastolenem kurzu a oznami zvyseni intenzity boje proti dezinformacim.

 18. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vysledky-voleb-do-evropskeho-parlamentu-2024/r~d8a03a8611b911efb2180cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne
  Velký potlesk Katce Konečné a duu „dýzl-fízl.“ Hnutí SPD + Trikolóra = velké zklamání.
  Poučení z krizového vývoje II. Bude nutné nahradit Okamuru Jardou Foldinou, rozšířit stávající koalici o Svobodné a pohrobky Jindřicha Rajchla. Jedině tak se zvýší úderná síla tohoto vlateneckého uskupení v Parlamentních volbách 2025(?).
  STAN doběhla aféra Dozimetr, nicméně hlava mi nebere, jak mohla do Brusele proklouznout Blbuše Nerudová. 1 mandát České pirátské strany je pak sladkou tečkou za hektickým dnem…

  1. Už dlouho přemýšlím, proč nechal STAN jít do veřejného střetu s Turkem. Teď jste mne přivedl na myšlenku, nechtěli oni po úspěšném kroužkování v parlamentkách dokončit dílo a zlikvidovat piráty ? Přeci jen dali mu ohromnou publicitu a loví ve stejných vodách – mladé co se myšlením moc nezaobíraji.

   1. Taky nad tím přemýšlím. A skoro si myslím, že to byla vlastně docela dobře připravená kompro akce na Turka (spolupráce moderátorky, ilustrační obrázky dodané režii předem, pokračování kampaně na další dny, kdy začali všichni ostatní vytahovat obrázky, kde Turek z auta ukazuje, jak vysoko skáče jeho pes…). Opravdu jedinou botu udělali autoři v obsazení hlavní postavy – ona je ta Blbuše prostě tak kvalitně blbá, že zpackala i relativně snadnou úlohu, která jí v tom divadle připadla.

    Kdyby tam byl proti Turkovi dejme tomu Farský (o kterém si nemyslím nic dobrého, ale přece jen to není blb) a nechoval se tak stupidně jako Blbuše (pochichtávat se, když Turek mluvil o mrtvé matce, to bylo fakt účinné – o celkovém dojmu hádavé trhovkyně ani nemluvě), tak to možná Turek takhle bravurně neustál.

    A nebo tak fakt nezvládli. Možná neměli vsadit vše na jednu neonazi kartu (zvláště po více jak dvou letech masáže ohledně Ukrajiny, kde nic z této symboliky zjevně nevadí a je zcela v pohodě – nakonec to třeba Turek vyhrál u dnešní dějepisem nepolíbené ale propagandou zmasírované mládeže právě díky svým projeveným sympatiím k největším bojovníkům proti mongoloidním hordám z východu, že) a měli zkusit Turka více uvařit na chování k ženám (když už se sám prezentuje jako ultimátní macho) – v atmosféře po Ferim by na to veřejnost třeba slyšela, nějakou tu údajnou oběť by určitě našli a i kdyby se to za týden vysvětlilo, už by bylo odvoleno.

    Ale to je zpětně jedno. Důležitý je výsledek – a jestli k něčemu bude. (Hint: nejspíš nebude)

    1. Já nevěřím, že to bylo zpackané, podle mne to byl úmysl. Nikdy a nikde jsem neslyše o podobné masově propagační akci pro malého kandidáta koaliční stranou. Přesvědčené Turkovy voliče neměli šanci ovlivnit a ukázali jej širokému spektru lidí ( jedna z nejsledovanějších debat i díky jejich promu ), kde naopak se někdo mohl otočit. Nejsou idioti, měli data zz presidentských voleb, co se stalo když začala Blbuše mluvit na debatách. Oni neměli tou akcí co získat, jen ztratit. Muselo jim jít o přetažení voličů od někoho jiného k Turkovi. A tady se mi nabízí pouze Okamura, Konečná nebo dokonce Babiš. A toho že jim šlo i o Babiše se děsím, co by to znamenalo o Turkovi ?

     1. Já jsem přesvědčený, že to jednoduše zpackali. Před volbami se Turek & spol jevili právě jako ti, kdo mají potenciál sebrat stanařům mandát.
      Jenže to udělali tak okatě a debilně, že mu spíš pomohli. Jejich skutečnou naadějí, dle mého skromného názoru, bylo Turka vymlčet a soustředit se na luxování koalice, což ostatně jel do té doby Rakušan už dlouho.

      Vsadit na to, že odradí Turkovy voliče bylo naivní. A u nerozhodnutých dosáhli, podle mého, pravý opak, protože z něj udělali možná neonácka, ale určitě oběť do nebe volajícího podrazu. (Říkám si, jak moc asi při tom mysleli na Zemanův triumf nad knížetem (důraz na nacismus) a na Řezníčkův podtrh Babiše v ČT… Ale, když dva dělají totéž, holt to totéž vždycky není.)

 19. Proč ti zmr.i na CNN dělají napřed tiskovku se Spolu a teď s Piráty, kteří skončili poslední???
  S ANO bude tiskovka až nakonec?

  1. Ano řeklo, že se nejprve poradí a potom teprve vyjdou před novináře. Takáč měl jako první proslov od ANO.

   1. Z rakušana se vyklubala ještě větší kurva, než jsme si dokázali představit.
    Já si sice umím představit tu armádu soplivých poradců na vnitru, ale ve skutečnosti tomu zjebovi radí někdo úplně jiný. Tohle všecko není z rakušanovy hlavy.
    To jsou přesně ty pasivně – agresívní marketingové postupy, jakým učili všechny ty „prodavače Zepteru“. Zíral jsem na to s otevřenou hubou, když to tady tenkrát běželo.
    Od té doby to mockrát vylepšili. Třeba zamykáním lidí v sále, aby nemohli odejít – v politice se to dělá tak, že lidi ani nemusíte nikde zamykat, stačí je tím ze všech stran zavalit, aby nemohli uniknout.
    K dostatečné odolnosti stačí digitální detox.
    Přitom k dostatečné odolnosti proti všem těm Zepterům a dalším efektním pastím a zlodějnám, už tehdy stačila jedna jediná věta: „Opravdu to potřebujem, mámo?“
    Potvrzení přišlo o málo později.
    Mnozí ti okouzlení a zblbnutí lidi, si na vysoké splátky nabrali pičovin za tehdejších 30.000,- a za půlrok přišli o práci. Mohl jsem to na vlastní oči sledovat.

   1. Donik vyhraje a udela v Mechiku SVO- demilitarizaci a demexifikaci.
    A s nimi i deduchodizaci.
    USA se rozpadnou a sever udela federaci s Kanadou, jih s Mexikem.
    Tak jsem pravil.

    1. To Doník neuhraje, mordechujci by přišli o asi deset států. Ale kdyby se do voleb potřeb pustili indiáni a podpořil by je morálně Putin, (ale ikdyby měl Putin miliardové sídlo), budou se tím povzbuzovat. A Když se osvobodí Afrika, tak to pojede jako po másle. Myslím si, že déle než deset let to trvat nebude.

     Češí jako blboni to odserou, třeba méně, ale i tak to bude velkej průser.

     No a proto, že imbecilové si šli volit cizácký kaganát, dostanou co proto. Dostanou přes hubu a ještě jim vypíšpu exekuce za neplnění dodávek. Ty dodávky (tributy) už nebudou mít z čeho utrhnout. A obyčejní lidi budou žít zase v kolnách a zahradních domcích jako za první republiky. Kolečko se uzavře. HysTórie Československa se přepíše.

    2. a miesto dolara amero?? Teoreticky to mozne je, ale imho tazko realne…..strata vplyvu v zahranici by bola sialena. Predsa len 30% dlhu maju zahranicni veritelia a tych ked oklamu, tak tazko budu nahovarat na kupu novych dlhov. A stratili by tak podla mna znacnu cast zahranicneho a vojenskeho vplyvu. Teda presne to, kvoli comu by potrebovali riesit problem s dlhom. A ak zacnu tlacit na splacanie, tak budu musiet seknut davky (ale proti tomu budu demokrati lebo volici), ak ale neseknu, tak to tlacanie im okrem vysokej inflacie toho v dlhom vyhlade moc neprinesie. Proste boj protikladov……republikani chcu nizke dane, nizske socialne davky, povedzme reindustruializaciu, ale bojuju proti migracii a povedzme je tam viac tych, co sa chcu zaujimat o domace problemy a nie UA. Demokrati to maju naopak, ale tlaci ich dlh

 20. Že by příští vládní koalice ANO – Motoristé? Fialova noční můra, protože mu Klaus takto ukáže svůj prostředníček, ještě než zaklapne víko.

    1. Charone, kam mám odjet na příjemný předdůchod a důchod jako obyčejný plebs? Tzn, žádné vysluhy, rentička z bytů se sockami či dědictví otců apod. Nebudou. Dřu jako blbec od 17 let, a systém se mě chystá za to spravedlivě potrestat, již za nedlouhý čas.
     Poradíte? I s predikce na takových 25 let, věk psát nechci, někomu to zjednodušovat.

     1. Vyberte si zemi někde v teple, kde průměrný důchod z ČR bude dvojnásobkem nebo více místní průměrné mzdy a životních nákladů. Plus pojištění zdraví a cena letenky. Britští důchodci se stěhovali do Španělska.

      1. To pojištění zdraví vidím jako klíčový problém. V zemích, kde je levně, není obvykle zdravitní péče na úplně špičkové úrovni a vše se platí hotově. Takže když je člověk starý a hrozí různé nemoci, vyhlídka nic moc.

      2. Gerde, všecko to dost nahrává Rusům.
       Uměl bych si představit, dožít tam – kdyby mi bylo aspoň o deset let méně.

       1. Nápad to není nejlepší, leda byste si vybral středomořské podnebí, a to je myslím na Krymu a v Soči. To už by bylo lepší Bulharsko. Nebo Řecko. Portugalsko by na to mmělo být z hlediska cen podobně jako ČR. Nakonec nám vyjde jako země zaslíbená Kuba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *