22 června, 2024

Srdečné pozdravy z fronty

Prezident Biden se prý nezúčastní mírového summitu o Ukrajině, který se má odehrát na začátku července ve Švýcarsku… To je ta konference, kde se má jednat o ukrajinském míru. Putin si prý ve stejnou dobu uspořádá vlastní konferenci a bude se tam jednat o ruském míru. Anthony Blinken přijede do ČR a zřejmě bude Fialovi říkat samé ošklivé zprávy. Americký kondotiér, Erik Prince (takový americký Prigožin, ale s lepší voňavkou v podpaží), otevřeně mluví o ukrajinské porážce, Němci jednoznačně odmítli vyslat na Ukrajinu vojáky a odmítli obchodní válku s Čínou.

Britové sice nemají nic proti útočení raketami dlouhého doletu na území Ruska, ale tyto rakety takřka výhradně útočí na ruskou černomořskou flotilu. Místo aby jimi Ukrajinci zpomalovali postup ruských vojsk, raději se starají, aby pro světová moře zbylo méně ruských válečných lodí. Britové se nezapřou, jejich politika je pořád stejná. Hlavní je, aby se Rusko nestalo námořní mocností. Bohužel, Britové zapomněli na starý Murphyho zákon, že když je nepřítel v dostřelu, jsi ty také. Jestliže je tak strašně snadné, potopit ruské lodě, půjde to stejně dobře i s loděmi britskými a americkými.

Navíc, konzervativci jsou na tom v Británii tak blbě, že raději spustili předčasné volby… Alespoň mohou tvrdit, že za ukrajinský pád vlastně nikdo nemůže, protože nikdo zrovna nebyl u moci…

Hysterické volání, aby Západ dovolil Ukrajině útoky v Rusku, zaznívají takřka výhradně od malých amerických ratlíků, kteří na ruského medvěda velmi ochotně štěkali, ale teď zjišťují, že medvěd se jich nelekl a i když utržil lecjaké šrámy, jeho bojeschopnost spíš vzrostla. Navíc má za sebou čínského draka. Sitting Ping Putina nedávno před kamerami objal… Lipavský toto gesto číst neumí, ale já tedy ano.

První Ukrajinci u nás začínají mít problémy s doklady. Nejvíc ti, kteří tady žijí dlouhodobě. Bez pasu jim hrozí vyhoštění… Ještě nepřišel ani červen, kdy má Ukrajina svým občanům zneplatnit pasy a už to celé začíná. Pomaloučku si můžeme začít připravovat sklepy na schovávání Ukrajinců v jatečném věku.

Nejvíc mě překvapuje, kolik lidí si pořád ještě myslí, že Ukrajinci nemají takřka žádné ztráty, zato Rusové umírají ve velkém. To je totiž jediné vysvětlení pro jejich rozhodný postoj k pokračování války. Ukrajina se drží s malými ztrátami, agresorovi jeho útok nesmí projít. Úplně jinak to vyzní, kdyby věděli, co víme my. Ukrajina má pětinásobné ztráty oproti Rusku, zbraně docházejí, hentomu agresorovi to nejenom projde, ale ještě si zabere víc, než kdyby se teď jednalo o míru. Ale taková úvaha je na průměrného libtarda příliš složitá. Nejvýhodnější mírová smlouva byla ta z Istanbulu. Všechny další jsou horší a horší a pokud s tím jednáním brzy nezačnou (a jako že nezačnou) bude z toho nakonec bezpodmínečná kapitulace.

Vlastně už jde jen o to, aby se západní zbrojaři ještě napakovali… Když výroba granátu stojí deset tisíc, ale prodává se za osmdesát tisíc, tak je to byznys, kvůli kterému klidně může umřít ještě další milion Ukrajinců. Za takový byznys stojí za to, posbírat po Evropě ty statisíce lidí a nahnat je na frontu. Stejný ruský granát stojí osm tisíc… Ale Rusové jich také hodně vystřílejí, každý den je stojí miliardy peněz, které nemohou použít na něco jiného a tak se to našim transatlantickým bratrům zatím (asi) vyplatí. I když, ten nepoměr v drahotě války je už příliš velký i na Spojené státy.

Co jiného si také myslet, když už si Biden ani nejde plácat hubu na mírovou konferenci? Nemůže, musí zachraňovat svoje volební preference, které jsou čím dál horší. Ale třeba by na té konferenci alespoň Fiala mohl otevřít téma obnovy Luhanské oblasti, kterou máme mít na starosti my… Když už jsme Ukrajině dodali ty granáty, ne?

Nebo jsme je nedodali? Nevím. Na frontě to nějak není vidět. Rusové se shromažďují proti sumské oblasti, aby zase roztáhli frontu a rozmělnili ukrajinské zálohy… Ale samozřejmě nikomu nebráním, aby více věřil České televizi než svým vlastním očím.

A nezapomeňte! V eurovolbách volíte válku nebo mír. Buď si vyberete lidi, kteří chtějí válku ukončit co nejdřív a nebo chtějí pokračovat až do posledního Ukrajince (a Poláka, Estonce i Čecha). Buď si vyberete lidi, kteří chtějí konkurenceschopnou a obchodující Evropu, nebo si vyberete ty, kteří chtějí grýndýl a nekonečnou válku. Ono to totiž nemusí být přímočarý konec. Dolfi v pětačtyřicátém věděl, že šestnáctiletá děcka s pancrfausty ho nezachrání. Ale stejně je nasadil…

Ukrajinci teď Rusům zničili radar včasné výstrahy proti jaderným střelám s velkým dosahem. To se tak dělá, když se má ještě přitvrdit a chcete udělat něco hodně ošklivého.

Přeji vám hodně štěstí při rozhodování. Možná spolu s ostatními Evropany budete rozhodovat o válce nebo míru. Zjistíte to hned druhý den po volbách. To už bude rétorika (nejen) našeho premiéra úplně jiná než dnes…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

298 thoughts on “Srdečné pozdravy z fronty

 1. Dám to do nového vlákna, v tom starém, které už končí, nechávám poslední slovo „stridorovi“.

  „Lex napsal: 27 května, 2024 (15:42)
  Byl bych sakra ostražitý při házení ciframi, na které tu odkazuje „stridor“ –
  https://t.me/vchkogpu/48454

  Tak jsem se trochu porozhlídl, kdo dává „do placu“ ty cifry, s kterými tu operují někteří, co píší – „normalnimu cloveku nemusite rikat, ze opatrnost je tu na miste. Pokud ma zajem, dokonce zvladne prepocitat i kurz a podelit ho roky“ – přesto si ty zhovadilé cifry nepřepočítá a manipuluje jimi.

  A hle – např. viz tady – https://dzen.ru/a/Y90Vb1eUuQp180hW
  – překladač Google –
  „Parlamentní noviny
  Ukázalo se, že zadržený správce kanálu Telegram je zakladatelem „VChK-OGPU“
  3. února 2023
  1,1K přečtení
  Igor Samochvalov/PG
  Zadržený správce telegramového kanálu „New Age“ Alexander Gusov je také zakladatelem kanálu „VChK-OGPU“, uvedly v pátek donucovací orgány.
  Dříve bylo oznámeno, že Gusov byl zadržen pro podezření z vydírání . Po provedených vyšetřovacích úkonech bude vyzván k provedení preventivního opatření v podobě vazby.
  Telegramový kanál „VChK-OGPU“ má v současné době více než 550 tisíc předplatitelů.
  „Kromě správy Nového století je Gusov také zakladatelem telegramového kanálu VChK-OGPU,“ cituje TASS zdroj z donucovacích orgánů.
  Jak napsal Parlamentskaya gazeta, na konci října 2022 zatkl soud v Moskvě obchodního ředitele bloggerky Ksenia Sobchak Kirilla Sukhanova a bývalého šéfredaktora časopisu Tatler Ariana Romanovského v případu vydírání. Suchanov a Romanovskij se stali obžalovanými v trestním řízení týkajícím se vydírání 11 milionů rublů od šéfa Rostece Sergeje Chemezova.“

  Jak jsem to psal o tom prostoru „pod golgotou“?
  L.

 2. Tak se jdou poměřovat kdo dál dostřelí. Struna se napíná.

  USA zničí ruské cíle na Ukrajině, pokud Moskva použije jaderné zbraně, uvedl Sikorski
  Spojené státy podle polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorského informovaly Moskvu, že pokud použije proti Ukrajincům jaderné zbraně, zničí Američané konvenčními zbraněmi na Ukrajině všechny ruské cíle. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medvěděv to popřel, ale současně varoval, že takový krok USA by znamenal začátek světové války.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-usa-znici-ruske-cile-na-ukrajine-pokud-moskva-pouzije-jaderne-zbrane-uvedl-sikorski-40473458

  1. Tyhle provokace jsou už jen marnou snahou, aby z toho nevyšli úplně trapně.
   Je to jako vždycky. Když prohrávali v Sýrii, vítězná strana najednou „použila chemické zbraně.“
   Rusové teď vítězí v ukrostánu, tak pochopitelně zcela logicky začnou pálit atomovými zbraněmi.

   1. Souhlasím, ale je tu ještě jenže. Pak stačí malá neopatrnost při vojenském cvičení.
    Dnešní situace ve světě je opravdu hoooodně vyšponovaná.
    Hraje se poker.

  2. Něco už pamatuji , ale myšlení či znalosti docela dost vysokých politiků mne nepřestává udivovat. CO tak asi v té makobici má,.

   1. Neurážet myšlení a znalosti -> oba shodně tvrdí, že s Vašimi obmyšlenými figurkami nemají VŮBEC NIC SPOKEČNÉHO, a především U NICH/ V NICH ( těch figurách ) NEJSOU PŘÍTOMNY …

  3. to už tu bylo spoustukrát.
   zatím pokaždý zněla odpověd „to je válka s NATO. a válka s NATO je 1) jaderná a 2) globální“.

  1. Akorát tak umělý a je napojená na CML (centrální mozek lidstva). Přijde mně, že testují novou chat verzi AI.

 3. Omlouvám se pisateli za převzatý příspěvek, ale mluví za vše:
  Někomu SPD leží silně v žaludku. Už i hlasná trouba pětidemolice Seznam hlásá volte pidistraničky, hlavně ne SPD.
  Koza ucítila šanci jak vás opět přehrát a vy děláte tu stejnou chybu znovu a znovu.
  A pak se budete opět všichni divit, že počet kandidátů opozice se bude rovnat nule.
  Komu není rady tomu není pomoci.

  1. Volím osobnosti, na straně mi nezáleží, všude se najdou individua, s jejichž názory nejde souhlasit. Budu volit SPD a kroužkovat Dr. Davida.

  2. Heleno, vidím to naprosto stejně jako vy. I když třeba souhlasím se Stridorem s jeho poznámkou, proč výtečného Foldynu SPD nevysune poněkud viditelněji, ale to jsou jen drobné technikálie.

 4. Podle zprávy od pana Vidláka, že USA zasáhly v Rusku nějakou důležitou radarovou základnu, tak se nemůžeme divit,když Rusko nepřipustí vstup Ukrajiny do NATO.
  Také si myslím, ze je to signál pro Rusko,aby souhlasilo s ukončením války na Ukrajině. Musím ze zármutkem konstatovat,že se Ruská protivzdušná obrana nevyznamenala,této situace může KoZa zneužít a bez problémů, z likvidovat Ruskou obranu trochu větším počtem raket a dronu.Tohle jsou důsledky Rogozinova řízení kosmickeho obraného systému.

  1. Sloužil jsem u plrv (protiletadlové raketové vojsko) jako velitel palebné čety, v 82/83, VÚ 6110 Ketkovice. Včasná výstraha fungovala perfektně už tehdy – když vystartovala z Anglie SR-71A Blackbird, byla celá PVOS v pohotovosti, včetně 2 stíhačů ve vzduchu (buď z Mošnova nebo z Budějic). Měli jsme ji na radarech od samého počátku, přes celé Německo. Nevěřím, že by po 40 letech dalšího vojenského vývoje byli Rusové ve špionážní technice zaostalí. Už tehdy dělali klamné cíle a různé jiné kejkle. Mandaladan byl u téže rakety na střelbách v Arkalyku, ten by mohl popsat více. Strategický radar by si jistě nenechali vyřadit. Takový radar nebude vůbec na zemi.

   1. Sloužil jsem kousek od vás. Taky u PVO. Malé nízkoletící cíle kopírující terén se velmi špatně sledují i dnes. V téhle válce si Američané testují různé vojenské technologie a jejich možnosti. V každé vteřině dnem a nocí se skenuje veškerá komunikace ruských vojsk po celé východní hranici NATO s Ruskem. Pak se komunikace vyhodnocuje a hledají se slabá místa protivníka. Proto dnes rusové stále nenasazují z větší části nejnovější vojenskou techniku. Bojují jen jednou rukou.

    1. Přesně.
     Ze stejného důvodu – nejsou velké, letí nízko a kopírují terén někdy i 50m nad zemí – doletělo přes dvacet Kalibrů z Kaspického moře až do Sýrie. A tam trefily, co měly.
     Tahle verze Kalibrů, co se dnes používá ke kalibraci elektráren a rozvoden, není shodná s tou „syrskou“.
     Stejně tak i nesestřelitelný Kinžal, občas použitý na důležité cíle, není plnotučný Kinžal tak, jak byl původně vymyšlen. Na tohle jsou Rusové mistři.
     Nikdo si nevšiml, že ani jedno nablblé úkáčko, se už ani nepokouší ukazovat „zbytky Kinžalu“, jednoduše proto, že žádné zbytky existovat nemohou?
     Při kinetické energii zhruba čtyřtunové rakety, letící rychlostí 10 Mach, se šesti metráky toho nejlepšího matroše, co lze naložit na palubu, prostě žádné zbytky nikdo nenajde.
     Mě překvapovalo, s jakou neskutečnou tupou úporností, ze sebe dělalo UA vojenské velení trotly při tvrzeních, že Ch-47 sestřelili.
     Ta raketa byla už primárně navrhovaná tak, aby ničím současným, ale dozajista i něčím budoucím, prostě díky té rychlosti a manévrování, sestřelit nešla.
     Má spolu s Iskanderem stejný systém klamných cílů. Je jich 32 a po párech vysílá každý z nich na dvou kmitočtech, takže většina dostupných PRO i střeleckých radarů, je jimi zahlcena a oslepena. Každý klamný cíl má napájení na 2 minuty provozu s výstupním výkonem 125W na každém z kmitočtů. Na stránkách ruských amatérů se dá zjistit ledasco 😀
     Proto se ta raketa i tak jmenuje a používá se k bleskovému ničení všeho, co je případně i zavrtané pod zemí.
     Má na to speciálně zkonstruovaný čumák, ale celé je to bohužel dost drahé, takže se na stejný účel, ale méně důležité cíle, používají upravené protibunkrové FAB.

     1. Re: teco

      Tak jste si pokecal a tady na litterate rozuměli vašemu textu asi tak tři lidi.
      Neboli se svou osvětou nemáte šanci, i když píšete podle pravidel českého pravopisu.
      Jinak děkuji, chápu asi tak polovinu psaného…

      1. Zajímavé info. Má taktickou i technickou logiku. Testovat a nenechat se testovat. Nesypat tamto nejlepší, ale tak jako Západ, spotřebovat staré zásoby s procházejícím datem spotřeby. Tak jest. Kinžal Junior. Bez klimy, šíbru, tapecírunku, se švihadly, motor, aby to akorát jelo.

       Co je na těch příspěvcích k nepochopení? Tohle není vrchol kvantové fyziky. Jestli většina zdejších tomu nerozumí, je to na pováženou.
       Poznámka, deset Mach je dost. Tepelné namáhání, plazmatický oblak. Na druhou stranu vtipné využití plazmové antény. Tyhle hračky miluju.

       1. Nic vám nebrání přiblížit zdejším čitatelům podrobnosti o použitých technologiích u jiných zbraňových systémů, třeba těch západních. Můžete – mimo technologických detailů, přiblížit výrobní kapacity současné západní produkce ( ach, ta zpropadená nitroceluloza) jak třeba raketových systémů různého určení, tak výroby výbušnin. To samé letectvo, atd. Můžete přece prokázat konkrétní znalosti a argumentačně excelovat ve svém výkladu.
        Vždyť si KoZa čistí sklady, produkce zbrojního a muničního materiálu pokračuje ve velkém, aby znovu nedošlo na tu svíčkovou se šesti … Směle do toho …

    2. Souhlas. Náčelníci testovali PVO hlavně tím, že stíhačky lítaly podél Krkonoš a když jsme je nezachytili, byl průser.

     1. Blbé gumy. Kdyby místo toho z toho udělali sport, vypsali soutěž. Jako chodit na ryby či na kachny. Zrychlit si tak vnitřní procesy, do rychlosti zvnějšku pozorovatelné reakce dát bulharskou konstantu s využitím počítače panna x orel. Stochasticky rychle, tak akorát, pozdě.

   2. Nooo, SR 71 létala ve výšce 20 km rychlostí okolo 2000km/ h ( okolo 2 M ) . Pochybuji, že by tehdejší stíhací letouny ČSLA ohrozily tu trubku s delta křídlem . Problém měl Mig 23 především s dostupem, na přímou leteckou likvidaci by musel být použit Mig 25 díky dostupu … Mig 23 měl být použit k sestřelu např. B52… Jde o můj názor …

    1. Cokoli co by se dostalo do palebné pozice vyzbrojené raketami potřebné rychlosti a dosahu. Potíž vtom, že SR hranici jen lízly. Výcvik, testování, sběr dat. Dráždění opic.
     Navíc většinou sportovní pojetí, věděli o sobě kdo v mašině sedí.

     1. Tak maximální dostup Mig 23 byl něco okolo 18km, SR 71 letová hladina 20 km, cestovní rychlost 2000km ( týdně 2x , 2 léta jsem na její trasu koukal díky „sklomrdům“ ) .Mig 23 z Budějovic a Plzně dle leteckých důstojníků z NS určený na teoretický sestřel doprovodu B52 ( nevím, jak by lehký přepadový stihač i když v dvojnásobném počtu dostal letku těžkých F15 ) , a i tak byl určen k obětování.
      Vůči SR 71 by byla tehdy použita raketa Volchov, popřípadě by se střílelo z Dobříše většími, tehdy novými raketami – typ mi už vypadl. Vzdušný cíl likvidoval i nad Vídní, a dostřel Paříž…
      Oni tu hranici skoro ani nelízli, maximálně překvapili tím, že v první fázi letu nekopírovali hranici NDR a pak tu naši, ale letěli z „protisměru“ .
      Apropo, jde o 80-tá léta…

  2. Sázím dolar proti bobu, že ty drony byly odpáleny z nevelké vzdálenosti ( kousek od strážními oddíly hlídané oblasti ) nízkoletící, kdo ví kým a čím navigované tak, aby nebyly zachyceny, či vůbec nebyl čas reagovat. Je otázkou, kdo ve skutečnosti tuto akci provedl – příprava musela probíhat v řádu měsíců. Rus není idiot, a věřím, že podobná zařízení jsou za vícevrstvou obranou nejen PVOS. 100% se podílely státy NATA jak družicové průzkumem, tak sledováním, letadly typu Awacs, pozemními systémy, možná i jednotka provádějící útok se buď celá, nebo její část rekrutuje z členů speciálních jednotek.
   Nezávidím jim, páč proti nim stojí celé hejno Mistrů v záškodnické branži na obrovském prostoru.
   Za další, je pro RF nesmírně nebezpečná praxe „vstřebávání Ukrajinců bez prověření a rozdávání jejich pasů“. Jak chcete na tak velkém území ( to není českÿ plácek ) uhlídat takovou masu, respektive určité procento záškodníků z SBÚ, atd.
   Všechny chytré bych pověřil třeba obranou jejich zahrady a domu 24h/7dni v týdnu/365 dny v roce , ve dne v noci – žádná sranda.
   Apropo, koukám, že jsou tu kolegové z PVOS – taktéž jsem sloužil, a o té „zázračné“ SR 71 věděli když už startovala – satelity a odhalily ji motory . My jsme o ní věděli od jejího letu nad Severním mořem…
   Opakuji, to byla dle mne koordinovat, déle připravovaná akce, v které měli své prsty VSICHNI Z KoZa.
   Jde o Casus Beli, toto samotné je na vyhlášení války – Rusům se vrací jejich přílišná lezernost ve vedení speciální akce a velkorysost či nereagování na zvyšující se drzost …
   Takto zanedlouho přenesou akce na území RF, a hlavně je oslepí a znemožní tvrdou odpověď na napadení taktických i strategickým prostředky KoZa .

    1. No, kupodivu bílý evropský heterák jsem, a páč to mrskám prstem na androidím tabletu, tak válčím se stupidním dokončením textu, a holt neohlídám všechna slova, obzvláště když spěchám. Mnohdy to doplní výrazy, že se sám nestačím divit. Ale pokud chytím nit, tak to ze sebe sypu a mnohé chyby mi prostě utečou …

     1. Re: Minorita

      I když jsem na vojně u rakeťáků nebyl, připomenu dvě ruská hesla.
      Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
      Průzkum bojem.

      Pokud se nechytáte na mé myšlenkové pochody, je drze připomentu, že když US NAvy vypálila na Assáda salvu 60 raket, nějaký rozumný cíl opravdu zasáhly opravdu jen jednotky procent.

      TVL kopa (kopa = 60) raket z moře a Ivan nevystřelil ani jednu?
      A polovina raket odfičela bouchnout někam do pouště, neboli ztratila orientaci?
      A tomu mám jako věřit?

      Nezdá se vám na tom něco divného?

      1. Tak teď jsem v rozpacích, kam , respektive na co z mého textu Vaše věty míří.
       Neslouzil jsem na pálením oddílu, ale na VS , a svoji verzi jsem vybudoval na předpokladu ( tehdy všude uváděné), že onen „radar“ byl napaden drony. Co se týče vícestupňové ochrany takovýchto zařízení, za tím si stojím – přece nejsou idioti. Stejně tak si stojím za tím, že pokud by ve hře byly skutečně drony, k odpálení by došlo z bezprostřední blízkosti radaru. Stejně tak jsem přesvědčen o účasti speciálních jednotek když ne na provedení, tak na přípravě, jenž zabrala jistý čas.
       Informace se mezitím občerstvily, a ejhle, údajně jsou ve hře us rakety Atacms dodané Kyjevu, asi verze se zvýšeným odletem. V momentě, kdy by se to potvrdilo, změnila by tato skutečnost mnohé…
       Nechci stínat hlavy ruské pvos od „LCD klávesnice“ ( v mém případě) – ovšem kupu otázek to vzbuzuje. Navíc o tom us systému téměř nic nevím, nebudu ho tedy hodnotit, nicméně šrot to asi nebude, páč ukroši s ním zasahují jeden vojenský cíl za druhým .
       Je důležité odkud pálili, kolik střel ve finále skutečně vypustili, zda nezdvojili atak i klamnými drony vypuštenými z okolí radaru pro zahlcení pvos, atd.
       Každopádně rozměrné budovy systému včasné výstrahy byly zasaženy, poškozeny ( pláště budov ). Nakolik byla poškozena technologie uvnitř, není zřejmé, a nedovíme se to.
       V každém případě jde pro RF o velmi nebezpečný precedens, ne-li casus beli.
       S tím přísloví- víte, na letní střelby v tehdejším Sovětské Svazu probíhal nácvik od listopadu – začínalo se fiktivní činností na fiktivní cíle. Intenzita postupně rostla, cvičení, nácvik za koordinace s letectvem, s využitím cvičení jiných vojsk v takové míře, že zatímco 90% kasina už bylo v pohodě, VS usilovně „bojoval“ o den, dva, tři, déle – jak to bylo na pálených oddílech, nevím.
       Pálené oddíly byly tehdy děleny dle instalovaných raket na malé a velké , šlo o prstenec, prstence s překryvným pokrytím možné palby. Na střelby se jezdilo do pouště, a kupodivu i po půl roce nácviku se někteří dokázali netrefit do cílů, o nichž věděli jakou rychlostí, jakým směrem, v jaké výšce poletí …
       Páč jsem sloužil na VS, v hotovostní systému, seděl jsem tedy na zadku cca 3-4m vedle gumy, tedy důstojníka majícího na povel brigádu PVOS, přičemz samozřejmě mimo operačního tam v hotovostním systému sloužili i mnozi jiní byli různí. Opakuji, já byl za raketové vojsko PVOS , dále tam byli lidé od RTV a NS ( letectvo ) .
       S některými jsme třeba probírali roli pvos v Šestidenní válce, respektive kdo jediný tehdy byl schopen ničit židům letectvo a bojovat , plus využívat fakt mobility dodaných pvos systémů.
       Rus měl vždy tendenci mlčet, nehodil si triko ( mnohdy ku své škodě ) – do hlavy jim nevidím, ale je to jejich tradice – lépe neřídí nic, než odkrýt možný zdroj …
       Co se týče těch raket z us navy – jen tak mimochodem, to bylo domluveno předem, nebo-li Rus byl informován, dle zdrojů si us navy odpomohla od staršího hw, a to, co prolétlo nezpůsobilo vážnější škody. Ale to bylo TEHDY – dnes jsou ti magoři ochotni prostřednictvím ukronácků jaderný armagedon, KoZa a kovbojové od té doby ztratili jakékoliv zábrany, rozhodovací pravomoci u kovbojů stejně jako tady obsadili psychopati, bohužel téměř celé kompletně.
       Paradoxně v minulosti probíhala skrytá komunikace v případě možného dotyku vojsk kvůli eliminaci vzniku horké války mezi mocnostmi. Kowboj na tom dnes nemá až tak zájem, ledacos se mu těžce nedaří, tudíž nezvyklá situace si žádá nezvyklá řešení a postupy, pokud chceme zachovat moc KoZy a světového četníka…

       1. „Rus není idiot“
        Nezapominejte, ze za zde opevovaneho Sojgu se v armade rozkradlo za 11 bilionu (ne miliard!) rublu.
        Rosskosmos mel stejny problem s odpalovanim raket: slendrian plus rozkradacky. Jsou to tak 2-3 roky.
        Proc by to same nemohlo byt v armade?
        MO doporucuje velkym soukromym podnikum zajistit si PVO individualne.
        Strategicke radary jsou daleko, tam Ukrajinec nedosahne, radsi dame S300 soudruhum k rezidencnimu bydleni, aby bylo videt, ze se snazime.
        Moznosti, proc strategicky radar nebyl chranen (anebo PVO nedokazala zasahnout) je tu mnogo.
        Anebo jinak: je to soucast sachistova planu, ktery pochopime az zadlouho.

        1. Pokud by to, co uvádíte mělo reálný, faktický základ, jde o neuvěřitelný šlendrián, bordel, a ve svých důsledcích o sebevražedný koktejl . Že v RF existuje silná 5-tá kolona vím, že existují jisté mocné kruhy podobné těm ukrajinským, je také známo. Že v prvních fázích operace vyhřezly mnohé lapsy na povrch, vím také, nicméně jsem předpokládal, že díky speciální akci tyto zvěrstva gosudar eliminoval, či eliminuje, obzvláště u objektů takové důležitosti, jakou právě tento systém představuje. I částečná eliminace je kudla v ledvinách, a znemožňuje odpovídající reakci, ba možná reakci vůbec.
         Nevím, co se tam dělo, děje, jak mají ošetřeno ochranu nejen těchto objektů, a nedivil bych rychlým trestům smrti v armádě v momentě potvrzení i části toho šlendriánu… Nedávno další velká loď z Černomořské flotily …
         Jejich akce/neakce, válka/neválka mne mnohdy velmi mátou, a přitom jim jde evidentně z přístupu KoZa o krk víc než ukronáckům …

         1. Tohle je doruzova vypecene tema, minorito.
          Diskusni alternativa prebira informace z alternativnich webu, ktere predbezne cenzuruji a do obehu pousti jen ty informace, ktere chce alternativni diskuter slyset.
          Ti lepsi sahnou jeste po Podoljakovi, coz je ovsem Putinem vyznamenany propagandista, jehoz informace byvaji z krabicky „prani otcem myslenky“.
          Tedy ne, ze by delal chyby, ale je silne tendencni.
          Tech 11 bilionu rezonuje na ruskych strankach i Kremlu naklonenych, proste je to tam. Ale do Ceska samozrejme neprosakne nic, alternativni weby by tim ztratily ctenare, tak to daji stranou.
          https://t.me/vchkogpu/48454
          Je to v poslednim odstavci.
          Dalsi vec je pjakinovci zavedeny tezce vagni termin pata kolona, ktery evokuje ideove diverzanty, na ktere se pak vsechno haze, aby se vyvinila korupce loajalnich cinovniku.
          Pritom vetsina tech neloajalnich az protistatnich cinu spada na vrub obycejne zlodejne, anebo neschopnosti. Ovsem to je vlastencum tezko priznat. Ze by gosudarem protezovani cinovnici byli obycejni zlodeji a gosudat je kryl?
          No ano…Sojgu obelhavali cele roky tak sikovne, ze se mu nic o tech bilionech nedoneslo a ve stavajicich cistkach je nevinne 👍
          Pata kolona tech Sojgu nejblizsich podrizenych udelala komplot a za zady ministra rozkradli malem celou armadu. A duverivy Sojgu si niceho nevsiml.
          Vsak ano- alternativa vita cistky a zaroven vyvinuje gosudarovy nejblizsi spolupracovniky, coz zavani az schizou.
          Ted jsem dal na Tribunu odkaz na kritickou analyzu Iscenka, pravidelne vystupujiciho na hlavnich ruskych mediich, od RT pres Sputnik az po Soloveva. Ovsem Iscenko varuje pred stavajicim ruskym postupem, coz je pro alternativniho diskutera neprijatelne.
          Takze podle Targuse mele Iscenko hovna a to jen proto, ze Targus nechce slyset, co rika, nezapada mu to do obecneho obrazu genialniho gosudarova planu.
          Proto pozor na ceskou alternativu, nemanipuluje o nic mene, nezli Rakusan.

         2. Pokud vas zajimaji aktualni posuny mezi klany, zde je nazor BRIEFu, blizkeho FSB:
          https://t.me/rusbrief/234134
          Podle nich ma na kahanku a je na sestupne mocenske trajektorii i byvaly sef FSB a nedavny predseda Rady bezpecnosti Patrusev, pro ceskou alternativu take nedotknutelna osoba.
          Jiz jsme se na alternative dovedeli, ze jeho odvolani z Bezpecnostni rady byl genialni krok, jak ho poverit dulezitejsimi ukoly. Jsem zvedav, jak omluvi, az pujde Patrusev do basy (anebo se objevi necekana odhaleni o korupci v jeho blizkem okoli).
          Co se stane? Alternativa to samozrejme vymlci 👍

        2. PS: Kvantum, finanční kvantum té defraudace ( pokud byla provedena v takovém rozsahu ) je nehorázný, a i v případě téměř neexistence kontroly, zpětných vazeb, se efekt musel díky tomu objemu viditelně projevit i v hledáčku civilních úřadů a orgánů. Tak mohutná defraudace takového rozsahu musí nutně mít nějakou „gravitaci“, nějaký vedlejší vliv …

         1. Ano, tak…
          Podle meho se utrhli z retezu a Putin to uz nevydrzel (zrejme na natlak konkurencnich klanu).
          Dobre se z toho ovsem daji vyvodit Kremlem tolerovane korupcni limity v jednotlivych sektorech. To abychom meli zhruba predstavu, o co asi jde a dokazali to extrapolovat a nektere „nedostatky“ vedeni operace.
          Armada ma jiste prioritu, reknemez desetinasobnou oproti jinym sektorum.
          U armady pretekla Putinova cise s prekrocenim hranice jednotek bilionu.
          U ostatnich ministerstev bych to odhaloval na stovky miliard. Pokud pujdou o rad vic a rozkradou vic, jak bilion, maji problem ☝️
          Mmch pouze Cubajsovo Rosnano delalo 5-10 miliard a Cubajse, zasveceneho do nejvyssich statnich tajemstvi, v pohode nechali vycestovat do statu NATO.

         2. Byl bych sakra ostražitý při házení ciframi, na které tu odkazuje „stridor“
          https://t.me/vchkogpu/48454
          „….A určitě na základě výsledků auditu bude položeno mnoho nepříjemných otázek na Šojgu, pod kterým bylo ministerstvu obrany ukradeno nejméně 11 bilionů rublů. Nemluvě o tom, že Timur Ivanov, největší zloděj mezi již zatčenými vojenskými představiteli, je přímým chráněncem Sergeje Kuzhugetoviče. -„.

          Znáte to – „nic není nemožné, tojóóóótáááá“.
          Ale přece jen nám některým pánbíček pod „golgotu“ neráčil nasrat, tak si dovedeme dát dohromady dvě a dvě.
          Kupříkladu – Šojgu byl ministrem obrany 12 let – od roku 2012. To tedy znamená, že průměrně se za rok jeho „ministrování“ rozkradl 1 bilión rublů, tj. při SOUČASNÉM kurzu více než 11 miliard dolarů.
          Vojenský rozpočet RF se v té době pohyboval v průměru kolem 60 miliard dolarů ročně.
          Znamená to, jak je tvrzeno, že „rozkradeno“ bylo průměrně více jak 18 % rozpočtu ruského rozpočtu na armádu.

          Tak teď ať mi ty zdroje začnou vykládat tu „O Červené Karkulce“. Nebo ať je konzumuje ten, kdo je zvyklý ze žlabu – no, však víte jak to dělají ti, no, přežvýkavci….
          L.

          1. Jenze…normalnimu cloveku nemusite rikat, ze opatrnost je tu na miste. Pokud ma zajem, dokonce zvladne prepocitat i kurz a podelit ho roky.
           A fachidiot by se mel venovat svym § , tam je na svvem miste.

          2. Navíc, ty prachy někde musí být. V něčem. Nevypařily se. Tolik nelze prožrat.

   1. Ležérnost, nedisciplína smíšná s buzerací, absence tvůrčí iniciativy, nepružnost tlustého načálstva potrpícího si na okázalosti.
    Padni komu padni, mám sympatii k modelářskému kroužku. Na obou stranách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *