22 června, 2024

Srdečné pozdravy z fronty

Prezident Biden se prý nezúčastní mírového summitu o Ukrajině, který se má odehrát na začátku července ve Švýcarsku… To je ta konference, kde se má jednat o ukrajinském míru. Putin si prý ve stejnou dobu uspořádá vlastní konferenci a bude se tam jednat o ruském míru. Anthony Blinken přijede do ČR a zřejmě bude Fialovi říkat samé ošklivé zprávy. Americký kondotiér, Erik Prince (takový americký Prigožin, ale s lepší voňavkou v podpaží), otevřeně mluví o ukrajinské porážce, Němci jednoznačně odmítli vyslat na Ukrajinu vojáky a odmítli obchodní válku s Čínou.

Britové sice nemají nic proti útočení raketami dlouhého doletu na území Ruska, ale tyto rakety takřka výhradně útočí na ruskou černomořskou flotilu. Místo aby jimi Ukrajinci zpomalovali postup ruských vojsk, raději se starají, aby pro světová moře zbylo méně ruských válečných lodí. Britové se nezapřou, jejich politika je pořád stejná. Hlavní je, aby se Rusko nestalo námořní mocností. Bohužel, Britové zapomněli na starý Murphyho zákon, že když je nepřítel v dostřelu, jsi ty také. Jestliže je tak strašně snadné, potopit ruské lodě, půjde to stejně dobře i s loděmi britskými a americkými.

Navíc, konzervativci jsou na tom v Británii tak blbě, že raději spustili předčasné volby… Alespoň mohou tvrdit, že za ukrajinský pád vlastně nikdo nemůže, protože nikdo zrovna nebyl u moci…

Hysterické volání, aby Západ dovolil Ukrajině útoky v Rusku, zaznívají takřka výhradně od malých amerických ratlíků, kteří na ruského medvěda velmi ochotně štěkali, ale teď zjišťují, že medvěd se jich nelekl a i když utržil lecjaké šrámy, jeho bojeschopnost spíš vzrostla. Navíc má za sebou čínského draka. Sitting Ping Putina nedávno před kamerami objal… Lipavský toto gesto číst neumí, ale já tedy ano.

První Ukrajinci u nás začínají mít problémy s doklady. Nejvíc ti, kteří tady žijí dlouhodobě. Bez pasu jim hrozí vyhoštění… Ještě nepřišel ani červen, kdy má Ukrajina svým občanům zneplatnit pasy a už to celé začíná. Pomaloučku si můžeme začít připravovat sklepy na schovávání Ukrajinců v jatečném věku.

Nejvíc mě překvapuje, kolik lidí si pořád ještě myslí, že Ukrajinci nemají takřka žádné ztráty, zato Rusové umírají ve velkém. To je totiž jediné vysvětlení pro jejich rozhodný postoj k pokračování války. Ukrajina se drží s malými ztrátami, agresorovi jeho útok nesmí projít. Úplně jinak to vyzní, kdyby věděli, co víme my. Ukrajina má pětinásobné ztráty oproti Rusku, zbraně docházejí, hentomu agresorovi to nejenom projde, ale ještě si zabere víc, než kdyby se teď jednalo o míru. Ale taková úvaha je na průměrného libtarda příliš složitá. Nejvýhodnější mírová smlouva byla ta z Istanbulu. Všechny další jsou horší a horší a pokud s tím jednáním brzy nezačnou (a jako že nezačnou) bude z toho nakonec bezpodmínečná kapitulace.

Vlastně už jde jen o to, aby se západní zbrojaři ještě napakovali… Když výroba granátu stojí deset tisíc, ale prodává se za osmdesát tisíc, tak je to byznys, kvůli kterému klidně může umřít ještě další milion Ukrajinců. Za takový byznys stojí za to, posbírat po Evropě ty statisíce lidí a nahnat je na frontu. Stejný ruský granát stojí osm tisíc… Ale Rusové jich také hodně vystřílejí, každý den je stojí miliardy peněz, které nemohou použít na něco jiného a tak se to našim transatlantickým bratrům zatím (asi) vyplatí. I když, ten nepoměr v drahotě války je už příliš velký i na Spojené státy.

Co jiného si také myslet, když už si Biden ani nejde plácat hubu na mírovou konferenci? Nemůže, musí zachraňovat svoje volební preference, které jsou čím dál horší. Ale třeba by na té konferenci alespoň Fiala mohl otevřít téma obnovy Luhanské oblasti, kterou máme mít na starosti my… Když už jsme Ukrajině dodali ty granáty, ne?

Nebo jsme je nedodali? Nevím. Na frontě to nějak není vidět. Rusové se shromažďují proti sumské oblasti, aby zase roztáhli frontu a rozmělnili ukrajinské zálohy… Ale samozřejmě nikomu nebráním, aby více věřil České televizi než svým vlastním očím.

A nezapomeňte! V eurovolbách volíte válku nebo mír. Buď si vyberete lidi, kteří chtějí válku ukončit co nejdřív a nebo chtějí pokračovat až do posledního Ukrajince (a Poláka, Estonce i Čecha). Buď si vyberete lidi, kteří chtějí konkurenceschopnou a obchodující Evropu, nebo si vyberete ty, kteří chtějí grýndýl a nekonečnou válku. Ono to totiž nemusí být přímočarý konec. Dolfi v pětačtyřicátém věděl, že šestnáctiletá děcka s pancrfausty ho nezachrání. Ale stejně je nasadil…

Ukrajinci teď Rusům zničili radar včasné výstrahy proti jaderným střelám s velkým dosahem. To se tak dělá, když se má ještě přitvrdit a chcete udělat něco hodně ošklivého.

Přeji vám hodně štěstí při rozhodování. Možná spolu s ostatními Evropany budete rozhodovat o válce nebo míru. Zjistíte to hned druhý den po volbách. To už bude rétorika (nejen) našeho premiéra úplně jiná než dnes…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

298 thoughts on “Srdečné pozdravy z fronty

 1. Převzatý názor z Pravého Prostoru-mluví mi z duše: Řízená opozice je především Vidlák. Celou dobu kope za eurofilního Babiše a tím i za zájmy Bruselu, momentálně mu pomáhá budovat koaličního partnera-kývače ve formě koalice Motoristé, Stačilo a další ministrany a lidi mu to bohužel žerou. Úspěch SPD by se Vidlákovi s Babišem, respektive těm, kteří je z pozadí řídí, nehodil do krámu, jelikož program SPD jde proti EU. A tak po nich háže jedovatou slinou.

  1. Tak teď jste mě odhalila. Nejvyšší čas, abyste si založila blog a všem to tam vysvětlovala dnem i nocí, než bude pozdě.
   Já totiž píšu tak dobře, že mi to lidi berou. Jsem velmi přesvědčivý. Tak šup, šup, honem do toho, než SPD vypadne ze sněmovny a premiérem se opět stane Babiš.
   A hlavně… napište Křížovi, ať mě na Pravém prostoru přestane přetiskovat. Jinak je SPD v háji. Vidlák je moc nebezpečný. Něco napíše a strany rázem propadají u voleb.

   A nebo víte co? Možná byste měla říct Okamurovi, aby mě uplatil a já o něm naopak začal psát hezky, i když dělá blbosti. Rázem bude mít volby vyhrané.

   1. panu Vidlákovi: ..Vaše slova: Ale zdejší diskusí budoucnost nezměníme… Je to přesně naopak! Zdejší diskusí budoucnost změnit můžeme – jak? Právě tím, že napíšeme svůj názor, třeba z gauče-jak se některým vysmíváte! A nezáleží na tom, zda ten názor někdo neslušně napadá, nebo neslušně napadá jeho pisatele.
    Ten názor je tu právě proto, aby někoho donutil přemýšlet, dávat si události do souvislostí a z vovce udělat člověka myslícího, kterému docvakly některé skutečnosti. Někdy stačí 1 slovo a souvislosti se spojí. Nemusí k tomu být celý blog.
    Proto tento režim tak úporně bojuje s informacemi. Protože síla slov a myšlenek byla pro totalitní režimy nebezpečná vždy i ve středověku.
    Mimochodem: znáte pořekadlo, že samochvála smrdí? 🙂 🙂 a pak další: pochval se sám, nikdo jiný to za tebe neudělá? 🙂 🙂 A to ve vší úctě a slušnosti.

    1. Pokud budete o lidech říkat, že jsou vovce, tak vaše diskusní příspěvky prokáží SPD stejnou medvědí službu, jakou podobné příspěvky prokázaly Lubošovi Volnému.

     Stejně tak těžko změníte budoucnost, pokud budete říkat, že jsem řízená opozice i když nikam nekandiduju.

     Až tady budu analyzovat povolební situaci, tak už samozřejmě budete zalezlá, protože k tomu jednak nebudete mít co dodat a jednak už vaše práce skončí.

     1. Tzv. řízenou opozicí můžete být i když nikam nekandidujete.
      A jestli vás tak irituje slovo „vovce“, tak se divím, že vás neirituje mnoho dalších, zde se vyskytujících slov.
      Převzato: Někomu SPD leží silně v žaludku. Už i hlasná trouba pětidemolice Seznam hlásá volte pidistraničky, hlavně ne SPD.
      Až tady budete analyzovat povolební situaci, budete plkat to samé co dnes.

      A stále platí: síla slov a myšlenek byla pro totalitní režimy nebezpečná vždy i ve středověku.
      Někdy stačí 1 slovo a souvislosti se spojí.

       1. Uff, ajajajj, a pak tohle nenazývejte „vovcemi“- schválně ne ovcemi – neb nemohu urážet ty krásná užitečná zvířátka. Pak už zbývají jen ti vykastrovaní s těmi rohy, ale ani ty bych si nedovolila urážet – mají výborné stejky.

      1. Kdyz ma nekdo svuj samostatnej nazor , tak by zvotroceny do nej nemeli uboze kopat .Misto diskuse. Asi jako obvykle zase nevi vo co de..

      2. Myslím, že Vidláka to neirituje, jen se vás snaží upozornit, že to možná není nejlepší cesta, jak pomoct SPD k více hlasům. Mne taky fascinuje utkvělá představa, že je možné získat voliče tím, že je budete urážet nebo jim nadávat. To tuším fungovalo jen jako obchodní model v řetězci restaurací Pravěk, a i tam jen po omezenou dobu. Pak asi taky v BDSM salónech, ale tam nechodím, tak nevím.

       V politice o takovém případu nevím, ale rád se nechám poučit.

   1. Helena nechlastá je momentálně v práci Admirále. Příjde mně, že chlastáte vy když jste to nepoznal.

 2. Trocha nepříjemné politické reality. Převzato od Dr. Martina Konvičky.

  Nebudu nikomu doporučovat koho má volit, je to jeho věc. Jen v tomto textu napíšu koho já, už volit nebudu (opakovaně jsem ho volil a doporučoval). Je to SPD Tomia Okamury.
  Před lety jsem je volil, když se nám nepovedlo vytvořit hnutí, ale povedlo se nám dostat islamizaci Evropy a její problémy do médií, politiky a k veřejnosti. Okamura převzal naše myšlenky (je zjevné, že nikdy neměl vlastní, ale to není podstatné). Podpořil jsem je tehdy, protože se nebáli napsat na billboardy: „STOP Islámu“.
  Nicméně ta doba je pryč. Hnutí dlouhodobě stagnuje a nechci zde rozebírat, že skoro 10 let, kdy bere příspěvky za volby od státu se odrazilo, jen v nové vile předsedy.
  Vrátím se, ale do května 2014, kdy šlo ještě o hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Tehdy hnutí kandidovalo také do europarlamentu. Před volbami se vyjadřovalo, že nebude spolupracovat ve frakci s Marine Le Pen a její tehdejší Národní frontou (dnes Národní sdružení) a hnutím Geerta Wilderse (PVV), protože jsou příliš nacionalističtí.
  „Paní Le Pen zastává nacionalismus tvrdého jádra. Ona řeší jiný problém, než my. My chceme Evropu funkční a otevřenou, ona ji v podstatě nechce. V tom si myslím možná trochu převažuje její francouzská imperialistická politika.“
  Tehdejší lídryně kandidátky Úsvitu do europarlamentu následně ještě osobně podpořila manifestaci FEMEN (extremistické feministky neustále se obnažující na veřejnosti) na jejich manifestaci proti Marine Le Pen.
  Jistě, prezident Miloš Zeman říká, „že jen blbec nemění svoje názory“.
  To je i příklad někdejšího europoslance Petra Macha (kdysi předseda Svobodných), který o lidech jako jsem já, Petr Hampl, Eva Hrindová atd…veřejně říkal, že jsou fašisté, když jsou proti islamizaci a že nechce být volen 5 % českých fašistů. Dnes je lídrem do europarlamentu za SPD…
  Poslední dva roky se Okamura snažil napojit na německou AfD, hlavně přes poslance Bundestagu Petra Bystroně, který je původem Čech. Mluvil o něm jako o svém příteli…AfD teď zažívá těžké časy, a to je doba, kdy máme přítele podržet a pomoct mu, ovšem SPD se obratem AfD zbavilo a s ním i Bystroně. Jistě, můžeme říct, že to v politice funguje jinak…
  Následující čtvrteční demonstrace v Praze na Václavském náměstí, už jen dokresluje příběh hnutí, kterému se až na pár menších věcí, nepovedlo vůbec nic…Toto hnutí se přežilo a na politické mapě už jen paběrkuje a umírá. Velkou chybou bylo nepodpoření Andreje Babiše ve druhém kole prezidentských voleb…díky tomu dnes máme na hradě válečného štváče a politicky směšnou figurku. SPD si tím zavřelo dveře k možné účasti ve vládě s ANO.
  Dnes už je zbytečné takovéto hnutí podporovat a volit. Je zde možnost volit strany a hnutí, které mají podobné zaměření. ANO se postupně posouvá k národně, konzervativně, sociálním pozicím a aspiruje na to, opět převzít vládu, od demoliční 5koalice. Pak zde máme další uskupení: „koalici Stačilo, PRO, Motoristé & Přísaha, Svobodní atd“…
  Ve volbách do europarlamentu nemusíme volit stranu, která je v české sněmovně. Můžeme dát šanci někomu novému, kdo se vyvíjí a profiluje směrem, který je potřeba a „má už zaplacenou hypotéku na dům, takže jej k účasti na politickém dění vede politika a nejen státní příspěvek“…
  Takže plantážníci je to na vás…já jsem chtěl jen říct, jaký mám dnes k celé věci názor…

  1. Navrhuji Josefa Vyskoče z Putimi. Hypotéku má zaplacenou a za pár krejcarů je ochoten nechat se vést politikou.

  2. Někomu SPD leží silně v žaludku. Už i hlasná trouba pětidemolice Seznam hlásá volte pidistraničky, hlavně ne SPD.
   Koza ucítila šanci jak vás opět přehrát a vy děláte tu stejnou chybu znovu a znovu.
   A pak se budete opět všichni divit, že počet kandidátů opozice se bude rovnat nule.
   Komu není rady tomu není pomoci.

  3. To je ten Konvička a Hapl co se posrali za covidu a hlásali ať si povině stoupneme do fronty na vakciny od našich přátel ze západu?

   1. Čistý stůl je základ a kovidove vakcíny byly zločin. Pokud se to nechá vyhnít, je to špatně.

    Vraždy by neměli být promlčeny.

 3. abychom si trochu srovnali veci do perspektivy a lepe si predstavili v jakych dimenzich uvazuji Dr Putin a spol., mrkneme se planetarni mapu: https://www.ezilon.com/maps/world-political-maps.html

  ukradina velikosti odpovida asi tak holubimu trusu na zadku medveda a treba cz musimu hovinku na zadku toho prislusneho holuba. armada Ruske Federace je nejspis dimenzovana tak aby uchranila hranici v delce zhruba zemskeho rovniku, tedy cca 40 000 km, zatimco donbaska fronta ma udajne cca 2 000 km. mame tedy skutecne uverit, ze na poli u Charkova ustedrime nejvetsimu medvedu na svete smrtelnou ranu a dorazime ho krumpacem do baterky radaru?

 4. Rusko vyrábí dělostřelecké granáty asi třikrát rychleji než západní spojenci Ukrajiny a o 75 % levněji.

  Informovala o tom televize Sky News s odvoláním na analýzu zveřejněnou poradenskou společností Bain & Company.

  Publikace uvádí, že tato čísla poukazují na vážný problém, s nímž se potýkají ukrajinské ozbrojené síly, které jsou závislé na dodávkách munice z USA a Evropy.

  USA, Velká Británie a další evropští spojenci se snaží zvýšit výrobu ve svých továrnách, ale jejich schopnost vyrábět dělostřelecké granáty stále zaostává za Ruskem, přestože jejich společná ekonomická síla převyšuje ruskou.

  Sky News citovala komentář dělostřelce z VSU, který řekl, že na každý granát vyrobený Ukrajinou připadá pět vyrobených granátů Rusy.

  Podle výzkumu společnosti Bain & Company bude ruská produkce dělostřeleckých granátů v roce 2024 činit kolem 4,5 milionu kusů, zatímco celková společná produkce evropských zemí a Spojených států bude kolem 1,3 milionu kusů.
  https://t.me/stranaua/155789

  1. Je jasné, že dělostřelci VSU musí hodně trénovat běh, když po vystřelení jednoho granátu na ně okamžitě letí granátů pět. Až my budeme bránit Prahu, budeme to mít jednodušší. Děl a granátů nemaje, nevystřelíme nic a s předstihem tak budeme moci nastartovat běh.

   1. Volba eeeee plukovníka pro strategickou komunikaci je dobrá. Při vystoupení v TV se celou dobu tvářil velmi strategicky. Lze tak doufat, že veškeré dezinformace vlády úspěšně převrátí ve strategickou komunikaci. Držme mu palce.

   2. Pan Pokorný je suverénně nej. A jeho vizáž taky nemá chybu.
    Jen mě překvapuje, že v diskusi pod jeho články se vždy najde nějaký idiot, co to bere vážně.

    1. Přiznám se, že když jsem odsud poprvé z nějakého odkazu na něj přišel, v prvních pár vteřinách jsem si nebyl jist, jestli zde byl uveden kladně nebo jako odstrašující případ. Další články od něj už byly jednoznačnější , mimo to, že jsem zjistil, že se jedná o dávného známého, tak v současnosti opravdu nerozumím, že někdo Láďovo psaní neprohlédne.

 5. Ten radar byl jistě několik let starý,možná i více.A motivace k jeho obnově bude veliká,peněz
  hafo,takže v nejkratším možném termínu bude vyroben nový a mnohem lepší – třeba i s
  aktivními funkcemi směřujícími do kosmu.V Bratislavě se lidi přestali zabývat nenávistí
  a útok amerofašistů na FICA ta ve skutečnosti sjednotil a spojil Slovensko – před eurovolbami.
  Všechny kroky,které podniká umírající ZLO,nakonec vedou k něčemu pozitivnímu.
  Na toto by „Srdečné pozdravy z fronty na banány“ neměly zapomenout.

  1. Asi tak.
   Čím víc se snažíš vyjet z bláta, tím vic se zahrabeš … Na zahradě mi to předvedl bagrista s traktorem. Misto aby rozhrnul hromadu hliny, zahrabal se až po nápravu 🤗😄

  2. Taky mne napadlo, jestli ten radar byl vůbec funkční. Zařízení strategické důležitosti přeci musí mít důkladnou , vícevrstvou, ochranu. Zejména, když se Ukrajincům již párkrát podařil zásah v ruském zázemí.
   Jestli to nebude něco, jako japonské napadení Havaje v r.1941. Časem vyplavalo, že FDR o přípravě útoku měl zprávy, tak jen uklidili cenné lodě a nechali Japonce nějske postradatelné zničit, aby v Američanech vybudili spravedlivý hněv a ochotu jít do války. Totéž mohli sehrát teď Rusové. Naštvaní vojáci mají jinou morálku, než ti z donucení.

 6. OT:
  https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=6007

  „Kromě toho premiér odhalil základní kámen stavby Globálního institutu Petra Fialy v oblasti inovací a výzkumu ve zdravotnictví, který ponese jeho jméno. Tento institut se zaměří na různé výzkumné aktivity v oblasti medicíny a zdravotnictví, včetně biomedicínského výzkumu, výzkumu zdravotnických systémů a inovací v oblasti lékařských technologií“

  Myslel jsem si, že je to nějakej předvolební humor, ale asi to myslí vážně.

  1. Institut Petra Fialy bude jedna veliká zlodějna.Nebo snad existuje něco pozitivního,
   co ODS udělala od roku 1989 ???Fialovy inovace vedou k hospodářské katastrofě.
   Jediné,co by mohl udělat pro náš národ,je “ v tichu věznice zesnout“.

  2. Vývoj nových epidemických virů a současně proti nim fungujicích vakcín je přece vynosný. A poakytuje to jednu skvělou vyhodu. Infikujeye všechny, ale vakcinu poskytnete jen svým voličům a podporovatelům …

   1. Ve Wuchanu už to nechtějí, na Ukrajině to teď je moc riskantní, a tak to Amíci nabídli Fialovi. Na Slovanech se to testuje nejlip …

   2. Dnes jsem měl ve schránce fascinujicí leták:

    O fous lepší Unie, o dost lepší Česko. Volte Mourka.
    Zelená dohoda bez růžových i černých brýlí.
    Migrace bez ifnorace rizik.
    Euro nebude naše prohra.

    a na závěr to nejlepší:
    Křizovatka Evropy, ne slepa ulice. Podporujeme rychlou vystavbu silnicnich okruhů, dalnic, vysokorychlostnich železnic i bezpečných cyklostezek s maximálnim využitím zdrojů EU.

    Připomenulo mi to volební program Čendy Pupáka – přeložit měsíc Česko-Amerického přátelství (v originále československo-sovětského) na leden, abychom se nemuseli tak dlouho těšit, a zavést kruhovou kanalizaci bez odpadu.

  3. Nie je náhodou otcovské meno Petra Fialu Vissarionovič?
   A nezdá sa vám, že Sněžka je také nevýrazné, nehodnotové meno? Je načase ju premenovať na Fiala Peak!

   1. Vím že je to myšleno ironicky, ale pro jistotu bych to sem ani nepsal. Najde se blbec který se toho chytí a bude vymalováno. Sněžka dopadne jak LKPR (Letiště Ruzyně)

   2. @ Gabriel Z. 15:14
    Fialláh má otcovské jméno „Ihorovič“.
    Jeho fotr byl podle UA transkripce do latinky Ihor, v originále Ігор

   3. „A nezdá sa vám, že Sněžka je také nevýrazné, nehodnotové meno? Je načase ju premenovať na Fiala Peak!“

    Připomněl jste mi vyprávění jednoho muže z Turkmenistánu, kdy žil ještě „Turkmenbaši“ Nijazov, co si nechal postavit zlatou sochu, otáčející se za sluncem. Tak nějak jsem pochopil, že proti Turkmenistánu se Severní Korea musí stydět a učit se, jak se pořádně dělá totalitní režim.

    V jejich parlamentu v tu dobu se poslanci doslova předháněli, kdo vymyslí větší debilitu, kterou by se vetřeli do přízně „prezidenta“ nebo alespoň dali o své maličkosti vědět velkému kormidelníkovi.
    Nijazov tehdy prý napsal jakési „dílo“ Ruhnama (nebo tak nějak). Nebyl originální. Splácat islám dohromady s místní politikou už uměl Muamar z Libye.

    Na to jeden poslanec v parlamentu se přihlásil s návrhem. Proč prý pořád se zdravit „Dobrý den“ Vždyť je to tak všední. Že by se zákonem nařídil pozdrav „Ruhnama“, aby si každý denně připomínal prezidentovu moudrost. Prý v parlamentu frenetický potlesk. Ale „Ruhnama“ se tam nakonec prý stejně nezdraví…

 7. Bude to taková VolodyMIROVA konference.
  Ke skutečnému míru je potřeba jednat i a druhým VladiMÍREM.

  Brazílie a Čína navrhuje konferenci, kde budou všichni, kteří se mají dohodnout.

  1. Re: AM

   Jste hnusnééj Míša, kterej se předbíhá!!! A kradete!!! Kradete mi moje příspěvky, které jsem si vyhlédl!

   Takže si Vás dovolím doplnit, aby byli čtenáři typu „stridor“ ukojeni ve svých touhách po házení atomovek.
   Jak jsem napsal níže, Vladimírek důsledně dbá na slovo „efektivita“. Něco jako někdejší reklama na prací prášek Colón – kvalita za rozumnou cenu.

   https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=ebd804c7af405547eb7b1413c38e49e0&start=19780

   Čo je známe o nočnom útoku VKS na ciele na Ukrajine

   🔺Hlavná časť rakiet dosiahla ciele medzi 03:00 a 04:00. Tentoraz boli zasiahnuté výlučne vojenské ciele.

   Bezpilotné lietadlá Geran-2 pôsobili v prvej vlne a zničili ciele vo Vinnickej, Žitomírskej, Chmeľnickej, Poltavskej, Čerkaskej a Odeskej oblasti.

   Druhá a tretia vlna použila riadené strely Kh-101 na ciele v Chmeľnickom regióne. Najsilnejšou paľbou bolo postihnuté letisko Starokonstantinov, kde sa nachádzala 7. brigáda taktického letectva ukrajinských vzdušných síl (7. BrTA, v/h A2502) a lietadlá s riadenými strelami Storm Shadow/SCALP. Okrem Kh-101 boli na letisku údajne použité aj hypersonické rakety „Kinzhal“.

   Zasiahnuté boli aj ciele v oblastiach Vinnica, Žitomír, Ternopoľ, Kirovograd a Kyjev.

   Okrem toho boli rakety Kinžal pravdepodobne použité proti trom v súčasnosti neznámym cieľom v Chmelnickej, Vinnickej a Ivanofrankovskej oblasti.

   Je možné, že majú na mysli letisko v Ivano-Frankivsku, kde sídli 114. brigáda taktického letectva, ako aj letisko vo Vinnici, kde sídli 456. dopravná brigáda, ktorej lokalita bola dvakrát zasiahnutá masívnymi údermi.

  2. Re: AM

   Ještě proč jsem vám vynadal. Jste se spiknul – spiky spik – s mojí Jahodou!
   Namísto šíření svých mouder jsem musel škrábat brambory a zmastit mrkvový salát.
   Což je ovšem bordel!!!

   1. Jejda vyjste se, ale vytočil. Chlape to jsem nechtěl.

    Můžu příjít na mrkvový salát? Ten já mám hodně rád. Jooo a pozdravujte jahodu.

    1. Re: AM

     Se mnou to je těžké. Já se točím hodně a rád. A ještě radši nadávám takovým nevinným chudákům, jako jste vy!

     A na mrkvový salát nechoďte, udělal jsem na něj rumovou zálivku.
     Nezbyde!

      1. @ ema:
       Vezmete flašku rumu a pořádně si s ní zalijete bříško.
       Mrkev necháte králíkovi, aby vám zbytečně nenarostly uši.

 8. Věru bych nechtěl být v kůži Ukrajinců.

  Dělají (a dobře, rozhodně nejsou líní, řekl bych jeden UA za 1,5 Čecha) tu u nás na stavbě tři muži a jedna žena. Pár z Nikopolu, dva kluci z nějaké vesničky u Melitopolu. Jejich filosofií je, nějak bylo, nějak bude, uchytíme se nakonec kdekoliv. Všichni umí docela dobře anglicky. Přitom to jsou v podstatě zběhové, dva podléhají odvodní povinnosti, jeden dokonce z války utekl. Můžu se na ně zlobit? Sám bych možná udělal to samé.
  To se ví, že jsme se u vodky bavili o válce. Jejich největším přáním by bylo, aby „někdo“ (= USA) hodil atomovku na Moskvu a Petrohrad. Přitom to jsou v podstatě zběhové, dva podléhají odvodní povinnosti, jeden dokonce z války utekl. Můžu se na ně zlobit?
  Sám bych možná udělal to samé.

  Ukrajina a Rusko se nikdy nesmíří. Musí se mezi nimi někde vybudovat pořádný plot. Kde, nevím, ale co vím, je, že rozdmýchávat konflikt není dobrá strategie pro nás ani pro ně.

   1. Přesně, tihle si přece zaslouží bránit ten nackovský režim. Ale myslím si že K43 si vymýšlí. Pokud ne, tak jen ať tam tyhle šmejdy odsunou.

    1. K43 si vymýšlet nemusí. Kdysi dávno, když ještě na UA po r.2014 fungovaly ještě opoziční TV (umíte si představit něco podobného u nás na celostátní úrovni ?), tak tam také říkali, že bojovnost ukrajinských mužů roste se čtvercem vzdálenosti od ukrajinského území. Nejvíce hrdinných banderovských reků v tu dobu bylo v Kanadě.

  1. Re: K43

   Ivan si sebere zpátky všechno, co aspoň trochu připomíná ruštinu.
   Nevýznamné zbytky nechá na pospas západu a jako odstrašující případ pro revanšisty ze znovu nabytých území.

   Ke zklidnění vášní dojde dvacet let (= jedna generace) poté, co vychcípají přímí aktéři. Pokud se ptáte, kde jsem na to přišel, žiju v regionu s identickými problémy. Od zastavení poválečné eskalace napětí slovní intervencí Stalina to je nějakých 75 let.
   Dnes u nás řeší všelijaká národnostní hovna pouze lidi nad šede. Oproti dobám mého dětství to je obrovský posun.

    1. Re: Šumi

     Biblických 40 je, resp. bylo odvozených od tehdejší průměrné délky dožití society, o niž se jedná. Opravdu to je tak, jak jsem napsal. Musel byste někdy zavítat do Dobré a já bych vám to názorně vysvětlil.
     Nejdřív stručně a pak ručně (dělám si z vás zádel).

 9. OT
  „26. května 2014 poslal Porošenko letadla bombardovat Doněck a doněcké letiště.
  Zemřelo 40 lidí včetně dětí a více než 30 osob bylo zraněno.
  Poté následoval Luhansk a bombardování administrativy.
  Dne 26. května 2014 začalo odpočítávání existence nacistického režimu.“

  1. „Poté následoval Luhansk a bombardování administrativy.“

   Ano. Skoro se mi chce „Stridorsky“ zeptat, proč má Ukrajina dodnes parlament.

 10. Na počátku války se prý přihlásilo nějakých 8 milionů Ukrajinců ochotných bránit vlast. Ani pro ně všechny neměli dost zbraní. Teď se ochota vytratila. Prý ne kvůli vlasti, ale velice je štve zkorumpovaná ukrajinská vrchnost, za kterou se jim umírat nechce.
  Ztráty Ukrajinců, ale i Rusů, jsou prý mnohem větší, než je nám předkládáno oficiálně. O ztrátách lžou obě strany. Ztráty v lidech jsou natolik velké, že je nelze ani přesně spočítat. Prý jich je hodně moc.

  Co se týká radaru, Putin klidně může udělat nečekaný tah a nabídnout jako odvetu mír, když všichni čekají eskalaci útoku. Nepodceňujme jejich invenci nabízet neobvyklá řešení. Mír Kyjev odmítne, protože příkazy z Washingtonu a Londýna. Až pak Rus drtivě nasadí taktické atomové zbraně. Jednou to ignorovat může, dvakrát nikoliv. Je to jen jedna z možností, nikdo z nás nevíme, co Putin udělá. Dokázal se 8 let klidně dívat, jak Ukrajina válčí na Donbasu. Nějaké oběti civilistů Putina nezastaví, natož jeden radar. Ale je to možná záminka, kterou lze využít. Zase jsme o kousek blíže k jaderné válce.

  1. Re: Gerd

   Už jsem to tu psal milionkrát.

   1/ NENÍ čitelnějšího politika, než je Putin.

   2/ v Putinovi budete číst, jako v někdejším červeném sabikáři pro první třídy ZDŠ, pokud vezmete v úvahu všechny zásady, které Putin zveřejnil již několikrát.

   3/ při hodnocení či predikci je rovněž potřeba zahrnout skutečnost, že Putin dělal džudo a hrál šachy.

   4/ pro extra pitomce MALÁ VELKÁ nápověda. Po inauguraci Putin udělal změny ve svém týmu a namísto Šojgua dělá ministra obrany jistý Andrej Bělousov, který má mimochodem ekonomické vzdělání. Kdo nemá v prostoru nad krkem NASRÁNO, ten ihned pochopil, že Ivan přehodnotil strategické cíle a počítá se všemi scénáři, jenom ne s brzkým ukončením válečného šílenství a zastavením enormních výdajů na zbrojení.

   1. Ivan pochopil, že základem úspěšného vedení války, podle Suvorova je přesila, a že základem přesily je ekonomika.
    Navíc, při porovnání síly není významné porovnání výdajů v USD, nýbrž produkce.

   2. Nejen džudo, nejen šachy, ale i pouliční rvačky. Tam se naučíte to, co v džudu a šachách ne. Třeba to, že pokud je jasné, že ten druhý udeří, musíte udeřit první.

    1. Re: kata…

     taktika prvního úderu, resp. formulování aktivní obrany ještě před prvním úderem platí obecně i v džudu a šachu.
     Btw. propuknutí SVO rozhodně nebylo prvním úderem. Následovalo po týdenní dělostřelecké masáži Doněcka a odsunu civilstů. Spíš to byla reakce na neustálé žduchání klackem do spícího, resp. probouzejícího se medvěda.
     Pamatuji si, že se Zelí probrpetl, že vyčišťovací operace Donbassu měla započít na MDŽ, 8. 3.

     1. Nicméně si myslím, že v pouličních bitkách se naučíte drobné i větší sviňárničky. Sluší se dodat – díkybohu!

   3. Targusi,
    Putin je taková zvláštní směs čitelného a nevyzpytatelného. Ano, je čitelný v tom, co říká, a pak to skutečně udělá. Ale současně je nečitelný v tom, kdy kroky podnikne a jaké přesně. Naše strana Kolektivního Západu jej hodnotí neustále tak, že setrvale blafuje a nemá schopnosti či odvahu některé věci provést. Někdy věci ohlašované předem provede, někdy ne. Ale novináři či různí vojenští analytici naší strany války se potom diví, co vše má k dispozici a o čem neblafoval. Tak nějak mu neustále přičítáme setrvalé blafování a menší schopnosti, než má. A Putin sám se ve svých projevech jeví trochu mocnějším, než skutečně je. No nic, dočkáme se nějaké překvapivé odpovědi. Zatím to vypadá, že se má KoZa vyčerpat ve válce na Ukrajině. Je hezké, že jsou západní zbraně technicky vyspělejší, ale jsou také dražší, než zbraně ruské. Jsou ale o tolik technicky vyspělejšími, aby to odůvodnilo zvýšené náklady? Příkladem budiž tank, kdy západní typy všichni hodnotí jako vyspělejší a lepší. Ale taky dražší. Nějak se chce zavzpomínat na výrobní náklady a schopnosti tanků Tiger a T-34 (či Sherman) za WWII. Putin si to angažováním Belousova uvědomil a podnikl kroky k měření efektivity nákladů ve válce. Jsem zvědavý, jaké rozbory nám různí vojenští analytici předloží po válce, a jak zdůvodní, proč je nepředložili během války. Asi se zdůvodnění a předpovědím během války taktně vyhnou.
    Když jsou někde nějaké zvláště výkonné zbraně, nakonec se najde ochota je použít.

 11. Až bude Ukrajina rozdělená Dněprem, budou se přehrady na něm jmenovat “Přehrada ukrajinsko – ruského přátelství”.
  Ukrajina bude mít s Ruskem družbu, podobnou, jako má dnes Keňa s USA.

 12. Sousedovi Edovi dělali v pátek 2 Ukrajici fotovoltaiku na ohřev TUV (dotace 90). Byli z města Čerkasy (na ukrajinské straně Dněpru) a říkali, že u nich válka není.

  1. Já včera potkal jednu svoji připrchlou žákyni v hypáči. Zrovna s maminkou vycházela z thajské nehtárny s čerstvě udělanými nehty. Maminka vůbec nebyla ráda.

   1. Pokud maminka pracuje, ať si za to pořídí co chce. Pokud nepracuje, tak jsou naše maminky – samoživitelky jistě rády, že musí makat jak mourovaté, aby mohly financovat zkrášlování parazitů.

  2. Re: Ládik

   Do Čerkass jsem v devadesátkách jezdíval s výrobky z Břidličné.
   Pohliníkované papírky do cigaretových krabiček. Fajn obyč lidi. Jinak středověk, jako všude na UA.

 13. Jeden stručný příběh ze života na téma „sankce“.
  Byl jsem včera na více než hodinové exkurzi v nejmenované továrně na chlast v našem statutárním městysi. Provádějící nejmenovaný pan ředitel byl velmi korektní a striktně se držel svého kopyta, tedy kořalky. Až ve stáčírně přišla řeč na sklo, ve kterém zdrcující většinu své produkce expedují a ejhle!
  Na Ukrajině nevyrábí už žádná sklárna, v ČR je velký deficit skleněných obalů. Suroviny se hodně dovážely z Ruska, což teď nejde…… tedy ono to jde, ale přes Turecko. Samozřejmě s dopadem v podobě zvýšené ceny. A chlast (Targusi!) bude dražší nejen o vyšší výrobní náklady, ale také s postupným a relativně nenápadným zvyšováním spotřební daně ze strany státu.
  Fiala prý daně zvyšovat nebude, ale….. jak je to tu v záhlaví? On nelhal, jenom něco jiného slíbil a pak to stejně (ne)udělal.

   1. Re: tzR

    Jste lump a podvodník a taky hen ten gazember a roszember (víc jsem si z maďarštiny nezapamatoval), páč tady vytahujete staré hnusné časy, kdy se ještě pracovalo a HLAVNĚ – kdy prachy zůstávaly v Čechistánu!

    FUJ JE TO!!!

  1. Re: Godot

   Vlády od r. 1989 mi připomínají orloj v Práglu.
   Přehlídka namalovaných ksichtů, které se postupně střídají ve dvou průhledech (vláda a opozice), všechny vyřezány ze stejně zhnilého a červotočem prožraného dřeva.
   A všechny dělají to samé jako jeden muž. Mezi jiným zdražují cigára a chlast.

   1. V orloji se točí vláda.
    Jak vládnutí dobře zvládá!
    V každém okně jiný výjev.
    V prvním svítí noční Kyjev
    v druhém Válek ničí léky
    z dredaře jdou v třetím skřeky
    ze čtvrtého hledí smrtka
    s generálem stále trtká
    v pátém prázdná státní kasa
    v šestém za tisíc pound masa
    v sedmém chrápe Staňura
    v osmém další faktura
    z dalších trčí modrá řiť.
    Dělný lide, k volbám přijď!

   2. Oj oj oj, hodinový stroj!
    Huygens zrobil nepokoj
    lihýř se stal minulostí.
    Dneska je to všechno k zlosti.
    Proč bys péro chystal?
    Máš tekutý krystal.

  2. Výroba skla spotřebuje velké množství energie. Vyberme si, budeme mít Green Deal a žádné sklo. Nakonec alkohol přejde na PET lahve, když je sklo tak drahé. Nebo Tetrapacky, i když to bude vyznívat dost lacině, obal krabičák. Sklo nemá už budoucnost, zlikvidoval je Green Deal.

   1. Alkohol v plastu je jen o zvyku. Na Gibraltaru je každý druhý obchod s kořalkou, všechny vlastní Indové, a skoro všechno v plastu.
    Ceny sympatické. Výhodou je, že se flaška v kufru nerozbije.

  3. to Godot:
   mohli by prodávat do přinesených nádob.
   Kdo pamatuje mlékárny v šedesátých , ten ví. A leckdo má bandasku ještě doma. 😁

  4. Godot:
   V Čechách, zemi sklářů??? Tak to je poznámka, která odhaluje nahou pravdu.
   Mimochodem – v čem se distribuuje zdrcující menšina chlastu? V kovu? Dřevě?

  1. Vy se to prostě nechcete naučit.

   Je nějaký problém informaci na video vložit níže možným způsobem?

   Fialova rodina: co propuklo po reportáži o podivném synově studiu? A mnoho dalšího…
   Víte, že na Masarykově univerzitě v Brně, kde byl premiér Fiala rektorem a jeho žena je tam prorektorkou, studují všechny premiérovy děti? Víte, že někteří studenti kritizují protlačování vládní politiky ODS do vědecké diskuse, že se ohrazují proti zasahování do akademických svobod, a že na univerzitě vládne strach? A víte, že se po naší reportáži o poněkud zvláštním doktorském studiu Fialova syna začaly dít zajímavé věci? Ukážeme vám to.
   https://www.youtube.com/watch?v=WJW2BAdE_yg

   Zkuste to příště. Držím Vám pěsti.

    1. Britské zájmy. Ano. Krymské války.
     I ostatní, jeví se mi také tak. EU není jednotná jak je nám předstíráno. Biden, už by to zdravotně nezvládl, nemohou připustit katastrofické blábolení hlavy světové velmoci.
     Ztráty…lžou všichni.
     Protentokrátní média, začala „Bestie uprchla.“ Pozoruji změny. Dojde na „Paříž vítá svého císaře.“ ?

   1. kdo chce čte, kdo nechce nečte. Aby to bylo smysluplné – nebylo by to na jeden řádek a v ten moment by se ozvala kritika jako pí Markové

 14. Ukrajina může vyhrát, stačí aby: začla krást pračky, záchody, bidety ( ne toho prezidenta), dále je důležité znásilnění děti, stařen a starců a také psů. Potom rozdat polní lopatky, sundat historické tanky T34 z pomníků. Odhodit paleťáky. Donutit russssssy( snad tam není málo S) použít Ducha Moskvy. Jo a ještě ty pušky z roku 1898. Potom Zelenina v fusaku na mrtvé. Zapomněl jsem něco?

 15. Ruska Federace ziskala cca 160 000 km2 uzemi vcetne infrastruktury, nemovitosti a nekolika milionu novych obyvatel. Tzn. nove prijmy na danich a prijmy ze spotreby, nerostne zdroje a lidsky potencial. Je pravdepodobne, ze tyto vynosy presahuji naklady na zajisteni vyzbroje, vystroje a bojove sily s tim spojene.

 16. Omlouvám se za OT, ale nemůžu to nějak rozdýchat:

  Všichni slavili hokej. Pak do toho přišla politika. A bylo zle
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vsichni-slavili-hokej-Pak-do-toho-prisla-politika-A-bylo-zle-755903
  ———–
  Jen se podívejte na tu fotku, o ten článek až tak nejde.
  Takže Vondra si s nějakým maníkem stoupnou před foťák s nataženou vlajkou Česka po fantastickém vítězném zápase Česka se Švédy a na té vlajce mají nápis „BRUSEL“!

  No je ten Vondra už úplný debil? Uvažujte se mnou – myslíte, že by se na tom stadioně našel jeden jediný divák, který by souhlasil s Vondrou, že za vítězství je třeba oslavovat Brusel?

  Až bude mít Vidlák opět chuť psát o něčích fatálních předvolebních chybách, mohl by výjimečně vynechat SPD a věnovat se magorům z pětidemolice.

  1. Také mne to docela vytočilo. Nejsem právník, ale podle mého je proti zákonu takto upravovat státní symboly, asi by měla konat policie, ale to by zřejmě někdo musel podat trestní oznámení.

  2. Vondra má už od ranného mládí velkou afinitu k alkoholu, někdo by mohl říci, že to je hospodský povaleč, a to se muselo nějak projevit. Stačí si pustit jeho etudu s údajným dopisem od Jandejska v azbuce. Každý asi ví, že Vondra měl ruštinu od 3. třídy základní školy, pak celou elitní střední školu a několik (dle mého názoru 4) semestrů odborné ruštiny při studiu geografie na PřF UK. Ale je možné, že skutečně neumí číst azbuku – to mohou být pozdní následky výše uvedené afinity k alkoholu. Otázkou je, proč by takový člověk měl reprezentovat Českou republiku v Evropském parlamentu?

  3. Za mých mladých let vyřvávali ultras „Brusel, Brusel!“ když se chystali začít nějakou echt krvavou bitku na stadionu – odkaz na kultivované sportovní fandění na civilizovaném Západě:

   https://sport.aktualne.cz/fotbal/liga-mistru/den-kdy-zemrel-fotbal-od-tragedie-na-bruselskem-stadionu-hey/r~8d64bc80a19811ea9c800cc47ab5f122/

   – třeba si Sášenka taky vzpomněl na své mládí a chystá se rozpoutat nějakou řežbu

  4. Maneca:
   Já jsem hořce zaplakala nad tím, jaký se z něj stal debil. Přitom ještě před pár lety jsem ho někde poslouchala a se spoustou jsem nesouhlasila, ale jako debil se nechoval.

 17. Ve virtuální realitě byvá s realitou problém. Ta skutečná tu virtualní neustále nabourává a nejde ji tak snadno odstranit.

  A co se týká toho radaru včasné výstrahy, tak si myslím, že Rusové mají nejmíň tři další v záloze …

  1. „A co se týká toho radaru včasné výstrahy, tak si myslím, že Rusové mají nejmíň tři další v záloze …“
   To je plany povzdech, podobne muzete rici „at nam klidne rozbiji Moskvu, mame jeste Petrohrad, Jekaterinburg a Vladivostok“.
   Nejde o radar, nybrz o nereakci Kremlu, kterou si Zapad vylozi jako pobidku k rozbiti tech trech dalsich radaru.
   Ve stavajici ruske vojenske doktrine je utok na radar vyzvou k pouziti atomovych zbrani, z cehoz vyplyvaji 4 dusledky:
   – bud opravdu atomove uderi
   – anebo prepracuji doktrinu
   – ci odpovi chabym zpusobem, coz znamena, ze ruska doktrina neplati a ring je volny
   – anebo neodpovi vubec, coz potvrdi Orbanova slova, ze Rusove drzi paritu jen silou vule a jsou radi, ze jsou radi
   Odpovidajici reakce uz neni mozna, nebot takova by musela prijit okamzite. Ovsem neprisla, coz znamena, ze Rusove nejsou pripraveni a SVO vedou improvizovansm zpusobem.
   Nasledna, posledni moznost je stejne spatna: Rusove jsou asiatsky nevypocitavi a tise lhostejni ke svemu osudu.
   Mozna prohraji, mozna ne, mozna uderi, mozna ne.
   Viz Cina, setrvacnosti jedouci necitelny kolos, od ktereho neni jasne, co cekat a nevedi to o sobe ani Cinani.
   Po staleti izolace si je kolem prstu omotali Anglicane, pak je na nohy postavil Stalin, ovsem pri naslednem Velkem skoku se malem sami vyvrazdili, aby se primkli ke kissingerovske Americe.
   Jakou barvu ma kocka nemusime resit, hlavne, kdyz chyta mysi. Kdyz nejsou na kolenou, hyri moudry.
   Rusko v asiatskem provedeni muze nabrat i tuhle trajektorii, to samo jeste nevi.
   Pokud to tak dopadne, pak ruska necitelnost, nevyzpytatelnost a lhostejnost bude pouze vodou na progresivisticky mlyn.
   Jedno muzeme rici jiste: bud jsou Rusove nepripraveni, anebo hraji hru, ktera bude pro Evropany likvidacni

   1. kdyz krahujec zaziva trha straku a kolem na neho dorazeji ostatni straky, obces ho nejaka zezadu zobne a treba mu i vytrhne pero ze zadku, ten dravec se treba i po ni ozene, ale celkove si hledi obeda a dal trha tu nebohou obet. leda ze by se objevil nejaky krahujci skutecne nebezpecny konkurent, tomu se dravec bude venovat naplno. dorazejicim strakam ne.

    1. No…
     Kdyz do vceliho hnizda vnikne srsen a zacne pozirat vcelu, ostatni vcely se na nej nalepi a obali ho, zacnou trit kridly a po dlouhe dobe srsne v chumlu uvari (srsen nesnese vice, nezli 40°C a vcely dokazi vyvinout az 50°C).
     S podobenstvimi ze zvireci rise vzdy opatrne.
     Cinan jde po Sibiri, diky vlastni zdrojove nedostatecnosti jinou sanci nema a s pomoci USA ji take dostane.
     Mimochodem, nejsme jako oni, takze bratrovrazedny spor nenahlizime zabavnym zpusobem hry kocky s mysi.

     1. Číňan si zajistil surovin dost v Africe, ale jsou daleko a námořní dopravu jde zablokovat. Na nějaký konflikt v Indickém oceánu to zatím nevypadá, tak Číňan prosazuje mír. Sibiř je jeho záloha. Je tam zima, a Čína je plná příběhů o trestu pro provinilce, které poslali bránit Velkou čínskou zeď na sever a do zimy. Pro Číňany jsou severní provincie studené, a co teprve mrazivá Sibiř!

   2. Re: stridor

    Neustále myslíte jako patnáctiletý výrostek po osmé Plzni.

    KoZa se samozřejmě přes Zelňáka snaží provokovat, aby Ivan udělal něco, co by mu pak v součtu přitížilo. Ať již ekonomicky, anebo na poli public relation.
    Přesně to, co udělal Hitler. Např. po zdánlivém neúspěchu ochromit leteckou invazí Anglii po výrobní stránce se soustředil na vyvolávání strachu bombardováním Londýna.
    Naprostý diletantismus.

    Nejste schopen pochopit, že takto bojují pubertální výrostci, nikoli kousci formátu Putina.

    Zásadní průser pro KoZa totiž není situace na UA, nýbrž to, co se SOUBĚŽNĚ děje ve zbytku světa. Odchod od USD, oser na US dluhopisy, vznik nových ekonomických i politických platforem, blablabla…

   1. Prave, ze nevedi. Z hranic do Armaviru v krasnodarskem kraji je to asi 475 km, coz je namatkou jako z Brna do chorvatske Rijeky. Coz ale neznamena, ze dron musel priletnout ze zapadu.
    Rogozin sice tvrdi, ze priletl z Ukrajiny, ale dukazy k tomu chybi a ukrajinska strana se k pripadu nevyjadrila.
    K minulym nevyjasnenym trasam uderu hluboko v ruskem uzemi ruske MO take mlci.

    1. Re: stridor

     Uváděná trasa je o 100 km delší.
     Nicméně nemám Ivana za až takového blbce, aby si start rakety neuměl dopočítat z dat, která nepochybně získal jak ze satelitů, tak i z pozemní radarové sítě.

      1. Re: Pivoj

       Kdyby sem ještě chodil Kchódl, lehce by vám vysvětlil, že ani PRO nefunguje stoprocentně.
       Dále:
       Co konkrétně VY o tom útoku víte?
       Jen to, že do nějakého baráku někde něco praštilo.
       1/ Nevíte škody na budově a zařízení,
       2/ nevíte rozsah útoku,
       3/ nevíte, jestli a jak se poškozený chtěl bránit,
       4/ nevíte nakolik se mu zamýšlený rozsah útoku (ne)podařilo eliminovat.

       Prostě z podstrčené zprávy nevíte FAKTICKY vůbec nic.

       Z druhé strany se podívejte, co Ivan vyvedl na UA dnes ve čtyři ráno.
       Nebyl ten útok na ruský radar o něčem jiném?
       Určitě tam z UA neletěla jedna raketa, na jediném obrázku, který jsem dohledal, byly TŘI černé fleky.

       Nevykřikujte podsunuté JEDINĚ SPRÁVNÉ pravdy.
       Usedněte za stůl vezměte kousek papíru a tužku a pokuste se analyzovat, lépe řečeno pokládat si trapné a blbé otázky, které nezapadají do oficiálního narativu.

       1. Nevím, co víte vy. Ale vím jedno: k radaru včasného varování před jadernými raketemi z principu NESMÍ doletět ani jedna včelka, i kdyby těch vrstev PVO mělo být třeba 10. Kdyby každá měla mít účinnost jen 50 %, tak při těch deseti vrstvách má šanci proletět jedna z tisíce raket. Tak by těch vrstev muselo být třeba 15.
        Otázka je, na jakou vzdálenost je ten cíl viditelný.
        Nějaká balistická raketa by byla viditelná až na 6000 km (to je dosah toho radaru), ale nějaký dron letící při zemi a kopírující terénje třeba vidět jen na pár set metrů (ty drony má zachytit běžná PVO).
        Otázka je: jak je možné, že se ten dron dostal na dostřel?
        Druhá otázka je, z jakého materiálu je skelet té radarové stanice?
        Kurva snad je to z nějakého tvrzeného betonu a několikrát oplášťované, ale na těch fotkách to vypadá jako z kartonu.

        1. A víme s takovou určitostí, že pozemní PRO nepoužívá klamné cíle podobně, jako je používají rakety?
         Prostě budka, která vysílá nějaký druh datového provozu. Třeba velice podobný druh, co se používá u řízení balistických raket, krátké rychlé pakety – a všichni případní záškodníci, se budou snažit do ní strefit?
         Namísto toho, aby hledali skutečnou a dobře maskovanou součást PRO, o které vědí jen vojáci?
         Asi bych to takhle podobně udělal, pro „vlastní“ PRO takový klamný cíl dobře označil, nebo tak něco.
         V analogové době existovaly i fantomové vysílače na KV, jejichž pravděpodobný pozůstatek lze slyšet poblíž osmadvaceti metrů, na 4,625MHz. Říkají tomu UVB-76 a dodnes nikdo pořádně neví, co to je. Jen dohady a fantastické spekulace.

         1. I ta skutečná PRO bude vysílat nějaká data.
          Domnívám se, že radarový signál se nedá efektivně schovat, bo vyzařovaný výkon + ty datové pakety.

 18. Nalezeno na internetu. Pro referenty PČR – s obsahem rozhodně nesouhlasím, jedná se o varování před extremistickou tvorbou, pravděpodobně z dílny fašistů z AfD!

  báseň s názvem: Debilistán Čechistán

  Smekám klobouk a odhazuji v dál, na místo, kde tupý otrok z čechistánu stál.
  Na voze alegorickém, z hoven uplácaném, poháněn bajkou o zámku vzdušném , vládním židem stádu tupců slibovaném!
  Zde neplatí základní sliby-chyby, pranostiky, český debil si nechá rozkrást pod nohama majetek svůj vlastní, i ten zbytek nepatrný, kdysi jeho republiky.
  Slíbili mu hovno pozlacené, a proto je mu všechno jedno, vše mu je ukradené!
  Do konce života zadlužen hausnumery z židova počítače, reálnou práci odvádí. Plníc svou úlohu robota, plivou mu do tváře a dělají z něj kokota.
  Jeho ideálům lidství se smějí,od večera do rána jej podvádějí. Hubu plnou falešné morálky, zlato mění za korálky.
  V panství, kde žid saje kasu, nečekej nic, než k žrádlu melasu, na večeři pak pomeje,vládní zmrd se ti do ksichtu vysměje.
  Tohle je typická, česká tupá mula – produkce práce vysoká, leč výsledek je stálé hovno a nula!
  Potají si vzteky šeptá a marně se pitvoří, díky zbabělosti jemu vlastní, od almužny k almužně živoří.
  S ocasem mezi nohami věčně staženým, nikdy se zbabělec nestane hrdinou nebo blaženým, s premanentním bobkem u prdele, nelze stát rovně ,být hrd a žít si skvěle.
  Desítky let hraje hru svých vrahů, odmítaje vyhnat je od svých domů, od svých prahů.
  Přejímá zločiny jejich za sobě vlastní, léta běhá od urny k urně, pilně “volí” svého kata, žádnou ze lží neprokoukne, lež je pro něj mantra svatá.
  Čím více jej okrádají tím více je otrok šťastný, odmítaje volnost svoji, sic nepoznal svobodu vlastní.
  Plní roli otroka, kdy do dne a do roka, ujařmen a otupěle, cár papíru cpe do prdele, ”hrdě” nazvané prý urna, zničení vlastní legalizuje, ještě obskurně se tomu raduje!
  Odměny se mu dostane do sytosti, hyeny vyhrabou i jeho kosti, z kopřiv v lese či hromady kompostu, zvolil si úděl zničení a smrti za svého starostu!
  Sežrán smrdutou plísní, podvodem “dem-okrást-i-je (demokracie)”, jsa večně jest zatracen, destrukci nepřežije.
  Je jako ten pověstný František Dobrota, který, pokud zrovna někomu nekouří v koutě kokota, snaží se tvářit šťastně a vesele, ”dobro” společně s naivní tupostí mu leze z uší i z prdele.

 19. Americká dekadence

  Nejprestižnější cenu Festivalu v Cannes převzal americký režisér Sean Baker. Získal ji za svůj film Anora.

  Vypráví v něm příběh mladé exotické sexuální pracovnice z Brooklynu, která dostane šanci prožít příběh Popelky, když se seznámí se synem oligarchy a zbrkle se za něj provdá. Jakmile se zpráva dostane do Ruska, pokračování jejího pohádkového příběhu je rázem ohroženo, protože rodiče se vydávají do New Yorku, aby sňatek anulovali.

  Ruský oligarcha balí v New Yorku exotické šlapky, leze s nimi do chomoutu a je závislý na rodičích. A to je kulturní počin.

   1. To je silná propaganda. Jak je v nějakém filmu Rus vykreslen jako de bi l, hned si z toho Amíci sednou na zadek a v Evropě jim ti Gójovi košer lepšolidské mafie sypou ceny. Je to těžké a mír nikdy nebude.

    1. re: Xixao

     Jahoda už pochopila, že jestli chce se mnou žít, musí číst diskuzi minimálně třikrát denně.
     Pročež jsem mazaně nenapsal, čí rodiče by se měli dostavit.
     Nejllepší by bylo, kdyby přijeli nějací takoví, kteří by mohli anulovat zrovna ten sňatek, který by mne aktuálně napadl.

    1. Něco na tom bude. Teď čtu o jeho manželce …

     V roce 2019 se setkala s Hunterem Bidenem , synem tehdejšího bývalého viceprezidenta USA a kandidáta na prezidenta Joea Bidena . Pomohla Hunteru Bidenovi při hledání léčby ze zneužívání návykových látek. [8] 16. května 2019, šest dní po setkání, se vzali na obřadu, který se konal v jejím bytě v Hollywood Hills . [9] [10] [11] V roce 2019 se stala naturalizovanou občankou Spojených států

     Teda brát si někoho po 6 denní známosti….

     1. Takze ten filmar nebude az taky marny. Ako to obycajne byva, najlepsou metodou satiry je pripisat nedostatky nasich vladarov nepriatelovi. „spravni“ ludia pochopia o co ide, a lepsoludia maji problem formulovat protiargument, lebo by museli priznat ze podla nedostatkov spoznali vlastnu vladnucu kastu, podobne ako v tom starom vtipe.

      Chlapik si isiel zaplavat do rieky, a dostal krc. Zacne sa topit, rozhliada sa okolo a vidi dvoch „prislusnikov“. Zakrici o pomoc, ale obaja dalej fajcia a ignoruju ho. Z poslednych sil zareve „Prezident je komousska kurva!“ a voda sa za nim zavre.
      Za moment uz ho tahaju von mocne ruky statneho organu.
      „Pojedes s nama, urazka hlavy statu te prijde draze.“
      „Mylite se panove, ja myslel toho KGBaka Putina.“
      „Nas neprechcijes, zmetku dezolatska, my moc dobre vime ktery prezident je komousska kurva!“

      1. Pišta:
       Marnej asi ne, ale hajzl. Na ukrajinskou exotickou tuhletu si asi netrouf, poseroutka, tak že jako bude ruská, to se bude líbit, to je in.

  1. Kolik to seznameni toho syna stalo. Zaplatil pausal a nebo trochu vic..
   Rodice si asi mysleli ,nebo vedeli , ze prijdou zkratka, kdyz dcerka nebude vydelavat.
   To po svatbe vetsinou nejde

 20. Zfetovaný SSoudruh Hitler byl užitečným idiotem stejné lepšolidské mafie jako kokainem vytuněný žid Zelenský.
  Válka na Ukrorujně není o svobodě nebo nezávislosti Ukrajinců, ale o SSvobodě lupičství majitelů BlackRocku, banksterských bestií.

  1. Gój:
   Mně by pro tu legraci zajímala mapka, co a kde na Ukrajině skoupili. Jestli se jim z toho nestává pomalu Russsssssssssssssssssssko.

 21. Klobouk dolů, Danieli…Po včerejší „shit storm“ ohledně SPD zase jednou článek, který má hlavu a patu. Rusko-ukrajinskou válku „umíte“ na výbornou, ale nerozumím Vašemu občasnému chtíči lacino si kopnout do Tomia Okamury. Udělím pisateli blogu jednu nevyžádanou radu: „Ševče, drž se svého kopyta.“

 22. 1. Dobrý text, díky.

  2. A stejně mi vrtá hlavou – jak mohou být čačtí eurohodnotní slavaukrajini tak odolní vůči datům o ukrajinských válečných ztrátách?
  Vždyť to přece není žádný dezolátní narativ, půlmilionové cifry se objevují i v západním mainstreamu, ve zprávách třetích zemí (Indové, Arabáči…), prostě na ně nejde nenarazit nezávisle na tom, komu „fandíte“.
  Plus mě teď napadlo – Rusko není žádný uzavřená země typu SSSR, kdekdo tam lítá, rodiny se navštěvují, byznys jede (přes třetí země). Být to Rusko poseté čerstvými krchovy, jako je Ukrajina, tak by se prostě něco ven vyneslo – bylo by to snazší, než tam např. odpalovat obchoďák, a pro vývoj války možná i účinnější.
  …z toho všeho mi vychází pouze to, že čačtí rusobijci jsou strašně moc Věřící, a současně nekonečně blbí.
  A věřící, který je zároveň blbej..

  End is near!

  1. Kavárníci jsou tak zdebilizovaní, že jim uniká, která mafie provozuje cinklou hru na liberální demokracii a fašistickou organizaci NATO.

  2. Když realita zničí váš svět, má celkem smysl ignorovat realitu.

   Viděl jste konec Staré pušky nebo Severu proti Jihu?

   Přesně o tom to je.

   Dělá to kde kdo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *