28 května, 2024

Když končí něco nenahraditelného…

Byla to právě nedávná válka Arménie s Azerbajdžánem, která předurčila podobu války na Ukrajině. Na jejím začátku jsem psal, že válka v kopcích proti připraveným obranným postavením, které jsou ukryty za hřebeny hor, spotřebuje víc munice, než kolik jí Azerbajdžán má. Karabažští vojáci si to také mysleli. Ale bylo to jinak. Přes hřebeny kopců přeletěly drony a koordinovaly palbu. Obranná postavení byla zasahována přesně a spotřeba munice byla vlastně nízká.

Nebýt tenkrát Íránu, který pohrozil, že se do války vloží a mnoha dalších zákulisních jednání, o kterých toho moc nevíme, dopadlo to pro Náhorní Karabach blbě už tenkrát.

Ale už tehdy platilo, že nebyl žádný ani světový ani regionální policajt, který by vyhlásil bezletovou zónu, nechal nad územím kroužit svoje technologicky vyspělé stíhačky, které by udržely bojující strany od sebe hrozbou jeho obrovské moci. Multipolární svět začíná pro Armény válkou, kterou nemohou vyhrát a bylo jim houby platné, že se snažili místního ruského autoritativního ochránce vyměnit za vzdálenějšího demokratického ochránce.

Arménie je v unikátní situaci. Má slíbenou ochranu od USA i Ruska… ale v praxi obě země jen vyzvaly k ukončení bojů a návratu diplomacie. Což muselo Pašinjana jistě potěšit.

Arméni jsou takoví Poláci Kavkazu… tak moc se snažili o své vlastní zájmy, až naštvali všechny.

Staletá arménská přítomnost v Karabachu teď zřejmě vezme svůj konec a bude to velmi ošklivý konec. Vše křesťanské bude zadupáno do země, vyteče hodně nevinné krve, podíváme se v přímém přenosu, jak vypadá moderní odsun obyvatelstva a zřejmě se ukáže, jak byl v roce 45 ten náš odsun spořádaný a humánní. Tam v Karabachu se s tím žádný Azer pytlíkovat nebude.

A u nás bude výmluvné ticho… Protože tu Arménii sice všichni chtěli, ale jen jako kartu do hry. Nikdo nechtěl Arménii proto, že by ji měl rád.

Kdo u nás o Karabachu a tamních obyvatelích informoval? Kdo tam jezdil a znal jejich situaci? Kdo už dlouho předpovídal tento vývoj? Ládík Větvička. Ten je měl doopravdy rád. Ten tam jezdil, ptal se a psal o tom fantastické reportáže. Bohužel jeho jedinečné materiály, články, popisy i fotky symbolicky shořely při jeho vaporizování na Idnesu. Za nadšeného jásotu liberální mládeže, které mudrlant z Ostravy konečně přestal překážet.

Jak dlouho to trvalo? Čtrnáct dní? A už se ukazuje, že barbaři v Mladé frontě zničili něco, co mělo nevyčíslitelnou hodnotu. Kdo ví, kolik fotografií bylo unikátních, kdo ví, kolik fotografií dokumentovalo něco, co je teď (po vojensku rázně) navždy vymazáváno z povrchu země. Kdo ví, kolika lidem teď podřezávají krky a Ládik byl jediný, kdo jejich život zachytil a popsal. Tam v Karabachu teď hoří nenahraditelná kulturní díla, popisy a dokumentaci k nim zničili u nás ti, kteří mají plnou hubu demokracie a lidských práv.

Kdyby to naše nadšené válečníky zajímalo, tak právě k tomu byl mír dobrý. Lidi zůstávali naživu. V chudobě, s mnoha problémy… ale žili. Všechny armády vždy útočí výlučně na vojenské cíle, ale v praxe pak vypadá jako ty vesnice na Donbase, které jsou zcela srovnány se zemí. V praxi to pak vypadá, jako právě teď tam v Karabachu, kde mizí z dějin staleté osídlení a unikátní kultura, protože když se štengrují velmoci, tak se na takové prkotiny nedbá.

Ti, co rozhodli o Ládikově vaporizaci, tak nějak symbolicky pomáhají Azerům vymazat povědomí o tom, že v Karabachu někdy žili Arméni, že tam působila nejstarší křesťanská církev světa. A to všechno ve jménu evropských hodnot a liberálního vidění světa. Tam na Karabachu končí něco nenahraditelného a u nás se pár svazáků postaralo i o vymazání vzpomínek.

Chce se mi zvracet a brečet zároveň. V poslední době se moc nelišíme od Sodomy. My si ten ohnivý déšť v podstatě zasloužíme. Začínám pomalu pochybovat, že je mezi námi alespoň těch deset spravedlivých, pro které Hospodin zachrání město.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

206 thoughts on “Když končí něco nenahraditelného…

 1. Tak jste jako oni, přečtěte si K42, pro poučení. Pokud o něčem píši nebo se k něčemu vyjadřuji, nastuduji si. Pokud jistě víte, že je budou vraždit inu to je jiná. Před třemi dny položili arménští separatisté miny na civilní silnici, bylo zabito 8 lidí, to už vám bylo kolik ?

 2. Vidláku, vy jste ale úplně ale úplně vedle. Pohybuji se a žiji na Jižním Kavkaze a ve Střední Asii již dlouho, ale takovou hovadinu bych čekal a taky se jsem dočkal od Novinek a Iděsu. Vy o té situaci tady nevíte ale vůbec nic. Chvilku počkejte než se začne v Karabachu „vše křesťanské zadupávat do země po které teče nevinná krev“. Kde jste byl, když Arméni vyhnali zcela brutálně 100.000 Azeru po první Karabašské válce ? Četl jsem vás pravidelně a rád, poslední dobou kvůli „Jindrování“ už méně, teď jste mi jen potvrdil, že jste mimo. Pokud jste jednou z hlavních postav Alternativy, tož to je špatně. Nakonec však budiž vám odpuštěno, protože Jom Kipur je za dvěřmi, pls, ne dvakrát ale vícekrát měřit a pak jemně řezat. Jinak jste jako Oni.

  1. Po první karabašské válce mi bylo šest let… A omlouvám se hluboce, že jsem si pod dojmem této války hned nezaložil blog a neodsoudil tento odsun Azerů.
   A dvojnásobně se omlouvám, že považuju arménské civilisty v Karabachu za nevinné a ekluje se mi, že je teď budou vraždit.

  2. Tak jste jako oni, přečtěte si K42, pro poučení. Pokud o něčem píši nebo se k něčemu vyjadřuji, nastuduji si. Pokud jistě víte, že je budou vraždit inu to je jiná. Před třemi dny položili arménští separatisté miny na civilní silnici, bylo zabito 8 lidí, to už vám bylo kolik ?

   1. Napište o tom článek, pošlete mi ho a já Vám ho zveřejním. Napište jakýkoliv postoj. Já mám z regionu také informace a Rusové nevzali 5000 civilistů na svojí základnu jen tak proto, že Azerové přijdou a budou jim rozdávat žvýkačky.
    Azerové sami řekli, že ženy a děti mohou jít, ale muže si všechny proklepnou… Když byla ta válka před třemi roky, viděl jsem dost videí s podřezáváním… nedělám si iluze, že se tam sice třicet let navzájem vraždili, ale teď to bude v pohodě.
    Myslím, že v Karabachu dojde k nějaké formě konečného řešení arménské otázky. A jestli si myslíte něco jiného, tak napište článek a já vám ho vydám. Realita rozhodne.

    1. Taky bych si rád přečetl článek od člověka, který v oblasti žije a tamní reálie zná.
     Připojuji se k žádosti. Neváhejte a pište.

  3. To vše křesťanské…, Arménie má na svém území dost velmi starých, architektonicky velmi specifických církevních staveb. Znáte-li to tam, jistě to víte. Jakýsi skanzen arménské cirkve, je to považováno za součást světového kulturního dědictví. Arménská je jedna z nejstarších církvi, mají dokonce vlastní území v Jeruzalémě, patří k tzv. strážcům Božího hrobu.
   Takové stavby byly i v části, kterou dnes má Turecko, dopadlo to tam s nimi po tisícileté existenci nepříliš dobře. Protože mě to skutečně zajímá, můžete prosím napsat, jak myslíte, že to dopadne s těmi v Karabachu? Kdesi tu mám komentář, nejsem v něm k tomu moc optimistický. Ale rád bych se mýlil.

   Co do krve a násilí, to náboženství na ně má značný vliv. Z Vidlákova textu trochu plyne, jako by to bylo jen jednostranné, což bezesporu není. Právě Arméni jsou myslím nejnáboženštější národ na světě (přes 90% jich deklaruje hluboké křesťanství), svoji víru si v tom obklopení muslimským světem vždycky strážili krví, tzn. nejen tou svojí.
   A arménská genocida Turky myslím není fejk. Jakého ražení jsou v tomto směru Azerové? Co do projevu a chování je i u muslimů rozdíl město a vesnice, vesnický je o dost bigotnější. Zůstanou v Karabachu nějací křesťané? Ṕokud ano, jak se jim tam bude žít?
   Stejná otázka, kolik tam bylo dosud muslimů a jak těm se žilo mezi křesťansky taky značně bigotními Armény?

   Nepíšu to, abych někomu stranil. Zajímají mě odpovědi od někoho zevnitř.

   1. Město a vesnice…, spíš město a venkov. Uvádím kvůli tomu, že Karabach je patrné spíš toho venkovského, asi lépe řečeno specificky tamního venkovského rázu…

 3. Hádam Vetva zálohoval tie poznatky a blogy ……. Sme tak demokratický, zásadový až je mi z tých pravidiel usa a kozy blivno…….. 🙁

 4. Aha, Větvička. Ja furt kterej to je… A pak jsem se podival na odkaz a vzpomněl jsem si – to je ten, co neumí psát Česky česky. Kdo by čekal, že se vada řeči může projevovat i v psaném projevu?

  Upřímně: mně to nejde číst. A nejlepší způsob, jak přijít o data, je mít v nich bordel a pokud možno žádné zálohy. Jestli to tak pán má, tak ať se nediví.

  COŽ SAMOZŘEJMĚ NEZNAMENÁ, ŽE SE SMAZÁNÍM JEHO BLOGU SOUHLASÍM. MYSLÍM, ŽE TĚCHTO DROBNÝCH SVIŇÁREN BUDOU LIBTARDI JEDNOU HOŘCE LITOVAT.

  Když česky, tak česky.
  Korekturu provedl Alef Nula

  1. Re: CJG a Halef

   Oprava provedena na 1 s *.
   Z čehož pro soudruha plyne, že namísto návozu do fšelijakich blogeruf-cype by mohl oprášit své vědomosti – pardon – kompetence.

  2. To CJG :
   uvědomuji si, že na hovadiny se nereaguje, ale jako bývalý (v mladších letech) Ostravský chachar, možná i cyp, jsem se neudržel.
   Podstatné je, že „vada řeči, která se může projevovat i v psaném projevu“, není u některých jedinců ovlivněna jejich vadným myšlenkovým pochodem. Jako snaha (myslím Větvova) o Ostravský nářečový dialekt, to vůbec není špatné.

   1. „Jako snaha (myslím Větvova) o Ostravský nářečový dialekt, to vůbec není špatné.“

    Dobrý nápad, dobře provedený. Češtináře by neměl urazit. Dobře se bavím.

  3. Jak to, ze vam to nejde citat, ked ja som slovenka, a nemam s tym najmensi problem? Vsak Vetvicka pise ceskym narecim, nie hotentotsky… to uz cesi nerozumeju ani svojim? A ja sa cudujem, ze mi bolo niekolkokrat napisane (nie na litterate), ze moje prispevky sa prosto preskakuju, bo slovensky sa citat neda …

   1. Slovenština mému uchu i oku lahodí. Daleko víc než čeština zprzněná vsouváním rádoby „světových“ naplavenin, které pěkný jazyk jen ničí. Když někdo promluví spisovně, je to svátek. Nejhorší je, že spisovnou češtinou nejsou schopni hovořit ani ve veřejnoprávní Tv.
    Různá nářečí, a že jich tu bylo, zanikají a je to velká škoda. V našem kraji se také hovořilo nářečím a všechno je pryč.

   2. Treba rozumite, protoze Vetvicka pise v nareci, ktere je napadne podobne jazyku, kterym se mluvi v Bardejove, Svidniku a okoli 😉

  4. Akorát přípodotek. Když máte v datech mišmaš, tak tam při pozdějším „úklidu“ najdete věci, které ani nevite ,že máte a nestačíte se divit, co všechno se tam nashromáždilo. V čase uložení smazatelná blbost a nepodstatné po nějaké době dávaji úplně jiný význam a zapadají. . Jo jo bývají tam poklady. Nevím jak Vy, ale já poměrně často, nemám čas a náladu katalogizovat tak to buchnu kde se dá nebo kde vrchní rozhodovatel v PC usoudí kam bY patřilo i když by mne zajímalo jak svět zvířat se octne v politice a . politická věc odkudkoliv mezi slonama či koťatama. njn

   A je to vzrůšo.

   1. Re: tzr

    To nevím. Ale třeba by mu mohli pozlatit ty jeho.
    Pochopitelně máčením do tekutého kovu.
    Anebo galvanizací. To také není špatný sport. Člověku se IHNED vybaví poučky našprtané v hodinách fyziky na ZDŠ…

    1. A nepovídejte, jak se to hezky řetízkuje….. . Ona ta demokracie (či co to je) asi nejde dělat za děkuji. Trafička sem, trafička tam…. .

     1. Kdyby trafiky… Ty se naposledy rozdávaly tak možná za R-U. Teď se „přihrávají“ státní zakázky za desítky až stovky miliard. Kdo by taky odmítl vrchního komorníka Langa-Koláře, že.

    2. Ve firmě Colt můžete mít podíl i vy. Akcie CZ Group se na pražské burze běžné obchodují. Aktuální cena 550 Kč.

     1. Ano, tak přesně tyhle demagogické úvahy umetly cestu debilistánu dnešních dní. Ne, každý opravdu nemůže. A když už může, tak rozhodně ne v libovolném objemu. Nebo vy máte někde ve strožoku nacpané zbytné miliardy na nákup čehokoliv? A teď tu o tom, že kdyby se ten druhý víc snažil, tak ty miliardy mohl mít taky. A pak zas tu o tom, jak se ze startovní čáry v roce osmdesát devět dalo legální cestou dobrat k těm dnešním miliardovým majetkům.

      1. Co to tu vykládáte o štrozoku nacpaném miliardami ? Ty akcie si může koupit každý. Třeba i jen jednu akcii, i když ,vzhledem k poplatkům , má cenu kupovat tak od čtyř či pěti tisíc. Brokerský účet u Fio banky si založíte stejně jednoduše, jako bankovní účet, a stejně jednoduše ho ovládáte. A pak už můžete nakupovat a prodávat z domova od PC. Je jasné, že drobný akcionář nemá na chod firmy vůbec žádný vliv, v podstatě se jen veze. Takže, buď akcie koupí kvůli dividendám, nebo , aby je výhodně prodal, když jejich cena vyroste.
       Třeba zmiňovaný Colt CZ stojí aktuálně 550 Kč a dividendy letos vyplácel 30 Kč před zdaněním. Nebo ČEZ je za cca 980 Kč a dividenda byla 145 Kč před zdaněním. Problém je, že vhodných akcií na pražské burze moc není. A na obchodování zahraničních už musíte mít znalosti.

       1. Ani těch znalostí není třeba, např. stačí najet si na „Warren Buffett Stock Portfolio“.
        😀
        Jasně že nutno brát s rezervou, něco jiného je mít právě že ty miliardy, něco jiného sto tisíc. NO ale možná stačí “ best dividend stocks“.
        Jenže měnová konverze plus kurz USD vůči CZK, tady to mají Amíci snadnější.

       2. Takže jen okecáváním potvrzujete, co jsem napsal. BTW, 4000 x 550 jsou pouhé 2.200.000. To má přece každý Pepa z Horní Dolní doma v matraci. A i tak bude mít s těmi tisícovkami akcií vliv na chod firmy asi jako na loňský sníh. Jediné, čeho tímhle mírně dementním krokem dosáhne, je prodlužování agónie anglosaského finačně-zlodějsko-otrokářského systému. Jen občas některého Pepu může hřát svědomí, že sem tam na těch dividendách něco trhne, než mu například podstatnou část prožere místní inflace. Ale jako dobrý.

        1. My si asi fakt nerozumíme. Já nemínil koupit 4000 akcií, ale akcie za 4000 korun. A to už leckterý Pepa dohromady dá.

         1. Váš výrok se skutečně dal interpretovat pouze tímto způsobem, takže nutně došlo k nedorozumění. Tedy podle mne.

     2. Přesně tak.
      Ale musí na to mít. To je základní podmínka.
      Pak mohou, místo nadávání, že je ČEZ ožebračuje a že dividendy odtékají ven atd. , pak mohou být spolumajiteli těchto společností, mohou je udělat “ více českými“. A brát tu dividendu.
      Mohou ale dělat více českými i další společnosti, komu se z toho nezvedne kufr, tak třeba i ten Lockheed může udělat více českým…:-(

      1. Je to lež jakou dnes denně sypou z rohů hojnosti slouhové Pentajunty.
       Já si dobře pamatuji, páni poradci patrně vlády Pentajunty,
       jak stát a zákony naložily po Velké sametové privatizaci s malými akcionáři!
       Dnešní miliardáři si koupili právo i s justicí a parlamentem ve svůj prospěch.
       Většinoví vlastníci donutili minoritní prodávat za sprosté ceny a soudci i vlády jim to světily o stosedm!
       Tenhle sport pro majitele zbytečných financí není pro každého.

       1. Máte na mysli vytěsňování drobných akcionářů. Zažil jsem to , jako majitel akcií Synthesie a Unipetrolu., ještě z kuponovky. Ty ceny rozhodně nebyly sprosté, ale lepší, než na burze.

  1. cituji: Společnost se specializuje na mezinárodní obchod s vojenským vybavením, materiálem a municí pro ozbrojené složky.
   Takže zbraně nevyrábí, ale kšeftuje. Asi se tam PePa přišel zeptat, kam zmizely zbraně a munice „zachráněné“ ze soukromého skladu ve Vrběticích za jeho šéfování generálnímu štábu AČR?
   A taky, jaká bude provize ze státního nákupu a jeho zprostředkování, protože nějací gauneři vymysleli a uzákonili, že stát zbraně a munici nesmí kupovat!
   Třeba České republice COLT prodává ty F-35 za ceny běžné lidové výhodné přátelské…..

 5. Holt v Arménii mají svého Fialu a to tak, že už podruhé a tím pádem mají máslo na hlavě, takže vyřešit tamní situaci bude muset asi opozice nějakým tím převratečkem. Opozice která však nemá podporu příslušných tajných služeb, jež mají převraty v gesci. Takže to půjde dost ztuha.
  Ještě to tam bude zřejmě dost hustý, než se to vystříbří.

  1. V Arménii mají blba podobnýho Janukovičovi, kterej propojil oba póly baterie v domění, že si z každý strany sosne to co chce, potřebuje a věří že ten žár ustojí…
   Prapůvod je jasně ve střetu kultur.
   Tuto je to území, kam si Jásun putoval pro rouno. Tuto je nejstarší kontinuální křesťanská diaspora a léta mi přijde směšný, pozorovat spory Francie a Španělska, když sou procesí řazený národnostnim klíčem, která vlajka bude v čele.
   Ale co mi neni jasný, jestli Gorby pro určení komu připadne tuten kus země, použil enyky benyky, nebo si hodil rublem.
   Nikdo už neurčí, jestli dřív letěl písek do očí, nebo bota rozdupala bábovičky, nebo jestli u tý první události byl dokonce našeptávač. Každopádně teď je Náhorní Karabach v komplexní blokádě. I humanitární…
   Píšete, … než se to vytříbí. Dan to popisuje správně. Buď dojde k odsunu. Nebo k vyvraždění, rozptýlení přeživších po Ázerbájdžánu a ke snahám kulturní převýchovy. A to je přitom přesná definice GENOCIDY.
   Řekněme, že se Ázerbájdžán rozhodně ke vstřícnýmu kroku a nabídne za odchod, obchod. Dokud nezaplatí pořádně, ale skutečně Pořádně, i za zpřetrhaný citový vazby, tak je situace vlastně jenom zametená a neuhašená.
   Otázkou je jak ocenit prsten od babičky; která se vám věnovala, konejšila, vozila za poznánim, měla vždycky vlídný slovo a stála na vaší straně i proti vašim, a už to dělat nemůže a nikdy nebude; a kupec melduje: „Prodej! No tak ten drek prodej!!!“ Jak oceníte; ke spokojenosti kupce prsten co nepotřebujete prodat a nechcete prodat; každý pohlazení, vlídný slovo, každou minutu s ní?
   Víte, byl sem zhruba před 30 lety v horách Kazachstánu. Stály tam staletý kamený věže, který se po generace stávaly azylem pro vykonavatele vendet, o nich vrah měl povědomí jenom z doslechu. „Tuten zabil tvýho nejstařího bratra, když si ještě nežil. Bratr zabil jeho děda, co zabil otce tvýho děda, …….“a nikdo neřeší původní křivdu, jestli nešlo o nehodu, nebo nešťasntnou náhodu. Tehdy, sem to bral jako naprostou extrémní magořinu. To sice zůstává, ale došlo mi, že sme naprosto extrémní magoři z protipólu. V těch podmínkách jednotlivec neznamená nic, protože sám nepřežije první zimu.
   Jak se tuta situace může asi vytříbit???

   1. Ano, tam je středověk. Ale ten je i v afghánských horách i v Albánii, a bůhví kde ještě. Nejsou tam kartely a vlivové agentury. neziskové organizace. Právo je tam prastaré, pro nás divné, ale dodržuje se. Jinak by se tam lidé do roka vzájemně vyvraždili.

    1. Nechtěl bych žít v Afghánistánu, kde naši chrabří národní hrdinové potili krev za Prahu.
     Mají tam ten středověk s naprosto jinými zvyky, právy, povinnostmi.
     Ale, proboha Alláha! Ať si ho mají!
     Kdo to chce měnit na nejlepší náboženství tzv. demokracii jakou dnes velebí celý Západ,
     ať pozve syny náčelníků zase do těch západních škol a přesvědčí je vlastním příkladem,
     že bez masa, bez ropy, bez elektřiny, bez dětí, bez ženy, bez rodiny…
     je ta nejvyšší meta západní hodnoty blaženosti.
     Nechme je, ať se mydlí, jak se píše v celé Bibli.

   2. Lukáš Kulawiak: Janukovyč moc na výběr neměl, když UA leží mezi NATO, EU a Ruskem. Bylo nutné snažit se obchodovat se všemi ostatními zeměmi. Musel manévrovat diplomaticky s tím, co měl. Věděl, že připojit se jen z Západu a oddělit se od Východu nebo naopak, povede k rozpadu země kvůli jazyku, historii i zájmům různých skupin kapitalistů. Jedni chtěli volný trh s EU s jiní větší napojení na Rusko a Činu.

  2. No, je opravdu zajímavé, jak dopadají všichni, kdo si s kozou a libtardy začnou. Dříve nebo později, ale vždy jistě. V Rusku je nosným tématem deliberalizace, v kultuře jim prý, například, nechtějí hrát vlastenecké hry a díla vůbec. Zadarmo se nedají, ale oni to dotáhnou.
   Kdo chce porozumět činům západu, musí si vždy otočit význam řečeného o 180°. A hned to začne odpovídat realitě. Válka je mír, mír je válka…. .

 6. Je hrozné,
  že se tu „soukromě“ blokují jen na doporučení vlády BEZ zákona weby,
  jeden (zřejmě hlavní cíl) bývalého rozvědčíka asi už navždy
  a soudy to ještě přikryjí a policie jeho trestní oznámení odkládá.
  Přitom logicky, pokud údajně někdo ohrožujete bezpečnost ČR, měl by být zažalován a stíhán…
  A pokud žádný zákon neporušujete, je to blokování či mazání hnus,
  porušení lidských práv jak řeporyjské prase,
  Jinde to farizejové kritizují a doma je to OK?
  Divná doba a společnost i hra na demokracii a svobody a lidská práva…

  Je ještě horší, že když to prošlo, další případy budou určitě následovat…..

  Ale absolutně dle mne tragický
  je souhlas s tím u tak velkého množství „demokratů a obhájců lidských práv“
  a ta lehkost, jak to i rozumní lidé zde prostě přijímají a píší:
  Vždyť se blokovaným, mazaným přece nic moc nestalo, proč brečí a ještě mediálně?
  Mazající a blokující je přece v právu, je to soukromá firma
  a může si s vaším (i autorským) dílem dělat co jen libo a vymalováno.
  Dokonce „vždyť je prý Větvička dost bohatý“ na…..hmmm.
  A určitě si archivoval a nebo archivovat měl
  (i s mobilem na cestách, či hned po každém návratu přece)…
  V opačném případě je to jen jeho lajdáctví, blbost, či dokonce snad až vina a tečka.

  UFF!
  Toto myšlení bude naše zkáza a příliš pozdě bude čekat,
  až si celá ta pozvolná bota mašinerie mizejících svobod šlápne na takové slepé nebo pokrytecké obhájce práva a domnělé svobody „soukromé“ firmy dupat po lidských či autorských ….právech,
  tu přes pravidla hoteliérů (tam švejkoval a politikařil i Ústavní soud), pořadatele koncertů,
  vlastníků médií, správců registrů webů….
  ******************
  Pro pana Větvičku, jestli už není pozdě z kodexu blogera:
  https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=30939
  ODTUD k „vymazání“:
  „Bloger má v případě zrušení blogu ze strany provozovatele právo získat od něj všechny texty,
  které za dobu blogování na svůj blog na iDNES.cz umístil.
  Musí však o to požádat administrátory blogu bez zbytečného odkladu po zrušení blogu.“
  *******************
  https://www.exiure.cz/blog/bez-zbytecneho-odkladu-co-to-znamena

  Tak snad o to pan Větvička požádal…..BEZ zbytečného odkladu,
  třeba hned, jak se vrátil z cest domů, jak zjistil, že to nestihne stáhnout ve lhůtě mu dané…
  S advokátem to stojí za pokus možná ještě i dnes.

  Protože jinak i toto ustanovení „kodexu blogera“ využijí proti němu a jsem si jista,
  že i zde by s tím kde kdo nakonec bohužel souhlasil.

  P.S.
  Když „soukromá firma a její právo“ má takovou moc i na čtenáře zde,
  tak bych na místě pana Větvičky napsala dnes (s právníkem)
  i současnému (Babiš poslanec) a novému (miliardář Pražák) majiteli Mafry,
  zda by mu alespoň nepomohli získat vše zpět
  prostě normálně lidsky a na tu „žádost“ – z kodexu, zaslanou všem.

  Protože ho prý údajně idnes nějak vyzval (až možná šikanózně dal krátkou dobu),
  ať si to vše 15 let zpětně jen v pár dnech archivuje sám,
  ale o právu požádat přímo je o vše bez zbytečného odkladu (viz výše)
  mu info přitom možná ani nedali…..
  (Data by měla patřit vždy autorovi a nenávratné „poškození “ díla také není jen tak)

  Držím pěsti, aby vše získal
  a smutno mi je ze čtení těch, kteří s postupem idnesu souhlasí,
  či „vinu“ hází na Větvičku
  a přitom v zrcadle jsou zejména naši vinící všeho toho marasmu…..

  1. Re: MAJKA

   Lickaprava-cype…, demokracie…, svoboda slova…
   Jsem vás doposud považoval za vcelku rozumnou osobu!

   Proč raději nevěříte na Rákosníčka?
   Měla byste fčilek menší trauma…

   1. Milý Targu,
    na Rákosníčka věřím víc, než na dodržování svobody slova v ČR
    a trauma mám – to přiznávám,
    ale víc z naší liberálně demokratické vlády a jejich voličů…..

    A k tomu ten Vacek, který chce ještě dneska NATO vracet „na koleje“,
    to už je i na mne zu viel!

     1. No a pak nastoupí bliolit, aktelik, insektkiler a podobné.
      Když se můra trefí do plamene, zasmrdí to jen chvíli.
      Při použití odhmyzovačů to smrdí mnohem déle, navíc i ta můra tu kůru pár chvil přežije.

  2. Můj ty Bože, do čeho jsi to duši dal…
   Kdybyste aspoň zběžně četla, co je tady v diskusi napsáno, věděla byste, že pan Větvička nic stahovat a archivovat nemusí – všechno má doma. Vůbec o nic nepřišel. Přišel pouze o prostor ke zveřejňování toho, co má uloženo doma.
   Na blog se přece dávají jen kopie toho, co si doma v originálu připravíte a zaarchivujete – texty, fotky, všechno. Jen naprostý blázen, nebo technický neandrtálec, by přesypal do blogu např. originály fotek z foťáku, telefonu, videa z kamery.
   Vy tomuhle asi zrovna nehovíte, že ne? Nebo na Vás měl text páně domácího tak destruktivní účinek, že jste uvěřila tomu, že pan Větvička skutečně o něco přišel?
   Pokud ano, tak v tom případě podruhé : můj ty Bože..

   1. Taky si to někdy říkám, když Vás čtu,
    doufala jsem, že mne stále( jako dle Vás „jakousi majku, co jen zasírá“)
    rolujete a trpět takto veřejně nebudete muset, no co už…

  3. Souhlasím s vylíčením situace okolo vypnutých webů. Třeba web onoho bývalého rozvědčíka byl placený a pro většinu populace nudný a těžko čitelný.
   Potom mě skutečně překvapuje ta blazeovanost, s jakou se soudy atd. vypořádaly s oznámeníma. Pokud by napsaly do rozsudku: “ Tady si budeme dělat My, co budeme chtít. Takže nám polibte nám prdel, vy kreténi a neotravujte. (Nebo s vámi zatočíme!)” Bylo by to trefnější.
   Potom mě překvapilo, jak místní provideři připosraně začali blokovat další a další weby.
   Co bude nějaký kokot rozhodovat o tom, co si můžu a nemůžu přečíst? Kde to kurwa jsme????!!!!
   A úplně nejvíc mě šokovalo, že tohle snad většina lidí přijala s povděkem a pochopením.
   Takže se vlastně nic nestalo?

 7. Vietnamská firma VinFast už je připravena dodávat do Evropy své elektromobily, čeká jen na schválení evropskými regulačními úřady.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/VinFast

  Nevíte někdo jak by se daly do Vietnamu vyvézt např. nějaké traktátky pana Fialy či proslovy pana Vystrčila ?
  Bylo by k tomu zapotřebí nějaké větší reklamy….anebo by se to prodávalo samo, šlo by to na srač…eh, na dračku ?
  Pan Fiala by mohl třeba vyhlásit, že do deseti let se stane Vietnam největší čítárnou světa – co se týče politologických děl a souboru projevů.
  Stejně už by to za deset let nikdo nezkontroloval.
  No ale několik měsíců slávy by tím získal.
  ——————————————–
  Takže země, která prostřednictvím svých některých obyvatel, vyvážela hadříky, trepky, trička, cinkrlátka, tretky nebo trenýrky……..takže taková země už vyváží elektromobily, dokonce má do Indonesie vyvézt investiční celek – továrnu na výrobu EV, za cca 27 miliard , přepočteno na korunáčiky.
  Wiki praví : „….Na šestém národním kongresu Komunistické strany Vietnamu v prosinci 1986 reformní politici odstranili „starou gardu“. V čele reformátorů stál 71letý Nguyễn Văn Linh, který se stal novým generálním tajemníkem strany. Nechal pak provést řadu reforem známých jako Đổi Mới („Renovace“), které znamenaly přechod z plánované ekonomiky k volnému trhu. Ačkoli byla zachována vláda jedné strany, stát podpořil soukromé vlastnictví farem a továren, ekonomickou deregulaci a zahraniční investice, přičemž si udržel přímou kontrolu jen nad strategickými průmysly. Následně vietnamská ekonomika dosáhla silného růstu….“

  1. Jak jako vietnamská firma a elektromobily? To musí být nějaký ten fejkňůs a houks. Ve Vietnamu přece žijí ti zlí gomunisti a je to jedna z nejchudších a nejzaostalejších zemí světa, která se drží jen díky našemu dobrodiní při nákupech na tržnicích. Jinak tam žijí v chatrčích z trávy a listí chudí zaostalí zemědělci uprostřed rýžových polí. Nejvyspělejší je přece EU a k tomu nám dopomáhej Lejnen, grýndýl a odstřižení se od satana Putina!

    1. To byl demokratický napalm od skvělých Američanů,ti vše dělají nezištně.Na rozdíl od barbarských ozralych mužíků, kteří bezprecedentně, agresivně, neuvěřitelně páchají genocidu Ukrajinců, která nemá ty obdoby nebo tak něco.

   1. Nevîm, jak to hodnotit, jsme přeci z toho vyspělého a morálně nadřazeného Západu. Tihle domorodci jsou pod naše rozlišovací schopnosti, proto to snad ani není možné.

  2. Na mou otázku, komu se u nich daří mi kolega z Thajska odpověděl, že Vietnamu. Protože, oni tu plandemii a lokdauny moc nepřeháněli a makali a makali (o Vietnamcích řekl, že to jsou lidé práce – pracovat, pracovat). Neztráceli čas. Prohlásil, že je to tygr Asie, který se nepředstavitelně zvetil a dere se kupředu. Takže, zcela tomu můžu věřit, že už i Vietnam je schopen vyvézt tak kompletní produkt.
   Když my si tu hýčkáme ten svůj komplexíček vícecennosti, a oni tam makají… .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *