17 července, 2024

Válka je jen pokračování byznysu jinými prostředky

„Válka je dobrá pro obchod“ – to je citát od vedoucího pracovníka zbrojního průmyslu v nedávném článku agentury Reuters s názvem „Na londýnském zbrojním veletrhu jsou obavy z globální války dobré pro podnikání“, který pojednává o největší evropské zbrojní výstavě, mezinárodním veletrhu obranného a bezpečnostního vybavení, který se koná každé dva roky. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že Reuters nejmenuje válečného šmelináře, jehož citát inspiroval jejich titulek.

Zhruba těmito slovy uvádí svou úvahu o výdělečnosti války nezávislá australská novinářka Caitlin Johnstone, publikující na platformě Substack. Velká humanistka a odpůrkyně válečné propagandy, velká bojovnice za svobodu Juliana Assange.

Caitlin pokračuje:

„Článek Reuters popisuje způsob, jakým válka na Ukrajině a hraniční situace na Tchaj-wanu vedou k prudkému nárůstu zisků pro vojensko průmyslový komplex, přičemž Spojené království v roce 2022 zdvojnásobí vývoz zbraní a očekává se, že celosvětové vojenské výdaje porostou příštích pět let každý rok o 4 %. Podle Stockholmského mezinárodního institutu pro výzkum míru vzrostly evropské vojenské výdaje jen v roce 2022 o 13 procent, čímž se celkové celosvětové výdaje vyšplhaly na historické maximum 2,24 bilionu dolarů.

„Jsme extrémně zaneprázdněni,“ řekl agentuře Reuters vznešený vedoucí prodeje ve společnosti na výrobu obrněné oceli.

Válka je dobrá pro podnikání a očekává se, že bude ještě lepší. Největší světový vojenský dodavatel Lockheed Martin zaznamenal v loňském roce nárůst akcií o neuvěřitelných 37 procent — pomocí zpětných odkupů akcií sponzorovaných daňovými poplatníky — a ve zprávě nazvané „Lockheed Martin: Obrovský růst vpřed“, investiční analytik společnosti AlmaStreet Capital předpověděl, že masivní zisky Lockheedu budou nadále jen stoupat. Autor článku nazývá eskalované geopolitické napětí v současné politické atmosféře ‚nejpříznivějšími podmínkami, za kterých by mohl Lockheed Martin fungovat‘, píše následující:

‚Vlády po celém světě zvyšují svůj rozpočet na obranu a bezpečnost pod tímto zvýšeným geopolitickým napětím po celém světě. Americká vláda není výjimkou. Lockheed Martin, jako největší dodavatel americké vlády, musí být největším příjemcem zvýšeného rozpočtu na obranu. Vzhledem k tomu, že společnost již ve 2Q23 dosáhla přibližně 8 % meziročního růstu čistých tržeb, věřím, že eskalace geopolitického napětí spolu s uvolněním makroekonomických podmínek umožní společnosti Lockheed Martin brzy dosáhnout dvouciferného růstu čistých tržeb do konce roku.‘

Není tedy divu, že generální ředitel Lockheed James Taiclet označil nejnovější zvýšení amerického vojenského rozpočtu za ‚tak dobrý výsledek, jaký si náš průmysl nebo naše společnost může přát‘. Na vládách, které se vyzbrojily, aby zabily velké množství lidských bytostí, se dá vydělat obrovské jmění.

Existuje populární citát: ‚Být dobře přizpůsoben hluboce nemocné společnosti není žádným měřítkem zdraví‘, který se běžně připisuje Jiddu Krishnamurtimu, ale s největší pravděpodobností jej vyslovil syn Kurta Vonneguta Mark. Kdykoli čtu zprávy, jako je tato o korporacích, které shrábnou miliardy ze smrti, utrpení a extrémně nebezpečných činů na hranici mezi vojenskými mocnostmi, vždy mi v hlavě rachotí fráze „hluboce nemocná společnost“.

Je těžké si představit společnost, která je nemocnější než ta, ve které korporace mohou nejen profitovat z války a militarismu, ale dokonce stále více prosazovat své válečné štvanice pomocí darů na kampaně, lobbingu a financování vlivných think-tanků. Není to o nic menší zlo, než kdyby korporace směly porážet cizince jako dobytek a prodávat části jejich těl za účelem zisku v průmyslovém měřítku; jediná věc, která se liší, je platební plán. A přesto jsou lidé, kteří toto dělají, oslavováni jako respektovaní tvůrci pracovních míst, místo aby byli vrženi do klecí jako monstra, kterými jsou.

Toto není druh civilizace, které bychom se měli snažit přizpůsobit. Není známkou zdraví být dobře přizpůsoben společnosti, v níž se někdo může stát miliardářem prodávajícím zbraně hromadného vraždění poté, co lobboval u vlády za spáchání těchto vražd. Není známkou zdraví být dobře přizpůsoben společnosti, v níž vojensko-průmyslový komplex pere informace prostřednictvím médií, aby propagoval své smrtící produkty a programy. Není známkou zdraví, když se dobře přizpůsobíte společnosti, ve které mohou válečné ziskové korporace sklízet obrovské čtvrtletní zisky v zástupné válce, kterou vyprovokoval Západ, zatímco naléval jmění do think-tanků, které pomohly vyrobit souhlas s těmito provokacemi a které určují, že média zobrazují jednání západu v pozitivním světle.

Pokud tato společnost mohla dát vzniknout něčemu tak zkaženému, jako je vojenský průmyslový komplex, pak to není ten druh společnosti, se kterým bychom se měli snažit splynout. To je ten druh společnosti, ze kterého bychom měli chtít trčet jako bolavý palec. Typ společnosti, ve kterém bychom měli plavat proti proudu, když všichni ostatní plavou s ním. Typ společnosti, ve které řekneme rozhodné NE věcem, kterým všichni ostatní říkají ano.

Tato společnost selhala tak zjevně, jak jen nejvíc mohla. Žijeme v dystopii, kde váleční šejdíři řídí veřejnou politiku, kde je celá biosféra přiváděna do masomlýnku globálního kapitalismu a kde rychle akcelerujeme směrem k jadernému armagedonu. Tohle je ta nejbláznivější civilizace, jakou kdo mohl vymyslet. Měli bychom klást odpor a hledat možnosti úniku v co největší míře.“

Tolik Caitlin. Dodávám jen, pravděpodobně zbytečně, protože čtenáři je naprosto jasné, že na krmení amerického vojensko-průmyslového komplexu se podílíme i my a že za tímto účelem osekává česká vláda rozpočty všech kapitol, nejvíce školství, okrádá důchodce a rodiny, ničí ekonomiku země. Člověka snadno napadne, že při zmíněných obrovských objemech peněz to těžko dělají bez osobního profitu, při čemž občané této země jim slouží jen jako ovce ke stříhání. Zmíněný popis oběhu obrovských sum by měl být také mementem pro ty, kdo chtějí „měnit NATO zevnitř“. Zaručen stejný efekt, jako kdybychom chtěli měnit zevnitř sopku, chrlící lávu a oheň.

48 thoughts on “Válka je jen pokračování byznysu jinými prostředky

 1. K tématu článku: Nevím, co je na těch zjištěních nečekaného. Masivní investice do zbrojení jsou přece v kapitalizmu standardní nástroj, jak oddálit následky krize. Dalším krokem je tradičně válka.
  Kapitalizmus se podobá smlouvě s ďáblem. Napřed vám léta přináší první poslední, pak přijde krize a válka a je všechno pryč, často včetně vás.

  1. Jak je tomu s letuškama ?
   Musí dát inzerát i na letušáka ?
   No a nemají se náhodou preferovat ženy, v rámci pozitivní diskriminace ?

   To vám je z toho jeden, jak ta jelenice. Bez právníka aby se ani na hajzl vysrat nešel.

  2. Já to chápu, ale úřad je úřad; a komu dal Pán Bůh úřad, to mu dal i rozum – to dá rozum.

   Ideální inzerát na tuto pozici by podle mého názoru měl znít: hledám servírku / servíra. Věřím, že jako servír by se nikdo nepřihlásil, a džendrovému amoku by bylo učiněno zadost.

   1. Nebylo. Jak by k tomu přišli příslušníci bezpočtu dalších pohlaví?
    Správné znění inzerátu má být „Hledáme entitu pro podávání pokrmů“. A to ještě hrozí protidiskriminační žaloba od případné neentity…

     1. A co takhle Bůh? To je taky diskriminace. Měla by se zavést kvóta že půlka by věřila na Boha a půlka na Bohyni. Jo a co ještě Bohyňo. Sakra , tak po třetinách.

  1. 🥳není známkou zdraví být dobře přizpůsoben společnosti, v níž se někdo může stát miliardářem prodávajícím zbraně hromadného vraždění poté, co lobboval u vlády za spáchání těchto vražd. dobré přizpůsobení se společnosti, ve které vojenský průmyslový komplex pere informace prostřednictvím médií, aby propagoval své smrtící produkty a programy, není známkou zdraví. není známkou zdraví, když se dobře přizpůsobíte společnosti, ve které mohou válečné ziskové korporace sklízet obrovské čtvrtletní zisky v zástupné válce, která byla vyprovokována Západem, zatímco nalévá jmění do think-tanků, které pomohly vyrobit souhlas s těmito provokacemi,“

   💰finanční zisk není hlavní!
   Velké zbrojařské firmy ovládají košer banksteři!
   🕎 Hlavní je růst moci !!!
   Je vcelku lhostejné, jestli nějaký lepší člověk oblbuje, že vzdělání je nad majetkem.
   Košer banksteři ovládají centrální banky tohoto údajně liberálního a demokratického světa. Padělají biliony dolarů, liber, euro. Chtějí vlastnit všechno, ovládat všechny. Předvedli to za koronafašismu. Páchají pandemickou smlouvu pod jejich korporací WHO! Užiteční idioti a souvěrci ve většině vlád členských států předstírají co? Že nechápou, která bije? Nebo že diktát kazisvětů, povinný opich mRNA sajrajtem, zvěstovaný skrze akvirovaného zmetka jménem Tedros Adhanom GhebreYesus je spásou před úmyslnými úniky z laboratoří biologických zbraní?
   K naději, k řešení zhouby je nezbytnou podmínkou chápání podstaty kazisvětské ideologie a mocenské hierarchie.

   „Nespokojí se pouze s ovládnutím naprosté většiny bohatství planety, ale snaží se vlastnit a ovládat úplně vše včetně nás samých a veškerého genetického materiálu , přírodních zdrojů , zásobování potravinami a dokonce i lidské DNA . Je zřejmé, že tato inverzní válka má i své další názvy, jako je například sousloví Velký reset , o kterém její hlavní váleční štváči tvrdí, že po něm nebudete nic vlastnit a budete šťastní .

   „Jeho zastánci se maskují jako benevolentní hlavy národů, armád, centrálních bank, nevládních organizací a think-tanků. Plánují a realizují ho jedny z nejbohatších rodin na planetě, nejmocnějších korporací a nejutajovanějších organizací, jaké kdy svět poznal, spolu s mnoha pěšáky,“
   prostě pravdoláska neofeudalismu, technofašismu, transhumanismu nebo jakkoli jinak autoritativního systému.
   viz. WEF, WHO, podvod Green Deal, Agenda 2030, a zlo Great Reset !!!

 2. Už prudím, já vím, tak ještě jeden příspěvěk OT.
  Z patria.cz : „Americká internetová společnost Google čelí žalobě kvůli smrti muže, který se svým vozem sjel ze zříceného mostu a utopil se. Mužova rodina tvrdí, že úmrtí bylo důsledkem toho, že Google neaktualizoval své mapy (ČTK)“

  Složitost, komplexita je také přírodní jsoucno. A jako každé jsoucno (krom hlouposti) má své meze.
  K tomu dvě teze.
  Exponenciální vývoj nějakého jsoucna (dluhy, rakovina, sucho, doprava, ale i komplexita – složitost ) narazí jednou na své meze, kdy může dojít k zhroucení takového jsoucna.
  Složitosti (většinou vynucované řešením problémů) mají též své náklady a výnosy. Kdy od určitého bodu klesají mezní výnosy investic do její stability a funkčnosti. Další růst už není možný, může též následovat kolaps.

  Aby to nevypadalo katastroficky – existují naštěstí možnosti substituce nebo regulace (samozřejmě že do ní patří i transformace, zkvalitňování, zvolnění apod.) . Měly by ale předbíhat bod kolapsu.

  1. Soudy sou taky byznys ,loterie , koupis si los , „pribuznej spad z mostu“ a cekas kolik vyhrajes.
   Prispevek je k veci, byznysy /business/, jinejma prostredkama..

 3. OT :
  Znám několik majitelů komerčních, nebytových, obchodních prostor. Všici tvrdí, že pokud zvedne vláda pana politologa Petra Fialy daň z nemovitosti, tak to promítnou do výše nájmu.
  Nájemci to asi promítnou do výše cen jejich zboží, služeb….
  No a máme tady další Monty Python – majitel nějakého nebytového prostoru přijde do nějakého obchodu, ve kterém nakoupí dráž než předtím…..

  To mi asociuje jeden vtip, tkzv. židovskou anekdotu. Doufám, že ty se ještě smí.

  Potkají se Kohn s Roubíčkem. V Praze, po válce.
  “ Jak se maj, Roubíček ? Dlouho jsme Jich neviděli ? “
  – “ Kohn, jde to. Ale já se už nejmenuju Roubíček, jsem už nějakou dobu Zahradník.“
  “ Jo tak Zahradník ?! To jsou mi ale věci. No nic, pozdravujou doma.“
  Uplyne několik měsíců a potkají se Roubíček s Kohnem zas.
  “ Zahradník – ale to jsem tak rád, že jsem Jich zase potkal. Daří se Jim pořád dobře ?“
  – “ Výborně. Ale já už se nejmenuju Zahradník, jsem teď Novák.“
  “ Heršvec, Jahve je mi svědkem – to si snad ze mě dělaj srandu, ne ? Jednou jsou Zahradník, podruhé zase Novák… K čemu Jim to je ?!
  – “ To maj tak, Kohn. Přijdu na úřad nebo byťák a tam vznesu nějaký požadavek. Úředník zvedne obličej od lejster a ptá se : „Jak se jmenujete ?“ Já odpovím : „Novák.“ No a on na to : „A předtím ?!?“

 4. K možnému řešení je potřeba chápat víru kazisvětů
  Obávám se, že války páchané kabalou prvoplánově nejsou o finančním zisku. Zato ničení zúčastněné strany se zbídačí. Mnohé se zadluží u padělatelů peněz a provozovatelů centrálních bank. Jejich souvěrci a poskoci šíří ideologií pro otroky, perverzní propagandu a falešné důvody k válčení.
  Stejná košer mafie ovládá hlavní sdělovací prostředky, mnohé politiky (páté kolony kabaly, např. Evropskou komisi, Pětidemolici nebo Zelenského bandu), vojensko průmyslový komplex a patenty na padělání peněz.

  Chtějí vlastnit všechno! Toho velikého cíle by bez zlomyslně páchaných krizí nedosáhli.
  LYNN FORESTER DE ROTHSCHILD
  https://www.inclusivecapitalism.com/member/lynn-forester-de-rothschild/
  CEO, E.L. ROTHSCHILD

  Lynn Forester de Rothschild je zakladatelkou a spolupředsedkyní
  🕎Rady pro inkluzivní kapitalismus… WEF, WHO…

  1. Vlastnit všechno chce jen hlupák.
   Chytrému stačí když mu to slouží. Prostřednictvím toho hlupáka.
   Zatím co hlupák celý život obětuje hromadění toho všeho co je zakázáno vzít do do hrobu, chytrý si užívá svého života o kterém ví, že je jedinečný. Hlupák dětem odkáže majetek, chytrý jim dá vzdělání.

   1. Chytrej na papirovyskutecnosti ,/az potom/, je posle na studia , kde studujou z papiru ,co jim profesor rika a z papirovych ucebnic.
    Potom vedi ,ale zase nevi nic , vo skutecnosti..
    Pac mezi akademikem skutecnosti je daleko.
    Museji mavat tema papirovejma diplomama..
    Maji tu papirovou skutecnost a jinou neznaji ani nechteji..Ze .
    Vi vsecko vo minulosti lepsi , nez to tenkrat vedeli a psali ty, co tam zili..
    Akademik porad poucuje ,ale nevsim si ty inforevoluce , ze se lidi dozvedi neco jinyho a ted chce bejt chytrej ale…
    Mezi nama akademik Hus taky nebyl moc chytrej. Porad kritizoval a
    nic lepsiho nevedel , bourat umi kazdej , ale neco vybudovat je problem..
    Takze kardinalove to taky videli takhle..
    Husita teprve zjistoval , jak prakticky vladnuti, je slozity a tezky..
    A nemuze to delat kazdej../Nekdo rekne /Hus/, todle je blby, ale co potom/.
    Zizka taky nebyl zadnej dobrak ,ale zarucoval preziti.
    To je porad problem , vsichni kecy proti , ale kdo umi, udela a vytvori..
    Kazdej je teoretik samouk.
    Najednou ticho a prazdno..Vidlak prokazatelne neco , lecos umi ,
    ale co ty dalsi ? Co se zamyslet kloudne? Taky nic.
    Vo co de a nikdo nechce vedet..Vo co de , dycky. Ted.
    Kazdej ziskava majetek ,ale malokdo ma dost.
    Pres urcitou hranici , ktera neni videt , majitele se radujou,
    jak majetek a penize pribyvaji ,ale najednou majetek totalne ovladne a ovlada majitele a uz je ze svych paratu nepusti….
    Tady je pruser a takhle prave zacinaji nestesti a tragedie..
    Majetek a zisk vladnou a je to vsude a porad.
    A kdyz vsecko patri statu , vladne zase majetek statu ,je to zase pruser.
    Jak z toho ven?
    A kazdej se tomu problemu vyhyba ,jako cert krizi.
    Vo ty Caitlin zase nic. Nebo je taky jen , teoretik samouk ?

  2. Zdivočelá demokracie, kdy se vlády ujímá ten, který má ostřejší lokty.
   I tohle je symptom dnešního KoZa. I naší Kotlinky.
   Vždycky mi vytane na mysl film „Myš, která řvala!“. Není třeba být mocný, je třeba umět nahlas řvát a najít si místo, odkud to je dobře slyšet. Menšiny, spolky a podobní.
   Píše o tom dneska i Marian Kechlibar.

   1. Jaký démos, taký krátés.

    Kippling „Zpěv Bandarů“
    Co o nich říká slovy Ká ?
    Kdepak, to není o Bandarech.

  3. „Nadnárodní korporace všech zemí, spojte se !“ …..?????
   Co by z toho mělo vzejít, kdyby tato forma světové revoluce opravdu stala se tou vítěznou ?
   Nějaké Politbyro Majitelů Zeměkoule * ? Něco na způsob platonovského státu – kdy místo vládnoucí třídy filosofů vládli by členové spolku Majitelé Zeměkoule ?

   Kam ale dál ? Zakonzervovat a poohlídnout se po další planetě, kdyby náhodou přišla kontrarevoluce nebo vzbouření se ovládaných ?

   *Připomenu Josefův pfennig. Inovovaný na eurocent.
   Když by Josef, před svým útěkem do Egypta , uložil do spořitelny 1 eurocent na roční úrok 5 % , a po návratu z Egypta na to zapomněl, tak v roce 2000 by tento 1 eurocent měl hodnotu, respektive cenu , vyjádřenou cca 295 Zeměkoulemi z ryzího zlata.
   Když bychom rok nahradili jednou transakcí na finančních trzích – s výnosem 5 %, což je v pořádku….tak by stačilo 2000 transakcí. Což není mnoho, při vysokofrekvenčním tradingu (HFT) už vůbec ne.
   No a třešnička nakonec. Co kdyby nešlo o 1 eurocent, ale o 100 milionů euro ?
   Rozumíte ?

   1. To přejde. Říše Dolního a Horního Egypta trvala jen několik tisíc let. Pak se to čím dál rychleji proměňuje.
    Jen v posledních dvou stech letech. Stu. Padesáti. Třiceti …

    1. nieco obdobne ale funguje od cias Mediciovcov…..aj ked samozrejme nejde o 1 cent. Ale ked robili niekedy v 2019 prieskum, tak zistili, ze vacsina majitelov vacsich majetkov su potomkami povodnych majitelov niekedy z doby Mediciovcov……poda, zlato, umelecke diela, dolezite zdroje a podniky. Neznamena to, ze vsetci su multimilionari ci nebodaj viac, ale majetok sa proste v rode udrzal a patricne zvysil svoju hodnotu, kedze ceny idu len hore.
     Ako moj kolega hovorieval, jedine co im do toho hadze vidle, su prave vojny, pretoze tam sa stavalo, ze proste ten majetok im zobrali nezvratne a aj trh sa casto nezvratne prerozdeloval. Ale kedze prieskum dopadol ako dopadol, da sa povedat, ze bud sa prerozdelil vzdy v prospech zvysnych rovnakych alebo ten odpad bol pomerne maly

     1. Stesti , J., sere porad na vetsi hromadu. Neni to tak slozity..
      Blby je kdyz to je penezich a v majetku , pro nas pro vsechny ostatni.

 5. Hluboce souzním.

  I ty nejkrásnější zbraně jsou nástroje neštěstí.
  Nejsou to nástroje pro šlechetného.
  Jen nemůže-li jinak, používá jich.
  Vítězí-li, netěší se z toho.
  Kdo by se z toho chtěl těšit, těšil by se z usmrcování lidí.
  A kdo se těší z usmrcování lidí, nedosáhne svého cíle pod nebem.

  Kdo usmrtil velké množství lidí,
  měl by je s lítostí oplakávat.
  Kdo zvítězil v boji,
  měl by být přijímán se smutečními obřady.

  1. Alef: To je citát z jakého díla? Něco z Číny? Připomnělo to, jak vítěz nad Napoleonem, vévoda Wellington řekl, že hned po prohrané bitvě druhá nejhorší možná událost je bitva vyhraná.

   1. Předpokládám,
    že to pochází z 31. kapitoly Lao-c’ – Tao te ťing,
    snad to Alef potvrdí, či vyvrátí, nerada bych se dopouštěla dezinformace.
    **********
    Mimochodem na starých Kydech se někdo pod „až poklesne prapor“ dotazoval,
    zda je náš zdejší Ládik pan Větvička
    a prý ANO, jak můžete pochybovat, psala Alice….

    Nu, já tedy pochybovat nejen mohu, ale často dokonce musím…

    Nejsem tam registrována a tak to dávám sem.

    Možná by bylo vhodné,
    aby to Vidlák, Alef, či sám Ládik uvedli opakovaně na pravou míru.
    Záměny za jiného člověka nemáme většinou v oblibě.
    ******************************************************
    Napsal uživatel Zappova ukolébavka dne Út, 19. 09. 2023, 07:40Trvalý odkaz
    *
    „Mám dotaz. Je Ládik!!!, který psával sem, na A.cz a dnes myslím na Literate stejná osoba, jako vypoklonkovaný Větvička?“

    Napsal uživatel Alice dne Út, 19. 09. 2023, 08:46In reply to * by Zappova ukolébavka
    Trvalý odkaz
    „Ano je.
    Jak můžete pochybovat, když si přečtete jeho zveršované aktualitky? Pravda je, že poslední dobou na Litterate jeho „básnické střevo“ asi odpočívá :-),…“

    1. Ad Majka
     Bohužel jsem se už tehdy k tomu nevracela a nevšimla si své chyby. Kdybych tak učinila, zjistila bych chybu z reakcí.

     Samozřejmě vím, kdo je Ladik a kdo je Větvička a že to není jedna osoba, oba znám z netu už dlouhé roky. Stává se mi občas, že spěchám a v tomhle případě jsem zřejmě přehlédla poslední slova („jako vypoklonkovaný Větvička“). Omlouvám se tedy hluboce oběma Ladikům i těm, koho jsem tím zmátla.
     A Vám, Majko přeji hezký den.

   1. Na první podívání čtu: Kolář patří k vězení. Tak si říkám: co je to za nezvyklou předložku? Obvyklé je přece do vězení, ne k vězení.

    Tak jsem četl znovu, a vidím: přání otcem myšlenky!
    😀

    1. No Kolář je údajně také pro prezidenta „poradce“ jen na zavolanou
     ( na dohodu o pracovní činnosti) za paušál 1.000,- Kč měsíčně
     a ani si tu tisícovku nenárokuje,
     dělá to prostě dobrák tak nějak altruisticky a tedy zadarmo.

     K oficiálním poradcům hradu ale vůbec nepatří, není tam nikde uveden…

     A v „Coltu group“ je Kolář
     „člen výboru pro compliance a etiku“
     (snad ne taky za tisícovku, kterou rovněž nechce?)

     Zájemci, jděte ve Výroční zprávě Colt CZ Group SE na stranu 42:
     https://www.coltczgroup.com/file/864

     A „eticky“ v té VZ 2022 firma uvádí, že :
     „Petr Kolář dlouhodobě spolupracuje jako PORADCE se současným prezidentem gen. Petrem Pavlem.“
     *********
     A někoho by mohla napadnou jistě kacířská a naprosto chybná myšlenka,
     zda Kolář a nakonec i firma „Colt“ možná takto až neeticky „neprodává“
     ve výroční zprávě zájemcům
     právě ono slovo „poradce“, a jako bonus „dlouhodobý“
     (vliv na prezidenta, styky a známost a možné působení)…

     P.S. Zelenský nejspíš dostal taky nějakou tu „barevnou“ kartu.
     Protože nejen, že jemu podřízený rozvědčík Budanov
     údajně zpochybňuje politiku vedení v rozhovoru pro nebo kvůli MI6
     ( v časopise The Economist),
     ale už i Černochová na Seznamu veřejně kritizuje Zelenského
     za jeho urážení Poláků alias hodně nepovedený „boj“ o „ukrajinské“zrno.

     A úplně nejvíc mne „baví“ stále ta Zelenského a fialové vlády a EK
     hra na „hladové rozvojové země“, které čekají údajně na „ukrajinské“ obilí,
     když na burze jde cena obilí níže a níže, než před 24.2.2022
     a to o nedostatku moc nenaznačuje…nebo už je vše jinak?

     A obávám se, že i když fiala zničí naše producenty s přebytky NEzákazem dovozu z Ukrajiny,
     že ty americké a jiné majitele „ukrajinského“ zrna nezachráníme
     (sarkasmus, ačkoliv nic nenasvědčuje,
     že by konečně začala vláda ČR hájit i zájmy domácích producentů,
     jako Polsko, Slovensko a Maďarsko a naposledy snad i Chorvatko …. )

     A takto si tu žijeme a chleba stále moc lacinější není!

 6. Tož někdo vydělává, jiný zase prodělává.
  Nadává se zde na Sorose, ale on ty své nákupy či prodeje zveřejňuje. V tom je otevřený, však také chce mít otevřené společnosti (státy) , proto financuje i různé subjekty (objekty ?!) po celém světě – aby celý svět byl nakonec jedním otevřeným systémem (otevřeným i pro spekulanty).
  Ale politici, političky, diplomaté, diplomatky, vůbec lidé z establishmentu nebo z lobbyingového byznysu….ti nezveřejňují KAM PŘESNĚ dávají své peníze (můžou například vyvolávači válek těsně před vypuknutím války shortovat akcie či příslušné dluhopisy atd apod.). To je špatné, to je moc špatné. Takhle se někdy může zdát, že příslušné hova…eh, individuum jede hlavně na sebe a svou famílii, ostatní jsou mu dobří pouze coby hejlové, v horším případě coby kanonenfutr. V tom by paní Lejnová či Baberbocková měly zasáhnout (ovšem pokud v tom samy nejedou, že…). No a paní Jourová, to se rozumí – má prý páky dokonce na takového Muska, měla by mít páky i na tohle (opět – pokud v tom sama ona nejede).

  Ovšem např. Ukrajina zbraně potřebuje, to se měli či mají bránit oštěpy a meči ?

  ——————————————-
  Světu vládne Ďábel, proto je zapotřebí i zbraní.
  Ovšem není zapotřebí vyvolávat války jen kvůli vyššímu hmotnému zabezpečení už tak přežraných …….(autocenzurováno).

  1. Ukrajina měla přímo ve své Ústavě záměr neutrality a pokud by se toho držela, pak by nepotřebovala ani ty oštěpy a meče.
   Zajímavé je, že jako strana konfliktu svoje zbraně použila jako první a to proti občanům žijícím dlouhá léta na území UA.
   Fakta nepřestávají existovat, když je budeme skrývat nebo ignorovat …

   1. Liberálně demokraticky se rozhodují pro to co považují za nejvýhodější.
    Sice z pohledu od jinud se to může jevit jinak. Každý jedná tak jak považuje pro sebe za nejvýhodnější.
    Bez výjimky.

   2. Davaji tomu gryndylovi pekne zabrat..Na jednu stranu za nej krute bojujou
    a na druhou zase a zaroven , chteji gryndyla uplne vodrovnat..
    Co je nesmysl, dava smysl ..
    Pro stada pravniku celyho sveta stoji za povsim , ze Supreme Court v 2010 ,
    tedy ten nejvyssi ,uplne ze vsech nejvyssich , rozhod vetsinou,
    ze korporace sou taky clovek.
    Maji ty stejny prava..Jak je mozny , co neni mozny …
    Neco namitat a nejak protestovat a vzit vubec vazne, takovy
    spatny , justicni vtipy…./Zakon , letadla , ktery litaji a z kterych
    pilot vyskoci za letu a letadla leti dal a proto si je kazdej kupuje,
    rus to ma pak jednoduchy , letadla zadluzi stat do krachu a rus pride
    zase k hotovymu , ofensivy sou porad na jednom miste , vsecko ,
    je taky kazdymu dneska pro srandu, akorat a neni se cemu smat../.

   3. David Dvořák: Největší chyba asi byla, když zástupci Majdanu porušili pár hodin po podepsání dohodu s Janukovyčem a tehdejší vládou o předčasných volbách. Místo toho nechali své radikály obsadit parlament a prezidenta odvolat neústavním postupem. Tím dali svým odpůrcům argument, že nová vláda ztratila legitimní možnost opírat se o právo. Od té doby porušují na UA ústavu i jejich oponenti na Krymu a Donbasu. Už nezáleží na zákonnosti ale na tom, kdo sežene víc mužů, víc zbraní a víc spojenců v zahraničí. Proč nemůže konečně někdo na UA vládnout moudře? Asi to ani nejde při závislosti establishmentu na zahraničním financování. Předvídavé by bylo do roku 2021 být rozhodnější tam, kde nebyla ani dnešní vláda rozhodná. Neopevnili dostatečně místa mezi pevninou a Krymem. Být naopak víc diplomatičtí tam, kde mohli něco získat ústupky. Jako by bylo v té době nabídnout uznání nějaké podoby autonomie Donbasu. Ve chvíli, kdy to území stejně neovládali. Tím by neztratili žádnou část území, které tehdy ovládali. Možný přínos by byl v tom, že by tím mohli rozdělit své protivníky mezi stoupence dohody a její odpůrce.

  2. Křišťálově čistý Soros? Myslíte zhruba tak otevřený a transparentní, jako když svými pofidérními finančními machinacemi za účelem čistě vlastního obohacení a ožebračení milionů jiných dostal do kolen britskou libru? Nebo spíš to skryté financování stovek či tisíců neziskovek přes stovky až tisíce jiných fondů, organizací či think-tanků s názvy vypadlými jak z generátoru náhodných jmen, přičemž dohledat zdroj na začátku lze jen při použití sisyfovská práce? Jj, pokaždé, když se řekne otevřený, čistý a transparentní, tak mi hned na mysli vytane jako zářný příklad právě Soros.

   1. Tdx: Měl mnoho let velký vliv, ale opravdu se tím tolik netajil na rozdíl od některých jiných miliardářů. O tom jak chytře oškubal Bank od England mluvil veřejně, i když ty spekulace na libru mohl udělat přes prostředníky a o všem mlčet. Působením svých neziskovek se chlubil. Zdroje financování neziskovek jdou dostupné v každoročních ze zákona veřejných zprávách o jejich činnosti. Ani tam nejsou všude dlouhé řetězce prostředníků, ale často neziskovku ovlivňující politiků financuje přímo jeho fond Open Society. To jen mainstreamoví novináři žili dlouho v duchu doublethinku, kdy věřili, že mnoho věcí ovlivňuje k dobrému k posílení demokracie, ale taky odmítali kritiku, že jako nikým nevolený miliardář manipuluje s politikou a tvrdili, že on přece nic neovlivňuje, že jsou to jen nějaké konspirační teorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *