18 července, 2024

Hodné holky se dostanou do nebe

Máme deset dní do demonstrace… Je vylepeno rekordní množství letáků i billboardů, je domluveno rekordní množství autobusů, sociální sítě jsou rekordně otapetovány. Petra Rédová, která koordinuje zdravotní službu, mi říkala, že vždycky byl problém sehnat dostatek zdravotníků, ale tentokrát si může vybírat. Jestli je ještě něco, co by se mohlo udělat pro to, aby tato demonstrace vešla ve známost, řekněte to organizátorům a oni to udělají. Víceméně neexistují žádné limity….

… tedy, kromě ochoty přijít. Všechno ostatní už existuje. Stačí zvednout telefon, spojit se s koordinátory, domluvit si s nimi, kde nastoupíte do autobusu a připravit si tři stovky na cestovné.

Je třeba se bouřit. Je třeba se bít za své zájmy… protože kdo se nebije, ten ničeho nedobude. V našich dějinách je to velmi opakující se motiv. Za za Císaře pána jsme často bojovali jako lvi a Maďaři se bouřili… Maďaři dostali Rakousko – Uhersko a my nedostali nic. Dnes Orbán dělá v EU velmi zlobivé dítě a už staví druhou gigafactory, zatímco my můžeme koukat přes kopečky do Drážďan, jak tam naši přátelé Taiwanci budou stavět továrnu na čipy a raději nemyslet na to, jak dopadla Škodovka v Číně… kvůli jednomu Zastrčilovi… Že libtardi mlčí, tomu rozumím, ale nečekal jsem, že vyrcholový menežment Škodovky bude taková banda srabů.

Co nám přineslo evropské řešení energií? Nejvyšší ceny. Proč? Protože Fialu poklepali po zádech. Ale jinak je to katastofa, která se teprve rozjíždí. Ono není snadné pro firmu, aby prostě zvedla kotvy a přestěhovala se do jiné země. Ale jakmile se odhodlají a spustí to, už je nikdo nezastaví. To už je na nápravu pozdě.

Kdo má nejlevnější potraviny? Poláci. Kverulanti, fanfaróni, odbojníci… a také mají vlastně už největší armádu v Evropě, pocit krytých zad od Američanů… a unijní nesmysly už k sobě nepouštějí úplně rutinně. Je prostě třeba si dupnout.

Dokonce i ti Slováci jsou na tom líp… Matovič byl sice proevropský, ale také magor, takže i on si trochu vydupal. Ovšem náš Péťa je tak úslužný a lokajský, že nám jenom berou. Není divu, oni si tam Bruseli představují všechny Čechy přesně jako Fialu, když a něj pořvával ten Ferhofštadt.

Včera jsem to probíral s kolegy zemědělci… Ano, i oni vidí, co si na ně v Unii vymysleli. I oni vidí, kam jde naše zemědělská politika. Ale, zatím ještě peníze v kešeni mají, letošní rok pokryjí… složenka za daň z nemovitosti přijde až příští květen, dobytek tu žádný není, aby jim to došlo rychleji, podobně jako to došlo Holanďanům, jejichž zemědělská strana nejspíš teď vyhraje volby… A až náklady nepokryjí, už bude na protesty pozdě, protože nebude možnost to napravit.

Za První republiky a za Rakouska měli horníci jedny z nejvyšších platů. Ano, pořád to byla bída s nouzí, ale hokynářští pomocníci nebo nosiči na nádražích se měli daleko hůř. Kdo se bouřil? Horníci. Kdo měl první nárok na nemocenské pojištění? Hornici. Proč? Protože to byli ramenatí chlapi, co pro ránu nešli daleko a ani markýzu Gerovi nebylo radno se před ně při stávce postavit a provokovat. Horníci byli první, kdo měli pořádné odbory. Bouřili se a tak měli víc než dělníci v kamenolomech. Mnohem víc.

John Steinbeck ve svých Hroznech hněvu psal, že česáči ovoce měli vyšší platy jen tehdy, když před branami sadu demonstrovali jiní česáči za zvýšení mzdy. Jakmile byli rozehnáni, okamžitě šly platy dolů. Takhle náš svět funguje, přátelé. I ptáci v hnízdě nejprve nakrmí pískle, které nejvíc křičí. Kdo nekřičí, ten nic nepotřebuje a kdo nic nepotřebuje, ten nic nedostane.

Kdo se v klidu nechá ostříhat, ten bude stříhán. A můžete vzít jed na to, že Stanjurovi bude jedno, proč se necháte pokojně obírat. Jestli je to kvůli Rajchlovi, Okamurovi, nebo Babišovi. On je rád, že jste si svojí mírnost a poddajnost odůvodnili tím, že je Rajchl řízená opozice a tak se raději necháte oškubat, než abyste šli na demonstraci. Jako kdyby na tom záleželo… Jako kdyby to někdo v tom davu na náměstí uměl vyčíslit a kvantifikovat.

Nejdeme tam manifestovat svojí lásku k Rajchlovi, ale svoje znechucení s Fialou. A velká média udělají všechno pro to, aby vás přesvědčily o opaku. Protože když půjde o Rajchla, tak nepůjde o pětidemolici. Tak snadné to je.

Je nás hodně a bouříme se, to je jediné, co si z toho náš Derniér, Rakušan i jejich Česká televize mohou vzít. Bouříme se, jsme nespokojení s cenami energií, jsme nespokojení se směřováním naší země a je nás hodně. Pokud to takhle půjde dál, může se to vymknout z kontroly. To je jediné poselství, které můžeme vyslat. Uhři také nedostali dualismus hned. Trvalo to, i krev tekla. Přemysl Otakar se dlouho předlouho musel snažit, než se dopískal Zlaté buly.

Teď v neděli už jedna demonstrace byla… pět set lidí… inu, z toho si Vítek na zadek nesedne. Jestli vám vadí Rajchl, není nic snazšího, než přijít na demonstraci a pak si postavit vlastní kandidátku. Ale postavit si vlastní kandidátku, kterou nikdo nezná a hrdě stát na tom, že Rajchlovi přece nebudete dělat legitimitu a tak nepřijdete tam, kde vám zadarmo shromáždil sto tisíc lidí a vy tam s nimi můžete mluvit, to je prosím hloupost na úrovni jelita roku. Mějte si všichni vlastní záměry. I ti horníci si od toho slibovali různé věci. Mějte si všichni vlastní plány a hledejte si pro ně podporu. Uskutečňujte je. Pro mě za mě uskutečňujte i své vize vlády lidu bez politických stran. Nemusíte chtít totéž, co Rajchl. Ale nedělních proslovů jsem měl pocit, že to chápe jen Skalický a vsadím se, že se svými příznivci na Václavák přijede.

Kdo by to byl řekl, že základní test integrace i inteligence české opoziční politiky bude spočívat v pochopení, že je třeba sypat na největší hromadu…

Pokud totiž zůstanete doma, tak budete hodní a vláda se podle toho zařídí. Stejně tak se vláda bude muset zařídit podle toho, když Václavák naplníme k prasknutí. Orbán také nemá na to, aby porazil EU. Nemá na to, aby porazil Američany a vypráskal je z Evropy. Ale má na to, aby si vybojoval lepší pozice než měl před rokem. Kverulantstvím, dupáním, sypáním písku do soukolí… a občas i trochou kolaborace. Nevím, jestli máme na shození vlády. Ale vím, že pokud se nebudeme bouřit, tak si nedobudeme nic.

Hodné holky se dostanou do nebe. Ty zlobivé se dostanou, kam chtějí.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

156 thoughts on “Hodné holky se dostanou do nebe

 1. Moc hezky, moc hezky to ten Vidlák napsal. Taky, jak je to k tý demonstraci připravený. Muselo to stát práce. I peněz. Akorát nevím, kolik z nás si všimne, jestli tu medicínu, třeba vod MUDr. Marka Zemana, vůbec chceme. I když teď už je to vylepšený. Nebo, jestli chceme svět vidět, jak ho vidí JUDr. Petr Vacek.

  1. Pro toho, koho zajímá co si myslí pozvání řečníci, budou všechny projevy zajímavé. Pomůže mu to získat trochu přehled, kdo je kdo. Kdo slibuje líbivé nesmysly a kdo uvažuje spíš racionálně.

   1. 34 let volíme my z SV tak jak volíme a domníváme se ,že když bude to samé repete ,že se něco změní ?

    Tady se nás,jak se zdá , nepustí chiméra ,že bez programu PNZ se to samo srovná ,nebo to za nás zajistí snad padli komunisti?
    Ptá se ANICKA
    NO NAZDAR!

 2. Četl jsme zajímavé srovnání o situaci indiánských kmenů při jejich spolupráci nebo odporu proti vládám USA. Ukázalo se, že vlády USA uplácely více kmeny, které se bouřily než kmeny k vládě loajální. O území obíraly všechny kmeny stejně. Dokonce měly i zhruba stejné ztráty, protože v rezervacích byla vysoká úmrtnost a v indiánských válkách jich zase tolik nepadlo.
  Z toho vyplývá, že více opravdu dostanou ti, kdo se bouří, hádají, staví na zadní než ti k EU loajální.

  1. Jasně že se věrchuška snaží zacpat ústa nejvíc těm, kteří zlobí a pořádně řvou.
   Potvrdí 11 sociálních pracovnic z deseti. Být hodný se v určitých případech nevyplácí. Pro doktory filosofie to samozřejmě neplatí. Ti musej být hodní a poslušní.
   😀

 3. Hmm vždycky fšecko v yleze. Něco se provalí dřív, něco později.
  https://echo24.cz/a/HXhXH/zpravy-domaci-vydavani-uprchliku-pred-mobilizaci-na-ukrajinu-dezerteri-ministr-blazek-extradice-zelenskyj-korupce-odvody?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=

  Co myslíte, mohl by celý ten rambajs kolem jeho ne/konání být zapoříčiněn tím ,že de fakto zabránil lilka podřediterli vykonat příkaz green ředitele planety?

  Tak nějak se mi to skládá… hmm

 4. Zajimavy rozhovor

  Kam bude směřovat evropská zelená politika, o tom do jisté míry rozhodnou také blížící se volby do Evropského parlamentu. Vidíte v nich nějakou šanci na změnu?

  K moci se musí dostat nové politické strany! Troufnu si tvrdit, že zhoubná zelená politika je plně prolezlá ve všech pěti vládních stranách – tedy současná pětikoalice je pro budoucnost České republiky z hlediska energetické politiky a hlavně soběstačnosti ještě větší hrozbou než válka na Ukrajině.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-se-v-Cesku-ridi-energetika-Dosadili-Pirata-divadelniho-rezisera-Hodinu-a-pul-jsem-mu-vysvetloval-zaklady-ale-mel-utkvelou-predstavu-742435

 5. Panačku JANe,co tak napsat něco ve svem zájmu jako člena SV ,ještě včas než to tady panu DDD zakázou.Rusaky nepije ovlivnit ví co si dohodli banksteři a mají heslo
  Na co nám bude svět,ve kterém nemá být místo pro Rusko }}
  To ,že Rusáci pochopili co jim hrozí od banksteru pote co padlo rozhodnutí,které nejde odvolat ze dne 29.3.2019 to jde jen v čase posunovat ,to by jste měl tady rozebrat,aby všichni pochopili proč se nyní dělí svět na dvě půlky tím BRICS s možnou katastrofou na 6.priorite řízení ohlupeneho davu davu rádoby ignorantu.,kteří nechápou,že je třeba změnu a to REZIMU ještě včas. ,

  SLAVA PNZ ,nebo taky ne a když NE pak uvidíte možná všichni všechny svaté po sve nové volbě zlých SATANISTU prý členu strany KDU a Piràtú,kteří mají zločin ve svém názvu a nezapomenutelné pétidemolice🖕😭🚴☠️💥🥒

 6. HODNE HOLKY SE DOSTANOU DO NEBE .ZLOBIVE TAM,KDE CHTEJI,KDYZ JE PANTATOVE ZAS NEVYDRBOU.

  Piši tady donekonečna,že kakofonie zdejších lidových komentu tvoři pry Alternativu,která NEEXISTUJE .
  Existuje pouze jediná síla tj SV zkratka pro Společnost Volicú.
  Dukaz její síly je ,že si po prý ohlupení GŘ tv,zvolila \ASOCIALNI REZIM ,který ji za to bude rabovat,okrádat o peníze a aktiva a neví ,že 6. priorita jejího řízení,kterému 34 let podléhají , je VALKA.Mame tady prý i muže,advokáta který má jeden bod programu „DEMISI“ této námi zvoleně vlády.
  Neví a neprosazuje heslo ANI JEDEN HLAS 34 let trvajícímu Asocialnimu režimu.TO JE TABU.\
  Nejhorší je,že ten muž dávno ztratil tah na branku a pokud prý dostane svoje,neví co bude potom.Chybi mu program PNZ a je zabejcen společně s naším panem Pantátou DDDD snaží dobíjet zraněnou republiku do sraček.
  Další muž jakýsi historik,který žije z toho,že se 4 x pusinkoval s FIDELEM a nyní společně s předsedkyní své kdysi tak oblíbené strany snaží o její totální krach neboť nám odmítá dát přednášku v Jungmanově prý UNI o to kde nechal strejda MARX ve svém učení díru a proč nemohl předpokládat že se z jeho obdivovatelske KSČM stane funkcionářská tlupa buržoustu,která se živi prodejem nemovitosti,které možná patří stále nám LIDU a je na tom tak špatně,že nedovede ani převzít hotový plán národní záchrany a potreb,prý proto že ho nezná a tak dřisty na mrtvém webu http://www.striokyzesveta.cz no a vzkázal AA teamu SV,že se dá novou ideologii neomarxismu radši utopit do mrtva.
  Pokračovala bych jakýmsi neznámým TRUHLAKEM,který se vydal do středověku pro pruty a teď nám je strká před NOS prý Národní občanskou společnost která je rovněž bez programu jako ten sereš.
  Fuj,fuj fuj to je hnujj.

  Tak to je mineni ANNY Von KSH vaší Aničky ,kterou už vedle na Vidlakovych kydech snad i popravili, neboť prý tam napsala,když to ještě šlo
  NAVOD JAK Z TECH SRACEK VEN!💥🇨🇿🙋☠️🍒🖕

 7. „Mezi životem, jaký je, a životem, jaký by měl být, je tak velký rozdíl, že ten, kdo nedává pozor, co se děje, a řeší pouze to, co se stát mělo, dělá mnohem více pro svoji zkázu než pro přežití.“
  Beru si na pomoc tento Machiavelliho citát. Je v něm zkoncentrováno vše, co říká a o čem píše Vidlák, mnoho jiných a na konci já. Všichni chceme život, jaký by měl být, v tomto případě aby v zemi nebyla taková hrozná vláda, aby tu místo ní byla taková, co to dělá dobře a pro zemi prospěšně. A chceme to udělat taky způsobem, jaký má být. Do slova a do písmene ale ten citát naplňujeme tím, že tolik chceme to „jaký má být“, že přehlížíme „jaký je“.

  Následují další jeho citáty –
  „Obrať se čelem k svému osudu: buď se zlu vyhni – a nemůžeš-li se mu vyhnout, nes jej jako muž.“
  Co to právě teď, kdy tu vládu tolik nechceme, je to – nes jej jako muž…?

  „Lidé téměř vždy kráčí po cestách prošlapaných jinými a napodobují ve svých skutcích cizí vzory. Ale nemohou se těchto cest držet ve všem a nemohou ani dostihnout proslulosti těch, jejichž činy napodobují.“
  Kráčíme my vůbec? Ne. Odpověď zní, že nekráčíme. Zdráháme se aspoň vykročit.

  Dochází proto k –
  „A tak všichni ozbrojení proroci zvítězili a ti neozbrojení podlehli.“

  Jak ti neozbrojení právě kvůli odmítáni ozbrojit se podléhají? –
  „Vláda nespočívá v ničem jiném než v takovém ovládání poddaných, aby nebyli schopni nebo neměli důvod ti uškodit.“
  Dává nám vláda důvody, abychom jí neuškodili? No, přesně naopak. Jen my toho nejsme kvůli věčně rozhádanosti, ignoranci a pohodlnosti schopni. Podlehnutí kvůli neozbrojení je naše vlastní vína.

  Ve výsledku poslední citát –
  „Z toho všeho vyplývá obecné pravidlo, které nikdy nebo jen málokdy zklame: Kdo jinému dopomáhá k uchopení moci, sám sobě podřezává větev, na níž sedí.“
  Tím, že proti této ani ne vládě, jako spíš nadvládě, nic neděláme, čímž jí přesně v duchu citátu dopomáháme, si sami sobě tu větev brzy odřízneme celou…

  1. „Lidé se méně rozpakují uškodit tomu, koho milují, než tomu, koho se bojí.“

   Tento jeho citát je taky velmi výstižný. Pro jistotu, není konkrétně o Rajchlovi. Je o jednom každém z nás. My se totiž zdaleka nejméně rozpakujeme uškodit sami sobě…

   1. Piccolomini: Machievalli toho řekl hodně i to, že láska poddaných chrání vladaře před atentátem nebo převratem, protože spiklenci budou pravděpodobně včas odhalení nebo budou od svého záměru odstrašeni vědomím, že i když uspějí, lid půjde vladaře pomstít. O té povrchní přízni to platí nejvíc u těch, kteří byli vladařem podplácení, aby ho podporovali. Kdo v něho nevěří a poslouchá jen kvůli penězům, může zradit, když proti nim nabídne víc. Proto radil, aby vladař měl i meč. Kupodivu byl i zastáncem držení zbraní občany města, aby všecko nezáviselo na proradných žoldnéřích.

    1. Já vím. Z toho, co vypozoroval, učinil hodně závěrů, aplikovatelných na dění i ve dnešní společnosti. Jsem si vědom toho, že jsem z jeho citátů cíleně vybíral, „aby to pasovalo“. Což se „kupodivu“ argumentačním kruhem (kdy to ale není faul) vrací do toho, že ty vybrané se vzhledem k současné situaci pro své pasování do ní vyloženě nabízejí.

   2. Ve svém spisku Anti-Machiavel Bedřich Veliký (některé myšlenky ve spisku uvedené údajně vycházejí ze vzájemné korespondence BV – Voltaire) nazývá Machiavelliho tuším že “ Doktorem Zla“.
    Zajímavůstka : I tak vysoce postavené osobě dala Církev jednu z jeho knih – Práce filozofa ze Sans-Souci – na Index zakázaných knih.

    1. Ano, je dost takových, kteří jej právě pro někdy značnou amoralitu jeho pragmatismu tak nazývají / je takto jimi vnímán.

     Sáhl jsem po něm ale ne proto, že to řekl on. Aniž bych tím konkrétně Vám chtěl vysvětlovat natolik dobře známou věc, nezáleží přece, kdo to byl, ale zda a ve které chvíli obzvláště ta slova jsou platná. Dnes jimi jsou právě ta jeho, jakkoli ne vnímaná přímo v kontextu doby, kdy to sděloval (nevím, zda právě i tyto citáty) Lorenzovi.

     1. Amoralitu zdánlivou. Pro různé případy radí různé. U některých, že moudrý vládce by se jim měl vyhnout.

  2. Děkuju za nanejvýš vhodné připomenutí. Mám, znovu pročtu, oživím.

   V boji proti špatné vládě vidím potíž v tom, že protivníkem není tato vláda, ale rostlina rodící ji jako jedovaté bobule.
   Spoluobčané voliči, slepci pokládající slepost za normu, toužící oslepit ostatní. Temno pokládají za normu. Zapálíš svíčku a první kolemjdoucí …tfuj… ji zhasne aby nebyl rušen v nevědomosti, slepé poslušnosti a následování pištce vábící a vedoucí ho k propasti.

   Nic se nezmění dokud sami nebudou přinuceni silou. I při pohledu do propasti k níž se blíží, jak vlny lumíků neustanou v pochodu, dokud v ní sami nezmizí. Tou cestou nejen vábí stojící opodál ale snaží se je strhnout s sebou.
   Co by se muselo stát aby je odvrátilo? Má smysl snažit se alespoň některé vyrvat že sebevražedného houfu? S rizikem, že sami do něho budeme vtaženi, jím pohlcení a spolu sním skončíme v propasti?

   O tom přemýšlím, co říká moudrý Kocour na sloupku. Který ví kudy chodí myši. Nezmizet v proudu lumíků.

   Koho volit… Ne svatého, ale naopak schopného intrikána a dovedného pleticháře, který více než jiní zlí má svůj zájem bližší mému než oni. Který pro svůj sobecký cíl mi ponechá více svobody a snad i o trochu více drobků než ostatní, protože je to pro něho výhodné. Stačí, bude-li alespoň občas trochu lidský.

   1. K Vaší poznámce výše, měl jsem formulovat, že jeho pragmatismus je v řadě jím učiněných závěrů některými vnímán značné amorálním. Pokud by se lidé vůbec uměli dohodnout, co to morální a amorální je. Vychází se tedy z té obecně přijímané, podle té by se některé jeho závěry za amorální považovat daly. Což ovšem je ten rozdíl mezi životem, který žijeme a který bychom chtěli žít.
    Na námitku, že se z toho ale nemůže dělat standardní vzorec chování, je odpověď, že to nikdo nepožaduje, jde jen o přijmutí reality lidského chování a pragmatismu jako nástroje.

    Když zůstaneme u Vámi použité terminologie, z té svíčky se dá udělat pochodeň. V tom se viditelně od sebe lišíme.
    Vy jste přesvědčen, že i ta by byla sfouknuta nezájmem. „Lumíci“ prostě jdou k propasti a nic je nezastaví.
    Já si zase říkám, že není potřeba všech lumíků. Stejně, jako je značná menšina libtardů k té bezduché chůzii ponouká, stačí jen o něco víc dezolátů, než je „svíčka“ na Václaváku. Nemusí dojít k požáru, stačí ta pochodeň, aby upoutala lumíky a zastavili se.
    S výjimkou těch, kdo jdou, ničeho si nevšímají, ani toho, že jdou. Ovšem ti nejsou důležití, směřuji to k tomu, že menšina umí manipulovat většinu. Lidé jsou stádo, v čemž by Machiavelli jistě souhlasil. V našem případě stačí právě jen o trochu víc, než jen plný Václavák. Pnutí ve společnosti je nepřehlédnutelné, stačí, aby to přestali brát za „jen“ Václavák. Pak už se to rozběhne samospádem.

    Vláda není neprůstřelná, jak si pořád namlouváme. Když taky uvidí, že to už přestalo být „jen“, k tomu odstoupení je dotlačitelná. Proto dokola voláme s Vidlákem a dalšími po té „návštěvnosti“ demonstrací. Každý jeden z nás se počítá, abychom přestali být „jen“.
    Potom budou samozřejmě problémy s Hradem, nakonec volby. Buď se jimi něco změní, což bude dokladem, že to celé mělo smysl. Nebo nezmění, což bude dokladem, že právě taková je realita naší země. Nic se tím nepokazí. Není důvod na cokoli čekat, protože ṕokud lumíci jdou mlčky ke srázu teď, půjdou tam i kdykoli později.
    Hůř, než je to teď, to ještě může být, pokud nic neuděláme, taky i bude. Ale to je jen okolnost. Jak jste správně uvedl, lumíky to nezastaví. Pokud to potrvá víc, než dva či tři měsíce, vůbec ničeho si nevšimnou. Plamen, přesahující Václavák, ten je taky sice nezastaví, ale pozastaví. To naprosto stačí k tomu,,aby se ten první krok povedl.

    Psáno pod inspirací Machiavelliho pragmatismu, který, jakkoli je někým vnímán amoralně, je skutečně jedinou cestou, vedoucí k možnému zlepšení…

  3. Charakterizujete přesně tu moc z posl. cit. jako ve smyslu nadvlády, v tom se rýsuje něco, o co by mělo velký smysl usilovat (tedy neusilovat) a v čem by i alternativa byla svolná najít společnou řeč s opozicí, kdyby i ona si dokázala zvnitřnit tento problém. Obracím se na vás s tímto jako na toho, kdo to může ovlivnit a zároveň doufám, že jsem si vlezl dostatečně nenápadně do kouta a píšu si jen tak pro sebe, abych ne to, netento.
   Zdráháme se jen vykročit, neboť cesta nám přes všechno zkušenostní snažení nebyla zřejmě vštípena. Je to jako rozkouskované, rozmělněné tušení tradice, každého bolíce na jiném místě, a takže ne už čelem jako jeden muž zpříma se měřit osudem. Je to těžké, jestli člověk má být tolerantní nebo nesmlouvavý. Intuitivně používá každý jiné měřítko, ale nakonec ze společnosti se vždycky vygenerovala platná legislativa a ta se zdála víceméně rozumná všem, jen do určitého bodu obratu.

  1. Měl pěkný opasek. Stálo na něm Buď připraven. Tak jsem ho zvrhnul, a on nebyl připravenej. Ještě ho mám schovaný…

   Černochová….Pro ní je to vrchol.
   Co k tomu… O válce a míru rozhodují jiní jinde. Naštěstí.

 8. Ještě OT k Větvičkovi: Na iděsu jsou z něho tak posraní, že schovávají do „Hydeparku“ všechno, co se o něm jen letmo zmíní – za celý srpen nic a od 5.9. jsou tam 4 články, které spojuje jediná věc 😀 Dokonce i grcálek, který pochopitelně neodolal si vítězně zakřepčit, na to doplatil. Tommy Robinson v iděsím provedení …

  1. Pojďme uspořádat na to téma happening.

   Rozpoutáme akci, kdy lidi budou do iDěsu psát a telefonovat na jakékoli téma, ale obsahem sdělení bude primárně otázka: vy jste ta firma, co zrušila blog Ladislava Větvičky?
   Dobrovolníci by mohli objekty a autopark iDěsu oblepit samolepkami se sdělením Větva už tady nepublikuje, čtěte jeho vlastní web!
   Zúčastnit by se mohl i pan Lukačevič (jako příjemce zpráv)

   Urřitě lze vynalézt další způsoby, jak iDěs zprudit a vyhození Větvy mu zpříjemnit.

   1. Vony po mně chtějí kopii občanského průkazu.
    Nedám. Prostě nevidím rozumný důvod, proč někam, naprosto bezohledný partě služebníků dávat v plen můj OP.
    Ještě sporadicky na Iděs kouknu. Ale s tou klakou Ukro-eko-grýnfilistů a milionů chvilek pro kolaboracii se nechci bavit. Diskutovat s nimi, stejně jako fanatickými bolševickými agitátory, nelze.
    Taková Halíkovo národní konvertofilní fronta!

  2. A právě proto (byť jsem za to byl minule pokárán) považuju ten zbytek blogerů na iděsu za dvě kategorie:
   1. Buď lidi, píšící doslova vohovně
   2. Nebo lidi, píšící konformně s názorem tamního cenzora či vedení. Co je ta druhá kategorie asi za lidi, nemusím dvakrát zdůrazňovat.
   Vždy se směju těm, co se buď tady, nebo na jiném blogu vytahují tím, že jsou blogery iděsu.
   Těžko bych jim vysvětlil ty výše uvedené, dvě kategorie.
   Připomenu jen, je tu první pokládám za zcela neškodnou, jsou to úleťáci jako třeba Sádecká, co klidně denně vloží tři blogy s AI obrázky, nebo docela praštěná knihovnice, či docela slušný fantasy povídkář, teď si nevzpomenu na jméno, který se zásadně neplete do politiky.

   Za mnohem problematičtější považuju lidi, co dokáží dlouhodobě psát tak konformně, v naprosté shodě s iděsem a přitom píší takové věci, že by jeden blil. Jeden tam vyzýval k vraždě VVP, tuším Kroupa to byl, tentýž Kroupa za covidu požadoval izolaci neočkovaných. Druhý zase požadoval vojenské vložení se Izraele do konfliktu UA-RF a podobně.
   Tyhle druhé lidi já považuju za nebezpečné. Kroupa píše po těch svých výlevech dále, jako by nikdy nic podobného nenapsal. Ale ano, nic není staršího, než včerejší noviny, říkali naši staříčci…
   A ano, mezi ty nebezpečné konformisty patří i pan Hosman, jakkoli se za něj Alef bil.

   1. Ovšem.

    Když jsem ještě dělal ve výzkumáku JEDU programátora, měl jsem tam bezva kamaráda. Byl to dvoumetrový jednometrákový dobrosrdečný kolos, prvoligový judista, kterého nerozhodilo absolutně nic. V situacích jako je tato, která se i vás okrajově dotýká, říkával:
    Komutátor – tomu tátor.

    Když jsem o pár let později blogoval na Respektu (tehdy to ještě nebyl Ricin), poznal jsem tam spoustu skvělých a zajímavých osobností. Kromě jiného i muže, mj. brilantního češtináře a šachistu, kterého soukromě považuji za jednoho ze svých Učitelů. On v situacích (viz výše) pronášel povzdech tohoto znění:
    Jakou lžíci máš, tolik nabereš.

    Myslím, že ve vašem případě vyjde šachistova lžíce i judistův komutátor nastejno.

  3. Mě popravdě vubec překvapuje, že lidi „odsud“ čtou idnes. Nějak mám za samozrejmy, že v 02/22 tyhle média u mě skončily. A seznam s novinkami už tak o 2 roky dřív. Obecně jedu systémový bojkot veškerého minstreemu a správy z něj se ke mě dostává jen zrcadlem nastaveným alternativními zdroji.

   1. Mně se zhnusily už za kowidu.
    Ta bolševická posedlost počtem mrtvol a nakažených, nenávist proti odpíračům vakcine, nenávist vůči nevěřícím, omlouvání kowid-idiotismu….
    S konfliktem v Ukrarusku némlich totéž!
    Jedna pravda, jedna víra, filtrované informace, lži a propaganda…..
    Čeština asi z překladače?
    Hnus a hnis!

 9. Na tu složitou situaci, která nastala po covidu – tj. zejména válka na Ukrajině a drahá energie (ale i menší růst v Německu a Číně) , si vedla vláda pana Fialy celkem dobře.
  Můžete uvést, co byste dělali jinak, a jak.

  Toto může znamenat skutečně velký problém :
  Na kurzy.cz vyšel článek od pana Kovandy s názvem „Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší“
  Kdyby to “ zahraničí“ znamenalo Českou republiku, tak by to samozřejmě problém naředilo, utlumilo.
  Tady je prostor pro vládu a opozici, JAK přilákat eventualně odcházející firmy z Německa.

  1. Jasne. Vedli si kluci a holky dobre. Pul roku prozvanili jak ty energie zkroti „evropskym“ resenim a kazdeho, kdo nesouhlasil pomalu polevali dehtem a valeli v peri. No a pak zavedlo sva opatreni Nemecko a najednou uz se o tom skvelem „evropaskem“ reseni ani nepiplo a tvarili se jako by nic.

   Problem tehle vlady je, ze to zadna vlada neni. Je to prevadec signalu. Lovi signaly od panicku a vysilaji je dal. Jejich zajem neni zajmeme tohoto statu, ktery oni zhusta povazuji za zbytny.

   Firmy odchazejici z Nemecka prilakame jedine tak, ze jim nabidneme to, kvuli cemu z Nemecka odchazeji. Coz je v situaci, kdy jsme cenove privesek Nemecka pokus o kvadraturu kruhu.

  2. re Tencokida Hnuj:

   Tahle vláda ale není naše, je to poskok Brusele a NATO, jestli vám nestačí, že nás zatáhla do války a udělala z nás cíl, tak by vám snad mohla stačit skutečnost, že se sem jezdili vykrmovat a léčit Ukrajinci a to na úkor nás všech, zejména těch co to u nás potřebují více. Mluvit vo inflaci je zbytečné a že se zdražilo skoro vše, vám asi nevadí, stejně kolik vojenské techniky jsme tam dodali a že už vlastně nemáme vyzbrojenou armádu na naši vlastní obranu. Nákup těch blbých letadel vám taky asi nevadí a co ta cenzura? Taky dobrý, že? Když kydáte ten hnůj, předpokládam , že máte nějaký pole a z toho se taky platí a jmenuje se to daň z nemovitosti, copak jednou o 100% to přežijete, že? , ale oni tu daň budou měnit průběžně podle toho , vo kolik se necháte ještě podojit než zbankrotujete. Opravdu si myslíte, že máme nejlepší vládu a že to nejde dělat jinak???

  3. Tencokidahovna:
   Já věděl, žes blbé libtardí hovado, ale nevěděl jsem, jak moc.
   Teď už to vím a se mnou i zbytek spoludiskutérů.

   Napsat totiž něco takového –
   „Na tu složitou situaci, která nastala po covidu – tj. zejména válka na Ukrajině a drahá energie (ale i menší růst v Německu a Číně) , si vedla vláda pana Fialy celkem dobře.
   Můžete uvést, co byste dělali jinak, a jak“

   – to chce hovado a hňupa, dva v jednom, opravdu mimořádného formátu.
   Do války na ukravině nás zapojil Babiš, nebo Fiala??? Babiš tam lifroval cizí, vypůjčené anebo i naše vlastní bambilióny peněz a prakticky všecky NZ zásoby zbraní, které tu ještě zbyly?
   Energie zdražil Babiš, nebo Fiala – rozvázáním smluv s ruskými firmami, které sem dodávaly levný plyn, ropu i suroviny?
   Totálně nezákonné sbírky peněz na tanky Tomáše a děla Svatopluky, ty se pořádaly za Babiše, nebo za Fialy?
   Vláda pana Fialy si vede celkem dobře? A kdo přesně z toho má profit? Češi, Němci, nebo někdo jiný?
   Zatracenej dobytku.
   Já věděl, že kromě anonymů a debilů, co se nějak dostali k internetu, to tady časem infiltruje i někdo takový.
   Ale taky jsem sebeméně netušil, že nový pan domácí něčemu takovému nechá zcela volný průchod.

  4. Jestli Fijalovo komando nekoná z vlastní vůle, pak je nutno je vyhodit a vyměnit.
   Jestli Fijalovo komando koná z cizí vůle ve prospěch kohokoliv kromě českých občanů,
   pak je nutno je potrestat a vyměnit za vládu schopnou řídit stát.
   Neomlouvá je ani kowid, kterým se dnes zaklíná škůdce Babiš se svými ministry.
   Neomlouvá je válka v Ukrarusku!
   Kdo nutí Fijalovo komando živit půl milion ukrarusů v ČR?
   Kdo nutí platit Kyjevské juntě provoz?
   Kdo nutí posílat zbraně a munici ?
   Kdo nutí posílat léky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *