10 prosince, 2023

Hodné holky se dostanou do nebe

Máme deset dní do demonstrace… Je vylepeno rekordní množství letáků i billboardů, je domluveno rekordní množství autobusů, sociální sítě jsou rekordně otapetovány. Petra Rédová, která koordinuje zdravotní službu, mi říkala, že vždycky byl problém sehnat dostatek zdravotníků, ale tentokrát si může vybírat. Jestli je ještě něco, co by se mohlo udělat pro to, aby tato demonstrace vešla ve známost, řekněte to organizátorům a oni to udělají. Víceméně neexistují žádné limity….

… tedy, kromě ochoty přijít. Všechno ostatní už existuje. Stačí zvednout telefon, spojit se s koordinátory, domluvit si s nimi, kde nastoupíte do autobusu a připravit si tři stovky na cestovné.

Je třeba se bouřit. Je třeba se bít za své zájmy… protože kdo se nebije, ten ničeho nedobude. V našich dějinách je to velmi opakující se motiv. Za za Císaře pána jsme často bojovali jako lvi a Maďaři se bouřili… Maďaři dostali Rakousko – Uhersko a my nedostali nic. Dnes Orbán dělá v EU velmi zlobivé dítě a už staví druhou gigafactory, zatímco my můžeme koukat přes kopečky do Drážďan, jak tam naši přátelé Taiwanci budou stavět továrnu na čipy a raději nemyslet na to, jak dopadla Škodovka v Číně… kvůli jednomu Zastrčilovi… Že libtardi mlčí, tomu rozumím, ale nečekal jsem, že vyrcholový menežment Škodovky bude taková banda srabů.

Co nám přineslo evropské řešení energií? Nejvyšší ceny. Proč? Protože Fialu poklepali po zádech. Ale jinak je to katastofa, která se teprve rozjíždí. Ono není snadné pro firmu, aby prostě zvedla kotvy a přestěhovala se do jiné země. Ale jakmile se odhodlají a spustí to, už je nikdo nezastaví. To už je na nápravu pozdě.

Kdo má nejlevnější potraviny? Poláci. Kverulanti, fanfaróni, odbojníci… a také mají vlastně už největší armádu v Evropě, pocit krytých zad od Američanů… a unijní nesmysly už k sobě nepouštějí úplně rutinně. Je prostě třeba si dupnout.

Dokonce i ti Slováci jsou na tom líp… Matovič byl sice proevropský, ale také magor, takže i on si trochu vydupal. Ovšem náš Péťa je tak úslužný a lokajský, že nám jenom berou. Není divu, oni si tam Bruseli představují všechny Čechy přesně jako Fialu, když a něj pořvával ten Ferhofštadt.

Včera jsem to probíral s kolegy zemědělci… Ano, i oni vidí, co si na ně v Unii vymysleli. I oni vidí, kam jde naše zemědělská politika. Ale, zatím ještě peníze v kešeni mají, letošní rok pokryjí… složenka za daň z nemovitosti přijde až příští květen, dobytek tu žádný není, aby jim to došlo rychleji, podobně jako to došlo Holanďanům, jejichž zemědělská strana nejspíš teď vyhraje volby… A až náklady nepokryjí, už bude na protesty pozdě, protože nebude možnost to napravit.

Za První republiky a za Rakouska měli horníci jedny z nejvyšších platů. Ano, pořád to byla bída s nouzí, ale hokynářští pomocníci nebo nosiči na nádražích se měli daleko hůř. Kdo se bouřil? Horníci. Kdo měl první nárok na nemocenské pojištění? Hornici. Proč? Protože to byli ramenatí chlapi, co pro ránu nešli daleko a ani markýzu Gerovi nebylo radno se před ně při stávce postavit a provokovat. Horníci byli první, kdo měli pořádné odbory. Bouřili se a tak měli víc než dělníci v kamenolomech. Mnohem víc.

John Steinbeck ve svých Hroznech hněvu psal, že česáči ovoce měli vyšší platy jen tehdy, když před branami sadu demonstrovali jiní česáči za zvýšení mzdy. Jakmile byli rozehnáni, okamžitě šly platy dolů. Takhle náš svět funguje, přátelé. I ptáci v hnízdě nejprve nakrmí pískle, které nejvíc křičí. Kdo nekřičí, ten nic nepotřebuje a kdo nic nepotřebuje, ten nic nedostane.

Kdo se v klidu nechá ostříhat, ten bude stříhán. A můžete vzít jed na to, že Stanjurovi bude jedno, proč se necháte pokojně obírat. Jestli je to kvůli Rajchlovi, Okamurovi, nebo Babišovi. On je rád, že jste si svojí mírnost a poddajnost odůvodnili tím, že je Rajchl řízená opozice a tak se raději necháte oškubat, než abyste šli na demonstraci. Jako kdyby na tom záleželo… Jako kdyby to někdo v tom davu na náměstí uměl vyčíslit a kvantifikovat.

Nejdeme tam manifestovat svojí lásku k Rajchlovi, ale svoje znechucení s Fialou. A velká média udělají všechno pro to, aby vás přesvědčily o opaku. Protože když půjde o Rajchla, tak nepůjde o pětidemolici. Tak snadné to je.

Je nás hodně a bouříme se, to je jediné, co si z toho náš Derniér, Rakušan i jejich Česká televize mohou vzít. Bouříme se, jsme nespokojení s cenami energií, jsme nespokojení se směřováním naší země a je nás hodně. Pokud to takhle půjde dál, může se to vymknout z kontroly. To je jediné poselství, které můžeme vyslat. Uhři také nedostali dualismus hned. Trvalo to, i krev tekla. Přemysl Otakar se dlouho předlouho musel snažit, než se dopískal Zlaté buly.

Teď v neděli už jedna demonstrace byla… pět set lidí… inu, z toho si Vítek na zadek nesedne. Jestli vám vadí Rajchl, není nic snazšího, než přijít na demonstraci a pak si postavit vlastní kandidátku. Ale postavit si vlastní kandidátku, kterou nikdo nezná a hrdě stát na tom, že Rajchlovi přece nebudete dělat legitimitu a tak nepřijdete tam, kde vám zadarmo shromáždil sto tisíc lidí a vy tam s nimi můžete mluvit, to je prosím hloupost na úrovni jelita roku. Mějte si všichni vlastní záměry. I ti horníci si od toho slibovali různé věci. Mějte si všichni vlastní plány a hledejte si pro ně podporu. Uskutečňujte je. Pro mě za mě uskutečňujte i své vize vlády lidu bez politických stran. Nemusíte chtít totéž, co Rajchl. Ale nedělních proslovů jsem měl pocit, že to chápe jen Skalický a vsadím se, že se svými příznivci na Václavák přijede.

Kdo by to byl řekl, že základní test integrace i inteligence české opoziční politiky bude spočívat v pochopení, že je třeba sypat na největší hromadu…

Pokud totiž zůstanete doma, tak budete hodní a vláda se podle toho zařídí. Stejně tak se vláda bude muset zařídit podle toho, když Václavák naplníme k prasknutí. Orbán také nemá na to, aby porazil EU. Nemá na to, aby porazil Američany a vypráskal je z Evropy. Ale má na to, aby si vybojoval lepší pozice než měl před rokem. Kverulantstvím, dupáním, sypáním písku do soukolí… a občas i trochou kolaborace. Nevím, jestli máme na shození vlády. Ale vím, že pokud se nebudeme bouřit, tak si nedobudeme nic.

Hodné holky se dostanou do nebe. Ty zlobivé se dostanou, kam chtějí.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

156 thoughts on “Hodné holky se dostanou do nebe

 1. Koukám na majnstrým web a prej: „Blažek podal žalobu na Rakušana“ Jako fakt? Tak to chce fakt popcorn a pohodlné křeslo, takovou komedii nevymyslíš.

 2. Chápu, že Vidlák dává echo o demonstraci o 10 dnů dříve, aby s tím lidé počítali a mohli si to napsat do plánovacích kalendářů. Stejně jako zdůrazňování, že kdo nic nepožaduje, nic nedostane.

  Je to pořád stejné, už K.H.B. se vysmíval ve svých epigramech kdekomu, např. „mladé generaci: víme co chceme, nechceme nic; a to také dostaneme“. Jak známo, divák ČT a dalších televizí je klipovitostí reklam a pořadů natolik paměťově cvičen, že má paměť jak akvarijní rybička – asi tak na 5 minut. Čtenáři blogů jsou na tom snad lépe, ale přesto bych radil použít nějaký papír a tužku nebo plánovací aplikaci – čímž radím především sám sobě, samozřejmě.

  Není možné očekávat zázraky, spíše jde o to, udělat si hezký protivládní happening, spojený s výletem do Prahy za památkami, kulturou a nákupy. Řečníky každý přežije, i když to bude delší a mnohdy silně nezáživné: ale nejede se na zábavnou šou, přece.

  Osobně mě navíc čeká dopolední návštěva IKEA na Zličíně, spolu s většinou chovné stanice; v porovnání s tímto příšerným zážitkem – znám z minulých opakování – vydržím na demonstraci i kdyby tam mluvili Mekota a Blekota tři hodiny v kuse, mrzlo jako na Sibiři nebo padaly trakaře. A to doufám, že jim zrovna nedojdou ty masové koule v rajské nebo koprové omáčce, to je jediný světlý bod.

  Doufám, že demonstrací bude následně více, optimálně v několikadenních odstupech: když blondýnky řádí v IKEA, obvykle následují minimálně dva-tři opravné pokusy s výměnou nakoupeného zboží: nesedí barvy, tvary, velikosti nebo se rozhodnou koupit úplně něco jiného. Takže když je vezu do IKEA nakupovat, je nutno předem počítat s několika návaznými cestami. IKEA je mor, zkrátka.

  Ohledně nově zaváděné feudální povinnosti platit desátek státní – echhh, veřejnoprávní – mediální církvi i díky vlastnictví mobilního telefonu, stačí zaběhnout na poštu a vyplnit formulář, že televizi, rádio, telefon nevlastníte… no a je to. Domů vám vlézt nemohou a šacovat vás také nebudou. Oni lžou a podvádějí – tak si nic jiného nezaslouží.

  1. I v Primarku na Václaváku bude narváno. A v okolních mekáčích.
   Desetitisíce přicestovavších demonstrantů to je nějaká kupní síla.
   Správný dezolát cestuje se svačinou a zvlášť prostatik přizpůobí pitný režim, protože s čůráním v centru je to mizerné.

  2. Ikea se za posledních 20 let tak zhoršila, co do materiálů a kvality, že s výjimkou snad kuchyní, se tam už nic ani koupit nedá. Takže nebezpečí těchto návštěv pro rodinný rozpičet výrazně pokleslo.

    1. Jak v cem, loni jsme to resili pri vybavovani domu. Neco koupene tady, neco v DE.

     Sranda nastala, kdyz se mi pri montazi povedlo vlastni blbosti znicit jeden dil a nasledne jsem se dozvedel, ze vyrobky nebo treba jejich kody nejsou 100% kompatibilni mezi jednotlivymi trhy. Tj. kdyz jsem neco koupil v Nemecku, tak to tady muzu, ale nemusim dostat taky a kdyz to dostanu, ono to muze a nemusi mit stejny kod. Docela mne to pobavilo.

     1. třeba je to jako s dováženým jídlem: pro méně náročné trhy může stát za to vyrábět v podstatě tentýž výrobek, ale s vyšším stupněm optimalizace…

    1. Ovšem nic to nemění na tom, že kolem roku 2000 se tam daly koupit hezké věci s dřevěnou dýhou na povrchu. Dnes už je to všechno umělotina/napodobenina hnusná už od pohledu. KIKA – dnes XXX Lutz – mi přijde v mnohém lepší. Výhodou Ikea je, že nábytek je tam sice na pohled hnusnej, ale tak nějak hnusnej všechen stejně, takže se to pak k sobě hodí. V jiných obchodech je to všehochuť kus od kusu a člověk musí víc myslet než začne kombinovat.

     1. No, zrovna s Kika mam docela hezkou zkusenost, kdy jsem tam byl s rodici reklamovat stolek. Doprovod jsem delal, protoze je zkouseli odpalkovat s tim, ze to musi reklamovat u vyrobce. Az kdyz jsem zahral etudu „povolan nasrany syn“ a drzel monolog „koupili to v baraku s napisem Kika od prodavace v triku Kika a na uctence maji taky napsano Kika, tak to taky v Kika reklamuji“.

      Jinak je to vsechno „jen“ nabytek. Az budu chtit neco bytelnejsiho, pujdu jinam, ale taky za to vyplaznu jine penize.

 3. Bašta je slušný člověk.

  Ale máte asi pravdu, na válku se svoločí je třeba pořádný parchant. Nebojte se, on se najde.

 4. OT něco z AK
  Mobilizace na Ukrajině probíhá normálně
  https://t.me/PanhenkoDiana/884
  Jeden z těch, co ho unáší, má zvláštní nášivku (kdepak jsem ji už viděl?) na pravém rukávu (je vidět, když ho cpou do auta). To je dneska součást ukrajinské uniformy, nebo je to nové označení SBU (něco jako Geheime Staatspolizei?)

 5. Na demonstraci má vystoupit i Matěj Gregor, lídr Svobodných. Když si kliknete na jejich stránky, tak se vám objeví tohle: „Umělá inteligence odpoví na vaše dotazy o Svobodných“

  To mi stačí.
  Umělá inteligence, celou demonstraci si strč víš kam!

 6. Vítejte ve feudalismu
  Televizní a rozhlasový poplatek budou platit všichni kdo mají mobil, tablet, počítač.
  Ci jiného to je než povinné odebírání a placení piva z panského pivovaru? Třebaže jde, zatím, jen i to placení.
  Co jiného než placení desátku státem uznané mediální církvi. Její chrám sice nemusíte navštěvovat, zatím, jenže jste ovládáni prostřednictvím těch, kterým ony náboženské seance platíte.

  Kdo další? Hospodští, komedianti, prodavači všeho možného?
  Že máte hubu, oči, uši….
  Do bordelu nechodíte, ale platit budete, protože máte….

  Vítejte ve feudalismu.

  1. Tak platí se jen jednou za domácnost, ne? Pakliže za domácnost jeden zaplatí, tak všichni, kdo žijí v té domácnosti, už neplatí nic. Stačí, když bydlíte u někoho, kdo má televizi a můžete mít mobilů a tabletů kolik chcete, a jste v ažúru, ne? Ale jak to chtějí zjiš´tovat? To aby si na to vytvořili speciální úřad a najali tak 200 úředníků. Tak možná se očekává nezaměstnanost, dřív se za krize stavěly silnice, teď se budem živit vymáháním poplatků.

   1. Kolik asi bude domácností která nevlastní ( televizor, mobil, tablet, počítač) ? I většina důchodců má dnes mobil.

   2. To se dá vyfiltrovat podle databáze abonentů. Předpokládám, že to tak jako dosud provedou plošně. Obešlou všechny, mají v databázi bývalých abonentů, těch, kteří „odhlásili příjem“ každého kdo má datovou schránku, kdo je odběratelem elektřiny…
    Záleží i na tom jak technikálie výzvy a ověřování budou nastaveny zákonem. Jestliže projde.

    Z mého pohledu stačí jeden vládní informační kanál placený že státního rozpočtu, to by přišlo levně.
    Ostatní jako nynější soukromé vysílání, placené z reklamy nebo pro platící registrované.

   3. Rozšíření povinnosti vůči „naší vaší“ na platbu pomalu za toaletní papír, který je po shlédnutí „naší vaší“ třeba, považuji za výsměch. Nejde opravdu o to že zvýší o 35,- kč cca u rozšíření o plnou částku ale jde o to, že se „naše vaše“ zuby nechty brání podrobnému vysvětlení jak je s poplatky nakládáno. Asi bych líp chápal nutnost rozšíření a navýšení pokud by proběhl podrobný audit a ten plátcům vysvětlil za co byly poplatky utraceny a proč to nestačí. Dnes jde o 35,- zítra valorizaci,pozítří uhlíková daň a jak se říka brambora k bramboře ….. ale kdo to platí?

 7. Pokud není jasný vůdce, žádná revoluce být nemůže. Takový je princip, prověřený dějinami.

  Rajchl na to nemá. Budeme čekat na někoho dalšího.

  1. Proč revoluce, převrat? Pro návrat do normality? Což nynější stav není normálním na základě vůle většiny voličů?

   Haló někdo tam, je někdo kdo by mě vedl?

   Co podívat se do zrcadla?

   1. Revoluce je součástí dějin. Poslední krajní řešení, když ostatní selžou.

    V zrcadle vůdce revoluce nevidím. Vy ano?

   2. Lidé jsou odrazem, i když změníte sebe, sám se nepochopíte (míněno obecně).
    Revoluce proto, že někomu tluče srdce příliš zběsile (to se týká ovšemže těch, které se nikdy neuskuteční, ačkoliv…)

  1. Tož se budou přesouvat do Česka.
   Mám pochopení pro každého slušného komu se nechce zkápnout pro cizí zájem.
   Ovšem nějakou cestu jak se zbavovat kriminálníků z jejich řad bychom hledat měli.

   1. Přesně, pane Schumachere! Přesně. Vůbec se těm klukům nedivím, že zdrhli a nechtějí válčit za bohatého, zlého Žida a jeho tlupu. Držím palce těm, kteří nechtějí bojovat v nacistické UA armádě.

    1. Oni to takhle neberou. Jen chtějí přežít a co nejlépe užít své zatím mladé životy. A dlouho stárnout.

 8. Účinným řešením není demonstrace, ale volby.

  SPD.

  Demonstrace jen může přimět vládu aby byla opatrnější, aby se takticky vyhnula některým chybám přizpůsobila propagandu,aby tolik nenasírala. Aby odvrátila volební porážku.

  Proto i na prezentaci opozičního programu je brzo. Správnou opoziční taktikou je kritika. Odmítání. Pranýřování. Ne dávání rad protivníkovi. Srozumitelné oslovení většiny občanů. Ukázání jak politika vlády, kterou zvolili ohrožuje jejich existenci a budoucnost. Program pozitivní musí být vhodně načasován. Tak aby vláda z něj před volbami nemohla těžit.

  To nejobtížnější, musí být reálný, poctivý.

  A především, jeho základem musí být svoboda. Ne přebarvené poddanství.

  1. Správnou opoziční taktikou je kritika. Odmítání. Pranýřování. — No, hele, já Ti nevím. Možná jo, ale asi bychom měli uvažovat i o tom, že možná ne.

   Myslím si, že zkušenosti z jiného fóra nelze zas tak úplně přehlížet. Axiom zkurvenosti: Nic. Progresivismus (pseudoliberalismus) jakožto inkarnace absolutního zla, spolu s komunismem a nacismem: Nic. Nulový positivní přínos celého členství v EU: Nic. Atd. atd. atd. Neexistuje nic, co by s Laskavým Čtenářem pohnulo, ač na to měl deset či dvacet let.

   Ten sice rád jamruje a ryje, ale vůbec nelze očekávat, že by vyvinul jakoukoliv, byť sebemenší a sebeméně riskantní iniciativu. Zhusta ani nedorazí do volební místnosti. Nebude se přece vnitřně kompromitovat. Uspokojení čerpá ze svého negativismu a lethargie.

   Na druhé straně (když kapku přeženu), nelze rozumně očekávat, že (kupříkladu) rozumný rozpočet sestaví novopečený politik, který se, ještě předtím, než se do politiky vrhl, nebyl sám schopen vyhrabat z exekucí. Změny systému obvykle iniciují, provedou a profitují z nich lidé, kteří k tomu systému mají podstatně blíže. Viz též listopad 1989.

   1. Ach jo. Ano. V tom případě laskavý čtenář má smůlu. Jako kdo komu „volají z banky“. Smartfoun má, počítač má, internetové bankovnictví používá, na televizi kouká, na Seznamu je jako doma, tam každou chvíli srdceryvný příběh i vyluxovaném účtu, na co si dát pozor, na co nereagovat. A přes to dvě hodiny spolupracuje na vyluxování svého účtu a úvěru, který si vezme. Přitom na platební kartě má číslo na zákaznickou linku.
    Je to marný, je to marný, je to marný…

    1. No jo. Je možné, že máš pravdu více, než si myslíš. Dáma již poněkud v letech se zamiluje do plukovníka USAF, a ještě mnohem více on do ní: Takovej štramák! Je to klasa chlap, to se hned pozná už z fotky na internetu. A teď jí dokonce posílá úžasnej dárek, tam ze Středního Východu, kde slouží! Akorát bude muset napřed sama poukázat pár korun na jeho proclení, ale to je naprostá maličkost…

     Dáma přitom může mít vzdělání na úrovni střední školy, někdy snad i ještě vyšší. Když se na to podíváš psychologicky, dáma (alespoň dle mého názoru) vlastně netrpí zas takovým deficitem inteligence, aby jí zabraňoval detekovat boudu, ale celková její citová bilance může být ta, že si přeje naletět (Tak krásně naletět!), pár (desítek/stovek) (tisíc) virtuálních korun přesunout kliknutím myši někam za svůj horizont, a pak sama sebe litovat. (Tak krásně litovat!) Ostatně dávno již tomu, co Pavel Dobeš citoval z (fiktivního) dopisu své mladé čtenářky: „Tak ráda bych už konečně zažila nějaké opravdové zklamání…“

     Samozřejmě ani řádově netuším, kolik takových v populaci je. Avšak Laskavý Čtenář je definován jako nejkvalitnější z těch voličů, kteří stále nejsou ochotni hlasovat pro autentickou oposici. A jsem dost silně přesvědčen, že (dost výrazná) většina českých voličů je méně kvalitní než on.

     To je jeden problém. Druhý problém je těžká, dusivá závislost na zahraničí, materiální i mentální. S tím vším dohromady se moc udělat nedá.

     Ovšem jak před pár lety říkal president Klaus (volně citováno): Nedá se nic udělat, ale dá se leccos dělat.

     Jenže všimni si té (z obou stran měřené) obrovské vzdálenosti mezi Klausem a „alternativou“. Ta je také signifikantní. Také ukazuje, jak to celé je beznadějné…

  2. … musí být svoboda.. Tudíž program ještě i odvážný, krom reálného. Češi, dle dochovaných písem. hist., jsou ovlivněni realismem, tím, ve smyslu používaným ve středověku, proto jsme (byli) bouřlivější, rebelantnější, praktičtější a opravdovější, ale v mezích skutečných významů slov, tj. myšlenek, byli jsme snad zralí na život ve svobodě dříve než národy (evropy) hledající stále důkazy.. My jsme šli po řádu už tenkrát. Nemusím znovu snad ani zmiňovat, že je to strašně zajímavý fenomén… Kdybychom se k tomu dokázali vrátit, byli bychom charakterističtější pro ostatní a třeba by nás ve své liberálnosti začali respektovat. Ale to chce čas. Nevím kolik

 9. Áno, sypať piesok do kolies, nech to škrípe a stále prejavovať nespokojnosť…… Dobrá cesta niečo dosiahnuť 👍🏻👍🏻👍🏻

  1. Čekám, že Nohavica vymyslí nějakou virálku za L. Větvičku. Jsou to vlastně tak trochu krajané.
   Doufám, že to sem někdo dá, pokud se to stane.

 10. 16 se do Prahy dostanu. Budu tam mít kulturní zážitek večer, takže pokud to okolnosti dovolí, rád dojdu.
  Několik poznámek k článku i diskutujícím výše.
  Vidláku, nejsme to my, kteří se nutně vymezují.
  Jak správně podotkl jeden z kolegů výše, 3 hodiny je fakt moc. Včetně ne vždy hodnotných projevů. Na 1 demošce jsem osobně byl. Vy jste jednou podotkl, že když mluvil Paroubek, lidi odcházeli. Byli tam mnohem horší řečníci, někteří hovořili o ničem. A Pokud začne odcházet pár desítek demonstrantů, neznamená to že několik tisíc si to se zájmem neposlechlo, třeba i doma.
  Chci říct, že to byl právě Rajchl, který odmítá přizvat jak to bylo nazváno staré xichty ke spolupráci.
  Píšete a správně, že je třeba se spojit. Souhlasím. Takže jsem zvědavý na sestavu řečníků, na tu pestrost, a poselství- bylo by fajn slyšet lidi zleva i zprava a věci, na kterých se opravdu shodnou , věci, které by prosazovali když příští volby dopadnou.
  A pak taky- establišment, protože bohužel, nejsou protičeští jen vláda. Ale i senát, prezident, ústavní soud a velká média.
  Píšete, že blogeři získávají větší moc. Kéž by to byla pravda. V práci kolegové poslouchají rádia. Od těch celoplošných popových až po regionální rockové. A zprávy a informace i tam od těch tupých moderátorů jsou vyloženě prorežimní.A lidi to prostě budou poslouchat jako ovce.
  A budu samozřejmě zvědav na to, co bude dál? Protože už registruju jak lidi valí oči za složenky, které jim chodí ale jinak se tedy nic moc neděje.
  Jo- prý zavírají koksovnu na Liberty v Ostravě a s tou fabrikou to dle vrabčáků na střeše vůbec nevypadá dobře- tohle by mohlo otřást minimálně lidmi v našem regionu.

 11. Myslím si, že úspěch demonstrace bude ve značné míře záviset na obyvatelích Prahy.
  V románu Jdi za zeleným světlem popisuje autor Edvard Valenta dobu a atmosféru okupace Prahy za II. světové války. Jedním z problémů bylo, že z důvodu mizerného říšského zásobování byl v Praze k sehnání jen velice nekvalitní chléb. Hrdinní Pražáci proti tomu protestovali tak, že v tramvajích hlasitě vypouštěli větry, které byly v důsledky špatného trávení zmíněného chleba značně páchnoucí.
  Tudíž se logicky naskýtá otázka, zda jsou demonstrace pro Pražáky to pravé ořechové.

  1. My tu vládu vysmrdíme!

   Poté, co jsem sežral herinka s tvarůžky je to obzvlášť fialkové a mátové.
   Domácí mazlík tchoř světlý (fretka) si přede mnou odplivnul.

    1. Má to dvě výhody:
     nepotřebuji mucholapku, mouchy padají k zemi za letu
     paní odpůrkyně se odstěhovala do jiné místnosti.
     Ještě mi půl balení herinka s tvarůžky zbylo.
     Občas mám strašnou chuť na rybičky. Dnes také (jako včera).
     Chutím se prý nemá odporovat, tělo si samo řekne, co chce.
     A zítra letíme s odpůrkyní letadlem 4 hodiny na dovolenou.
     Bohužel je to B737-MAX, což je letadlo v minulosti známé tím, že letí kamkoliv pilot chce, pokud je to k zemi.
     Takže před nástupem se poněkud (hodně) poupravím požíváním etanolu.
     No a když během cesty vypustím oblak fialové (nikoliv fialkové) vůně (přece si nenechám protrhnout střeva), tak je na neštěstí zaděláno.
     Ani ten softvér v letadle, tlačící čumák letadla dolů, by to neudělal lépe.
     Zítra budete číst v černé kronice: „Havárie letadla díky zamoření neznámým bojovým plynem…“

     To jen tak pro odlehčení sr@ček, ve kterých jsme.

 12. Pane Vidlak, vyhnou se organizatori chybam z minulych demosek ? 1. Debilni antivaxerske proslovy. 2. Prilisna rozvlacnost – 3 hodiny jsou zbytecne moc, mene je nekdy vice, absolutni maximum by melo byt 2,5 hod. 3. Spatni, bezvyznamni, neznami recnici – proste nuly ktere nemaji potencial nechat nakou stopu i minutu po svem proslovu. Toto byli tri hlavni chyby v minulosti.

  1. re BANdita:

   Souhlasím , že rozvláčné hovory a uspávači hadů jsou vždy velkou chybou těchto demonstrací, mluvit by měl vždy člověk, který toto řemeslo mistrně ovládá a dokáže pár větami shrnout naší nespokojenost.
   Ta velká nespokojenost začala ale Covidem, kdy jsme byli omezováni ve všem a pokračovalo to právě tou válkou na Ukrajině. Není potřeba mnoho slov , aby to lidé v těchto souvislostí chápali. COVID NENÍ MRTVÝ a lidé co si to nechali píchnout byli oklamáni a jsou klamáni dodnes!

  2. Co se zmenilo od dob Jana z Husi . Neni na podiu.. Jinak vopice ,
   se musi opakovane vopicit, jedna vod druhy..Cokoliv jinyho odmita,
   vubec pomyslet. Divny.
   Ale vsechny vopice dohromady chteji pritom a zaroven……. zmenu..

 13. Gdysi říkali, že revolta je od spoda, od chudáků, co už nic nemají. Ti se museli bít za život a svoje potřeby. A vrchnost proti tomu postavila revoluce. To je stav, gdy vrchnost se bije s chudinou.
  Mezi tím sou jen demonstrace,

 14. Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává; kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno. (Matouš 7:7-8 B21)

  V článku jsem našel, kromě obvyklého občasného Vidlákova apelu, jednu nevyvratitelnou skutečnost. Kdo nejvíc řve, dostane co chce. Tomu, kdo tluče, bude otevřeno. To je sice pravda, ale nestačí to. Dveřník totiž není hluchý, ale někdo mu drží pistoli u u hlavy. Potí se strachy a blekotá, že není třeba otevírat. Nemá dost odvahy cokoliv udělat. To ovšem zcela mění situaci.

  (Nejsem věřící, ale na tenhle kousíček Bible jsem si vzpomněl..)

 15. Mne mrzí, že do Phy se na demošku nedostanu, jsem již takřka kmet (76) jsem na chalupě a obsluhuji částečně imobilní rodinku, jelikož zde chybí zákl. infrastruktura, jako je hospoda, pošta, obchod, dopr. spojení, atd.atd.
  Budu vše pozorně sledovat (Raptor) a silou myšlenky nahánět hrůzu geniovi Signalistovi a celé pětidemolice.

  1. Kdo prostě nemůže, jednoduše nemůže. Jaký já jsem v tom křikloun, ale jednoduše taky tam nemůžu být. Nehty bych si ukousal, prostě to ale nejde. Tak dělám pro věc všechno to, čeho v tuto chvíli jsem schopen.

   Ještě použijte sílu smsky. Na stránkách PRO by už to číslo mělo být. Vaše podpora nikoli cíleně Rajchla, ale cíleně svržení této vlády, se počítá i tady na webu. Taky tím jste „malý influencer“.

   Ta úvaha přece skutečně je nesložitá. Jde skutečně jen a pouze o to, „hodit za hlavu“ všechny argumenty proti. Včetně těch racionálních. Valí se na nás s touto vládou další a další hrůzy, v tomto ohledu plní své sliby, že to tu zlepší, poctivěji, než Stachanovci. Jen v až zoufale přesném obráceném smyslu slova.
   Nečiní mi ani docela malou radost to, že nás k tomu tato vláda dohnala. Je to jediná šance. A protože by to jinak byl podvod, nutno zdůraznit, že zdaleka ne zajištěná. Má představivost mi nicméně neumí nakreslit, že by se tím mohlo něco zhoršit. Buď to bude stejné, nebo lepší. Je jedno o kolik, protože všechno do plusu se počítá. A stojí to za to. Co nejvíc lidí, včetně viditelné podpory těch, kdo nemohou. Stojí to za to, protože je to naše země…

   1. To tel. číslo pro podporu pomocí SMS jsem buď nenašel, nebo tam ještě není. Co nejdřív jej sem napíšu.

 16. Ad „…Rajchlovi přece nebudete dělat legitimitu a tak nepřijdete tam, kde vám zadarmo shromáždil sto tisíc lidí a vy tam s nimi můžete mluvit, to je prosím hloupost na úrovni jelita roku“

  Česká republika měla k 31. březnu 2023
  10 850 620 obyvatel.

  Jestli tomu správně rozumím, shromáždí-li se na Rajchlově demonstraci sto tisíc lidí, plyne z toho, že tam nepřijde 10 750 620 jelit.

 17. Ještě ke Škodovce.

  Soudruzi se řídí heslem „K. D. D.“
  Každý den dobrý.

  Ale dost možná, že v MB mají ještě tolik rozumu, že jim je jasný kolaps, který na výrobu a prodej baterkových aut přijde.

  Ještě jinak – Feferóni mají v Györu koncernovou motorárnu.
  Čížci mají DVĚ skládárny – pardon, dva montážní závody – hotových aut.

  Mnohým se to bude zdát neuvěřitelné, ale motorárna NENÍ montážní závod.
  Pokud by spalovací motory měly končit, je logické postavit bývalým motorářům dílnu na baterky. Montáž elektrokřápů pojede na stejných linkách, jako nynější montáže normálních aut. Rozdíly v technikáliích jsou minimální, rozhodující je prostor na pásovou výrobu a přiléhající sklady.

  1. To jednou udělali, že celou halu přeškolili a lidi dostali vyhlášku, ale nějak lidi nepochopili, že mají zůstat a utekli jim dělat elektrikáře…
   Takže pochybuju, že říšský vedení znovu udělá ten samí krok, co jim minule nevyšel a stál jenom peníze…

 18. Jestli mají být v Paprikášovu ty gigafactory baterkárnami, tak jako i v Drážďanech, moc bych nejásal.
  Prozatím pořád nikdo neřeší, z jakého zdroje se budou vyrobené akumulátory nabíjet.

  A ještě perlička – do litvínovské rafinérie mají elektromobily VSTUP ZAKÁZÁN. Pro případné zájemce dodám časem fotku.

  1. Prosím vás, neřešte tady teď nějaké přiblblé eleltromobily. Článek je o něčem jiném. Sakra lidi to fakt nepochopíte, že v současné situaci platí nejvíc ze všeho heslo – V JEDNOTĚ JE SÍLA!!!!!

     1. Ty taky souvisis , ty ses koc reakcionar , na vsecko musis reagovat ,schvalovanim….Nekdo napise o zapalovani , pises musi se zapalovat, potom zase ,elektromobily souvisi , tak reagujes ,
      ono vsecko souvisi se vsim..
      Takze kazda blbost ti je jasna , ,silnice a slepice taky souvisi ,
      auto slepici, prejede na silnici..

      1. paw: Souhlas. A ještě opomněl dát link na své stránky, neboť tam je té moudrosti zcela jistě nepopsatelně více…

    1. Malokdo vi tady co je respekt , blaboleni z cesty nejdriv.
     Elektromobily, ze nekam nesmi s demontraci , majy …zouvi zlozti.

       1. „V obci Kukleny si vyšli dva nezletilí chlapci ke stohu slámy. Pomocí dvou kamenů zkoušeli vykřesat oheň. Pokus se podařil, stoh shořel do posledního písmenka… stébélka.”

   1. Pro zásadní myšlenky Vidláka a jeho hostů nepotřebuju účastnit se v Praze na Václaváku pod pódiem a velkoplošnými obrazovkami křepčení s vlajkami cedulemi a rozpumpovanými emocemi. Stačí mi číst. Tady je prostor. Dávám přednost přijímání informací čtením. Je to filtr.
    Lecos co na poslech jeví se úžasným, přečtení ukáže jaká je to krávovina.
    Proto příkladmo Hitler od počátku využíval a propagoval rozhlas. Aby v každé domácnosti byl Volksempfanger přezdívaný Goebbelsova tlama, pevně naladěný na říšskou frekvenci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *