10 prosince, 2023

Co bude pak?

Já dnes budu pokračovat v povídání, které jsem začal včera. O tom, že je třeba zůstat mimo válku. Protože když se dostaneme do války, budou v ní platit válečná pravidla. Drsná pravidla. Víte, kdykoliv se bavím s těmi několika liberály, kteří ještě jsou ochotni diskutovat a neutínají debatu šmahem, tak jejich závěrečný argument nakonec vždycky je, že Ukrajina brání Rusku, aby došlo až sem. Ukrajinci bojují, aby Rus ve své imperiální chuti nezabral znovu Českou republiku.

Proto je zapotřebí zásobovat Ukrajinu zbraněmi i penězi. Udržet Rusa co nejdál od nás.

Jenže skoro nikdy nedojde na debatu, jestli to takhle lze dělat do nekonečna. I oni si už všimli videí, jak verbíři berou, koho mohou. CNN to občas pustí. Dokonce nám majnstrým v poslední době mluví o velkých ztrátách a nějak přestává podceňovat ruskou armádu. Už dlouho jsem neslyšel od žádného Visingra o ožralých mužicích. Naopak… stále častěji se objevují informace, že Rusko do armády nalilo biliony peněz a Rusům to nevadí. Nebo že pro Rusy není žádný problém nakupovat embargované čipy… A dokonce už majsnstrým pomalu mluví i o tom, že Západu fakt dochází munice.

Ptám se, co se stane, pokud Rus jednoho dne frontu prolomí? Co se stane, pokud jednoho dne dojdou Ukrajině vojáci? Rusko je větší než Ukrajina, má na svém území všechny suroviny a za zády největší továrnu světa. Většina zemí postsovětského prostoru sice na Západ vysílá signály, jak Rusko nemají rádi, ale čísla hovoří jasně – prostě je to jen postoj, aby mohli na Západě nakupovat a v Rusku prodávat. Rusko se nehroutí. Vůbec. A západní sankce jsou tak děravé, že si Rusové klidně vystřelí sondu na měsíc. Ukrajinské pračky obsahují asi dost čipů…

Co přijde, až se jednoho dne ukrajinská obrana zhroutí? Bude Rusko dost vyčerpané, aby sem nedošlo, i když už mezi námi nebude henta Ukrajina? Všichni se shodují, že Rus bojuje hlavně převahou v dělostřelectvu a nikoliv převahou v lidech. A ohlašují budování jeden a půl milionové armády. Nebo ještě dřív pošle celá Evropa všechny použitelné zbraně a pak už jí pro vlastní obranu nic nezbude? Od začátku války nám média říkají pořád to stejné zbožné přání – Rusko se zhroutí. Už už mu dochází munice, jídlo i vojáci. Putin brzy umře. Čísla říkají opak… Rusko předběhlo Německo, stalo se pátou největší ekonomikou světa a největší v Evropě. Ano, Němci už nemají henten levný ruský plyn… Co bude na konci této války? Zhroucená Ukrajina a Rusko s milionovou armádou, kterou nepoužilo na bojišti? Neměli bychom se ptát Černochové, jak je na tom ve skutečnosti naše armáda?

Co se stane, pokud bude ukrajinská armáda poražena? Nastoupíme my? Sice už definitivně beze zbraní a bez techniky, ale lidí je jak sraček, že Kefalín? Nebo se tu začnou politici hemžit, lomit rukama a nasedat na letadla směr USA? Něco mi říká, že Rusové mohou tu svojí taktiku ala Verdun dělat minimálně do amerických voleb. Co když vyhraje Trump? Nebo co když vyhraje ten mladý Kennedy? Nebo DeSantis? Co když zase před Bílým domem vystoupí nový prezident a řekne, America first, stahujeme se z Evropy (koneckonců jejich hi-tech továrny už tu máme) a Evropané ať si poradí sami…?

Poradíme si sami? Takhle se odcházelo z Afghanistánu… Cempeři psali, jak se afghánská vláda udrží a dezinformátoři lžou a Tálibáncům stačilo pár džípů, aby s nimi zabírali celé provincie.

Neměli bychom začít přemýšlet i o tom, že se to celé na Ukrajině nepovede? Že přes všechny proklamace jednoho dne ukrajinská armáda prostě povolí? Nebo hůř… jednoho dne někdo propálí, jak velké ztráty Ukrajinci mají a oni se otočí proti svým pánům… Fakt se to nemůže stát? Mají naši transatlantičtí bratři všechno pod kontrolou? Nedávno ukázali, že nemají. A to proti nim stáli vousáči v sandálích. Teď proti nim stojí technologicky vyspělý nepřítel, který se dovede postarat, aby nad bojištěm ukrajinské drony nelétaly, ale ruské ano. V poslední době už vidím jen ruské mapky bojiště a ukrajinské vůbec. Asi aby na nich nemuseli ukázat, jak nic nedobyli. Před půl rokem byl podobný ruský postup důvodem ke štiplavým poznámkám o ruské neschopnosti. A to bojovali o město a Ukrajinci tam obětovali celé bataliony.

Pokud by se to takhle mělo stá,. kdo na tom bude líp? Češi nebo Maďaři? Kdo stojí mimo válku? My s Ukrajinou buď zvítězíme nebo prohrajeme. Maďaři s Ukrajinou nezvítězí, ale rozhodně s ní také neprohrají. Kdo si zachoval svoje zbraně, protože je odmítl předat na Ukrajinu? Kolik nám zbylo pojízdných tanků? Čtyři? Kolik javelinů máme na skladě? A co Poláci? Mají? Nebo také odevzdali a teď čekají, až někdy za dlouho něco dostanou? Já nevím. Jsme prý demokracie, ale tady se člověk nic použitelného nedozví. Jen hovadiny, jak Putin už dvacetkrát umřel.

A jen tak mezi námi… máme alespoň pro naše vojáky dost polních lopatek? Rusům se prý docela osvědčily…

Pokud se to celé podělá, ještě budeme vzpomínat, jak si Orbán zachoval bojeschopnost… Maďaři ho pak budou mít hodně rádi… U nás to bude zřejmě horší. Aby pak nepřijela jedna ruská kolona co dojede až na Pražský hrad… Za potlesku dojatých Pražanů samozřejmě…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

238 thoughts on “Co bude pak?

    1. aaaaale prd, praveze ked je to „my“, tak uspesny nadsenec ma v tomto przypadku permanentny grupac 🙂

     zase – furt lepsie, ako to co som zhliadol vcera, ked nejaka matka dumala na instagrame, ci zazaluje veterinara, pac odmietol vysetrit jej syna, ktory sa identifikuje ako macka.

     Otazka je len, komu viac hrabe, ci matke, ci synovi, alebo je to spolocnostou, co nedovoli dat frackovi jednu vzduchom chladenu, by nevymyslal kokotiny.

   1. Když to zabíjí lidi a je to tedy dobré pro přírodu, tak by měli cigarety být zdarma. Já jsem vlastně pro.

     1. Kuřáci drží národní hospodářství na nohou!
      Platěj hříšně prachy za laciné listí tabákovníku. Prohulej si pajšl, ucpou si tepny a přestanou zatěžovat VZP a důvhodový systém daleko dříve, než nekuřáci.
      A vděk žádný, ještě se jim nadává.
      😻

 1. Co bude pak,to se ještě neví,ale víme,že to budou zkoušet dál,jak porazit Rusko.
  Nepomohla pozemní technika a nepomůže ani letecká,nejsou schopní vojáci,kteří padli už v loni.
  Takže,ještě zůstává jen ochotné Polsko,někdo to musí začít.
  Tady už vlastně žijeme ve válečném stavu,zatím je mobilizace na finančním úseku.

  1. Rusko porazit nepůjde.
   Ani přes texty typu:
   „Nejméně 16 z 28 vystřelených, divoce manévrujících raket, bylo sestřeleno“ a následné přiznání, že těch 12 nesestřelených, patrně těch nejdivočejších, zbořilo okolo Lvova skoro sto baráků a vymlátilo přes 500 oken.

  2. Rusové do podzimu nenápadně rozbijou podstatné části infrastruktury a potom budeme svědky „náhlého kolapsu země“.
   Ale to už nebude funkční země, to budou až na pár nedůležitých měst a dědin, jenom pláně trosek, z větší části zaminované. Ona je fakticky nefunkční už teď, je to vidět na jejích obyvatelích..
   Však stále pokračujte „v obraně“ a serte na vyjednávání. Uvidíme, co to přinese.

 2. Poslanec za TOP09 Ženíšek twítoval, jak je šťastný, že kurz rublu klesá.
  Asi, chudák, zapomněl, jak ČNB několik let intervenovala proti české koruně, aby zabránila katastrofě, na jejiž okraj nás přivedl otec zakladatel TOP 09 Kalousek svoji hloupou ideologickou ekonomickou politikou. Hrozilo totiž, že se česká ekonomika dostane do deflační spirály, což je věc, které se všichni ekonomové děsí.
  Mimochodem, pokles kurzu rublu pomůže ruskému vývozu, zejména v souvislosti s růstem cen ropy na světových trzích.

  1. Převzato od Macka. Taky jeden twit s aktuálním obsahem:
   Robert F. Kennedy Jr. na twitteru:
   To má být protihodnotou dosud utracených peněz – desetitisíce mrtvých mladých mužů a zničených rodin? Miliardy amerických dolarů odčerpaných z našich potravinových bank, našich nemocnic, našich škol na to, aby pod cizím nebem odtrhávaly mladé maso od kostí? Vyšší účty za plyn, vyšší ceny u zelinářů, vyšší ceny dopravy, vyšší náklady na bydlení a méně peněz na bankovních účtech k jejich zaplacení? Řekněte mi, prezidente Bidene, jaká je protihodnota všech bojů této války, která mohla skončit měsíc poté, co začala?

    1. Hmm…
     Žádná válka VŮBEC nemusela být, kdyby Zelenský dodržoval Minské dohody.
     A kdyby USA tu válku tak moc nechtěly a nedělaly všechno pro to, aby ji vyprovokovaly.

     Pan Kennedy by se měl ještě trošku dovzdělat.

     1. Zatím ještě na kulovnici není zralej.
      Nicméně, nikde není psáno, že v případě kdyby nějakou blbou náhodou vyhrál volby, neotočí do protisměru.
      Taková fialová otočka.
      Celý ten současný us systém potřebuje padnout na hubu a začít znova, jinak. Chce to jen čas.

     2. „Nehody“ mají natrénované uvěřitelněji. Též ovládají náhlá úmrtí na srdeční „selhání“.

      Tenhle Kennedy má téměř po sezóně, teoreticky by si mohl dovolit svobodu projevu. Jen jestli to není falešný žvatlal. Měl by vědět, že Bidet je dement a loutka. Démonkratická strana Fašistických států severoamerických, za kterou by snad kandidoval, je ta horší tlama dvouhlavé kazisvětské bestie.

     1. Proč myslíte?

      V každém případě by bylo zajímavé, co by nastalo v případě, že by to Binden z jakéhokoli důvodu zabalil (což není neočekávatelné).

      1. Četla jsem jeho nějaký projev, byla to slabota. Charisma hadru na nádobí. ( Z mého pohledu. ) Jo, navíc je už také dědeček.

       1. Myslíte si, kdyby Binden neměl mohutnou pí ár podporu za x peněz, kdyby ho mediálne nevyztužovala média, že by byl „cool“ ??

        Ani jeho vlastní pes by k němu nečuchl.

        1. Hlavně bych ani nechtěl vidět, co za sračky do něj valí, aby zůstal funkční.
         Na těch výpadcích je to znát, čím dál častěji. Druhé období nedá bez toho, aby jej z toho baráku nevynesli nohama napřed.
         Všecky tyhle podpůrné věci, jsou něco za něco – vyberou si to jinde, nebo z budoucna.
         A takovou ostudu, jako měl nejvyšší Sovět s těmi dvěma chodícími mrtvoláky, to už si asi nikdo nelajsne, třebaže věda je už podstatně dále.
         80+ se může podělat kdykoli cokoli a během pár dní.

    1. Ano, myslím že tohle příjmení, je v Americe už stigma.
     I kdyby jej nakrásně americký lid nějakým nedopatřením zvolil, tak někdo se zkříženými plány jej nechá odstřelit, lid nelid, tradice je tradice. Jako to bylo u JFK. To dodnes nechápu, ty šílené zmatky tajných okolo toho – až musel zasáhnout jakýsi „majitel baru“ Ruby a odstřelit samotného odstřelovače, aby se neprokecnul. Bože, to bylo přece divadlo!
     A vidíte – s mediální podporou prošlo úplně všecko, jakákoliv sviňárna se stráví, když ji načančají velká média.

    2. Z mnoha a mnoha zdrojů : https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/historie-proc-zavrazdili-kennedyho.A171119_215129_p_zahranici_wag
     Zázračná kulka a pahorek s dřevěnou palisádou. Anebo Boží ruka. Anebo exulanti z Kuby /např, židovská mafie tam ve spolupráci s tamním de facto diktátorem těžila pěkné peníze./
     Podle mě to byl rozumný prezident, nicméně vojenské US angažmá ve Vietnamu podporoval, to ale i Nixon (ten měl ale vůli k jednání, ovšem na jejich pozadí se stále bombardovalo……až přišel Watergate, a sním velké oslabení Nixonovy moci….plus silné promírové hnutí….). Ale mluvil o postupném stahování US vojsk z Vietnamu, to se asi nelíbilo zbrojní lobby a jejich panstvu.

     1. hovori sa skor, ze mal snahu presunut funkcie FEDu na vlastne ministerstvo financii…..to mi pride rozumnejsi argument nez nejake promierove hnutie, vietnamska vojna ci invazia na Kubu. Pretoze potom este jeho brat a potom zasa nikto…..aj ked vojna vo Vietname pokracovala, invazie na Kubu sa nahradzali inymi pokusmi a promierove hnutie sa prelialo do Europy v 80.rokoch pri nasadzovani rakiet stredneho doletu proti ZSSR.
      A mimochodom, Trump sluboval, ze to necha odtajit, nedal a ked sa ho niekto nedavno pytal, ze preco, tak sa vyjadril nejak v tom zmysle, ze keby to zverejnil, tak by to otriaslo USA (napriek tomu, ze je to 60 rokov), takze to musi byt nieco vyznamne

 3. Na téma co bude pak máme bohužel u dnešních vládců řadu precendentů.

  Když libtard bojuje s komunismem, výsledkem je jeden na hradě (co to v sobě nezapře). Když libtard vylepšuje školství, výsledkem je klesající úroveň vzdělání. Když bojuje se spalováním uhlí, výsledkem jen nejvíce spáleného uhlí za poslední roky. Když zavádí demokracii v Afghánistánu, výsledkem je středověk. Když zachraňuje veřejné finance, výskledkem je dluh co tu ještě nebyl. Když bojuje s kůrovcem, výsledkem jsou vlaky co odvezly lesy do zahraničí.

  Dalo by se pokračovat.

  Co se asi bohužel stane, když se libtard snaží ochránit naši zemi před Putinem a je to pro něj hlavní a jediná priorita a pak dlouho nic?

  1. Máme tu i Murphyho zákon Asociálního liptarda.

   Čim více je nesmyslnější jejich projekt je ,tím více je ASOCIALNIM režimem, který jsme si jako SV tj Společenství Voliču zvolili no a to se dává dále za svoje peníze ohlupovat GR televize,jehož funkci nenapadlo,dát VOLICUM zrušit a o LUP koncesionářských poplatku se rozdělit fifty fifty pro daleko levnější internetovou televizi ABJ,která už funguje,viz bod 4 PNZ
   No stačí nám nyní prosazovat bod 4 skvělého plánu národní záchrany značky PNZ,ale bohužel nám z SV. stojí v cestě psychologické triky a sami naší fujeři se zabejcili .že tu nesmí být o tom žadna diskuze PNZ s gustem ignorují,aby se režimu zla tzv Asociaalu zavděčili.
   To tvrdí naše Anička dušička z KSH a ne,že ne ANO! ! !

  2. To: adx,vidlák
   zapoměl jste to hlavní:
   když liptard bojuje s totalitou je zde ten výsledek, že už to nedá do pořádku ani Hitler dopoledne ani Stalin odpoledne

 4. Co bude pak?

  Tu otázku si kladou i jiní než Vidlák.

  Třeba takový bezpečnostní anállitik Bříza.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diskuze-s-Ruskem-Ukrajina-musi-nejdrive-dobyt-Krym-planoval-expert-v-CT-741228

  Řadí své analytické vývody logicky:

  „Jestli chce ukrajinská strana získat zpět Krym, tak ho musí dobýt.“

  Ano. s tím je obtížné polemizovat. Člověk by musel být Pepek Vyskoč, aby to rozporoval.

  Zaplať Pán Bůh, že má ČT24 tak šťastnou ruku při výběru anállitiků.

  1. Také jsem někde v bruselvizi slyšel to „dobýt Krym“.
   Tak jsem si řekl, kdo kdy dobýval Krym?
   A proč ten Krym Kyjevská junta nechce osvobodit, ale chce ho dobýt?
   Je tedy předem jasný osud obyvatel, kteří před tou fašistickou zrůdou nestihnou utéct.
   Jelikož Kyjevská junta nemá dost lidí, kteří touží pro ni sloužit, dostali by Krym jejich protektoři z USA, jak bylo už před lety v plánu.

   1. To mate tak, kdyz uz jste v boji dlouho a vkladate do nej vse, prestavate se kontrolovat a obcas zapomenete na pretvarku a placnete vic, nez jste chtel. Viz Duda nekdy minuly tyden.

 5. V neděli byl u Xaver sociolog Hampl. Upozornil, v souvislosti s tiskovkou Rakušana a prohlášením agenta Pávka, že Pětikoalice si rozdělila společnost na kastu panské rasy (Herrenvolk) a kastu podlidí (Untermenschen). Zatímco u panské rasy nelze uplatňovat princip kolektivní viny (Němci, Ukrajinci), u podlidí se naopak princip kolektivní viny uplatňovat musí (kolektivní vina Čechů za odsun Němců, kolektivní vina Rusů za to, že jsou Rusy).

 6. Také si kladu stejné otázky jako Vidlák. Pětikolka mluví o tom, jak se Rus nezastaví, dokud se nebudou koupat kozáci v průlivu La Manche. Sama tomu ale nevěří, protože nevidím žádné přípravy. Žádné odvody, žádný výcvik branců, žádné instruktáže civilní obrany, žádný přechod na válečnou ekonomiku (ani žádná regulace kaťasů, kteří na situaci vydělávají nekřesťanské peníze), žádné hromadění strategických rezerv. Prostě nic a to je důkaz nad důkazy, že to je jen tlachání a sami tomu nevěří.
  Rus se už rok nepohnul od Bachmutu, takže ani já nevěřím, že by se vůbec kdy postupoval na Volyni nebo Halič.

  1. Jen se připravujou na dalšího pána a ve skrytu svých vil a paláců už si oprašují středoškolskou ruštinu. Proto nic nedělaj.

 7. Co bude pak
  na minovém poli?
  Železný vrak,
  rána plná soli.

  Jen šípkové růže
  lidí kost a kůže
  občas kulky svist
  na ní nenávist.

 8. Snad mi Vidlák odpustí, ale připadá mi, že DADA je celkem v kurzu.
  Máme doma takovou hru (my se vulgarismů nebojíme). Když někdo položí jakousi světodějnou otázku, máme instantní odpověď.
  Vidlák se ptá:
  „Co bude pak?“
  My doma bychom mu odpověděli:
  „Celkem hovno.“

  1. “ Nemyslí kdovíjak na to, co bude pak.
   Ať tak, anebo tak, všechno je naopak. “
   ( Písnička Hudby Praha. A současně motto Břetislava Turečka. )

   1. To dejte, je úžasná zábava přesvědčit se, jak se páchá košer dezinformace.
    V počátku mám potřebu konstatovat, že soudruh Ziegler je uvědomělý blb.

    Putler sice zní zajímavě, ale pokud libtardi chtějí někoho srovnávat se zfetovanou loutkou Hitlerem, zaměstnancem ž..banksterů, pak je to zfetovaná loutka a hráč pyjem na piáno ž..Zelenský. Má stejnou roli. Dobýt zdroje Ruska pro Rotschildy, Rockefellery, Morgany a jejich parťáky z BlackRock/Vanguard.

    V kecech o zločinném ž../ ruském mozku mají ž..Ginzburg a Pastuchov chybu. Rusko totiž není ovládáno Rusy, ale RŽK. Konkurenční mafií. Ta se tváří, že nevyznává perverznosti v takovém rozsahu jako ta mafie sio.istická. Snad je jí bližší evoluce než očipované zbytky biorobotů na dálkové ovládání podle představ buzeranta ž.. Harariho(WEF).

    Dojímá mě to strašení, co by nastalo, kdyby Putlerova vojska dorazila do Polska, nebo do Čech. Že by nás osvobodila od Sörösů, Šestidemolice, grýndýlu, Euro7, zákazu kotlů, propagandy LGBTQ a červů místo normálního jídla?

    Lze doporučit, aby to nechali na květen, letos už šeříky odkvetly.

    1. Považovala jsem to za humornou parodii. Až pak jsem si přečetla že Ziegler. 😃
     Nebyl to humor!
     😂😂😂

    2. Soudruh Ziegler je komunistobiec a rusobijec cca od r. 2010, kdy konečně zjistil, že už se to smí. Jenže ho nikde nechtěli. Až ho ozářilo velké štěstí a přijali ho do fašistického plátku Forum24, co uctívá vraha Banderu. Konečně je v ráji mezi svými.
     Jeho výblitky čísti netřeba, autora poznáte už podle názvu té sra@ky.

  1. Už jsem si dovolil tam reagovat:
   „“Ruský mozek je zločinný“ – no to je roztomilé.

   Možná má autor tohoto blábolu načteného Švejka a tahá nás za fusekli, dovolte mi z Haškova díla citovat:

   „Spatřiv nápis, že plivati po chodbách se zakazuje, poprosil strážníka, aby mu dovolil plivnouti do plivátka, a záře svou prostotou, vstoupil do kanceláře se slovy: „Dobrý večer přeju, pánové, všem vespolek.“

   Místo odpovědi dloubl ho někdo pod žebra a postavil před stůl, za kterým seděl pán chladné úřední tváře s rysy zvířecké ukrutnosti, jako by právě vypadl z Lombrosovy knihy „O typech zločinných“.

  2. Tss, divím se že máte žaloudek na Čokla. Tam se už dávno nedá jít, natož číst. Stará garda není a to co je tam včil…uff. Astonovi se divím a určitě si jeho díla nekoupím… je otřesně poddajnej a ví bůh co sesmolí.

   njn zestarnul, ale tak nějak do škareda. Njn každý stárnem jinak, je mu přáno

   1. Píše pořád dobře, ale je vášnivým fanouškem bratrstva kočičí pracky. To mu holt musím prominout. Každý je v něčem ulítlý.
    😀

    1. Hráblo mu po smrti dcery. Škoda ho, býval to zábavný alkoholik s velkým všeobecným rozhledem s vypravěčským talentem.

  3. Dobyti Berlina a vsechno vychlastali , na oslavy, vodka dosla a nebyla.
   Byly a sou stiznosti medii , jak muzik strasne znasilnoval v cely EU ..
   Misto vosvobozovani..Benzinem obeti nepolejval ani nezapaloval..
   Dneska stiznosti nejsou ? Divny.
   Vrazdeni a znasilnovani sou asi dva druhy.
   Jeden druh, ani nestoji za rec..

   Vocumovanim vokolo , mne napadlo , ze rus asi nejdriv ceka s lahvi vodky,
   po ruce, /jak jinak , telefon ma zakazanej vod batusky cara/ a ziva ,
   az nepritel vodminuje svoje miny a ty rusky , aby na nej ofenzivoval..
   Potom , mina nikde zadna , muze asi pohodlne zautocit..
   Ale veleni musi pockat , az dopije tu flasku vodky..
   Zase zklamal. Jelcinem uplne vozebracenej a rozkradenej , uz rizek a naklepanej
   na vosmazeni a na rozporcovani a zase nic.
   Smazi a porcujou , tak dlouho , az dojde beda i na usmazeni kucharu.
   Nebo tak.

   Kazdej den cumim do Tuby a slysim Tubu, neco melodii ,
   treba Balada Wagonova a kam polaci zase jedou , kdyz musim neco delat..
   A kdyz nejsou lidi.
   Opakujici se vyskyty neceho, /co je moc to je prilis a kdyz je to este
   skoro zadarmo / , ale vzbuzujou podezreni , jako obvykle.
   Divny podezreni patranim vysetrit a vodhalit , clouma v hlave ,hlavne…
   Jako obvykle zase nechci , aby ze mne delali blbce..Nic jinyho.
   Jenom sabotovat taky trochu tu jejich, informacni revoluci .
   Tu vedou na vymenu sdeleni informaci , za bachorky ..
   A kolik masovych davu se ty jejich revolucni „pollution“ ,
   tohle je ale uplne presnej vyraz , na uplne vsecko ,
   zucastnuje denne a nevi to.
   Bude to zase samozrejme k neprecteni..

  4. Překvapuje mě, že příslušník národa, který si vytrpěl tolik přísudečné nenávisti, nebude přísudečnou nenávist uplatňovat proti příslušníkům jiných národů. Jak jsem se mýlil!

  5. Autorem onoho zblitku je Jan Ziegler, člověk, který naprosto fanaticky nenávidí COKOLI ruského. V naprosto odporných protiruských výstupech se prezentuje už takových cca 20 let.

   Z mého pohledu člověk, postižený vážnou duševní nemocí, který bere psaní jako terapii

   1. Než mě za Oděsu 2014 vyobcovaly Novinky Bruselreich, byl Ziegler progresivní válečník proti odpíračům, antivaxerům, antirouškařům, oddaný Tečkař a zuřivý lockdownista.
    Teď je progresivní rusobijec a ukrofilitik.
    Rodiče a prezident z něj mají radost.

  6. Hans Ziegler – Na nedotknutelnost soukromého majetku v Putinově říši zapomeňte!
   On je Janek privelegiát na diskusi Novinky Bruselreich!
   Zelenskyho hlídacího psa vůbec nečtu už hódně dlouho.
   Koniáš 1. třídy! Možná i toho Bílého lva mu dá ten bolšan z Hradu.

 9. @„VždyŤ se tu nejen nic nevyrábí,“
  ale vyrábí. Jen automobilů tady korporáti vypustí jeden a půl milionu.

  1. Jokože to Vidlák sepsal.
   Integrovat džihádisty lze jen v košer dezinformační scéně, v představách ž.. kokajnistů.
   O to ale nikdy nešlo! Cílem krimigrace je kalergismus, likvidace původního, bílého obyvatelstva Evropy.
   Srovnávat import džihádistů s připrchlými Ukrajinci, pokud to tedy zrovna není ta ničivá chazarská sebranka, je podle mě mimo. Potkávam Ukáčka každý den, většinu poznám, až když promluví. Holky, kluky, mámy s dětma, večer dělníky vracející se ze staveb. Ti nepotřebují integrovat. Jenom ta chazarská mafie by potřebovala- vyslat na Donbas nebo k Jordánu.

 10. Co bude pak nevíme, páč nemáme sečtený ty pojebaný potřeby.

  Ale gdybyste se ustrnul a dal nahoru čudlík volby potřeb a tam by byla holá stránka bez názorů, pro začátek alespoň s deseti bodama na palcování, keré by se sečítaly ta potřeby nebo vy temu říkáte vládo vypadni, a ukazovalo by se to v tom pitomém sloupečku třeba pod rubrikama, byl byste KING.
  Normálně byste převálcoval celej majnstríím, ezoteriky, ideology a filoZofy.
  Máte z teho bobky, nebo vo co de?

  Věřte temu nebo ne, ušetřil byste si vyhazov z vesnice, páč voni tam mají už dávno svý ideology a pasáky, dalšího nepotřebujou, ale tady byste mohl tímto ukotvit k potřebám miliony lidí.
  Nestojí vám to ani za pokus? Ha?

  1. K tomu čudlíku/rubrice „volby potřeb“ – souhlas.
   Nikde to nemají, a přitom je to naprostý základ pro nás občany – co chceme, co pro svůj život potřebujeme.

   1. Výborně.

    Vidíte vidláku, ..“Nikde to nemají, a přitom je to naprostý základ pro nás občany – co chceme, co pro svůj život potřebujeme.“..

 11. Já jsem pro zřízení Úřadu pro odhalování dezinformací.
  Protože takto to dál nejde. Jak se má obyčejný člověk orientovat ? Vezměme jedny jediné noviny :
  Toto je zřejmě pravda, co píšou, co vyvracejí https://www.denik.cz/z_domova/ursula-von-der-leyen-predsedkyne-evropska-komise-fake-news-nacismus-protektorat.html
  No ale toto přece nemůže být pravda https://www.denik.cz/z_domova/volodymyr-zelenskyj-pandora-papers-offshore-spolecnosti-korupce-ihor-kolomojskyj.html
  Vždyť přece pan prezident Zelenskyj s korupcí bojuje, i v těchto pro Ukrajinu tak těžkých časech !!
  A odkazovaný dokument „Offshore 95 – Tajné dohody prezidenta Zelenského“,….vždyť to je zřejmě ruská propaganda !!
  Fakt to chce ten Úřad. Lidé potřebují znát pravdu.

 12. Nechápu, co by tady rusáci dělali. Vždyť tady nic neni. Na východě Ukrajiny je uhlí, železo a zemědělská půda. Tam je o co bojovat. Ale tady? Vždy už to tady KoZa za přispění našich kolaborantů a zlodějů vybrala do mrtě. To nestojí ani za naftu do tanků a bvp, aby sem dojeli.

  1. Komu to nestojí za nic, ať vypadne do prdele. Furt tady budou tisíce potřeb, keré je do prdele potřeba sečíst a vytáhnout s něma proti zasraným hajzlům a malému bendovi. Svrhnout je potřebama milionů lidí a zašlapat je do kanálu a spláchnout legálně čistě, že se jako mejeme.

   Strkat před sebe pajduláky je hra pro imbecilní děti, keré gdysi končili v ústavech pro choromyslné. Dneska normál. Tak je to!!!

   1. To sice ano, ale nie je tu nic, co by si Rus od nas mohol vziat … uz ani tie zlate ceske rucicky nefunguju, po zinkludovani skolstva …

   2. zřejmě jste úplně nepochopil stať, na kterou reagujete. a nebo holt já jsem nepochopil vás. i to je možné…

 13. Vidlak pise: „Co když vyhraje Trump? Nebo co když vyhraje ten mladý Kennedy? Nebo DeSantis? Co když zase před Bílým domem vystoupí nový prezident a řekne, America first, stahujeme se z Evropy (koneckonců jejich hi-tech továrny už tu máme) a Evropané ať si poradí sami…?“

  Totalni kravina. Zadny president nema dnes takovou moc. Proto taky selhal Trump. A JFK.
  Jak dnes pise CJ Hopkins o tech, co opravdu vladnou:

  Děje se to, že Globalni Kapitalismus, korporatismus nebo jakkoli chcete nazvat síť globálních korporací, vlád, médií, nevládních řídících subjektů, investičních bank, globálních zdravotnických autorit, akademické obce, kulturního průmyslu a dalších podobných subjektů, které dohromady tvoří decentralizovaný systém moci a ideologie, který v současnosti řídí celou planetu… ať už tomu chcete říkat jakkoli, stává se totalitním.

    1. Už se na to prostě nemůžu dívat a přitom mi srdce velí, tlač na tu posranou bránu igdyby ses z teho měl poblejt. Volte ty pojebaný potřeby. Svý názory ventilujte v kavárně. Nic osobního jak by řekli za okenou.

     Je to tady jako v motlitebně, kdy vidlák zvedne okýnko, mluv sestro, bratře, vyzpovídej se.

     To je prostě strašně nic, málo. Potřeby sou síla, názory sou prd, každému to něgdy nějak uteče.
     To je normální a proto je to podporované politiky, né zelenými teroristy. A zase by něgdo přilepil, že né, že oni sou svatí a k potřebám se takhle nigdy nedohrabem a proto už toho mám dost.
     A zase vyleze nějakej imbecil a řekne, gdyž teho máš dost tak sem nelez, že demosgráca, a tak je to furt dokola.

     Mi je jasný, že tento stát, nebo co to je dopadne s tímto mentálním podhoubím velice blbě, a zafčasu lamentuju. Není to nic platný. Není to nic platný. Není to nic platný. Není to nic platný.

     1. My jsme dnes za vrcholem civilizace , ta civilizace byla v prubehu
      velmi krute a nepredstavitelne zaplacena.
      Energie pokracovat a budovat uz neni , vycerpala se.
      Byla znicena neustalymi valkami, revolucemi , terorem..
      Predevsim zhoubnymi ideologiemi ..
      Silenymi fanatiky sirene , ty s pomoci boha i bez nej.
      /Boha treba nahradily kecy, treba tech, akademiku a parasitu ,
      vzdelanych Marxem , rovnou zase do teroru fanatismu,
      ze ,vsichni se budou mit dobre/.
      Marnym usilim se osvobodit treba od bohacu , ideologii a jejich sluhu ,od neznicitelnych germanu , britu ,atd. kteri znici vse.
      /Vicious ring/. Jsou dva .
      Vyvoj techologii , predevsim zbrani , se vyviji spiralou k dokonalosti..Clovek vyvoj nema ,pohybuje se v kruhu.
      A tak pouziva kazdy vynalez /misto klacku/,vzajemne proti sobe .
      Nicivejsi metody . Vytvareni nepritele ,ideologii ,
      /sousedni kmen je nejhorsi , urcite musime zbrojit a
      znicit ten kmen jinak znici urcite nas , kdyz neni nepritel ,
      tak se musi poridit/,za tim ucelem.
      Tady je neco zlepseni k horsimu ,vod minulosti..
      Stale kleceni a oslavne tanecky kolem totemu a ti nejvyssi
      sluhove pak rozkazi , co totem si preje , musi byt provedeno ,
      pod hrozbou tezkych trestu/zakonu.
      To je dukaz naseho nevyvoje. Neschopnosti vyvoje.
      Nikdo nepomyslel za tisice let vedeckych chytrosti , ani na aspon trochu normalni a vyhovujici lidskou formu vlady. Pro lidi.
      Protilidskych je vice.
      Revoluce dalsi priklad , po kterych je vsecko jeste daleko a nepredstavitelne horsi.
      Zrovna jedna probiha , kazda valka je predevsim revoluce.
      Vatikan napr. pomahal okupaci islamu , az do Madarska ..
      Papez se stara, aby islamisti meli cisty nohy. A nesmrdeli jim.
      Kdyz jim je v klece ,liba..
      Vyhody pro neevropany vitane bohaci a jejich ochrana ,beztrestnost.
      Zlocince vlady zivi , stara se aby jim nic nechybelo ani
      jejich lidsky prava , prave vysavanim jejich nevinnych obeti.
      Ty narok na prava nikdy nemaji.
      Zhorsujici se vakuum vtahuje miliony z celyho sveta na docasnou vymenu populace ..Politickej system a vychova udelali potrebne.
      Lzi ,podvody , uskoky, zoufale vlady zisku a dluhu ,
      vedou ke ztrate moci. A moznosti nabyt a udrzet tu moc.
      Siri se nezadrzitelne byrokracie , ktera nici narody ,
      ktera vysaje vse z mrsiny.
      Mimo Putina neni nikde nikdo , zadna obrana , nic.
      Za Putinem nikdo.
      Miliony vzdelanych ,kazenskou vychovou v pasove
      vyrobe /jako auta/, ucitelske skoly ,dodavaji poucovane, nabiflovane , nemyslici a predevsim bezmocne eunuchy , bez vule, bez patere , vzdy na kolenou , bez jedine znamky lidskosti.
      /Maji jen jinou podobu ,tak se lisi fialove vod rajchlu/.
      Ktery vi vsecko, ale bez rozkazu neudelaji nic…
      Navic co se vynalezne to se pouzije nas svet a neni nadarmo ,
      ze zpravy o pouziti nuklearnich zbrani je kazdodenni zalezitost.

   1. Obávám se, že dokud se nezbavíme totality výše uvedeného seznamu, nebudou naše potřeby nikoho zajímat, ať se sečtou jakkoli.

    1. Lidi nevezmou zbraně proti vládě, tak jak se chcete jich zbavit, názorama?
     Jedině potřebama, keré převezmou ten pojebaný ideologický mandát do rukou lidu. A pak stačí poslat potřeby milionu lidí do té kašpárkovské vlády. Každá uklízečka, traktorista Hampl a ostatní budou čekat gdy se z teho ta vláda posere strachy a rozuteče se.

     1. Lidi sou zformovany vzdelanim ,virou ,ideologii ,aby si poridili vladu a zaplatili ,vzdy tu ,ktera se chce jich zbavit.

     2. Mam nekdy vobavy vo toho vami zminenyho Hampla ,
      kdyz si omylem precte svoji vlastni knihu ,
      kterou napsal , jak se prolamujou hradby a kdo vi ,
      aby ty hradby nezacal sam prolamovat..
      Este napsal neco vo nevolnictvi , jak to se vodstranuje..
      Aby se nevrh z podia , nebo z kancelare , misto poucovani
      obyc lidu na tu vladu barevnych nevolniku …Jede nikdy nevi.
      Nektery kuchari taky uvari dokonce sem tam neco podle
      vlastnich receptu , nastesti jenom v televizi , tak je to vzdycky dobry
      a neni videt, jak to potom hazi do popelnice..

      1. Sem vymyslela recept pracovně zvaný Jelen na podzimní způsob – jelení maso dušené s houbami a jedlými kaštany na víně a bylo to víc než jedlé. Ale já nejsem profík.

 14. V boji za grýndýl, 🏳️‍🌈 a lupičství BlackRock na donbasské frontě:

  Ozbrojené síly Ruské federace zahájily v noci na dnešek skupinový úder přesnými námořními zbraněmi dlouhého doletu v místech výroby a skladování bezpilotních člunů používaných Ozbrojenými silami Ukrajiny k teroristickým útokům.

  Prohlášení vedoucího tiskového střediska skupiny Centrum

  ▫️ Ve směru na Svatov odrazila dělostřelecká palba ze seskupení vojsk „Střed“ dva pokusy o útok na útočné skupiny 66. mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny. ..

  ▫️ Na Krasnolimanském směru v oblasti Torského úseku a Serebrjanského lesnictví porazily předsunuté jednotky ruské skupiny a armádní letectvo útočné skupiny 63. a 67. mechanizované brigády ozbrojených sil Ukrajiny. ..

  Prohlášení vedoucího tiskového střediska skupiny Východ
  Dělostřelecká palba zničila tři pevnosti. Nálet armády zničil muniční sklad. ..

  ▫️ Dělostřelecká palba zničila pozorovací stanoviště s …severozápadně od Priyutnoye.

  ▫️ Dělostřelecká palba zasáhla místa hromadění … v regionech Staromajorskij a jižně od Ravnopolu…
  ▫️ Letadla zasáhla místa akumulace živé síly a techniky Ozbrojených sil Ukrajiny v oblastech Státní farma Okťabr, Staromajorskij, Sklizeň, Makarovka.

  👹USA oznámily další balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 200 milionů dolarů.

  – Dodatečné rakety pro systém protivzdušné obrany Patriot;
  – Další rakety pro HIMARS;
  — zařízení a systémy pro odminování;
  — dělostřelecké granáty ráže 155 mm a 105 mm;
  – tanková munice ráže 120 mm;
  – ATGM TOW, Javelin a další;
  – 37 vozidel pro odtah a přepravu zařízení;
  – 58 nosičů vody;
  – Více než 12 milionů nábojnic a granátů do ručních zbraní…

  Od začátku speciální vojenské operace bylo zničeno NATO Baderastánu:
  458 letadel, 246 vrtulníků,
  5736 dronů
  430 protiletadlových raketových systémů,
  11291 tanků a jiných obrněných bojových vozidel,
  1144 bojových vozidel vícenásobných odpalovacích raketových systémů,
  5877 děl a minometů a
  12 225 kusů speciálních vojenských vozidel.

  Takhle si tam živoří. Za zájmy kazisvětů, expotérů Majdanů!

   1. To raději vynechávám. Stovky zmařených životů denně za parazitismus ž..banksterů. Ztráty asi 10:1 (Ukrajinci, Rusové). Ruská strana je zakopána ve 4 liniích. Kromě děl, tanků, raketometů, minometů, dronů…má i letectvo a řízené rakety. Naživu zůstanou asi jenom Ukrajinci, kteří někam zdrhli, ať už do démonkratické Evropy nebo do „imperialistického“ Ruska.

    1. Vopakovani , naucenyho , je matka ceho?
     Po kazdy velky valce se rozleha plac a skripeni zubu , pokrik ,
     to byla posledni valka ,ktera skoncila vsechny valky.
     A dalsi valka je za zase rohem /nebo aspon revoluce/
     a lidi sou vozbrojeny a vzdycky bojujou proti tem ,ktery jim
     lautr nic neudelali..
     Vzdycky proti obyc lidem, jako jsou oni.
     Jestlize se to opakuje a beze zmeny , tak je jasny, ze sme nejaky
     pokusny kralici v laboratori na vyzkumy..
     Lidskej zivot kazdyho z nas je absurdni, nema smer, bezduvodnej svoji zbytecnosti..Laboranti nas porad trapi a zabiji..Dokola.
     Vsecko co kdo udela je vzdy a predem spatne. Do nejhorsiho.
     Nechyby klamani , sem tam jsou pitomy iluse , aby si kazdej myslel ,
     ze muze bejt neco lepsi..Za ucelem, aby to bylo jeste horsi.

  1. Tech 11 tisic a 291 tanku , to je hodne , asi se nema ani ve valce
   troskarit a kouskovat , napr. tisic , nebo dvatisice tanku najednou ,
   kdyby rozjeli najednou mozna, by dojeli blitzkrieg daleko..
   2 az 3 tanky je malo. na utok..Jen mne napadlo, voni vedi lip..

 15. Možná to nebude drámo.
  Možná přijde kupec Sámo,
  klikne v jabku na appku,
  koupí si nás za babku.
  Nebudem bít o mříže,
  nahlídneme do spíže…
  Vidím viset uheráky,
  klobásky a špeky taky,
  křáplé hrnce plné sádla,
  smetana už dobře zchladla.
  Kéž by už to tady bylo,
  na každého něco zbylo.

 16. Co bude pak? Bude den jako každý jiný. Žít se musí, i když ztratíte blízkou osobu.
  K čemu tolik hloubání? Emoce jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Emoce tlumí rozum.
  Proč se zabývat Ruskem, když sami necháváme jiné sousedy likvidovat náš stát?

   1. Nejsa psychiatrem ani čtenářem Duny musel jsem si na to přijít sám svými držkopády. U nás dříve emocemi ovladatelných a později prozřelých to ale vyžaduje doživotní trénink, asi jako u policajtů střelby, aby ve stresu nezmatkovali. Díky za doplnění a odkaz.

 17. Tak Anna Šabatová prý na ČR24 po 22 hodině naznačila,
  že ona odstupuje z poradního panelu prezidenta, ale jen „z rodinných důvodů“,
  protože zřejmě místo Fremra bude dalším navrženým na ústavního soudce její syn UHL
  a ten údajně zase pracuje pro AK dříve Rychetský.

  Inu, co dodat…..

   1. ehm, vhodné nezapomínat např. na třeba takovou Kuřimskou kauzu. Tahle rodinka se také zajímavě interesovala..

     1. To jsou opravdu zlí lidé. Mrtvého studenta Šmída zplodil trockista Uhl. A Saša Úhlová , která je ve vatě, si hraje na levičandu. Momentálně má vyholenou hlavu a nápadně připomíná Bakalu.
      😻

    1. A na tu nešťastnou ředitelku Zdravotní školy. Tam měla lví podíl ombudsbába ještě s nějakou příbuznou . Pěkně té paní ředitelce zavaŕily. Blééé

     1. Řekl bych, že se o to pokusí Člověk s plísní. V Česku lze z veřejných peněz evidentně vytáhnout ještě mnohem více, než těch pár usoplených miliard, co dostávají teď. A proč ze sebe v době velkých historických změn, které povedou k ustavení nového světového řádu, neudělat ideologickou kadibudku západu, do které, až to všechno skonči, se všichni vy…

  1. Opustíš-li mě, zahynu! Kdo teď referentům řekne, co si mají správně pokrokově myslet deklamovat a kdo jim nebohým vydá pokyn, že co vidí vlastníma očima je proruská dezinformace?

  2. Jednak to nejspíš bude nějaká dezinformace, protože ž..Sörös a jeho souvěrci jsou prolezlí EK a EU, pak to hlásí košer debilizační, pardon sdělovací prostředek;
   „Podle … redakce stanice Svobodná Evropa zastaví OSF své operace uvnitř Evropské unie, a to s odůvodněním, že často financuje projekty na stejná témata jako EU samotná,“
   o jediné správné vábení do propasti nás jistě nepřipraví. To by nám soudruzi Sörösové a jejich pasáci neudělali.

  3. hmm, OSF to balí, Kartouz, Janda, Vrabel také bez chechtáků. Pozoruhodná koincidence. Ještě tedy pořád zbývají manipulátoři Manipulátoři.cz a např. Ingrid Romancové Evropské rozhledy, ale kdo bude bdít nad ideologickou čistotou internetu v Kotlince? Rakušan a jeho Ministerstvo lásky?

 18. Bude bída, bude hlad,
  budeš se bát zachrchlat,
  abys nebyl nemocen.
  Svíčku píchneš na svícen,
  namotáš si onuce,
  (hlavu skryje kapuce),
  podvědomě sklopíš zrak,
  tam, kde ležel bramborák.
  Pohladíš ten mastný flek.
  Dnes ti musí stačit šnek.

 19. „… že Ukrajina brání Rusku, aby došlo až sem. Ukrajinci bojují, aby Rus ve své imperiální chuti nezabral znovu Českou republiku.“

  Blbci mohou mít vždy jen blbé argumenty. Já se ptám, kdy to tu v historii Rusové zabrali? Na rozdíl od Němců a Rakušanů nikdy. Během toho, co bývá tendenčně označováno jako okupace, jsem měli vlastní zákony, vlastní vládu a parlament, policii i armádu atd. Sice jsme byli pod silným politickým a ekonomickým tlakem a byla tu umístěna část cizí armády, ale například k tomu jak to ve stejné době vypadalo v takovém Severním Irsku jsme měli hodně daleko. Je fakt neskutečné, jak se z jedné dvacetileté historické epizodky, která přišla navíc jen chvíli poté, co nám tu Němci vyvraždili víc než 360 tisíc lidí a navíc nás zatáhli do dvou nejděsivějších válečných konfliktů v dějinách, dělá takováhle uměle přifukovaná monstrozita.

  Měli jsme holt podělané politické vedení země (až na jednu výjimku), které nebylo schopné uhájit naše zájmy. Dubček byl evidentní slaboch a poté, co jsem si pročetl přepis jeho telefonického hovoru s Brežněvem ještě před srpnem, tak to byl především on, kdo má máslo na hlavě.

  1. Naprosto souhlasím !
   My jsme se po obsazení vojsky Varšavské smlouvy nebáli ani o život, ani jejich vojáků.
   A vím, že umírali čeští vlastenci pod pásy tanků okupantů.
   Ale moje maminka i tatínek se s rodinami báli o život při okupaci Němci.
   A ti Němci popravili desítky tisíc vlastenců a statisíce nevinných lidí zavraždili na popravištích a v koncentračních táborech.
   Nebyla to jen fašistická politika, byla to rasistická genocida Slovanů, Židů i jiných národů a ras!

   1. Pokud těmi českými vlastenci umírajícími pod pásy tanků myslíte rok 1968, tak to Vás zklamu. Pod pásy tanků VS podle mých informací nezahynul jediný Čech. Ono je to z těmi ztrátami takové pofiderní. Většina těch mrtvých není způsobena střelbou okupantů, ale nepředloženými činy radoby vlastenců. Většina obětí z Prahy je způsobena zapálením a výbuchem sovětského tanku na Vinohradech a následným požárem okolních domů. Další oběti způsobil náklaďák (také u rozhlasu), který někdo z protestujících odbrzdil a poslal ulicí dolů na sovětské vojáky obklopené protestujícími. Polovinu mrtvých v Liberci způsobilo padající podloubí domu, do kterého narazil tank, který tam natlačili demonstranti. Další byly běžné dopravní nehody, ovšem způsobené sovětskou technikou. Obětí, které zahynuly prokazatelně na střelné zranění není ani třetina a z toho je ještě část způsobená odraženými kulkami.
    https://www.ustrcr.cz/uvod/rok-1968-na-webu-ustr/srpen-1968/obeti-okupace/

 20. Momentálně na ČT1 A ZROVNA ASI NELŽOU.
  Tak nějak osvětlujíc vznik současného estblišmentu. Nelžou asi tak nějak jak se právě hodí.
  Velmi vhodné pro nepamětníky…

  1. Pardon, už je ČT zase V NORMĚ, ten špatný etsébák je (kupodivu) Andrej Babiš!
   Kua, jak dnes zmatený našinec pozná dobrého komunistického rozvědčíka od špatného komunistického rozvědčíka?
   Cemper, kde jsi? Vyvolávám Tě dnes již po druhé!!!? Zjev se!!!

   1. Ti „dobří“ estébáci měli přece služební průkaz a sloužili režimu.
    Ti „špatní“ estébáci měli vázací list?
    §§ Kategorie operativních spisů Státní bezpečnosti důvěrník (D), kandidát tajné spolupráce (KTS), kandidát agenta (KA) či kandidát informátora (KI) §§
    Jedni seděli za stolem a řídili.
    Druzí seděli za stolem a byli řízeni.
    Dneska to většina lidí naprosto nechápe!
    Neseděli na té špatné straně stolu, nešoupali nohama, netekl jim po zádech studený pot, nebáli se o život, o rodinu, o budoucnost, o zdraví, o svobodu, o majetek…

 21. Co s novinářem (-ářkou), který(á) už jednou lhal(-a)? Takový je do budoucna už nedůvěryhodný, nepoužitelný. To budou lhát až do hořkého konce. Po prohře západu na Ukrajině novinářské řemeslo zanikne. Bude stejně zprofanované, jako jsou dnes politické nebo církevní funkce. Stát bude tak rozdrobený a bez integrity, že se stane snadnou kořistí každého silnějšího souseda. Snad budou stejně postiženi i sousedi… a každý se bude starat sám o sebe, aby zvládl zimu a jaro, léto, podzim.

  1. Nebudou.
   Mají dobré instinkty lodních krys a vědí, kdy opustit loď, neboli změnit kabátek.
   To zase bude sebekritiky a vysvětlování, že museli, že jim doma křičely hladové děti…

   Je ale třeba archivovat a pamatovat. Ti, kteří lhali si zaslouží dobré místo – ve výrobě. Nebo pas k opuštění republiky – bez možnosti návratu. Vyčerpaný Západ je možná přijme. Nebo spíš ne. Kdo jednou lhal, bude nespolehlivý i nadále. To je povahou.

   Pokud nás někdy Rusové „zaberou“, bude nejspíš podle scénáře Vidlákova. S potleskem a šeříky nebo s tím, co právě pokvete. Zabrat nás nebudou chtít.
   Už to jednou udělali – a největší binec u nás dělali Češi. Češi Čechům. Vzpomínáte na „normalizaci“?
   S tou Brežněv neměl nic moc společného. Byl jsem u toho. A uvědomil jsem si tehdy, že ne každý komunista je hovado. K tomu, aby se člověk stal hovadem, vůbec nemusí mít stranickou knížku,

   Ale i Rusové mě někdy dost iritují.
   Inu, nikdo není dokonalý…

   1. Dovolím si přidat jednu osobní zkušenost z první poloviny 80-let. Jeden můj kolega v práci a také kamarád, velký soudruh mi říkal u piva: „Ten Karel za mnou pořád chodí, že by chtěl vstoupit do strany, abych mu s tím nějak pomohl. Když on je ale taková ku.va, že my ho tam vzít nechceme.“ A nevzali. No náš milý Karel pak byl první, kdo běhal s plackou OF po fabrice. Tož tak.

   2. Aha, takže SSSR (Brežněv) nenadělal roku 1968 z vedení KSČ sovětské pacholky, čest výjímkám, např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Mikov%C3%A1
    A vyhazování ze zaměstnání se nekonalo, že ? A nemožnost studovat co člověk chtěl, jen proto, že měl v rodině “ třídního nepřítele“, taky ne, že ? A kádrování, špiclování, udávání, věznění, nemožnost vycestovat…

    Přestaňte už konečně používat slovo “ komunista“, je to trapné.
    Ten režim byl spíše centrálním byrokratickým kapitalismem sovětského typu, bonapartistický, jednu dobu i s fuhrerovskými prvky. Pod vedením strany, která měla v názvu “ komunistická“.
    Kolik moci měli komouši…..a jak ji využili k tomu zřizovat kvazikomunistické komunity ? Nijak….protože furt s někým bojovali, i mezi sebou se žrali…

    1. „Aha, takže SSSR (Brežněv) nenadělal roku 1968 z vedení KSČ sovětské pacholky“

     Jestli ono to nebylo všechno „krapet“ jinak: https://www.krajskelisty.cz/jihomoravsky-kraj/29258-dubcek-breznevovi-slibil-oklestit-prazske-jaro-do-pulky-srpna-1968-kdyz-posunul-lhutu-na-rijen-prijely-tanky-patrani-bruno-solarika.htm

     A to ostatní: „A vyhazování ze zaměstnání se nekonalo, že ? A nemožnost studovat co člověk chtěl, jen proto, že měl v rodině “ třídního nepřítele“, taky ne, že ? A kádrování, špiclování, udávání, věznění, nemožnost vycestovat…“

     Co z toho se kdy nedělo v jiných politických režimech, jiných zemích, jiných dobách? Dnes třeba nemůžou lidi studovat z ekonomických důvodů. Kádruje a špicluje se dnes mnohem víc než kdykoli dřív, vězní se za politické názory a s tím cestováním bude stačit ještě chvilku počkat, až nás EU zgreendealuje.

     1. Otce vyhodili po ´68 z KSČ. Zastavili mu postup, ale nechali jej jako vedoucího ekonomického odboru Správy ČSD v Olomouci. Matka se nikdy politicky neangažovala. Já nebyl ani v SSM a v Pionýru tak půl roku. Přesto jsem byl přijat na Matematické gymnázium MK v Bílovci, potom na VŚ DS v Žilině (Kybernetika) a UP Olomouc (MI).
      Tolik k tomu vyhazování z práce a nemožnosti studovat.

      1. Teď jsem to chtěla napsat, můj otec vystoupil sám v roce 1968, nečekal na nějaké prověrky. Já studovala později na gymnáziu, pak na VŠ. Se mnou na gymnázium (už jsem psala) chodilo docela dost dětí tzv. disidentů (děti Klimenta, dcera Machonina a další, někteří po roce 1989 byli docela ve vysokých funkcích různých úřadů, jak taky jinak že. A všichni trpěli podle svých slov, nějak jsem si toho ale, když jsem je znala, nevšimla. Pokud vím, až na Machoninovou, všichni se na vysoké školy dostali. A Machoninová se proto nedostala, že byla hrozná herečka a přitom chtěla jen na FAMU nebo DAMU.
       Nakonec i Havlové se oba na VŠ dostali. Tak jak nemožnost studovat? Tenkrát se na vysoké školy dostalo asi 8-10% maturantů, takže jestli to spíše nebylo tím, že prostě na to neměli. Jednoho takového také znám, byl to dost blb ale někdy v 90. letech se stal poslancem za ODS a všude vykládal jak nemohl studovat, ne byl hloupý.

       1. A.Machoninová, neteř Sergeje, se mnou chodila do ročníku na Fakultě dětského lékařství. Její rodiče, tedy bratr a švagrová Sergeje, byli architekti, co zplodili Kotvu.

      2. O mně se vědělo, že komunisty nemohu ani cítit. Na okupanty jsem nadávala kudy jsem chodila.
       Nikdy jsem nebyla ani v ROH, kolekce jsme fasovali na manžela. A letní pobyty na chatách od ROH ČSD taky.
       Přesto jsem si mohla doplnit vzdělání na dopravní průmyslovce.

 22. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
  To je prastará moudrost, jde jen o to, jak hluboká jáma se vykope. A Češi jsou jako hraboši, kopou a kopou. Jáma je veliká, převeliká, již je tak veliká, že se do ní vejdeme všichni. A tak je zapotřebí se soustředit na dobu po. Až se začne jáma zasypávat a bude možné z ní vylézt. Jen si nedělejme iluze, že to bude brzy. Nebude, ale dobrá příprava do nových začátků pomůže. Nebudou tak těžké.

 23. @„..jejich závěrečný argument nakonec vždycky je, že Ukrajina brání Rusku, aby došlo až sem. Ukrajinci bojují, aby Rus ve své imperiální chuti nezabral znovu Českou republiku,“

  furt lepší, kdyby Rusové došli až sem, než když sem sörösovská perverzní banda dovalí statisíce džihádistů. Libtardi jsou prostě idioti, kteří ani nechápou, že propaganda o změně pohlaví je „humanitární“ genocida, stejně jako lži a „opatření“ o klimatické krizi a prdících kravách.

  Ukrajinci umírají za zločinné scénáře ž..banksterů, i pro svou blbost.

 24. Rusové nemají důvod jít za hranice. Pokud k nim někdo nevleze. Ukrajinci zlynčují elenského a dohodnou neutralitu v nových hranicích.

  1. To je co nechápu, proč by propána měli rusové jit sem? Ať mi řeknou jeden jediný důvod. Aby získali další krky na krmení. VždyŤ se tu nejen nic nevyrábí, ale i kdyby investovali a postavili nové fabriky-nejsou lidi co umí. Většina těch co uměli jsou v důchodovém věku, a ty mladší už dávno přetáhli na západ, protože tam těch co umí, je podstatně míń. A ti jsou ochotni zaa kapku větší bakšiš makat pro ně.
   A rpoč b y stavěli tady? Rus je velká a tak si to mohou postavit u nich a nakupovat ty co ještě umí , stejně jako západ. A nemusí se řídit ejunijními výmysly.
   Jediné co tu ještě jakštalš – semtam zemědělství,ale pšenky a podobných pochutin mají svých dost. Tak co by propána tady měli chtít. Blbejch psavců a ubohých komediantů se u nic taky najde dost. Velká země, lidí hodně. >

   Má někdo z těch semlezoucích mudrlantů vysvětlení, Ráda bych se to dozvěděla. Ale než začnou vysvětlovat – tedy pokud – ať se napřed kouknou na mapu.

   1. Proč by měli Rusové jít sem? Já vám to řeknu. Pro tu podívanou, která by nastala před jejich příchodem. Jen si představte ta mračna evakuačních vrtulníků! Vrcholní politici se perou o poslední místo na kole helikoptéry! O sborovém pláči „tlumočníků“ ani nemluvě.

    1. Ach, to ustrnutí soudruhů Kartouse, Cempera, Ropušana, Fialového hn.sa, Ference Vrábela, Šafra, Řeporyjského pra.ete i s jeho košer památníkem…To zděšení báječné páté kolony 😱

   2. Třeba se chtějí konečně naučit vyrábět ten pověstný libtardí anibudík … jestli by teda tady ještě něco takového našli.

   3. Máme dobrá piva, pěkné ruční sklo a nerevoltujeme moc nahlas. A ti, kteří dosud velebili KoZa budou velebit huňatého medvěda. Když budeme hodní, nenechá nás zmrznout. [;>))

   4. Stejnou otázku dávám těm, kteří mě straší ruskou okupací.
    Možná by tady skončil ten podivný místní nekapitalismus a desítky tisíc příživníků z nedňovek by skončilo na pracáku a potom místo gatarbeiterů v montovnách a průmyslových zónách na předměstích.

    1. To by se mi líbilo ( neomezoval bych to na neziskovky, rád bych kdyby se přidali různí politici, političtí úředníci, prostituti z kultury a další kreatury ), otázka je co by k tomu přimělo Rusy, obávám se, že pro ně to nemá žádný přínos.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *