20 května, 2024

Co bude pak?

Já dnes budu pokračovat v povídání, které jsem začal včera. O tom, že je třeba zůstat mimo válku. Protože když se dostaneme do války, budou v ní platit válečná pravidla. Drsná pravidla. Víte, kdykoliv se bavím s těmi několika liberály, kteří ještě jsou ochotni diskutovat a neutínají debatu šmahem, tak jejich závěrečný argument nakonec vždycky je, že Ukrajina brání Rusku, aby došlo až sem. Ukrajinci bojují, aby Rus ve své imperiální chuti nezabral znovu Českou republiku.

Proto je zapotřebí zásobovat Ukrajinu zbraněmi i penězi. Udržet Rusa co nejdál od nás.

Jenže skoro nikdy nedojde na debatu, jestli to takhle lze dělat do nekonečna. I oni si už všimli videí, jak verbíři berou, koho mohou. CNN to občas pustí. Dokonce nám majnstrým v poslední době mluví o velkých ztrátách a nějak přestává podceňovat ruskou armádu. Už dlouho jsem neslyšel od žádného Visingra o ožralých mužicích. Naopak… stále častěji se objevují informace, že Rusko do armády nalilo biliony peněz a Rusům to nevadí. Nebo že pro Rusy není žádný problém nakupovat embargované čipy… A dokonce už majsnstrým pomalu mluví i o tom, že Západu fakt dochází munice.

Ptám se, co se stane, pokud Rus jednoho dne frontu prolomí? Co se stane, pokud jednoho dne dojdou Ukrajině vojáci? Rusko je větší než Ukrajina, má na svém území všechny suroviny a za zády největší továrnu světa. Většina zemí postsovětského prostoru sice na Západ vysílá signály, jak Rusko nemají rádi, ale čísla hovoří jasně – prostě je to jen postoj, aby mohli na Západě nakupovat a v Rusku prodávat. Rusko se nehroutí. Vůbec. A západní sankce jsou tak děravé, že si Rusové klidně vystřelí sondu na měsíc. Ukrajinské pračky obsahují asi dost čipů…

Co přijde, až se jednoho dne ukrajinská obrana zhroutí? Bude Rusko dost vyčerpané, aby sem nedošlo, i když už mezi námi nebude henta Ukrajina? Všichni se shodují, že Rus bojuje hlavně převahou v dělostřelectvu a nikoliv převahou v lidech. A ohlašují budování jeden a půl milionové armády. Nebo ještě dřív pošle celá Evropa všechny použitelné zbraně a pak už jí pro vlastní obranu nic nezbude? Od začátku války nám média říkají pořád to stejné zbožné přání – Rusko se zhroutí. Už už mu dochází munice, jídlo i vojáci. Putin brzy umře. Čísla říkají opak… Rusko předběhlo Německo, stalo se pátou největší ekonomikou světa a největší v Evropě. Ano, Němci už nemají henten levný ruský plyn… Co bude na konci této války? Zhroucená Ukrajina a Rusko s milionovou armádou, kterou nepoužilo na bojišti? Neměli bychom se ptát Černochové, jak je na tom ve skutečnosti naše armáda?

Co se stane, pokud bude ukrajinská armáda poražena? Nastoupíme my? Sice už definitivně beze zbraní a bez techniky, ale lidí je jak sraček, že Kefalín? Nebo se tu začnou politici hemžit, lomit rukama a nasedat na letadla směr USA? Něco mi říká, že Rusové mohou tu svojí taktiku ala Verdun dělat minimálně do amerických voleb. Co když vyhraje Trump? Nebo co když vyhraje ten mladý Kennedy? Nebo DeSantis? Co když zase před Bílým domem vystoupí nový prezident a řekne, America first, stahujeme se z Evropy (koneckonců jejich hi-tech továrny už tu máme) a Evropané ať si poradí sami…?

Poradíme si sami? Takhle se odcházelo z Afghanistánu… Cempeři psali, jak se afghánská vláda udrží a dezinformátoři lžou a Tálibáncům stačilo pár džípů, aby s nimi zabírali celé provincie.

Neměli bychom začít přemýšlet i o tom, že se to celé na Ukrajině nepovede? Že přes všechny proklamace jednoho dne ukrajinská armáda prostě povolí? Nebo hůř… jednoho dne někdo propálí, jak velké ztráty Ukrajinci mají a oni se otočí proti svým pánům… Fakt se to nemůže stát? Mají naši transatlantičtí bratři všechno pod kontrolou? Nedávno ukázali, že nemají. A to proti nim stáli vousáči v sandálích. Teď proti nim stojí technologicky vyspělý nepřítel, který se dovede postarat, aby nad bojištěm ukrajinské drony nelétaly, ale ruské ano. V poslední době už vidím jen ruské mapky bojiště a ukrajinské vůbec. Asi aby na nich nemuseli ukázat, jak nic nedobyli. Před půl rokem byl podobný ruský postup důvodem ke štiplavým poznámkám o ruské neschopnosti. A to bojovali o město a Ukrajinci tam obětovali celé bataliony.

Pokud by se to takhle mělo stá,. kdo na tom bude líp? Češi nebo Maďaři? Kdo stojí mimo válku? My s Ukrajinou buď zvítězíme nebo prohrajeme. Maďaři s Ukrajinou nezvítězí, ale rozhodně s ní také neprohrají. Kdo si zachoval svoje zbraně, protože je odmítl předat na Ukrajinu? Kolik nám zbylo pojízdných tanků? Čtyři? Kolik javelinů máme na skladě? A co Poláci? Mají? Nebo také odevzdali a teď čekají, až někdy za dlouho něco dostanou? Já nevím. Jsme prý demokracie, ale tady se člověk nic použitelného nedozví. Jen hovadiny, jak Putin už dvacetkrát umřel.

A jen tak mezi námi… máme alespoň pro naše vojáky dost polních lopatek? Rusům se prý docela osvědčily…

Pokud se to celé podělá, ještě budeme vzpomínat, jak si Orbán zachoval bojeschopnost… Maďaři ho pak budou mít hodně rádi… U nás to bude zřejmě horší. Aby pak nepřijela jedna ruská kolona co dojede až na Pražský hrad… Za potlesku dojatých Pražanů samozřejmě…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

238 thoughts on “Co bude pak?

 1. SV tj my Společnost Volicu se přitom dá vést tzv Sociology ,kteří prišli s myšlenkou vyškolit je v Jungmanově akademii za poplatek 1400 na jeden den hlavu a hotovo a bude stačit volt tak jak 34 let dál a očekávat jiné vysledky
  TO JE KRUTY OMYL a bohužel SV i když i oni jsou našimi členy to nedokáže sama poznat.
  Jako členové SV nimsami neusiluji o žadny použitelný program a to ,že jsou vedeni 6 prioritami prostředku k jejich řízení ,které jsem tu od nich neviděla o nich buď nemluví, nebo dokonce se dělají hloupí ,že o nich prý snad o nich neví.
  Tak se mohou stát jen formacemi ,které jsou a budou dále známé jako mistři světa ve skoku na špek.
  Zvolením ANO bude MI líp se SV dostane z pod okapu sice jen do dešte ,ale rabování bude pokračovat i když pod kuratelou starých londýnských bank,které ANO zajistily prý kredit.
  Bohužel i tady verchuska bude tak dlouho ignorovat PNZ tj program národní záchrany až je jí zastihne neomarxisticke heslo pozor pozor
  NEBUDETE NIC VLASTNIT (režim vás stihne vydrancovat ) A BUDETE ŠTASTNI?!

  A tak prý zažijete nový ještě krutější únor 48. . .
  To je mineni ANNY z KSH,která už vedle na webu byla umlčená a bude muset hledat dost možná i tady jiný web,neboť se tu prý chystá zase zdecimování lidových komentářú,které si asi vadný režim nedá ujít..

 2. SV tj my Společnost Volicu se přitom dá vést tzv Sociology ,kteří prišli s myšlenkou vyškolit je v Jungmanova akademii za poplatek 1400 na jeden den a hotovo a bude stačit činit tak jako 34 let dál a očekávat jiné vysledky
  TO JE KRUTY OMYL a bohužel SV i když i oni jsou jejími členy to nedokáže sama poznat.
  Jako členové SV neusiluji o žadny použitelný program a to ,že jsou vedeni jen 6 prioritami prostředku k jejich řízení ,které jsem tu od nich neviděla o nich buď nemluví nebo dokonce se dělají hloupí ,že o nich prý snad ani o nich neví.
  Tak se mohou stát jen formacemi ,které jsou a budou dále známé jako mistři světa ve skoku na špek.
  Zvolením ANO bude MI líp se SV dostane z pod okapu sice jen do dešte ,ale rabování bude pokračovat i když pod kuratelou starých londýnských bank.
  Bohužel i tady verchuska bude tak dlouho ignorovat PNZ tj program národní záchrany až je jí zastihne neomarxisticke heslo
  NEBUDETE NIC VLASTNIT(pojízdné režimu vás vydrancovat ) A BUDETE ŠTAST NI?!

  A tak prý zažijete nový únor 48. . .
  To je mineni ANNY z KSH,která už vedle na webu byla umlčená a bude muset hledat dost možná i tady jiný web,neboť se tady chystá prý zase zdecimování lidových komentářú,které si asi vadný režim nedá ujít..

  1. Musím se chechtat ,když tu vidím,že i ANONYM to převzal a tak se ho ptám copak navrhujete dál pane NEOMARXISTI konkrétně ,bude to PNZ tj Programová Národní Záchrany nebo jak nebo co💀💥😭🍒

 3. Co o Česku píší naši nejbližší sousedé – je fajn, že se to takto dozvídáme od nich a ne od našich ekonomů! Samozřejmě my, kteří naši skvělou ekonomiku (plošné mrhání penězi na dočasnou ochranu mnohých, kteří ji ani náhodou nepotřebují, nákup zbytečné a předražené zbrojní techniky aj., vzápětí kompenzované připravovanými balíčky, které nejen řadu z nás OSVČařů asi zruinují) sledujeme, tak víme o tom, co polské noviny pouze v kostce shrnují:

  Kryzys w Czechach stał się faktem. Nasz sąsiad ma problemy
  https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/08/13/kryzys-w-czechach-stal-sie-faktem-nasz-sasiad-ma-problemy/

  Takže v uvedeném článku polského „Hospodářského pozorovatele“ s podtitulem: „krize v Česku se stala faktem – náš soused má problémy“ se mj. dozvíte, že u nás:

  – letošní očekávaný růst HDP je 0 %
  – HDP je o 0,5 % nižší proti loňsku a proti r. 2019 dokonce o 1,2 % nižší, zatímco všude jinde je to přesně naopak a ekonomika tam roste
  – Máme sice jednu z nejnižších nezaměstnaností v UE, ale Polsko nám dýchá na paty, kdy do r. 2020 jsme pro ně ještě byli vzorem co do řízení hospodářství
  – Očekávaná inflace na letošek je 10 % a pravděpodobně takto uměle reaguje na pokles výdajů domácností na spotřebu, který je 9,2 %
  – Veřejné výdaje jsou částečně kompenzovány zvýšením peněz v privátním sektoru, ale už ani to nestačí

  Takže nás čeká stagnace, ne-li recese, a to v mnoha ohledech, nejen hospodářských – tak pojďme to zkusit 16. září do Prahy změnit, protože takto né, páni hospodáři!

   1. No já si myslím, že to není v pořádku sbírat houby na kšeft a tu reportáž jsem neviděla, tak nemohu hodnotit. Nicméně si myslím, že, jako vždy ČT, je na té špatné straně pokud tam nezaznělo, že houby se mohou sbírat v jakémkoliv počtu pro vlastní spotřebu.

  1. Z mých studenstkých let:
   Cesta do lesa je půllitr piva, cokoliv se upije, se opět po čárku dolije zelenou.
   A pak následuje cesta z lesa.
   Cesta z lesa je půllitr zelené a cokoliv se upije, doplní se pivem.
   Z lesa se ještě nikdo nevrátil.

 4. Jo, a kdybyste náhodou někdo nevěděli koho, tak volte lidovce 😀 😀 😀
  https://www.seznamzpravy.cz/diskuze/domaci-zivot-v-cesku-jureckuv-bic-na-obce-pokud-nebudou-mit-mista-ve-skolce-prijdou-o-penize-235482

  Traktorista prostě zavelí a jakmile obec nepostaví nebo nerozšíří školku dle rozkazu, přijde o RUD.
  Debilovi patrně zapomněli prozradit, že když obec nebude mít peníze, tak nebude mít ŽÁDNOU školku, bo nezaplatí učitelky, kuchařku a pod.

  1. A co čekáte od tvora, který z huby vypustí tohle
   „Své vládní kolegy Jurečka chválí. „Vládneme v těžké době. Troufnu si říct, že je to nejsložitější období od druhé světové války. Celá vládní koalice ale ten loňský rok velmi dobře zvládla – ať už šlo o pomoc s cenami energií, o změny v sociálním systému atd.,“ myslí si.“

  1. No, ještě že nejsou volby teď, to by zase dopadlo jako minule,kvanta hlasů mimo a vlastně pro pěti hnus a Babiše.To probůh spolu nedokáže někdo s někým vydržet aspoň do voleb.Už i Kanimura to pochopil a UŽ rok drží s Trikolórou, musíme vycházet z našich bohuželreálií, protože Orbána nemáme.

 5. BTW: jakýsi pan Skrýpala z Fora24 tvrdí, že Rusů již padlo přes 30 tisíc. Nedávám odkaz, nebudeme jim zvyšovat čtenost.
  Zatím co Ukrajinců podle všeho padlo přes 310 tisíc !!!
  (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/07/26/specialni-flash-ukrajinsky-novinar-ve-valce-padlo-pres-310-000-ukrajinskych-vojaku/)

  1:10 mrtvých (a násobně bude i zraněných), takový poměr přiznávala i pravdomluvná média počtu vystřelených granátů UA:RF, tak jak dlouho se to dá vydržet? Opravdu až do posledního Ukrajince?
  A co pak? správně se Vidlák ptá.
  Lybyjský scénář rozvrácené země, od které se spojenci odvrátí a ještě si kus utrhnou?
  Pochybuji, že by RF chtěla expandovat dál…

 6. Výstižné od Kellera. https://casopisargument.cz/?p=51954

  Každá z opozičních sil, která odmítá ať již s jakýmikoliv odůvodněním spolupracovat s těmi ostatními, se na tomto stavu věcí nepochybně podepisuje a jen potvrzuje teze teorie uzavírání.

  Přesně to zde dělá dost lidí

  1. Ano, to je hlavní problém! Jinak by milion volebních hlasů nepropadl a nebylo by v ČR zdaleka tak zle. Problém je ten, že někteří ani nejsou opozice – viz ČSSD. Ti, kteří (snad) opozicí jsou se nechtějí dělit o prebendy (ANO,SPD) či o potenciál prebend (PRO, Šlachta) či o stranický majetek (KSČM). Kdo zbývá? Hodně minoritní straničky. Jediný, kdo mluví (či koná) ohledně spojování je Skála, který jedná o společné kandidátce vlasteneckých lidí, bez ohledu na stranickou příslušnost, ale zatím z toho nic moc reálného není. Další, kdo něco dělá jsou: ANS, DSSS, Národní demokracie, Sládek a pár dalších myslím, kteří dohodli společnou volební koalici.

   My voliči bychom o tom měli vědět, kdo chce a kdo nechce a zohlednit to u voleb či ještě před volbami psát těm lidem a zatlačit na ně – v tom může pomoci hodně i Vidlák a další média (Petr Bureš, KTV, Raptor….). Kádrování Okamury, Vandase, Vacka a dalších sem nepatří – prioritou je se zbavit cizácké vlády, jinak tahle země a naše děti půjdou do prdele – ekonomicky, bezpečnostně, společensky.

   1. A jak se chcete zbavovat cizí nadvlády a vlastizrádné vlády s Vackem, který OPAKOVANĚ řekl, co řekl???
    To NENÍ kádrování, ale opatrnost a pud sebezáchovy.

    1. Napsal jste to dříve, ano to není kádrování, nikdo se nehrabe v jeho minulosti, jen se poukazuje na to co řekl na tiskovce. I když já jsem si ho „proklepla“ už před volbami do Senátu kam kandidoval a nikdy bych ho nevolila už tenkrát. Ale protože byl přítomen jeho slovům Rajchl, a já nevěřím, že nevěděl jaké názory má jeho místopředseda, tak PRO už já tedy ne.

     1. Jindřich Rajchl 5. září 2022:
      „(…) Je to místopředseda strany PRO, kolega advokát a můj velmi blízký přítel JUDr. Petr Vacek. Petra jsem poznal během našeho boje proti covidové šikaně a nesmírně jsem si ho oblíbil. (…) Extrémně inteligentní, úžasný rétor, týmový hráč a parťák do nepohody. Jeho extrémně trefné glosy k aktuálním problémům vnitřní i mezinárodní politiky jsou až obdivuhodné. (…) Svým klidem, nadhledem a zkušenostmi je pro mne Petr obrovskou inspirací. Mohu vám dát své slovo, že by byl úžasným senátorem. Coby bývalý diplomat má neuvěřitelný přehled v mezinárodní politice, coby právník má brilantní logické myšlení a coby člověk je připraven rvát se za každého občana naší země, který to bude potřebovat.
      (…) Je to opravdu úžasný člověk, za jehož čestnost a morální integritu jsem připraven kdykoliv dát ruku do ohně. (…) To nejprostší, co mohu o Petrovi říct, je to, že mu věřím a mám ho rád.“
      Zdroj: https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/2306660966162903/

   2. Jenže podle slov Vacka bychom se cizácké vlády rozhodně nezbavili, takže jaký je to rozdíl pětidemolice kontra Vacek a Rajchl? Podle mého vůbec žádný, jen se vymění jedni za druhé. Nakonec Tencokydá hnůj by Vám mohl vyprávět – VV 😉 .
    Jen Vacek to prokecl moc brzy.

    1. Nezlobte se ale točíte se v kruhu a uniká Vám to podstatné. Náký Vacek je úplně nepodstatný, ve své podstatě na každém s opozice každý znás na jiném něco najde. Celkem mě znáte a můj názor na Okamuru a přesto ho ted budu volit, protože Babiš má svá procenta jisté. My jako opozice nemáme moc šancí volit náký zázrak podstatné je porazit pětikolku. Ted je důležité postupovat krůčky a ten první je jiná vláda, řekněme si upřímně jestli někdo porazí pětikolku tak bude jen o málo lepší nebo stejný v přístupu k EU,NATO. Ale nebude to banda blbců jako tyto aspon doufám.
     Ano tak špatné vyhlídky máme, bohužel a mrzí mě že i Vy patříte k těm co sice mají pravdu ale nechápou souvislost. Bez Babiše to nepůjde můžeme si o něm myslet cokoliv a doufat že se nespojí s ODS, jenže i on někoho k sobě potřebuje, takže realita je aby Okamura i ten Rajchl s Vackem sebrali co nejvíc hlasů pětikolce. Víte dám příměr máme zatím jen na staré porouchané auto a lidé jako VY mluví o koupi mercedesu. Tak blbě na tom jsme nebo se to úplně pose.. vznikne něco nového. Ale jinak musíme překousnout i Babiše i Vacka bohužel

     1. Tak to se prece můžeme zeptat Vidlaka. Kam půjde Vacek? Na jake ministerstvo se s nim počítá? Ze by zahranici? Z Východu dle něj jen cholera a mor.

  2. Soudruh Keller mele úžasné blbosti, asi ne z blbosti, ale ze zažité stranické uvědomělosti, poblitické korektnosti.

   Šestidemolice jen předstírá různost názorů. Jede podle scénářů vrchních kazisvětů. Přejímat obdobu strategie a morálky kazisvětů ve skupině zotročované by jistě posílilo řady obslužného personálu cesty k propasti.

   Spolupráce s ostatními, ať mají mozky vymyté jakoukoli propagandou? Do toho přisype výčitku k zažehnutí pocitu viny. Tohle, a i mnohem horší exempláře, tady tady vyučuje dorost, voliče. Z mládeže páchá libtardy, podílející se na zhoubě svého druhu.

 7. Proč to nenapsat na plnou hubu. Je hodně variant, jak to bude za 5 let. Z toho jsou dvě základní:
  A) KoZa nějak vyhraje. Rusko se rozpadne nebo tam bude taky KoZa, a bude tam dosazen prozápadní vládce/ci Fialova typu. Suroviny a území ovládne KoZa.
  B) Rusko nějak vyhraje. Ukrajina se rozpadne nebo tam bude vládnout proruský vládce Lukašenkova typu. Milka bude zděšena, Hašek zakáže ukrajinské sportovce a KoZa uvalí sankce na Ukrajinu.

  Kolik procent do jaké varianty si každý dosadí sám.

  1. Libtardi právě nějak neberou v potaz, že případná porážka Ruska může způsobit jeho rozpad a megaprůser pro svět, protože na jeho území se budou nacházet tisíce jaderných zbraní a kdo zaručí, že se to všechno nezvrhne v armagedon.Navic to bude i průser pro Čínu,bo se jí NATO nastěhuje do síně.Tudiž je opravdu nejlepší se nějak domluvit aspoň na špatném míru.

   1. ono to moze byt este horsie v tom, ze pripadna porazka Ruska bude znamenat, ze Sibir si vezme Cina….a este len vtedy zacnu problemy

 8. Hlavní body z prohlášení ruského ministra obrany Sergeje Šojgu:

  ◾️ Ruská speciální operace na Ukrajině snížila schopnost Západu prosazovat své zájmy v různých regionech světa;
  ◾️ Na pozadí speciální operace se zvýšila role asijských, afrických a latinskoamerických zemí ve světovém systému;
  ◾️ Některé státy asijsko-pacifického regionu se připojily k Západu v konfrontaci s Ruskem;
  ◾️ Ruské ozbrojené síly během speciální operace vyvrátily mýtus o nadřazenosti západních vojenských standardů;
  ◾️ Západ praktikuje na Ukrajině různé varianty vojenských operací, ztráty se neberou v úvahu;
  ◾️ Ukrajinské ozbrojené síly nedosahují výsledků, a to i přes všestrannou pomoc Západu;
  ◾️ Ukrajinské vojenské zdroje jsou téměř vyčerpány;
  ◾️ Na bojišti dnes není nic nezranitelného proti ruským zbraním, v mnoha případech je západní technika horší i než sovětská;
  ◾️ Západ vyvolává lokální konflikty po celém světě, aby si udržel kontrolu nad zdroji a prosazoval vlastní pravidla existence;
  ◾️ Vztahy mezi Ruskem a Čínou překonaly úroveň strategických vazeb podle všech parametrů a staly se více než spojeneckými;
  ◾️ Ruská federace posílí vojenskou spolupráci se zeměmi Asie a Tichomoří;
  ◾️ Ruské ministerstvo obrany hodlá prohloubit všestrannou spolupráci se všemi, kdo prosazují vytvoření nezávislých mocenských center v multipolárním světě;
  ◾️ Latinská Amerika prosazuje své právo na nezávislý rozvoj a vzniká zde mocenský pól, který má v moderním světě stále větší význam;
  ◾️ Šojgu poděkoval Kubě, Venezuele a Nikaragui za podporu speciální operace a nabídl jim sdílení zkušeností s adaptací armády na bojové operace;
  ◾️ Africké země musí mít moderní ozbrojené síly, Ruská federace s nimi rozšíří spolupráci v oblasti vojenské a vojensko-technické spolupráce.

   1. Nez strach z padu ruskeho rublu mam vetsi obavy z pevneho kurzu ukrajinske hrivny.
    Zda se mi, ze je nekde neco spatne …

 9. Co bude dál?
  Obávám se, že cokoli. Když může být AKTIVNÍ lichvář (pro Etu – vokecávejte si to jak chcete, JE to lichvář) PODRUHÉ ředitelem IKEMu a vůbec nikomu to nevadí: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-uverovy-byznys-sefa-ikemu-lide-platili-urok-i-136-tisic-denne-235456
  https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$osoba?p%3A%3Asubmit=x&.%2Frejstrik-%24osoba=&prijmeni=stiborek&jmeno=Michal&narozeni=&obec=&angazma=&soud=&polozek=50&jenPlatne=PLATNE&typHledaniSpolku=ALL

  1. Aha…
   Kdo si chce toho šmejda prolustrovat, tak buď musí zadat v OR příjmení a jméno, nebo zkopírovat i tu neaktivní část odkazu (ověřeno, funguje to)

   1. když o tom víte lejno, nebo to, co píše seznam, tak o tom raději mlčte. ušetřil byste si blamáž (oslovskou čepici)

  2. Když už jste mě, nepřímo, vyzval. Přečetl jsem si odkazy. Celkem to na mě působí jako z jiného světa, ze světa kde někdo rozpůjčuje 50 Mega přes rozporuplnou osobnost a kde existují lidé, kteří si půjčují s tím, že budou vracet 136 tisíc denně. Nezlobte se, ale je to mimo mé chápání. Spíš si myslím, že se o lichvu ani nejedná, že za tím je něco jiného, něco mnohem horšího.

   P.S.: A můžu se zeptat, jak jste si spojil mně v kontextu s lichvou. Já peníze na úrok nepůjčuji.

   1. Nepůjčujete, ale máte pro všelijaké finanční operace, optimalizace, jakož i další oje…ání lidí i státu velké pochopení.

    V daném případě samozřejmě může jít i o výpalné, vydírání, praní špinavých peněz a pod.
    Ale o to mi nešlo.
    Jde o princip – o to, že osoba, která to aktivně (proto ten odkaz na OR – v oněch společnostech je stále) provozuje, je zároveň ředitelem snad nejprestižnějšího (státního) výzkumně-zdravotnického zařízení (i kdyby bylo soukromé, byl by to stejný malér) v ČR, ví se to o něm nejspíš 10 a více let a přesto to vůbec nikoho netankuje. Přitom je klidně možné, že IKEM tuneluje a prostě jenom spoléhá na to, že ho věrchuška přikryje.

    1. Tak to se prece můžeme zeptat Vidlaka. Kam půjde Vacek? Na jake ministerstvo se s nim počítá? Ze by zahranici? Z Východu dle něj jen cholera a mor.

    2. Dotace a davky všeho druhu vymysli a schvalují nasi politici. Polovina mych nájemníků potom optimalizuje v mezích zákona. Já vazne nemůžu, máme doma příjem+, takže bez nároku. Brecite pěkně, ale na špatném hrobe. To už Vidlak bere násobne více. Omluva za zneuziti jako etalonu.

     1. Čemu říká pronajímatel bytů v Praze optimalizace v mezích zákona? Kolik činí tak zhruba nájem pro čtyřčlennou rodinu ve Vašich bytech? 22 500, neboli celý příspěvek na bydlení, nebo vaši nájemníci musí čerpat ještě doplatek na bydlení?

 10. Svět je cynický systém příčin a následků a ustálí se v nové rovnováze. Západ Ukrajiny bude polský, východ ruský. Obě země tam budou mít svoje armády oficiálně proto, aby ty lidi osvobodily a ochránily, reálně proto, aby si ta území zabraly. Rakousko a Maďarsko ještě dále upevní vazby, mohou navázat na Rakousko-Uhersko a mají hodně společnou politiku. Ale obávám, se, že bez nás. Ač se naše vláda snaží, aby nás ochránily USA, obávám se, že USA tu ochranu budou outsourcovat u Poláků, takže nás taky zabere Polsko. Polsko je silně militarizované, spousta českých firem má už svoje finanční a rozhodovací centra v Polsku. Sice nám zakážou interrupce, ale svým bigotním křesťanstvím nás ochrání před islamizací. No a směšný nestabilní stát Slovensko si rozeberou Poláci s Maďary půl na půl a „šlovenský stát“ tak přestane existovat definitivně. O samostatnost jsme přišli už rozbitím Československa, tehdejší politici zapomněli, proč vzniklo právě takto a teď na to dojedeme. A nějaké vzletné fráze a morální hodnoty už k tomu novému uspořádání profesionální politici a jejich PR týmy vymyslí, to se nebojím. A taky se nebojím, že by nás zabralo Rusko, pro nás je škoda nafty do tanků.

  1. Na Slovensku bude vládnout Fico, a ten se s Orbánem nějak domluví. Milka bude zděšená a Hašek vykáže slovenské hokejisty.

   1. Slovenski hokejisti na čele so šatanom odidu aj sami. Su podobne vypatlani ako Hašek, aspon tí z NHL. Od vašaryovej sa asi toho dobrodenia nedočkame, ta tu bude smradit az kym neotrci kopyta-

  2. Já bych osobně hodně plédoval za to spojení s bývalými z RU. Máme hodně společného, potloukli jsme si hlavy, ale po rvačce na posvícenské zábavě se to na pěkné má urovnat. Máme každý svůj dvoreček, máme, jak ukázaly minulé migrační a jiné krize na mnoho věcí podobné názory, čelíme stejným hrozbám. Nabývají na důležitosti hrozby, které vedly v minulosti ke vzniku středoevropského soustátí.

   Poláci? Jiná historická zkušenost. Jiný pohled na problémy skrzeva tu zkušenost.

   1. To je věc, na které se nikdy neshodneme. S Němci (ani s Maďary) se Slované nikdy nemůžou sžít. A to ne kvůli tomu, že by nechtěli. Na rozdíl od jmenovaných totiž Slované netrpí komplexem nadřazené rasy/národa. Jakékoli spojení bude vždy znamenat, že se budou Němci i Maďaři chovat tak, jak to už známe z minulosti xkrát. Proto k sobě třeba Němci (i ti rakouští) a Maďaři přirozeně tíhnou.

    Mimochodem, je zajímavé, že se tady hledá spojení s těmi, kteří jsou od nás mnohem víc vzdáleni jazykově, historicky, kulturně i mentalitou než Slováci. Ale zároveň se vždycky najde spousta důvodů, proč nám to se Slováky nemohlo a nemůže vyjít. Takže raději než Slováci hledat bájné spojení s Rakušany a Maďary? R-U „fungovala“ jen v důsledku neuvěřitelného útisku těch, kteří nepatřili k těm vyvoleným dvěma národům. Věřit, že teď by to mělo fungovat jinak, je dle mého skromného názoru poněkud naivní.

    1. Víte, kdyby tu okolo byly jiné možnosti přínosného spojení, tak bych s Vámi souhlasil.

     A jak píšu. Máme každý svůj dvoreček, oproti minulosti. To je jiná konštelace, škoda toho nevyužít.

     1. No, a co pozitivního z toho bude?
      Vy byste chtěl bydlet v baráku s někým, k němuž byste se nikdy nemohl otočit zády a na chodbě byste se mu vyhýbal vtisknutím se do rohu?

    1. Zde souhlasím s tdx.

     A kdo chce monarchii,
     je jeho člověk právě právník Vacek z PRO,
     ten také lituje.

     A dokonce chtěl mimosoudně narovnávat s Lichtenštejny

     https://2021.programydovoleb.cz/kandidat/petr-vacek

     odtud:
     „V případě mezistátních sporů je třeba upřednostnit diplomatická a politická jednání před mocenskou konfrontací či soudními spory.
     Pokusíme se mj. dosáhnout mimosoudní dohody o narovnání ve věci aktuální žaloby Lichtenštejnského knížectví na Českou republiku.“
     **************************************
     MAJKA:
     Ještě stále hodlá uzavírat mimosoudní dohody
     a není pak riziko podpory odtud…?

     Jenže v takovém případě by bylo vhodné sdělit případným voličům PRO,
     jak by ty dohody vypadaly, co by bylo to jeho mj.

     Já prostě bytostně nevěřím lidem, kteří nás vtáhli do NATO,
     ačkoliv jsme měli šanci alespoň zkusit
     minimálně levnější Rakouskou neutralitu…..

      1. Proč se ptáte? Je to jasné, jsme Česká republika, pochybuji, že by třeba MAJKA chtěla pod někoho patřit, protože jak Vám už napsal tdx, nikdy bychom nebyli bráni jako rovnocenný národ s Maďary a Němci. Už jsem si to vyzkoušeli že?

       1. Ptám se, protože ta odpověď je třeba.
        Vždy je třeba zhodnotit, jaké jsou možnosti a pak teprve z nich vybírat. Proto.
        A já – ať to přebírám, jak to přebírám, tohle mi v současné konstelaci vychází jako nepřijatelnější.

        1. Takže místo Bruselu budeme podléhat MaĎarsku a Němcům? Co takhle být samostatně rozhodující stát, spolupracovat s těmi kde to bude výhodné jak pro nás tak i pro ostatní, nepodléhat nikomu? Proč bychom měli být zase součástí něčeho? Proč si to myslíte Vy například?

         1. Díky milá kočko za pochopení, co bych chtěla.

          Omlouvám se Admirále, ale já už se do debat
          „a co bys teda navrhovala ty…..“ pouštět nehodlám.
          A není to nic osobního k nikomu, ani k Vám.

          Už jsem jich tu četla bezpočet a je to „v kruhu“.

          Zejména pokud někdo položí otázku a JAKOU JINOU možnost,
          je mi jasné, že je přesvědčen
          a je to nakonec každého svaté právo.

          Komentářem jsem chtěla zejména upozornit na riziko nápadů nějakých mimosoudních dohod
          případně zvolených politických fluktuantů,
          jménem všech voličů….,
          kterým to z tribun „pod jinou stranou“ neříkají.

          Pro mne je Vacek a jeho strana pro moc zákonodárnou
          a výkonnou v ČR nevolitelná právě a zejména
          pro tu jeho stálou hrdost na svázání ĆR s NATO.
          Nikdy jsem nezaznamenala, že by toho vysloveně litoval.
          *****
          To mi ale vůbec nebrání případně jim hodit hlas
          ale kroužkem jen pro Vidláka,
          bude-li na kandidátce do EUROparlamentu.

          Vidláka s imunitou EUROposlance bych si uměla představit..

        2. Můžeme s Rakouskem a Maďarskem uzavřít nějaké bilaterální smlouvy ad hoc, vést spolupráci na konkrétních věcech, ale ŽÁDNÝ spolek a žádné kamarádíčkování se.

         1. OK – v podstatě tak bych si představoval začátek. Sdružit síly tam, kde máme společný zájem.
          O obnovování monarchie tu řeč nebyla.

   2. Znova do stejné řeky?
    No, pravda je, že jsou tací, co stále dokola opakují stejnou chybu.
    Nerad bych se mezi ně zařadil.

    1. Myslíte, že by jsme měli zůstat „soliter“ pod patronací (…. doplňte si) nebo dál páchat sebevraždu s Bruselí?
     Nebo vidíte nějakou lepší možnost?

     1. Samože máme zůstat sví, bez patronace kohokoliv.
      Teprve potom si začnou zdejší lidičkové vážit toho, co vybudovali a co mají.
      Jo a máme na to.

   1. Jak je mozne ze statnimu?
    Vzdyt stat trece nama vlastnit nic.
    U nas jim je trnem v oku i ten prosperujici Budvar.

      1. Že 49,9% vlastnictví stačí pro kontrolu? To jistě ne, to máte nějaké špatné informace. U nás přece nestačí ani 80% vlastnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *