28 května, 2024

Reklama na Konečnou

Ano, Kateřina Konečná byla u Vidláka. Dali jsme si portské, popovídali jsme si o přítomnosti, minulosti i budoucnosti, probrali jsme politiku, těžkosti i radosti života, vyslechl jsem si její plány na další politické působení a zjistili jsme, že se naše názory nijak zvlášť moc neliší. Já se v poslední době scházím se samými pravičáky a byť souhlasím, že toto dělení je již překonané, bylo příjemné strávit večer ve společnosti dámy, která z podstaty věci nazírá na svět zleva.

Samozřejmě splním svůj obvyklý závazek. Kdo přijede k Vidlákovi na pokec, o tom napíšu hezký článek. Vyzdvihnu jeho pozitiva, zdůrazním jeho nejlepší stránky a vyzvu vás, abyste mu věnovali pozornost, protože se to může hodit. Ani tentokrát to nebude jinak.

Hele, ona je v politice od roku 2002, kdy byla zvolena ještě jako nestraník za KSČM do poslanecké sněmovny. Už je v politice přes dvacet let. Slyšeli jste za tu dobu o nějakých jejích skandálech? Slyšeli jste o machinacích, úplatcích, podrazech nebo něčem podobném? Nikdy. V případě člena KSČM by naše pravdomluvná média s gustem rozmázla každou drobnost a udělala z toho skandál olbřímích rozměrů. Ale nic… v tomto ohledu má životopis naprosto prázdný. Stejně skoupá je v tomto ohledu i wikipédie. To nejhorší, co jsem se o ní dozvěděl, bylo, že ji obvinili že je placená lobbystka od Lančmíta Mittala. Jinak pusto a prázdno.

Jo, když chcete být dneska komunista, tak musíte mít hodně čistý morální profil, abyste si to mohli dovolit. Vítkovi Rakušanovi se snesou záhadné pády dozimetrů z okna, Fialovi se snesou podezřelé peníze barmským ženám, Jurečkovi se snese naprostá zrada všech křesťanských hodnot, ale komunistce by neodpustili ani nezaplacení dýška v restauraci. O Nečasovi se říkalo, že je pan Čistý… o Konečné by to muselo platit desetinásobně.

Stranu převzala po Vojtovi Filipovi v roce 2021… po těch zpackaných volbách, ve kterých KSČM zjistili, že už nejsou protestní strana, protože Okamura protestuje lépe a radostněji a většinu levicových slibů splnil národu v předchozím období Andrej Babiš… Od té doby Kateřina bojuje…

Rozhodně si nemyslím, že by bojovala beznadějně. Koneckonců, zůstala jako poslední levicová alternativa v zemi. Šmarda se rozhodl vsadit na Šabatovou a oslovovat liberální voliče až k naprostému zničení sociálních demokratů a minimálně do příštího podzimu, kdy bude sněm, mu v této destrukci nikdo nemůže zabránit. Autenticky levicoví voliči mají jedinou možnou cestu. Ke Konečné. V této chvíli žádná jiná levicová alternativa v podstatě neexistuje, což je paradox, protože nikdy si pravice a levice nebyly tak blízko jako teď, když se bojuje o to, zda budeme přívěšek Německa nebo suverénní stát.

Dále jsem s překvapením zjistil, že je to v podstatě úplně normální holka, která se dost liší od všech těch mužských politických solitérů. Už dlouho píšu o tom, že dneska v politice uspějí buď podržtaškové jako Fiala, kteří mají názor podle toho, jak se vyspí v České televizi, nebo narcisové typu Trump, kteří mediální tlak ustojí, ať je jakkoliv silný. Neudrží se tam nic mezi tím. Buď máte vlastnosti, díky kterým ustojíte mediální hnojomety a nebo lížete intervjukům boty. Normální člověk to nemá zapotřebí.

Řekněte mi někdo, jak to ustála Konečná? Holka z Nového Jičína… Vychoval ji rázovitý region, díky čemuž vydrží víc než jiní, aniž by to z ní udělalo čůzu jako je třeba Černochová? Nebo je prostě výjimka potvrzující pravidlo? Platí, že do politiky může rektální alpinista, sebestředný solitér… a pak Kateřina?

Popovídali jsme si o jejích plánech a musím říci, že se mi vůbec nezdály hloupé. Ale v této chvíli je ještě neprozradím, protože je zapotřebí dotáhnout některé věci do konce a člověk by neměl slibovat, dokud to nemá hotové a připravené. V politice není nikdy nic jistého. Včerejší přátelství končí, včerejší dohody padají a co se zdálo jisté, to umí skončit tak náhle a nečekaně… však už jsme takových případů viděli… Před rokem v září byla velká demonstrace a národní sepětí vydrželo čtrnáct dní… pak se dva solitéři začali hádat, až o všechno přišli. Ale zrovna u Konečné bych si myslel, že má na dohody a koalice mnohem vhodnější povahu.

Dostal jsem pozvání na některé její akce… Dneska už za lidmi jezdí prostě každý a plný sál už není překvapení, ale norma. Tak se nejspíš uvidíme i tam.

Mimochodem… dostal jsem od ní rodinnou slivovičku… a pálit teda umějí. Já si v vždycky vážil dobré, poctivé práce a mívám slabost pro ty, kteří za ni umějí vzít. Po posledních volbách jsem si myslel, že KSČM je na konci své cesty dějinami, ale možná ještě není. Rozhodně si Konečnou zvolili do čela dobře. Jestli se má někdo pokusit o restart, tak ona.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

202 thoughts on “Reklama na Konečnou

 1. Vidláku, tímto článkem jste mně (a určitě nejen mně) udělal opravdu radost. Jsem rád, že jste K. Konečnou pozval a že pozvání přijala. Že jste si toho řekli určitě více, než smí článek prozradit a že to podle všeho nebude jen zdvořilostní jednorázová návštěva.
  Jsem rád také tomu, že podle hlasování o řečnících na další demonstraci to vypadá, že Konečná by mohla promluvit z pódia. Jak jsem k J. Rajchlovi jindy skeptický, tak tento nápad s hlasováním se vyloženě povedl. Jen doufám, že to má dobře ošetřeno proti hlasovacím botům a rozesíracím nájezdům chciválků. Snad už konečně začalo to kýžené spojování sil a neokopávání kotníků. Přeji Vám ve Vaší spojovací misi mnoho zdaru!

  1. Re: Ládik!!!

   Feri je hen ta rozervaná a romantická duše.
   Něco, jako já, když mi bylo o půl sta míň.
   Dnes už hovno, už o tom jen vykládám u šálku urologického čaje.
   A (ne)poskákané baby vůbec nedocenily jeho hopsa kvality, voe.

 2. Jsme obklopeni dezinformacemi. Jednu zajímavou vyplodil bývalý Havlův kancléř Žantovský. V podkastu, který nemá daleko ke zpochybňování, omlouvání a schvalování genocidia, tvrdí, že prý sponsory Hamásu je Teherán a Moskva. To je samozřejmě naprosto jednoznačná nepravda. Sponsorem Hamásu je především Katar, který činnost Hamásu financuje. Peníze Kataru posílá Ihorovič, který nás odstřihl od ruského plynu, a tak odebíráme plyn z Kataru. Dalším je Turecko, náš partner v NATO.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-dobrovsky-sidlo-dobrovsky-a-sidlo-s-temi-kdo-siri-kulturu-smrti-nema-smysl-jednat-239005
  https://www.lidovky.cz/byznys/mise-emirat-katar-plyn-lng-sikela-kupka-stanjura.A220618_115517_ln_ekonomika_vag
  Proč Žantovský lže i ve věci, kterou lze tak snadno ověřit? Tomu skutečně nerozumím…Možná, že to dělá společný židovský původ…

  1. Protoze vysila v bubline kluku a holek, co spolu mluvi. Tam je mozne leccos. Rusove ostreluji sami sebe, vyhazuji si do povetri plynovody. V roce 2015 takhle Putin (to jeste zil) vozil migranty do EU.

   Mimochodem, vsimli jste si, ze Zaluznyj pro Time uvedl zhruba polovicni cislo mrtvych Rusu nez uvadi jeho vlastni genstab? Proste neco vysilate do eteru ackoliv moc dobre vite, ze to neni pravda. A obcas se podreknete…

 3. Vidlák promine, ale na Novinkách je senzační článek, který doporučuji k přečtení:
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-prehledne-valka-izraele-s-hamasem-z-pohledu-mezinarodniho-prava-40449375
  Článek velice pěkně sumarizuje, co kdo a jak v konfliktu porušuje. Asi autora nečekají pěkné věci… možná se dočkáme dalšího dezoláta…
  Mimochodem, dnes je na Seznamu jiný senzační článek:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cesi-lobbovali-za-presun-gazanu-do-egypta-mohli-by-spustit-migracni-vlnu-239247
  Pokud je článek pravdivý, tak se Ihorovič dopouští válečného zločinu, neboť vystěhování obyvatel z okupovaného území je válečným zločinem, a to již ve stádiu pokusu.

 4. Byla jsem zapálit svíčku na znojemském hřbitově. A naproti hrobu rodičů mého lišáka jsou hroby a památník vojáků RA padlých při osvobození města. Tolik kytek, věnců a svíček nikdy nepamatuju.

  Feri skončí jistě ve Znojmě, jako Dalík bude mít fešácký kriminál.

 5. Klasika lidského (natož politického) pokolení.

  V médiích tvrdili, že to Piráti a TOP09 myslí dobře, jak dbají na přírodu (green deal) a jak by chránili ženy před bílým hetero nechutným mužem – a dopadlo to jako vždy. Tím nechci říct, že by Tomio, Andrej a další sebranka byli o moc lepší.

  Poslanci ze všech stran lítají několikrát ročně po Maledivách, uhlíková stopa je asi netrápí, ač jí jinak mají plnou hubu – asi to platí jen pro ubohý postradatelný plebs. Pirátský náměstěk údajně mlátí svou podřízenou, která je zároveň milenkou, ač on sám je ženatý. Topácký poslanec údajně znásilňuje a vyhazuje podřízené když mu nedají.

  Ten komouš Vám říkal, že jste děti (naivní) a že budete otroky ve vlastní zemi. Měl pravdu. Pro škarohlídy – v KSČ jsem nebyl, páč jsem se narodil těsně před sametovou fraškou, takže stejně jako atraktivní a inteligentní Danuše bych to věkově nestíhal.

  1. Anketní otázka: Z následujících obdrží státní vyzPePamenání jako první:
   – bratři Mašínové
   – přítel po boku
   – Pavel Novotný
   – Dominik Feri

  2. Přitom byl Feri takové multikulti zelizko TOP09 a ejhle TOP09 má pořád preference . Buď jsou průzkumy cinkle, nebo tady máme občany idioty.

   1. Chráněnec starého knížete
    mladý násilník Ferry
    může si zmáčknout delete
    své politické éry.

    Měl by mít pobyt s ostrahou
    dle soudu na tři roky.
    Se svojí povahou neblahou
    měl by mít v řiti broky.

 6. Uz som to tu pisala, vraciame sa do pomerov, ktore stvorili komunizmus. Netrufnem si odhadnut, ci sa komunizmus vrati, ale urcite sa vracaju podmienky, ktore mu (alebo niecomu hodne podobnemu) daju pritazlivosti

  1. V 90. jsem nechapal jak jsme mohli v roce 1948 zahucet tam, kam jsme zahuceli. Trvalo mi to asi patnact let, nez mi to doslo. Ted je jen otazka, kdy to dojde nadkritickemu mnozstvi lidi. A jestli nam to bude vinou/diky vnejsim vlivum neco platne.

    1. DAVID DVOŘÁK
     To řekl Ludvík Vaculík. Ale k převzetí průmyslu a bank chybí, aby Německo a Rakousko bylo mimo hru . Onehdá k tomu posloužila válka.

    2. Davide Dvořáku, žádný komunizmus svržen nebyl, protože v reálu neexistoval. Chcete tvrdit, že v komunistické Číně je komunizmus? Není. Jen a pouze tam vládne politická strana komunistů. Ten „komunizmus“ byl, nebo ještě je, nijak určitou vizí vysoce vyspělé lidské společnosti s morálkou, která, například, povede k vymizení donucovacích funkcí státu jako nepotřebných.
     Něco jako Tisíciletá říše blaženosti, Nebe na zemi, po Armagedonu, tedy vize křesťanů, o které nikdo netvrdí, že byla a byla poražena. Je na každém, aby věřil nebo ne, jestli nastane. Žasnu, že na tohle propagandistické udělátko s „komunizmem“ vůbec skáčete. Snad proto, že se jím opevňuje jinak formulačně precizní exprezident republiky Václav Klaus?

  2. Bosorečka, jste schopna pochopit, že žádný „komunizmus“ tady ani nikde ve světě nebyl, když to je pouze a jedině pojmenování vize budoucí, morálně vyspělé, lidské společnosti? Není to nepodobné křesťanské vizi Tisícileté říše blaženosti, Nebe na zemi po Armagedonu, kdy všichni „budou zváženi a mnozí shledáni lehkými“. Takže bez prověrek se ani tahle křesťanská „normalizace“ neobejde?

   Zatímco do „komunizmu“ se mělo dospět cestou socializmu. Skromně, cestou Socializmu reálného. O kterém se šíří všechny ty strašidelné zvěsti. Který nebyl poražen, ale neuspěl v hospodářské soutěži, když se prosadil, existoval a šel neprozkoumanou cestou v hospodářsky málo vyspělé a významně menší geopolitické oblasti.

   Teď můžeme pozorovat, jak se rozvíjí komunisty vedená Čína, možná i Vietnam, severní Korea, třeba i jiní s nějakou takovou, v podstatě „komunistickou“ ideologií. Komunizmus tam samozřejmě taky nemají. Jen komunisty u moci.

   1. Na tom predsa nezalezi, ze nebol nastoleny dokonany komunizmus … bolo to zriadenie, ktore sa o nastolenie komunizmu snazilo, a pretoze veducu silu mala komunisticka strana, tak sa tomu obdobiu, podla vlady komunistickej strany hovori komunizmus … minimalne medzi ignorantmi ako som ja … ostatne, ako by ste dobu vlady jednej strany, komunistickej, nazvali jednym slovom?

    A ta vlada bola nastolena preto, ze ludia nevideli iny sposob spravodliveho zivota, nez pokus o komunizmus … a ked sa ten zivot stal takmer spravodlivy (pac sme si boli vsetci rovni, len niektori si boli rovnejsi), tak sme zase chceli byt bohati … bohatsi nez sused … tak sme sa pokusili o komunizmus, pretoze uz si skoro nikto nepamatal, ake to bolo, ked zobraci este chodili po ‚nasom‘ svete … a ano, zase tym ‚nasim‘ svetom nerozumiem maticku Zem, (ac sa to v tom vyzname pouziva), ale len tu cast sveta, ktora bola ‚nasou‘ … moj najvacsi zazitok po zamatu bol vylet do Pariza … asi tak rok po revolucii .. a bol to pohlad na zobracku na moste cez Seinu, ktora tam, na chodniku, mala prestretu handru, a na nej mimino v perinke … toz, to sme si vycinkali, pochvalen bud Havel …

    1. „….ostatne, ako by ste dobu vlady jednej strany, komunistickej, nazvali jednym slovom?…“
     Tyranie.*

     *Demokracie (samozřejmě, nevolili ani nemohli být voleni či vylosováni otroci, ženy a metoikos…zřejmě ani ti, kteří se nepostarali o své stárnoucí rodiče) byla původně zamýšlená jako takový typ vlády, správy státu, který má zabránit vzniku, restauraci vlády tyrana (ten může být i kolektivní, např partajokracie , např. politbyro). Vznikla ale realně (a paradoxně) tak, že Kleisthenes (za Solona to byla timokracie, v moderní době srovnatelná s jistou epochou parlamentní demokracie v Británii, nemohly volit ženy a ti, kteří byli chudí…dnes je tam částečná timokracie, viz hereditární nebo jmenovaní lordi), dle Herodota zakladatel demokracie, chtěl oslabit ostatní aristokratické rody a proto provedl reformu fýl. Stručně vzato by to u nás dle této reformy mělo být tak, že každý volební obvod by byl složen z lidí 1. obývajících velké město, 2. obývajících malé město. 3. obývajících podhorskou či jinou vesnici. Mělo by tak dojít k oslabení parciálních zájmů a posílení soudržnosti celku.
     Více Bleichen : Athenská demokracie, tam jsou ty struktury správy a vedení státu i volební a správní procedury popsány zevrubně . Např. se dozvíte, že i tak si část moci uzurpovali demagogové, v původním slova smyslu vynikající řečníci, tak dobří, že přesvědčili o svém názoru i když nebyl správný.
     O prvovýběrech kandidátů se tam ale dozvíte málo, každopádně byli Z DÉMU vybíráni jednotlivci a ne politické strany a JEJICH jednotlivci a dále se dozvíte, že kandidovat mohl jen ten, kdo doložil, že se postaral o své stárnoucí rodiče. Pokud takový kandidát odmítl kandidovat, bylo jím opovrhováno.

     1. Jak bych to období, jednoslovně pojmenoval Bosorecka? Nebát se, tak jeho stabilizovanou část „za socializmu“, opatrněji a v plné délce „za komunistů“, s despektem a celkem „za totáče“. Ono zaváděné „za komunizmu“ je takové to propagandistické udělátko, které do podvědomí podsouvá to, co se jeho autorům hodí. Proč jim na to skákat.
      Tenco, Vás se musím zeptat kolik jste si a v jakém věku onoho období „za komunistů“ užil. Jakou že tyranii jste utrpěl a když toho tolik víte o vývoji demokracie v dávné minulosti, kolik toho víte o skutečné organizaci, tehdy platných zákonech a psaných pravidlech té tzv. socialistické společnosti. To je, tuším, od roku 1960 do roku 1989. Jinak jsem si jist, že dobře víte, co je rozuměno „tyranii“ skutečně. Mějte se.

 7. Konečná nomen onen. Chce-li někam politicky směřovat, bude muset ukončit éru KSČM a začít s novým štítem. Otázkou zůstává, jak to udělat. KSČM je bohatá strana a majetek ovládají dinosauři.

  Nicméně, prostor levice dnes ovládají zakuklení utopisté schovaní v pirátských kuklách. Ti zmáknou spolehlivě mládež.

  Ale ještě tu jsou stárnoucí dezoláti a ti zatím nemají nikoho, komu by mohli fandit. Obávám se, že Volný a Vrábel svoji šanci nevyužili. A Rajchl? Připadá mi jako Meloni. Prvek očekávání následovaný prvkem zklamání, řečeno Cimrmanem.

 8. „standik napsal:2 listopadu, 2023 (6:28)
  Tak , VVP už je po smrti, tvrdí ukrajinská rozvědka a má důkazy. 😀“

  OK!
  Nikdo nejsme nesmrtelní.
  R.I.P.
  Jen si ve světle dosavadních „důkazů ukrajinské rozvědky“ v mnoha jiných směrech a zháležitostech nejsem jist s těmi důkazy ukrajinské rozvědky ani tentokrát.

  Pak jsem si ale vyhledal, kolikrát už V.V.P. podle našeho i světového bulváru i podle našich i světových „mienkotvorných médií“ zemřel – viz tento přehled na google –
  https://www.google.cz/search?q=putin+mrtvy&sca_esv=578762367&source=hp&ei=Y2NDZeWIHunjxc8PnpSO8AU&iflsig=AO6bgOgAAAAAZUNxc_SR-cDgYES9pIpW8JFKFdv3cOKD&oq=PUTIN+&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6IgZQVVRJTiAqAggAMgsQABiKBRixAxiDATILEAAYgAQYsQMYgwEyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQLhiABEiuSVAAWIgocAF4AJABAJgBWaAB5AOqAQE3uAEByAEA-AEBwgIREC4YgwEYxwEYsQMY0QMYgATCAgsQLhiABBixAxiDAcICERAuGIoFGLEDGIMBGMcBGK8BwgIIEAAYgAQYsQPCAg4QLhiABBixAxjHARjRA8ICCxAuGIAEGMcBGNEDwgILEC4YgAQYxwEYrwHCAgQQABgDwgIIEC4YgAQYsQPCAggQLhiABBjUAsICBxAAGIAEGAo&sclient=gws-wiz#ip=1

  A pak jsem si našel včerejší článek Libora Dvořáka z ČRo – https://plus.rozhlas.cz/libor-dvorak-superman-putin-a-zpravy-o-jeho-smrti-9104831

  No, a tak si myslím /nevím, jen si myslím/, že podle toho, kolikrát ho už presstituti podle známého slovenského přísloví „Čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo“ nechali umřít, bude V.V.P. KoZa s.át ještě dlouho.
  K tomu mu přeji nadále pevné zdraví.
  L.

  1. Stát za plotem a dělat si posměšky s hlídacího psa, nám jde docela snadno. Znal jsem jednoho, který se v tom vyžíval. Až jednou přehlédl otevřenou branku. Pes ji nepřehlédl a natrhnul mu prdel.

   1. Rozhodně nemá, to se jen tak říká o všelijakých „nehodách“ těch potvor, typu pádu z okna, stromu, nebo po rvačkách se psem.
    Ale docela by mě zajímalo, k čemu je těm potvorám těch dalších 8, po setkání se mnou. Je třeba jim ty počty limitovat na jeden a co nejkratší, je to rozmazlená a přemnožená škodná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *