29 listopadu, 2023

Řehko, buď chlap!

V sobotu jsem vystupoval na akci Rádia Universum, kde jsem se mimo dalších zajímavých lidí potkal i s generálem Andorem Šándorem. Dvě hodiny jsem měl možnost poslouchat jeho názory a asi do mě vlezl nějaký vojenský bacil. Nebo spíš vojenský brouk v hlavě. Pan generál mluvil o tom, že hrozba eskalace války a naše vtažení do ní je stále reálnější a dokonce řekl, že kdyby si ho teď Fiala zavolal, aby to celé nějak zachránil, tak by nejspíš musel říct, že už je pozdě… Píšu o sobě, že jsem apoštol apokalypsy, ale tohle bylo hodně silné kafe i na mě a od té doby mi generálova myšlenka nepopřává klidu. Navíc mi čtenáři poslali pár velmi inspirativních mailů, i pustil jsem se do následující úvahy:

Už vícekrát jsem zde psal, že naše vláda nedělá žádný konsolidační balíček. Prostě se jen snaží urvat co se dá, aby se to použilo na kanóny, fedrpuše, petardy a bumajzle. Nikdo nebere naše peníze na to, aby se z toho postavila elektrárna, přehrada, dálnice nebo železniční koridor. Bere je na to, aby je vhodil do víru války.

Já tedy nejsem žádný velký odborník na vojenství, rozumím tomu asi tak jako každý kluk, který si hrál na vojáčky, ale nemohu se ubránit dojmu, že všechna ta bojová vozidla, tanky a stíhačky, které naše kriegsministryně hodlá koupit, jsou, vidlácky řečeno, zbraně útočného charakteru. Když se podívám na ukrajinskou frontu, tak vidím, že všechny ty mašinky, které tam Západ dodal, jsou někde v zázemí shromažďovány pro tu velkolepou Wenckovu ofenzívu, která ne a ne začít. Prostě se předpokládá, že se henty tanky rozjedou, převálcují při překvapivém útoku zakopané mongolsko vikingské hordy (jak řekla Dana Drábová), dojedou na Krym, zničí henten most, rozetnou překvapivým úderem frontu vedví a bude to.

Teda… nevím, jestli to takhle má (nebožtík?) Zalužný naplánované, já mám všechny informace od kazašského stepního orákula Džamily Stehlíkové a maršála Petrly. Ti to vědí nejlíp.

Uniká mi, jak nám všechny ty transportéry, tanky a stíhačky pomohou při obraně našeho vlastního území… Madam Černochová už nakoupila tolik, že jsme dvě procenta obranného rozpočtu dávno překročili, ale neviděl jsem mezi nákupy nic, co by nám pomohlo proti Kinžálům, Kalibrům, Iskanderům, Geranům a dalším hračičkám, kterými Rusové ztrpčují život ukrajinským městům… Přitom to je přece to, co nám v případě války Ruska a NATO reálně hrozí asi nejvíc.

Nebo jste slyšeli o nějaké velké finanční injekci hasičům? To je podle mě skoro nejdůležitější obranná investice, ne? Někdo musí hasit ty domy zasažené vadnými raketami protivzdušné obrany… a vytahovat zasypané lidi, aby bylo co fotit na instagram. Někdo musí uhasit ty vybuchlé sklady munice a někdo musí s dozimetry zjistit, jestli tam neblafnul ochuzený uran…

Pokud také vím, moc se nemluví o nějaké rozsáhlejší zakázce na protivzdušnou obranu a poslední funkční KUB, který jsme měli, je už dávno na Ukrajině a zřejmě už vůbec není. Nemluví se o nákupu vychvalovaných Gepardů, které teď zachraňují Kyjev před íránskými drony. Nemluví se o Patriotech… ale tam se vůbec nedivím, akcie výrobce šly rapidně dolů, protože se potvrdila dávná zkušenost z Izraele, kdy Patrioty irácké Scudy také moc netrefovaly.

Já vím, na Ukrajině umí Kličko sestřelit Kinžál pistolí, ale u Hřiba bych si na to teda nevsadil… Nemluvě o tom, že jeho jméno přímo evokuje, co se s Prahou v případě války stane.

Neslyšel jsem o žádném programu na diverzifikaci trafostanic, aby se zahustila elektrická síť. A samozřejmě už vůbec se nemluví o krytech civilní obrany, nemluví se totiž o vůbec žádné obraně civilistů. Ale tomu se také nedivím, mrtví civilisté a rozstřílená města jsou dnes hlavním argumentem, proč musí válka pokračovat až to konečného vítězství západních elit. Pokud chcete kryt, kupte si ho od Šándora… ono to bylo před rokem takové směšné, ale teď to začíná vypadat, že pan generál prostě jen viděl dopředu a prostě jen věděl, že se jednou budete rozhodovat mezi krytem od něj a žádným krytem.

Nikdo pro obyvatelstvo nenakupuje plynové masky, nikdo nekupuje ženijní a vyprošťovací techniku, neslyším o tom, že by se posilovaly nemocnice a vymýšlelo se, jak to udělat, aby bylo možné zvládnout nápory mnoha zraněných naráz. Nezapomínám ani na realitu naší armády, jak mi jí popsala celá řada vojáků i záložáků…

Ať se na to dívám, tak či onak, vidím, že se sice připravujeme na vojnu s Rusem, ale vůbec se nepřipravujeme na to, abychom se proti Rusku bránili. Připravujeme se na vržení množství vojenské techniky to jakéhosi útoku či protiútoku, ale vůbec se nepřipravujeme, že by nějaký ten kinžálový či iskanderový útok mohl doletět k nám. Neměl by nám to Řehka vysvětlit? Co se po něm vlastně chce, když je henten náčelník štábu? Má křišťálovou kouli, ze které se dozvěděl, že se sice musíme připravovat na válku NATO s Ruskem, ale našeho území a našich civilistů se to nebude týkat? Nebo se nás to týkat bude, ale naší evropsky hodnotné vládě je to jedno, protože dezoláti klidně mohou posloužit jako potrava pro děla i rakety a planeta si pak v rámci grýndýlu od šajse čechen oddechne? Nebo se už rovnou počítá, že hřib nad Prahou bude dobrým argumentem pro Němce a Francouze, aby pěkně zachraňovali zbrojní výrobu v USA?

Proč to sakra řeším vždycky já jako první? Kde jsou všichni opoziční politici? Kde jsou všichni pravdomluvní intervjuci? Proč se neptají na to, jak se na obranu proti Rusovi připravuje naše země, když chce Putin obnovit hento impérium? Proč se všichni spokojí s tím, že se koupí jakási bojová vozidla, která naše města před raketami neubrání a na dnešní frontě žádnou díru do světa neudělají? Když je ta válka tak vysoce reálná, tak snad alespoň hasiči by měli nabírat lidi a nakupovat ve velkém techniku, ne? Proč kupujeme takřka výhradně to, co se dá naložit na vlak a odvézt k rozstřílení kamsi na východ? Nebo to bude u nás stát mezi civilní zástavbou, aby to vypadalo, že Rusové výhradně střílí na civilní cíle? Pardon, sociální sítě jsou plné takových videí z Ukrajiny a já bych rád věděl, jestli naši vojáci hodlají bránit nás, nebo dělat pí ár Evropským hodnotám. Zajímalo by mě, kdo Černochové řekl, že právě tato bojová vozidla jsou prioritou? Nebo to rozhoduje sama a ví to nejlíp, protože jí to řekl Lloyd Austin?

A také by mě zajímalo, proč nekupujeme henty svaté javeliny a podobné střely, když díky nim Ukrajina slavně vítězí? Proč nekupujeme střely, díky kterým musejí ruská letadla odhazovat klouzavé pumy osmdesát kilometrů od fronty a blíž nesmějí?

Nemohu si pomoci, ale strom poznáte po ovoci. Jestliže kupujeme bojová vozidla a tanky, jestliže máme koupit stíhačky a naopak neposilujeme ani hasiče ani kryty civilní obrany, jestliže nekupujeme to, co skutečně zařídilo, že se fronta na východní Ukrajině mění tak strašně pomalu, tak prostě musím konstatovat, že se sice možná připravujeme na válku, ale ta buď bude probíhat někde úplně jinde a nebo bude probíhat tady, ale naší vládě je jedno, co s námi bude.

Řehko, buď chlap a řekni na rovinu, jaké jsi dostal rozkazy… Já (i národ) si to rádi necháme vysvětlit.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

219 thoughts on “Řehko, buď chlap!

 1. Když někdo prodává kryty, pak by bylo hloupé nepropagovat válku !? A proč se Vidlák rozčiluje, že o něčem musí psát první ? No, protože my Češi jsme hodně akční až po revolucích, válkách a jiných událostech !!!

 2. Vysvětlení? Toto území s jeho obyvatelstvem je pokládáno za obětované. Tak jako kdysi, ne druhé straně, v menším, území tzv. Západního vojenského okruhu.

 3. Proč při ministerstvu obrany dosud nevznikl zemědělslo – vojenský odbor? Spravoval by minová pole. To je přece obranné zařízení, spojené s kypřením půdy.

 4. Tak on v poslední době Andor Šándor vůbec vystupuje dost často. Vystupoval např. také ná Národním chirurgickém kongresu v Praze, který byl 10.- 12.5.2023. Hned první den tam byl těsně po slavnostním zahájení a přednášel v sekci „Chirurgie katastrof a válečná chirurgie.“ Hovořil o hrozbě desinformací atd. Mimo jiné tam byl také ministr Válek, který si okázale předcházel šéfa České chirurgické společnosti. Znají se spolu totiž z FN Brno Bohunice- velcí kámoši 😀 .
  Budilo to dojem, jakoby chtěli ty chirurgy v budoucnu rektrutovat. Ale kam ?

  1. Vsadim se, ze tam na tom kongresu Sandor urcite nemluvil o moderni valecne chirurgii, kdy se zranenym odebiraji organy pro lepsolidi v Nemecku, Svycarsku, USA a pod.
   Israel ma pro tyto ucely vlastni zdroje.

 5. Generále řehko, pohov!
  Tak si u nás trochu pohov.
  Odevzdej nám opasek,
  žrádla bude po pásek.

  Ešus máš teď trochu menší
  břicho se ti trochu zmenší,
  bude to tak trochu lavor.
  Cukr dává tam ten javor.

  1. Poslechnete ..Ladiku. Kdyz v prvnim odstavci pisete verse o zradle , nemuzete , koncit v zaveru s nesmyslem cukru z javoru , ten neni zradlo..Si to ulehcujete…Napr.
   „Zradlo prideli ti s mrizi, vybor“. /nebo zalarniku vybor/. Treba.
   /Kdyz opasek se odevzdava v satlave /tak ty mrize/.
   Cukr nic nedava ani nemuze , javor tam neni , kdeby se tam vzal najednou a zmineny zradlo prideli vybor bacharu a je tam potom min zradla , /lavor se ti zmensi/ ,aby na ne vic zbylo /.nebo tak.
   Kdyz se v divadelni hre v prvnim jednani vobjevi pistole , tak s tou pistoli potom musi nekdo bejt picnutej . Kdyz mec , tak nekdo zapichnutej a pod.
   Kdyz mrtvola tak detektiv. Jinak vo ni nemuze bejt zadnej zajem.
   S baletakama byla casto legrace , kdyz treba vypraveli, ze v modernim Smetanovym divadle , ze po padesaty reprize , malokdo udelal chybu ,aby se mohli aspon posmivat a bejt z toho spokojeny , tak kdyz hlavni postava pritancila s mecem, krasna divka , tragicka obet, lezela na zemi hned vedle skviry, kam mel vysoko teatralne zvednutej mec zapichnout.
   Vypraveli a svitili jim voci , ze bezeli pod jeviste s rucnikama a kdyz se mec vobjevil chytli a mec nepustili..
   Hlavni postava , mela za povinnost mec vytahnout a nad hlavou blyskat a vod krve utirat , aby kazdej videl , ale marne trhala mec ven ze skviry , bez uspechu a obecenstvo postrehlo umysl a zacalo sumet..I samotny vypraveni bylo zazitek.

 6. Od doby, co jsem dohlídnul přes stůl (a to už je „nějaký“ ten pátek) se zajímám o historii, zejména vojenskou. V 90′ jsem se tak trochu motal okolo obchodu se zbraněmi, od 90′ jsem pracovně často a i celkem pravidelně pobýval na územích nástupnických států bývalého SSSR… a tak

  Dovolte, abych připomenul několik faktů, závěry si každý udělá sám
  * už po Světové Válce, než se jí začalo říkat První, vznikl terminus technicus „sanitární kordon“ – tedy pás zemí, který odděloval Německo od (tehdejšího) Ruska a Rusko od zbytku Evropy
  * pro „západní“ země jsme my „východ EU“ stále bráni jako podlidé, dobří leda tak k tomu, aby na ně pracovali, posílali prachy a drželi hubu
  * ze všech bývalých soc. zemí Američany zajímají možná tak Poláci, ale jinak nikdo
  * Rusko se zavázalo, stejně jako ostatní jaderné mocnosti, že nepoužije jaderné zbraně jako první – a nebo, že je použije POUZE TEHDY, kdyby byla VÁŽNĚ ohrožena územní celistvost Ruska

  * země „Novorossije“ se staly součástí Ruska, Rusové si proto dokonce změnili svoji Ústavu
  * s Krymem je to, tuším, nejinak

  * „západ“ už Ukrajině dodal munici z ochuzeného uranu, kterou jim Rusové nedávno zničili.
  * při „troše dobré vůle“ se tedy dá říci, že jaderné zbraně proti Rusku UŽ BYLY použity
  * masivní podpora zemí NATO, která je poskytována Ukrajině se „při troše dobré vůle“ dá vysvětlit jako zapojení NATO do útoku proti Rusku, což jistě znamená ohrožení územní celistvosti Ruska
  * „výjimečných selhání jednotlivce“ na Ukrajině (hákových či trámových křížů na vlajkách, uniformách, odznacích i obrněné technice) jsou tisíce
  * étos boje proti fašismu (i když to byl vlastně nacionální socialismus, ale to je teď jedno) je v Rusku stále ohromně silný
  * v 50. letech byly země „západu“ oproti SSSR a satelitům v konvenčních zbraních slabší – a „zachraňovala to převaha v jaderných zbraních. Dnes je situace opačná. Oproti spojenému západu (včetně USA) JE Rusko slabší ve zbraních konvenčních, ale jaderně je velmi silné
  * už za II.W.W. velká část US generálního štábu brala válku v Evropě jako takovou podružnou záležitost, která zdržuje od „pořádné“ války v Pacifiku
  * těžiště geopolitiky se z Evropy přesouvá na východ, dnešním strategickým soupeřem USA se stává Čína
  * sdružení BRICS hospodářsky „smázne“ USA jako když luskneš prsty, proto je dobré ho oslabit dříve, než si vybuduje doopravdy silné vnitřní vazby. Přičemž to, že ho tato válka posílí, je velmi pravděpodobné

  Mně z toho vyplývají závěry (pro nás) značně neradostné, ale třeba to vidím moc černě …
  – Američané to budou chtít ukončit tím či oním způsobem, protože hospodářský vlak BRICS se začíná rozjíždět
  – „sanitární kordon“ OPĚT oddělí Rusko od zemí (západní) Evropy
  – Rusko bude mít bezpečnou západní hranici
  – západoevropské kolonie USA budou mít bezpečnou východní hranici
  – centrum světa se přesune do východní Asie
  – z Evropy se stane méně významný geograficky velmi členitý konec ZÁPADNÍ ASIE

  1. Georg: A tzv. chciválkům to budou média muset prodat jako vítězství NATO, i kdyby to byla nerozhodná situace jako v Koreji.

    1. Tak 22. červen se blíží a akce „vysílačka Gliwice“ se osvědčila…
     A v létě má probíhat nějaké spojenecké cvičení, ne?

     1. Aké ruské „exotické“ rakety zasahujú Kyjev?

      Rusko spustilo sériu raketových útokov na Kyjev pomocou „neznámych exotických rakiet“. Systémy protivzdušnej obrany Ukrajiny ich zaregistrujú na poslednú chvíľu.

      O tom, aké rakety ruské vzdušné sily posielajú na nacistické hniezda v hlavnom meste Ukrajiny, prezradili odborníci.

      Zástupca prezidenta Ruskej akadémie raketových a delostreleckých vied pre informačnú politiku, doktor vojenských vied Konstantin Sivkov pripustil, že ruské vzdušné sily môžu použiť riadené rakety „Kalibr“, strategické Ch-101 alebo balistické „Kindžaly“. Expert tiež nevylúčil, že na vojenské objekty Ozbrojených síl Ukrajiny boli odpálené riadené kĺzasvé bomby. Sivkov dodal, že v prvom rade ruské vzdušné sily ničia tylové systémy a technickú podporu nepriateľa, aby narušili protiofenzívu ukrajinskej armády.

      Riaditeľ Centra pre vojensko-politický výskum Almaz-Antej, doktor historických vied, profesor Alexej Podberjozkin poznamenal, že v zóne špeciálnej vojenskej operácie sa v súčasnosti používajú rôzne typy rakiet: „Kalibr“, „Kindžal“, rakety z viacerých reaktívnych systémov. Pri masívnom útoku však boli podľa neho použité rakety dlhého doletu.

      „Myslím, že sa pri útokoch na pozemné ciele používa aj protivzdušná obrana, ako sú S-300, S-350, S-400. Alebo rakety vzduch-zem Ch-101. K dispozícii je hlavica — 600 kg. To je slušný náklad,“ vysvetlil Podberjozkin.

      Poukázal na hlavné ciele ruskej armády — veliteľské a komunikačné centrá, veliteľstvá, komunikačné centrá, železničné uzly, muničné sklady, letiská a pristávacie dráhy.

 7. Zakladni predpoklad Vidlakuv je chybny. Tenhle soubor pisni a tancu, z volicova dopusteni vlada CR ma jak CR tak jeji obyvatele naprosto u prdele. Jsou pro ni jen zdrojem a prostredkem k ziskani penez a kdyz zmizi z mapy sveta, vubec jim to vadit nebude. Navic si z nejakeho me neznameho duvodu mysli, ze az pujde z tlustejch do tenkejch stihnou zmizet.

 8. Na konci dne je to o ekonomickem zajmu. A mam velky otaznik, jak to UA vsechno splati. Samozrejme nase nejskvelejsi vlada vse rozdava darem, ale treba USA jiz ne.

  Smerujeme k nove opone, a pokud budou UA na strane „zapadu“, budou muset za pomoc zaplatit. To urcite bude mit dopad do zivotniho standardu. Perpetum mobile s rezervnim dolarem hrat nepujde a EURo s green dealem a deindustrializaci take nebude to prave.

  Myslim si, ze je i realny scenar, kdy UA pujde znovu pod Ruska kridla dobrovolne, jednoduse proto, ze exploatace UA bude tak obrovska, ze vsude bude lepe.

  U Ruska je to jednoduche, bud se porazi samo vnitrnimi rozmyskami, nebo ho s ohledem na velikost nejde smysluplne a ekonomicky porazit.

  Takze situace je neradostna. Zatim boje vyhovuji vsem a za me je kriticka zima. Pokud by prisla normalni tuha zima, nemame pristi rok na jare ani EU, ani valku, ani nase vladu. Ale bolelo by to hodne vsechny.

  1. Otazku kdo a jak to vsechno zaplati uz zodpovedeli Sikela/Fiala/Stanjura a dalsi.
   Ten jejich balicek je jenom zacatek a okradani duchodcu bohuzel taky.

   V poslednim odstavci jste zaroven odpovedel na otazku, proc vetsina predpovida okonceni/vyreseni konfliktu jeste letos..
   Pravdepodobnost dalsi mirne zimy je totiz mala.

   1. Vždyť většinu úrodné půdy na Ukrajině už vlastní někdo jinej. Otázka je, jak by to bylo v případě vítězství Ruska. To by asi ti jiní splakali nad výdělkem, nebo se mýlím?

    1. Taky, že spláčou.
     Západ jde hospodářsky k čertu a ochota podporovat chochly, je už teď pouze deklarovaná.
     Západ bude mít velmi brzy úplně jiné starosti. Přitom nezáleží na tom, co melou v bruseli.
     Rus má na svém území naprosto všechno, co potřebuje – Západ skoro nic.
     Rus má záda krytá Čínou – tou stejnou Čínou, proti které chce Západ rozpoutat hospodářskou válku.
     Co Vám z toho vychází?

  2. Ukrjaina žádný dluh platit nebude, protože na to nemá a není ani schopna. Dluh Ukrajiny zaplatí společně všichni její spojenci jako poděkování, že nás zachránili před Ruskem.

 9. Někdy a někde svrhavaly neschopné nebo nebezpečné politiky složky armády.to kd,z situace hrozila přerůst ve válku nebo se daní politici ukázali býti neschopnymi.Zkusme třeba doufat.

  1. Česká vláda 5k je v podstatě junta. Dosazená volbami a plnící příkazy protektora proti zájmům vlastního národa.

 10. Vasjo, polož balalajku.
  Generál nám nese vlajku.
  A jak s ní vysoko mává!
  Už ho láká naše káva.

  Pistol odhoď řehko na zem.
  Sundej taky opasek.
  Vypadáš, jak prošlý mrazem
  řekni nám pár souhlásek.

  Co tu hledáš v ruské stepi?
  Moh ses v řiti škábat doma!
  Podívej, co vás tu dřepí!
  Vy jste ale banda chromá!

  1. Kde máš řegko marškumpačku?
   Komu tady vlastně velíš?
   Vidím, že jsi dostal sračku,
   moc se štěstím netetelíš.

   “Marškumpačka Střední Čechy
   chytla v Kramatorsku blechy.
   Říkal jsem jim: neškrab si to!
   A to bylo hlavní síto.

   Odhodili pušky, nože
   škrábali se v rozkroku
   všichni zběhli, múj ty bože!
   Jak jim bylo do skoku!”

   1. V čele klaka, pak ctnostné rodiny a náruč chryzantém
    Černá saka a žena hrdiny pod paží s amantem
    Kytky v dlaních a pásky smuteční civí tu před branou
    Ulpěl na nich pach síně taneční s bolestí sehranou
    Co tady čumíte? Vlezte mi někam!
    Copak si myslíte, že na to čekám?
    Co tady civíte? Táhněte domů!
    Pomníky stavíte, prosím vás, komu?
    K.Kryl

   2. Hlavní je, že dali Russákům pořádně přes držku. Proto jsou tak vysmátí.
    Maminka podle současných západních norem bude ta osoba v džínové bundě mírmě vpravo za tou fotkou hrdiny.

  1. Ale vy to vůbec nechápete. Oni jsou vysmátí proto, že ví že dotyčný heroj je mrtvý a oni dostanou za jeho smrt peníze. To umožní dalším, co jsou na fotce v jatečním věku, podplatit pohraničníky aby je pustili do EU a oni se vyhnuli mlýnku na maso.
   Kdyby byl jen nezvěstný, dostali by kulový.
   Docela by mě zajímalo, jestli se ten na fotce (hlavní heroj) smál až se za břicho popadal, když do něj dostal ruský šrapnel.

   1. Omyl, teď rodiny hrdinů dostávají místo hotovosti státní dluhopisy, splatné, myslím, v r. 2028
    Ale můžu se mýlit

     1. To je jeho mladší brácha.
      Ok nejde tedy o peníze.
      Pak už zbývá jen jeden důvod k úsměvům. Padlý heroj je konečně v banderovském nebi a rozkazy mu tam vydává přímo Bandera se Šuchevyčem.

  2. Napočítal jsem tam ještě minimálně šest potenciálních povolanců a následně padlých hrdinů. Zdroje (minimálně ty lidské) stále jsou…

   1. Ale ale. Co genderová vyváženost? Přece byste ukrajinským dívkám a ženám nechtěl bránit položit život za Ukrajinu a Banderu. Herojam slava.

 11. Minimalne od zabiti dvou Polaku v JZD ukrajinskou raketou a nasledne reakce rady (nejen ceskych) papalasu je jasne, ze jenom cekaji na povel.
  Tolik k pripravenosti a ochote demokraticky zvolenych predstavitelu jit do valky s Rusem.

  Myslet si, ze NATO necha F-16 startovat z Polska, Rus jim to tam rozbombarduje, a NATO nasledne odhlasi aktivaci cl. 5 a spolecne zautoci na Rusko je predstava velmi kostrbata a zbytecne komplikovana.
  Falesnych vlajek maji na svem konte USA nepocitane, neni jediny duvod, proc nepouzit uz osvedcenou strategii i ted.
  Navic obvinit Rusko z utoku na NATO, kdyz odkud staruji letadla k utokum na Rusa? To je moc hloupe i na Bidena a loutkovodice.

  Masa maji Ukrajinci jeste dost a rezervy jsou uprchle v EU, kde muzou byt odchyceny a predany do vycvikovych taboru.
  Co jim chybi jsou zbrane a penize.
  Proto Cesi pripravuji balicky a kradou duchodcum.

  Jak velmi spravne poznamenal Jan z Helvajzu, USA to Ukrajincum davaji po kapkach, aby se valka nedejboze nerozsirila dal. (mimochodem tohle Sandorovi doted nedoslo, nebo si to radsi nechal pro sebe)

  Z pohledu USA je ted vse v poradku, oni dodavaji zbrane (za penize), EU plati zbankrotovanou Ukrajinu a Rus uz davno prestal planovat svou orbitalni stanici nebo i zakladnu na mesici.
  Vedlejsi produkt je dedolarizace, i kdyz porad cekam, kdyz udelaji na Sady, Indii a Afriku velke bububu. Budto tam najdou teroristy, nebo nedostatek demokracie.
  Mexiku uz vojenskou invazi vyhrozuji par tydnu.
  Vedlejsi produkt taky je, ze ruska armada se urcite dost zlepsuje. Takovy trenink naostro a dopredu poslali kriminalniky.
  A v neposledni rade Cianan se neflaka, protoze cas, ktery mu ted Rusko poskytuje nebude trvat vecne. Tajwanci muzou v primem prenosu sledovat, jako roli jim jejich velky spojenec prichystal.

  Tady vsichni vedi, ze Patrioty selhaly na cele care, jak si to neumel predstavit ani nejvetsi pesimista.
  Zkuste se ale pozeptat ve svem okoli.
  Kolem me to nevi nikdo, a vetsina je navic presvedcena, ze americke zbrane maji nad ruskymi zastaralymi krapy navrch ve svech ohledech.
  Proste propaganda vitezi nad vsim ostatnim.

   1. Anatomie destrukce MIM-104 Patriot + hypersonická střela Kinzhal – analýza díl I.
    Publikováno 30 května, 2023 | Autor: vlkp

    ……. Rusko údajně provedlo vrstvený, mnohovektorový útok, který přišel z různých stran včetně severu, východu a jihu, který zahrnoval jak drony Geran jako stínící kryt, tak i rakety Kalibr, Kh-101 a nakonec Kinžaly.
    Útok pravděpodobně zahrnoval i jiné levnější typy dronů jako návnady k přehlcení protivzdušné obrany což ve skutečnosti to Kyjev dosvědčuje, protože ve své oficiální grafice „sestřelů“ uvádí několik dronů, které komicky označili jako Orlan „Supercum“. který byl později změněn na ‚Supercam‘……..

    …. Jedním z hlavních problémů je, že radar Patriotu má obrovská slepá místa, protože to není 360 stupňový radar a může dobře fungovat pouze ve vysoce vrstvené AD síti v kombinaci s dalšími systémy středního dosahu a SHORAD: …….

    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/05/30/anatomie-destrukce-mim-104-patriot-hypersonicka-strela-kinzhal-analyza-dil-i/

    1. A pak je to samozřejmě Kinzhal.

     Pokud vezmeme jeho údajnou hodnotu Mach 10, Mig-31K / Tu-22M3, letící přibližně 100-150 km severně od Kyjeva přes ruské hranice, by mohl vystřelit z Kinžalu a dorazit do Kyjeva by trvalo asi 90 sekund.

     To znamená, že pomocí výše uvedených metod monitorování, sledování a pozorování, jakmile ruský MOD zaútočí na umístění baterie/radaru Patriot, může přenést souřadnice na Mig-31K, které jsou již ve vzduchu, a Patriots by pouze mají 90 sekund, což není ani zdaleka dost času na to, aby se pohnuli nebo udělali cokoli, aby se skutečně zachránili.

     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/05/30/anatomie-destrukce-mim-104-patriot-hypersonicka-strela-kinzhal-analyza-dil-i/

     1. Docela mě iritují anglické přepisy používané v češtině. Chápu, že v angličtině nejsou háčky, ale čeština je má.
      Kinzhal – Kinžál
      Kh-101 – CH-101
      Kalashnikov – Kalašnikov
      Leljushenko – Leljušenko
      a tak podobně.
      Chápu, že v odkazu je to v anglické trankripci, ale v češtině se tomu vyhýbejme. Už proto, že v ruštině se to vyslovuje podobně jako v češtině.

      1. Jak vyslovují Rusové třeba Shakespeare. Já viděl transkript „Šekspir“.
       A jak psát ty ruské zkratky: glavkom, vojenkor atd. Já se málem musel znova učit rusky…
       [;>D)
       Ze školy jsem znal jenom univěrmag.

  1. S těmi vesmírnými věcmi se mýlíte; Rusko plánuje svou vlastní orbitální stanici Země dál, s Čínou pak stálou základnu na Měsíci. A je toho více, staví nové továrny na satelity, rozšiřují týmy a výrobu: chtějí z dnešních asi 20+ satelitů ročně přejít na dvacetinásobek v nejbližších letech – vojenských i komerčních. Rozjíždějí další fáze projektu nosných raket Angara…

   False-flagů může Západ udělat kolik chce, stejně jako si přes svoje žumpy vylhat cokoliv. Ale realita je realita: vojenského nasazení proti Rusku není Západ schopen, výsledem by byla fatální porážka. Nemá ani co nasadit, pozemní armády téměř nemá a letectvo je v prostředí ruského PVO/PRO neschopné boje – jen drahé terče. Nemá munici, ani tu základní ani vyspělou – kapacita výroby je proti té ruské směšná – a nedá se to zvýšit, protože Západ je deindustrializovaný, jak materiálně, tak lidsky, ve vzdělaných technických a výrobních kádrech. Náprava zabere 20 let…

   1. Naposledy jsem cetl, ze Cina planuje svou vlastni orbitalni stanici.
    Rusove se zminili o spolupraci s Cinou, ale delalo to na me dojem, ze je Cinani odmitli.
    Veci a se mohly zmenit.
    Je to cele o penezich, a ty ted v Rusku jdou na valku. A v EU taky.

    1. „Je to celé o penězích“ – v Rusku nikoliv. V tom je myslím to velké nepochopení. Už si to vyzkoušeli za Stalina. Skutečné peníze byly pouze ty, kterými se vyplácely mzdy. Všechny ostatní peníze měl podnik na účtu v bance a na ten účet je dostal přidělené ze státní banky – prostě dostal ze státního účtu přidělen provozní kapitál. Na konci období – obvykle to byl rok, podnik musel přidělenou částku vrátit. Pak dostal přidělené další. Ty peníze byly skutečně digitální, státní banka je napsala tužkou do výkazu. Pouze tímto způsobem se jim podařila elektrifikace a industrializace země v meziválečné době. Kde by se tam vzaly reálné peníze na investice.
     Takže i dnes státní investice do řady velkých projektů uskutečňovaných státem vlastněnými podniky stále tečou. O tom, jak moc reálné či digitální jsou, ví jen úzký kruh pověřených osob.

     1. Králík: Něco podobného jako když novináři a mnozí mainstreamovi komentátoři porovnávají stále vojenské výdaje zemí v USD. Kolik dolarů potřebuje Čína k výrobě tanku, pokud využije továrnu na svém území, kde jsou náklady včetně mezd v juanech a energii můžou dostat za státem regulovanou cenu? Dolar je potom potřeba jen k dovozu některých součástek ze zahraničí, ale i tam už probíhá postupně dedolarizace. Rusko si může rublů emitovat kolik bude chtít. Jde o spis o devizy na světový trh, ale pořád prodává ropu, plyn a nerosty. V dolarech to potom ale vychází, že čínské výdaje jdou 10x menší americké. Pozice dolaru je výhodou pro USA, ale je sebeklamem dolar používat k porovnávání skoro čehokoli.

     2. U nás takhle funguje „státní kultura“.
      V březnu se to sečte a určí, kolik dostane ten nebo onen podnik na příští rok. Problémy jsou dva. Vždycky je to málo na velkolepé umělecké plány a hlavně – částka není nijak vázána na úspěšnost výrobku: Filmu, TV seriálu, divadelního představení nebo koncertu.
      A ta úspěšnost se počítá počet diváků/*kapacita hlediště *100 Pokud se vůbec počítá.

   2. Já zkusím polemiku.
    Lidská mysl, veřejné mínění jako zbraň. Zdroje zábavy jako zbraň. Zdroje informací, jako zbraň.
    A válka neválka. Tzn. válka v zastoupení- atentáty sabotáže, akce provedeny jinýma rukama.
    To vše ten zatracený západ a ještě vcelku hojně a mnohdy úspěšně používá.
    Nastartovat veřejné mínění ve smyslu co je ruské je fuj. Dělají na tom prakticky generace. Jakýkoliv záporák je buď šikmooký, nebo rusky mluvící mafián. Hobit. Malí Hobiti(čtěme národy) mají tu moc udělat něco velkého skřetům(čtěme číňanům a rusům bo ich mnogo) navzdory.
    Sabotáže, Nord Stream, útoky na velvyslance v Polsku, útoky na loď v Černém moři, zastrašování a ovlivňování politiků z těch zemí, které by se rády připoutaly k BRICS.
    Po přečtení dnešních vidlákových otázek si opravdu říkám, že i opozice musí být řízená protože není možné, že někdo v parlamentu nebo médiím nepředestřel zrovinka tohle.
    A že těch opozičních poslanců je!

   3. Jestli se sem ještě pak dostanete, jak se díváte na ty Van Allenovy pásy? Sice to otevírá zase tu otázku dostupnosti Měsíce lidmi, tzn i „Apollo aféru“. Spíš teda ne pouze Měsíce, ale jestli se z tý zemeguly vůbec dá dostat dál, než za humna. Ruský moloděc teda jako pochopitelně vydrží vše, čínský se zahanbit taky nenechá, obzvlášť, když to měly dokázat americký bačkory. Ale stejně ta fyzika je prevít a furt si mele svoje. Ač nerad, mířím tím teda zase do konspiračního nekonečna, ve kterém se „věřící v průlet“ slovně vraždí s nevěřícími.

    Vlastně se tomu ale vyhnout nedá, protože je to argumentačně nerozhodně. Jednomu se z principu nechce věřit tomu, že to Kubrick měl celý nafejkovat, na druhou stranu, když jako teda byl ten velký krok, tak proč padesát let žádnej další. A ta fyzika navíc na celou politiku zvysoka kadí. Sice pořád ty dráhy průletu, doba expozice, odstínění, když umí atmosféra zablokovat všemožný ty vesmírný „paprsky“, proč by dobře stavěný vesmírný plavidlo nedalo nějakými allenovský elektronvoltíky blablabla, ale vlastně to ani moc nerozhodně nevypadá. Spíš, že to moc nejde. Oni nakonec „největší světoví vědci“ taky přísahají na Einsteina a Newtona, že mrakoše spadly ale naprosto úplně normálně…

    Už to zase rozkecávám do stran. I když jsem se v tom coby fyzikálně chemicky votitulovanej bigoš nanimral a pořád mi vycházelo, že nic moc, myslíte teda …, ehm, co si o tom vlastně myslíte? Robotickou základnu? Lidskou?
    A jestli k tomu má něco i někdo jiný, klidně sem s tím.

   1. Akční rádius (bojový dosah): 550 km s šesti pumami o 454 kg tvrdí česká wiki,
    military-history.fandom.com tvrdí to samé, ale pouze se 4 pumami o váze 1000lbs (454kg)
    Maximální bojový dosah je 1300km, ale bez možnosti podvěsit pumy.
    Z Rzešova do Moskvy je to 1200km, z Tartusu (Estonsko) do Moskvy 800km. Teoreticky z Tartusu by s dvěma pumami nad Moskvu doletěl (tedy samozřejmě nedoletěl, sundala by ho ruská PVO). Pokud by z Tartusu odstartovali, nemají se kam vrátit, letiště by byly rozorané ruskými raketami (ono by se toho asi moc stejně nevrátilo).

     1. To je bojový dolet. Tam a zase zpátky. Jinak přeletovou vzdálenost (z jednoho letiště na druhé) má něco kolem 4800km (bez podvěšených zbraní a s podvěšenými nádržemi)

 12. „Proč to sakra řeším vždycky já jako první?“

  Tipuji, že bez vyřešení tohoto rébusu nenajde se celkové kloudné řešení. Jak to, že nám v tak děsivém měřítku vládnou morálně a intelektuálně podřadní lidé? To zřejmě neodpovídá Gaussově křivce normálního rozdělení společnosti. Čili musí existovat mechanizmus, který morální lůzu vytáhne k moci.

  Protože však marazmus mravní pojí se s marazmem intelektuálním (inteligentních gaunerů/psychopatů zas není tolik), vysvětluje to neschopnost širšího managementu: nejsou lidi. Ostatně, kdo jiný bude dělat práci Cempera, než Cemper?

  No a v tomto prostředí plave Řehka. Občas to nevydrží a narovná se, ale pak se zase ohne. Fiala mu jistě něco slíbil. Ten mluvit nebude. Díky za cenné komentáře od k42.

  1. Ten mechanismus se jmenuje „liberální demokracie“ a využívá různé nástroje, kterým říká třeba „lidská práva“, „vláda práva“, „základní principy demokratického státu“ a podobně. Nedejte se zmást těmi líbivými názvy, obsah, který se za nimi skrývá, je samozřejmě úplně jiný a slouží výlučně k uchvácení a upevňování moci těmi, o kterých píšete.

 13. K setkani s Sandorem blahopreji, byly doby, kdy jsem ho rad cetl.
  Bohuzel s Ukrajinou, a take s postihem nespravnych nazoru, sklouzl prilis k lzivemu mainstreamu. I kdyz treba primo nelze, tak aspon zamlci dulezite skutecnosti.
  Drive maskoval pravdu podobne jako kdysi soudruzi.
  Pametnici dobre vedi, ze kazda kdytika za sociku musela zacit „pod vedenim komunisticke strany je vsechno uzasne…“, a az pak mohlo nasledovat ono nesmele „ale…“
  Sandor to tak delaval dlouho taky, takze se z jeho clanku daly vydolovat relevantni informace.
  Ta doba uz je pryc.

  Proc tohle vlastne pisu…
  Vidlak byl po rozhovoru s nim podle vlastnich slov nakazen „vojenskym bacilem“.
  To neni nic spatneho, byt ovlivnen nazorem experta.
  Bohuzel v pripade Sandora se ale v zadnem pripade nejedna o NEZAUJATEHO experta.
  Pamarujete na Sandorovy obrnene zemljanky, alias bunkry pro kazdou stredostavovskou rodinu (kazdy ma doma volny meloun)?
  Nevim jak ted, ale ze zacatku byly prodeje velmi spatne.
  Sandorovym pripritnim zajmem je PRODEJ, protoze podle jeho vlastnich slov jede na provizi.
  Uz chapete?
  Jakkoli nechci podcenovat riziko rozsireni valky a osobne si myslim, ze se k tomu Evropa blizi milovymi kroky (manipulovana ze zamori), tak Sandora uz za relevantni zdroj povazovat nemuzu.
  Sandor ve vlastnim zajmu totiz strasit musi.

 14. Gen. Šándor pluje na vlně, stejně jako gen. Řehka, gen. Šedivý a plno dalších: nechtějí se nechat vyhodit od koryt, to je celé – ale nijak nadšeně se k tomu nestaví; dobře vědí, jak to je ve skutečnosti. Že k ničemu nedojde: protože to zkrátka vojensky nejde – a je zbytečné se kvůli ničemu nechat vykopnout. Politici se vyblázní a pak to celé ekonomicky krachne. End of story. Koněc filma.

  NATO prohrálo, vojensky na Rusko vůbec nemá. Je to vykradený papírový tygr, kde hlavní jsou korupční zisky za zbraně, ne vyhrávání války a už vůbec ne obrana země. NATO nemá PVO/PRO a bez toho nelze na válku ani pomyslet. Nemá tanky – vhodné na „ruské bojiště“ už vůbec ne. Nemá munici a nelze ji ani vyrobit, jelikož Západ je deindustrializovaný. Je to zkrátka jen takové operetní panoptikum. Mizerný zkrachovalý cirkus se smutnými klauny.

  Jediné koule měl gen. Opata, který se téhle kulišárny nechtěl zúčastnit, tak jim to položil. Nebo gen. Pelz, který se nechal odejít úplně a svými pravdivými a podloženými články jim všem rozkopává bábovičky.

  Rusko se ekonomicky nepoložilo, právě naopak – Rusy to jakoby pokropilo živou vodou – zato vlastní sankce zničily Západ: levné ruské energie, suroviny, a přehršel dalších dodávek se nikdy už nevrátí; navíc Západ tímhle ztratil ruské a čínské trhy; USA přišly o své zbrojní trhy mimo své spojence evropské vazaly – už i Saudové otevřeně prohlásili, že stíhačky a PVO/PRO nakoupí v Rusku a Číně. Když viděli amícké zbraně v akci… kdo by se jim divil.

  Ruská armáda se nerozpadla, právě naopak – během konfliktu rozdrtila už dvě inkarnace ukrošské armády a právě dodělává tu třetí. NATO zbraně selhaly: téměř v každé oblasti se ukázaly horší a zastaralejší než dnešní ruské: což je pro USA a Západ úplná ztráta tváře. Likvidace už druhého Patriotu včera v Kyjevě není právě prodejní impuls.

  Jak bylo mnohokrát publikováno, nic nezačalo až 24.2.2022, ale dávno předtím – ještě před amíckým pučem na Majdanu roku 2014. Už na začátku roku 2022 byly podepsány smlouvy o léčení ukrošských vojclů v českých nemocnicích a ukrošské armády v síle cirka 250 tisíc vojclů se chystaly na smetení Donbassu: dělostřelecká příprava Ukrošů začala 17. února.

  Rusové vynuceně provedli akci ve stylu izraelské války v roce 1967, kdy Izraelci o pár dní předešli připravený a koordinovaný útok na Izrael všemi okolními arabskými státy. Navíc to Rusové udělali s krytím mezinárodním právem – Amíci a Západ se nikdy s ničím takovým ani nezatěžovali. Sice to USA a Západ nazývají „nevyprovokovanou agresí“ nebo dokonce „genocidou“, ale 82% lidstva na to má odlišný názor.

  Například, kdy začali Amíci připravovat ukrošská letiště na kompatibilitu s NATO? Dávno před Majdanem. Nakonec si vybrali jedno hlavní, základnu Starokonstantinovka u Chmelnického; vyměnili vzletové a přistávací dráhy, pojezdovky a infrastrukturu. Aby odtamtud mohly operovat choulostivější Západní mašiny, třeba F-16, které mají slabé přední podvozky a vůbec: žádné Západní stroje – mimo bitevních A-10 nebo českých bitevníků L-159 – nejsou stavěné na provoz z nouzových letišť ani na hrubé sovětské panelové ranveje.

  Starokonstantinovka je právě to letiště, které Ukrošům ruské rakety a střely v noci ze soboty na neděli rozmlátily, přičemž zničily i tam dislokované bombardéry Su-24M, které Ukroši upravili pro Západní zbraně a používali je k odpalům Wunderwaffen křídlatých střel Storm Shadow/SCALP.

  Nějaké Su-24M Ukrošům zřejmě ještě zbyly: mají je po několika kusech všude možně ukryté a startují/přistávají z nouzových letišť nebo z úseků silnic a dálnic. Ale vzhledem k tomu, že tyto střely Rusové rutinně sestřelují svým propojeným, víceúrovňovým PVO/PRO, a protože jich Ukroši zvládají odpalovat velice málo – přičemž skoro vždy jim při té akci bombardér Rusové sestřelí – to nemá vojensky vlastně žádný význam.

  Aktuální žumpoidní povyk kolem těch F-16 je spíše legrační: v zásadě je to neproveditelné, a i kdyby to nějak zvládli, je to z hlediska ukrošské zabijačky úplně k ničemu: 50 starých F-16 je na nic. Nepomohlo by, ani kdyby jich dodali 2000. Letadla potřebují vybavené letecké základny, obří logistiku, velké množství specialistů…bez toho se s tím mohou akorát tak vyfotit do památníčku. Když nejsou letiště krytá PVO/PRO a protivník má – jako Rusové – rakety a střely s dlouhým doletem, jakoby nebyla.

  Navíc je to simulakrum ještě z dalšího důvodu: amícké letectvo své modernizované mašiny nedá, to ani válkychtiví magoři nikdy v USA neprosadí – Amíci by neměli na čem létat, protože nové F-35 jsou použitelné velice omezeně a rutinní provoz jede na „náctiletých“ strojích: F-15/16/18. K Ukrošům mají jít F-16 z Dánska a Holandska, asi 50 strojů. Jenže: jde o létající muzejní exponáty, prošlé modernizací MLU v roce 1998-2003, a olétanost draků je velká – dlouhodobě je plánovali vyřadit z provozu 2023, to je náhodička: místo do šrotu to půjde Ukrošům, tedy ryze teoreticky.

  Prostě, když o tom trochu něco víte, je jisté, že je to úplná ptákovina. Nejen s těmi letadly, ale celkově. Ukroši jsou těsně před zhroucením ve všech oblastech, vojenskou nevyjímaje. NATO je neschopné ničeho kromě blábolů v žumpách a politických proklamací – kterým nikdo z politiků ani sám nemůže věřit. Götterdämmerung, nic jiného se k tomu nedá říci.

  Takže se uklidněte, žádná válka nebude. Prohráli by ji: a nemají ani čím válčit, nemá ji kdo válčit, nemají zbraně, nemají výstroj pro vojcly, nemají munici, nemají zásoby, nemají zkrátka vůbec ani hovno. Voda do kopce neteče.

  1. Ještě bych dodal, že koncepce NATO byla stavěná na přepravě posil z USA do Evropy přes Atlantik: evropské armády měly sloužit jen jako dočasný kanonenfutter, než přijedou hrdinní američtí hoši s Wunderwaffen. Jenže, to zhruba od 70.-80. let nejde: protože lodní přeprava přes Atlantik je díky ruským ponorkám, lodím, námořním dálkovým letadlům s jejich vyspělou raketovou výzbrojí nemožná: byl by to příšerný masakr.

   To se zhruba od roku 2000+ stupňuje, jak USA a Západ zaostávají v protilodních raketách a PVO/PRO a Rusové v těchto oblastech posilují. Konečným rozsudkem je pak objevení se ruských hypersonických zbraní, především námořních 3M22 Zirkonů: tím se 12 mocných svazů amíckých letadlových lodí – které věru nejsou zadarmo – stalo něčím tak anachronickým, jako plachetnice s bronzovými děly. Předražené terče, proti ruským silám vojensky téměř k ničemu.

   Už v 70. letech amícký admirál Rickover, jinak úžasný borec a zakladatel amerického jaderného ponorkového loďstva, odpověděl při svědectví v Kongresu na otázku: „jak dlouho by vydrželo US Navy bojovat proti sovětským silám?“ vskutku šokujícím způsobem: dva dny, a jsme na dně. Dá se říci, že admirál Rickover o těchto věcech „něco málo věděl“… Už tehdy měli Sovětčíci/Rusové v protilodních raketových zbraních zdrcující převahu.

   Víte, kolik je pro pozemní válku třeba materiálu? Munice, paliv, zbraní, žrádla, nemocnic, bomb, granátů, výstroje? Miliony tun; to jde přepravit jen loděmi – no a to dnes nejde.

   Tudíž se válka proti Rusku – nebo Číně – zkrátka nekoná ani konat nebude. Konvenční by USA a Západ prohráli a jadernou by prohráli všichni. Tudíž nic nebude…

  2. Další věc je, že pokud by – jak si to vyfantazírovali – létaly „ukrošské“ F-16 z Polska či Rumunska nebo Slovenska proti Rusům v Ruině, tak to není z hlediska NATO žádná obrana, ale útočný akt daného státu, tudíž se na to žádná společná obrana NATO vůbec nevztahuje. Ruina není členem aliance…

   Fašington s Londonabádem by ke společné účasti na válce s Ruskem nikoho nemohl právně nutit – ani by nedonutili. Kromě toho, slavný článek 5 vlastně nezaručuje vůbec nic: jenom že každý stát pomůže dle svého uvážení; třeba že pošle pytle na mrtvoly. Mimo to, v NATO má každý stát právo veta, dokud něco není schválené všemi členy, nejde o akci NATO: to jakékoliv „dobrodružné“ akce spolehlivě znemožňuje, protože vždy se někdo najde, kdo do toho hodí vidle.

   Ale to jsou už jenom takové ty „tanečky“. Hlavní je – a přes to nejede vlak – že to vojensky nejde, jak jsem již napsal. Je to předem jasná fatální a ostudná prohra, něco takového. Ve finále se z toho všichni vykroutí: asi jako poslali Ukrošům tanky. 30 Leopardů 2, 12 Challengerů 2 – to je válečně naprosto k ničemu, jen spíše na obtíž, protože to potřebuje logistiku, plno práce a lidí okolo toho všeho, ale prospěch je z toho minimální.

   I Amíci samotní to obstruují: sami pošlou Abramsy, k tomu ještě staré M1A1 po Námořní pěchotě, až je upraví (vyhodí pancíře z ochuzeného uranu a nějaké své „tajné“ hračky, tj. elektroniku)… v roce 2024 nebo 2026 – jelikož všichni vědí, že Ruina těžko bude funkční do konce tohoto roku, tak to je o ničem. Slibem nezarmoutíš.

   S těmi Wunderwaffen letadly to dopadne navlas stejně: takže řešit nějaké operace F-16 z Polska, Slovenska či Rumunska je „poněkud předčasné“.

   Zkrátka pitomosti pro žumpy.

   1. Já bych úlohu těch F 16 nepodceňoval.
    Ano, vojensky nic nezmění, ale prodlouží válku. Ani ne tak svojí bojovou hodnotou, ale trochu vzpruží UA armádu, bude čekat další ,,zázračné“ zbraně, ještě chvíli vydržet a Rusko se teď už doopravdy zhroutí.
    A mohou létat i z Polska, Slovenska, Bulharska. Záleží na tom, co je účelem této F 16 operace.
    Pokud je účelem zapojení Polska a spol. do války takovým způsobem, aby nebylo NATO (USA) nuceno reagovat tak proč ne.
    Žádná oběť východní Evropy v boji s Ruskem není dost velká.
    Rusko to trochu oslabí a pokud budou zničeny další státy bývalé Varšavské smlouvy, neděje se z pohledu Anglosasů nic špatného.
    Jsme přece ,,jen“ Slovani, tak jako Rusové a v poslední WW jsme byli určeni do plynu hned po Židech.

    1. Polsko předem vylučte.
     Při vědomí toho, jak se Rusové s Poláky navzájem „nemusí“, by se Polákům mohlo přihodit něco velmi ošklivého a věřte, že Rusové by si tu „ošklivost“ dopřáli s nesmírnou chutí.
     Oni Poláci jsou horkokrevní a do všeho hrrr, ale jen vocamcaď pocamcaď.
     Sice mají Poláci na Rusy blbé hemzy už asi tak sto let, rozhodně si mají historicky co vyčítat navzájem, ale do jakéhokoliv, skutečně ostrého konfliktu, se Poláci nahnat nenechají.
     Pořád budou mít na Rusa blbý hemzy, pořád budou podpichovat a vyrypovat, kde se dá, vytahovat všelijaké Katyně a pomoci-nepomoci, budou dál povolovat transporty zbraní přes své území. Možná něco sami, na tajňačku a za tučný bakšiš od amerického poručníka chochlům dodají, ale do přímého konfliktu s Rusy nepůjdou.
     Tím spíše, že naprostá většina obyčejných Poláků chochly, stejně jako ty Rusy, moc nemusí.
     Pro Poláky je to jeden stejný ksindl – menší či větší, ale tentýž.

     1. Přitom zrovna Poláci by si Rusy měli chválit. Díky boji proti bolševikům jim vlastně západní státy udělaly samostatné Polsko, legie za svobodu Polska totiž bojovaly na německé straně. Po WWII dostali mnohem rozvinutější část Německa výměnou za zaostalou a problémovou Volyň a východní Halič

      1. Mají to v hlavě pomotaně nastavené . Co jim dělali Němci ( vyhnání z domovů a zabrání majetku, zabíjení, ničení měst, koncentráky na jejich území ) na to zapomněli a teď se s nimi paktují a Rusa budou nenávidět úplně předsudečně na věčné časy.

       1. Oni nezapomněli, ale pořád vidí Polsko ve velikosti Polsko-litevské unie. Od Poznaně na západě po Smolensk na východě, od Kamence Podolského na jihu po hranice Estonska na severu.
        Prakticky to jejich Polska od morza do morza, neboli Polsko od Baltu k Černému moři.

  3. A další věc: jedno z nejlepších povolání je být vojákem v době míru. Vojclové jsou dobře placení, s vyšší odborností velice slušně. Dostanete velice pěkné a drahé hračky pro velké kluky: třeba letci se mají opravdu dobře – normálně se za letecký koníček platí obří částky, v armádě naopak dostanete královsky zaplaceno.

   Válce se samozřejmě pokud možno vyhnete – pokud nejde přímo o obranu vlasti doma – kór proti ruskému letectvu a ruskému PVO/PRO: protože to je předem jasné, že jste všichni z letky/perutě mrtví nejdéle do měsíce.

   Nějaké nasazení v Afghoši je sranda: padlých minimum – stejně nebo více lidí zemře při výcviku doma, při autonehodách a tak. Armáda je bezva cestovka: a navíc, místo abyste za takový výlet platili, dostanete zaplaceno; kromě toho metály a hodnosti. Vysoké výsluhy. Naučí vás anglicky a zablbnete si.

   Ale opravdová plnotučná válka, tak to ne. K tomu za naprosto cizí zájmy, které ještě navíc jdou přímo proti našim českým zájmům – to i vygumovanému profi vojclovi časem dojde.

   Co se stalo, když chtěli poslat údajně „zuřivě protiruské“ Pšony s jejich Leopardy 2 do Ruiny? Všichni ti tankisté do jednoho jim to položili a odešli z armády…

   Jak jsem napsal, je to simulakrum, celé tohle běsnění.

   1. Pane k42
    Jen mě tak napadlo,ty starší F-16,by byly jen dražší kamikadze,bez možnosti návratu.
    Jak někdo psal,to velké letecké cvičení NATO,může být součástí Ukrajinské ofenzívy.

    1. Přesně, je to sebevražda. Rusové mají zahorizontální radary a vlastní letecké AWACSy – o každém startu letadla vědí, navíc mají kolem všech letišť agenty. Ukroši docela jistě nedostanou nejnovější americké BVR (za hranicí viditelnosti) dálkové rakety AIM-120 AMRAAM posledních sérií, jen nějaké starší s kratším doletem – ale i kdyby ano, ruské rakety jsou „dálkovější“ – jak standardní R-77-1, tak R-37M (180 km; 300+ km); nehledě na ruské dálkové PVO/PRO s aktivním radarovým naváděním.

     Letecké cvičení NATO součástí ofenzívy být nemůže: to by už teď museli navážet rakety a bomby na letecké základny, kde se to bude konat. Maximálně to mohou použít k odčerpání ruských kapacit na „hlídání“ toho cvičení, ale Rusové mají v oblasti skoro 600 letadel, z toho k boji s Ukroši používají pouhý zlomek. Takže i to je víceméně k ničemu.

     1. Me ta sarada s F-16 pripada jenom jako natahovani celeho konfliktu.
      Ukrajinsti kyborgove (jako jejich predchudci pri obrane Berlina) proste potrebuji nejake ty prislibene wunderwaffen, jinak by se moralka zhroutila.
      Byl uz jich cela rada, od Javelinu, pres Bayraktary, Abramsy a dalsi, az k Patriotum.

      Otazka je, proc to USA natahuji. Jestli chteji poskodit Rusko co nejvic, nebo potrebuji vice casu na vlastni pripravu pres vstupen NATO do konfliktu.

      Osobne mi neni jasne, v cem jsou F-16 lepsi/jine nez vsechny ty letadla, ktere uz Ukrajina prosustrovala.
      Vsichni avizuji „game changer“ a jak Rusko s jejich pomoci prevalcuji, ale krome toho, ze F-16 jsou vyrobene na zapade nikdo moc dalsich vyhod neuvadi. Jenom obcas pohrdlive nejaky analytik poznamena, ze vsechny ty Migy a Suchoje byly vyvinuty jeste v SSSR a jsou tedy zastarale.
      O datu vyvoje F-16 uz se pak radsi ani nezmini.

      K tomu tady mame pak jeste klavesnicove bojovniky typu Kechlibar, ktery tvrdi, ze rusi piloti malo cvici, kdyz na to Rusko nema penize, navic jsou obezni, a tedy nemohou konkurovat tem americkym, kteri cvici v jednom kuse.
      Pri intenzite dnesni propagandy se tedy nedivme, ze jakykoli americky kver je automaticky wunderwaffen a najde se dost blbu, kteri to chteji dokazat v praxi.

      1. Proč to Amíci natahují, prostě jedou na tygrovi: vše selhalo, situace se vyvinula úplně jinak, než čekali. Nevědí, co s tím: čekají na „ofenzívu“, po které chtějí vyhlásit vítězství, jak úžasně oslabili Rusko a zmizet, hodit Ruinu na krk EUhniji.

       Místo aby Rusové okupovali Ruinu, a ta jim pak visela na krku a museli ji živit, do čehož by Západ posílal zásoby zbraní a cvičil „partyzány“ – ve stylu afghánských mudžahídů jako za sovětské „internacionální pomoci“ – dopadlo to jinak.

       Sankce proti Rusku selhaly úplně, ve skutečnosti to Rusku nesmírně pomohlo. Navíc se Rusové zbavili 5. kolony, upevnili spojenectví s Čínou a zeměmi ŠOS a BRICS.

       Mimo Západ, kde amícká propaganda je panující, se úplně deklasovali – jejich soft power je v čudu, z valné většiny – v samotném Rusku a hodně zemích bývalého rozvojového světa. Dedolarizace, zánik petrodolaru, převrácení Saudů a dalších arabských zemí směrem k Číně a Rusku… samé úspěchy.

   2. Re: Káčko

    To, co jste napsal, je v pořádku.
    V pořádku není madam s tančíkem v kabelce.
    Opra vdu si myslíte, že ta pí… – pardon – madam není schopna sehnat sto tisíc čínských kopií zastaralého AK-47 a nahnat do zákopů stejný počet českých branců?
    Vy si myslíte, že tuto ehm – dámu – sere nějaká logistika? Vojclovi dá do velké polní dvě KáDéčka (dávka stravy), dva poloprázdné zásobníky a problém je PRO NI vyřešen.

    Tato dáma:
    1/ ani netuší, co obnáší válka,
    2/ nemá za úkol nějakou – jakoukoli – válku vyhrát !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    3/ má za úkol prodloužit kyjevské JATKOBRANÍ, bo jak jste perfektně popsal, PRODEJ starého šrotu před vyřazením za – POZOR, TEĎ PŘIJDE TO KOUZLO – cenu N-O-V-É-H-O!!!

    A to je, oč tu běží.
    K tomu bude primárně určeno české maso.

    1. Ne že by na to Černoška nebyla dost vyšinutá – to jistě je – ale nestihnou to. V Ruině se to rozloží rychle a začne se to tam po standardním ukrošském způsobu mazat jejich klasickým banditským způsobem: lokální warlordi-loupežníci, „privatizace“ války, prostě takové Somálsko. Už teď je to tam ve všech ohledech úplně na hraně, chybí jen málo…

   3. Můžu potvrdit, mám teď už jen 2 bratrance u armády, tedy vlastně jeden už je v důchodu, je mladší než já 😄, 60 mu bude za 2 roky.
    A oba projeli Bosnu, byli v Eritreji, Afghánistánu, v Iráku.
    Celkově jsem měla u armády 4 bratrance, 3 ze Slovenska a jednoho z Řecka, ten je dokonce na ruském Telegramu.

  4. Proti vaším tvrzením a z nich vyplývajících závěrů ve vojenském oboru nic nemám, je to zcela mimo můj obzor. Ale rčení, které často užíváte, „voda do kopce neteče“ není pravdivé. Za určitých okolností voda do kopce teče, a dokud při těžbě dřeva a jeho dopravě nebyla k dispozici mohutná mechanizace, lesníci toho při plavení dřeva využívali. Lesník Schauberger o tom koncem minulého tisíciletí dokonce i něco napsal. Takže – pomalu s tou flintou vodou 😉

   1. A jakých okolností? Schauberger se jmenoval taky ten vynálezce antigravitačních letadel, co jich okolo tolik lítá, že?

   2. „voda do kopce neteče“

    Rčení se chápe tak, že voda sama od sebe do kopce neteče. Samozřejmě jsou možnosti, jak ji k tomu donutit. Například, když mám k dispozici proud vody tekoucí z kopce, můžu jeho energii využít k tomu, abych část vody vytlačil do kopce, jak to dělá čerpadlo zvané trkač. Kvůli tomu bych ono rčení nezpochybňoval.

    No a jestli budeme spoléhat na zázraky typu perpetua mobile lesníka Schaubergera, Bůh nám buď milostiv.

  5. Pises dobre.

   Zabudol si ale na jedno dolezite slovo. A to je POLITIKA.

   Politici spoli s gumami ako je IQ107 vybudovali isty mechanizmus, ktory teraz ide do cielovej rovinky.
   Predpokladom malo byt zrutenie RF a rozparcelovanie medveda.

   Vsetci vedia, ze z vojenskeho hladiska sa UA mala davno vzdat. Nie je hanbou prehrat.
   Hanbou je nevediet kedy mas dost a smrdi to krchovem.

   IQ107 & co (Michel, Borrell, UvdL) , vsetci tito nemozu povedat ze hops, tha sorry. Uz len kvoli tomu, ze rus nema na nas uz prakticky ziadne vazby okrem bazalneho biznisu.
   To znamena, ze este existuje stale moznost, ze sa najde a vyuzije nejaka zamienka. Idiotov na hupsnutie do tankoch a ochotnych ist zdochnut niekde mimo EU je stale dost. To je jeden z mala dlhodobych uspesnych vysledkov prace s mladezou IQ107 & co. Len zabudli, ze okrem ideologicky uvedomelej mladeze potrebujeme aj znalych konstrukterov, fyzikov.

   Cize – NATO nema vela moznosti. Tusim mi napadaju az dve. Bud hodit UA cez palubu, alebo ist UA na pomoc.

  6. Normalne se k vojenskym vecem nevyjadruji, byt mam tu nejvyssi moznou kvalifikaci (modra knizka), ale tady mam dve poznamky:

   a)predpoklad, ze „Fašington s Londonabádem by ke společné účasti na válce s Ruskem nikoho nemohl právně nutit – ani by nedonutili.“ je na urovni Mrcasikovskeho „Fialova vlada, zadnou cenzuru zavest nemuze, protoze to zakazuje ustava„. Tahle squadra prekracuje zakony jako psi hovna, proc si myslite, ze by to najednou zmenili. Pro ne je vule protektora nad zakonem.

   b)predpoklad, ze se do toho nepusti protoze nemuzou vyhrat… no, Bachmut taky branili do posledni chvile. Vzdyt jde jen o nejakou techniku (pro ne zisk) a nejake maso (pro ne naprosto postradatelna polozka).

  7. Myslíte, že prohra v Evropě by ušákům nějak moc vadila?
   To, jak rychle přehodnotí svoji podporu spojencům jsme viděli naposled v Afghu.

  8. Tady jen doplním perličku. Nedávno byly nad ruským územím sestřeleny 2 letadla a 2 vrtulníkyv podstatě behěm pár minut. Velké ukrajinské vítězství, jen všichni kolem spekulovali, jak byly sestřeleny – ze země, ze vzduch?. Po delší době se objevila malá noticka, které téměř nikdo nevěnoval pozornost – ten samý den byla sestřelena 2 ukrajinská letadla poblíž svých mateřských letišť. V té mále zprávičce se uvádělo, že právě tato 2 letadla zpoza hranice zlikvidovala ony čtyři ruské kusy. Během následující noci byla obě letiště přeorána ruským náletem dronů a různých raket. Jak to v ruské armádě chodí, tuhle informaci pustili na veřejnost po uplynutí sanitární doby. A ani veřejnost ani vojenští korespondenti se mmezitím neptali, proč Ukrajinci takovou úspěšnou akci nezopakovali, třeba v menším rozsahu.

   1. Prý zopakoali. 22.5.
    Našel jsem jen povrchní zmínku, ale nikde žádné bližší podrobnosti.
    http://www.pucara.org/post/guerra-a%C3%A9rea-de-ucrania-modo-de-asalto-parte-6
    předposlední odstavec
    „Nemohu říci, zda se Ukrajinci takto chovali 13. května a znovu 22. května. Nicméně, to je způsob, jakýmbych to udělal: „ten svědivý malíček“, chcete-li, mi říká, že AFU se choval podobně. A pak, tak dobře, Rusové zůstali přemýšlet, co se tam stalo.“

  9. Velice souhlasím. Mám jen připomínku, že k provozu z nouzových letišť jsou konstruovány i Gripeny. To je ten pravý letoun pro teritoriální obranu, protože tak byl konstruován. F-35 jsou nosiče jaderných zbraní, které jsou konstruovány k průniku hluboko nad území protivníka. Tedy jednoznačně útočné zbraně.
   K tomu bych chtěl připomenout, že USA praktikují sdílení jaderných zbraní s Německem, Tureckem, Itálií, Nizozemskem a Belgií. Nikde není řečeno, že Afročeška nevyjednala sdílení i pro Českou republiku… K čemu by nám jinak nosiče jaderných zbraní byly?

   1. Přesně tak. Gripen nejen že může létat z nouzových letišť – typicky kus rovné silnice – ale navíc má nízké požadavky na servis a obsluhující personál. Ale není to úplně to samé, jako třeba L-159 nebo A-10 nebo sovětská/ruská letadla: ty mohou fungovat i z „nezpevněných ploch“, čímž se rozumí třeba travnaté amatérské letiště, šotolina, hodně mizerná ranvej, rovný kus tvrdé pouště atd, což Gripen rozhodně nemůže.

 15. A eště přidám.
  Blboni nechápou o co se BRICS snaží. Spojit se s těmi, keří nemají výhody zlodějskýho západu a jen na západ musej dřít a doplácet. Skončí to tak, že si západ už nigdy levně nenakoupí otroky, suroviny a bude muset přežít s blboňama, keré si vychoval. No, hotová sodoma gomora. Muheeeeee

 16. No, tak teda eště přidám,

  Vy posloucháte gumovej mozek, kerej třicet let ani nigdy před tím nezachránil ve zbrani ani jednoho našeho našince?
  ..“Ať se na to dívám, tak či onak, vidím, že se sice připravujeme na vojnu s Rusem, ale vůbec se nepřipravujeme na to, abychom se proti Rusku bránili.“..

  Co to píšete na kokotiny, gdo se připravuje, jak to dělá, proč? Nezlobte se , ale už vám z teho jebe nebo co.
  Zajděte mezi blboně, gdo se připravuje, na co, proč? Dyk to je jeden blboň vedle druhýho. Ty zajímá jen sociálka, pracák, daňová kurwa, hospoda a kšeftíčky. Nic jiného nekujou. Ti na svět serou, stačí jim na dluh majetek, dětičky, gdyž se tlučou s mobilem od rána do večera, taky dobrý, alespň je naučili asistenti vytírat si prndel. Co chcete po dnešní populaci víc? Dneska sem viděl dvě holky měly rozpáraný gatě od vrchu až dolu, co krok, to špek vylisovanej, mobil v pohotovosti, sluchátka na stráži, co chcete víc. Vy tady strašíte válkou. Panjá maro, gdo by tam jel? Voni?

 17. No, vidláku, už běháte v kolečku. Kociánová je taky taková milá holka, vona asi taky nigdy nemakala ve fabrice, na poli, ale může se vyjadřovat, z paměti blahé píár rozhlasu, jako Hoffman. Tam si pokecáte. Mluví jen o tem co jí momentálně zajímá, dle jejich slov, nebude řešit nic, stačí, gdyž tak jako vám, jí pošlou kokoti peníze. Furt peníze. Kam se na internetu podíváte, každej somruje peníze. A teď si představte, kam se po privatizaci ztratilo 3 milionů lidí. A každej chce peníze. Zase jen peníze. Budou vám vykládat že marťani sou už na oběžné dráze,, budou žvanit o hvězdách, nebo že za peníze vám vyložej karty, nebo že máte pěstovat todle a todle , že máte poslouchat tento duc duc, nebo že nás ztvořili nějací ptakoještěři a že MačuPíču tesali otroci z kamene a plácají mezi tím pacičkama jako hurvínek s máničkou. Todle je výsledek lhářů, drbomluvků a pomlouvačů. A díval ste se na to její video s tím chudákem, co žije už dvacet let na ulici, jakým mediálním odérem se ho ptala na otázky , kerej ten blboň ani nedokázal zodpovědět? No eště si udělejte kamaráda z Protiproudu a na klopu si zapíchněte žlutej špendlík. No a než to oběháte uteče deset let marného času, páč potřeby normálních lidí vy sečítat nebudete, potřeby podílů, „rovných“, na rozpočtu taky
  vymáhat ani po Reichlovi nebudete, a o rozhodování o zemi, celé zemi už máte svoji představu, ale sadím boty, že fšichni zbylí naši synové a dcery tam do teho zahrnuti nebudou. To bude zase litanie o specialistech, odbornících na fšechno, o kamarádech o slušných hajzlech z cizákova a tak podobně. Že?

 18. Jak třeba já čtu tohle:

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/krev-na-balk%C3%A1n%C4%9B-alb%C3%A1nsk%C3%A1-kosovsk%C3%A1-policie-vtrhla-do-obc%C3%AD-kontrolovan%C3%BDch-srby

  “…ve Zvecanu se velitel „mírových sil“ NATO v neuznaném Kosovu nechal slyšet, že pokud srbští protestující neodejdou, „dojde na střelbu“. Požadoval, aby shromáždění Srbové okamžitě nechali projet vozidla kosovských speciálních sil KFOR, která by je vystřídala. KFOR použil proti protestujícím omračující granáty a gumové projektily, ozývaly se i výstřely.“

  Že by taková „malá“ předzvěst/ukázka pro všechny nechápající kolaboranty o budoucích „pořádcích“ vyplývajících z právě Černochovou (=vládou ČR) podepsaný dobrovolný okupační “DOHODY MEZI ČR A USA O SPOLUPRÁCI V OBLASTI OBRANY“, když vojska USA na našem území nebudou podléhat naší jurisdikci a už vůbec našim kolaborantům!

  1. Kde se asi Kreml inspiroval, že jde hranice v Evropě změnit silou? Tlačit na vládu menšího státu raketami a letectvem, aby stáhla armádu z části své země. Potom v té části si provozovat základnu proti vůli vlády původního státu. U Kosova měla většina Západu přemýšlet nad budoucími důsledky. Uznáním Kosova se zpochybnil Konečný akt Helsinského vyjednávání ze 70. let, kde se zaručovaly i hranice států. Jenže pro hurá vítěze studené války akt představoval nepotřebnou veteš.

   1. Zopakoval ste lži a doměnky a co dál? Doufám, že se tento hnusnej ulhanej a zlodějskej režim položí a pak si přejte spravedlnost. Heh

    1. Nepotrestané zlo se nám bude vysmívat tak, až nám z toho ještě bude šoufl.
     A nebudeme s tím moct vůbec nic dělat.
     Devadesátky byly varování jak sviňa a každý se tomu řehtal – než došlo i na něj.
     Protože na potrestání skutečného zla, už je bohužel pozdě.
     Všecko je promlčené, vymlčené, ututlané, nebo jsou aktéři už mrtví a žijou z toho jejich parchanti.

  1. Až kdokoliv, milé ciki333, odpálí rakety, a nemusí to být ani ty atomové na Temelín srdce republiky,
   nebudete vědět nic! Nespustí sirény jako každou 1. středu v měsíci, aby se nám nádeníci z USKR (unie států Kyjevské Rusi) nevyplašili a neposunuli se za Krušné hory a Šumavu dál na západ.
   Politici budou už v trapu jako po vyhlášení covida, spolu s celebritama, které jim budou hrát a tančit pro ukrácení chvilek pro demokracii.
   Ze všech kopců už dávno zmizely ty radare, které hlídaly Naše nebe před těmi imperialisty.
   Ze všech bunkrů zmizely rakety, které mohly nějaké ty imperiální humanitárníky zastavit.
   Máme téměř 8 tisíc jednotek SDH, které by mohly pomoci občanům v ohrožení.
   Ale, jak píše pan Vidlák, s civilistama naše krigsmutr a Pétiparati nepočítají, stejně jako USKR.
   Sežeňte si na military nějakou plynovou masku, ať můžete rabovat zásoby alespoň na týden, než dorazí pmoc našich přátel a spojenců jako za covidu ☺☺☺

 19. KDY VYPUKNE VELKÁ VÁLKA?
  🔥 💥

  Po přečtení článku od bloggera Vidláka najednou pochopíte, že ty divné věci, které se u nás aktuálně odehrávají, náhle dávají smysl.

  Fakta můžeme samozřejmě ignorovat, nebo se, podle vlastní úvahy, aspoň nějak připravit, zejména pokud máme kolem sebe lidi, na kterých nám záleží.
  (Otázkou je,jak se připravit, když žijete na sídlišti ve velkoměstě a nemáte chalupu, chatu, kam utéci).

  Četl jsem nějaké analýzy od odborníků, bývalých důstojníků. Vypadá to, že velká válka vypukne v horizontu 2-3 měsíců.
  Ale, to již brzy uvidíme.

  Pokud se mýlím, tak mě opravte.

  1. GRENZER
   Přesně tak,to hemžení v pozadí,nevěstí nic dobrého.
   Řehka jen něco naznačil,že nesouhlasí s Černochovou,která dostává jiné informace.

 20. Kdo nás zatahuje do války?
  Nebylo by místo lamentování a mávání ručičkama ta „táhla“ nějak odstavit. Jakkoliv. Nebylo by méně mrtvých? Nejen u nás?
  Já osobně si myslím, že RF si vezme půl Ukrajiny, o ten zbytek se postará Rumunsko a „VelkoPolsko“.
  RF vede poziční opálku, zákopovou, s dělostřeleckými souboji mexického typu – a v zápolí pilně převádí průmysl do válečného režimu. Železa má dost, nemá dost střeliva.
  Ale je to jen pocit, nemám to jak dokázat.
  A bublá to i v Srbsku.

  1. Uvědomte si, že RF má převahu v jaderném arsenálu pro „Soudný den“. A pokud se mu USA (NATO? EU?) trefí „drátem do oka“ to jest bude mít pocit, že by to mohlo projet, tak ten knoflík stiskne. Proto je ta válka taková neslaná, nemastná. USA to správně vyhodnocuje a tak napíná strunu, ale snaží se, aby nepraskla.
   Protože i kolem pobřeží USA jsou ruské ponorky se strategickými raketami, které se trefí kamkoliv a Státy by konečně pocítily to, co už hodně let neznají – válku na svém území – a hned jadernou.
   Neveselé vyhlídky.

   1. Válka se rozbíhá pomalu, protože USA nechtějí aby se rozšířila až k nim domů.
    Proto se eskaluje pomalu a zkouší se kde jsou různé červené čáry.
    Ideální by bylo – tedy pro USA- kdyby válka zůstala v Evropě a oni na ní vydělávali.
    A po válce nový Maršalův plán a znovu vydělat.
    Rusko i Evropa jsou konkurence, proto se nás snaží válkou oslabit a vydělat na nás.
    O lidi nikomu nejde.

    1. Putin prý řekl, že dokud neskončí denacifikace jevropy, tak už teho nenechají. Doufám, že to řek a že to dodrží.

     1. Nechteji , aby evropani okupovali EU.
      To pokracuje uz davno ,vod 30.tilety valky a ted zacalo valkou na ukry a rusy.
      Ano , NATO a ten rehtavej parasit bojuji zaroven i proti ukrum.
      A dalsi clenske staty sou na rade. Uz sem vo tom psal davno.
      Nedejte se zmast ,silenec graham v Kyjeve prohlasil , ze nejlip utraceny peniz sou na zabijeni rusu..
      Aby dostal miliony pro sebe taky dobre a nejlip utraceny .
      Aby propagoval valku ,coz je mezinarodni zlocin.
      Nasivky ale musi bejt potrestany.
      Ale ukrove maji taky prednost a pulka U. uz neni jejich a druhou pulku taky chteji porucnici..Tak ze ukr docasne okupuje Ukrajinu.
      Aby vybojoval Ukrajinu pro ne a neprekazel.
      Jako Dolf docasne okupoval …
      Proto musel bejt Bachmut a ofenziva , aby co nejvic ubejval..
      General , kterej chtel valcit doopravdy zmizel..
      Napr. nechtel ten Bachmut, protoze obrovsky ztraty.
      Ilegalni vojenska okupace napr. Syrie je samozrejma a kazdej souhlasi. Zapad okupanty v Syrii ,ktery kradou co muzou ,miluje.
      Vymena EU probiha , treba taky emigranty.
      Emigranti maji v EU povoleno cokoliv a jeste dostavaji odmeny.
      Jako pred valkou germani si udelali jednu a nejsilnejsi zdaleka stranu u nas , ktera snadno pobila /mimo Cechy v pohranici / jeste nejmin deset nasich malych stranicek , ktery bojovali mezi sebou , jako dneska ta nova stranicka a mohli tak ovladnout vladu republiky a dokoncit praci TGM , taticka zakladatele.
      Z hlediska jejich umyslu , prace TGM byla k nezaplaceni.
      Sami jsme si taticka na sebe volili dokud nezemrel .
      Akademici , media , silene taticka milovali.
      A co fanatiku na nej nedalo dopustit.
      Az Benes i vladou samou laskou utekli.
      Rovnou tam , odkud ty umysly na nas naplanovali ,ridili a realizovali.
      Rovnou ke svym porucnikum , aby na ne byl dohled a plnili dalsi prikazy. Jinak by zustali obyc lidi.
      Na neco takovyho zadnej parasit bez hruzy nepomysli.
      Aby nemoh vysavat.
      Treba zlociny nacistu svede na nas. Valku na Rusko chce.
      Hrozny komunisti prestali prekazet a spojili se s nami , abychom si prosadili vybudovani u nas properujiciho statu ,zijiciho v miru ,
      neco takovyho zapad nenavidi a vzdycky nenavidel.
      V cele s Vatikanem a germanem.Od naseho vzniku dlouho pred.
      Asi vyssi moc nedovolila nam zahynout beze stopy v historii.
      V cele historii masakru taky na nas….
      Kousek od Prahy, americani nas osvobodili neosvobozovanim a poslali nam posilu ,dva dzipy do Prahy.
      Slava, vecna slava, osvoboditelum.
      Ted ukrove si muzou zalozit u nas s podporou vlady , ktera je zorganizuje do strany , /to sou ty vyhody vice stran v sileny demokracii , vo kterejch sem psal vcera ,nekolkrat predtim/.
      A stanou se snadno /jako sudet pred valkou/ nejsilnejsi stranou ..
      Kdyz nebude valka.
      Je to pojisteny ze vsech svetovych stran a zevnitr..
      Vlada nema zadny schopnosti na vladnuti , ani jeden z nich, jsou to jen podrstaskove.
      Zase system mnoha stranicek ,ktere se nenavidi je v plnym proudu , volby se zase vydarili ,aby vysledky nenechali na sebe dlouho cekat.
      Aby obcan mel na vyber a volil jednu z nich , jinej obcan zase jinou stranicku a pak se splaca koalice , nejvetsi skudce naroda..
      Nekdo voli tajtrlika Babise , jinej Okamuru ,potom zase Rajchla a potom zase atd..Presne podle planu.
      Kdyby to nevyslo , tak prijdou islamisti ,jako sudetisti.
      Kdyz nekdo prezije chystanej hladomor a to obili.
      Kdyz nekdo prezije dalsi epidemii.
      Kdyz nekdo prezije vitezstvi jedne a silne strany ukru, islamu atd., nad treba stovkou malych rozvracejicich stranicek.
      Valka na duchodce uz je v plnem proudu ..
      Neni bez umyslu , ze vlada musi udelat vsechno , aby nas Putin znicil , treba i raketama s nukl. bombami.
      To je lepsi , jde to rychle a konecne uz skoro nikdo z nas neprezije.
      To co chteli od asi 8.stoleti se vyplni..

 21. Rád bych se připojil k mnoha žádostem čtenářů, aby se k problematice fundovaně vyjádřil pan K 42…Dnešní Vidlákův článek mi nahnal husí kůži. Indicie vskutku ukazují na fakt, že my občané ČR budeme hnáni jako ovce na porážku. Libtardy ve svaté válce s Ruskem nezastaví nic. Proč by Západ neobětoval „méněcennou“ slovanskou rasu, nota bene když ukrajinské maso pozvolna dochází?

  1. prej:
   „fundovaný vyjádření „a prej „mi nahnal husí kůže“ !
   odkud ste spadl? … a pak to tady nemá vypadat, jak vypadá … to si snad děláte už prd@l, žejo, cikitřistatřicítkotrojko, ale že aspoň tak, protože je u nás hafo těch, co žádnou „husí kůži nemaj.“

  2. To je dalsi neukojenej..cijki 3333333333. Nemaji nikdy dost.
   Nedavno sem zabloudil na Tube na komentare a prvnich asi dvacet , jasali dokola z toho, co tam nekdo zvanil. To se vyskytuje hodne.
   Gratulovali porad , zadali porad dalsi a dalsi vyjevy ty osoby , porad dekovali , vyznavali jim lasku a porad psali , ze nemuzou kazdy rano dockat dalsich vylevu ,zvaneni..
   Chytraci vycuchali prilezitost a ted si nechavaji od idiotecku za ty kecy posilat penize a pripominaji jim ,ze musi prispivat a vyhrozujou jim vyderacsky ,ze jinak prestanou..Jako Stvora ,ted dostava podobne od slovaku..
   A oslickove se zase otresou pokazdy..
   A sou tak spokojeny ,ze zase gratulujou,dekujou …

 22. https://www.lidovky.cz/ceska-pozice/ozbrojene-drony-neviditelna-forma-vecne-valky.A161012_182844_pozice-tema_lube

  Něco staršího o dronech. Jak mění válku v nějaký odpudivý jednostranný lov v některých zemích. V současnosti to je zase to „slavné“ sypání granátů na pěšáky v zákopech a dělají to všichni. Kdo by se chtěl obejít bez dronů, zbavil by se výhody. Má dostávat operátor dronu pracující v bunkru medaili a co na to řeknou vojáci, kteří byli sami v poli, i když to bude jiná medaile než pro pěšáky nebo tankisty?

  Může to dopadnout, že budou spolu za pár let bojovat hejna dronů a veřejnému mínění to nebude vadit, když nebudou téměř ztráty, lae jak varoval už generál Lee, že kdyby nebyla válka tak strašná bylo by riziko,
  že by se lidem zalíbila. Jakmile si veřejnost na dronové zvykne, bude ještě blíž k esklaaci, kde už dorny stačit nebudou.

  1. Muzeme uvazovat ,spekulovat , ze kdyby rusove naplanovali a meli necekany a opravdovy spousty dronu a zautocili ve velkych mnozstvich prave dronama ,
   ze by rychle postupovali , protoze obrana proti nim je stale v zacatcich .
   Navic sestrelit dron, kdyz je cim a kterej je skoro zadarmo , je porad drahy v milonech ..
   To muze bejt dobrej priklad planovani a valceni minuly valky, v ty novy valce ..

   1. Vzpomínám si na filmové záběry z válek.
    Ozbrojené osoby prostě střílejí na letící nepřátelské stroje.
    Pravděpodobnost zásahu? Minimální.
    Přesto však alespoň obyvatelé mají pocit jakési moci zastavit nebezpečí.
    Jaký pocit máme mít my dneska v České republice???
    Vojáka na ulici nepotkáte už 30 let.
    I ti skuteční nenosí uniformy na cestu do zaměstnání.
    Počet generálů už převýšil počet letadel, tanků a děl v ČR.
    Nejvyšší vojevůdce je představitel útočných misí proti domorodcům.
    Ochrana obyvatel není jeho post.
    Kriegmuter je civilní obyvatelstvo užitečné jen na placení daní a zdroj pro vítězná tažení jako v Afghánistánu nebo v Mali.

  1. Re: Občan

   Bankrot se s obří půjčkou na zbraně a munici pro Ukradistán vůbec nevylučují. Na zbrojní výdaje už dojel nejeden stát.

 23. Lze si sobotního Andora Šándora někde poslechnout ?

  Osobně doufám, že je úplně něco jiného co se říká veřejně a co je známo diplomatům ( skutečným ne Bc. Lipánek ). Doufám, že jak Rusové nesmetli Ukrajinu po americku, tak stejně nemají plány na postup dále na západ.

  1. Re: Tymákovan

   CO by tu Ivani dělali? Vždyť tu máme už dávno hovno. Ropa žádná, plynu za nehet, uhlí sice na dalších sto let, ale šachty nula.
   Prodělek od prvního nastartování vojenského ZIL-u.

   1. Přesně. A i rozlišování vojenských a civilních cílů jim na Ukrajině jde dost dobře, tak možná přijdeme o nějaké jiné letiště dříve než o Líně, to přežijeme.

   2. Rus si uvědomuje, že pokud by byl příliš velikým, rozpadlo by se jeho impérium odstředivou silou samo a neřízeně.
    Proto má raději kamarády než vazaly. Už si to Rusové uvědomují při rozmíškách mezi Armény a Ázerbájdžánci. Ty osmahlé hysteriky (já je od sebe moc nerozeznám) by pod sebou asi moc nechtělo.

   3. Když měli ještě dávno v Karlových Varech velitelství, bylo v lázeňském městě čtyřikrát víc veřejných záchodů a pítek čisté vody.
    Když Kocáb vyhnal jejich vojáky, opravili a postavili desítky hotelů a lázeňských domů.
    Zatímco Němci a Prašáci snad nějaký, o němž asi málokdo ví.
    Dnes zejí prázdnotou.
    MMF – Mezinárodní feťácký festival to s Bartoškou rozhodně nezachrání.

 24. Když jsem tu „nedávno“ psal, že se tak nějak začínám docela dost bát o svého synka, docela dost lidí ze mne mělo srandu.
  Jinak soudružka Afročechová plní pouze zadání, nic více a nic méně.

  Téma zbraně.
  Vidláku, snad si nedovoluješ doufat, že Čechistán dostane NOVÝ vercajk?
  Samozřejmě, že ne. Dostaneme přesně to, co NEJVÍC překáží v US zbrojácícha
  A samozřejmě budem platit jako za nové – plus repasi systému navíc „bo-abgrejt-cype“.

  1. Pěkný večer, pane Targusi.
   Co mne zaráží tak je koupě asi 250 ks BVP v provedení s pásy a nikoliv, jako kolové. Ty pásové asi nemohou jezdit po asfaltu a ještě k tomu neumí plavat ve vodě. Nebyl jsem na vojně a tudíž ten můj pohled je vyloženě „pacifistický“!
   Pan K 42 by to jistojistě věděl.

   1. Re: berkowitz

    Kdo vám nakecal, že pásáky nemůžou jezdit po asfaltu? Silničáři si to po nich rádi opraví!

    Jinak za komančů se to řešilo pokládáním betonů – tzv. silničáků a u kasáren byly místo asfaltu žulové nebo čedičové kostky.
    Co se týká plavání po vodě, to je technikálie. Sovětské pásové „beviny“ (BVP-1 a BVP-2) plavaly, stejně jako „naše“ SKOT-y (OT-64). Akorát byly pomalejší, neměly totiž lodní šrouby. Plavaly tzv. „na čubu“ (hrabaly ve vodě pásy).

    Nová „bevka“ moc plavat nebudou, mají dvojnásobnou hmotnost oproti těm starým.
    Takže si k nim rádi připlatíme vybavení pontonových rot, které jsme TAKY poslali do prd… na Ukradinu. Anebo budeme bojovat pouze „od břehu ke břehu“.

  2. Důležité je zaplatit. Na ten šrot exkrementuje Bílý Tesák.
   Zaplatit musíme skoro hned a první zázračné letadlo k nám doputuje nejdříve v roce 2030.
   Co na tom, že uvedená cena je jen za drak, po česku za holobyt.
   Navíc za šrot, který dokáže letět kamkoliv, pokud je to rovně.
   Ještě musíme přikoupit zbraňové systémy, avioniku, školení pilotů, školení techniků, změny na letištích, změny v servisu a každá letová hodina bude stát možná 20 x tolik, než v současnosti.
   To samé se týká tančíků, obrňáků, dělíček, šavliček, prýmků, fedrpuší a dalších nezbytností.

   Důležité je zaplatit, né dostat.

  3. Dostaneme predevsim cile ohrozujici rusa.
   Vlada generalove krici , ze jsme ve valce, aby byla uplna jistota ,
   aby to rus vedel a nezapomnel .A nevynechal nas.

 25. Řehka chtěl odstoupit. Bývalý náčelník gen. štábu Opata odstoupil pár dní před invazí na Ukrajinu. Že by měl avízo co bude a nechtěl se toho účastnit? Že by také Řehka měl info od šéfů v NATO co se bude dít a právě proto chtěl odstoupit? Že by ony neshody s Černochovou byla jen kamufláž pro veřejnost? K42 někde psal, že F-16 nemají podvozky pro UK letiště. Co když se plánují starty z Polska, Slovenska, Rumunska a Řehka to ví? Co když na ta letiště Rusové zaútočí? Pak skutečná válka s NATO? Opravdu by mě zajímal názor od k42…

  1. Moje domněnka v alkoholickém rauši, a samozřejmě myšleno metaforicky.
   Jakákoliv podobnost s žijícími postavami či událostmi je čistě náhodná.
   Nejmenovaný náčelník nejmenovaného generálního štábu chtěl odstoupit, protože hrozilo, že by ho nejmenovaná krvavá fena usouložila.
   Vše je samozřejmě výtvor mojí fantazie, nikoho jsem nejmenovala, nikoho konkrétního jsem neměla na mysli a jakákoliv podobnost je dezinformace a hejtpíč.

   1. Od zacatku si myslim, ze ten pribeh s nadrzenou ministryni a sex odmitajicim lampasakem je nesmysl.
    To, ze na tuhle ubohou story vsichni, vcetne alternativy, skocili, je smutne.

    Jenom oni vedi, jake prikazy chodi z jedne ambasady, ale nic pekneho to nebude.

  2. S tými podvozkami to bude asi pravda. Aj na Casus Belli rozprávali, že Migy dokážu zakryť motory, aby do nich nenasávalo bordel pri štarte + majú široké kolesá, tj. môžu vzlietať aj z trávy.
   Na rozdiel od F-16, kvôli ktorým sa má upravovať pristávacia dráha na Sliači.

  3. Problém motoru F-16 je, že vyžadují perfektně udržovanou vzletovou dráhu. Motor je posazen nízko a nemá ochranu proti nasátí nepatřičných předmětů – např. kamenů. Jak nasaje a tak předmět postupně prochází jednotlivými částmi motoru a ničí a ničí.
   Podle jednoho z komentátorů zpoza louže Rusům bude stačit, aby v noci pár geraní s pytlíkem šutrů navštívilo letiště a je po F-16.

   1. Re: Králík

    Stačí hrubší prachové částice a je po motoru. Prach působí jako smirkový papír.
    Anebo je taky dobré hejno vrabců v čase a místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *