19 června, 2024

Řehko, buď chlap!

V sobotu jsem vystupoval na akci Rádia Universum, kde jsem se mimo dalších zajímavých lidí potkal i s generálem Andorem Šándorem. Dvě hodiny jsem měl možnost poslouchat jeho názory a asi do mě vlezl nějaký vojenský bacil. Nebo spíš vojenský brouk v hlavě. Pan generál mluvil o tom, že hrozba eskalace války a naše vtažení do ní je stále reálnější a dokonce řekl, že kdyby si ho teď Fiala zavolal, aby to celé nějak zachránil, tak by nejspíš musel říct, že už je pozdě… Píšu o sobě, že jsem apoštol apokalypsy, ale tohle bylo hodně silné kafe i na mě a od té doby mi generálova myšlenka nepopřává klidu. Navíc mi čtenáři poslali pár velmi inspirativních mailů, i pustil jsem se do následující úvahy:

Už vícekrát jsem zde psal, že naše vláda nedělá žádný konsolidační balíček. Prostě se jen snaží urvat co se dá, aby se to použilo na kanóny, fedrpuše, petardy a bumajzle. Nikdo nebere naše peníze na to, aby se z toho postavila elektrárna, přehrada, dálnice nebo železniční koridor. Bere je na to, aby je vhodil do víru války.

Já tedy nejsem žádný velký odborník na vojenství, rozumím tomu asi tak jako každý kluk, který si hrál na vojáčky, ale nemohu se ubránit dojmu, že všechna ta bojová vozidla, tanky a stíhačky, které naše kriegsministryně hodlá koupit, jsou, vidlácky řečeno, zbraně útočného charakteru. Když se podívám na ukrajinskou frontu, tak vidím, že všechny ty mašinky, které tam Západ dodal, jsou někde v zázemí shromažďovány pro tu velkolepou Wenckovu ofenzívu, která ne a ne začít. Prostě se předpokládá, že se henty tanky rozjedou, převálcují při překvapivém útoku zakopané mongolsko vikingské hordy (jak řekla Dana Drábová), dojedou na Krym, zničí henten most, rozetnou překvapivým úderem frontu vedví a bude to.

Teda… nevím, jestli to takhle má (nebožtík?) Zalužný naplánované, já mám všechny informace od kazašského stepního orákula Džamily Stehlíkové a maršála Petrly. Ti to vědí nejlíp.

Uniká mi, jak nám všechny ty transportéry, tanky a stíhačky pomohou při obraně našeho vlastního území… Madam Černochová už nakoupila tolik, že jsme dvě procenta obranného rozpočtu dávno překročili, ale neviděl jsem mezi nákupy nic, co by nám pomohlo proti Kinžálům, Kalibrům, Iskanderům, Geranům a dalším hračičkám, kterými Rusové ztrpčují život ukrajinským městům… Přitom to je přece to, co nám v případě války Ruska a NATO reálně hrozí asi nejvíc.

Nebo jste slyšeli o nějaké velké finanční injekci hasičům? To je podle mě skoro nejdůležitější obranná investice, ne? Někdo musí hasit ty domy zasažené vadnými raketami protivzdušné obrany… a vytahovat zasypané lidi, aby bylo co fotit na instagram. Někdo musí uhasit ty vybuchlé sklady munice a někdo musí s dozimetry zjistit, jestli tam neblafnul ochuzený uran…

Pokud také vím, moc se nemluví o nějaké rozsáhlejší zakázce na protivzdušnou obranu a poslední funkční KUB, který jsme měli, je už dávno na Ukrajině a zřejmě už vůbec není. Nemluví se o nákupu vychvalovaných Gepardů, které teď zachraňují Kyjev před íránskými drony. Nemluví se o Patriotech… ale tam se vůbec nedivím, akcie výrobce šly rapidně dolů, protože se potvrdila dávná zkušenost z Izraele, kdy Patrioty irácké Scudy také moc netrefovaly.

Já vím, na Ukrajině umí Kličko sestřelit Kinžál pistolí, ale u Hřiba bych si na to teda nevsadil… Nemluvě o tom, že jeho jméno přímo evokuje, co se s Prahou v případě války stane.

Neslyšel jsem o žádném programu na diverzifikaci trafostanic, aby se zahustila elektrická síť. A samozřejmě už vůbec se nemluví o krytech civilní obrany, nemluví se totiž o vůbec žádné obraně civilistů. Ale tomu se také nedivím, mrtví civilisté a rozstřílená města jsou dnes hlavním argumentem, proč musí válka pokračovat až to konečného vítězství západních elit. Pokud chcete kryt, kupte si ho od Šándora… ono to bylo před rokem takové směšné, ale teď to začíná vypadat, že pan generál prostě jen viděl dopředu a prostě jen věděl, že se jednou budete rozhodovat mezi krytem od něj a žádným krytem.

Nikdo pro obyvatelstvo nenakupuje plynové masky, nikdo nekupuje ženijní a vyprošťovací techniku, neslyším o tom, že by se posilovaly nemocnice a vymýšlelo se, jak to udělat, aby bylo možné zvládnout nápory mnoha zraněných naráz. Nezapomínám ani na realitu naší armády, jak mi jí popsala celá řada vojáků i záložáků…

Ať se na to dívám, tak či onak, vidím, že se sice připravujeme na vojnu s Rusem, ale vůbec se nepřipravujeme na to, abychom se proti Rusku bránili. Připravujeme se na vržení množství vojenské techniky to jakéhosi útoku či protiútoku, ale vůbec se nepřipravujeme, že by nějaký ten kinžálový či iskanderový útok mohl doletět k nám. Neměl by nám to Řehka vysvětlit? Co se po něm vlastně chce, když je henten náčelník štábu? Má křišťálovou kouli, ze které se dozvěděl, že se sice musíme připravovat na válku NATO s Ruskem, ale našeho území a našich civilistů se to nebude týkat? Nebo se nás to týkat bude, ale naší evropsky hodnotné vládě je to jedno, protože dezoláti klidně mohou posloužit jako potrava pro děla i rakety a planeta si pak v rámci grýndýlu od šajse čechen oddechne? Nebo se už rovnou počítá, že hřib nad Prahou bude dobrým argumentem pro Němce a Francouze, aby pěkně zachraňovali zbrojní výrobu v USA?

Proč to sakra řeším vždycky já jako první? Kde jsou všichni opoziční politici? Kde jsou všichni pravdomluvní intervjuci? Proč se neptají na to, jak se na obranu proti Rusovi připravuje naše země, když chce Putin obnovit hento impérium? Proč se všichni spokojí s tím, že se koupí jakási bojová vozidla, která naše města před raketami neubrání a na dnešní frontě žádnou díru do světa neudělají? Když je ta válka tak vysoce reálná, tak snad alespoň hasiči by měli nabírat lidi a nakupovat ve velkém techniku, ne? Proč kupujeme takřka výhradně to, co se dá naložit na vlak a odvézt k rozstřílení kamsi na východ? Nebo to bude u nás stát mezi civilní zástavbou, aby to vypadalo, že Rusové výhradně střílí na civilní cíle? Pardon, sociální sítě jsou plné takových videí z Ukrajiny a já bych rád věděl, jestli naši vojáci hodlají bránit nás, nebo dělat pí ár Evropským hodnotám. Zajímalo by mě, kdo Černochové řekl, že právě tato bojová vozidla jsou prioritou? Nebo to rozhoduje sama a ví to nejlíp, protože jí to řekl Lloyd Austin?

A také by mě zajímalo, proč nekupujeme henty svaté javeliny a podobné střely, když díky nim Ukrajina slavně vítězí? Proč nekupujeme střely, díky kterým musejí ruská letadla odhazovat klouzavé pumy osmdesát kilometrů od fronty a blíž nesmějí?

Nemohu si pomoci, ale strom poznáte po ovoci. Jestliže kupujeme bojová vozidla a tanky, jestliže máme koupit stíhačky a naopak neposilujeme ani hasiče ani kryty civilní obrany, jestliže nekupujeme to, co skutečně zařídilo, že se fronta na východní Ukrajině mění tak strašně pomalu, tak prostě musím konstatovat, že se sice možná připravujeme na válku, ale ta buď bude probíhat někde úplně jinde a nebo bude probíhat tady, ale naší vládě je jedno, co s námi bude.

Řehko, buď chlap a řekni na rovinu, jaké jsi dostal rozkazy… Já (i národ) si to rádi necháme vysvětlit.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

221 thoughts on “Řehko, buď chlap!

 1. Proč se připravovat na útok vedený z Ruska?
  Připravoval se snad někdo na odchod z Vietnamu, z Afghánistánu, z Iráku, ze Severní Koreje Íránu a dalších destinací?
  Tahle válka je přeci už teď vyhraná.
  ***
  Fascinuje mě jedna věc. Že někdejší pacifisté, a ze jich bylo, Janis Joplin, John Lennon, Jimmy Hendrix, vlastně celé květinové hnutí, byli – dnešním pohledem- rudí noci a škodliví chcimírové.

 2. Nemám prostor číst celou diskuzi, nicméně mne pár nástřelů o Řehkovi zaujalo.

  Můj názor, PROČ Řehka zkoušel vyfičet.

  Afročeška mu chtěla odvézt hračky, o kterých nebyla PŮVODNĚ řeč.
  Tzn. už máme jednotky, které by třeba i bojovaly, avšak zbrojní a muniční sklady, potažmo autoparky zejí po řádění soudružky naprostou prázdnotou, načež soudružka se ani nenamáhá slíbit vojclům nákup nových hraček.

  1. Targusi,
   vojenskými zbraněmi ve vlastnictví Armády ČR se asi 20 let bojovalo v Afghánistánu nebo Mali (jako test dobré, ale nějak z toho asi nevzešly žádné úpravy nebo vylepšení). A teď se s nimi bojuje u Bachmutu a Kyjeva, opět za Prahu. Když tam prohrají, prohrály by stejně i u Prahy. A když vyhrají, u prahy už nebudou potřeba. Možná bude nadcházející ukrajinská ofenzíva obdobou bitvy u Kurska 5. – 20. července 1943. Výsledek pak rozhodne, co máme očekávat v květnu 2025.

      1. Tak stará marxistka, jak mne tu nazval jeden namistrovaný, to zas musí vysvětlit. Vývoj probíhá ve spirále, v nové kvalitě, nikoli v kruhu, aby bylo vše pořád stejné.

 3. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier: „Válka rozpoutaná Ruskem vyvolala ty nejhorší vzpomínky.“

  Steinmeier dnes přijel na oficiální návštěvu Litvy a potvrdil podporu Německa této zemi.

  „Stojíme bok po boku. Vaše bezpečnost je i naší bezpečností! Válka, kterou Rusko rozpoutalo proti Ukrajině, otřásla celou Evropou a vyvolala ty nejhorší vzpomínky,“ řekl německý prezident na konferenci ve Vilniusu v úterý 30. května.

  Podle Steinmeiera ruská armáda na Ukrajině „rabuje, zabíjí civilisty, znásilňuje ženy a unáší děti“. Německý prezident uvedl, že Německo v této situaci přijímá odpovědnost za zajištění bezpečnosti v NATO a v Evropě.

  1. Prezident bývalé Třetí říše, má zrovna co kecat o válce.
   Kolik tvoji soukmenovci v Litvě a Lotyšsku pozabíjeli lidí?? Že se nestydíš, dacane!

    1. Vetsina zbrani NATO vodesla za tou bezpecnosti nas vsech na tu ofenzivu ukru a ofenziva uz pul roku nikde.
     Ma omluvu, je to german a este president…
     Kdyby tohle delali rusove ,co fantasiruje ten magor , davno by prohrali.
     Takovy hlasky ma bez prinuceni, dobrovolne..
     Ukrove valci taky divne , ze bombarduji civilni oblasti od 2014, na misto nepritele.
     Zrejme Ruda armada dobyla Berlin a germany nejak psychicky tim navzdy rozpatlala, jiny vysvetleni nebude.

   1. Zatim jsi Řehko prachsprostý krvelačný vrah, ktery zaslouží po právu potrestat a to jako vlastizrádce a doživotím. Škoda, kdyby byl trest smrti, tak už tady vrahu nejsi. Jistě už máš hodně hodně téch benefitů za mrtvé, aby ses nabažil. Jak to, že nikdo takove nelidské zrůdy u nás netresta . Pěkně jsme načichli k fašismu. Je to přímo strašné.a o to horší, že to v klidu , jako by se nic nestalo veřejně a bezostyšně ventulujete nahlas. Za mrtvé se vám zvyšují benefity.

 4. Vidláku LŽEŠ, několikrát jsem zde psal, že se před pár lety začalo z obnovou připojení jednotlivých obcí, kdy má být každá napájena minimálně ze 2 kmenů…

  Takže Vidláku, pokuď jsi zapomněl, ok, ale pak oprav článek, protože jsi napsal zhovadilost neodpovídající realitě 😉

   1. To nemění nic na faktu, že informaci jsi dostala napsal jsi v článku lež 😉 Ale chápu, přiznat omyl bolí a je to nejhorší co může člověk udělat, raděj napsat „hnusnej anonym“, ale taky oidpověď pro lidi co četli článek, že nejde o fakta, ale dobře vypadat a když někdo upozorní, tak dát nálepku, ale pak je otázka, proč ti nálepkování vadí u druhé strany, když sám vesele provozuješ 😀

      1. Zatim jsi Řehko prachsprostý krvelačný vrah, ktery zaslouží po právu potrestat a to jako vlastizrádce a doživotím. Škoda, kdyby byl trest smrti, tak už tady vrahu nejsi. Jistě už máš hodně hodně téch benefitů za mrtvé, aby ses nabažil. Jak to, že nikdo takove nelidské zrůdy u nás netresta . Pěkně jsme načichli k fašismu. Je to přímo strašné.a o to horší, že to v klidu , jako by se nic nestalo veřejně a bezostyšně ventulujete nahlas. Za mrtvé se vám zvyšují benefity.Křehko.polovinu článku jste mi smazali proč?vadí vám pravda. Tak to jsem si myslela, ze ve svých 79 letech se už takovýchto podlostí nedočkám. Co jste to za.hyeny. Lidi nejste. Vráti se vám to a brzy!!!!!

    1. vezmu to tedy za vidláka, kterému rozumím, že se nechce s volem bavit. takže: jak mi jako civilistovi, kterému na náves spadne kinžal, pomůže, že je má obec (možná) napájena ze dvou kmenů?

     1. Třeba tak, že z toho bližšího, poškozeného vedení, či poškozené trafačky, se během pár minut přepne na vzdálenější, nepoškozené zařízení?

      1. a máte na mysli přepnutí za 6 hodin, za 12 hodin, za 24 hodin nebo za 36 hodin,
       Bude vláda z 55 miliard dotací z emisních povolenek poskytovat také dotaci na plynový kempingový vařič s dvoukilovou bombou, až budou civilisté čekat na „přepnutí“ na druhou větev?
       Přece jenom, teplý kafe a čaj je mně milejší než premiér v české krkavčí hahavizi ujišťující národ, že vše je pod kontrolou záchranných složek a pomoc z Prahy už je na cestě.
       Po 24 hodinách výpadku elektřiny jsem měl pochybnosti o existenci Prahy a naše siréna ani neškytla. Nikdo nerozdával obyvatelům deky a teplé nápoje ze skladů Civilní obrany a polních kuchyní, které jsou naštěstí alespoň v držení soukromníků. Co držel hejtman a starostka radši nevím.

       1. Rus se dostavi , kazdej vo tom muvi , misto zachranych slozek , ktery kazdyho potopi..
        Aby taky zachranil zachranny slozky a vsechno.
        Zachrani nam armadu i zbrane na obranu.
        Vykopne generaly , ktery nas nejdrive odzbrojujou a potom chteji abysme valcili..
        Zadnej jinej tohle nefixne.

      2. jo, to mi bude platný jak mrtvýmu (kterým nejspíš budu) zimník. barák už nebude, ale hřát mne může, že kdyby byl, mohl bych si posvítit

    2. Vidlak neni vedec a nema za sebou stab asistentu ustavu ,
     kteri by se starali o uzpravneni detailu.
     Chyby je mozne snadno tolerovat ,nejsou a nejdou na podstatu obsahu clanku,

 5. 30.05.2023
  🇷🇺⚠️Ruská armáda zasiahla ďalší americký systém PVO „Patriot“ v Kyjeve – Šojgu hovoril o priebehu špeciálnej operácie

  ❗V posledných dňoch boli zničené aj veľké sklady zbraní v Chmelnickom, Ternopili a Nikolajeve, poznamenal Šojgu.

  ❗Sily protivzdušnej obrany zachytili 29 rakiet Storm Shadow za mesiac.

  ❗Ozbrojené sily Ukrajiny za posledný mesiac stratili viac ako 16 000 militantov, 16 lietadiel, 466 UAV a viac ako 400 tankov;

  ❗Západní kurátori požadujú, aby Kyjev prešiel do ofenzívy aj napriek značným stratám Ozbrojených síl Ukrajiny;

  ❗Ruské vzdušné sily zlepšujú možnosti letectva na fronte, ovládajú nové vybavenie a zbrane;

  ❗Armáda monitoruje cez satelity zásobovacie cesty západných zbraní na Ukrajinu a útočí na ne;

  ❗Opatrenia na zaistenie bezpečnosti letov umožnili ruským vzdušným silám prakticky eliminovať nehody spôsobené ľudským faktorom.

  ❗Ruská armáda tvrdo reaguje na útoky Kyjevského režimu proti Ruskej federácii

 6. Vidlák a spousty z nás si tuhle otázku pokládáme už hezky dlouho a aby ne. Tahle Pětidemolice vládne způsobem, jako by do roka měla zaniknout planeta země.

  1. Pan Vidlák sice brečí, ale u špatného hrobu.
   Proč o ničem podobném nemluví a neptá se – pan Rajchl? Není Vám to divné?
   Proč se s otázkami, které tady pokládá pan Vidlák, neobrací na občany své země pan Rajchl?
   Pokud se pan Rajchl považuje za opozici a tato země, včetně životů i peněz jejích občanů, mu není zcela u prdele, tak proč se neptá podobným způsobem, jako se ptá pan Vidlák?
   Není někde něco špatně?

   1. Vy považujete Rajchla za šéfa opozice? Já ho považuji za jednoho z mnoha, kterým se nelíbí směr, jakým se ubírá pětikolka. A má dost energie a odvahy na to, aby se projevoval hodně hlasitě.

  1. Ono to spíš bude tím, že jich u Belgorodu docela dost zařvalo a nejsou schopni postavit samostatnou jednotku. Něco podobného jako byla ofenzíva Tet za vietnamské války.
   Vietcong provedl skvělou PR akci (v televizi: Vietnamci útočí na americké velvyslanectví, Vietnamci obsazují města…). Jenže po skončení ofenzívy měl jihovietnamský Vietcong takové ztráty, že prakticky přestal existovat a hlavní silou se stala severovietnamská armáda.

 7. Lidstvo je od počátků civilizace fascinováno koncem světa. Teď si ten strach projektuje do války na Ukrajině. Nemyslím si, že by USA nebo Rusko cíleně spustilo jadernou válku, ale vyhrožovat si tím budou. To však nevylučuje fakt, že válka může vzniknout jaksi omylem. Stačí, když někdo blbě stiskne tlačítko? Nebo několik lidí dojde ke špatnému závěru? Stát se to může, jen to není moc pravděpodobné. Spíše celosvětová válka nebude, zničení Evropy je skoro jisté. Buď přímo válkou nebo následnou ekonomickou krizí. Restart evropské civilizace tu už je.
  Jisté je, že Ukrajina bude zničena, vítěz ji dostane na krk, a bude zachraňovat a obnovovat. Ovšem DPH tím poroste. Obdoba indiánského potlachu ve velkém měřítku? Vítězem konfliktu bude ten, kdo po konci války bude schopen uživit své obyvatelstvo, vyrábět vlastní energii a vyrábět výrobky a stroje potřebné pro obnovu válkou zdevastovaných zemí. Nějak se mně nezdá, že by k takovým zemím ČR patřila.

  1. Lidstvo asi ne, jen jeho část, tohle je biblická fascinovanost.
   Indiáni nechápali, proč by měl být konec světa roku 2012, oni četli Mayský kalendář jinak, že končí jedna epocha a začíná druhá.
   No, že budu součástí konce západní civilizace mě v listopadu 89 nenapadlo ani v alkoholickém opojení.

   1. Teď by se alkoholické opojení hodilo. Počkáme na matku všech bitev ukrajinskou ofenzivu? Nějak mně to připomíná bitvu u Kurska 5. – 20.7.1943.

  1. Dost by mě zajímalo, odkud ten starosta starostuje a poradce radí, když je Mariupol pod správou RF.
   A také je zajímavé, že tomu „starostovi“ vůbec nevadí, že ukroarmáda útočí na město, jehož je „starostou“.

  2. Baltské státy už dlouhou dobu nazývají Rusy „ne graždaně“, tedy „ne občany“
   a zkráceně jsou to „ne gr“, tedy negři východu.

   1. Super to slyšet od národů co vymírají a nechávají tak potomkův ne grů svoji zemi 😀

    Hele, počítá se výsledek, forma /pozérství se hraje jenom, když někdo vidí, že prohrává a tak musí alespoň vypadat hezky 😉

 8. Dějí se ve světě věci!
  Na tenisovém turnaji na Roland Garos nepodala Ukrajinka Kosťuková ruku Bělorusce Sabalenkové. A obecenstvo Kosťukovou po právu vybučelo. Protože nenávist k lidem na základě jejich státní příslušnosti a buranské chování, to Francouzi neberou.
  https://www.sport.cz/clanek/tenis-french-open-vybucena-ukrajinka-meli-byste-se-stydet-co-budete-delat-az-valka-skonci-vzkazala-fanouskum-4241618
  Asi i Francouzům buranské chování Ukrajinců vadí obecně. Nedávno požadoval ukrajinský velvyslanec po televizi RTL, aby se omluvila za to, že komentátor označil okružní jízdu Zelenského po světě za „cirkus“. Vzhledem k tomu, že životní úroveň Francouzů následkem války na Ukrajině, která nemusela být, pokud by Ukrajinci dodržovali základní normy západní demokracie, jako jsou např. práva menšin a zákaz propagace nacismu, tak se Francouzům vůbec nedivím. Ostatně Francouzi si cení svobody projevu, což se projevilo i v případu satyrického časopisu Charlie Hebdo.

  1. https://t.me/casusbellilive/109506

   Video:
   „Na medailovom ceremoniáli na svetovom šampionáte v silovom trojboji si rovnako zakomplexovaný Ukrajinec (…..) odmietol podať ruku s Amirom Rezom Mesforrushom z Iránu.“
   —–
   Jen houšť a větší kapky… A nejlépe před celým světem…

  1. Problém je, že i kdyby náhodou uspěl, budou mu okamžitě připomenuty osudy příbuzných a rázem bude poslušně šlapat brázdu. Komu by se chtělo umírat v sedmdesáti na nějakou nepříjemnou „nehodu“.

  2. … na mě silný kafe, Lexi, mám takovejch Robertů F. Kennedyů s jejich MY a jejich pupkem světa plný zuby.

   Kdybych to měl říci srozumitelněji, tak akorát tak propásl okamžik mlčení. Tohle, co tady vykládá o těch jejich humanitárních válkách, měl především vysvětlit svýmu klukovi (…“ale MY jsme nejednali jakoby šlo o humanitární válku a mimochodem, můj vlastní syn šel a bojoval tam. Bojoval jako kulometčník v speciální jednotce…“ … Asi mu to holt nevysvětlil, stejně jak v tý době asi sám sobě, zřejmě tehdy si připouštěl něco tak neskutečnýho, co může říct jen občan USA a havlové a spol., humanitární válka!

   Ale aspoň, že prohlídl, to zas jó, to se počítá.

   1. Ano, příteli, vidím, že jste poslouchal /četl/ pozorně.
    Nemohu nesouhlasit s Vašimi výhradami. Leč.
    Jeho „prvotním hříchem“ je, že je parchantem z Demokratické strany. Odtamtud nikdy nekoukalo nic slušného.
    Na druhé straně – cituji – „Od vypuknutí pandemie COVID-19 se Kennedy ukázal jako hlavní zastánce dezinformací o vakcíně COVID-19 ve Spojených státech.“ https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Robert_F._Kennedy_Jr.?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc
    Získal si mé uznání.
    Prostě – „každej jsme „ňákej“ – https://www.acb.cz/cs/ceny-umeni/josef-kroupa/kazdej-jsme-nejakej-josef-kroupa

    A jen tak na okraj – zkuste se postavit před nějaké publikum /nejlépe v televizi/ a doslova říct to, co řekl Kennedy. Svobodně.
    Myslíte, že byste u nás i svobodně z té televize odešel?

    1. … sem natolik starej, příteli, abych věděl, že nemám lézt tam, kde ani čert nebere. TV mám jen na Harcula Poirota, kde za ta léta neustálýho omílání (=nelejvání), na rozdíl od ČT24, Zpráv či Moravcový, začínám tušit, kdo že je tím vrahem.

 9. Chytá ma depresia,depresia 🙁 Mám už svoj vek, blízko do hrobu ale mám vnúčatá, rodinu, kamarátov …….. Toto šialenstvo všetkých tzv. humanistov, lepšočlovekov a dobroserov ma vytáča. Stále počúvame vojnové bubny útoky na iný názor sa množia. Tento typ demokracie stojí za „hovno“ ako povedal Palivec 🙁 . Verím, že príde čas, keď vojnový štváči pôjdu pod gilotínu 🙁 ……… memento mortis 🙁

 10. Je válka. Začínající podobně jako Velká, později zvaná I. světová. O které někteří říkají, že ve ve skutečnosti ji nikdo nechtěl.

  V nějaké rovině, je jich víc, je důsledkem upřednostnění „práv“ států a jejich skutečných vlastníků, nad právy lidí, nazývaných občany, kteří aniž si to v naprosté většině uvědomují, jsou ve skutečnosti poddanými ale i otroky. Jen okovy jsou neviditelné.

  Nynější uspořádání je jeví jako virtuálně protokryptofeudalistické. Někdejší panství a léna jsou nahrazeny obchodními „společnostmi“ , „politickými“ „stranami“, hnutími, „neziskovkami“ jako lény, panstvími a panstvíčky. Kníže Fiala, vévoda Babiš, baronka Černochová, hrabě Okamura, rytíř Rajchl…. zeman Vidlák….
  Také ono můžeme nazvat oligarchiátem.
  Ve skutečnosti je to polykracie v různé míře skládající se z těchto a dalších součástí.

  1. V jednom rozhovoru u dr.Skály jsem slyšela, že USA byly před 1.světovou také zadluženy, že dluhy měly v celém světě.
   Po skončení 2.světové války byly skoro bez dluhů, pak vydaly ty Marshallové úvěry a vládly světu.
   Teď jsou ve stejné situaci jako před 1.světovou.

   1. ano, boli najvacsim dlznikom vo svete….uz 1.sv.vojna ich z toho dostala, po druhej uz sa stali najvacsim veritelom…..preto ta snaha o 3 sv., len keby slo Rusov presvedcit, aby nestrielali na americku podu

 11. Já mám dojem, že Řehka mluvil k vládě. To oni by měli mít koule a říct, že se připravují na válečný střet s Ruskem.
  Jsem od dubna na nemocenské a od sociálky jsem dostala 400 Kč. Důchodový výměr mi přišel, papír tedy mám, ovšem až od října a do té doby se starej jak umíš, podle traktoristy.

  1. Řehka je typická guma, která chce co nejvíc peněz pro armádu, proto říká to, co říká. Opravdu nevím, z čeho pramení rozpory mezi ním a Černochovou (že by se nemohli dohodnout, kdo bude nahoře (při styku, samozřejmě služebním, jak jinak). Oba dva jsou vylízaná paka, co si hrají na tvrďáky a jsou schopní tuhle zemi do války opravdu přivést (tedy spíš přivést válku na území ČR).

   1. No to jsou, co jsem teď četla v jednom vloženém odkazu výše, hovořil o tom, že nemáme žádnou PVO a že není jak chránit obyvatelstvo.
    Zelené gumě nejde o lidi jako takové, ale třeba podplukovník ve výslužbě Ivan Kratochvíl, několikrát hovořil o tom, že mobilizace se netýká jen vojáků, ale širokého obyvatelstva, protože to bude muset nastoupit za odvedené.
    Dále se bude muset nějak zajistit týl a vůbec hovořil na Protiproudu, na TV Petra Bureše. Je třeba si to poslechnout.
    On to několikrát popisoval, hovoří o tom i Martin Koller, všichni tihle co už nejsou součástí armády, hovoří jinak než ti co slouží… Komu to je teď jedno.
    A hovoří jinak i američtí vojáci, kteří jsou už veteráni.

  2. General Sandor uz dostavel protinuklearni dostavel bunkr , prednostovi kancelare Rehkovi..
   Potom este dalsi pro cetarku Babincakovou -Cernochovou a celej tankovej prapor.
   Nas prapor neni zadnej cancour.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *