18 dubna, 2024

Předvolebně udavačská

Přátelé, dnes pro vás mám jednu lahůdku, která se stala mému bratrovi Masterovi a hodí se ke kulisám této prezidentské volby. Ukazuje, co nás bude čekat, pokud se na Hrad dostane soudruh generál a připraveným plánům Pětikolky nebude už stát nic v cestě.

Jak jistě všichni víte, byl to právě můj bratr, kdo mi před pěti roky připravil tento virtuální dvorek. Název Vidlákovy kydy také vymyslel on. Myslím, že za těch pět let blogování napsal přímo pro Kydy možná pět článků. Takové vědátorské, protože je matematik s červeným diplomem. Jinak se mi staral o server, vymýšlel jak zabránit spamům zaplevelit diskusi a když začalo jít loni do tuhého a byly zablokovány „dezinformační weby,“ zajistil zahraniční doménu, abychom o Kydy nepřišli. To byla také ta stopa, kterou dohledal bijec svobody slova Cemper, který pak zveřejnil jeho identitu. Ale tohle všechno víte. 

Málokdo už ale ví, že můj bratr učí na jedné střední průmyslové škole v západních Čechách. Sám tam také maturoval a po letech si řekl, že své alma mater trochu vypomůže se vzděláváním těch mladých a nadějných… i začal tam studentům nalejvat do hlav jeden odborný předmět. 

Jaké ale bylo jeho překvapení, když si ho minulý týden zavolal ředitel školy, že na něj přišlo udání. „Váš zaměstnanec se angažuje na Vidlákových kydech a proto zřejmě souhlasí s jejich obsahem a určitě své politické názory vnáší i do školy, kde dělá zmatek v hlavách studentů…“ Můj bratr na to řediteli odpověděl, že je skutečně vlastníkem domény a mým bratrem, skutečně souhlasí s mými názory a do školy to nevnáší, protože se studenty komunikuje především pomocí jedniček a nul. Tím to bylo vyřízeno, protože na vsi a nenávisti se udavačství ještě nepěstuje. Bratr si nicméně vyžádal samotný text udání i s e-mailovou adresou. Zde je: 

Dobry den,

chtel bych se Vas zeptat, jaky je Vas postoj k tomu, ze jeden z Vasich pracovniku, konkretne RNDr. Marek Sterzik stoji za webovou strankou vidlakovykydy.cz, ktera velmi casto siri dezinformace a  prispiva tim k celospolecenskemu napeti.

To, ze je vlasnikem domeny pro uvedenou stranku je jednoduse dohledatelna informace viz.  https://www.nic.cz/whois/domain/vidlakovykydy.cz/ . To ze sam ve verejnem prostoru nevystupuje, vystupuje jeho bratr Daniel Sterzik, neni relevantni.

Pokud Vas pedagog vlastni a provozuje takovouto domenu, da se predpokladat, ze s nazory na ni uvedenymy souhlasi. A pokud s takovymi nazory souhlasi, nepredpokladate, ze muze ovlivnovat i nazory Vasich studentu?

Dekuji

Nebudu vás napínat přátelé, to byste nevěřili,  sama Akademie věd si pěstuje udavače ve svých řadách. Nebudeme jako Cemper, takže nepropálíme identitu onoho Čurdy. Tedy, dokud jeho Cemperstvo samo nezačne vřískat, že si vymýšlíme. Ale abychom mohli pokračovat, budeme onomu udavači říkat Martin Ječmínek. To je mému zemědělskému naturelu velmi blízké. Velmi snadno jsme zjistili, že pracuje v knihovně akademie věd a angažuje se tímto pokrokovým způsobem pro liberálně demokratické evropské hodnoty přímo v pracovní době. Činnost pana Ječmínka v nás vzbudila celou řadu otázek a tak jsme si řekli, že se na to budeme muset zeptat přímo v oné ctihodné instituci. A nebudeme chodit ke kováříčkovi, půjdeme rovnou ke kováři. I poslali jsme jim dopis následujícího znění: 

Vážená paní Vecková, vážená paní Zažímalová,

píši vám, protože můj zaměstnavatel obdržel udání na moji osobu, že provozuji názorový blog, který podle názoru dotyčného udavače přispívá k celospolečenskému napětí a často šíří dezinformace. Toto udání sepsal váš zaměstnanec pan Martin Ječmínek, který podle všeho pracuje v knihovně akademie věd. Vlastní text jeho udání přikládám v příloze. Jednoduchým prověřením došlého e-mailu jsem zjistil, že vše nasvědčuje tomu, že toto udání sepsal i odeslal v pracovní době, je tedy důvodné se domnívat, že by tak mohl činit s vědomím zaměstnavatele či by dokonce mohl mít tuto činnost přímo v náplni své práce.

Z textu udání vyplývá, že váš zaměstnanec je přesvědčen, že blog Vidlákovy kydy přispívá ke společenskému napětí a šíří dezinformace. Předpokládám tedy, že pan Ječmínek má tedy k dispozici nějaký manuál, podle kterého to určuje. Doposud tak tento blog označovali jeho názoroví odpůrci, ale nejsem si vědom žádné autority s příslušnou pravomocí, která by potvrdila to, co o našem blogu píše pan Ječmínek a podle čeho vyzývá mého zaměstnavatele, aby se vyjádřil a snad i konal. Nebo je sám pan Ječmínek důvěryhodnou autoritou v této oblasti?

Rád bych vás požádal o součinnost s poskytnutím takového manuálu, podle kterého pan Ječmínek došel ke svým závěrům. Dále bych rád získal informace o pracovní náplni pana Ječmínka. Chtěl bych si udělat obrázek, jestli se jedná o normálního udavače, jakých dnes bohužel přibývá jako hub po dešti a nebo jestli svou činnost provozuje se souhlasem Akademie věd a podle postupů schválených touto institucí. V neposlední řadě bych si chtěl ujasnit, zda je pan Ječmínek za tuto svou činnost, kterou provozuje podle všeho v pracovní době, placený z našich daní.

S vaší odpovědí seznámíme čtenáře blogu Vidlákovy kydy, aby si závěr udělali sami.

S pozdravem

Marek Sterzik

No… a až přijde odpověď, tak ji zveřejníme. Nebudeme k ní nic přidávat ani ubírat.

301 thoughts on “Předvolebně udavačská

 1. Dneska poněkud mimo téma, ale nedá mi to.
  I na Argumentu! Petr Drulák považuje vynechání druhého kola za legitimní. Musela bych se poblít, kdybych to měla hodit jednomu z těch podivných pánů.

  1. Legitimni je cokoliv, treba skocit z mostu. Kazdy si muze svobodne vybrat.
   Jinak to tu opakujete nekolikrat denne…
   Jako by gogo nestacil.

   1. No protože je mi to samotné trapné, že svojí nevolbou podpořím generála. Je to pro mne něco jako Sofiina volba. V podstatě souhlasím s Vidlákem, ale asi mám poruchu na duchu, prostě to nemůžu hodit ani Andymu. Sorry jako.

  2. Helo, nevolit je stejně legitimní jako volit. Nicméně… až po volbách tady v diskusi řeknete, že je něco špatně, že se Vám něco nelíbí, uslyšíte univerzální odpověď – nebyla jste volit, tak si nestěžujte.

    1. Kdybych šel do Vámi naznačeného kola, dal bych to Pavlovi. Mám totiž neodbytný pocit, že úspěšný oportunista je trochu víc při smyslech, než vyprázdněná aktivistka. A jakkoliv může padat argument „ta alespoň trochu rozumí ekonomice“, pro mě je v tuto chvíli důležitější reakce na sestřelený traktor v Polsku.
     Pokud jde o lidi v pozadí, přeci jen mi přijde, že má to Pavlovo větší schopnosti.
     Pokud jde o riziko války – bude-li Velký bratr chtít, nepomůže nám ani svěcená voda. Obávám se ale, že Nerudová je nás střetu schopná přiblížit i neúmyslně, čistě v rámci libtardského aktivismu.
     Prostě – i blbej spojenec je horší, než chytrej nepřítel…

     1. Taky si myslím, že tupá pravověrná guma bude lépe demaskovat ideály euroatlantických soudruhů i v očích těch nejzabedněnějších spoluobčanů.
      Čapuše by to narušovala svoji hloupostí, takže by se na ni dalo ledacos hodit a Babiš by zase popíral svůj vlastní podpis, takže by mátl lidi.
      Tohle šedivé hovado bude prostě symbolizovat ty hodnoty nejlépe.

     1. Kdo nehraje na kdyby, diskvalifikuje se z jakéhokoliv strategického plánování.

      Hrál jste někdy šachy nebo jakoukoliv karetní hru kromě přebíjené?

      1. Co je strategického na ztrácení času vrtáním se ve variantě, která nenastala? Mám pocit, že šachy jste neviděl ani namalovaný a krom toho odkláníte.

       1. Jednak je to dobrý myšlenkový pokus, a pak tato varianta se tady taky omílala ve formě strašáku – vzpomínáte?
        „Jestli to všichni nehodíte Babišovi, může se stát, že tam bude Nerudová s Pavlem“.

        Dobrý stratég prostě předem rozpracovává různé varianty vývoje.

        Tady jsou ale jen jednotahoví experti.
        Proto jsem tady taky pokládal opakovaně ten zcela zásadní dotaz:

        Kdyby místo Bašty kandidovala osoba prudce volitelná, propagovali byste tuto osobu, nebo ji vyzývali, aby odstoupila ve prospěch Babiše?

        Dotaz je setrvale ignorován, přičemž zcela logicky. Takhle nastavené zrcadlo je prostě nepříjemené a odhaluje podstatu.

   1. Inu, jak píše Vidlák na Rádiu Universum „musíš se angažovat“.
    A Starý kocour vzpomíná na KAN – Klub angažovaných nestraníků.
    Jak se po ´68 jeho bývalí členové klepali strachy o své místo.
    A jak někteří pro tu angažovanost o své místo přišli.
    Paradoxy pane Vaněk?
    Ne, nenávist zažraná tak hluboko, že si s ní ani Vizír neporadí.
    Několikaletá masáž „antibabišismu“ nese své ovoce.

   2. Takhle jednoduché to ale není. Až někoho odsud ztotožní a budou soudit za názor, bude pláč a skřípění zubů, bude jedno, jestli tam sedí Bureš nebo Pávek – jeden to v podstatě zavedl a druhý v tom bude radostně pokračovat. Tehdy bude mít smysl říct – nevolils toho, kdo proti tomu chtěl bojovat.

    Ale v tomto případě, k výhře Pávka (o které nemám pochyb) přispěli i mnozí zde přítomní. To, že teď mobilizují proti němu, výsledek moc nezmění. Došlo to do stadia, kdy hlas pro Babiše má spíš demonstrativní charakter, ke které složce Národní fronty se dotyčný hlásí. A někteří si nechtějí „kurvit karmu“, jak se říká.

    To Babišov zlo je menší jen nepatně a jen za určitých podmínek, které jsou sporné. Nicméně chápu lidi, kteří se k tomu upínají. Nikomu Babiše nevymlouvám, Pávka ano, ale ne z pozic, že Babiš je záchrana. Všechny ty bonzácké struktury vznikly a byly financované za Babišovy vlády, chce to opravdu silný žaludek a hodně silnou oddanost, toto nevidět.

    Rozdíl mezi nimi je jen v tom, že to, co Babiš bude dělat ve stínu a navenek se tvářit, že to není jeho práce, bude Pavel konat veřejně a s lampasáckou hrdostí.
    Nemyslím si, že v podstatných věcech by se výsledek lišil.
    A pak je tedy otázka, zda je lepší, aby ta hrůzovláda byla zapříčiněná plně TAMTĚMI a probíhalo to s plnou propagandistickou parádou, anebo tam seděl nějaký Babiš a vy jste pak psal, že bez nej by to bylo mnoooohem horší.

    A to pomíjím ty příští tahy (protože tady máme jen jednotahové experty), kdy třeba budou parlamentí volby a půjde o pozici premiéra. Koho byste tam rád viděl, když budete mít svoji modlu na Hradě?

    Nebojte, to se nestane, zajistili jste vítěžství Pávkovi.

  3. Re Helanov
   Asi už každý, kdo sem na diskuze chodí, četl o Vaší vůli neúčastnit se voleb. Máte na to plne právo. A my to tedy víme a Vy tím už neobtěžujte a neplevelte jako gogo.
   A jak Vám napsal Vidlák, nestežujte si pak.

    1. No, zatím zde hvízdáte vy, gogo. A potom je slyšet „jen kňů“, mám-li použít aktuální terminologii.

     1. To hvízdání má funkci umlčování (další fází je vylučování a likvidace). Dobře se podívejte, kdo má snahu vylučovat a umlčovat a kdo diskutuje.

     2. S tim si nelamte hlavu.
      To je prece gogo, zase prisel delat chytreho na „jeden blog s malym dosahem, jehoz autor je rozumu mdleho“ (©gogo).
      Kdysi byl schopen i trochu diskutovat, ale v posledni dobe uz jenom rozesira a opakuje sve ideologicke mantry. Tak se chovaji zahorkli lide, pripadne zhrzene milenky.
      Zrejme je to tim, ze se ukazalo, ze za jenom mnohamesicnim mistrovanim byla jenom namyslenost a dutost.
      Predpovedi 20 % pro Bastu, zaostalost ruskych zbrani o desitky let, nevyhnutelne prohry a nedostatek raket/chipu/dronu… A cela rada dalsich nesmyslu, ktere tu dlouhodone tlacil, a klausovsky se vysmival vsem, kdo si dovolili nesouhlasit.
      Takhle ale dopadnou vsichni, kdo slepe uveri kazde sluvko nekomu na telegramu vzdalenemu tisice kilometru. Zvlaste kdyz se ten nekdo muze pochlubit slusnym fiaskem v dannem oboru.

    2. Re: gogo
     Nepotřebuji, umím z mládí na prsty.. ale nikdy bych proti někomu nepískala, ráda vyslechnu druhý názor. Ale pokud to tady paní píše už po sté, tak na to nemám tolik času. Stejně tak Vaše příspěvky už jen roluji a nečtu…

 2. Tvl, člověk jde spát po dobré zábavě, chce si něco poučného přečíst a dozví se o takovém praseti. Kolik jich v té akademii bude?

  1. Podle mé zkušenosti statisticky o něco méně, než celopražský průměr, ale i to je na počet kusů docela dost.

  2. Re: Ládik!!!

   Devět z deseti.
   To desáté bude jen poloprase.
   Anebo čtvrtoprase.

   Nikdo normální mezi nimi nevydrží.

   1. Sedmisviňka a noctaškář
    poklekli spolu před oltář,
    ó žale!
    Třinácte dětí zplodili,
    pes roklin – první pokřtili,
    dvě další, srnky malé.

    Čtvrté krkavčí myškou zvou
    a páté šnekem s ulitou ,
    ó slasti!
    Sýček je šesté děťátko
    a sedmé sedmiprasátko,
    co v Burgundách si chlastí.

    Osmý byl pásovec, měl pás,
    devátý syn při porodu zhas,
    ó smutku!
    Deset až třináct – těžká věc!
    Jak však to bývá nakonec
    byl sňatek šťastný. Vskutku.

    ( překlad Josef Hilšar )

 3. Domnivam se, ze v druhe pulce pracovni doby se pan Jecminek v ruznych diskusnich forech pohorsuje nad narodem, ze v nem byla spousta udavacu… ach jo.

  1. Vždyť to je tak běžné – málokdo vidí břevno ve svém oku, když je zahleděn do smítka v oku protivníka.

 4. Z akademické sféry byl odejit i Petr Drulák. Samozřejmě, jenom propuštěn pro nadbytečnost.
  A potom zlé jazyky tvrdí, že pětihnus nesnižuje stavy erárních zaměstnanců. Zdá se, že ojrosouzi jsou stejně přísní na hubaté souhy jako předlistopadoví souzi.
  I po roce 68 souzi propadli náhlé spořivosti a držkatí souzi byli propouštěni pro nadbytečnost. A potom že se historie netočí v kruhu.

 5. Doba šílí, krysy lezou z děr, ani se už nebojí a nemaskují. Devianti – úchylné psychopatologické zjevy – se derou na světlo. Krylova deska „Rakovina“ je opět aktuálním vyjádřením doby. Schválně si to pusťte: ten chlápek měl fakt křišťálovou kouli a uměl se do ní podívat.

  Co s tím? Bránit se všemi způsoby, opřít se o legalitu, dokud ještě nějaká zbývá. O veřejně sdílenou moralitu, dokud ještě není zatlačena do mlčení až ilegality.

  Zvítězí u nás v ČR legální a morální postoj, vlastenectví a slušnost, česká kultura a tolerance? Pořád doufám, že ano. Stav rozkladu u nás je zlomkem rozkladu v národech a společnostech na západ od nás. Onen „Západ“ s velkým Z, uměle vykonstruovaný propagandou za Studené války, stále trvá a je každým rokem ve lhaní a propagandě usilovnější. Víte, že dodnes jsme jako Češi pro ně „Východní Evropa“, nevyspělí troglodyti a ne úplně stejní „vznešení a kulturní Evropané“ jako oni? To je tzv. „všeobecný úzus“, názor o kterém se prostě nediskutuje, protože je to „hluboká pravda“ pro posledního idiota i univerzitního profesora. Takových věcí ale je nespočetně….

  Valí se to samozřejmě i k nám a každý, kdo tomu nějak oponuje – jako třeba Vidláci – je apriori osudový nepřítel, vůči kterému je povoleno doslova vše. Metodicky se jedná o fašismus, dalo by se to označit také za nějaký nový druh nacismu. Stačí pozorovat to absurdní šílení proti Babišovi… kdo by si nevzpomenul na „červené karty“ proti Zemanovi, bohorovně objednané přímo z US ambasády.

  Obávám se, že zarazit to jde jediným způsobem, ale nebudu psát jakým, protože nechci strávit následující léta ve státní péči. Bohužel, vždycky to tak bylo a bojím se, že nyní to jiné nebude. Německá společnost se také legálně bránila, podávala žaloby, demonstrovala, psala knihy a články, … ale nakonec to zarazily až Lancastery, Mosquita, B-17 a B-24 a především, T-34 a IS-2, Kaťuše a desítky tisíc sovětských houfnic; bitevníky Il-10 a stíhačky La-7 a Jak-3. Miliony hrdinů a desítky milionů obětí.

  Nadějí je, že současný svět je snad přece jenom poučenější. Zlo všech zel vyrašilo především v Ruině, a jakmile bude zničeno – což Rusové v nejbližší době udělají, ve prospěch celého lidstva – tak výhonky zla zalezou zpět do svých odporných doupat i tady v ČR.

  1. Re: Králík

   Tak velký optimista nejsem, nicméně si zatím moc neumím představit, jak budou soudruzi v Bruslogradu zdůvodňovat Zelňákovu porážku a vzápětí další deindustrializaci Čtvrté říše.

   Btw. někde jsem zahlédl zprávičku o spouštění záložní UHELNÉ elektrárny v GB.
   To jsou věci…

   1. Pan Zelený nesmí prohrát!!!
    Za žádnou cenu!
    Je z urozeného rodu a takoví se nikdy nevzdávají.
    Už jsem to tady jednou psala. O pevnosti Masada, kde než by se vzdali, přistoupili na nějakou dohodu, tak se hromadně zasebevraždili.
    Nejdřív zabili svoje ženy a děti, potom se vraždili vzájemně a ten poslední se ukončil sám.
    V této pevnosti dneska skládají vojáci a vojandy přísahu vlasti.
    A nedávno v ní proběhlo přátelské setkání s hrdiny z Azov pluku.
    Teď už jen vštípit tu bezmeznou hrdost všem Ukrajincům. Mám pocit, že se mezi nimi najdou i neurození burani, kteří preferují život.

    1. S tou Masadou bych to nepřeceňoval. Podobné blbosti dělají skoro všude: Amíci přísahají v „pevnosti Alamo“, Rusáci v Brest-litevské „pevnosti“ nebo v Sevastopolské… Japončíci mají ty své kamikaze a svatyni Jasakuni, … všechno tohle je o „odporu do posledního muže“ (ženy a děti nevyjímaje).

     Že je dnešní Izrael značně nacifikovaný, to je samozřejmě pravda. Je to nákaza z USA, od těch tamních falešných židů, vlastně Chazarů v roztodivných úchylných sektách, třeba Chabad Lubavič. To je zhruba na rovině šíleného Wahhábismu v Saudské Arábii nebo Rudých Khmerů v Kambodži. Hrozní zmetkové…

     1. Kamikaze považuji za výjimku. Ale kamikaze neumírali jen tak, účel byl ničit nepřítele.
      V pevnosti Masada se umíralo jen tak, ta smrt neměla žádný rozumný význam. Šlo o náboženské třeštění.
      Domnívám se, že tak šílenou pověst snad žádný jiný národ nemá. Úplně mě z toho mrazí. Dneska mají atom. I když ho ofiko nemají a jaderní komisaři kontrolují Írán, který to jádro nemá doopravdy.
      Jádro smí mít jenom ten, komu to dovolí strýček Sam. Třeba spořádaný Pákistán a Izrael. ( Ironie )

      1. Fakt? Co si přečíst něco on anglánů, že když bojovali v africe, tak vždy měli poslední kulky pro děti a ženy a pak pro sebe a bylina to hrdí?
       Být znechucen s s konání u někoho a u jiných to nekomentovat?

       1. No dobře. Ale oslavují i dneska tohle sebevraždění? Jsou na ně hrdí???
        Myslím, že asi ne. Myslím, že se ke svojí koloniální minulosti postavili čelem a nejsou na ni už pyšní. Aspoň se tak tváří. Dneska udatně poklekají.

        1. Myslím, že spíš ano.
         Jestli koloniální správa běžně domorodce mučila, mohli očekávat totéž. Takže kulka do hlavy sobě byla automatická a nechat tam manželku a děti… co by je v očích těch Britů, kteří se považovali za nadlidi asi čekalo? I kdyby jim neusekali končetiny, jak to dělaly leckteré koloniální správy, pro britského nadčlověka přece čestná smrt rodiny byla výš než otročení pro podlidi.

      2. Povest je takova, jako ji udelaji vitezove.
       Japonec a Nemec prohrali. Tim je to snad jasne.

       Nebo jste snad slysela o umele vyrabenych hladomorech v Indii a minionech mrtvych?
       A jak na to tehdejsi britska elita, vcetne Churchilla, reagovala?
       Jo, ukrajinsky hladomor, za ktery muze Stalin, a ktery byl i v tehdy Polskem spravovane oblasti, to je jine kafe.

       Jinak s temi kamikaze jste totalne mimo.
       Znicili toho minimalne, a kazdy vojesnky odbornik to v te dobe vedel. Presto nejvyssi veleni rozhodlo obetovat mlade piloty.
       Akce to byla predevsim propagandisticka na zfanatizovani vlastni armady a demoralizaci Americanu.

       1. Jasně že to byl fanatismu. Z fanatismu vyvraždil vlastní rodinu i Goebels.
        Přijde mi to úchylné. Ty děti by si určitě nepřály smrt.

       2. Já bych to tak nepodceňoval. Jedno letadlo, pár tun bomb a jeden pilot – jestli doletí a zlikviduje letadlovou loď nebo aspoň zásobovací, tak to dlouhodobě zvrátí průběh.
        Neměli drony, tak do toho museli strkat kluky. Nezapomeňte, že jedním z důvodů války byl taky prudký nárůst japonské populace. Oni nemuseli počítat s každým.

        Útok na taran nebo sebeobětování byly vždy ceněny jako hrdinské činy. Založit na tom styl boje je samozřejmě nesmysl, ale to Japonci přece takhle nedělali.

        Pro protivníka je to krajně nepříjemné, protože vést proti takovému nepříteli pozemní boje, je sebevražedné. Nakonec na Okinavě se s pár takhle zblblými potkali a byli z toho celkem paf.

    2. Násada je odpískaná legenda. Už tam nepořádají přísahy. Jen masírky školní mládeže doprovázené skautíky s obstarožní flintami, hrají si na vojáky.
     Osazenstvo Masady bylo něco jako místní Al Kaida svými výpady opruzujici okolí. Co lezení vydrželi dlouho, protože pro místní římskou legií to byla dovolená. Zásobování nevázlo. Jenže pak z Říma přišel befel, že konec flákání, spláchnout, a mašírovat jinam kde jsou potřební. Tak zmákli násep a vymetli to. Ženy a děti tam nebyly.

   2. Na to jsem také upřímně zvědav – optimisticky doufám v dobrou zábavu, i když asi z ranku černého humoru, zvaného celkem vhodně „šibeniční“.

    Je to asi nehezké, ale dějinná zkušenost je takřka bez výjimek taková, že když hoří německá města a Němcům se děje něco hrozného, je to pro svět ku prospěchu. Nemusí ani hořet, stačí když krachnou – což je téměř za rohem. Zábavné na tom všem je hlavně to, že vyžrání Evropy „spojenci“ amíckému USA impériu prodlouží Dolce Vita jen nepatrně – všeobecný systémový kolaps je tam neodvratný.

    V článku zmínění Vidlákovi škůdci utrpí nanejvýš svých „15 minut slávy“, po kterých nebudou následovat benefity, ale pokud své „umění“ ještě rozvinou, dost možná i 20 let gulagu. Každý svého štěstí strůjcem, a kdo seje vítr, sklidí bouři.

    Uvidíme…

 6. Jenže co je to bonzák/udavač? Ten člověk má posunuté vnímání v důsledku propagandy. Takže „objektivně“ je to asi bonzák, ale z jeho morálního hlediska nedělá nic špatného. „Neudává“ pro svůj prospěch. Myslí si, že Master dělá něco špatného a chce před tím špatným uchránit společnost. Jak už jsem říkal, ten člověk má posunuté vnímání. Problém je u něho „na vstupu“. Kdyby byla jiná propaganda, Mastera by neudal. Problém je v propagandě. Vsugerovala lidem posun reality. Tím pádem si lidé myslí, že „dezinformátoři“ jsou skutečně špatní lidé, něco na úrovni toho, jako kdyby bezdůvodně napadli někoho na ulici. Taky byste nenáviděli, kdybyste někoho viděli bezdůvodně napadnout jiného člověka na ulici, ne? Taky byste se proti tomu snažili zakročit, ne? I kdyby třeba Akademie věd proti tomu člověku zakročila, že formálně jednal v jejím jménu (neuvědomil si, že nemá použít pracovní email), tak ten člověk to nepochopí. Nebude z toho žádné poučení pro něho. Nebo myslíte, že přínos bude v tom, že dojde k posunu bojiště na kulturní frontě,v jeho neprospěch? A oklikou za pár let mu to třeba dojde? Co způsobuje, že lidé podlehnou propagandě? Je hřích to, že se uzavřou jiným myšlenkám? Jak to pojmenovat? Co udělal ten člověk za prvotní hřích? Jak s ním mluvit?

  1. Re: apki

   Zabývat se bonzákem, který v pracovní době provozuje soukromé aktivity není účelem.
   Účelem je zapnout výstrahu pro všechny, kteří mají obdobné sklony, avšak oproti zmíněnému soudruhovi mají mírné zpoždění.

   1. Díky, myslím že jste mi pomohla to pochopit. Zdá se, že na zideologizované lidi zabírá momentálně jen síla.

  2. Akademie ved. Do dneska jsem si myslel, ze tam pracuje intelektualni elita spolecnosti.

   Udavacstvi souvisi s presvedcenim dotycneho, ne s jeho intelektem.

   Ale pouzit firemni email?
   Budto je to idiot, ktery by mohl zfleku pracovat u Cempera, nebo si je jist tim, ze Akademie je podobneho smysleni, jako on, a tedy mu nic nehrazi.
   Maximalne pochvala pred nastoupenou jednotkou.

 7. Neprodleně informovat tyto orgány. Myslím si, že by neměl být problém sehnat jejich adresy.
  § 4
  Orgány Akademie jsou:

  a) Akademický sněm (dále jen „Sněm“),

  b) Akademická rada (dále jen „Rada“) a její předsednictvo (dále jen „předsednictvo“),

  c) předseda Akademie (dále jen „předseda“),

  d) Vědecká rada Akademie (dále jen „Vědecká rada“).

  Jedna věc je bonzovat, druhá věc je mít bonzáka, coby veš v kožichu. Pokud se zveřejní jeho jméno, může si na 90 % hledat nový flek.
  Ne všichni soudruzi jsou stejného smýšlení, i když to nedávají vědět.

  1. A o cem je chcete informovat, Targusi?
   Ze jeden z jejich zamestnancu se snazi zabranit sireni dezinformaci?
   Vzdyt ho kvuli vam jeste povysi, clovece nestastna 🙂

    1. Takže už se dá udělat i živnost „Vykladač myšlenek Václava Havla“! :)))
     Lenin v mausoleu zfialověl závistí 😉

     1. Teď už jen odstranit metronom, instalovat znovu Frontu na maso, Stalina nahradit Havlem a zástup dělníků a rolníků zasloužilými chátristy.
      Jen těmi zasloužilými, byli mezi nimi i slušní. Baštu , pana Petránka a třeba Hoffmana tam nedávat.

   1. Re: Stridor

    Že jeden z jejich zaměstnanců nevyužívá pracovní doby k plnění úkolů.
    Tudíž je zbytečný, případně příliš dobře honorovaný.

    Teď si představte, že tady Vidlák a po něm celá alternativa začne vláčet CELÉ vedení akademie udavačským hnojem.
    Nic příjemného, soudruzi si na čistotu potrpí.
    Tedy prozatím, proto je potřeba využít příležitosti.
    Nemluvě o tom, že nebudou vědět, kdy soudruh napráší někoho z nich.
    Ta jedině pravá doba veřejného práskání ještě nenastala. Ještě se na to všichni neaklimatizovali.

    1. Vedení je splachovací a mezi lidmi se šíří strach. Proč asi myslíte, že je takové haló okolo vyhození profesora Druláka. Podle mne má sloužit jako exemplární příklad, že zatočej s každým. Že mají tu moc.

     1. Re: Helanov

      Nemyslíte, že se i ve vedení najdou lidi, jejichž horizont je o něco dál, než příští týden?
      Věřte tomu, že je.

 8. Hle, zas další udavač.
  No jo no. Ječmínek poslal občanské upozornění, říká si nyní dozajista a je na to patřičně hrd.
  Netuší asi, při svém ječmínkovství, že je to na přesdržku.
  Váš bratr je však očividně mírumilovný tvor, a tak onen Ječmínek má vlastně óbrovské štěstí, neboť mohl klidně narazit i na drsňáka.

  Ačkoliv zase na druhé straně, takový drsňák by na něho mohl mít svým způsobem pozitivní ruční výchovný vliv.

  1. Ale ale. Jaký „drsňák“, nejsme už v tolerantním a rozumném světě do 70. let – kdy se takovému zmetkovi rozbila tlama a policajti (u nás v ČSSR teda SNB) koukali jinam.

   Dnes je doba jiná, rozvitější a vyspělejší… Můžete jít do kriminálu i jen za to, že napíšete „je to na přesdržku“. Opravdu to udělat je třeba na 10 let kriminálu – ublížení na zdraví s trvalými následky (dochtóři napíšou cokoliv), vydírání…

   Nejsme ve westernu, fakt ne.

   1. Ta držka se rozbila za První Republiky i za CaK, tedy opisem neříkej blud, že to je výsada 70let, kecáš blbosti z hladu nebo tomu fakt věříš a už máš vymytej mozek z ČT?

    A do kriminálu se za to přesdržku chodilo vždy, protože napadení, když to řešila policie a byli následky…

    Nejsme ve westernu, ale ty asi máš pohádkový pohled jak to chodilo na území ČR v minulosti 😉

    1. Za prvé, nauč se číst. Napsal jsem „v tolerantním a rozumném světě do 70. let“, což zahrnuje celou minulost až do 70. let (1970-79), což zahrnuje 1. republiku i R-U. Zadruhé, netykáme si.

     V minulosti se takové věci „mezi chlapama“ prostě řešily pár fackami až výpraskem, policii nebo soudy k tomu nikdo normální nepotřeboval. V ještě vzdálenější minulosti, v podstatě do začátku 19. století, byly celkem běžnou věcí souboje na ochranu cti…

 9. To se dalo čekat, že po Vás vystartují. Také napíšu postřeh, ale budu jmenovat, kdyby Vám to mělo uškodit, tak to smázněte. Před nějako dobou, kdy ještě jakž takž byla na IDnesu – diskuzní pluralita názorů. Sekalo se to tam, ale blogy byly velice pestré. Dnes jsou všichni „škodiči“ vykopnuti a když si někdo dovolí vybočit názorem, tak ho vosy ubodají. Je zajímavé, že dělají pořádky u toho nenáviděného Babiše.
  Tenkrát se tam vyskytoval jeden bloger Roman Máca. Takový nenápadný, ale posléze se zjistilo, že je to takový Bretschneider. Ozvalo se několik blogerů, že je práskal zaměstnavatelům. Později už ztratil veškeré zábrany, na blogu napráskal jméno a dotyčným, neposlušným sjížděl face a jiné sítě, lupal to do blogů. Otrávil životy mnohým. Nakonec zmizel jak smrad a usadil se na teplém místečku, které mu honorujeme my všichni. Sem tam ho zahlídnu, jak srdnatě kope na Face za pravdatelevizi a ministry naší úžasné vlády.
  Pochybuji, že ho to šmírování a práskání přešlo, je to v něm, jako v koze. A věřte tomu, že takových Bretschneiderů je tu hafo.

    1. Knihovník asi nebude patřit mezi výzkumné pracovníky. I když tenhle … se bude chlubit spíš tou akademií.

     1. Když vidím tenhle hnus, říkám si, že by se hodilo inspirovat na Ukrajině. Tu přece podporujeme v jejím spravedlivém boji.
      Tam třeba proruské obyvatele nebo přímo Rusy přivážou lepící páskou nebo potravinářskou fólií ke sloupu na ulici a nechají tak. Nebo natřít dehtem a vyválet v peří jak to dělali v Americe, kterou taky máme za vzor.

      Zkazil jste mi den, Vidláku.

 10. Ona je cela nase spolecenska atmosfera naka deformovana. Kdyz jeden ridic dal na net video ridice, ktery nebezpecne a bezohledne vybrzdoval, s tim, ze na nej i zavolal policajty, tak vicero prispevku v diskuzi bylo ze je to „bonzak“. Samkova rada pouziva termin „kognitivni disonance“ 🙂 a tohle je jejim prikladem. Nerozlisovanim mezi obranou pred objektivnim de facto zlocincem, a mezi moralne neprijatelnym udavacstvim. Ryba ale smrdi zasadne od hlavy. Vzdy kdyz je v novinach zprava ze nekoho na verejnosti nebo v MHD napadli, nebo treba ze bil zenu, apod., tak se cast lidi rozhorcuje ze jak to ze mu nikdo z okoli. nepomohl. Jen cast ma realisticky postoj, ze obrance by se pri tak postavenych zakonech a pravni kulture jake zde mame, sam vystavil neumernemu nebezpeci vlastniho postihu, vlekleho sikanovani od uradu a prozrazeni sve totoznosti utocnikovi. Do uplneho extremu to zaslo v USA. Tam prebujely, zesilevsi pravnicky stav uz davno zije vlastnim zivotem. Advokati zacali podavat zaloby za neodborne poskozeni zdravi na lidi, kteri podaval laickou prvni pomoc postizenym pri nahlych prihodach ! Vetsi zrudnost si nelze ani predstavit. Skoncilo to jak muselo : Kdyz nekdo padl k zemi, treba s infartem, tak se vsichni kolem paprskovite rozebehli pryc. Musel zasahnout prezidentskym dekretem sam Bill Clinton.

  1. Ale tu „odbornou pomoc“, za tu půjdes do báně u nás, vez si když někoho píchne vosa v puse, udusí se nebo pokud víš jak, tak prořízneš dýchací trubicu jak je tam jamka, ALE může nastat situace, kdy se utopí krví než přijede sanitka NEBO jizva na krku. Poentou je, že toto může provést pouze školený zdravotník jako odborný zákrok, když to provedeš ty, jsi žalovatelný za ublížení a děje se to i u nás 😉
   Jasně u svého dítěte/manželky si řekneš, raděj šance na přežití milované osoby než aby se udusila s rizikem, že se utopí, ale má šanci žít a nebude ti vadit, že tě stát zažaluje, ale jak píšeš, budeš toto dělat u cících abys pak seděl?

 11. On ten udavač nemusí být úplný idiot (nebo mu mohlo být patřičně porazeno), zřizovatelem ca 75% středních škol jsou kraje. Pokud nebude ředitelem vyslyšen, zašle na kraj ten samý bonz s dovětkem „a řediteli to nevadí“. V rukách krajských úředníků a dosazených ředitelů odborů a radních už je to nebezpečená nátlaková zbraň k znepříjemění života jak bratra pana Vidláka, tak jeho šéfa.
  V tom je ta podlost co vše vrací před rok 1989 a nátlak přes rodinu a zaměstnavatele. K absulutní dokonalosti už chybí jen zásadně telefonické nebo osobní příkazy a rady shora a nic písemně
  Jinak za uši jste mu dali pěkně.

  1. Proto by měl být udavač zlikvidován co nejdřívě. Zažímalová nepodržela ani Drulák, a to byl (je) pan NĚKDO.

   1. Pochopitelně, příspěvek je míněn tak, že mu nemsí být ublíženo fyzicky, zkřiven vlas. Ale profesně i lidsky mezi jeho sousedy, kamarády, kolegy mu musí být výrazně ztrpčeno živobití.
    Podle Cemperova manuálu – vyfotit, zveřejnit adresu a podle udavačova manuálu, v práci muudělat dusno.
    Jejich medicína…

  2. Na počátku 70.let, za politické situace, kdy režim normalizoval jako zdivočelý a lidi lítali z práce, jako když zabušíte na vosí hnízdo – tak podobných dopisů od takzvaných „sousedů“, chodila na bytové družstvo a SNB i desítka měsíčně. Nezřídka to byli lidi, do kterých byste to buď vůbec neřekli, nebo to dokonce byli Vaši přátelé. Vaše i jejich děti si hrály společně a „sousedi“ potom večer děcka zpovídali, o čem se v druhé rodině mluví.
   My už jsme prostě takoví.
   Nevím jistě, jestli odjakživa, protože vyprávění prarodičů i rodičů vyznívalo trochu jinak.
   Mám ale takový neodbytný pocit, že se na tom dost podepsaly padesátky, kdy hrozil kriminál i za křivý pohled na soudruha. A všichni všude viděli potenciální špióny, škůdce a nepřátele režimu, jakoby snad těm lidem, režim lil do pitné vody nějaké paranoikum.
   Je to zvláštní – v situaci, kdy jsme ohroženi prakticky všichni a kteréhokoli z nás může režim kdykoliv zlikvidovat – tak ještě udáváme jeden druhého.
   Vyplývá z toho i další věc.
   Přestávám si být jist tím „společným nepřítelem“ nás, obyčejných lidí, díky kterému jsme byli jednotnější a drželi víc při sobě. Nemám za sebou celých těch 40 let, ale jen jejich větší část.
   Podepsalo se to na nás některých, ne že ne.

 12. Pedofilové omlouvají svou deviaci nedočkavostí…Inkriminovaný udavač též předběhl dobu, ani nepočkal až vstoupí v platnost příslušné zákony na potírání dezinformací, vypínání webů, oznamování „nevhodného“ obsahu Policii ČR. Zmrd zaútočil podle, zákeřně z přítmí své pracovny. Ten jeho podpis nepovažuji za hrdinství…zřejmě se domníval, že pan ředitel Marka na hodinu vyhodí, bez řádného prošetření zmíněných „obvinění“
  Šeredně se přepočítal, pan ředitel si svých kantorů očividně váží, a proto předal dopis oběti. S tím akademický zmetek nepočítal. Jsem zvědavý jak Akademie věd zareaguje na pamflet podřízeného. Řekl bych, že to vysvětlí jako politováníhodný omyl mladého, třídně uvědomělého vědce a zamíchají do toho i obranu evropských hodnot. Až PS posvětí „oznamovací povinnost“ s udáními se roztrhne pytel jako za Protektorátu…

  1. zaujimalo by ma ze nakolko sa udavacstvo zhoduje s jeho pracovnou naplnou a co na to jeho sef a ci si plni aspon zakladne pracovne povinnosti

 13. Jo je to děs.
  Dnes jsem si poslechl Ivana Smetanu z KTV Live. Ten už toho má taky dost a tak poslal dotaz přímo Rakušanovi, jako proč jej označují za dezinformátora a proruského atd. Rakušan to předal nějaké soudružce a odpověď byla v podobě tří teček. Skutečně, tři tečky.
  Prostě si z nás dělají prdel a to ještě nemají prezidenta, tak jim to proboha nezlehčujme.

  1. Re: Hnidopich

   Podat na ně žalobu na správní soud. Na to by slyšeli. Žalobu tohoto druhu nemusí podávat právník. Tedy aspoň do nynějška a v MS kraji.

   1. žalobu nemusí dávat právník, ale musí být dodržen onen petit, kterým ti to pak shodí a u právnka tolerují nějakou tu chybičku, ale u tebe jako laika…

 14. Zásadně nesouhlasím S NEZVEŘEJNĚNÍM JMÉNA soudruha bonzáka.
  Víc k tomu nemám co dodat.

  Vlastně ještě návod, jak postupovat, pokud to soudružka zatluče a neozve se. Každá instituce má svého zřizovatele, tudíž bych soušku oslovil SOUČASNĚ s jejími šéfy, aby jí bylo těsněji a tepleji na šéfovské židli. Takto jste jí věnovali nezasloužený time-out, česky oddechový čas.
  A samozřejmě soudruhy na ministerstvu vyzvat k odpovědi, zda zapálený soudruh má v náplni práce bonzování, či nikoli.
  A napálit odpověď na net, aby si soudruzi dávali pozor na pracovní dobu.

  A jelikož předpokládám, že zřizovatelem této ctihodné instituce bude nějaké ministerstvo, oznámil bych současně, že trvám na odpovědi do 30 kalendářních dnů s tím, že pokud tak soudruzi neučiní, budu se odpovědi domáhat soudně. Z toho budou mít ministerští soudruzi lufta, zejména pokud se domáknou, že jsou sledováni alternativou.

  A soudruhu práskači tak lehce zvednout provozní teplotu, aby se začal starat i o něco jiného, než je práskání.

  Zde poměrně důležitý paragráfek.
  Správní řád 500/2004, § 80

  1. Principiálně souhlasím. Jsem pro, identitu odhalit, přidat fotografii a veřejně ho zostudit. Přidat na seznam Brettschneiderů, Čurdů, Hrebenárů, cemperoidů a jiných hemeroidů. To jsou ty Pilíře totality, jak vidno, znovu klepajíc na dveře…

  2. AV ČR nemá zřizovatele.

   Akademie věd České republiky byla zřízena zákonem č. 283/1992 Sb., o Akademii věd České republiky. Akademie je organizační složkou České republiky; její činnost je financována ze státního rozpočtu České republiky. Akademie má pro rozpočtové účely postavení ústředního orgánu České republiky.

   1. Re: ZH

    V tom případě
    Zákon č. 106/1999 Sb.Zákon o svobodném přístupu k informacím

    A do žádosti o poskytnutí info zakomponovat vyhrůžku soudem. Toho se soudruzi bojí.

    1. Ouradove a jini statni parazite maji velmi radi dotazy podle 106 pro ucely vlastniho vyzkumu a role verejnosti coby „hlidaciho psa demokracie a verejne sluzby“.

     Danovy poplatnik by se mohl kuprikladu zajimat o to, kolik jde panu Udavaci z jeho dani penez, kde a jaky obor vystudoval, kopii diplomu, kdyz ma soudruh udavac v pracovni dobe (!) cas na bonzovani…

 15. Já bych knihovníka akademii udala za to, že neovládá – ve funkci knihovníka – český pravopis. A nějakým omylem bych mu vrátila jeho udavačský email s opravenými pravopisnými chybami nejen na jeho adresu,ale na soubor všech emailových adres pracovníků Akademie, které bych sehnala. Nedopatřením, samozřejmě. V dalším emailu bych se za to nedopatření všem obeslaným včetně udavače omluvila.To dneska taky hodně frčí, stejně jako to udávání.

   1. Re: JzP

    Napálit to všem, ať vědí, že mají mezi sebou bonzáka. To zpříjemní pracovní atmosféru.
    Když práskat, tak se vším všudy. Jakékoli ohledy jsou práskačem vykládány jako slabost.

 16. Zajímavost k zítřku 25. lednu.
  Na tento den je v „Českých pranostikách“ i toto:
  „Bude-li na Obrácení svatého Pavla (25.1.) vítr vát, budou toho roku na vojnu brát !“
  A včil mudruj?.

  1. Osvícení pronásledovatele křesťanů Šavla a jeho obrácení v apoštola sv. Pavla popisuje Bible (Sk 9,1–19; 22,3–21; 26,4–23). Dnes jsme svědky obrácení Pavla v Havla. Zda byl také osvícen, netuším.

   Předpověď pro Prahu (odpoledne) je vítr 17 km/h. Odvody budou až na podzim.

 17. Dobrý večer, dnes jsem už tady napsala jeden komentář. Tedy dva, bojím se toho, co se v naší zemi začíná dít.A na konci jsem se ptala na radu co s tím, co mám udělat aby se mé obavy nenaplnily. A Váš článek mi dává nejen naději, ale i návod jak proti takovým lidem bojovat. Nebát se a nemlčet. Je zajímavé, jak strach ochromí mozek, ve svém životě dělám samozřejmě také chyby, ale když s něčím nesouhlasím, tak nemlčím. A tak mlčet nebudu ani teď. Děkuji. Jitka

 18. Mimochodem, byl bych velice překvapen, kdyby na to Akademie vůbec nějak reagovala. Obvyklá metoda je problém vysedět, přemlčet a odignorovat.

  1. To sice ano, ale navenek.
   Uvnitř udavač, pokud bude veřejnost kolegů s jeho činností obeznámena, nebude mít na růžích ustláno! 😬

 19. Jjo, to tak prostě je. V momentě, kdy se vytyčí celospolečenský cíl šikany (at už je to AB nebo prostě jen Alternativní blogy, Židé, Slánský, motoristé, Rusové, SPD) tak se v mžiku najde zamindrákovaná spodina, která obstará linč. Bez nároku na honorář….
  Proto je tohle vymezování viníků strašně nebezpečné. Nikdy nevíte kdy budete taky nakonec na jídelníčku…

  Ale odpálili jste mu to hezky zpátky :-))

  1. Re: Alťák

   Málo a naprosto neúčinně. Já bych toho zm*da zkusil sejmout z jeho teplého místečka. Případně i jeho šéfky, pokud ho na to zaúkolovaly.

 20. Dobře vy, Danieli i Marku. Kdyby se Akademie cukala nebo dělala mrtvého brouka, nešel by na to aplikovat taky zákon o přístupu k informacím?
  A jinak doufám, že se kauzou budou podrobně zabývat naše pravdomluvná a svobodu slova bedlivě střežící mééédia (cha cha, chi chi, cho cho), aby občané věděli, co platí ze svých daní.

  1. Re: MV

   Jak jsem psal, akademie má určitě ještě někoho nad sebou. Pokud šlápnout do ho*na, tak se vší parádou.

 21. Situace je o to komplikovanejsi, ze tehda se dalo schovat do Strany. A neslo se v tom zmylit. Ale do ktere strany dneska ? Nikdy nevite ktera se udrzi a ktera padne do nemilosti 🙂

  1. Takhle to uz nefunguje, ted uz se hraje otevrena hra.
   Jecminek netusi, ze jde o udavacsky email, on mysli, ze informuje. Delal to cely zivot a propracoval se tak az do Akademie, proc by si mel myslet, ze augerechnet ted dela neco spatneho a navic z tohu muze mit popotahovacky? Podle meho se bude citit urazen a obratem zautoci na nadrizeneho.
   A vyhraje 🙂

 22. zřejmě první nedočkavá „vlaštovka“ co nevydžela čekat až přijde příkaz. Vašeho bratra jemi líto, zažil jsem něco podobného v roce 1987 (včetně těch jedniček a nul) snad ten ředitel školy ten tlak ustojí.

 23. Hmm, hrdina. Mám to tam kousek pěšky, mohl bych ho navštívit. Pokecat, udělat si selfíčko…
  JO, a to máte z toho, že jste taky ještě nevydali moji Výzvu vědcům 🙂

  1. Re: JDK

   Bez milosti sejmout, jakože teď by to ještě šlo. Potřebné zákony ještě soudruzi nestihli schválit.

   1. Kristova noho, jak sejmout?
    Vždyť dneska jsou práskači na svoje povolání pyšní, říkají si elfové a jejich šéf Kartouz vystupuje veřejně a na svoje poslání je pyšný.
    A neříká se udavač, říká se whistleblower – anonymně, bezpečně, jednoduše. Tihle to dělají grátis.
    Ale ti smělejší veřejně a za peníze.

    1. Re: Helanov

     Kartouz asi není zaměstnancem AV a nemá v náplni pracovní doby dělat bordel ve svém okolí. Takže hezky ven na mráz z teplého místečka a doživotního vegetu.

     1. Targusi, asi nevíte, jak to na AVČR chodí.
      Vědci jsou šikanováni politickými administrativními pracovníky.
      Je to ekonomická ředitelka, kdo rozhoduje o tom, odkud se vezmou peníze na novou židli pro vědce.
      Správně by ty prachy měly jít ze státního rozpočtu, židle nemá nic společného s vědou.
      Ale ta baba chce být hezká, že dobře hospodaří. Takže je vědec nucen zaplatit židli z grantu, který dostal na vědecké bádání. A běda, když se ozve. Dají mu to sežrat ošklivým způsobem.
      O jedné vědkyni, která se vzepřela, ty ježibaby říkaly že smrdí a házely jí klacky pod nohy různými prostředky.

      1. Takhle to chodí v české akademické sféře všude. Případů, kdy ouřada beznadějně zatluče špičkový vědecko-výzkumný projekt, jen proto, aby měl méně práce, a dokonce se tím ani netají, je víc než dost. Bohužel.

       1. O tomhle bych mohla napsat román.
        Smlsla bych si i na emeritech, kteří vlastní prostorný kancl s fíkusy a počítačem a tiskárnou, která je jim na nic, protože ze svého tučného grantu nesmějí kupovat kancelářský papír.
        Emerit byl kdysi významný vědec, ale do AV už vhodí jen konzumovat tlačenku, v kantýně mají moc dobrou a doma nesmí, neb drzí dietu.
        Prací stůl takového emerita obsahuje jen mastné papíry a slupky z tlačenky.
        Né že bych mu snad lezla do stolu, ale poslali mě hledat inventární čísla nábytku. A ta jsou často umístěna na roztodivných místech , třeba ve třetím šuplíku vlevo.
        😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *