24 června, 2024

Další panská rada… nebo spíš prosba

Dnes budu pokračovat v dávání panských rad. Prosím nedivte se mi, nad blogery se postupně smráká. Jestli se nám na Hradě usadí Jenerál, tak už nebude nic stát v cestě novému zákonu o dezinformacích, který nás všechny vykastruje, protože výklad o tom, co smíme a co nesmíme psát, se přesune k nějaké anonymní byrokracii, která bude kdykoliv schopná nás chytit za slovo a tvrdit, že naše umlčení (a potrestání) je v zájmu evropských hodnot a svobody. Žádná opozice pak už nebude, protože cokoliv nesouhlasného se překvalifikuje na rozvratné a bude řádně otaxováno příslušnou sazbou. A tak ještě využívám posledních demokratických výdobytků.

Začnu sobotní demonstrací… Hele, vážně ještě někdo máte pocit, že to takhle má smysl? Vážně ještě někdo věří, že se něco stane? Nebo že se nový plamen obrození zažehne od večerů při svíčkách? Na začátku bylo sto padesát tisíc lidí, teď v sobotu bylo pět tisíc lidí. Od první demonstrace jejich počet jen klesá a nikdy nedošlo k žádnému zlomu, který by to alespoň na chvíli otočil k lepšímu.

Po celou dobu sledujeme, jak projekt Česko na prvním místě pořád někdo opouští. Vesměs ve zlém. Na začátku celý projekt podporovali skoro všichni, teď v lednu už zbylo jen pár posledních mohykánů. V září se žádný provokatér nedokázal dostat na deset metrů k pódiu, jak tam bylo husto. Teď už si na Láďu Vrabela troufne lecjaký výrostek s kýblem barvy. Na začátku si i Rakušan dával pozor na jazyk, aby náhodou neřekl něco, co by ho smetlo. Vláda se vyděsila k činu a zastropovala ceny energií. Sice blbě, ale něco prostě udělat museli. Velká média to nemohla vymlčet, museli se s tím útrpně smířit… A teď? Novinky o sobotní akci informovaly na půl huby. Už jim ani nestálo za to, proti Vrabelovi bojovat.

Stačilo pět měsíců a velký výboj energie se vrátil tam, kde byl vždycky… Na demonstrace už jezdí jen ti, co jezdí pokaždé. Před covidem, za covidu a teď i po covidu. Kam se podělo těch sto padesát tisíc lidí, kteří v září uvěřili, že to má smysl? Inu, zjistili, že to takhle smysl nemá. Zůstali doma a sami se připravují, jak nejlépe mohou.

Protivník ovšem nespal. Po počátečním šoku se vzpamatovali a začali jednat. Zvýšili tlak, napsali si nové seznamy dezinformátorů, vydali komunikační strategie pro úředníky, vymysleli si vnitřní gestapo, které dohlíží na státní úředníky, jestli nemají závadné myšlenky a blonďatý pyknik se už netají tím, jak bude trestně postihovat verbální projevy. Blíží se to… stačí správný prezident a rázem bude zase Česká televize rozhodovat, co uvidíme a co neuvidíme. Zase budou rozhodovat velká média a všechno to, co jsme dokázali v uplynulých třech letech, to bude ztraceno.

Znovu opakuji, že máme šanci ještě na jedno nové navrtání pramene. Máme šanci ještě na jeden pokus, který musíme udělat ve shodě. Teď máme volbu prezidenta a vypadá to, že jsme se všichni postavili do jednoho šiku. Ne za Babiše, ale proti Pětikolce a všemu, co představuje. Ti, kteří proti Babišovi bojovali, ti teď stojí vedle něj. Ti, kteří mu nemohli přijít na jméno, ti mu to teď půjdou hodit. V sobotu se to rozhodne a bude vymalováno. Pokud to nedopadne dobře, moc času už nedostaneme.

Přál bych si, bez ohledu na volební výsledek, aby se na tohle nezapomnělo. Ne, nesjednotilo nás hnutí ANO, ale Pětikolka. Nestojíme za Babišem, ale vedle něho. Nejsme nadšeni z toho, koho posíláme na Hrad, ale poprvé za mnoho let volíme takřka všichni dohromady menší zlo. To není úplně málo. Přece jenom jsme se na něčem shodli. Pro mě osobně je to vlastně obrovská satisfakce. Tak veliká, že mám chvílemi pocit, že jsem udělal maximum a mohu se zase pěkně stáhnout zpátky do Vidlákova, nevystrkovat nos a jen si po večerech psát články…

Teď alespoň na chvíli připomínáme něco, co vypadá skoro jako jednota. Všichni jsme si vybrali stranu a svedeme bitvu o Hrad. Ale je třeba bojovat tak aby bylo možné bojovat i zítra. Prosím vy všichni, co jste se teď postavili vedle sebe, zkuste na svoje rozpory zapomenout i po prezidentské volbě a bez ohledu na výsledek. Zkuste to udržet. Vzpomeňte si, že jsme prostě museli. Přes všechny animozity, přes všechny křivdy, stojíme vedle sebe. Nechci po vás trvalý mír a věčné přátelství. Nechci po vás sjednocení do jednoho velkého opozičního občanského fóra. To by nikdy nefungovalo. Pracujte, oslovujte voliče, nabízejte program, ale zůstaňte už takhle – bojujte proti Pětikolce a ne proti sobě navzájem.

Bez ohledu na to, jak to teď v sobotu dopadne, prosím nezapomeňte na tento předvolební týden, kdy táhneme za jeden provaz i přesto, že to není žádná cukrová vata a některým se prsty u nohou zatínají v pěst. Když to zvládneme teď, zvládneme to už vždycky. Prosím, zkuste to všichni brát jako restart. Když jste se dokázali povznést nad Babišovu minulost, mohli byste to dokázat i v případě těch, kteří teď stojí s vámi v jedné řadě. Prosím vás o to.

Až bude tato bitva vybojována, sejděte se prosím všichni u jednoho stolu. Jako byste byli nově pokřtěni. Jako byste byli čistí od minulosti. Ať už si budeme lízat rány nebo vyhrajeme. Jestliže jsme tuto volbu udělali vlastně vynuceně, udělejme příští krok dobrovolně a ve shodě. Sejděte se u dobrého jídla a pití, nedělejte oficiální program, prostě spolu jen mluvte a zkoordinujte své kroky. Bude to zapotřebí.

Jestli jako Vidlák mohu něco žádat… když jste dokázali překousnout Babiše, můžete si také všichni odpustit navzájem. Sakra ať tohle všechno má nějaký smysl. Ať to lidi vidí. Ať vidí, že všichni máme nějakou budoucnost.


338 thoughts on “Další panská rada… nebo spíš prosba

 1. Na vojně jsme měli skutra a pišeda. Skutra každý zná, ten fungoval u každého útvaru. Pišed byl (pardon) piča šedivá. Jen nejvyšší hodnost pišeda jsem dosud zažil pplk. Čeho jsem se to dožil. (Dám si něco do žil.)

 2. Tak čtu tu diskuzi a divím se.
  Tečou nervíky i vám?
  Pavel musí držet hubu, nebo se prokecne jako Bambuše a lidi zjistí, že je blbej jako tago. Ten člověk moc rozumu také nepobral a dobře to popsala Bobošíková co četla úryvky z jeho knihy. Prostě synek z dobré rodiny. Nic víc.

 3. Zajímavá myšlenka jednoho ruského politologa:
  Proč tak silně USA brutálně tlačí především na Německo, aby dalo Ukrajině svoje tanky, bez kterých ovšem nebude obranyschopné. Němci tedy pošlou tanky na Ukrajinu – a budou muset hned koupit další od USA, protože jejich zbrojní průmysl je (vlivem nedostatku energií sankce) neschopný stav doplnit dostatečně rychle. Na tom USA vydělají hned (tanky jsou draží) ale i později – střelivo, náhradní díly, opravy. Tím, že Německo bude používat americkou výzbroj bude zpoza Velké louže ovladatelnější tedy méně nebezpečné.

  1. Poněkud to komplikuje Polsko, které je (slovně) ochotno těch pár tanků na Ukrajinu poslat s vědomím, že klidně poruší podmínky smlouvy s Německem. Ve smlouvě je podmínka, že tanky nebudou poskytnuty třetí straně.
   Patrně čeká, že dostane kus Ukrajiny k volnému použití. Myslím, že se pletou.

  2. Německo souhlasí s dodávkami leopardů Ukrajině (Der Spiegel reports), USA finalizuje dodávky abramsů Ukrajině (CNN reports).

 4. Přátelé, kamarádi, dnes na mne po konzumaci pár dcl VZ (takto po moravsku veltlínu zeleného) padla slušná chandra…Ať se na to dívám z kterékoliv strany – prostě svět se v jednu velkou zadnici obrací.. nebo alespoň ten náš, jak ho známe. Nedopadne to dobře, my to víme, ale oni (teď myslím ty mladé nadšené „komsomolce“) to prostě nejsou schopní rozpoznat – tedy TO, co se na ně (a na nás tím pádem taky) chystá. Vysvětlovat? Zbytečné – je to marné, je to marné, je to marné… Co v takové chvíli dělat? Kde v dějinách se poučit? Jak nepropadnout úplné beznaději, když vím, že se bude historie opakovat a že naše děti si budou muset projít (pokud to vůbec přežijou) tím stejným, jako my… neboť to, co se tu chystá, bude horší, než to bylo tehdy „za nás“. Vzpomenu komentář mého otce těsně po sametu, kdy říkal: „moc se neraduj, to, co přijde, bude mnohem horší: drogy, ku-vy, nezaměstnanost, mafie, zbraně, korupce, válka“… a já trubka jsem nevěřil, že je to možné… Dnes ti dobří jsou špatní, bílá je černá a zlo je dobro, pravda je lež a běda, jak né…tak uvidíte, vy nedemokratičtí dezoláti… Kam to vede? Vážně přemýšlím, jestli je už čas zdrhnout (ale kam?) nebo ještě chvíli počkat, že se naši pánové a vládci proberou z mrákot a zařadí aspoň nenápadnou zpátečku…

  1. Mám to stejné přeposlal jsem dětem zajímavý odkaz
   https://casopisargument.cz/?p=48063
   Synovi to nestálo za odpověď a dcera mi odepsala že lháře volit v žádném případě nebude že jak by to vysvětlovala synovi až ho bude učit že lhát se nemá.
   Ještě jsem k tomu něco zkusil, ale marně.
   Jak to zařídit aby dopady špatné volby pocítili především ti voliči zla. a pomýlení.

   1. Děkuji za reakci, já už mám od syna ban na nevyžádané zprávy…má přeci svůj ne/ rozum, a svůj ne/ jasný názor na věc…na rozdíl od (řečeno s Tatgusem) starého, hnusné a blbého taty…ONI nám vzali i ta děcka…

    1. Neměl jste je posílat do školky a školy. Každé dítě se narodí jako génius, pak jde do škol a tam z něj udělají blbce.

  2. Re: Pegesik

   Jelikož vás tu vidím teprv chvilku, mám milou povinnost vám sdělit, že tu funguji v roli „zlého policajta“.
   Pročež vám nyní politicky vysvětlím, že jste staréééj, blbéééj a hnusnéééj.
   A zároveň vám nyní udělím BEZPLATNOU radu a upozorňuji, že ty další již budou zpoplatněné. Ale jsem levný a držím ceny! Co rada, to mizerný litr, no neber to…

   Pozor!!!
   ZÁSADNÍ CHYBA JE V TÉTO ČINNOSTI – „ať se na to dívám z kterékoli strany…“

   Kuwa, ŠPATNĚ!!!
   Vy se NESMÍTE dívat!!!

   Když polykáte VZ, máte jedině správně zamhouřit oči a soustředit se PLNĚ na tekoucí mok…
   Kuwa ne vaše chcanky, vy čuně jedno!
   Víno!!!
   Do krku!!!
   Vašeho!!!
   No a až se dosoustředíte, dojde vám víno. Takže otevřete jedno oko a nalejete si další skleničku – po našem se říká „fifku“.
   Fifku přiložíte k ústům a celý obřad opakujete.

   1. Uff milý Targusi, už jsem se zalekl, jsa stár a hnusen, že jsem i neviditelný, či spíše nečitelný.. a abych Vás lehounce nasral…pyju dál, přepínám na Řš (takto po našem na rulandské šedé) a je mi o kapku lépěji…na zdraví….

 5. Nekorigovaný stenozáznan vystoupení Pávka na Nově, psaný jedním prstem.

  Měl jsem spodní prádlo. Chci vést slušnou kampaň, nechci strašit, nikde jsem nelhal. Se to vyhrotilo. Babišovi se ubližuje a může si za to sám. Lidé mohou přijít, kam chtějí. Kdo seje vítr, sklízí bouři. A on hnojil vítr. Žádám voliče, ať vyjadřují nesouhlas, ale slušně. Nebudu lidi dále rozdělovat. Prosazuji hodnoty. Kdo by nechtěl žít tam, kde je čest? Já nevytvářím překážky. TématA nastoluji od počátku. Jsem v defenzivě hodnot, o kterých mluvím. Čelíme dezinformační kampani.

  Zdravím kolegu. Budeme mít válečného veterána presidentem. Veteráni budou mít benefity, rekreaci, rehabilitaci.

  Já jsem zažil to, že ženy měly rovné příležitosti. Nerozhodovalo pohlaví. Kvalifikační předpoklad.

  Oslovil jsem respektované odborníky, kteří byli ochotni se mnou spolupracovat. Tým bych rozšířil o kulatý stůl. Jako Václav Havel.

  Zeman snížil respekt úřadu. Navrátím důstojnost. Udělám to rychle. Jsou tam lidé bez důvěry, přijdou noví lidé.

  Dlouho jsem jezdil do regionů a budu jezdit dál. Budu řešit samoživitelky.

  Zábrany na Hradě budou odstraněny hned. Hrad je nedobytný pro novináře, i opoziční. Byl jsem několikrát v Londýně podívat se na korunovační klenoty. Vystavil bych je.

  Jsme demokracií na nějakých principech. SPD má v programu vystoupení z eu, nato. Bylo by riziko jmenovat takového ministra. Jedině na nějaké jiné ministerstvo. Na zahraničí ne.

  Holky patří tam, kde se mají dobře a cítí uspokojení.

   1. Říkal, že je pod práškama. Hlava už mu ty fráze moc nebere, tak se hodil marod, ale na Nově měl smlouvu. Morderátorka mluvila 60% času, on 30 a 10% byla vata. Novoroční projev vidím na 2 minuty, pokud si ho sesmolí sám.

  1. Jak to myslí, že bude řešit samoživitelky?
   🤔
   Když řekl bolševik že bude řešit nepřátele Lidu, tak hned každý věděl, jak to myslí. Řešení leckdy spočívalo v pověšení.

 6. Žádná prosba, Danieli.
  Žádné smíření. Nic takovýho!

  Když zde plknu slovní obrat, třeba, že „platí zákon zachování hmoty“, ihned ho použiješ. Nebo třeba obrat „milé děti“ a další.
  Když zde nadhodím téma, nereaguješ v diskuzi a napíšeš o něm sám.
  Když apeluji na lidi i tebe, že je nutno Okamurovi vysvětlit, že Bašta je nezvolitelný kandidát, příští článek je o tom, že tě něco napadlo a apeluješ na Okamuru, jako by tě to opravdu napadlo!
  Když všude tvrdíš, že zvýšení CO2 v atmosféře, je z vymrskané půdy, a zeptám se, jak to víš, klidně řekneš, že to nevíš jistě! Ale tvrdíš to svému okolí jako, kdyby jsi kdybys to věděl jistě! A ještě opakuješ ten zmíněný obrat o zachování hmoty…🎃
  Když zde na někdo nějakou myšlenku, nereaguješ, ale někde v diskuzi naživo, ji přesně doslova opakuješ, jako by byla tvoje. Třeba to, proč proč jsi po roce 89 prohlédl!… Však víš! 😉
  Když napíšu pár vět hantecem, příští den Zakladatel píše hantecem!

  Co takhle, třeba, uvést zdroj?! O o se to tak dělá. No?
  Abych to uvedl na pravou míru, nejde jenom o mne!

  Něco píšu já, něco můj řídící důstojník. A v tom je zakopanej pes. Uvědomuješ si vůbec, kolik měl můj řídící důstojník, práce s tvým tvrzením o zvýšení CO2 z vymrskané půdy?? On ten zákon o zachování hmoty platí, takže to je nyšlénka smělá, leč neplatná, ale stejně! Mohl se věnovat produktivnější práci. A ty to kazíš ještě tím, že to tvrdíš Rajchlovi nebo Kociánové. Co kdyby si toho fejku, lidi všimli?
  Ty slovní obraty, dobře. Nenápadně ti je podsouváme, bo nesmíš nudit. Však víš. Lidé se potřebují navzájem. Občas si pomoct. Čulíkovi jsme taky kdysi pomáhali a dnes pomáhá on nám. Prostě Brit. Fair play. A prohlédnutý hříšník. Tebe taky máme rádi. Nenápadně ti radíme. Chytáš se pomalu, ale přece. Ještě, že tak. I ta témata. Musíš o něčem psát, dobrá.
  Ale to s tou radou Okamurovi! Kdyby jsikdybys uvedl, že to od někoho máš! Mysleli jsme, že si fair play, takhle to musíme pracně dohledávat, co bylo dřív, jako doklad naší práce. Kterou nám, tímto, holomku, ztěžuješ!
  Nebo to, kolik jaká půda, zadrží vody! Tohle jsou zákeřná témata, nejdou obkecat jako Východní fronta s množstvím údajů a fejků, které od sebe už nikdo nerozezná. Kdybychom nepracovali, tak na tomhle tě Cemper uškrtí, jak na vařené nudli! Kdyby teda měl více shůry dáno. Což nemá. Ale může to snížit tvou důvěryhodnost. A to nechceš ty, ani my, co?
  A nejhorší z poslední doby bylo, že jsem tu hodil pár vět s hantecem a Zakladatel příští den taky napsal pár vět s hantecem.
  Máš vůbec představu, jak na tom šéf dělal, jak si sháněl na netu jednotlivá slovíčka a teď tohle!! Vůbec nevím, co mu, klukovi ušatýmu, cvrnklo do nosu!
  Podporu poskytujeme, ale odsuď pocuď.
  Kampaňujte, jak chcete. Ale na usmiřování zatím dost času.

  Tohle jsem ti napsal jen proto, že jsem se právě usmířil a následně skamarádil se sedmičkou slámového červeného Tramínu. Nezůstalo u kamarádství, došlo ke splynutí.

  Tak se měj, jsou nové noty, máme za 14 dní scuka, tak jako obvykle! 😎, 😎

    1. No, když někdo vyslope sedmičku sladkého slámového vína, je to pro vinaře prasárna non plus ultra. Ale proti gustu žádný dišputát, nechte si čvachtat.

      1. Liško,
       on chodí s užebně od jedné diplomatické recepce ke druhé, nechá se hostit slámovým vínem a pod stolem ho slévá do gumového termoforu, který má vestavěný v kalhotách.

       Teprve doma si slámové víno svaří, přeleje do sedmičky a vypije na ex, přímo z lahve.
       Přece se nebude zdržovat s dvoudeckou!

        1. No, když on si v mládí za studií v Moskvě vštípil vyšší štábní kultůru konzumace .
         Ono by mu z gumy nechutnalo.

         1. Přesně holube.

          Jste můj člověk! :-))))

          Jinak, byla to jen prča.
          Mám smysl pro černý humor. Netvrdím, že je nejlepší, ale je můj 😄😄😄

   1. Plukovník dá inzeráty a nadporučík je nečte.

    V době, kdy denně ztrácíme na bojištích sta důstojníků. A inzeráty se nečtou. To bych mohl inzerovat sto let, že se mně ztratil pes. Dvě stě let, tři sta let!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *