18 července, 2024

Další panská rada… nebo spíš prosba

Dnes budu pokračovat v dávání panských rad. Prosím nedivte se mi, nad blogery se postupně smráká. Jestli se nám na Hradě usadí Jenerál, tak už nebude nic stát v cestě novému zákonu o dezinformacích, který nás všechny vykastruje, protože výklad o tom, co smíme a co nesmíme psát, se přesune k nějaké anonymní byrokracii, která bude kdykoliv schopná nás chytit za slovo a tvrdit, že naše umlčení (a potrestání) je v zájmu evropských hodnot a svobody. Žádná opozice pak už nebude, protože cokoliv nesouhlasného se překvalifikuje na rozvratné a bude řádně otaxováno příslušnou sazbou. A tak ještě využívám posledních demokratických výdobytků.

Začnu sobotní demonstrací… Hele, vážně ještě někdo máte pocit, že to takhle má smysl? Vážně ještě někdo věří, že se něco stane? Nebo že se nový plamen obrození zažehne od večerů při svíčkách? Na začátku bylo sto padesát tisíc lidí, teď v sobotu bylo pět tisíc lidí. Od první demonstrace jejich počet jen klesá a nikdy nedošlo k žádnému zlomu, který by to alespoň na chvíli otočil k lepšímu.

Po celou dobu sledujeme, jak projekt Česko na prvním místě pořád někdo opouští. Vesměs ve zlém. Na začátku celý projekt podporovali skoro všichni, teď v lednu už zbylo jen pár posledních mohykánů. V září se žádný provokatér nedokázal dostat na deset metrů k pódiu, jak tam bylo husto. Teď už si na Láďu Vrabela troufne lecjaký výrostek s kýblem barvy. Na začátku si i Rakušan dával pozor na jazyk, aby náhodou neřekl něco, co by ho smetlo. Vláda se vyděsila k činu a zastropovala ceny energií. Sice blbě, ale něco prostě udělat museli. Velká média to nemohla vymlčet, museli se s tím útrpně smířit… A teď? Novinky o sobotní akci informovaly na půl huby. Už jim ani nestálo za to, proti Vrabelovi bojovat.

Stačilo pět měsíců a velký výboj energie se vrátil tam, kde byl vždycky… Na demonstrace už jezdí jen ti, co jezdí pokaždé. Před covidem, za covidu a teď i po covidu. Kam se podělo těch sto padesát tisíc lidí, kteří v září uvěřili, že to má smysl? Inu, zjistili, že to takhle smysl nemá. Zůstali doma a sami se připravují, jak nejlépe mohou.

Protivník ovšem nespal. Po počátečním šoku se vzpamatovali a začali jednat. Zvýšili tlak, napsali si nové seznamy dezinformátorů, vydali komunikační strategie pro úředníky, vymysleli si vnitřní gestapo, které dohlíží na státní úředníky, jestli nemají závadné myšlenky a blonďatý pyknik se už netají tím, jak bude trestně postihovat verbální projevy. Blíží se to… stačí správný prezident a rázem bude zase Česká televize rozhodovat, co uvidíme a co neuvidíme. Zase budou rozhodovat velká média a všechno to, co jsme dokázali v uplynulých třech letech, to bude ztraceno.

Znovu opakuji, že máme šanci ještě na jedno nové navrtání pramene. Máme šanci ještě na jeden pokus, který musíme udělat ve shodě. Teď máme volbu prezidenta a vypadá to, že jsme se všichni postavili do jednoho šiku. Ne za Babiše, ale proti Pětikolce a všemu, co představuje. Ti, kteří proti Babišovi bojovali, ti teď stojí vedle něj. Ti, kteří mu nemohli přijít na jméno, ti mu to teď půjdou hodit. V sobotu se to rozhodne a bude vymalováno. Pokud to nedopadne dobře, moc času už nedostaneme.

Přál bych si, bez ohledu na volební výsledek, aby se na tohle nezapomnělo. Ne, nesjednotilo nás hnutí ANO, ale Pětikolka. Nestojíme za Babišem, ale vedle něho. Nejsme nadšeni z toho, koho posíláme na Hrad, ale poprvé za mnoho let volíme takřka všichni dohromady menší zlo. To není úplně málo. Přece jenom jsme se na něčem shodli. Pro mě osobně je to vlastně obrovská satisfakce. Tak veliká, že mám chvílemi pocit, že jsem udělal maximum a mohu se zase pěkně stáhnout zpátky do Vidlákova, nevystrkovat nos a jen si po večerech psát články…

Teď alespoň na chvíli připomínáme něco, co vypadá skoro jako jednota. Všichni jsme si vybrali stranu a svedeme bitvu o Hrad. Ale je třeba bojovat tak aby bylo možné bojovat i zítra. Prosím vy všichni, co jste se teď postavili vedle sebe, zkuste na svoje rozpory zapomenout i po prezidentské volbě a bez ohledu na výsledek. Zkuste to udržet. Vzpomeňte si, že jsme prostě museli. Přes všechny animozity, přes všechny křivdy, stojíme vedle sebe. Nechci po vás trvalý mír a věčné přátelství. Nechci po vás sjednocení do jednoho velkého opozičního občanského fóra. To by nikdy nefungovalo. Pracujte, oslovujte voliče, nabízejte program, ale zůstaňte už takhle – bojujte proti Pětikolce a ne proti sobě navzájem.

Bez ohledu na to, jak to teď v sobotu dopadne, prosím nezapomeňte na tento předvolební týden, kdy táhneme za jeden provaz i přesto, že to není žádná cukrová vata a některým se prsty u nohou zatínají v pěst. Když to zvládneme teď, zvládneme to už vždycky. Prosím, zkuste to všichni brát jako restart. Když jste se dokázali povznést nad Babišovu minulost, mohli byste to dokázat i v případě těch, kteří teď stojí s vámi v jedné řadě. Prosím vás o to.

Až bude tato bitva vybojována, sejděte se prosím všichni u jednoho stolu. Jako byste byli nově pokřtěni. Jako byste byli čistí od minulosti. Ať už si budeme lízat rány nebo vyhrajeme. Jestliže jsme tuto volbu udělali vlastně vynuceně, udělejme příští krok dobrovolně a ve shodě. Sejděte se u dobrého jídla a pití, nedělejte oficiální program, prostě spolu jen mluvte a zkoordinujte své kroky. Bude to zapotřebí.

Jestli jako Vidlák mohu něco žádat… když jste dokázali překousnout Babiše, můžete si také všichni odpustit navzájem. Sakra ať tohle všechno má nějaký smysl. Ať to lidi vidí. Ať vidí, že všichni máme nějakou budoucnost.


338 thoughts on “Další panská rada… nebo spíš prosba

 1. snad to tu není, podle mě docela trefné

  „ndrej Babiš svým vstupem do politického života narušil moc politického kartelu jdoucího napříč politickým spektrem, který se postupně vytvářel přinejmenším od vzniku Topolánkovy vlády. Vnější oporou kartelu je bezvýhradná loajalita vůči Evropské unii a její ideologické agendě, NATO a Spojeným státům americkým (s výjimkou Trumpova funkčního období), vnitřně se projevuje liberální a progresivistickou ideologií spjatou s kultem Václava Havla. Andrej Babiš se navíc dopustil v očích establishmentu dalšího smrtelného hříchu, a to, že se na rozdíl od řady jiných představitelů opozice stal opravdu relevantním, a dokonce získal politickou moc. Andrej Babiš pochopitelně není ani rebel, ani revolucionář a jedná ve vlastním zájmu a v mezích možného, což se jeho mnohým kritikům jeví částečně oprávněně jako projev oportunismu. Nicméně na rozdíl od kartelu mu zřejmě záleží na pozitivním vývoji v České republice a na její mezinárodní pověsti. Jeho volání po míru na Ukrajině a snaha vytvořit mezinárodní koalici v čele s Francií usilující o mírové řešení je třeba v atmosféře šovinismu a militarismu ocenit. Kartel zahájil proti Andreji Babišovi křížové tažení a všechny brány mediálního pekla byly otevřeny. Tato dlouhodobá štvanice nezastavující se před ničím má na postoj části veřejnosti pochopitelně dopad.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zahranicni-toky-Prvni-mela-byt-Nerudova-Pavel-jako-aktivni-zaloha-Profesor-Budil-tusi-skryte-vlivy-727107

  1. PS:
   Tohle je typická ukázka voliče Pavla.

   Zajímalo by mne, jak na vás blog příslušné paní, působí a co si o tom textu a hlavně jí samotné, myslíte. 🙄

   1. Na blogu Idnes se schází celá partička pravdoláskařských bloggerů. Pokud tam někdo publikuje jiný názor, slétají se na něj jako sršni, je tam podobná situace, která bývala na Aktuálně.cz, než zrušili diskusi.
    Paní Sianderová je jasná a blogy Zieglera a spol. – to se nedá ani číst. Nadávky, urážky, převracení dějin…

    1. Teď jsem se tam koukla a úplně jsem se orosila:
     Jeden z bloggerských kašpárků tam vyplodil toto: „…Volby jdou u nás do finiše a jeden z kandidátů v tom finiši onemocní. Náhoda? Možná. A možná ne. A to, že se Rusko před ničím nezastaví, nám ukázal celý minulý rok. … …Nechci sejčkovat, ale já osobně už bych v těle generála Pavla hledal ricin, dioxin, polonium nebo jiný chemický biologický či radioaktivní sajrajt. “
     ———
     Clověk neví, jestli se má spíš smát, nebo plakat…
     Oba kandidáti byli trochu nemocní, Babiš minulý týden a Pavel teď. Ovšem podle některých velemozků Babiš nemoc jen tak hrál („kňučel, hystericky vydíral“ – že, Marie P.)), kdežto hrdina Pavel je vážně nemocen, chudák, anebo přímo otráven (asi Babišem, jinak to nebude…).
     Blé!

  2. Ivo Budil k tématu ..

   rlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zahranicni-toky-Prvni-mela-byt-Nerudova-Pavel-jako-aktivni-zaloha-Profesor-Budil-tusi-skryte-vlivy-727107

   1. Z hlediska účastníků setkání v Davosu se nacházíme někde mezi civilizovanými lidmi a domorodci. O to intenzivněji a hysteričtěji se snaží česká konfederace kaváren vyjádřit svůj odstup od „prostých lidí práce“ z menších měst a venkova, protože tento prožitek opovržení a nenávisti je udržuje v jejich pseudoaristokratické nadřazenosti. (prof. Budil)
    Jak jsem to už dneska někam napsal – Když někomu budete delší dobu tvrdit, že je „vyvolený“ tak ho popletete – a on tomu uvěří. >/i> (St. Kocour)

  3. Ten Babiš je opravdu hrozný a rozděluje společnost, protože ve svých morálně čistých, demokratických odpůrcích vzbuzuje naprosto neovladatelnou agresi a fanatismus. Oni, chudáci, demokraté a morálně převyšující vše okolo, jsou z toho strašlivého zla, které se projevuje hlavně tím, že se nedá dokázat, emočně tak úplně na dně, že napadají jiné lidi, vyhrožují jim, nadávají a ponižují. Babišova kampaň je podlá, protože straší, že by snad mohl domluvit mír a to je naprosto nepřípustné!

   1. Naprosto přesné… příznačné v článku té paní je, že ani jednou konkrétně neuvádí, cože je na Babišově kampani tak násilné a výhružné, že to protistranu opravňuje k výhružkám násilím a smrtí jemu a jeho rodině. Jen obecné bláboly, že si za to vlastně může sám…

 2. Přestávám rozumět této době. Pravda je lží a opačně. Ač Babiš občas plácne blbost ,pořád je to jen pohled ,názor. Nikdy nikoho nenabádal k násilí, přesto je to ventilováno jako násilí. Druhá strana naopak otevřeně vyhlašuje i násilí přesto to podává jako mírovou holubici. Trochu mě mrzí kolik lidi zde musí na podporu svého názoru urážet toho druhého.

  1. Tato, Vy jste pacifista a nerozumíte tomu co je boj až do hrdel a statků. Naši čačtí válečníci vychovaní na různých hrách to vidí jinak. Budují si svoji zářnou budoucnost, kdy slovo Mír bude nadávka a propagace míru bude trestný čin.
   Ale nemějte obavy, tak zblbla necelá miliarda lidí z osmi miliard. Svět půjde dál a na Evropu zbydou jen vzpomínky asi jako na staré Řecko.
   A my dva? 🙂

 3. Myslíte, že se dočkáme podobných titulků jak u Blbuše?
  „Příznivci Petra Pavla vyhrožují Babišovi likvidací“

  1. Generál Guma je tajný agent! Vše kolem něj musí zůstat tajné. Uveřejnit uvedený titulek by znamenalo prozrazení státního tajemství a to je trestné!!!

   1. Dvojitý krtek. Pávkovi to mají v rodině.
    Jeho strýc sdílel palandu na výcviku agentů KGB s Putinem.
    🦦🔎🔭😎

 4. Dobře to napsal také Paroubek
  https://www.vasevec.info/domaci-politika/fanatismus-nebo-promysleny-zamer

  cit. jeho P.S. na konci……
  PS: A jak se šíří nenávist a fanatismus v médiích, která sama sebe považují za seriózní? Mám tím na mysli Novinky.cz, kde dlouhodobě exhibuje nositel českých novinářských cen a velmistr nenávisti A. Mitrofanov.

  Píše o Babišovi ve svém článku „Akt volební hygieny se blíží“ např. tato roztomilá slova: „Představa, že na Pražském hradě bude sedět užvaněný, prolhaný, lidsky odporný kandidát na velezrádce, prosazovaný komunisty a dalšími extrémy snad voliče PP dožene k aktu volební hygieny“. A dále tento famózní žurnalista ověnčený mnoha cenami pokračuje: „Akt by byl následující: Hodit to Pavlovi, Babiše pomyslně vložit do blicího pytlíku a poslat za ruskou válečnou lodí“.

  Chci doporučit A. Mitrofanovi, aby se po svých „intelektuálních“ výronech, které předvedl v poslední době ve svých článcích, v rámci duševní terapie každé ráno na sebe podíval do zrcadla a sám před sebou si
  odplivl!
  ***********
  A já dodávám ještě o něco šťavnatější poselství „diplomata“ Petra Koláře….
  ‚Andrej Babiš je záludný, podlý a odporný lhář, který je hanbou, ostudou, ale i ohrožením bezpečnosti našeho státu, ohrožením míru a fatálním ohrožením důvěry našich spojenců v naši spolehlivost.‘

  K tomu jen tolik „důvěra našich spojenců v naši spolehlivost“….čí spolehlivost jeho?(jejich?), protože pravděpodobně slíbili, že to bude procházka růžovou zahradou a ono housle a teď mu(jim) tečou nervy.

 5. Fascinuje mne ta iracionalita mnohých, kteří nejdou volit nebo vhodí do urny prázdnou obálku jenom proto, že oba kandidáti jsou bývalí komouši.

  Přitom úvaha racionálního voliče by měla být založena na tom, co horšího/lepšího přinese naší zemi zvolení toho kterého kandidáta pro dnešek a příštích pět let. Určitě jsou v tomto směru mezi kandidáty značné rozdíly, že?

  Takže vůbec není jedno, jestli některému dáte hlas nebo ne. Jestli podpoříte tuto hujerskou vládu ( a její páníčky v Bruselu a Washingtonu), nebo jestli zvolíte někoho, kdo jí bude alespoň v něčem oponovat.

  Jestli chcete svobodu slova, nebo cenzuru a vypínání webů.

  Jestli chcete podporovat válku, nebo mír.

  Jestli chcete i nadále svobodné a nezpochybnitelné volby, nebo zavést korespondenční volbu.

  atd. atd. Takových témat by se dalo najít mnoho.

  Prezident sice toto všechno nezařídí a nezajistí, ale přesto není jedno, kterým směrem napře svůj vliv.

  Otázka zní: Chcete svým hlasem ovlivnit, i když třeba jen malinko, současnost a budoucnost svoji i svých potomků, nebo si jenom potřebujete hojit svoje vlastní křivdy a bolístky více než 35 let staré? Popř. hojit nedávné křivdy a bolístky covidové?

 6. Zelená guma, by si hlavně měla srovnat v lebeni, co vlastně chce. Řád a pořádek, nebo bordel v ulicích. Nějak mi to poslední dobou neštymuje.

  1. Pro Jasl 16:26
   Dobrý postřeh. Ten, co si dal jako heslo do voleb „Řád a klid“ není schopen umravnit ani své vlastní sympatizanty. Je to stejně prázdná nádoba, jako Bambuše. Jen „omračuje“ ostrými rysy, přesně střiženým „mužným“ vousem, atletickou postavou… Ve svém špiónském kurzu měl jistě i předmět „diplomacie“ (vojenská diplomacie). Je v tom vzdělán, proto působí uhlazeněji, než Babiš. Babiše „nemusím“ a volit jsem ho původně nechtěla (i proto, že „Anonovci“ souhlasili s vojenským výcvikem ukrajinců na našem úszemí), ale když sleduji tu „fanatickou nenávist až za hrob“ antibabišovců, přímo mně to ponouká trochu „vyrovnat skóre“….

   1. V originále je to – 𝗥𝘂𝗵𝗲 𝘂𝗻𝗱 𝗢𝗿𝗱𝗻𝘂𝗻𝗴 a pokračování je – Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer!

 7. Já mám jasno, volím Pavla, chci za prezidenta důstojnou osobnost, Čecha, který umí mluvit, dobře vypadá, takže nám nikde nebude dělat ostudu. s takovým prezidentem budeme moct projevovat svou hrdost a lásku k české vlasti, před celým světem.

  I pro krýlepána, tohle je tak šladče jostomiloučké, že to nemůžu nechat ve spamu!
  Ať se zasmějou i ostatní.
  Zakladatel

 8. Jsem měl zase nutkání…

  Dne 17. 11. 2019 byl založen spolek „Pro bezpečnou budoucnost, z.s.“
  Otci zakladateli jsou:
  Ing. Petr Pavel, M.A.
  PhDr. Petr kolář
  PaedDr. František Vrabel (to NENÍ organizátor demošek), (Semantic visions)
  Radko Hokovský (AMO, Evropské hodnoty,)

  1. Dosaďte si do rovnice i vládního zmocněnce pro boj s informacemi Klímu, pár dalších poskoků CEMPER, užitečných uřvaných idiotů typu Pribáň, Hrebenár a máte za X, co?
   Totalitu.

   Vláda která má parlament, senát, prezidenta, předsedu ústavního soudu a pod palcem i média a svobodu slova – a tedy nepustí (ani loutkovou) opozici ke slovu, dehonestují ji v každém plátku, pro dezinformování odřízne od světa, je co?
   No, TOTALITA.

   Ono jak nacisti, tak komančové k moci přišli také skoro demokratickou cestou, jen ji v pravý čas opustili. A co čeká tuhle zemi s největší pravděpodobností po těhle volbách?
   (TOTALITA).

 9. Ty voe, tady se za potlesku médií lynčuje člověk a ten lynčovaný je důrazně vyzýván, aby uklidnil situaci.
  Kua, jsem blázen já, nebo ti okolo?

    1. To Pavlovo vstoupení je velmi rychle odhalený fejk. Taky jsem se na něj nejprve chytil. A pokud by byla válka NATO s Ruskem, je automatické, že tak skutečně budeme od první minuty.
     Zmanipulované je jak to Pavlovo s tou iluzí míru, tak to s Babišovým nevstupem do války. Obojí má svůj kontext, stalo se to ale kartou ve volební hře. Každopádně ale Pavlova rétorika je mnohem víc válečnická. Není na tom nic nelogického, byl pohlavárem MATO, kterému ne, že nešéfuje, ale samozřejmě šéfuje USA. Jinými slovy, v případě nařízení USA do toho jít bychom šli za prezidentování jednoho i druhého, jen za Pavla mnohem „radostněji a pokrokověji“.
     Což v důsledku není žádný rozdíl, nicméně válka jednoduše je Pavlův celoživotní byznys. Jakékoli rozebírání (myslím obecně tu v diskusích i všude jinde), jestli bychom za jednoho šli nebo za druhého nešli je mimo mísu. Nemáme jak se rozhodovat jestli jo/ne, je to naprosto stejná situace, jako ve VS, jen se vyměnil „velitel“.

     Pro rozhodování mezi nimi hrají mnohem větší roli úplně jiné věci. Ať je Babiš jaký chce, má pravdu v tom, že Pavel by kejvnul na zvyšování daní, na euro, na rezignaci jednomyslnosti před většinovým hlasováním Evropské rady. Nic by neřekl proti ignoraci možnosti vykoupit zpátky ty minoritní procenta ČEZ. A má pravdu v tom, že on daně snižoval, že prosazoval a taky prosadil v Evropské radě zájmy ČR. Zrušením uprchlických kvót „Syřanů“ třeba počínaje, kdy tohoto bylo víc. Co by dělal na jehož místě Fiala (což je s Pavlem vlastně stejný), to nikdo neví, protože se to nestalo. Obrázek si můžem ale udělat z tohoto europředsednictví, který pojal naprosto čistě jen jako svý selfíčko, jako svý „důležitý“ focení se s europapaláši.

     Na druhou stranu má hodně kaněk u covidu,to se mu smazat nedá. Je jen spekulací, co by na jeho místě dělal Fiala, ale osobně si myslím, že by to, eufemisticky řečeno, nebylo moc lepší. Šlo tam do značné míry o podrobnou situaci „o nás bez nás“, jako to je s tou válkou. Ne úplně, ty kaňky tam rozhodně má, a to hodně a nemalejch. Všechny ty zbytečný omezování, nekrocení zdramini vakcinačního teroru a lhaní apod. Nutno ale dodat, že sice zasek do dluhu velikou díru (jako by nevyhnutelně musel udělat bez vyjímky každý na její místě), ovšem kromě bohužel nevyhnutelných rozkrádaček ty prachy skutečně dostali lidí a firmy. Že tamtomu ne, jinému hodně, to na tom nic nemění.

     Zdaleka není volba prezidenta jen o válce. Mmch má Babiš pravdu i v tom, že Fiala se coby předseda EU nijak neangažoval právě v tý radě pro získání peněz na financování ukr. uprchlíků, což Pavel ignoruje a což by, troufnu si říct, Babiš se angažoval a neignoroval atd atd.

     Trochu si rejpnu, pane legendární gogo, jestli to budete číst, dnes jste kdesi zmínil, že se vyznáte a že rozumíte situacím. Roztrháte mi taky díky svému rozumění situaci tohle mý psaní tak, jak vlastně každýho roztrhnete jak hada?

     1. Až budu velký, taky se stanu pohlavárem MATO. A tuším jsem tam kdesi o Babišovi zmínil, že být na jejím místě… A možná ještě něco. Dnes jsem vyfasoval první brejle, tak jsem sebevědomej, že konečně vidím, co píšu, tak jsem si byl jistej, že tam nemám žádný překlepy… 🙂

 10. https://www.postoj.sk/122985/petr-pavel-vyzval-andreja-babisa-aby-upokojil-situaciu-v-spolocnosti
  Petr Pavel vyzval Andreja Babiša, aby upokojil situáciu v spoločnosti
  Žiada od neho, aby stiahol všetky propagačné materiály, kde využíva strach zo zatiahnutia do vojny.

  Prezidentský kandidát Petr Pavel v utorok vyzval svojho súpera Andreja Babiša, aby upokojil situáciu v českej spoločnosti. Apeloval naňho, aby si uvedomil zodpovednosť za jej stav po voľbách. Výzvu publikoval na sociálnej sieti Twitter, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
  „Dôsledkom vašej kampane konflikt v spoločnosti dosiahol kritickú hladinu a musíme ho zmierniť. Nech už zvíťazí ktokoľvek z nás, uvedomte si zodpovednosť za to, v akom stave bude naša spoločnosť po voľbách,“ napísal Pavel na Twitteri.

  Armádny generál vo výslužbe zároveň českého expremiéra vyzval na tri kroky. Žiada od neho, aby stiahol všetky propagačné materiály, kde využíva strach zo zatiahnutia do vojny. Požaduje tiež, aby sa Babiš ospravedlnil vojakom a ich rodinám za poškodenie ich povesti v spoločnosti.
  „Verejne vysloviť záväzok neútočiť a neeskalovať situáciu v televíznych debatách, ktoré budú sledovať milióny ľudí“, je tretím krokom, na ktorý Pavel vyzval Babiša.

  Bývalý predseda českej vlády si dal pred druhým kolom prezidentských volieb na svoje bilbordy heslá s vojnovou rétorikou. „Nezavlečiem Česko do vojny. Som diplomat. Nie vojak,“ píše sa na jednom z bilbordov, za ktorý ho kritizoval aj český minister zahraničných vecí Jan Lipavský či ministerka obrany Jana Černochová.
  „Generál neverí v mier. Voľte mier. Voľte Babiša,“ je ďalšie z expremiérových hesiel. Politici ho kritizujú, že zasieva v českej spoločnosti strach.

  Druhé kolo prezidentských volieb v Česku sa uskutoční najbližší piatok a sobotu (27. a 28. januára). Všetky štyri prieskumy publikované pred druhým kolom prezidentských volieb favorizujú Petra Pavla.

  1. Kdyby to takhle žádal za poslední rok od Fialy, Lipánka, Marfuši…, tak bych mu to i věřil. Takhle to ale vypadá na stejné schema jako „nerozdělujte společnost“.
   Ale aspoň že soudruzi inovovali.

 11. Varšava zvažovala možnost rozdělení Ukrajiny již v únoru 2022
  ——————————————————————————

  Dne 23. ledna bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski prozradil, že Varšava zvažovala možnost rozdělení Ukrajiny v počáteční fázi ruské speciální vojenské operace.

  24. ledna 2023 – 09:40

  Další podrobnosti polský úředník neuvedl. Polský premiér Mateusz Morawiecki se již pokusil Sikorského slova vyvrátit.

  „Myslím, že v prvních deseti dnech války došlo k chvilkovému váhání, kdy jsme všichni nevěděli, jak to bude probíhat, a možná se Ukrajina zhroutí,“ řekl bývalý ministr v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Zet. .

  Morawiecki označil Sikorského výroky za „ruskou propagandu“ a vyzval opozici, aby se jich vzdala. Jakákoli tvrzení, která odhalují skutečnou podstatu kyjevského režimu nebo západní politiky, jsou označena jako ruská propaganda.

  „Prohlášení Radoslava Sikorského se neliší od ruské propagandy. Bývalý ministr zahraničí musí vážit svá slova. Očekávám, že tato ostudná prohlášení budou stažena. Vyzývám opozici, aby odmítla prohlášení Radosława Sikorského,“ napsal Morawiecki na Twitteru.

  V důsledku toho vypukl konflikt mezi polskými představiteli. Bývalý polský ministr zahraničí se nevzdal svých názorů a obvinil premiéra z návrhu na vyslání vojáků na západ Ukrajiny. Sikorsky také tvrdil, že „nikdo v Polsku neplánuje akce proti Ukrajině“.

  „Odmítli jsme narážky Putina a návrh Žirinovského. Vy a Kaczynski (vůdce aktuálně vládnoucí strany Právo a spravedlnost v Polsku) jste ale na rozdíl od postoje NATO oznámili návrh na vyslání vojáků na západ Ukrajiny, což Zelenskij kategoricky odmítl. A byli jste to vy, kdo dal živnou půdu ruské propagandě,“ napsal Sikorsky.

  Šéf ruské zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin na konci listopadu loňského roku uvedl, že polské úřady začaly připravovat materiály, které by mohly doložit práva Varšavy na anexi území na západní Ukrajině. Jak vysvětlil šéf SVR, Polsko se hodlá zaměřit na volyňský masakr, ke kterému došlo v roce 1943. Tato epizoda bude použita k obvinění ukrajinských nacionalistů z genocidy Poláků. Poté Varšava vznese své nároky na odškodnění Kyjevu.

  Polská média mezitím sázela na den polské invaze na západní Ukrajině. V prosinci Niezależny Dziennik Polityczny oznámil, že polské vedení napadne západní Ukrajinu a v květnu tam uspořádá referendum.

  „Diktátor Kaczynski se dlouho připravoval na hodinu B, tedy na okamžik, kdy bude možné vrátit východní Kresy (části Haliče a západní Ukrajiny). Výsledkem první etapy tohoto plánu bylo, že Varšava již plně ovládá kyjevskou vládu politicky i finančně. Druhou etapou je příprava Poláků na bojové operace,“ domnívá se autor článku.

  Polské úřady již vytvořily speciální vojenské výcvikové tábory, kde mobilizovaná osoba získá základní válečnické dovednosti. Kromě toho má Varšava v úmyslu v roce 2023 navýšit armádu o 17 tisíc lidí a provést velká vojenská cvičení zahrnující 250 tisíc vojáků.“
  ————–
  Paměť politiků je, jak vidno, nesmírně křehká.
  (Mě by spíš zajímalo, do které země se těch pár set tisíc přísných, spravedlivých, zasloužilých, leč u Poláků, zdá se, neoblíbených demokratických banderovců s čerstvými bojovými zkušenostmi a zbraněmi přesune).

  1. Holube, je to spíš tím, že tidlencti politici ovládají orientaci v prostoru a čase líp než vy měkkozobí.

  2. „Diktátor Kaczynski se dlouho připravoval na hodinu B, tedy na okamžik, kdy bude možné vrátit východní Kresy (části Haliče a západní Ukrajiny). Výsledkem první etapy tohoto plánu bylo, že Varšava již plně ovládá kyjevskou vládu politicky i finančně.“
   Je to asi pravda, když to píšou, USB a GB nemá na loutku Zelenský žádný politické nebo finanční páky, že? Prokristapána, proč se někdo neozve a autorovi aspoň nezlomí prsty na rukou, aby neotravoval prostředí?

   1. Muslimové začínají dělat ve Švédsku docela velký binec. Spálili veřejně Korán.
    Takže Erdogan bude stále držet Finsko a Švédsko mimo NATO. Má právo veta.
    Mimo jiné: Ty záběry mladých Turků ve Švédsku jsou docela hrozivé. Mladí a narvaní testosteronem.

  3. No už jsem to kdysi psala, že má Polák zálusk na Halič. Ale prosím teoreticky, když by Polák , tedy naše milé Nato, vystartoval na Ukrajinu urvat si kus území- tak bychom dle čl. 5 a Pavla šli na pomoc Polákovi ,protože NATO a tedy proti Ukrajinci?? To by byl dobrý bizár, to bych chtěla slyšet ty argumenty, kterými by toto obhajovali mazánci naši.

 12. Tak nám zelená guma žádá Babiše o zklidnění napětí.
  Ty vole, něco mi asi uniklo. Že by voliči ANO napadaly lampasácké mítinky? Že by media psaly samé chvalozpěvy o Babišovi a šířili pohodu a klid? Že by se vyhrožovalo vojáčkovi a jeho rodině? Že by komedianti náhle začali Babiše svatořečit?
  To už je ad absurdum………..

  1. Dobrý den, na Parlamentních listech je vyjádření A Babiše, že končí s kontaktní kampaní, dostal další anonym. Kam až to ta kavárna chce dotahnout? Pomalu začínám mít strach.

    1. Milý Asfaltový holube, ráda čtu Vaše komentáře ale teď jsem z Vaší reakce rozpačitá. Co mi dlouho trvalo? Mít strach? Tak už ho mám.Sem na Litterate chodím denně, předtím jsem četla Vidlakovy kydy a to proto že mi tady bylo dobře . Samozřejmě ne se vším souhlasím , ale alespoň mi tady nikdo nenutí jednu jedinou pravdu. Války se bojím už dlouhou dobu, ale to, že tady začíná hon na lidi jak ve třicátých letech, tak to mi vyrazilo dech. Asi máte pravdu, jsem hodně naivní, vždyť jsem o tom četla, dokonce mi o tom vyprávěla babička. Nechtěla jsem si připustit, že to zase bude a pořád se mi nechce. Máte radu, co s tim? Co udělat?

      1. I já se omlouvám, Jitko.
       Bylo to neomalené.
       Já mám strach už/až od přelomu roku 2014/2015.
       Mám tedy před Vámi náskok…ale zároveň mnohaleté zpoždění(!) za realitou.

       Přitom jsem měl dostatek informací….ale i je to podobná situace jako dnes, kdy mám dostatek informací o svém zdravotním stavu – a přitom se kolikrát přistihnu, že věřím tomu, že budu za čtyři či dokonce pět let ještě naživu.

       1. jó víra, Asfalťáku, to je nekonečný téma
        (ale nejhorší to je, když člověk nemůže zabrat a mozek si dělá co chce)

      2. I já jsem dostala opravdový strach až teď.
       Až teď jsem pochopila, že pan Zelený musí zvítězit za každou cenu.
       Protože kdyby se ukázalo ze je to lump, tak by se mohly začít dít ošklivé věci.
       A to přátelé pana Zeleného a přátelé jejich přátel, ( je jich hodně a na vlivných místech ), nikdy nepřipustí.
       Momentálně to vypadá, že je pan Zelený nejdůležitější nadčlověk na Zeměkouli. Pro pana Zeleného se vyplatí zemřít. Kdo to nechápe je válečný štváč.

   1. To je jasný.
    Kavárna to chce dotáhnout do úplného vítězství.
    Před časem signalista premiér oznámil: „Jsme ve válce“ i myslel jsem si, že to jako on a jeho rodina.
    Páč jsem si ve válce nepřipadal.
    Dnes bych řekl, že ve válce je on a jeho kavárna+přicmrndávači. A až do úplného vítězství.

    1. On objektivně vyhrát nemůže a ani nechce. Ale důstojně se zúčastnit musel. Tak teď jak to udělat, aby odešel s co nejlepším skóre v očích potenciálních voličů.
     I toto je cesta.

  2. To mi připomíná situaci v Reichu, když škody způsobené křišťálovou nocí museli hradit Židé, protože oni za to mohli !

   1. Formulovala bych to asi takto :
    Škodu museli nahradit právě ti Židé, kteří za nic nemohli. Ti kteří za něco mohli byli už dávno vysmátí jako lečo v bezpečí. Žádnému Rothschildovi nikdo nezkřivil ani vlásek. Mocná a bohatá organizace Jewish Agency for Palestine se o užitečné a bohaté židy postarala. Zahynuly tak jenom slabší kusy. Mezi nimi i náš Karel Poláček. Zachránil jenom dceru, na výkupné pro sebe mu už nezbyly prachy.

    1. Ano, paní Helo,tak se svět točí.Děkuji za upřesnění.Tou tragédií světa je, že ti hodně bohatí měli dokonce akciové podíly třeba v IG farben, spoluvlastníku firmy vyrábějící Cyklon B.
     A to – oni za to mohli – bylo myšleno samozřejmě v ironii. Němečtí Židé mohli za škody na svých životech, zdraví, synagogách,majetku i výlohách pronajatých obchodů úplně stejně jako Andrej Babiš za agresivní a děsivé chování libtardů na jeho mítincích.Přesto na tom udatný jenerál dnes opět bazíroval.Opět, řečeno s klasikem, doba vymknutá z kloubů šílí.

     1. Zapomněla jsem dodat, že taková byla nacistická argumentace, když nutili Židy platit škody způsobené nácky během křišťálové noci.
      Podobnost nebude čistě náhodná.

  3. Upřimně, tomuhle všemu babiš nahrává svým vypjatým projevem, dramatickými prohlášeními, tiskovkami o ohrožení života. Měl by ubrat. Pavel dost sympatií získává i tím klidným úsporným projevem, který jednak voliče uklidňuje, navíc minimalizuje risk prolátnout nějakou blbost a k něčemu se jasně vyjádřit.
   Zrovna dnešní Babišovo prohlášení, že končí kontaktní kampaň, protože ho ohrožuje přízrak s puškou nebo co, je v příkrém rozporu s tím, že slibuje, že bude i nadále jako prezident objíždět republiku a stýkat se s lidmi. A oprávněně to zvyšuje nervozitu a bude opět kavárnou vykládáno, že někde kňučí. Přiznávat strach v prezidentské volbě je – dle mého názoru – projev slabosti / ale nevím konkrétně co povídal dneska/.

   1. Mě je to naopak sympatické, ubral plyn a má opravdu snahu o zklidnění společnosti a ještě se dokázal elagantně vymezit vůči útoku generála:
    „Místo toho, aby pan Pavel odsoudil, co se děje na mítincích, tak zase dává do prostoru nesmyslné výzvy. Naši členové neútočí, útočí členové nebo podporovatelé pana Pavla. Možná by pan Pavel mohl vyzvat Forum24, aby neposílalo miliony lží do schránek našich občanů. Z naší strany není nic. Nám vyhrožují, smrtí dokonce, tak nechť si pan Pavel zamete před vlastním prahem“ zakončil Babiš.

   2. Zvonku to tak vyzerá a aj by v tom aj kúsok pravdy bol, ale.
    Za generála obstarávají dramatická prohlášení, expresivní situace a hysterii vsehoschopná média.
    Babiš je na to svým způsobem sám.
    Pokud volič podlehnete tomu, jak se co říká místo toho, co se říká, pak je s námi opravdu konec.

   3. To, jak se chovají příznivci Pavla velmi připomíná řádění bojůvek, příznivců Henleina z třicátých let minulého století. Byl jsem na setkání s panem Babišem vloni v létě v Ústí nad Labem. Také tam promyšleně stoupenci vládních stran to setkání s občany na náměstí sabotovali, roznášeli píšťalky, ale když jsem na ty nejhlasitější zakřičel „Fialova drahota!“ stáhli se zbaběle a přestali rušit.
    To ještě o prezidentskou volbu nešlo. Oni prostě potřebují vyzvracet svoji nenávist a frustraci z osobních životních neúspěchů.
    Marie P., žvaníte, žvaníte a lžete.
    Který politik Pětikoalice absolvoval tolik setkání s voliči jako pan Babiš? On se nebojí jít mezi lidi, až se mu divím.
    Žádný.
    Jsou zbaběle zalezlí ve svých kancelářích a mezi lidi se bojí vystrčit nos.

    1. Možná žvanim, ale kde vidíte lež? ,píšu svůj dojem z babisova vedení kampaně a bohužel je to syntéza i toho, co slyším ve svém okolí.
     Fialovce v tuhle chvíli nehodnotim. Opakuju: budu volit Babise, natruc petikolce. Ale to neznamená, ze ho vidím jako pana čistého a spravedlivého. A ten kousek sympatie, co k němu chovám, si vysloužil poté, co proti němu vytáhli schizofrenního syna (klusak, zdechovsky, kalousek, Stehlíková ).

     1. Marie P., Babiš měsíce objížděl republiku, jednal všude s lidmi přátelsky, protivníci mu narušovali kampaň hysterickými akcemi (matka s dítětem na krku, autista, teď vuvuzely, píšťalky).
      Tento týden presidentská kampaň vrcholí a on dostává výhrůžky smrtí, ovšem podle vás: „tomuhle všemu babiš nahrává svým vypjatým projevem, dramatickými prohlášeními, tiskovkami o ohrožení života. Měl by ubrat. “
      Aha, asi kdyby ho nějaký šílenec zastřelil, tak by si za to Babiš mohl sám?
      To už je fanatismus.

      1. Fanatismus? Jsem tedy fanatický volič Babise?
       Když na svobodném webu napisu, ze mi jeho argumentace a rétorika připadá místy přepálená, a z mého pohledu v tomto dělá chybu, protože se tím více odchyluje od oceňovaneho generalskeho klidu?
       Bože, vždyť i tady vládne spousta negativních emocí.

       1. Maruško, klídek. Alenka se moc ráda hádá, moje babička o takových lidech říkala, že se rádi hněvají.
        Já takovou kinderstube jako ona nemám, tak o takových lidech říkám, že mají zlou hubu.
        😉

        1. No, Helanov, po vašich nekonečných vysvětlováních, proč nebudete volit Babiše a proč nepůjdete k volbách, vím, že nejste navedená, jen to druhé.
         Takže se pokusím vaše příspěvky nekomentovat.
         A k marii P. – znovu vás cituji: „Pavel dost sympatií získává i tím klidným úsporným projevem… Zrovna dnešní Babišovo prohlášení, že končí kontaktní kampaň, protože ho ohrožuje přízrak s puškou nebo co, je v příkrém rozporu s tím, že slibuje, že bude i nadále jako prezident objíždět republiku a stýkat se s lidmi….“
         Možná jsem se s termínem fanatismus ukvapila, spíš je to gogovština první třídy.

      2. Zdravím, Aleno, já vám nejspíš nechybím, vy mně ano. Nemám proč kecat…
       ——————
       Všimněte si, prosím, jedné zajímavé věci:

       Targus má Babiše rád jako osinu v zadku, ale pokud půjde volit, bude volit Babiše.

       Marie má Babiše silně nerada – ale pokud půjde volit, bude volit – Babiše!
       – tedy stejně jako Targus.

       Já osobně chápu pod pojmem „fanatizmus“ něco jiného než Vy , ale nemám s tím problém.
       ——
       (A upřímně – k Babišovi mám tolerantnější postoj než Marie – i tolerantnější postoj než Targus ( či třeba Ládik!)

       1. Pane Holube, mít A Babiš
        zlomek Vašich diplomatických schopností, neměla bych s nim zřejmě problém 🙂

   4. Re: MP

    Soudružko Marie, běžte se svými hesly do nějakého řitního otvoru. A klidně i do předního zadku, pokud najdte nějakou osobu ženského pohlaví, která vám bude podržovat.
    Možná tomu nebudete věřit, ale bez vašich hlubokomyslných analýz OPRAVDU přežijeme.

    1. Zdravím, Targusi,
     nemůžu si pomoct, ale Marie hodnotila své subjektivní vnímání (a vnímání svého okolí) Babišova stylu a projevu.

     Máte pravdu, že bez jejích analýz (?) by většina zde opravdu přežila.

     Nicméně – bezezbytku totéž se dá říci o analýzách spousty dalších – abych nepátral příliš daleko, určitě by většina přežila cumbajšpíl bez analýz Asfaltového holuba. A většiny z nás dalších…
     ——————–

     Nedorozumění v hodnocení stylu obou kandidátů spočívá převážně v tom, že Babiš i Pavel se snaží v rámci svých komunikačních schopností obracet každý k jinému elektorátu, přičemž jejich elektoráty mají schopnost prolnout se jen velmi malou.

    2. Dneska se někdo moc špatně vyhajal. Kyselou p@del přiděluji Targusovi.
     ( Nepochybuji o tom, že to přežije. Stejně jako paní Marie přežije jeho rýpnutí. )
     😍

   1. Pravicový program proměnily globální korporace ve směs chamtivosti, asociálnosti a pokrytectví a levicové strany opustily dělnickou klientelu a zabředly do bažiny progresivistické agendy.
    Naše politická scéna připomíná spíše republikánský Řím či renesanční Florencii, kde se bojovalo o čistou moc bez ideologické zástěrky. Záleželo pouze na oligarchovi, zda se opře o lid nebo o patricie. Andrej Babiš si zvolil lid. Tím si ovšem odcizil tu část obyvatelstva, která se vzhlíží v patriciích.

    (Podotkl Petr Drulák a myslím, že to docela přesně trefil. Kavárna, vyvolení a vidláci, blbové od přírody.)

  1. V prezidentskych volbach Clintonova – Trump jedna sazkova kancelar zacala vyplacet sazky na Clintovou, aniz by pockali do konce voleb, protoze vitez byl zcela jasny 😀

 13. Péťa Retuš je pořáde nemocinkatej, o čemž nás jedině pravdomluvná a úúúúúplně ganc demokratická média neopomínají informovat několikrát denně. Samozřejmě v tom nejpozitivnějším slova smyslu.
  Zatímco když bylo tuším minulej tejden blbě Babišovi, tak ho ruče obvinili titíž ze simulantství a strachu z debaty.

  Přitom jednoho napadne, po mimických projevech Péťy Retuše při poslední „debatě“, že má Péťa tak trošku tekutý nerviky.

 14. Můj skromný názor:
  Pavel si myslel, že má odslouženo. Jistě dostal krásný unijní důchod v řádu staticich korun, kterého si chtěl v klidu užívat.
  Leč minulost ho dohnala. Myslím tu nedávnou minulost, kdy si myslel, že už má tu komunistickou minulost odpracovanou. No, nemá!
  Kolář hledal marně, nikoho schopnějšího na funkci prezidenta nesehnal.

   1. Pardon, ale hovno odpracoval. Společnost mu ve své velkorysosti dovolila dělat kariéru, jakou chtěl, jenom musel pružně změnit fangli, což mu nečinilo pražádný problém. Tato vlastnost bývá pilířem charakteru.
    V kontextu toho, že mnozí vydíraní podepsali spolupráci pod tlakem (a žádnou reálnou škodu nikdy nezpůsobili) a nemohli pak velet ani říční pramici, je jeho cpaní se na první místo ve státě neuvěřitelné chucpe. A ano, důkaz naprosté vyprázdněnosti Kolářových kádrových rezerv.

    1. Asi jsme se nepochopili. Myslím, že nápad kandidovat nevzešel přímo od generála, ale třeba skrze jeho poradce Koláře. Což přiznává pan generál i ve své knize. Kolář mu pěkně vysvětlil, jaké služby je třeba vrátit, když mu bylo umožněno překabátění a skvělá kariéra.
     Takže jsme pane Martine V. ve shodě.

     1. Jo tohle „odpracoval“, tak to jo. Já už jsem trochu alergickej na méédiální „tu mladickou chybičku a nepatrnou kaňku na minulosti si odpracoval pro Českou republiku„, takže ano, jsme ve shodě, že svoji kariéru si teď bude muset odpracovat ve prospěch těch, kdo mu ji reálně umožnili … a nebude s tím opět mít žádný problém.

 15. Vnořil se jak čípek do mocenských mechanismů minulého režimu, oddaný, přesvědčený ještě v době „Několika vět“, když jako předseda partajní buňky ideologicky káral kolegu, který je nepovažoval za nic apriori špatného.

  Generál Pavel se snaží vylepšit si kádrový profil tvrzením, že jako předseda vojenského výboru NATO musel projít nejpřísnějšími bezpečnostními prověrkami. V minulosti však na stejný post stejnými prověrkami prošli i bývalí nacističtí generálové Johaness Steinhoff a Adolf Heusinger (ten připravoval a realizoval plány na invazi do Polska a Sovětského svazu). Někteří obhájci čehokoliv se snaží argumentovat, že to s kvalitou prověrky či důvěryhodností generála Pavla nemá vůbec nic společného, protože tehdy prý šlo o „kombinaci taktických, strategických a geopolitických důvodů v kontextu probíhající studené války,“ a že od té doby se standardy, metodiky a podmínky mnohokrát změnily. To ano, jenže studená válka pokračuje, a čouhá z ní jak sláma z bot novodobý „Drang nach Osten“. Ostatně Západ nikdy Hitlerovi nevyčítal, že napadl SSSR, ale že nevyhrál.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Jan-Schneider-40-pripadu-Az-Babis-zacal-vadit-Dukazy-o-podvodech-StB-727077

  1. Můj bývalý spolužák nezměnil své pevné přesvědčení za poslední půlstoletí ani o milimetr.

   Tvrdí, že neodpustitelnou Hitlerovou chybou byla váhavost a nemístný humanizmus. Měl prý rychle vybít všechny Rusy do jenoho .
   Když jsem namítal, že se chystal kromě Židů vybít i nás Čechy, odpověděl s pokrčením ramen. To je TVŮJ problém!

   Má totiž německé předky, byť je jeho krev částečně znečištěna příměsí krve slovanských podlidí (slave=otrok).

   1. Není jich úplně málo, kdo o „něm“ stále hovoří pouze vestoje. No, lepší potvrzení správnosti odsunu se hledá jen těžko.

  2. Každý elf Vám odpoví, že to je lež, protože Johannes Steinhoff nebyl nacistickým generálem, protože to v Luftwaffe dotáhl pouze na obersta neboli plukovníka. Generála dostal až v Bundesluftwaffe.
   Žádné prověrky, co by se týkaly generála v.v. Pavla se nekonaly. Nejsou potřeba. Volba předsedy probíhá členskými státy NATO z nominovaných náčelníků generálních štábů. Funkční období je tříleté. Takže náčelníci GŠ jednotlivých zemí si zvolí, kdo je bude příští 3 roky zastupovat. Tuto funkci nesmí zastávat Američan (aby to vypadalo, jako že nemají hlavní slovo). Samozřejmě, že skutečným vrchním velitelem NATO je předseda sboru náčelníků štábů USA (i když oficiálně je pouze nejvyšším vojenským poradcem prezidenta USA)

  1. Drulákův závěr – ale doporučuji přečíst celé:

   „(…)
   Svým způsobem pokračoval v nastoupené dráze i Pavel.
   Trénink na rozvědčíka ukončil až za nového režimu, když hladce vplul do jeho bezpečnostních struktur.

   Dostal možnost předvést své vojenské i diplomatické kvality a dosáhl těch nejvyšších pozic. Co ale víme o jeho politických názorech a schopnostech? Podobně jako úspěšný byznysmen nemusí být dobrým politikem, ani kvalitní voják jím nemusí být.

   Pokud nemá žádné politické zkušenosti, záleží na tom, kým se obklopí. Pavlovo okolí dokládá, že se ji vědom svého závazku vůči těm, kteří mu dali možnost převléknout kabát a šplhat nahoru, nejdříve čeští atlantisté a následně samotní Američané.

   Důležitou roli v jeho kandidatuře hraje mimo jiné prominentní americká lobbystická a právní firma a její místní přisluhovač. USA použily postup, který se jim osvědčil i jinde; v Západním Německu udělaly z mladých schopných členů NSDAP či důstojníků Wehrmachtu pilíře svého dlouhodobého vlivu.

   Tím se dostáváme k hlavnímu důvodu, proč bych v sobotu večer z úst vítěze raději slyšel lehce zmatenou slovenskou češtinu než bezchybnou, důstojně znějící a jinak sympaticky strohou mateřštinu, proč ve mne slovenský oligarcha s výrazem mazaného predátora vyvolává pokrčení ramen, zatímco důstojně prošedivělý zevnějšek vyznamenávaného českého generála mne odrazuje. Hlavním úkolem dneška je bránit svrchovanost.

   Zde nejde pouze o Rusko, Čínu a další nezápadní aktéry. Musíme také umět čelit destruktivnímu tlaku Berlína, Bruselu a Washingtonu.

   Šíření progresivistických ideologií a boj s dezinformacemi nás posouvají do nové totality,
   válka na Ukrajině, boj s klimatem a ekonomická kolonizace ničí ekonomický základ naší národní existence.

   Síly kolem Fialovy vlády si zvolily stranu destrukce, ovládají všechny ústavní instituce, chybí jen prezident.

   Není jisté, co očekávat od Čechoslováka Babiše. Ale u Čecha Pavla máme jistotu, že bude na straně destrukce.

 16. Hledej – Najdi – Řekni (cz titulky)
  https://www.pokec24.cz/video/hledej-najdi-rekni-cz-titulky/

  Každý občan této země by se měl podívat na tento film a udělat si pak svůj vlastní názor.
  Je to pohled na události na Ukrajině v historických souvislostech očima ruského režiséra.

  Ten film je podle mě profesionálně udělaný, na úrovni seriálu „Neznámé dějiny Spojených států“ režiséra Olivera Stone.

  Stejně jako režisér si myslím, že film bude brzy nedostupný. Kdo to umíte, prosím archivujte.

   1. Připomnělo mi to ,, Ukrajina v plamenech“ od Olivera Stone. Stáhnout to neumím, tak aspoň přeposílám známým.

   1. Díky za odkaz, ale mohl byste, prosím, napsat polopatě i pro „blbé“ postup jak ten fim pomocí tohoto programu na stahování videí uložit?

    V tom článku totiž není „video adresa“ toho filmu… nevím si s tím rady.

    Prosím poraďte, kdokoliv. Dopředu pěkně děkuji.

    1. Oranžové tlačítko za odkazem, pak stačí vybrat kvalitu rozlišení, čtyři modré okénka, a vyskočí okno na stažení

 17. Zvažoval sem zda půjdu v 2.kole volit Babiše anebo vůbec ne.
  Článek Kláry Samkové mne přesvědčil,že půjdu volit Babiše. I Vidlák mne utvrdil v mém rozhodnutí dnešním článkem,děkuji mu za něj.
  To i přesto ,že za jeho vlády, když byl ulhaný,chytrý,pracovitý Babiš premiérem v demisi bylo nařízeno povinné očkování,které se mne týkalo.

  1. Třeba se vám splní i to očkování.
   Ale nebojte
   1. Vyhraje Pávek
   2. Jeden i druhý budou plnit zadání po věcné stránce stejně.

   Myslím, že nakonec budete rád za Pávka prostě proto, že budete moci volit Babiše do parlamentu a mít ho jako premiéra. A budete moci voličům Pávka mlátit o hlavu to, co bude dělat a říkat.
   Protože jinak by oni mlátili o hlavu vám Babišovy excessy a vy sám byste trpěl tím, jak by nás zatahoval do války. Tak si prostě řeknete – kdyby tam byl Babiš….

   1. Sice, se zaťatými zuby, volím Babiše, ale zvolení Pavla, při povědomí o rozložení moci a jejím zakladě, mě nepřekvapí ani nerozladí. Zvědavý na stav Schrödingerovy kočky.

    1. Chybu tím neuděláte, z hlediska výsledku určitě ne, z hlediska vnitřního taky ne, pokud nebudete mít potřebu se sám obelhávat.
     Teď už to nemá dobré řešení.

     Jiná věc je ale jakési Review. Tedy zmapovat cestu k tomuto průseru a probrat si jednotlivé odbočky k němu. Jestli se dalo něco dělat jinak, kdo mohl a udělal, kdo neudělal, kdo nemohl a říkal, kdo to chápal, kdo nechápal.

     Já například mám neodbytný dojem, že ačkoliv zdejší mainstream obviňuje Okamuru z toho, že nominoval nevolitelného (což nepopírám) Baštu, a tím že nějak situaci zhoršil, já popravdě nevidím, že by Bašta nějak zhoršil Babišovi pozici. Opravdu ne.
     A kdyby býval Okamura postavil super volitelného kandidáta, jsem přesvědčen, že by zdejší mainstream reagoval v důsledku ještě agresivněji, porotže takový kandidát by měl potenciál dokonce Babiše v prvním kole zcela vyřadit.
     Původně jsem podezíral Vitáskovou, že couvla před pětikolkou, ale je taky možné, že nechtěla být cílem útoků šestikolky, tj. Babišovy smečky, pro kterou by se samozřejmě stala hlavním nepřítelem.

     Takže já třeba beru tyhle volby od losovačky jako ztracené a hledím na to v podstatě z pozic výzkumníka v oboru sociálních interakcí jak skupin tak jejich vnitřní dynamiky .

     1. Juknete na Tribunu pod Medveda, dal jsem tam odkaz na zajimavy serialek, mapujici duvody (ideoveho) konce SSSR. Uplne staci projet fotky…a budete doma. Rozklad zacal uz v 70. letech, perestrojka bylo uz jen logicke tehnicke zakonceni zapadnickeho trendu.
      Treba to ale vite, pro me to bylo prekvapeni.

      1. Já to vím dávno. Důvodem je nedědění výsad. Všechny režimy to přeci tak měly. Musíš krást a zabíjet a nakradené vč. získaného šlechtického titulu předáš dál. A teď to bylo jinak – děti Stalina? Dokonce i toho syna nechal zahynout v zajetí a dcera z nedědění měla celoživotní trauma, Chruščovův syn – obyčejný technik, Husák, Novotný atd., vždyť jsme chodili do stejných škol a jezdili na stejné tábory. To víte, rodiče se snažili, ale nebylo to moc platné. A ve více generacích – to už je sakra trauma. Mně se libí, jak se na takových věcech živí socyjologové, polytologové atd., kteří „studují“ za mé peníze.

       1. O zastaveni vertikalni socialni mobility pise Hampl. Jakmile nizsi tridy narazi na karierni strop (vyssi funkce jsou dedicne obsazeny klany/ rodinami) zacinaji spolecenske turbulence. Ted se to snazi feudalne zabetonovat, ovsem nemaji po ruce prislusnou ideologii (dedicnost, danou vyssim bozim principem), tudiz maji jen jedinou moznost- jit na to pres nasili (cenzura, ostrakizace, socialni kredit atd.).
        Ono je to sice jakoby jasne, ale chapani procesu se odehrava spise na rovine konzumni nespokojenosti. Nespokojene tridy chteji predevsim ekonomicke vysady, ale neuvedomuji si, ze konflikt je tridni. Takze jejich vzdor vysumi v prazdnu, anebo je moci kanalizovan skrze nevyznannou ekonomickou ulevu.
        Vsechno tu uz bylo, ovsem pri kazdem opakovani je problem zastren jinym havem.

   2. Příští parlamentní volby mohou být ošetřeny již tak, že nikdo z nepovolaných se k lizu nedostane ani smykem.
    Jen si vzpomeňte, jak odpadlo i to málo zajímavých kandidátů z nynější prezidentské volby vyřazením firmou Hewlett Packard.

    1. Ty mají ošetřeny vidlákovsky – nevolte malé strany co se nedostanou + kdo je volí, ten volí satana. Přičemž o tom, kdo se dostane, rozhodují chlapci a děvčata z Aspenu a od Sorose skrze media a blogery. A funguje to výtečně už dekády. Hrubé násilí není třeba, pane Kabáte.. lidé jim ty hlasy dávají dobrovolně. 🙂

 18. Prostě platí to, co platilo vždycky. Abychom přežili, musíme tvořit obec, či společenství, společnost či jak se tomu ještě říká. Jestli smím prosit, raději ne kolektiv.

 19. na Slovensku sme vas uz predbehli :-((((( Vpred k svetlym eurohodnotovym zajtrajskom
  Jasanek by mal radost
  .
  https://ereport.sk/jendou-nohou-v-totalite/
  .
  Jednou nohou v totalite? Medzi subjekty regulované Radou pre mediálne služby (RpMS) pribudli fyzické osoby, ktoré využívajú svoje videokanály na YouTube, Facebooku či TikToku. Rada upozorňuje, že po nadobudnutí účinnosti zákona o mediálnych službách sa zmenila aj administratívna procedúra, ktorá predchádza spusteniu napríklad webového archívu televízie či videosekcie spravodajského portálu. TASR o tom informovala hovorkyňa rady Lucia Michelčíková s tým, že autorizáciu potrebujú po novom aj internetové rádiá.
  ,
  „Fyzické osoby, ktoré poskytujú audiovizuálnu mediálnu službu na požiadanie (AVMS) výlučne prostredníctvom platformy na zdieľanie videí, ktorej poskytovateľom je iný subjekt, teda napríklad fyzické osoby, ktoré majú svoj kanál na YouTube, Facebook Watch či TikToku, sú povinné najneskôr v deň spustenia tejto AVMS oznámiť jej poskytovanie Rade pre mediálne služby,“ priblížila hovorkyňa.
  .
  Riaditeľ rady Martin Dorociak tiež upozornil, že neoznámenie poskytovania je spojené s peňažnou sankciou. Podotkol, že cieľom rady nie je pokutovanie, ale prevencia, preto upozorňujú poskytovateľov na potrebu splniť si oznamovaciu povinnosť.

  Zaujímavé je, že tento článok vyšiel na TASR dnes, 23. januára 2023. Ako sa teda všetci noví povinní voči Rade, mali dozvedieť, že oznamovaciu povinnosť treba splniť do 31. decembra 2022, zostáva záhadou..
  .
  Rozhodnutia z Bruselu

  Ešte 8.12 2022, sme vás informovali, že v Bruseli padli nové rozhodnutia. O krokoch, ktoré musí Slovensko urobiť. Aby posilnilo svoj boj proti dezinformáciám. Nuž treba povedať, že zatiaľ vedenie rady pre mediálne služby, zjavne nezaháľa.
  Cenník „vašej slobody“

  Na stránke Rpms bol zverejnený aj cenník. „Na základe splnomocnenia k položke 13 sadzobníka správnych poplatkov, ktorý je súčasťou zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov určuje Rada pre mediálne služby tieto poplatky“ píše sa v jeho úvode. Pozrieť si ho môžete tu.

  Za „autorizáciu vysielania“ „lokálneho alebo komunitného“ zaplatíte 200 eur. Za „iné ako lokálne alebo komunitné vysielanie“ dokonca 600.

  Možno je pre niekoho tá nová „liberálna demokracia.“ Veď aj naša prezidentka sa vyjadrila, že „chybou a naivitou dnešných demokratov je domnievať sa, že na sociálne siete patrí pluralita názorov. A netreba ju nijako regulovať. „

  My niektorí si ale pamätáme aj dobu, ktorej sa hovorili inak. Kedy napríklad nesmel vystupovať nik, kto to vopred nenahlásil. Podobnej rade..

  Ide o štátom riadenú cenzúru? Pokiaľ musí i bežný človek nahlásiť, ak si chce založiť najprv youtube kanál? Alebo o demokraciu? A právny štát? Na to nech si čitateľ odpovie sám..

  1. Nebojte, my vás brzy doženeme a předženeme.
   Takové derby v lezení do p@dele , TIPSPORT by měl brát sázky.
   😀

  1. Čtecí zařízení se nedá instalovat všude. Sem tam se musí něco naučit zpaměti A v jeho věku už to jde ztuha.

  2. Jestli von není s tím zdravím na tom jak Putin.
   Pomalu aby si měl hledal nějakého toho prvního dvojníka.

   1. dvojníka nebude ani třeba – když dobře vytisknou fotku tak ten xicht můžou nalepit na jakoukoliv figurínu a nikdo nic nepozná.

 20. Nechci hodnotit, pouze konstatuji.

  Začalo to jednou svíčkou a svíček přibývá.

  Večery při svíčkách se rozrůstají.
  Flash – jak se kde svítilo proti Fialově tmě a válce DOPLNĚNO! Znovu doplněno! Potřetí DOPLNĚNO! Po čtvrté DOPLNĚNO!
  Publikováno 21 ledna, 2023 | Autor: vlkp
  Zde je přehled, jak dopadlo páteční svícení proti Fialově tmě a válce.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/page/2/

  Začalo to jednou demonstrací, které se zúčastnilo 70 000 + demonstrantů, a demonstrantů ubývá.

  Proč?
  Všimněme si ohlasů:
  Jeden ohlas, který můžeme považovat za provládní:
  Česká republika na 1. místě![1] byla veřejná demonstrace 3. září 2022 na Václavském náměstí v Praze[2] s cílem vyjádřit nespokojenost s vládou Petra Fialy a přístupem vlády vůči probíhající energetické krizi, inflaci nebo postoji k ruské invazi na Ukrajinu.[3]…..
  ….Svoji účast potvrdila řada populistických či proruských politiků či aktivistů, další z nich vyjádřili protestům podporu.[3] Mezi nimi např. populistická dezinformátorka[5] Jana Zwyrtek Hamplová nebo politická manipulátorka[6] Zuzana Majerová Zahradníková, která se stala slavnou svými výroky o „neexistující pandemii covidu-19“.[7]…..

  ….Cílem demonstrace má být podle organizátorů a chystaných řečníků zejména sjednocení tzv. vlasteneckých stran a hnutí a vyjádření silné nespokojenosti s kroky vlády Petra Fialy, která údajně reaguje nedostatečně nebo vůbec na aktuální problémy jako jsou růst cen energií, inflace nebo hrozba nedostatku zemního plynu. Mimo to má současná vláda upřednostňovat cizí zájmy před zájmy České republiky a na úkor českých občanů.[3][9]
  Podle Jindřicha Rajchla má demonstrace potenciál vytvořit dostatečný tlak na odstoupení vlády, podobně jako tomu bylo v Bulharsku.[9] Tam po protivládních protestech v hlavním městě Sofii byla po půl roce od zvolení vyslovena parlamentem nedůvěra vůči proevropské vládě Kirila Petkova a prozatímní úřednická vláda Galaba Doneva mimo jiné začala například vyjednávat s Gazpromem o obnově dodávek zemního plynu.[10][11] Spoluorganizátor akce Jiří Havel prohlásil, že „Cílem naší demonstrace je nutnost změny, hlavně v řešení otázek cen energií, zejména elektrické energie a plynu, které způsobí destrukci našeho hospodářství už letos na podzim.“[12]…..
  …..Ekonom a děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík odmítl Zelenou dohodu pro Evropu (Green Deal).[12] Kromě toho označil premiéra Petra Fialu za „hňupa“ a „lokaje“ bruselských byrokratů……
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_republika_na_1._m%C3%ADst%C4%9B!

  Druhý ohlas, dejme tomu protivládní :

  Fialo, nejsem žádný ruský troll. Hňupe!“ Ševčík se rozzuřil na pódiu. Václavák běsnil s ním
  03.09.2022 16:42 | Reportáž
  „Fialo, jsi hňup!“ Ekonom Miroslav Ševčík se s tím na demonstraci na Václavském náměstí v Praze nepáral. Konstatoval, že vedle útoku na úspory lidí čelí Česko také útoku na svobodu slova a na možnost vůbec projevit volně své názory. Vlna zla podle Ševčíka do Česka přichází ze Západu…….
  …. „Když někdo něco udělá špatně, tak se u nás na Moravě říká, že je hloupý, navedený nebo zaplacený…….

  „Demisi, demisi, demisi!“ Křik a pískot na Václaváku. Proti Fialovi přišly desítky tisíc lidí
  03.09.2022 14:14 | Reportáž

  Na Václavském náměstí v Praze odstartovala před druhou hodinou odpoledne mohutná akce. Tisíce lidí z plných plic požadují demisi vlády. A to byl teprve začátek. Tisíce hlasů toho požadují ještě mnohem víc. Podle informací policie bylo kolem 14. hodiny na místě až 50 tisíc lidí, o půl hodiny později odhad navýšila dokonce na 70 tisíc…….
  ….Na internetu uvedli pořadatelé akci stručně.
  „My, občané s různými názory, politici z ‚konkurenčních‘ politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země!“
  ,,Slovo má dostat také předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová a kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála.
  Prostor by měl dostat také bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek nebo experti na energetiku Vladimír Štěpán a Ivan Noveský, kteří volají po uzavření kontraktů na dodávky plynu s Ruskou federací napřímo. Bez EU…
  Současně by se podle organizátorů mělo Česko vyvázat ze svých závazků v OSN, v EU či v NATO a ve Světové zdravotnické organizaci.
  Na akci se objevil také lídr hnutí PRO 2022 (Právo, Respekt, Odbornost) právník Jindřich Rajchl a právnička Jana Zwyrtek Hamplová
  Cíl akce je jasný. Dosáhnout konce vlády současného kabinetu Petra Fialy, který řídí koaliční vládu ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů.

  Jsme přehlceni vašimi signály. Odejděte, dokud je čas, volal Blaško proti vládě

  A dost. Foldyna se neudržel: Housky neupečete tím, že těsto oblečete do svetru!

  „Přijdete o úspory! Pošlete mě za Orbánem, přivezu levný plyn!“ Expert Štěpán ohromil plný Václavák

  Kupte ty zásobníky, radili jsme vládě. Vyhodili nás!“ Noveský rozpálil demonstrující: Zloději, zloději!

  Pochod na ČT? Nic. Odborníci? Nic.“ Rajchl sečetl, co dokázal Vrabel

  . „Nejdřív byli nabízeni odborníci, odborníci už tam nejsou. Pak prezidentští kandidáti Blaško a Skála, ti ani nekandidovali. Pak pochod na Českou televizi, nestalo se vůbec nic. Teď už ani nevím, co je ta nabídka, to řešení. Nevím,“ vyjádřil se k Vrabelovi, a tím podle něho tato kapitola s Vrabelem končí.

  Typický ohlas ODS:
  „Vodní děla na tu svoloč. Rozehnat! Zbyteční lidé.“ Z ODS zahřmělo proti demonstrujícím

  Všimněte si, jak Wikipedie taktně pomlčela o odbornících, kteří chtěli řešit problémy.

  Nedostali šanci.

  Není to možný důvod poklesu účastí na dalších demonstracích?

  Nechci být pesimista, ale nejsou ty svíčky jedinou možností, když si můžeme vybrat ze dvou možností:

  Kdy padne Bachmut a co bude následovat
  by Petr Hampl23 ledna, 2023

  „…Můj jediný komentář je, že vlastně pro občany ČR není vlastně žádný vývoj na bojišti výhodný.

  Pokud by prohrávali Rusové, roste riziko nasazení jaderných zbraní vůči státům NATO, přičemž ČR a Polsko budou prvními cíli.

  Pokud by prohrávalo NATO, hrozí nasazení českých odvedenců….“

  https://web.litterate.cz/kdy-padne-bachmut-a-co-bude-nasledovat/

 21. Mám obavy, že prohrajeme.
  Ale když vidím tu rostoucí hysterii, řekl bych, že libtardi mají strach daleko větší.
  Někdy to hraničí až deliriem.

   1. Tomáš Hudec (člen strany) má dnes narozeniny. Gratulujeme!

    „Pavel? Jde jim o víc než o Hrad.“ Zwyrtek Hamplová temně naznačila. A přemohla se
    24.01.2023 9:41 | Ze sítí

    Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se rozhodla ve druhém kole prezidentských voleb podpořit svým hlasem expremiéra Andreje Babiše (ANO). Nebylo to však dle ní jednoduché rozhodnutí. „Dva roky byla jeho vláda můj úhlavní nepřítel, a chyby kolem covidu nehodlám zapomenout,“ shrnula, že to je pro ni „ryzí pragmatismus“. Hlas pro generála Petra Pavla prý považuje „za riziko velkého ‚neznáma‘“. O to, kdo bude český prezident, pak dle senátorky v následujících volbách primárně nejde. „Cíle jsou patrně vyšší… A proto ta nervozita až hysterie,“ míní. Dle ní jde „o velmi vysokou hru“.
    ———–

    -Zwyrtek Hamplová na svém facebookovém profilu shrnula, že svou podporu pro Babiše dlouho rozmýšlela. „Přiznám se – měla jsem blízko k tomu tentokrát nevolit. Když se však ze strany tábora PP začal pořádat hysterický až nenávistný hon na Andreje Babiše, zpozorněla jsem. A kladla si otázku – proč to dělají? Čeho se bojí? Proč na pódiu nastavují úsměvy, a pod pódiem rozdávají píšťalky a sabotují kampaň toho druhého? Proč ty urážky? To tu přece nikdy nebylo…“ A začala si rozebírat situaci, nastínila.
    —–
    Senátorka píše, že „vstup generála do politiky motivovala před pár lety americká ambasáda“ a poukázala na jednu z hlavních osobností z řad Pavlových podporovatelů, jímž je bývalý diplomat Petr Kolář.

    „Generál sám má v politice nulové zkušenosti a mizivé kontakty. Ty má jako bývalý diplomat spíš právě Petr Kolář,“ míní.

    „Zázemím generála je NATO a USA… Na jeho setkáních s občany proto málokdy vidíte českou vlajku. Byl by spojencem vlády Petra Fialy, která naši zemi ekonomicky ničí…

    Ani on sám ekonomice příliš nerozumí.

    Rozumí jen vojenským věcem, a to je patrně jeden z důvodů, proč je na Hrad tak tlačen… pro vojenská témata bude mít pochopení.

    Forma Pavlovy kampaně dle ní pak „připomíná nástup všech diktatur – kdo nejde s námi, jde proti nám a je nepřítel, tomu nasvědčuje“.
    ———————

    O to, kdo bude český prezident, dle senátorky v následujících volbách nejde. „Cíle jsou patrně vyšší… A proto ta nervozita až hysterie,“ myslí si.

    Pavel by dle ní „plnil představy těch, kdo ho pro tuto roli připravili, finančně podporují, a v dané funkci potřebují“. „A generála s těmito riziky v čele České republiky nechci. Nevím, kdo stojí za ním, a nevím, co ti lidé chtějí… To je v dnešní době nebezpečné…“ zní od političky.

    To však prý neznamenalo, že by automaticky chtěla podpořit Pavlova protikandidáta – šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten je dle ní však „alespoň nadějí v úsilí o mír a nezatažení naší země do zbytečné války“ a myslí si, že též „rozumí ekonomice“ a „hlídal by spolehlivě vládu“, „není zavázaný sponzorům“ a „má už teď v Evropě důležité spojence“. „A hlavně – mluví sám za sebe, ne za jiné… a i když někdy řekne sprosté slovo, je svůj…“

    …stálo dále v úvaze senátorky, jež se vyjádřila, že je generál Petr Pavel

    „nepochybně kandidátem blízkým vládě Petra Fialy, USA, NATO a Bruselu“.

    Babiše prý nakonec požádala o „osobní schůzku a osobní rozhovor“, což dle senátorky bylo „odvážné“. „Mluvili jsme absolutně na rovinu a otevřeně. Já si s ním vyříkala covid, kde i on konstatoval, že prostě důvěřoval odborníkům, a nemá absolutně nic proti tomu, aby viníci nesli odpovědnost, a pak jsem chtěla znát jeho vztah k samosprávě – k obcím a městům. Můj srdeční obor…

    Plně je respektuje, oceňuje, a samosprávu považuje za velmi důležitou,“ shrnula své pocity ze schůzky s Babišem s tím, že ten dle ní „za primární a akutní považuje dosažení míru, a záchranu ekonomiky České republiky i Evropy, která se nerozvážnými kroky potápí“.

    Dle senátorky je Babiš „sázka na jistotu“, jelikož prý „nechce prezidenta, který může být loutkou jiných“ a má být též „čitelným“ kandidátem.

    „Před půl rokem by mne to nenapadlo.
    Dnes je to ryzí pragmatismus,“ míní.

    1. Velmi trefný je i diskusní příspěvěk pod článkem:
     „V praxi by to vypadalo tak, že by prezident Pavel dělal za 350 000 Kč měsíčně tiskového mluvčího Petra Koláře, který fanaticky nenávidí Rusko za to, že ho vyhostilo jako velvyslance co by agenta USA. …….“

     1. Jak už bylo ozvučeno, generál je třetím koněm P. Koláře, před ním to byl J. Drahoš a kníže. Jak by se asi tvářili nadřízení P. Koláře na další neúspěch v řadě. Jistě, některé procesy bývají dlouhodobějšího charakteru, ale vypovídá to minimálně o tom, že prostý lidský odhad P. Koláře o potenciálu jednotlivých osobností je mizerný. Oproti Slovensku se u nás agenda prosazuje obtížněji.

      1. Jenom bych doplnila : Dneska je Kolářův kůň i Zeman.
       Ten Zeman, kterého alternativa radostně volila jako alternativu proti Schwarzenbergovi a Drahoušovi.
       Ovar Ovarovič gratuluje polskému Dudovi, že tak udatně bojuje proti ruské agrresi.
       A včil mudruj.

        1. Od Vrbětic? Jenom změnil strategii. Ten člověk vůbec neví co je to charakter.
         Zvláštní je na něm jenom to, že netouží po mamonu, ale výhradně jenom po moci. Ti ostatní to mají kombinované a některé zajímají hlavně ty prachy.

         1. Já myslím, že od Vrbětic je jejich a od invaze se proti Putinovi zatvrdil jako zhrzená fanynka.
          Můj dojem, neznám ho osobně.

          1. Pravděpodobnější vysvětlení je, že Zeman ve funkci končí.
           Tudíž jeho rádcové musí nabrat více „realismu“, tedy konformity s poměry a nevystrkovat
           hlavu. Musí tady žít, i za nového prezidenta.

           Zeman sám je už starý. Jestliže mi něco bude tlumočit jeho okolí, dá na ně.

       1. Není o čem mudrovat. Já nikdy nebyla zcela ve shodě s M. Zemanem co se týká např. zahraniční politiky (tím nemyslím ekonomickou politiku všech azimutů). M. Zeman je trochu samolibý, nerad se mýlí a vyžívá se v intelektuální převaze nad ostatními. To že neodhadnul potencionální vojenský konflikt na východě ho muselo šokovat. A uražený M. Zeman je nebezpečný a nevyzpytatelný.
        To ale neznamená, že nebyl lepší variantou než J. Drahoš a kníže. Byl a ve spostu rovinách odvedl dobrou práci.

        Stejně tak A. Babiš není zorietovaný, ale spoustu dobré práce směrem dolů odvedl a odvede. Je sympatické, jak se otevřel konstruktivní diskusi s kýmkoliv z řad běžných občanů. A já velmi souzním s tím, jak drží prapor míru, je to téma, které nemá zaniknout a zaslouží si, aby bylo udrženo. Pro něj stojí za to, zapomenout na bývalé rozepře a soustředit se na prioritu Míru. Později přijdou další témata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *