10 prosince, 2023

Pravda prostě zbude

Dneska pod koněm…

Možná poslední pokus, než se zhmotní všechny ty zákony na potírání opozice… totiž na potírání dezinformací. Ale to je dneska už jedno a to samé. Dezinformace je každý opoziční názor, který by mohl zarezonovat… a pokud se nějaké nepřesnosti či manipulace dopustí někdo od vlády, je to metafora. Od čtvrtka už není problém, aby na tyto zákony přišel prezidentský podpis a za pár měsíců už to bude hladce zdůvodňovat i ústavní soud.

Už nějakou dobu tvrdím, že Jindra Rajchl je poslední, komu by se mohla velká demonstrace podařit. Má spolupracovníky po celé republice, neustále mu jich přibývá a neubývá, má dosah na fejsbůku i jinde, je schopný rétor, umí oslovovat masy a navíc má i konkrétní představy, jak pomocí demonstrace oslovit mlčící většinu. Dneska z toho bude skládat maturitu.

Dneska se ukáže se, jestli se staří přátelé z předchozích demonstrací jen lépe domluvili a jedou spolu autobusem, nebo jestli to znamená, že naštvaných lidí v republice přibylo. Ukáže se, jestli se skupina aktivních od loňského září zvětšila, či nikoliv. A také se ukáže, jestli bude následovat něco i po demonstraci. Ukáže se, jestli Rajchlova koncepce byla správná a nebo alespoň lepší než ty předchozí.

Směju se často vyjadřovaným obavám, že chudáci ovčané na náměstí jen poslouží Rajchlovi jako výtah k moci. Jaký výtah? Jako že se zviditelní? Vždyť je to naopak – už se zviditelnil a proto mu přijeli lidi. Jejich počet ukáže, jak moc politické práce už udělal. Nebo jako Rajchl promluví a Fiala mu předá funkci? Nebo tak něco? Nebo jsou to už tak kyselé hrozny, že vadí, že se někdo uchází o voličské hlasy? Vadí, že máme na výběr? Vždyť je to naopak – poslechněte si ho, popřemýšlejte a až budou volby, tak se rozhodněte, komu to hodíte. Díváte se v přímém přenosu na něco, co vám velká média neukáží. Takhle se to dneska dělá. To důležité se z České televize nedozvíte.

Takhle to totiž funguje, víme? K cíli se dá vytyčit hodně cest. Jsou různé způsoby, jak se pokusit o probuzení ve společnosti. Jsou různí lídři, různě obdarovaní, kteří si vytyčují různé strategie. Která je správná? To se prostě ukáže. Hodně cest se ukáže slepých a k cíli rozhodně nevede jen jedna. Ivo Budil nebude dělat demonstrace, protože je to filozof a myslitel. Nedovedu si představit, že by měl z pódia elektrizovat publikum. Petr Hampl je sociolog, dělá přednášky, vzdělává. Vidlák je bloger… píše tak, aby to pochopil i poslední Jaryn z Horní Dolní. Další natáčejí videa, dělají rozhovory… Jiní chodí se svíčkami na náměstí, další píší o ekonomice, překládají z angličtiny, vstupují do politiky…

Síla vzniká tím, že se to všechno spojí dohromady. Demonstrace nic nezmění, volají posměváčci… ano, nezmění nic, pokud zůstanou osamoceny. Pokud tlak na vládu nepůjde ze všech stran – od opozice ze sněmovny, od opozice mimo sněmovnu, od intelektuálů, blogerů, influencerů i prostých občanů, tak se fakt nic nezmění. Jestli bude důležitější, nemít konkurenci, aby se třeba neukázalo, že jsem jen břídil, tak nikdy nevyhrajeme.

Žádný počin sám o sobě nebude nikdy dostatečně revoluční, aby něco změnil. Stejně jako válku nevyhraje jedna zbraň nebo jedna jednotka i kdyby byla sebelepší. Všimněte si, že v jedné armádě spolu také vojáci soupeří. Někdy dokonce vysloveně intrikují, jednotlivé složky na sebe žárlí… ale pokud i přesto dokáží spolupracovat, tak nakonec zvítězí. Vojáci to chápou, my bychom měli taky. Zbytek je tříbení. Tříbení schopností, myšlenek i lídrů. Vybírání si toho, co funguje a odvrhování toho, co nefunguje. Strom poznáš po ovoci. Dřív to nejde.

Doba covidová v této společnosti cosi probudila. Lidé začali být aktivní. Vidím plné sály, vidím svíčky na náměstích, vidím knihy, vidím internetové časopisy, vidím malé mediální projekty, vidím jak se z hlubin internetových diskusí vynořují lidé, kteří dovedou zaujmout. Vidím úspěšné a bohaté, jak tomu fandí a také hledají způsoby, jak toto všechno podpořit. Vidím demonstrace.

Vidím i spousty chyb. Někdy i docela fatálních. Ale také vidím, že chyby na Alternativě neznamenají odchod k líbodémo. Znamenají jen hledání nového a lepšího lídra, který se podobných chyb vyvaruje. V posledních týdnech jsem viděl, jak řada lidí dokázala překročit svůj stín a byli schopní dělat dříve nemyslitelné kroky. To se projeví.

Dnešní demonstrace ukáže především trend. Ukáže, jestli jsme se za posledního půl roku někam posunuli. Především se ukáže, jestli jsme se posunuli v myšlení, protože Rajchl nedělá demonstraci jako Vrabel. Má jinou představu, jak oslovit ty, kteří nikam nikdy nechodí, o politiku se nezajímají, ale vyhrávají volby svým množstvím. Ukáže se, nakolik je tato koncepce životodárná.

Ale ať to dopadne jakkoliv, jednu věc vím jistě. Nikdy nevyhrají posměváčci. Ti, kteří vždycky vědí, co je špatně a z bezpečí svého gauče dávají panské rady. Nenadřou se. Nebudou se prodírat slepými uličkami, jen se vysmějí těm, kteří tam šli. Nebudou vyšlapávat cesty, jen budou hanět ty, kteří se pokusili. Nepřinesou nové myšlenky, jen budou mít škodolibou radost, že se jiní při hledání pravdy spletli. Z nich nikdy nevzejde nic nového. Nikam nedojdou, nikde nebudou první a ani na chvíli se svět nebude točit podle nich. Nic nezkazí, ale také nic neudělají.

Budoucnost patří těm, kteří jdou, zkoušejí a hledají. Kteří se nenechají odradit neúspěchy, kteří si z nich dokáží vzít ponaučení. Kteří dokáží snít i věřit. Kteří se dokáží otřepat ze zklamání a nevzdají to. Budoucnost patří těm, kteří vědí, že pravda nemusí zvítězit jedním velkolepým počinem. Pravda prostě zbude, až se všechno ostatní prošustruje.

Od jedenácti mě najdete u pódia.

488 thoughts on “Pravda prostě zbude

 1. Neda se to dneska vubec cist. Tak holky a kluci, kteri se cinili na Vaclavaku, dik. Ale co dal?

  Nemam problem s tim, ze se Rajchl a par dalsich zviditelnili. Nemam nic proti paru proslovum. Ale je tu neco vic? To zatim nebylo nikde videt….

  1. Ono se vám v USA taky nedaří moc změnit, Vevčo… nejde to tak rychle, jak by si člověk přál , ani u vás, ani tady.

   1. Nicméně Vevča má recht.

    Ale Villon má větší zkušenosti. Píše: „…a vlky z lesa žene hlad!“
    Díval jsem se chvíli na „desoláty – všichni dobře živení, dobře oblečení…
    Jistě, mají pravdu. Ale je příliš brzy. Hlad vypadá jinak!
    Neboli: Dřevo ještě není dost proschlé, nebude dobře hořet. Jen čoudit – a pak asi zhasne.

 2. Neda se to dneska vubec cist. Tak holky a kluci, kteri se cinili na Vaclavaku, dik. Ale co dal?

  Nemam problem s tim, ze se Rajchl a par dalsich zviditelnili. Nemam nic proti paru proslovum. Ale je tu neco vic? To zatim nebylo nikde videt.

  1. Viděla bych jako hodnotné už to, že se politici budou muset vyjádřit. Protože novináři se budou muset ptát.
   Tolik lidí v takovém marastu se nedá ignorovat.
   Z některých to poleze jako z chlupaté deky. A občani si vytvoří přesnější obrázek kdo je kdo.
   Generál dostane příležitost předvést, jak si představuje hen to spojování . Moc milé mu to určitě nebude.

   1. Zatím se jim ta ignorace docela daří. Ve vládní televizi i v tom Americkém klonu zatím jen pár vteřinových šotů. Žádní experti, analytici, odborníci. Řídit se mainstreamem, tak se vlastně dnes nic zvláštního nedělo. Dokonce i ten bulvární Seznam si utrhnul od huby a uskromnil se . Najednou nepotřebuje kliky. Jedna fotka a to je vše. Ovšem špinící titulek „Demonstranti se pokusili vniknout do Národního muzea, 18 lidí skončilo v poutech“ tam visí stejně jako ten modrožlutý hadr na muzeu.
    Kde jsou ty časy, kdy pravdatelevize, už dva týdny před scukem michprdů svolávala každý den a upozorňovala na protibabišovskou merendu.
    Taky čemu se divit. „Exzmocněnec Klíma rozdal miliony korun vybraným médiím. Výběr neobjasnil“
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Exzmocnenec-Klima-rozdal-miliony-korun-vybranym-mediim-Vyber-neobjasnil-731688

 3. Pro nevzdělance „anonyma“:
  Vrazi z Volstrýtu zapíchli tužku a řekli si : tady bude naše voj. základna. Pak se podívali na mapu a zjistili, že Kosovo a Metochija je nedílnou součástí Srbska a tak se rozhodli vyvolat nár. nepokoje a ono se to podařilo. Vymazali Hashima Thaciho ze seznamu mez. teroristů a ten se vrahům z Volstrýtu odměnil (jak jinak) povolením vystavět si na území Kosova druhou největší voj. základnu mino území USA. Zkrátka nepřišla ani krvavá bába (Balkánská řeznice) Allbrightová, která dostala za miliskování se s Thacim nějaký ten kmitočet na mobilní operátory a ten obratem ruky prodala asi za 15 mil. $.
  Srbsko by nikdy nedovolilo vybudovat si onu základnu (Camp Bondsteel), takže se musí najít cíl a taky prostředky k dosažení cíle. Vrahům z Volstrýtu jsou nějaké nár. nepokoje u prdele, jdou jen za svým cílem!

  1. Krym to udělal elegantněji, hlas lidu (hlas boží) v referendu rozhodl o osamostatnění se a podařilo se to bez žádných obětí.
   Jedinou obětí byla US NAVY, která už vypsala výběrové řízení na opravu kasáren v Sevastopolu!

   1. Jenže Krymské referendum nebylo Západem uznáno.
    Naproti tomu v Kosově referendum nebylo, proto není co neuznávat.
    Proto na rozdíl od Krymu v pořádku.

 4. OT:
  Vyřizuju pozdravy od Asfaltového holuba. Je mu v rámci možností, nemá tablet, ani mobil a snad ho budou brzy převážet domů – je málo lůžek. Hlas OK, nevyspaný…. podle doktorů to dobře dopadlo.

  1. Psí počasí a tolik lidí se zvedlo z tepla. A hodně mladých, nevidím ty nas@ané , zapšklé důchodce.
   Demonstrace se vydařila daleko líp, než jsem čekala.
   Tohle ofiko média nevymlčí, budou se muset vyjádřit.

 5. Zažil jsem časy, kdy bylo samozřejmostí, že při hymně chlapi smekli. I kluci k tomu byli vedeni. Dnes po demošce je mi jaksi stydno …

 6. Takže Rajchl to rozjel přesně jako Vrábel. To je dobré znamení, že také podobně skončí.

  Ty nášivky Wagner group na bundách demonstrantů snad ani nemusrly být. Ale upřímnost se cení.

  1. Zakladatel PMC „Wagner“ Jevgenij Prigožin učinil „politický coming out“ z pozic v Bachmutu. „Rozhodl jsem se,“ řekl.

   Zejména Prigozhin oznámil svůj záměr zúčastnit se prezidentských voleb v roce 2024.

   „Měl jsem jen politické ambice, díval jsem se na všechno kolem sebe,“ řekl.

   Prigožin se podle svých slov rozhodl v roce 2024 kandidovat na prezidenta Ukrajiny.
   To bude správný prez. Ukardiny, zakladatel Wagnerovců!

   https://tsargrad.tv/news/osnovatel-chvk-vagner-zajavil-o-prezidentskih-ambicijah-ja-prinjal-reshenie_740492

 7. Palec nahoru za snahu odstranit z Národního muzea ukrajinskou vlajku.Nejsme ukrajinská kolonie ani nejsme ve válečném stavu. Nemá to tam co dělat. Vlajky se vždy vyvěšovaly jen u příležitosti státních svátků. Je to devalvace státních symbolů na uroven kusu latky , pokud někde visí celoročně.

  1. Je to vyjádření solidarity s napadeným státem, více vůbec co je to empatie, či lidskost ?
   Nebo Vám snad nevadí, že rusák pácha zvěrstva na Ukrajině ?
   To je ovšem dosti nebezpečné uvažování, protože se taky může stát, že ta zvěrstva někdo bude páchat přímo na Vás a nebo na Vaší rodině, no a my pak řekneme to nic.. a mávneme nad tím rukou, to by se Vám zajisté líbilo že…

   Byla by tam vyvěšena i ruská vlajka, pokud by nějaký stát napadl Rusko a vraždil tam civilisty.
   Šla byste pak případně odstranit ruskou vlajku z Národního muzea ? Nebo jste jen poslušný putinův mopslík ?

   1. Zvláštní že tam nevisela Jugoslávská
    Kdo bombardoval Jugoslávii?
    24. března 1999 v 19:00 zahájilo NATO vzdušné útoky na cíle ve Svazové republice Jugoslávie. Bombardovací kampaň NATO zahrnovala přes nejprve desítky, a poté až stovky letadel operujících ze základen v Itálii, Německu a letadlové lodi USS Theodore Roosevelt umístěné v Jaderském moři.
    Taky Lybijská, Srbská , Irácká a dlší. Ale to vy coby študent siQ tykve nemůžete zn át neboť asi materda. Ale bylo dobrým zvykem než napíšu to oné, tak si nastuduji historiir, pokud Vám to slovo něco praví.

     1. Není to jisté. Znám i některé, kteří něco ve stejném duchu (avšak podstatně decentněji) dělají dobrovolnicky a s občanským přesvědčením. Lidská psychika dovede někdy věci zcela nepochopitelné.

   2. Žádná solidarita vedoucí k prodlužování válečného běsnění a prolévání životů. Žádná podpora lidem neochotnych se domluvit. Stop šíření vojenské aliance po světě.

   3. Jak anonym vyjádřil solidaritu s napadeným Afghánistánem, Irákem, Jemenem, Sýrií , Libyí, s Mali , se Srbskem a s dalšími státy?
    A že jich bylo! Jen od pádu železné opony.
    Ale chápu. Bylo to daleko a agresor byl liberálně demokratický. Vlastně to byla jen bratrská výpomoc v zájmu míru.

    1. V tom případě nutno zapracovat. Zajisté tam porušují práva dorgových kartelů, etnických a jiných menšin. V zájmu svobody, demokracie a lidských práv, jak jinak v to pro případě v ruském pojetí, vyměnit vlády za proruské a uzavřít smlouvy. Hispánská a především afroamerická menšina to z USA bude sledovat se vstřícností, a dá vědět ve volbách. Nemluvě téměř vyhubených Native Americans. Protože Rusové nikdy nelynčovali „černochy“ tedy korektně Afroameričany, jak tam jsou nazýváni všichni lidé té barvy pleti na celé Zemi. Ani je nediskriminovali. Ani jako tady, kdy například mezi Husity nebyl ani jeden. Naproti tomu v Rusku, kdo byl a je tamním největším básníkem?

   4. Žádný napadený stát. Naopak stát (nelegitimní junta), který vraždil své občany, kteří s nastolením (USA) junty nesouhlasili. Stát, který páchá genocidu na ruské většině, který zakazuje jejich jazyk.

 8. Půjde tancovat do zákopů!
  Zástupce vojenského komisaře města Bolgrad v Oděské oblasti Vladimír Rusnák, který 8. března tančil na píseň „Alkoholik“ od ruského umělce Alexandra Revvy , byl poslán do bojové jednotky.

  To bylo hlášeno v operačním velitelství „Jih“.

  „Velení důrazně odsuzuje případy lehkomyslného nezodpovědného chování představitelů obranných sil podle stanného práva,“ stojí v prohlášení.

  Ukrajinský web :

  https://strana.today/…delenie.html

 9. No, co napsat. Lokajské televize opět na výbornou. Jak jinak. Vládní i emerická drží svorně bobříka mlčení. Zprávy se zahajují Ukrajinou a až někde na závěr šot, trvající pár vteřin. To se dřív dozvím, kolik na Ukrajině buchlo granátů a jestli se nějakému Tuarégovi nezaběhl velbloud.
  Kde jsou ty časy, kdy vládní pravdatelevize, už dva týdny před slezinou michprdů dávala avizo a svolávala.
  Jó, jó, časy se měěěěěěnííí. https://www.youtube.com/watch?v=g_7pvZEBz3Y

 10. Tak zatímco Volodymyr chce přejmenovat Rusko na Moskovia (česky asi Moskalsko), Medveděv navrhuje pro UA název Bandera-Reich.

 11. anonym: Jindy bych to neudělal, ale mám po opravdu náročné službě s množstvím akutních stavů a proto si Vás pane/paní/ono anonyme zdvořile dovolím přípodobnit k patologické pokožce pubertálního adolescenta. Nuže: Tu se zde objeví pustuly, tu zánětlivé afekce, onde aknózní slité abscísky a kdesi na okraji oné plochy, naprosto směšně zbytečné komedony s černou hlavičkou, jenž plně dostačuje lehce zmáčknout a ony se zcela a nekompromisně vyserou do prostoru. A tím zmíněným komedonem jste Vy pane/paní/ ono anonyme. Nepotřebný simlexní a poměrně legrační vřídek, jenž po sobě nezanechá ani mikrojizvičku. Byť si myslíte, že jste oním důležitým akné. Nikoliv. Nejste. Jste jen zahnisané nic. Víte?

   1. Malokdy jsem pro vyloučení ale zde je to podle mě jasné sám v jednom příspěvku napsal že sem chodí bavit a provokovat, navíc i sprostě uráží nechápu že mu to je dovoleno

    1. Pane Hrabě, tím blokováním/vyloučením byste jim potvrdil, že si z nich něco děláme.
     Ne, neděláme.
     Občas zareagujeme, občas to ani nestojí za námahu.
     Je to plevel, co nejpozději do dalšího, publikovaného článku zhyne sám, i bez ošetření Roundupem.

   2. Alef: Pane Alefe nic se nebojte. On se někdo dříve či později najde. Berte to jako poněkud ubožácký rozvratný vzorek komedonu, vyslaný špatně fungujícím imunitním systémem (doprčic, měl bych už s těmi medicínskými asociacemi přestat. Ale vždyť víte, hnusná služba…). On systém se zase ustálí na jakémsi akceptabilním kompromisu- homeostáze a tahle hnisavá rezidua se odplaví (fakt už ty příměry serou i mne). Tedy anonymové jako je tenhle tuberácký chrchlík jsou jen Cemperovi, Kartousovi, či kterého slouhy, pohůnci. Moc bych se divil, kdyby ten náš anonymní komedon věřil těm tupostem, které tu prezentuje. Pro něj je to jen přivýdělek po večerech. Berte jej pouze jako vzorek stolice(sakra už zase). Velká hromada hoven je jinde-poněkud výše. Bavte se jím. V této formě je neškodný… Komedon.

    1. Medicínské asociace jsou fajn, mám k nim blízko. Střední zdravotnický personál byl mé loviště, a tam jsem také byl uloven. Takže nevadí.
     Co vadí: s vymáčknutím beďaru se pojí plošné užití desinfekce. A mě nebaví poslouchat pištění, že to pálí.

     1. Alef: Doba je jen těhotná na vyextrahované jebáky všeho druhu, velikosti i etiopatogenezy. V tomto případě různé korporace, neziskovky, Aspen a jeho Soroš etc. Pálet nás to bude všechny jako čert. Ale cosi mi říká, že vlastizrádné hajzly různých úrovní to spálí zcela. Proto se naším anonymen-komedonem bavím. Nemá smysl se jím nechat excitovat. Ono na něj dojde také. Abych se držel našeho připodobnění: Na každý jebák se nakonec najde adekvátní Ajatin 😁.

   3. Však jsem si na vás dnes v této souvislosti vzpomněla. A taky mi vytanul starý kreslený vtip. Kreslit neumím, původní vtip vystřižený nemám, tak aspoň popíšu. Pes s visačkou Amina sedí před plakátnicí, na které je vylepeno: „Amino, vrať se. Paní už nevaří.“

  1. Se s ním vůbec nešpiňte. Vládní sebranka je opět aktivovala. Jsou zase na všech diskuzích.
   „Internetový bot (zkrácenina slova robot) je počítačový program, který pro svého majitele opakovaně vykonává nějakou rutinní činnost na internetu“

 12. Ta trapárna s Ukrajinskou vlajkou na Národním muzeu, s tou policejní represí proti rozumným lidem se zase naše vláda mezinárodně vyznamená ..
  Na „našem Západě“ už ti chytřejší vlády pomalu začínají mírnit svoje proukrajinské vášně a začínají se nenápadně distancovat od Ukrajiny, jenom naše vláda a několik vlád „idiotského východního křídla NATO“ se ženou do problémů .., prostě blbci zanoření v řiti jejich Velkých us páníčků , kteří je mají jak se říká u prdele ….

  1. „rozumní lidé“ co na nás posílají Putina, tak určitě…
   stejně „rozumní“ jako ti co si přáli hitlerovu vládu pevné ruky…

 13. Čechy Čechům… a vida jaké heslo se vrací zpátky na scénu…, to jsem slyšel naposledy na demonstracích českých neonacistů proti Romům.
  A heleďme se, ono se to dá použít i na demonstraci „proti bídě“… 🙂

  1. „to jsem slyšel naposledy na demonstracích českých neonacistů proti Romům.“

   No vida! Tak ses nám vybarvil! Jsi neonacista a chodíš demonstrovat proti našim hnědým bratrům Cigánům. – Že ti není hanba, rasýsto.

    1. Chcípáčku, tak leda ve snu. Takhle šmírovat lidi a prudit na blozích, to jo, to je tvoje parketa, jinak podělanej až za ušima.

    2. No určitě jsi byl v první linii. Taky jsi dostal pendrekem od Miloše přímo na CzechTeku, spal jsi v ČT ve spacáku ruku v ruce s Maršálkem, Klepetkem a Drtinovou, skandoval z pódia Děkujeme, odejděte a aktuálně píšeš ze zákopu někde na Donbase. Jo a už do pětačtyřicátého jsi statečně bojoval s hydrou gomunismu. A jsi při tom všem tak skromný, že tady píšeš jen jako prostý anonym.

 14. „Jsme Češi, co jste vy?“ „Čechy Čechům“ skandovala část demonstrantů. „Putina na vás,“ křičela jedna demonstrantka před muzeem.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-pro-ukrajina-vlajka-narodni-muzeum.A230311_173330_domaci_svm

  Jó to je ta demonstrace za „české zájmy“
  Takhle kdysi za české zájmy bojovala jistá organizace jmenovala se Vlajka a za české zájmy „bojovala“ adorací Adolfa Hitlera…

  Jsem Čech a vlastenec , takže se mi nelíbí, když na české lidi někdo posílá diktátora a válečného zločince.
  To je vlastizrada.

    1. Pálení raket na bezbranné civilisty je plýtvání cenným válečným materiálem. Zvláště v situaci, že, podle „nedezinformačních“ zdrojů, Rusko s ním je už na dně.
     Ovšem na druhou stranu, je to vhodná příležitost zbavit se starých zásob aby byl důvod nakoupit nové. Obchodníci rádi dodají za peníze, o které se vláda zadluží a které natiskne.
     Proto se válka vede. Období relativního většího míru bylo dlouhé a obchody mizerné.

    2. Že jste to nenapsal v 2014 a násl. – kdy vaši milovaní pálili rakety na Doněck a okolí. aAle jak si myslím, v materdě jste to tenkrát nebrali

  1. když na české lidi někdo posílá diktátora a válečného zločince…

   Ale radši ho nejmenuj – co kdyby se časem upravily interpretace! Nebudeš-li příliš konkrétní, vždy budeš moci převrátit kabát! Podívej na soudruha generála – takhle se to dělá.

   1. A jak zní ten paragraf o té genocidě? Z
    A co konkrétně ten člověk udělal? Jen měl ruské symboly? To je fakt málo.

    1. Neměl symboly Ruska, ale ruských zločinců.
     To stejné , jako např. německá vlajka versus vlajka nacistického Německo.
     německá vlajka v pořádku, vlajka nacistického Německa nikoliv.

     Symbol „Z“ je symbol ruských vrahů a okupantů a Wagnerovci jsou teroristická organizace, takže + podpora terorismu.
     Náš parlament uznal putinovské Rusko jako teroristický stát.

     Pokud by měl jen obyčejnou vlajku Ruska nebo symboly ruského disidentu a další ruských proti-putinovských hnutí, bylo by to samozřejmě v pořádku, ale propagovat zločinný režim, který potírá základní lidská práva a svobody by mělo být trestné.

     Tady nejde o symboly Ruska ,ale o symboly zločinných organizací.

     1. Tady nejde o symboly Ruska ,ale o symboly zločinných organizací.

      Ale oni to tak neberou, pro ně to má jiný význam. – Stejně jako vlajky praporu Azov a černé slunce: teď jsem četl na Seznamu, že ačkoli u nás to mohou být nacistické symoly, Ukrajinci to tak neberou a má to pro ně jiný význam.

      Jiný význam je jiný význam, to se nedá nic dělat. Když to platí pro Ukrajince, musí to platit i pro všechny ostatní – jsme přece v demokracii.

       1. Jaké sakra jasné? Jmenuju se Zdeněk – a proč bych si nemohl do rohu zadního skla, nebo klidně a bezpečněji i na přední kapotu černého auta, nalepit bílou fólií z reklamky písmeno Z? Jako Zdeněk?
        Při případném filcování fízlama, tohle zatraceně snadno vysvětlím – je to iniciála mého křestního jména, což ostatně potvrzují doklady.
        A nevím, ani nejsem povinen vědět o tom, že nějaká ruská armáda, používá na khaki podkladu bílé Z.
        Já ho mám na černém podkladu, tak proč se do mě serete? Lékárničku, žárovky, rezervu, vercajk, povinné ručení i technickou mám v pořádku – tak co vlastně chcete?
        Už to začíná být s těmi symboly směšné. Selektivní slepota se tomu říká?

      1. Určitě už jsou k mání „Azovácká“ trička, nášivky, čepice, bundy. I se znaky tamních příslušných historických jednotek a hnutí.
       Jestliže nelze nosit zakázané extrémistické symboly, lze je nahradit nezakázanými.
       Heil Hitler!
       Ach, čo to táram…Sláva Ukrajině!

     2. To, že má smybol Z, znamená, že v té válce sympatizuje s Ruskem. Co je na tom špatného? Není to ani protizákonné, ani by to nemělo být. Z je symbol té operace, toho, že se Rusové rozhodli a odhodlali něco udělat. Co je na tom špatného?

   2. Hmm, jak se můžou cajti přetrhnout, nemluvě o SZ, který se bude hrnout to kriminalizovat… Ten ostrý kontrast s anonymovým miláčkem z Řeporyjí, jehož poslední extempore, naprosto nechutné, zaplavilo sítě, a …NIC, ticho …
    S tím mentálně-morálním mrzákem chlastá premiér, prezident, král politických zlodějů , dokonce ta špína oficiálně na sjezdu vládní strany kandiduje na post místopředsedy…
    Sjeté hovado, které „baví“ kde koho, z ostudy díky němu si můžeme ušít šatník, jechájená zvěř.
    Dámy a pánové, vítejte v Ukro-české nacistické gubernii … Anonym si vyvrátí pravou pracku v rameni …

    1. Problém je v tom, jak z nášivky Wagnerovců a písmena Z vyvodí, že schvaluje genocidu. Respektive oni to z toho vyvodí, ale neměli by. Měli by si vytvořit zákon, že se nesmějí nosit ruské symboly a až na základě toho lidi zavírat. A samozřejmě genocida je fluidní slovo, které si žije svým vlastním životem.

 15. Banda agresivních primitivů požaduje sundání ukrajinské vlajky z Národního Muzea…
  To jsou panečku kreatury, asi poprvé navštívili civilizaci…

   1. Pokud by rusko vojensky napadlo ČR byla by tam.
    Ukrajinci moc dobře vědí, co jsou rusáci „zač“, koneckonců rusáci v minulosti povraždili milióny Ukrajinců… nejen během hladomoru ve 30.letech.

     1. Šuchevyč byl jednoznačným zločincem, ale to třeba Edvard Beneš také, víte vůbec jaká zvěrstva páchali Češi na německých civilistech včetně žen a dětí ?

      Němce je potřeba vyhladit – Edvard Beneš, v čem byl tedy Beneš lepší než Šuchevyč ?

      Pravda Beneš u nás není oslavován, tedy je oslavován pouze ruskými šváby, protože prodal českou zemi sovětskému Rusku a umožnil nástup bolševiků k moci a samozřejmě hecoval proti Němcům… a taky ho ruštá švábi milují za jakési Dekrety, tedy za to ,že sprostě ukradl majetek německým občanům.

      Edvard Beneš objektivně zavraždil více lidí než Roman Taras Šuchevyč.

      1. No vida, tak jsme se domluvili: Šuchevyč byl jednoznačným zločincem. A nyní je ukrajinským národním hrdinou, a režimu, který okázale glorifikuje nacisty, naše vláda posílá zbraně.

       Pindy o Benešovi si nech k Possertovi na sraz landsmanšaftu.

       1. Nesmysl, většina Ukrajinců smýšlí demokraticky.
        Takže tyhle pindy si nechte třeba na sjezd třeba Nočních vlků… 🙂

        1. Myslíš ty Noční vlky, co jako jediní přijeli, často až z hodně velké dálky, uctít památku padlých sovětských vojáků?
         A jinak jejich památku nechtěl uctít nikdo, ani česká vláda ne?
         Přesně těch sovětských vojáků různých národností, co měli koule nejenom na vyhnání německých nácků ze své země, ale na osvobození od nich zbytku Evropy?
         Těch sovětských vojáků, co jich muselo na 27 miliónů padnout, aby tys dneska mohl vypisovat píčoviny česky?
         Aby mohli nějací zkurvení Kolářové, za nouzového stavu země a taky česky, nařídit ostudné stržení sochy jednoho z důležitých sovětských velitelů?

         Kontrolnímu mechanismu : Ne, nechci si tu jednu vulgaritu rozmyslet. Mám to rozmyšleno.

          1. Děkuji, to ale byl fofr. 😀
           Používám to jen výjimečně, takže se za hoďku, až vypadnou trolové, klidně zase zapni.

          2. Zapínal mě kdysi Alef Nula, zakladatel. Uklidil si stůl, zhasnul a odevzal klíče.

           Viděl jste filmovou pohádku Zloděj z Bagdádu? Na svou dobu krásně udělaný film, skvělé filmové triky, anglicky mluvený, české titulky. – Jedním z hrdinů je i džin, zakletý na mnoho set let do láhve se zátkou, na níž je mocná pečeť sultána Sulajmána. Když je džin osvobozen, vyletí z láhve, utíká a radostně volá: „Free…! Free…! Free…!“

           Free.

         1. Noční Vlci je organizace spjatá s diktátorem a válečným zločincem Putinem, jsou na sankčním seznamu.
          Je to něco jako měl Hitler , myslím ,že se tomu říkalo SA…

          1. A mohl bych ten sankční seznam vidět?
           To je tak: My pitomci, co nevíme všechno jako ty, netušíme kde ho hledat.

          2. Od kdy ? No už tomu bude víc jak rok, nebo kdo na Ukrajinu poslal ruské zelené mužíky ? Kdo podporoval proruské separatisty na východě Ukrajiny.
           ruský disent to nebyl… mistře.

          3. Sankční seznam schválený EU, mimochodem jednomu Slovákovi spjatému s nočními vlky, byl okamžitě zmrazen veškerý jeho majetek, právě na základě těchto sankcí, však taky pláč slovenských putinovců byl slyšet až v Brně… 🙂

          4. O tom že je Putin válečný zločinec hovoří jeho kroky.
           Stejně jako v případě Adolfa Hitlera.

          5. Tak co je s tím seznamem?
           Kde máš link? Jestli nemáš, neumíš najít, tak se zase zklidni. Nebo si vem něco, co to udělá za Tebe. Nejlíp nafurt.

      2. Trolíku,
       douč se dějepis.
       Českou zemi a východní Evropu prodala Sovětskému svazu Amerika na konferenci v Jaltě.
       Beneš to musel akceptovat, nikdo se ho na to co chce Československo neptal.
       O odsunu Němců po válce také nerozhodoval Beneš, bylo to rozhodnutí velmocí.
       Že se přitom páchala zvěrstva je fakt, tak jako je fakt, že zvěrstva se páchala na českém obyvatelstvu při jejich vyhnání z českého pohraničí po Mnichovské zradě v r. 1938.

       A po válce?
       Churchill chtěl nacisty střílet bez soudu, Stalin si vydupal monstrproces.
       A nápad po válce vykastrovat všechny německé muže byl také z Anglie.
       (naštěstí se nerealizoval)

       1. Jane,
        s troly raději co?
        Raději nediskutujeme, protože je to nahovno a k ničemu to nevede.
        Přiznávám, ani já jsem neodolal té nebetyčné drzosti a reagoval…
        To se tak sejde, když ho nemáš po ruce, abys ho mohl rovnou proplesknout..

        1. Já vím, já vím…
         já to také nepíšu pro trotly, ale pro všechny – aby se nezapomělo.
         Trotl mi jen nadhazuje, já smečuju…

       2. Jste člověče ex-offo nácků, nebo inklinujete k libtardí verzi dějin ?
        Churchil byl tak velkým nepřítelem náckú, že jeho armádní GŠ, plus us GŠ měly zpracovaný plán společného útoku na tehdejší SSSR společně s ozbrojenými jednotkami wermachtu v červenci roku.1945…
        Norimberk je dílo a divadlo spojenců – jen kolik nácků, ukrajinských nácků vstřebala Kanada, jenž se na začátku let 90-tých stala zdrojem navrátivších se ukronácků z divizí SS, z dozorčí čet v koncentracích, atd…
        Sudeťáci byli hajzlové horší než římští Němci, což je stará vesta. Gestapo je nasazovalo jako agenty k likvidaci odboje ( dobrá čestina), fungovali jako vyslýchající, a jejich pověst byla mezinárodní ( vzpomínky holandských vězňů ) . Ještě na začátku května se aktivně ta verbež zůčastňovala honu na uprchlé vězně z pochodů smrti.
        Před válkou se 20 let snažili rozbít ČSR, usídlili se na HISTORICKÉM ÚZEMÍ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO, jenž cca 1000 let byly součástí Čech… Pokud by zůstaly, je tu druhá Jugoslávie, páč by nedali pokoj – šlo by o zapouzdřený vřed plný hnisu …
        A tady nějaký anonymní kripl má tu drzost špinit jméno a odkaz cca 350 tisíc českých obětí protektorátu, což je bez pardonu na rozbití a rozložení tlamy. Je neuvěřitelné, jak drží, oprásklí, nehorázní všichni ti sráči jsou, jak jako krysy vylézají z děr, navíc beztrestné…
        Toto je Flaškovo dědictví a odkaz…

      3. Jistěže vím. Už Masaryk nařídil koncentráky pro Němce. Co jich tam a na popravištích bylo do roku 1938 zavražděno.
       Leč přesto nezahořkli. Pak za války se trpělivě snažili z Čechů, té podlidské chátry jen kousíček nad Židy, udělat lidi. A jak se jim Češi odvděčili? Dokonce zavraždili jim daného Ochránce. Nehledě na poválečné protiněmecké hrůzy.
       Ach ano. „Ostatně Češi nemají v tomto prostoru co pohledávat.“

    1. Vy asi nechápete co jsou to “ Ukrajinci“. To slovo má hodně významů podle kontextu. Hlavně „Ukrajinci“ vždycky byli „Rusy“. Třeba i proticarskými a podobně, ale Rusy. Opozici vůči Rusům dalo vzniknout až Rakousko v Haliči. Od té doby se tato neruská ukrajinskost rozšiřuje úspěšně na centrální Ukrajinu („Malorusko“) i do ostatních regionů jižních a východních. A úplně nějak demokraticky nebo autenticky se to neděje. Však víte, že Američané si vždycky vyberou největší grázly, a ti zároveň bojují i za americké zájmy (kromě těch svých).

     1. Proboha proc s tim jelitem vubec diskutujete?
      To tu diskuzi muzete rouvnou zavrit.
      Tihle blabolici rozesiraci znici vsechno.
      A hlavne mi nepiste, ze ze ruznost nazoru dulezita.

       1. Ten v nepříliš vzdálené budoucnosti narazí leda tak na pěst. Pak ho někdo chytne za flígr, hodí do vlaku s dveřmi, které se otevírají jen zvenčí, a pošle směr fronta. A tam to během prvních dvou minut to pustí do gatí.

    2. Nikoho, ani mě netěší, že se Slované, notabene Rusové, mydlí mezi sebou. To se doprdele nemělo stát.
     Jenže když to nešlo po dobrém…měli na to skoro 8 roků.
     Nenechali si, oslepení miliardami dolarů a planými přísliby vysvětlit, že cpát se do NATO, jako přímý soused RF, fakt není dobrý nápad. A bylo přece jasně řečeno, že to RF nikdy nedovolí. Tedy vstup UA do NATO.
     Větší pes prostě jebe, s tím nelze nic dělat. A RF je zatraceně velký i silný pes.
     Ale namísto toho, aby ukravínci něco dělali, třeba aspoň blufovali, nebo hráli do autu, tak ze své země a po miliónech ročně, zdrhali.
     Čemu se tedy dneska někdo diví?
     Velkorus celé ty roky vidí, že Malorus má svou zemi naprosto u prdele – a nakonec ještě hodlá ohrožovat souseda instalací NATO.
     To nemohlo dopadnout jinak. Všichni, kdo se podíleli na oblbování ukravínců, jak těch nahoře, tak i těch dole, na tom mají lví podíl a budou se z toho zodpovídat.
     To si myslí ten, co čte a málokdy píše a na jehož slova dojde.

     1. Ukrajinci jsou diagnoza, a útvar svými vlastnostmi silně připomínající černou díru… My jsme, obávám se, překročili horizont událostí…

    1. Všímají si toho (žlutomodrého textilu na Národním muzeu) i v zahraničí – a oprávněně. Cit.:

     „Curva,narodni muzeum,ukrajinska vlajka a ceska nikde im to tam riadne yebe“

     „….lenže národ tam tú vlajku nevešal. Iba robí veľmi málo proti tomu, aby tam visela…“

     1. lujjzo, jen opatrně s těmi bratry Slováky.
      Oni se mohli jeden čas přerazit jeden o druhého, kdo dřív bude mít na nějakém veřejném baráku vlajku EU. Nejsou o nic míň fangličkáři, nežli my. V tomhle si fakt nemáme co vyčítat.
      Ta UA vlajka na NM – je pravda, že jsme zatím udělali málo pro to, aby tam nevisela.
      Stejně, jako se neudělalo téměř nic proti rakušanovu pytli s VVP.

      1. Vlajka EU a ukrohadr, co je horší… Tak především v minulosti EU ještě neměla až tak odbornou a zkrácenou držku ( omlouvám se, jinak to říci nejde ) .Navíc Evropu paralyzují různí Fialové, Havlové a Pekarové, zatímco Ukrajina a ukroši, to je specifikum… Byli plně fašizovaní a nacifikovaní už před mnoha lety, hrnuli nenávist i do dětí předškolního a školního věku, doslova pěstovali vrahy a fanatiky…
       Ukro hadr mi nesmí přes práh ( což samozřejmě neznamená, že mi u okna visí hadr EU… )

   1. Od kdy jsou vyznavači diktátora a válečného zločince Vladimíra Vladimíroviče součástí tohoto národa ?
    To jako Češi oslavující Hitlera před válkou byli součást našeho národa ? No právně asi ano… ,ale bylo na ně pohlíženo jako na vyvrhely

  1. Proč by měla na budově Národního muzea vlát ausgerechnet ukrajinská vlajka ?
   Proč ne srbská, irácká, syrská….?
   Nebo americká, polská, kosovská….?
   A ten váš civilizující Blackwater (vulgo Academi) má svou vlajku ? No a ?

   Hezký den.

 16. Rajchl požaduje ,abychom přestali dodávat zbraně Ukrajině…
  A tím se jako změní co, najednou pak bude ze dne na den český proletariát bohatší ?
  Změnilo by se akorát to, že rusáci by páchali ještě mnohem horší zvěrstva, pokud by se Ukrajina přestala bránit, s ekonomickou situací v ČR by to nemělo pranic společného…

  1. To je jednoduché. Čím dřív se Ukrajina přestane bránit, tím dřív pancíře ruských tanků zazvoní u Doverské úžiny. – Hlavně aby přišli včas, poupata šeříků se mi na zahradě začínají nalévat.

   Všechno pučí a nalejvá se, třeba ti taky někdo pučí a naleje.

   1. Ony Vás ty srandičky s Doverskou úžinou a šeříky přejdou, Alefe zakladateli, až Vás onanym v dnešní svodce nahlásí svému obergruppenführerovi.

    1. Alef jistě myslí aby přišla včas pomoc z Zaoceánie. Pokud dokáže dojít až k nám, budou šeříky.
     A pak se hordy z východu zastaví, většinou to bylo v Berlíně, nebo v Paříži a Zaoceánie si s nimi Evropu rozdělí, jako už to známe z Jalty.
     Do jaké sféry spadneme? Nechme se překvapit, co je jisté, nás se nikdo kam chceme patřit ptát nebude.

     1. Já vím, Váš vrozený smysl pro nehumor/nesmysl pro humor… ale tvor, který má pouze hlavohruď a zadeček to nepozná.

    1. Do r. 2000 se ještě nějaké zdání svobody udržovalo, aby se lid nepolekal a nesešel ze ,,správného“ směru.
     Od vstupu do EU v r. 2004 už jedeme jen s kopce.
     Dnes jedeme s kopce i s celou EU a nikomu se nechce brzdit.
     EU nemá dostatek surovin, likviduje vlastní průmysl, jsme závislí na dovozech.
     Levných surovin jsme se sami vzdali a výrobní firmy začínají odcházet mimo Evropu.
     Ale my jedeme s kopce stále rychleji a a naivně věříme, že si pod kopcem nerozbijeme ústa.

   1. Jooo …, obrození začalo bláznovstvím lidu s cinkáním klíči a zbožňováním nějakého chovance psychiatrie, který byl superarbitrován pro blbost z vojenské služby, Havel se jmenoval …
    A končí zdecháváním …., nebo vzdechy ukojených idiotů čeho všeho dosáhli ???
    Ta inaugurace prezidenta Pavla, to byl karneval chovanců psych. ústavu …

   2. To správné slovo, co hledáš, je obluzení. A SSA s jeho přípravou začaly v okamžiku, kdy ještě nestihly oschnout podpisy z Jalty.

 17. Doporučení panu Rajchlovi.Zatlačte všemi možnými pákami na čtv aby Vás a Vidláka pustili aspoň k Moravcovi a nenechte si skakat do řeči.Nachystejte se na přednes,který dokáže zbourat vygumované mozky lidí sledováním rektalních redaktůrků.
  Je třeba co nejdříve.Rakušanova gehajme s protektorem ČURepubliky jsou nebezpeční.Soukromou ochranku si jen tak někdo dovolit nemůže.Do 16.dubna se může stát cokoliv.

 18. Nooo…, reakce vládnoucích idiotů je a bude po opoziční demonstraci nezměněná ..
  Vláda s jejich presstituty a pomatení vládní podporovatelé budou vyřvávat …. Dezinformace, dezinformace, dezinformace , dezolátů a ruských švábů…, jako cvičené opice …
  Jedině revoluční diktatura starých průkopníků proletářské revoluce by to mohla změnit …

  On ten nesmiřitelný boj mezi dezinformacemi a informacemi, mezi pomatenými blbci a pravdou osvícenými lidmi …, v celé naší společnosti i ve školství od dob národního obrození je v podstatě boj mezi koncepcemi výkladu našich dějin ….
  Ta dezinformačně !!!! přehnaně idealizovaná “obrozenecká” maloměšťácky (buržoazně) budovatelská koncepce národních elit od Palackého k Masarykovi až po Havla …, tyto idiotské pohádky pro dospělé se staly základem myšlení a uctívaných hodnot dnešní společnosti ..
  Vybudování spravedlivé společnosti pracujím lidem vedeným osvícenými lidmi z jeho středu a podíl pracujících lidí na budování současnosti je v současnosti hanoben pomatenými blbci z řad potomků maloměšťáků (buržoazie) a komediantů, parazitujících s přetvářkou na předchozím lidovém režimu ..
  Starší generace se ve škole něco z té lidové koncepce dějin učili, ale téměř všichni po r. 1989 převzali tu idiotskou maloměšťáckou koncepci …

  Jenom krátce k těm dějiným koncepcím …
  V “revoluci” r. 1948 Palacký, otec národa, domlouval studentům pod vedením studentského radikála Trojana k zmírnění jejich bojového ducha, aby to nechali na něm Palackém a spol. a jejich vyjednávání …
  Ale takový Sabina a spol, kteří připravovali pokračování revolučního boje a měli realistické povědomí o proletářském a komunistickém hnutí byli po vyzrazení pokračování revoluce uvězněni a po návratu z vězení je “obrozenečtí bafuňáři” Palacký a spol. nechali bez prostředků v bídě a nakonec Sabinu, který poznal co jsou za ksindl a podle toho jednal aby nechcípl hlady, prohlásili za národního zrádce …
  Jak charakteristický příběh pro nás a náš národ ..

  1. Že mě žádný znalec maloměšťácké koncepce našich dějin neopravil ???
   Radikálním vůdcem studentů ve slavné revoluci 1948 byl Frič a ne Trojan, ten byl jenom další z obrozeneckých bafuňářů, oba pocházeli ze Slaného, to mi asi vsugerovalo ten “omyl” ..
   A když jsem u toho opravování, toho Sabinunu nesoudil už Palacký, ale další “pokračovatel” z jeho dynastie, Palacký -Riegr -Grégr to byl, a přiložil polínko k hranici také Neruda typický žvanil, to Havlíček už byl lepší, takový pomatený kverulant …
   Jinak ta obrozenecká dynastie našla pokračovatele v Masarykovi, který byl v mládí na vychování v rodině policejního ředitele města Vídně a šikovně se vloudil do přízně socanů, kteří už byli po založení skutečnými proletáři infiltrováni maloměšťáckým ksindlem a pomohli Masarykovi ve stejném maloměšťáckém oblbování “zpitomělého národa” s ignorováním lidových vrstev společnosti ..
   Ty naše maloměšťácké dějiny a blbodějiny psané současným ´Psychoústavem ÚTSR zaslouží přepsání ….

 19. Dokonce i ruské vlajky a symboly ruské teroristické organizace tzv. Wagnerovcu byly… včetně symbolu „Z“ který používají ruští vrazi a okupanti na Ukrajině takže spokojenost.

  Slušným lidem se akorát ještě více zvedl kufr, a současná vláda získala další sympatizanty, když tohle viděli.

 20. Otázka je, jak teď Rajchl naloží s “výsledkem”. Jaký bude další krok. Myslím si, že iniciativa není na něm – míček je na fialové straně. Podle mě by měl více využívat pŕehmatů vlády. Trošičku je popostrčit v pohybu, ať dopadají na držky více zprudka.

  1. Nevymyslel jste ten slogan “ Vidlák volá z Václaváku , výpadky už, modrý ptáku “ vy?
   😂
   Vidlák jako jediný měl ten projev i vtipný a takový normální, nebyla v tom žádná křeč a plané filosofováni, byl nejlepší. Moc nechápu, co ho svedlo dohromady s jeho antipodem Rajchlem. Ale asi je chyba na mém přijímači. Účastníkům se Rajchlovo – z mého pohledu hysterické – řvaní evidentně moc líbilo.

   1. Tak, internet je sviňa, má sloní paměť. To není jako v sedmdesátkách, kdy se papíry spálily a bylo.
    Sviňa internet, pomůže dohledat konkrétního vlastizrádce a kolaboranta, pěkně rychle. Rychleji, než řekneš „pal“.
    Proto říkám, že si má každý sám za sebe pohlídat, kterou stranou těla pak bude stát k matracím.
    Vím, že např. lidičtí muži si vybírat nemohli, ale my zatím ano.
    Každého věc, co – jak – kam napíše. Píše to na vlastní zodpovědnost, s vědomím že internet nezapomíná, jistě po pečlivém uvážení.

 21. Vidlák svými uspořádanými myšlenkami a inteligencí výrazně převyšoval ostatní. Tím se stal nebezpečným a rakušan proti němu zahájí akci… “olovo” asi ne, ale jistě nějakou zkurvenou sviňárnu, která je jeho přirozeností. Pozor si bude dávat i Rajchl. Já bych si proto dával pozor i na něj.

  1. Ládik!!!
   Jsem zvědav , jak proběhne akce ,,olovo“ bezolovnatým způsobem.
   Jinak by totiž šlo pouze o náhradu blbé totality totální blbostí… (vzpomínka na Vladimíra Renčína)

 22. Tak jsem si vyslechl covidistické a náboženské agitky, ale o tom, co trápí obyčejné lidi a co je potřeba udělat pro ochranu životů a důstojnosti „dolních deseti milionů“ velmi dlouho ani slovo.
  Drobnými světluškami byli Gregor, Chaun, Novotný a ten starosta.
  Tlachárna se (zcela dle očekávání) zpronevěřila heslu z plakátků.

  Vlastně jediný Vidlák mluvil o konkrétních problémech; obávám se, že marně.
  Je načase procitnout. Tahle parta NENÍ řešením.

  1. Nefňukají na netu, ale dělají alesouň NĚCO!
   A na demonstraci přišli opravdu lidé z celé ČR, to nelze jen tak odmávnout.

   1. Na Letné bylo svého času skoro 300 000 lidí, to totiž demonstraci proti Babišovi pořádal Mikuláš Minář a vy Babišovci jste nad tím mávli rukou…
    Tak teď mávejte dál…

    1. Na Letné byla sebranka pražské kavárny, která pouze mlátila totálně prázdnou slámu a neměla absolutně žádný program. Tohle muselo zdechnout, jak to chcíplo, protože jediné, k čemu to od začátku bylo založeno, aby se to hnědé pometlo s korozí na hlavě i v ní napakovalo a pak to celé zvadlo. Fakt bych chtěl slyšet jedinou nosnou myšlenku, která od toho Henleinova pohrobka padla.

    2. Mimochodem ty projevy Milionu zvratků by se daly shrnout asi takhle: „Blá blá blá Babiš blá blá Babiš blá blá blá blá Babiš Babiš blá blá blá. Babiš blá blá.“

   2. Mne by jen zajímalo, kdy ty autobusy, byly -li nějaké platil. Většina měla jen lidi ukolébat- uklidnit, no a Vidlák jim do toho jak je jeho zvykem hodil vidle. Akorát mne mate, že domácí většinově neukecá… čím to. Ač-li právě proto má daleko větší přehled a dozví se víc možnosti řešení…. kdo ví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *