30 května, 2024

Oni se sesypávají sami

Můj předvčerejší článek o tom, jak se mění poměry, se mezi některými čtenáři setkal setkal s odsudkem, že moje přání bylo otcem myšlenky. Ve skutečnosti alternativa žádnou ofenzívu nevede, libtardi jsou naprosto v pohodě a vláda je stále stejně silná. Včera se v komentářích běžně objevoval posměch a různá doporučení, ať slezu zpátky na zem. Leitmotivem samozřejmě bylo, že se nikdy nic nezmění ani změnit nemůže a pár pošuků, co se snaží pohnout světem, nic neudělají, protože jich je prostě málo a všechny dosavadní snahy jsou špatně, protože jsme se nespojili s Okamurou, Vrabelem, protože jsme nevyhlásili stávku, nepoužili násilí, nezaložili vlastní televizi, nepochopili jsme, že za všechno můžou Reptiliáni… vynechal jsem něco?

Já dnes budu pokračovat v mém opačném pohledu…

Ne, fakt si nemyslím, že se svět otřese a pohne díky tomu, že se na Václaváku sejde sto tisíc lidí. Ale myslím si, že se sto tisíc lidí sešlo právě proto, že se svět otřásá. A když se svět otřásá, dějí se věci nevídané. Například dva a půl milionu lidí volí Babiše za prezidenta, i když mu značná část z nich nemohla přijít na jméno za covid. Pražští libtardi a novináři si pořád ještě myslí, že přijde nějaký Rajchl, který podivným kouzlem zmanipuluje dav, vystraší ho a pak lidi využije ve svůj prospěch. Hodně lidí na alternativě jim na to pořád ještě skáče. Přitom opak je pravdou… kdyby nebylo znepokojeného davu, nikdy by žádný lídr nebyl. Kdyby nebylo neschopné vlády, která denně vyrábí další občany, kteří ztratili naději na zlepšení poměrů, nebyli by ani ti, kteří na to poukazují.

Kdyby Česká televize dělala svojí práci, byl bych jako blogger Vidlák zbytečný. Já existuju jen díky tomu že veřejnoprávní média nemluví za všechny. Existuju jen díky tomu, že přibývá lidí, kteří v mediálním prostoru nemají zastání. Kdyby stávající politické strany dělaly dobře svojí práci, nepropadaly by hlasy a lidi by neměli důvod hledat si nové zastoupení.

My všichni jsme tady, protože stávající režim našimi hlasy pohrdl. Protože si řekl, že ho nezajímají. Co jiného je vyjádření našeho prezidenta, že na názory z Václaváku není potřeba brát ohled? Ano, díky generále, kde je poptávka, je i nabídka, takže za ně bude mluvit Jindra Rajchl. Hotovo, vyřízeno. Můžeme si zaspekulovat, když na Václavák přišlo sto tisíc lidí, kolik dalších jim fandilo z domova a kolik voličských hlasů z toho nakonec bude.

Na televizi Fox vyhodili populárního moderátora Tuckera Carlsona. A pic, propad o 600 tisíc sledujících hned první den a propad akcií na burze o půl miliardy. Myslím, že samotný Tucker je v klidu, v dnešní době si založí nějaký internetový projekt, který si svoje diváky získá a sám moderátor zřejmě bude ještě víc v balíku, než byl doteď. Prostě mluví za lidi, za které nikdo jiný nemluví. To je to celé novum poslední doby. To je novum této poslední vlády nejen u nás, ale v podstatě na celém Západě. Předchozí vlády ještě alespoň předstíraly, že mluví i za dezoláty.

Naše největší mediální žumpa Fórum 24 už jaksi nestíhá. Kde jsou ty časy, kdy jsme se my vymezovali vůči jejich hovadinám. Kdy oni určovali, o čem se bude mluvit. Teď už klesli tak hluboko, že se musejí vymezovat proti nám a my určujeme, o čem se mluví. Jako třeba o ukrajinské mouce. Jandourek se snažil nějak zachránit situaci a zkoušel se pustit do mého článku na Parlamentních listech…

Ano, mocenskou přetahovanou vyhrála liberální demokracie. Ale vyhrála ji v situaci, kdy už není schopná být vládou všech. Nemohou toho být schopní, protože to, co je dostalo nahoru, je teď zároveň i jejich zkázou. Dlouhá léta se navzájem ujišťovali o těch nejvyšších západních hodnotách a dělali to tak vehementně, že v tom dosáhli tak dokonalého konsenzu a shody, že o sobě úplně přestali pochybovat. Prostě vědí, že jsou ti správní a dělají to dobře. Ano, vyhráli. Ale zároveň dosáhli toho, že se od nich dá jedině odpadnout. Jakákoliv odchylka je tak velké kacířství, že nesmí být tolerováno.

To oni sami vyrábějí odpadlíky. Dnes a denně. Zbytek už je jen logika vývoje. Jestliže prezident nechce mluvit za část svého národa, někdo jiný chtít bude. Jestliže Česká televize nechce zastupovat hlas části národa, někdo jiný to udělá. Jestliže Praha a láska nechce mít nic společného s venkovem, tak se toho ujme někdo jiný. Poptávka, vole! Na televizi už nekoukám, protože se to nedá vydržet… Jinými slovy, už tam není nic, co by reflektovalo můj vlastní život.

Všechny předchozí vlády tady i na Západě se více či méně úspěšně snažily zastupovat všechny. První vlaštovkou nové doby podle mě byl zákaz kouření v hospodách. To bylo poprvé, co vyhrál narativ, že je možné omezit určitou (páchnoucí) skupinu lidí, protože to přece nevadí. Pak přišel covid… tam se to udělalo už ve větším… problém nebyl v tom, když platila stejná pravidla pro všechny, problém začal až tehdy, když pro některé platila lepší a pro jiné horší, ačkoliv to nemělo žádnou logiku. A teď už se to dělá zcela běžně ve všech aspektech. Politika obětování.

Problém je v tom, že těch, na které se nemusí brát ohled, denně přibývá. Přibývají hodně a rychle. Jasně, jsou hozeni do vody. Jsou v nové situaci. Rozkoukávají se. Být na okraji společnosti, to se člověk nejdřív musí naučit. Jestli si někdo z posměváčků myslí, že to nic neznamená, když statisícům lidí skončí fixace na elektřinu, tak budou překvapeni. Jestli si někdo myslí, že média mohou donekonečna překrucovat lidem před nosem realitu, tak prostě nemohou. To jde jen do určité chvíle.

Podívejte se na poslední půlrok. Vláda nedělá nic jiného, než hledá, koho by mohla ještě obětovat. Nejprve to byli ti, kteří neměli fixované ceny elektřiny. Pak důchodci, kterým nevalorizovali. Teď chtějí zvýšit odvody živnostníkům… Obětujeme levé křídlo. Ne, my obětujeme obě křídla. Oni ti obětovaní nikam nezmizeli. Jen vytvořili poptávku, aby je někdo zastupoval a tato poptávka je promtně uspokojena… to je henten kapitalismus, ne?

Libtardi s vládou neprohrávají proto, že by tu najednou povstali noví bojovníci, kteří jsou mocní a silní. Neprohrávají kvůli ruské hybridní válce. Neprohrávají, protože by sem teď tekly peníze od nějakého nového čínského Sorose. Oni prohrávají, protože se sami dopracovali do stádia, kdy si dnes a denně vyrábějí nové protivníky. Prohrávají, protože už nezastupují všechny a ani se o to nepokoušejí. Prohrávají, protože zkoušejí udržet výhody pro ty své za cenu toho, že jiné obětují.

Já nevím, jak je to daleko. Nevím, kolik lidí už je na okraji. Ale veškerá logika inflace a zdražování ukazuje, že jich přibývá. A nikdo je nevrací zpátky do společnosti, protože podle lepšolidí nejsou její součástí. Jednoho dne jich prostě bude tolik, že to už bude neudržitelné. Už teď je jich dost na to, aby to stačilo na nové politické strany i nová média. Už teď jich je dost na to, aby ti chytřejší v majnstrýmu měnili rétoriku. Dejte tomu ještě pár měsíců…

Fiala už svádí svoje neúspěchy i na Eurostat. Že prý chybně dělají statistiky o cenách plynu a šíří dezinformace mezi znepokojenou veřejností. Navíc se nám brzy do parlamentu dostane henta smlouva o obranné spolupráci s USA a když nic jiného, jasně se ukáže, kdo je na čí straně a až budou volby, ukáže se, co si o tom myslí veřejnost. Mlha se prostě vyčistí. Už to nebudou jen řeči bez reálného obsahu a reálného dopadu. Už nepůjde o proklamace. Časy se prostě mění a zdá se, že nikdo nebude sedět na dvou židlích, aby mu to prošlo.

Jsem optimista. Ale je to pěkně hořký optimismus. Je to víra v budoucnost na pokraji dějinného zlomu o kterém nikdo neví, jak dopadne.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

288 thoughts on “Oni se sesypávají sami

  1. Bingo, tupý, zfašizovaný, nacifikovaný a zfanatizovaný český volič hýká nevolí nad kritikou jejich zachránce, který-považte-přece nikoho nenechá padnout, a správně to „nandává“ Russákům a Putlerovi, Sláma u kravína …
   Zakopaný pes není pouze na straně Demolice – větší díl bych viděl na straně „lidu“, tedy spíše zrádné voličské smečky, jenž svoji oddanost „prstenu“ opakovaně jeho volbou – políbením, potvrdila.
   A ústy médií, i klávesnicemi svými, bude v podpoře, obhajobě a obraně svých hvězd nejjasnějších nadále srdnatě pokračovat.
   A s takovým materiálem bude opravdu chuťovka cokoli skutečně společensky, hospodářsky, politicky ozdravného realizovat – redy nemožné…

 1. Z novin“Chci, aby rozhovory o vstupu Ukrajiny do EU začaly letos, řekl Pavel Zelenskému“. To bude mazec, dovedete si to představit? Na každé chalupě tam budou mít štítek energetické náročnosti budovy, auta budou dodržovat Euro7, zakážeme jim používání agrochemie, zdražíme plyn 3x, zavedeme emisní povolenky a zakážeme topit dřevem… To bude v poválečných podmínkách pro ně ohromný přínos! Na druhou stranu se od nich možná naučíme, jak to všechno ojebávat, v EU přece platí rovné podmínky – takže když to tak projde tam…

  1. Ha ha ha, ne ne ne. Ukrajinci nejsou tak „blbí“ jako my. Ty budou drze „vyžadovat“ okamžitě a dodržovat jenom, to co se jim bude hodit. Ne jako ti měkký pitomci u nás, co se zmůžou maximálně na nějaký silácký kecy.

  2. V tomto s generálprezidentem souhlasím.
   EU si Ukrajinu zaslouží. Čím dříve tím lépe.
   A …ano, Ukrajina si zaslouží EU. Od roku 2035 konec aut se spalovacím motorem, konec vytápění neobnovitelnými zdroji, ekologické daně, povinné zateplení všech budov, nová výstavba pasivně energetická….Směrnice, standardy, kvóty, nařízení … protikorupční…

 2. Lex napsal:28 dubna, 2023 (9:49)

  Lex já si myslím že to ví většina z nás určitě i Vidlák při současném stavu politiky muže dojít jen určitým kosmetickým změnám. Opak by nastal kdyby padla EU. Bohužel jestli si někdo myslí že po případném pádu Fialy bude ráj tak je najivní. A co tedy, nechat ty blby vládnout dál. Na naší politické scéně není nikdo jako Orbán. Vidlák oproti jiným nastavuje kůži čas ukáže jestli ho to nesemele. Ale nevěřím že by to nevěděl jen se dal do boje nazval bych to nadneseně s větrnými mlýny.

  1. Tato, dík za reakci.
   Ale myslím, že není třeba mluvit za Vidláka.
   Pamatujete – ne, nemůžete nepamatovat – jak kdysi u vlka na Kose byl jeden člověk /nebudu ho jmenovat, protože od těch dob se velmi, velmi změnil a prozřel, stále si jednou dvakrát do roka napíšem, když nic jiného, tedy aspoň k Vánocům či Novému roku, ale on se ozve i častěji s konkrétními „problémy“/. A toho člověka jsme někdy přezdívali „His Master´s Voice“. Obsáhle vysvětloval, co chtěl vlk říci, ale neřekl. Vlk mlčel. …..
   Že by podoba?

   1. Lex ale to jste můj příspěvek špatně pochopil, měl to být můj pohled na toto téma protože si myslím že normálně uvažující člověk vidí stav naší politiky. Akorát třeba já to neumím tak srozumitelně napsat. Třeba je to asi 2 dny jsem reagoval na Godota a kočku a když to srovnám mohlo to vypadat stejně jak píšete ale ve své podstatě chtěl jsem pochopit proč to pochopili uplně jinak než já. Tady má reakce měla být jako polemika pohledu no nic bylo to pochopeno jinak to se stává navíc zde většinou reakce zapadnou je to takové jako trochu samomluva . Dát svůj pohled.

   1. Ne. Strukturálně jsou EU a ČR dvě naprosto odlišné entity. Pád EU (asi v podstatě anihilace, faktický rozpad, pád všech jejích struktur do bezvýznamnosti, ignorování; teprve časem případné formální rozpuštění) by proto vypadal zcela jinak než pád ČR. Např. oddělení Sudet, Moravy nebo Slezska se mi nezdá příliš pravděpodobné.

    Řekl bych, že padne-li EU, ČR nejspíš jednoduše upadne do přímého područí Německa; vztahy třeba k USA nebo Rusku, Číně a Francii za nás budou kompletně řídit a vyřizovat oni.

    1. A protože budou Německo brzy řídit zejména Turci a jiní přistěhovalci, můžeme se těšit na mohutný příval blízkovýchodních dobrot.

    2. Vcelku vysoce pravděpodobně, i když bych v případě vcelku reálného pádu EU úplně nepohřbíval cosi připomínající R&U na volnější bázi pod taktovkou Rakouska a Maďarska, páč obě části bývalé ČSSR jsou co by filcky k dispozici komukoliv, kdo se jen otře. Poděkujme našim politikům, především těm současným, jak septikoidní roli a pozici pro zbytek federace „vyjednali“ – třeba specifickou výzdobou ulic za přímé účasti těch dobráků …

  2. Není jako Orbán, protože zdejší kultura takového nestvoří a jestliže stvoří, nepodpoří.
   Z téže příčiny jako Maďaři, tedy jejich vládnoucí vrstva si vymohla dualismus R-U, a jako Češi, tedy jejich vládnoucí vrstva si vymohla, …no ehm.

   Československo vzniklo rozpadem R-U, jako produkt vítězných velmocí. Jako R-U v malém. Včetně hlavy státu jako neformálního nadústavního monarchy instalovaného až po převratu. Když Masaryk se vrátil z ciziny, vše už bylo hotovo.

   Relativní úspěch Československa byl na převzatém kulturním společenském základě R-U. A zdejším válkou nejen nedotčené ale posílené průmyslové základně. Zaniklo tak jak vniklo. V důsledku politiky velmocí. Tak bylo i obnoveno a nakonec zaniklo. Z vnitřních i vnějších příčin. Nynější situace ukazuje, že zdejší zbytek s upadající politickou protože i všeobecnou kulturou, kopírující úpadek okolní a k nám importovaný, není schopný samostatné existence. To je konstatování skutečnosti.

   Proto zmiňuji potřebu nového národního obrození. Pozitivního. Je-li ještě naděje.
   Z ostrůvků „pozitivní deviace“. Na základě všednodenního života. Se základem v tom jak se chováme k sobě navzájem.

   Naučme se ptát. Tak jako se ptají malé děti. Nejsou nevhodné otázky. Jsou jen špatné odpovědi.

   1. (…) a jako Češi, tedy jejich vládnoucí vrstva (…) — Žádná v podstatě nebyla. Ale porovnej si prosím tehdejší české školství, zejména vysoké, s maďarským.

    Samozřejmě i srovnání českého průmyslu s maďarským je vypovídající velmi flagrantně. Ovšem spíše o tom maďarském. U průmyslu Českých zemí je totiž obtížné oddělit, do jaké míry byl český, do jaké židovský a do jaké německý. Právě z toho důvodu – ač to kupodivu málokdo dělá, ani profesionální historici moc ne – pokládám za mimořádně ilustrativní a užitečné porovnávat to školství.

    Proto zmiňuji potřebu nového národního obrození — Jak víš, už pár let píšu, že politicky jsme o dvě stě let zpátky, zpátky v jakémsi předpolitickém stadiu.

    Koneckonců (ale to je rodinná věc, ta sem nepatří; raději někam do pamětí), pročpak jsem vlastně tehdy četl právě F.L. Věka?

   2. Schumacher 28 dubna, 2023 (15:25)

    Myšlenka nového národního obrození se mi líbí. Nakolik je reálné její naplnění si netroufám odhadnout, jsem v tom trochu pesimista. Protože když vidím generaci současných dítek a studentů, jejich naprosto chabé až žádné povědomí např. o historických událostech a jejich souvislostech… Když vidím jejich naprostou ignoraci ohledně literatury – alespoň těch stěžejních českých autorů, ale jsou schopni Vám uvést definice všech LGBTQ+ … atd. atd., tak si říkám, kdo tu pochodeň obrození ponese a předá dál? Předchozí generace stárnou a jsou považováni za jakési fosilní praještěry, protože místo zírání do ajfounů lítali po venku, hráli na schovku, cvrnkali kuličky a, proboha živého, dokonce měli ve škole povinné brigády na chmel a brambory… Vím, trochu jsem to teď sesypala do jednoho pytle, ale když on se ten vztah k tomu „rodnému“ tvoří právě z takovýchto kamínků…

 3. gen. Pavel ve zničené Borodjance: Smutné, myslel jsem že už to v životě neuvidím.

  Dotázal bych se jej:
  Kolikrát jste to viděl a kdo tehdy bombardoval?

  1. Já nevím, co máte proti našemu prezidentovi. Vždyť je to nejen hrdina ale i kouzelník. Se dvěma OT-64 dokázal odvézt 53 Francouzů ze srbského obklíčení. Kromě těch Francouzů měl sebou ještě 28 čs. vojáků.
   Jasně, že to musí být kouzelník. Kdo jiný by dokázal narvat narvat 82 vojáků do dvou obrněných transportérů, do kterého se vešlo 20 vojáků (18+2).😋
   Největší fór je, že každý popisuje tu událost jinak. V některé verzi byli Frantíci pod těžkou dělostřeleckou palbou, v některé pod minometnou palbou, jednou jich bylo 53, jednou 55. Kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo.
   Hlavně to bylo tak, že Francouzi byli křiváci a stranili chorvatské straně, celá situace vyeskalovala po tom, kdy Frantíci zablokovali část srbského konvoje a Chorvati díky tomu přepadli srbský předvoj a brutálně povraždili 23 Srbů. Od té doby byli Francouzi pro Srby nepřítel. Čechy a Slováky ani jedna strana nijak neohrožovala, jen se Srbům nelíbilo, že chtějí Frantíky zachránit.
   A jinak to není generál, ale armádní generál v.v. neboli bývalý generál.

   1. Klasika, i ty jenerálské frčky stojí na lži – jak pro tuto osobu příznačné … Díky za podrobnější informace …

   1. Považte, klidně se opalující ( nebo někoho upalující ) us zájezd v okolí MY Lai byl zákeřně napaden bandou žlutých opic, které nerespektovaly, nevzaly na vědomí existenci vietnamského turistického us resortu , skandál, nemluvě o tom samém v jisté zátoce…

  1. On ji sebou na Ukrajinu nevzal? Já myslel, že spolu budou jezdit ve švédské trojce. To vypadá na raport po návratu. Myslím, že paní podplukovnice postaví armádního generála pěkně do pozoru.

   1. No počkejte, když říkala ta učitelka, že se v Kyjevě nebojuje, tak jí chtěj odsoudit za popírání holokaustu (nebo jaký je současný název) a oni tam jezděj ruzní ocásci jako na běžícím pásu, běžným vlakem a jak na rekreace ROH… to mi nějak neštymuje …?

   1. A Vy si neustále myslíte, že se s nimi dá dohodnout, nebo že sami svá ryta opustí ? Fajn, to si nasazuje náhubek sama, a zároveň každý , kdo tomuto věří…
    Ještě berete vážně plačky pravičáků o „puči“ v r.1948 , i po shlédnutí tohoto videa ?
    Kluci zprava jsou vtipálkové a kašpárci, se specializací na černý, téměř mrtvolný humor, páč dennodenně předvádí důsledky pravotočivě-liberálního, fašounského převzetí moci, s vydatnou pomocí ÚS +médií, v praxi za asistence tv kamer.

 4. hele Vidlaku proc jsi smazal muj dotaz zda s Rajchlem podporujete svarcsystem nebo jste proti nemu? bude chlap a odpovez 🙂

   1. tak to sem prehledl, ale stejne mi neodpovedel. Takze znova, podporujete aby firmy ve velkem zamestnavali lidi na svarcsystem nebo jste proti?

    to cos mi Vidlaku odpovedel nemelo s moji otazkou nic spolecneho, vidim ze uz se do ty politiky dostavas, odpovis na neco jineho co se ti hodi 🙂

    1. Ježíšmaria… To je dotaz na houby. svarzsystém má milion variant a dost záleží, jaká další pravidla budou nastavená. Například kdyby živnostníci měli stejně vysoké odvody jako zaměstnanci, tak nikdo svarzsytém nebude řešit, protože to bude jedno. Ten má smysl jen v tom, že firmy, co to dělají mají nižší náklady na lidi než když mají zaměstnance.
     Svojí odpovědí jsem se snažil říct, že se budu snažit především aby systém byl jednoduchý, přehledný a aby se ty vybrané odvody použily natolik efektivně, aby nemusely být příliš vysoké.

     Ale jinak to berte, že na blbou otázku blbá odpověď. Ve složitém světě rajtovat na jednom pojmu bez souvislostí, to nemá žádný smysl.

     1. Jenže OSVČ na rozdíl od zaměstnanců od státu nic nedostávají. Proč by měli mít stejně vysoké odvody, když si vše musí platit sami. I tu blbou nemocenskou si musí platit.

      1. clovek ve svarcsystemu neni OSVC ale otrok penez. Vidlak jen odmita odpovedet na jednoduchou otazku a mlzi jak Fiala.

       1. Koukám, pán bude anarchista.
        výrazy jako „otrok peněz“, „brutální násilí peněz proti lidským právům“ kam na tyhle výrazy chodíte, to je jako z nějaké příručky revolucionáře.
        Odhaduji na piráta zaměstnaného v nějaké neziskovce.

        Švarc systém či švarcsystém je systém ekonomické činnosti, při které osoby vykonávající pro podnikatele běžné činnosti v závislém vztahu nejsou jeho zaměstnanci, ale formálně vystupují jako samostatní podnikatelé (osoby samostatně výdělečně činné, zpravidla živnostníci).

        1. cely zivot v soukromem sektoru, nejaky cas OSVC – skutecne ) takze trochu trapas pro tebe. ale chapu ze si projektujes svoje omyly tak aby ti vyhovaly.

      2. No vždyť jo. Jsou v tom rozdíly. A právě proto na to neexistuje jednoduchá odpověď. Kdybych řekl, že ano svarzsystém se povolí, tak bude spousta důvodů tvrdit, že toho firmy budou zneužívat a donutí zaměstnance, aby šli na swarz. A když řeknu ne, nepovolí se, tak bude spousta argumentů, jak to funguje a jaké to má výhody.
       Proto bych řekl, že se musí nejrpve lépe nastavit a zorganizovat zdravotnictví a důchodový systém a pak má smysl mluvit o odvodech a kdo za ně kolik platí.

       1. Přesně! Švarcsystém má spoustu podob a variant a některé napohled ani nepoznáte, vypadá to jako „normální“ firma se vším všudy. Rozdíly se nechají vidět až v účtárně, nebo ve výkazech práce.
        Sám jsem v jednom takovém pracoval fakticky 6 let, 2 roky před 89 a ještě 4 roky po něm, kdy „švarcsystém“ ještě nikdo neznal, ale my už podle něj jeli.
        Absolutní spokojenost a kdyby do toho nevrtali blbečkové, co o fungování toho společenství vlastníků živností neměli ani ponětí, fungoval by k plné spokojenosti veřejnosti ještě dalších třeba 10 let.

       2. Vidláku vy jste ve své velikosti a čtenosti naproto a zcela zblbnul. S důchodovým systém to nemá nic absolutně společného. S organizováním zdravotnictví to nemá naprosto nic společného.
        Jde výhradně o jedno číslo v „zdravotnickým a sociálním“ zákoně jež by stanovilo jiný vyměřovací základ pro odovod pojistného. Zopakuji, jeno číslo.

        Podnikatel, OSVČ, nemá dovolenou, nemá žádného opatrovníka v podobě zaměstnavatele, a naopak je často i zaměstnavatelem s jeho vcelku objemnýma povinnostma. Nese odpovědnost za daňové záležitisti, platí zákonné ppojištění zaměstnannců, má zvýšenou daň z nemovitistí z podnikatelských prostor, pokud je ve svém RD a jiných nespočet povinností.
        ZKAZUJI vám psát o konkretních věcech podnikatelského prostředí. Vždy vyplodíte nějakou zhovadilost.

        1. No, rozdíl OSVČ / zaměstnanec jsme si kdysi mohli vyzkoušet sami. Parta programátorů, která se kvůli spolupráci s nadnárodním korporátem musela transformovat v s.r.o (později a.s.). Ono kupodivu zaměstnancům nikdo nic nedá (natož stát). Na všechno si musí sám vydělat, jenom státu a zdravotní pojišťovně platí víc.

       3. tak ted sem to konecne poradne pochopil 🙂 ty argumentujes tim ze budes mit argumenty ze to funguje. Otroctvi taky fungovalo a hadej kdo rikal ze funguje 🙂

        kdo rikal ze bez detske prace nebude konkurance schopny? 🙂

        tak to je zrudne mysleni, jako to nemyslis vazne!

     2. takze ho podporujete. a co zakonik prace, ten je moc slozity, takze v ramci zjednoduseni ho zrusite? a zrovna tohle je sakra dulezita vec , svarsystem je pekne svinstvo, a ty se kroutis jak zizala a nechses odpovedet. a neni pravda ze kdyby byly stejne vysoke odvody takto nikdo neresi, to je lez, protoze clovek ve svarsystemu je otrok bez jakyhkoli prav, tak tu nelzi, diky.

      myslim ze tohle by si lidi co podporuji Rajchla meli uvedomit, demonstrace proti vlade dobry, ale volit by ho nemeli, protoze jak on tak ty jste LIBERATRIANI, tzn. pro zamestnance pohroma co vraci vse o 100 let zpatky.

      1. Přesně to říkám… když řeknu, že ne, bude to špatně, když řeknu že ano, bude to taky špatně. Takže znovu:

       Nejdřív je třeba dobře nastavit zdravotnictví a sociální systém a pak teprve nastavovat platby do něj. Stát je v rozkladu, jsme u položky 8 a vy rajtujete na položce 235 a dožadujete se jednoznačné odpovědi, ačkoliv vůbec nevíme, jak bude nastaveno to předtím.
       A mezi námi… celá léta jsem se tady prezentoval jako levičák a volič sociální demokracie. Jsem levičák a myslím, že role státu je i v sociální a zdravotní oblasti. Ale tohle je zapotřebí vyřešit nejdřív.
       Uměl bych si třeba představit, že zdravotnictví a sociální vůbec nebude placeno z pojištění, ale třeba z DPH a spotřební daně.

       1. svarsystem je polozka 1 spolecne se zakonikem prace, z toho pak plynou odvody atd, ale jsem rad ze jste se odkopali. taky to narovnava konkurencni prostredi aby zlodeji z rohliku nemohli tyrat svoje svarsystem „kontraktory“ a aby jejich pripadny konkurent ktery se chova slusne a dle zakona spravne tyto lidi zamestna jako zamestnance nebyl konkurencne znevyhodnen. To ROZHODNE neni polozka 235 to jsou esencialni zaklady slusneho fungovani statu a nemuzes to jen tak zapinkat ze je to moc slozite. Tak se necpi do vlady, kdyz neumis odpovedet na zakladni otazky, resp .chces mlzit jak Fiala. Zvykej si, ze my volici po tobe proste pujdem a chceme jasne odpovedi a ne mlhu.

        Svarsystem je o danich az v druhe rade, v prvni je o slusnem zachazeni se zamestnanci.

        Jnak musim souhlasit ze socialni a zdravotni by nemelo byt placeno vubec odvodem ze mzdy, nejlepe zrusena a reseno jak rikas, DPH a spotrebnimi danemi hlavne brutalnim zdanenim kroporatu co ted neplati nic. Protoze je to neefektivni slozity vyber dane coz odporuje zakladnim myslenkam vyberu dani.

        1. Tak ono jde o to, že jsme byli zvyklí pracovat dlouhodobě v jednom zaměstnání. Naučit se to a být v tom dobří a jít po dlouhé době kamkoliv jinam by byla značná ztráta kvalifikace použitelné právě jen v té jedné firmě. Ale moderně to asi půjde pojmout jinak. Tak, jako každý zaměstnavatel má svoje „human resources“ oddělení a shání zaměstnance, tak každý zaměstnanec bude mít voje „salary resources“ oddělení a část pracovní doby bude trávit vyhodnocováním pracovního trhu hledáním výhodnějších nabídek. A při každém nálezu prostě dá ihned výpověď, odsese si know-how co možno, a půjde za lepším. Ono to vyjebávání zaměstnavatelů se zaměstnanci má taky svoje meze. Takže ten švarc systém v tomto pojetí nemusí být takl špatný, pokud člověk umí něco užitečného a žádaného.

         1. tomu se rika odbory 🙂 ty zastavej tu ochranu. to s tim hledanim prace je uplne zcestne. to si snad najdes sam. Co se tyce zmen pracovni pozice, neresme to na urovni vysokoprijmovych skupin zamestnani a podnikani, kam asi vetsina libertarianu spada a dava jim to pokriveny nahled na svet kde oni to zvladaji hrozne moc, tak proc resit nejaky zakonik prace a svarcsystem, pro ne je to az polozka 235, bavme se o lidech co to tahnou zezdola a jejich prace je tedy zastupitelne jinym clovekem kde muze dochazet prave k one sikane svarcsystemem. to jsou ti lide na tech namestich take a urcite o svarcsystem nestoji.

          Ne kazdemu je dano zhury a pokud tobe (mysleno obecne na kazdeho) bylo, nevyvysuj se.

     3. Vidláku, nebylo by lepší poctivě říct, že tomu problému naprosto nerozumíte, tudíž plácáte jen nesmysly?
      Ujišťuji vás, že „svarzsystém má“ má jen jednu jedninou variantu. Probůh pište čemu rozumíte, nebo jen své obvyklé prostoduchosti.

      1. Věštče, jděte do prdele… Jste stejný jako ten goodboy. Prostě rajtujete na jednom pojmu ve světě, který je složitý. A když tu řeknu, že svět je složitý, tak řeknete, že tomu nerozumím. Tak se neobtěžujte a vypadněte někam, kde budou psát lépe.

       1. Ale on to napsal jasne, svarcsystem NENI slozity a je tu jen ANO nebo NE a ty se kroutis a nechses odpovedet 🙂 a rajtuju na tom protoze pro MNE a pro vsechny zamestnance je to velice palcivy problem a DULEZITY. A ty chces byt ve vlade a podivej se, kde je rozdil mezi tebou a Fialou v odpovedich? Ja ho nevidim.

        1. Odpověď na otázku svarzsytému je složitá a není to jen ano a ne. A právě proto, že je to palčivý problém tak se na něj nedá odpovědět jedním slovem. Takže ještě jednou – kdybych byl v situaci osvíceného diktátora a měl veškerou moc to řešit a nemusel se na nikoho a nic ohlížet, tak bych se postaral o to, aby žádný rozdíl mezi swarzem a zaměstnancem nebyl. Aby vůbec nebyl důvod k tomu, aby to byl palčivý problém.
         Třeba bych to řešil tak, že zdravotnictví a sociální oblast jsou placeny z DPH a nemají s příjmem vůbec nic společného. Tím pádem by vůbec neexistovaly odvody, jen daň z příjmu. Vy si najděte politika, který na to bude mít jasný názor a toho si zvolte.

         1. O ou!
          „Třeba bych to řešil tak, že zdravotnictví a sociální oblast jsou placeny z DPH a nemají s příjmem vůbec nic společného. …“

          O ou!
          DPH je daň z obratu. Platit sociální a zdravotní pojištění z obratové daně??
          To znamená, že kdo by víc nakupoval, ten by platil větší soc.a zdr. pojištění?
          Nebo jak jsi to myslel?
          Odvíjet pojištění od spotřeby a ne příjmu je věru novátorská myšlenka. Jen mi chybí logika.

          1. No jasně… Bohatý člověk si kupuje víc drahých věcí, tak vlastně na zdravotnictví přispívá víc. Chudý kupuje méně, tak přispívá méně. Zdravotnictví pro všechny stejné a pokud je v deficitu, upravíme výši DPH. Hotovo. Zneužívá se to? Tak stoupne DPH. Lidi jsou uvědomělí? Tak DPH klesne. Na potraviny by DPH nemuselo být vůbec…

           Já bych vůbec všechno pokud možno navázal na přímé platby. Chtěl bych, aby se v poplatku za odpad skutečně platil jen odpad. v platbě za vodu, aby se platila jen voda. Dneska už nikdo neví, co v čem vlastně platí.

         2. ja myslim ze neni dal potreba abych to tu resit, jednoznacne budete s Rajchlem prosazovat svarsystem, tvrzeni ze by nebyl rozdil mezi zamestnancem a svarcem, to jako i v pravech? to je k smichu, to je blabol.

          obrazek si uz kazdy udela sam.

        2. Proc ten tvuj neslozite jednoduchej system schwarc nedefinujes nejdriv , kratce a jasne.
         Budete vedet vo cem diskutujete..
         Zatim z kazdyho padaji nejasnosti a komplikace.
         Jestli vy vubec vite neco..Pokazdy to jmenujete a nazyvate jinak.

         1. je to uz dostatecne definovano v zakone, jen se na to kasle a politici se divaji jinam.

          me slo jen o tgo zda se to bude za libertarianske vlady rajchla vymahat nebo to pojede libtardi cestou teroru tech nejzranitelnejsich, odpoved jsem dostal, bude to stejne nebo horsi.

     4. Vidláku,
      švarcsystém má jen JEDNU podobu.
      Tou je „zaměstnávání“ lidí na ŽL. Ti pro „zaměstnavatele“ vykonávají ZÁVISLOU činnost, ovšem na svůj účet.

      1. Ale už je složité, kdy je rozumné, aby to tak bylo a kdy to je vykořisťování. Můj bratr to tak má se svým zaměstnavatelem (IT) a je strašně spokojen, protože on je na koni a diktuje si podmínky. Něco jiného je třeba řidič kamionu, který dostává půl platu v dietách a nemůže ani pípnout. Nebo chlap, který dodnes makal jako zaměstnanec, nezvládá svojí finanční situaci a oni mu navrhnou, ať jde dělat swarzáka, protože si vydělá v čistém o něco víc za cenu toho, že zaplatí míň na sociálním a nebude mít nemocenskou.
       Proto říkám, že na to není jednoduchá odpověď. Pro mého bráchu je to výhodné, protože mu to dává svobodu a peněz mí víc než dost. Pro zedníka je to dost nevýhodné.

       A jsou io další praktiky, které by chtělo řešit – i velké firmy co mají sezónní byznys pošlou zaměstnance na zimu na pracák… Leckteří učitelé jsou na prázdniny propuštěni… Prostě to není ANO a NE, ale je to na hlubší rozbor.

       1. Není to složité.
        Je to prasečina non plus ultra jak vůči zaměstnancům, tak vůči „kontraktorům“.
        Plus to je nehorázné odrbávání socka a zdravka.

        1. Můj bratr si připlácí nemocenskou a připlácí si i socko. protože na to má a je swarzák, protože má kšefty i odjinud. Zedník je odrbáván a stát také.

         Proto říkám, že mi přijde důležitější to celé nastavit tak, aby všichni za stejných okolností platili stejně.

          1. Jasně… co jiného se dalo čekat. Zbytečná práce. Tak snad to pochopil alespoň někdo jiný, než Vy.

         1. Já – jako podnikatel (malý Alenáš) – bych si k tomu ještě přál, aby práce nebyla drahá. Aby ten, kdo pracuje a tvoří hodnoty (zjednodušme – dělník), za to nebyl trestán, a by ten, kdo tu práci vymýšlí a dává (zaměstnavatel) za to taky nebyl trestán. Aby ten, kdo stát řídí, pochopil, že procento z miliardy je víc než tři čtvrtiny z hovna.

          Zatím mne ovšem jímá skepse.

         2. Nic si nepřiplácí.
          Jako OSVČ si to platí sám; „zaměstnavatel“ za něho neplatí NIC. A je jen na bráchovi, kolik si platí – buď zákonné minimum, nebo podle příjmu.

          Švarcák NELZE nijak nastavit.

        2. Máte samozřejmě pravdu. Protože nejde jen o „odrbávání státu“, ale tento systém zavádí nerovné konkurenční podmínky pro zaměstnavatele, pro které pracují zaměstnanci, za které platí odvody na sociální pojištění a státní politiku zaměstnanosti plus daň ze mzdy, oproti „zaměstnavatelům“ OSVČ na „šwarc“, za něž tyto položky neplatí, tedy oproti zaměstnavatelům vychcánkům, kteří tím mají i nižší náklady na živou práci.

   2. Alef Nula, zakladatel 28 dubna, 2023 (10:27)

    Řekla bych, Alefe, že Dobrýchlapec Hele, tu Vaši reakci tak úplně nepobral 😂…

    1. No, vím, spíš jsem ho měla nazvat Dobrétělo, ale to mi tam sedělo míň 😃 … (nebo to mělo být rovnou Trollík?)

    2. Tak.
     A kdyby jen mou reakci!
     Vidlák se snaží marně, marně, marně… :-DDD

     Vy mně jistě budete věřit, když napíšu, že jsem to tušil. Už jen způsob, jakým dotyčný oslovil Vidláka, ledacos předznamenal.

  1. Co je špatného na švarcsystému?
   Firma zadává práci jiné firmě (OSVČ), ta (ten) normálně odvádí povinné odvody a platí daně.
   Jen v tom nejsou nesmyslně vysoké odvody za zaměstnance.

   1. ty ovsem musi odvest ostatni zamestnanci co takto nekradou. tzn. neokrada se stat ale ostatni zamestnanci. nemluve o tom ze jde o brutalni nasili penez vuci lidskym pravum ktere aspon trochu upravuje zakonik prace.

    1. Ostatní zaměstnanci odvádí zhruba to samé, co živnostníci na minimálních odvodech. Nikdo není schopen zaručit, že kdyby se snížily odvody zaměstnavatelů, že to převedou do mzdy.

     V roce 2023 je minimální odvod pro OSVČ na sociálním 2944,- Kč. Když to převedeme na odvod samotného zaměstnance (což je 6.5%) 2944/6.5×100= 45 292 Kč
     Takže OSVČ zaplatí stejnou částku jako zaměstnanec s měsíční hrubou mzdou 45 292,- Kč, což je o 10% víc než je průměrná mzda, které minimálně 1/2 zaměstnanců nedosahuje.
     U zdravotního pojištění je to ještě víc. Dnes OSVČ platí minimální odvody 2722,- Kč, což je po převodu na 4,5% u zaměstnance 2722/4.5×100=60 488,- Kč. Takže OSVČ odvádí tolik, kolik zaměstnanec s hrubou měsíční mzdou 60 488,- Kč.
     Tak tu nemelte o tom, že OSVČ okrádají ostatní zaměstnance.

     1. Všechny ty vládní kecy o to, jak OSVČ okrádají poctivé zaměstnance jsou jen obyčejná propaganda jak rozdělit společnost.

      1. jak sem rek, svarcsystem neni tolik onejakych danich ale o stavu spolecnosti a jeji urovni. jak jako odvod samotneho zamestnnce? to co plati zamestnavatel je take soucast mzdy co mi musi vyplatit, tak si tu nehraj s cisly 🙂

      2. Goodbody má pravdu v tom, že to co platí zaměstnavatel do zdravotního a sociálního pojištění je součást mzdy, tady nemáte pravdu Vy.

       1. Kočko, nerad to říkám, ale tady se pletete spolu s Goodbodym. Mohlo to tak navenek vypadat /ale ve skutečnosti to nebylo ani tehdy/, když tady Topolánkovci zavedli paskvil v podobě „superhrubé mzdy“, která měla za úkol ukazovat, jaké jsou skutečné náklady na živou práci /a jako podvod na voličích, kterým byla slibována daň ze mzdy ve výši Tlustého 15 procent/. Odvody zaměstnavatele na sociální pojištění /tj. důchodové pojištění a nemocenské pojištění/ a státní politiku zaměstnanosti nikdy nebyly součástí mzdy zaměstnance, ale vždy je platil zaměstnavatel ze svého příjmu, jejich výše se toliko odvíjela a odvíjí od úhrnu příjmů poskytovaných zaměstnancům. Částky odvodů zaměstnavatelů nebyly a nejsou ani na mikrosekundu ve vlastnictví zaměstnanců, ale od okamžiku odvodu z majetku zaměstnavatele se stávaly příjmem státního rozpočtu – viz § 2 věta první zákona č. 589/1992 Sb., https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-589?text=pojistn%C3%A9+soci%C3%A1ln%C3%AD
        Pokud jde o zaměstnance, jejich odvody se odvíjejí od jejich příjmů, neodvádějí je však oni sami, ale do státního rozpočtu je za zaměstnance odvádějí zaměstnavatelé, kteří jsou povinni tyto částky z platu nebo mzdy zaměstnance vypočíst a odvést spolu s vlastními odvody.

        Samozřejmě jinak je to u OSVČ, ale to je nad rámec zmiňované problematiky.

        1. Ale zaměstnavatel si vždy musí spočítat, zda a v jaké výši se mu vyplatí taková a taková mzda, kterou bere zaměstnanec a to i se všemi odvody. Takže je to jen a jen ve slovech, něco odvádí zaměstnanec něco zaměstnavatel ale vždy si na obojí musí ten zaměstnanec tzv. vydělat.

     2. Co melete o odvodu zaměstnance? Rozdělení odvodů na zaměstnavatele a zaměstnance je nesmysl pro zmatení slabých duchů.
      Vezměte 20 OSVČ a udělejte z nich s.r.o – tedy zaměstnance a spočítejte si to.

      1. Proč bych měl dělat z OSVČ zaměstnance s.r.o. ? Aby za ně eseročko odvádělo víc peněz státu a snižovalo si zisk? Není jednodušší s každým z nich udělat příkaznickou smlouvu, kde upravím vzájemné vztahy a všichni budou spokojení?

 5. Vidlák napsal: 28 dubna, 2023 (6:34)
  „Já je vidím dnes a denně. Stačí jet na jakoukoliv akci s Rajchlem a popovídat si s nimi.“…

  Vidláku,
  aby bylo jasno, napíšu to už „posté“ – jsem na vaší straně a fandím všem těm, kdo si z těch demonstrací osobní účastí udělají happening, aby dali vládním pajdulákům najevo, co si o nich myslí.
  Žel, jsem už příliš „zkušený“ /a také vím cos málo z teorie/, než abych uvěřil, že to je způsobilé něco zásadního změnit – klidně mě můžete označit za škarohlída.
  Vystrnadění fialového hnusu ze Strakovky je jedna věc, jejich náhrada někým jiným je věc druhá. K tomu je i ve FORMÁLNÍ demokracii zapotřebí zvítězit ve volbách.
  Zatraceně těžký úkol. Ale budiž – ANO 85 mandátů, PRO 12 mandátů, SPD 30 mandátů, ODS 30 mandátů, zbývající subjekty ten zbytek /chci věřit, že „Šmarjájozefovská“ ČSSD už je po klinické smrti, protože to je to poslední, co nám ještě chybí/.
  Aniž bych si chtěl hrát na věštce, odpovězte mi – s kým v takovém případě Babiš uzavře koalici? A jakou politiku bude tato vláda uplatňovat, i když bude mít ty nejčistší úmysly.
  A to je o tom mém „obrušování hran“. Protože politika je umění možného, ne NEMOŽNÉHO.
  Aby bylo možné uskutečňovat to „nemožné“, to, co bychom si my tady možná většinově přáli, půjčil jsem si tu Ládíkovu větu „… Vývoj zvrátí jedině změna společenského systému.“. Na to ovšem musí být splněny ony dvě podmínky – vnitřní a vnější. Ta vnitřní, to je „nasranost“ obyvatelstva, jeho vůle po změně. A ta vnější, to je mezinárodní situace. A tady jsme v koncích, protože tou mezinárodní situací je „Brusel“, NATO, Washington, globální kapitalismus, „zlatá miliarda“ a jeden /dvojjediný/ hlavní lucifer – Ruská federace a Putin.
  Šmytec.
  Přeju Vám osobně i vám všem úspěch. Současně, pokud by se skutečně dostavil, tak vám nepřeju to martyrium, které zdědíte po řádění fialového hnusu. A nenamlouvejme si, peníze jsou vždy až na prvním místě. Se čtyřmi biliony vládního dluhu, co tu po něm zbude, se budou zatraceně těžko „obrušovat hrany“, jak o nich píšu coby jediného reálného cíle po „výměně figur“. Naopak, ta nová garnitura bude muset začít uskutečňovat ono „utahování opasků“, o němž fialový hnus zatím jen vysílá „jasné signály“.
  Opravdu si myslíte, že vás /PRO/ ve vládních pozicích lidé podpoří i poté, co jim budete muset naordinovat „zeštíhlovací kůru“, proti níž je „blahobyt“ fialového hnusu luxusem?
  „Dobro došli na Jadran“.
  Přesto opět zdůrazňuji – jsem na vaší straně a těm davům fandím. Jen se bojím jejich vystřízlivění. Už jsem zažil hodně.

  1. Jistěže. Snaha opozice ujmout se vlády a nechat na sebe dopadnout důsledky vlády nynější, byla by sebevraždou.

   Kromě toho, kdo je opozicí? SPD, PRO, zčásti Trikolora a KSČM. Nesourodý menšinový spolek. Je ANO opozicí? Při pohledu na politiku když bylo vládní stranou, není opozicí. Příčinou nynější situace je i politika ANO, i politika všech předešlých vlád. Nynější situace je důsledkem předešlého vládnutí, důsledkem převratu 1989…a tak dále do minulosti.

   Nynější politika není ze „zelené louky“. Má hluboké kořeny prorostlé staletími do minulosti. Je, mimo jiné, ozvěnou politiky „českých stavů“, kterými nyní jsou ti kteří mají moc nominální, ekonomicky reálnou, i obojí.

   Poddaný lid nazývaný občany spoutávají okovy médií a korumpují ho přerozdělováním jím odváděných peněz jako daní. Zkuste je neplatit…. Aby, sami vědomě či nevědomě v cizích službách, aby se jako vazalové udrželi u moci, je jim na to přispíváno že zahraničí z peněz tamních poddaných. Protože tamní jejich vládci se takto zmocnili zdejšího prostoru a potřebují ho udržet aby z něj těžili.

   Tak zdejší poddaní vydržují své panstvo, jeho panstvo a společné nadnárodní globální panstvo. Jak bylo prosazeno i vazalskými články oktrojovanými do zdejší konstituce. Navíc, nemalým podílem z toho všeho platí cizí zájmy v zahraničí, i novodobé křížové výpravy, a navíc zadlužují státní pokladnu až k bankrotu. Zatím co poddaní mezi sebou pořádají sbírky pro nemocné a postižené.

   V tom důsledku, zdejší „res publica“ je v nějaké míře, je, řekněme „res privata“ „neofeudální oligarchiát“.
   Vladař Fiala, kníže Babiš, hraběnky Černochová, Pekarová, Němcová…, hrabě Lipavský… ale i baron Okamura, nový rytíř Rajchl…. obchodní šlechta…
   A samozřejmě, že „kníže“ Švarcnberk, přestože slechtické tituly byly formálně zrušeny, a exkrál Miloš Zeman, coby někdo mezi Václavem IV. a Rudolfem II…

   Samozřejmě metaforicky míněno.
   Máme svobodu, demokracii, lidská práva, svobodu projevu v mezích zákona a vrchnostenských pokynů pro jeho výklad a použití.

  2. Schumacher – OK!
   Minorita – Dík!

   Ne, že by člověk nebyl potěšen, když zjistí, že ho někdo četl a že má podobné názory, že není sám.
   Ač mnohým za blbce.
   L.

   1. Nápodobně. Občas potřebuju odezvu, že jsem se úplně nezbláznil. Když o sobě začínám pochybovat. Ačkoli, co když my, kteří máme shodný názor, jsme blázni?
    Podle mínění většiny…
    Což není pravdou to, co odhlasuje většina? Důkaz opaku vyloučen…

    Radši mám pravdu s menšinou než abych se mýlil s většinou.
    Ovšem často jsem v situaci, že za dveřmi brblám „eppur si muove“ či jak to Galilei údajně řekl.

 6. Tak mně současná situace docela připomíná 1989. Na jaře 1989 také pár Chartistů demonstrovalo a byli označeni za nevýznamnou skupinku. A bylo jich podstatně méně než 100 tisíc.
  Začalo to v lednu Palachovým týdnem, pokračovalo na jaře iniciativou Pusťte Havla!, květen 17. pustili Havla z vězení, červen Několik vět, říjen pád Berlínské zdi, listopad 1989 revoluce i v ČR.
  Polsko mělo v 1989 Solidaritu a Maďarsko svobodný tisk, který říkal Moskvě nepohodlné názory.
  https://www.rokrevoluce.cz/
  Nemohu si pomoci, ale Brusel mně připomíná pozici Moskvy v 1989, Fiala s celou vládou pozici Miloše Jakeše a UV KSČ, současní libtardi a eurosvazáci ze všeho nejvíce připomínají členy krajských a městských výborů KSČ a SSM před 1989, tajné služby připomínají StB (vlastně nepřipomínají, jsou nástupci StB).

  Takže současné demonstrace mají smysl, ale jestli se politická situace přemění do pádu vlády Petra Fialy na podzim bude rozhodovat, pokud se protesty stnaou masovými s počtem cca. 1 milion účastníků (klidně najednou v několika městech). Středulovy odbory jsou slabé a generální stávku organizovat nebudou. Jestli se současné protesty obejdou bez nich, brzy zaniknoua zmizí jako nepotřebný orgán. Buď se zapojí do protestů proti vládě nebo skončí úprkem zbytku členů.

  1. Tohle bych já osobně nesrovnával. Na rozdíl od sametu nemá současné dění žádné krytí velkým množstvím financí zvenku ani soustavnou prací cizích tajných služeb, byť senám mainstream soustavně snaží namluvit něco jiného.

   1. Pokud přijmem za platnou myšlenku Marxe, že politiku formují výrobní vztahy, tak krom vnitřních a vnějších politik musí dojít i ke zmeně výrovních vztahů. Jinak jde jen a jen o střídání mluvících hlav. Z tohoto pohledu je porovnání stavu současného se sameťákem naprosto mimo mísu. Právě ona snaha změny výrobních vztahů zasela onu revoluční náladu. Víme, že to, co se právě provozuje jak v ekonomice, tak politice je u konce s dechem, leč nikdo neví jak dál.
    Vidlák si může zde prsty upsat, „měnit“ vlády, ale tyto kroky nemohou změnit podstatu ekonomiky, tudíž krom toho, že se někdo jiný napakuje, se nic jiného nezmění.
    Změna může přijít jen za jediné podmínky, ekonomika ˇZápaduˇ se položí a nastolíme cestu Ruska a Číny. Jiná možnost není.
    Nevím zdali se nám to bude líbit. Spíš si dovoli v tomto případě věštit, že budeme se slzou v oku velebit fialové časy.

  2. Předešel jste mě.
   Přesně popisujete „vnitřní podmínku“.
   Jenže je tu ještě ta druhá, ta „vnější“, a ta byla při převratu ´89 naprosto reciproká proti dnešku. Tehdy nás okolní svět do převratu „nutil“, a my jsme byli vlastně poslední, kdo odolával, dneska je absolutní překážkou jakékoliv zásadnější pozitivní změny.

   1. Rozdíl je v tom, že tehdy všichni vzhlíželi k západnímu Německu a k USA jako k vytouženému vzoru a všichni chtěli žít jako by byli tam. A dneska asi pořád nikdo nechce žít jako by byl v Rusku nebo v Číně. A Češi asi nikdy neuměli jít vlastní cestou aniž by měli někde obdivovaný vzor.

    1. „A dneska asi pořád nikdo nechce žít jako by byl v Rusku nebo v Číně.“

     V Rusku jsem nebyl, tak nedovedu posoudit. Ale v Číně jsem byl, a nejednou, a ne krátce. Ujišťuju vás, že nevíte, o čem píšete.

     1. Dtto, ale k Rusku.
      Ten životní styl tam je hodně podobný tomu, který byl u nás – kdysi. Nic veselého, ale člověk si zvykne. Jsou tam jistoty. Někdy dost hloupé, ale jistoty. Tedy pokud nechceš vydělávat na jiných – letadla a podobné finanční hry tam teď „frčí“. U nás vlastně taky. Většina těch „hýbatelů“ pracuje z Ukrajiny. Jak pro ruské publikum tak pro publikum polské nebo české. Velmi propracovaný systém, perfektní past na lidi, kteří mají peníze a chtějí mít víc nebo o ně aspoň nechtějí přijít.
      U nás, konstatuji, už jakékoliv jistoty mizí. Nové se (pro běžné lidi) neobjevují.

       1. Za měsíc tu asijskou jinakost přestanete vnímat. Spolehněte se. Dokonce zjistíte, že tak, jako tady potkáváte lidi a říkáte si – ten je podobný tomu a támhleta zase tamté, naleznete podobnosti i přes filtr asijských rysů. Přijdete na to, že pokladní v čínském hytlermarketu je podobná té slečně, u které doma na poště platíte inkaso. Taxikář, který vás veze z pekingského letiště do hotelu, vypadá jako brácha toho pána, co vám včera odečítal elektroměr.

        Asijská fyziognomie je nápadná jen chvilku, pak ji přestanete vnímat.

     2. V Rusku jsem byl. Několikrát (a ještě ve Svazu).
      Jediné období, kdy bych tam skutečně žít nechtěl, bylo za Jelcina. To tam bylo opravdu šílené. Což je největší Putinova deviza, kterou nikdo na Západě nedokáže pochopit. Všechno, cokoliv, jen ne nějaký nový Jelcin!!

     3. Jako že je to tam super? No možná jo, já nebyl ani v Číně ani v Rusku. Ale každopádně většina lidí tady si to nemyslí. A netvrdím, že bychom to chtít měli. Já vidím když už jako vzor spíš Maďarsko, Rakousko – prostě asertivní politika.

      1. Tady si to většina lidí nemyslí hlavně proto, že o Číně prakticky nic neví, a to, co ví, jsou dílem zastaralé informace (i několik desítek let!) a dílem pomluvy a polopravdy.

       Neříkám, že je to ráj na zemi, ale to není nikde. Všude jsou k nalezení pozitiva i zápory, a co jednomu vadí, jiný míjí bez povšimnutí a dalšímu i vyhovuje. Čína je civilizovaná země a řada zápaďanů tam našla svůj domov. Dost věcí je tam jinak, než je běžné na Západě, což ale nemusí být a priori špatně. Znáte to: jeden holky, druhý vdolky.

       Základní problém tuzemského vnímání Číny se jmenuje – média. Nic jiného v tom není.

       1. Zásadní problém Číny pro ostatní je, že pokud se v Číně chcete cítit dobře, musíte umět čínsky.
        Což je v mém pohledu + pro Čínu.
        Pokud se v nějaké zemi cítíte dobře, aniž ovládáte domorodou řeč, je to s tou zemí nějak nahnutý.

        1. To je pravda, ale platí to pro de facto pro každou zemi. Když se chcete dobře cítit v Americe, podmínkou nutnou (nikoli však dostatečnou!) je umět dobře anglicky, ideálně american English.

         Čínština (standardní) je, pravda, o něco těžší než angličtina, což je dáno (můj názor) částečně písmem, částečně tím, že jde o tónový jazyk; ale nemalou úhohu v té obtížnosti hraje fakt, že s čínštinou nepřicházíme běžně do styku a hodně lidí a priori přistupuje k čínštině jako k jazyku nenaučitelnému.
         Zajímavé je, že duální předsudek mívají i Číňané: někteří jsou tak hluboce přesvědčeni o tom, že Zápaďanovi prostě nemůže být rozumět, že vám rozumět prostě nebudou, i když čínsky mluvíte docela solidně (což zatím pořád není můj případ) a trvají na přechodu do angličtiny 🙂

         Mmch, s angličtinou má čínština jeden zajímavý společný rys, a to, že má pevný slovosled ve větě (ale s angličtinou ne identický, samozřejmě). Jako Čech se budete čínsky učit poměrně snadno, protože většinu hlásek, které jsou pro english spoken person takřka nevyslovitelné, čeština má, běžně užívá, a ty, které nemá, jsou těm českým-nativním velmi blízké.

         Nepíšu to poprvé: mně Čína zatím připravila jen jedno jediné „zklamání“: ukázala se jako málo exotická. Po několika letech, prožitých v Egyptě, čekal jsem exotiky daleko více. To je ale pouze mým osobním nastavením, protože jiní lidé, kteří byli v tutéž dobu v prakticky stejných místech, byli úplně vyřízení z toho, že v Číně (jižní Čína; Yongfu-Guilin-Yangshuo) bylo všechno úplně jinak.

         Berte mě s rezervou. Mně se v Číně líbí, zatím mi tam bylo vždycky dobře, jsem si vědom toho, že nejsem objektivní. Kdybych tady neměl kořeny, rozsáhlé a hluboké cca 40 let, kdo ví…

       2. Přesně tak, a popravdě řečeno, media obecně jsou primárním pachatelem pokřiveného, deviantního vnímání a hodnocení reality …

   2. Lexi,
    ano, na vnější podmínky si musíme ještě počkat. Ale po každé prohrané válce nastává hledání viníků a obětování beránků. Takže i k vnějším podmínkám jednou dojde.
    I v případě protestů a revolucí probíhá otevírání Overtonových oken. Mnoha a ve velmi malých krocích, tedy salámovou metodou. Ale jestliže takový proces probíhá ve skutečnosti a v myslích obyvatel, jednou je dosaženo kritické hranice.

    1. OK!
     Ovšem ty vnější /objektivní/ podmínky nastanou, až kolektivní Západ /vyfutrovaný „petrodolarem“/ ztratí svou hegemonii pramenící z exploatace ostatního světa. A to přijde nejdříve tehdy, až – jak jsem zmínil – hegemonii převezme BRICS se svými souputníky, a té exploataci, tomu drancování zatne tipec. Tedy, abych se vyjádřil přesněji, BRICS v tom „zatínání tipce“ nebude muset být nijak aktivní, on se prostě jen stane politickým i ekonomickým suverénem, protože bude mít k dispozici přírodní zdroje, lidské zdroje i technologie včetně know how. Svět přestane být monopolárním a on ten „kolektivní Západ“ bude čekat přesně to, jak zní název tohoto článku, pod nímž to píšeme, protože jeho podstata stojí a padá právě s tím drancováním zbývajícího světa, a k tomu sebevražednými ideologiemi.
     Už teď je mi líto našich potomků.

  3. Sesypávají se sami, protože se mění přístup USA k Ukrajině. Zatím jde o různé úniky informací a komentáře emeritních generálů, ale brzy bude jasno.
   To bude možná impuls k odchodu Fialový vlády.

   1. Spíš jen Fialova vláda přehodí výhybku a bude čekat na celoevropské řešení, tedy přesněji na příkaz z Bruselu – nebo Berlína. Lokajové plodí jen lokaje a umí jen poslouchat, nikoliv rozhodovat či vést.

 7. V květnu bude vyúčtování plynu, někde na Olomoucku, ať plaitili zvýšené zálohy, doplatky prý až 100 000. Tohle běžný občan nedá a jestli to bude běžné, revoluční nálada se dostaví.

  1. Kdyby jen plyn, ono taky to topení. KOnec dubna a musí se přitápět při těch nočních nulách. To taky nebude žádná legrace.

  2. Tam je to ale dost divné. V Praze pod střechou v nějak zatepleném paneláku, 3+1 (pod střechou) vytápěný skoro stále na 25°C (zdravotní důvody dítěte) komplet vytápění 35000, teplá voda 20000. A v paneláku našeho typu je izolace mezi byty řádově horší, než izolace venkovní, takže jsme většinou vytápěli i sousední byty.

  3. Ovšem v článku se dále píše, že vloni platili na zálohách celkem 51 tisíc, a dopláceli 40 tisíc. A nepíšou, jestli si zvedli zálohy a o kolik.

  4. Aby jsme byli upřimní já se bál nákého doplatku dnes mi přišlo vyůčtování mám přeplatek a to nijak nešetřím na druhou stranu je fakt že jsem zvednul zálohy z 4200 na 7000. Samozřejmě je to palba jen sem tím chtěl říct že tak velké doplatky nejsou samozřejmostí. Je to hlavně chyba organizací co svoji neschopnost dají na bedra zakazníka. A samozřejmě vlády co to nechala dojít tak daleko.

  1. Síla Čechů bývala v hudbě, písních… co tak během těchto akcí zpívat oblíbené songy ? Tím nemyslím „Ktož sú Boží bojovníci…“, spíš repertoár od Spirituálu Kvintet, a kdo má doma nějaký štěrkací nástroj, tak si švihnout i Lennona
   https://www.youtube.com/watch?v=C3_0GqPvr4U
   Určitě se najde i spousta dalších písní vhodných i pro masovou produkci :o)

 8. Vidláku, máte přehled o dění ve Vaší (kdysi?) „mateřské“ ČSSD? Taky jsem je jeden čas volil. Teď jsem narazil na rozhovor na !argumentu, který vzbudil naději, že by mohla nastat situace, kdy by pro mne byla volitelná zase (pokud by se stala předsedkyní ta sympatická paní z rozhovoru):
  https://casopisargument.cz/?p=49730
  ČSSD i po masivních odchodech má stále minimálně 5 tis. členů a velký majetek. Přilákalo to jakéhosi miliardáře, který se podílel na stvoření prezidenta PP, a ten by chtěl z ČSSD udělat 6. člena 5-kolky. Současné vedení strany mu jde na ruku a snaží se ze strany vyloučit kandidátku na předsedkyni, paní Turoňovou ještě před červnovým volebním sjezdem. To by se jim podle současných stanov nemělo povést.
  Jak to vypadá ve Vidlákově? Je místní členstvo socdem na straně Šmardy nebo Turoňové?
  Nechcete si s paní T. taky popovídat? Vypadá moc sympaticky😊

  1. Dokud budou koketovat s liberalismem a hledat jakési „třetí cesty“, budou se pohybovat pod hranicí volitelnosti. Buď se stanou autentickou levicí, nebo přestanou existovat.

   1. Co mu dělali, ta denohestace první ženy, vajíčka, bradavice, jako Zemanovi , ještě teď ho zesměšňují, ze nemůže chodit a teď politici vyloženě děs běs a ticho po pěšině, klid na novinářské frontě, z Pavlovy vyzobané slunečnice, co se obléká jak v 50. letech dělají lady Dianu a ikonu Kenedyovou, ač její starý se snaží o přesný opak Kennedyho, vyhrotit vztahy s Ruskem. I kdyby se to nějak Patoubkovi povedlo, začal by zas hon na čarodějnice, divila bych se mu, kdyby do toho ve svém věku ještě šel.

     1. No současná paní prezidentová si na luxus potrpí, brože na zakázku od předních českých šperkařů (podporovatelů Pavla), botičky od Voyty, hadříky bratru 100 000,- Kč za komplet, opět od mladých českých návrhářek (samozřejmě podporovatelek PP).
      To víte, přejte jí to v maskáčích si toho neužila.

      A jestli chcete říci, že Pavlová je hezčí, nesmíte vybírat nejošklivější fotky Ivana Zemanové.
      Tady vypadá mnohem lépe, než na fotkách, co jste dal Vy. https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/76597/z-sede-mysi-sebevedomou-prvni-damou-podivejte-se-jak-se-ivana-zemanova-zmenila-za-23-let-po-boku-sveho-manzela.html
      (dokonce i v maskáčích)
      No a tady Eva Pavlová
      https://1884403144.rsc.cdn77.org/foto/general-pavel-petr-kampan-prezidentske-volby/Zml0LWluLzk3OHg5OTk5L2ZpbHRlcnM6cXVhbGl0eSg4NSk6bm9fdXBzY2FsZSgpL2ltZw/7895280.jpg?v=0&st=zeoOXirNE7SNlRD5ywkn3rRst4UqDsutnSfnt4tUQJQ&ts=1600812000&e=0 nebo tady
      https://novinkov.cz/eva-pavlova-jiz-brzy-budou-oficialne-prvni-damou-tohle-slibila-vsem-obcanum/

   1. Píšu výše, co dělali Paroubkovi.ČSSD by to neměla lehké , je tu fašismus, nikoli demokratické volby.

    1. Po té, co v mladé frontě vyšel článek, jak se trefit vajíčkem do Paroubka aj., jsem ji odhlásila. Ano, správně, co tehdy dělali Paroubkovi, bylo možno tak nazvat. Opakování přišlo se Zemanem. Hnus.

  2. Taky jsem to zaregistroval: jakýsi milý Jardář chce z ČSSD udělat šesté kolo u vozu pětikolky a proto chce z ČSSD vyházet všechny – zjednoduším – pravověrné socialisty.

   To mně hlava nebere: ČSSD je tam, kde je (to jest – v řiti) najmě proto, že opustila své tradiční voliče, to jest lidi práce. Jak řekl kdysi přiléhavě můj oblíbenec Foldyna: zapomněli, kde jsou vrata od fabriky.

   Otázka zní: pod rukovodstvom onoho miliardáře ta vrata najdou? Kdo je bude volit, když už teď je skoro nikdo nevolí? Chtějí z ČSSD udělat béčko ODS?

   To ať mně někdo vysvětlí – já tomu nerozumím.

   1. Privatizace ČSSD přihraje milému Jardáři a vedení zbytkové strany slušný majetek a zlikviduje potenciální opoziční sílu.

    1. Té myšlence rozumím, ale soudím, že už je pozdě. Z potenciální opoziční síly se už dávno stala impotenciální opoziční síla. Neklamnou známkou toho je odchod lidí jako je např. Jaroslav Foldyna.

     1. No, parlamentní volby jsou ještě dost daleko a třeba by nové vedení dokázalo pozvednout socdem z popela. Jak se to již povedlo jednou Zemanovi a podruhé Paroubkovi. Vím, není to moc pravděpodobné, ale naděje umírá poslední..

      1. Mám-li být upřímný, moc tomu nevěřím. Zdá se mi, že ČSSD je provařená značka, koneckonců podobně jako ODS. – Ani mně na tom nijak nezáleží, voličem ČSSD jsem nikdy nebyl a nevím, co by se muselo stát, abych se jím stal.

       Soukromě se domnívám, že ČSSD zamířila k tragickému konci ve chvíli, kdy se rozhodla vyjebat s Altnerem. Na tohle stigma se teď, ve smršti jiných a naléhavějších záležitostí, poněkud pozapomnělo, ale karma tady jednou je a bude naplněna.

   2. Pokusim se vysvetlit, podle me to neni slozite.

    Zakladni informace:
    1/ miliardar ma zajem se ujmout skomirajici CSSD
    2/ CSSD i kdyz skomirajici ma porad velky majetek, hlavne nemovitosti v lukrativnich castech mest

    Odstrante balast a mate to, slovy jednoho socialniho demokrata, kristalove ciste.

   1. vzhledem k tomu, že ta paní má již nominace z regionů do voleb na předsedu, nemohou ji (podle stanov) vyhodit. Leda až po volbách (pokud je nevyhraje).

    1. Vyhodit ji může samozřejmě sjezd, nikoli pouze grémium. Ten nejbližší sjezd (v červnu) bude zároveň volební.

     1. Tak ať ji vyhodí! Bože můj! ČSSD přijde o další kvalitní persónu a jiná strana, neodvažuju se hádat, která, tu kvalitní osobu získá.

      Vždyť je to tak jednoduché: oni pod sebou za každou cenu řežou větev, a just! Tak proč jim brát pilku…

       1. No vida! To jsem si neuvědomil, zajímavý postřeh.
        Většina z nás, jak sem píšeme, zní přes nějakou masku: ne tak, jaký doopravdy je, ale tak, jak by se chtěl ostatním jevit.

        Děkuji za námět k zamyšlení.

 9. To co lze vysvětlit hloupostí netřeba vysvětlovat konspirační teorií. Jedinná motivace téhle vlády, nesourodého slepence je plný žleb.
  Protože jsou nesourodí v to co chtějí v korýtkách, nemůžou se ani na ničem pořádně domluvit a nezbývá jim než odkývat Bruseli a Washingtonu co jim na očích vidí, a svá selhání pak vysvětlovat požadavky „spojenců“, Evropské komise, a když jde o něco obzvlášt pitomého hodí to obvykle na Babiše, Putina, opozici & dezoláty.
  A že je to vláda zoufalců!
  Nemají kvalifikaci, ale nemají ani úroveň a to rozhodně nemyslím úroveň světového politika, ale ani základní lidskou.
  Fijala – přes naučený projev a inteligentovy brejličky, z řeči těla je jasný křivák (Eurostat také lže, co?), živý důkaz toho, že politická scéna nemá žádné osobnosti.

  Stanjura – většího trotla už asi sehnat nemohli, když je z něj na prášky i Kalousek (taky šmejd). Elektrotechnik, od kterého by nepřekvapila ani fáze na nuláku…

  Rakušan – najednu stranu je asi štestí, že už neučí ve škole, ale Kolínský mafián bez skrupulí a úrovně pytle na mrtvoly – silovým ministrem? Takový malý Hitlerek, a libtardi všeho druhu jeho Sturmabteilung (SA)

  Válek – zoufalec k pohledání: obvolejte si 100 lékáren (anebo si léky dovezte třeba také z Polska?)

  Jurečka – traktorista, zvorá co může. To s tím za úplatu vyhazovaným ředitelem Najmonem bylo moc pěkné, takové „české“ řešení, na úrovni…

  Nekula – také idiot co zvorá co může, ukrajinské obilí je prima, vůbec žádný problém…

  Černochová, Pekarová – šílené fůrie, bezdětné psychopatky, ztělesnění nenávisti

  A dalo by se pokračovat…

  1. Pane z Povidlákova.
   Neobhajuji tuto vládu,ale každá další vláda,bude ještě horší.
   Nejsou přijmi,ale výdaje rostou.
   Dokud bylo co privatizovat,prodat,tak vlády stejně jeli na dluh.
   Když to porovnám s autem,pořád se opravovalo,pořad to víc žralo,tak tomu nepomůže ani generálka,jen nové auto.

   1. Znám z IT. Když poruchy systému dojdou tak daleko, že jedinou opravou je reinstalace. Případně i na novém železe.

     1. Rekruti na novodobé Herakly vzejdou například odtud:
      https://www.novinky.cz/clanek/finance-lidem-na-vsi-prislo-vyuctovani-doplatte-107-tisic-40429926

      A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to někdo vzal zgruntu alá rozšířená sebevražda/atentát, konec fixací na ostatní (hypotéky) se blíží, vláda chce navíc zvyšovat daňovou zátěž, a přijít kvůli vládě o střechu nad hlavou a vůbec o všechno vytvoří masu lidí co už nebude mít co ztratit.

   2. Tak tohle se rikalo za jakekoliv vlady, ne?

    Zatimco nas predchozi vlada vedla do prdele, ta soucasna tam nasla zkratku.

    Byla snad nejaka vlada, na kterou by toto neslo pouzit? 😉

    Stran tech prijmu a vydaju, jsme uz docela dlouho ve stavu takove te rodiny, ktera mela prijem 60k a ke konci mesice ji vzdy 20k chybelo… pak mela prijem 100k, a zase ji ke konci 20k chybelo.

    Tedka Fialaland planuje, ze navzdory ocekavanemu prijmu vyssim o 300 mld. oproti predchozimu roku, utrati techdle 300 mld. navic a jeste k tomu 250 mld… a to se vyplati.

   1. tak někdo věří v Boha a někdo v antikrista, a pro někoho je tím antikristem Putin (nebo Babiš, Okamura, Rajchl). A žádný náboženský fanatik nebude respektovat oponentní názory druhé strany, tu naopak bude nenávidět k smrti.
    Argument, že je Drábová vzdělaná tady nehraje žádnou roli, víra je víra.

    Fanatická situace v Čechách zůstává normální.

    1. Fanatikem je především sama potrefená jaderná husa Drábová … To se jen tak nevidí, tak demonstrativní demagogizace, jako u té částicové lady… To, co mele, je opravdu důkazem a vizitkou „dobrého, kvalitního vzdělání“ …
     Spolu s ní vystavte, před tv kamerami zvolejte: Sláma u kravína…

  2. Stanjura: Elektrotechnik, od kterého by nepřekvapila ani fáze na nuláku…
   To je pecka! To jste mi vylepšil den, děkuji! 🙂

 10. Vidlák udeřil hřebík přímo na hlavičku: nikdo nemůže současnému kolaborantskému, hluboce fašistickému protistátnímu a protičeskému režimu uškodit více než sama 5-ti demolice a její věrní poskokové, především žumpy.

  Ale i 5-ti demolice je až poslední v řadě, protože jsou jen takoví finální katovi pacholci okresního formátu, v porovnání s květy zla a sprosté demence, proudícími z Fašingtonu a EUhnije.

  Jak tito bohorovní a vyšinutí idioti ve všem selhávají, stupňuje se jejich hysterie a výsledkem jsou stále silnější a větší šílenosti a chyby. Kdysi musel britský agent Luis Saint-Just vložit do úst královně Marii Antoinettě hlášku „nemáte chleba, jezte koláče“ (blbka to byla prvotřídní, ale neřekla to), a léta vydávat podvratné časopisy a letáky – placené spiknutím části britské šlechty, židovských lichvářů/bankéřů a průmyslníků – aby spustili Francouzskou revoluci. Dnes nikdo takové agenty platit nemusí, vládnoucí lunatická pakáž to zvládá sama, takříkajíc „all inclusive“.
  (*all inclusive=Olin Kluziv, což je chlápek, který doprovází krásné blondýnky na výletech, TM „Větva“ Větvička.)

  Láďa Vrábel si přifantazíroval +10% k realitě ohledně jaderných úderných nosičů F-35 Thunderbolt II, za což byl juristucí (zkratka justice+prostituce) podmíněně zžalářován, ačkoliv se blížil hodně k pravdě – kdyby to formuloval o kousíček realističtěji a opatrněji, mohli by juristuti a juristutky jen skřípat svými lepšolidně opravenými zuby.

  Jde přitom o člověka bez státní či společenské autority, obyčejného chlápka, který má k „šíření poplašné zprávy“ poněkud slabší pozici než třeba prémiér nebo šéfka Sněmovny. Blyštivec Fialenko „Jsme ve válce s Ruskem“ a M-P „Dva svetry“ či kabelková tankistka takových výroků páchají mraky – pokaždé, když otevřou tlamy a vychází z nich zvuky; je to kontinuální poplašná zpráva. Žádného Saint-Justa nepotřebují, zmáknou to jedním vrzem sami.

  Úloha alternativy/opozice je při těchto absurdních poměrech a neméně absurdním obsazení snadná, velice sluníčková. Stačí tento cirkus v dobré náladě pozorovat a vhodně glosovat, prezentovat na masových demonstracích a šířit.

  Je to přímo živá voda pro vznik skutečných nežumpoidních médií a nejen to: jistě se to časem promítne do humoru a kreativity nadaných umělců. Tato doba vygeneruje nové Voskovce+Werichy, Buriany, Brechty, nové Monty Pythony a Red Dwarfy, … a také nové Masaryky a Štefániky, a k nim Rašíny, Švehly, Kramáře a Beneše. A jistě také nějaké Škody a Bati. Možná zatím ještě někde tahají kačera nebo zlobí učitelky, ale časem vyrostou…

  Chce to prostě brát pozitivně. Jisté je, že válka nebude: protože USA a Západ by dostali totálně na květák. NATO je vykradený papírový tygr, Ukroši na lopatě, Amíci a Západ v pokračujícím systémovém a ekonomickém kolapsu.

  Poslední zábavná akualitka z Fašingtonu ukazuje stav pominutosti přímo plnotučně: v roce 2030 budou mít amícké ozbrojené síly celý bojový vozový park na elektrický pohon, jak pravila jejich ministryně energetiky. Baterkový kabelkový tank naší jejich válečnice Černochové je zřejmě model prototypu. 😀

  Každý musí uznat, že s takovými vzdělanými ychtělygenty ve vedení Západu vládce Mordoru Putin žádné agenty nepotřebuje. I Saint-Just by dnes musel místo podvracení režimu zametat ulice nebo tak něco.

  1. Máte jako vždycky pravdu, to brutální šílenství vyžene ze současného mainstreamu schopné lidi, které přestalo nebo přestane bavit se na téhle fašistické hrůze podílet.
   Začalo to Kociánovou, Xaverem, pokračuje Stomišem …..
   Tohle jsou ti skuteční profesionálové, kteří mohou vytvořit alternativu na mediální scéně…..

   1. O jakých schopných lidech je tady řeč? Jediné co vidím jsou osoby všehoschopné a těmto lze věřit, že poznají okamžik, kdy brutální šílenství překročilo všechny meze a otočí znovu kabáty … . No nevím, je to podivná schopnost nechávat veřejný prostor spravovat stále stejným lidem a očekávat jiné výsledky.

   2. Ano, v médiích již tento přerod viditelně nastává. Legrační přitom je, že stávající majitelé žump a jejich žumpálistická věrchuška nejlepší talenty nevpouští a vytlačují je ze stávajících žump a žumpoidních technologií – tisku, televize, rozhlasu – do nových médií a současně i do nových technologií s mnohem větší perspektivou a impaktem. Je to debilní chování tedy dvojnásobné… v obsahu/obsazení i v technologii.

    Není to jen u nás: třeba vykopnutí Tuckera Carlsona z FoxNews je přímo typické. Svých $30mega ročně dostane úplně snadno i kdyby si udělal jen internetový videoblog, s minimálními náklady. Protože má impakt, díky pravdě, pracovitosti a svému talentu.

    Vlastníci FoxNews jen na okamžitém snížení tržní kapitalizace přišli o 5 miliard dolarů… a brzy to může skončit tak, že místo stamiliardového mediálního impéria jim z toho všeho nezbude nic: zlato se změní v uschlé listí, jako v pohádce.

    Úplně stejné je to v ČR: kde jsou vysoké náklady tištěných deníků a časopisů? Jak se proměňovaly v žumpy více a více, náklad šel dolů. Nebylo to „technologickou změnou“, kdepak – tím jen zakrývali, jak si sami zničili výnosný pašalík, hovada blbá.

    Ale čekal bych stejný přerod i v kultuře a umění, a to zatím asi ještě jen „bublá pod povrchem“. Nebo neznám správné lidi a kruhy, tudíž o tom prostě jenom nevím.

    1. Carlson, je dobre vedet , , jako kazdej v takovy posici ma za sebou cetnej stab ,kterej plati mediova korporace , kterej ten stab dela vyzkumy , hleda fakta a temata o kterych potom C. bude /nebo nebude/,mluvit.
     Sam ted neudela nic , protoze potrebuje kvalitni stab kolem sebe atd.a to neni zrovna zadarmo..
     C.je velmi popularni ,protoze tezil z velmi kvalitni prace velikyho stabu a v dusledku omezeni ostatnich ,kdy byl jeden z mala takovych a kdy mel ty nejlepsi podminky a ochranu z Foxu.
     Ostatni potom nemaji tak velky moznosti pusobit na verejnost a casto byli umlcovamy..

    2. ….vykopnutí Tuckera Carlsona z FoxNews je přímo typické. Svých $30mega ročně dostane úplně snadno i kdyby si udělal jen internetový videoblog, s minimálními náklady. Protože má impakt, díky pravdě, pracovitosti a svému talentu….
     Dotaz: Je tu někdo takový jako Tucker Carlson?

     1. Jo a v kultuře? Pražská scéna (divadlo, film) je je součásti názoru médií až na pár čestných výjimek. Krajské (Otrava, Brno) rozhodně nechce jít proti vládě, která je krmí – není odvahy. A protiruská propaganda je docela zdevastovala. Půjdou s kýmkoliv, kdo bude mít evidentně dost síly na vítězství. Tak to je. Zažil jsem tu 70. roka i rok 89. a nemám iluze. Ale náznaky, že vidí tu jsou, Gogolův Revizor jev vždy plný, protože je to o dnešních politicích.

      1. Myslím že pražská scéna je už taky dost v perdeli, pořád nám do práce chodí nabídky na lístky do divadel v Praze za 50% a všichni na to kálejí… možná ženský, ty jsou lačné vidět nějaký ty „umělce“ aby je pak mohly pořádně zdrbnout…

    3. V kultuře, umění, vědě a ostatních na grantech závislých oborech to na přerod nevypadá. Až nezbude na granty a dotace vůbec nic, pak možná. Ale dokud zbyde i jen trochu penízků, budou se žadatelé moci přetrhnout v kolaboraci se systémem.

  2. Nějak nemohu sdílet ten optimismus, že válka nebude… Sebevražedné tendence některých představitelů „západu“ jsou až neskutečné… Oni jsou přesvědčeni, že jich se to přece netýká…

   1. Bohužel můžete mít pravdu. Žádná jistota, že válka nebude, neexistuje. Jsou tu fanatici, kteří by, přes celkem jasné následky, do toho šli. Takže si raději nedělejme bláhové naděje, že válka nehrozí…

    1. Ale kdepak. Magorů a fanatiků je sice plno i v nejvyšších postech, nejen v politice, ale také v Deep State, mezi „majiteli světa“ atd., no ale jejich vojáci jim to už vysvětlí… že to nejde, protože by prohráli.

     Dnes je situace jiná než před lety: nikdo se nikam neschová. Ani ti nejbohatší a nejmocnější. A nejde jen o jaderné zbraně, ale o vysoce přesné a dálkové zbraně s neskutečnými parametry, proti kterým není obrany. Když jsou Rusové schopní zničit hypersonickým Kinžálem protiatomový kryt v hloubce 120 metrů, festově postavený ještě Sověty coby velké skladiště jaderných hlavic, tak válečné touhy rychle utichají.

     A navíc, tihle boháči byli v minulosti hodně rozmlsaní a jejich ego je nutilo nedržet se tajně v ústranní – takže na každého z nich je někde v ruských a čínských počítačích složka, s koordináty jejich zámků, baráků, ostrovů, hloubkových krytů. V případě potřeby si je vyzobou jednoho po druhém…

     1. Nikdo se nikam neschová.
      Nevím, jestli mají někde koordináty jejich sídel a bunkrů a jestli by likvidace toho nebo onoho oligarchy stála za ty peníze, které stojí Kinžal. Spíš těsně před válkou, jako poslední varování.
      ===
      Je tu jiná věc – po III. WW nebude na Západě komu vládnout. Východní a západní pobřeží USA zničené, Británie celý průmyslový jih, v Evropě to bude pár logistických center a center ovládání. Komunikace. logistika. Bojůvky z těch. kteří přežili a už nemají co ztratit. Budou hledat jídlo. (Na Prahu se možná i vykašĺou. [;>))
      Pohled na mapu Ruska Číny mi říká, že osídlení je tam poměrně řídké a pokrýt ho kobercem raket nebude možné. (Austrálii a jižní Ameriku co do vojenských objektů moc neznám.)
      ===
      Tohle všechno vojáci vědí. Mají své rodiny, děti rodiče, kamarády.
      A pak by neměli nic – i kdyby přežili apokalypsu „v hoře“. Co by bolo týden poté? Rok poté?

      1. Nad tím postapokalyptickým obrazem světa se rádo přemítá, různé se zkouší vykreslovat, co by, jak by…

       I kdyby to modeloval superpočítač, asi by se v něčem trefil, v něčem byl ale vedle jak ta jedle. Každý jistě viděl ty záběry výbuchu. Ty tlakové vlny, z toho vzniklý podtlak v epicentru a následné sání zpět. Tak si to může vynásobit mnohasetkrát, ke všemu probíhající na mnoha místech časově paralelně i sériové, navíc se lokálně překrývající. Reálný obraz si nemá šanci představit, zbyde jen takový beztvarý – to by bylo něco šílenýho…

       Planeta má svoji atmosféru, ve které probíhají příslušné děje, především termodynamické. Je to v planetárním smyslu uzavřený termodynamický systém, který by se po zásadním narušení pak dostával zpět do nějaké rovnováhy, ovšem poněkud jiné, než je teď. Jakkoli uzavřený, okolní vesmír na něj samozřejmě taky působí. Život na planetě je taky přímo závislý na slunečním záření. Jakmile jej není „tak akorát“, je to přímo děsivé špatně. Jakmile tý atmosféry taky není tak akorát, není příslušné hustoty a složení, dostávají, či naopak nedostávajií se k povrchu země různé druhy elektromagnetického záření, což může být ještě výživnější, než ta atomovka. Taky půdou, řekami, oceány a tou atmosférou cirkuluje voda. Musí cirkulovat, ten oběh se nesmí nijak narušit, nesmí se to někde hromadit tak, aby to jinde chybělo. Nejen ta voda, ale taky vzduch je navíc taky pro zeměkouli zdaleka nejdůležitějším tepelným „médiem“.
       Ne radioaktivitou, ale právě obřími termodynamickými změnami, které by to obrovské množství jaderných výbuchů způsobilo, došlo by jak šokově, tak postupně k neobyvatelnosti této planety. Ono je známo, jaká je energetická bilance třeba pozemního jaderného výbuchu přepočtu jedné megatuny (milionu tun TNT, kdy jedna tuna odpovídá víc, než 4 GJ). A kolik takových megatun by u toho bylo? Dnes se jaderný arzenál počítá na přes 10 000 hlavic, co by bylo, kdyby se „realizovala jen desetina?
       Všechno by bylo jinak a jinde, zejména voda a různě velké částice hmoty. Ta radioaktivita, způsobující nejen rozklad tkáně, ale taky patologické bujení, genetické mutace a podobný laskominy, to by byla jen třešinka na děsivém dortu. Kde by nebyla, o všechno by se postarala ta termodynamika.
       O tom, co by způsobily tisíce a tisíce tun chemických a biologických zbraní, který by se u toho válčení taky dostaly ke slovu, raději nemluvit.
       O tom, co by to udělalo se zvířaty a rostlinami, bez kterých člověk nemá jak žít, raději taky nemluvit.

       Ne, že by nějaký život nezůstal, dokonce nezůstali lidé. Ale takový horror, ve kterém by chvíli žili, nevymyslí ani nejsjetější schozofrenik.
       Skutečně je lepší, takovými vizemi se nezabývat. A myšlenka, že by zbylo „něco“, na čemž by vznikla nějaká nová civilizace, to fakt ne. Ono se vlastně dá říct, že když se starej Jahve nasral a bombardoval tu Sodomu a Gomoru sirnejma koulema, tak to proti tomu bylo jen takový, jako když maj děti narozeninový party.
       Nebo teda, ze všeho nejlepší by bylo, kdyby se tohle všechno řeklo všem těm píčusům co vedou řeči o omezené jaderné válce, lokálních úderech, nebo dokonce o preventivním varovném jaderném útoku…

        1. Odpověděl bych, že proto, že to černé je.

         Ona to jinak samozřejmě taky ví. Má před očima, kolik málo (pár desítek) a málo (v jednotkách kilogramů) vážících palivových tyčí stačí k tomu, aby mělo víc, než třetina země elektřinu, domácnosti, veřejné sítě, průmysl. A o fyzice obecně samozřejmě taky ví.
         Jádro u nás tvoří těch ca 36% výroby elektřiny, tzn. přes 28 terawatthodin. A vyrobí se to v součtu teda ne z jednotek nebo desítek, ale z nějakých stovek kilogramů paliva. A to se nepočítá, kolik je tam odpadního tepla…

         Nechci nikoho podceňovat, ale příliš malý a příliš velký čísla jsou de facto pro všechny lidi nepředstavitelný. To není proto, že jsou hloupí, prostě to lidský mozek neumí „prožitkově“ zpracovat.

       1. Máme z ráje štěstí, že se zatím nemohou zdekovat např. na Mars (některé kroky se již k tomu podnikají). Ale i tak se lze obávat nejhoršího, jen se koukněte kdo rozhoduje : starci nad hrobem…. bezdětné, testosteronem nabité něžné pohlaví…psychopati….šašci…závisláci…a nepřeberné řady hlupaček a hlupáků, kteří, které nenesou žádnou realně existující odpovědnost.

     2. A co např. Kolomojskyj ? Tvůrce Zelinského (ten mu za odměnu znárodnil několik byznysů a odebral občanství ).
      Neschoval se nikde ? A co Izrael ? Jeho druhá “ vlast“ .

  3. Vážený pane, je off topic, už zde tato otázka padla od někoho jiného, ale aby to nezapadlo, protože specielně Váš názor je v tomto ohledu validní.
   Koller v Casus belli dost vehementně zastává názor, že červen by s velkou pravděpodobností mohl být startem pro velkou válku na UA a možná v Evropě.
   Opírá se o přírodní podmínky – teplo, dlouhé noci, méně bahna, dále erupce na Slunci, které mohou rušit satelity /?! :-))/, a především plánované velké cvičení vzdušných sil NATO, kdy se uzavírá část koridorů pro leteckou dopravu nad Evropou. Zmínil i srpnové zasedání BRICS s rozšiřováním členské základny, kterému budou chtít západní síly zabránit…
   Uváděl snad i nějaký počátek vojenských odvodů v Bulharsku.
   Tak co si o tom myslíte Vy?

   1. Martin Koller je sice břitký glosátor, v mnoha věcech má pravdu, ale ve vojenství jako takovém značně „plave“ – před lety třeba vykládal, jak NATO může kdykoliv zničit ruskou armádu konvenčními zbraněmi, takže Rusku nezbývá k obraně nic jiného, než rovnou použít jaderné zbraně – to nebyla pravda nikdy, ani před 20-ti lety, kdy ruská armáda byla dá se říci nejslabší v historii. O těchto věcech prostě moc neví, a pokud ano, zná situaci před mnoha a mnoha lety, kdy v armádě sám byl, přičemž dnešní stav je úplně jiný: Rusko šlo v těchto oblastech nesmírně nahoru, zatímco Západ (NATO a USA) neuvěřitelně upadly.

    Takže ne, nic nebude, ani v červnu ani jindy. Maximálně dojde, v následujících měsících květnu/červnu, k té 100x ohlášené „ukrajinské ofenzívě“, ale je to zcela sebevražedný záměr, prostě předem odsouzené k neúspěchu. Pro Ukroše to bude strašný masakr.

    Ukroši dali dohromady cirka 60 tisíc slušně vycvičených vojclů a menší počty těžké výzbroje (tanky a obrněná vozidla, houfnice, raketomety), shromáždili nějaké zásoby munice, ale bude jim to k ničemu. Je to příliš málo, navíc nemají žádné letecké krytí, žádné bitevní vrtulníky. Jejich dálkové raketové zbraně i křižující střely ze Západu jsou technologicky natolik zaostalé, že jim je Rusové snadno sestřelí. Sami Ukroši nemají téměř žádné PVO/PRO, stacionární ani mobilní pro obranu útočných obrněných sil, frontových skladišť, velících postavení, servisních a logistických kapacit.

    V květnu/červnu bývá slunečné počasí, tedy nízká oblačnost a „letové počasí“, tudíž jednak se neskryjí před satelitním a leteckým nebo dronovým průzkumem, jednak budou moci Rusové létat 24h/denně jako na přehlídce. Všechny výhody jsou prostě na straně Rusů, včetně informační převahy a elektronického rušení.

    Ukroši a Západ – především Britanistánci – trpí značnou posedlostí Krymem, takže součástí „ofenzívy“ pravděpodobně budou různé útoky proti Krymu, hlavně proti ruským leteckým základnám, Krymskému mostu a možná i proti Sevastopolu, jako přístavu ruské Černomořské flotily. I kdyby se jim ale povedlo – což se dost jistě nepovede – více narušit ruské letecké síly na Krymu, proti ukrošské „ofenzívě“ mají Rusové letadel a vrtulníků dost jinde, na jiných ruských letištích poblíž Ruiny. Takže vlastně z toho žádná výhoda pro Ukroše tak jako tak nevyplyne.

    Ukroši se zjevně chystají v rámci „ofenzívy“ napadnout i Záparožskou jadernou elektrárnu, což již v minulosti zkoušeli nejméně dvakrát, stálo je to zatím kolem 1500 mrtvých, většinou špičkově vycvičených vojclů ze speciálních jednotek (výcvik každého takového stojí stejně nebo více než výcvik bojového pilota stíhačky). Možná zkusí použít nějaké moderní triky, třeba „JetPack“ tryskové batohy, se kterými prý cvičili v Británii – k překonání Kachovské přehrady. Rusové v posledních dnech naváželi na budovy reaktorů pytle s pískem a jiné opevnění, aby si tam udělali opevněná střeliště pro kulomety přímo na střechách, což mělo asi výše zmíněné důvody. Pokud by Ukroši ZJE dobyli, jistě by to následně využívali k jadernému vydírání a pokusili by se, možná pomocí MAAE, natlačit s touto záminkou do Ruiny nějaké Západní „mírové síly“.

    Poslední k té proklamované „ofenzívě“: ruské síly poslední měsíce důkladně opevnily své linie po celé délce fronty. Typicky jsou to nejméně 3 linie do hloubky 20-50 kilometrů, mimová pole, protitankové příkopy a překážky, ostnaté a žiletkové zábrany, … prostě všechna ženijní opatření. A mají ve všem silnou převahu. V moderních tancích (T-90M Proryv, T-72B3M), obrněných vozidlech, dělostřelectvu i raketometech. Plus mají konečně i frontovou převahu v počtu vojclů, v první linii i dalších liniích, a potom také týlově ve službách a logistice.

    Tudíž, i kdyby si Ukroši vybrali nějak výhodný směr útoku, moc hluboko se nedostanou a k ničemu jim to nebude. Ruské letectvo je z bezpečné vzdálenosti 50-70 km zahází klouzavými, satelitem přesně naváděnými těžkými bombami. Vrtulníky jim zničí raketami všechna vozidla… a zbytek rozmašíruje dělostřelectvo a raketomety.

    Ohledně Kollerova poukazování na letecké cvičení NATO, je to nesmysl. Proti ruskému PVO/PRO by to byl naprostý masakr, navíc Rusové mají raketovou převahu a snadno mohou zničit konvenčními údery všechna NATO letiště bližší než 2000 km od ruských hranic, aniž by se NATO mohlo ubránit – protože NATO má velice slabé PVO, dokonce i obrana takto důležitých cílů je ubohá. Proti ruským semi-balistickým raketám a ruským hypersonickým raketám ani nejlepší Západní PRO systémy nefungují. I poslední model Patriotu PAC3 nebo THAAD (který reálně ve výzbroji vlastně ani není, jen asi 20+ kousků, které Amíci tahají „putovně“ po světě) nedokáže ani spolehlivě sestřelit 20 let starý Iskander-M, proti posledním modelům nebo hypersonickým raketám je k ničemu totálně.

    Ruzné šílené hlasy, aby USA poslaly Ukrošům F-16, třeba „tajně“ s americkými či NATO piloty, jsou skutečně jen hlasy z blázince…

    1. Pane K42, děkuju za vyčerpávající odpoveď.
     Jen chci doufat , že si výše uvedené uvědomují i odpovědní na straně Západu a NATO.
     Před pár dny mimochodem proběhla zpráva, že Němci ze Švédska a Polska stahují svoje /dříve zapůjčené/ prostředky protiletadlové ochrany.
     Respekt k Vašim hlubokým znalostem a díky za optimismus.

    2. Dovolil bych si podotknout, že Rusové si uvědomují, že ve válce dronů jsou o krok pozadu, dohánějí to a pracují na tom, aby byli spíše vpředu. (Dávají na to trilion rublů. (1*10 ^ 12) To se mi zdá jako nesmysl.)

     1. Jojo, česky tedy bilion rublů (10e12). Zjevně to bude pravda, vzniklo tam mnoho firem na drony, všude staví nové továrny a ty první už rozjely velkosériovou výrobu, další se rozběhnou postupně.

      Zatím na frontě drtí Ukroše přesně naváděnými dělostřeleckými a raketovými údery pomocí dronového on-line průzkumu nebo přímo těmi „sebevražednými“ drony mnoha značek: Zala, Lancet, Orlan, … a mají v tom nad Ukroši zjevnou mnohonásobnou převahu. Jak v množství, tak v kvalitě – třeba odolnosti proti EW rušení.

      Drony jsou tedy další Západní Wunderwaffen, ve které „Rusové Západ nikdy nedoženou“… jak tvrdily usilovně celý rok žumpy.

     2. S těmi vyššími rády je to svízel překladově, když u nás miliarda je jinde bilion. A taky matematicky. Respektive obojí dohromady. Nejspíš to dobře víte, ale jedna řada je
      10^6 milion – 10^9 bilion – 10^12 trilion – ….
      A druhá
      10^6 milion – 10^9 miliarda – 10^12 bilion – 10^15 biliarda – 10^18 trilion – …
      Takže „jejich“ trilion je 10^12, kdežto „náš“ je 10^18 a samozřejmě jejich trilion tím pádem je náš bilion.

      Pokud rubl je 0,27 Kč, tak by to bylo Kč 270 000 000 000,-. A 270 miliard utratí naše vláda brzy jen za stropování elektřiny. Je to na jednu stranu hodně, ale vrazit to do vývoje dronů je reálné.
      Ještě pro srovnání, americký vojenský rozpočet je prý 800 miliard dolarů. Jeden dolar je ca 77 rublů. Takže v rublech je ten rozpočet 61 600 miliard, nebolí jejich bilionů. To je 61,6 těchjejich trilionů. A jde taky říct, že teda Rusko vrazí do dronu necelou jednu šedesátinu amerického vojenského rozpočtu. K aktuálnímu ruskému vojenskému se to teď porovnat asi nedá.

    3. to k42: Sakra chlape, začněte už psát samostatné články! Kdo Vás má pořád vyzobávat z diskuze. Stejně sem spousta lidí chodí kvůli Vám! 🙂

  4. elektricka armada, nebojova do 2030-35, bojova do 2050

   ———automaticky preklad
   Prezident Biden se dříve zavázal utratit „miliardy“, aby každé americké vojenské vozidlo do roku 2030 splnilo standardy „šetrné ke klimatu“.

   „Zahájím proces, kdy každé vozidlo v armádě Spojených států – každé vozidlo bude šetrné ke klimatu. Každé auto. Ne Myslím to vážně. Utratíme za to miliardy dolarů,“  řekl prezident .

   Kromě toho prezident podepsal řadu dekretů souvisejících s klimatickou politikou. Zejména federální úřady a vojenská ministerstva  mají do roku 2035 nařídit  snížit emise škodlivých látek do atmosféry a přejít na používání výhradně elektrických vozidel.

   V souladu s těmito pokyny vydala americká armáda a námořnictvo strategie podrobně popisující plány na drastické snížení emisí a přechod na elektrická vozidla.

   Loni v únoru zveřejnila americká armáda  klimatickou strategii, jejímž cílem je snížit emise do roku 2030 na polovinu, do roku 2035 přejít na plně elektrická nebojová vozidla a do roku 2050 pracovat na elektrických bojových vozidlech. Armáda také plánuje nainstalovat mikrosíť na každou instalaci do roku 2035.

   https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1239126&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

   1. Tak jistě, „e-tank“ je přehnaná hyperbola; ale ono stačí to nebojové e-vozidlové vybavení. Je to zkrátka šílenství jako takové, dál to nemá cenu komentovat.

    1. Mě se na těchto bláznech líbí, že nemají ponětí vůbec o ničem. Takže se lze třeba dočíst, že díky e-mobilitě se USA a Západ zbaví závislosti na fosilních palivech – která jinak musí kupovat z Ruska a Středního východu; z Ruska za ruble a od Arabů brzy už jen za juany nebo jiné nedolary. Takže „přestanou krmit Putina“…

     Přitom zábavné je, že závislost na ropě bude jen zaměněna za mnohem silnější závislost na lithiu (i když lithia je v baterkách pod 4% hmotnosti), a na ostatních složitých produktech vyspělé těžby, úpraven a čištění, a chemie. Plus různé izolační fólie a spékané kovy na elektrody – a to vše samozřejmě zase dodávají Číňané a Rusové, i pro „Gigafactory“ na baterky v USA nebo na Západě. Nebo v Japonsku.

     Další věc je, že jsou potřeba silné a dlouhoživotnostní elektromotory s permanentními supermagnety z prvků vzácných zemin. A ty dodává z 98% na světový trh Čína (a Rusko).

     Plus připočítejte nutnou elektroniku, bez které se to neobejde: sranda je, že 95% plošných spojů a osazování součástkami pomocí automatů se dělá v Číně, něco málo v dalších zemích JV Asie (jižní Korea, Tchaj-wan, Japonsko, Malajsie, Indonésie) a jen pod 1% v USA a Evropě (Západu).

     Nedosti na tom: téměř všechny pasivní součástky a přes 40% aktivních polovodičů se dělá v Číně. Tchaj-wan, Japonsko, Korea vyrábí jen high-tech čipy posledních generací; s tím starým se nezatěžují, to za suché z nosu vyrábí Číňané.

     A to není vše. Na elektromobilitu jsou potřeba také dráty. Na vinutí motorů, na rozvody k nabíječkám. Tudíž měď, čištěný hliník, jejich slitiny a stříbro+zlato. Kdepak se asi většina mědi dnes těží?

     Prostě, je to ujetost totální. Zavedením elektročud se stane celý svět totálně závislý na Číně, Rusku a JV Asii…

   1. Samozřejmě, jsem taky trpaslický fanoušek… Ti ostatní umělci také nejsou osoby, ale v podstatě „instituce“, dneska bychom řekli produkce nebo seriály.

 11. Dnešní Vidlákův text je vlastně aplikací staré (tuším že Leninovy ?) teze, že jedinec nevyvolá revoluční situaci, ale revoluční situace si najde svého jedince (míněno do čela).
  Je-li už ke skutečným změnám doba zralá, to nevím, ale myslím, že ještě nikoliv. Leč souhlasím s tím, že alespoň sestřel pětikolky by byl záslužným činem, který ovšem podstatu problémů (EU, NATO atd.) nevyřeší.

  Občas zajdu vedle do knihovny prolistovat denní tisk. Dochází v něm k zřetelné změně tónu řady komentářů, které by ještě před pár týdny/měsíci byly zcela nemyslitelné, třeba tenhle jsem tuším předevčírem našel na stránkách Mladé fronty DNES (Neff to převzal na Psa):
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/pozice-fialovo-cesko-mezi-putinem-a-timmermansem.A230426_170545_p_politika_nef
  Co to „signalizuje“, to nevím, ale zajímavý mi ten posun přijde. Možná korouhvičky (tím nemyslím nutně autory komentářů, ale především vedení redakcí) větří změnu směru větru……

  1. Re: Godot

   Opět vás musím řádně urazit a vynadat vám, že jste zcela hloupý.
   Ať čumím, jak čumím, pořád vidím, že situace si sice našla svého Lila – jedince, ten nás ale kormidluje nikoli do čela, nýbrž do zadku.

 12. RE Ládík!!! – Souhlas
  RE: VIDLÁK
  Jak to čtu, je nutné, aby padl režim založený na petrodolaru. Aby se to dotklo všech vazalů, co se z toho Matrixu netrhnou i přes nabídku Číny, našeho „smrtelného“ nepřítele. Nepřítele jsme měli třídního a teď jsme si museli po vzoru „hegemona“ najít nového s přechodem na demokracii. Už jsem ochoten i věřit, že BRICKS se zakládá na spolupráci a výměně víc než na vydírání a válečné ekonomice. Vzhledem k tomu, že se chtějí přidat státy, co byly hegemonem vydírány nebo sankcionovány. Výjimka je třeba Francie, která se nechtěla účastnit invaze NATO(hegemona) do Iráku. Ale Evropa je vazalský kontinent a čím dál na východ EU je vazalství větší. Padnou na hubu i podržtaškové jako my, nebo dojde přes polskou politiku ke katastrofě. Tak to vidím já. Polsko kritický bod Evropy a Oděsa kritický bod Ukraruiny.
  Jestli Čína a RF zavedou konkurenční měnu, jako že to nemusí být daleko, nebude to měna podložená prací ani naftou, ale kovem. Stát, který si pálil měnu válčením a hamižností, ji zase válčením se slabšími soupeři než je RF obnovoval na cizí úkor.
  Pokud se Svět nezbaví aspoň z poloviny nezdravé konkurence (to je oficiální termín označující kontraproduktivitu světové populace) není šance na pokrok. Greendealy a podobné výmysly jsou oblbováky k udržování stávající ne-moci (+Covid!), Evropa je dobrovolný pokusný králík, která přes nesvéprávnou Brusel (vzor prdel) ochotně ty pitomosti zavádí. Kdyby nebyla vazal, nikdy by nemohl být v té Babylonské věži (viz Zmatení jazyků“) takový soubor idiotů, kteří se za 50 stříbrných starají o rozvrat kontinentu. Ostatně, jsou to pohrobci fašistů. Přívrženců ideologie, která nikdy nebyla zapomenuta a jak vidno má vzestupnou tendenci, která vybunzírovala na Ukraruině. Stačí si najít, kdo byl Kalegri a jeho plán, který patrně oživil hegemon, jehož politika byla vždy proválečná. Viz např. zavraždění J.F. Kenedyho….
  Nemocný strom nejde lokálně léčit otrháváním listí a ořezáváním větví, když má nemocné kořeny. Obávám se, že je nutné ho porazit a spálit, aby se nemoc nešířila. A zasadit nový a použít jiné pěstitelské metody. Mám obavu, že se to neobejde bez násilí. Protože stát, co provedl první genocidu a použil první jaderné zbraně, se nebude přes svoje šílené válečné jestřáby chtít zbavit svého světového neokolonializmu. Stejně tak Rusové, kteří radši za vpádu Napoleona vypálili svoje hlavní město, než by ho dali v plen nájezdníkovi. Snad se to vyřeší přes ekonomickou nadvládu Východu. Podle toho, co jsem četl, je to jedna z možných současných pák, které mohou situaci zvrátit.
  Kdysi byly na Vlkovi animované grafy od jiného píšícího autora, které předpovídaly v horizontu 10 let úpadek „demokratického“ Západu a vzestup východních zemí. RF ve špičce sice také nebyla, ale nebyla na tom tak zle, jako třeba EU. Což lze odůvodnit v podstatě přechodem na válečnou ekonomiku v rámci toho, co se děje teď.
  Jestli jsem kdysi pochopil úryvek z Pjakina, tak západní vládnoucí sekce ve vládnutí na Zemi selhala a přichází na řadu sekce východní. Bůh s námi a utajené válečné technologie pryč….I když, s Amerikou byl
  Bůh pořád a k ničemu nám to nebylo……

 13. Nemohl by Institut českého venkova vydat sbírku Ládíkových básniček a epigramů? Myslím, že by se dobře prodávala. Vydavatelské i distributorské zkušenosti IČV už má, to by asi nebyl problém. Teď jenom, co na to řekne autor.

  1. Pepánek
   Tohle už mne napadlo taky. V časopisech 19. a počátku 20. století jsem básničky vídal, a to,že byly pochmurně laděné patřilo k tehdejší módě. Ládikova dílka jsou nepřehlédnutelnou a silnou součástí Kydů.

  2. Mohl a zřejmě to udělá… 🙂 Pokud se najde obětavý čtenář, který Ládikovy básničky vysbírá z diskusí, nakopíruje do jednoho wordovského souboru a pošle mi je.

   1. Vidláku, už drkotají nákladní vagonky plné básniček někde přes Českou Třebovou. Za chvíli je tam máte …

 14. Tak jsem poslouchala Kollera, Štefce a Kratochvíla, všichni bývalí vojenští specialisté a analytici.
  V červnu má být mohutné cvičení a omezení letecké dopravy, asi bude problém s leteckými zájezdy. No a pánové celkem jasně řekli, že může klidně začít horká fáze války, bohužel opět území Polska a i naše, že.
  Koller a Kratochvíl byli na Petr Bureš TV, Štefec na Svobodném rádiu. Odkazy mi občas na tabletu nejdou 🙄

 15. „….To, že se Trump obrátil proti DeSantisovi, vnímá jako nebezpečí pro Republikánskou stranu. Ta dle ní nyní bude rozdělená, což těší zejména konkurenční partaj demokratů. „Je to to samé, jako tady. Já jsem se snažila, aby se SPD a Babiš – ANO, daly dohromady, protože mají ty samé hodnoty, jsou na té samé stránce každé otázky. Tak proč se nespojit? Ale někdy to kohouti prostě nechtějí. Nechce to ego. To je to, co říkal Solženicyn – je to egoistické. Individualismus,“ přenesla danou situaci do českých reálií….“

  (z rozhovoru s paní Haškovou Coolidge)

  1. GOP je proflaknuta. Uz i Tucker to pochopil. Amerika uz jede jen na jednu partaj s dvema tvaremi. Unipartaj. Obe strany slouzi tomu samemu certu.

   1. Dokonce řekl, že v Americe už je jen jedna strana, tedy tak to tlumočil pisatel na fuj webu, že to psal na tweetu.

 16. „… Vývoj zvrátí jedině změna společenského systému.“

  Přesně.
  Už jsem to tu psal mnohokrát. Bez změny systému výměna vlády může jen „obrousit“ nejostřejší hrany vnitřních nespravedlností, ale v podstatě se nic zásadnějšího nezmění. Jsme jen „kolečkem“, které pohání na nás zcela nezávislý „řemen“. Ten řemen se jmenuje „globální kapitalismus“. V jeho rámci je náš stát organizací bez vlastní suverenity a je víceméně jen organizací sloužící k prosazování do vnitřních poměrů cizích zájmů. Formálně jsme se suverenity vzdali v době přípravy na vstup do EU, když jsme dosavadní text čl. 10 „Ratifikované a vyhlášené mezinárodní smlouvy o lidských právech a základních svobodách, jimiž je Česká republika vázána, jsou bezprostředně závazné a mají přednost před zákonem.“ v Ústavě nahradili textem „Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.“ – všimněte si, už ne „lidská práva“, ale komplet.
  A to ani nemluvím o tom, že asi většina našeho bývalého majetku už je v cizích rukou a že i političtí vůdcové země jsou pouhými marionetami skutečných politických vůdců Západu.

  K zásadní změně tedy dojde – pokud se nebude realizovat katastrofický scénář – v okamžiku, kdy hegemonii hybatele světového pořádku převezme konečně společenství států BRICS se svými souputníky.
  A protože my mezi nimi nebudeme, škoda domyslet.
  Pravda, mnozí, možná většina z nás už tu nebude.
  Ale historie se neuskutečňuje pro jednu lidskou generaci.

  1. Pane Lex, existuje v Listině základních práv a svobod lidské právo na to“ nebýt nikým vykořisťován“ ?

   1. Čl. 26 odst. 3 LPS říká, že -„(3) Každý má právo získávat prostředky pro své životní potřeby prací.“
    Nic se tam nepíše o tom, zda svou nebo cizí……:))))))

  2. Bezesporu máte pravdu v tom, že aby se (řeknu to svými slovy) něco výrazněji změnilo vevnitř (u nás), musí se to nejprve změnit venku. Nemáme na to, abychom tyhle velký věci ovlivnili. Rozhodně to ale neznamená čekat. Vevnitř pořád existuje jakýsi prostor, i když ne zas moc širokej. K tomu, aby se ty současný třeba eurounijní zvrácenosti aspoň nějak tlumily.

   Nevím, kolik lidí má pro sebe něco jako je pořadí důležitosti a jejich časová náročnost. Podle mě (a mnoha a mnoha dalších) je o panelák nejvýš vaporizace týhle vlády, časově od samého jejího začátku. To je jediná, smutně jediná možnost k tomu možnému tlumení. Jen je těch „moc a moc“ pořád málo, chybí kromě jiných i všichni ti bojovníci svatých válek proti… dosaďte si kdokoli cokoli, protože jim je to jedno, hlavně, že válčej ze svýho obrněnýho velkorážního gauče. Třeba proti tý katastrofický soli, kam se na ni hrabe nějakej usranej stamiliardovej obchůdek s tryskáčema! I když, na něj pak taky přijde řada, akorát to zrovna překryla ta obludná solná kauza. Ta se nejprve musí tomu Slovačiskovi, co taky tak srandovně blbě mluví česky, náležitě vomlátit! My máme stejně takovej dojem, že jim v tom Bruselu taky podlejzal! A na dojem nám nebude nikdo šahat!!
   A co to je, to – stejně by tam zas přišli ti stejní, to nemá cenu? Kdoví to pořád říká? Proč to pořád říká? Proč se tolik lidí může posrat už jen z myšlenky na to, „že by se tam dostal ten a ten“? Tím jsou samozřejmě myšleni Rajchl těsně za ním Babiš. Jedna svině přece fotbalistovala, druhá navezla sůl!
   Fakt by to bylo s nima to stejný, jako s Fialou a Rakušanem?? To někdo myslí doopravdy?? Nebo dokonce ví?? A odkud?? Páč mě nebude nikdo nic vykládat, jelikož jsem se narodil v kině?? (Tím nenadávám nicku Lex, jen píšu pod něj a nějak jsem se zas u toho psaní naadrenalinoval)

   Tak teda třeba laťka, vysoká metr. To je úroveň F+R sraček. A když by tam přišel R+B, ta úroveň by teda byla zase ten metr? To se ví podle čeho? Podle fotbalistování? Nebo podle – já vám říkám, že tenhle je divnej! Od takovýho nic nečekat!…? Jak to kdo pozná, že by to jistojistě nebylo třeba aspoň o pět cenťáků níž?

   Je lepší handrkovat se o „členství „, šmahem vyfakovat fotbalisty a soliče, nebo tý možný malý změně k lepšímu jít naproti? Přesně o tom ten celý náš „příběh “ totiž je. Může se stát na místě, přesněji zaujímat tam postoje. A docílit h…ádejte co. Ale může se jít naproti změně. V našem případě ne té vytoužené velké, ale aspoň nějaké. A docílit možná toho h…, možná ale taky toho poklesu sraček o pět čísel.

   P.S. V pondělí jdu na májovou pouť s petičním stánkem. Kdo chce, může z toho být veselej, až bude mít v bombardech ještě veseleji. No, s tím veseleji v bombardech…, já to furt říkám, že ze mě ten influencer, co nakloní lidi pro věc, nikdy nebude. Ale třeba přijde podepsat někdo, kdo neví, že jsem to já…

   1. Přečetl jsem článek, i komentáře. A zeptám se.
    Je tady někdo , kdo ví o nějakém libtardovi, který přeběhl z vládního tábora k našemu?
    Kdo změnil názor, ve smyslu, volil jsem je jak bych si za to nafackoval?
    Já to ve svém okolí vůbec nevidím. ti co nadávali dříve nadávají stejně, ti co byli potichu jsou potichu a ti kteří vychvalovali sice už tak nevychvalují ale do Babiše, Putina i komunistů jsou připraveni si kopnout dnes a denně.
    A to nemluvím o změně postoje na konflikt na Ukradině. Můžu těm sledovačům mainstreemu posílat cokoliv, u dvou už jsem dokonce ve spamu.
    Co se trošku mění je třeba to, že u nás ve firmě, přes splněný plánovaný zisk šly naše reálné mzdy opravdu hodně dolů. A letošní čtvrtletí je pro firmu mimořádně úspěšné, ale jakoby zaměstnanci nebyli firma. Co se dohodlo to máte. A první změnou je, že ti výše postavení, a THP už na to poukazují, že by se mělo začít jednat , co si s těmi čísly počneme.
    Prej se podepsala výhodná obranná smlouva, já myslel že nás chrání a pomáhají policisté.
    A nic.
    Důchodci nic, firmy jedou prosperují, takže ještě to jabko neuzrálo aby spadlo.

    1. Já je vidím dnes a denně. Stačí jet na jakoukoliv akci s Rajchlem a popovídat si s nimi. Velmi rychle zjistíte, že ten volil ODS, ale už nevolí, ten byl prounijní, ale už není… Přibývá jich. Já bych to nazval, že zažíváme dobu, kdy klíčí osení. Najednou začne ze země tu a tam vykukovat klíček. Ale za pár dní je zelené všechno. My teď zažíváme dobu, kdy tu a tam vykukují jednotlivci. A Pětidemolice dělá všechno pro to, aby se pole brzy zazelenalo celé.

 17. Paul Volcker : „…“I know one thing for sure. I no longer want to visit Washington, the city in which I gladly spent most of my career,” he said. “It’s all politics and lobbying now. It makes me ill….”
  Před několika lety napsal knihu, v níž mj. píše o tom, že NEEXISTUJE ŽÁDNÁ síla na Zemi, která by dokázala něco udělat s tím, že přes lobbyisty proudí do vládní administrativy i obou komor Kongresu miliony a miliony dolarů….no a do masmedií, čvrtý pilíř moci.
  Takže držkopád SSA se konat nebude, stále bude dost dolarů na to ovlivňovat vládu, parlament , masmedia a možná i soudy (někomu může být sympatické to, že řada lidí z SSA justice je volena, ale pozor !, v těch volbách jsou peníze také až na prvním místě).

  1. Ty $ by neměly být celosvětovou měnou. Natisknou si $ kolik chtějí a vyváží do celého světa svou inflaci.
   Stačilo by, kdyby většina zemí odmítla dollar, když už není uplatňován zlatý standard (Nixon) a pak by si mohli tisknou peněz co hrdlo ráčí, dokud nedojde papír. Už se množí zprávy, že mnoho zemí přechází při vzájemných obchodech na svou měnu (clearing).

  2. Nic netrva vecne, ani postavenie meny, ani postavenie statu, casto ani hranice. Mozu rozpravat co chcu, v 1910 roku to hovorili aj o Britanii

 18. Okamura a SPD odvedli kus práce, mají slušně personálně vyfutrováno lidmi, kteří jsou schopni formulovat, májí program, který předpokládá netoleranci stávajících poměrů a bordelu jdoucího k nám z EU. Májí zaděláno na místních a i krajských úrovních, za čímž je velká práce a má to multiplikační efekt.

  Přijde PRO, Rajchl, svolá demonstrace – dobře. ale vymezení proti EU nijaké, uchopení nosných témat ŽÁDNÉ, zelený úúděl přítel náš – po posledním přijetí uhlíkové daně z hlavy pětikolkou by rozvedení tohoto tématu muselo zbořit Václavák.

  Až bude od Rjchla znít jasná řeč – to, co zatím zaznívá, to je trochu méně předpřipodesrané ANO – dobrá.

  Ale do té doby – děkuji, zůstanu u svých.

   1. Co rozhodnou? Že se PRO probojuje do Sněmovny? No, možná ano. A kolik tak odhadujete, že mohou při největším představitelném úspěchu získat procent/mandátů? Na mandáty: deset?, nebo snad dvacet? A co, jak a s kým s nimi prosadí? Zůstanou v opozici? Nebo se slepí s ANO?
    Odpusťte primitivovi hloupé otázky.

      1. Máte pravdu. Ale jenom za posledních cca 14 let. V radarových dobách první správně předpověděl, že radar nebude.
       A předtím i o tom celkem rozumně psal (2009): https://pehe.cz/2009/03/11/radar-a-demokracie/

       Inu, co se zastáncům a prosazovatelům přítomnosti cizích vojsk nepovedlo tehdá, povedlo se s „obrannou smlouvou“ letos. Trpělivost růže přináší. 🙁

    1. To dost záleží na Babišovi a Okamurovi. Pokud se Babiš nevymezí proti té smlouvě o obranné spolupráci a pokud Okamura neobnoví otřesenou důvěru v SPD, tak by Rajchl mohl taky uspět docela hodně. Podobně jako Babiš v roce 2013

      1. Protože Babiš podepíše Zvací dopis II.
       Protože Okamura pořád trvá na důstojné sebevraždě, alias Czexit.

     1. vidláku, a jak se „proti té smlouvě“ vymezí pro? tady vidím dost slabé místo – když SKUTEČNĚ nemusím (nemohu) hlasovat, kecat mohu, co chci. o tom, co se říká před volbami a co se dělá po volbách máme příkladů dost a dost.

   2. Obávám se, že rozhodnou korespondenční volby a ty vyhraje ten, který je lépe zmanipuluje. Přijde několik set tisíc hlasů, kdo dokáže určit zda jsou falešné? Presumpce neviny, hlasy jsou platné, pokud nedokážeme opak a kontrola je prakticky nemožná.
    Takže takto vzejde vítěz příštích voleb, jediná obrana je využít moudrosti juda, udělat to také, fuj, to je žert a metafora a vůbec špatná legrace.

  1. Díky, lépe bych to nenapsal. Rajchl půjde do předvolební bitvy o křesla v PS zcela sám. Možná proklouzne, nebo taky skončí o 2 desetinka % před branami vítězů. Okamura, je jistota. Dle receptury bruselské pětky vznikne mocná koalice – SPD, Trikolóra, Svobodní, pohrobci Volného bloku a robejškových Realistů. My (tím míním příznivce zmíněných politických subjektů) se porveme o 15% přízeň elektorátu…Jindra Rajchl o „holý život, tj. 5% kvórum nutné pro vstup do „klubu vyvolených.“ Použiji příměr, Tomio, Jarda Foldyna = dobrá, léty prověřená Tullamore dew. Hnutí PRO? Nevím…1. vlaštovka (=demonstrace) jaro nedělá. Co když to, po nezbytné době zrání, bude chutnat jako „Tuzemák“ z plesnivých brambor?

   1. Ano. Všichni dohromady (SPD, PRO, Trikolóra a další mrňousci) jsou v součtu cca 15 %. Možná, kdyby všichni zabodovali, tak až 20 %. Nemají šanci („počty“) prosadit změnu, i kdyby ji snad chtěli.
    Je to zlé a je to špatné. A ta „obranná smlouva“ (natvrdo na nejméně 10 let): tu taky nikdo nezvrátí.
    Fuj je to. Fuj fuj. Líp už bylo.

    1. Zborcený Harfyton napsal:
     27 dubna, 2023 (23:31)
     27 dubna, 2023 (23:49)
     28 dubna, 2023 (0:17)

     Bohužel, dnes musím podepsat každé slovo pana Vidláka, i vaše.

     Pan Pehe není osamocen, takových názorů je povícero, například pan Vlk.
     Trikolóra 117 27.4.2023 od 20:00
     https://slobodnyvysielac.sk/

     Je to obdobné, jako když posádka lodi zjistí na širém oceánu, že má neschopného kapitána, navigátora a kormidelníka.

     Oni se sesypávají sami, ale je otázkou kdy?

     Zda před potopením, nebo až po potopení.

     Ve filmech se posádka, v takových případech vzbouří.

     V klidných podmínkách neschopné velení umístí pod zámek, v neklidných by to byla metafora.

     Vzbouřence někdo nazývá vládou národní spásy, nebo opoziční smlouvou, nezáleží na názvech, ale činech.

     Zda všichni pumpují, nebo jen kibicují.

     Na vodě i poslední plavčík ví, že loď musí bát vyvážená, jinak se potopí.

     V případě, kdy by nebyl vyvážený program ODS a ANO, tak nám nezbývá nic jiného, než vysílat signál SOS, v původní verzi.

     Save our souls!

     1. Celé špatně – onen trubka v roli kapitána je ( stejně jako dustojnický, velitelský sbor ) řízen „dálkově“, a o jeho rezignaci nerozhoduje ani posádka, a už vůbec ne pasažéři, jejichž část i přes jím zadaný, plus držený zřejmý, havarijní, kolizí kurs, mu otevřeně vyjadřuje podporu. Navíc na palubě se slaví, pekárny a světlice létají, rasista vysílá do světa zprávu, že právě „naše “ plavidlo to všechno vyhraje…
      A i když kocábka čelně do čehokoliv narazí, klidně ve dne, ač minutu před tím Jouza v pozici kapitána poručil zvýšit rychlost a držet kurs, důstojníci, posádka a část topících se pasažérů stejně potvrdí Jouzu ve funkci, v pozici.
      Ovšem když se začnou objevovat ze sídla rejdařství zprávy věštící nespokojenost s kapitánem, jejich četnost odměřenost roste, pak je skutečně nutné být ostražitý, páč je otázkou, zda bude Jouza anihilován sám, nebo zda dojde eliminaci celé posádky – většinou zastánci Jouzy drží pysk, neb jim dojde, že Síla má hnízdo jinde …
      Stejné je to s Pětidemolicí – pokud padne dříve, tak ne kvůli sebevražedné hospodářsko-finanční politice, ne kvůli nacifikaci a fašizaci, ne kvůli cenzuře a zjevné persekuci opozice- důvod časem mozná sdělí nový Jouza, vybraný ze stávajícího personálu…
      Vždyť je to tak jednoduché – Navíc do pozice filcek se místní organizovaný zločin, pardon, politici, nominovali a usilovně propracoval sami díky svojí všivácké a gaunerské mentalitě.

 19. Ono stačí pozorovat ,jak za 30let americká politika změnila naši zem v žumpu.Již v roce 1989 Klaus zavedl rychlý kapitalismus čilil podle vzoru US. Stále se v tom pokračuje ,když se podrazem dostane k moci fašista z ODS.

  1. A tu žumpu plní lůza, opravdový lidský odpad, jako janda, cempr, jandourek, tabery, etzler a pár desítek dalších hulvátů, odporných a záštiplných existencí. Stačí sledovat tok pěněz… jakou náhodičkou, velkou měrou, přicházejících z USA (a jinak netransparentně).
   A ani se ti blbci nesnaží nějak maskovat (totožné adresy, stejná jména) a veřejné rejstříky, jak už jsem tu dříve uváděl, ty jejich struktury snadno rozkrývají – včetně adres.

   https://svobodny-svet.cz/usa-vyuzivaji-think-tank-evropske-hodnoty-k-omezovani-ceske-svobody-projevu/

   1. Pane Jane, nikdo nikomu nebrání založit si ping pong tank “ Skutečné evropské hodnoty“.
    Na ja, peníze. Kde je vzít a nekrást (např. nekrást daně, sponzorské, de facto daňové zpronevěry).

    Prostě šikovní kucí a děvuchy, něco založí , natáhnou ruce správným směrem a pak nejenže do toho nemusí z vlastních peněz strčit ani korunu…..naopak….pěkně si z toho žijou.
    A že takových nejen u nás je…..

    1. Ale přeci máme takový thing thank, abych nechodil daleko: Institutu českého venkova !

     Jenom nám stát, ani strýček SAM a tetička CIA asi nepošle balík – leda nějakou kontrolu, a pokud by se objevily nějaké větší dary od jinud, bude to okamžitě vykládáno jako Putinův krvavý rubl.

  2. Klausův kapitalismus byl principiálně založen na státní svrchovanosti, na konzervatismu, a politický systém na volné soutěži pravo-levých a centristických politických stran.
   To, co tu panuje dnes, nemá s Klausem a vlastně ani kapitalismem – jak v pojetí ekonomickém, tak společenském – v jeho tradičním pojetí nic společného.

   1. To nemůžete myslet vážně. Tlakem na prodej našich podniků zahraničním investorům nerozeznáváním špinavých peněz a dalšími excesy Klaus osobně spustil co tu dnes máme.

 20. Pravicová vláda stále hledá, jak snížit výdaje, aby brzdila deficitní vývoj. A nenapadne ji, co dělat, aby producenti mohli zvýšit příjmy a aby odvody netekly mimo republiku. Vláda zaprodanců.
  Vývoj zvrátí jedině změna společenského systému. A to bez držkopádu SSA není u nás reálné.

  1. Vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek) si opět navýšili dluhový strop o 1,3 bilionů $, aby měli na výplaty deepstate a na vojáky.

  2. Re: Ládik!!!

   Souhlas. Každý, kdo je aspoň trochu normální, vidí, že kapík jako společenský řád OPĚT selhal. Otázkou ovšem zůstává, co místo něj a zda-li vůbec.

    1. Ztroskotanci budeme my, pracují na to tak vehementně, že za čas bude moučný červ s cvrčkem sváteční jídlo…

     1. Ztroskotanci……ztroskotali třeba zásahem pirátů ?
      Takže dnešní mnozí důchodci, matky samoživitelky, invalidé, obecně chudí lidé….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *