26 května, 2024

Čína bude jednat s Ukrajinou o míru

Prezident Xi konečně zvedl prezidentu Ze telefon a na sociálních sítích a internetu se ozvalo nadšené jupííííííííííí.

Tak bych jenom v této souvislosti připomněla pár neblahých detailů z Majdanu před 10 roky.

 • Janukovyč odložil podpis tzv. asociační dohody s EU, která byla pro Ukrajinu velmi nevýhodná, protože požadovala omezení obchodu s Ruskem
 • ulice bouřila, studenti tábořili na Majdanu
 • opozice v parlamentu vyvolala hlasování o nedůvěře vládě a projela to úplně a zcela, chybělo jim 40 hlasů
 • Janukovyč nechtěl přijmout vyděračský návrh půjčky od Mezinárodního měnového fondu a tak sháněl peníze jinde, vedl intenzivní jednání s Moskvou, od Ruska získal výraznou slevu na plyn ve výši 10 miliard USD ročně a Rusko také nakoupilo ukrajinské dluhopisy za 15 mld USD, čímž umožnilo ukrajinské vládě zaplatit nejakutnější platby a odvrátit státní kolaps
 • Janukovyč po úspěšném překonání pokusu o odvolání vlády také odjel do Pekingu, kde jednal o projektu Nové hedvábné stezky (One Belt One Road), jejíž hlavní trasa měla původně vést přes Ukrajinu a také o dalších možných investicích (letecká společnost Antonov, Motor Sič ad.) a získání financí. Ale to všechno padlo, železniční trasa Nové hedvábné stezky do Evropy vede přes Rusko, Bělorusko a Polsko a všechny možné plánované čínské investice na Ukrajině po pádu Janukovyče zkrachovaly
 • po neúspěšném pokusu o odvolání vlády se demonstranti uklidnili, na náměstí zůstalo jenom pár mládežníků ve stanech. Ale Jaceňuk, Kličko a Nuland to nevzdali a nakonec vyhrotili situaci až ke střelbě s více než stovkou mrtvých
 • většina našinců asi tehdy Zelenského vůbec nezaregistrovala, ale on se už tehdy účastnil politických jednání o uklidnění situace, byl „za nás umělce z televize“ součástí opoziční delegace, která vedla jednání s Janukovyčem o řešení situace a také jedním z těch, kdo uzavřenou dohodu vzápětí porušili
 • takže bych čínskou ochotu zasazovat se nějak za Ukrajinu moc nepřeceňovala, Čína má svých negativních zkušeností s ukrajinskými politiky hodně
 • Čína oznámila, že vyšle na Ukrajinu (a do dalších zemí) zvláštního zástupce čínské vlády pro eurasijské záležitosti, aby se všemi stranami podrobně komunikoval o politickém řešení ukrajinské krize – není určitě náhodou, že tímto zmocněncem bude bývalý čínský velvyslanec v Moskvě

60 thoughts on “Čína bude jednat s Ukrajinou o míru

 1. Velký dík za rekapitulaci, jak to vlastně všechno začalo.
  Zajímalo by mne, jestli se zjistilo kdo byli ti tajemní střelci, kteří stříleli ze střech do davu. Protože mrtvoly jsou nejlepší zárukou úspěchu. ( U nás stačila jedna, Šmíd/ Zivčák. )
  Myslím si, že vyšetřování asi usnulo.

 2. Podle poměru sil válka skončila. Krym tak jako Doněck a Luhansku zůstane Rusku, to jen řeší jak s nejnižším úsilím pro Krym zajistit potřebný pozemní koridor jako ruské území. V budoucnu uznané jako status quo, podobně jako Golanské výšiny a jiná území. Malé počty nyní zastaralé techniky ze skladů NATO, i tak pro účinné použití vyžadující kvalitní výcvik, nemají zlomový význam.

  Zatím co roste ruská ekonomika, pro kterou válka je stimulem, západní politici čelící sílícím potížím, především nespokojenosti obyvatelstva, a rostoucí opozici, již se zabývají tím jak vycouvat a jak to prezentovat jako úspěch.

  Tenčící se zdroje se snaží kompenzovat zvýšeným přerozdělováním pro udržení sociálního smíru a udržení přízně svého dosavadního voličstva. Důsledkem je rostoucí zadlužení, zbídačení střední třídy, a příznačná všeobecná radikalizace, především okrajů politického spektra.

  Co se týče zdejší opozice, nyní nemusí dělat nic. Jen snažit se o vzájemnou kooperaci, dobrou prezentaci, přípravu volebního programu, a sestavení stínové vlády, usoudí-li, že bude výhodné vyhrát příští volby. Nejobtížnější nebude vyhrát nejpozději napřespříští volby, ale navzájem se nerozhádat. Je možné že nová situace zjeví nové velké politiky z nyní mladších, čekajících na příležitost. Kteří se dosud příliš neumazali a jsou pragmatičtí. Ale i dosud neznámé. V nastávajících obtížných časech očekávám znovuobjevování konzervativních hodnot mladou generací. Geopoliticky jsou významné klíčový vývoj v USA a sílící Čína. V delším horizontu dojde ke spojení Tchajwanu s Čínou.

 3. Predseda strany Smer-SD Robert Fico na štvrtkovej tlačovej besede za účasti bývalého ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka, policajného exprezidenta Tibora Gašpara a advokáta Mareka Paru zverejnil nahrávky, ktoré ukazujú, ako konkrétni vyšetrovatelia NAKA pripravujú kajúcnikov vypovedať proti predstaviteľom Smeru a v priamom prenose rozkladajú právny štát.

  https://www.infovojna.bz/article/video-harabin-reaguje-na-skolenie-kajucnikov-policajtmi-z-naka-v-spolupraci-s-prokuratormi-usp-caputova-kryje-trestnu-cinnost-pachanu-v-mene-statu-ak-zilinka-nezacne-konat-stava-sa-tiez-spolupachatelom

   1. Když jsem se koukala na ta prťata, i jsem si zaslzela. Byla to nádhera ať si žvaní kdo chce co chce. Jak to dokázali je neskutečné a vůbec všichni, nikdo nenačučený, spíš rozesmátí a šlo to.

    njn bejvávalo…..

  1. To jsou oni, viníci.

   A máme to tady!

   Už jsme zase „best“.

   Tentokrát nikoliv „in covid“, nýbrž v kategorii navýšení ceny plynu za minulý rok.

   S naprostým přehledem jsme opanovali žebříček evropských států s drtivým meziročním nárůstem ve výši 231%.

   Druhé Rumunsko s chabými 165% jsme nechali daleko za sebou.

   Vrchní vysílač signálů zareagoval skutečně vynalézavě – prý „čísla nesedí“.
   No, zpochybňovat data Eurostatu, to považuji za skutečně originální pokus, jak se vyvléct z politického megaprůšvihu.
   Naštěstí je tu ale stále servilní mainstream, jenž pana předsedu namísto jasné výzvy k demisi jako vždy podrží.
   Jak jinak.
   Když jsem před rokem poukazoval na to, že díky naprosto nepochopitelnému zavření kohoutů s ruským plynem dojde přesně k tomuto efektu (či spíše k defektu) – tedy k dramatickému nárůstu ceny této komodity, byl jsem pro krátkozraké hochštaplery, kteří nikdy neviděli business ani z rychlíku, okamžitě „proruským trollem“ a „Putinovým agentem“.
   Věřím, že teď už je snad nezpochybnitelné, že mi ani na vteřinu nešlo o podporu Ruska, nýbrž pouze a jen o peněženky našich občanů a firem.

   Ty miliardy, které jsme zcela zbytečně vyhodili z okna kvůli našemu až dětsky naivnímu přístupu, nyní táhnou dolů jak podnikatelský sektor, tak i státní rozpočet.

   Naprosto zbytečně.

   Mimochodem takové Slovensko zaznamenalo nárůst ceny plynu ve výši pouhých 18% (2. nejlepší výsledek v Evropě).
   Ovšem ti jeli stále z více než 60% na ruský plyn.
   Jinými slovy i nekňubové Maťovič s Hegerem vycházejí ze srovnání s Fialou jako naprostí ekonomičtí géniové.
   Suma sumárum za vysoké ceny komodit, jež způsobily obří inflaci, bankroty mnoha firem a rekordní sekeru ve státním rozpočtu, nemůže válka, nýbrž naše naprosto zoufalá vláda národní katastrofy.

   Ukrajině jsme nijak nepomohly, Rusko nijak nepoškodily, jen jsme vyházeli desítky miliard korun z peněženek našich lidí

   Doufám, že už teď snad každému dojde, že proruská nálepka byla jen trapným pokusem zakrýt zjevnou pravdu a absolutním výstřelem do tmy.

   Jediná země, kterou jsme tímto naším přitroublým postupem dokázali ekonomicky zcela vyždímat, je Česká republika.

   Odpovědnost za to nese výhradně vláda Petra Fialy a mainstreamová média, která ji zcela nekriticky v této sebevražedné misi podporovala a bohužel nadále podporují.

   Vláda by měla podat demisi, Česká televize vyměnit vedení a Seznam vyhodit ty snaživé studentíky Fakulty sociálních věd, kteří s pověstnou svazáckou odhodlaností šíří vládní propagandu založenou na absolutních lžích.

   Všichni jste selhali – odejděte!

   Jindřich Rajchl
   https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/

   1. Já doplácím cca 8 000.
    Ale v masmediích se objevily články, popisující, že lidé doplácejí tu 70 000, někde dokonce 🙁 přes 100 000. Cynik (pozor, etymologicky : Kynismus řec. kyón – pes byla v antickém Řecku filosofická škola, kterou ve 4. století př. n. l. založil Antisthenés a která trvala takřka 1000 let.
    Přívrženci směru (kynikové) opovrhovali konvencemi běžného života i vymoženostmi civilizace, upřednostňovali skromnost a jednoduchost, snažili se vystačit si s minimem věcí) by pravil, že se tak uvolní spousta bytů či domů a pirát (kdysi to zločinec) Bartoš může tak být spokojen…
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Diogenes_zo_Sin%C3%B3py

    1. „Privrzenci smeru opovrhovali konvencemi bezneho zivota i vymozenstmi „,atd.
     Ale s tou opovrzlive konvencni filosofickou skolou ,se ty etomologicky kykyrikove nejak sekli.
     Ty byly tenkrat dost v mode a na vsecko.

   1. Takovychto mimonu se pred kazdymi prezidentskymi volbami v Rusku vyroji nekolki desitek. Pred poslednimi volbami ohlasilo kandidaturu vice nez 90 lidi. Pro vetsinu „nezavislych kandidatu“ je to jenom cesta, jak ziskat pozornost pro nejaky jiny projekt – zpevaci, herecky, podnikatele. Dostanou bezplatne prostor v mediich a tam mluvi o svych aktivitach, koncertech, natacenych filmech, potravinovych nebo textilnich fabrikach a znackach atd.
    Jenze nezavisli kandidati musi sehnat 500 tisic podpisu a to je darda. Pred poslednimi volbami to dokazali jenom dva lide. Plus se pridaji kandidati, ktere postavi parlamentni strany (tech je ted 5). Takze ve finale se pak prvniho kola ucastni tak 5-6 lidi a vyhraje Putin.

 4. Záleží na tom, co Zelinskij Sitting Pig Pongovi nabídne. A protože vládne de facto jako diktátor, tak může nabídnout cokoliv, včetně nějakého území – coby bezcelní zonu.
  No a Číňan klidně může na oplátku zahájit podporu Ukrajiny když ne přímo vojensky, tak úvěrem či dodávkami komponentů pro zbrojní výrobu a dalšího zboží. Kdo by ho za to odsoudil ? Nějaká vláda země EU ? SSA ? Lid EU ? Lid SSA ? Vždyť nic takového neexistuje….
  Majstrštyk (ale nic originálního) – dodávat oběma stranám konfliktu.Za potlesku jak obou stran, tak i loutkaře.

  „Téměř vždy je nemožné správně zhodnotit události v době, kdy je prožíváme, pochopit jejich význam a pravděpodobné následky.“ — Alexandr Isajevič Solženicyn

  O neexistenci realně mocného mezinárodního mírového hnutí jsem psal už před cca 20 lety. V podstatě bez odezvy, nikoho to nezajímalo.

  1. Zelenskij nemá co nabídnout, v dohledné době končí. Čína vidí dál než Evropa či Anglosasové. Ti si sami svázali ruce. Do jednání o míru a osudu Ukrajiny odteče ještě hodně vody. Pro svět ale bude Čína první významnou zemí která nabídla reálné řešení.
   Zelenskij je zcela mimo řešení, za zády mu dýchá Porošenko, jak jinak, ale smát se bude až ten třetí. A ten třetí bude potřebovat pomoc od každého aby zachránil z Ukrajiny co se dá. A čínská pomoc může být masivní a vítaná. Neutralita přináší významné dividendy, které platí poražení jako třeba my.

  2. Ukrajina nema Cine co nabidnout. Cina vsadila na Rusko a Belorusko, tudy vede Nova hedvabna stezka. Ukrajinsky prumysl je rozkradeny a zniceny. Zemedelska puda je rozdana zapadnim spolecnostem. Bohatsi lide emigrovali a nevrati se, pocet obyvatel ukr se snizil na polovinu.
   Cinane se nekolikrat pokusili na Ukrajine investovat a vsechno krachlo, amici to ukrum zakazali.
   Cina potrebuje, aby se prestalo bojovat a aby evropane zase utraceli za cinske cetky misto naboju a tanku.

   1. Číňané dokázali ve své zemi, ničené po staletí tu západním imperialismem, jindy japonským jakožto i zhůvěřilostí Mao Ce Tunga, vyzvednout z chudoby stamiliony lidí. Urbanizovali pustiny, industrializovali manufaktury, mají své družice, high tech technologie, jsou významným věřitelem SSA…
    Ale jde jen o spekulace, možná se jen vymění pár frází a Čína bude nadále využívat služeb ruské i ukrajinské kočky (Teng Siao Pching , parafrázuji : Je nám jedno jestli je kočka bílá či černá, hlavně když chytá myši) tak, jak je tomu dnes.
    Je pak jistě černě humorné, když naše republika skáče od jedné závislosti (Rusko a jeho ropa , plyn…) k druhé (FV je hlavně čínského původu, Číňané mohou zasahovat přes software do každé jednotlivé instalace). Nebo jásat, jak že ten náš export není na Číně tolik závislý, když mnoho dodávek do Německa a jinam, se v těchto zemích jen “ přerazítkuje“ a vyveze do Číny.

    Umějí z hovna uplést bič.

    1. Tencokida: Čína nemůže vyvažovat vliv Ruska, protože by tím nahrála USA. To samý USA tlačí Činu a Ruska k sobě, i když za jiné situace by mezi nimi mohl vzniknout konflikt možná o Sibiř. Je to důsledek úpadku americké geopolitiky vedené amatéry. Kissinger nemá pořádné nástupce.

     1. Čína je pro Evropu přeci jen moc exotika a malé kulturní spojení, to jiné písmo, řeč, kterou tu nikdo neumí a přijde nám legrační ťiň ťaň , žádné jejich časopisy, knihy, písně nám přijdou též jen jako mňoukání , jejich hegemonii si nedovedu n na nás představit.

 5. Rusko má zdroje, zvyšuje výrobu. Industrializuje. To znamená růst a rozvoj produkčních center se vším co s nimi souvisí. Infrastruktury a lidského potenciálu, vzdělání. S tím spojený růst životní úrovně. Růst kultury, civilizace. To v souhrnu vytváří civilizační zdroj.

  Vývoj v EU je opačný. Nemá zdroje, snižuje výrobu. Deindustrializuje. To znamená úpadek a zánik produkčních center se vším co s nimi souvisí. Infrastruktury a lidského potenciálu, užitečného vzdělání. S tím spojený úpadek životní úrovně. Úpadek kultury, civilizace. To v souhrnu ničí civilizační zdroj.

  Nejzávažnějším dopadem je úpadek kultury a užitečného (příkladmo genderologie takovým není) vzdělání. Toho co nelze koupit ani dovézt. Toho, čeho vypěstování trvá generace, ale co lze zničit za velmi krátký čas.

  1. To je jednouchy. Nastala situace , kdy suroviny, nerosty prirodni bohatstvi ,urodna zeme ,jsou vsecko a penize nejsou nic. A zlata je malo.
   Tezeni zamestnava pomerne malo delniku a pracujicich , proto je z toho pomerne hodne zisku.
   Vyhody jsou pak na strane rusu , ktery si to umi spocitat.
   Pak jsou ty ,kterym ty jejich penize brzy nic nekoupi.
   EU uz znicila casto neuveritelny schopnosti populaci Evropy z kterych byl velkej vyvoj..
   O vyvoji nekam se ted neda mluvit.
   Cetne valky nenasvedcuji nejakym civilizacnim zdrojum /co to je?/,
   evropani kolonizovali svet ,vykradali jeho bohatstvi pro sebe a jeste vedli cetne katastrofalni valky a stale vedou a jen schopnosti populace znovu vybudovat uspesne a moderneji udrzovaly E. na prednim miste vyvoje , kdy zaroven E. kolonizace zadrzovala a potlacovala vyvoj jinde.

 6. Dotaz na správce webu (Vidlákův bratr?): Bylo by nějak možno řadit diskuzní příspěvky podle času, tedy od starších nahoře až po ty nové dole, samozřejmě hierarchicky s reakcemi na tyto příspěvky? Hodně by to diskuzi pomohlo. Takhle je to hodně nepřehledné. Moc děkuji!

  1. Případně se jmény glosátorů, rodnými čísly, adresami bydliště, zaměstnavateli či údaji o jejich živnostech a firmách.

   1. Ale prd, jde o to, že si každý (včetně mne) přečte článek a jde vložit svůj příspěvek, dále pak zjistí, že obdobná věc už napadla někoho před ním a diskuze je jaksi zmatená a nápady se opakují, IMHO by to značně zpřehlednilo diskuzi.

     1. no … ono to není tak úplně odspoda. ono je to odspoda najít začátek threadu a po něm dolů a zase nahoru na další thread a zase dolů a … td.
      nešikovný.

  2. Nejsou na to lidi a kdyz sou tak musi nekdo tu jejich praci zaplatit….
   Muzete zacit. Abyste mel ,co si prejete vod jinych..Ten prehled.
   Nebo se muzete nabidnout , ze tu praci budete delat..

 7. Bez svolení USA,Zelenský neudělá ani krok,co přimělo USA,aby se Zelenský spojil s Čínou a spolu jednali o míru o ukončení války.Podle mne,můžou si popovídat a to je všechno,Čína není zapojená do válečného stavu a moc bych se divil,že by chtěla Čína podrazit Rusko.Víc mě napadá,že si s tím USA neví rady,když do toho pustí Čínu.Může se dokonce jednat i o rozdělení Ukrajiny,ale v konečném důsledku,bude Ukrajina neutrální území.

  1. Postoj Číny lze vyjádřit i takto:
   Nedávno Blinken jednal s Ministerstvem zahraničí v Číně o tom, aby se Čína připojila k sankcím, které USA zavedly proti Rusku.
   Výsledek jednání (ve zkratce) : tůdle, napřed si to vyřídíte s Ruskem a pak se pustíte do nás!

 8. Co taky řekl Si Zelenskému (a v médiožumpách se to nedočtete):

  Čínský vůdce Zelenského varoval, že v této hře nemůže být ukrajinský lid vítězem, pokud bude Zelenskyj pokračovat v navyšování sázek. Si naznačil, že Ukrajina je v rukou západní lobby pouze nástrojem, který je třeba „zahodit“, až už nebude potřeba.

  Bylo dohodnuto, že se na nejvyšší úrovni začne jednat o mírových iniciativách Číny.

  Čili přeloženo do normální řeči dal Si Zelenskému nůž na krk a řekl, že se na něj Západ chystá vy… a že by měl urychleně přijmout čínský mírový plán, jinak už brzy nebude o čem jednat…

  1. To vypada ,ze cinan varoval , na chystane jednani na nejvyssi urovni ,ale, ze nevi co chce..
   Tedy chce jednat s ukrem , s nastrojem zapadu o tom zaroven vi . A mluvi vo tom.
   Ted jak se jedna s nastrojem. Vydava se energie, usili ,cas a na co ?
   Co si vod toho cinan slibuje…
   „nastroj ktery je treba zahodit“…Takze ukr ma zahodit sam sebe ..Nebo co ?
   Dyz je ten nastroj..A kdy to nebude treba.
   Dalsi zalezitost a ne zrovna ojedinela , je osud velkyho pritele a spojence Usa , Saddama../Diema i s rodinou/..A dalsich..
   Bych si myslel , ze ten cinan by potreboval neco z tech varovani taky pro sebe..
   Napr., ze Zelenskij neni ten pravej s kym jednat a nikdy nebyl..
   ..Mozna by si mel cinan nejdrive najit nekoho, s kterym se da neco vubec vyjednat..

   1. Re: paw

    Vy to máte v životě těžké, že?

    Zahazuje ten, kdo nevhodný nástroj drží.
    Přeloženo do češtiny – Zelí bude použit a odhozen na smetiště dějin. A s ním celá Ukradina.

    1. Mozna by stalo za vas ctenej nepovsim , Rusko , ktery ten vas zapadni nevhodny nastroj nedrzi.. A presto zahazuje !!!
     Zase jen nejste schopen ani myslet , ani napsat neco realnyho.
     Kdo zahazuje a jak. Vysvetlete !!
     Kdy se ten nastroj stane nevhodnym. Zase nic.
     Zeli dle vas /mily proroku/,a vaseho tvrzeni budoucich faktu !!! vy ste takovej horsi Slepej mladenec ,bude pouzit a odhozen..
     Zase nemate nic abyste to nejak vysvetlil a ospravedlnil.
     Vase tvrzeni aspon trochu , necim podstatnym podeprel….
     V jedny vete zahodite velkej narod okolo 50 milionu , pak ste zase Baron Prasil a ja to mam tezky /to ste uhod/,se v tom vasem grafomanskym odpadu babrat.
     Pred chvili sem zahlid vase laciny vtipkovani o udavacstvi ,nejste schopen si uvedomit vo cem si delate ty vase ponekud stupidni a velice poklesly legracky.
     A napadate lidi a zbytecne.
     Sem dneska na valecny stezce.

 9. Je to náhoda, nebo slyším trávu růst?

  Porošenkova druhá fronta. Jak strana exprezidenta obviňuje Zelenského z rozpoutání války a co to znamená
  Publikováno 27 dubna, 2023 | Autor: vlkp

  ……. A Zelenský s válkou spojil svůj osud.

  A v podstatě, chce li přežít a teď nemyslím politicky, nýbrž fyzicky, nezbývá mu než válčit a doufat ve vítězný konec.
  Jinak…. no jinak se mu lehce stane, že skončí , v lepším případě v nejtemnějším vězení, od něhož jeho političtí rivalové zahodí klíče do nejhlubší mořské propasti v Černém moři nebo jednoduše u zdi.
  Jako hlavní viník případné porážky.
  Hladové politické hyeny už vyrazily po jeho stopě.
  Proč? Tak na to skvěle odpovídá následující redakční článek webu Strana.ua s názvem
  Второй фронт Порошенко. Как партия экс-президента обвиняет Зеленского в начале войны и что это значит

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/04/27/porosenkova-druha-fronta-jak-strana-exprezidenta-obvinuje-zelenskeho-z-rozpoutani-valky-a-co-to-znamena/

  1. Však taky následuje rychlá protiakce:

   SBU zahájila trestní řízení kvůli pašování cigaret do Rumunska, které organizoval pátý prezident Ukrajiny Petro Porošenko prostřednictvím jím kontrolované společnosti Roshen.

   Informoval o tom poslanec Oleksandr Dubinskij.

  2. najkrajsia je ta naivita, ze Putin by sa bal Porosenka a neriskol by invaziu….to uz musi byt riadne ego, ak tomu naozaj veri:-)) Najrozumnejsia bola Timosenkova, podla Porosenka by sli variantou a la Gruzinsko, co by pre krajinu a ludi bolo urcite lepsie ako toto znicenie statu

   1. Janka.
    Je ale možné,kdyby byl Porošenko prezidentem,ta k této válce nedošlo.
    Pokud si něco pamatuji,Porošenko byl pro autonomii Doněcka,Luhanska.

    1. ved mal na to niekolko rokov a prave naopak, situacia sa na Donbase zhorsovala. On sice teoretizoval, ze ano, ale potom aj na neho asi USA zatlacili a realita bola inde. Proste ta vojna sa nejakym sposobom vyvolat musela. Otazka je len, ci sa to nakoniec USA oplati, alebo ako casto, sa to otoci opacnym smerom a skor sa to vypomsti

     1. Re: Janka

      Julča byla obyč zlodějka, proto jí říkali „plynová princezna“.
      Ale v rámci Ukradiny zas tak moc nevybočovala. Tam to je společenská norma.

 10. Ano, Cina ma s Ukrajinou take sve skusenoti.
  Treba ten Motor Sic, ten Cinane koupili, a po case jim fabriku Ukrajinci zase sebrali. Smozrejme netreba rikat, ze po „pratelskem doporuceni“ zpoza oceanu.

  Jinak na netu jsem pred chvili zahledl zajimavou spekulaci, proc se Zelensky tak doprosoval telefonatu s cinskym prezidentem.
  A zrovna ted, kdyz prece dostal spoustu zbrani ze zapadu a ma nove vycvicenou armadu.

  Jedna se o ukrajinske vojaky v Bachmutu. Kolik jich tam je vi jenom Ukrajinci sami, ale 5+ tisic to klidne byt muze, a nebudou to zadni zelenaci, protoze ti by uz davno mavali bilyma vlajkama.
  Taky bych hadal vysoke procento vojaku z Polska, Gruzie a tak dal.
  Pohled do mapy uz nejaky cas napovida, ze z Bachmutu nikdo neutece, a taky ze Rusove to tam pomalu valcujou.
  Vim, ze hlavni svetove agentury papouskuji Zelenskeho projevy o „nedobytne pevnosti“ a Rusech, jak panikari z obrovskych ztrat a prchaji opusteni svymi velitely…
  Ale realita na mape je jednoznacna.
  Takze jak zabranit budto masakru uplne vsech v Bachmutu, nebo zajeti (novodobe – evakuaci) nekolika tisic ukrajinskych hrdinu?
  To by totiz Zelensky nemusel prezit.
  Podpora zapadu by se taky mohla pekne rozkyvat. O ted Cesich samozrejme nemluvim.
  Takze kdyz Putin sere na zapadni politiky, tak zbyva Cinan.
  Mozna, ze Zelensky prosil v Cine, at vyjednaji s Putinem budto umozneni stahout ukrajinske hrdiny do predem pripravenych pozic, coz by umoznilo Zelenskemu vyhlasit vitezstvi, nebo aspon „evakuaci“ do ruskeho zajateckeho tabora.
  Pak by Ukrajinci proste na ulici pochytali par pro-rusky vypadajicich lidi a taky nejake ty pravoslavne popy, a nabidli by Rusum vymenu „valecnych zajatcu“.

  1. To už je jako v Kauflandu.

   Včera večer jsme se s manželkou v tom slavném hytlermarketu otočili pro pár drobností. Kaufland je známý tím, že v něm neustále a dokola znějí stupidní reklamní kecy, zakončené vždy nějakým echt blbým sloganem: Kaufland, moje první volba! Kaufland, rozhodují činy!

   Ale možná jsem špatně slyšel, možná to bylo – Kaufland, rozhoduje Čína!

   Tomu bych i věřil…

   1. Zhovadilosti , co se porad dokola dejou v cinskym rozhodovani v Kauflandu jsou jiste velmi zajimavy , aktualni a tak veledulezity , ze popis toho, nelze a nesmi se vynechat..Verejnost by tak prisla vo hodne..

    Kdo nedavno slysel a nebo cet vo politovanihodnym osudu toho Haska , jiste se nemoh vyhnout tomu , nez aby pocitil neco soucitu s nim….
    Docista zesilel /a neni sam/, a rozhodl se zahajit frontalni utok na NHL , aby tam okamzite zakazali velkymu mnozstvi nejlepsich na svete hokejistu, hrat hokej v nejlepsi soutezi na svete….
    Sou pochyby , ze kdyz sam hral hokej za miliony penez rocne , ze by neco takoveho chtel zakazovat. . Brzy by nemel hrat s kym a kdyz tak, by hral zadarmo, nekde na zamrzlym rybniku……
    Ted si to ale najednou preje a chce ten zakaz pro jiny hokejisty..
    Se soucitem jiste prisla uleva , pro kazdyho , zaplat panbuh, ze sem takhle nedopad..

  2. Prigožin vyhlásil nebrat v Bachmutu zajatce, protože stateční ukrvojcli popravili vzdávajícího se wagnerovce a nijak se tím netajili. Naopak, pochlubili se veřejně.
   Takže osud zelenáčova žoldnéřstva vypadá dost nezáviděnihodně.

 11. Paní Divišová,
  napíšu to jednou větou.
  Jste ZCELA NEVHODNÁ MÁŇA, která vytahuje zcela nevhodné události ve zcela nevhodnou dobu.

  !!! FUJKY FUJ !!!

  Vy tady máte spisovat ódy na soudruhy jenerály a soudruhy komiky, štrikovat svetry a nabíjet noťas ze slunečníku, a ne tohle to tady…

  1. Targus má pravdu a oslavovať nafukovacie ruské zbrane ako píšu „lepší človekovia“ vo vašej tlači 🙂 …… Pochybovať o konečnom a jasnom víťazstve je fuj,fuj…… 🙂

   1. Znam cinany , potkavam je denne…
    A je zcela mozny , ze si chteji nabehnout na vidle nejakyho minska zase , jako rusove a ze je zene touha po slave vyjednat s nima nejakej mir..
    Kdy voni vsecko dodrzi a zjisti pozde , ze je vsecko jinak a ze se jim vysmivali od zacatku..
    A nic jinyho zatim ani neni mozny..
    Prigozin jako rada miliardaru /Trump/, rad keca hystericky kecy..
    Kdyz ma pocit , ze si ho nikdo nevsima..
    Jde o zalezitost a castou na fronte , kdy se rusum vzda cela skupina ukru a neni realny a dost dobre mozny v praxi ,aby rusove zapomneli na sve ukoly a zacali se zabejvat necim takovym, cim vyhrozuje..
    To muze mit velmi spatnej nasledek, kdyz ukrove prave toho a snadno vyuzijou…Treba kdyz zacnou predstirat , ze se vzdavaji..

    1. T. neustale slovne napada casto ostatni a utoci na ne, co maji rikat a jak se maji chovat.
     Malokdy napise komentar k clanku, kdy Vidlak tady s nemalym usilim poskytuje nam prostor a nekteri jeste kocouri a dalsi ,zneuzivaji jeho Vidlakovy a jeho rodiny neskutecny driny , k ubohym debilnim legrackam..
     Vo to se mu nikdo neprosi, je to nevkusny ,vulgarni a nechutny.
     A bezohledny a nezodpovedny.
     Nekterym se to jeste libi.
     Mel by s tou hloupou a falesnou bodrosti zacit od sebe.
     A aspon tady nezaclanet .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *