26 května, 2024

Oni se sesypávají sami

Můj předvčerejší článek o tom, jak se mění poměry, se mezi některými čtenáři setkal setkal s odsudkem, že moje přání bylo otcem myšlenky. Ve skutečnosti alternativa žádnou ofenzívu nevede, libtardi jsou naprosto v pohodě a vláda je stále stejně silná. Včera se v komentářích běžně objevoval posměch a různá doporučení, ať slezu zpátky na zem. Leitmotivem samozřejmě bylo, že se nikdy nic nezmění ani změnit nemůže a pár pošuků, co se snaží pohnout světem, nic neudělají, protože jich je prostě málo a všechny dosavadní snahy jsou špatně, protože jsme se nespojili s Okamurou, Vrabelem, protože jsme nevyhlásili stávku, nepoužili násilí, nezaložili vlastní televizi, nepochopili jsme, že za všechno můžou Reptiliáni… vynechal jsem něco?

Já dnes budu pokračovat v mém opačném pohledu…

Ne, fakt si nemyslím, že se svět otřese a pohne díky tomu, že se na Václaváku sejde sto tisíc lidí. Ale myslím si, že se sto tisíc lidí sešlo právě proto, že se svět otřásá. A když se svět otřásá, dějí se věci nevídané. Například dva a půl milionu lidí volí Babiše za prezidenta, i když mu značná část z nich nemohla přijít na jméno za covid. Pražští libtardi a novináři si pořád ještě myslí, že přijde nějaký Rajchl, který podivným kouzlem zmanipuluje dav, vystraší ho a pak lidi využije ve svůj prospěch. Hodně lidí na alternativě jim na to pořád ještě skáče. Přitom opak je pravdou… kdyby nebylo znepokojeného davu, nikdy by žádný lídr nebyl. Kdyby nebylo neschopné vlády, která denně vyrábí další občany, kteří ztratili naději na zlepšení poměrů, nebyli by ani ti, kteří na to poukazují.

Kdyby Česká televize dělala svojí práci, byl bych jako blogger Vidlák zbytečný. Já existuju jen díky tomu že veřejnoprávní média nemluví za všechny. Existuju jen díky tomu, že přibývá lidí, kteří v mediálním prostoru nemají zastání. Kdyby stávající politické strany dělaly dobře svojí práci, nepropadaly by hlasy a lidi by neměli důvod hledat si nové zastoupení.

My všichni jsme tady, protože stávající režim našimi hlasy pohrdl. Protože si řekl, že ho nezajímají. Co jiného je vyjádření našeho prezidenta, že na názory z Václaváku není potřeba brát ohled? Ano, díky generále, kde je poptávka, je i nabídka, takže za ně bude mluvit Jindra Rajchl. Hotovo, vyřízeno. Můžeme si zaspekulovat, když na Václavák přišlo sto tisíc lidí, kolik dalších jim fandilo z domova a kolik voličských hlasů z toho nakonec bude.

Na televizi Fox vyhodili populárního moderátora Tuckera Carlsona. A pic, propad o 600 tisíc sledujících hned první den a propad akcií na burze o půl miliardy. Myslím, že samotný Tucker je v klidu, v dnešní době si založí nějaký internetový projekt, který si svoje diváky získá a sám moderátor zřejmě bude ještě víc v balíku, než byl doteď. Prostě mluví za lidi, za které nikdo jiný nemluví. To je to celé novum poslední doby. To je novum této poslední vlády nejen u nás, ale v podstatě na celém Západě. Předchozí vlády ještě alespoň předstíraly, že mluví i za dezoláty.

Naše největší mediální žumpa Fórum 24 už jaksi nestíhá. Kde jsou ty časy, kdy jsme se my vymezovali vůči jejich hovadinám. Kdy oni určovali, o čem se bude mluvit. Teď už klesli tak hluboko, že se musejí vymezovat proti nám a my určujeme, o čem se mluví. Jako třeba o ukrajinské mouce. Jandourek se snažil nějak zachránit situaci a zkoušel se pustit do mého článku na Parlamentních listech…

Ano, mocenskou přetahovanou vyhrála liberální demokracie. Ale vyhrála ji v situaci, kdy už není schopná být vládou všech. Nemohou toho být schopní, protože to, co je dostalo nahoru, je teď zároveň i jejich zkázou. Dlouhá léta se navzájem ujišťovali o těch nejvyšších západních hodnotách a dělali to tak vehementně, že v tom dosáhli tak dokonalého konsenzu a shody, že o sobě úplně přestali pochybovat. Prostě vědí, že jsou ti správní a dělají to dobře. Ano, vyhráli. Ale zároveň dosáhli toho, že se od nich dá jedině odpadnout. Jakákoliv odchylka je tak velké kacířství, že nesmí být tolerováno.

To oni sami vyrábějí odpadlíky. Dnes a denně. Zbytek už je jen logika vývoje. Jestliže prezident nechce mluvit za část svého národa, někdo jiný chtít bude. Jestliže Česká televize nechce zastupovat hlas části národa, někdo jiný to udělá. Jestliže Praha a láska nechce mít nic společného s venkovem, tak se toho ujme někdo jiný. Poptávka, vole! Na televizi už nekoukám, protože se to nedá vydržet… Jinými slovy, už tam není nic, co by reflektovalo můj vlastní život.

Všechny předchozí vlády tady i na Západě se více či méně úspěšně snažily zastupovat všechny. První vlaštovkou nové doby podle mě byl zákaz kouření v hospodách. To bylo poprvé, co vyhrál narativ, že je možné omezit určitou (páchnoucí) skupinu lidí, protože to přece nevadí. Pak přišel covid… tam se to udělalo už ve větším… problém nebyl v tom, když platila stejná pravidla pro všechny, problém začal až tehdy, když pro některé platila lepší a pro jiné horší, ačkoliv to nemělo žádnou logiku. A teď už se to dělá zcela běžně ve všech aspektech. Politika obětování.

Problém je v tom, že těch, na které se nemusí brát ohled, denně přibývá. Přibývají hodně a rychle. Jasně, jsou hozeni do vody. Jsou v nové situaci. Rozkoukávají se. Být na okraji společnosti, to se člověk nejdřív musí naučit. Jestli si někdo z posměváčků myslí, že to nic neznamená, když statisícům lidí skončí fixace na elektřinu, tak budou překvapeni. Jestli si někdo myslí, že média mohou donekonečna překrucovat lidem před nosem realitu, tak prostě nemohou. To jde jen do určité chvíle.

Podívejte se na poslední půlrok. Vláda nedělá nic jiného, než hledá, koho by mohla ještě obětovat. Nejprve to byli ti, kteří neměli fixované ceny elektřiny. Pak důchodci, kterým nevalorizovali. Teď chtějí zvýšit odvody živnostníkům… Obětujeme levé křídlo. Ne, my obětujeme obě křídla. Oni ti obětovaní nikam nezmizeli. Jen vytvořili poptávku, aby je někdo zastupoval a tato poptávka je promtně uspokojena… to je henten kapitalismus, ne?

Libtardi s vládou neprohrávají proto, že by tu najednou povstali noví bojovníci, kteří jsou mocní a silní. Neprohrávají kvůli ruské hybridní válce. Neprohrávají, protože by sem teď tekly peníze od nějakého nového čínského Sorose. Oni prohrávají, protože se sami dopracovali do stádia, kdy si dnes a denně vyrábějí nové protivníky. Prohrávají, protože už nezastupují všechny a ani se o to nepokoušejí. Prohrávají, protože zkoušejí udržet výhody pro ty své za cenu toho, že jiné obětují.

Já nevím, jak je to daleko. Nevím, kolik lidí už je na okraji. Ale veškerá logika inflace a zdražování ukazuje, že jich přibývá. A nikdo je nevrací zpátky do společnosti, protože podle lepšolidí nejsou její součástí. Jednoho dne jich prostě bude tolik, že to už bude neudržitelné. Už teď je jich dost na to, aby to stačilo na nové politické strany i nová média. Už teď jich je dost na to, aby ti chytřejší v majnstrýmu měnili rétoriku. Dejte tomu ještě pár měsíců…

Fiala už svádí svoje neúspěchy i na Eurostat. Že prý chybně dělají statistiky o cenách plynu a šíří dezinformace mezi znepokojenou veřejností. Navíc se nám brzy do parlamentu dostane henta smlouva o obranné spolupráci s USA a když nic jiného, jasně se ukáže, kdo je na čí straně a až budou volby, ukáže se, co si o tom myslí veřejnost. Mlha se prostě vyčistí. Už to nebudou jen řeči bez reálného obsahu a reálného dopadu. Už nepůjde o proklamace. Časy se prostě mění a zdá se, že nikdo nebude sedět na dvou židlích, aby mu to prošlo.

Jsem optimista. Ale je to pěkně hořký optimismus. Je to víra v budoucnost na pokraji dějinného zlomu o kterém nikdo neví, jak dopadne.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

288 thoughts on “Oni se sesypávají sami

 1. 6. května na Václavském náměstí na dalším protestu Česko na 1. místě vystoupí Jiří Paroubek „Myslím, že jedno z velkých témat bude hrozící umístění jakékoli základny Spojených států na našem území“ (…)
  „ takto pojatá smlouva otevírá vrátka nebo spíš velká vrata k tomu, aby tady byla v krátké době umístěna základna Spojených států se všemi důsledky, které by to mělo. To znamená, že by to přispělo k dalšímu růstu napětí ve střední Evropě a zcela nepochybně by to nebylo bez reakce Rusů,“ varuje Paroubek

  Kritický postoj zaujalo i hnutí SPD – je třeba jasně odmítnout …..

  Matěj Stropnický : „Není to smlouva o jakékoli formě obrany ČR, ale smlouva o budoucí vojenské přítomnosti USA, používání vojenských prostor a budov ČR Spojenými státy, možném vybudování vojenské základny nebo základen zcela v režii a pro cíle stanovené výhradně USA“

  Trikolora zásadně nesouhlasí s aktem Fialovy vlády, kterým schválila smlouvu o obranné spolupráci mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými, což ve skutečnosti není nic jiného než pozvánka cizí armády na naše území,“ uvedla šéfka strany, rovněž bývalá poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

  Pokud strany vládní koalice měly podobný záměr, měly ho vepsat do svých volebních programů a získat pro něj podporu veřejnosti ve volbách . Pokud tak neučinily, staví to jejich aktuální krok na roveň zvacího dopisu Vasila Biľaka a spol.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odpurci-smlouvy-dca-s-usa-paroubek-stropnicky-trikolora-vrabel-protest-vaclavske-namesti.A230428_085718_domaci_kop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *