17 července, 2024

Oheň a voda

Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že se netajím tím, že považuji stranickou politiku za zmírající na úbytě. Jediná země, kde je nositelem politiky strana a nikoliv konkrétní osobnost, je Německo. Tam ještě lidé volí CDU, AfD, SPD a podobně. Ale i taková CDU musela hodně ustoupit ze svých stranických ideí, aby udržela Angelu Merkelovou v kancléřském křesle po čtyři období. Ve Francii už lidi volí spíš Macrona, Zeymoura, nebo LePennovou. V Holandsku teď zvolili Wilderse a já dost pochybuju, že kdybych se zeptal, jak se jmenuje jeho strana, že by mi tady dokázalo odpovědět hodně lidí.

V Itálii lidi volí Salviniho, Melloniovou, Berlousconiho nebo Draghiho. Na Slovensku volili Fica či Pellegriniho, v Maďarsku byly volby o Orbánovi. I u nás lidé volí Babiše, Okamuru, Kalouska nebo Fialu. Tak či onak se prakticky všechny státy dostávají různými cestami k tomu, že nositelem ideje je lídr, osobnost, ksicht, tvář a politická strana slouží především jako servisní organizace. Někteří lídři si takovou stranu vysloveně založí, jiní se etablují v nějaké stávající, jako třeba Sebastian Kurz, kvůli kterému museli rakouští Lidovci dost rapidně změnit stanovy.

Volby jsou čím dál víc o osobnostech. Osobnosti přitahují zájem, osobnosti nesou ideologii, osobnosti komunikují s veřejností, osobnosti jsou milovány nebo nenáviděny (případně obojí dohromady), osobnosti dělají chyby, které už žádný stranický aparát zpravidla nedokáže napravit. Hnutí ANO by bez Andreje Babiše bylo poloviční. SPD by těžko mohlo existovat bez Okamury a i když je náš nutelliér Fiala naprostý mimoň, až ho bude Kuba nahrazovat, preference ODS se propadnou na polovinu.

Většina voličů si nikdy program strany ani nepřečte a prakticky vůbec nikdo si nepřečte stranické stanovy, aby si udělal obrázek, nakolik je strana demokratická. Z klasických stran už zbyla prakticky jen ODS. Ta ještě tak trochu předstírá, že není stranou jednoho muže. ČSSD je mrtvá a už to tak nejspíš zůstane a tříprocentní SPOLUstraničky je zbytečné komentovat. Takhle to prostě dneska je.

Když v posledních parlamentních volbách zvítězila Pětikolka, začal jsem psát o tom, že se propadlých milion hlasů musí spojit, aby se to fiasko už nezopakovalo. Já sám jsem opustil pohodlnou pozici blogera komentátora, který se prostě jen vysměje chybám, které jednotliví lídři udělali a od té doby se snažím být mostem, který k nějakému sjednocení napomůže.

Od začátku jsem se snažil o spolupráci mezi lidmi, nikoliv mezi stranickými aparáty. A od počátku jsem vnímal i opačné tendence – sjednocování v politických stranách. Dva roky se v tom pohybuju, víceméně jsem se potkal se všemi, každého jsem si vyslechl a snažil jsem se působit, aby v příštích parlamentních volbách nedošlo k tomu, že víc než milion voličů nemá žádné odpovídající zastoupení.

Lidský život je nedokonalý. Ano, v ideálním případě by se mi líbilo, aby těch milion hlasů sebral jeden politický subjekt, nebo jeden lídr. Ale prostě to není možné. Nejde to. Zejména pro mimoparlamentní stranu představují počáteční fáze vzniku strany obrovskou dřinu, kterou málokdo je ochoten obětovat ve prospěch nějakého spojování. Kromě toho, když se spojí tři trpaslíci, obr zpravidla nevznikne. Úspěšné spojení zpravidla vypadá tak, že se malá strana přimkne k nějakému solidnímu dubisku. To třeba udělala Trikolora, která se spojila s SPD. Ale situaci v SPD si probereme zvlášť, to bude stát za celý článek.

Já osobně moc nevěřím ve stranickou značku. Věřím v osobnosti. Věřím v lidi, kteří jsou známí díky své veřejné práci kterým pak politická strana bude dělat nějaký potřebný servis. Věřím ve spojení „aktivistů,“ kteří jsou známí mezi voliči. Především pro začínající stranu jsem to považoval za nezbytnost. Toto byla moje idea, kterou jsem se snažil vnucovat všem, kteří byli ochotni mě poslouchat.

Neuspěl jsem s tím. I strana PRO, která k tomu měla podle mě nejblíž, se závěry svého sněmu rozhodla dělat klasickou stranickou politiku. S „aktivisty“ se víceméně rozešla a rozhodla se budovat značku PRO a držet se jednoho lídra v podobě Jindry Rajchla. SPD je zavedená, spojila se s Trikolorou a víceméně mají splněno. Pár osobností mají a nemusejí s vyhledáváním dalších nějak dramaticky spěchat. Vždycky tu budou jako „strana poslední záchrany.“ Pokud by se ukázalo, že všechny ostatní pokusy selhaly, voliči se ještě rádi vrátí pod starou dobrou firmu Okamura a spol.

V pondělí na tiskové konferenci představila svojí koaliční kandidátku Kateřina Konečná, která je nejblíž tomu, co jsem vždycky razil. KSČM jde do eurovoleb nominálně v koalici se SD-SN od paní Dernerové. Ale jak jsem psal ve svém článku Deus ex machina, SNS prostě nabídla nominaci osobnostem. A tak se vedle Kateřiny Konečné postavil Ondra Dostál, kterého znáte z demonstrací, Jana Turoňová z okruhu lidí kolem Petra Druláka a časopisu Argument, Jan Skalický za Národní radu obnovy, nebo Petra Rédová. Další jména budou přibývat. KSČM zaplatí kampaň a bude mít na kandidátce několik lidí.

Ne, v koalici STAČILO není ani Volfová ani Paroubek a není tam ani Láďa Vrábel. Tímto mi dovolte se vysmát těm, kteří už před čtrnácti dny zaručeně věděli, jak bude kandidátka vypadat. Jejich věštící schopnosti stojí za houby. Vařili z vody, plácali prázdnou slámu, kasali se, jak do toho vidí, ale ve skutečnosti prostě podle sebe soudili jiné.

A já jsem rád, že si své teze budu moci vyzkoušet v praxi, během příštího půl roku. Máme tu totiž velmi zajímavou situaci. Stranu PRO a jejího lídra, Jindru Rajchla, a koalici STAČILO a její šéfku, Kateřinu Konečnou. Obě uskupení nemají zastoupení ve sněmovně. Kateřina Konečná i Jindra Rajchl mají podobný dosah na sociálních sítích. Jindra Rajchl je velmi charismatická osobnost, Kateřina Konečná je europoslankyně, která zase ví naprosto dokonale, jak to tam v Bruseli funguje.

PRO se definuje jako pravicové, STAČILO se definuje jako levicové. PRO staví stranu klasického typu, odmítá aktivistickou politiku a chce voliče přesvědčit svým programem a ukázat řešitele tohoto programu. Středobodem bude značka PRO. STAČILO staví kandidátku osobností, Kateřina Konečná si věří, že je dokáže ukočírovat. Osobnosti jsou nositeli programu a půjde především o tváře. PRO staví novou politickou stranu, STAČILO říká, že politických stran je tu víc než dost a je třeba se spíše soustředit zajímavé lidi. PRO říká, že je zapotřebí dělat stranickou politiku ala Václav Klaus, STAČILO říká, že lidé pod demonstračními pódii už rok volají po tom, aby se jednotliví kohouti nějak porovnali a dohodli… a tohle je maximum možného.

Obě uskupení potřebují v eurovolbách uspět, aby získaly důvěru veřejnosti pro další volby. Obě uskupení budou mít na kampaň podobné prostředky, obě uskupení budou mít cestu do velkých médií podobně obtížnou, obě uskupení jsou pro majnstrým kontroverzní, byť každé jinak. Jakákoliv chybička bude režimními intervjuky milionkrát omílána. Obě uskupení budou dělat podobnou kontaktní kampaň, obě uskupení mají v sálech podobnou cílovou skupinu. Obě uskupení se definují jako konzervativní, protibruselské, protigrýndýlové, proti NATO.

Politická strana vs. koalice nezávislých osobností. Pravice vs. levice. Muž vs. žena. Oheň a voda….

A já budu za půl roku vědět, nakolik moje teze byly správné. Budu to mít změřené na procenta i na hlasy.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

252 thoughts on “Oheň a voda

 1. Z románu 451°Fahrenheita

  Byl to chátrající tříposchoďový dům ve staré městské čtvrti, vystavěný přinejmenším před 100 lety,ale jako všechny domy už dávno obalený plastickou hmotou.

 2. To je síla. Nad ministerstvem zahraničí visí vlajka NATO a mluvčí Hradu bude výkonný ředitel Aspen Institutu Milan Vašina.

 3. Klíčem k úspěchu ve všech volbách je ovládnutí ČT. Pokud se podaří získat 50% vysílacího času opozici a alternativě, změní se stávající situace a s podporou stávek a demonstrací a změněného přístupu ČT by bylo možné dokonce donutit k demisi současnou hrůzovládu. Taky by bylo možno změnu v ČT podpořit peticí, která by se podepisovala zasláním televizního poplatku na transparentní petiční účet. Záslání petiční částky by bylo podpisem petice díky „bankovní identitě“ každého osobního účtu, současně nezaplatit měsíční poplatek, takže do vyřízení petice by nešly tyto poplatky na účet ČT. Když to udělá minimálně 100 tisíc občanů, kteří už někdy byli na demonstraci proti vládě jedná se o 18 milionů, přidá-li se dalších 100 tisíc sympatizantů jde už o 36 milionů a při tom nemohou být tito občané pokutování za neplacení, protože zaplatili na petiční účat a až bude petice kladně vyřízena všechny peníze budou uvolněny pro ČT.

 4. Zajímavá zpráva z AK:

  „Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil svůj projev k americkým kongresmanům, během kterého měl podat zprávu o situaci na frontě a požádat o pokračování vojenské a finanční podpory Ukrajině.
  Podle korespondenta Newsmax Alexe Salviho to uvedl vůdce demokratické většiny v americkém Senátu Chuck Schumer.
  Podle něj se „něco stalo na poslední chvíli“.
  Zelenského projev se měl uskutečnit prostřednictvím videospojení.
  Chuck Schumer již dříve uvedl, že Zelenskyj osloví senátory prostřednictvím videospojení na uzavřeném brífinku.
  Bílý dům včera přiznal, že Spojené státy přestanou dodávat zbraně na Ukrajinu poté, co Bílému domu došly peníze na to vyčleněné.
  Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller 4. prosince také uvedl, že Spojené státy využívají zbytky dostupné finanční pomoci pro Ukrajinu, asi 97 % těchto zdrojů již bylo vyčerpáno.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=734a5b94515549da1a1ebacff95d760d&start=18300#p362965

 5. https://m.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/ve%C5%99ejn%C3%A9-sly%C5%A1en%C3%AD-peticeoblast-energetikyz%C3%A1stupce-petent%C5%AF-%C4%8Desko-proti-b%C3%ADd%C4%9B-jind%C5%99ic/1468468313996893/

  Takže na petičním výboru v parlamentu se dnes projednávaly petice Česko proti bídě. Co jsem mmch u nich taky i mizera já sbíral podpisy pro mizeru Rajchla. Předsedal tomu Okamura.
  Protože sice fb mám, ale nejsem přihlášen a ani nebudu, můžu to sledovat jen pasivně. Tzn. ani si nemůžu posunovat spodní nudli videa, protože se mi nezobrazí. Dávali tam těžkou sodu energiím a energetické politice, zástupce ministerstva průmyslu byl zoufalý, protože to, i když viditelně nechtěl, musel obhajovat. Pak jsem do toho drbnul, vypadlo to a dál nevím, protože znovu se půl hodiny nebudu koukat na to samé

  Ale pro nefejsy, asi by to mělo být na Raptor TV, který to snímal. Opravdu doporučuju shlédnutí. Sám dokoukám, pokud to tam je. K tomu, co je obecně známo, je tam pár dalších věcí, které jen dál dosvědčují, co jsou ti fialoví hnusové za – teď okénko pro vulgaristy – zmrdy, pičusy a šmejdy.

  1. Ještě mi vytanulo, je tam informace, že EU požaduje zrušení všech uhelných elektráren do r. 2038. Polsko si vyjednalo 2048. No a Tyranosaurus v kosmogumácích měl teď v Dubaji podepsat, že dohnat a předehnat, že my to stopneme už 2033. Jak že
   tam vejš mám ty poslední tři slova…?

   Mmch, ke 21.5.2021 média psala, že vláda zřejmě konec uhlí 2038 neschválí, pouze to „vezme na vědomí“. Neboli, tak si to tam děcka schvalte, ale zas až tak horký to u nás nebude. Jak z data vidno, nebyla to ještě ta údernická, nýbrž ta tý ludry z Aspenu Babiše. To je hned vidět, jak oni jsou tam všichni stejný protičechové, každej, kdo do toho vidí, tak to musí uznat… (pro jistotu, jde o záměrný protimluv)

  1. Nevěřícná Vevčo, přichází čas zázraků a prohlédnutí. Ale to v lednu zas pomine, a člověk se bude opět bít za to, co se mu zdá.

    1. Děkuji za odkazy tdx a berkowitz!
     Ano Alefe, musí být „nutelou pomazaní“, zejména jí mají pravděpodobně vyspárované náhodné vrypy v prefrontálním laloku. Podělat se z tohoto… Ale zase dobrý, že jsou děcka, která se nebojí, myslí, a dají to dohromady. To je moc dobrá zpráva!
     Berkowitzův odkaz už taky nefunguje.

 6. Osobně nepreferuji volby do EU parlamentu,jedna se jen o dobře placené místo s minimální podporou naší republice.Pokud někdo chce pomoci naší republice tak jediné tady.Překvapila mne právě Redová,že ji spíš šlo o místo v Bruselu.
  Lídr kterého vynesou média na vysoký post,během půl roku,je jen loutka.
  Skutečnému lidru to trvá i několik let,než se vypracuje zviditelní a občané ho zvolí.

 7. k42 napsal:5 prosince, 2023 (14:08)
  Zrovna od Vás bych čekal, že budete „nohama na zemi“, ale jak vidím, nevyšlo to.
  Probuďte se do reality: je Vám známo složení EUhnijního „parlamentu“ – jednotlivé frakce? A jistě někde na netu najdete predikce pro složení toho po volbách v červnu, to bude podobné. Nadšeně odmávnou každou předloženou zhůvěřilost, to si můžete být jistá na 120%.

  V tomto rozhodně nemáte pravdu, je rozdíl jestli nás bude v EU zastupovat kývač nebo někdo jako Konečná.
  Souhlas že asi moc nezmůžou, takže kdyby každý byl jako Vy sedět na gauči s popkornem. Nechodme k volbám vždyt to je zbytečné ,nechme si kálet na hlavu. I marný boj má cenu než rezignace. Pro pocit že se můžu na sebe podívat, a udělal jsem co sem mohl. Je důležité aspon malé krůčky a je rozdíl aby tam byl Vondra nebo Konečná

  1. „Evropské volby“ žádné volby nejsou; tedy jsou, asi jako hlasování v televizní soutěži. Jestli tam bude od nás „Kývač“ nebo Konečná, má pro hlasování v „evropském parlamentu“ téměř nulový vliv – je to nastavené tak, že opozice má nulovou šanci. Je to jenom legitimizace diktatury.

   Konečnou a další potřebujeme doma, kde se změnit něco reálně dá, ne tam, kde se nic změnit nedá.

 8. Pane Vidláku, jak jsem již kdysi řekl, neuznávám žádné názory (mezi nimi zvláště tento názor – totiž že žádné názory neuznávám) a internetových diskuzí se účastním jen zřídka. Nicméně odkazovaný článek

  https://outsidermedia.cz/vidlak-na-hrad/

  je o Vás. Pokud si už (pro danou chvíli) musím něco myslet, domnívám se, že autor má v mnohém pravdu a jeho úvaha stojí za přečtení.

  1. Ale omluvil se autor na konci a uvedl svůj článek na pravou míru, aby jej ti, kt. by jím oslovil, nerozsápali. To se dnes musí, je-li člověku rozum povědomý. A vidlák by tedy napravoval politiku pro koho vlastně? Pro nás?

   1. Víte, politika se nenapravuje pro někoho, kvůli potřebě tomu někomu pomoci. Nenapravuje se z „personálních“ důvodů. Ale myslím víte. Vlastně to i personalizovat jde, třeba – kvůli mýmu Jardovi a Lídě, kvůli lidem, co mám rád… Ale napravuje se obecně zejména kvůli osobnímu hnutí mysli.

    Nebádám po Vidlákově stavu mysli, nicméně už mě taky napadlo něco podobného, jako v odkaze. Ne rovnou, že Vidláku, mazej tam a hotovo, ale že se mu to spíš stalo, než že k tomu sám cíleně šel. Praporečník se mu stal.
    Technicky, ještě z něj není všemi známý praporečník, ale ne úplně malým množstvím lidí lépe známý a dosti velkým množstvím obecně známý praporečník.
    Ve srovnání (aniž bych jinak srovnával) s nejprve velmi málo známou Netuš…, ehm, Nerudovou, kam to dotáhla. Vždyť stačí „jen“ trochu marketingu a je z něj těžká váha. Proti tomu jednak asi velmi malé chtění jeho osoby vlivnými lidmi, především taky, jak moc on do toho chce, spíš nechce chodit.
    Každopádně ale souhlasím s tím, že právě tím, jaký je, co říká, jaké tím u něj vzniklo charisma, si na sebe předupletl to očekávání mnohých.

    1. Nejsou lidi, není hnutí (mysli). Absolutně odmítám, že je si někdo zodpovědný za předuplétávání si na sebe očekávání. Odmítám zástávat lidi, kteří svůj demokratický život prožívají nastavováním si jej skutky druhých. Jako byste řekl, že očekávání mnohých je vidlákovo hnutí. Pokud se to nevylučuje, udělal by to pro ně. Pro ty, co věří, že je dobře vedená politika změní. Absolutně odmítám

     1. Hm, to předuplétání je přece myšleno v trpném rodu. Nebo to lze vyjádřit, že k tomu došlo nejen pouze neprvoplánově, ale vůbecplánově. Stalo se to.
      Výsledkem je to očekávání, které Vidlákovi nezávidím ani málo. Ono „se“ vytvořilo, třebaže byste mohl namítnout (a já to vlastně pak ani neměl jak rozporovat), že žádné „se vytvoření“ něčeho není. Že vždycky to vytvoření má nějakého hybatele. Ale to jsme uvízli v sémantické pasti. Prostě, ať se to stalo jak se to stalo, tu máš Vidláku kropáč, jsou tu lidi, co od tebe očekávají vstup do politiky. A že jim tam zvedneš mandle…
      Takto nasměrovaně psáno tedy s apriorním předpokladem, že von tam ten vousatej chlapík skutečně nechce. Což já nevím, ale zvonka to…

      1. No, dobrá, předupletl svými činy, protože se vidlákovi hnulo v mysli, a jelikož mají lidé od pradávna rádi příběhy, chtějí vědět, jak dál. To ještě neznamená, že čekatelé jsou tím oprávněně v amechaniji, čili v nouzi.

       1. Čekatelé by toho chtěli, to si nepředstavíte, co všechno. Ani já ne. Todleto aby někdo udělal, vo támhleto aby se postaral. A kdyby tam nechal nervy a aspoň něco někam posunul, takový kapky za to dostane, že za rámeček si je nedá, syčák jeden neschopnej. Jako třeba syčák Nelzevyslovitjméno, co dnes přines ty petice na komisi. Co je sám inicioval. A výboru předsedal Smísevyslovitjméno Okamura, který tu energetickou, kterou jsem stih vidět, zásadně podpořil.

        Prorokuju Vidlákovi, že pokud by to zkusil a ke všemu se někam dostal, bez nějakého měření jeho činnosti se mu (i tady) dostane neschopných lemplů, co je svět neviděl. Vy pořád, že lidi jsou spíš hodní. No, a já ne…

        1. Já jsem to četl, jaký máte názor na lidi. Teda na lidi, co asi by měli z dlouhé chvíle čas na to, vykřesávat ze sebe to nejlepší pro svou stranu a vládu, oproti lidem, co by kvůli bezohlednému vlastnímu obstarávání se neměli na podobné blbosti čas, tak by proto byli asi jako ryzejší. A když už vy víte, co všechno nebo alespoň z poloviny nebo z části za kapky si nejde dát za rámeček ve službě lidu, vy byste vyhověl očekávání které jste si již chtě nechtě vytvořil svými jehlicemi?

  2. Mno, nevím kdo jste, ale bohužel je pravdou že zmíněný pisatel je docela slušně znám jako provokatér, což mi potvrzuje i blesková reakce scalopa a ač to sám hned v závěru vyvrací.- Proč asi..

   1. Vždyť se omluvil, teď to tam nad váma píšu. Emo, emo, umíte básničku aspoň nějakou? Nebo bude jen uhlí a brambory. Totiž, co to povídám, tak štědrý.. Nic nebude.

  3. Tak někdo je blogger, někdo zase fízl. Hele kolik to tak hodí měsíčně? Že bych to vzal jako vedlejšák.

  4. Tak jako bylo potřeba před rokem ’89 sledovat západ, který dávno před listopadem rozhodl, kdo bude sedět na Hradě, až to tu celé krachne, je nyní potřeba sledovat totéž, jen opačným směrem. O tom, kdo bude sedět na Hradě, až to tu celé krachne, nerozhodují tentokrát ve Washingtonu, Londýně nebo Bonnu, ale v Moskvě a Pekingu. Je třeba být připraven, placky s fotečkou dotyčného a nápisem X na Hrad bude mnohem jednodušší jak vyrobit, tak i distribuovat.

  5. Prodávat trička se zkurvenou latinou https://web.litterate.cz/vyslovene-reklamni-sdeleni/#comment-196426 nevydrží věčně.
   Vidlák by kandidovat měl, a to do Sněmovny. Je-li pravda, jak tvrdí https://42tcen.com/entry/mam-reklamu-a-moje-ctenost-se-blizi-k-milionu-rika-vidlak-o-smrsti-kvuli-sve-ucasti-ve-stavce , že jeho „čtenost se ze sta tisícovek začíná blížit k milionu“, tak má zvolení jisté. Budeme-li předpokládat, že ho nečtou jen samí příznivci a že „nepříznivců“ je třeba polovina, tak stále zbývá půl milionu hlasů. SPD jako celá strana získala v minulých volbách 513.910 hlasů. No a Vidlák má (zatím) taky tolik, jako jedna osoba. Čili kandidovat může za sebe nebo za kohokoli, koho uzná za vhodného. Svou silou vytáhne do Sněmovny každého, kdo dosud byl nevolitelný.
   Program má dobrý a atraktivní (zlevnit elektřinu, donutit obchodní řetězce ke snížení marží, zrušit televizní a rozhlasové kontribuce, zrušit grýndýl a neokrádat důchodce) – tak do toho a hodně štěstí!

   Přeji všem klidné a spokojené Vánoce.

  6. Ano, říká to tam přesně… vlézt do žumpy a vybírat tam hovna…
   Vlézt do chlíva, kde se třicet let nekydalo, zapíchnout vidle do uleželého hnusu, pohnout s ním, aby se v první chvíli vyvalil ještě stokrát horší puch, než teď. Vlézt do politiky bez finančního krytí, bez podpory mocných. A i kdybych vyhrál, tak mě pak pozvou na to americké velvyslanectví, tam mi řeknou, co se bude dodržovat, nebo bude zle, já zjistím, že se tomu nelze postavit čelem, ale je nutné lavírovat a v té chvíli o mě řeknou, že jsem se připosral… a já nebudu mít ani setinu možností, které má třeba Babiš, který si také netroufl být statečný.
   Vlézt do politiky, bez podpůrných struktur, bez fondů… jen na vlně lidové popularity… Pokud bych to udělal a náhodou se tam dostal, tak bych nejspíš zjistil (stejně jako všichni ostatní) že si možná můžu nahrabat, ale stejně nic nezměním, protože se stejně nezavděčím.
   Ostatně, kdybych teď ohlásil, že to politiky půjdu, tak by diskuse byla plná prohlášení, že jsem se konečně odkopal a že se mi nedá věřit ani slovo.
   Jezdil jsem na setkání s veřejností s Jindrou Rajchlem… a hned bylo jasné, že za ně budu kandidovat. Teď budu občas vidět na setkání s veřejností s Katkou Konečnou… a hned to pro spousty lidí bude důkaz, že jsem jasný komunista. Kdykoliv jsem napsal něco pozitivního o Babišovi, byl jsem jasný babišovec a to samé platí i o SPD.
   Jeden můj kamarád mi říká, že když do něčeho jdu, měl bych mít alespoň teoretickou šanci vyhrát. Jinak je lepší do toho nejít. Jo, možná bych se do nějakého křesílka posadil, ale nemám nic, čím bych mohl věcmi pohnout… jen svojí nevymáchanou hubu.
   Nejsem si jistý, jestli je to dost…

   V této chvíli jsem obdržel nějakou podporu od třech a půl tisíce lidí… muselo by jich být alespoň desetkrát tolik, abych měl alespoň základní krytí politických výdajů a nemusel být vděčný bohatým sponzorům.
   Kromě toho, mám co ztratit – velkou rodinu. Svým způsobem jsem snadno vydíratelný. I přes optimismus a idealismus bych si rád zachoval i trochu střízlivosti… s největší pravděpodobností bych byl další politik, co selhal…

   1. Kurnik! Já tam Vidláka vejš obhajuju, že sice to očekávání, ale není o co stát. Přirozeně o něm bez něj, to je optimální varianta, když mi do toho nekecá. A on si tu rovnou napíše, že fakt není o co stát. Jak já tam pak Vidláku vypadám?! 🙂

   2. Já Vás chápu, ale je to velká škoda, až je mi to líto, že někdo takový, jako Vy nám nepomůže. Také jsem ve Vás vkládala naděje, že se rozhodnete založit novou politickou stranu. Taková strana “Čeští konzervativci” by Vám slušela. Život v ČR je v posledních dvou letech opravdu plný hnoje, který už by chtělo vykydat. Možná kdybyste se zkusil domluvit s pány politiky, kteří byli a jsou opravdu politici, tak by do toho šli také. Pan Zaorálek mne napadá jako první…

 9. OT
  EU by měla vyzvat ukrajinské muže, kteří odešli z války do zahraničí, aby se vrátili domů a pomáhali na frontě i na domácí frontě.

  Tento názor vyjádřil poslanec Bundeswehru Roderich Kiesewetter (CDU).

  Poznamenal, že jen v Německu lze shromáždit více než 10 divizí.

  „V EU je jich více než 600 tisíc – vojenské služby schopných ukrajinských mužů, kteří se vyhýbají vojenské službě. Jen v Německu jich je 220 tisíc. A to by jistě pomohlo ulehčit situaci vojáků na frontě. Pomohli by také vlasti při podpoře Červeného kříže, při odklízení trosek, v hasičské službě, v civilní podpoře. Takže i my Němci bychom měli apelovat na mladé lidi schopné vojenské služby. Měla by to udělat i Evropská unie,“ řekl Kiesewetter.
  https://t.me/stranaua/134216

  1. Re: Homér

   Soudruha poslance bych vyzval, nechť se on sám převlíkne do maskáčů a ukrajinským klukům názorně ukáže, jak se to má dělat JEDINĚ SPRÁVNĚ.

   A předpokládám, že ten bojový a vyzývací soudruh je posrancem v Bundestagu, nikolu v Bundeswehru.

  2. Po návratu ukrajinské delegace do Kyjeva po jednání s ruskou stranou tam přijel maskot Boris Johnson, agent žido banksterů, mírovou smlouvu se zástupci mocipánů ruska vzkázal rozšlapat, že se musí vraždit. Žid Arachamia to neřekl jen tak do větru, chtěl tím najít viníky a veřejně je obvinit. Přesně tak, jak to řekl v rozhovoru Arestovič, že na Ukrajině se teď hledají viníci porážky Ukrajiny a těch sraček, ve kterých se celý stát nachází po zabřednutí do nekonečné války za lupičství BlackRock s Rusy, a těmi viníky prý jsou loutky Valerij Zalužný a Boris Johnson.
   To nevymyslíš.

   1. Když si vybavím, co dokázali za fakticky mírového stavu v Oděse – tak to hledání viníků, myslím ani nechci vidět.
    To zase bude po jejich specifickém způsobu a na to nemáme žaludek nikdo.
    Ale byli jsme varováni, ne že ne. VVP to řekl jasně, pan Lavrov taky a ani jeden si nedělal prdel.
    Demilitarizace, denacifikace, návrat sil NATO do hranic z roku 1997.
    Demilitarizace spěje zdárně ke konci. Až se rozběhne denacifikace po ruském způsobu, to bude divení.

  3. „Poznamenal, že jen v Německu lze shromáždit více než 10 divizí.“

   Ano, tak s tím mají Němci bohaté historické zkušenosti. Taky s těmi konci…

 10. většina politických stran, které jsou jasně napojeny na struktury ovládané globálními zločinci (WEF, Aspen institute, Bilderberg, Trilaterální komise), nabízí různorodý program, aby vyvolávaly dojem opozice.

  Pokud jsou však politici uvnitř těchto stran napojeni na uvedené struktury, nelze tyto strany, i když se mnohdy proti sobě vzájemně vymezují, považovat za opozici.

  V zásadních záležitostech totiž vždy stojí na straně svých loutkovodičů…vládní  „pětikolka“ a ANO nejsou žádnou opozicí, páníčky mají totožné.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/12/nizozemsko-vse-smeruje-k-prevzeti-vlady-zelenym-eurofasistou-timmermansem/

 11. Nešťastná gloriola prezidentské funkce, sahající od počátků Československa až po naše dny, způsobila asi už nevratné promarnění velmi důležitých 10 let, kdy byl prezidentem Václav Klaus. Dodnes jsem přesvědčen, že tím chtěl hlavně udělat radost své mamince. Na tom by samo o sobě nebylo nic zlého, ale kdyby jí radši tehdy koupil kytku a věnoval těch deset let budování nové strany původního „klausovského“ střihu, nemuseli bychom dnes závistivě šihlad po Polsku nebo Maďarsku. Samozřejmě, býval by musel překousnout svou ješitnost a samolibost (ODS jste mi zničili, už se vám na to vykašlu), ale nebýt toho lákavého falešného pozlátka „nejvyšší ústavní funkce“ (pěkná kravina), byla by u něho tehdy mohla zvítězit jeho přirozená pracovitost a touha ovládat (nebo aspoň ovlivňovat) věci veřejné. S jeho nesporným politickým talentem jsme tady už mohli mít stabilní, dobře zavedenou pravicově konzervativní stranu, do které by houfně proudili dnešní zklamaní voliči ODS, ANO, SPD, Trikolóry, Svobodných, PRO, atd. atd., kterým dnešní politické spektrum nemá co nabídnout, nebo jen se zaťatými zuby. Teď už je bohužel pozdě, hydra levičáckéh liberalisnu stihla naklást vejce a nic už ji nezástaví. Prokletý prezidentský úřad, ach jo.

  1. Původní ODS vznikla na rozkradení privatisaci státního majetku. Takže na druhou papatunelovu stranu nebyla motivace, zato ukojení narcismu presidentským úřadem uspokojilo ego.

   1. Přesně. Koneckonců, nové strany „původního klausovského střihu“, aniž k tomu Klause osobně potřebovaly, vznikly minimálně dvě: TOP09 a Dozimetr/STAN. Tím nejdůležitějším jsou od ODS, ať už té původní nebo dnešní, naprosto k nerozeznání.

 12. Podle mainstreamových médií je agenda depopulace fake news, nic jiného než spiknutí uvařené paranoidními konspiračními teoretiky, kteří musí přijmout, že globalistické elitě včetně Klause Schwaba a Billa Gatese leží na srdci naše nejlepší zájmy.

  Špatnou zprávou pro mainstreamová média je, že máme více než dost důkazů, které potvrzují, že globální elita není odhodlána zlepšovat naše životy, ale ve skutečnosti má v úmyslu zavraždit velkou většinu z nás, aby zlepšila svou vlastní životní úroveň.

  https://necenzurovanapravda.cz/2023/12/unikle-video-z-roku-1974-odhaluje-rockefellerovu-planovanou-agendu-depopulace-video/

  1. No, já vám nevím. Ale od roku 1994 přibylo tak o polovinu více lidí. Neměly by ti lidé při depopulaci spíše ubývat?

  1. Co je smutné, tak tohle vlastně není vůbec nic nového. Spisovatelé sci-fi už někdy od osmdesátých let před tímhle varovali (namátkou román Neuromancer nebo film Blade Runner), sociologové psali (u nás Keller od počátku devadesátých let – Nedomyšlená společnost, Až na dno blahobytu atd.), nicméně každý se tomu jen smál a nevěřil tomu. Jediné, čím se člověk může zkusit utěšovat, je, že ani věčný Řím nebyl nakonec věčný a Hitlerova tisíciletá Třetí říše trvala nakonec jen pár let.

 13. Politické směřování podle kosher notiček
  Pro agenta 107 i jiné loutky kabaly ve všech protektorátech.

  „Soros a jeho kámoši opět v akci. Nepodařilo se zmáknout veřejnost silou? Půjde to ještě větší. Orwellovské Ministerstvo pravdy v privátních rukou. Brzy u nás!

  BRANISLAV MICHALKA referuje o nových mediálních aktivitách „pokrokových miliardářů“ – investorech Schwabova Velkého resetu – které mají (nejen) covidovou lež proměnit silou peněz v jedinou přípustnou „pravdu.

  Nedávno spojili své síly američtí „filantropičtí“ miliardáři, v čele s Georgem Sorosem a koncem října vytvořili agenturu Good Informations (Dobré informace), která má bojovat proti „dezinformacím“ a „hoaxům“, čili proti alternativním médiím, které nepřinášejí politicky korektní informace v duchu vládnoucího levicového „liberalismu“.

  V tomto kontextu je také nutné vnímat stále sílící hlasy našich i evropských politiků o potřebě boje proti tzv. dezinformacím.

  Zase vypečená sestava

  1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Evropsk%C3%A9ho_parlamentu_v_%C4%8Cesku_2004

   To právě není modelový příklad, protože Špidla byl a zůstal kokotem. Jako příklad to nemůže sloužit právě kvůli tomu tehdejším bordelu, co tu panoval.
   A že to byl nějaký bordel, to snad dokazuje drzost-kandidatura Viktora Koženého.
   Nebýt tu bordel a plno práce se zlodějnami ODS, tak mohl Kožený kandidovat leda tak na Valdice, nebo Mírov.

 14. OT
  Místopředseda Trikolory Petr Štěpánek se obrátil na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání se stížností na Českou televizi.

  Česká televize totiž včera odvysílala reportáž o stávce ze dne 27. listopadu. Značná část reportáže byla věnována blogeru Vidlákovi, který na Malostranském náměstí vystoupil s projevem.

  ▫️Podle Štěpánka byl Vidlák v reportáži několikrát označen za dezinformátora a podporovatele Ruska, aniž by však Česká televize poskytla jakékoli důkazy, jako obvykle pouze nálepkovala.

  ▫️Navíc v reportáži bloger Vidlák nedostal slovo, aby se k tomu vyjádřil. A už vůbec Česká televize divákům neukázala, co vlastně bloger na Malostranském náměstí řekl, aby si divák mohl udělat názor sám.

  „Takový způsob provozování publicistiky je zcela v rozporu s posláním a úkoly veřejnoprávní televize, jak je definuje zákon o České televizi. Ale kdyby jen to. Nijak se rovněž neliší od praxe, kterou za minulého totalitního režimu provozovala socialistická Československá televize,“ dodává Štěpánek na závěr.

  1. Psal jsem už druhý den, že to pan domácí nemá nechat být.
   Prvotřídní sviňárnu předvedla nejenom ta prasnice-kvaziodborářka, ale hlavně ČT.
   Máte podporu u Štěpánka a dobrých právníků také znáte víc, než jednoho, ne?

 15. Jinak tedy ještě ke včerejší debatě o levicovém a pravicovém. Samozřejmě by nemělo žádný smysl, abych do ní jakkoliv zasahoval, i kdybych měl čas. Dokonce bych řekl, že čím více má člověk v té otázce jasno (co to je?; kde sám je?), tím menší smysl by mělo do ní zasahovat.

  K samotné debatě sem ale snad něco dát mohu. Doufám, že se na mne pan Wernisch nebude zlobit (když Cesta do Ašchabadu je v knihovně volně dostupná i elektronicky) a že tím udělám radost alespoň Alefovi.

  Mistr Kadó si zul

  Mistr Kadó si zul z pravé nohy střevíc, vyhodil jej za dveře a otázal se: Kde je můj střevíc?
  Tam, za dveřmi, ukázal jeden z žáků.
  Kde je můj střevíc? opakoval mistr Kadó.
  Na dvoře, hádal jiný žák.
  Kde je můj střevíc? opakoval mistr Kadó.
  Na vaší levé noze.
  Kde je můj střevíc?
  Je v moci měsíčního muže, zkusil další žák.
  Kde je můj střevíc! vykřikl mistr Kadó a plácl dlaní do stolku.
  Váš střevíc, mistře, je nyní uctíván v osmi chrámech Země zeleného větru, mínil kdosi.
  Kde je můj střevíc! vykřikl mistr Kadó a uhodil do stolku pěstí.
  Váš úžasný střevíc je obsažen v učení mistra Ti, mistře.
  Kde je můj střevíc! vykřikl mistr Kadó a sáhl pro hůl.
  A tu nějaký žák, jistě ten, jehož místo bylo nejblíže dveřím, vyběhl ven, přinesl střevíc, poklekl před mistrem, poklonil se až k zemi, políbil mistrovu pravou nohu a…
  Zde je můj střevíc! zvolal mistr a přetáhl žáka holí po hřbetě.

  1. Aspen Institut je financován mimo jiné Open Society založenou Georgem Sorosem a také nadací Billa a Melindy Gatesovovými.

  2. A co jste čekal? Bylo to předem jasné, viz. moje včerejší poznámka (sice je poněkud trapné, citovat sám sebe, ale nechce se mi vymýšlet nové věty):

   Vidlákův článek je důkazem, že jakmile se i jen minimálně zabředne do politické teorie, jako třeba do levičáctví/pravičáctví, přestane mít další čtení smysl. Operuje se s vágními pojmy, špatně vymezenými a několikrát do opaku redefinovanými kategoriemi, prolhanými dějinami… Je to dialog bláznů.

   Je to přesně podle Orwellova 1984: veškeré pojmy tak relativizovali, otočili, přelhali, že dialog o politice je nemožný.

   1. souhlas, dějiny (ty západní ofiko obzvláště) jsou snůška lží a propagandy a politická teorie mění neustále význam a většina politiků ani netuší, co to reálně znamenalo či co se teď pod daným termínem většinově myslí (viz Pirátstvo ale i většina ostatních)

 16. Mám to tak, že osobnosti mě nezajímají, nebo ne na prvním místě. Tedy v politice. Jinde to mám jinak, ale zde se jedná o politiku.
  Mě v politice, mám-li si vybrat v případě koho volit, zajímá především to, co chci já. A jestli je s tím spojená nějaká ta osobnost, tak koneckonců může to být takový to otřepaný dva v jednom.
  A tak budu zas a znova volit to uskupení, které slibuje prosazování přímé demokracie, což považuji za ΑΩ.
  Za základ, na kterém lze budovat a vybudovat něco dle mých představ. Něco lepšího, než to, v čem se potácíme dnes.

  1. Přímá demokracie, ať se mi líbí sebevíce, není stabilní režim.
   Názory obyvatelstva jsou přelétavé, nedá se na nich stavět jakékoliv dlouhodobější plány.
   Vypadá spravedlivě, ale je nepoužitelná stejně jako komunismus.

   1. Toš teda kocóre podotknu, že u nás se různé režimy různě měnily, různě nazvané demokracie s přívlastky, socialismus s hubou plnou komunismu a pak liberasti u kormidla a tak dále a tak podobně a to ať už jsou lidé zdejší přelétaví nebo nepřelétaví. Cesta k přímé, nebo lépe polopřímé demokracii zde nikdy nebyla zahájena, protože zakázána politiky patřičně nepřelétavými. Takže argument starého kocoura v tomto smyslu je toliko mňouk. Nenapsal jsem pšouk, protože to bych si nedovolil.
    Oproti tomu ve Švýcarsku ( Masarykův vzor) cesta zahájena byla už dávno-funguje tam polopřímá demokracie a nikdo nikam nepřelétl. Ani ho to nenapadlo. Japato?
    Že by tamní populus neuměl létat?
    Nebo tam mají jen mladé kocoury?

  2. Uskupení je vždy stabilnější než jedinec. Jak jsem již psal, podle mého je ta orientace na jedince formou toho libtardy milovaného nálepkování.

  3. Najväčším nedostatkom súčasnej euroatlantickej politiky je, že ju tvoria absolútne nekompetentné osoby a začínam mať dojem, že rovnakého typu sú aj ich bábkovodiči. Východiskom z tohto močiara by mohlo byť presadenie nie priamej demokracie, ale povinných odborných a psychologických testov pre všetkých aktívne činných v politike. Najjednoduchším spôsobom by mohlo byť absolvovanie 1 až 2 ročného univerzitného kurzu zo základov práva, riadenia, dejín, základov národného hospodárstva. Samozrejme za podmienky, že v čase kuzu by bol účastník mimo aktívnej politickej činnosti.

 17. S dovolením začnu poznámkou jakoby bokem:

  Jediná země, kde je nositelem politiky strana a nikoliv konkrétní osobnost, je Německo. — Vidláku, zapomínáte (mj.) na Anglii. Ať už se díváte na průměr posledních 350 let nebo posledních 33, vždy tam celkové politické směřování představovala spíše strana (původně toryové a whigové, později konzervativci a labouristé) než jednotliví političtí vůdci. Ti občas mezi stranami dokonce přecházeli (Churchill); obecně to asi bylo tak, že každý si pro své názory a typ osobnosti nejprve volil tu ze (dvou) stran, která jim lépe odpovídala, která s nimi lépe ladila.

  Ale pro třetinu století uplynulou po pádu Thatcherové tam existuje významná výjimka: Nigel Farage.

  Tím se dostávám k tomu, co chci říci: Jsou osobnosti a osobnosti. Vůdcové a vůdcové. Leadeři a leadeři. Co se zde v posledních letech opakovaně děje, lze subsumovat i pod nepochopení samotného pojmu [politická] osobnost. Připadá mi (mohl bych jmenovat konkrétní příklady, ale nechci), že – snad jen z nezměrného zoufalství, které je nutně vyvoláváno byť i letmým pohledem na českou politiku, možná však bohužel i z nedostatku rozhledu – je zde nepřehlédnutelná tendence za osobnosti a vůdce pokládat (též) lidi, kteří z mého pohledu nejsou nic lepšího než tlučhubové a ranaři, popřípadě odbyté veličiny a šíbři.

  No nic. Holt nejsou lidi. Jenomže jen proto, že nejsou lidi, ještě nemám právo nepožadovat po osobnostech (a nejen politických) nějakou základní názorovou orientaci, pohled na svět a na českou i evropskou situaci. Teprve pak by mělo jít o politické kvality, schopnosti a dovednosti.

  Přeskakovat tento základ je cesta do pekel. Anebo v nejlepším případě do bahna nekonečného vágního a prázdného žvanění (které ostatně, když se to tak vezme, může být – spíše než kotle vroucí síry a čerti s vidlemi – praktickou, sekulární podobou pekla).

  — — — • — — —

  Koneckonců koukněte prosím na ten bezbřehý a neuchopitelný, beznadějný a neutišitelný myšlenkový zmatek, který v diskusi vypukl včera po nevinné a zdánlivě jednoduché otázce, co vlastně je levice a pravice…

  1. Er, sorry… Už jsem to chtěl mít dopsané, potřeboval jsem už dělat cosi jiného, do toho mi přišel e-mail, a tak jsem chytil slovní infekci. Ve skutečnosti jsem do poslední věty chtěl napsat:

   ten bezbřehý a neuchopitelný, beznadějný a neutišitelný myšlenkový zmatek

   Smím prosit Alefa, ať zaúřaduje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *