24 června, 2024

Kdy se přestanete bát?

Motto: Kdykoliv mohli vzít můj projev z pondělní demonstrace a rozcupovat ho na kousíčky.

Mohli si do studia pozvat ministra Výborného, aby se vyjádřil k mé otázce, zda budou zemědělské dotace vyplaceny do konce roku. Mohli se ho zeptat, co si myslí o mém tvrzení, že hytlermarkety u nás jsou oligopol. Mohl tam sedět sám proti přátelskému, chápavému a přitakávajícímu moderátorovi, který by mu otázky poslal předem a nic z jeho tvrzení nerozporoval.

Mohli si do studia pozvat mého oblíbence Tomáše Prouzu a nechat ho, aby národu vysvětlil, že potraviny jsou u nás vlastně levné, protože Německo je větší trh, Polsko je větší trh, nemáme euro a vůbec, může za to Babiš, protože za covidu přispíval podnikům na zavřené provozovny. Mohla tam s ním být unylá novinářská husička, která by se celou dobu jen povzbudivě usmívala a nepoložila mu jedinou nepříjemnou otázku.

Mohli si k rozhovoru pozvat vysoké manažerstvo ČEZu, které by národu vysvětlilo, že se mýlím, že vyrobená kilowatthodina elektrické energie stojí ve skutečnosti nikoliv korunu, ale pět korun a tak máme energie vlastně za hubičku. Mohli se rozplývat nad nutností podporovat Německo, mohli dát prostor zeleným kněžím, kteří by mluvili o tom, že energie musí být drahé, aby nám planeta brzy neshořela nebo nezapadla sněhem… já už vlastně ani nevím, co ta klimatická změna vlastně je.

Mohli do studia vzít Jurečku, který by národu vysvětlil, že vůbed neobírá důchodce, naopak jim zajišťuje ještě mnohem lepší budoucnost. S naším ministerským traktoristou tam mohli být čtyři slovutní ekonomové, kteří by hájili jeho teze a dokládali do haldou grafů, rozborů a studií prestižních zahraničních univerzit.

Mohli tyhle všechny posadit proti mě (ideálně naráz) a nechat je, aby mě ukřičeli, jako to dělala Bastlová na Jindru Rajchla. Mohli proti mně nasadit bankéře, univerzitní profesory, mediální experty, sémantické vizionáře, chytré a protřelé diskutéry… Mohli rozcupovat každé každičké slovo z mého projevu a ukázat celému národu, že Vidlák je jen drnohryz z vesnice, který ničemu nerozumí a jen si hraje na brouka Pytlíka.

Místo toho přišli s tím, že jsem prostě kontroverzní. Přišli s nálepkou dezinformátora a proruského kolaboranta. Vrcholem všeho byl šéf vysokoškolských odborů Petr Baierl, který v pondělí na demonstraci vůbec nebyl, ale někde jen četl, že jsem kontroverzní, takže kdyby tam býval byl, tak by býval nevystoupil. Názorová orientace skrze mediální nálepky. Tohle dneska učí na vysokých školách. Než si s někým podám ruku, podívám se na Českou televizi, jestli ho náhodou už neoznačkovala.

Ještě pamatuju dobu, kdy to v televizních debatách jiskřilo. Kdy se tam střetávali skutečně bystří diskutéři, kteří si uměli protivníka namazat na chleba a uměli vás poslat do prdele takovým způsobem, že jste se na ten výlet vlastně těšili. Pamatuju si nebezpečně připravené moderátory, před kterými bylo zapotřebí, mít se na pozoru.

Co z toho všeho zbylo? Šmíra. Shittstorm, který už vlastně ani nefunguje, protože lidí, kteří by těm televizním žvástům věřili, ubývá každý den. Zbyla zbabělost šéfredaktorů, kteří si už ani nemohou dovolit, pozvat do studia nějakého oponenta a zkusit ho tam ukřižovat, protože se bojí libtardí úderky na twitteru. Radek Bartoníček se o to se mnou už pokusil a i když jsem k němu byl příkrý a vůbec jsem ho nešanoval, jeho vlastní na něj byli o deset řádů hnusnější.

Zbylo vzájemné přikyvování, že je všechno v pořádku a jiný názor nejlépe vyvrátíme tím, že ho vyřadíme ze slušné společnosti. Ještě si nestačili všimnout, že ze slušné společnosti vyhodili už tolik lidí i názorů, že už vlastně žádná slušná společnost nezbyla. Tak dlouho stavěli mříže, aby se k nim nedostaly nepohodlné názory, až si postavili klec.

A já se ptám všech našich politiků a veřejných činitelů:

Kdy se přestanete bát psí hlavy od České televize? Kdy se přestanete bát té směšně malé libtardí úderky, která už bude jen schopná kousat do vlastních lidí, aby si ještě chvíli udržela svoje postavení? Proč máte respekt před hlupáky, kteří už nemají ani vtip ani znalosti ani rozum, jen mají klíče od televizního studia? Podívejte, už ho ani neumí použít. Už se v něm musejí pečlivě zabarikádovat se sobě hloupými. Kdy přestanete řešit, jestli jste nebo nejste kontroverzní? Stejně vždycky budete. Stejně vás vždycky properou. Stejně vás budou dehonestovat. Proč se bojíte nálepky od takových, jako je Mazancová, která se nedokázala obhájit ani na svém vlastním profilu?

Kdy pochopíte, že majnstrýmová média už žádnou sílu nemají? Že sice ještě mohou křičet a kydat hnůj, ale bojí se jako čert kříže toho, že by vám měly vyvrátit vaše názory a postoje? Kdy se postavíte jako Trump, Orbán nebo Fico a prostě je odkážete do patřičných mezí? Fico byl kontroverzní a vyhrál volby. Orbán je enfant terrible Evropy, ale nikdo nemá takové volební výsledky. Zeman novináři vždycky pohrdal a nikdy, nikdy, nikdy, nikdy si nedělal nic z toho, co na jeho názory řekne Česká televize. Nikdy svoje výroky a politické kroky nekorigoval podle toho, co na to řekne Václav Moravec nebo Barbora Mercury. Nového šéfredaktora Reflexu Martina Bartkovského by stáhnul z kůže během pěti minut.

Kdy konečně pochopíte, že už vás víc politicky brzdí vaše mediální ustrašenost než vaše skutečné názory? Kdy pochopíte, že současná liberální aristokracie je kousek od svého pádu, protože jaksi neumí dodat lidu ani chleba ani koláče? Arogance je nezachrání a Česká televize už vůbec ne. Stejně jako francouzskou šlechtu nezachránila církevní kázání ve všech kostelích. Naopak. Církev to schytala spolu se šlechtou.

Myslíte, že teď to bude jiné? Když vidíte, co se děje? Myslíte, že když Škodovka zavírá svoje dealerství, tak tady brzy bude svítit slunce pokroku? Myslíte, že větrníky, slunečníky a měsíčníky tuhle civilizaci zachrání, když každá civilizace vždycky skončila ve chvíli, kdy jí došli levní otroci = levná energie? Nebo věříte novinářům, že Ukrajina vyhrála válku? Věříte novinářům, že jsme se odstřihli od ruských energií? Věříte novinářům, že náš Blyštivý Péťa hraje ve světě první ligu? Kromě novinářů to totiž nikdo jiný netvrdí.

Přestaňte hrát s médii tuhle hru. Už je nepotřebujete. Jsem důkazem, že každý může mít dosah. Každý může oslovovat masy. Kdo to v dnešní době sociálních sítí neumí, kdo nedokáže zapalovat, kdo nedokáže ukazovat směr, kdo se nedokáže obhájit, ten by neměl být politikem. Nepotřebujete prosit šéfredaktora, aby vás vzal před kameru. Nepotřebujete nálepkovače a kydače špíny. Nepotřebujete vykastrované panáky, kteří si myslí, kým nejsou, protože ještě mají vládu nad televizním studiem.

Žádná síla už tady není. Jen zdání mediální moci, kterou ale vybudovala předchozí generace a ti současní to jen úspěšně degradují směrem k nule. už nemají vtip, šarm, humor a znalosti. Už mají jen nadávky a posměšky. Už se vám nejsou schopní postavit v rovném boji, jen v cikánské férovce. Už nejsou ničím, protože i ti nejmocnější dramaturgové se bojí úderky, ke které ale chtějí patřit.

Jestli totiž chcete patřit do jejich slušné společnosti, tak počítejte s tím, že už jí moc není. A až přijdou první složenky za elektřinu, tak jí bude ještě míň. A až přijde vyúčtování za plyn, tak ještě míň. A až zase Péťa pojede někam nakupovat Nutellu, tak už zbyde jen pár Šmardů, Rakušanů a Nerudových, kteří to budou mít jako v berlínském bunkru v dubnu 1945.

Teď jste viděli v přímém přenosu, kdo si tady říká, že je objektivní novinář. Viděli jste v přímém přenosu, jak si v Daniel Takáč představuje evropské hodnoty. V přímém přenosu vám Prezidentuše řekla, že lidi jako já, by se měli potírat. Jestli k tomuhle světu chcete patřit, tak spolu s tímhle světe půjdete ke dnu. Přestaňte se ohlížet na Řezníčka, přestaňte si dělat starosti, co o vás řekne jednoprocentní Mazancová, a přestaňte si myslet, že Baierl je něco jiného než obyčejný srab.

Postavte se sakra rovně, protože přichází doba, která všechny tyhle přizdisráče smete. Končí doba duhových vlajek. Končí doba grýndýlových hovadin. Končí doba Timmermansů a Leyenových. Končí doba Sorošů a Bidenů. Nic takového jako Richardo Krajčo a nebinární Alžbětko, už budoucnost určovat nebude.

Přichází doba tvrdých opravdových chlapů, kteří budou muset opět udělat dobré časy. Bude to těžké, nějak dát dohromady těch třicet promarněných let. Bude zatraceně náročné, dohnat třicet let přešlapování a hádání. Bude těžké udržet stát i národ, kterému třicet let vysvětlovali, že se má rozpustit ve velké šťastné evropské multikulti rodině. Bude těžké nějak zvládnout tu nezvládnutou migraci. To fakt není úkol pro někoho, kdo se připosere z Kavčích hor.

Nebuďte jako Středula nebo Dobšík. Buďte jako Dufek a Engel. Nebuďte jako Michal Šmarda, Vítek Rakušan nebo Prezidentuše Nerudová. Buďte jako Jana Maláčová nebo jako disident Jan Schneider. Buďte jako Jaroslav Polanský, ne jako Daniel Takáč.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

249 thoughts on “Kdy se přestanete bát?

 1. CO SE STANE TÉM,KTEŘI SE PRESTANOU BÀT A ZAČNOU HLEDAT PRIČINY SOUČASNEHO MARASMU!

  Je nepsaným zákonem,že o návrhy,jak z toho MARASU ven se staraji svými návrhy zejména naši intelektuálové,kteří se mají stat buditeli z temna 34 létě porážky podobné Bílé hoře j.instalaci vadného Asociálního režimu kapitalismu bez přivlastkú, tedy bez skrupulí z dřevní doby historie.
  To možné jen tak lehce nebude.
  Co jsem zažila na příklad u pana Hampla,který se prý považuje za jednoho snad buditele a píše v tomto smyslu haldy članku.
  Dnes už vím ,že jsou podprahové ohlupovaciho charakteru s kterými nemohu neboť používá u nich zákeřnou metodu CHUCPE,která pro obyčejného voliče jde velmi těžko odhalit a volič je dezoorintovan ,aby lehce naletl na další špek.
  Jak jsem dopadla rozeberu při dalších příležitostech a zkusím nejen tuto,ale i další zákeřné metody režimu, který se zoufale brání změnit ASOCIALNI režim devastující republiku na SOLIDARNI a angažuje k tomu i konkretni tzv intelektuály,kteří* naoko* režim kritizují.
  Dnes se kacíři nepečou na hranici jako to musel zažít mistr J.HUS,dnes se používá k jejich zabíjení jourovska metoda cenzury nařízena EK lejno komisi, do které se dostala nominována z **ANO,bude mi líp** a tu jsem ke svému údivu,zažila opravdu,ale opravdu na webu http://www.petrhampl.com

 2. V roce 1953 lhal komunistický prezident Antonín Zápotocký o měnové reformě. Spustili ji a v atmosféře trvajícího stalinizmu vypukly bouře o kterých se dnes učí i děti na základních školách. A dnes? Lže komunistický prezident, lže předseda vlády, lžou ministři i předsedové obou komor parlamentu, lže veřejnoprávní televize, a nic. Lidé přišli minimálně o třetinu úspor, nezákonně sáhli na valorizaci, nedělají nic proti drahé energii a potravinám, zvyšují daně, ničí zdravotnictví, … už i němci si všimli nemocného souseda… A nic. Jo liberálové zvládli propagandu lépe, než jejich soudruzi komunisti!

  1. Lidovci vždycky dobře čuli, odkud vítr fouká. A teď maj ouška ještě našpicovanější, protože pokud se nepřidaj k budoucímu vítězi, vyfičej ze sněmovny.

  1. To se jen Seznam Zprávy snaží zničit nálepku proruský dezolát spojenou s Vidlákovým jménem.
   Mainstreamový Franta Novák, který se o Vidlákovi poprvé dozvěděl až minulý týden, si musí říct, že ten Vidlák zas takové bludy nepíše.
   Pokud se stane zázrak a Franta bude pouhých 5 sekund přemýšlet vlastní hlavou, začne mu být divné, proč je autor Vidlákových peněz nazývám proruským kolaborantem. Takže ve finále ta nálepka ztratí svou sílu.

  1. To asi ne, ale možná budete mít nevýhody uprchlíka, který prchá ve vlastní zemi před cizí vládou.
   Za časů Divokého Západu se takovým osobám říkávalo, myslím, psanci. Dead or alive.

   1. Třeba Ládíka utěší, že se dnes na plakáty s nápisem „Wanted“ a „Reward $10.000“ dají stáhnout fakt pěkné šablony do Photoshopu.

  2. Koneckonců, v naší zemi zuří válka. Sám kosmogumák tak opakovaně pravil. Metafory teď nechme stranou, osoba je prchající před útrapami. Takže azyl v Německu, Rakousku, Francii, Švédsku a řekněme v Itálii. Nechat si tam vystavit všude náhradní dokumenty, na které obdržet nezbytnou pomoc, což v souhrnu hodí měsíčně přes kilčo. A jezdit sem na dovču, respektive odjet odtud jen kvůli těm formalitám. Předtím samozřejmě prohlásit se za syrského uprchlíka, nemění-li se šedivá barva vlasů už do bílé, tak nezletilého. A nerozumět arabsky, pouze řeči, používané několika desítkami obyvatel jednoho údolí.
   To se pak tady může prchat dle libosti před kýmkoli se chce a jak dlouho se chce. Pro pojistku se sebeidentifikovat genderem, který se jinde, než v tom údolí, nenachází.

   1. Nerad vám do toho házím vidle, ale v dá se předpokládat, že pro podobné případy odbojných kverulantů existuje v rámci EU spousty smluv o jejich odchytu, zadržování a předávání zpět. Tedy pokud kromě vzhledu neumíte magicky změnit i otisky prstů, chrupu, telemetrické charakteristiky či DNA. Takže zdrhat leda opačným směrem.

    1. Otisky prstů je porušování lidských práv. Natožpak nějaká další telemetrie. Navíc je to nehumánní. Mohlo by se zdát, že můj systém vychází z už překonaných dětských nemocí naší Evropy pro všechny, ale humanita je základní evropskou hodnotou. Naše legendární ombudsvumenmanka měla ohlásit svůj tolik žádaný a očekávaný návrat, minimálně pět sad nových dokumentů proto máte garantováno.

  3. Jste hodně opálený? vyznáváte sexuální nebinaritu? jste mírumilovného islamoboha? ctíte památku holokaustu? máte rád pejzaté bankéře? máte 5 covid očkování?

   potom možná!

 3. Dnes přišla do práce po měsíční dovolené kolegyně, Ukrajinka, pochopitelně byla doma na Ukrajině kvůli starosti o maminku.
  Říkal jsem ji, že jsem viděl video z ukrajinského vládního TV kanálu 1+1, kde na liště probíhala informace, že ministerstvo obrany informuje že je zahynulých a nezvěstných vojáků na ukrajinské straně 1 126 652.
  Její reakce: To jsem nezaznamenala, ale plně tomu věřím. Mezi lidmi na Ukrajině se povídá, že zahynulo víc jak milion vojáků. Všude, kde jsem za ten měsíc byla tak visí desítky úmrtních oznámení /parte/ a hřbitovy jsou plné čerstvých hrobů.
  Lidé plíčí, skoro v každé rodině mají někoho padlého, jedná známá přišla o oba syny během měsíce…
  Hrůza, kam to kolektivní a hodnotový Západ dopracoval…

  1. Západ to bohužel nikam nedopracoval, přesně takhle se chová celá staletí. Jen řadě lidí u nás to pod nánosem západní propagandy systematicky šířené už od konce druhé světové, před listopadem pokoutně, poté už zcela otevřeně, nedocházelo a pořád ještě nedochází. A to máme s tím slavným „západem“ sami bohaté zkušenosti už od raného středověku.

   1. přesně tak

    největší „utajená“ informace dneška je ta, že Západ má na rukou tolik krve a slz, že by se to nevešlo do několika Tichých oceánů

    kolonie v Africe, Asii atd., globální lichva, tuna válek, mediální rozeštvávání, chemie v potravinách, očkování, které je asi tak bezpečné jako průměrný gulag a mohli bychom pokračovat donekonečna

    ale ofiko informace je ta, že Západ je ten good guy + prosperita + svoboda

   2. Jen řadě lidí u nás …
    nemusime chodit daleko, tady u vidlaka je jich taky par, kterym „okupace 1968“ vadi mnohem vic, nez Terezin a Lidice/Lezaky (a stovka dalsich vesnic v byvale CSR)
    Pscholog by tuto deviaci mozna nejak trefne pojmenoval (katango?), muj nazor bych musel vyteckovat

  2. Šojgu uvedl, že za šest měsíců „protiofenzívy“ měla Ukrajina ztratit 125.000 vojáků. Je to cynické počítání, ale znamenalo by to, že za předchozích 15(?) měsíců ztratili milion. Nepolemizuju s tím, ale znamenalo by to, že tehdy byly jejich pravidelné měsíční ztráty trojnásobné.
   Znovu, přepočítávat tam milion mrtvol, tam sto tisíc, to je takové jak brambory. To se blbě dělá. Ale pokud Šojgu udal číslo blízko realitě, jak tam ta válka z hlediska ztrát vlastně probíhá? Zprůměrovat to na měsíce asi nejde, pokud je to číslo přes milion odpovídající, musela tam některá období být šílená.
   Pro představu, před protiofenzívou ten milion, což děleno patnácti je přes 60.000 měsíčně, neboli přes 2000 denně. Za protiofenzívu „jen“ sedm set denně. A ještě jinak, za tři předofenzivní měsíce liduprázdná Plzeň, za celou válku tři Brna.

  3. Ty jsi spolupachatel. Proč tam nejdeš za svoje zasraný hodnoty válčit sám. Proč na to používáte nebohý Ukrajince.

  4. Řeknu ti to úplně jednoduše – kdyby západ nedodával peníze, zbraně, neškolil, neprováděl výcvik a neposkytoval celkově vůbec žádnou vojenskou podporu, žádní mrtví by nebyli. Pokud chceš tvrdit opak, nejdřív to musíš dokázat, šmudlo.

 4. Z twitteru:
  Z protokolu návštěvy Sorose u Pávka na Hradě :
  Pávek: „Pane Sorosi, podle instrukcí od vašeho pana otce jsem pozval do Čech migranty z Itálie a všude vyzývám k rozpoutání 3. světové války s Ruskem …“
  AS: „Tak je hodný!“

  Já jsem teď urychleně stahovala z Ulož.to seriály a filmy, protože ode dneška to už nejde. Neděkuji, EU!
  Když jsem se tak zamyslela, co si chci po večerech pouštět, zjistila jsem, že to budou filmy z Československa – včetně těch poválečných. Kdyby nám někdo byl řekl, že zadrátované hranice nejsou zas až tak špatné, Králi Šumavy!
  A seriály- F.L.Věk, Snatky z rozumu atd.
  Sbohem, Ulož.to.

 5. R.I.P. Uložto. Už to vypnuli…

  Tak zbývá jen doufat, že obsah mají na LTO páskách a obnoví to plně v nějaké legislativně přívětivější destinaci. Protože 20+ letý obsah Uložto byl český kulturní skvost: knihovna, staré návody, letitá skripta, učebnice, beletrie, obskurní japonské a jiné filmy, jakákoliv menšinová muzika, divadelní představení a televizní hry, rozhlasové dramatizace, načtené knihy, … nenahraditelné.

  Zdaleka nešlo jen o pitomý hollywoodský brak.

  1. Jsem milovnice mluveného slova, tak jsem léta stahovala z Ulož.to staré rozhlasové hry, ty z tvůrčích dob Československého rozhlasu. Našlo se tam taky dost záznamů divadelních představení, oper, rozhovorů se zajímavými osobnostmi… České a moravské tradice a zvyky, lidová píseň…
   Bohužel českslovenskou televizní tvorbu jsem opomíjela v domnění, že to není zapotřebí uchovávat, že ten či onen film vždy najdu, když budu potřebovat…
   No, tak teď jsem se to pokusila během pár dní napravit, alespoň částečně.

    1. Tam jsem od roku 2012. Ale všechny jejich linky na Ulož.to dneškem také zmizely. I obrovská dobrovolná práce rétorů.

  2. Především pro Alenu Z. a K24, ale i pro ostatní zatím tápající. Je spousta jiných možností jak získat čerstvou filmovou a seriálovou zábavu na dlouhé večery, či noci. Dále vzhledem k momentálním společenským okolnostem nebudu detailizovat.

   1. Tady přece vůbec nejde o nějakou současnou produkci, na to je spousta online televizních služeb (Netflix, HBO, Sledování TV atd.). Tady jde o jedinečný archiv toho, co zmiňuje kousek výš Alena Z., k nimž se jinak prostě dostat nedá.

 6. Mám už úplně ohlazené kolečko.
  Tedy na myši. Nedalo by se nějak filtrovat ty zdejší trolly? Třeba dvěma způsoby prohlížení diskuze? „Beztrollové“ (třeba s příplatkem) a pro drsnější povahy nebo hádavé lidi „Trollový“. Aby tu nebyla ta diskriminace, že ano… [;>D)
  Něco jako AdBlock u reklam.

     1. je však třeba se podívat na důvody té nedodělané průmyslovky – takovýto člověk nesobecky upřednostnil ochranu přírody před svou vlastní kariérou – tomu lze jen zatleskat

      no a co se týče toho gay porna – takovýto člověk se rozhodně zapotil v pracovní rovině, a i to občas bolelo – na rozdíl od pánů Bendy a Knížete, kteří celý život jen flákají doma, max chrápou ve sněmovně

 7. Tak pokládám dotaz pro všechny zdejší referenty a prorežimní elfy: Co budou klíčová odvětví hospodářství v České republice za 10 let, když bude vládní politika pokračovat víceméně ve stejném kurzu jako teď s Fialou? Co má smysl studovat nebo čemu se vyučit, co má perspektivu?

   1. Ano, administrace humanitární pomoci… Styl Srbsko… Akorát nevím, zda ještě máme nějaké ty humanitární bombardéry, o bombách nemluvě…

  1. Mě napadá: Řidič dodávky vozící levné potraviny z Polska pro svého stánkaře na tržiště. Má někdo další nápad?

   1. tak ti nie je bohvieaky napad:-)) 1) vysoka uhlikova stopa a ktovie ako to za tych 10 rokov Vam pripocitaju k Vasmu osobnemu uctu a za to budete musiet jest len muchy:-))
    2) elektricke nakladne auta zatial predstavuju skor teoreticku buducnost (hlavne za snehu a mrazu)
    3) staci aby sla CZK dole (ako sa predpoklada) a polska DPH hore (tie polske zbrane sa tiez nejak zaplatit budu musiet) a zrazu sa budu vozit lacne ceske potraviny do Polska (ale tam stale bude platit bod 1. a 2.+pribudne novy bod 3. snaha Poliakov vytlacit Vas z dodavania)

  2. Ještě mě napadá – demontáž vysloužilých fotovoltanických panelů a odvoz nefunkčních tepelných čerpadel na skládku.

  3. Ruční kopání zemljanek, coby dokonalého pasívního domu. Bo nebude palivo pro stroje a elektřina pro vytápění.

  4. Kadlasi. Potraviny(zemědělství), porodnictví, pohřebnictví a odpady.
   To tu bylo je a vždy bude.
   Pan Dvořák dal zajímavý článek hned vedle. Píše názor, že máme čekat až na přespříští volby. Ale to se klidně stane že lehne enháčko, jen tady drsný propad životní úrovně mnoha rodin. Může vzrůst zloba na ty kteří berou dávky a nepracují a v očekávání obstrukcí těch kteří půjdou na úpéčko po propuštění…můžou vzrůst loupeže, krádeže v obchodech, rabování.. tohle si všechno máme prožít ?
   Nechci.

   1. „Enháčko“ už lehlo … smiřte se s tím. A neříkal jsem, že máme tu dobu pročekat, ale využít na přípravu.
    Tvrzení, že v příštích volbách můžeme něco PODSTATNÉHO změnit, je lhaní si do vlastní kapsy. Klidně můžeme, ale na realitě to nic nezmění.
    Fakta nezměníte tím, že je budete ignorovat nebo zatajovat.

  5. Hlásím se mezi referenty a odpovídám na dotaz.

   Smysl má:
   – učit se čínštinu, protože stejně dříve či později právě Čína bude zdrojem vědění, umění, dovedností (know-how), energie a bohatství, zatímco ve vydrancované Evropě, a zejména v českých zemích, zůstane jen to, co naši „spojenci“ za Západu nestihnou zkurvit/odvézt: místo know-how budeme mít leda know-howno
   – ke studiu čínštiny si přibrat studium východní medicíny, která působí převážně preventivně a je (kromě vloženého úsilí) velmi levná. Ušetří to spoustu peněz za telefonní poplatky, když obvoláváte 100+1 lékáren, jestli náhodou přece jenom nemají ten penicilin, acylpirin, endiaron, … (da capo al fine)
   – oprášit Elstnera, „Dobrodružnou stezkou“, a nastudovat a nacvičit staré tábornické dovednosti. Od roku 2029 podle nařízení EU už nebudou nové plynové kotle a staré nebude legální opravovat. Schopnost bydlet celoročně v týpí přijde náramně vhod

   Byli jsme a budem!

   1. Týpí už máme. V chovatelské stanici jsem už dávno založil pobočku kmene Apačů, coby náčelník Líná kůže mlsná huba. Elstnera mám také, dokonce jsem nedávno pro děcka oprášil lasování („Uzly a laso“) a jde mi to se spinningem (štít, krinolína no a tak).

   2. Drobná oprava, čínská tradiční medicína (TCM) to s tou levností nemá tak jednoduché. V mém okolí na to pár lidí přešlo a platili cca 3K až 4K měsíčně za bylinnou směs z Číny, kterou nutně potřebovali na vyladění organismu. V jednom případě to po roce skončilo na JIPce, protože dotyčná osoba také přesně dodržovala dietetická omezení, druhá měla naštěstí rozum a řídila se zásadou, že zákazy jsou jen doporučení, takže měla jen drobné reakce na byliny a raději skončila.

    Tím ovšem nechci zatratit celý východní přístup ke zdraví a životu obecně, má mnohé do sebe (třeba odmítání snahy o dokonalost, důraz na vyrovnaný život etc.). Ona zmíněná první osoba po uzdravení začala jíst normálněji byť stále přiměřeně zdravě a zároveň pokračovala ve cvičení či-kung a těší se dobrému zdraví.

    1. K tomu můžu říct jen jedno: když dva dělají totéž, není to totéž. To, myslím, tvrdil už soudruh Hlavica (v podání Josefa Bláhy) v jakémsi seriálu. Znám lidi, kteří si (podle vlastních slov) zničili zdraví cvičením Tchaj-ťi…

  6. klíčovým odvětvím bude ministerstvo „zestátnění“ nemovitostí českých občanů a firem do rukou státu a posléze do rukou finanční skupiny Vanguard a Blackrock – na základě nesplacení dluhů ČR, EU a Ukrajiny – za toto vše ručíme

  1. Ne, to jsou letáky, připravené k distribuci mezi ukrajinské uprchlíky po západoevropských zemích (myšleno – na západ od UA), pro následující vlnu mobilizace.
   Stávající vlna zasáhne ještě obyvatelstvo pouze na území UA (17-70 let, včetně žen), pak už nebude kde a z čeho brát. Tehdy přijde na řadu ukrajinská populace, rozptýlená po Evropě.

   1. a samozrejme vsetci ti, ktori utiekli na Zapad pre rukovanim na frontu budu celi zhavi ist tam potom, ked uvidia, kolko mrtvych uz UA dosiahla. Iste, Zapad im moze seknut davky a zadarmo kdeco, ale to stacit nebude. A vracat ich ked nemozeme vracat ludi z Nigerie, sa predsa nemoze:-)

    1. Pozor, je tu jeden malý rozdíl: utečenci z Nigérie mají trochu jinou pigmentaci než utečenci z UA.

     Není to tak dlouho, co jsem brblal, že v kdejakém obchodě je personál z UA a možnost domluvy, nedej bože vyžádání odborné rady, omezená až nemožná.
     Ale až budou obchody plné personálu z Nigérie, možná i já ocením samoobsouložné pokradny a budu nostalgicky říkat – zlatí Ukrajinci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *