27 května, 2024

66 thoughts on “Čínská propaganda

 1. Švédská firma, vlastníci byty OKD , zvýšila brutálně nájemné v bytech. Třeba o 5 000 za 36 metrový byt. Karvinský náměstek lidem radí, ať si pořídí vlastní bydlení.

  Zdroj Novinky

  1. Aby taky ne. V Havířově u tzv. dvouletek vyměnili střechy, nová plastová okna, vchodové dveře, a kdoví co v interiéru.
   Teď je bourají. A někdo to všechno musí zaplatit.

   1. Za těch +40 let to snad vlastník oněch bytů měl ve fondu oprav, a mohli za to určitě komanči, velký Bocian a Putin!

  1. Tak to bude opravdu konec Západu. A náš také – jestli se neoddělíme.
   Když Niger zvednul stavidla, my spustíme novou oponu. Pokud vláda nezareaguje, přispěju na ostnatý drát sám. Určitě nebudu sám.
   Rakušanovi zaplatíme jízdenku směr vysněný Západ.

 2. No, propagovat tady čínský systém, to snad NE..tu propagandu!!!, to nejspíš není to pravé..adekvátní fotka by byla také z těch čínských zákoutí z chudinských vyloučených lokalit či z prototypů 15minutových měst se systémy sociálních kreditů, kam vás nepustí senzor do sámošky bez scanu xichtu či rohovky, kde nenatankujete bez patřičného sociálního skóre..takže buďte objektivní s tou kompatací !!!!!!!!!!!!!

  1. A vůbec nejlepší je, zahlédnete-li či uslyšíte-li slovo „Čína“, zamknout dveře, zavřít okenice, zhasnout a hlavu strčit pod polštář.
   To pomáhá.

  2. Jste si tim jist ? nebo jste to jen cetl na mainstream mediich jako propagandu zapadu ??

   Ja jsem zase cetl ze jen to jen nepovinna funkce jedne velke socialni cinske site a jejich partneru

  3. Pavel Dvořák,Slovák žijící v Číně přes 10let.Najděte si na youtube jeho povídání o sociálním kreditu.To,co tvrdíte,je blbost.Nic takového tam nezavádí.Uveďte nějaký zdroj.Mým zdrojem je pan Dvořák a ten tyhle voloviny, jako letenky jen za vzorné chování,
   popírá.

 3. N ěkdo se tu zmiňoval o náhradě filajovýho nějakým, Kubou a říkal to i Best.. nevím nevím, jestli by to nebylo z bláta do louže ba ještě hůř. Koukla jsem se na jeho curicullum a mooc , ba vůbec nadšená nejsem. Koukněte sami
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Kuba

  Nejlepší by bylo dostat modroftáky od válu komplet.

  1. Kuba je takovy destilat odesactvi. Jako jejich predseda by sedel jako prdel na hrnec, neni to dosazeny fikovy list jako Fiala. Spouste lidi by se udelalo rychle jasno.

  2. ..a navíc v dobách c19-diktatury byl tvrdě pro povinné wopichy, tedy pro segregaci !!!..takže z fialového kazisvěta na kubu by bylo k horšímu..

  3. Pokud si ODS dokázala už dvakrát za sebou jednohlasně zvolit takového blba za předsedu, tak se tam fakt lepší náhrada nenajde, a to ani Kuba ani nikdo jiný. Pokud jsou tam nejlepší z nejlepších takoví jako nutela nebo Stanjura, tak opravdu není o čem diskutovat. Ta strana je už dávno mrtvá.

  4. On ten Kuba také není pro nás, ten je na nalákání naivů myslících si že za současné problémy může v ODS jen Fiala a že novému vůdci to ve volbách hodí. Názor nás, kteří bychom to ODS nehodili ani kdyby vyměnila celé vedení a 90% členů, je nezajímá.

 4. Ale ale…
  Jakožto parin narozený v první polovině minulého století si taky něco pamatuji. Tak se mírněte.
  I když – ano. Když nebyl čas tak „Trenčianský párok s bielou fazuľou“ vyřešil oběd. N výlety po vlastech českých byl nezbyný „Luncheon meat“ opatrně vytlačený s konzervy otevřené z obou stran, nařezaný na plátky a osmažený – tuk tam nějaký byl, ale mohlo se i přidat. K tomu bramborová kaše v prášku a byl to oběd jako z Alcronu! Kondenzované mléko doté kaše stálo 4.- Kčs.
  Jenže na druhou stranu: Nebolely kolena, záda , nazadýchával se už do druhého patra atd. Všechno bylo tak nějak lepší.

  Čína, to je spousta lidí. Uvědomte si, jakou plochu zabírá baráček kde bydlí čtyři – až šest rodin (x 8 členů) a jakou plocha by byla potřeba pro stejný počet „stanařů“ v USA. A exkrementy v té Číně asi taky mají ošetřeny.

  1. Ohřátý Trenčanský jemný s fazuľou dnes a lehce osmažený lunčák zítra – to byly jistoty obstojného přežití ještě v pozdních osmdesátkách.

   1. Ale no tak, nedělejte chutě na nesehnatelné věci. Trenčanský párek byl delikatesa. A stál snad čtyri koruny.

  1. Je to mimo téma článku, ale potvrzuji. Co jsem koupil vepřovky od Hamé, tak asi nejslabší. A taková to byla fajn značka.
   Můj oblíbený Matěj – to už jsou amarouny.

 5. V Číně se fentanyl (základ drogy „tranq“) vaří a v USA konzumuje. S touhle zábavnou chemií v žilách je stan až nadbytečný luxus, prostě si ustelete resp. vytuhnete na libovolném místě i v krkolomné pozici…
  Ohromuje mě, že drogy zabijí v USA cca 100.000 lidí ročně – a prakticky bez většího společenského zájmu, v kontrastu ke společenské odezvě na cca 50.000 mrtvých američanů ve Vietnamu.
  Jen když přijel Čínský papaláš, tak zombíky někam uklidili a ulice zametli od použitých stříkaček a výkalů…
  Kamarád se nedávno ze států vrátil a pravil, že už nikdy víc – a to je nějaký světoběžník, procitající liberál.
  Možná by paní Vevča mohla přidat svůj pohled?

  1. Vevca tu uz nejaky cas nebyla, mozna se ukaze.

   Me o takovych mistech, jako na te fotce rikali znami uz pred lety, kdy toho jeste nebylo plno youtube.
   A k tomu kdo za to muze?
   Ja to vzdycky vidim, ze kde je kupjici, tam se vzdycky najde i prodejce.
   Bohuzel USA nemaji moc zajem si udelat poradek doma, prakticky tam neni problem sehnat cokoli. Mozna se boji doslapnout si na dealery, protoze by to mohlo popudit jistou mensinu (brzy uz vetsinu)?

   Kdo vi, nicmene muj oblibeny (konzervativni) komentator nedavno v jedne relaci s uplne vaznou tvari tvrdil, ze za explozi americkych smazek muzou zlotrili Cinani, protoze oni ty pilupky barvi na zeleno a do ruzova a davaji jim treba tvar srdicek, takze si to poctivi a tvrde pracujici Amerivan pak klidne splete s bonbony.
   Skoda, ze nezminil, ze vyroba drog na export je zapadni know-how, a ze to Cinani okopirovali 🙂

   1. Byl nedávno na CZ24 News článek s grafy, jak Taliban v roce 2000 zlikvidoval osevní plochy máku (vydal fatvu na pěstování), aby za Amíků dosáhly rekordních výměr. Teď tito vyfičeli a opět se mák pěstuje minimálně. Dle článku totiž světový obchod s drogami kontroluje Západ (a kdo je tam vždy ten nejlepší obchodník, že jo), a ten spad produkce v 2000 měl být hlavním důvodem vstupu spřátelených vojsk do Afganu. Bo penize.
    Jen nevím, jestli je tam také dopisem pozvali, nebo se rovnou sami pozvali. No, a při nastolování demo a lidských práv se zase produkce a export dostaly na vrchol a dokonce na absolutní čísla.
    Kdysi bych tomu nevěřil, dnes už ano.
    Svět dokáže být prostý.. .

   2. Situace má hlubší kořeny a pochopitelně za vším hledejte peníze. Nejprve big pharma [1] vytvořila neuvěřitelnou masu závislých, a toho pochopitelně využily drogové kartely (asi ponejvíce z Mexika) s levným fentanylem z Číny. Fentanyl a jemu chemicky příbuzné látky jsou extrémně silné opiáty obvykle s krátkým trváním účinku. Takže pro tu účinnost a relativně snadnou a levnou přípravu se dobře pašují (z jediného gramu jsou tisíce dávek), a pro krátkou dobu účinku je závislý musí aplikovat častěji, také se musí ředit (miligram už může zabít a ten na ulici nezvážíte), a tak nějak se přišlo, že ředění Xzlazinem (levné a úřady nekontrolované veterinární sedativum – samotné však lidmi zneužívané spíše výjimečně) vede ke “zlepšení účinku” v podobě drogy “tranq”.
    Pro zajímavost, fentanyly jsou pro svou účinnost zvažovány i jako “nesmrtící” bojové látky, jejich účinek lze zvrátit obvyklými antidoty (Naloxon), dokonce byly použity při osvobozování rukojmích v moskevském kině Dubrovka, kde to tedy nedopadlo úplně dobře [2].

    [1] https://www.lidovky.cz/svet/od-zasypu-k-drogam-na-smrtici-opiatove-krizi-v-usa-se-pry-podilela-i-firma-johnson-johnson.A190529_181902_ln_zahranici_mha

    [2] https://cs.wikipedia.org/wiki/Útok_v_moskevském_divadle_na_Dubrovce

 6. no u nas 30 000 bezdaku, to uz je okresni mesto. jak to ty komari delali ze meli 0 bezdaku. asi zadluzovali infrastrukturu budovanim jaderek.

  1. No málokdo ví, nebo chce vědět, že minimálně polovina „bezďáků“, spíše však více, jsou regulérně psychicky nemocní lidé, schizofrenie, bipolární poruchy atd.. Ti se vymkli zdravotnickému sítu nebo nemají příbuzné, kteří by je pohlídali. Oni tu naši společnost nechtějí, nebo se jí spíše bojí a na ulici jsou svým způsobem šťastní. Komáři je tenkrát zavírali za mříže do blázinců a cpali chemikáliema. Ty ostatní zavírali do kriminálů za příživu. Nevím co byste si vybral vy.

   1. polovina „bezďáků“, spíše však více, jsou regulérně psychicky nemocní lidé, schizofrenie, bipolární poruchy atd.. Ti se vymkli zdravotnickému sítu nebo nemají příbuzné, kteří by je pohlídali. Oni tu naši společnost nechtějí, nebo se jí spíše bojí a na ulici jsou svým způsobem šťastní. Komáři je tenkrát zavírali za mříže do blázinců a cpali chemikáliema jim poskytovali ústavní péči a léky zdarma …

    To už tak nezní, co hochu?

    Nevím co byste si vybral vy – určitě bych si vybral to bydlení pod širákem, hlavně jako schizofrenik s bipolárkou. Žil bych si jak na zámku, ať to trvá věčně

 7. Ti zlí a zákeřní Číňani určitě něco tají. Teřeba, že tam celá osmičlenná rodina musí bydled ve dvoupokojovém bytě, nebo tak něco. Zatím co v USA má každý bezďák celý stan jenom sám pro sebe! 😉

 8. Já chci bejt CHUDIŇÁK v Čajně.

  A koukejte mne pochválit za čerstvě vymyšlené slovo „chudiňák“.

  Btw. pamatuju si na nějakou konzervu – „něco“ po sečuánsku…

  1. Ja si pamatuju konzervu „Secuanske maso s bambusovymi vyhonky“.
   Na vandru, mezi konzervami typu „Trencansky parek s fazuli“ a „Leco“ to byla tezka exotika 😀

   1. Čínské konzervy „Luncheon meat“ a „Vepřové maso“ (u nás přezdívané MaoCe Tung) byly ajsou absolutní špičky mezi konzervami. Dodnes nemají podle mě konkurenci. Potešilo mě, když to začali vyrábět u nás (myslím, že někde na jižní Moravě), ale před pár lety zkrachovali. ŠKoda.

    1. Říkalo se jeden čas v Ussurijské době:
     „Víš jak chutná ruský pohraničník? Ne? Tys nikdy nejedl čínskou masovou konzervu?“
     Ale fakt je, že Číňani jídlo umí bezvadně! Chutnalo mi!

     1. Plněné papriky stály 4,-Kčs… Ale na výletech jsme si kupovali i „krvnú tučnicu“… ale co stála už nevím

      1. Re: VČ

       Tučnice mi nešmakovaly, páč jsem byl zmlsanej produkty domácích zabíjaček.
       Ale stály opravdový pakatel…

      2. Mne krevni učnice chutnala. Ale musela se osmazit cibulka, pak pridat učnici + k tomu brambory a zeličko. Stala 1,20 velka konzerva

    2. Čínský lančmít byl takový suchý, narozdíl od našeho, ten byl mastnější.
     Taky se tu prodával maďarský. Takové malé, zelené, vysoké konzervy. Külonlegés vagdalthús se to jmenovalo. Nedávno jsem to viděl v Maďarsku, chtěl jsem si to z nostalgie koupit, ale když jsem ve složení viděl slovo szeparát, chuť mne přešla.

     1. Jenom díky slovenské klobásce a tuzemskému rumu jsem na vodě přežila 3 dny vytrvalého deště a chladu a ani rýmu jsem nedostala! Ale to bylo před cca 45 lety, to jsem měla jinačí vnitřní ohřívání!

     2. Targusi, to byste byl z drahého kraje. Trenčanský jemný s fazuľou za 3,40 Kčs musel být vždy přítomen v dostatečném množství v našem OT64 před každými manévry. Oni přece jen provianťáci občas nestíhali obsloužit všechny čety. Tak si tu konzervu pamatuju jako ve své době nejlepší poměr výkon/cena. Najedli se z ní dva, když byl komisárek tak i tři.

   2. Secuanske maso s bambusovymi vyhonky mělo slušné vepřové a proměnlivou kvalitu bambusu. Někdy luxusní jemný, jindy jsme si říkali, že by patřil spíš někam do stavebnictví než mezi potraviny. Za mých studentských let se tato konzerva poměrně často se dala získat v menze jako součást tzv. dvojité studená večeře, v Pramenu jsem si to nikdy nekoupil.

  2. To bylo vepřové po sečuánsku, s tuším bambusovými (?) výhonky.
   Dobrá věc, rychlá příprava, tenkrát i dobrá cena, ale částku si nepamatuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *