13 června, 2024

Obchodníci s deštěm

Je v této zemi ještě někdo, kdo nezaznamenal propagační video hnutí STAN, které se odehrává ve sportovní šatně, kde Vítek Rakušan vysvětluje svému mančaftu, že hráli moc při zdi, přistupovali na kompromisy, taktizovali, aby zůstali ve hře a lidi na to koukají a vůbec jejich hře nerozumí? Myslím, že to bylo první Vítkovo video, které bylo hojněji sdíleno mezi dezoláty než mezi jeho vlastními voliči. Málokdy měl fejsbůk z něčeho takovou bžundu.

Ohlas byl ale obrovský. Takřka okamžitě se ozvali Modroptáci, protože STAN všechny vládní neúspěchy hladce svedlo na Fialu. Smočili si i Lidovci, obzvláště Zdechovský byl aktivní, ale u nich šlo spíš o zviditelnění se, protože jejich preference jsou už delší dobu záporné a stále klesají. Kdykoliv mám pocit, že KDU je už na dně, vždycky se odspoda ozve zaklepání, pod poklopem je Marian Jurečka, jak tančí na večírku a to už vím, že to vede ještě o dost hlouběji.

Politologové a analytici Esterajchovo video hned začali rozebírat a označili ho za začátek konce Pětikoalice. Blíží se eurovolby, pak krajské a senátní volby a z velké liberální jednoty zůstalo pět koulí na noze vzájemně spojených, ze kterých tryská už takový bizár, že nikdo už nedokáže rozlišit, kdo je tou největší přítěží. Já se to snažím zjistit, koneckonců chci psát o předvolebních taktikách, ale oni prostě lámou rekordy imbecility.

Škodí jim víc Fiala u kolovrátku nebo s nutellou? Škodí jim víc tančící Jurečka, obírající samoživitelky a důchodce? Táhne je ke dnu Zdechovský? Nebo válečná rétorika Jany Afroameričanové? Nebo je ničí Rakušanova gestapácká kampaň? Pamatuj, že lhaní je trestné a co je lhaní, to určujeme my! Nebo je to tím, že tváří vlády je prdel Pavla Řeporyjce Novotného? Nebo je to ministr životního prostředí Hladík, který se otepluje dvakrát rychleji než zbytek KDU? Nebo je to ministr Hýkela a jeho hláška, že Němci odstaví část průmyslu a pomohou nám, kdyby náhodou došel plyn? Nebo je to Lipavský, který s obdivem mluví o Kataru, který je prostředníkem mezi válčícími stranami a přitom to byl právě on, který takové postavení naší země zničil? Nebo je to prezident, který si neumí napsat vlastní projev a plete si při čtení zákon a záchod?

Jen Pekarová Adamová a Danuše Nerudová jsou výjimky z pravidla. Blbost nadnáší, ta nestahuje. Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království Boží.

Prosím všimněte si, že celá vláda a všichni liberálové bez výjimky dělají pořád tu stejnou věc. Oni jsou pořád přesvědčení, že neudělali nic špatně. Dělají to dobře, akorát to lidem špatně vysvětlili, protože lidi naskakují na dezinformace z ruské trolí farmy. Kdyby nebyli dezinformátoři, bylo by všechno v pořádku.

Normální politik, kdyby viděl, že je jeho popularita u dna, by začal řešit, proč to tak je. Proč jeho „politický produkt“ lidé odmítají? Co je na jeho politickém výrobku špatně? Nerozbíjí se to předčasně? Nemá to moc reklamací? Proč mezi lidmi tak rapidně klesá zájem o liberální demokracii a evropské hodnoty? Není to třeba tím, že lidé chudnou? Není to tím, že lidé nevidí pro sebe žádnou perspektivu? Není to tím, že nabízejí budoucnost, ze které se chce průměrnému voliči zvracet? Možná ne, ale čím to tedy je? Proč na nás lidi pískají? Proč demonstrují? Proč raději čtou Vidlákovy kydy než Respekt?

Tohle oni ale vůbec neřeší. A pokud se o to někdo pokusí, tak ho sami ještě kárají. Viď, Bartoníčku! Vláda to prostě špatně vysvětlila. Zvolila špatný marketing. Obal je málo barevný a málo pozitivní.

„Lidi to nechápou,“ říká Vítek Rakušan ve videu. Ale lidé to chápou naprosto dokonale, nejsou nesvéprávní. Prohlédli si to a nechtějí to. Je to aušus. Šmíra. Navoněná mrtvola prodávaná s praktikami šmejdů s předraženými hrnci. Normální člověk nalítne jen jednou. Když vám v restauraci přinesou zvětralé pivo a okradou vás při placení, znovu už tam nepůjdete i kdyby vás zvali nejmedovějšími slovy a slibovali hory doly.

Marketing byl naopak skvělý. Líbivý obal přinesl Pětikolce pohodlnou většinu ve Sněmovně. Ale bohužel, uvnitř nebyl ani jeden kompetentní ministr. Nebylo tam vůbec nic reálně funkčního. Volič pokaždé kupuje zajíce v pytli, ale v tomto případě šlo o mimořádně vychrtlého a nemocného zajíce. Vlasy mu ovšem nastřelili pěkně, vousy mu upravili, zuby vyměnili, napudrovali, nakadeřili, naučili ho mluvit… Ale jak být dobrým politikem, premiérem a státníkem, to ho nenaučili.

Za dva roky vládnutí nedošlo k žádné sebereflexi. Ani té nejmenší. Jen vyměnili marketéry, kteří se od šálku s kávou, který předpovídal nové lepší časy, dopracovali ke kolovrátku. Nikdy v dějinách netrvala sebereflexe tak dlouho. I ten Lenin zkorigoval svoje utopické představy o beztřídní společnosti rychleji než Fiala. Reklamu mají dobrou… dodnes jim věří víc lidí, než jsem považoval za možné.

Všimněte si, jak hluboko v sobě ty marketingové představy mají. U nich pravda vzniká tím, že se na ní shodnou. Neodpovídá-li to realitě, tím hůř pro realitu. Je třeba se ještě více hemžit, ještě více si o tom povídat, ještě více to lidem vysvětlovat, protože tak přece vzniká pravda. Ta nevzniká tím, že je v souladu se skutečností. Vzniká tím, že už nikdo neodporuje. To je kýžený stav.

Vítek Rakušan se za dva roky dopracoval od vysvětlování k vyhrožování. Svoboda slova má své limity! Igor Stříž nikdy nespí! Někde něco plácnete a druhý den už vás vedou v klepetech… sice pak nemají čas na chytání šílených střelců, ale co už. Vysvětlovali, vysvětlovali, dělali krásné marketingové kampaně, ale lidi to chtějí čím dál méně. Vysvětlování nepomohlo, lidé stále odporovali, i začali kriminalizovat. Odpor musí být potlačen, protože jde o liberální pravdu a ta vznikne, až nikdo ani nepípne.

Vůbec je nenapadne, že skutečné pravdě je úplně jedno, jestli jí někdo odporuje. Odporovat je dovoleno. Je úplně jedno, že si myslíme něco jiného. Můžeme si popírat skutečnost od rána do večera, skutečnost stejně zvítězí. Skutečnosti je jedno, jestli se na ní shodneme. Rusku je úplně jedno, že podle Uršulky prohrává. Sitting Pingovi je úplně jedno, co si o něm myslí čeští sinologové.

VLÁDO, VÁŠ POLITICKÝ PRODUKT JE POSTĚ ŠMEJD A BRAK.

Abyste ho mohli takhle dlouho prodávat, museli jste zničit hodně funkčních věcí. Museli jste ořezat náklady toho, co fungovalo, abyste měli peníze na to, co nefunguje. Lidé ve volbách nakoupili a za dva roky se kvalita jen zhoršuje. Nechtějí takovou politiku a samozřejmě nechtějí ani ty, kteří ji tvořili. K čemu by také národu byl takový Stanjura nebo Bartoš? K čemu je národu nutelliér a gestapák? K čemu nám je blběna ve sněmovně? Spolu patlali, spolu zkrachují. V tomto případě tam není ani jeden schopný, který kdyby odešel, tak by se jeho politický produkt zlepšil. Reklama to nezlepší. Vysvětlování to nezlepší, protože to děláte už dva roky a nic z toho.

Vítek teď prý půjde mezi lidi a přijme jakoukoliv kritiku. Jeďte se na něj podívat. Uvidíte, že se bude chovat jako reklamační oddělení. Vysvětlí vám, že si za závady jeho produktu můžete sami. Vysvětlí vám, že je to všechno sabotáž a že prostě nechápete to dobro, které vám prodává. Vysvětlí vám, že jeho politika spočívá ve shodě na tom, že on má pravdu.

Pochybuji, že by kdokoliv v Pětikolce začal přemýšlet, proč všude okolo zvládají svoje problémy lépe. Ano, i jinde vyletěla inflace. Ano, i jinde vyletěly ceny energií. Ale jen u nás to tak zůstalo. Vládne nám pět obchodníků s deštěm, kteří až do své poslední minuty budou přesvědčení, že chyba je ve špatné reklamě na jejich šmíru.

Proti nám nestojí silná struktura schopných manipulátorů, kteří vědí co chtějí a vědí, jak nás dovést do otroctví. Proti nám stojí zazmrdovaná entita, která ze svého středu už dávno odstranila všechny šikovné a schopné lidi (Děkuji D-Fensovi za tento termín). Není náhoda, že se jim to drolí. Babiš na ministerstva alespoň přivedl schopné manažery z byznysu. Zeman alespoň podržel některé lidi a sám jejich hru nehrál. Ve státní správě ještě byli šikovní a schopní vysocí úředníci. Teď už ale počty normálních klesly pod kritickou úroveň. Zůstali jen neschopní, kteří se začínají prát mezi sebou a obviňovat se navzájem.

Vítkovo video nebylo poslední.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

274 thoughts on “Obchodníci s deštěm

 1. Rakušan si vyjel na tuhle Goebbels tour zřejmě proto, aby jeho fízlové mohli monitorovat dav lidí a zaměřit se na ty, kteří budou klást nejbolavější dotazy a nejvíc řvát. Budou zaneseni do databáze a začne sledování.

 2. Čistě hypoteticky se mít možnost s tím blbem potkat, tak bych se ho zeptal, co sledoval tou kampaní, kdy měl na ministerstvu vyvěšenu mrtvolu žijícího prezidenta jiné země v pytli na mrtvoly. To nedělali ani za II. sv. války Hitlerovi. To je totálně za hranicí byť i pokleslého vkusu. Co tím sledoval? Čemu to pomohlo? Kdo z toho těžil? Byla to smrtelná urážka a ze strany českého ministra ukázka totální osobní ubohosti… doteď se ze něj stydím! Tohle se nedělá, nikdy, nikomu.
  Jak bylo to volební heslo, ať se nemusím stydět za premiéra (Babiše)?! Teď se můžu s klidným svědomím stydět za celou vládu i za prezidenta…. fuj!

 3. Názorný příklad toho, za co nás ta lepší sorta nadlidí má.
  Referendum o korespondenční volbě to néééé, ale hlasování o tom, jak se má jmenovat gorila, to nám milostivě umožní.
  Je zajímavé s jakou rychlostí mají „vyrobené“ průzkumy. Jak jinak většina populace je pro koresponďáky.
  Čekal někdo něco jiného?

 4. Nevím, jestli to tu už někdo dával: Pokrokový euroobčan https://medium.seznam.cz/autor/pokrokovy-euroobcan-776

  https://medium.seznam.cz/clanek/pokrokovy-euroobcan-fiala-vyzval-schillerovou-omluvte-se-za-prirovnani-pekarove-k-zacharovove-40764

  „Jeho výzva mě trochu zaskočila. Vztahy České republiky a Ruska jsou značně ochladlé a diplomatické styky jsou udržovány na nejnutnějším minimu. Rusko nás dokonce někdy před dvěma lety zařadilo na seznam nepřátelských zemí a nic nenasvědčuje tomu, že by naší politické reprezentaci nějak záleželo na tom, zda bude směrem k Rusku vysláno nějaké to ostřejší slovo nebo přirovnání. Proto jsem překvapen tím, že premiérovi Fialovi najednou tak záleží na tom, aby se Zacharovová necítila uražena.

  Ruské politické představitele poslední dobou podráždí leccos. Jejich odpovědi pak bývají kombinací ublíženého kvičení a výhrůžek. Dovedu si představit, že Marii Zacharovovou výrok Schillerové dopálí, ale přesto nevidím sebemenší důvod, proč před touto ruskou propagandistkou chodit v předklonu a posílat jí omluvy. Jistě lze na její adresu říci mnohem horší věci a užít ještě urážlivější přirovnání.“

 5. Okamura po devíti hodinách projevu navrhl Bartoškovi po dotazu na relevanci, že začne od začátku. Naprosto nechápu kde ten chlap bere energii, zdá se pořád v nejlepší kondici. Někdy před rokem vypadal po sedmi hodinách hodně vyčerpaně.

  1. Politický řezník. Jako Rajchl. A Babiš. Takového potřebujeme.
   Protože to, co na nás aplikuje pravda a láska, je brutální síla a arogance.

  2. Obyčejný učitel musí mluvit 9 hodin 5x týdně a celý rok taky to musí vydržet. Tenhle jednou za uherský .

   1. Ne, zaprvé učitel nemá devět hodin denně, zadruhé jsou pětačtyřicetiminutové, zatřetí má přestávky ( ano, občas dozor, ale u toho nemluví ), začtvrté u toho většinou sedí, zapáté nemluví celou hodinu, občas zkouší, písemky atd. Učitelů si vážím, ale toto se nedá srovnávat, on se musel připravit aby nepotřeboval ani na záchod, protože to by byl konec vystoupení. Mám takě trochu zkušenosti s delším mluvením k více lidem, tak to dokáži ocenit.

    1. Víte prd. A že nemluví na dozoru, to je úplná perla a důkaz, že víte úplně prd. Dozor je na námahu hlasivek úplně to nejnamáhavější. Navíc učitel nemá žádné mikrofony.

     1. Je vidět, že diskusi vedete směrem věcných argumentů, poslužte si, každý si udělá vlastní názor, obzvláště pokud má učitele v rodině.

      1. Máti učila na VŠE angličtinu a bez hašlerek v kabelce do práce nešla. bez nich by to hlasově nezvládla. Ono se nemluví pořád stejně hlasitě, má-li výklad a vůbec práce v hodině za něco stát, a to hlasivky vyčerpává víc.

       1. Já toto vše chápu a určitě nechci snižovat náročnost učitelského povolání. Také mám rodinné vazby. Ale u toho Okamury nejde jen o hlasivky, jak už jsem vyjmenovával. Protivníci na něj také různě pokřikují a hrají na nervy. Podle mého je to fakt neskutečný výkon a je zcela zbytečné to bagatelisovat porovnáními.

       2. Jen ještě dodám, že on musí mluvit bez přestávky, jakmile k němu přišel kolega kvůli obřerstvení, ihned se začal zajímat předsedající, stačili si mimo mikrofon pošeptat sotva dvě věty. Samozřejmě celou dobu stojí, ani pár kroků udělat nemůže.

        Pokud bude při současném jednání podobný výstup opakovat, doporučuji pro vlastní úsudek se alespoň chvíli podívat na https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=28

        Mimochodem je to i informačně docela zajímavé, dnes mluvil nejméně čtyři hodiny o presidentu T.G.Masarykovi.

        1. No mně na tom celém nejvíc zajímá, kdy čůral, teda Okamura. Protože učitel si přeci jen za třičtvrtě hodiny může odskočit. A devět hodin bez jídla vydrží každý, pití tam má, ale devět hodin nečůrat? Nebo že by měl pod pultíkem prázdnou petku?

         1. Ne, on se na to nějak připravil, pil minimálně, kávu si dal až ke konci. Pokud přijde vyprázdněný a nemá příjem, jde to.

          1. Nezapomínejme na dehydrataci. A mluvení dehydratuje fest, protože dýcháte úplně jinak než v klidovém stavu.
           Osobně mi stačí hodina v kuse a musím se alespoň trochu napít. Jednak člověk začne ztrácet hlas a chraptit a jednak se mu začne motat hlava.

           Okamura asi musí mít hodně dobrou kondičku, když tohle zvládá bez omdlení.

           P.S.: Tymákovane, prosím Vás, vzpomenete si na to, pod kterým článkem jste mi odpovídal? Já to namátkově hledám, ale zatím jsem neuspěl.

   1. a ještě takovou maličkost. Já vím, že některým by vyhovovalo líp, kdyby se tu seskládal a napsal kompletní itinerář kdY, kdo, co a jak udělá, kdo a kam půjde/protože na to má/ nebo nepůjde /protože nemá/, protože by jim ubylo práce s dohledávání a , a mohli by si udělat podobný na likvidaci jednotlivých bodů vč. autorů.
    Podle mne je lepší a bezpečnější – probírat různé možnosti, co nejvíc sbírat fakta, byť z různých zdrojů.
    Víte, ono v té makovici se to uchytí a v případě potřeby se nemusí nic vYmýšlet . Bude všechno vymyšleno ať – plusy či varování před následky.
    Sorry

 6. OT
  „Izraelci by neměli mít dojem, že když trpěli ve druhé světové válce, je jim dovoleno všechno,“ řekl Lavrov.
  Dodal, že SVO na Ukrajině ani zdaleka nemá tolik civilních obětí, jako izraelská operace v pásmu Gazy.

  1. Tady jde ale o pravidla.
   Ty přece hlásají amíci, ač málokdo tuší, jaká jsou a pro koho a jak platí.
   Jisté je, že pro Izraelce a amíky platí jinak, než pro ostatní.
   A zdá se, že se v poslední době hen ta pravidla začínají chovat jako bumerang a dopadnou na hlavy těch, co je vymysleli.

  2. Izraelci rozhodně nebyli jediní, kdo za války trpěl z důvodu národnosti, rasy nebo přesvědčení, a už vůbec nemají největší počet obětí. O situaci v novodobé či starší historii celkově absolutně nemluvě. Ovšem nikdo jiný nemá takový luxus, aby se z jejich genocidy stalo politikum.

    1. V Turecku je naopak trestné připomínat arménskou genocidu z doby WW I.

     A Japonci se snad do dneška ani neomluvili za masakry čínského civilního obyvatelstva.

     1. Nejenom, ze neomluvili, oni se oficialne tvari, ze se nic nestalo.
      O Nankingu natocili vlastni film, kde je to vsechno jenom vinou vystresovanych a vydesenych mladych vojclu.
      O experimentech na lidech nic.
      Vse je to mozne jenom diky poktyti z USA. Lekare-rezniky si vzali k sobe i s rodinami a dali jim praci.

 7. Vidláku, měl byste Vy i s Vaší schovankou, která Vám ilustruje knihy, požádat o „status umělce“ a nechat se platit ministerstvem kultury a ušetřit tak nějaké prostředky Institutu českého venkova. Neměl by to být problém – viz:
  https://www.youtube.com/watch?v=CecVeGQQhxs
  pokud to problém bude, rád bych se na Vašem blogu dočetl jaký..

 8. Doporučuji všem tady , aby si udělali výcuc známých , přátel, spolupracovníků a v neposlední řadě podrobili i své chování z posledních a předešlých voleb sebekritice.

  Ze soukromého výzkumu zjistíme, že další volby budou podobné, pár procent se přeleje k Babišovi , SPD a dalším pidistraničkám, které nepřekročí svoje ego a půjdou do voleb samostatně.

  Možná taky zjistíte, že i vaše potomstvo a příbuzní jedou na jiné politické vlně, než vy , co sem píšete tak rozhořčené kritiky na adresu fialohnusu.

  Zjistil jsem , jak mojí „přátelé“ horlivě oslavovali příchod slušnosti a důstojnosti na Hrad, jak se dělali soukromé i společenské oslavy z důvodu příchodu PePy na hrad i s celou bolševickou famílií.
  Jak se doma u televize otvíralo šampaňské a víno, jedli se chlebíčky a zákusky.

  Dnes ti samí „přátelé“ z poloviny mlčí a z druhé neuhnou ani o píď, neboť nejsou schopni přiznat svoji špatnou volbu dodnes a je ve hvězdách zda z důvodu své pokřivené pravdy nebudou volit úplně stejně, doufaje že se to ještě z Pětisračkou zlepší.

  V jednom měla ta prdel z Řeporyjí pravdu když říkala: „Vyhnat v noci z baráku, zabít dítě a ženu, podříznout, to by Češi potřebovali…“
  Ano, pak se možná většinové společnosti rozsvítí červené světlo v makovici a začnou se chovat státotvorně a hlavně pro budoucnost svých rodin a nás všech, kterým tato země patří.

  1. Češi už jsou dávno přeprogramovaní. Budou sveřepě volit proti svým skutečným zájmům. Kognitivní disonance je sviňa. Aby skutečně prohlédli, museli by nejdřív vyházet českou televizi, rozhlas, a přestat konzumovat všelijaké Deníky N, Reflexy, Respekty, Novinky, Seznamy, I-Dnes, atd. atd.

   „Matrix je systém, Neo…“ (Tahle scéna je fakt boží)
   https://www.youtube.com/watch?v=BWdhhV6EgkA

  2. Další věcí je, že politika je už dávno takový supermarket. A Fiala je zboží vysoké ceny, Okamura laciné.
   Média naprogramovaly lidi takto, měly na to roky a roky a nejlepší hlavy na marketing, komunikaci a psychologii.
   Kolem mě je mnoho lidí jako já, no, plebsu, a oni mají pocit povznešeného vytržení, když můžou říct, že oni, oni by tedy ty extremisty nikdy nevolili. To FIala a tak, to je jiná. A, oni mají tu možnost si zadarmo koupit odlesk jejich lepšolidství. Oni nejsou žádní dezoláti (směje se tomu, ale ta nálepka prostě funguje naprosto skvěle. Nejde o pravdu, ale o to, jestli to funguje. A funguje jim to na 1. Stejně tak chcimír.)! Ani se otřít. Oni mají na výběr: na chvíli se povýšit mezi ty lepší a sdílet to, anebo být dezolátem. A nic to nestojí, ani kačku ( a pak to zaplatí stejně všichni, tak co). A oni si na chvíli připadají tak nějak….čistší, lepší, takový nádech sekty jehovistů. Z všednodenního trápení záblesk světla. Lidský pan premiér, krásný prezident s krásnou a chápající manželkou. Štastní lidé. To prostě musí být dobré. Chci být jako oni… .
   Stačí média i jen slyšet, a po čase se v podvědomí usídlí onen vzorec: Rusko = úplně špatně a všechno. Chcimír a dezolát = Rusko. Západ = úplně dobře a všechno. Fiala a demokrati = úplně dobře a všechno. Jak s tím chcete bojovat? Pravdou? To je vše o emocích. O opakování do blba. Kvantita rozhoduje. Nakonec povolí skoro každý, je to pohodlnější – už nemuset bojovat ani vnitřně.
   „Hlavu chraň!“ To tady měl říct Bartoš. A je to pravda.

   1. Já nevím, že by byli lidé tak hloupí? Když ne chcimir tak chtějí válku? Opravdu? A za prezidenta zrádce? Vždyť je to zrádce nebo mírněji řečeno převlékac kabátů a to lidé chtějí? O Fialovi a spol. ani není třeba mluvit, vždyť nikdo z té pěti demolice nerozumí svému rezortu, to přece musí každý vidět, i ti s IQ 107 a méně.

     1. Asi ano, nepřemýšlejí, zvláště ti mladí, chtěla bych je vidět, kdyby byla opravdu válka. Zřejmě si to představují jako hru pro PC.

      1. To neni zalezitost mladych, to jde napric vekem. Touha patrit k „tem lepsim“ se vsim vsudy se jen tak nezbavite. Proto jsem celkem skepticky k jakekoliv zmene o kterou usiluje Vidlak (aniz bych ho nejak shazoval nebo mu to rozmlouval). Je to jen otazka toho, kdy se objevi krysar, ktery bude mit z pohledu statu a naroda mene sebevrazedne umysly. Lidi jako my, zde pritomni (vetsinou rypaci, skeptici, asocialove ci jinak „jini“, vyberte si sami) to nezachranime.

       1. Já to pořád nechápu. Přece chtít válku je „lepší“? Volit zrádce je „lepší“? Chtít patřit, třeba na chvíli, k těm co jsou blbí (namátkou Pekarová, Černochová, Lipavsky, Fiala, a vlastně všichni ve vládě, je „lepší“? To znamená, že mají mozky úplně vymyte, vždyť je to jasně naopak horší. Ještě bych to pochopila kdyby z toho měli nějaký prospěch, ale nemají, rovněž naopak.

        1. Spatne otazky. Nikoliv „Chtit valku“, ale „Bojovat za svobodu a proti totalite“. Obzvlaste pokud to znamena bojove nasazeni prisusne vlajecky na profil a silne kecy. Nikoliv „Volit zradce“, ale „Volit lidi, kteri nas nepotahnou na vychod“. Nikoliv „Patrit k blbym“, ale „Patrit k tem, o nichz v TV rikaji, ze jsou skveli“.

         A ano. Znamena to presne to, co pisete. Vcetne presvedceni, ze vymyti jsou „ti druzi“.

        2. kočka sklíba.
         Ono je to také tím,kdo se dostane do parlamentu,vlády,tak se domnívají,že se můžou dostat ke korytu také.Navíc jim ještě piráti slibují narkotika.
         Jak už to někdo popisoval,naprostá degradace vysokých politických míst.

        3. Toto všechno mají na svědomí média.
         Nikdo jiný – dvanáct hodin denně lidi ohlupují svými „pravdami“ a ukazují jim, co chtějí vidět.

         Pravdu má ten, kdo říká, že je potřeba nejprve pověšet osazenstvo těch žump.
         Kdyby se dejbože našel někdo, kdo by proti nim chtěl zasáhnout, v ten moment se oni spojí – a proti občanům!
         Oni, ti lháři placení reklamou, zadávanou darebáky, loajálními státní správě, se totiž nikdy nezmění. Jen budou lhát a nalhávat občanům blbosti o prohrávajících Rusech, jinak – proto první věta v odstavci.

          1. Z toho mi tak nějak vychází, že většina lidí je hloupá.
           Možná, že ano, co já můžu vědět?

           Ovšem vedle těch chytrej opravdu musí žít i ti blbí, protože jinak by na světě bylo tolik chytrosti, že by z toho byl každej druhej úplně blbej (volná parafráze, obsahově věrná).
           My, obyčejní lidé, jsme jen statisty, kteří jsou režisérem postrkováni po jevišti, aniž bychom věděli v čem vlastně hrajeme, o čem ten kus je a kdo ho napsal (také volná parafráze, opět obsahově věrná).

           Média ohlupují i ty chytřejší, pokud trvá jejich propaganda dostatečně dlouho. Potom obvykle, pod vlivem reality, když propaganda moc překročí uvěřitelnou mez, dojde ke zlomu. A hloupí lidé zase naskočí na jinou propagandu, mnohdy opačnou (střídání elit dle Gaetana Moscy). Příkladů v historii mnoho, mám nějaké uvést nebo si zdejší auditorium vystačí samostatně?

          2. stridor: Chováte se stejně povýšeně jako stávající vrchnost, která lidmi pohrdá. Myslím, že to není dobrá cesta.

           Godot: Naprosto souhlasím.

         1. Před lety jsem to samé viděla v Německu. „Merkelová je hrozná, natahala k nám migranty a v televizi o tom lžou.“ A na další nádech – „Trump je hroznej. Říkali to v televizi.“

      2. Já nemám odpověd, proč to takto funguje. Tak to já cítím. Možná kombinace přiměřeného blahobytu a komfortu, „možnosti cestovat“, konečně být trochu jako ti na tom vysněném Západě (30 roků nám hustí do hlavy, že když budeme makat pořádně, budeme jako ONI tam venku. no a ONI nám teď řeknou, že se to všechno ruší, protože to není eko a celé je to sobecké a tak a otáčíme o 180 a tak. Pro padesátníky je to facka jako řemen, pro ty, co pracují jako zaměstnanci). Že je to celé skoro na dluh….to je až zítra.
       Pořád v sobě neseme tu zbytečnou pokoru a předposranost před vším západním., oni tam vždy vědí o něco líp, co my máme udělat. A, my jim to žereme a oni to vědí a o to více toho zneužívají a udržují v nás pocit méněcennosti – vždy je něco špatně nebo ne dost dobře.
       A, především, méééédia. To nejsou žádné chaotické zprávy. TO je špičková práce copywriterů a lingvistuů v každém státě. Jedny noty z centra – a místní překlady. Specifické výrazy, řazení slov, potřebný způsob, správně vybrané obrázky a furt dokola – a nelze zůstat bez následků. ONI vám do hlavy vloží ten správný obraz a vy jej přijmete – vlastně, vy si myslíte, že je váš, vy k němu sami dojdete jako logickému závěru. Sví reportéři, sví odpovídači otázek, správné záběry – i kdyby to bylo z her. Kdo z nás se chce dostat do situace, kdy by si musel říct: „to jsem ale blb, tak se nechat napálit!“ Nikdo, každý chceme být neomylný, svou pravdu si jen potvrzovat.
       Jakmile se člověk začne dívat, je v tom po nějaké době až po uši.
       Tolik můj pohled.
       CO na to říká Vídlák nebo Alef?
       A

    1. Oni vzdy povedia, ze chcimir je spatne, pretoze ten mir by nebol ferovy, tak je lepsie umierat, az kym sa ta ferovost nedosiahne. Samozrejme, umierat maju ‚ti druhi‘, nie ten, co vysvetluje, ze chcimir je osklivy.

     1. Tato válka určí osud světa.“ NATO ohlásilo největší manévry od konce studené války, říká nějaký naťácký blbec, Rusa budou dráždit u hranic až do kvetna a prý kvůli demokracii. Prý
      Tato válka je o tom, že se Rusko bojí něčeho mnohem mocnějšího než jakákoli fyzická zbraň na Zemi – demokracie. Pokud mohou mít lidé na Ukrajině demokratická práva, budou po nich brzy toužit i lidé v Rusku.“

      1. Sibyla.
       To je hezounké. Akorát jsem ještě nikde nečetla, která že to „demokratická práva“ v Rusku nemají……..nehledě k tomu, že ne každý musí toužit po demokracii. K tomu poznání až Kozí mejnstrým dospěje (pokud dospěje) tak se mu strašně uleví.
       Mimochodem nevím, od koho jsem to poslední dobou zaslechla, ale takováto vojenská cvičení se prý za sociku konala 2x ročně a nikdo se nerozrušoval, protože to patřilo k tomu štengrování.
       Stařešinové mužského pohlaví ať to prosím uvedou na pravou míru.

       1. Těžko mohlo NATO cvičit v Pobaltí, Polsku nebo neutrálním Švédsku a Finsku, kde bude cvičit teď až prý do května.

        1. Sibyla:
         Ne, tam cvičila Varšavská smlouva, samozřejmě. Předpokládám, že NATO cvičilo v Dojčlandu a okolí.

   2. Majkl:

    Ano zhruba takto to funguje, Okamurovo SPD je fůj , my jsme ti lepší a volíme našeho krasoně na Hradě a slušňaka fijalu, válka začala vpádem Růsů na Ukrajinu. Hlodavec na ČT to přeci říkal a spoustu dalších zpráv. Dokonce i Ynteligenti tomu věří , tak proč ne já OSVČ , který si hraje zatím na kapitalistu a ojebává daně, že? Teď je ještě mladý , krásný, zdravý a ty koblihy starý se mu stále motají pod nohama, když si jde koupit svačinu a Johny Wolkera na pátek.

   3. Přesně podle této veršovánky:

    Vymyli mi, vymyli mi, vymyli mi mozek
    mají na to, mají na to, mají na to grif
    hezké je, že po vymytí
    najednou se prostě cítím
    chytrý, chytrý, chytrý,
    chytřejší než dřív.

  3. Přesně to jsem nedávno zažil. Střední až vrchni management v krachující fabrice zesměšnoval Okamuru a velebil jak dobře si zvolili.
   Když jsem se jich zeptal, jestli si vůbec uvědomují realitu, že díky této vladě budou do měsíce na dlažbě, tak si to vůbec nechtěli připustit.
   Lidi prostě už nevnímají co se kolem nich děje. Vymyté mozky, odtrženost od reality a zoufalá potřeba patřit mezi ty „lepší lidi“ z nich stále dělá voliče této hrůzy.
   A když padnou na hubu, tak z ublíženosti volit radši nebudou než aby volili s „lůzou“.
   Nevím, jak tohle myšlení těchto lidí změnit.

   1. Změna je možná jen zevnitř. To jest, sami musí chtít. A nejjednodušší jak je nechat prozřít, ať si tu polívčičku co vařili pěkné sežerou.

   2. Je to proste parazit v hlave, nebojte, kdyz se situace zmeni budou se vam smat ze nechodite do krouzku ruske, nebo cinske kultury a nevyvesil jste vlajecky

  4. Petikolka je prva porevolucni vlada, ktera pochopila dlouhodobe potreby lidu.
   V dalsich volbach sazim na koalici obrozenych ANO a ODS. Mozna i Piratu, kteri dostanou od starsich a zkusenejsich kolegu dalsi sanci, ovsem pod jednou podminkou: budou i nadale muset mlcet a nic nedelat.

   1. Fejk? Podívejte se na na instagram, dělá vítr všude, a pokaždé nejsou schopni reagovat. Reportéři sedí s otevřenou hubou a neví jak reagovat.
    Co by asi dělal na místě Fialy, když ho mastil Verhovstadt. Seděl by stejně a dělal si poznámky jako ten zbabělec?

    1. Kdyby to nebyl fake, šlo by to přehrát, údajný nový vlastník by byl uveden jménem, bylo by to datováno atd.
     Už mi to přestává připadat vtipné, protože se tyhle satiry snaží vypadat co nejreálněji. Nevím, jestli si to jejich tvůrci uvědomují, ale ženou tím vodu na mlýn „bojovníkům proti dezinformacím“, protože tohle JSOU dezinformace.

     1. Občan :

      Přesně tak, každý kdo sem dává nějaký odkaz (fejk) by si měl nejdříve překontrolovat, zda sem nepřeposílá nějakou chujovinu i když je mi je jasné, že to někteří dělají záměrně a čekají, že se na to tady někdo chytí a pak nás budou libtardi zesměšňovat coby blbé vidláky.

      1. Vetsinu zajimaji jenom chujoviny a moralni stranu si vybrali proto, ze nabizi vice chujovin. Moralni strana je tak zabavnejsi, o podstatu tu rozhodne nejde.

      2. re: Milan44, 18 ledna, 2024 (14:03)

       A jak běžný člověk pozná na první pohled, že je to fejk?
       Jak se to liší třeba od Jablonského?
       A zrovna v tomto případě si myslím, že je to dobrá parodie.

    1. To je ten nový argentinský préza?
     No, tak ten má co kecat 😀 😀 Sice si hraje na „ultrakonzervativního libertariána“, ale ve skutečnosti je to libtard jak vyšitý. Oooovšem pouze vůči určitým skupinám; vůči „lidu“ kovaný sociopat. Ale Argentinci jsou zvyklí; tenhle je jen jedním z řady úplně stejných.

      1. Evitu sice nemá, je to starý mládenec žijící se sestrou a čokly, zato má navíc ještě zesnulého psa.
       A s ním ten pes komunikuje ze záhrobí.
       Který jiný prezident tohle má?

       Nicméně, kupodivu v mnohém měl při svém projevu pravdu.
       A byl by daleko více ceněn, kdyby si k tomu projevu vzal svou oblíbenou motorovou pilu, kterou používal při prezidentské kandidatuře.

        1. No, když se podíváte na lidi typu Schwaba, je proti tomu (alespoň rozsahem škodlivosti) šašek Milei milius.
         A v Argentině zvítězil ten šašek jen kvůli tomu, že byl jiný, než dosavadní kamarila, která dlouhá léta dokazovala, že z bláta lze jít jen do louže.
         Využil šikovně situaci.
         A tak asi něco v něm nakonec bude.

         1. Buldatra:
          Šváb je prostě hajzl, intrikán a protože je pravděpodobně vysoce inteligentní, tak na druhou.
          Milei na mně tedy taky působí jako šílenec a úplně by se mi nechtělo být teď Argentinka, protože kdoví, co se mu v palici vylíhne. Co se líhne Švábovi, to je vcelku průhledný, ale tomuhle?

          1. Možná by vám mělo stačit vědět, že bidet dostal Argentinu jako cenu útěchy místo Ruska a jeho zdrojů.
           A podle toho se ta jeho šílená loutka taky bude chovat.
           Nic složitého na tom není.

   2. To Milan44:
    „Vyhnat v noci z baráku, zabít dítě a ženu podříznout, to by Češi potřebovali…“
    Jste hnusný, ale je to pravda. Jenom jiná slova, jako ti vlci v lese u Villona.

    1. V tomto bodě neuškodí, aby původce myšlenky ochutnal své vlastní medicíny jako první. A to myslím zcela vážně a ne jako metaforu, i když se tím na rozdíl od Řeporyjce vystavuji riziku trestního stíhání.

     1. To jsou ti, kterým se říkávalo „fanfaróni“.
      Stačilo by přijít k němu domů a vystřelit mu dvakrát pod nohy. A už by měl hnědé kaliko a rychle by změnil rétoriku.
      Na vojně, když jsem měl na starost nováčky jsem to pozoroval mnohokrát. Čím tvrdší hošan na hubě, tím se dřív zlomil. Ačkoliv ostatní „bažanti“ se nelámali.
      Na Učilišti jsme přitom neměli nijak tvrdý „přijímač“, vychovávalo totiž budoucí nižší důstojníky technického zaměření. Nebylo potřeba mít k tomu nějaký dril.
      Já sám jsem přežil přijímač v naprosté pohodě. Neboli – čekal jsem mnohem horší věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *