19 června, 2024

Dno

Říká se, že někdy musí člověk padnout až na dno, aby se mohl zvednout. Když se v poslední době rozhlížím kolem, mám neodvratný pocit, že se k tomu dnu společensky a morálně řítíme zrychlujícím se tempem.

Otázka zřejmě je ne jestli, ale kdy se definitivně rozplácneme, a jak dlouho tam budeme muset v tom marastu ležet, než někdo zvedne hlavu a po něm ji začnou zvedat další. A pomaličku se z toho zase začneme hrabat ven.

Je zajímavé sledovat, jak se napříč naší historií opakují stále ty stejné charaktery. Ti samí lidé, co se klaněli Hitlerovi na plných náměstích pak zapáleně žádali smrt pro Miladu Horákovou a jásali spolu s komunisty nad Vítězným únorem. Lidé, kteří bez jakýchkoliv problémů proplují každou dobou, protože dělají přesně to, co si doba žádá. Ať je to cokoliv. Je to čas, kdy ti slušní začnou mlčet, protože jim to za to nestojí a tak se ti bezskrupulózní dostanou k moci. Pak je to čas, kdy ti slušní už mlčet musí, protože ti u moci je umlčí. Čas, kdy se zase začínáme bát. Stejné charaktery, jen jiné nechutné figurky a jména.

Nechci se už vracet k videu profesora Nutelly, ani aktuálního volejbalisty a dříve pytle na mrtvoly Rakušana. Nicméně jsou přesně vypovídající o stavu, ve kterém jsme. Člověk, pro kterého mají být české zájmy na prvním místě a pak dlouho, dlouho nic si bez požehnání Bruselu ani neusmrkne a klidně nás potopí, kdykoliv je to po něm žádáno. Prosazení greendealových šíleností za našeho předsednictví EU a na tajňáka odsouhlasené migrační přerozdělování budiž toho neklamným důkazem. A pak si místo záchrany našich hutí a mlékáren jede porovnávat oříškové pomazánky, protože mu to přijde důležité. Tak moc je mimo.

Člověk, který zavádí cenzuru, šmírování a řízené udávání přímo na stránkách Ministerstva vnitra to chce začít dělat jinak a prý s ním můžete zajít debatovat bez cenzury. Tak jasně. Díky němu tu máme dvojí metr jak vyšitý a společnost se rozdělila na ty co mohou vše, a na ty, kteří se nedovolají ničeho. Právní stát se začíná vzdalovat mílovými kroky a misky vah se neodvratně překlápí. Jsou lidé, kteří mohou jiným přát smrt a nestane se vůbec nic, a jsou lidé, kteří si jdou za názor na tvrdo sednout. Jsou lidé, kteří se vecpou do každé debaty v médiích a jsou lidé, které tam už neuvidíte. Protože už je vidět nemáte. Státní úředníci a korporátní zaměstnanci jsou poučeni co a jak si mají myslet a hlavně co a jak nemají říkat. Bojíme se o místo. O místo v práci i ve společnosti.

Zavádíme si autocenzuru nejhrubšího zrna a snažíme si sami sobě vysvětlit, že tak to má být. Nemá. To vám garantuju. Strach je špatný rádce a špatný pán. Ve strachu děláme věci, které bychom jinak neudělali. Věci, kdy se další generace bude ptát: A jak je možné, že….. dosaďte si cokoliv.

Arogance a zpupnost moci je tu každým dnem čím dál jasnější. Už se nás na nic neptají, už si dělají cokoliv se jim zamane. Dělají se fatální chyby, vyhazují se miliardy, ožebračují se vlastní lidé až na kost, plánuje se změna volebního systému a veřejnost mlčí. Nikdo nenese odpovědnost za všechny ty Dozimetry a další kauzy, jen v Praze se tyčí hnusná budova Ministerstva vnitra. Média už se neptají. Dávno nejsou nezávislá a i redaktoři chtějí práci….

A já si říkám, jestli to jde ještě zastavit. Jestli je ještě možné posbírat zbytky té polistopadové svobody a odvahy a říct lidem, že tohle je strašně špatně. Že takhle to být nemá. Že máme hájit jen naše zájmy, naši historii, kulturu a naši svobodu, protože nic cennějšího jako národ nemáme. Že každý svoji osobní odvahou můžeme pořád změnit strašně moc. A jestli na to ti lidé budou ještě slyšet a nebo už je pozdě. Jestli fakt zase musíme padnout až na dno.

42 thoughts on “Dno

  1. Nepochybně proto, že Alzákovi nebyl čínský zamini dost dobrý a dost na výši, on – prý – jen se sobě rovnými, tedy s prezidentem.
   Tak nevím. Alzákovi na roveň je nanejvýš Pávek.

   Jak tak znám Číňany, tak bych si dovolil odhadnout, že UA má v PRC nadlouho UPP.

 1. Hurá, vedeme v EUhniji a to díky Signalistovi

  Česko má s přehledem nejvyšší inflaci v EU. Své vedení v nelichotivém žebříčku Eurostatu v prosinci 2023 ještě upevnilo
  Česko v prosinci 2023 upevnilo své vedení v nelichotivém žebříčku zemí EU podle výše míry inflace. V posledním měsíci loňska tomuto pořadí, které sestavuje Eurostat, vévodilo ještě přesvědčivěji než předtím v listopadu, jak dokládají dnes zveřejněná data.

  tabulka Eurostatu:
  https://img.kurzy.cz/zpravy/obrazky/8/755208/eurozona_inflace1223.jpg

 2. Jedno je jisté: madam Marková nebude NIDKY kritizovat země, která kritiky vyhazuje z oken, zavírá do koncentráků nebo vyhání ze země.

  Cenzura madame vadí jen ve svobodných zemích. V totoalitách to absolutně neva.

  1. Re: Onanym

   Nevhodné kusy se vyhazují z oken na Ukrajině a kritiky pro změnu exportuje Lotyšsko.
   Máte na mysli tyto jedině demokratické státy, soudruhu?

  2. no ona vadí zejména *tady*, v „liberální demokracii“, kde nemá co dělat. o ty vaše totality se budu starat až to bude dobrý doma.

   1. Rikaji to sportovci , ze svych zkusenosti , nekdy /totalnim usilim ,treba zvitezit/,si sahnou az na dno z vycerpani a teprve potom, se od nej odrazi.
    /Tedy nejde vo zadny padani , nekam/.
    To znamena, ze prozivaji chvile naprostyho vycerpani energie a sil ,aby
    najednou z niceho nic prisel tzv. „druhej dech“..Nahle , necekane uprostred krize,
    se dostavi velka energie atd..

    Neochota /moc prace ,treba /, je ve vyvoji mysleni k necemu se dobrat ,
    je vseobecna a z casti dukladne zformovana.
    Nevyvoj je zamer a bohuzel vede do zrychlovani vyvoje , ale zpet..
    Mame ty nepsany zakony mezi nebem a zemi. A zaroven nemame.
    Kdo by se vo ne staral..
    Lide si poridili vse, po cem touzili a pracovali tezce , nesetrili a obetovali se ,
    aby si potom ovoce svyho usili prozivali.
    Tim si zastavi vyvoj a sou nasledky./Aby si zaroven niceho nevsimli /.
    Jsou tady ty zajmy nekterych, ani nejsou tajny…
    Mezi ne patri nekonecny deformovani vetsiny ,
    ale to se jim lidem nerika..Tou sou napriklad psychoutoky s pomoci soku.
    Na cele narody a svet. Takze ty data. 1618-48,1789-1815,1870,1914-18,1938 u nas, 1948,1968 ,89,2023..Nasledky sou na cely generace, po staleti. Pokracuji.
    Napr. reformace ,protireformace jaky to byly deformace a trvaji dodnes.
    Lidi si pak jeste nadavaji navzajem , jedna radost.

    Takze neni slozity videt svet, jak je dnes. Kde je ta uplne hlavni zmena.
    Po katastrofach vzdycky potrebovali lidi ,zajem byl aby zase lide tezkou praci ,schopnostmi vybudovali co bylo treba , k tem dalsim. A k horsim ,jak sel vyvoj.
    Dnes mame tuhle situaci , kdy my vsichni na tyhle planete , sme tady nezadouci, nemame tady co pohledavat a nic nam tady nepatri a jenom tady skodime.
    To je hlavni zajem abychom si navzajem, co nejvic uskodili..
    Z toho pochazi vsecko, co zazivame, vidime a muzeme postrehnout a zaroven nemuzeme, kolem sebe..
    Ted pred kazdym postavi nejaky loutky aby meli zabavu , lidi maji zabavu radi ,
    treba je pro ne ted dulezity starat se ukaznene , vo vykulence ,vo volby ,
    vo problemy neexistujici demokracie , vo zhoubu vzdelani ,
    aby kazdej byl tolerantni, cokoliv..

    Vyzvatlaji se , dodaji se jim problemy /vcetne toho , ze se jim to obcas zakaze ,
    jako ve skole , vycviku do vecnyho mlceni a zaroven nekonecnych zvaneni/
    a jenom tak sou spokojeny , vdecny
    a radi za to , ze muzou , aby si nevsimli , kam se se s nima postupne manipuluje a proc, to vedet ani nechteji a tak , aby se nevyvijeli a zaostavali , dulezity ,
    aby se nestarali , / ,plny poucek , vo tom jak sou chytry
    a vsemu rozumi/ a nestrkali nosy, do ceho nemaji..

  3. To je zase poluce – zkus se zeptat Assange, Snowdena, chilských levicově smýšlejících lidí v roce 1973, Alberta Mory, stávkujících horníků za Thatcherové, Katalánců, účastníků demonstrací po Bidenově zvolení, Ševčíkem, Lirou … – a pak si popovídej s Galtierim, Francem, Pinochetem, Salazarem, Johnsonem, Thatcherovou, Sánchezem, Rakušanem, Zelenským…

   Až to probereš, dej vědět.

  4. Jestliže jakákoliv země zavede cenzuru pro dobro jejich obyvatel (jak tvrdí pětidestrukce), tak logicky se taková země nemůže považovat za svobodnou.
   Pochopil?

  5. Vážený anonyme, člověk se až diví, ze sem chodíš a jako vyznavač naši libodemo vlády a všech demo západních struktur se nestydis.
   Nedávno Ukrajinci odstřelili poslance kivu a před par dny umucili v bani gonzala liru.
   Tento týden tuším z nějaké pobaltské země vystehovavaji Rusy jen na základě národnosti.
   Tak se tu posklebuj, jak je to tady pěkné a morální.
   Bez si zarussakovat a zaputlerovat někam na novinky nebo idnes, patříš tam mezi gaucove bombardaky.

   1. Prave probiha velka Karma , proces prevtelovani se v mediich , do aspon Hitlera..
    Kdysi vedouci v soutezi vo to prevteleni aspon do Hitlera ,Putin, zavostava,
    uz delsi dobu..Ani Stalin nemuze bejt..
    Chce jenom napadnout celou EU a vokupovat , bez podrobnosti….
    Suverene vede Trump.
    Nikdy nic horsiho nebylo ,nez Trump. Nikdy. A bez nej se stat nemohlo..
    Kdyz Trump zvolenej …presidentem . Vladne naprosta jistota , ze udela zarucenej konec sveta , ale ten nejhorsi konec sveta ..
    A zadnej jinej..

  6. Anonyme,paní Marková kritizuje tuto zkonfiskovanou zemi a národ vládnoucí demokraturou. Ty budeš vždy zalezlý do té prdele,která momentálně vládne. Takový jako ty byli,jsou a budou.

  7. Anonym píšete o Amerike? Guantanamo na Kube? To sú také ozdravné kúpele pre nepohodlných …… Tá Vaša úžasná krajina ……..

  8. Re:anonym
   Tak teď jsi ji to nandal. Taková argumentace je už na Pussytzerovu cenu. Autorka dozajistě z toho nebude 14 dní spát.
   Držím palce a čekám na další veledílo z vašeho péra.

 3. Sebranka šestidemoliční neslouží nám, ale majitelům Aspen institutu.
  .
  Na dně propasti i tak hodnotný poznatek by byl málo platný.

  1. V tom prostoru je už přeplněno : krvelačnými diktátory, masovými vrahy, příslušníky SS, inkvizitory, Urválky, Stalinisty, Černosotněnci, kolonialisty, kolaboranty s Hitlerem, potkany, štěnicemi, některými preláty, otrokáři…..
   Dr. Globke pobývá těsně u víka – aby při otevření mohl opět zdrhnout jako první. A usadit se výše. A pak zase výše a znova a znova, aby nakonec zase mohl smolit Norimberské zákony, Zmocňovací zákon či arizační vyhlášky a různá hlášení o osobách, podléhajících jeho Úřadu pro židovské záležitosti.

   1. Já.
    Ale zatím pouštím jen směrem dolů.
    Je možný, že někdo má ještě jeden, nebo používá planžetu. Jinak by nebylo možné, aby tu bylo tolik kurev a přibývaly.

  2. Já vidím dno tak jako to v rybníce. 30 cm vody a pod ním dno které pohltí dospělého člověka. Můžeme se v něm plácat, ono nás jen tak nepustí. A když vyvázneme, tak špinaví smradlaví zesláblí. Pak následuje očistec.

 4. paní Marková, naprosto Vám rozumím. Mám obdobné pocity a bohužel mě nenapadá žádné kloudné řešení do budoucnosti. Naopak mám obavu, aby kvůli výše popsanému celá Zeměgule neshořela v pekle.

 5. “ Na dně“ se jmenuje údajně nejslavnější Gorkého hra.
  Rusko ještě před Velkou válkou nepřistoupilo k Bernské úmluvě o ochraně literárních a uměleckých děl , z roku 1886. Ruští autoři tak nedostávali ze svých knih či divadelních her uváděných v zahraničí žádné tantiémy. Čehož využil Parvus – získal nakladatelskou licenci na prodej děl ruských autorů v západní Evropě.
  Podnik pojmenoval „Nakladatelství pro ruskou a severskou literaturu“.
  Například s Gorkým měl smlouvu, že 20 % dostane autor, 20 % nakladatelství a 60 % bolševická stranická pokladna.
  Zlatým dolem se podnik stal poté, když pouze v samotném Berlíně se hra “ Na dně“ hrála více než pětsetkrát. A když Gorkého později okradl. A podnik vytuneloval.

  Malá zajímavůstka.
  Gorkij pobýval jednu dobu na Capri spolu s Masarykem (existuje společná fotografie). Který si apartmany v tamních luxusních hotelech tak zamiloval, že mu československá vláda platila několik pobytů (vykazovaných jako “ zdravotní“) na Capri i po Velké válce.

 6. Zkratka jarmulkari,je jim jedno,jak se tomu režimu říká,ale chtějí byt u moci.
  Někde jsem četl, jak to bylo v SSSR za Stalina,kolik bylo židů v ústředním výboru, vzpomínám na jméno Kahan,nejsou ti v USA Kaganove,Nullandova,nějak příbuzní.

  1. Sovetsky diplomat debatoval s americkym kolegou a rozhorcene odmital, ze by v SSSR byl antisemitismus : Kdepak, dyt jen v moskevske filharmonii mame 11 zidu ! American se zamysli : Vite, i my mame v newyorske filharmonii zidy – ale kolik, to nevime… 😀

    1. Opravdu tkví problém v tom, že je někdo Žid rodem nebo vyznáním?
     Pak by Daniel Sterzik – Vidlák měl najít toho největšího nepřítele lidstva a pojmenovat jej.
     Abychom zbytečně neštěkali na jiné nepřátele.
     Já de domnívám, že howada jsou i mezi ostatními: Rusy, Ukrajinci, Poláky, Palestinci, Anglosasy, černochy, Číňany, Japonci, Indy atd.
     Indický majitel Nové huti ji nechal padnout, protože jinde byli schopni vyrábět levněji.
     Proč necháváte Indy stranou?

     1. Ne, netkví.
      Problém v tom vidí Sibyla a Gój.
      První proto, že je blbá a druhý proto, že je za nafukování problému placený.
      Já su blbý taky, ale pokouším se to nedávat tolik najevo.

      1. Zase ti dali vycházky, soudruhu?

       Židismus je zločinecká ideologie, která je základem i současného mocenského zla. Podvraťácké EK a EU. A desítek dalších otrokářských projektů. Třeba válka na Ukrajině je páchána židy převážně chazarské rasy.
       🕎
       Populární maďarský list Magyar Nemzet zveřejnil další sérii článků o pokusech zámořských globálních plánovačů dostat v této zemi k moci své nohsledy a skoncovat s nezávislou politikou vlády Viktora Orbána.

       tentokrát byl hrdinou novinářského vyšetřování dědic impéria George Sorose, jeho syn Alexander, který se již ukázal jako mnohem radikálnější demokratizátor cílových zemí než jeho starý otec
       https://fondsk.ru/news/2024/01/01/pod-pricelom-vengriya-soros-mladshiy-atakuet-evropu.html
       🕎
       žid a buzerant Yuval Noah Harari, se dlouhodobě netají tím, že cílem tohoto WEF, který má vliv i na loutky ve vládách po celém světě, je razantní depopulace, neboť většina lidí na této planetě jsou jen „zbyteční jedlíci.“

     2. Domníváš se úplně blbě. Mýlíte se. Tady jde o zločinné spolčení proti lidstvu, založeném na zločinecké podvraťácké ideologii. Ta je popsaná v bibli a v talmudu. Tou mají spasitelé jako Sorosové, Schwabové, Gates, Rockefellerové a podobní kazisvěti různých úrovní nedotknutelného ismu a hierarchie vymyté mozky.

       1. Tykáš Bohu ?
        Tykáš Ježíši Kristu ?
        Tykáš Bohorodičce Marii ?
        Duchu Svatému ?
        Tak proč by měl nějaký křesťan nebo nějaká křesťanka vykat ausgerechnet tobě ??

        1. Protože nevyžádané tykání je nezdvořilé, vážené Kocuro.
         Zkuste si to v klidu a v ústraní promyslet, a nespěchejte.
         Času máte víc, než myslíte.

      1. Vysvetlil sem proc vy G. tykate nekomu.Ukladne se uhryz priplizil za zady a prispevek ukrad.Bez spetky lidske slusnosti, bez vysvetleni ,zbabele za zady. Az takovym de solatum date vladu neudrzite se smichy a budete plakat po Fialovi.

    1. Nebudte blahovej, na to si dneska nikdo nevzpomene. Na zapade byl tehda raj na zemi, to jen tady ti osklivi komuniste vedli zemi od peti k desiti (a ne, nepreklepl jsem se)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *