19 června, 2024

O vánočních zásilkách

Když jsem byl malý, dělali jsme s kamarády klasickou klukovinu. Chodili jsme zvonit na domovní zvonky a pak jsme utekli a měli hlínu z toho, že se paňmámy rozhlížely na prahu a nadávaly. Nikdy by mě nenapadlo, že z toho Česká pošta udělá byznys…

Já už rok rozesílám knížky a dělám to s Českou poštou. U nás ve Vidlákově to s nimi funguje skvěle. Holky na pobočce jsou milé, ochotné, převzetí plné tašky zásilek trvá pár minut, hezky si u toho popovídáme o životě, vesmíru a vůbec a vlastně se těšíme, až další den přinesu další tašku.

Dál už to tak dobře nefunguje… Přibližně jedno procento zásilek prostě nedojde. Nikdo je nevyzvedne. Většinou proto, že ani nezjistí, že nějakou zásilku měli dostat, a že na ně čeká na poště. Někdy je to i moje vina, nebo vina nedostatečně napsané adresy, ale většina reklamací jde na vrub toho, že po čtrnácti dnech mi pošta tu knihu vrátí nazpět.

Poslal jsem toho už tolik, že mám přímo vytipované lokality, kde se dají čekat problémy. Především Praha, tam to mají blízko k Rakušanovi na ministerstvo, tam se hodnotová politika už přelila i do provozování třidírny zásilek a pošťáci nejspíš mají v zadnicích vrtule, aby svoje stále větší rajóny stíhali. Tam už v mnoha případech snad ani nezazvoní ani nenapíší upozornění, prostě předstírají, že to udělali a nechají zásilku ležet na poště. Praha představuje asi pětinu mých zásilek, ale víc než polovinu reklamací.

Všeobecně se dá říct, že čím menší vesnice, tím spolehlivější doručení.

Teď v týdnu se mi poprvé stalo, že mi pošta vrátila v jeden den víc nevyzvednutých zásilek, než jsem odesílal…

Vánoce… Pošta zavádí novou službu, vyzvednutí zásilky u odesílatele… Už dopředu nám hlásili, že nebudou stíhat… Ano, doručení se o den prodloužilo, ale že budou doručovat tak blbě, to bych tedy nečekal. Je vidět, že Rakušanova opatření na záchranu pošty právě začala fungovat… stačí vánoční nápor a všechno se hroutí…

Co se divím, hroutí se všechno, proč by zrovna pošta měla být výjimka… nota bene, když se o ni stará dozimetrické hnutí STAN.

Proč to všechno píšu…

I přes zvýšený vánoční nápor se mi daří odesílat všechny knížky, trička a ostatní předměty nejpozději druhý pracovní den od vaší objednávky. Pokud jste si něco objednali v neděli, v pondělí je to v obálce a na poště. Pokud jste si něco objednali v pondělí, odesílám nejpozději ve středu. Čtvrteční objednávky jsou v pátek na cestě. Páteční objednávky odejdou nejpozději v pondělí.

A pošta selhává…

Pokud na svojí zásilku čekáte už týden a stále ji nemáte, je dost pravděpodobné, že už ani nepřijde, protože chudák pošťák musel vynechat některé úkony, aby stíhal. Třeba vylézt z auta, zazvonit a když do třech vteřin nikdo neotevře, tak rychle ujet.

Jsou vánoce, leckdo jste knížky ode mě chystali jako dárek pod stromeček. Nechci vás zklamat. Proto, pokud vám zásilka nepřijde do pěti pracovních dnů od objednání, ozvěte se mi. Obratem ji pošlu znovu, ať vám nezkazím obdarovávací záměry. Jen se mi prosím ozvěte na vidlácký mail.

Třetí knihu budu rozesílat od 18.12.2023, skoro přemýšlím, jestli všechny ty zásilky neudělám dublovaně, aby to fakt všem přišlo.

Od roku 2024 budu muset přejít na nějakou Zásilkovnu nebo tak něco. Teď mi ale prosím odpusťte, že jsem staromilec a byl jsem rád, že mohu posílat zásilky i bez nějakých aplikací v mobilu a elektronického placení a dalších ptákovin. Že jsem si prostě natisknul štítky, nalepil je na obálky, odnesl na poštu a zaplatil v hotovosti.

Děkuji vám všem za neutuchající podporu. Jste to vy, kdo mě naplňuje optimismem, navzdory všem překážkám, které jsme spolu museli překonávat. Vážím si vás a doufám, že jednoho dne budu moci říci, že jsem se s každým svým čtenářem setkal osobně.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

115 thoughts on “O vánočních zásilkách

 1. Ďjó pošta. Všechno má výhody a nevýhody. Tomuhle prašivému režimu se v poště podařilo spojit nevýhody státního podniku s nevýhodami soukromého. Místo aby stát vyházel neschopné manažery, strpěl, aby tito manažeři vyhazovali listonoše.

  1. Re: JH

   Jste hnusná hruška, která uráží mladé, krásné a chytré soudruhy manažéry, kteří dobře vědí, že stát je špatný hospodář.
   Kdo ví, jestli nejste červivá, nebo tak něco.

   Bohužel červi – nečervi, máte pravdu. Už jsem tu psal, že stát jaksi nezvyšuje platby za služby, které mu pošta dělá za paušál.
   Takže červi – nečervi, klidně urážejte dál.

 2. Holky a kluci, neklesejte na mysli, pořád budete mit šanci podpořit vidláka v soutěži o makaka roku 2023. Cenzor Vám to chce zamlčet, ale najdou se disidenti, kteří Vám otevřou mysl.

  Nebojte, tady o makaka roku přijít nemůžete.

 3. Já poštu podporuju a podporovat budu. Všichni ti soukormá lidumilové po ztrátě konkurence kartelově zdraží.

  1. Hej vyhrá 😂 aj dedkov vyhnali zo sauny 😂 ako by mohla prehrať, má morálnu, vojenskú a hodnotovú prevahu 😂😂

 4. U těch pošt záleží na ansámblu. Já s nimi měla potíže co v lískovcu vznikla. Ani ten jejich ambasador s nimi nic neudělal. Pak jsem to vzdala., Ale zase byla jsem rozmazlená z minulého bydliště, kde to bylo víceméně spolupráce k oboustranné spokojenosti.
  No a včil musím zase špekulovat, protože ten chév mi tu poštu u zastávky zrušil, hlavní poštu modroftáci prodali, a přestěhovali do posledního patra jisté budovy, kde je to na nejmíň hodinové čekání – byť mají tu nejmodernější techn iku… navíc roznost upravili tak, že to předali nějaké „společnosti“ kam se nedovoláte, je to na draka. Dřív se dělalo všechno prolidi, včil kdoví pro koho a zaco.

  Smutné že musíme říci bejvávalo. K těm ukrošům nepůjdu… ani za nic. Byť dělají maxi reklamu

    1. Re: ema

     Vy byste měla koule poslat někoho na Donbass?
     Já asi nikoho.
     Možná to je tím, že jsem byl dva roky na vojně a dle mínění druhých jsem se tam měl dobře.

 5. Řešením pro Česko je Glasnost. Je potřeba všechny lži, kterou nám politici a mainstreamoví novináři předkládají, uvádět na správnou míru. Např. dnes v Partii na CNN tvrdila Lenka Zlámalová (ta ale asi nelže, ta jen nic neví a nic neumí) tvrdila, že je u nás zdravotnictví drahé. Stejně tvrdil v diskuzi Petros Michopulos.
  Opak je ovšem pravdou. Ve srovnání ve světě i Evropě je naše zdravotnictví podfinancované. Dle údajů CIA World Fact Book činí u nás výdaje na zdravotní péči 9,2 % HDP. Pro srovnání v Německu to je 12,8 %, ve Francii 12,2 %, ve Velké Británii 12,0 %. My jsme na úrovni Uruguaye, která má také 9,2 %. Podotýkám, že údaj o podílu na HDP neříká nic o tom, jestli země na to má nebo nedá, nýbrž o ochotě politiků udělat ze zdravotnictví dostatečnou prioritu.
  Ještě jiná poznámka – stále nechápu, proč PSVČ mají sazbu zdravotního pojištění sníženou o 50 % oproti sazbě zaměstnanců.

  1. Re: PS

   OSVČ byly podpořeny snížením povinných odvodů Klausvou rozkrádací mafií, aby mu tak zajistily znovuzvolení. Týká se i důchodů, rep. odvodů na důchod.
   Proto jsem si udělal „sročko“ a vystupoval jsem jako jednatel v zaměstnaneckém poměru. Na výši vyměřeného důchodu je to oproti klasickým živnostníkům docela vidět.

 6. Česká pošta funguje špatně, ale to je dlouhodobá záležitost. Politici si udělali z České pošty svoji pokladničku, stejně jako z dalších postsocialistických molochů, jako jsou Lesy ČR, podniky Povodí, České dráhy…Doručovatelek je málo a jsou extrémně málo placené. U nás je bohužel tradice, že lidé v terénu jsou sdrcaři a dělají více, než kolik odpovídá jejich platu.

  1. Jeho postoj bude stejně neochvějný jako podpora UA. On prostě nechápe základní principy praktické politiky. Anebo je někým placený za úplný rozklad voličské základny ODS. Což by bylo ještě lepší než jen pouhý pokles preferencí.

   1. njn, ale kupodivu – daleko významnější profesoři, než je on a jeho spolek a taky ti novináři, někteří umělci vč. ekonomů – to už není jen tak k přehlédnutí. Umělci mne překvapili, ale moc se nedivím, nejsou many many – odbourávají se věci zbytné, ke kterým umění patří Onehdy jsem se koukala u nás na dívadla – ceny nadprůměrné , ale … tož kdo ví. Pokud tihleti nebdou v úzkých tak … njn

 7. Nevím, jestli to tu už někdo nepsal, ale Česká pošta se tak podle mě chová programově. Někdo má zájem ji zrušit a za hubičkou skoupit její majetek, zejména nemovitosti.

  Jinak s Českou poštou máme bohaté zkušenosti. Její nejoblíbenější zálibou byly vždy natržené zásilky, aby se někdo mohl podívat dovnitř. Už to není tak časté, ale stále se to občas děje.

  1. ty přespolní doručovatelky jsou srdcařky. A navíc je to jediná práce v místě. Občas dovezou i nějaký nákup. Na Hamrech jsme měli doručovatele, který vozil všechno včetně cementu. A přitom ještě stíhal ostříhat ovce.
   Snad ještě žije…

    1. Tos ale mohl tušit Křemílku, že to bude sice rozměrově malé, ale těžké – a že to strčí roznášce, když bydlíš kdesi v mechu a kapradí 😀

 8. Já si od Vás knížku neobjednám, i proto, že se mi nelíbí obchodní model zaplať na účet dar a já pošlu knihu (ať už jsou vaše důvody daňové nebo neochota platit procentíčka platební bráně).

  Ale z hlediska dodání doporučuju se soustředit na Zásilkovnu a další nestátní služby; jednak proto, že tím pomáháte konkrétním lidem a ne příšernému molochu, a jednak proto, že vyzvednutí mimo poštu je mnohem příjemnější (ať už dodání do boxu, výdejny nebo domů). Sám už až na výjimky ignoruju obchody, které nenabízejí alternativní dodání kromě pošty.

  Prostí pošťáci za to nemůžou, jsou to často stejně hodní lidé jako kurýři PPL. Může za to celá ta filosofie pošty „jako úřadu“, nevstřícné vůči zákazníkům, spoléhající a bahnící se ve státním zahnívání, provozující nevýdělečné služby.

  Soukromník je vždycky lepší než stát, zvláště, je-li konkurence a ne monopol. Jde hlavně o otázku motivace.

  1. Se „zásilkovnami“ mám jen dobré zkušenosti, byť nikoli příliš časté. Možná je to ale i tím, že mám jednu přímo přes ulici a dalších asi pět různě v blízkém okolí do pěti minut chůze.

  2. Aha, tady máme kandidáta na makaka roku.
   Jsem si skoro jistý, že být v tom nominován, tak pan okolojdoucí zvítězí.

   1. Nezbývá mi než parafrázovat repliku určenou jinému diskutujícímu:

    Upřímně řečeno, nefandím v diskusích personifikaci a dehonestování (a už vůbec ne zesměšňování) jednotlivých lidí, ani politků. V duchu úsloví, že velcí lidé hovoří o myšlenkách, prostřední lidé o věcech a malí lidé o lidech. Vždy je lepší a efektivnější i stran dalšího řešení říct „Dělal bych tohle tak a tak…“ než „Okolojdoucí je makak“ (protože to dělá jinak).

  3. Jistě, broučku. Už chybí jen oslí můstek k ukrutně nevýhodnému Budvaru a řevu pravičáků prodat, prodat! a okrást tak ČR o další zdroj zisků.

   1. To těžko. Budvar má jiné postavení – jde o ochrannou známku a její udržení. Ochranná známká české pošty stojí za zlámanou grešli.
    Každopádně i ten mýtický Budvar nerealizuje nijak velký zisk, loni 200M Kč při hodnotě firmy několik desítek G Kč…
    Neprodávat. IMHO.

  4. Prostí lidé za to nemůžou – jak kdy; jak kdy.

   Není to dlouho, potřeboval jsem poslat něco poštou. Věda, že obsah zásilky se pohybuje +-na hraně toho, co ještě může být posláno jako dopis, vzal jsem ten předmět a předložil ho na přepážce k posouzení, jestli to můžu poslat ještě jako dopis, nebo už jako balík.

   Dáma u přepážky onen předmět změřila, zvážila, pravila, že jako dopis ano, a sdělila mi výši poštovného.

   I zalepil jsem předmět do na poště k tomu účelu u téže přepážky zakoupené obálky, nalepil adresní štítek – a ejhle! U přepážky jiná dáma mně sdělila, že jako dopis ne, jen jako balík. – Když ocením zvýšené poštovné a naftu na jednu marnou cestu k poštovní přepážce, stála mě poštovní dezinformace – kromě nadměrného zatížení jater zbytečným hněvem – asi 50,-Kč, ne-li více. Mmch, stalo se v úterý, zásilka dosud nedoručena.

   Ačkoli Rakušanovi, stejně jako Fialovi, nemohu přijít na jméno, na uvedené příhodě mají ti dva syčáci opravdu jen malý podíl. – Všechno zlé je k něčemu dobré: příště poštou nic posílat nebudu – a je to.

   1. To je právě ta mentalita úřadu. Postihuje všechny státní instituce – a bohužel někdy i větší rigidní firmy.

    Místo proaktivního přístupu.

   2. Přesně toto se mi stalo taky, nejde s tím nic dělat – předpisy jsou předpisy.
    Posílal jsem tehdy dlouhé, úzké desky plošných spojů, které svým delším rozměrem byly na hraně pro doporučený dopis. Ale – po vložení do nejbližší vhodné, bublinkové obálky se ukázalo, že už to jako dopis nejde – údajně by kvůli té délce doručovatelka nezavřela brašnu. Předpis je předpis. No co už..

  5. Re: Oj

   Soukromník lepší státu?

   To nám tady předvádíte už 34 let. Výsledky jsou doslova otřesné. A nepište mi, že se ve městech natřely všecky fasády na žluto a nyní jsou hezčí, než za komančů.

  6. Pošta by ty nevýdělečné služby neprovozovala, kdyby jí k tomu stát nenutil. Kdyby se věnovala jenom doručování balíků jako PPL, tak tady vydělává. Jenže oni musejí vykonávat agendy pro stát jako ověřování Czechpoint za směšných 30 Kč nebo úřední zásilky, ze kterých mají hovno. Nehledě k tomu, že každá vláda od plyšáku požívala českou poštu jako prasátko, které si kdykoli rozbije a vybere mu penízky.

   1. To s tím prasátkem, se mi úplně nezdá. Nevím kolik let pozpátku, ale už hodně dlouho, je ČP každoročně ve ztrátě, právě díky té otravné státní agendě, kterou má mít plně kompenzovanou.
    Mám pocit, že jde o něco jiného:
    Například místní pošta : Má tři etáže a k tomu fakt rozsáhlé, kvalitní, ošetřené a technicky zajištěné, suterénní prostory. Byla v nich dřív velká sálová automatická telefonní ústředna, velké kabelové komory, komplet rozhlas po drátě, dieselagregát s rozvodnou, zesilovačka procházejících dálkových kabelů, sklady materiálu i šatny a dílny pro všechny ty úseky i venkovní čety.
    Pošta využívá jen přízemí, v dalších dvou nadzemních etážích kdysi byly kanceláře a dva komfortní, státní služební byty 3+1. Patří k ní i velké parkoviště a oplocená plocha, na které dřív Spoje skladovaly „velký“ materiál.
    Ten barák i s přilehlými plochami, má „komerční potenciál“ jako prase. Dovedu si živě představit, jaká by se o to strhla bitka, kdyby byl na prodej.
    Jen z toho samotného suterénu, po drobných úpravách, by byl například luxusní rockový klub. Elektriky je tam 3 ( . ), perfektní vzduchotechnika i s klimatizací, velké parkoviště plus odstavná plocha – a je to fakticky v zemi..
    A taky si umím představit, kolik podobných či ještě lepších baráků, má Pošta po celé zemi.
    O tohle jde, na služby srát..

  1. Nějaké pochybnosti se objevily v souvislostí s peticí Zlatého špendlíku.
   Objevilo se to na jeho tehdejším fejsbůku. Jako nemajitel účtu jsem nemohl přečíst a otevřít všechno, ale hodně lidí tam psalo, že se jim vytištěné, vlastnoručně podepsané listy s textem petice – a v zalepených obálkách – vracely zpět oražené Poštou, něco jako „neexistující adresát“, nebo nějak podobně, typizovaným razítkem. Ale i přesto – nějakých 11.200 obálek, k tomu „neexistujícímu adresátovi“ přece jen dorazilo.
   Nevím, co si o tom myslet. Ale vychází mi z toho jen, že buď bordel, nebo úmysl.
   Přitom ta tehdejší doručovací adresa, viditelně neměla se jménem Zlatého špendlíku, nebo se jménem Daniela Landy žádnou souvislost, šlo o pražský P.O. box.
   Taky si nejde nevšimnout, jak od té doby mainstream důsledně ignoruje jméno tohoto člověka.

 9. Makak roku?

  Ani nemusím číst a znám vítěze.

  Kdo?

  Kdo?

  No přece premiér Fiala, se svým nesmrtelným vystoupení s nutelou. Jen makak si dokáže tak pěkně naběhnout na widle.

    1. Tak. Už i režimní tisk v pátek uvedl, že se Fiala projevuje poněkud jakešovsky. Úplnou pravdu napsat nemohli, ale i tohle je jasný signál, že, ehchrchl.

 10. OT
  Německý kancléř Scholz označil rostoucí ceny energií za „důsledky ruského imperialismu,“ píše BILD.
  Podle něj to byl Putin, kdo „zastavil dodávky plynu přes nepoškozené plynovody“, a proto „bylo zpochybněno 50 % německých dodávek plynu“. Němci v reakci na to našli nové způsoby dodávek plynu a urychlili výstavbu LNG terminálů na severu země, poznamenal Scholz.
  https://t.me/bbbreaking/171214

  1. Re: Homér

   A že soudruzi blokovali Ivanovi turbíny, na kterých měli provést repasi, o tom ani slovo. Jak jinak.
   Nemohu jinak, než napsat – TVL, to je vzácný případ symbiózy ch*je a zkur**syna.
   Uchopit za rozmnožovací orgány a za věsit jej do průvanu.

   1. Je to pořád stejné. Malý fracek řve zpoza plotu na větší kluky nebo dráždí velkého psa klackem, aniž by mu došlo, že kousek dál je v plotě díra. A když dostane, co mu patří, tak řve jak najatý, že se mu ubližuje.

    1. A ten pes, ten si toho fracka navíc dobře zapamatuje.
     V dětství jsme tak přišli o nejedny tepláky, nebo trencle 😀
     Naposled to nebyl pes, ale mocně nasraný houser.

     1. Horší je, že tentokrát to není pes, ale pořádný medvěd. A to čínské zvíře nebude panda, nýbrž minimálně tygr…

  1. Nefunguje … mi onehda prisla SMS, ze moja balikovna – na prizemi baraku, kde na druhom poschodi byvam – ma plno, a trvalo mi vyse tyzdna, nez som sa dostala do ‚najblizsej‘ volnej pobocky … ale teda balicek tam sporiadane cakal, a postarka nekomentovala … takze na pohodu .. asi 😀

 11. Moje zkušenost s Poštou je tristní, hlavně od podzimu, když začali vyhazovat doručovatele. Balíky nyní většinou rozbité, dodávka jednoho klidně 3 týdny. Když už se dovoláte, je to na depu a nemá to kdo odvést.

  že bych se dozvěděl, že mám něco na poště – neexistuje. Posledně jsem se dovolal na poštu ve vedlejším městě, protože u nás na vesnici je ta jejich partnerská pošta, která ale funguje tak nějak zvláštně, a tam sem se dozvěděl, že už tam toho mám hromadu (asi za 2-3 týdny) a že mi to teda dovezou. Časopisy je obvyklé obdržet do 2 týdnů po vydání.

  A přitom je to škoda, ještě v létě vše fungovalo. Na doručovatele balíků jsem měl telefon, když bylo něco potřeba, zavolal, vždy jsme se domluvili a naprostá spokojenost. Pak ho vyhodili.

  Nemá cenu řvát na ty lidi na poště, tohle roze (píp) Rakušan a spol a management pošty.

 12. Dobrý den. Tak pošta nefunguje ? Nebo jinak řečeno funguje špatně a málo v některých místech. Takovou zkušenost jistě poznali mnozí jiní zde žijící občané a vůbec nemusí posílat hromadné opakované zásilky. Ale někteří si řeknou. Copak pošta, ale co zdravotnictví, zubaři a praktičtí lékaři a co fronty na operace a na vyšetření ? A co školství a co sociální zabezpečení ? A co šejdířství s dotacemi a rozkrádání státního rozpočtu ? Nefunguje pošta, protože nefunguje stát. Stát není, ztratil se. Přeměnil se do podoby rozkradené neokoloniální gubernie, ovládané zločinnými klany loutkových satrapů ovládaných a poplatných zahraničním kolonizátorům za velkou louží nebo v molochoidní bruseli. Tak máme co jsme chtěli. Můžeme o tom mluvit, můžeme s tím nesouhlasit a to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat. Propast zkázy 34 let se prohlubuje, válečnická fúrie si kupuje letadýlka.

  1. Na demonstraci za fungujici stat neprijde ani 1% obcanu, takze jim to zas tak nevadi.
   Jsou zvykli ze socialismu: zuby jim vytrhne soused instalater, postu doruci autobusak, auto si opravi sami.
   Nac by potrebovali stat, proc by jim melo vadit, ze nefunguje?

   1. Třeba proto, že 45 roků předtím, kdy jste makal jako šroub, očekáváte důchod – a stát Vám za ty léta odváděné peníze nedá důchod?
    Neošetří Vás na pohotovosti a za léky budete platit plnou palbu i s horskou přirážkou?

  2. Čertovo kopýtko je právě v tom státu.

   Stát se řídí principy odměňování v lepším případě všem stejně, v horším korupcí a nepotismem. Ten lepší případ v ČR moc není.
   Soukromník odměňuje výkon.

   Za předpokladu jinak stejných podmínek, kde budou pracovat kvalitnější a motivovanější zaměstnanci? A kde dostanete lepší služby?

   Je to jasné.

  1. Jako doplněk výborné. Likvidoval jsem pozůstalost a knihy,samou klasiku, nikdo nechtěl.
   Doma je už plno, antikvariát bere jen něco, mladí nečtou.
   Vyklízecí firma mi potvrdila, že to tak mají pokaždé, když pozůstalí řeší, co s knihami.
   Slovenské knihy prý nekupují ani místní Slováci…
   Odvezl jsem jen Švejka s Ladovými ilustracemi a Andersena s Cyrilem Boudou.
   Národ nečte a blbne.

   1. LP áno národ nečíta ani u nás. Dokobca slečna z PS sa vyjadrila, že memorovanie je stupidita a ona je zásadne proti. Dokonca v priamom prenose v diskusii neovládala všeobecné veci 🙂 a toto chce u nás vládnuť. Tliachať chujoviny dokáže už aj UI 🙂 …….

   2. Stěhování, omezení rozsáhlé knihovny. Žádný brak.
    Zkušenost úplně stejná, nikdo to nechce – ani rodina, ani přátelé, ani knihovny, ani antikvariáty….
    Tak postupně několik metráků knih do modrého kontejneru.

    1. Ono je to těžké. Blízkých knížek, které chci brát do ruky, je relativně málo. Ten zbytek, kde občas něco hledám, je pohodlnější hledat v digitalizované formě, kdy se knihovna vejde na malý pevný disk.

     Prostě vývoj. Fakt je, že stále kupuju knížky, ač hlavně v antikvariátech.

     (píšu z místnosti, jejíž dvě stěny zabírá velká knihovna)

     1. Rád bych věděl, kolik z toho, co jsme přečetli my, přečetl takový Rakušan nebo Pekarová.
      Jestli ten deficit není také jeden z důvodů jejich zhovadilosti.

      1. Počítám, že Vít Rakušan coby někdejší germanista přečetl knížek dost.

       Upřímně řečeno, nefandím v diskusích personifikaci a dehonestování (a už vůbec ne zesměšňování) jednotlivých lidí, ani politků, ani nepřátelskchých politiků. V duchu úsloví, že velcí lidé hovoří o myšlenkách, prostřední lidé o věcech a malí lidé o lidech.

       Vždy je lepší a efektivnější i stran dalšího řešení říct „Dělal bych tohle tak a tak…“ než „Franta je hovado“ (protože to dělá jinak).

       1. Když něco chodí, vypadá, kejhá i smrdí jako kachna, bude to velmi pravděpodobně kachna. Použije-li se místo kachny slovo zločinec (nebo dejme tomu šmejd), nejedná se o žádnou nemístnou personifikaci, nýbrž o pojmenování skutečnosti.

        1. Míjíme se.

         Přilepit někomu sprostou nálepku může být třeba přiléhavé, ale je to nefunkční. Taky nedůstojné.

         Funkční je zamýšlet se nad řešeními a způsoby.

          1. To je zcela jistě dobře.
           Možná, že je to jen shoda okolností, možná vlastní přičinění, možná osud zasáhl tentokrát správně.
           Jisté ale je, že takový kokot do žádného média nepatří.

     2. Čtu v místnosti, kde dvě stěny zabírají velké knihovny, třetí stěnu do půlky knihovna a ještě jsou tu malé knihovničky v prostoru. Já mám křeslo obklopené knihovnami ze tří stran, na čtvrté je vlez a výhled na roh místnosti plný rostlin. Vedlejsí místnost je na tom trochu líp, protože jde o ložnici, ale malé knihovničky a poličky na knihy jsou všude, kam se vejdou, i nad dveřmi.

      Byt bez knih a rostlin je smutný a neútulný.

    2. Taky jsem, měla takový problém, ale vzdala jsem to a n evěřil byste, jak mi to včil pomáhá. V bedně -nic, dívadla taky nic, o kinech ani nepíši. A když si ta sednu s hrnkem čaje, vylovím jednu a pustím se do čtení, člověk je pak zase v jiném čase a nevěřil byste, kolik tam objevím nového nebo zapomenutého. njn

 13. Vidlákovi bych poradil posílat knížky obyčejně. Předpokládám, že jeho knížka se vejde do limitu 2 cm. Za prvé významně ušetří na poštovném. Za druhé odpadne problém s doručováním, pošťáci hodí obálku do schránky. Adresát nemusí lítat na poštu nebo do Zásilkovny. Obavy ze ztráty jsou zbytečné, pošta je spolehlivá.

  1. To Kolemjdoucí:
   S tou schránkou právě může být zásadní problém.
   Knížku, která má pevný hřbet a zabalenou v bublinkové obálce, do většiny sériových schránek na „malou poštu“, tedy do velikosti asi A4 a se šikmým, úzkým vhozem se záklopkou, tam prostě nenarvete.
   Nebo ne bez násilí – a tedy bez poškození knížky, nebo schránky.
   Trpká zkušenost, kvůli které jsem měnil schránku za úplně jiný typ.

 14. Obávám se, že pošťáci a ti, kdo jsou v kontaktu s lidmi, doplácí na nezvládnuté navržení úspor na České poště a rušení poboček. Tedy kdo jejich strategii připravoval, asi nikdy nebyl zákazníkem České pošty nebo jiného zásilkové služby, ale zvrzali to pořádně. Dotyčný si měl na týden vyzkoušet práci pošťáka na pochůzce, a pak třeba řidiče u DHL, UPS, TNT-Fedex, a seznámit se s fungováním Zásilkovny.
  Pošťák obvykle ten doručovací lístek do schránky vhodí, protože mu jej vytisknou na poště. Stane se, že jej zapomene vhodit a vhodí jej místo toho druhý den při pochůzce. Nestíhají, proto se tolik plíží, i když jste doma. Pošťák je až ten poslední v řadě, na kterého drtivou vahou dopadají chybná rozhodnutí učiněná jinde.
  Když u nás potřetí vykradli pobočku místní pošty, pochopil jsme její uzavření. Tak ji přestěhovali k poštovnímu depu. Neporozuměl jsem, když ji zrušili a přestěhovali na jinou, kde je jedna pošta na celou velkou oblast. I když mají trvale otevřeno několik oken, nestíhají. A než se na pobočku dopravím, nezbytné čekání a cestu zpět, to abych si na jednu cestu vyčlenil 1?5 hodiny.
  Česká pošta se měla inspirovat u konkurence a síť obchodů udělat u místních prodejců. Klidně mohli nabízet služby Zásilkovny i České pošty. Místo toho se vydala směrem, který nemá šanci vyhrát a udržet, Česká pošta jen bude ztrácet další zákazníky. Možná jde o záměr na likvidaci České pošty, pak bych všechny kroky dovedl pochopit. Ale jestli si ji chtěl stát zachovat, a to by měl, pak měli hledat cestu, jak služby zlepšit. A rozhodně by stát měl vynechat z jakýchkoliv dalších návrhů na reorganizaci státních institucí všechny lidi, kdo se podíleli na reorganizaci České pošty. Opravdu neodvedli dobrou práci. Měli si udělat lepší průzkum.
  Česká pošta má jedinou šanci, domluvit se s místními obchodníky na zřízení pobočky a mít možnost zákazníka na volbu pobočky. Osobně používám Zásilkovnu a nechám si posílat zásilku k nějakému obchodníkovi. Vždy v pořádku, a rád počkám, než se dostanou do všech těch aplikací. Je to úspora času za fakt, že nemusím na pobočku.
  Česká pošta má poslední pokus na záchranu, a asi jej nezvládne, když jí pomáhají taková nemehla. Pošťáky nekritizuji, dopadají na ně drtivá a nedomyšlená opatření ze strany vedení České pošty, a tam je ta chyba. V. Rakušan je jen jedním z mnoha ministrů, kteří fungování České pošty nepochopili. Má za ně odpovědnost nyní, ale stejně mizerná situace byla i za předchozích ministrů https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ministr%C5%AF_vnitra_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
  Česká pošta má jen smůlu na mizerné vedení, a za to je odpovědný ministr vnitra.
  Přitom by Česká pošta zachránit šla, stačilo by se jen zeptat zákazníků a inspirovat u konkurentů a jinde v zahraničí.

  1. Re: Gerd

   Jste neobyčejně NEchytrý Gerd (Zakladatel zas bude zuřit, ale co už), jestliže se domníváte, že Česká pošta je tu proto, aby sloužila lidem, potažmo aby si na sebe vydělala a nebyla v červených číslech.

   ČP je tu proto, aby byla ROZKRADENA, eventuálně pro nadcházející konec svéh života KVALITNĚ DOJENA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Podle hesla:

   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOJIT JAK KRÁVY – KRMIT JAK KRÁLÍKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   V šechny ostatní plky typu kdo za to může a kdo je větší chudák – JSOU ZBYTEČNÉ.

   BTW zaznamenali jste – vy i ostatní čtenáři – že se tak nějak NENÁPADNĚ přestalo mluvit o tom, že stát potichoučku PŘESTAL VALORIZOVAT své platby České poště za služby, které dělá pro něj?

   Tedy kdysi to bylo asi tak pět minut téma jako hrom, ale pak ani nejmenší špitnutí.

  2. Českou poštu tam, kde ještě funguje, drží nad vodou jen úsilí těch úplně obyčejných lidí.
   Vidím to u nás na poště, kterou už chtěli zavřít, ale zaúřadovalo město, takže nakonec jenom místní poštu „zeštíhlili“. Dalo by se říct, že ten zbytek a jeho úsilí obdivuju.
   Je samozřejmé, že v mnohých místech republiky zaměstnali i vyložené lemply, protože moc peněz Pošta nenabízí, nějaký růst už vůbec ne. Jedině tak, činností těch „úplně dole“ se pak může stát, že někde něco zásadně drhne, nebo nefunguje vůbec. Vedoucí pošty je odkázaná jen na to, co má k dispozici a co zaplatí – nemůže si vybírat a lemply vyházet.
   Za těch popřevratových třicet čtyři let, se mi ale nikdy nestalo, že by nějakou zásilku ztratili. Byly doby, kdy jsem posílal i pět velkých a někdy i těžkých, skoro limitních balíků denně – a za ta léta se stalo jen dvakrát, kdy byla zásilka zvenčí poškozena, obsah ale zůstal neporušený.
   To bude tím, že každoročně – aktuálně, čtu Přepravní podmínky České pošty, ve kterých se zpravidla každý rok něco mění. Proto například vím, že aktuálně obsah zásilky a zásilka samotná, musí bez poškození svého obalu i obsahu, snést volný pád z výšky až 120cm.
   Je to zřejmě kvůli automatickým třídicím linkám, ne kvůli manipulaci se zásilkou lidmi samotnými.
   Sice vím o zdokumentovaných případech (lidi to zaujalo, tak to natočili), kdy řidič „nakládal“ zásilky, ze dveří skladu pošty ke 2m vzdáleným dveřím auta, vyloženě volejbalovým stylem – ale stále věřím tomu, že šlo o ojedinělý exces a že není možné takto nakládat se zásilkou, která má např. 10kg. To by ten šofér musel být Herkules, křížený s Ivanem Drago – a to žádný z těch řidičů fakt není.
   Jestli to bude ale takto pokračovat dál (zcela zkurvený management), tak jednoho dne se to položí a prostě to přestane existovat, až ti nejobyčejnější lidi dole, řeknou „dost, stačilo“.
   Bez nich totiž může ten management akorát tak koukat z okna, víc nikdo bez „těch dole“ nesvede…

   1. Mně „ztratili“ balík s twinsetem ze 100% kašmíru, tehdy asi za pět tisíc, dnes by to bylo daleko víc. Byla ale na dobírku, tak jsem se nemusela handrkovat kvůli penězům. Zajímalo by mne, kdo ten můj twinset, vyrobený na zakázku, dnes nosí.

 15. O zásilkách nejen o Vánocích………(esej o doručování knih)

  Vážený Vidláku!

  Dovolte Vašim kolegům-středním zemědělcům,kteří nejsou „vysmátí“ jako menší kolegové – sklízeči dotací a výrobci ničeho nebo větší kolegové -deseti-statitíce ha agro-baroni aby Vám také poskytli radu ze života(jakož i Vy poskytujete nám,Vaše Svatosti!),jak na zásilky knih ,zejména však v ČR!

  Proč se cítíme býti kvalifikováni poskytovat rady vysvětlíme krátce v několika bodech:

  1)Jako správní zemědělci na vsi máme v žilách českou krev a v ní geneticky dané mimo jiné i sklony k lásce k „echt českým-historickým,místopisným,odborným“ knihám. No a ty co nás baví,nejsou k sehnání(neměli je rádi soudruzi z Moskvy ,ale ani nynější soudruzi z Bruselu) a podobně zaměření češi je také shánějí , tak si je sami vydáváme a také distribuujeme a to již od roku 2008.

  2)Trable s českou poštou jsme zažili od samého počátku své podvratné národně-obrozenecké činnosti, neb česká pošta má v žilách krev rakousko-uherského úředního šimla a není jí dáno rychle se měnit a to nezáleží na tom, kdo právě vládne ve vlastech českých a moravských!

  2)Dopravu volte dle toho co chce zákazník, ne dle toho, co vyhovuje Vám! Máme také na poště krásné dívky a dámy, ale co platno , naše (i Vaše) pošta(zatím) fungují, ale některé pošty už bohužel nefungují(Pražáci jsou tak progresivní,že dnes jsou tam, kde budeme zítra možná i my-tedy v p…..i!)

  3)Opravdu nejlépe nyní fungují doručovací systémy ,jež jsou založeny na starodávném principu „HAWALA“.Což je tisíce let starý systém převodu (nejen) peněz, kde se příjemce identifikuje jen jménem, nějakou doručovací adresou agenta „hawalisty“ a nakonec nějakým kódem. No a v česku nám nyní tento princip „objevili“ některé“nové-progesivně ,hi-tech ,stále rostoucí“ podniky, aktuálně příkladem

  -Balíkovna-je provozována i Českou poštou-jejími pobočkami(pobočky mají nebo nemají otevřeno,so,ne nemají )

  -Zásilkovnu-je k mání ve všech místech ,větší síť a pracovní doba i v So,Ne, večer-večerky

  4)Jelikož jsme opravdu „zapadlí vlastenci“,tak žijeme jako střední zemědělci ve střední vísce a Zásilkovnu máme v ještě menší vísce asi 1 km od nás ,tak si tam soukromě směřujeme k místnímu vietnamskému obchodníkovi svoji agendu a máme po problémech!Vietnamci mívají také někdy krásné ženy a dívky,zkuste to, jsou možná v něčem lepší jak Vaše lepé dívky a ženy moravských tvarů!

  5)Poznámka na konec-na svoji(možná podezřelou,možná i podvratnou..) národně-obrozeneckou vydavatelskou a distribuční činnost nebereme zásadně nikdy a o od nikoho žádné dotace, obzvláště pak z EU! Tuto svoji nezemědělskou činnost provozujeme přísně a přesně oddělenou od zemědělské výroby a to z opatrnosti na jiném podniku pod jiným IČ,DIČ! Jsme přísně a přesně kontrolováni daňovými orgány, na svoji činnnost máme řádná povolení, ze svých počinů zasíláme povinné výtisky(všechny naše výtvory opatřujeme ISBN) do všech zákonem určených knihoven a to zcela zdarma! Totéž doporučujeme i Vám!

  S přáním bohatých vydavatelských a autorských počinů ,spokojených a osvícených čtenářů a to nejen o Vánocích

  Vaši zemědělští „nevysmátí“ kolegové

  1. ad4/ pana Klasika:

   Na rákosnické holky si nechte zajít chuť, můžete se tak maximálně oblíznout, nebo otřít slinu.
   Řídké výjimky potvrzují pravidlo. A platí to beze zbytku, celých těch cca 40 let, co tady jsou.
   To dřív sbalíte hezkou a zvědavou, japonskou holku a přímo v Japonsku, nežli rákosnici v Čechách.
   Tahle komunita, námi bílými Čechy, pohrdá až tolik, že byste tomu nikdy neuvěřili.
   Jestli nás, Čechy, někdo dneska pokládá za opravdové podlidi, navíc smradlavé a líné, tak jsou to právě rákosníci.
   To prosím není moje vlastní zkušenost, to je zkušenost a následné sdělení mého mladšího, mnohem atraktivnějšího, šokovaného bývalého kolegy. Někdy okolo poloviny 80.let minulého století (asi 1984 to bylo), snažil navázat vztah s velmi pěknou rákosnicí. Byla tu s celou rodinou, jí bylo asi 19.
   Současně do ní byl až tak zabouchnutý (byla opravdu hezká, na naše i jejich poměry), že se během jednoho roku víceméně „kamarádství“ a současné slepoty, tajně a s pomocí známého českého tlumočníka, naučil jakžtakž rákosnicky. Jazyky mu šly, byl na ně dobrý a už z průmky přišel s dobrou angličtinou-přitom samouk.
   Chtěl tím překvapit její rodiče, bez kterých tehdy, možná i dodneška, nejel vlak.
   Neměl to dělat, ani jedno, ani ten jazyk, nic z toho.
   Po pozvání do její rodiny na oběd, si bohužel dřív, než to své překvapení stihl před rodiči vyjevit, v té rákosničině vyslechl něco, na co nejspíš do smrti nezapomene.
   Trvalo snad měsíc, kdy chodil jak náměsíčný a opilý zároveň, než to z něj konečně vypadlo.
   No, my to z něj vlastně vydolovali, protože se to podepisovalo i na práci. Ještě předtím, jeho maminka vletěla na vedení provozu, co prý jsme mu v práci udělali.
   A tehdy padla myšlenka, jestli to nemůže souviset s tou rákosnicí a následně jsme to z něj dostali.
   Ulevilo se mu sice, ale stejně byl už jiný.
   Bude to jeden z lidí, za které můžu strčit ruce i nohy do ohně za to, že nikdy nenavštívil nějakou večerku, nebo cokoli související s rákosníky. Nikdy bych býval nevěřil, že takovéhle poznání, může chlapa po vojně kdesi u tankových spojařů na Slovensku, takto změnit.
   Ono se to ostatně projevuje denně a běžně, jen to nechcete vidět, už jste si na to zvykli.
   Za tou jejich úslužností, uctivostí a pílí, je ve skutečnosti něco úplně jiného, než naše rasa dovede vůbec domyslet a co bychom si dovedli připustit.
   Je to z mnoha hledisek i pohodlné, radši dělat, že to nevidíme.
   A oni za ta léta, co tady parazitují, už moc dobře vědí, jak jsme líní a pohodlní, takže toho využívají na 200%.

    1. Ano, může to tak vypadat a přiznávám se, že rákosníky nemám rád, i kdyby té kolegovy „příhody“ nebylo.
     Ještě zbývá vysvětlit -aspoň sám sobě- tu záhadu, proč téměř bezvýhradně přijímám cokoli japonského. Počínaje lidmi, jejich kulturou i jejich technikou.
     To nebude ta zkratkovitá nenávist k Asiatům. On zřejmě nebude Asiat, jako Asiat 😀

   1. a co mu teda řekli – nebo co vlastně zaslechl?

    I když je to jiná a poměrně stará rasa. Ale ono – my, nebo někteří z nás nejsou jiní. Měla jsem kolegyni, jejíž synek si vzal vietnamku a odstěhovali se někam na sever. Na svatbu nešla, a vůbec – prostě jej odstřihla. Vnoučata taky ne, a když se tam manžel vypravil byla tichá domácnost. Leta mi trvalo, než jsem ji zpracovala aby alespoň trochu změnila přístup. Nakonec si tu starší vzala pod křídlo a já se nestačila divit. Dokud jsem neslyšela jak babičku chválí že ji hodně naučila i když je přísná. Jen ten nahoře ví, jakou drezuru asi děvčica měla a přesto si nestěžovala. Kdo ví kde se to v některých lidech bere. hmm

 16. Ještě ani nezačal nový rok, a už je jasné, že inflace bude dále bobtnat. Postaral se o to Ihorovič, razantním zvýšením cen plynu ( u mě o více než 100 %) a 10 % zvýšením ceny jízdného na vlacích Českých drah. Nemluvě už o zvýšení regulované části ceny elektřiny a plynu. To se vše promítne do koncových cen na straně jedné a razantního snížení nákupů v maloobchodě na straně druhé.
  Trochu škodolibě musím konstatovat, že mám radost, že se ekonomické problémy odrazí i u lidí, kteří volili Pětikolku a hlasitě jásali, že se toho nenáviděného Babiše už zbavili. Několika z nich jsem říkal, že budou na Babiše ještě nostalgicky vzpomínat, ale nečekal jsem, že to bude tak rychle.

 17. Nevím jak jinde – čím větší město, tím horší – ale u nás na vsi (Jičínsko) funguje Česká pošta pořád obstojně, nikdy se nám nic neztratilo beze stopy (až na celně uvízlé zásilky z amíckých a čínských e-shopů – kdy jsou schopní absurdních výkonů podobných jako nedávno prezentoval Xaver ve své šou s tou „Trump“ sponou na bankovky). Výborné jsou i Zásilkovny nebo WEDO a PPL. Třeba obchod s elektrosoučástkami TME používá „PPL Economy“ – dovezou to do týdne, když mají cestu kolem, ale jen za 40 Kč (tj. cirka 50 Kč s DPH).

  Vždycky si přitom vzpomenu třeba na 90. léta a Kalifornii, kde už tehdy zuřila „Affirmative Action“ a různé dovozní firmy zaměstnávaly různé nebělochy, to byla teprve soda. Nejen že se zásilky ztrácely, ale sloužili také jako tipaři pro lupičské gangy…

 18. ČAD – Mŕtvi okolo mňa

  Mrrrrrrrrrrtvi okolo mňa, v obývačke..

  https://www.youtube.com/watch?v=mCjIp95vuVM

  Místo potřeb počítají zmrdi mrtvoly. Některé skákají pod vlak, někeré vyexekuují do parku, ze kerého je vyženou ti vaši milí policajti. A Učitelé, no jasně učitelé, co pak učí. Ani to nejste schopni za těch hafol let od plyšáku zhodnotit, zvážit, poměřit. A že ta bída je vinou těch ubožáků? Jaká bída? Bída ducha, Bída morálky, Bída slušnosti, Bída soucitu, Bída chápání, Bída citu nebo jen blbá bída?

  1. Sasine, jak se Vám s tím vším žije? To musí být hrozné.
   Nebo jenom mávnete rukou nad blboňama – a smíříte se s tím, že stejně už to lepší nebude?
   Jak je to s tou stránkou sčítání potřeb?
   Proč se mi zobrazuje téměř prázdná?

 19. Pro pro velkou nespolehlivost České pošty a nutnost být doma i při použití DHL nebo jiných zásilkových služeb, řeším věc posíláním na Zásilkovnu , pokud to E-shop nabízí.
  Na hlavní poštu se mi moc nechce, je to 15 minut tramvají + čekat a na nejbližší poštu (dvě zastávky tramvají) to neumí poslat normálně, musí se to měnit přes internet. Tedy – pokud vám včas dojde zpráva o zásilce.

  Zásilkovnu mám asi 300 metrů od domova a posílají avízo spolehlivě.

  1. Tam už v mnoha případech snad ani nezazvoní ani nenapíší upozornění, prostě předstírají, že to udělali a nechají zásilku ležet na poště.
   Celou dobu jsem doma na homeoficu.
   Možná večer přijde SMS. Tak si na webu zaškrtnu opětovně doručit.
   Ani nezazvoní ani nenapíší upozornění, prostě předstírají, že to udělali a nechají zásilku ležet na poště.
   Možná večer přijde SMS. Tak si na webu zaškrtnu opětovně doručit.
   Ani nezazvoní ani nenapíší upozornění, prostě předstírají, že to udělali a nechají zásilku ležet na poště.
   Možná večer přijde SMS. Hm. Tak osobně. Půlhodinová hádka jestli vrátěj poplatek za „Balík do ruky“.
   Poslední 4 zásilky v tomhle stylu. Jsem zvědavej, jak bude fungovat ta ukrajinská. Ale radši bych, kdyby všechny eshopy aspoň měly ještě i PPLko .. většinou mají.
   … sorry za ten rant, vždycky, když přijde řeč na poštu, tak se děsně naštvu …

   1. Mám s poštou obdobnou zkušenost, navíc se mi stalo, že po objednání opětovného doručení na webu, které zase nevyšlo, i když jsem byl doma, jen lístek ve schránce jako obvykle. Když jsem si chtěl nechat dopis opakovaně doručit podruhé, tak tůdle nůdle. Web ni nabídl už jen placené opakované doručení. Možná je to dnes už jiné, tohle bylo před tím rozkradením pošty.

  2. Všecko, co mi chodí ze zahraničí FedEx-em, chodí perfektně, včas, nepoškozené a bez toho, že bych musel půl dne sedět doma a čekat, než někdo něco milostivě přiveze.
   Platí to jak pro Digikey, sakra daleký UTSource, RS Components, Mouser, Farnell, ale stejně tak i pro expresy z polského TME, nebo z německého Thomanna.
   Kompletní pásková vložka do Beyerdynamic M260NCS i s náhradním páskem, přišla z Bavorska zabalená a polepená výstrahami tak, že si řidič Fedexu musel myslet, že je to nejmíň plutonium. Všecko jde, když se chce.
   Dokonce i tuzemský Ryston, Semic Trade, nebo KTS-AME, ti všichni si dokáží sjednat perfektně fungující službu.
   U toho posledně jmenovaného subjektu – pokud objednám ve čtvrtek do 12:00, mám to v pátek do 12:00 nejenže na stole, ale už okolo deváté zvoní řidič. Je to za mírně zvýšenou cenu (o 27,-Kč) oproti běžné ceně dobírky ČP. Farnell umí cokoliv nad 50,-eur dodat z německého skladu také za 24h. Není to zadarmo, ale pokud to opravdu nutně potřebujete, rád to zaplatíte v případech, kdy se něco ve středu posere a v pátek je koncert..
   Holit, holit, holit – a v případě PPL srát na to, jestli a jak bude zásilka špinavá, pomlácená a že na ni čekáte celé to zmíněné dopoledne. Donedávna ti kokoti nebyli schopni ani odhadnout čas doručení, ani na jednu konkrétní hodinu.

 20. Pošta mi doručovala tento týden dvakrát a v obou případech nebyl problém domluvit s řidičem jednou přejezd ke škole a podruhé DNES! přesnou hodinu příjezdu.
  Navíc byli řidiči příjemní a ochotní.
  Takže palec hore 🙂

  1. Souhlasím, Česká pošta má štěstí na lidi, kteří jsou v kontaktu se zákazníky. Ale vedení, marketink a stratégy má mizerné.

 21. No tak gdybyste pane vidláku měl ty lidi fakt rád, tak hodíte na svůj web tu „knížku“ a nemusel byste se srát ani s tiskárnou, ani s berňákem ani s poštou.

  To na okraj a upřímně vůbec nechápu z jakého důvodu si dnes něgdo kupuje knížku. Každej chodí za mobilem jako na provázku, čtou jen slevy v korporátu a maximálně čtou místní diskutérské ovůlace, né-li přímo rozumové porody.

  Potřeby sečtený nemají, vůbec nechápou kvůli vám proč by je sečítali a tak je bezstarostně hážou, ty svoje potřeby , !!biánko čisté papíry!!, vrchnosti, kerá si tam napíše potřeby svoje.

  A jak se o ně panečku hádají, klidně do noci. A to je furt miliarda támhle, deset miliard támhle sto miliard tůdle, bilion fuč a ty tupane naval daně na ně.

 22. Ja jsem 5.12. objednal, 7.12. dostal lístek do schránky, doma jsem nebyl ale vím že u nás většinou zvonívají a hned neutečou, 8.12. jsem si vyzvedl na postě. Prostě skvělá služba jak na straně Vidláka tak Pošty. Děkuji moc oběma.

  Já bych se moc přimlouval, Poštu neopouštět. Tím leda pomůžeme Vypoulenci jí zrušit a nastolit nějaký tunel.

 23. Copak zvoneni… Ja vyvadel jinaci veci. Tatinek hral na tubu. Ja si usmyslel, ze se to take naucim. Tak kdyz jednou nebyl doma, jsem ji vytahl a sel do toho s vervou. Samozrejme mi trouba rvala, chripela, jecela, az sousedi zacali trepat na zed, at si to jdu zkouset ven. Tak jsem sel na dvur, ale spodni sousede me odehnali, at pry jim nehucim pod okny. Tak jsem sel do druheho dvora. I odtamtud me odhaneli, ale je si rekl ze just, prave proto budu a budu hrat. Sousedi se napálili, vybehli z domu a za mnou. Ledva jsem jim utekl i s tou troubou. Tak jsem se nestal umelcem. Byt poštakem radši ani nezkoušim.

  1. Minulý týden jsem si nechal něco poslat Českou poštou (e-shop jinou variantu nenabizel) jako cenné psani ( 4000,- hodnota) a našel jsem to odpoledne na lavičce na zápraží. Ráno napsali, ze to budou rozvážet. Doma byl děda, manželka, zvonek funguje a je hlasitý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *